Diskuze k článku

Zapomenutý puč

Příspěvků 27

24.3.2014 2:05

Pro informaci

didusin 78.?.?.?

Rozhovor na Slobodnom vysielači s bývalým náměstkem amerického ministra finací Craigem Robertsem o Ukrajině, Rusku a hlavně o záměrech USA. Výživná zpráva o mrazu, vanoucího z atlantiku.

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

307274

24.3.2014 4:40

RE: Pro informaci

favela 113.?.?.?

Reakce na 307274

...vetsina obyvatel na planete zeme sni dnes o tom co se deje na Ukrajine, aby se stalo take v USA....bijou tam zidi a svrhli legalni vladu....

307276

24.3.2014 7:39

RE: Pro informaci

slak 77.?.?.?

Reakce na 307276

Havela je dromedár nebo ten dvouhrbý vembloud? [chechtot] [mrknutí jedním okem]

307283

24.3.2014 20:25

RE: Pro informaci

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 307274

Mnozi z nas videli v USA jako priklad demokracie a prav i mezinarodnich. Mozna, ze tomu v davnych dobach bylo,kdyz gangsteri byli podrobeni slusnymi a cestnymi novymi imigranty z Evropy.
Co nasledovalo potom jiz ukazuje jinou tvar. Vstoupili sice do valky proti Hitlerovi, ale odkladali jak bylo mozno II.frontu, ale kdyz videli ze Soveti by mohli event.dojit az do Francie, pak
vylodeni uspisili, ale zastavili se u Plzne, pritom byli jiz ve vychodnim Nemecku. Kdyz nastalo t.zv. Prazske jaro, proc tak silne neprotestovali jako dnes proti obsazeni Krymu?.Se Sovetami se stykali a vzajemne se navstevovali.Bali se Ruska a dnes jiz ne?
A co nasledovalo potom- jedna agresivita za druhou - od Vietnamu,
az po Irak a Srbsko a vyvolani obcanskych valek ve vsech arabskych zemich.
Zda se, ze postupuji podle dejinnych udalosti -moc a penize zvitezi.

307304

24.3.2014 21:26

Demokracie?

Kivis 204.?.?.?

Reakce na 307304

A kdy? Nebo kde?
Myslíte tím vyhlazovací válku proti původním obyvatelům?
Koncentrační a vyhlazovací tábory s "poetickým" krycím názvem "Indiánské rezervace"?!
Dějiny USA stojí na krvi a podvodech. Žádná špinavost v dějinách USA nebyla tak špinavá, aby USA odradila od jejího uchopení a zneužití.

307309

27.3.2014 16:28

RE: Demokracie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 307309

Všem návštěvníkům nikaragujských hotelů a pláží přeji příjemný pobyt .https://www.youtube.com/watch?v=HZW8eaia9h4&feature=related

