Diskuze k článku

Jak dál na Ukrajině? Který scénář se naplňuje?

Příspěvků 35

12.5.2014 3:59

Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

oijkio 91.?.?.?

Mám za to, že vojenské strategické jaderné a jim podobné síly USA a RUSKA jsou prozatím v rovnováze. V Karibské krizi se došlo ke hranici jejího porušení. Podíl těch kteří to zažili s časem podstatně klesl. Proto je dnes snadnější o této stránce věci nemluvit, nepsat. A znovu se svět k tomu přibližuje. Tentokrát z opačné strany atlantiku.

Obrana proti jadernému napadení vyžaduje velké vzdálenosti a doby letu raket protivníka. Konstelace obklíčení má nemenší význam. Pokud dáte techniku obou stran k sobě na dohled, rovnováha mizí. Převahu získá kdo stiskne knoflík spíš. A USA již deklarovaly své právo na preventivní jaderný úder.

Neumím si představit vojenskou základnu USA na dohled Sevastopolu a strategických bodů kolem Moskvy. A počínání si Evropy, NATA, Ukrajinců, ... no, aspoň se má veřejnost čím bavit. Tak bych to hodnotil, nebýt těch mrtvých.
Pokud to Putin nějak ??? nezastaví, může být mrtvých o několik řádů víc.

310008

13.5.2014 0:55

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 310008

Hou..no. Výsledkem kubánské krize bylo stažení amerických raket z Turecka. Vám to nikdo neřekl?

Tak ještě jednou. Výsledkem kubánské krize bylo stažení amerických raket z Turecka.

No, ruských z Kuby taky. Ale vy pořád si pletete prst s prdelí, původce s napadeným atak.

310045

13.5.2014 1:34

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

oijkio 91.?.?.?

Reakce na 310045

No, ... mezery ve vzdělání i u sebe připouštím. Pokud je to jak píšete, vezmu to na vědomí .... docela rád. Odedávna se mi jaksi nepozdávalo, že by Rusko chtělo "sežrat" celý svět.

310047

13.5.2014 2:32

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 310047

http://cs.wikipedia.org/wiki/Karibsk%C3%A1_krize

Karibská krize (též Kubánská krize) byla mezinárodní politická krize. Hrozilo, že přeroste v jaderný konflikt. Vypukla v roce 1962 v důsledku rozmístění sovětských raket středního doletu na Kubě, kterým SSSR odpověděl na umístění amerických raket v Turecku.

Spojené státy americké se zavázaly, že nenapadnou Kubu, a že stáhnou svoje rakety středního doletu z Turecka.

Kubu nenapadly dodnes. Toto je výsledek "krize", co není v mainstreamu.

Zkuste to všechno domyslet. Ale úplně vše, afgan, irák, libyi atd

310048

13.5.2014 11:57

Vypadá to zmateně, ale:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 310048

Nebyla ta vzniklá stabilita v karibské oblasti zajištěna především jen tím, že Fidel Castro byl současně nejlepším agentem CIA a nejlepším recitátorem politických projevů tehdejších sovětských vůdců ?

310061

13.5.2014 21:52

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

maršal Žukov 87.?.?.?

Reakce na 310008

ja si myslím, že jadrové hlavice s raketami nie sú tie najlepšie zbrane, ktorými obe strany disponujú. Neverím, že práve v zbrojárstve by bol pokrok pomalší ako v iných oblastiach...

310070

14.5.2014 12:45

RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.

kendor 178.?.?.?

Reakce na 310008

Pokud píšete o Karibské krizi, jste poněkud mylně informován.¨
Svět se dnes opravdu ke krizi opět přibližuje a je to pořád provokováno ze stejné strany.

