Diskuze k článku

Svět jako továrna na popelníčky

Příspěvků 49

19.5.2014 3:40

Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...

coinageboy 98.?.?.?

To že Rusko je pouze regionální mocnost si poslednich par stovek let mysleli lepsi politici nez Zido-mourenin Obama.

Napoleon ztratil v Rusku tehdy nejmocnejsi armadu v Evrope. Od tech dob, v dusledku ztraty DNA silnych jedincu v tomhle dobrodruzstvi, jsu Francouzi mali a mozna torchu priblbli [smích].

Adolf Hitler se take spletl a tak mozna nejlepsi armada vsech dob - Wehrmacht a Waffen SS byly zdecimovany.

USA dostaly slusne do drsky ve Viet Namu - zeme ktera se s potencialem Ruska neda vubec srovnat.....

310256

19.5.2014 5:21

RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 310256

Ac to tak trochu boli, Obama ma pravdu, Rusko je opravdu jen regionalni mocnost. Je sice Pravda, ze vojensky je schopna eliminovat sve nepratele, ale, co potom? Politicko spolecensky potencial Ruska je pro civilisovane zeme jen velmi maly. Opravdu, ktery narod by chtel zkurvenou politiku, par oligarchu, korupci a pro zbytek naroda bidu. To je to, co Slovane umi. A nerikejte, ze to neni Pravda, dukaz mate doma. Pred 25 lety jste meli sanci neco vytvorit, ale sami jste tu sanci promarnili vlastnim hlupactvim, To co jste vytvorili je zrcadlo charakteru naroda. Vlastne celeho Vychodniho bloku.

310259

19.5.2014 11:01

Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 310259

"... ktery narod by chtel zkurvenou politiku, par oligarchu, korupci a pro zbytek naroda bidu. To je to, co Slovane umi..."
Ale kdepak, puso, skutečnost je úplně jiná [smích] Stačí si všimnout jaký režim naordinoval Váš západní svět Ukrajině a navíc za jakou cenu - popis sedí docela přesně, nemyslíte? Jste ztraceni v čase a v historii, držíte se polopravd a přežitých dogmat. Plivete na Rusko a není se čemu divit,chápu,za vším je neznalost a špatná orientace v politice. Přestante být vůči nim zahořklí , momentálně je Rusko více svobodné a více dělá pro lidi na celém světě než si umíte v těch vašich hlavinkách připustit. Máte oči nevidíte,máte uši neslyšíte,máte dar řeči,ale raději mlčte,když pravdu neznáte. To co vy nechápete jednou budou vaši vnuci (pokud budete nějakou Gertrudou omylem připuštěn) obdivovat . Mrzí mě,že je vás tolik zaslepených. A v hlavách jste schopni udržet jen to co bylo.Kdyby Rusko v pravou chvíli - doslova v hodině dvanácté nevygenerovalo do svého čela silného politika schopného centralizovat rozpadající se stát, bylo by již dnes rozparcelováno "humanisty a demokratizátory" a jejich místními oligarchickými loutkami. A proměněno v závislou kolonii. Jsem velice rád, že dnes tvoří mocenskou protiváhu a nastavuje zrcadlo zahraniční politice dvojího metru "humanity, demokracie a lidských práv." Paradoxně Rusko je dnes tou zemí, která symbolizuje jakési hodnoty a západ dekadenci a úpadek. Karta se obrátila, hošánku. Strach z Ruska smíšený s pohrdáním vším ruským byl totiž pevně zabudován do základů naší novodobé identity a bez něj bychom byli ztraceni. Obzvlášť Vy.
Viele Grüße und ALLES GUTE [velký smích]

310277

19.5.2014 14:53

RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

Anonym 89.?.?.?

Reakce na 310277

S tím zařazením autora se šifrou Karel IV pod německé zájmy jste trefil katastrofálně vedle, jinak je ale Váš příspěvek hodnotný a na úrovni.

310293

19.5.2014 18:44

RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

Thor 77.?.?.?

Reakce na 310277

Nejlepší příspěvek tady.Děkuji, lépe to říct nejde!Pro botičky od Diora

310305

20.5.2014 1:17

RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 310277

Ts poznamka o 'regionalni mocnosti' nebyla o vojenskem potencionalu Ruska, bylo to mysleno tak, ze, Rusko neprinasi nic o co by byl zajem v civilisovanem svete.
Kazda zapadni zeme, kdyby byla obsazena ruskem by ztratila stupen sve zivotni urovne. Tedy atraktivita spolceni se s Ruskem je jen velmi mala.
Zapomente na klise's o svobode a demokracii a podivejte se na realitu.
vas prispevek je velice pekne napsany, jako slohova uloha, ale prakticky nema zadnou hodnotu.
K hodnoceni politiky se musite divat jak lide ziji v partikularnich zemich, a je pored Pravda,ze daleko vice lidi chce emigrovat do USA nez do Ruska. To je prvni indikace atraktivity zeme.
Druha indikace je, ze kdyz se podivate na zapadni zeme, I ty male, tak maji daleko vyssi zivotni uroven naz zemevychodniho bloku, to take neokecate,
Treti, v soucasne dobe v Anglii stoupa vlna odporu proti vychodnim emigrantum.
Ted si dejte tyto factory do shakeru, zatrepejte s tim, a podivejte se co vam vyleze. Vyjde vam, ze nikdo nechce rusaky za sousedy, tim mene za ideologicky priklad.
Podivejte se na USA, padesat statu, nijak zajimavych, snad krome Californie, ale vse tam funguje. Podivejte se na Vychodni blok, vse je pojebane. Proc?

