Diskuze k článku

Politika roku 2014 a v následných letech

Příspěvků 43

10.1.2014 1:18

Mám na to stejný názor...

Emil Robot 46.?.?.?

K té poznámce o vhodnosti opatřiti si zbraň jen podotýkám,že je nachystán nový zákon o zbraních a střelivu,který bude natolik přísný,že si podle něj nekoupíte ani náhradní gumu do trenýrek,natož do praku a o střelných zbraních je zbytečné vůbec mluvit... [oči v sloup]

302306

10.1.2014 15:50

RE: Mám na to stejný názor...

HonzíkX 89.?.?.?

Reakce na 302306

Tady je vidět, čeho je schopná demokracie a svoboda, na americký způsob. No a my to tady chceme taky.

302331

11.1.2014 23:35

RE: Mám na to stejný názor...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 302331

Pokud dnes člověk slyší: svoboda a demokracie, tak z toho vždy kouká nějaká lotrovina. Nechápu, že na to ještě někdo slyší. Jako bych se pohyboval mezi mentálně slabšími, kteří nedokážou žit v realitě a pořád papouškují, že demokracie je to nejlepší. A přitom je zdrojem všeho zla na zeměkouli.

302391

12.1.2014 12:39

RE: Mám na to stejný názor...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 302331

"demokracie na americký způsob" je spíš podvod, ale ne ameriky, tato rétorika je totiž součástí kampaně z cílem ji definitivně rozložit...
o "demokracii" neni v americké ústavě ani slovo, ani v deklaraci a ani v ústavě kteréhokoliv státu! zakladatelé věděli, že je to to pojem příliš obecný a v ryzí formě hraničí s destruktivní anarchii, jinými slovy, pokud se skupina lidí rozhodne zlikvidovat někoho, kdo je "nepohodlný", stačí vyvolat kampań za jeho utracení, dav jednomyslně pak odhlasuje jeho ztrestání, a dotyčný je promptně likvidován, a jeho rodina a majetek rozebrán davem, a to striktně demokraticky, prostým rozhodnutím většiny - tedy "vláda většiny" vede k živelnému a destruktivním teroru obracejícího se právě proti ní samotné ve prospěch za dav schovaných manipulátorů!
proto něco jako amerikanismus stojí na republice, tedy vládě práva, to znamená, že o bytí člověka nerozhoduje většina, ale nějaké zásady, které síly všech stran vyvažují (což je onen ideál svobody)... že to je nesnadné a zranitelné? to určitě je, ostatně jako všechno, co vyžaduje kultivaci...
tedy to, co považuješ za "demokracii a svobodu na americký způsob" je spíš rozkladný proces ve jménu demokracie, a je v naprostém rozporu s ideou amerikanismu...

302408

11.1.2014 9:16

RE: Mám na to stejný názor...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 302306

Myslici clovek si udela ucinnou zbran k sebeobrane prakticky z cehokoli. Nejsme ve stredoveku.

302359

11.1.2014 10:14

RE: Mám na to stejný názor...

Anonym 89.?.?.?

Reakce na 302306

Můžete uvést zdroj, chtěl bych se s tím seznámit blíž. Děkuju.

302366

11.1.2014 10:48

RE: Mám na to stejný názor...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 302366

Svůj zdroj oznámit nemohu,neboť je "tajný" a pokud by přestal být tajný,ohrozilo by to jeho samého i možnosti přístupu k dalším zajímavým a důležitým informacím.
Návrh nového zákona byl dán "připomínkovat"některým větším obchodníkům se zbr.materiálem,soudním znalcům v oboru a právníkům.Pokud někoho takového znáte,zeptejte se ho.Hlavní snahou je pod tlakem EU ujednotit legislativu a omezit poměrnou liberálnost našeho zákona dle některých zemí EU,což ale naráží na houževnatý odpor podnikatelů v oboru zbraní a střeliva.Je tendence omezit prodej střeliva a jeho držení a jeho prodej vázat na střelnice s jeho okamžité spotřebování.

Pozn.:Zákon např.počítá i s tím,že se do 24 hod.bude muset prodejce hlásit na Min.Vnitra nákup jakéhokoli náboje včetně diabolek do vzduchovek.....

[chechtot]

302370

11.1.2014 11:46

RE: Mám na to stejný názor...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 302370

S puškohledem se dá nejenom vůl sejmout i diabolkou. [chechtot] Takhle budou evidovat i trubky na rozměr nábojů brokovnic a třídéčkové tiskárny budou jen na povolení byznisu se zbraněmi. [překvapení]

302375

11.1.2014 17:21

RE: Mám na to stejný názor...

Anonym 89.?.?.?

Reakce na 302370

Děkuju Vám za odpověď. Ke "zdroji", nemyslel jsem tím prozradit osobu, ale jestli není k tomu dostupný nějaký písemný materiál, ale i tak jste mi to objasnil dostatečně.

302385

10.1.2014 4:21

stevie

vvv 65.?.?.?

No pekny clanek, ale co jsou to za legracni reci kolem stevie? Co to ma co delat s duchovnosti? Americti producenti cukru a sacharinu skrze lobbying dosahli regulaci, ze radu let se stevie mohla prodavat jen v health food stores (tedy alternativnich obchodech s bio a bylinkovymi produkty a vitaminy). Branili se konkurenci. Ale ta doba uz vyprsela, a normalne se stevia prodava uz i v samoobsluhach, a celkem vsude.

302310

10.1.2014 15:28

RE: stevie

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 302310

Má s tím společného to, že zatímco jsem chodil denně do obchodu a viděl volně prodávat stévii, dostával jsem do mailu katastrofické latáky na boj proti zákazu stévie.

Zatímco třeba nikdo neprotestuje třeba proti čím dál drsnějšímu omezování prodeje bylin.

Ve skutečnosti jsem dostával z alternativní scény (často se prohlašující za duchovní) mnoho letáků, které lhaly až by se i baron Prášil styděl. U letáku za škodlivost aspartamu jsem se neudržel, když jsem viděl, že životně důležité látky, bez kterých člověk nepřežije, je schopna alternativní scéna prohlásit za prudké jedy, jenom aby měla svou pravdu. A napsal jsem článek:

http://ponkrac.net/aspartam-je-skutecne-tak-jedovaty

To vše ukazuje, že česká scéna prakticky bez přemýšlení i s chlapama přebírá americké věci, aniž by se přesvědčila o tom, zda nepíší bláboly.

