Diskuze k článku

Americký sen je mrtev!

Příspěvků 21

14.2.2014 5:48

lapac snu.

fohat 82.?.?.?

leckdo si ten lapac snu NATIVNICH Americanu naramne pochvaluje.Alespon se rano nebudi s rukou v nocniku....

304642

14.2.2014 9:26

Jako vždy první

slak 77.?.?.?

Tak tomu se říká pracující chudoba, kdy použití bez dávek ani nevolníky dělat nemohou a končí místo na pracáku v kriminálech a vlastně je tak nastaven systém který pěkně někde na YO-tube ve videu popsal profesor Keller s tím že tento systém kořistění a forma kriminalizace se nyní vyváží do evropy a světa. [cool]

304662

14.2.2014 13:11

Vot globalizácija ! Jak pravil soudruh jid Dlouhý, kdyby nepředali průmysl barevným, ti by se hrozně rozčílili

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

a dělali by terorismus - až taková moudra padají z trilaterálního hrobaře našeho průmyslu ...
Hnědnou, žloutnou, vládne jim povedená elita (nikoli ta z Kongresu, ta je jen vhodným hromosvodem), tak to u nich bude vypadat jak u hnědých a žlutých (spíš jak v Číně než jako v Niponu, tam dobré rady globalistů zatím oslyšeli).
Jak rozum liberála i paragrafy velí, rasy a kultury jsou si zcela rovnocenné, leč jisté rozdíly přeci jen vysledovat lze a jak pravil mulatem poražený mormon, diversita je v USA to nejfajnovější (ačkoli barevní na republikány hází kolektivně bobek). Předtím nasadili proti Obamovi potrhlého dědka (to by u naší omladiny asi nefungovalo), ale mediální žumpa měla po Bushovi II. lehkou práci.
No co, "komunismus" porazili (ne tak docela), tak je čekají jen světlé zítřky a kdo bude větší úderník, koupí si po startu z králíkárny větší haciendu - u nás to funguje také tak...
Jen ten sýček sir Russell kdysi napsal, že pokud si Amíci nezavedou socík, špatně se jim povede ...

304688

14.2.2014 14:25

kolektivní karma

cyp 46.?.?.?

Lidé by si měli do svého slovníku zařadit výraz "kolektivní karma" aby pochopili, že budou sklízet vždycky jenom to co zasejou. Američani (a vlastně všichni obyvatelé kapitalistických zemí) si mohou sami za to co se u nich děje. Lidi se začnou probouzet až budou pořádně rýt držkou v zemi. Amíci, mám pro vás dobrou zprávu...tohle je teprve začátek a bude to jenom horší a horší, dokud 50 miliónů američanů nevezme bouchačky a nepůjde vystřílet všechny ty Rotschildy a Rockefellery a jejich přisluhovače.
U nás zase všechny Klause, Rittigy, Nečase a hlavně celou ODS a Top09. Jsem pacifista, ale vím, že tent problém se nevyřeší bez spousty krve.

304698

14.2.2014 16:30

RE: kolektivní karma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 304698

Ano kolektivní karma je správný výraz, nebo také kolektivní nevědomí. Myslím si, že se tentokrát budou dít věci jinak.
Mnoho technologických a biotechnologických změn a to naprosto zásadních, mění svět.
Nový svět bude vypadat zcela jinak. Neumím přesně popsat, ale jde o zcela novou kvalitu a kvantitu světa. Jako není možné porovnávat středověk s 21. stoletím.
Nejsem nějaký fantasta, nastupující změna je již zcela zřetelná
a nikdo jí nebude moci zabránit! Ani ti nejbohatší!
Proti nim se nakonec zvrtne a nic si nezaplatí!!! Forma peněz a držba bohatství přestane mít smysl. Budou v popředí zcela jiné hodnoty! Vím, že zde budu cupován na kusy za "komunistické" názory a za "sociální" utopie, ale když se poctivě zamyslíte nad šíří problému, jiný vývoj společnosti není možný a nebude fungovat.
Přirozený "komunismus", ke kterému společnost dříve či později dojde , je nevyhnutelný stupeň dalšího vývoje.
Když dojde k dalšímu skokovému zvýšení produktivity práce a ekonomické efektivity a současnému nutnému snížení spotřeby, což již nastává, je nutné velkou část společnosti uvést do stavu "komunismu"!!! Jiná forma občanského statutu nebude možná!
Uvedené názory nemají co dělat s dnešní KSČM a jinými obskurními politickými organizacemi!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Asi budeme mít všichni trochu méně, ale dostatečně, zase ale budeme skutečnými lidmi!!!

