Diskuze k článku

Rómové v péči humanistů, aneb blížící se národní pohroma?

Příspěvků 52

16.8.2013 2:35

Oni myslí výhledově, řešit co navaří je křížek po funuse

slak 77.?.?.?

Tak je kapitalismus a rozhodují prostředky, na vychovávatelné a přizpůsobivé chudé lidi musí být přísnost, je přeci žádaný efekt velkého výkonu a malé spotřeby. No a těm nepřizpůsobivým se dá co si zamanou, hlavně ať je od nich pokoj. Ještě aby si s nimi lámali hlavy, to nechají jako bonus těm co dělají na jejich zisky a panování a ještě zabijí dvě mouchy jednou ranou. Ví že pro aktivitu těchto si nebudou všímat jich jako nositelů pohodlí kořistnického systému pro sebe. Tedy pustí chlup a budou se smát. Na nucené pořádkování třeba 10 chlupů a s nesouměřitelnými prostředky (záměr NWO) kolik bude třeba i na dokonalý lágr s očipováním a následným snadným pedagogovánim dotčených určených na žír nebo vyřazení z kontrolovaného procesu, definitivně. Orwel by se smál a máme to na obzoru? Spíš mnohem blíž a v kriminálnim státě s tradicí i převracením hodnot a pravdy nakmotrováno perspektivně. [mrknutí jedním okem]

294440

22.8.2013 16:41

RE: Oni myslí výhledově, řešit co navaří je křížek po funuse

Ktosi 178.?.?.?

Reakce na 294440

Ochranou mensin jedna mensina (prisposobiva, ktora si prisposobuje svetovu politiku podla svojich potrieb) chrani predovsetkym sama seba.

294746

16.8.2013 5:01

Rusko,nepotrebuje mensiny,ale,mensiny potrebuji Rusko-Putin

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

V zasade je to celosvetovy problem,svym zpusobem je to zbran na rozmelneni vlasteneckeho citeni domorodych obcanu.Kdyz se podivame jinam,treba do USA,tak v jejich programu za rovnopravnost cernochu,byli vic aktivni lide kolem cernochu,nez cernosi samotny,tak,je to i v Cechach a v byvalem Ceskoslovensku,jen vzpomente ,jak i komunisti pestovali kdiminalitu,coz je take jedna ze zbrani na podryvani prav domacich obcanu,Vecerni Praha ,psala 28X trestany,35 trestany se dopustil,a tak dale,takze s cikanama tahne akce humanistu a zaroven kriminalistu a zde,byrokracie,ta ma v tomto prostredi "zlaty dul".Vezmete si kolik uradu se zabyva kriminalitou cikanu a nebo jejich pozadavky apodobne,to je armada lidi,kteri by mozna byli bez cikanu nezamestnany,sociologove,pravnici,soudci,policie,odbornici na nic a na vsechno,ti vsichni cerpaji penize danovych poplatniku,vetsiny obyvatelstva k nimz se nechteji prispusobyt mensiny,jez spolecne s byrokraty tezi financni castky,aniz by se nejak podileli na danich.
Kdyz, jsem delal remeslnika,tak jsem prisel do bytu, kde zili cikani,dvere spalili, ja je mel opravit,v koute byl ohen,kde palili z podlahy parkety, to v dobe,kdy radovy obcan s detmi cekal na statni byt 15 roku Delal jsem ve stavebnictvi a sam jsem nemel narok na byt!kdy radovy obcan s detmi cekal na statni byt 15 roku.Jestlize by melo dojit k naprave ,tak by se nejdrive musela zmenit struktura byrokracie a poucit politiky tim,ze je z jejich kresel vyhodime,nebot oni jsou puvodcem tohoto problemu.Kdyz si cikani v komunismu utvorili svaz ROMU, tak,vsude kde pracovali,tento svaz uctoval podnikum 35 korun na hodinu,zatimco radovy delnik byl rad ,kdyz dostal 10 korun na hodinu.
Stavebni podnik mel sve kopace,kteri zadali pridani na plate,soudruh reditel je propustil a ze Slovenska privezl nekolik cikanskych rodin,a tem do zacatku dali zalohu 2000 korun,ubytovali je v kulturnim dome,za dva dny ,kulturni dum i s knihovnou byl k nepouziti a cikany uz nikdo nevidel,samozrejme,nikdo nesmel nic rici soudruhovi reditelovi, takze ,ani dnes nemuzete rici politiku a byrokratum,co je spatne a co ne,eni,za tisic roku,budem opet o tomto diskutovat. nemoznou,takze,cesty ven ntolik demoracie zase nemame a poskozovat "Zlaty dul".
Kouknete na muslimizaci Evropy,je to nahoda a nebo ucel,znicit Evropu,jako takovou, v Israelu Vam reknou,;Israel ,Israelitum a nikdo nemluvi o rassismu.
Zidovsky rabin rekl jasne a srozumitelne ,ze zadny multikulturarismus v Israelu nebude.Kdyz ,uz "cesti" politici jezdi do Israelu,tak ,by se meli poucit.