310329

20.5.2014 11:40

RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 310329

Materialismus je zřejmě Vaše modla, já se tomu nedivím - mít just seventeen a vegetit si v usa na dluh je pro jednodušší lidé přitažlivé. Ve světě existuje jednoduchá logika: blahobyt jednoho je vždy na úkor někoho jiného. Západ prý Studenou válku vyhrál, už čtvrt století vycucává "Vychodni blok" a "tak zapadni země maji daleko vyssi zivotni uroven naz zemevychodniho bloku". To je tak evidentní, že bych to považoval za plýtvání slabikami. I zde bych použil Vaše neotesaní výrazivo: "to take neokecate".
Naši potomci si jednou budou klást otázku: Co jste proti tomu udělali? A my jim odpovíme už dnes: Nic – protože proti tomu se dá udělat pouze jedno, a to s českým národem nejde. S Vámi taky ne.

310341

20.5.2014 9:46

RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne

jirik001 194.?.?.?

Reakce na 310277

Tleskám, nádherně řečeno, ono se nám toho v tomto měsíci nakumulovalo trochu víc, od popírání konce války, přes Ukrajinu, tlachy na ,,citlivá temata,, před volbami.
Je mi smutno, když vidím, jak je většině tlachavých přispěvatelů po resetu myšlení instalován jediný správný názor na vše co bylo.
A zkuste mi vyvrátit mé tvrzení : ti co chtějí a vládnou stádu už jen počkají až se s našimi třemi generacemi vytratí osobní zkušenosti s válkou a zavedeným protosocializmem. Pak už to stádo bude ovladatelné na 100%.
Moje babička zažila válku, manžel jí padl o Stalingradu a na osvobození neměla hezké vzpomínky - povídala mi o tom jak si pod namířenými samopaly ruských vojáků museli sami kopat hroby, protože při čištění domu armádou byla nalezena schovaná pistole. Naštěstí to potom zarazil nějaký důstojník, který při plnění rozkazů i myslel a nechal si to vysvětlit. Takže pro zůčastněné ten zážitek musel být velmi intenzivní, ale nikdy babi nic neřekla proti armádě která nás zachránila před nácky, ať se tam událo cokoliv bylo to dáno situací a ti Rusové nás opravdu zachránili.
Takže vzpomínky na válku mám od babičky,a od babičky přes mojí mámu mám taky předávané vzpomínky na pradědečka, který se aktivně účastnil Mostecké stávky, kterou nechal rozstřílet tatíček Masaryk, což si pamatuju zase díky tomu, že jsme jako pionýři chodili pokládat kytičku na památník těch zastřelených horníků a pak už je doba protosocializmu až po současné dění.
Smutné je to , ža nám připadlo být těmi posledními, kteří ví že naše děti budou moc smutné z toho co čeká jejich potomky, budou-li.......

310337

19.5.2014 11:36

RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 310259

Hm, to je zčásti možná pravda. Ale viděno Vaším úhlem pohledu co jsou američané? Také jsou sto vojensky eliminovat skoro celý svět, ale politiku mají podobně zkurvenou jako Rusko z pohledu obyčejných američanů, a nestydí se zlikvidovat miliony lidí ve státech, které jim nic neudělaly, jen prostě se jim znelíbily.

Ono by bylo nejlépe, kdyby obě tyhle mocnosti měli přibližně stejné šance se navzájem vyrušit a potom by se snad mohli domluvit na něčem pro zbytek platey přijatelnějším. Ono je to totiž u Ruska ale ještě více u USA stejné, slyší jen na sílu, na to když má ten druhý stejný klacek.

Vždyť se podívejte, USA nás tlačí do plynu od nich a do sankcí proti Rusku. Je to v našem zájmu? Dražší energetika, či ztáty trhů? To je pokračování toho co udělal Havel a spol. Je to v zájmu USA, ne v zájmu EU.

Rusko žilo vedle samostatné Ukrajiny cca čtvr století, prodávalo jim plyn se slevou, dávalo půjčky, platilo za pronájem základny... Pohoda. A kdyby nebylo podporu US (Nulande, Fuck EU) tak to tak může probíhat dále. Nepomohli jsme ani Řecku, proč si někdo myslí, že pomůžeme Ukajině?

310280

21.5.2014 3:17

RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...

favela 113.?.?.?

Reakce na 310259

...Putin vypada ze je decentni clovek,brani se utokum spinavych a zradnych slouhu jen mirne a presto mu vycitaji mu ze je car nebo Hitler a spousta jinych svinskych nadavek mezitim a ze neni Demokrat.A kdyby byl...Asi by to znamenalo konec sveta a vseho ziveho na zemi...kdyby byl podobny Demokrat stylu washingtonske fasisticke junty a chtel napr. vojenske zakladny vsude na svete/a nebo jen nekde/...junta parasitu ktera loupi jak se da i neda,vzdy a vsude,napr. pomoci patentu,ktere ukradli z Evropy /nikoliv z Afriky napr./ Kdyz byla napr. nemecka marka velmi kvalitni mena musela byt znicena zavcas...Potiz s bilou rasou /minus ruzne elity slozene z psychopatu vseho druhu /,jedinou schopnou vybudovat neco,vytvorit /nejen nicit/,mit a najit si normalni vztah k necemu a nekomu je ,ze je "zamilovana" do parasitu,dnes,cim vice tim se maji parasiti lepe a skoro vzdy byla!!!...Hmyzi parasiti by tak nevadily,ale horsi je kdyz se napodobuji pomoci smrtonosnych dronu,napr.Dale jsou to parasitujici vlady/cim vic se voli tim hure,tim vice se zvoli vykonejsi zkorumpovanejsi parasiti/,dale byrokraticke urady,oligarchove zbrojniho prumyslu a obchodnici se smrti,vedeni universit,vselijake mensiny operujici pysne s protilidskym hnusem odporujicim normalnim lidskym instinktum...vylezajicim ze smrdutych der a dozadujicim se hystericky moci a pravo na vse uchylne,jakmile najdou nekde podporu,nejsou vsak schopni vytvorit normalni lidskou spolecnost ,jen rvouci nasilne gangy /Nemecko 1918-1945,EURO dnes/..Dalsi potiz je,ze lide demonstruji napr. pro valku /jako v srpnu 1914/misto za mir,demonstruji za Havla na Hrad,misto aby uvazili zda tento sluha,ktery vymenil komunistickeho pana za pana CIA /v 1976 a pomoci Charty,parazitoval pohodlne a dlouho /a potom velmi se cpouci vehementne a podvodne do vlady. Snad uvazit zdali takovy spech a "sladke recicky,kterych uz jsme slyseli milion a pockat!!! az euforie z nabyte svobody vystrida chladne uvazovani/proc se hnat do pekla/ a zjistit co takovi demagogove a slouhove vlastne obnasi a udelit velmi prisne tresty za kazdy nesplneny zvast...Takovych pripadu je mnoho a mame historii tu skutecnou aby nam ukazala cestu...jen se po ni vydat...