310091

12.5.2014 5:28

Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tohle"zapadni demokracie nikdy neuzna,prani lidu Ukrajiny,neni jejich prani,dokud se sami nestanou vladci nad temito lidmi,nedaji pokoj i kdyby doslo k nuklearni valce,USA-"neocon" ma prednost prvniho uderu.
Rozdel a panuj,navic,pozdeji je rozestvou na zaklade velmi manipulovaneho vlastenectvi,tak,se lide se zatemnenym mozkem nenavisti, jez je opet na falesnem podklade, nebot lide se neuci z historie,ale, z kazdodeni,roky hlasane propagandy elity. Stale stejny trik, ale,ucinny, zde to vypada, jakoby"do tretice vseho dobreho" s vysledkem neomezene moci, vlady penez nad spolecnosti plastickych karet, co by jiny projev representujici novou otrockou spolecnost, na modernim zaklade, stale se topici ve vlastni krvy.
Generace po nas a generace po nich, nasich vnuku, uz nebude vedet, co je obcanska svoboda , budou vedet jen a jen, co je obcanska povinost ,jez bude regulovana celosvetovym byrokratickym zpusobem. Neni zadne nadeje, ze by se lidska spolecnost zbavila nasili v honbe za mamonem, ten v mnoha formach zcela ovlada tuto planetu, clovek, neni k tomu, aby zil mirovym zivotem, neni schopen ustanovit kontrolu, nad neandrtalskym pohledem na okolni svet. Pripadne pronikani do vesmiru, je nestestim pro jakykoliv mimozemsky zivot, clovek neni na takovou cestu pripraven, nedokaze zit ani na sve planete, nici, na co prijde.
Nemoralnostjakekoliv cirkve vzala cloveku posledni oporu v jeho kazdodennim zivote, bile je cerne a cerne je bile, to je dnesni svet, cena bude umerna krimonalite davu a elity. Ukrajina a Rusko je jen jeden clanek retezu, Afrika, Latinska Amerika, Evropa, cely svet, nez od doby druhe svetove valky nemel jeden, jediny den, aby se nekde nevrazdilo, aby netekla krev, timto zjistenim dojdete k tomu, ze,i Olympijska myslenka se stala vysmechem lidstva, Jeho bezmocnosti, nema nic spolecneho s reckou myslenkou, prednost ma valka, pred mirem, velke zbrojni koncerny na miru prodelavaji,tak, jako prodelavaji, produktivni lide proti dragove mafii, uz je priznani, ze neni kontroli nad listvem po strance moralni, mnozi, uz nevedi, co to vlastne je ta moralka.
Svet se “utapi” v zavisti a nenavisti, prvotne pospolna spolecnost je mafii dnesnich dnu.Ten nejbohatsi a nejvlivnejsi, se sam o sobe ustanovi,v te demokraciii," nacelnikem" nad tlupou lidstva a o moc se delit s “ carodejem” propagandy.
Svet se zmeni,kriminalnici vseho druhu budou mit volne ruce,obrazky zavrazdenych,znasilnenych zen a deti bude pribyvat kazdym dnem,sveho ucelu se takto dosahne, potom prijede,"OSVOBODITEL", CO TO VSECHNO ORGANISOVAL,DOJDE K POCHVALE VSELIJAKYCH KOLABORANTU, KTERI DOSTANOU,CO SI ZASLOUZI,"i nejlepsi z goymu musi byt utracen!"

310009

12.5.2014 6:05

RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.

slak 77.?.?.?

Reakce na 310009

Mistrné shrnutí pozadí a tkz. samoadorovaných mocných formátu "hybžonů" a pohříchu schopných likvidovat skutečné hodnoty společenstev a osudy většiny a i o nechápajících zametených jednotlivcích, kteří ani k podstatě zakletí korupce zmarů osudů lidí nečuchnou, ani co by slepí k houslím. [mrknutí jedním okem]

310010

12.5.2014 13:58

RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.

Robin 89.?.?.?

Reakce na 310009

Pane Nohejl jenomže to referendum bylo NEPOVOLENÉ. [mrknutí jedním okem] [mrknutí jedním okem]
Než něco napíšete tak si to ověřte u demokraticky zvolené ukrtajinské vlády. [cool]

310031

13.5.2014 14:28

RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 310031

Tak zvany demokraticky zapad nikdy neuzna zadne volby,jez budou representovat prani lidu,jestlize volby nejsou povolene,tak,predevsim nejsou povolen eod dosazeneho diktatora junty jez bojovala v ulicich Kieva a nechali se mnozi,byvaly prislusnici israelske IDA slyset,ze vedou do boje svoji jednotku,ktera dokazala ustanovit dalsiho israelce,Arseny Yatseniuka do vedouci finkce a zbavit zvoleneho prseidenta Victora Janukovyce presidenstvi a nejen,to,slo mu o zivot.Zaloha pro pripad "svobodnych voleb"kde by uz Yatseniuk neprosel se hlasi dalsi israelita,rikejme jim tak,Vadim Rabinovich,vypada to,ze svou "korist" jen tak nepusti.Proto Yatseniuk se zminil svovy o treti svetove valce.Proto pro porozumeni si prectete:The ex - israeli solder who a Kiev figting unit" muze objasnit ,kdo je pravym akterem pristich demokratickych pucu.