Why is England expected to go multicultural but Israel is not ...

uk.answers.yahoo.com/question/index?qid=20110816055316AAlm438
Resolved ·
18 total answers ·
Published 16/08/2011

16/08/2011 · Best Answer: Israel already is multicultural. The difference is in England, Christians from different races and ethnic groups assault each other and are ...
"Multiculturalism has no place in Israel.
Israel was created as a Jewish state for the Jews"

Proc ,neudelame Cesky stat pro Cechy?

294442

16.8.2013 7:51

RE: Rusko,nepotrebuje mensiny,ale,mensiny potrebuji Rusko-Putin

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 294442

Best answer ! Israel already is multicultural i kdyz si to nechtej priznat. A je to dokazanej nezvratnej fakt a pravda je, ze se by se dnes v Israeli prznili snad i s arabama kdyz by jim to knesset nezakazal zrovna tak jako se prznili s cernochama z Afriky i s jinejma nesemitickejma rasama uz po staleti jak se muzeme docist i na "Jew Expulsion".... ,dokonce jeste nedavno jeste v Europe a skoro vsude jinde ve svete! Inu neni divu ze z biblickejch semitickejch zidu jak dokazali geneticky testy svetovejch odborniku kteri "udajnym zidum" v Israeli vodebirali DNA vzorky neprekvapi dukaz, ze Israeliti nemaj z biblickejch zidu kteri pred 2000let ukrizovali toho vlasatyho hippana genetickej ani chlup! Ale voni si to chazari ktery si hrajou na potomky tech biblickejch zidu ani u ty zdi narku kde si votloukanim kebule zprznili i ty mozky prez vsechny ty dukazy co a vodkud sou furt nechtej priznat.

294450

18.8.2013 7:36

"...aktivni lide kolem cernochu,nez cernosi samotny,tak,je to i v Cechach.."

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294442

ti aktivní lidé jsou v drtivé převaze neotrockističtí židi a židovky, stačí se podívat jen na to, kdo vede a organizuje rómea.žumpa.cz. Veškerý "menšinismus" je z toho samého talmudsko-sionistického soudku - rozvrátit lidskou společnost.

294556

16.8.2013 6:49

lenže

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

a o čo by tie mimovládky, poradcovia,rôzne inštitúcie zaoberajúce sa prerodom etnika na ľudský kmeň a neposlednom rade poslanci o hlasy, prišli, o koľko by prišli ak by nebolo peňazí do krčiem, len pre farebných, našinec tam nevojde,takže tam je pes zakopaný - rozoštvať, a mať sa dobre, nakoniec, peniaze nemsrdia -

294445

16.8.2013 7:14

Koordinovaná akcia B´nai B´rithu

g537928 83.?.?.?

Pravdepodobne je snaha osvojiť si cigánsku agendu nejakou súčasťou koordinovanej akcie B´nai B´rithu, lebo aj na Slovensku sa pred mesiacom (9.7) zobrazil podobný člínok:

Útoky a výroky rasistického charakteru na adresu rómskych spoluobčanov znepokojujú židovské kultúrno-spoločenské združenie B´nai B´rith Tolerancia.

Ako vieme B´nai B´rith má chápadlá všade.

294448

18.8.2013 14:17

a safra...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294448

http://www.delet.sk/umenie-a-kultura/antisemitizmu...

294571

16.8.2013 9:45

Hleďte vpřed

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 194.?.?.?

Článek je zastaralý v tom, že práce není a nikdy už nebude, takže rady aby naši soudruzi táhli do práce platili za socializmu, dnes už to můžete vyhodit z hlavy. Kdyby si tito soudruzi měli stavět barák sami, tak je to úplná blbost. Potřebujete pozemek, materiál, projekt, dozor a ne jeden ,tucty povolení. Taková stavba by asi dopadla[smích]) Navíc volných nemovitostí bude rychle přibývat s početným úbytkem bledé tváře.
Článek zmiňuje až moc skromně co tu už zaznělo , ale trochu jinak. Proč musí mít za 10 dětí , co já vím 30 000,- měsíčně? Kdyby dostali na tři děti , každý povedený manželský páreček , bez ohledu jestli dítě mají nebo si jich nasekali 10, tak se jim to v hlavě srovná velmi rychle. Byla by to nejlepší investice tohoto asociálního státu do sociálního smíru a zvýšení živ. úrovně všech dob.
Proč je to tak těžké pochopit pro ubývající většinu?