307462

24.3.2014 5:22

Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Vsechno by se zmenilo,vse by dostalo jiny vyznam,internacionala s planem jedne svetove vlady by byla na snadnem pochodu,veci nemozne by dostaly realnou podobu,vse ,zavisi na jednom cloveku a na jednom ,tak zvanem "nabozenstvi",presvecte se samy,po papezovi by to byl dalsi zazrak v krestanskem svete.
Besides the pleasure of getting this lost bit of land back, there was the additional joy of outwitting the adversary. The American neocons arranged the coup in Ukraine and sent the unhappy country crashing down, but the first tangible fruit of this break up went to Russia.
A new Jewish joke was coined at that time:
Israeli President Peres asks the Russian President:
- Vladimir, are you of Jewish ancestry?
- Putin: What makes you think so, Shimon?
- Peres: You made the US pay five billion dollars to deliver Crimea to Russia. Even for a Jew, that is audacious!
Plitika neoconu by presla takto i do ruske vlady,jez by se timto padem uz nedala nazvat ruskou,jako nazvat i americkou.Vtip by se stal pravdou.
The US Neocon-led conspiracy in Kiev was aimed against the European attempt to reach a compromise with President Yanukovych, said the SBU chief. They almost agreed on all points, but Ms Nuland wanted to derail the agreement, and so she did – with the help of a few snipers.*Povsimnete si,strilelo se na obe strany,pro uzitek nekoho tretiho,konflikt mezi zakonnou vladou a dosazenym "bohem vyvolenym" pouziji,kde koho,aby dosahli kontroli nad Ukrajinou a navic ji pouzili v konfliktu s Ruskem a zde je otazka Ciny,kde uz se proslechlo,ze by i padesat roku by mohli byt ve valce, vzpomenme Mao,ktery mel take sve poradce a spiony,jako napriklad Vladimirov,jinak Feldman,otec komunismu v Cine,Michael Borodin,jinak Jacob Grusenberg a ani Chiang Kai-Shek tomu neunikl,Mai-Sha poradce,jinak Morris Cohen.
Ta sama hra se hraje s Ukrajinou,nove prevleceni,ale stara rezie,pripomenme si ,ze kulturni revoluce v Cine stala nespocetne obeti,jsouci do mnoha desitek milonu zivotu.
Uz jednou zde byl podobny program,kde Bronstein,jinak Trocky,chtel utopit Rusko ve vlastni krvy.
The Trotsky Photo Gallery - Marxists Internet Archive
http://www.marxistsfr.org/archive/trotsky/photo/index.htm
TROTSKY INTERNET ARCHIVE. PHOTO ... The bracketed number is LT's approximate age at the time of the photo. ... 1919: Montage of civil war images ( 39)

307278

24.3.2014 5:56

Překlad toho vtipu od Roberta:

Saša 24.?.?.?

Reakce na 307278

Izraelský prezident Peres žádá ruského prezidenta:
- Vladimir, jste židovského původu?
- Putin: Proč si myslíte, že jsem, Šimone?
- Peres: Ty jsi přinutil USA zaplatit pět miliard dolarů, aby dodali Krym Rusku. To je smělý kousek i pro Žida!

Je to uváděno jako nový Židovský vtip.
Kromě potěšení ze získání toho kousku země zpět, je v tom kus radosti z vyzrání na protivníka. Američtí neokonzervativci zařídili převrat na Ukrajině a poslali nešťastnou zemi ke dnu, ale první hmatatelné plody tohoto rozpadu odešely do Ruska.

307279

24.3.2014 12:14

RE: Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 307278

Je mnoho veci ,co nevime,ale,tyto veci stale maji vstah ke krymu o ,ktery je tahanice,Ukrajina-Rusko,ale,ne,tak docela,je tu jeste nekdo treti.
In Molotov Remembers -- Conversations with Felix Chuev, Ivan R. Dee Inc. , 1993. it is stated on about page 300-325 that Molotov's wife from 1921 until her death in 1970 was Jewish. She was accused of connections with a Zionist organization and with Golda Meier, who was then the Israeli ambassador to the Soviet Union. Security charged that they were seeking to make the Crimea a Jewish autonomous region. Imprisoned in 1948, she wasn't released until 1953 after Stalin's death. According to this book she never claimed that she was innocent. Molotov was quoted in this book as saying, "Of course she should have been more fastidious in choosing her acquaintances" (p.192).Presto,kdyz to nebyl Krym,tak zide ziskali svou zidovskou republiku na dalnem Vychode v oblasti cinskych hranic,dokonce se pristehovali zide z USA do teto zidovske republiky,jez existuje dodnes.
Birobidjan - World News
wn.com/BirobidjanBIROBIDJAN - JEWISH HOMELAND IN RUSSIA, 1-1. The Austin Klezmorim -- Birobidjan, Le Birobidjan, Birobidjan, Un autre état Juif birobidjan, The Jewish …
Takze,anglicky ctouci ctenar ma o cem premyslet,zda Palestina a Isreal,je a nebo neni Mojzisovo prani,vzdyt i o Ugandu a Madagaskar bylo uvazovano,kde tedy je zem patrici tak zvanemu zidovstvu,jez ma puvod z Chazarie, ackoliv ani Madarsko nebylo v bezpeci,ze tam take bude utvorena nova zidovska republika,co je dnes otazkou pro Madary,myslenka,neni mrtva.Proste,bajny "biblicky" Mojzis mel mnoho prani,kde vlastne je ta zidovska zeme,kdyz tam ,kde je Israel dnes bylo egyptske uzemi, o cem svedci napisy na skalach,coz se moc turistum neukazuje,ani , zadne stopy po Davidove kralovstvi
In 1939, when Maksim Litvinov (a Jew) was dismissed as foreign minister, he became ambassador to the U.S., Stalin told Molotov, "Purge the ministry of Jews." "Thank God for those words. Jews formed an absolute majority in the leadership and among the ambassadors. It wasn't good" (also p 192).

