Diskuze k článku

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

Příspěvků 59

16.3.2014 0:32

Posílsl jsem vám příspěvek, ale hodí se právě k tomuto článku

ignorek 95.?.?.?

Větší část evntuální pomoci ze strany USA půjde na ozbrojení nově vzniklé Národní Gardy Ukrajiny - tj pučistů.

Připomínám, jednalo se o pomoc 0,22 až 1,6 mld USD od USA. Rozhodnutí nebylo schváleno, jak očekával Jajceňuch během návštěvy v USA. Slibem neurazíš, viď. Taky jako perličku přpomenu, že mezitím z UA byl odvezen státní zlatý poklad v hodnotě cca 27 - 38 mld USD, evidentně za účelem bezpečné úschovy ve Fort Knox před zlými rusáky. V tom taky nesmírně cenné zlaté šperky Skythů, předků Slovanů na euroasijsých pláních. Taky připomenu, že USA s potížemi vrací zlaté cihličky Německu, přetavené z jiného zlata, nikoliv původní německé. Kruh se uzávírá.

306753

16.3.2014 1:00

Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo

ignorek 95.?.?.?

Politik, pokud chce být větším politikem, potřebuje mediální podporu, jinak může kikrhat na hnojišti. Naprostá většina medií v USA patří těm stejným firmám a lidem, nepochybujte, že v ČR je to lepší. Z celostátních deníků jen Halo noviny nepatří do stejného okruhu majitelů. A tak nám vychovali žumpalisty, které na 100% vědí co je politicky korektní a tudíž správné, jinak je nikdo v branži nezaměstná. Museli by se živit jinak než tlacháním, a to neumí, což je dnes větší existenční hrozba než kotelna pro Dienstbiera za kománčů.

Politik z každé země EU, pokud chce vyhrát nějaké volby, musí konzultovat svoje postoje na velvyslanectví USA, pak ev dostane mediální podporu, nebo bude mediálně zprzněn a popraven. Takže o tom to je. Skoro každý z naších politiků ví, jak to doopravdy je, koneckonců mají asistenty a spoustu jiných možností se dozvědět objektivní informace, jaké my nemáme. Ale politicky korektně drží hubu.

Takže je to pořád o tom. Jsou chytří, schopní a všeho schopní pro svá koryta. Je to póvl, pane redaktore, stejně jak to řekl Zeman o novinářích. Politicky korektní presstituky. Jen čeledín zas čumí, koho to zase zvolil.

306755

16.3.2014 20:01

RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo

pje 93.?.?.?

Reakce na 306755

Chytrých je v každé populaci menšina omezená podle použitého socioekonomického modelu na menšinu vlivnou nebo marginální. Vlivu se lze dobrat zpravidla jednoduše barbarským atavismem (urvat si to, čeho se mi nedostává) nebo úpornou prací a přesvědčováním majority o nebytnosti jistých společných omezení nezbytných k sladění vývoje s podmínkami. Jen do politiky se nikomu z těch odpovědných chytrých nechce, neb to je, byl a bude především nástroj rafanů k urvání si svého na lhostejno je čí úkor. Parlamentní demokracie je nástroj k udržení iluze o humánní podstatě rafanů.

306797

16.3.2014 22:48

RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306797

Moc dobre to nechapes.
Do politiky se tem "hodnym" inteligentum nechce, protoze predem vedi, ze nemaji sanci proti soucasnemu globalnimu systemu. Media jsou propojena s elitou a lide televizi jeste porad veri. Ten system se bud znici sam, nebo ho znici jinou cestou, ne nutne politickou, ale napr. ekonomickou, novinarskou.
Ani neoliberalismus, fasismus uz vubec, nejsou dlouhodobe systemy. Prezivaji pouze kratkou dobu a jsou ucelove pro napakovani kufru elit.

Ten cas se ovsem dost blizi, mozna proto pospichaji elity s fasismem. Jakykoli naznak lidove moci a jsou z nich mrtvoly. A oni to samozrejme vedi. Proto nedaji pruchodu normalnimu socioekonomickemu systemu, proto spousteji krize a take proto vyvolavaji valky.
Pouze STRACH dokaze lidi odradit, tak jim daji hodne strachu. Kdyz se lide prestanou bat a zacnou hajit sva prava, tlacit na nova, sdruzovat se v obrovskych poctech, tak si toho vsimnou a muzou zautocit. Dnes je situace jina, nez pred 2ww.

Bud tedy zvolit jine metody (ktere probihaji ze strany Ruska a Ciny jiz dlooouho, ostatne proto je Amerika ve varu), nebo okamih prekvapeni, coz se pri dnesnim spiclovani nepodari.
Sance je i na hromadni, globalni odpor. Na ten je bohuzel jeste hlavny hrac v EU, Nemecko, velmi silne (mysleno ekonomicky). Nemcum to jednoduse vynasi a nejakou starost o Bulharsko, nebo CR, Recko, nemeli nikdy. Porad slo jen o vydirani a vykoristovani cele Evropy. Proto se drzi ve vsem USA jako ochrance. Jsou tandem.

Proc to vubec pisu, protoze uz je to jedno...

306809

13.4.2014 16:02

RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

Reakce na 306755

Nedá mi to....Víte táta vždycky říkal kluku uč se , blbých je dost a jak život člověka poučí,ví že táta měl vždycky pravdu.
Jenže ono se to tentokrát nějak nepovedlo , o žádného blbce nemohu ani zakopnout... [překvapení]

308388

16.3.2014 2:06

.

MartinO 46.?.?.?

Je veselé sledovat jak každý z Horní-Dolní kdo má díru do p... si myslí jaký je odborník na Ukrajinu a jak všem zúčastněným vidí do karet [velký smích]
Pár poznámek:
1) Ukrajina je dávno rozebrána tamními oligarchy (Achmetov a spol) Na nějaké skupování (jak tvrdí autor) tam toho zbývá naprosté minimum
2) To o ukrajinském zlatě tvrdí jeden jediný zdroj, provládní ruský deník Iskra. Ale vůbec bych se tomu nedivil a bylo by to v ovzduší hrozící války logické.
Na pronájem sevastopolské základny je podepsaná smlouva až do roku 2042, nevím proč by se s ní měli Rusové loučit.
3) Drtivou většina ropy USA importuje z Kanady a něco ze S.Arábie, Mexika a Venezuely. Z Iráku a Libye dováží zlomek procenta. Za všechnu ropu normálně platí, nic od nikud nekrade. Autor střílí od pasu aniž by si ověřil fakta.

Dvojím metrem měří především autor a jemu podobní. Neuvědomují si, že pokud dnes schvalují invazi Ruska na Ukrajinu, tak už nikdy nebudou mít žádné morální právo kritizovat jakoukoli minulou a podobou budoucí akci USA.