294462

16.8.2013 10:22

U mě jen za 3...

JaJa 80.?.?.?

1) Romů jsou 3% jen podle sčítání lidu. Ve skutečnosti jich je tak kolem 7%. Nikdo neví, neboť se statistiky nevedou a snad ani vést nesmí. Možná ale autor počítá s tím, že ta zbylá 4% jsou ve výkonu trestu...[mrknutí jedním okem]

2) Zapomněl, že rozílné rasy jsou a dokud nevznikne jednotná "míchanina", tak i stále budou (nejen rozdílná pigmentace, ale i různé dispozice - mám snad předpokládat, že budu stejně přirozeně sportovně "vyspělý"/nadaný jako černoch, mít cit pro matematiku jako žid/Asiat, či hudebně nadaný jako cikán?). Co zpracování alkoholu játry u Asiatů, medikamenty určené jen pro černochy atd.?

3) Sociální členění (skupiny A, B...) též zapomněl zmínit...

4) A co třeba potřeba státu vyvolávat toto rasové napětí uměle, aby se odvedla pozornost od jejich čachrů/kšeftů/podvodú/zlodějen; či zdůvodnilo zvyšování počtu ozbrojených složek v našem státu?

294466

18.8.2013 7:45

"...i hudebně nadaný jako cikán?"

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294466

cikáni nemají žádné zvláštní hudební nadání, naopak, jejich ubečené odrhovačky na tři akordy a dvě doby jsou primitivní. To je prostě falešný mýtus rozšiřovaný jako jiné mýty o židech, jestli je v židech víc géniů, stejně tak víc je v nich blbců a idiotů - mají prostě tu zvonovou křivku inteligence víc roztaženou, víc extrémů. Souvisí to z degenerací. To učil prof Lombroso, zakladatel policejní psychiatrie, sám potomek rabínského rodu, věděl o čem píše.

294557

19.8.2013 19:04

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294557

>cikáni nemají žádné zvláštní hudební nadání, naopak,
>jejich ubečené odrhovačky na tři akordy
Tak schválně, jestli spočítáte kolik akordů tam je, řekl bych že ani omylem. [oči v sloup]
http://www.youtube.com/watch?v=UR0geNa3fZg

294626

20.8.2013 0:46

RE:

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 294626

To je pěkné. Kdo to složil, Šostakovič? A kdy ten uhlazený jakože-cikánský elegán pojedl naposledy slepici/psa nebo kradl v noci parapet?

294637

20.8.2013 8:42

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294637

>Kdo to složil, Šostakovič?
To zas vstoupil do diskuze někdo, co mele pátou přes devátou. Ty s někým soutěžíš v počtu hoven v diskuzi?
Ty znáš jen cikány, co kradou parapety? Takže víš o cikánech hovno. A to hovno máš ještě ke všemu potřebu roznášet kudy chodíš, jak pouliční čokl.
Ale trošku tě poučím. Víš, muzika spoustu cikánů vynesla trochu jinam, sice to jsou stále stejní vyjebávači a obchody s nimi rozhodně nedoporučuji, ale parapety nekradou, psi nežerou, v ghetu nežijou. A hovoří se tu o cikánské hudbě, takže jestli nevíš, o co se jedná, tak si zkus aspoň trochu projet youtube, pokud ti ještě slouží uši.
[oči v sloup]

294643

20.8.2013 14:10

RE:

ascharad 90.?.?.?

Reakce na 294626

Jsou tam tři akordy, dva moly a jedna sedmička.

294652

20.8.2013 18:18

RE:

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 294652

semtam ješte nejaký "dim", aby se nereklo... bylo by asi správnejší srovnávat objektivnej.... často ódují cikánskou hudbu lidé, kterí neslyšeli jinou porádnou muziku, mne to prijde spíše jako typická lidová muzika nejakého abstraktního státu, který kdyby soutežil s nejakými jinými státy, tak by se všude našel nejaký umelec. Svetabornost bych v tom nevidel, každý umelec je nečím svuj, treba i Mrenica je jiný, než Bína. Romských umelcu, kterí se nevnucují ale príjemne poslouchají zas tak mnoho asi nebude. V populární hudbe se objevil stejný problém.