307291

24.3.2014 23:57

RE: Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.

didusin 78.?.?.?

Reakce na 307278

Před několika léty v týdeníku Týden byl zvěřejněn celostránkový článek (převzatý, nevím už odkud) o procesu s Chodorkovským, kterého hájil kanadský advokát židovského původu. Na novinářův dotaz, zda se nejedná o proces motivovaný antisemitismem advokát odvětil, že si to nemyslí, protože zná Putinův původ.

307316

24.3.2014 6:24

lenže

timur 85.?.?.?

vždy sa stane, ak sa človek nedíva pod nohy že zakopne a padne, vtip je v tom, či sa nájde niekto, aby mu pomohol vstať, ľahko sa medzi spojencami nájde párk, ktorí sa posnažia pritlačiť chudáka k zemi, i podarilo sa, nastupuje Čína

307280

24.3.2014 6:36

Vse se vraci do starych koleji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 58.?.?.?

to susteni co je vsude slyset, to si mnou ruce mazaci z tajnych sluzeb o jejichz sluzby ted zase bude zajem.
Amateri organizujici valku za ci proti demokracii a za ci proti terorismu - jak kde a jak kdy - evidentne selhali takze budou muset zase nastoupit ti s klasickym vzdelanim.
Rusove to uz zjevne udelali jak patrno na hladkem prevzeti Krymu.
Ti mladi urcite umi lepe s pistoli ci nozem, na sachy je ale potreba mozek.

307281

24.3.2014 9:04

a toto -

timur 85.?.?.?

zo slovenského rozpočtu žiadne peniaze na Ukrajinu nepôjdu. "Ak EÚ má svoje vlastné rezervy, môže (dávať), ale my sa nebudeme zbierať," povedal Fico. V súvislosti so silnou medzinárodnou kritikou Ruska a hrozbami sankcií poukázal na prípad Kosova, kde podľa neho bolo rovnako porušené medzinárodné právo ako aj na Kryme. "Nech nečakajú, že im padnú pečené kurčatá z neba," odkázal do Kyjeva slovenský premiér, podľa ktorého musí Ukrajina v prvom rade urobiť tvrdé rozhodnutia, aké po roku 1989 spravilo aj Slovensko.

307285

24.3.2014 20:20

RE: a toto -

Alen 37.?.?.?

Reakce na 307285

Fico je borec. Pamatuji se, jak se při plynové krizi tvrdě pustil do té židule s falešným copem na hlavě. Ostatní z EU pořád mleli, že Rusko zastavilo dodávky plynu, pro je viník a nebyli schopni jí říct tak jako právě Fico, že když Ukrajina nemá na zaplacení plynu, tak krást plyn evropským zemím je špína.

307303

24.3.2014 22:06

zvoní telefon...

ascharad 90.?.?.?

Putin: Ano?

Obama: Vlado, musíš s tím okamžitě přestat!...

Putin: Proč?

Obama: Protože je to špatné, jak si vůbec něco takového můžeš před bohem dovolit?

Putin: Ale klid, víš že každý velký státník má nějakou slabůstku... a jak si to vůbec zjistil?

Obama: Jak? Sem kvůli tomu musel seděl dvě hodiny v pentagonu a poslouchat ty jejich analýzy situací a scénářů a pak se mě na to každý ptal při tiskovce.

Putin: (nervózní): Ehm... o čem že to mluvíš?

Obama: O té vaší bezprecedentní okupaci nezávislého státu.