310064

17.5.2014 3:46

RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 310064

Prakticky,politici si s nami hrajou,jakoby cely svet byla jedna veka sachovnice ,jak,se to rika o neoconovi ,Brezinskym,ktery sam rika:Ukraine and its position on Brezinski`s Grand Chessbord.
Zde je veta ,kterou vyslovil pred mnoha roky:ze,jednou Evropa bude od uzemi Britanie az po Ural.
Jinde rika:"Of course, the national interests of Russia would most certainly not lie with the integration of itself with Europe. Indeed, this has been against the national self-interest of every nation that has joined the E.U. to begin with as they all have inevitably sacrificed their national sovereignty, economies, and personal freedoms for the benefit of a massive European Soviet that now issues dictates down to the lowest levels. "
Narody podle neho by se meli vzdat sve svobody,urcite tim myslel stat Israel a nebo ma na mysli,ze USA se stavaji timto zpusobem kolonii Israelu?
Dalsi slavny neocon,Kissinger,sel jeste dal v teto svetove sachovnici,doslova rekl:ze,vsechny prirodni zdroje nalezi USA, nakonec v ramci neokolonisace,to vidime,co se deje v Africe.Takze si z toho muzem vzit ponauceni,ze i spojenci, kolonisovane Ameriky,kdyz nebudou spolupracovat s dodavkami,co Amerika potrebuje,tak,si Amerika pro ty suroviny "dojde" a vezme si je nasilim,at si pritel a nebo ne.Zakon dzungle v modernim pojednani.
Co,na to obcan k takovemu svetovemu usporadani problemu na zaklade "demokracie',civilisace a jinym nesmyslum.
V podstate by pomohlo jenom to,politiky mlatit po hlave brzo rano,nez dojdou do uradu azase navecir nez jdou spat by meli dostat zbytek vyprasku,jako to drive delali tatove,kdyz to v rodine zaclo nejak pokulhavat,tak to remen spravil.Tihle neuzitecni jedlici s vysokymi platy a nadmerne namnozeny ve vselijakych funkcich sveta,vedou lidstvo od jednoho maleru k druhemu a absolutne nedavaji nejakou zaruku,ze by ve svete byl klid.
Amerika samotna ma na dlazbe 37,2% lidi bez prace:US Unemployment Rate Hits 37,2 %.
Neocon ma uz desitky roku reseni,hlasoval pro Afganistanskou valku,dvakrate pro Irackou valku a chce poucit Iran,venuje se ,kde jen muze v Africe,zlobi se na Latinsko Americke staty,proste ,chce byt svetovym policistou pod taktovkou Israelu a nijak se s tim netaji,"Israel compromises US intelligence, jinde doslova rikaji,ze jakekoliv zpravy v ramci CIA jdou rovnou do Israelu,jinde rikaji:Zionist in US are traitors to America:Fetzer.Independent tisk napsal clanek,kde dolova rika ,co ,co kdysi rekl Arial Sheron:Amerika ,to jsme my zide a Americani to dobre vedi.
US accuses Israel of spying",jestli nekdo veri na " superpower "USA,tak zaspal dobu,svet je dnes rizen z jinych mist,nez si obcan mysli.

310192

12.5.2014 7:44

...

Mordechaj Belzebul 89.?.?.?

Neuvěřitelná odvaha obyvatel města Красноармейск proti Kyjevským okupantům: http://rutube.ru/video/2de67985a84329fc05a1da225fb...

310014

12.5.2014 8:09

RE: ...

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 310014

Nebývale vysoká účasť na referende nabudila fašistické soldatesky pučistickej vlády k akcii.
http://www.chelemendik.sk/V_Mariupole_sa_rad_z_tych_co_prisli_hlasovat_taha_na_stovky_metr_905556615.html
Vo večerných správach na ČT zaznela informácia, že ozbrojené zložky obsadili volebné miestnosti a bránili ľuďom v účasti na referende a keďže neustupovali, začali do nich strieľať.
Samozrejme jediná veta, a na Slovensku ani tá jediná nezaznela.
Ani jedna vláda neodsúdila hanebné činy pučistických napomáhačov v Odese a už vopred štáty EÚ avizovali, že výsledky referenda neuznajú.
Tak úporne omieľané hodnoty západnej civilizácie a hlavne demokracia v americkom poňatí budí rozpaky.
Naozaj toto chceme? Naozaj takéto zverstvá schvaľujeme?
Ak sa Európa nespamätá, ich zámorský partner tu rozpúta peklo.
Európa sa chová ako zhypnotizovaný králik, čaká kedy had otvorí papuľu, aby do nej mohla skočiť.
Nech ale dlho nečaká, lebo ak sa včas neodpútame od agresora a svetového vojnového rozoštvávača, predpoveď apokalypsy sa naplní.
Aj našou vinou, vinou našej ľahostajnosti a nezáujmu.

310016

12.5.2014 15:53

RE: ...

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 310016

Aby se Evropa vzpamatovala, to by muselo obyvatelstvo povstat a doslova zaplavit ulice. Oproti východním Ukrajincům jim zatím nehrozí střelba a granáty, přesto nikoho nevidím. Asi jsou zaneprázdněni výměnou mobilů za nové modely.
Druhá varianta jak zabránit všeobecnému krveprolití by bylo masové odmítnutí Ukrajinské armády jít proti lidem a místo toho zbavit Ukrajinu těch co jí do této nesmyslné šlamastiky cpou. Ovšem to by chtělo vedení a to tam jaksi není.
Obávám se že buď se mýlíme v počtu slušných lidí na světě v jejich neprospěch, anebo podceňujeme jejich lhostejnost. Dokonce i obojí je možné.