294657

22.8.2013 8:55

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294657

> často ódují cikánskou hudbu lidé, kterí neslyšeli jinou porádnou muziku
Co to je pořádná muzika??? Cikánskou hudbu není třeba ani vyvyšovat ani ponižovat, je jaká je. A jaká rozhodně není - na 3 akordy. Tečka. O tom byla řeč. O ničem jiném.
>mne to prijde spíše jako typická lidová muzika nejakého
>abstraktního státu
Řekněme, že je to uměleji zpracovaná lidová hudba, něco jako Broln na Moravě, nebo Olún či Sluk na Slovensku.
> Svetabornost bych v tom nevidel,
Taky proč ji v tom hledat, že jo. "Co čech to muzikant" je taky nebetyčná krávovina, jak je vidět už zde.
>Romských umelcu, kterí se nevnucují ale príjemne poslouchají zas tak mnoho asi nebude.
Tak to vyhledávejte hudbu, která se příjemně poslouchá, tu druhou nechte pro jiné. Jste pro? Nebo jste raději pro nějaký druh zákazu či perzekuce? Už dlouho tu nebylo něco v nacismyslu "zvrhlé umění"... [mrknutí jedním okem]

294720

22.8.2013 9:02

RE:

ascharad 90.?.?.?

Reakce na 294720

Správně, primitivní hudba pro primitivní lidi, nikdo jim ji nebere, jen kdyby přestali občas tancovat a nenechali se vyživovat jak parazit. Normální člověk tancuje až po práci, když má na to čas, to cikán ne, ten celý den a ještě chce aby mu člověk za to platil.

294721

23.8.2013 16:00

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294721

Hm, no tak lidová hudba všech národů se dá nazvat primitivní. Na odporu k asociálnímu chování cikánů se shodneme, ale jinak černobílé vidění moc k objektivní diskuzi nepřispívá. Rovnici lze kroutit tak, aby dospěla ke chtěnému výsledku, ale není to k ničemu užitečnému.

294777

23.8.2013 21:19

RE:

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 294720

Vy reagujete na muj príspevek, ne já na váš. Takže reč "byla" nejprve o tom, co jsem napsal já a ne vy. Proto vám také neprísluší mi podsouvat neco v duchu na kolik akordu je cikánská muzika. Dovolte abych sám rozlišil, co jsou akordy a co treba kráčející basová linka. Já jsem napsal jen to, že cikány vynášejí do neba často lidi, kterí muziku nemusí náležite rozlišovat a vnímat. Je to má zkušenost, tečka. Typicky mlácení do žochu není nutno trvale považovat za muziku, ale nekterým to stačí. Vám se tento názor akorát nemusí líbit, všechny další dedukce jsou nejspíš mimo mou poznámku. Jsme každý trochu jiný, a asi je nejlepší predpokládat, že slyšících je víc.

Co čech to muzikant je sice tak trochu krávovina, ale o nečem vypovídá, prumerne treba na kytaru hraje v určitém smeru a v určité nepsané kvalite více Čechu, než Slováku. Moje vlastní statistika tak ríká. Jiného muže být jiná.

Já jsem chtel napsat, že je možno nalézt príklady, kdy romská muzika stíní té ostatní, a nemusí jít práve o rádio. Vlezlost totiž nelze uprít asi žádné muzice, to je možná vlastnost na samotné muzice nezávislá. Podléhá vlezlé komerci jako každá jiná, když začne být více o komerci, a taky že to tak je. Neupírejte človeku právo se vyjádrit k tomu, co se mu nelíbí. Mne z toho vašeho textu vyplývá, že proste cikány nedovolíte kritizovat a tím jste neobjektivní. Stejne jak je nekdo citlivý na kritiku svého modelu auta a podobne.

cmi G7 Es7 As B7 ... C7 fmi hdim ?
To zdatnejší muzikant vygeneruje bežne za pochodu. Jsou to v podstate bežné opakující se šablony pro každého, kdo se umí pridat i více než se 4 akordama. Takový I.Mládek banjoband má i složitejší sekvence. Ale zbytečne moc abstrakcí. Je treba si nekde zahrát pro lidi/mezi lidmi a míň o tom mluvit.

294793

24.8.2013 11:13

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 294793

>Mne z toho vašeho textu vyplývá, že proste cikány nedovolíte kritizovat a tím jste neobjektivní
Tak teď jste mě dostal. Předmětem diskuze je naprosto realitě neodpovídající hodnocení čísi hudby. Na věcnou kritiku jsem od těch pánů výše nenarazil, s vámi by to mělo jít lépe.