306759

16.3.2014 9:53

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 306759

Vy jeden Trolle, bankrotující JůYsEj za NIC (natož za ropu...) NEPLATÍ [pláč]

A to je podstatou největší krize capitalissmu. Protože JůYsEj - pod hrozbou nekonečných humanitárních bombardování CELÉMU SVĚTU - jen tiskne v illegální tiskárně soukromých židovských bank pochybnou a nekrytou "měnu" - TEČKA a blicí smajlík [mrknutí jedním okem]

Za tuto měnu ve výší > USD 5,000,000,000 se JůYsEj pokusilo ovládnout Ukrajinu, kde naverbovali cca 10,000 "Majdanistů" = 500,000 USD per "Majdanovec".

JůYsEj je nejzadluženější a nejneodluženější "ikon/omikou" světa. Můžete trollovat dál a dál. Tenhle argument je nevyvratitelný a Rusko by bylo bláhové, kdyby v tom Rusi doma i v zahraničí nechali se potácet.

Kdo - KTERÉ ZEMĚ - se drží - musí držet bankrotujícího JůYsEj a "humanitárního" bombardování, je jasné z tohohle grafu:

Vložený obrázek

Emerický dluh přesahuje 1/5 resp. celé HDP CELÉHO SVĚTA - a KDO JůYsEj "živí" na dluhje zřejmé zde:

Vložený obrázek

Jen troll chce suggerovat ostatním něco jiného [smích]

306770

16.3.2014 11:00

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 306770

Drahý Moudrostraku

Je veselé, že mi sem dáváte 13 let staré obrázky [velký smích]
USA tiskne nekrytou měnu stejně tak jako kterákoliv jiná země na světe, včetně vašeho Ruska a Číny. Není v principu žádného rozdílu mezi "výrobou" rublu, eura, yenu nebo dollaru.

USA samozřejmě není nejzadluženější zemí na světě. Aby mělo srovnání nějaký praktický význam tak se bere vždycky v poměru k HDP. Tyhle finty si zkoušejte na vaše méně bystré kolegy.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_future_gross_government_debt
USA dluží zahraničí pouze 1/3 svého dluhu a zbytek dluží samy sobě (vláda, Fed,fondy soc. pojištění)
http://www.factcheck.org/2013/11/who-holds-our-debt/
Je veselé, že spolu s Čínou největší zahraniční věřitel, Japonsko, je samo největším dlužníkem na světě.

Milý Moudrostraku, o bankrotujících Jůesej tu vy sám trollujete co je zvedavec zvedavcem, tj nejmíň 10 let. A furt nic. Tak snad se jednou dočkáte [velký smích]. Mezitím zbankrotovalo akorát v r 1998 vaše slavné Rusko a kdyby se dostaly ceny ropy dlouhodoběji pod 60 dolarů tak zbankrotuje znovu. Protože nic jiného než ropu a plyn nemá a krom zbraní nic podstatného nevyrábí a nevyvíjí.
Srovnejte USA:
Apple, Google, IBM, Ford, Boeing, Intel, Microsoft, GE, HP, Cisco, Oracle atd, atd
Rusko:
Gazprom, Rosněft, Lukoil.

306774

16.3.2014 15:52

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 306774

Ty trotle, ty by ses dobře vyjímal v těch "objektivních" a "vyvážených" diskuzích na ČT, co dnes od rána vysílají. [bliji]

Tvoje kalkulace jsou typu, že kdyby byly v análu ryby, nemusely by být rybáři. Ropa už NIKDY nepůjde pod 60 USD/bar, neboť poptávka po ní bude stále vyšší a její snadná dostupnost stále nižší (zákon nabídky a poptávky, to bys jako pravičák mohl znát). A až se za ní nebude obecně platit švindlpapírem, nýbrž dohodnutou měnou zúčastněných, případně barterem, zbude po celém slavném USD a jeho derivátech veta.
A to se právě v posledním desetiletí USA stále zoufaleji snaží zmařit svou agresivní politikou. Nebo snad chceš tvrdit, že území RF (zejména jeho asijská část), s nezměrným bohatstvím surovin, NENÍ dlouhodobě v hledáčku banksterských lupičů ze Západu? Jako konečný cíl? [chechtot]
Srovnávat komodity potřebné pro přežití civilizace (na stávající úrovni i v současném počtu), s elektronickými či jinými hračkami, to je mi teda žebříček hodnot! Jako u dítěte.
Tak a teď šupem zpátky na novinky.cz & spol.

306786

16.3.2014 16:28

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 306786

Dolar se měl podle konspirátorů a prognostiků tvého typu už dávno sesypat nejpozději po otevření eurové ropné burzy v Iránu. Zde je článek již 8 let starý
http://www.zvedavec.org/komentare/2006/01/1483-iranska-ropna-burza-hrozi.htm
Burza byla s velkou slávou otevřena a, a ho..o, jako obvykle [velký smích]

Asi už jsi zapomněl jak v roce 2008 ropa vystoupala až na 147 dolarů a ynteligenti a prognostici tvého typu předvídali do pár měsíců cenu 200 dolarů a tvrdili, že už rozhodně NIKDY neklesne pod 100. Whops a za pár měsíců byla 30 [velký smích]
http://www.kurzy.cz/komodity/nr_index.asp?A=5&idk=91&od=29.9.2003&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1
Rusi měli tehdy velké problémy, ale naštěstí pro ně se na té ceně dlouho neudržela. Burzovní spekulant z tebe asi nebude.

Ano evidentně mám jiný žebříček hodnot než ty. Nesrovnatelně více uznávám někoho kdo dokáže vymyslet, zkonstruovat a prodat "hračky", které posouvají lidstvo vpřed než někoho, jehož jediná "zásluha" je, že se shodou okolností narodil nad ropným polem a zarazí trubku do země.

Na novinky? To jsis asi trochu popletl, tam je to právě plné tvých ideových souputníků [velký smích]

306789

16.3.2014 23:57

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ROMAN1 85.?.?.?