Jediná věc je nezbytná pro triumf zla, aby dobří lidé nic nedělali (Edmund Burke)

310034

13.5.2014 9:26

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 310034

Ukrajinský vojak, ktorý odmietol strieľať do rodákov bol bez milosti zastrelený.
Je treba položiť si otázku, prečo my mlčíme. Mlčíme zo strachu? Mlčíme, lebo sa nás to priamo netýka? teda aspoň zatiaľ?
Alebo je nám to jedno?
Neviem, ktorá odpoveď je horšia.
Moja generácia vojnu nezažila, ale o vojne sme sa učili, čítali sme romány, pozerali filmy. Každý mohol precítiť hrôzy vojny sprostredkovane a doma i v škole sme sa bavili o mieri, o priateľstve medzi národmi. Vedeli sme, čo je vlastenectvo.
Dnes je to slovo prežitkom.
Do každodenného života prenikla kultúra smrti, nenávisti a nedôvery.
Počítačové hry učia deti agresivite.Strieľaj a zabi čím viac ľudí a budeš víťaz. Nakoniec im virtuálna realita splynie s tou skutočnou a oni zabíjajú ako vopred naprogramované monštrá.
Všetky ponovembrové vlády fatálne zlyhali.
Otočili kormidlo rovno do oka hurikánu a za krátkodobé benefity zapredali svoj národ a jeho budúcnosť.
Nekonečné seriály na každom okruhu neposkytujú čas na zamyslenie sa ani na žiadnu zmysluplnú akciu.
Sme pohltení brakom a život, ten skutočný, beží pomimo.
Práve na tú pasivitu svetovládci vsadili a zdá sa, že tip im vychádza.
Alebo sa zobudíme?

310053

13.5.2014 11:38

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 310053

Máme plná břicha a komfort, jaký pár set let zpátky užívali jen příslušníci šlechty (bez toho služebnictva). Takže nás to zajímá jen potud, pokud by to eventuálně ohrozilo ono pohodlíčko.
Zprostředkované hrůzy války nemohou ani zdálky nahradit vlastní prožitek, takže si tato rizika v plném rozsahu neumíme představit. Navíc: druhá světová z pohledu jednotlivce byla procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, co by nastalo dnes.
Přesto všechno mám pocit, že se lidé probouzejí a věřím v princip sté opice. Jednoho dne se kolektivní vědomí skokově změní a tím nastane poslední odpočítávání tomuhle šílenství. Byl koneckonců prorokován zlatý věk lidstva s příchodem věku Vodnáře. A ten prý podle astronomů právě začal.

310060

13.5.2014 12:26

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 310060

Privyknutie na pohodlie nie je to najhoršie. Oveľa horšie je vymiznutie solidarity medzi ľudmi a velebenie sebectva ako niečoho chvályhodného. Už nedržia pospolu ani rodiny.
Možno preto píšete
> druhá světová z pohledu jednotlivce byla procházka růžovým sadem ve srovnání s tím, co by nastalo dnes.
Ano bola - v duchu dnešnej normy by sa "každý" snažil urvať si pre seba čo najviac, podľa moderných vzorov presadiť svoj záujem silou - právom silnejšieho. A biedne by zdochol v momente, keď by narazil na niekoho silnejšieho, či na skupinu slabších, ktorá však "drží pohromade". Mnohý v druhej svetovej prežili len preto - a práve preto - že boli členmi spolupracujúcej skupiny, ktorá sa "nezištne" postarala aj o svojich slabších členov.

310063

12.5.2014 8:39

RE: ...

Saša 24.?.?.?

Reakce na 310014

Svině střílí do bezbranných lidí. To se "západem" podporujeme.

310018

12.5.2014 15:38

RE: ...

Spřízněná duše 178.?.?.?

Reakce na 310018

>Svině střílí do bezbranných lidí. To se "západem"
>podporujeme.
Ano SVINĚ to jsou. A divíte se? V dnešním tzv. západním světě je minimálně posledních 25 let vštěpováno všemi záp. medii násilí a militantní chování, vraždy, potoky krve atd... Nejúspěšnější pro davy je "kultura" americká, která v militantnosti, násilí a vraždění přímo přetéká. A tady v případě Ukrajiny jde přece o jediné. Deklasovat Rusko. To dokazují dnešní propagandisté na každém slově vyřčeném v mediích. To už snad je jasné každému soudnému člověku o co celému "slavnému" západu jde za každou cenu, neštítící se vražd na civilních obyvatelích, jejichž jedinou volbou je nebýt v područí fašistické junty. A tyto tzv. protiteroristické akce Kyjeva zjevně posvětil při návštěvě UA sám velký šéf CIA. Sankce jsou samozřejmě namířeny proti Rusku, asi proto, že dobrovolně nevzdalo Washingtonu. Ačkoliv celá fašounská vláda Ukrajiny a mnozí západní politici by za zločiny proti lidskosti měli stát před Mezinárodním tribunálem.
Svět k [bliji]

310033

12.5.2014 19:56

RE: ...

