Diskuze k článku

O čo ide v Kyjeve

Příspěvků 19

10.2.2014 2:28

Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Trochu off topic, ale jen zdánlivě. V Kyjevě jde o totiž Rusko, a Россия je přece holka...

Tak ji totiž představili organizátoři na perfektním zahájení olympijských her v Soči. Jako malou holčičku Ljubov (což znamená rusky láska), která, když přišla řada na poslední písmenko ruské abecedy (Я, ja), řekla, že Я - to jsem já, Rusko (které je v ruštině ženského rodu). To byl skvělý propagandistický tah, protože koho ohrožuje malá holka, která chce jen v klidu a míru žít a milovat celý svět? S holkama skutečný chlap nebojuje, ani s malýma ani s velkýma (a malá holka jednou vyroste), ani na ně nekydá špínu, ale naopak je chrání a dá za ně třeba svůj život (tedy pokud není buzík).

Čulík si v BL už všiml, že nenávistná antiruská kampaň sdělovacích prostředků se míjí účinkem a naopak Rusku získává body. Považuje to ale za nebezpečné...

http://www.blisty.cz/art/72111.html

Na jiném místě se BL snaží přesvědčit čtenáře, že Německo se rozhodlo být asertivní a jak je to skvělé:

http://www.blisty.cz/art/72121.html

Když to Putinovo Rusko tolik slábne. Vidíte to? Rusko se chce chovat mírumilovně, ukazuje olivovou ratolest, což se mylně vyhodnotí jako že slábne. Zdalipak vypadalo Rusko tak slabé i u sýrijských břehů? Že by se Němci nepoučili ze svého předchozího špatného odhadu? Bude jim muset malá Ljubov zahrát písničku jako kdysi jiná ruská holka, Kaťuša?

Spíš to bude asi jinak. Strýčk Sam je buzík, ale stydí se za to. Tak nastrkuje babu Jagu Merkelovou místo sebe. Německo od WW2 nikdy nedělalo samostatnou politiku, a nedělá ji ani teď, když po sledovací aféře se Merkelová zmohla jen na prázdné plky. V situaci, ve které by svéprávný stát vykopl amerického velvyslance a přerušil by diplomatické styky.

304362

10.2.2014 3:45

RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304362

Jo a taky je zanořená darЯ někde v oceánech, která i zpopelní "slabě" kontinent v mžiku, oprava, ne 300vt. [překvapení] Tak tradá, tak asi slábnou úvahy pohádkových představ, leda.

304364

10.2.2014 16:00

RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 304362

Výborný příspěvek, plně se s Vaším názorem ztotožňuji. Dolejší a Čulík, Pat a Mat - šach-mat. [bliji]

304395

10.2.2014 23:39

RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 304395

Jsou ale v té demagogii již znatelně vyškolenější. Všimněte si, že jejich články jsou málem celé proruské a až v samém závěru něco z toho kladného podprahově zpochybní. Odborná informovanost těchto dvou autorů oproti jejich předchozímu publikování přitom vzrostla na úroveň expertů a protože oni jimi nejsou, tak propůjčují svá jména někomu, kdo těmi experty jsou. A tak postačí zase to klasické "cui bono?" - a jsme doma. [vyplazený jazyk]

304420

10.2.2014 8:22

prečo sa autor nepodpísal ?

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 91.?.?.?

Prečo sa autor komentára nepodpísal? To čo je za úroveň, kto ponesie zodpovednosť za bludy v ňom? Už aj pseudonym by bol určitý pokrok. Pod jeho odkazom "ako je známe diverzie CIA" sa skrýva pseudoveda o Haarpe:
http://www.vedy.in/hadanie-pravdy/hadanie/preo-a-n...

Pripomeniem Prokopa Diviša
"Keď bol farárom vo farnosti Přímětice, zostrojil prvý bleskozvod v Čechách, ktorý v roku 1754 postavil na streche farskej budovy. Miestni sedliaci ho zničili v presvedčení, že bleskozvod je príčinou sucha a neúrody. Neskôr, keď si tí istí sedliaci uvedomili význam bleskozvodu, postavil ho Diviš priamo na veži kostola."
Tak trochu tých sedliakov chápem, postavili sa proti inému, o niečo vzdelanejšiemu sedliakovi. Pretože vyhotovenie toho bleskozvodu bolo mystifikačné, aj keď funkčné, nešlo prirodzene zdôvodniť, prečo práve tie tvary by mali priťahovať blesky.

