Diskuze k článku

Radost vládnout tomuto národu

Příspěvků 40

19.1.2014 1:23

Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

R 85.?.?.?

byl by vidět přeci nějaký odpor ne? Pokud mu rozkradli zemi a tytéž lidi si každé 4 roky opakovaně volil, tak si přál aby kradli dál, jinak by je přece nevolil ne? Když majiteli firmy zpronevěří ředitel všechny peníze a přivede firmu na dno a majitel ho poté jmenuje na další roky opět ředitelem, tak si o takovém majiteli pomyslím že je blbec a přeju mu to.

302776

19.1.2014 7:59

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Jacob 78.?.?.?

Reakce na 302776

V zásadě máte pravdu, ale ne ve všem. Možná sklidím kritiku za svůj názor, ale tak to cítím. V 89. roce se očekávalo, že systém, který byl se bude přetavovat ve styl západních zemí. Vzpomeňme i památný Havlův projev a lidé tomu věřili, byli ochotní přinést i nějaké oběti. Ta část obyvatel, která prožila 50. léta i 68 rok nad dalším osudem mávla rukou - věděli proč a jejich argumenty nikdo neposlouchal. Revoluční generace se jala budovat nové a lepší zítřky a postupem času jim z nadšení zůstala starost s placením složenek nebo faktur a postupem času začali chápat starší generace a jejich pasivní postoj. Místo nějakého státu ve kterém platí právo, pořádek a morální hodnoty se ocitli během pár let v zemi, kde vládnou podvody, zlodějny a faleš. Hlavními aktéry byla Disidentská parta, která ve svém antikomunistickém tažení rozvalila vše co se dalo, ale byli komunisté a komunisté. Dalším aktérem byl Václav Klaus, který po dvouletém vládnutí OF a rozpadu státu přišel s pravicovou stranou a je úsměvné jak dnes brojí proti EU a bojuje za národní zájmy, když na počátku 90-let právě proti národním zájmům zaváděl ekonomické reformy. A jaký je stav dnes? Volte koho chcete stejně se nic nezmění. Pokud uděláte malou chybu, exekutor Vás stáhne z kůže, byť jste dluhy neudělal. Když vás někdo okrade, přepadne nebo podvede, dostane se mu větší právní ochrany než oběti. Ba co víc, stačí trocha peněz a dobrý advokát a z oběti se lehce stane viník. Když nejsou ve státní kase prachy zvednou vám soudruzi daně a to dost drasticky. Nastalo období, kdy si mnoho lidí uvědomuje, že po 89 se nic nezměnilo ve smyslu svobody a práv člověka, ale naopak ve směru zotročení obyvatel. Je to silný výraz, ale ve státě, kde vám kvůli nezaplacené pětikoruny mohou zabavit dům mne nic jiného nenapadá a kde opilý prominentní řidič téměř zabije autem člověka a ani po téměř dvou letech není v base a užívá si své svobody plnými doušky je toto dění jak ze scénaře špatného filmu z Hollywoodu.

302783

19.1.2014 10:36

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 302783

Přesně tak a proto je dnes velice pitoreskní,když Klaus rozdavší a promrdavší celou naši zem,dnes tak srdnatě chce hájit,jak tvrdí, její zájmy a státní suverenitu....a nejhorší na tom je to,že mu to,ačkoli ho pozorují už léta v přímem přenosu,spousta Idiotů i žere.... [zmaten] [naštvaný] ....Věřím,že až to konečně pochopí a i když v té době bude sešlostí věkem už dávno mrtvý,budou jeho mrtvolu vláčet ulicemi jako svého času Cromwella... [chechtot]

302785

19.1.2014 22:26

Čím to je, že demokracie jde strach?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 302785

Všichni jsme chtěli demokracii a svobodu, vždyť jsme žili v totalitě. Dokud nám to neřekl král lhářů Havel, že žijeme v totalitě tak jsme to nevěděli. A tak za jásotu, jsme volili OF. Byli to veselé časy, chytraček Klaus rozdával statní majetek a my jsme opět budovali světlé zítřky. Ale velice brzy se ukázalo, že vše je jenom propaganda USA a lež. Obelhali všechny. Dnes se bojí skoro každý. Bohatí, že je zavřou za ukradnuté miliardy a taky se bojí mafie. Obyčejní lidí se bojí, že přijdou o práci. Bojí se taky, že budou vydírání a šikanování svým zaměstnavatelem, bojí se exekutora, bojí se kriminality a v důchodu, že nevyžijí s důchodem a nikdo jim nepomůže. Musím říct, že mi schází doba, když jsem se před barákem potkával ze sousedy, povídali jsme si, žertovali a smáli se. Kdo byl slušný, ten se nemusel bát ani komančů a Stb. Kdežto dnes si grázlové říkají, demokrati a obavy z budoucna máme všichni. Nakonec, každá demokracie skončila násilím a válkou…

302811

20.1.2014 0:30

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

listonos listonos (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 302783

Vsetko co pisete su len sekundarne prejavy. Keby nebolo klausa, bol by tam iny zmrd. Keby nebola kuponova privatizacia, bola by ina forma "prevodu". Keby kebykeby. Jadro pudla je niekde uplne inde a nikto to nechce vidiet.