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 310018

Mate pravdu jako vzdycky - vopravdu to sou to vsech swini futral! Me na tom vsem nejvic se*e, ze tyhle swine ktery by za takovy zlociny na bezbrannym vobyvatelstvu uz davno meli viset na sibenicich ty swinstva podporujou z penez poplatnika dani!

310040

12.5.2014 14:31

RE: ...

steve 70.?.?.?

Reakce na 310014

.. pucisticka "vlada" Ukrajiny je uz ted vyrizena. Drive nebo pozdeji ji smetou sami ukrajinci. Bude to stat ocean krve a lidskeho utrpeni. Ale Ukrajinci si uvedomi, kdo a kde je skutecny vinik jejich bidy a beznadeje. Za dvermi je vrazdeni mezi ukrajinci. Fasiste vladnou Ukrajine a sami Ukrajinci poznaji na vlastni kuzi jak chutna bic "demokracie". Budou mit pouze jedinou moznost - bud pozabiji fasisty, nebo budou sami povrazdeni. A fasiste prohraji. Drive nebo pozdeji - prohraji. A stare, syfiliticke americke kurve praskne dalsi vred na ksichtu. Pudr "pravdy a lasky" ten ksicht uz nevylepsi ..., a doufejme, ze ta stara, vyzila a krvava cubka pojde nekde v prikopu silnice. Aby lide mohli byt ostatnim lidem - Lidmi.

310032

12.5.2014 8:04

Krize nebo válka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Ve 20. a 21. století je zoufalou vizitkou lidstva, že se 7 miliard lidí opakovaně nechává několika tisíci superboháčů, generálů a jejich politických loutek vmanévrovat do situace, kdy je na spadnutí buď obrovská krize nebo velká válka. Světovládci nesplatitelně zadluženého Západu hledají další kořisti a způsoby, jak oddálit nevyhnutelný krach a s ním spojené změny společenského uspořádání. Přitom rachotí zbraněmi,uvalují sankce, intrikují, organizují státní převraty, snaží se ekonomicky a finančně zotročit zbytek světa.Svět se ovšem rychle mění.Země Asie a další jsou daleko méně zadlužené, jsou na hospodářském vzestupu, mají nerostné bohatství a dostatek lidí zvyklých strádat, což se o stále ještě nablýskaném Západu rozhodně říci nedá. Navíc i země Asie a zejména Rusko mají tolik jaderných zbraní, že by svět mohly rozmetat na radioaktivní prach mnohokrát. Západ prostě tahá za kratší konec provazu.Proto světovládci hledají a sami připravují záminky pro rozpoutání krize a války. K tomu, aby k tomu nedošlo, se musí probudit obyvatelé Západu a světovládcům jasně říci, že toto nedopustí a zásadně změnit principy, na nichž Západ funguje.A to velmi rychle.

310015

12.5.2014 12:25

RE: Krize nebo válka?

R 88.?.?.?

Reakce na 310015

Stejně jako u nás rádi a s nadšením lid opakovaně volí ty, kteří jim snižují životní úroven a destruují stát, prostě blbec si volí blbé vedení a blbou budoucnost. Kdo chce kam ....

310025

12.5.2014 12:26

RE: Krize nebo válka?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 310015

keď som predčasom predpovedal tu na týchto stránkach nebezpečné počínanie "ukrajicov" - kvôli ich nenávisti k rusom, bol som hrubo narčený z rozpútavania vášní, a hrozilo sa mi trestom, a aj paragrafmi, a ajhľa, Solženicin mal pravdu, západná a východná Ukrajina je rozdelená cirkvami, Vatikán sa derie za svojim, a keď už ponížil srbov, chce aj rusov, aby bol svätý pokoj, no poliaci - tí sú v pozadí, strácajú vieru v jednoduchú výhru a teraz sa začínajú báť, tí poliaci čo prišli zvestovať z poza mláky nový život, nahrabali, a .... újsť kam???? - Izrael? asi hej ...lebo rusi nikdy neodpúšťajú zradu,

310026

12.5.2014 12:29

RE: Krize nebo válka?

Mrky 194.?.?.?

Reakce na 310015

S popisem souhlasím, jen si myslím, že jde ještě o něco většího a tím je EU. Domnívám se, že mocní EU (podporují je i USA) mají strach z odpoutání světa od petrodolaru (na něj je navázané i euro). Domnívám se, že na Ukrajině je to test, jednak Ruska, ale hlavně obyvatel Ukrajiny, kterým je nainstalována vláda, která je zjevně nepřátelská a sleduje se co se stane. Myslím si, že něco podobného může nastat po volbách do Europarlamentu, kde ve státech, které nebudou poslouchat může dojít k něčemu podobnému, kdy nastrčení úředníci z bank a Bruselu nám vysvětlí, že si nás koupili a my jsme jejich majetkem a na našem názoru nebude záležet. Dluhy se musejí platit a po vzoru Erstebank (dluhy se mořili ze zisků Č. spořitelny), proč by nemohli platit češi dluhy řeků? [zmaten]

310027

13.5.2014 3:54

RE: Krize nebo válka? OBOJI.Nic noveho.

favela 113.?.?.?