Základní problém je, že existuje skutečná věda, skutečné duchovno, skutečná alternativa, skutečná víra a skutečných x dalších věcí, ale to co se za tyto věci VEŘEJNĚ vydává je dnes jen z poloviny prázdná slupka.

Miloslav Ponkrác

302330

11.1.2014 8:19

RE: stevie

six 87.?.?.?

Reakce na 302330

Máte pravdu, z lidi se stávají bioroboti s implementovanými názory a chováním. Ti nejvíc zasažení se také nejvíc brání kecmi o jakesi jejich svobodě, demokracii. Svědci Jehovovi se od nich mohou učit.
Nemá smysl psát o té moci v pozadí, protože většina nepobere ani váš článek ve strachu že by se jejich umělý svět mohl zhroutit...

Je mě zarazila poznámka o aspartanu a tu jedovou argumentaci v uvedeném odkazu jsem četl poprvé. Možná proto, že shitmainstream mě celkem nezajímá. Osobně mám zafixováno toto a to vidím jako zápor:

"Umělá sladidla také „matou“ metabolismus těla – podobně jako při konzumaci běžného řepného cukru totiž provokují tvorbu inzulinu. Inzulin vyplavený do krevního oběhu ale nemá „nic na práci“, protože nebyl zkonzumován žádný cukr a negativně ovlivňuje procesy v organismu. Zvyšuje možnost vzniku cukrovky, zvýšení hladiny cholesterolu a tím i cévní onemocnění. "

302354

10.1.2014 7:40

Negativismus

kalik 193.?.?.?

Na můj vkus trochu moc negativismu, přestože má autor vesměs pravdu. Svět a společnost se zásadně mění, ještě sice nevíme kam, ale nezavrhoval bych změny k lepšímu. Ano, závisí to na každém z nás, zda-li se chceme být ovce, které potřebují nějakého toho pastýře a střihače vlny. Stádo není špatná věc. Je to ochrana před predátory. Blbé je, když se predátor pasuje do role pastýře, který prý stádo ochrání a proto bacha na pastýře. Já nevěřím na dnešní pastýře. Dnes je přístup k informacím na netu, většina lidí je dostatečně vzdělána, aby chápala. Chce to jen chtít a že spousta lidí ještě nechce. Současná krize má nejen svojí negativní stránku, ale i tu pozitivní, katarzi. Je každém z nás, co si vybere. Jestli chce vést (ke zkáze) nebo se povede sám. Nepodporujte systém, který není váš, který nejedná ve vašem zájmu. Nepodporujte "pastýře" vlky. Nedávejte jim své peníze, svoji mentální energii. Z toho oni žijí, z vaší pozornosti, závislosti, neochoty, z vašich peněz. Nekupujte jejich výrobky, podporujte české zemědělce, podnikatele etc.

302312

11.1.2014 9:46

RE: Negativismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 302312

To je realita.

Priklad. Vem si poslednich 5 let a posbirej si udalosti. Ne pouze z vlastniho okoli, ale sveta. Pokud mas pocit, ze se nic podstatneho nestalo, ze nic mimoradneho se nedeji, vse je OK, tak v tom zustan.

Problem je to "staci jen chtit". K tomu "staci" neco jineho. Projit si statistiky o poctech rustu osobnich a firemnich bankrotu, prubeh ekonomiky, pocty exekuci rocne (cca 800-1mil za rok), zadluzenost domacnosti, 12% obyvatel v produktivnim veku (offi cisla) nezamestnanych, 10%, dle pokryteckych tabulek, v chudobe. Pocty lidi, kteri maji 2 a vice pracovnich pomeru, tezce/dlouhodobe nemocni.

Kdo ma protestovat? Kdo ma mit chut, kdo ma "chtit". Kdyz se zeptas v okoli, odpovedi tech, kteri maji moznost nejake zmeny, je nejcasteji "s tim nic nenadelame, musime to pretrpet". To jako nikdo nepochopil, ze zadne "pretrpeni" se nebude nikdy konat?
Udelal nekdo nekdy nejakou zmenu z gauce, nebo mysli, ze to jde pres internet? Nebo to ma nekdo za nej udelat? Mala skupina budou teroriste i kdyby prisli pred parlament s kytickami.
Kazdy blbec pinda na Rusko a on to byl Putin, kdo mozna na cas oddalil 3sv. Byl jediny. Zapad jel v jednom smeru - totalni lzi.
Stalo se snad neco? Byl nekdo za ty manipulace postizen, postavil se nekdo masmediim proti sireni nepravdy, zkreslenych udalosti, zinscenovanych reportazi? Kdepak, Reuters jede v pohode dal, stejne jako se "Goldman" boys rozutekli z bankovniho kasina na lepsi fleky, misto tvrdeho postihu.

V individualismu je jeden podstatny rozdil. Pokud jde o vyzkumneho pracovnika, nebo remeslnika, ktery je zbykly (nebo je to nutne) pracovat samostatne a neni sociopaticky idiot, ten clovek je samozrejme prinosem. Pokud jde ovsem o neschopne tele, ktere si zalozi zivnostak pouze pro kseftareni, protoze tvorit neumi, je pouze nejaka tupa, trapna kopirka, ten vetsinou mysli pouze na vlastni kapsu. Od takoveho se pojmu spolecnych zajmu, nebo udelat neco ve prospech spolecnosti nedockas. Nikdy. Bude to on, kdo bude vyzadovat reseni po te prvni skupine. Proc?! A kdyz triske s pompou na dno, bude to svadet na vse kolem, pouze na na svoji stupiditu. Premyslej, kolik procent je asi na jedne a na druhe strane... Odpoved asi, v pripade CR, znas.

Zbytek, v zamestnaneckych pomerech a neproduktivni skupiny jsou na tom blede existencne uz nyni, opet diky exklusivni platove politice, ktere ty opice 20 let tleskali.

Mozna zbyde jedine, sbalit kufry - ty se oplati balit pouze te prvni skupine individualistu, ostatni se nechytaji nikde.

302360

11.1.2014 10:05

RE: Negativismus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 302312

...Nekupujte jejich výrobky, podporujte české zemědělce, podnikatele etc....