310372

19.5.2014 4:07

Za pozornost stojí

Saša 24.?.?.?

Rozhovor s vojenským analytikem Martinem Kollerem o válce zájmových skupin na Ukrajině, kdo jsou neoznačení vojáci, ale také o tom, jaké problémy čekají Ukrajinu. Moderuje Lucie Výborná Radiožurnál 16.05.2014

Martin Koller je v tomto rozhovoru až pdezřele upřímný. Kdo však poslouchá Radiožurná? Jednou bude moci říct "já jsem vám to říkal". [velký smích]

310257

19.5.2014 10:03

RE: Za pozornost stojí

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310257

Poslechl jsem si to a závěr je takový,že se jedná asi opravdu o analytika,nikoli propagandistu a nikoli NATOhujera,na jejichž prndy jsme už z mainstreamu navyklí posouchat.
Co řekl,je zřejmě velice blízko k realitě,kterou tak zdá se i vnímáme.Čili nic nového...
Zajímavější byly spíš některé otázky kladené mu posluchači,ze kterých je patrné to "české,NATOobčanské,servilní přizdisráčství" překypující autocenzurou, které vždy očekává,že z mainstreamu bude slyšet jen "anállízy prorežimních leštičů klik" a teď jsou odpověďmi a nenadáváním na Putina a Rusko evidentně zmateni.

310268

19.5.2014 16:08

RE: Za pozornost stojí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 310268

přesně tak, to mě taky dostalo! ten analytik nebyl žádný rusofil, dokonce mluvil o ukrajinské vládě, což já tu samozvanou tlupu vládou nenazvu ani omylem, čili byl politicky nanejvýš korektní...ale posluchačům chyběla antiruská propaganda a úplně je zmátlo, že o putinovi se nemluví negativně...anebo ty nechytré otázky nekladli posluchači normální a běžní, ale jsou výsledkem zvýšené aktivity provokatérů..

310295

19.5.2014 20:57

RE: Za pozornost stojí

JohnyD 66.?.?.?

Reakce na 310257

Toto fakt odvysielali v Ceskom rozhlase? Zeby na zapad od rieky Morava zacinala /ta v novembri 89/ tolko proklamovana pluralita nazorov? U nas stale pocut len jeden prud, aj ked diskusie na mainstreamovych strankach hovoria skoro jednohlasne "protiprudu".

310317

19.5.2014 23:43

RE: Za pozornost stojí

hel 90.?.?.?

Reakce na 310317

jo? a já si vždycky naladím slobodný vysielač a myslím si, jak je slovensko demokratické oproti čechám [zmaten]

310326

19.5.2014 5:14

Neni divu

obr Kolodej 66.?.?.?

Podle me se samostatnost Kosova a anexace Krymu neda srovnat ze dvou prostych duvodu:
bombardovani casti byvale Jugoslavie melo za ucel navrat temer milionu Kosovanu do jejich domovu. A ucel splnilo. Vzal by si snad nekdo (treba pan Kodet) na zimu do chalupy rodinu albanskych muslimu ?!
A potom - na Krym byly poslany nicim neoznacene ruske jednotky, aby pripojily Krym k Rusku. Priznal to nakonec i sam Putin tim, ze radu tech vojaku za jejich statecnost (a to nemyslim ironicky) vyznamenal. Naproti tomu v Kosovu bojovali Kosovane sami a ziskali samostatnost. Coz se o Abchazii, Osetii a Krymu rozhodne rici neda.
Ty tri zeme byly pripojeny na vecne casy k Rusku.

310258

19.5.2014 11:08

Bravo, pane vachmajstr!

Botičky od Diora 90.?.?.?

Reakce na 310258

Vaše Human Rights Watch uvedla a potvrdila Dienstbierova (seniora, ne toho Vašeho občana) slova, že bylo více než 2000 civilistů zabito při úderech NATO v bývalé Jugoslávii…
Kolik že jich zemřelo na Krymu, osle?...
Vtip týdne: "Naproti tomu v Kosovu bojovali Kosovane sami a ziskali samostatnost" [velký smích] Že jste to nemyslel vážně?

310279

19.5.2014 20:44

RE: Bravo, pane vachmajstr!

obr Kolodej 67.?.?.?

Reakce na 310279

Nezlobte se pane Boticky, ale pokud stejne jako pan Kodet nechapete rozdil mezi samostatnosti a pripojenim k Velkemu bratrovi, tak se asi neshodnem. I Kodetem zmineny Texas byl 9 let samostatna republika.
A toho osla si priste nechte pro sebe.

310314

19.5.2014 22:25

RE: Bravo, pane vachmajstr!

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310314

Prosím Tě Koloději,dej si na hlavu mokrej hadr.....,o jaké to SAMOSTATNOSTI Kosova mluvíš ??!!
Vždyť je tam protektorát jak vyšitej i s místodržícím,arizacemi majetku a říšskou brannou mocí ..... [chechtot] [chechtot] [chechtot]

310321

19.5.2014 11:53

RE: Neni divu

Kosk 93.?.?.?

Reakce na 310258

Podle Wikipedie (a ta bude spíše říkat to co je u nás schváleno) uprchlo ještě před bombardováním 150 tisíc Albánců, a po začátku humanitárního bombardování dalších 800 tisíc. Takže to co říkáte není pravda.

Vzato z druhé strana ale pravdu máte, Putin zapoměl vybombardovat Kyjev a nezařídil aby z Ukrajiny následkem toho pak uteklo cca 25-30 mega Ukrajinců.(což by tak procentuálně odpovídalo) To se dá ještě napravit...