Reakce na 310015

Strucna anatomie US imperialismu...Nejdrive boj za osvobozeni od Britske nadvlady nebyl nic jineho nez nahradit stary zahnivajici,imper.system novym dravejsim.Ovsem imperialiste to nechali na ovcich-blbcich aby to za ne vybojovali.Jen to sikovne ovcim vysvetlili skrzeva nezavislost/. Mimo mrtvych a zmrzacenych si ovce vitezstvim vyhrali novy agresivnejsi kapitalismus vymenou za stary.Dalsim nepritelem byl JIH a styl zivota tam nehodici se ,zastaraly malo koristny malo imperialisticky.Pryc s nim. Jen presvedcit ovce/Lincoln/,ze bojuji za svobodu otroku. 600 tisic mrtvych a dalsi zmrzacenych. Vysledek strasne valky;A otroctvi zustalo.Mezitim vyhubeni okolo 100mil.indianu,vyboje do Mexika a jinde.Valka zase se Spanelskem pod pruhlednou zaminkou,dulezita ospravedlnit stale rostouci naklady na zbrojeni a na armady.Dulezite vytvorit solidni materialne technickou zakladnu a bohatstvi k dalsim agresim,aby dobyvani pokracovalo. Po obcanske valce se nekolik rodin zmocnuje pomoci korupce vetsiny majetku a bohatstvi i prirodniho. Pujcky Evrope techto bohacu museli byt zajisteny armadou ovci,aby dluzici staty neprohrali a splatily. Nova Reservni Banka ovladla financni dulezitou podstatu imperialismu,vytvorila svet. krizi za ucelem aby se okradli spoluobcane o vsechno a tak zkoncentroval pocet mocnych a zbidacela populace k vetsi poslusnosti.Vyloupeni zlata nasledovalo. Na co chatra potrebuje zlato? Vylepseni otroctvi ,50-100 delniku na jednu praci.Za to stoji ovcim bojovat asi jo.A ted dnes nam patri USA a zitra cely svet. Poslouzila japonska elita vystudovana v USA a dalsi sluhove silenci atd,aby se nebojovalo naplno proti fasismu nemeckemu..Jako dnes....Hitler k moci 1933,dostal vse co potreboval k uskutecneni hlavne US imperialnich cilu.Neverejny,protoze krvelacny a sileny spojenec.Postvany na SSSR a za pokus to stalo.V Evrope se ovce take snazili vybojovat a sirit US imperialismu,zase pod rouskou osvobozeni,proti fasismu,komunismu a treba rakousku-uhersku,atd.Mrtvi a zmrzaceni tak poslouzili propagande o bojovnicich,hrdinech za nezavislost a svobodu./i pres. Zeman je dnes taky hlavni a nepostradatelny bojovnik brzy i hrdina dle slov.Germ. pres. Gaucka/!!!A hlavne za progres a uspechy ovladnuti vetsi cast sveta. Po valce zase propaganda a ovce ze zoufalstvi kopou betonove bunkry.Dalsi hrdinove bojujici za svobodu a nezavist /proti SSSR,Cine a komunismu jsako napr. p.Truman/jsou vsak stupne vice a mene duleziti k dalsimu postupnemu ovladnuti sveta. Volby jsou jen podbaba. Kdyz se nekdy omylem zvoli spatne tak se /z/Kenneduje...

310049

13.5.2014 4:58

RE: Krize nebo válka? OBOJI.Nic noveho.

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 310049

To jsou zlomky pravdy.

Založili si FED, r1913. Nevíte kdo?
Dvě světové mocnosti překážely v plánu. Co se stalo? Srazily se čelem.

Kdo se smál v pozadí? Třetí.

Jednou to nestačilo, tak ještě ráz! Dohromady snad 200 milionů mrtvých, zmrzačených, a rozmrdaných osudů nepočitaně.

Každý, kdo toto schvaluje, jen třeba tím blekotem "...nnoǒo něéééévííím", patří na elektrickou židli. Hned.

Každý, kdo, říká dobře tak - ať prožije celou tu hrůzu na vlastní kůži! Přesně tak.

Ale to jsou těžké počty pro některé.

310050

12.5.2014 13:51

Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná

michalll 82.?.?.?

Když Janukovyč dopustil vítězství Majdanu a převzetí moci současné juntě, docela dlouho jsem si myslel, že se dopustil vlastizrady. Dnes si to ale nemyslím.