Autor komentára môže mať v hocičom kus pravdy, ale zároveň podsúva priveľa konšpirácií, brojí proti anglosasom, a zároveň kúsok ďalej doporučuje od nich literatúru. Vidí do všetkého od biblie cez demokraciu až po olympiádu.

Autor v citovanom linku nie je na elektromagnetizmus odborník, a mieša múku so štrkom. Že Haarp vidí za horizont nie je vlastnosť haarpu, ale každých dlhých vĺn, vie sa to od počiatkov rádiového prenosu. Taký Haarp nemôže byť radarom, pretože reálne nedokáže lokalizovať objekty s veľkosťou menšou ako niekoľko KILOMETROV. Tam aj pojem fázové riadenie anténnej sústavy (fázovaný radar) stráca zmysel. Taký radar by čisto teoreticky mohol zachytiť za horizontom nanajvýš niekoľko sto metrov dlhú loď s obrovskou nepresnosťou, ale nie lietadlo, či raketu.

Dlhé vlny ale s ionosférou reagujú málo, takže aj podľa dĺžok prvkov na foto ide o radar/sústavu antén v pásme krátkych vĺn, to zase protirečí videniu za horizont. Viacnásobný odraz od ionosféry nie je "videnie za horizont", ale prostredníctvom neho sa uskutočňovali prvé spojenia a telegrafické správy medzi Európou a Amerikou, a v celom KV pásme sa využíva dodnes.

Tiež je nezmysel, že haarp dokáže lokalizovať bunkre v podzemí. Predmetné vlny takú vlastnosť jednoducho nemajú.

Gravitačné vlny nie sú skalárne vlny a už vôbec nie je možné rozptýliť atómové energie bez vzniku rádioaktivity.

Článok v linku v podstate klame ľudí, hovorí akože technickou rečou, ale je to len slovná kaša.

304373

10.2.2014 10:39

RE: prečo sa autor nepodpísal ? :-) Protože vojenská TAJEMSTVÍ neví!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 304373

Ale, ale, ale, no tak to nám to sám hezky předjímáte. Nepodepsal jsem to, protože mohou předjímat, kdokoli a pokud jsou na té úrovni zamrzlých dojedou v představě třeba, že je tam 20 raket o 16 termonukleárních hlavicích a jako jsou EMP pulsní, tak jsou infra pulsní i s třeba nepříliš vysokým zamořením radiací či multifunkčně akčními. [velký smích] Pán prostě nevidí věci v souvislostech a na odhalování dutin v podzemí se hodí třeba i tepelný radar který s vhodným programem a vychytávkami v čase se znalostí jiných veličin jako je chladnutí a rozdílu teplot den, noc a materiálů dosadit velikost i hloubku. A možnosti využití prakticky čehokoli ve spojení s počítačem a čtením čidel dat čeholi zpracované neúnavným strojem jsou pouze na fantazii a schopnostech prakticky nedozírné a i třeba před zpracováním výsledků netušené a učit se že něco je tohle a tamto takhle je při možném vývoji bláhovost hraničící s naivitou že věci jsou od úrovně (jakékoliv) neměnné a nevyužitelné a případě potroublých nezneužitelné. [chechtot] [mrknutí jedním okem]

304384

10.2.2014 10:42

RE: prečo sa autor nepodpísal ?

JCH pecao (zavináč) seznam (tečka) cz 217.?.?.?

Reakce na 304373

Milý pane.
Že se autor nepodepsal, nepovažuji ani já za dobré. Měl k tomu jistě důvody, třeba i velmi pochopitelné, ovšem já třeba též zastávám názor, že lidé, kteří za něco stojí, mají "nosit kůži na trh".
Ovšem dále už se ztrapňujete vy. Označujete autora za přemoudřelého, říkáte, že rozumí všemu. Inu tak to může být pane.
Mezi lidskými bytostmi jsou po všech stránkách nebetyčné rozdíly.
Znám, a to pouze ve svém okolí lidi, co nepřečetli v životě odstavec delší tří vět. Znám jiné, kteří přečetli desítky až stovky knih (k těm se například řadím). A potom mám také přítele, velice zaměstnaného odpovědnou prací, který si celoživotně jen tak dává i tři, čtyři tlusté knihy týdně. A to jak beletrii, tak vysoce odbornou literaturu. A jsou jistě i lepší čtenáři. To jen pro příklad. Jsou i jiné zdroje vědění.
A k tomu haarpu. Uvažoval jste někdy jako technik, že to co vidíte z haarpu je potěmkinova vesnice, případně doplňující zařizení. Že pokud je opravdu haarp mikrovlny pulsní zářič o výkonu desítek kW, skrývá se včetně antény v obrovských prostorách pod zemí. Zřejmě jako zdrojem doplněn malou atomovou elektrárnou. Víte, jaká je účinnost takto výkonných mikrovlnných zářičů? Parní stroj bude v tomto ohledu hi tech. To nepíši jako patent na rozum. Jen k úvaze. S pozdravem JCH