Reakce na 306789

[chechtot]
Kecy v kleci. Na 147 ji tehdy vyhnali chamtiví spekulanti (asi tvého typu), protože ji (a nejen ji) ve velkém skupovali a přelévali do ní svoje našmelené finance. Pamatuji se na ty časy, kdy nebyl k mání volný tanker - všechny po okraj naplněné a zaparkované v zálivech i mimo přístavy. Jenomže pronájem tankeru něco holenku stojí, takže vyčkávat se nedalo donekonečna. A jelikož se poptávka kvůli uměle vyvolané krizi hned tak rychle nezvedla, tak to "hoši" potom pustili na trh se ztrátou. Jednu chvíli byla i za 25, asi 14 dní v únoru 2009. Tehdy jsem si také nějaké deriváty nakoupil do strategických zásob a dobře jsem udělal. Od té doby pak už jen v podstatě stoupala, až se ustálila na "normální" hodnotě 100+-.
S těmi hračkami si můžeš vytřít, víš co. Na co ti bude HAMR, SUV či podobná kraksna, když do ní nebudeš mít co nalejt, případně budeš mít na příděl 100 l/měs.? Já bych ocenil vynálezy, které by člověku opravdu ulehčil život, případně ho učinil šťastnějším. Ale takové tu jaksi chybí, případně se drží pod "pokličkou". Ifony a Ipady s mobilním napojením na Síť to rozhodně nejsou. To jsou pouhopouhé hračky, velmi pomíjivé.
A tak se raději předzásob na příští zimu palivem (dřevem, uhlím, apod.), pokud nejsi dost otužilý - a to nejspíše nebudeš, soudě podle tvojí záliby ve hračkách a nesmyslech. Taky bys měl zvládat agro-bio-zemědělství, nyní totiž v podstatě konzumuješ ropu a zemní plyn (zprostředkovaně). Zajímavé, že ty trubky nevyčítáš zemím se středověkým zřízením, jako třeba SA, SAR, KATAR, atd. - hlavním spojencům USA. Asi seš sám trubka a pro novinky.cz je tě škoda. Spíše doporučuji iDěs.

306816

16.3.2014 16:03

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 306774

Rozdíl mezi USD a rublem, korunou atd je - a je to rozdíl OBROVSKÝ !

Koruna rubl zloty atd jsou kryty prací - výrobou. Kdyby ČNB začala tisknout libovolné množství korun - projeví se to hned obrovskou inflací a poklesem kursu koruny.

USD a také v menší míře € jsou rezervní světové měny. Dokud bude někdo na Zeměguli ochoten prodávat reálné hodnoty, např pozemky za USD, dotud můžou USA tisknout zelený papírky bez obav. Tak je sponzorována americká životní úroveň zbytkem planety - vy nám třeba tepláky z Číny, my vám čerstvě natištěný papírky. Za přebytek USD si Čína koupí americké dluhopisy - takže si vymění jedny americké papírky za jiné americké papírky. Obrovské množství dolarů je vázáno v obchodě např s ropou. Přebytek USD je vrácen do USD za nákup amerických dluhopisů, nebo je absorbován domorodci v matracích jako poklad na zlé časy.

Reálný sektor americké ekonomiky činí cca 7% celosvětové výroby, spotřeba - 43% celosvětové. Ten rozdíl je kryt tiskem USD, růstem zadlužeností, ale taky sprostým rabováním vazalů.

Poslední dobou tiskne FED 85 mld USD měsíčně na zalátání děr v americké ekonomice, ani tak to nestačí, zadluženost USA a krizové jevy narůstají, ochota exportérů - Ruska, Číny, EU atd - hromadit donekonečna americké papírky zjevně klesá, pač je každému jasné jaký bude konec této hry.

USD se drží díky důvěře naivních hlupáků v americký sen, a taky díky americkému vydírání příjemců USD. Pokusy obchodovat ropu v něčem jiném než USD dopadly dosud vždy stejně - Saddam, Kaddafi atd. Vlastně, kdo chce rozumět, ten už dávno pochopil oč jde.

306787

16.3.2014 16:40

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 306787

Nesmysly. Ani koruna ani rubl nejsou kryty vůbec ničím. Jenom důvěrou v ně jako ostatně každá dnešní fiat měna.

Tak holt musíte čínským, ruským a jiným soudruhům vysvětlit jak je obchodování v dolarech a držení dolarů pro ně strašně nevýhodné. Snad vás pochopí. Nechcete mi doufám namluvit, že to dělá Čína pod hrozbou násilí a jinak by na ni USA zaútočily?

Ještě jednou speciálně pro vás. Irán už dávno otevřel ropnou burzu kde obchoduje s ropou v eurech a nestalo se vůbec nic. Ani s dolarem a ani na něj nikdo nezaútočil. Což bylo tady předvídáno jako hotová věc.

306792

16.3.2014 18:41

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 306792

Na Írán nezaútočil bezprostředně zatím nikdo. Jenom intrikují, vyhrožují a co není může být... A čelí sankcím řadu let.

Euro je další dutá měna vedle USD, jenom ta bublina zatím není tak obrovská. Každá zadlužená-předlužená evropská země drží slušný objem USD a amerických dluhopisů ve svých rezervách.

Kontrolní otázka - proč je nepoužijí k oddlužení? Pač to ani nejde. Evropští vazalové by schytaly po uších hned zkraje, jinak by tím položily USA, kdyby vrhly na trh to obrovské množství amerických obligací. O USD ani nejde mluvit, pač je mají pouze imaginárně jako číslo v PC, které je informuje kolik mají USD na svých účtech v amerických bankách. Že by s tím každý mohl volně nakládat je blbost. Vaše blbost. Čili podraz na podraz, to je to světové kasino a banksteři.

Jenom na důvěře stojí dnešní banky. Kdyby měny byly kryty jen a jen důvěrou, tak je po nás už dávno. Důvěra tě zahřeje jenom na chvíli, ani moc výživná není.

306795

16.3.2014 20:21

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

dub 89.?.?.?

Reakce na 306795

od okamžiku uzavření neomezené swapové dohody mezi fedem a ecb jsou dolar a euro prakticky jednou měnou...

306799

16.3.2014 20:08

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

kyticka 88.?.?.?

Reakce na 306792

Milý drahý MartineO. Stačí aby jsi donutily pod pohrůžkou invaze producenty zdrojů, aby obchodovali za Dolar. Potom právě například Čína musí tu ropu kupovat právě za dolary, aby mohla vůbec nějakou výrobu provozovat (nejde jen o ropu, ale i o rudy atd...)! Každý stát si přirozeně Fiat měnu tiskne, ale musí ji udržovat v rovnováze ke své vlastní produkci, jinak by skončil hyperinflací. FED může ale tisknout z pohledu státu USA mimo rovnováhu, jelikož se ten vícetisk rozpustí do celého světa. K tomu aby svět Doláč neopustil slouží US Army a ta hlídá zejména producenty zdrojů - viz výše.

Podstatné ale je, že tuto hru hraje několik oligarchckých rodin s úzkými vazbami na Izrael. Tedy politika USA není politikou Američanů, ale politikou těchto oligarchů a to již přes 100 let. Díky celosvětovému dolaru jsou řadu let již tak mocní, že mohou přes speciální fondy uplácet celou US administrativu včetně kongresu (respektive tam sedí jejich lidé) a to bezbřehým tiskem této měny kdykoli je to potřeba.

Akorát v poslední době se jim to jaksi vymyká z rukou (příliš silné ekonomické celky jim chtějí s tím dolarem seknout) a tak tlačí svět do 3.SV.

Nakonec 2.SV válka začala naprosto stejně. Stalin se vymknul jejich kontrole povražděním Trockistů a Hitler odstřihnul Marku od světových měn. Vše ostatní následovalo až poté.