>Dovolte abych sám rozlišil, co jsou akordy a co treba kráčející basová linka.
A co je tedy na uvedeném příkladě akord a co kráčející basová linka?
Možná bychom si měli stanovit, co budeme s čím srovnávat. cikánskou lidovou hudbu (protože jinou nemají) se slovenskou lidovou hudbou. Co říkáte? Tam kde si Slovák vystačí se třemi fackami, cikán jich tam "nacpe" jednou tolik. Cikánský způsob harmonizování poměrně dost výrazně ovlivnil harmonické myšlení slovenských lidových muzikantů, zejména ve středním Slovensku. Objevují se hlasy pro i proti, ale je pravdou, že praktičtí hudebníci se cikánama dost inspirují. Nejrůznější odborníci a osobnosti se snaží očišťovat původní tvary od cizích vzorů, mno ale praxe je praxe. Vnímám to jako proces, kde všechny výstupy jsou životaschopné. Kritika je soudit, že cikánská hudba tenduje k vnějšímu exibicionismu, místy povrchní virtuozitě, to, co nazýváme "hloubka obsahu" poněkud chybí, texty písní jsou statické, skoro až abstraktní, bez děje (bez balad). Zajímavé je, že drtivá většina písní je v mollovém tónorodu, což psychologicky cosi může zamenat.
Upozorňuji, že si to doma z vlastní vůle a potěšení nepouštím, zvláště ten příklad z youtubu, mě neoslovuje, znám lepší (pro mě) interpretaci, ale tu jsem nikde nenašel.

K tomu "co čech, to muzikant" - jestli máte vlastní empirické pozorování, tak to se dá brát, ale: na jak velkém vzorku jste pozoroval? A myslíte, že oblíbenost kytary vystačí k relevantnímu závěru? Slováci jsou spíš na píšťaly ne? Kdybyste srovnával kolik čechů a kolik slováků hraje na nějakou píšťalu, tak vám to klidně vyjde opačně. Byl bych s těmi příslovími opatrný.

294818

24.8.2013 19:43

RE:

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 294818

> Tam kde si Slovák vystačí se třemi fackami, cikán jich tam "nacpe" jednou tolik. Cikánský způsob harmonizování poměrně dost výrazně ovlivnil harmonické myšlení slovenských lidových muzikantů, zejména ve středním Slovensku.

Toto si nemyslím. Kapel, co umí v bohatejším smyslu slovenské lidovky a nekopíruje cikány zas tak moc nebude, ani se nedostanou tak často na verejnost, jako ti cikáni.
Slyšel jsem aranžmány, kde by i cikáni s tím meli práci. Další vec je, zda to furt jenom plnit listím jako sedmičky pres celý kvintový kruh končící di/ymem. Nejde ani celá písnička plnit treba jakýmsi sólem, je to pak až únavné. Proste nejde furt jenom zrychlovat, nekde jsou optima, jako i v tanci.

Nemyslím si, že by cikáni zásadne ovlivnili harmonizaci. To by museli i tvorbu melodií, protože ty dávají pro to značný prostor. Je hodne dost starých písniček, co si o to koledují už stavbou melodie. Muzika z Moravy a zpet mohla mít stejný vliv. Nevím, co z čeho bylo drív.

Nejde ani brát za vzor seskupení, co nahrají jakési možná až 6fackové cd, pak to všude pouští, ale lidovky v podstate jen przní, protože jim nerozumí. Aby nebylo málo, vymýšlejí jako na pásu nové "lidovky" s nedopečeným textem a nedovarenou muzikou, mávám z toho kalení vody pak halucinace.

Nechtejte po mne, abych zde pitval, který tón aktuálne určuje typ akordu. Chtel jsem tím napsat, že není presná hranice, co už jsou pevné akordy, a co ruzné meziprodukty včetne extrému jako kráčející bas, který v podstate také dokáže zvukove menit typ akordu, ale už to nejde považovat za akord. Vetšinu typu akordu slyším za pochodu.

Slováci a píšťalky... myslím, že ne, píšťalky nevedou, možná jsou o chlup častejší než jinde. Nebral jsem vzorky, soudím podle všech lidí, co jsem doteď slyšel, a znám jejich puvod, a to jsem Slovák na Slovensku, tedy pomer by statisticky mel vyznít opačne. Kytaru jsem vybral proto, že nabyla v poslední dobe na oblíbenosti proti ostatním vercajchum, a má i slušnou tradici. S mým dojmem není nikdo povinen se stotožnit [smích]