Začíná být evidentní, že do Majdanovského převratu bylo zapojeno mnohem víc elementů než to na první pohled vypadalo a že cílem nebylo nic jiného než v zemi vyvolat občanskou válku.
Pojďme spolu zapřemýšlet.

Kdyby Janukovyč poslal na Majdan armádu nebo začal střílet do demonstrantů jako to dnes dělá kyjevská junta, byla by dnes občanská válka na Západní Ukrajině a Janukovyč a jeho spojenec Rusko by dnes samozřejmě byli označeni jako tyrani. Světová veřejnost a světový tisk by volali po zásahu. Situace by tak byla podobná jako v Kosovu. Janukovyč by byl to Zlo které je třeba odstranit.

Třeba je to jenom chybná teorie ale ta až přehnaná snaha ustupovat Majdanu a nevyprovokovat žádný střet byla ze strany tehdejší policie zcela zjevná. Když nepomáhalo házení molotovů, najíždění nákladním autem do policejního kordonu a ani soustavé bití tyčemi, tak se přistoupilo k odstřelovačům. Pak se věci dali do pohybu a kyjevská junta řízená z Washingtonu s podporou lokajské EU se sama instalovala k moci.

Řekl bych, že to nebylo tak uplně cílem. Ale budiž, loutková vláda je dosazena, Janukovyč uprchl, tak jak rozpoutat válku a označit jako agresora Rusko?
Od začátku totiž junta nedělá nic jiného, než že provokuje proruské východní regiony, zakazuje ruštinu jako úřední jazyk a zcela tyto regiony ignoruje. Na východ jsou poslány ozbrojené skupiny Pravého sektoru aby začali šířit chaos. Zde se sluší připomenout perfektní a čistou operaci z ruské strany na Krymu.

Světový tisk sice stále opakuje svoji mantru o zlém a agresivním Rusku, ale karty se pomalu obrací. Rusko ne a ne provést onu potřebnou vojenskou operaci na Jihovýchodní Ukrajině. Proto je na Východ poslána armáda a žoldáci, kteří mají pomocí teroru donutit Rusko k akci. Tam se nacházíme v současné době.

Zde si dovolím předpovědět, že pro Rusko by byla jakákoliv otevřena vojenská akce na Východní Ukrajině prohrou. Rusové se budou maximálně snažit podpořit včera vzniklé nezávislé republiky v Doněcku a Luhansku a až nastane ten správný čas a terorizované obyvatelstvo těchto regionů se ještě více přimkne k této myšlence, pak můžou Rusové zasáhnout a ukončit násilí v této oblasti.

Je taky otázkou jak dlouho se udrží junta v Kyjevě neboť armádu neovládá a při řádění MMF začne rychle ztrácet podporu lidí i na Západní Ukrajině. Čas hraje pro Rusko.

310029

12.5.2014 18:37

RE: Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 310029

Vidím to stejně jako Vy a současně mi dochází, jak západ ve své
povýšené nevědomosti podcenil Rusko i samotnou Ukrajinu.
Teď soubor najatých zločinců, co by se rádi považovali za ukrajinskou vládu skřípe zubama a neví, co dál. Nečisté záměry západních, převážně židovských loutkovodičů zůstaly zcela obnaženy. Kočovné tlupy žoldáků, které už rozsévaly smrt při rozvratu Lybie a bitvě o Sýrii jsou na Ukrajině identifikovány.
Otázkou je, co rozsévači chaosu vymyslí dál. Zatím je situace na Ukrajině poměrně jasná. Silné východní regiony převezmou iniciativu i vetřelce vyženou, poženou, zastaví se až v Kyjevě,
a junta bude pod ochranou žoldáků zoufale prchat ze země.
Problém je nejspíš v tom, že reakce západních vládců s finanční podporou neuspokojených miliardářů může být nebezpečně hysterická.

310037

13.5.2014 1:23

RE: Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná

oijkio 91.?.?.?

Reakce na 310029

Taky to tak vidím. Pokud uvažuji o pokračování, tak tou méně špatnou variantou by mohlo být, že by Rusko (otevřeně) nezasáhlo vůbec. Že by vydrželo tak dlouho až to "vykvasí" uvnitř ukrajiny ""samo"". A to tak, že by se probudili i občané západní části. V tom smyslu, že by v sobě potlačili averze prozápad - prorusko, a došli k myšlence proukrajinu, bez oligarchů.
Problém je, že se jejich spor dubluje, a to na jejich území, se sporem cizích (mocností USA - Rusko). Myslím že ještě nelze odhadnout, jestli se více prosadí spor domácích, nebo spor cizích. (A cizí, USA, jakoby měli ukrajince za rukojní.)

310046

12.5.2014 13:57

peticia

stevox 178.?.?.?