Proc? To je prece prima podpora volicskeho spektra, ktere jim pripravoli bezpravni system a ozebracovani. Z jakeho tedy duvodu neustale podporovat vlastni sobecke podnikatele? Naopak, pripravil bych jim vlastni recept, totalni ignorace Agrofertu a ostatnich vyvolenych.

302365

10.1.2014 9:20

Zmena je možná

Dovsed 159.?.?.?

Pekný článok a súhlasím s týmito negatívnymi výhliadkami v globálnom svete ale bol by som opatrný. Aj tu je pár článkov o tom ako sa vo veľa krajinách dostávajú na výslnie nacionalistické strany (napr. vo FR čo je dosť veľká krajina na to aby sa o tých zmenách začalo hovoriť. Síce to média obrátia na niečo neprijateľné, veľa ľudí to bude vnímať inak) a pokiaľ dostanú dostatočnú podporu od ľudí, môže sa to začať vyvíjať iným smerom.
Druhá vec je, vnímať globálnu scénu v reáliach ale nenechať sa tým zlým pohltiť. Je jedna obrovská pravda - treba začať od seba, treba byť pozitívny, vysmiaty, vľúdny, nezištne nápomocný. A keď budú ľudia vidieť túto zmenu na každom z vás/nás, tak sa začnu zaujímať, že odkiaľ sa ta zmena vzala a začnú sa meniť aj oni. Pretože ľudia nechcú byť nasraný, negatívny, depresívny ale sú vďaka dnešnej dobe pretože ich myseľ je smerovaná práve na to aby takýto boli, aby si nevšímalí druhých iba seba, aby sa nezaujímali o druhých ale len o seba. A práve to, že robíme šťastných druhých ľudí (a nielen rodinu a kamarátov ale aj tým, že neznámej babičke pomôžeme odnesť nákup domov alebo jej pomôžeme po schodoch a ..........) robí šťastných nás. Sám som bol taký, že práve cez štastie druhých som bol riadne šťastný a to som ani nezarábal veľa (v sklade 8200 SK v roku 2007) ale všade kde som prišiel tak ma ľudia vítali, chceli prehodiť pár slov lebo sa šírilo veľké pozitívum - pánečku to vám bol pocit [velký smích] . Ale presťahoval som sa za prácou a okolie zo mňa spravilo jedným z tých šedých (asi sľabá vôľa ale nemal som v tomto smere moc oporu - rodina, priateľia ďaleko a podľahol som aj ja [pláč] . No ale už sa znova vraciam do normálu..
..svet sa skladá z maličkostí a práve nimi treba začať. Viem, že to znie veľmi rojkovsky a slaďunko ale je to tak [velký smích] .

302317

10.1.2014 10:50

Loutkové divadlo.

,,, 89.?.?.?

http://mafro.rajce.idnes.cz/nastenka/#SOB1.jpg

302322

10.1.2014 12:22

Starý svět se hroutí

michalll 82.?.?.?

Ne, že by v článku nebylo poměrně dost věcí se kterými nelze než souhlasit.
Ale je potřeba si uvědomit, že USA není to zlo na které dnes každý nadává.
Spojené Státy jsou v podstatě kolonií anglo-saského sionistického imperia a jako takové jsou z převážné části ovládány z londýnského City finanční oligarchií. Ono je to sice ještě trochu složitější, ale nenadávejme na Spojené Státy neboť slouží pouze jako nástroj. Obyčejní američané jsou dnes v podobné pozici jako my.

Ale k věci. Je pravda, že současný svět se nám rozpadá před očima. Vše koroduje, vše je zpervertováno a globálně lze mluvit o velkém civilizačním úpadku. Aneb starý svět se hroutí.
Osobně ale nevěřím, že se kdy povede záměr elity k vytvoření silně kontrolované globální tyranie. Je to podle mého v rozporu s lidskou přirozeností.
Berme v potaz, že využíváme nepatrný zlomek skutečné kapacity našeho mozku. Možná si ani nedokážeme představit neuvěřitelný potenciál který se v každém z nás skrývá. Mám za to, že v poslední době dochází k určitému posunu kolektivního vědomí. Lidé se začínají ptát na věci na které se před tím neptali, začínají přemýšlet o světe kolem. I přes masivní ohlupovací vdělávací, mediální a zábavní průmysl se probouzí stále více lidí kteří jsou ochotni přemýšlet mimo naprogramované vzorce chování které jsou jim od mala vštěpovány.

Osobně věřím v evoluci lidského vědomí. Svět ve kterém žijeme se nepochybně radikálně změní.
Otázka je jakým směrem se posunem. Buď to bude společnost řízená deprivanty, kde povládne strach, destrukce, omezenost a nejhorší lidské vlastnosti které máme, nebo to bude společnost založená za kreativitě a svobodném duchu.

Možná jsem snílek, ale věřím ve společnost plně vědomých lidí, kteří ke svému štastnému a plnohodnotnému životu neptřebují žádné vlády, krále či zákony. Třeba je to utopie.

302326

10.1.2014 16:26

RE: Starý svět se hroutí

kalik 89.?.?.?

Reakce na 302326

Není to utopie [smích] Skutečně nepotřebujeme zástupce, kteří rozhodují za nás. Zákony tu sice vydrží ještě poměrně dlouho, třebas v mnohem menším počtu než dnes, ale přímá demokracie už funguje dnes, i když v omezené formě.

302333

11.1.2014 10:52

RE: Starý svět se hroutí

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 302333

Zkuste si povšimnout, proč je prímá demokracie nastrčená fikce.

Protože obchází kvalifikaci a zkušenosti včetne historických.

Po tom, co Švýcari obsadili kvuli pár našim (vlasti)zrádcum naši blízkou cementárnu zde nakupujeme predražený prímodemokratický švýcarský cement vyrobený u nás z našich surovin. Povedlo se jim to na více místech včetne treba Moravy. Prišli jsme s nima do kontaktu, cože to tam mají. Nic zvláštní, jenom vetší porádek.
Prímodemokraticky ani nemeli referendum, jestli mohou jít lovit do vod SR, ČR a jinde.