304710

14.2.2014 17:20

RE: kolektivní karma

cyp 46.?.?.?

Reakce na 304710

Hned Vás musím rozcupovat komunisto jeden [smích] Naprosto s tím souhlasím, komunismus je to tiž nevyhnutelný, je to důsledek společenského vývoje, jenom současní hamižníci to pořád nechápou. Komunismus ještě nikdy nebyl, jenom se snažili o nějaké jeho napodobeniny v dobách, kdy měl být kapitalismus i u nás, aby rychleji zaniknul. Teď tady jenom prožíráme a rozkrádáme to co nashromáždili naši předkové, kteří se snažili o vybudování vyspělé společnosti, která bude stát na základech tolerance, solidarity a lidského porozumnění. Jak s tím naložily další generace, jsme někteří byli svědky. Nicméně i ten nejhorší komunismus by byl lepší než nejlepší kapitalismus a to už ze samé podstaty...v kapitalismu je základem konkurence a v komunismu je základem kooperace. KSČM má s komunismem společné jenom to, že je tam pár lidí, kteří této myšlence opravdu věří. Jsu to ti, kterým je ukradený jak Lenin tak Stalin, protože pro ně je důležitá myšlenka, ne nějaký kult osobnosti.
Je to něco jako problém ve školství...musíte umět nazpaměť kdy se narodil Jan Hus a kde a jak zemřel....ale to, proč opravdu zemřel, za jaké myšlenky zemřel, to se učí jenom okrajově a tak, aby to děcka moc nepochopily. Protože člověk který pochopil jak to bylo myšleno by bojoval za to, čemu se říká komunismus a nikdy by tady nemohli nainstalovat to co tady máme. Vlastní hloupostí jsme se dostali o století zpět.

304712

14.2.2014 23:34

RE: kolektivní karma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 304712

Blbost. Na komunismus je intelektem pripraveno tak max. 1% sv. populace. Tedy komunismus, dle definic. Jedine, co muze fungovat a take fungovalo, je realni socialismus. A i tam se spolecnost musi pripravit na psychopaticke vsehovudce. Nepustit je k lizu, dodrzovat a dbat na dodrzovani moralne nastavenych zakonu.

Komunismus je v soucasnem snizeni intelektualni urovne lidi nemozny. Mimoto, je to pouze smer, nedosazitelny cil, ke kteremu by melo lidstvo smerovat. Prozatim smeruje opacne. Soucasny vysokoskolak je na tom s moudrosti pomalu stejne, jako za "totality" zednik.

A v USA je vubec nemozne zavest tam jakoukoli formu socialismu. Populiste by ji zesnorovali tak, ze by vlastne zadna zmena neprobehla. Individualiste, resp. cast z nich, ktera neciti odpovednost k ostatnim, nezajima se o dopady sveho jednani, by to nikdy neprijali. A USA je slozena z nich. Kolektivne dokazou kecat pouze u piva.