Putin: (s úlevou v hlase): Jo tohle..

Obama: Sem si připadal jak blbec, netušil sem kde to vlastně je... kde to vlastně je?

Putin: Kde je co? Ukrajina?

Obama: Ale Ukrajina vím, ta je skoro v Evropě. Ale kde je ten Krym?

Putin: V Rusku!

Obama: (na pozadí šustí papír) Já tady čtu, že je to autonomní součást Ukrajiny a že si tam vpadl s armádou

Putin: To je jen místní domobrana, moje armáda nepřekročila hranice Sevastopolu.

Obama: Jakýho poolu? Vy tam hrajete kulečník?

Putin: Ne, pool, pol jako polis... prostě takové město kde máme vojáky a lodě

Obama: Počkej, vy tam už máte základnu? Tak proč je obsazujete?

Putin: Protože nacisté, fašisté a jiné ultrapravicové rozkladné živly v nové samozvané vládě ji chtějí zavřít.

Obama: Myslíš ty mírumilovné demonstranty toužící po svobodě, demokracii a lidských právech?

Putin: Jo, to jsou oni.

Obama: Aha... hele ale takhle to nejde. V dobách SSSR jste měli alespoň dost slušnosti abyste nám o invazi dali vědět předem... a já bych si mohl připravil argumenty proč s tím nemůžeme nic dělat.

Putin: Stejně s tím nemůžete nic dělat.

Obama: Jak nemůžu? Tohle je jasné a pregnantní porušení veškerého mezinárodního práva!

Putin: O to se nepřu, na to jste vy experti.

Obama: ale fakt, Vlado... takhle to prostě nemůžeš dělat.

Putin: Myslíš, že sem to tam měl nejdřív vybombardovat veškerou infrastrukturu a pak jim nabídnout výhodné půjčky a nechat z nich zaplatit ruské firmy aby to opravily?

Obama: To taky... ale hlavně si nám o tom měl říct včas, teď vypadáme jako blbci. A co teprve Evropa. Chudák Ashtonová.

Putin: To je zase kdo?

... následuje delší prodleva doprovázená šustěním papíru na obou stranách...

Obama: Hele, to je prý někdo jako evropská ministryně zahraničí

Putin (překvapeně): Evropa má vlastní ministerstvo zahraničí? A co je s ní?

Obama: Měla nervový kolaps. Přijela chudák do toho... (šustění papíru) Kyjeva, aby se vyfotila s novou demokratickou proevropskou vládou a najednou je obklopená fanatiky a každý se jí ptal jak bude evropská unie hájit územní celistvost Ukrajiny proti ruské agresi...

Putin (samolibě): nijak

Obama: Ale to já vím taky.... ale ona to prostě nečekala a nervově se zhroutila... jsou u ní doktoři. Prý pořád kouká na svůj mobil a každého se ptá jaké číslo má ...Automaticky kráceno

307311

24.3.2014 22:14

podobnosť čisto nenáhodná

Timechild 87.?.?.?

Pekné zábery v závere dokumentu, masy hajlujúce na uliciach a námestiach, skoro ako za Schicklgrubera na Vaclaváku
http://www.youtube.com/watch?v=SQM6zdYKAqk&fea...

307312

25.3.2014 0:56

RE: podobnosť čisto nenáhodná

steve 68.?.?.?

Reakce na 307312

.. ano - a temto milym, hravym, nasim hajlujicim pratelum posila nase ceska mila, (hajlujici ? ) vlada penize a vyjadruje "humanitarni" havlo-podporu ..., budme hrdi na nasi "demokratickou" vladu a jeji velke ucitele - izraelsko a emericko.
Jaros a Muzycko by meli byt pozvani do cech a na jedinem spravnem institutu v Plzni by meli na prednaskach nasi mile Tetytydli - predvadet lamani prstu, vypichavani oci a jine demokraticke ukony, s kterymi maji bohate prakticke zkusenosti.
Rovnez by mela byt strzena socha na Vaclavskem namesti. Vaclav pronasledoval buzeranty a jeho kobyla prispivala na Zvedavce. Na uvolnenem miste, ktere by bylo demolici osvobozeno od Vaclavovy skryte komunisticke demagogie - by mel cesky narod postavit sousosi velikanu doby svobodneho sveta - Thaci a Muzycko sedici na kline vendy havlu.
EU to zcela jiste mastne zadotuje ! Kalouskovi babisi si z toho odkloni 80% a republika timto pomnikem "zaprosperuje" smerem ke Stesi.