To jadro je v tom ze ludia zobrali moc komunistom a miesto aby si ju nechali, tak ju dali inym zmrdom. Preco, to netusim. Mozno ju nechcu, mozno sa boja, mozno sa nechali oklamat a mozno od vsetkeho trochu. Ja fakt neviem. Ale pravda je taka, ze kto ma moc, ten urcuje pravidla a urcia si ich take ake sa hodia im. Taka je ludska prirodzenost a jediny sposob ako im v tom zabranit, je rozdelit moc rovnomerne medzi vsetkych. Potom uz nebudu mat smejdi o aku moc usilovat a pojdu sa realizovat inde.

A ten najcastejsi argument proti, ze ludia su prilis sprosti na to, aby o sebe rozhodovali a spravali sa zodpovedne, je cisty alibizmus. Spravali by sa zodpovedne na 100%, lebo to maju v genoch. Sme totiz potomkami ludi, co si na zimu robili zasoby a nie tych, co na to kaslali.

302814

20.1.2014 11:29

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 302814

"To jadro je v tom ze ludia zobrali moc komunistom a miesto aby si ju nechali, tak ju dali inym zmrdom."

Ludia nezobrali nic, akorát dělali tupou stafáž zmrdům, kteří tady opět vládnou s jinou strukturou ekonomického řízení

Hymna ODS!!!

Rudý včera, modrý dnes - já jsem zloděj z ODS! Táta komouš - udavač - já na prachy vysavač!
IQ tykve, modrý smích - s tunelem mi Nečas pich! Sem tam pěkná provize - to je moje TOP vize!
Já se za to nestydím - brzy škvarky uvidím! Po nás nejspíš potopa - za to může Evropa!
Na všechno mám recept jistý - jen nevolte komunisty! Modrá šance - ty ji máš, ( s důchodem se nesetkáš)!
My jsme středem vesmíru - rakve budou na míru! Program, vize, ideje - ODS je naděje.

302828

20.1.2014 22:52

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 302828

Trapné

302844

20.1.2014 19:46

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 302814

Máte pravdu, vše bylo součástí plánu elit na demontáži socialismu, jakožto soupeře Západu a předání všeho hodnotného západním společnostem..
Doporučuji vynikající rozbor situace - proč se tak stalo..
Možná by to stálo za samostané uveřejnění (pro pana editora..)

http://kaliyuga0.webnode.cz/news/miroslav-dolejsi-... [cool]

302840

19.1.2014 11:21

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 302776

Nebol uvedený ako dementizujúci autor známy a nadaný bratislavský umelec,
prislušník jelity Milan Fasci Lasica.

Jeho tichou úlohou bolo vždy imitovať "ľudovú" inteligenciu,
hnať ovce do koSSiara z druhej strany.
Tak, ako zopár ďalších úprimných sociopatov nie len u nás..

Sľubovať plebsu v reklamách, že budú môcť parazitovať na ostatných tak,
ako Švajčiari cez úrakovinu, vojny posledných 300 rokov.
Presnejšie ich Pani.. Gnómy,
čo občas zo stola hodia im kosti,
aby v záhradke svojej sluhov mali dosti
a ilúziou, príkladom išli sprostým,
že svet môže byť parazitov rajom hustým.

Tak aj obhajoba jeho genocídy v Gaze,
čo ako svedomie jeho kolektívne,
vrahov mrzkých 3000 liet tu "káže".
Bo umelcom je on veľkým, milým,
no v kľúčových témach bytia,
vždy javý srdce svoje hnilým.

Vždy poVie, čo nechce, jak stráda,
no tak, sťa druhovia jeho,
rieknuť nevie.. a či nechce?
..čo zrobiť, aby lepšie bolo
..aj v tom je jeho zrada.

On v roli vodcu, Fírer tlupy, davu
to úloha jeho..tlak na ventile točiť,
aby chrbát kryl tým..svojim Panom.
..somovyvôleným..žeby ne(ob)rezali hlavu..

302787

19.1.2014 11:50

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

Emil Robot 46.?.?.?