304736

15.2.2014 18:35

RE: kolektivní karma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 304736

komunismus byl a je pouze v židovských kibucích, židi jsou tam v kahalu srovnaní do latě rabínem, nikdo jiný než židi a židovky tam nesmí pobývat
sověty byly hned po židobolševickém uchvácení Ruska organizovány podle židovské obce (kahalu), sovětská organizace neměla s ruskými tradicemi vůbec nic společného, ale ten sovětský kahal měl židovské prince a princezny "na pozicích" a gojské otroky, jaká zvěrstva z toho vzešla je známo všeobecně

304787

15.2.2014 23:56

RE: kolektivní karma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 304736

Já myslím, že kus pravdy máte oba. Asi není vyhnutí, aby se kyvadlo dějin vychýlilo opět doleva, a čím větší bude proti tomu odpor, tím větší pak bude ta výchylka. Prostě se ve společnosti hromadí určitá "energie", proti níž působí "energie" soudržnosti současného režimu. Po překonání meze pevnosti se to stane, asi jako při zemětřesení - "energie" se náhle uvolní a protože to bude naráz a bude jí moc, bude ničivá.

Řešení by bylo si uvědomit energetické potenciály vznikající ve společnosti, které jsou běžně vykládány jako "pravice" a "levice" a záměrně s nimi pracovat. Tj. nechat "energii" téct a (jako ve fyzice) "konat práci" - v tvořivém smyslu, posouvat lidskou společnost dál. Možná nemusí být mezi "individualismem" a "kolektivismem" nesmiřitelný vztah, spíš jejich rozdílnost by mohla vytvořit rozdíl potenciálů, schopný něco (užitečného) vykonat.

304798

16.2.2014 17:32

RE: kolektivní karma

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 304798

" Možná nemusí být mezi "individualismem" a "kolektivismem" nesmiřitelný vztah, spíš jejich rozdílnost by mohla vytvořit rozdíl potenciálů, schopný něco (užitečného) vykonat."

Akorát že, jak oba směry správně dáváte do úvozovek - pravice není individualismem - nýbrž kolektivní likvidací levicově zaměřených individualistů.

Takže "užitečné" napětí z rozdílů potenciálů se konat nebude.

Až budou společenské vědy kopírovat ty exaktní - nastane konec tohoto světa.

304838

16.2.2014 18:43

RE: kolektivní karma

VojtaIL 84.?.?.?

Reakce na 304838

Pěkná diskuze, dámy a pánové. Jen jí tak trochu chybí definice základních pojmů. Třeba výše zmiňovaný KOMUNISMUS. Ve Vaší diskuzi je pojem "komunismus" vytrvale zaměňován za pojem "kolektivismus". Přitom tzv. "vědecký komunismus" definuje dva základní pilíře své existence:

1. ZESPOLEČENŠTĚNÍ výrobních prostředků a
2. TŘÍDNÍ BOJ.

"Zespolečenštění" je eufemismus pro LOUPENÍ soukromého majetku. Tzv. "třídní boj" je pak eufemismem pro VRAŽDĚNÍ těch, kteří si svůj majetek nechtějí nechat dobrovolně vzít. A k tomu má směřovat budoucí vývoj lidstva? K loupení a vraždění?!? No potěš přírodo.

Dokonce i ten KOLEKTIVISMUS má své nepřekročitelné mantinely. Kolektivně lze sdílet řadu věcí. S tím souhlasím. Ovšem zkuste lidem oznámit, že ve Vámi vybájené "světlé kolektivistické budoucnosti" budou povinni sdílet své sexuální partnery. Cha, cha. V otázce plození potomstva je každý pokus o levicové sdílení odsouzen k totálnímu fiasku. A oč v životě jde především? O sdílení údělu s ostatními? Nebo spíš o blaho vlastního potomstva?

Má-li být tato diskuse
> schopna něco (užitečného) vykonat,
bude nezbytné, naučit se znát PŘÍRODNÍ ZÁKONY. Ty zákony, jimiž se řídí celá neživá i živá příroda. Ač jich je dnes známo již přes tisíc, většina lidí není schopna vyjmenovat ani deset z nich! Nebo se mýlím? [smích]

304842

17.2.2014 1:40

RE: kolektivní karma

na tom záleží 24.?.?.?