Také by tam potom mohl založit nějakou tu základnu (Ruský Bondsteel). A jeho vojevůdci by pak mohli zprivatizovat část Ukrajinských aktiv (Jako Albrightová a V.Clarc etc).

Pak už by se Vám to líbilo? [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]

310281

19.5.2014 5:45

B. Hussein Obama může vykřikovat COKOLIV

MoUdrostrak 90.?.?.?

1. B. Hussein je jen marionetta v rukou hochstaplerů, kteří přepálili sázky na petrodollar - nevidí světlo v toonnelu - krom globální (oddlužující?!) zničující války.

2. Hochstaplerům zbyly (coby spojenci a Pátá kolona) pouze Pravý Sector a pár stovek nájemných hrdlořezů a žoldáků Academi.

3. Většina západních stratégů ví, co by je čekalo, kdyby jediný cizí voják vstoupil na Velkou Zemi (demo výsadky ruských parašutistů do Arctidy během nynější krisse nenařídil Vladimir Vladimirovich pro srandu králíkům).

4. Rusko nejde obklíčit resp. na tom vydělat.
Írán je taky "oblíčený"
Vložený obrázek
Írán dosud ani nemá odstrašující jadernou sílu!
- a přesto si tam Západ nedokáže dosadit nového zionizujícího Shaha Pahlaví II. - již Marný(ch) 35 let[smích]

5. Jak zlý Írán, tak zlé Rusko, mají za sebou staletí škol diplomacie a geostrategie - proto s každým nádechem jen zvětšují geostrategický objem stejně - jako i Čína. USA, Anglie mezitím přišli i o to, co v jepičích nájezdech nakradli a vyplenili.

310260

19.5.2014 6:39

Světová válka je, když...

Moiry 77.?.?.?

jdou Slované na jatka a nejlépe proti sobě.

Znovuprobuzení panslavismu v této době má smysl.
Ale co s těmi bláznivými Poláky zblblými katolickou církví natolik, že se jim nikdy nedá věřit?

310261

19.5.2014 7:51

RE: Světová válka je, když...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Reakce na 310261

No to je ťažká otázka. Jano Popík II. bol špeciálne vybraný, ešte aj s beštiálnym bombardovaním Yugo súhlasil.
Ja to osobne vnímam ako boj katolicizmu a pravoslávia. Ľuboj cenoj...

http://www.srpska-mreza.com/History/ww-1/book/Reiss.html

310263

19.5.2014 8:10

RE: Světová válka je, když...

Pitomka Debilkovic 82.?.?.?

Reakce na 310261

Rozeštvali muslimi, rozeštvali slovany, teď se začnou mlet žluťáci. A anglosasi se tomu budou z povzdálí smát a rejžovat. ???

310264

19.5.2014 14:11

RE: Světová válka je, když...

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 310264

Smát se a rejžovat budou anglosasi je v rámci možností. Konečné stanice zisků sídlí přece v diaspoře.
Nejvíc jde právě o to, nenechat se rozeštvat.
Západní Slovany mají zpacifikované, jižní humanitárně zbombardovali, a když po letech zvedli hlavu, poslali jim tam tisíciletou vodu.
Ještě zbývají Slované východní. Ukrajince a Rusy nerozeštvou.
Kabala je na ně krátká [vyplazený jazyk]
Před pár lety jsem shlédla v jednou bulharském letovisku festival fólklórních tanců. byl to příjemný zážitek vzbuzující respekt k národní historii a kultuře. Pořádání podobných festivalů slovanských kultur na mezinárodní úrovni by se světovládcům vůbec nelíbilo. Je to cesta k jejich prohře.

310288

21.5.2014 0:00

RE: Světová válka je, když...

disident 88.?.?.?

Reakce na 310261

Vypadá to tak,že Poláci jsou opravdu zblblí,když podporují banderovskou juntu v Kyjevě, i když dle některých pramenů banderovci povraždili během války i po válce na 100.000 Poláků.S banderovci bojovala po válce i naše armáda,jelikož tito se chtěli přes naše území probít na Západ.

310361

19.5.2014 6:50

Super!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 147.?.?.?

Na tie americkú svoloč platí len jedno: No petting, just fucking. Potom má zrazu 27 námorníkov v Čiernom mori hnedé a smradľavé spodky a miesto sprchy potrebuje "treatment" psychológa.

Na juhu bigotne katolíckeho Talianska kostolník (alebo farár) na dvere kostola napísal: "Vojsť do tohto chrámu v krátkych nohaviciach je rovnaký hriech, ako zviesť manželku blížneho svojho!"
Ktosi pripísal: "Obidvoje som vyskúšal, N E D Á sa porovnať!"

310262

19.5.2014 8:35

Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

S pohledem na dnesni svet si clovek klade otazku,zda jsme,tak zvane,"Inteligentni".Mnozi si na spicku nosu vidi,ale nechavaji veci bejt,jak jsou,zejmena,kdyz i pro ne neco kapne, z te svetove zlodejny.Technicky jsme na vysi s zabijenim jinych lidi,uz od dob,co jsme jeste bydleli v jeskynich,takze,mentalne jsme stale na stejnem miste,jen v eveci mnozstvi obeti jdeme od tisicu k bilionum,kdyz se nam povede neco zcela noveho-biologickou zbran,jez vymiti 95% veskereho lidstva, Israel dokonce pracuje na tak zvane "geneticke bombe"zatimco jine "chytre hlavy,hledaji cestu od AIDS az po EMBOLA a dal, vse ve jmenu civilisace.Since WW2, Earth has had 248 armed conflicts. The US started 201 of them.
These US-started armed attacks have killed ~30 million and counting; 90% of these deaths are innocent children, the elderly and ordinary working civilian women and men.
The US has war-murdered more than Hitler’s Nazis.
US official reports now confirm all “reasons” the US told for current armed attacks were known to be false as they were told.
These lie-started US wars are not even close to lawful (here and here recently).
US wars and rhetoric for more wars continue a long history of lie-began US Wars of Aggression. The most decorated US Marine general in his day warned all Americans of this fact of lie-started wars for 1% plunder