294829

25.8.2013 20:05

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294829

>Toto si nemyslím.
Myslete si, co chcete, jsem z branže a vím, co říkám. Lidový muzikanti z Moravy v převážném počtu k cikánským kapelám vzhlíží s údivem, jak po stránce techniky hry, tak po stránce harmonizace (cikánských) melodií, s nadšením se to učí a kradmo se to dostává i do moravských písní. Abych to shrnul, něčeho mají cikáni více (brilantní technika hry, styl), něčeho mají méně (obsahy, hloubka). Zkrátka ani nepřeceňovat, ani nepodceňovat.
V mekce moravského folkloru - Strážnici mají bystu dva lidoví muzikanti - jožka Kubík a Samko Dudík. Ten první cikán byl, ten druhý s cikánama hrál. Kubík na Moravu přinesl zmenšený akord, který zde byl v lidovém prostředí neznámý. Kubík svou slávou předčil místní muzikanty - z prostého důvodu: zatímco místní sedláci dřeli na polích, ruky samý mozol, cikán nerobil, a jen "fidlal až se vyfidlal". Nicméně v regionu, v kterém působil je zřejmě "na věky" legendou. Doporučuji publikaci slovenského badatele J.Kresánka "Slovenská ľudová pieseň zo stanoviska hudobného", který se staví k cikánskému živlu negativně (v pochopitelné snaze vyzdvihnout "původní" slovenskou lidovou hudbu), ale stav věci popisuje kvalitně a odborně.
>Slyšel jsem aranžmány, kde by i cikáni s tím meli práci. Další vec je, zda to furt jenom plnit listím jako sedmičky pres celý kvintový kruh končící di/ymem.
Pokud někdo tvrdí, že cikásniá hudba je vyjímečná, nejedná se určitě o vhodný termín, protože slovo vyjímečný inklinuje k významu lepší, a to je špatně. Použil bych obrat "dost specifická". Z pohledu jiné kultury: má své kvality, a má své slabiny. Pak už má význam jen subjektivní hodnocení: líbí/nelíbí.
>
>Nemyslím si, že by cikáni zásadne ovlivnili harmonizaci.
Viz výše. Zmenšený septimový akord je dnes na Moravě téměř až nadužíván, sám se mu prakticky téměř vyhýbám, jednak z důvodu frekventovanosti, jednak dávám přednost konsonantním souzvukům, třebas i překvapivým.
>
>Nejde ani brát za vzor seskupení, co nahrají jakési možná až 6fackové cd, pak to všude pouští, ale lidovky v podstate jen przní, protože jim nerozumí.
Neumím si představit situaci, kdy nějaký národ, či komunita, nerozumí vlastním lidovkám. Není to protimluv?
>Aby nebylo málo, vymýšlejí jako na pásu nové "lidovky" s nedopečeným textem a nedovarenou muzikou, mávám z toho kalení vody pak halucinace.
Kdybyste viděl, co se děje na Jižní Moravě, kde se stal módní trend skládat "lidové písně". Trvá to už přes 60.let. A začalo to takto:
"Vyletěl ptáček nad to polečko družstevní, donésel on do dědiny pěkné pozdravení"
"Počujte ludé, co ptáček zpívá pod oknem, že už vrázdy rozorali chlapci, ej, traktorem."
"Nech rozorali, šak teho bylo třeba, aby měli všecí ludé větší krajíc chleba"
[chechtot] [chechtot]

294903

25.8.2013 20:07

pokrač.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294829

>Nechtejte po mne, abych zde pitval, který tón aktuálne určuje typ akordu. Chtel jsem tím napsat, že není presná hranice, co už jsou pevné akordy, a co ruzné meziprodukty včetne extrému jako kráčející bas, který v podstate také dokáže zvukove menit typ akordu, ale už to nejde považovat za akord.
Akord je souzvuk tří a více tónů. c-e-g, c-e-g-h, c-e-g-h-d, c-e-g-h-d-fis. A můžete pokračovat až do aleluja... I kráčející bas je součástí akordu, ale to jsem stejně v uvedeném příkladu nevypisoval. Cikánská hudba, tedy ta, kterou já mám na mysli, není ani zdaleka na tři akordy. Tečka. Možná máte na mysli jinou cikánskou hudbu, pak je třeba dát odkaz, abychom se zbytečně nemíjeli.

> Kytaru jsem vybral proto, že nabyla v poslední dobe na oblíbenosti proti ostatním vercajchum,
No jo, ale country muzika, a tedy i kytara, v Čechách zakořenila podstatně více než na Slovensku. Podle kytary bych skutečně nesoudil na hudebnost národa. Je to příliš úzké kritérium. Dejte na mě.

294904

22.8.2013 8:32

RE:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294652

cmi G7 Es7 As B7 ... C7 fmi hdim

To jen tak zběžně. Pán někde ztratil naslouchátko?

294718

20.8.2013 15:02

RE: P.S.

ascharad 90.?.?.?