Naše bývalá socialistická technologie navršená drobnými bežnými evolučními zmenami najednou produkuje prímodemokraticky Švýcarum peníze jako skrytý kuň v "elektrickém" mlýnu.

Vliv produkce cementu na hospodárství je značný.
Tak prosím už neveštite z koule.

Náš problém je jenom v tom, že furt chceme slyšet nejakou pohádku, co to za nás vyreší. Neušpinit si ruce. Chtít mít garance na to, že jednou nebudu muset nic delat a mít se pritom dobre, jen si hrát. Nebereme práci a život jako taky hru, nerešíme principy a extrémy.

302371

12.1.2014 23:14

RE: Starý svět se hroutí

kalik 89.?.?.?

Reakce na 302371

Přímá demokracie neobchází kvalifikaci. Stejně jako dnes je politik nekvalifikován, stejně tak může být nekvalifikován volič v přímé volbě. Odborníci jsou však potřeba, navrhují konkrétní věci, rozhodovat však musí volič. Už si nechci hrát na možná kvalifikované, ale stejně lumpy politiky. Zastupitelská demokracie je podvod a nikdy to nemůže fungovat.

302429

13.1.2014 20:47

RE: Starý svět se hroutí

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 302429

Prímá demokracie zcela jiste kvalifikaci v rámci své statistiky obchází, ješte víc, než v zastupitelské, kde je časem možné dosadit správné lidi, pokud se na to dohlédne. Mám vyzkoušené modelove v praxi.

V prímé demokracii v referendu má hlas povaleče stejnou cenu, jako hlas kvalifikovaný. Účast se delá reklamou, a nekoresponduje s duležitostí, nelze namítat, že se referenda účastní jen kvalifikovaní lidé, nebo ti, kterí k tomu opravdu mají co ríct. Tací jsou naopak prumerováni reklamním balastem.
I v současném zastupitelském systému demokracie nefunguje proto, že treba feťák, nebo jiný závislák pokud pujde z nejakých jalových duvodu hlasovat má stejnou váhu hlasu, jako já, co jsem se na pár vecech nadrel a získával zkušenosti.
Vždyť volíme prevážne z billboardu, novin, a informace máme mnohokrát predžvýkané a manipulované.
Stejné volebné právo pro všechny do všech vrstev je NESMYSL v obou systémech. Zastupitelství má k organizované strukture rozhodne blíž, existuje tam proces slekce, výberu, i když za dnešní situace neúčinný. Filosoficky, ani statisticky neprináší smysl, pokud každý mluví do všeho. V tomto smyslu jde o podfuk.

Delal jste nekdy poslance v obvodu, nebo ve vsi? Já ano, tak neco málo o tom vím. Sbíral jste nekdy hlasy osobne? Sotva, jinak by jste nepsal co jste napsal. Já jsem to delal, a jednotlivé možnosti jsou mi známé. Málokdo s tema lidma opravdu komunikuje. Všechno beží stylem fanklub. Každý chce získat co nejvíc hlasu pokud možno bez velkého úsilí. Výsledek s tím koresponduje.
Ponekolikáté opakuju prestaňte to trápit s tou prímou demokracií, když jste nepochopil, ani, proč si vlastní cement kupujeme ze prímodemokratického Švýcarska. Vy nevíte vubec, o čem mluvíte. Budu si asi muset vymyslet nejaký slogan, aby to bylo na tomhle už smetišti lépe videt.

302473

13.1.2014 22:55

RE: Starý svět se hroutí

mtk 88.?.?.?

Reakce na 302473

>Delal jste nekdy poslance v obvodu, nebo ve vsi? Já ano, tak
>neco málo o tom vím. Sbíral jste nekdy hlasy osobne? Sotva,
>jinak by jste nepsal co jste napsal. Já jsem to delal, a
>jednotlivé možnosti jsou mi známé.
Takovéto zkušenosti jsou záviděníhodné (co se týče pochopení věci), vzhledem k tomu, že je to in-topic, nechtěl byste to popsat obšírněji? A když jste to dělal, proč už ne?

>proč si vlastní cement kupujeme ze prímodemokratického Švýcarska
Mohl byste konkrétněji?

302481

14.1.2014 11:23

RE: Starý svět se hroutí

ppppp ur (zavináč) stonline (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 302481

Jen hrube zjednodušene.
Ke konci socialismu dostaveli nedaleko pomerne moderní cementárnu, podílely se na tom hodne i české firmy.
Po prevratu 89 nekdo prišel s tím, že cementárna je neproduktivní, má dluhy, a dohodli se s nadnárodním koncernem cementáren Holderbank, že "odkoupí dluhy", nebo doplatí za insolvenci.
Získali tím na oplátku asi 40% podíl v akciích. Cementárna jela na plyn a mazut. Rekli, že uhlí je levnejší, tak dodelali jednu linku na mletí uhlí investične sotva 10% z puvodních investic v areálu. Dík pro ne výhodnému kurzu a slibem na modernejší automatizaci (ve skutečnosti jen 2-3x predražené vuči treba americkým zabehnutým a overeným produktum, oproti jejich nabízenému systému v dobe smlouvy ješte nefunkčnímu, co v podstate získali spíš zakázku na vývoj).Tím navýšili základní jmení na 60%, zmenili mezitím ješte i jméno holdingu, a cementárnu považují za svou. Cement se vyrábí s drobnými zmenami stejne, jako kdysi, ale zisky už tečou ze státu pryč.

...Proto že jsem pochopil, že jeden človek je málo, a spíše je to velká ztráta energie tlačit pred sebou válec s porouchaným volantem. Víc užitku možná delám v technice. Zustala akorát zkušenost, co popisuju, kde jsem si naplno uvedomoval, co znamená, když spolu nakonec hlasují umele vytvorené fankluby podle sympatií, a na komunikaci s voliči není čas, nebo to voliči ve skutečnosti ani nechtejí a neumí rešit, a mám tam být za ne kryt jejich duverou a predešlými referencemi. To je prirozene i logické, jen dost nečitelné. Výsledkem celého je napríklad, že odmítám princip tvorby koalic. Koalice je antistrukturní prvek, komplikující funkci zastupitelského stromu.
Pokud uznáme, že hlasy všech v jednom sezení ať mají stejnou váhu.
Dále poznatek, že ti nejméne schopní pociťují nejvetší potrebu se horizontálne grupovat a tvorit "čertovy spolky" bez odpovednosti konkrétního jedince.