Male pouceni z dnesnich dnu od samotnych Americanu,ne ,tak nekdo,ale ,americky general,jez na konci sve sluzby statu "prokoukl",jka se veci maji ve zkutecnosti,uvidel najednou spicku sveho nosu.
Smedley Butler (and here) was the most honored man in Marine Corps history. He wrote and spoke that the purpose of US wars is millions and billions in profits for America’s leading “bankers, industrialists, and speculators.” War is a “racket:” a deception whereby its purpose of blood money from American taxpayers to “insiders” is always disguised as noble and necessary ventures to keep Americans propagandized into paying again and again
Our military was duped into these wars with calculated "Big Lies;" our trusting young men and women took an Oath to support and defend the US Constitution that supersedes the Nazi insert of “placing the mission first.” The Claus von Stauffenberg faction of US military and government must act to end this soulless mass-murdering; this loveless series of unlawful wars and unlawful orders, if we want a future we’re proud to build.

310265

19.5.2014 10:40

RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 310265

Článek s odkazy a důkazy z kterého p. Nohejl cituje je na Examiner

Překlad části angl. textu:

Od 2. světové války, na světě bylo 248 ozbrojených konfliktů. Z toho USA napadly 201 zemí.
• Tyto USA počaté ozbrojené napadení zabily kolem 30ti milionů a pokračují, 90% z těchto úmrtí jsou nevinné děti, důchodci a běžní civillisté ženy a muži.
Války USA zavraždily více osob než nacisté za Hitlera .
• Oficiální zprávy USA nyní potvrzují, že všechny "příčiny" válek v podání USA jak jimi bylo vysvětlováno včetně současných, byly lživé a americká vláda to věděla.
• Tyto americké války započaté na lži nejsou ani blízko zákonné ( zde a zde ).
• Americké války a rétorika pro více válek pokračují v dlouhé historii lží, americké válečné agrese .Nejvíce zdobený americký generál námořní pěchoty ve své době varoval všechny Američany o této skutečnosti lži, začatých válek a o 1% kořisti.

Prý řekl již Butler, cílem je získat miliardy pro “raketové” bankéře, průmyslníky a spekulanty. Tento účel krvavého zisku je založen na podvodu amerických daňových poplatníků propagandou. "Insideři" se vždy tváří, že je to vznešené a nezbytné podnikání, aby udržely Američany napropagovány platit a znovu platit.
US armáda byla podvedena velkou lží, že pod přísahou brání Ústavu Spojených států…..

310269

19.5.2014 10:53

RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 310265

Něco,velice nepříjemného,velmi účinného se zřejmě může co nevidět objevit na "světle božím" v souvislosti s těmi výzkumy z genetiky....někdy v polovině 80.let přeběhl z Izraele do SSSR jeden vědec,původem ruské národnosti,s poloprázdnou diplomatkou a byl okamžitě tvrdě "zasekrečen".
Ta diplomatka totiž obsahovala to nejdůležitější z výzkumu genetiky vzhledem k jejímu možnému použití ako ZHN.
Na základě těchto poznatků se proto už před nějakým rokem podařilo ruské FSB nadálku a bez jakéhokoli rizika zlikvidovat obávaného a nenáviděného polního velitele Al Chattába.Byl mu složitou cestou,aby nevzbudil podezření,doručen dopis od jeho věrného přítele,který byl FSB na několik hodin zadržen a upraven za použití výsledků bádání v genetice tak,že obsahoval jed "šitý na míru" Chttábovi na základě vzorků DNA,získaných od jeho příbuzných ze Saudské Arábie.Dnes se tyto výsledky ze zkoumání genetiky už skoro běžně používí v lékařství v tzv.biologické léčbě.
Veklý Al Chattáb si dopis přečetl,zavzpomínal na vzdálenou domovinu,po několika dnech ochořel "horkou nemocí",která se stále zhoršovala,až po 14 dnech vydechl naposled,stal se mučedníkem a odebral se na cestu do ráje....
kdoví,co čeká nás..... [oči v sloup]

310276

19.5.2014 22:26

RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 310276

>kdoví,co čeká nás..... [oči v sloup]

Tak v tomto je namístě věřit Bibli, kde se v Gen 3:22 říká: "I řekl Hospodin Bůh. Teď je člověk jako jeden z nás, zná dobré i zlé. Nepřipustím, aby vztáhl ruku po stromu života, jedl a byl živ navěky."

Je již nepochybné, že oživená hmota je experiment, prozatím s vrcholem v jejím nuceném dovybavení člověka základními znalostmi pro zachování svého druhu i v podmínkách Země, po jeho vyhazovu z Ráje pro jeho nevážení si tamního dobrého bydla. No a který experimentátor by připustil, aby mu objekt jeho výzkumu fušoval do díla a snažil převzít jeho roli? [vyplazený jazyk]

310322

19.5.2014 9:19

páni, to je pěkný šťavnatý článek,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

opravdu jsem se pobavila a kromě toho autor uvedl pravdivé argumenty, možná že ne kompletní, ale pravdivé ano, díky

310266

19.5.2014 10:00

Literárky

pje 93.?.?.?

Doposud trpěné opoziční Literárky odmítají realistické články? Je vidět (i u KD na BL), koho všeho imploze zevšehonaprvnímmístěkorektního mainstreamu sebou strhává... Samočištění nabývá na rychlosti a intenzitě.

310267

19.5.2014 10:48

RE: Literárky

Miroslav Kodet 90.?.?.?

Reakce na 310267

Abychom LtN nekřivdili, tak redaktorovi se článek líbil, ale chtěl, abych přepracoval (vypustil) tu pasáž s popelníčky. Připadala mu moc drsná. Jenomže já se domnívám, že právě ta část je důležitá, protože svět (a mladá generace zvlášť) se přestal bát nukleárního Armagedonu, tohle nebezpečí se jakoby ignoruje. Takže tím drsným způsobem jsem se snažil upozornit na to, že tohle nebezpečí je reálné, podceňované (dokonce i politiky) a proto jsem odmítl ji vypustit.