307320

25.3.2014 12:05

RE: podobnosť čisto nenáhodná

leo69 176.?.?.?

Reakce na 307320

Muzyčko, alias Bielyj, už sedí na klíně Vendovi v pekle. Někdo si ho dnes podal na Zakarpatí...
m, [mrknutí jedním okem]

307346

25.3.2014 12:49

RE: podobnosť čisto nenáhodná

steve 68.?.?.?

Reakce na 307346

.. jeste toho Jarose tam "dostouchat" a trojka kanalistu bude pohromade na hromade ..

307347

24.3.2014 23:01

....zazvoní telefon...

ascharad 90.?.?.?

Obama: Ale to já vím taky.... ale ona to prostě nečekala a nervově se zhoutila... jsou u ní doktoři. Prý pořád kouká na svůj mobil a každého se ptá jaké číslo má Winston Churchill.

Putin: A to ti řekl její doktor?

Obama: Ne, kluci od NSA.

Putin: Jestli máš nějakou nahrávku tak si to pustíme v Soči na GÉ osmičce ať je tak také trošku sranda.

Obama: Hele, my tam asi nepojedem

Putin: Proč?

Obama: Protože jsi agresor, tyran a diktátor

Putin: No a co?

Obama: A nic... prostě musíme nějak prostestovat, chápeš, ne?

Putin: Ne. Ale když Vás to baví...

Obama: Hele, a co kdybychom na Vás uvalili nějaké sankce?

Putin: Hm, přijde na to jaké.

Obama: Mohli bychom zrušit Vaší spolupráci s NATO.

Putin: Myslíš jako že bych měl zavřít ten koridor do Afganistánu?

Obama: Tak nic no... ale mohl bych... (delší šustění papíru)... mohl bych prý neschat schválit nějaký zákon a dodávat do Evropy ten nový břidlicový plyn.

Putin: To by šlo... jen to prosím neschvaluj než dokončím ten plynovod do Číny.

Obama: Jasné... ale také prý bych Vám také mohl zmrazit nějaké majetky co máte u nás.

Putin: A já bych mohl přejít z dolarů na nějakou jinou měnu.

Obama: Teď kecáš... víš jak dlouho by trvalo než bys tohle protlačil?

Putin: Tři dny max... mě schválí parlament i vláda všechno.

Obama: Hajzle... víš jak ti někdy závidím?

Putin: Vím

Obama: Hele, ale my prostě nějaké ty sankce budeme muset přijmout... já pak řeknu někomu z hospodářského ať to s váma předtím projedná.

Putin: Takže jako vždy

Obama: Přesně. Ale co s tím Krymem? My to prostě uznat nemůžem, to po nás nemůžeš chtít

Putin: Tak nic neuznávej, my tam už jsme a nikam nejdeme.

Obama: Myslíš jako v tý Gruzii?

Putin: Přesně

Obama: To by šlo. Ale nechceš tam předtím zfalšovat nějaké referendum jako že s tím ty lidi souhlasí?

Putin: a pak byste to uznali?

Obama: Jasně, že ne... ale vypadalo by to trošku líp až jim budu vysvětlovat že s garancí územní celistvosti maj prostě smůlu... víš jak je to trapný?

Putin: Ne. Ale pokud ti to udělá radost tak tam nějaké referendum klidně udělám.

Obama: Díky Vlado. Hele pokud s tím chceš pomoct, máme tu skvělou PR firmu co se zaměřuje na politiku a ti udělají super kampaň i pro naprosto ztracené případy. Volby v ČR už skončily tak snad mají čas.

Putin: Dík, ale myslím že to nebude potřeba, to projde tak jako tak.