Reakce na 304842

Toto jsou ty vaše "přírodní zákony"???
Z občanů ČR se stávají vyhnanci ve vlastní zemi a otroci ve službách nadnárodních korporací. Justiční a exekutorské mafie systematicky drtí osudy milionů nevinných občanů a jejich rodin, které zlovolně připravují o střechu nad hlavou a dokonce i o vlastní děti. Senioři odcházejí z lékáren s pláčem, neboť po zaplacení nájemného už nemají na léky, které jsou pro ně otázkou života a smrti, mnozí z nich už nemají prostředky ani na základní obživu. Stále více lidí končí ve věznicích, jelikož jim stát sebral majetek a jakoukoliv šanci živit se poctivě. Tisíce sebevražd zoufalých lidí, skokový nárůst kriminality, rozvoj hazardu, prostituce, obchodu s drogami a bílým masem jsou smutnými důkazy hrůzovlády morálního odpadu společnosti, který sám sebe nazývá elitou. A tak se nelze divit, že stále více občanů smutně konstatuje: "Zlatí komunisté!"
Stávající systém prorostlý klientelismem a mafiánskými strukturami je nereformovatelný, na kontaminované půdě prostě nic zdravého nevyroste. Aby si uchoval moc, rozpoutal největší bitvu o lidskou mysl, hodnoty a svědomí. Uměle polarizuje společnost, aby energii reformátorů neutralizoval v tichém bratrovražedném boji. Proto musí být odstřižen a nahrazen novým, který se stane jeho etickým opakem. Napětí ve společnosti totiž dál nezadržitelně roste, plamínek občanské nespokojenosti mohutní a blíží se k roznětce, která může vyvolat netušenou společenskou explozi a změnit zotročené a zdecimované občany v extrémisty, ne-li teroristy. A mocní tohoto státu by si měli ve vlastním zájmu uvědomit, že čím větší tlak na občany vyvinou, tím mohutnější a nebezpečnější exploze bude následovat!

304872

14.2.2014 18:10

RE: kolektivní karma

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304710

Už aby to bylo....taky si to myslím,že jiné cesty není....

Tak ta "Teorie konvergence",skoro zapomenutá,o které jsem se učil ve škole před bezmála 40 lety,nejspíš opravdu bude platná...

304720

14.2.2014 17:24

Americke bluznenie...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Ano...zilo sa im lepsie,ked vykradali(ju) 30% planetarnych zdrojov(a to sa nebavim kolko to stalo mrtvol).Ale priemerny amik si nevidi ani na spicku nosu.A prajem im to,oni ziju 50r. v reklame.Cely svet ich "sen"(americke bluznenie) nebude zivit do nekonecna [bliji]

304713

14.2.2014 23:46

Podívejte se na plody demokracie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Tady se podívejte voliči demokratických stran, co ta vaše skvělá demokracie dokáže. Stáhnout z lidí kůží a ostatní ještě tomu tleskají. Co demokrat to barbar, lhář, loupežník, zloděj a podvodník. V demokracii se grázlům žije dobře, ale všichni slušní lidé, mají strach. Za socialismu to bylo naopak. Grázlové měli strach a tak bojovali za demokracii a hlupáci se k nim přidali a tak dnes trpí, ale já jim to demokratické blaho přeji [smích]). Demokrati jsou, jak říkal Jan Hus, lidé bez duše, poslové pekla.

304737

15.2.2014 5:56

Skocny priliv v Anglii.

fohat 82.?.?.?

pusobi zaplavy a je to dusledek setrneho preklopeni Zeme do puvodni figury,ze Zapad bude na Vychode.Holandane se stehuji pryc jiz deset let nejen na Lipno a Americane by meli zmizet z rovinatych primorskych mest......A zadni Tykacove tomu nezabrani vystavbou nejakych monster..

304753

15.2.2014 15:10

...

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Koľko radosti, ked čítate negatívne správy o US...
Nedaj bože aby boli o číne, rusku, alebo podobnej rozpadnutej, morálne sparchantelej krajine... To by boli zmanipulované správy z rúk strýčka sama, však ?

US žije a stým rastie žije aj americký sen... A to je stále voľný obchod a právo...