310275

19.5.2014 20:51

RE: Literárky

obr Kolodej 67.?.?.?

Reakce na 310275

Proti drsnosti pane Kodet zadny disputat.
Ale o mladou generaci ktera nezazila socialismus bych velky strach nemel. Ti lide nemaji zatez svych otcu a dedu, jsou vetsinou zcestovali, mluvi anglicky a vubec - delaji me obvykle jen radost. Poradi si i bez naseho poucovani. [cool]

310316

19.5.2014 22:41

RE: Literárky

hc 90.?.?.?

Reakce na 310316

O jaké zátěži je řeč?

310323

19.5.2014 22:54

RE: Literárky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 310316

>Ti lide nemaji zatez svych otcu a dedu, jsou vetsinou zcestovali, mluvi anglicky...

To, že je zde přetrženo historické pouto s předky a navíc se z jejich prožitků vlivem virtualizace do pouhé projekce válečného běsnění bez fyzických útrap, z nich stala pouhá zábava, to je právě tou katastrofou, do níž svět zatahují ti o nichž všichni jejich užiteční idioti mlčí jako hrob, protože v něm nemají chuť přečasně skončit. A s tím nějaké scestování ani znalost angličtiny nehne ani o píď, takže si to budou muset zažít osobně na vlastní kůži... a s nimi i takový "obr Koloděj", pokud do té doby nesejde ze světa z boží milosti dřívávějc, jelikož "živí budou závidět mrtvým".

310324

20.5.2014 6:32

RE: Literárky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 310324

Pretrzeneho historickeho pouta s lidmi kteri chodili do prace jen klevetit, spat, pit kaficko a soulozit bych prilis nelitoval. A uz vubec ne proto, ze velka cast z nich mela inzenyrsky nebo jiny titul.
Jsem optimista a proto doufam, ze po vymreni soucasnych neblaze poznamenanych generaci bude CR opet obycejnym zapadoevropskym statem.
K tomu nam dopomahej Buh. !

310332

20.5.2014 11:37

RE: Literárky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 310332

To je dost mizerný pokus o demagogii zevšeobecněním, bídně zaštiťovaný dovoláváním se samotného JHWH. Takže z JEHO pohledu jde o rouhání se proti JEHO Desateru - "nevydáš křivého svědectví..." - a to zajisté nezůstane bez odezvy, až nastane čas skládání účtů. Jen demagogií lze totiž při tvrzení o leností několika zdejších generací opomíjet skutečnost, že přes světově unikátní a vše devastující kupónovou privatizaci, je dosud(!) co rozkrádat a toonelovat, třebaže nezaměstnanost trhá rekordy a zisky investorů místo přispění k vytvoření zdejšího Ráje, a to svatosvatě slibovaného po plyšáku Vencou Flaškou, mizí do Rájů daňových! [bliji]

310340

20.5.2014 11:48

K tomu nam dopomahej Buh. !

Botičky od Diora 94.?.?.?

Reakce na 310332

O tom nepochybujte, anonymní oslíku, na tom se pilně restitučně pracuje... [naštvaný]
Restituční peníze se vrátí TOP09 a ODS zpátky ve formě podpory budoucí volební kampaně aby nám vládli navěky. Církev umí být vděčná.
Kapitalismus a katolicismus jsou široce otevřená okna k fašismu a krásně se navzájem restitučně doplňují a podporují... Podle toho co vidím a slyším v médiích, co se učí na školách, co a v jakém stylu se nabízí v knihkupectvích, dávám tomuto tvrzení za pravdu:
S majetkem roste moc
a o tu zde běží:
Aby mohli spojit síly
pravice a kněží...

310342

19.5.2014 23:36

RE: Literárky

hel 90.?.?.?

Reakce na 310316

hmm, zatím si poradili tak, že většinově zvolili babiše a hned na druhém místě měli schwarzenberga s kalouskem...prozradily to na ně volební statistiky [oči v sloup]

310325

21.5.2014 0:06

RE: Literárky

disident 88.?.?.?

Reakce na 310316

Opravdu zábavné:ten kdo mluví anglicky má ten jedině správný světový názor a je ve všech směrech O.K.

310362

19.5.2014 22:12

RE: Literárky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 176.?.?.?

Reakce na 310275

Článek je dobrý-nic neměnte,povrchních hodnocení si nevšímejte.

310320

19.5.2014 13:06

Par poznamek

vlkB 90.?.?.?

1. Kulate brachycefalni hlavy ve vychodni Evrope jsou zrejme trend pouze poslednich asi tisic let, z neznamych duvodu se to uz nekolik dekad obraci.
2. Podle jedne teorie brachycefalizace souvisi se zbytnenim mozecku ( cerebellum), ten se uplatnuje mmj. pri interpretaci slovnich povelu, toto je vlastnost ktera muze byt zvlast uzitecna pro otrokarske totalitni rezimy ( ulu podobne zrizeni). Potom samozrejme muze dochazet k evolucni selekci zmineneho znaku, telesne znaky jsou ovlivnitelne behem nekolika generaci. Vyrazne rozsireni znaku lze nalezt asi zejmena v Africe (ale ne vsude).
3. Britanie (ani USA) neni zdaleka tak severska germanska zeme, jak by si rada namlouvala, i navzdory dolichocefalnim hlavam. Spise jsou zde naznaky pribuznosti se stredomorskou a africkou oblasti. Celkove severni a vychodni Evropa konci asi priblizne zapadne od Ryna a jizne od Manchesteru.
4. Halic a vychodni Polsko se stalo cilem migrace genu v pozdnim paleolitu smerem od Pyrenejskeho poloostrova. Rozvinula se zde odlisna forma keramiky , pozdeji oblast obyvali rudi Chorvate, bili Chorvate byli vice na zapad, potom zde lezelo Rude Rusko, zatimco Bile Rusko vychodne. Lze si snad klast otazku, jestli mozna dlouhodoba kulturni specificita nesouvisi se zvysenym vyskytem nasili v oblasti. (Jinak kolem Kyjeva lezelo kdysi Malorusko, dole Novorusko, vychodne Moskevske 'Cerne' Rusko).
5. Slovane a Germani budou asi blizce pribuzni (krome asi te Halice) a jejich spolecnou pravlasti pred nekolika tisici lety byla zrejme ta vychodni Ukrajina, iranske a indoarijske kmeny se oddelily uz drive, zatimco slovanska a germanska vetev patrne az jako posledni. Neni duvod aby se tyto strany kvuli vychodu Ukrajiny hadaly, protoze urcite historicke koreny zde maji zrejme obe.