Reakce na 302787

Ano,ano,..ten "parazitický komediant" dělající "hausfrau" známé hérečce a Havlově kamarádské souvěrkyni,za odměnu čs.velvyslankyně ve Vídni se chce tímto nejspíš distancovat od svého podílu na té dnešní mizérii a zase se přiživit na nasranosti lidí.Když už otevřel tu svoji prolhanou klapačku,měl by být adresný a ukázat na ty,kteří na tom mají svůj osobní podíl,to je i na sebe a své okolí...
Tihle komedoši si uvědomují,že bez popularity u lidí jsou nic a pokaždé,když se nějak "politicky" vyjádří,tak riskují,že si nadělají nepřátele a jejich popularita a na ní závislý výdělek se změní,anebo,že se znelíbí "sponzorům" a proto raději takticky mlčí a dělají ze sebe "blbé".Každý z nich na sebe povykládá cokoli intimního jen na "politiku" se málokoho můžete zeptat.Pokud ano,tak samozřejmě,tak jako před tím tragikomickým pučem,se lísají k chlebodárcům.... [velký smích] ...Oni "chudáci" pořát žijou v takovém tlaku z obou stran,myslím tím ty komedoše,kteří mají i mozek nejen své přirození a nebo i nějaký ten talent...

302788

19.1.2014 14:02

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

Dušan 213.?.?.?

Reakce na 302787

Tiež si myslím že Lasica bude poplatný dobe (ohybné "svedomie" ) a rozosieva beznádej podprahovo.

Toto mi utkvelo keď posledný krát som ho počul robiť "humor". Našťastie už si vedome nepamätám jeho "vtipy".

K tým rybám. Ten čo písal tento text článku je asi idiot. Pretože ryby sú kvalitný zdroj bielkoviny(okrem iného a závisí na druhu) a sú pri tom zdravé.

ps. niekde som čítal že Lasica odmietol autorstvo (ale to mohli byť len keci tých ktorý si všimli že už to prehnal a ....)
Ono to je v podstate jedno.

302791

20.1.2014 10:27

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 302791

Nemyslím si, že autor je idiot. Pamatuji dobu, že ryby byli všude a levné. Když jsem byl na vojně v 70-tých letech, tak jsem je začal nenávidět. Byli denně. Tuňáků jsem se tenkrát přežral na celý život. A že byli zdravé? A co je nezdravé třeba na vepřovém?

302820

24.1.2014 16:33

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

disident 88.?.?.?

Reakce na 302820

úplný souhlas.V polovině šedesátých let jsem sloužil u PTP(tehdy se to již nazývalo "Silniční vojsko"[mrknutí jedním okem].Jako pracující vojáci jsme měli nárok na svačinu a tou byla velmi často konzerva s tuňákem(dnes jedna z nejdražších rybích konzerv).Četnost tohoto přídělu vedla k nespokojenosti a reptání a naši nadřízení nám vyhrožovali,že by to mohlo být považováno za vzpouru.Takže pozor na havlovské koledy,ještě zde žijí pamětníci.

303190

24.1.2014 17:02

RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 303190

Konzervy s tuňákem nejen že jsou čím dál dražší, ale někdy i čímdál menší, nebo je v nich aspoň maso jakési jiné ryby.

Prý proto, že je tuňáků málo (což je asi pravda), ale – zauvažuji-li trochu konspirativně – může být pravý důvod, že maso této nejčastějši prodávané mořské ryby začíná být vážně jedovaté.

303194

19.1.2014 16:33

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

E123 193.?.?.?

Reakce na 302776

No tak to je vskutku bravůrní logika. Takže když nechodím po nocích střílet zloděje, znamená to, že si přeju aby byli lidé okrádáni?? Národ si tyhle sračky nepřeje, vážený pane, národ je pouze trpce snáší. A s těmi volbami se to má tak, že většina lidí (včetně mně) volí na jistotu PROTI někomu a ne toho, koho by skutečně chtěli, proto vládnou pořád ti samí.
Zrůdnost tohohle systému je v tom, že většinu z nás drží v šachu a ještě štvě lidi proti sobě. Za takovéhle situace si každý "hlídá to svoje" a nebude riskovat ztrátu. Zkrátka nás vaří dost na to, abychom "pustili šťávu", ale zároveň ne tak moc, abychom vyskočili z hrnce.
[bliji]

302795

19.1.2014 17:13

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 302795

"A s těmi volbami se to má tak, že většina lidí (včetně mně) volí na jistotu PROTI někomu a ne toho, koho by skutečně chtěli, proto vládnou pořád ti samí."

Takže Vy volíte toho, koho nechcete, a proto Vám vládnou ti, které byste nechtěl - zdar Vašemu konání!!!

