Diskuze k článku

Francouzi volají: Rusko, zachraň nás!

Příspěvků 13

13.9.2013 12:45

Analogie k pádu říše římské

MxIQ 212.?.?.?

Vidím to tak, že si tato civilizace kope stejný hrob jako římané, jen jinými prostředky - za ně bojovali podrobené národy, za nás pracují ekonomicky podrobené národy. Úpadek morálky a odmítání zodpovědnosti na všech úrovních, ale přitom ústa plná politicky korektních, humanistických plků.
Jak hluboko budeme muset ještě klesnout, než přitáhnou "barbaři" co nás převálcují?

296048

13.9.2013 16:41

RE: Analogie k pádu říše římské

mejla 77.?.?.?

Reakce na 296048

naneštěsí my patříme k těm ekonomicky zotročeným tudíž budeme nejspíš součástí barbarské hordy [vyplazený jazyk]

296065

13.9.2013 14:29

Češi volají: KSČM, zachraň nás!

kulich 172.?.?.?

Teď když válečný zločinec a první figura globálního kapitalismu Barack Obama otevřel světu oči tím že neomylně ukázal co je vlastně tento krvavý systém za neřád, je nad nebe jasné jak se učenlivý národ český zachová v blízkosti volebních uren.

Volby se konají v říjnu a tak se budou příští generace dětiček učit v dějepisu o Velké říjnové revoluci II zvané také Velká říjnová volební revoluce.

[smích] Zarecitujme si...

Říjnová revoluce
Jan Noha

Rodiče moji neměli kde bydlet.
Boháči měli paláce.
My však už nikdy nepoznáme,
co je to býti bez práce!

V palácích jsou dnes ozdravovny,
pracovny našich závodů.
Z zítra pro chleba si půjdem
ta jako dneska pro vodu!

Kdo tohle všechno způsobil,
kdo podal chudým ruce?
Dělníci spolu s rolníky,
řijnová revoluce.

296057

13.9.2013 16:17

Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Jak USA, tak západní/střední má mnoho věcí, které si zaslouží kritiku a nápravu.

Odklon od lidských práv, dělení majetku mezi bohaté a chudé, štěpení společnosti tím, že se na tématech jako jsou práva menšin včetně těch sexuálních, rodina a vztahy mezi muži a ženami dělá byznys a lidé a hnutí co to mají řešit často spíše škodí. Přistěhovalectví a pokrytecký multikulturalismus, přebujelá byrokracie, zneužívání ekologie, nástup geneticky upravených plodin, konzumentský přístup, manipulace médii, válkychtivost, kolonialismus a hyenismus na slabších a zaostalejších státech... Je toho hodně a mnoho jsem toho ani nezmínil.

Jenže i když máme tyto všechny problémy, tak to neznamená, že Rusko, Čína, Irán, Venezuela či Bělorusko jsou nějaké majáky svobody a naděje.

Tohle - citace:Rusko a spolu s ním několik málo dalších svobodných zemí, jakými jsou např. Čína, Irán, Venezuela či Bělorusko, jsou nadějí - je velký nesmysl.

Rusko je skvělý stát a v současné době působí v určitých věcech jako cenná protiváha proti ambicím pitomců z USA/Izraele/EU, ale má přebujelou mafii a navíc tendenci manipulovat ostatními státy a těžit z kolonií stejně jako jiné velmoci. Mentalita je tam pokřivená tatarským útlakem a komunismem. Má blíž k diktátorským režimům pevné ruky, než ke skutečné demokracii. Lidská práva jsou tam nic moc a nebýt kritiky ze západu, je to ještě horší. Navíc ještě poměrně nedávno jsme byli vykořisťovanou kolonií SSSR a 20 let nás vojensky okupovali. To, že nás teď ovládá někdo jiný neznamená, že Rusko není stejný parchant jako vždy.

Čína starobylá a může nás hodně naučit. Také je to však diktatura, kde člověk neznamená nic. Čínští turisté - jejich zbohatlická, často stranická smetánka - jsou obvykle arogantní a špatně vychovaní. Podnikatelé se chovají bezohledně mezi sebou i ke všem chudším, které vytěžují na úroveň, která by na západě okamžitě vyvolala demonstrace. Je tam ohromná korupce, ničení životního prostředí a cenzura na úrovni, kterou si zde na západě nedovedeme pořádně ani představit. Toho, co mi kritizujeme jako cenzuru na internetu by si v Číně ani nevšimli. Kam se jezdí na nelegální transplantace orgánů? Do Číny. Odkud jsou? Z vězňů. To co čínský režim dělá třeba vyznavačům Falun Gongu je na západě nepředstavitelné. Představa, že by na západě zavládly čínské poměry je děsivá.