Obama: Jako že ti to hoděj sami od sebe? Jak je k tomu chceš přemluvit?

Putin: Byl si někdy na Ukrajině?

Obama: Hm.. pravda.

Putin: A na tu GÉ osmičku fakt nepřijedeš?

Obama: Hele asi ne, uvidíme se za rok až se to uklidní.

Putin: Tak jestli je to všechno...

Obama: Jo počkej, mám tady email od Kerryho, chce výhodně půjčit Ukraijně nějakých 11 miliard dolarů na mizerný úrok... nevadí ti to?

Putin: Vůbec ne, alespoň zaplatí co mi dluž

307313

24.3.2014 23:28

...zvoní telefon...

ascharad 90.?.?.?

Putin: Vůbec ne, alespoň zaplatí co mi dluží za plyn.

Obama: OK, tak ahoj za rok.. [velký smích]

307315

25.3.2014 13:01

Jak to doopravdy bylo

Elias 89.?.?.?

Toto mě napsal kamarád, který žije v Austrálii:

John Pilger je jeden z těch užitečných akademických blbů kterým vděčíme za to, že naše civilizace jde tam kam míří. Gough Whitlam nám zde odstartoval zkázu a chudobu. V době jeho "panování" jsme se my, emigranti z komunistického ráje Varšavské smlouvy, tedy nejen z CZ ale i ostatní, dívali kam dál emigrovat. Jeho činy tak silně připomínaly Gottwaldovy a jiných... Všichni jsme si oddechli když ho Kerr zbavil úřadu. A jak při tom Gough prskal!!! Tato pravomoc generálního guvernéra tu je velice dobrou politckou zpětnou vazbou na situace jako byla tato.

Gough Whitlam byl do úřadu protlačen rudými odbory. Za jeho vedení vlády vyskočily úroky v peněžních ústavech na 16%, měli jsme zrovna čerstvou hypotéku na domeček co jsme si stavěli a tak to utkvělo v paměti. Začínali jsme se 6%. Celou zemi ekononicky zruinoval a vpustil sem barevnou svoloč z Asie a Afriky. Od té doby to tu jde s kopce jako všude jinde. Který soudruh řídí Zvědavce?

307348

28.3.2014 3:54

RE: Jak to doopravdy bylo

favela 113.?.?.?

Reakce na 307348

....Pilger neni akademik ,nybrz novinar ktery se neboji pravdy,a Whitlam byl zvolen legalne ...a vetsinou demokratickou,nikoliv odbory jakekoliv barvy,..jak jedna pani nebo kamarad povidali..a povidali a opakuje se to az do omrzeni..jako pry 100tisic vojaku ruskych chce prepadnout Ukrajinu atd...Nejhorsi hrich/zlocin Whitlama byl,ze chtel prevest prirodni a jina bohatstvi do vlastnictvi Australie a patrit Australanum !!!Predtim jeste stihl udelat z A. moderni stat evropskeho typu...Dalsi predseda vlady Rudd nedavno chtel jen, aby korporace platily radne dane,zvolen demokraticky byl ihned vykopnut...to se porad opakuje.... australsti cesi, co nas k zvali za ucelem ukazovat a vytahovat se pred nami lednickami ,toho vedi a vzdycky vedeli nejvic ovsem...

307491

25.3.2014 19:37

Pilger je dobrej novinář

r.m. 80.?.?.?

Za jeho generaci zlaté éry žurnalistiky žádná kvalitní náhrada nepřišla. [pláč]