Podpiste a zdielajte peticiu za "priznanie statutu" teroristickej organizacii "pravy sektor" rovnakej ako Al Kajda. Za kratky cas uz podpisalo 200 000 ludi. Organizatori chcu nazbierat 27 mil. podpisov, co je realne dosiahnutelne.


https://secure.avaaz.org/ru/petition/Sovet_Bezopasnosti_OON_Ostanovit_fashizm_na_Ukraine/?aHQRyhb

310030

13.5.2014 0:26

Podpiľovanie konára

lubosmat 188.?.?.?

EÚ sa začala ako nádejný projekt rozširovať na východ. Spoločná mena EURO si našla svoje miesto v svetovom finančnom systéme. Dolár sa začína otriasať v základoch. Balíky mien EUROZÓNY sa premenili na EURO, čím bol dolár priamo vylúčený zo vzájomných obchodov, toto priamo oslabilo pozíciu dolára vo svete.
Začala "Arabská jar" hoci osa nepokojov zjavne smeruje k Sýrii a Iránu, pravý dôvod je destabilizácia regiónov okolo EUROZÓNY, čo vyvolalo negatívny dopad na jej ekonomiku.
Destabilizácia UA je priam nálož pod konárom na ktorom vysia základy EÚ.
Pravdaže politické špičky budú naďalej popierať nos medzi očami a svoj podiel viny na udalostiach.

310044

13.5.2014 21:42

Zvěstování

Annna 90.?.?.?

Stane se dle vůle Boží. Už ne jinak. Dne 23. února byly zářící meče varování zabodnuty do správných míst. A žádná lidská ruka je nemůže vyjmout. Také i symbol – uzel, v němž se splétaly a spojovaly nesprávné cesty byl zničen. Koho se to týká, neprojde nezasažen. Nepřátelům Boha vypadnou zbraně z rukou, a jejich vůle už nic neznamená. Poslední varování zaznělo. Kdo má vědět, nechť to nyní zví. [překvapení]

310069

16.5.2014 11:16

RE: Zvěstování

GhmAmi 89.?.?.?

Reakce na 310069

Chodte do prdele aj s vasim panom Bohom Anna. Ten bude asi tiez sionista. Ak nechcete verit pozrite si film od americkeho novinara:
https://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A#t=1314
alebo si ho stiahnite tu:
http://www.ulozto.sk/x4zMPeG/valka-proti-demokracii-the-war-on-democracy-cz-titulky-avi
Dokedy sa vy svatuskari budete este spoliehat na pana Boha a vyhrazat sa ako nam to vsetkym zrata len preto ze nerobime zo seba volov v kostole ako vy? Moze do certa byt uz vacsie peklo ako to co robia ti skurveni amici ktorych ovlada VASIM BOHOM udajne VYVOLENY narod? Takze Zidia veselo vrazdiaci cele desatrocia vsetkych okolo su oblubenci vasho Boha lebo sa mi nezda ze by im vypadavali zbrane z ruk.
Uz mi je z vas svatuskarov na zvracanie....

310166

Příspěvků: 35

12.05. 03:59 oijkio  Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
13.05. 00:55 ignorek  RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
13.05. 01:34 oijkio  RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
13.05. 02:32 ignorek  RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
13.05. 11:57  Vypadá to zmateně, ale:
13.05. 21:52 maršal Žukov  RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
14.05. 12:45 kendor  RE: Vypadá to zmateně, osnova je jednoduchá.
12.05. 05:28 Robert Nohejl  Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.
12.05. 06:05 slak  RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.
12.05. 13:58 Robin  RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.
13.05. 14:28 Robert Nohejl  RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.
17.05. 03:46 Robert Nohejl  RE: Referendum promluvilo,90% je pro pripojeni k Rusku.
12.05. 07:44 Mordechaj Belzebul  ...
12.05. 08:09 Erika 52  RE: ...
12.05. 15:53 Antiseptik  RE: ...
13.05. 09:26  RE: ...
13.05. 11:38  RE: ...
13.05. 12:26  RE: ...
12.05. 08:39 Saša  RE: ...
12.05. 15:38 Spřízněná duše  RE: ...
12.05. 19:56 Satanist  RE: ...
12.05. 14:31 steve  RE: ...
12.05. 08:04  Krize nebo válka?
12.05. 12:25 R  RE: Krize nebo válka?
12.05. 12:26  RE: Krize nebo válka?
12.05. 12:29 Mrky  RE: Krize nebo válka?
13.05. 03:54 favela  RE: Krize nebo válka? OBOJI.Nic noveho.
13.05. 04:58 ignorek  RE: Krize nebo válka? OBOJI.Nic noveho.
12.05. 13:51 michalll  Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná
12.05. 18:37 Moiry  RE: Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná
13.05. 01:23 oijkio  RE: Ta snaha vyprovokovat válku je až směšná
12.05. 13:57 stevox  peticia
13.05. 00:26 lubosmat  Podpiľovanie konára
13.05. 21:42 Annna  Zvěstování
16.05. 11:16 GhmAmi  RE: Zvěstování

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 810