Reakce na 294626

Jak člověk s trochou hudebního sluchu pozná, jedná se vlastně o hudebně rozvedenou známou slovenskou píseň "Nepij Jano nepij vodu, voda to je len na škodu".

294653

21.8.2013 12:31

RE: P.S.

moucha 178.?.?.?

Reakce na 294653

Vodu pijou žáby, pivo starý báby a ti klucí cikánský mají jistě nějaké to prosté hudební nadání. Já ovšem nemám hudební sluch. [smích]

294689

22.8.2013 8:37

RE: P.S.

mtk 88.?.?.?

Reakce na 294653

[chechtot] [chechtot]
To bys ten hudební sluch asi musel mít, jinak bys nenapsal takovou kravinu. [oči v sloup]

294719

16.8.2013 10:30

sociální stát se ten problém jmenuje

Nikdo 193.?.?.?

Sociální stát schopným a pracovitým bere a podporuje neduživé a líné. Jak dlouho může takový systém fungovat? Pohříchu i stovky let, než je společnost zcela vysáta parazity.

294467

16.8.2013 11:07

Jako Mnichov 1938

hulvath 88.?.?.?

Vážení, směju se vaší naivnosti. Odpověd na to, proč je cikánský problém - t.j. praktická nerovnost před zákonem - je prostá, stačí si dát věci na nejnižšího společného jmenovatele. Příklad : Existuje snad nějaký písemný příkaz dopravním policistům, že mají měřit na nesmyslných místech, kde ale vyberou mnoho pokut ? Neexistuje, ale každý policajt ví, že kdyby tento "tichý pokyn" velitele nesplnil, tak jde šlapat chodník. Stejně se vztahem západoevropských politiků. Oni mají smrtelný strach z našich cikánů a moc dobře vědí, že při rovném přístupu k nim = x násobně větší represe než teď je, by cikáni reagovali ne konstruktivně, t.j. utišením se, prací, vzděláváním - ale útěkem. A kam ? Samozřejmě na Západ. Kde by tak museli dělat s nima to, co nám teď licoměrně vyčítají. Naši vlastizrádní politici mají tichý pokyn je za každou cenu udržet tady, a to je jádro pudla. Jsme v tom sami, stejně jako v 1938, kde kdybychom se bránili, byly by jsme MY označeni za agresora...

294471

16.8.2013 16:14

RE: Jako Mnichov 1938

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 294471

Presne vystihnuté.
Alebo je niekto schopný inak vysvetliť, prečo bol po romskych emigrantov posielaný dokonca vládny špeciál aby ich priviezol späť?
zrejme jediná cesta k úspechu v tejto veci vedie cez výmenu mocipánov.

294487

16.8.2013 18:42

"Odborníci" z EU jsou zaprodaní pokrytci

Annna 90.?.?.?

My že jsme rasisté? Větší pitomost jsem neslyšela. Proč nám nevadí třeba Vietnamci, Číňané, Ukrajinci aj.? A že s Romy je to jiné? Kdyby se to týkalo "rasy" tak by nám nevadili, ani kdyby byli zelení se žlutým nosem a chodili po rukách. Nám ale vadí, že nemají zájem o práci a vzdělání, a jsou většinově nedůtkliví a mstiví. Nemohu si pomoci, ale nelze se divit, že jejich násilný a neurvalý způsob chování v nás vyvolává odpor. Nemají žádný zájem o soužití s většinou. Jsou jako těla bez duše - jen se vykrmují, množí, popř. ničí, o nic vyššího, ušlechtilejšího nemají zájem. Kde se stala chyba? Máme snad my nastavovat tvář, aby nás do ní praštili? A máme k tomu nastavit záda, aby se pohodlně vezli? Máme je snad prosit na kolenou, aby se ráčili integrovat? Nejde mi to do hlavy. Ty odborníky z EU bych i s jejich rodinami nastěhovala na rok hned vedle nějakého jejich baráku. Jsou to nic než pokrytci, že tak blbě kecají z bezpečí jejich bezpečnostních paláců.