No tak to je vskutku bravůrní logika.

Máte zřejmě problém s volbou těch, které chcete. Doufám, že to není Váš životní vzorec.

302797

19.1.2014 18:14

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

slak 77.?.?.?

Reakce na 302797

Jako možnost by byla zrušit ohlupující školství, aby bylo vyloženě dobrovolné a vyšší stupně na základě inteligenčních testů jinak se svrabu podlokajnicví lidé nevyhrabou, kdo chce hlupáky volící si své majetníky, úplné ovládání myslí - debili funkční s vytvořeným podmíněným reflexem s inteligencí jež jim nedovolí prozřet, vlastně odevzdané otroky a jinak že je to nemorální s ududkováním jiného postoje nacvičenými fašisty. Zrušit fízláky kteří se ze dne na den proměňují v dráby nejnóblesnějších egregorů kteří se živí zoufalstvím okolí a udělat domobrany výběrem z místních s centrálně volenou složkou s pravidly schválenými referendem. Ovšem možnost nominace stávajícím by samozřejmě odmítnuta nebyla kromě gró velení. Stávající systém je bonbónek plutokracie a toto jsou dva pilíře který si tu za přispění mlčení mainstreamu doslova vychutnávají nejpodloudnější z kradmých. [mrknutí jedním okem]

302798

21.1.2014 12:32

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Alojs Novák 93.?.?.?

Reakce na 302798

ale každý rodič má možnost kontrolovat, co se děti ve škole přiučily a říct jim k tomu svoje. Že to nedělají a raději dřou kůži, aby měli ve finále na pivo, "kulturu", dovolenou u moře..... , pak nemají na děti čas....

Zřejmě chceš svou úvahou rozdělit populaci na rozumné a nerozumné. Tedy na lidi a dělníky(ti nepotřebují vzdělání na jednotvárnou práci). Volební právo jen lidem a dělníkům umožnit přežití.

Toto je kardinální otázka všech, o změnu toužících, lidí. Jak pozdnat hlupáky a zbavit je hlasovacího práva?

Všeobecné volební právo je dáreček Ž.elity šlechtě. Šlechtici se totiž starali o politiku. Měli na ní čas, neb nepracovali. Tím, že pejzatí podněcovali v dělnících touhy mít volební právo, tak té šlechtě zavařili a ta už není schopna vytvořit rozumnou většinu. Přidělením volebního práva všem dospělým, a následným jim zpestřením volného času TV/sportem/kulturou/celerbritama/aj., tak dosáhli toho, že "měsíc" před volbama tito dělníci dostanou "správný" názor skrz media, odvolí podle vůle Vlastníků s pejzy, a je vše podle 3000let starého plánu....

302874

19.1.2014 18:22

RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 302795

"A s těmi volbami se to má tak, že většina lidí (včetně mně) volí na jistotu PROTI někomu a ne toho, koho by skutečně chtěli, proto vládnou pořád ti samí."

Omlouvám se za nepochopení - ti, které bychom chtěli volit, na volební scéně prostě neexistují - takže volíme menší zlo.

302799

19.1.2014 21:35

Dnes máme demokracii, slobodu a strach.

xaxaxa 89.?.?.?

Reakce na 302776

Všichni jsme chtěli demokracii a svobodu, vždyť jsme žili v totalitě. Dokud nám to neřekl král lhářů Havel, že žijeme v totalitě tak jsme to nevěděli. A tak za jásotu, jsme volili OF. Byli to veselé časy, chytraček Klaus rozdával statní majetek a my jsme opět budovali světlé zítřky. Ale velice brzy se ukázalo, že vše je jenom propaganda USA a lež. Obelhali všechny. Dnes se bojí skoro každý. Bohatí, že je zavřou za ukradnuté miliardy a taky se bojí mafie. Obyčejní lidí se bojí, že přijdou o práci. Bojí se taky, že budou vydírání a šikanování svým zaměstnavatelem, bojí se exekutora, bojí se kriminality a v důchodu, že nevyžijí s důchodem a nikdo jim nepomůže. Musím říct, že mi schází doba, když jsem se před barákem potkával ze sousedy, povídali jsme si, žertovali a smáli se. Kdo byl slušný, ten se nemusel bát ani komančů a Stb. Kdežto dnes si grázlové říkají, demokrati.

302810

20.1.2014 10:34

RE: Dnes máme demokracii, slobodu a strach.

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 302810

Ano - souhlas. Kdo byl slušný a MLČEL, ten se v podstatě nemusel bát STB. Protože ovce ze stáda pro STB neměla vůbec cenu.