Mám strach. Když bylo Německo na hospodářském vzestupu pořádalo v Mnichově Olympiádu a v USA o Hitlerovi psali jako o muži roku. Nyní vidím to samé u Putina. Postavil Rusko na nohy stal se mužem roku a uspořádal Olympiádu.

306798

16.3.2014 20:38

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 306798

> Postavil Rusko na nohy stal se mužem roku a uspořádal Olympiádu.

!

To je tak hrozivá paralela, že zkrátka nemůže být možné, aby situace nabrala stejný spád jako tehdy.

306801

16.3.2014 21:30

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 306792

Nedivil bych se, kdyby po fašistickém puči na Majdanu, který Velký bratr připravil, zorganizoval a zaplatil s cílem oslabit a bezprostředně ohrozit právě Rusko,tato a další země důsledně a rychle přešly na platby v mezinárodním obchodě na jiné měny než je dolar.Pokud to učiní ekonomicky významné země Asie a další,v takovém případě bych bankrot Velkého bratra odhadoval tak na měsíce. Jeho dluh je oficiálně uváděn asi něco přes sedmnáct bilionů dolarů, ale agregátní dluh federální vlády, jednotlivých států, měst, firem a občanů, včetně závazků sociálního a zdravotního pojištění je ještě více než desetkrát větší. A to nemluvím o gigantických bublinách finančních derivátů (v podstatě sázek, za nimiž není žádná reálná hodnota), kterých mají tamější největší banky v desetinásobcích než jsou jejich veškerá aktiva.Jenom prasknutí této derivátové bubliny vytvoří takovou světovou krizi, proti níž byl černý pátek v roce 1929 jen slabý čajíček proti hodně silné kávě.

306803

16.3.2014 21:51

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

dub 89.?.?.?

Reakce na 306803

prasknutí derivátové bubliny vytvoří gůvno, protože jde o mimobilanční položky a nikde se v bilancích neprojeví (a podkladových aktiv se to nijak nedotkne, deriváty jsou odvozeny od nich, nikoliv naopak)...
jen pár velkomožných spekulantů bude mít na jakémsi účtě místo nesmyslných hausnumer nulu. no a?

306804

17.3.2014 20:46

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 306804

Prasknutí derivátové bubliny zlikviduje akciový trh takovým dramatickým způsobem, že se následně sesype celý finanční systém jako domeček z karet.

306887

17.3.2014 22:23

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

dub 89.?.?.?

Reakce na 306887

skutečně? a jak?
zopakuju - hodnota derivátů je odvozována od hodnoty podkladových aktiv, vč. akcií.
tudíž platí že pokud zkolabuje podkladové aktivum kolabují deriváty (což byl jeden z hlavních důvodů, proč západ začal tisknout peníze jak o závod ve snaze udržet hodnoty těchto aktiv), opačně to neplatí.

primitivní příklad - když si koupíte opci na nějakou akcii (dejme tomu call se strike 200 při aktuální ceně akcie 150), tak i když se opční trh zhroutí nebo vám ho ukradnou marťani, dané akcie se to nijak nedotkne - stále bude existovat a stále bude mít hodnotu 150.

a u komplikovanějších konstrukcí platí totéž.

když si zkrátka vsadíte, že buřt bude zítra za jasného počasí, teplotě 10 stupňů a v případě, že se ráno vykadíte přesně v 8, místo 5 korun stát 10, tak i když vám tento "trh" sázek zmizí, buřt tu bude furt a furt za 5. jen vy jste přišel o peníze, které jste někomu zaplatil za to, že vám dovolil učinit takto imbecilní sázku, navíc vedenou mimo jakoukoliv bilanci, tudíž v reálné ekonomice neexistující. nic víc...

306893

18.3.2014 9:46

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 306893

Lenže pád derivátov nebude "okamžitý", v tom zmysle, že celý proces potrvá prinajmenšom niekoľko hodín (v extrémnom prípade desiatky minút). To postačuje na to, aby automatické obchodné systémy (to je dôležité - často neobchodujú ľudia, ale stroje) preliali časť "peňazí" z oblasti derivátov do iných oblastí. Tam okamžite vznikne obrovský prebytok "peňazí", čo totálne rozhodí celý systém - v podstate to bude "reťazová reakcia"...

306917

18.3.2014 20:18

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

dub 89.?.?.?

Reakce na 306917

po kolapsu derivátů k přechodu na podkladová aktiva a do reálné ekonomiky samozřejmě dojde (ve zmenšené míře, protože u značné části "peněz" na účtech spojených s deriváty dojde k jejich "zmizení/zániku" ).

ale to povede k nárůstu cen těchto aktiv, nikoliv k jejich propadu...

navíc ke kolapsu shora, tedy nejdřív u derivátů, může dojít jen za určitých podmínek, kdy by následoval systémový kolaps.
takže dokud budou podkladová aktiva v "pořádku", udrží se i nástavbová pyramida derivátů nad nimi - proto po krizi tak zuřivě nafukovali mimo dluhopisů a akcií i indexy, tedy bázi pro deriváty.

tudíž nejpravděpodobnější je systémový kolaps celého západního ekonomicko-společenského systému. a v takovém případě budou deriváty hrát jen zesilující a urychlující roli a zajímat v takové situaci budou jen málohokoho...

306941

16.3.2014 16:31

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 306774

A ještě perlička k USD. Jednotlivé země vytváří rezervy na podporu a krytí svých měn. Jenomže ty rezervy díky poválečným dohodám z Bretton - Woods nejsou ve zlatě. Z větší části jsou v USD. Takže česká koruna je kryta částečně aktivy ČNB, tj dolarem. A ten je kryt čím? Slibem američanů že jsou ti hodní? Vírou hlupáků?

Pokud chce např ruská státní banka podpořit národní ekonomiku emisí rublů, musí nejdřív odpovídající způsobem navýšit svoje rezervy ... v USD! Spíš tedy podpoří USA. Je to postavené na hlavu? Je! Dokud sedí v národní bance politicky korektní a konformní šmejdy žádná změna nebude, musí to celé řádně padnout na tlamu, a toho jsme právě svědky.

306790

16.3.2014 17:58

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 306774

Hehehe, můžete mi tedy, Vy Rozumbrado, vysvětlit, jak je možné, že když podle Vás JůYsEj "vyrábí takové zázraky", tak jen chřadne, zadlužuje se až po krk - a musí si uznání nekryté měny vynucovat "humanitárním" bombardováním?!

Pokud jste si ráčil všimnout, tak NAOPAK JůYsEj má naprosto zápornou obchodní bilanci. Není schopno vyrobit téměř nic - vše dováží, outsourcuje v zahraničí - a přesto se topí v nezvladatelných dluzích, krytých/zadržovaných jen aggressivitou JůYsErmy v zahraničí při vraždění civilistů pomocí dronů. Tak, kam drony nesmějí/nevpustí je, jsou Emeričané hnáni svinským krokem.