302502

11.1.2014 9:50

RE: Starý svět se hroutí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 302326

Ano, to je pravda.

Ovsem. Oni vedi, ze vladnou, diktuji a bombaruji cely svet. A pouze oni to muzou zastavit. Kdokoli z jine casti sveta, pokud by v Americe zacal demonstraci - vzapeti je oznacen za teroristu a odstranen. Je to nemozne.

Informaci maji dost, ne ze nevidi, co jejich vlada dela ve svete. Jsou tedy primo odpovedni. Vsichni.

302363

11.1.2014 10:36

RE: Starý svět se hroutí

Roman 5.?.?.?

Reakce na 302326

Váš komentář potěšil. Skvělé, že jsou stále bystří lidé, kteří vidí dál a vidí věci kolem stolu, na kterém probíhá jakási šachová hra. Starý svět se hroutí.

Vždy je vzadu někdo, kdo je na tahu. Nebývá tak dobře vidět, jako figury na černobílých polích světa. Lidé hodnotí většinou dění na polích a dál nepřemýšlí. Udržte si svou rozlišovací schopnost dlouho, bude se prohlubovat i v jiných oblastech.
Ale nelze pak počítat příliš s tím, že bude přibývat příznivců, s nimiž konzultujete a sdílíte své názory a postoje. Zkušenost.Díky.

302369

12.1.2014 4:19

RE: Starý svět se hroutí

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 203.?.?.?

Reakce na 302326

Napsal jste velmi dobry clanek vinit obycejne Americany, Rusy nebo Brity je nesmirne hloupe bohuzel prevazna vetsina lidi si bere detaily z medii tiskovych ci elektronickych. Musite s podivat a presvedcit se kdo je vlastni a kdo uvadi do praxe filosofii techto kriminalnich organisaci. bohuzel prevazna vetsina lidi je v takovem ekonomickem podruci ze kdy skonci druhou nebo treti praci za den jejich mysleni potrebuje odpocinek. A tak to je po celem svete, avsak pevne verim ze se masy pozvednou proti svetovym elitam ktere jich chteji pres 80% zabit. Ctete knihy Vedcu, Scientistu Ti se s tim netaji.

pred dvaceti lety bych se techto myslenek nedotknul dnes je to logicke. Jen se podivejte na Afriku vsude s vrazdi, nemaji co do huby ale ti zoldaci majivzdy nove uniformy AK47 ctyrnahonove Mercedesy nakladaky, naboje a benzin vice nz dostatek. Kdo za to plati kdo to podporuje a navic kdo z toho benefituje a kolik Odkud ty obrovske sumy penez prijdou. Pokud se nebudeme tyto otazky ptat nic se dit dobreho nebude bude se vrazdit na dennim poradku.

302394

10.1.2014 19:40

no -

timur 85.?.?.?

asi vám došlo, ako ľahko ste sa dali oklamať - a vždy vyhláseniami o nových lepších ránach - ajáááj - odzbrojený Haflom, ožobračený NATO-m a dokopaný k biede vlastnými j"elitami" - ostávajú len cikáni, aby ste sa mohli na komsi vyzúriť a opäť niekoho z českého krátera vyhnať, len tak ďalej ...

302338

11.1.2014 6:48

Před probuzením

Moiry 77.?.?.?

Nocí se plíží její smrad, chce všechny prachy a má hlad

věčný hlad

Ve dne se šklebí ze všech výkladů, výhodný nákup zvedne náladu

snad i tu tvou

Jdou malé děti domů ze školy, nevidí duhu, mastí mobily

za šelmou jdou

Ženy už jako ženy nevoní, na hrudi plastikové balóny

pro sprostý chtíč

Chlap má nejúžasnější pocity, jen když je jeho účet nabitý

láska je kýč

Povinnost cituprázdných domovů je vytřeštěné koukat na Novu

obchází strach

Houstne noc a město usíná. Šelma bdí. Drápy zatíná

do srdcí a snů

302353

11.1.2014 9:14

Ani nevim, zda to ma jeste nejaky smysl se rozepisovat

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Nemyslim, ze by informaci nebylo dost. A dokonce i z mainstreamu.
Je jich hodne. Schopnych lidi take - ovsem bez zastupu neudelaji nic.

Pokud si kazdy mysli, ze se zmena odehra na internetu, klabosenim, nebo bude nadale pouze popisovat "aktualni stav", jednou mu vypnou jistic na zaklade nejakeho platneho zakona.

Netyka se to 7 miliard lidi, jak se casto pise. Tech lidi, schopnych vest protesty je podstatne mene. A take pouze z urcitych zemi. Nejaky protest v CR je NYNI zbytecny. Jejich pocet se nadale take rychle zmensuje, diky rozrustajici chudobe, neschopnosti vyrovnat dluhy a vylouceni ze spolecnosti.

Navic, pokud donuti Rusko ke spolupraci v boji za demokracii a proti nastrcenym figurkam, teroristum, prakticky nemaji co ztratit. A Rusko take nemuze celit nejakemu vetsimu vycleneni z globalniho, zejmena financniho, sveta.

Zboudily kruh. Pokud nechate protestne ekonomiku vyhladovet (ignorace bank, pojisteni, nakupu, snizeni spotreby energii, jednoduse kapitalisticke zranice), vyhladovite nakonec i sami sebe, protoze je ekonomika vazana na spotrebu. Zde jiz neplati, ze si nejaky smelinar rekne, at blbeckove kupuji, ja si koupim zlato a budu setrit. Ti, co by jim mohli skocit na lep, nemaji penize uz nyni. Podobnym zpusobem budou reagovat totiz vsichni. A elita kupuje jinde, jinak a ani ne ze sveho.
Pokud je budete nadale podporovat, tak pocitejte s vyssimi a vyssimi castkami za vse. Neustale. Pocitejte s omezovanim zdravotni pece, prakticke neucasti pojistoven na pojistkach, nebo podminene protihodnotou. Nove druhy pojisteni, ktere bude nutne pro preziti, vyssi najmy, problemy s plynem, energii vubec (takova mala (ne)chtena havarie v CEZU), jidlo diky neurode pres manipulace s pocasim bude luxus, najmy pouze pro vyvolene, atd, atd. To vse az do bodu, kdy se nebudete moci branit. Dnes jeste cast populace (zapadni) ty prostredky a silu ma, ovsem vse jde ohromne rychle. Jo a obchodnici, remeslnici - pokud zrovna nepracuji pod krajem/mestem/obci, nebo nemaji luxusni vyjimky na st. zakazniky pujdou do kytek jako prvni. Cil je totiz jiny, totalni vyhladoveni narodnich statu. Pote cekejte dalsi zazracne recepty.