302822

21.1.2014 1:42

RE: Dnes máme demokracii, slobodu a strach.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 302822

Jinak řečeno, ta StB byla jako ovčáčtí psi, chránící ovce v oboře před zaběhnutím a taky před vlky. Ovce tak jsou spokojené, protože mají vše co k žití potřebují a i bača je spokojený, protože mu za to dávají vlnu, mléko a jehněčí.

Potřebují lidské ovce k žití něco jiného? Nepotřebují. Ale nedají pokoj, dokud to nedostanou. Tedy dokud z té nesvobodné bezpečné obory socializmu nezdrhnou do svobodné nebezpečné divočiny kapitalizmu, jíž je každý sám ponechán napospas. Jenže těch kapitalistů, lačných okrádat je o nadhodnotu z jejich práce, těch je tam nepočítaně a těch kriminálníků, lačnících po jejich majetku, těch jsou tam celé gangy. A co ti hlídací psi?

No ti, kteří ovčany hlídali v oboře před vždy lačnými kapitalisty a kriminálníky, tak ty kapitál větším dílem rozehnal a ti zbylí, ti zdivočeli a stali se kapitalisty a kriminálníky.

Takže milí ovčané, buďto budete dál okrádáni od kapitalistů i od kriminálníků, leda byste se vrátili do obory socializmu. Že by z vás evoluce vytvořila občany, tak to nehrozí. Jste každý sám a nemá vás kdo sehnat do houfu, kolem něhož mu pomůžete postavit oboru. [pláč]

302849

19.1.2014 9:40

no

timur 85.?.?.?

máte pravdu, úplne a vo všetkom, pretože ak mám právo čokoľvek hovoriť, tak som sa stal nebezpečným ,a tí ,ktorí si hovoria zástupcovia moci, ju na mne uplatnia, ide o to, že hovoriť je jedna vec, ale ak vás budú aj počúvať, a mali by tak ,to je iné, lenže nikto vás počúvať nechce, všetci z tribún k nám len hovoria a nepotrebujú náš názor ale len náš hlas

302784

19.1.2014 10:53

RE: no

stefan usdoc (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 302784

jj, politici a vladna garnitura si robia z nas picu. to nase pisanie nema zadnu vahu, oni sa nam len smeju do ksichtu. pozlatko kapitalismu-dostatek bananov a hajzlpapier bez fronty-dosahlo svojho uspechu a vrcholu v postbolsevickych krajinach.(uz aj na zapade!)
takze este raz, pisanie je na kokot, ako hovori AH:

každé význačné zmeny v hnuti na této zemi, vděčí za svůj vznik velkym řečníkům nikoli velkým pisatelům.

no, a ti s jinym nazorem ci moznymi zmenami, kteri se naaaahodou probiji ke slovu do, "vyvolenymi" vlastnenych medii, jsou drive ci pozdeji umlceni.

302786

19.1.2014 13:04

Jaký národ, jací přátelé?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Kdo smí tisknout peníze je pánem. Mými přáteli jsou ti, kteří mne k něčemu potřebují. Pak si každý udělá čas, zejména pro muže štědrého.
Pravda, lze se ptát na výsledky voleb. Nebo nějakou svobodu. Ale je to jak na hokejovém hřišti. Ze všech stran jsou mantinely.

302790

19.1.2014 14:14

RE: Jaký národ, jací přátelé?

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 302790

Niet strán tak, ako niet Boha v relígiách.
Ovce si pozor nedavali
a tak im vlci, mačky-šakali,
Vtáčika-letáčika..odtiaľ vybrali.

Tak o krok spátky.. jsou tady mešce.
Hlučné vopice z davu.. dostanú napřed..
pokusně cílovou skupinu malú..
Příkaz a pytel peněz:
Rob věci tak, jako třeba,
pro mně tvého ducha Pana
a do jiného, moci skutečné,
tam mi veru nelez.
Peníze vrať..svět a 5% k tomu.
Bez teho na frontě zústaň
a neodvaž se lézti domu.

Tak divadlo, súťaž každé štyri začne roky,
no koncept otroka mysle, ako v allymp(ér)ii doky,
loď bezpriezorných davu.. obdivuje postavu tú nahú.
Dokdy?
Veď netreba viac hroby!!!

Stačí myslieť začať a prestať z mysle obcovania vracať.
Vždyť i proto myslivec, myslivcem se volá,
že hlavne v lesu.. od Otce dochází mu..
řešení, myšlenka lepší, zdravá..

302793

19.1.2014 14:08

autorstvo

Malý a zvedavý 84.?.?.?

Tento článok koluje po internete už niekoľko rokov a Lasica údajne poprel jeho autorstvo. To však nič nemení na jeho smutnej pravdivosti.