304386

10.2.2014 13:00

RE: prečo sa autor nepodpísal ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 304373

Politické súvislosti sú popísané obstojne, ale do technických a vojensko-technických vecí by sa anonymný autor článku i príspevku 304384 radšej púšťať nemal, aspoň nie, dokiaľ si výrazne nedoplní vedomosti. V príspevku 304384 je to potom už úplný blábol. Bohužiaľ.

304389

10.2.2014 13:15

Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Luko 195.?.?.?

Článok nie je o p. Čulíkovi, aj konšpirácie o HAARP-e sú v ňom len okrajová záležitosť a z akých dôvodov sa jeho autor nepodpísal je druhoradé.
Za nosné v článku pokladám existenciu zmluvy s EU z r. ´94, spomenutá suma 160 MLD € a naznačené dôvody tlaku na podpis zmluvy novej.
Dúfal som, že sa z diskusie k článku dozviem aj niečo viacej k jeho obsahu (ako to tu väčšinou býva zvykom), ale bol to môj omyl. Škoda.

304391

10.2.2014 17:49

RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 304391

k obsahu nove asociacni dohody EU s Ukrajinou(verze 2013) neznam ceske ani slovenske zdroje. V rustine na youtube Nikolaj Starikov a Evgenij Fjodorov i nekteri dalsi na poznavatelnoye ru.

principy:
- zadne prechodne obdobi (ucinnost dohody vcetne vsech technickych norem hned prvni den po podpisu!), z toho vyplyvajici likvidace prumyslovych podniku i zemedelstvi (jenom na technicke prizpusobeni jsou potrebne roky). Trh průmyslové i zemědělské spotřeby Ukrajiny tedy patri hned EU.
- zadny volny pohyb osob - obcanu Ukrajiny do EU
- zadna garance radneho clenstvi v EU pro Ukrajinu (ani ze ano, ani ze kdy)
- zakaz vstupu do jinych hospodarskych seskupeni (tedy zejmena do Euroazijske unie)
- otevreni hranic Ukrajiny pro NATO
- jurisdikce ESD pro Ukrajince (otevreni stihani pro Janukovyce a oligarchy, kteri se v dnesnich dnech nepridaji na stranu EU/USA)
- zavaznost [nekterych] pravnich predpisu EU na Ukrajine
- zadny zavazek hospodářské či politické pomoci EU vůči Ukrajině

304400

10.2.2014 23:14

RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 304400

sorry, jeste V. Katasonov (37 min.)

http://www.youtube.com/watch?v=YaX-xQ5PNkc

304419

11.2.2014 11:04

RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994

Luko 195.?.?.?

Reakce na 304400

Poznám návrh novej asociačnej dohody a viem, že to bol tak-trochu pokus o podvod.
Ale čo tá, v článku spomínaná, dohoda z r. 1994? Pozná niekto jej obsah?

304431

11.2.2014 0:34

odhalení pravé tváře USA

disident 88.?.?.?

odhalit opravdové záměry USA na Ukrajině pomohl odposlech telefonického hovoru náměstkyně ministra Nulandové s velvyslancem USA v Kyjevě(pravděpodobně provedený ruskou tajnou službou) jehož autenticitu USA nepopřely.Vulgární ocenění EU a prohlášení o Kličkově neschopnosti potvrzují to,co jsme nedávno četli v dokumentech Wikileaks t.j.že USA hluboce pohrdají vším,co není "Made in USA"a stále žijí v bludu,že celý svět bude sloužit jen jim a bude plnit jejich rozkazy.

304421

11.2.2014 3:08

Molotovi koktejly letali uz i v Praze

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Bylo to sice pri nataceni klipu http://www.youtube.com/watch?v=FJt7gNi3Nr4 pred par lety v Praze, ale to same co se deje na Majdanu se muze stat realitou i u nas [pláč]

rap/hip hop moc nemusim, ale ten text ve skladbe je hodne dobrej

304423

11.2.2014 14:02

Buď je úplně pitomej nebo navedenej.

Radola 213.?.?.?