302358

12.1.2014 13:29

RE: Ani nevim, zda to ma jeste nejaky smysl se rozepisovat

disident 88.?.?.?

Reakce na 302358

Nutno ještě dodat, že globalizátoři a loutkovodiči nenechávají nic náhodě.Aby zabránili zvyšování se počtu diskutujících na servrech, které se zabývají závažnými otázkami týkajícími se problémy a budoucností současného světa, hodili na trh produkty jako Facebook,Twitter a pod.,které dávají lidem možnost zúčastnit se diskuzí, ale na jiné úrovni, takové, která je podobná bulvárním mediím.Zde o sobě lidé vyžvaní dostatek informací, aby dnešní podnikoví kádrovácí si je mohli vybírat bez pohovoru, nehledě na to, jaká příležitost se tu dává kriminálním zločincům.Loutkovodiči využívají těchto sítí též ke svolávání různých "protestů a demonstrací", které mají v jejich prospěch utužit totalitní poměry.

302410

11.1.2014 9:46

Lin

Lin 85.?.?.?

Za článek děkuji a chtěla bych podtrhnout zvláště jeho závěr. Většina lidí sebe sama pokládá za mravně/eticky dokonalé a mocné (vládnoucí) za ty nemorální. Jenže - co přináší obyčejný život? Kde se pak berou ti různí "šmejdi", schopní prodávat i sníh na Aljašce? Prý - to je byznys, v osobním životě jsem jinej. A co třeba situace na pracovišti, kdy se jeden vzepře a řekne vedení "tohle ode mne nežádejte, protože se to neslučuje s mým svědomím" - je "odejit" a jeho místo okamžitě přijme "přátelský" kolega?
Je omluvou "mám rodinu, hypotéku, musel jsem..."? A lze čekat, že politik se ve stejných situacích zachová jinak? Musel jsem hlasovat, ač nesouhlasím, musel jsem "to" dělat, protože mám rodinu, hypotéku...atd.?
Donedávna jsem se hlasitě ohrazovala proti rčení "máme takovou vládu, jakou si zasloužíme". Ano, takto řečené to nevyvolává ty správné obrazy. Pokud ale řekneme "jaká je kultura myšlení národa, taková je vláda, která ve společnosti vládne" - pak už to nutí k zamyšlení. (kulturou myšlení se myslí duševní činnost, vycházející z kulturně-morálního/etického základu osobnosti)
Průšvih je v tom, že většina lidí by chtěla změnit "vnějšek" v podobě životních podmínek, ale na "vnitřku" nic měnit nehodlají (však je to normální, to dělá každej).
Takže důsledkem toho je věčně se opakující kolečko Kalousků, Topolánků, Paroubků, knížat, Babišů, Janečků... Nevyneseme ze svého středu žádné kvalitní osobnosti, dokud nebudeme umět posoudit, zda kvalitní vůbec jsou.

302361

11.1.2014 10:30

RE: Lin

Roman 5.?.?.?

Reakce na 302361

Výborné úvahy! Přesně mířené a jasné. Díky za osvěžení v tom smyslu, že mám podobné zkušenosti. Díky Lin...nejsme v tom sami, je nás víc, ale nedáme se a nepoplazíme se jak hvízdají.
Bojuj dál, a hodně sil, má to velký smysl!

autor textu si zasluhuje vysoké hodnocení, protože to není pohled
pouze z jednoho aspektu. Je zde vidět též silná životní zkušenost
z různých oblastí, oborů.

302367

20.1.2014 21:01

RE: Lin

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 302361

Mě tohle připadá jako velmi zvláštní- že by si rozumná Lin napsala jako nadpis svého příspěvku svůj nick Lin? Tomu nějak vůbec nerozumím.

302842

11.1.2014 10:57

Australané

fohat 194.?.?.?

to v tomto filmu ukázali JASNĚ..Nejlepší je rozhovor se šefíkem na WC...http://www.ulozto.cz/xhA7EXw/rebel-placid-lake-avi

302372

11.1.2014 15:28

No, to je uz hruza!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

>>Rok 2014 se ukazuje být spíše politicky přelomovým rokem, než technicky.

>>Ve světě i v Česku se viditelně dokončuje to, k čemu už se to léta blížilo.

>>Nastává skutečná globalizace se vším všudy.

>>Dochází ke globálnímu vykořisťování Země způsobem, jaký nemá nikdy v minulosti obdoby.

>>Už od dob Blavatské a New Age se snaží duchovno být řízeno opět (jaká náhodička!) z USA.

>>duchovní alternativní scéna je plně pod vlivem USA, a nemá vlastní rozum
_________________________________

Z Parlamentnich listu 11.1.2014:

>Čeští školáci se zřejmě brzy dočkají nového předmětu, v němž má být podpořeno jejich sebevědomí, aby se neučili jen kvanta dat, ale aby po škole energicky vykročili do další etapy života. Někteří učitelé se však nového předmětu absolutně děsí. Vychází totiž z principů církve Mormonů a implementuje do českého prostředí „klasické americké metody“. Informuje o tom server Týden.cz.
>"Celý projekt vznikl v americkém prostředí a je veden typickou zjednodušující rétorikou. Připomíná stupidní doškolovací kurz pro podnikatele, dává nesmyslné informace," děsí se učitel, který si přál zůstat v anonymitě. Zřizovatelé škol vyhazují peníze na nesmyslný projekt, který se bude týkat žáků na prvním i druhém stupni. Podle pedagoga by bylo mnohem lepší, kdyby místo takového plýtvání zvýšili platy učitelům.

>Základem programu je kniha amerického autora Stephena R. Coveyho 7 návyků skutečně efektivních lidí. Autor se otevřeně hlásil k Mormonům. Kantoři navíc ve svém volném čase absolvují doplňující školení a stěžují si, že se na nich cítí takřka jako „ve vymývárně mozků“. Projekt běží na stovkách škol ve dvaceti zemích světa.