307364

25.3.2014 23:32

RE: Pilger je dobrej novinář

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 307364

Editor projevil spřízněných kvalit, tedy mě, ale zmrdy obvykle nepoužívám zašifrovávám to pro zasvětcené i když souhlasím že lidského nástavby + těžko u zkorumpovaných a jistých si zbačenými je přehršel. A tak jako Vladimír má společné se současnou superkategorií jméno, tak já na otázku 19.ky(vizír) když jsem se zahleděl poslal pusu s mlasknutím, zvíře a co? Potom bylo při odchodu díky oťo úsměv a nelýčená spokojenost, a ten příslib tam je (o soulož a tupý sex tam nejde) protože jedem sdílení rok. Jo, jsem slavný bohatstvím,jménem starogermánsky milénium, zážitky a blbostí, chudáci zazobaní si kupují co jde aha, fakt s láskou. Ps. Kupoval jsem si předtim u benziny cigára a najela vedle dodávka abych neotevřel dveře u auta a vynořil se chudák že chce 2-3 koruny jestli nemám, tak jsem se začal smát a zašel jsem k řidičovi a otevřel jsem dveře, no jel ani je nezavřel. Hroznej život, takže jak blbého akčního amerického filmu. Budu sebou brát plynovku se sekuriťáckýmí náboji na 10 z 15 metrů. Zblízka nepřechodí. [mrknutí jedním okem]

307369

27.3.2014 16:22

Nikaragujská revoluce na jiný způsob? Aneb Nepřehlížejme Latinskou Ameriku ! Čili ? Ohrožení všech zemí spojíte se ?

jm 177.?.?.?

Nikaragujská revoluce na jiný způsob?
Aneb
Nepřehlížejme Latinskou Ameriku !
Čili
? Ohrožení všech zemí spojíte se ?
josef mikovec

V sázce je zásadnější problém. Jde o charakter onoho "jiného světa, který je možný" abychom použili heslo Světového sociálního fóra. Bude takový svět založen na neustálém hospodářském růstu, i když to bude růst socialistický a povede ke zvýšení reálných příjmů lidí na globálním Jihu? Nebo půjde o to, čemu někteří říkají změna civilizačních hodnot, o svět buen vivir?

Immanuel Wallerstein Rozpory uvnitř latinskoamerické levice

http://www.outsidermedia.cz/Nikaragujska-revoluce-na-jiny-zpusob-1.aspx
http://www.netsocan.cz/socan/num0212/mikonik.html

diktatury v latinske americe jsou nesrovnatelne s rezimem v byvale csr, cssr. chile, brazilii, salvadoru a patrne nejhorsi argentina...
Military Dictatorship in Argentina -
http://www.youtube.com/watch?v=dsb-A_oJAr8

Argentine Torture Survivor Tells of Her Struggle to Bring Her Torturers to Justice

http://www.youtube.com/watch?v=rP0rYiCr0bk

Argentina - Missing Generation - part 1 of 3
http://www.youtube.com/watch?v=ko-DKkKNoPg
Prezident Otto Perez Molina, zvaný El General de la Muerte, který je obviňován z aktivní účasti na genocidě, mučení, organizování politických vražd, spolupráce ze CIA a rovněž financování voleb drogovými kartely. Což samozřejmě popírá. Zdá se však, že tato obvinění jsou dostatečne podložena a dokumentována. Pro ty, kteří mají trpělivost a chtějí být lépe informováni zde. Do českých kin a TV se patrně film "Granito: How to Nail a Dictator,"doporučovaný Amy Goodmanovou nedostane. Film navazuje obsahově na “When the Mountains Tremble.” Molinova vláda patrně znamená nastolení polovojenského nebo vojensko- policejního režimu.


http://www.netsocan.cz/socan/num0212/mikonik.html

http://www.youtube.com/watch?v=HZW8eaia9h4&feature=related

http://www.omed.cz/Thread.aspx?id=8299&quote=181021

307461

28.3.2014 13:34

k tématu jsem nedávno něco četl

fist.of.heaven 213.?.?.?