Tak takovou snůšku pitomostí jsem už dlouho nečetl.Vojáky UNSO čvičili na US konzulátu.To je blbec.Ukrajinu znám 20 let.Mám manželku Ukrajinku.Znám situaci na Kavkaze,v Rusku.Odpornější národ než národ rusáckých šovinistů jsem neviděl.

304440

11.2.2014 18:25

RE: Buď je úplně pitomej nebo navedenej.

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 304440

Radola,Radola...,co mě to jen připomíná...Nejspíš toho popletu Gajdu,co dělal v Brně v Židenickejch kasárnách v pětatřicátým ten čecháčko-fašistickej puč....nebyl to někdo z rodiny? [velký smích]

304455

11.2.2014 14:03

Cenzor řádí.

Radola 213.?.?.?

A je tady řádí cenzor hůř než na novinkách!!!

304441

12.2.2014 17:50

Dokument z roku 1994 - hledat, co snad je dluhem vůči Ukrajině.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Kdo chce, ať tam hledá, co snad je dluhem vůči Ukrajině. Zde jen krátce (Razděl IX. Finanční spolupráce):
.http://translate.yandex.net/tr-url/uk-ru.ru/zakon...
Международный документ от 14.06.1994
-----
Раздел IX. Финансовое сотрудничество
Статья 81
Для достижения целей настоящего Соглашения и в соответствии со статьями 82, 83 и 84 Украина получает временную финансовую помощь от Сообщества, которое оказывает техническую поддержку в виде субсидий для ускорения экономических преобразований в Украине.
Статья 82
Эта финансовая помощь предоставляется в рамках Программы ТАСИС, предусмотренной в соответствующем регламенте Совета Сообщества.
Статья 83
Цели и области финансового помощи Сообщества определяются в ориентировочной программе, отражающей установленные приоритеты, которые должны быть согласованы между Сторонами с учетом потребности Украины, поглощающую способность секторов и продвижения реформ. Стороны информируют об этом Совет по вопросам сотрудничества.
Статья 84
Для оптимального использования имеющихся ресурсов Стороны обеспечивают тесную координацию поступлений в рамках технической помощи Сообщества с поступлениями из других источников, таких, как государства-члены, другие страны и международные организации, такие как Международный банк реконструкции и развития, Европейский банк реконструкции и развития, а также ПРООН и МВФ.
-----

304516

12.2.2014 22:13

Mudrlanti pozrite si tento film.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Mudrlanti pozrite si tento film.

Anglosaská spoločnosť platí bezcenným papierom /doláre/

za skutočné hodnoty:
prácu číňanov v továrňach,
ruský a arabský a perzský plyn, Ruskú arabskú a perzskú ropu.

takže film v českom znení:

http://www.youtube.com/watch?v=P2xG2HkvzRI

a kto vie slabo po česky v anglickom znení:
http://www.youtube.com/watch?v=tGk5ioEXlIM

304536

Příspěvků: 19

10.02. 02:28  Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?
10.02. 03:45  RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?
10.02. 16:00  RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?
10.02. 23:39  RE: Čulík se odhalil - ale co je to za chlapa, který bojuje s holkama?
10.02. 08:22 ppppp  prečo sa autor nepodpísal ?
10.02. 10:39  RE: prečo sa autor nepodpísal ? :-) Protože vojenská TAJEMSTVÍ neví!
10.02. 10:42 JCH  RE: prečo sa autor nepodpísal ?
10.02. 13:00  RE: prečo sa autor nepodpísal ?
10.02. 13:15 Luko  Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994
10.02. 17:49  RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994
10.02. 23:14  RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994
11.02. 11:04 Luko  RE: Ukrajina podpísala dohodu s EÚ už r. 1994
11.02. 00:34 disident  odhalení pravé tváře USA
11.02. 03:08  Molotovi koktejly letali uz i v Praze
11.02. 14:02 Radola  Buď je úplně pitomej nebo navedenej.
11.02. 18:25 Emil Robot  RE: Buď je úplně pitomej nebo navedenej.
11.02. 14:03 Radola  Cenzor řádí.
12.02. 17:50  Dokument z roku 1994 - hledat, co snad je dluhem vůči Ukrajině.
12.02. 22:13  Mudrlanti pozrite si tento film.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

30

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 40 čtenářů částkou 10 502 korun, což je 30 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Měnové kurzy

USD
21,05 Kč
Euro
25,51 Kč
Libra
29,70 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,39 Kč
Švýcarský frank
23,24 Kč
100 japonských jenů
19,34 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 465,93 Kč
1 unce stříbra
575,12 Kč
Bitcoin
1 218 273,45 Kč

Poslední aktualizace: 12.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 559