Irán je země s úžasnou a bohatou historií. Také to je země, která v rozporu s tím, jak ji vykreslují západní média není žádný válečný agresor. Ale že by byla nějakým majákem svobody? Je to islámský stát, spíš diktatura než demokracie. Práva žen nebo vůbec spravedlnost vůči ženám (50% obyvatelstva) tam jsou na velmi špatné úrovni. Vysoký stupeň cenzury i útlaku ze strany úřadů, náboženská netolerance, časté popravy, mučení...

296061

13.9.2013 20:14

RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

TORN 78.?.?.?

Reakce na 296061

Nejak sa v tom kupete, pane. SSSR nie je dnesne Rusko a dnes je uplne iny cas, miesto a pricina, preco svet obracia tvar k Rusku s nadejou. Evidentne nechapete dostatocne vyznam slova sloboda a ste zaujaty. Vase znalosti ktore prezentujete su povasinou odrazom mainstreamovych medii.

296072

13.9.2013 22:38

RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

MARTin - anonym 94.?.?.?

Reakce na 296072

Píšete dost obecně, těžko na to reagovat.

To, jaké věci jsou, je ovlivněné jejich vývojem a historií. Německo by nebylo takové jaké je, kdyby na něm neležel stín nacistického režimu, prohry druhé světové války, rozdělení a následného spojení... a to zase vycházelo z uspořádání po první světové válce... Rusko není SSSR, ale je jím ovlivněné. Stejně jako věcmi před SSSR. Například sám Putin působil za SSSR v KGB a také jako špión. SSSR a současné Rusko jsou dost provázané a to i přes hluboké změny, kterými Rusko prošlo.

Za komunismu zde obracelo s nadějí mnoho lidí tvář k USA. Často dost nekriticky. Obracet v současné době tvář s nadějí k Rusku, Íránu a Číně jako ke svobodným zemím, to chce podle mne hodně velkou dávku zaslepenosti. Rusko je určitě důležité jako protiváha USA, pokud tu roli dokáže plnit. A celkově má mnoho věcí, které jsou nám prospěšné a jako každá země si zaslouží úctu. Ale to neznamená, že nemá vlastní závažné problémy - mimo jiné právě s tou svobodou.

Jinak důvody, proč lidé obrací tvář s nadějí jednou tam a jindy zase zpět jsou podle mne v podstatě stejné ve všech časech, na všech místech. Doufáme, že za nás někdo vyřeší naše problémy. Když nás šikanuje kluk v rudém tričku, s nadějí se obracíme k tomu v modrém. Když nás šikanuje ten v modrém, idealizujeme si toho co nás šikanoval předtím. Je to přeci úplně jiná třída/místo a jiný ročník/čas. Faktem ale je, že slabé, nerozhodné, líné a zbabělé bude vždy někdo šikanovat.

Nechápu význam slova svoboda? Možná máte pravdu. Poučte mne prosím.

Jsem zaujatý a nejsem objektivní. Jsem ztotožněný se svou myslí a egem, nemohu být objektivní.

Mé znalosti jsou jaké jsou. Snažím se je zlepšovat a aktualizovat. Budu rád, když mi v tom pomůžete.

296086

14.9.2013 11:28

RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

F&T 212.?.?.?

Reakce na 296086

Myslím, že to píšete poctivě. V rusku na svůj hegemon už dojeli a narazili. Kdesi jsem četl, že měli dokonce hladomor v 90 letech. Takže jsou minimálně o malý krok napřed.

USA na svůj hegemon také dříve či později dojede. Hrát si na vojáčky proti celému světu je tak náročné, že to nezvládne ani ta nejvyspělejší světová ekonomika.

296115

14.9.2013 22:25

RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!

disident 88.?.?.?

Reakce na 296086

autor příspěvku měl patrně na mysli význam slova svoboda jako možnost nepodlehnout diktátu USA,které se křečovitě nechtějí vzdát úlohy světového hegemona a predátora.Co se týče lidských práv je to relikt studené války a v dnešní době nejsou dodržována v žádné zemi.Pokud dojde k ohrožení postavení elit, pak lidská práva jdou stranou.Ohrožení evropské civilizace spočívá v tom,že latinská Amerika se pomalu ale jistě vyvléká z chomoutu USA a zadním dvorkem USA,což byl dřívější výraz pro latinskou Ameriku,se postupně stává sjednocená Evropa,která nesmyslně přejímá kulturní a společenské "výdobytky" USA.V poslední době se USA snaží návrhem společného ekonomickégo prostoru s EU plně ekonomicky dostat Evropu pod kontrolu.Ekonomické elity EU by se o tomto měly poučit z příkladu Mexika.

296141

13.9.2013 16:23

Kto je strojcom humanoidných "hodnôt" západnej civilizácie?

Definitíva 85.?.?.?

Homosexualita, masové bezdôvodné odnímanie detí z rodín, konzumný bezduchý spôsob života, "blahobyt" na dlh a bez práce, rastúca nezamestnanosť, nárast chudoby, príprava vojska na občianske nepokoje sú nástroje a príznaky západnej ne-kultúry, ktoré rozvracajú rodinu ako základ spoločnosti. Sledujeme každoročný nárast životných nákladov, nárast daní, inflácie, štátnych dlhov...