302792

20.1.2014 3:10

RE: autorstvo

udo1 udo321123 (zavináč) azet (tečka) sk 85.?.?.?

Reakce na 302792

Už aj ultrakossersturmbanóbrfírer
Lasica sa k popieračom zaradil?
No to ma podrž!
Tož s dobou ide chlapec..
ostatne, ako vždy oni zvyknú..s dobou..
len furt nie a nie terazky si nohu vybrať,
s ktorou že len skočiť na tú prvú,
a hrable staré..priepasť pred nimi,
mozog zahataný a myšlienky kalé,
i stále zrobia ten rozhodný krok vpred..
hoci lenivý bo furt majú na mále [velký smích]
nepoučiteľní?

302817

19.1.2014 18:59

Ekonomie v zrcadle vývoje české ekonomiky

ekonomické dějiny Česka 77.?.?.?

Ekonomie v zrcadle vývoje české ekonomiky
http://www.i-sn.cz/file/33/kukacka-vyber-z-clanku-...


P. S.
Jan Kukačka († 15. srpna 2011 ve věku nedožitých 68 let) byl český konstruktér, ekonom a politik (Demokratická strana Československa), známý častými posluchačskými dotazy v Českém rozhlase („Dobrý den, tady Jan Kukačka, ...“). V roce 2006 vydal sborník svých článků Ekonomie v zrcadle vývoje české ekonomiky. Publikoval též pod pseudonymem Bohuslav Bruncvík.

302803

19.1.2014 20:44

Nebrečte

Jana Malá 89.?.?.?

Změnilo se mnoho, ale tak jako každý tvor na zemi jsme schopni se také měnit.Když prší víc, také nekoukáme k nebi.Ptát se, kde je přítel, který se optá na to jak se máme je nesmysl.Opravdový přítel se na to optá vždycky. Prostě musíme opustit trpitelský program a obklopit se normálními lidmi.Chodit do přírody a začít si nemyslet, že se to vrátí.Všechno co potřebujeme si do života přitahujeme.Možná jen nevidíme ta skrytá kouzla.Opustit svět mamonu je těžké.Pro někoho je mamon jen PC, Chytrý telefon a TV s autem.Ale je mnoho lidí šťastných s málem.Váží si opravdových hodnot a nenechají se vláčet směrem kam chtějí "oni".Jde tam kam chce a s pokorou myslí a dělá to, co cítí jeho srdce. Myslíme stále všichni hlavou. Ale uvnitř ty nové věci určitě nepotřebujeme.Dluhy si nemusíme dělat a louky a lesní cesty jsou stále ještě bez bariér. To mne tady baví nejvíce.Nikdo tu nerozdělil ještě vysokými ploty majetky. Do Ćeského Ráje cesta příjemná je.Tam není ani popelnice s bezdomovcem, ani banky ani lhostejnost.Vřele doporučuji všem, kdo mají splín z dnešní doby.A přečtěte si Kapitál!!!Podle mne lidi vůbec málo čtou...lenost a hloupost je nejhorší a hrabáním se ve strastech se nikomu neuleví.Když nic neuděláme pro jiné a ani pro své blaho, tak si nestěžujme a aspoň nebrečme.Taky jsme se mohli narodit, jako cikáni v Rumunsku, nebo zemědělci v Sýrii, či hrnčíři v Iráku.Naše generace již nikam cinkat nepůjde. Mladýjm už mozek vymyli, ale přežít s hůlkama a rázovat sadem, či kolem rybníka se stále ještě dá, anebo nás to alespoň přivede na jiné příjemnější myšlenky.(Určitě lépe, než reklama v TV na zkrvavené dásně, kdy plivete určitě taky krev...)A taky od splínu pomáhá naše Česká písnička.Chce to jen chtít být spokojený,jako dříve.Taky jste nekoukali na televizi každý večer. [smích] a ten otravnej telefon můžete hodit do toho rybníka...jde to! [překvapení]

302808

19.1.2014 23:08

RE: Nebrečte

fohat 194.?.?.?

Reakce na 302808

no právě,hodil jsem právě sem do diskuze pod titlem Návrat na stromy takový POZITIVNÍ odkaz na francouzskou dívku,co žila s rodiči v Africe..Editor to sem nepustil..PROČPAK.?..Ta dívka se jmenuje TIPPI DEGRE..viz youtube..Zářný příklad NORMÁLNÍHO bytí.. [cool]

302813

20.1.2014 11:52

RE: Nebrečte

Alis 213.?.?.?

Reakce na 302813

... a zářný příklad násilného vytržení malého člověka z jeho přirozeného prostředí, kde se cítí naplněný a šťastný.. A to všechno na základě bludu, že je to pro něj to nejlepší... [pláč] "Tady má každý nějaký problém. Dokud jsem žila v Africe, neměla jsem žádné problémy." - víc netřeba dodávat..