302380

11.1.2014 16:43

RE: No, to je uz hruza!!!

fohat 194.?.?.?

Reakce na 302380

Nepřešli mormoni mezitím k učení KOMENSKÉHO? Amerika je vzorově flexibilní,takže za padesát let se osvědčené Komenského učení použije na českých školách...dle americké metody,jak jinak,že. [oči v sloup] [oči v sloup]

302382

11.1.2014 20:50

RE: No, to je uz hruza!!!

vvv 184.?.?.?

Reakce na 302380

No tak teda to je fantasticka blbovina. Proc si to date libit, Cesi domaci? Dyt v Americe jsou skoly uplne pitome. Sto let za opicema. Jedny z nejhorsich na svete. (A Americani to ostatne vi.) Opicit se po nich, no teda to ste v peknem bahne, lidickove.

302387

11.1.2014 22:36

Když vyvolenci pustili mormona do finále boje o moc (a tím si pojistili znovuzvolení mulata)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 80.?.?.?

Reakce na 302380

proč bychom omladině trochu nepropláchli šišky touhle originální naukou.
Zdá se mi, že podobné podvody organizují zednáři s cílem zjistit, co všechno lidstvo ještě skousne...
U nás už odchovali generaci mutantů, kterých ideálním vládcem je oplzlý šišlající franský geront (pomsta za kupce Sáma ?), tak by snad nemuseli až tolik tlačit na pilu ...

302389

12.1.2014 0:54

Dokument: Válka proti demokracii s českými titulky

Abuelo 89.?.?.?

Pro pochopení politiky roku 2014 a v následných letech je nutné obětovat 90 minut shlédnutím tohoto dokumentu:

http://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A

Kromě toho je nutné umět dešifrovat zprávy poskytované zločinnou bandou humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů sloužících Bilderbergům, Trilaterální komisi, Svobodným zednářům atd. Jednoduše řečeno sloužících americkému imperialismu.
Zpráva:
"Americký prezident Barack Obama nominoval na funkci viceguvernéra Fedu bývalého šéfa izraelské centrální banky a uznávaného ekonoma Stanleyho Fischera. Fischer má nahradit dosavadní viceguvernérku J. Yellenovou, která se od února stane první šéfkou této instituce" (ČTK)

Kdo to je Stanley Fischer, bankovní exponent americko-židovské KFO (Kriminální Finanční Oligarchie) se přečtěte zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Stanley_Fischer

Co to je FED?

Vznikl podepsáním Zákona o federálních rezervách pár dnů před vánočními svátky, 23.prosince 1913, prezidentem Woodrowem Wilsonem. Samotné znění zákona vzešlo z tajného setkání zástupců amerického ministerstva financí a několika vlivných bankéřů té doby v listopadu 1910 na ostrově Jekyll Island v americké Georgii. Hlavní rys zákona bylo získání pověření (z americké ústavy explicitně dané Kongresu) tisknout peníze a poskytovat je americké vládě na úvěr.

Fed je totiž v dnešních dnech hlavním zdrojem tisknutí amerického dolaru, přestože dle ústavy Spojených států amerických má výhradní právo tisknout americkou měnu pouze ministerstvo financí. Levice i libertariáné dále kritizují na Fedu, že je soukromý a je ovládán neprůhlednou úzkou skupinkou lidí. Levice také zdůrazňuje možnost zapojení Fedu do světové finanční krize a další nelegální praktiky. Fed není ničím kontrolován a navzdory svým pravomocem a prostředkům funguje fakticky jako nezávislý orgán. Fed je a byl také především kritizován za svou "tajuplnost".

Více o FEDu, zločinné organizaci ovládané a vlastněné americko-židovskou KFO, která vykořisťuje a ovládá prostřednictvím bankovního systému celý západní svět zde:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Feder%C3%A1ln%C3%AD_r...

Úplnou pravdu o rafinované diktatuře americko-židovské KFO v USA a ve světě se ale dozvíte v knize:

Michael Morris: "Co nesmíte vědět!"

Je zatím k dostání i v českém překladu. Dle mého názoru by ji měl každý občan se snahou o vlastní a nezávislé myšlení znát a vlastnit. Zde najde odpovědi na naši nedávnou minulost, na naši současnost a dovede odhadnout i to, co nás čeká v budoucnosti.

Nejleším řešením by bylo, kdyby nikdo nemohl absolvovat maturitu, bez znalosti této knihy. To ale zločinná banda humanitárních bombardérů a prolhaných pravdoláskařů, agentů americko-židovské KFO nikdy nedopustí. Ztratili by tím smysl své existence a zdroj své královské obživy.

Zd...

Automaticky kráceno

302392

12.1.2014 10:20

mám na to stejný názor

alena Machníková 178.?.?.?

Souhlasím s reakcí na televizi všeobecně. Přesto jsem se podívala na zázraky života. nevím si rady. Rozčiluji se u televize- p. Punčochář / nebo Pletichář /, i u otázek p. Moravce. Vše je tendenčně zaměřeno na !pravici!. Přesně jste to vyjádřil u RETRO.Je mi 72 let. Postupem času jsem dospěla k názoru, škoda roku1968.Již v roce 1963 začalo uvolňování. Školy se musely studovat, technický vývoj pokračoval se zpožděním cca 5 let/myslím televize a pod./,V práci se ohodnocovalo úsilí a um. Už přestávaly ranní desetiminutovky atd. Taky mne nikdo nenutil vstoupit do KSČ a přesto jsem profesně postupovala.Rok 1968 jsem prožila emočně. Hlídala fabriku atd. Pak nastal zlom. Přeskočím-. Dříve jsme se zlobili, že se vytváří "elita" - Sanops, Tuzex atd. Po revoluci si to mocní zlegalizovali , nám řekli - závidíte.Prakticky proběhla měna- zvýšení platů až na trojnásobek. Podle mne se tím počali vytvářet státní dluhy a novodobí papaláši rychle zbohatli.Taky si pamatuji, že původně se mohlo investovat z čistého zisku 2,5 % / tak to probíhalo v návrzích/. Skutečnost čerpalo se 25 %. Domy získaly nové fasády a pod.Dnes, pokud nepřijdete o práci a o novou těžko zavadíte, se většina rezignovala na dění, protože si myslí, že nic nezmůže. Byla jsem členkou ODS. Naše skupina se vším nesouhlasila. Tak k nám nasadili podnikatele /chlubil se, že v březnu má vyděláno- pronajímal prostory Vietnamcům/, vedle toho měl prodejny. Všichni zaměstnanci museli vstoupit do ODS a přešli k nám a vždy nás přehlasovali.Nakonec nás vyhodili.Bránili jsme se a tak nám vytvořili nová obvod.Bylo nás jen 7. Potom začali přicházet mladí s nadšením. Rychle pochopili dění a už se začlenili. Vystoupila jsem.Mohla bych pokračovat.Dnes věřím, proti VV bylo tažení, tak jako je dnes proti p. Babišovi.Ten je viditelný miliardář, ale ostatní schovaní za politiky ? Promiňte mi dlouhý příspěvek. Jsem matka a bojím se o budoucnost !Celý život jsem hájila pravdu a spravedlnost.