Jak je to skutečně s emerickým dluhem, ukazuje tenhle obrázek. I když mi za to pan Editor láje, tak je lepší trollům jako Vy naservírovat to po lopatě, alespoň nemáte co překrucovat:

Vložený obrázek

A teď zase mazejte laskavě zpátky do LehoŽumpy odpočítávat mezi svými konec emerického uhlovodíkového MajDanu [smích]

306793

16.3.2014 20:26

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 306793

Velectěný MoudroStraku,

rád vás dovzdělám a poučím a to zcela zdarma. Obchodní schodek USA existuje prakticky jenom z Čínou. Ten je z velké části zapříčiněn tím, že Čína drží svou měnu uměle podhodnocenou, pevně navázanou na dolar. To proto, aby mohla levně vyvážet své výrobky a dávat tak svým lidem práci. USA se už léta snaží tento problém vyřešit a tlačí na Čínu aby svou měnu uvolnila. Čína se tomu ale vytrvale brání, Číně tento stav zřejmě vyhovuje. Evidentně ráda maká na USA a dodává jim své zboží výměnou za bezcenné papírky.
Tak jděte Moudrostraku a vysvětlete Číňanům jak jsou hloupí. Přesvědčte je ať uvolní svou měnu a tím se vyřeší všechny problémy. Čínské zboží výrazně zdraží, výroba se přestěhuje zpět do USA, tím se sníží nezaměstnanost, vyrovná se platební bilance a Čína už nebude dostávat bezcenné papírky. Je to už jen na vás, Moudrostraku.

Dluh USA se na rozdíl od dluhů EU a Japonska dá vyřešit poměrně jednoduše. USA má jedny z nejnižších daní na světě.
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_tax_revenue_as_percentage_of_GDP
Na rozdíl od EU je velký prostor na případné zvýšení daní. Stačí např zvednout sales tax na 10-15%, zavést spotřební daň na benzín a dluh bude pryč coby dup.

306800

16.3.2014 22:58

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306800

Koho chces poucovat? Jak by USA konkurovala Cine a Asii vubec, po zvyseni dani? A v dobe, kdy ma 1/3 lidi v chudobe, 25% na potravinovych listcich a makaji pouze vezni v korporatnich veznicich?

Zavest v Americe vyssi spotrebni dane? Kolik x-tisic firem asi krachne? A ted, USA se nachazi s obrim dluhem (ktery stejne nehodla splatit) v situaci, kdy bude muset dat na zbrojeni jeste vetsi a vetsi cast. Jednoduse si tiskne dolary, jako ty ukrojujes toaleni papir, kdyz jdes vynalezat moudra na zvedavce.
Nejsou podlozene nicim, vubec nicim. To je to, co se krome zapadu nelibi zbytku sveta. Oni musi vest ekonomiku realne a USA si tiskne doma penize na tiskarne.

Je videt, ze sam jses z horni-dolni. Bez prehledu, bez znalosti.

306810

16.3.2014 23:57

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 306800

Velice živě si umím představit, že ty (MartinO), máš nějaké ekonomické VŠ vzdělání. Ovšem podle tvých slov soudím, že toho moc nevíš a škola v tobě zanechala pouze zbytnělé sebevědomí, soustu lživých axiomů a pevnou víru ve své znalosti. Takových jako je hodně a je o to smutnější, že spousta jich má takové vzdělání, jež jim umožní vlivná místa. Reaguji tak, protože vidím ve svém okolí spoustu takových.

306817

19.3.2014 10:16

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 306800

Svatá - pravicující - prostoto!
A PROČ to tedy "tááák jednodušééé" neprovedou "zvýšením daní"???!!!
1) Bankrotující JůYsE již iDnes nedokáže takřka nic vyrobit - a naprostou většinu věcí a služeb dováží.
2) I s táááhkle nízkými daněmi a "...velký prostor(em) na případné zvýšení daní..."
3) Spotřební daň na benzín má bankrotující JůYsE jednu z nejnižších na světě - A PŘESTO je tam kde je - a vše PŘESTO dováží. Namísto, aby se to tam vyrábělo [pláč]
4) Veškerá "síla" bankrotujících JůYsE se opírá o strach z JuYsErmy a "humanitárního bombardování". Se slábnutím tohoto strachu se zrychlí i krach JůYsEj [smích]
5) Pokud jste si ráčil všimnout, i to Zlé (slovanské) Rusko, když nyní přitlačilo v aggressivitě na plyn, tak si rychle zotavilo indexy na moskovskoy burzje - indexy VŽDY přejí válce a aggressivitě.
Vložený obrázek
Bankrotující JůYsE ale už má těžko (kromě globálního atomového konfliktu KAM aggressivitu esskalovat) - narozdíl od Zlých Rusů, Zlých Číňanů, Zlých Brazilců a dalších přirozených - a dodnes velice umírněných - VelMocí.
Klaním se - a radím Vám zasednout zpět k dějepisu, zeměpisu a prvouce. A marš do LehoŽumpy ke svým [velký smích]

P.S. Každá pravice umí obvykle jen krást a - otevřeně či skrytě - zadlužovat. V případě bankrotujících JůYsEj už ale stiskl tlačítko k závodu ke dnu i "demoCratický" president B. Hussein Obama - a tou nejvyšší rychlostí...

Vložený obrázek

306993

19.3.2014 12:41

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

MartinO 46.?.?.?

Reakce na 306993

"Moudro"straku,

ty jsi totálně mimo a naprosto nechápš psaný text.

0) Nezvyšují daně, protože to není třeba. Až to bude třeba tak je velký prostor na jejich zvýšení na rozdíl od jiných vyspělých zemí. Kapišto?

1) USA dokáží vyrobit naprosto všechno. Dováží jen věci které se dnes nevyplatí v USA vyrábět. Tzn. levné hadry a plastové krámy z Číny do Wal-Martu. Žádný high-tech. Až si Číňáci uvolní měnu (což nechtějí) tak se dovážet přestane a výroba se přestěhuje zpět. Už jsem ti to vysvětlil. Co na tom nechápeš?

3) V USA se vyrábí. To že ty jsi si vsugeroval že ne, na tom nic nemění. Co asi tito zaměstnanci dělají?:
IBM 440.000 zaměstnanců (jen v USA)
General Electric 290.000
General Motors 210.000
Ford Motor 160.000
Boeing 150.000
HP 150.000
LockheedMartin 140.000
.... atd

4) Síla USA se opírá o špičkovou vědu a vysoké školství, o inovace, patenty, největší technologické firmy světa (Apple, IBM, Intel, Microsoft, Google, atd)

5) Indexy US akcií rostou už 5 let v řadě.
http://www.google.com/finance?cid=626307
kdežto ruské indexy už 4 roky stagnují
http://www.google.com/finance?cid=30528377252679
To je taky dost výmluvné

6) Tady jsi možná za hvězdu diskusí, ale nemáš na to. Co taky čekat od někoho kdo píše " JůYsE " jak nějaký re...d.