302829

20.1.2014 15:14

Blábolení salónního hňupa

Nikdo 81.?.?.?

Například toto je lež jako věž: "Jak se však na ulici ocitne člověk, nezavadí o něho ani pes."

Pravda je taková, že pseudohumanistických organizací sponzorovaných státem starajících se o tento biologický odpad je ažaž, ale většina tohoto odpadu nehodlá zůstat ani střízlivá ani umytá, natož aby udržovala nějaké civilizované návyky. Raději žebrají, chlastají, chrápou a serou na ulici. [bliji]

302832

20.1.2014 19:35

RE: Blábolení salónního hňupa

slak 77.?.?.?

Reakce na 302832

Jen jestli to není součást zhýralosti některých nespecifikovaných. Obecně se ví že za totáče v každé poslední špeluňce na venkově seděl nějaký miliardář v utahaných modrácích, ale počítal s drobásky. Což bych řekl že je obecně vlastnost nacifrovaných a vlasně hráli žebrotu taky, když tedy někteří nejsou vegetariány či jí psí suchary a vodu. Zvládají cokoli věřte nevěřte, zasmál jsem se když ségra povídala, že dala jednomu prosebníkovi pětku a ten vzápětí vytáhnul mobila (což tedy uviděla náhodou, protože se pro cosi vracela) a zavolal si taxíka protože začlo pršet. [chechtot] Ovšem nechci to zlehčovat a s darebáckým systémem už tedy je nešťastníků.

302839

20.1.2014 17:33

Prispevok nesie odtlacky autora ...

Pali Bacsi 108.?.?.?

Lasica ci Lauschman bedaka.Je takmer vsetko tak, ako to chceli jeho" sukmenovci" a on tomu viac vedome, ako nevedome pomahal.
Gojovia=dobytok.Nesmrtelna klasika...

302837

20.1.2014 18:22

RE: Prispevok nesie odtlacky autora ...

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 302837

Ako to, že je tento text prisudzovaný tej milánskej Lasici (Wiesel)?

U Radiča, tu (v Čechách) je Lasica, Danica (Jurčová),...!
Jen se někam poděla chrbtica...

302838

21.1.2014 12:37

RE: Prispevok nesie odtlacky autora ...

Alojs Novák 93.?.?.?

Reakce na 302837

je to tak

302877

21.1.2014 12:08

nebe bylo modřejší, pamatujete?

Alojs Novák 93.?.?.?

to jsou žvásty v tom článku. Ryba byla jídlo žebráků. Kdy? možná tak kosti z ryby. Kuřecí zadky žere ten, komu chutnají. Je to stejné ted jak tehdy....

Párky. TAdy má autor pravdu. tehdy to bylo maso. Dnes i v proklamovaných kvalitních uzenářstvích dávají mouku a éčka na zadržení vody

Článek je nostalgická žumpa, která kolovala po mejlech už před 5ti roky přinejmenším. Žijeme dnes. Kdo má rozum, odhodlání, pevnou vůli, zdravé sebevědomí, tak se má dnes dobře přinejmenším stejně, jako by se měl tehdy....

302871

21.1.2014 20:16

Odlidštění

Mavni 93.?.?.?

Zajímavý názor i příspěvky uživatelů. Holt na tom něco bude. Vemte dobu kdy byly jen telefonní budky a domáci aparáty a když někdo nekoho hledal, vždycky ho dohledal. Dnes má každý telefon, však nikoho neseženete. Lidi se chovaj víc jak kurvy než normální kurvy a slovo slibuji už nemá žádnou váhu.
Je stále více lidi co si připadaj důležití a přitom dělaj uplně běžnou administrativní činnost a na lidi, kteří maj kolikrát mnohem větší potenciál se dívaj z vrchu jak na špínu. Někdy mi je i líto lidí s běžnou profesí, neboť se mohou scházet jen se svou vrstvou a pokud tam převládá nižší inteligence tak ji všichni přebírají.
Ta doba, kde seděl umělec, spisovatel, dělník, apod. u jednoho stolu v hospodě už není tak běžná nebo skoro vůbec.
Fakt je že stále žijem a vždycky je si na něco stěžovat.
Líbil se mi tady názor někoho kdo psal; kde jsou ty doby kdy se sousedi scházeli před barákem.
Nastalo odlištění, kdy půlka lidí jen čučí do mobilu i když na ně přímo mluvíte, neustale se kontrluje sociální status a místo toho aby se občas jelo někam jen tak na výlet jdete se ožrat nebo jednou za rok s cestouvkou k móři.