302401

12.1.2014 18:00

Rýsuje se globální diktatura jako řemen

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

založená na koncentrovaném vlastnictví peněz,médií,výrobních prostředků,půdy,vody,surovin, zdrojů energie, nemovitostí atd. v rukách největších superboháčů a na dominanci jimi ovládaných či vlastněných centrálních bank a úřadů. Komu se to nebude líbit(jedincům i státům),bude pod rouškou šíření lidských práv a svobod humanitárně bombardován, zavřen do koncentráku nebo odsouzen k vyhladovění.Ti největší oponenti pak zmizí z povrchu země.Všichni budou sledováni(karty, mobily,kamerové systémy, internet, satelity), masírovani a školeni jedině správnou mediální propagandou a syceni kulturou založenou na násilí a povrchnosti, budou rovněž početně posíleny a moderně vyzbrojeny policie a armády.Ostatně v mnoha vyspělých zemích se toto již děje. Máme se nač těšit.

302418

12.1.2014 23:20

RE: Rýsuje se globální diktatura jako řemen

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 302418

Dívejte, nikdy nic není jisté, jen ta smrt.. Čili to, co se jevilo jako nevyhnutelné (dobře to popisujete, co BYLO naplánováno..), nemusí být a asi ani nebude uskutečněno. Hodně se mluvilo o nějaké globální změně v 12/2012 a ono se jakoby nic nestalo. Viditelně se nestalo nic, ale v podstatě se stalo velice hodně - směr dějin se na vrcholu sinusoidy obrátil na druhou stranu - od temna do světla. Zatím to není moc vidět, protože to postupuje pomalu, ale směr je nezadržitelně daný a každým rokem to bude patrnější.. Jako u změny dne - 24.12. nastane zlom, v prosinci a v lednu den přibývá skoro nepostřehnutelně po minutách a čím dále, tím dny přibývají rychleji.. Nebo jinak - změna se nestala stylem revoluce (pád dolaru a Západu), ale stylem evoluce, čili pomalé změny. Určitě to tak je lepší, protože revoluce jsou skoro vždy krvavé a to nikdo rozumný nechce.
Takže nebudte pesimista, nemá to opodstatnění. Jen si tím kazíte život a přitahujete negativa - když si při krájení budete neustále říkat, "já se asi říznu", tak 100% se to stane - hold pod-vědomí pracuje a časem dá příkaz vědomí..
Takže se můžeme těšit, ale jen na to LEPŠÍ, které přijde - z východu, z Ruska, tam se věci dávají do pohybu... Hodně štěstí a optimismu vůbec.. [cool]

302430

Příspěvků: 43

10.01. 01:18 Emil Robot  Mám na to stejný názor...
10.01. 15:50 HonzíkX  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 23:35  RE: Mám na to stejný názor...
12.01. 12:39  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 09:16  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 10:14 Anonym  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 10:48  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 11:46  RE: Mám na to stejný názor...
11.01. 17:21 Anonym  RE: Mám na to stejný názor...
10.01. 04:21 vvv  stevie
10.01. 15:28 M.P.  RE: stevie
11.01. 08:19 six  RE: stevie
10.01. 07:40 kalik  Negativismus
11.01. 09:46  RE: Negativismus
11.01. 10:05  RE: Negativismus
10.01. 09:20 Dovsed  Zmena je možná
10.01. 10:50 ,,,  Loutkové divadlo.
10.01. 12:22 michalll  Starý svět se hroutí
10.01. 16:26 kalik  RE: Starý svět se hroutí
11.01. 10:52 ppppp  RE: Starý svět se hroutí
12.01. 23:14 kalik  RE: Starý svět se hroutí
13.01. 20:47 ppppp  RE: Starý svět se hroutí
13.01. 22:55 mtk  RE: Starý svět se hroutí
14.01. 11:23 ppppp  RE: Starý svět se hroutí
11.01. 09:50  RE: Starý svět se hroutí
11.01. 10:36 Roman  RE: Starý svět se hroutí
12.01. 04:19 lindsay  RE: Starý svět se hroutí
10.01. 19:40 timur  no -
11.01. 06:48 Moiry  Před probuzením
11.01. 09:14  Ani nevim, zda to ma jeste nejaky smysl se rozepisovat
12.01. 13:29 disident  RE: Ani nevim, zda to ma jeste nejaky smysl se rozepisovat
11.01. 09:46 Lin  Lin
11.01. 10:30 Roman  RE: Lin
20.01. 21:01 Jarmila  RE: Lin
11.01. 10:57 fohat  Australané
11.01. 15:28  No, to je uz hruza!!!
11.01. 16:43 fohat  RE: No, to je uz hruza!!!
11.01. 20:50 vvv  RE: No, to je uz hruza!!!
11.01. 22:36  Když vyvolenci pustili mormona do finále boje o moc (a tím si pojistili znovuzvolení mulata)
12.01. 00:54 Abuelo  Dokument: Válka proti demokracii s českými titulky
12.01. 10:20 alena Machníková  mám na to stejný názor
12.01. 18:00  Rýsuje se globální diktatura jako řemen
12.01. 23:20  RE: Rýsuje se globální diktatura jako řemen

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 496