307013

19.3.2014 14:19

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 307013

No klidně si tomu věř když tě to baví. Balzac taky vždy přesvědčil věřitele že se jim to vyplatí mu půjčit aby mohl vrátit co dluží. Černý Petr zůstane tomu poslednímu. [velký smích]

307022

19.3.2014 17:43

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Zvirak 89.?.?.?

Reakce na 307013

Tak týhle snůšce keců se jde jen smát. Smát se primitivitě a naivitě uživatele MartinO.
Když už takhle básníš o nejlepších USA tak se tam zajeď podívat. Ono by tě to přešlo.

Nejvíc mě baví body 3 a 4.

Špičkové školství v USA? [velký smích] Kde žiješ?

307028

19.3.2014 17:56

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 307028

Žil jsem tam 9 let a vrátil jsem se jen kvůli rodině. Takže tohle zkoušej na někoho jiného. Špičkové školství myslím to opravdu špičkové kde se láme chleba. Tj. cca 20 top univerzit typu MIT, Harvard, atd.

307031

19.3.2014 22:31

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Vasek 89.?.?.?

Reakce na 307031

A byl ses podívat třeba v holywoodu? atd? Příbuzná se provdala na floridu za nějakýho pracháče. Chtěla si udělat výlet po státech a nestačila se divit. To co vyprávěla bylo přinejmenšim zvláštní.
Já jen doufám, že si ČR nevezme příklad ve školství a zdravotnictví, jak už v TV občas zaznělo.

307039

16.3.2014 22:31

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Trust no One 62.?.?.?

Reakce na 306774

MartinO, Ty si strasny idiot, USA v absolutnych cislach dlzi najviac zo vsetkych statov na svete. A nic na tom nemenia ani tie blaboly o HDP ( Takutyo bachorku si vymysleli, aby to pre nich vyznelo priaznivejsie). Japonci mozno dlzia z pohladu HDP viac, ale z pohladu cisiel su USA v takych dlhovych srackach, ako nikto iny.

306808

16.3.2014 23:16

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306808

Co se tyce Japonska, ten ma sice nejvetsi dluh, ovsem take ma velke (a i obrovske dolarove) statni rezervy.

Mozna by bylo zajimave, kdyby si Rusko s Cinou dovolilo nechat padnout dolar nekde do nezavratna. Zabilo by to sice pro oba 2 mouchy jednou ranou, ovsem spustilo by to primou sv. valku. Prakticky ihned.

Otazkou proto je, z jakeho duvodu si USA neustale dovoluje provokovat Rusko. Jak Osetie, Syrie a nyni nejtezsi kalibr. Ono totiz vsude na vychod od CR je povazovan ten zaplaceny a zesnovany ozbrojeny puc na Ukrajine za utok na Rusko. Tak to vnima temer kazdy, jak z byvaleho vychodniho bloku, tak Rusko samotne.
Odpoved je, ze nejspis zapad nema jiz co tratit. Je na dne, bankeri pachaji sebevrazdy, blizi se cerny patek.

Proto USA vymysli detske (normalni dospely se musi smat, jak trapne) sehrani selhani Ruska a svest vinu pouze na nej. Samozrejme mu sekunduje cela EU, coz je jeste trapnejsi a tim take konci.
Premyslejte spise co s Cinou. Je to obrovska zahada a uprimne - neverim jim.

306811

16.3.2014 14:53

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 306770

> JůYsEj za NIC (natož za ropu...) NEPLATÍ

Cha, cha, cha. A "velkolepé arabské projekty" typu Burdž Chalífa či umělých ostrovů byly postaveny za co? Za mušličky? [chechtot]

306783

16.3.2014 16:26

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

ignorek 95.?.?.?

Reakce na 306783

Všechno to je postaveno za ropu, hlupáku. USD jen se mihly mezitím jako prostředek směny - ropa - USD - práce.

306788

16.3.2014 23:55

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 306788

Díky za potvrzení mého názoru, pane Ignorku. Je to přesně tak, jak píšete. USA zaplatí Arabům za ropu v USD. Ti si pak za ně mohou dovolit nakoupit v celém světě cokoliv, co je napadne.
A také to s oblibou činí. Ač si někdo třeba může myslet, že ty petrodollary promrhávají za hlouposti.

Závěrečná otázka. Platí USA za dováženou ropu či ne? [mrknutí jedním okem]

306815

17.3.2014 0:52

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 306815

Nejzajimavejsim faktem na United Arab Emirates tak bohatejch na crude oil a zemni plyn je, ze petrodollary dluzej vsude kam se podivaj? Nakonec jak k takovymu wealth Saudska Arabie prisla si muzete taky vygooglovat.

306821

16.3.2014 23:34

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 306770

To se to žere,když to někdo plati! A Ukrajina je tak rozkradena,že na Krymu chce 95% obyvatel pripojit k Rusku v referendu,kde je nikdo nenutil,aby šli volit. Košile bližší než kabát. Rusko ma 4x vyšší životní úroveň než Ukrajina! A ten zoufalec at zaleze zpět do lehozumpy,odkud vylezl!USA jsou již dávno odepsane!Jde o politickou mrtvolu. Kdo se pokusi zvednout dane v USA dopadne jako Kennedy, tak asi za dve hodiny!!!

[velký smích] [velký smích] [velký smích]

306814

18.3.2014 5:18

RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)

mako 195.?.?.?

Reakce na 306770

ale vas namotal kolkych....
len troluje, a jeho jedina uloha je viazat vase kapacity v tejto nic nehovoriacej diskusi, a tym vas drzat co najdalej od skutkov, cim viac nanho budetet reagovat tim viac ho budu zadavatelia platit... [bliji]

306904

16.3.2014 16:37

RE: .

nemam 90.?.?.?

Reakce na 306759

Sám jste to vystihl v posledním odstavci. Takže zatím to morální právo mají. A dobře víte, že druhá strana ho již dávno nemá.

Asi také cítíte, kde je pravda.

306791

18.3.2014 17:54

RE: .

qwe 37.?.?.?

Reakce na 306759

Smlovy mohou být dobrá věc, pokud obě strany je chtějí dodržovat. což ale v případě USA není. Nebo snad znáte nějakou smlouvu, nebo dohodu USA, polistopadovou, kterou by dodržely, pokud by to bylo pro ně nevýhodné?
Snad není jasné proč mluvím o USA. Tedy. Asi před 10-15 lety prohlásila USA ministryně věcí zahraničních, že je pro USA nepřijatelné, aby jediná země měla jen pro sebe takové přírodní bohatství. Pro nechápavé - myslela Rusko.