304773

15.2.2014 22:56

RE: ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 304773

USA nemanipuluju propagandisticky spravy? Dobre citam? ...a... moralka nie je zrovna silna stranka USA.Indiani by o tom vedeli rozpravat... [bliji]

>US žije a stým rastie žije aj americký sen...
V amerike jedine co rastie,je dlh.

>A to je stále voľný obchod a právo...
Pravda...,len pre vyvolenych a bez chrbtovej kosti.Casto sa tieto vlastnosti stretavaju v jednom nabozenstve.Menovat ich dufam nemusim. [chechtot]

304795

16.2.2014 11:16

RE: ...

Moiry 77.?.?.?

Reakce na 304773

Informace se v různých kvalitách hrnou ze všech stran. Uchopit jednu informaci a považovat ji za všeobecně platnou je docela pohodlné. Ovšem jen do názorového střetu s osobou, který věří informaci z jiného zdroje. Silně mi to připomíná zmatení jazyků,
protože si lidé opět přestávají rozumět. Burácení nevědomých.
Mezi nimi mlčí cestovatelé, kteří mají odvahu vydat se mimo trasy cestovních kanceláří. Pravda se nehledá v médiích ani v pětihvězdičkových hotelech. Pravdu lze nalézt na chodnících měst, v obyčejných hospůdkách a zapadlých vesnicích. Pak je skutečně lépe mlčet, protože stejně nikdo neposlouchá.
Právo obyčejných lidí se choulí v koutě všude. A na bezrizikové
obchody dosáhnou jen vyvolení.
Americký sen je stejně zneužitá myšlenka jako všechny, ostatní ideologie. Je úplně jedno, jestli má počáteční myšlenka náboženský nebo světský charakter. Všechny vedou k zotročení mas a likvidaci těch, co zůstávají sami sebou.

304817

17.2.2014 0:42

RE: ...

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 304773

Tak amici by proti sweatshop a dovazenyho zbozi z Ciny nemeli mit zadny namitky jinak by byly nuceny chodit po ulicich s holou (_!_)! By the way, americkymu snu uz davno vodzvonil umiracek, zeptejte se na to tech tisicu lidi v USA ktery prisli vo praci a zijou ve stanech a pod plachtama nebo v krabicich z papundeklu bez prava z ruky do huby protoze US erar kterej dluzi vsude kam se podiva nema penize ani na to aby v US cities pro svy citizens ktery democraticky podved i vokrad a jejichz pocet uz nezvlada ani armada spasy votevrel polivkovy ustavy! Vopravdu si myslete ze tu bidu kterou trou s nouzi nikdo nevidi?

304869

16.2.2014 20:43

Film :"Americky sen" + české titulky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Film :"Americky sen" + české titulky
vřele doporučuji zhlédnout:

http://www.youtube.com/watch?v=P2xG2HkvzRI

304847

Příspěvků: 21

14.02. 05:48 fohat  lapac snu.
14.02. 09:26 slak  Jako vždy první
14.02. 13:11  Vot globalizácija ! Jak pravil soudruh jid Dlouhý, kdyby nepředali průmysl barevným, ti by se hrozně rozčílili
14.02. 14:25 cyp  kolektivní karma
14.02. 16:30  RE: kolektivní karma
14.02. 17:20 cyp  RE: kolektivní karma
14.02. 23:34  RE: kolektivní karma
15.02. 18:35  RE: kolektivní karma
15.02. 23:56  RE: kolektivní karma
16.02. 17:32  RE: kolektivní karma
16.02. 18:43 VojtaIL  RE: kolektivní karma
17.02. 01:40 na tom záleží  RE: kolektivní karma
14.02. 18:10 Emil Robot  RE: kolektivní karma
14.02. 17:24  Americke bluznenie...
14.02. 23:46  Podívejte se na plody demokracie
15.02. 05:56 fohat  Skocny priliv v Anglii.
15.02. 15:10 matusy  ...
15.02. 22:56  RE: ...
16.02. 11:16 Moiry  RE: ...
17.02. 00:42 Satanist  RE: ...
16.02. 20:43  Film :"Americky sen" + české titulky

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 473