310284

19.5.2014 19:47

Probuzený Slota

J Pohl 195.?.?.?

https://www.youtube.com/watch?v=T_S2g5ThIEM

310310

19.5.2014 19:52

Nelze srovnávat,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

protože odtržením Kosova od Srbska a vyhnáním Srbů z rodné země Velký bratr získal úplnou kontrolu nad byznysem se zbraněmi, drogami,lidskými orgány,telekomunikacemi atd.,což je hodně výnosný kšeft, zatímco připojením Krymu k Rusku na základě referenda Velký bratr nezískal vytouženou kontrolu nad Černým mořem a ruskou černomořskou flotilou tím neposlal do šrotu. Tak celý ten krvavý bordel na Ukrajině byl zbytečný a ještě teprve skončí dalším obrovským fiaskem Velkého bratra. Ztráta zbylé důvěry bude , vyjádřena v penězích, mnohokrát dražší.

310311

20.5.2014 12:11

Rád bych přispěl jako vždy něčím ze starýho sci-fi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Ukázka _ a nemyslím, že je nutnú uvádět proč dnes zrovna tohle.

P.K.Dick "Styl Yancy"...


Tavernerovi vysvětlil: „Mikovi je devět let. Yancy existuje celou dobu, co je naživu."
Mike poslušně přišel.
„Ano, pane?"
„Jaké známky dostáváš ve škole?" zeptal se otec.
Chlapec pyšně vypnul prsa. Vypadal jako modrooká zmenšenina Leona Siplinga. „Samé jednotky a dvojky."
„Je to chytré dítě," řekl Sipling Tavernerovi. „Je dobrý v aritmetice, zeměpise, dějepise, ve všem." Obrátil se k chlapci a řekl: „Rád bych ti polo·il několik otázek. Chci, aby tenhle pán slyšel, jak na ně odpovíš. Ano?"
„Ano, pane," řekl chlapec poslušně.
Se zachmuřeným qbličejem řekl Sipling synovi: „Chci vědět, co si myslíš o válce. Vyprávěli vám o ní ve škole, víš o všech slavných válkách v historii. Je to tak?"
„Ano, pane. Učili jsme se o revoluci v Americe a o První celosvětové válce a pak o Druhé celosvětové válce a potom o První vodíkové válce a o Válce mezi kolonisty na Marsu a Jupiteru."
„Do škol," naklonil se Sipling těsně k Tavernerovi, „také dodáváme Yancyho materiál. Podpora vzdělání v dárkovém balení. Yancy provází děti historií a vysvětluje význam všech událostí. Yancy vysvětluje přírodní vědy. Yancy vysvětluje správné držení těla, astronomii a všechny ostatní věci ve vesmíru. Ale nikdy by mě nenapadlo, že i můj vlastní syn..." Jeho hlas smutně utichl. Pak se vzchopil. „Takže ty víš o válce všechno. Dobrá, co si tedy o válce myslíš?"
Chlapec pohotově odpověděl: „Válka je špatná. Válka je ta nejhorší věc na světě. Skoro vyhubila lidstvo."

S očima upřenýma na syna se Sipling zeptal: „Pověděl ti někdo, abys tohle říkal?" Chlapec znejistěl. „Ne, pane."
„Ty těmhle věcem opravdu věříš?" „Ano, pane. Je to pravda, ne? Válka je přece špatná?" Sipling přikývl. „Válka je špatná. Ale co taková spravedlivá válka?"
Chlapec bez zaváhání odpověděl: „Spravedlivé války musíme vybojovat, samozřejmě." „Proč?"
„No, musíme chránit náš způsob života." „Proč?"
V chlapcově pohotové odpovědi nebylo ani teď žádné zaváhání. „Nesmíme připustit, aby nás převálcovali, pane. To by podporovalo agresivní válku. Nesmíme dopustit vládu brutální síly. Musíme zachovat nadvládu-" Hledal to správné slovo. „Nadvládu práva. "
Sipling nešťastné a napůl pro sebe poznamenal: „Tahle nesmyslná, vzájemně si odporující slova jsem napsal já sám před osmi lety." Vší silou se vzchopil a zeptal se: „Takže válka je špatná. Ale musíme vést spravedlivé války. A co když se tato - planeta, Callisto, dostane do války s... řekněme s Ganymedem, například." Nebyl schopný zakrýt ostrou ironii v hlase. „Jen například. Takže, teď jsme ve válce s Ganymedem. Je to spravedlivá válka? Nebo prostě jenom válka?"
Tentokrát se neozvala žádná odpověď. Chlapcův jemný obličej se zamračil d...Automaticky kráceno

310343

20.5.2014 12:11

dodatek

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

...Tentokrát se neozvala žádná odpověď. Chlapcův jemný obličej se zamračil do výrazu usilovného přemýšlení.
„Žádná odpověď?" zeptal se Sipling ledově.
„Proč, ehm," koktal chlapec. „Myslím..." Vítězoslavně se podíval na otce. „Až ten čas přijde, tak nám to snad někdo řekne."
"Jistě," dusil se Sipling vztekem. „Někdo nám to řekne. Možná dokonce pan Yancy."
Po chlapcově obličeji se rozlila úleva. „Ano, pane. Pan Yancy nám to řekne."