306932

18.3.2014 19:22

RE: .K tomu přidám co tím my ussa myslela

slak 77.?.?.?

Reakce na 306932

Našel jsem pouze

http://zen.e15.cz/pribehy/rockefellerove-svet-patri-nam-1068032

o oligarchách aipacu a volstrýťácích od poradce Clintona ne.
A to už jsem si všimnul víckrát že v historii od chromu mi chybí adresy, ale je možné že překlikávám na odkazy ze stránek, že tam není čistič nevhodného bych se nedivil, neb je web střežen a já těch útoků na naformátování kompu měl víc. [mrknutí jedním okem]

306938

16.3.2014 7:59

Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Jen doufam,ze Amerika a EU co nejdrive padnou,protoze to,co si dovoluji je nehorazna drzost a vysmech vsem demokraticky smyslejicim lidem. Nehlede k tomu,ze USA verejne podporuji fasismus !!! Myslim si,ze Putin je opravdu nejlepsim politikem na svete a to nejsem zadny komunista. Mam pocit,ze uz nas uchranil pred 3 svet.valkou. Bylo to vloni ,pri chtenem utoku na Sirii ze strany (jako obvykle) USA.

306764

16.3.2014 12:04

RE: Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata

toje jedno 80.?.?.?

Reakce na 306764

No Rusko taky není Komunistická krajina. Ale Demokratická se silným vlivem pravoslavné kultury, která má momentálně v čele prezidenta s velmi silným mandátem, ale podobně silným, jako má USA... Jistě má Ruská demokracie před sebou ještě hodně nedostatků, ale to i v EU a USA. Dá se říci, že v EU a USA vzrůstá demokratický deficit, zatímco v Rusku klesá. Takže kdo si dnes myslí, že Rusko = komunisti, ten je duševně zamrzlý před rokem 1989 a měl by se probrat, protože takové smýšlení o Rusku je velmi škodlivé. Pád USA si tedy nepřeji. Mám rád tamní lid. Ale tamní lid je podváděn svou vládou. Především FEDem a IRS. Prokazatelně od roku 1913, kdy tyto instituce vznikly. Normálně bych se i vsadil, že krize na Ukrajině pomáhá vládě USA odvádět pozornost občanů od podvodných dění doma...

306776

16.3.2014 10:49

Je pre USA prijateľnejšia vojna alebo mier?

lubosmat 188.?.?.?

Anglo-saská a americká oligarchia financuje už 100 rokov „skrytú vojnu“ proti „Neprispôsobivým“, a po ich ovládnutí dostáva „Piata kolóna“ odmeny vo forme pokračujúcej mediálnej podpory a teplých miestečiek v nových „Demokratických“ štruktúrach ovládnutých štátov. Niekedy mám dojem, že „administratíva“ EÚ je akési smetisko politických stroskotancov z „demokratických“ ťahahníc /volieb/ zúčastnených krajín v tomto zlepenci pod taktovkou NATO a USA. Vráťme sa k téme: Vojna má jednu výhodu, jej financovanie nevyžaduje nevyhnutne menu, ktorá má skutočnú hodnotu. Všetky peniaze (v danom prípade sa jedná hlavne o DOLÁRE), na tento účel vynakladané sú hnané do jednosmerky, kde nakoniec po splnení svojho účelu skončia ako hospodársky výsledok v bankách po celom svete. Nezabúdajme na fakt, že sme neustále vo fáze „vojny“ a vojna ako taká skôr rúca, než buduje. V prípade, ak by došlo na dlhšiu dobu k upokojeniu situácie vo svete, akési garantované „status quo“, nevyhnutne by došlo k uvoľneniu masívnych investícií, má to však jeden háčik - povedal by som poriadny „HÁK“ - nahromadené „budúce investície“ majú jedno meno „DOLÁR“. Na záver jednoduchá otázka, čo sa stane, ak sa dostane zrazu na trh čokoľvek prakticky v neobmedzenom množstve? Záchrany krachujúcich bánk potvrdzujú, že nikto nemá záujem a tobôž nie Anglo-saská a americká oligarchia, aby „DOLÁRE“ nekontrolovane zaplavili trh, veď oni môžu mať hodnotu len v prípade ak sú dobre zašité v trezore prípadne, tak ako to z minulosti dobre poznáme: niekde v sklade alebo pod pultom.

306773

16.3.2014 13:08

PRIPRAVA NA VALKU- NEJPRVE STUDENOU

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Zahady na zahadou - prozrazeni amer.agenta o odposlouchani a odmitnuti Ruska ho vydat - trest pro Putina-vec neni jiz aktualni
Nahrazeni tohoto skandalu t.zv.ukrajinskou krizi- odvest pozornost
Zahadne zmizeni malaysie letadla,nevysvetlitelne ani odborniky
ma mnoho spolecneho s naletem letadel na New York pred deseti lety
Je nepochopitelne,ze se nenasly zadne zbytky letadla Nejenze
piloti nedali zadnou zpravu pri tam dlouhem letu a zmeny kurzu
a ani cestujici svymi mobily- a nenasla se t.zv. cerna schranka.
Zda se, ze byla i zablokovana kolem letadla moznost nejake zpravy
posilat.Podobna moznost existuje pri internetu a jeho vyrazeni.

Vynalez bezpilotnich letadel a jejich rizeni ze zakladny je technicky mozne i u velkych letadel, ale nebylo dosud vyzkouseno.
Znamena to, ze jakekoliv nalety na cizi uzemi i pri raketovem
utoky lez presmerovat jinym smerem.
Teoreticky i rakety s atomovou nalozi a v takovem pripade neni
mozne se ubranit.
Ucinne je ovsem zachytit let rakety nekolik minut po startu
a k tomu je nejlepe mit informace z mista vystreleni, cili
co nejblize mistum, odkud ta raketa byla vypustena a vratit je
na misto, odkud byla vystrelena.
Nejlepe mit takove radary primo na hranicich takoveho statu,
kdyz rozhoduji i minuty.

306777

16.3.2014 14:20

Ukrajinské zlato:

levita 89.?.?.?

Aktuální zpráva na stránkách "Zlaté rezervy" - "Bylo ukrajinské zlato tajně převezeno do USA?"