302930

23.1.2014 4:11

Socialna trojclennost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 2.?.?.?

http://www.martinus.sk/?uItem=143300
V tejto knihe okrem ineho najdeme prave model ktory bol funkcny az natolko ze bol trnom v oku nielen vychodu ale aj zapadu. Strategicke podniky v rukach statu stredene a male v rukach kazdeho zamestanca s rovnakym rozhodovacim pravom - sukromne druzstva. Tento plan do detailu rozpracoval jeden Dubcekov minister zial mal len 8 mesiacov na realizaciu nez tomu Rusi utli tipec a Amici tomu potichu s rovnakym povzdychom zatlieskali. Tento pan minister bol rovnako ako sucasny urugiajsky prezident vazneny na samotke dlhe roky kde museli vykonavat povedzme to zjednodusene duchovne cviky aby im nedrblo v bedni. Tieto cviky ako napriklad v tichu a samote v miestnostiach bez svetla kto chce aj bez vody a jedla su velmi oblubene prave dnes a vyuzivaju sa na otvorenie vedomia popularne su hojne prave v Cr aj ked v ovela kratsom casovom horizonte nie rokoch. Clovek s otvorenym vedomim je odmaterializovany. Siaha az za hranice podmienenosti pokoja a hoci je ego mocny carodej osvieteny clovek sa s nim uz nestotoznuje a preto ho nemusi na slovo pocuvat a nechat sa nim ovladat. Takyto narok by sme mali klast na seba. My kazdy jeden z nas. Vytvorime tym v sebe energeticke biopole ktore nedokaze plodit nic nizkovybracne a tym pomozeme rozvoju vedomia celej planety. Prirodzene sa zacneme orientovat na zjemnenie stravy a produktoch fair trade pripadne podla potreby mozme prejst az ku konzumacii prany ci uprednostneniu nizkoenergetickyh a energeticky sebestacnych domov nie z presvedcenia programu v hlave ale na zaklade emocnych vybracii vysieho vedomia ktore si zacne pritahovat na zaklade magnetivyzmu take energie ake samo vytvara. A co myslite ako bude v takomto svete vyzerat politika a ekonomika? V sulade s travalo udrzatelnou spolocnostou alebo nie? Clovek bud dostane rozum alebo jeho nedostatok dostane clveka.

303053

Příspěvků: 40

19.01. 01:23 R  Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 07:59 Jacob  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 10:36 Emil Robot  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 22:26  Čím to je, že demokracie jde strach?
20.01. 00:30 listonos  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
20.01. 11:29  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
20.01. 22:52 fooggyy  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
20.01. 19:46  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 11:21 udo1  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
19.01. 11:50 Emil Robot  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
19.01. 14:02 Dušan  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
20.01. 10:27 fooggyy  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
24.01. 16:33 disident  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
24.01. 17:02 Andrew Siddur  RE: Tento národ si přeje, kdy by si nepřál..
19.01. 16:33 E123  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 17:13  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 18:14 slak  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
21.01. 12:32 Alojs Novák  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 18:22  RE: Tento národ si toto vše přeje, kdy by si nepřál,
19.01. 21:35 xaxaxa  Dnes máme demokracii, slobodu a strach.
20.01. 10:34 fooggyy  RE: Dnes máme demokracii, slobodu a strach.
21.01. 01:42  RE: Dnes máme demokracii, slobodu a strach.
19.01. 09:40 timur  no
19.01. 10:53 stefan  RE: no
19.01. 13:04 Kropáč  Jaký národ, jací přátelé?
19.01. 14:14 udo1  RE: Jaký národ, jací přátelé?
19.01. 14:08 Malý a zvedavý  autorstvo
20.01. 03:10 udo1  RE: autorstvo
19.01. 18:59 ekonomické dějiny Česka  Ekonomie v zrcadle vývoje české ekonomiky
19.01. 20:44 Jana Malá  Nebrečte
19.01. 23:08 fohat  RE: Nebrečte
20.01. 11:52 Alis  RE: Nebrečte
20.01. 15:14 Nikdo  Blábolení salónního hňupa
20.01. 19:35 slak  RE: Blábolení salónního hňupa
20.01. 17:33 Pali Bacsi  Prispevok nesie odtlacky autora ...
20.01. 18:22 Andrew Siddur  RE: Prispevok nesie odtlacky autora ...
21.01. 12:37 Alojs Novák  RE: Prispevok nesie odtlacky autora ...
21.01. 12:08 Alojs Novák  nebe bylo modřejší, pamatujete?
21.01. 20:16 Mavni  Odlidštění
23.01. 04:11  Socialna trojclennost

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 635