Všetko sa to deje v rozpore so zdravým rozumom, slovanským Zdravomyslím, proti vôli občanov, pod diktátom parlamentov a vlád. Tieto procesy majú celosvetový charakter, USA je vzorom, potom sa zmeny dejú v Holandsku, Škandinávii, Francúzsku a postupne v celej Európe, bez ohľadu na vôľu voličov. Občania sú bezmocní, demonštrácie nepomáhajú, je evidentné,

že vlády sveta plnia príkazy vyššej mocnosti aj proti vôli voličov, že svetu sa nasadzuje jednotný náhubok nekultúrnosti, antihumánnosti, konzumu, dlhov, drancovania surovín a energií

a ničenie jedinečnej prírody na Zemi, vďaka ktorej môžeme vo vesmíre prežívať!

To všetko pod rúškom mimovládnych organizácií, ktoré dozorujú vlády, aby konali pre vyššiu moc, pod heslom humanizmu, ochrany ľudských práv a liberalizmu.

Je za tým všetkým NWO ideovo zhodná s militantným sionizmom? Staneme sa otrokmi NWO? Chce militantný sionizmus čerpajúci z ortodoxného židovstva, talmudu, kabaly, Starého zákona, pod rúškom bohom vyvoleného národa na ovládnuť svet? Je sionizmus pôvodcom rozvratu spoločností a štátov? Rozoštvať ľudí proti sebe zasiať nenávisť, nepokoje, občianske vojny, kde sa dvaja bijú, tretí víťazí, nikým nevidený bohatne a získava moc nad svetom. Vid. Arabská jar.

Poznáte odpovede na skazu ľudstva?

296063

14.9.2013 9:26

Nová doba.

Frank51 89.?.?.?

Napíšu to krátce. Svět se v kravskou prdel obrací a někde se už obrátil.

296109

14.9.2013 19:32

madarsky-ekonomicky-zazrak-naschval-EU

te 85.?.?.?

http://www.vlastnihlavou.cz/madarsky-ekonomicky-za...
http://www.vlastnihlavou.cz/madarsky-ekonomicky-zazrak-naschval-eu/

296130

15.9.2013 6:07

věřím tomu, že Rusko nechce válku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

nemusí válčit o zdroje - má jich samo dost, jen je ubránit, protože k nim se blíží války, kromě toho, jejich oběti za druhé světové byly tak veliké, že si je národ stále pamatuje a válku nenávidí. Naproti tomu USA na válkách zatím jen zbohatlo.
Nicméně odpor k homosexuálům tak, jak je v Rusku předváděn je více než směšný - lidé jsou různí a někteří i homosexuální, to není nic proti ničemu, Myslím, že se tady projevuje zpátečnictví a středověkost pravoslavné církve, jejíž sexuální maléry ještě nepraskly. Vsadím se, že kdyby najednou třeba zrůžověli všichni homosexuálové a tím se odlišili, žasli bychom, jak moc růžové by byly protestní pochody proti homosexuálům, vsadím se, že valnou většinu v nich tvoří latentní homosexuálové, kteří se své orientace, o níž vědí, bojí a zapírají ji, podle mé zkušenosti heterosexuálové ve většině o homosexuálech nijak nedumají, nedráždí je jejich odlišnost a často jsou s nimi i kamarádi, latentní homosexuálové to vidí jinak.

296150

15.9.2013 12:18

RE: věřím tomu, že Rusko nechce válku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 296150

Co sa tyka homosexualov, zakon nezakazuje homosexualitu, ale propagandu homosexuality medzi neplnoletymi, co sa vam na tom nepaci? Co sa tka pochodov, nijake by neboli, keby urcita cast homosexualov nevnucovala svoju agendu ostatnym.

296166

Příspěvků: 13

13.09. 12:45 MxIQ  Analogie k pádu říše římské
13.09. 16:41 mejla  RE: Analogie k pádu říše římské
13.09. 14:29 kulich  Češi volají: KSČM, zachraň nás!
13.09. 16:17 MARTin - anonym  Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!
13.09. 20:14 TORN  RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!
13.09. 22:38 MARTin - anonym  RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!
14.09. 11:28 F&T  RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!
14.09. 22:25 disident  RE: Rusko, Čína a Írán země svobody? Nesmysl!
13.09. 16:23 Definitíva  Kto je strojcom humanoidných "hodnôt" západnej civilizácie?
14.09. 09:26 Frank51  Nová doba.
14.09. 19:32 te  madarsky-ekonomicky-zazrak-naschval-EU
15.09. 06:07  věřím tomu, že Rusko nechce válku
15.09. 12:18  RE: věřím tomu, že Rusko nechce válku

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,97 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 272,33 Kč
1 unce stříbra
548,46 Kč
Bitcoin
733 204,41 Kč

Poslední aktualizace: 24.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 199