"Zpravodajská stanice ZeroHedge uvedla, že „kolem ukrajinské krize se objevují další dezinformace.
William Kaye, manager hedgeového fondu v Hongkongu uvedl v rozhovoru pro stanici KWN, že „je zvláštní, že logistické důvody neumožňují větší transport německého zlata z USA, když v roce 2013 bylo převezeno jen 5 tun německého zlata zpět do země. A nyní může být v jedné zásilce převezeno přes 30 tun zlata?“. Podle Kaye i samotná Bundesbanka potvrdila, že jí nebyly navráceny původní německé zlaté cihly a že tyto cihly byly znovu přetaveny kvůli zjištění ryzosti. Redaktor zpravodajské stanice KWN se závěrem zamýšlí, že „kdekoliv USA svrhnou režim, ať už se jedná o Saddáma Husajna v Iráku nebo Muammara Kaddáfího v Libyi, jsou v pozadí vždy zájmy o zlaté rezervy příslušné země“.

http://www.zlaterezervy.cz/


Skončí ukrajinské zlato v cihlách pro Německo? Německo už před rokem požádalo o vydání svého zlata
(proč asi??):

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2...-neduvere.html

ale nějak ne a ne ho dostat, kde asi je?

http://www.outsidermedia.cz/-Prosust...ezervy--1.aspx
http://www.youtube.com/watch?v=7RLhp...ature=youtu.be

Ale lidi si myslí, že na Ukrajině se hraje o svobodu....

306780

16.3.2014 14:35

RE: Ukrajinské zlato:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 306780

Ukrajinske zlato melo byt tajne prepraveno do USA pres Thajsko a Indoneziu,melo byt prave ve zmizelem Boingu a pry byl unesen Ruskyma kosmickyma vojsky a zlato je v Rusku,pry se jedna o poklad skytu,potomku Slovanu v objemu až 400 TUN.

306782

16.3.2014 15:34

RE: Ukrajinské zlato:

atto1 atto1 (zavináč) inmail (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 306782

Ktoré lietadlo je schopné uniesť 400TUN? Ja také nepoznám

306784

16.3.2014 15:45

RE: Ukrajinské zlato:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

Reakce na 306784

Jak neco vezlo tak ne všechno,pry jsou v tom i umelecka dila a ruzny zlaty predmety,Putine držim palce.

306785

16.3.2014 23:31

RE: Ukrajinské zlato:

levita 89.?.?.?

Reakce na 306782

Váha zlata má činit něco přes 30 tun. Nějaký odkaz, že mělo být převezeno právě oním zmízelým letadlem, by nebyl? Ale záhadné zmizení by ukazovalo na nějakou vysokou - kosmickou , techniku.

306813

16.3.2014 14:22

Co si myslíte o Majdanu a převratu v Kyjevě?

levita 89.?.?.?

Tady běží anketa a hlasování:

http://aeronet.cz/forum/portal.php

306781

16.3.2014 18:32

Ukrajina se dobrovolně nezbavila

Joob 213.?.?.?

pouze zlata - národní poklad představují i jiná aktiva, která byla spolu s ním předána do dobrých rukou sztrýčka Sama, který je jistě neopomene zhodnotit a vrátit se ziskem Ukrajině.

306794

16.3.2014 19:03

Americka "svoboda a demokracie" penez a bez obcanskeho plebiscitu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

naprosto odmita referendum o sebeurceni Krymu. Jakekoliv referendum a svobodne vyjadrovani se lidi, s rozhodovanim se o vlastnim osudu a budoucnosti, je pry proti svobode a demokracii. Alespon tak mluvi pan senator za Arizonu, byvaly kandidat na prezidenta USA (a velky valecnik) John McCain.
Zijeme v podivne "demokracii elit."

306796

16.3.2014 23:23

RE: Americka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 306796

Nevim, co muze byt demokratictejsi nez referendum za pritomnosti mezinarodnich pozorovatelu. Neexistuje demokratictejsi proces, je to ukazkovy priklad prime demokracie lidu, ktery McCain tak nesnasi.
Ale chapu, pro trapnou figurku je demokratictejsi zaplatit si vrahy a pres obzrojeny puc dosadit fasistickou vladu.

Je konec, masky uz nemaji davno, stoji pred vami ve sve plne nahote a krase. Zlocinci, kterym jste tleskali a lezli jim do...

306812

17.3.2014 15:50

Pravda o majdane:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Pravda o majdane:

http://www.youtube.com/watch?v=s8av0bIchp8&i9=...

306867

Příspěvků: 59

16.03. 00:32 ignorek  Posílsl jsem vám příspěvek, ale hodí se právě k tomuto článku
16.03. 01:00 ignorek  Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo
16.03. 20:01 pje  RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo
16.03. 22:48  RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo
13.04. 16:02  RE: Pane redaktore, není to tím že chytrých je málo
16.03. 02:06 MartinO  .
16.03. 09:53 MoUdrostrak  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 11:00 MartinO  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 15:52 ROMAN1  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:28 MartinO  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 23:57 ROMAN1  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:03 ignorek  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:40 MartinO  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 18:41 ignorek  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 20:21 dub  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 20:08 kyticka  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 20:38 Andrew Siddur  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 21:30  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 21:51 dub  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
17.03. 20:46  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
17.03. 22:23 dub  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
18.03. 09:46  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
18.03. 20:18 dub  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:31 ignorek  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 17:58 MoUdrostrak  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 20:26 MartinO  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 22:58  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 23:57 Zvirak  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 10:16 MoUdrostrak  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 12:41 MartinO  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 14:19 Antiseptik  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 17:43 Zvirak  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 17:56  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
19.03. 22:31 Vasek  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 22:31 Trust no One  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 23:16  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 14:53 VojtaIL  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:26 ignorek  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 23:55 VojtaIL  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
17.03. 00:52 Satanist  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 23:34  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
18.03. 05:18 mako  RE: . Troll MartinO (z LehoŽumpy?!)
16.03. 16:37 nemam  RE: .
18.03. 17:54 qwe  RE: .
18.03. 19:22 slak  RE: .K tomu přidám co tím my ussa myslela
16.03. 07:59  Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata
16.03. 12:04 toje jedno  RE: Ukrajina, kvantitativní uvolňování a 42,3 tuny zlata
16.03. 10:49 lubosmat  Je pre USA prijateľnejšia vojna alebo mier?
16.03. 13:08  PRIPRAVA NA VALKU- NEJPRVE STUDENOU
16.03. 14:20 levita  Ukrajinské zlato:
16.03. 14:35  RE: Ukrajinské zlato:
16.03. 15:34 atto1  RE: Ukrajinské zlato:
16.03. 15:45  RE: Ukrajinské zlato:
16.03. 23:31 levita  RE: Ukrajinské zlato:
16.03. 14:22 levita  Co si myslíte o Majdanu a převratu v Kyjevě?
16.03. 18:32 Joob  Ukrajina se dobrovolně nezbavila
16.03. 19:03  Americka "svoboda a demokracie" penez a bez obcanskeho plebiscitu
16.03. 23:23  RE: Americka
17.03. 15:50  Pravda o majdane:

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

33

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 47 čtenářů částkou 11 385 korun, což je 33 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,20 Kč
Euro
25,60 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,49 Kč
Australský dolar
16,37 Kč
Švýcarský frank
23,32 Kč
100 japonských jenů
19,32 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,16 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,41 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 524,66 Kč
1 unce stříbra
573,14 Kč
Bitcoin
1 059 740,56 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 376