http://www.bibliotecapleyades.net/esp_sociopol_opalfile.htm

307516

Příspěvků: 27

24.03. 02:05 didusin  Pro informaci
24.03. 04:40 favela  RE: Pro informaci
24.03. 07:39 slak  RE: Pro informaci
24.03. 20:25  RE: Pro informaci
24.03. 21:26 Kivis  Demokracie?
27.03. 16:28  RE: Demokracie?
24.03. 05:22 Robert Nohejl  Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.
24.03. 05:56 Saša  Překlad toho vtipu od Roberta:
24.03. 12:14 Robert Nohejl  RE: Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.
24.03. 23:57 didusin  RE: Jak ,by se veci krasne vyresily,kdyby Putin byl zidovskeho puvodu.
24.03. 06:24 timur  lenže
24.03. 06:36  Vse se vraci do starych koleji
24.03. 09:04 timur  a toto -
24.03. 20:20 Alen  RE: a toto -
24.03. 22:06 ascharad  zvoní telefon...
24.03. 22:14 Timechild  podobnosť čisto nenáhodná
25.03. 00:56 steve  RE: podobnosť čisto nenáhodná
25.03. 12:05 leo69  RE: podobnosť čisto nenáhodná
25.03. 12:49 steve  RE: podobnosť čisto nenáhodná
24.03. 23:01 ascharad  ....zazvoní telefon...
24.03. 23:28 ascharad  ...zvoní telefon...
25.03. 13:01 Elias  Jak to doopravdy bylo
28.03. 03:54 favela  RE: Jak to doopravdy bylo
25.03. 19:37 r.m.  Pilger je dobrej novinář
25.03. 23:32  RE: Pilger je dobrej novinář
27.03. 16:22 jm  Nikaragujská revoluce na jiný způsob? Aneb Nepřehlížejme Latinskou Ameriku ! Čili ? Ohrožení všech zemí spojíte se ?
28.03. 13:34 fist.of.heaven  k tématu jsem nedávno něco četl

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Šílené, lidé to dál trpí? Známý právník udeřil na Vojtěcha.28.10.21 09:08 Česká republika 1

Štvrtá vlna fašizace je tady27.10.21 23:28 Česká republika 0

Britská vláda přiznává: dvě injekce a kus vaší přirozené imunity je pryč27.10.21 18:30 Británie 1

Počas Španielskej chrípky 92% ľudí umrelo na bakterialnu infekciu z nosenia rúšok27.10.21 18:13 Neurčeno 1

České banky začínají podléhat teroru Green Deal26.10.21 23:01 Česká republika 5

Pravda s očkovacím utrejchem leze na porvch - vláda podepsala likvidační smlouvu26.10.21 19:51 Česká republika 3

Očkovaní: Nula protilátek. Neočkovaní: Plno. Vynesla laborantka26.10.21 18:51 Česká republika 3

Už je to tady: Covid se stal epidemií neočkovaných, tvrdí vladní loutky26.10.21 11:07 Česká republika 8

Nakažení očkovaní jsou podle Tečky bezinfekční25.10.21 17:51 Česká republika 16

Nová nařízení vlády? Máme pro vás právní návody pro důstojný a svobodný život 25.10.21 17:13 Česká republika 2

Ameriku zaplavila vlna lítosti těch, co se nechali naočkovat24.10.21 17:07 USA 3

Měnit pohlaví dětí je zločin proti lidskosti24.10.21 09:58 Rusko 1

Hliník se odstěhoval do Humpolce......24.10.21 09:53 Evropská unie 0

Po celé Itálii vyrazili lidé i přes zákaz do ulic, podpořili je i Francouzi (VIDEA)24.10.21 09:44 Itálie 2

Zákon, který omezuje základní svobody 67 milionů Francouzů, schválilo 23 % poslanců!22.10.21 17:54 Francie 2

Policie pokračuje ve stíhání exposlanců Volného a Roznera, souhlas sněmovny už nepotřebuje 22.10.21 17:34 Česká republika 4

Soud zrušil další nezánonný paskvil - příjezdový formulář21.10.21 19:50 Česká republika 0

Nesvítí, nefouká... Data z Německa kříží plány EU21.10.21 17:38 Německo 5

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 6

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
22,16 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
30,46 Kč
Kanadský dolar
17,91 Kč
Australský dolar
16,63 Kč
Švýcarský frank
24,13 Kč
100 japonských jenů
19,50 Kč
Čínský juan
3,46 Kč
Polský zloty
5,56 Kč
100 maď. forintů
7,08 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
31,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 853,07 Kč
1 unce stříbra
532,40 Kč
Bitcoin
1 305 594,54 Kč

Poslední aktualizace: 28.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 214