--- nemyslím, že to dnes potřebuje komentář! Krysa

310344

21.5.2014 6:50

Globální velmoc, regionální velmoc

MARTin - anonym 178.?.?.?

Rusko je podle mne "pouze" silná regionální velmoc, podobně jako třeba Čína nebo Indie. Má velmi slušnou armádu a z doby, kdy bylo vedoucí silou globální velmoci SSSR, i jaderný potenciál ke zničení jakékoli jiné země. Má také ohromnou rozlohu, mnoho obyvatel a celkem nezadluženou, jakž takž rostoucí ekonomiku a velké množství surovinových zdrojů. Tady to ale pomalu končí a je fakt, že Rusko v porovnání s SSSR není ani se svými spojenci / vazaly (různé státy a státečky kolem Ruska) schopno příliš zasahovat a ovlivňovat velkou část světa. Po rozpadu SSSR už se sice trochu vzchopilo, ale oproti bývalé slávě a síle je prostě nižší liga.

USA jsou globální velmoc, byť s problémy a zřejmě upadající. Mají jednoznačně největší a nejsilnější armádu na světě, která je schopna zničit téměř jakoukoli jinou zemi světa i za použití pouze konvenčních zbraní. Mají ohromnou rozlohu a mnoho obyvatel. Ekonomika je sice silně zadlužená a závislá na importu, ale díky pozici globální velmoci se to USA zatím daří zvládat a držet ostatní státy v pozici, že je může uplácet papírky. Dolar je světová rezervní měna. Světová síť internet má své nejdůležitější opěrná body, společnosti a většinu provozu v USA, což je pro USA další výhoda (špionáž a podobně). Světová finanční síť je do značné míry ovlivnitelná z USA, což dává USA lepší možnosti k uvalování sankcí. Masová "kultura" je převážně produkovaná nebo aspoň řízená z USA (jen si vezměte podíl filmů z USA a jinde), což umožňuje ovlivňovat svět šířením amerického pohledu na svět. USA těží i z pozice angličtiny, byť zde je to i tím, že USA jsou do určité míry dědicem Britského Impéria. Mezi spojence / vazaly USA patří takové státy a uskupení, jako jsou Kanada, Austrálie, EU - tedy samy dost velké na to, aby si mohly nárokovat pozici regionální velmoci.

Do budoucna má zřejmě největší potenciál stát se další globální velmocí Čína. Díky masivní populaci, obchodnímu přebytku, ohromné výrobní síle a investicím po celém světě. Zatím k té globální velmoci se vším všudy podle mne ale nedospěla. Chybí jí k tomu zbavit se dolaru jako světové měny, uzavřít širší vztahy s okolím (udělat z nich spojence / vazaly), vybudovat armádu, schopnou zasahovat kdekoli ve světě...

310377

Příspěvků: 49

19.05. 03:40 coinageboy  Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...
19.05. 05:21 karel4u  RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...
19.05. 11:01 Botičky od Diora  Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
19.05. 14:53 Anonym  RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
19.05. 18:44 Thor  RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
20.05. 01:17 karel4u  RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
20.05. 11:40 Botičky od Diora  RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
20.05. 09:46 jirik001  RE: Rusko je světová Velmoc, ať se Vám to líbí nebo ne
19.05. 11:36 Kosk  RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...
21.05. 03:17 favela  RE: Rusko Regionalni Mocnost?? Hmm...
19.05. 04:07 Saša  Za pozornost stojí
19.05. 10:03 Emil Robot  RE: Za pozornost stojí
19.05. 16:08  RE: Za pozornost stojí
19.05. 20:57 JohnyD  RE: Za pozornost stojí
19.05. 23:43 hel  RE: Za pozornost stojí
19.05. 05:14 obr Kolodej  Neni divu
19.05. 11:08 Botičky od Diora  Bravo, pane vachmajstr!
19.05. 20:44 obr Kolodej  RE: Bravo, pane vachmajstr!
19.05. 22:25 Emil Robot  RE: Bravo, pane vachmajstr!
19.05. 11:53 Kosk  RE: Neni divu
19.05. 05:45 MoUdrostrak  B. Hussein Obama může vykřikovat COKOLIV
19.05. 06:39 Moiry  Světová válka je, když...
19.05. 07:51  RE: Světová válka je, když...
19.05. 08:10 Pitomka Debilkovic  RE: Světová válka je, když...
19.05. 14:11 Moiry  RE: Světová válka je, když...
21.05. 00:00 disident  RE: Světová válka je, když...
19.05. 06:50  Super!
19.05. 08:35 Robert Nohejl  Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!
19.05. 10:40 Saša  RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!
19.05. 10:53 Emil Robot  RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!
19.05. 22:26  RE: Pravym agresorem nemusi byt utocnik,ale ,ten,co stoji za nim!
19.05. 09:19  páni, to je pěkný šťavnatý článek,
19.05. 10:00 pje  Literárky
19.05. 10:48 Miroslav Kodet  RE: Literárky
19.05. 20:51 obr Kolodej  RE: Literárky
19.05. 22:41 hc  RE: Literárky
19.05. 22:54  RE: Literárky
20.05. 06:32  RE: Literárky
20.05. 11:37  RE: Literárky
20.05. 11:48 Botičky od Diora  K tomu nam dopomahej Buh. !
19.05. 23:36 hel  RE: Literárky
21.05. 00:06 disident  RE: Literárky
19.05. 22:12  RE: Literárky
19.05. 13:06 vlkB  Par poznamek
19.05. 19:47 J Pohl  Probuzený Slota
19.05. 19:52  Nelze srovnávat,
20.05. 12:11  Rád bych přispěl jako vždy něčím ze starýho sci-fi
20.05. 12:11  dodatek
21.05. 06:50 MARTin - anonym  Globální velmoc, regionální velmoc

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 1

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 4

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Měnové kurzy

USD
21,49 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,23 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,59 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,11 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,35 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 944,02 Kč
1 unce stříbra
547,92 Kč
Bitcoin
855 618,85 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 426