294496

16.8.2013 21:39

RE:

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 294496

Spíš jde také o to, že ty ostatní, které jste zde jmenovala, lze vyhostit. Respektive, oni mají kam odejít. Mimochodem, vezměte si, jak policie jde po Vietnamcích - pěstitelích, pašerácích, překupnících... hygiena jim kontroluje jejich stravovací podniky. Je záměrem vrchnosti vypěstovat nám zde problém. Protože cikáni nemají vlast. A nemají ten pocit vlasti zde. Evidentně. Na druhou stranu jsem opravdu vytočená, jak se občané čílí kvůli upřednostňování cikáňat při nástupu do školky. Což já považuji za krok správným směrem. Jinak zde máme další nevzdělatelnou, neintegrovatelnou generaci. Maminy na mateřské střepávající se starších ratolestí by se měly chytit za nos a uvědomit si, že neřešením cikánské otázky konstruktivním způsobem, jako je tento, zadělávají na problém právě těmto svým potomkům. Nepřemýšlet v krátkodobých horizontech. O to jde. Ale o to jde, domnívám se, celkově. Ať juknete kamkoli, kde je stav našeho státu průserový (což je téměř všude), příčinou je nekoncepčnost, neschopnost vizí. Všimla jste si, že nikdo není schopen nám nabídnout jakoukoli dlouhodobou koncepci? I kdyby mělo jít jen o ideologii, tak nikdo není schopen říci, co se z toho vyvine za 30 let? Jak bude vypadat společnost? Jediný, kdo je schopen nějaké analýzy, kam že to spějem, jsou ti, jenž jsou nazýváni konspiračními teoretiky. Ale není proti těmto teoriím žádná alternativní mainstreamová vize. Proč asi? Že by konspirační teoretikové měli pravdu?

294507

17.8.2013 1:31

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 294507

Nic, jdu pohladit čtvrtou hafli. Reál je že v roce 2000 by byli 70tisícové průměrné platy bez neviditelné pac a jako samozvaný systémový analytik řeknu natvrdo že dva věřící medvědáři protlačili církevní dar navzdory 92% obyvatel. Kluci a děvčata neznáte je? Všichni magoři?

294517

17.8.2013 7:22

RE:

qwerty 90.?.?.?

Reakce na 294507

Vol komunisty a problém cigošů bude velmi rychle a úspěšně řešen

294523

17.8.2013 8:54

RE:

Nikdo 89.?.?.?

Reakce na 294523

Na naší politické scéně není žádná strana, která by tento problém byla schopna vyřešit. Dokonce taková strana ani nemůže vzniknout.

294526

18.8.2013 8:51

RE:

fohat 194.?.?.?

Reakce na 294507

česká národní specialita,je desetiletí,století přežvýkávat nějaký projekt....Nuselský most...sto let,než se projekt uskutečnil,podzemní dráha,osmdesát let to trvalo...JEDNOU přišel ROZKAS pro obyvatele a za ČTRNÁCT DNÍ se jezdilo VPRAVO..Možná dodnes bychom se honosili dle hrdého Albionu jízdou vlevo.Shrnuto,NEUMÍME si vládnout...jo,málem bych zapomněl,jeden STATEČNÝ primátor rozkázal,jako samoděržaví,že se udělají na chodníky nájezdy pro vozíčkáře..A to bylo zatím POSLEDNÍ vypětí vrchnosti,že něco udělala pro lidi,BEZ ZBYTEČNÝCH dlouholetých kecu. [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

294561

18.8.2013 9:35

rasisty z nás delá zákon

ppppp 78.?.?.?

Reakce na 294496

Zhruba totéž, co autor tvrdím dost dlouho, viz hledej a historie príspevku. Problém je v první rade v našich zlo vnucujících zákonech, které mají v sobe zakotvený spor, a proto je nejde dodržovat. Tím pak vzniká duvod na uplatnení nekoho svévole, existují takoví, co z toho teží. Bordel v národe/společenství znamená slabou konkurenci jiným národum/společenstvím.

Lidsky tedy rasisty povetšinou nejsme, ale rasizmus pochází úredne ze zákona. Je ním napríklad článek 21 Listiny lidských práv a svobod, který neprímo popírá článek 20, který občanum zadává stejná práva. Článek 21 už ale mluví o rasizmu, který ty práva diferencuje podle rasy. V matematice se taková nelogická podmínka nazývá spor. Podobné postupy se využívají napríklad pro logické dukazy sporem. Protože vetšina lidí chápou matematiku dost povrchne, tak tenhle logický faul zbaští, sežerou. Článek 21 proste popírá matematiku. Pak se nedivme, že neco nefunguje.
Na článek 21, který pojednává o "nediskriminaci podle rasy" nemá co o tom pojednávat, protože zavádí naopak diferenciaci diskriminace podle rasy. Je zároveň duvodem, proč se v zákone objevuje nadbytečný pojem "rasizmus". Pokud máme mít stejná základní práva pro všechny, tak je pojem rasizmus všude v zákone nadbytečný, a nedovoluje uplatnení logiky ve výkladech zákona. Pojem rasizmus nemá v zákonech co delat, když zákony nemají být rasistické. Je treba ze všech zákonu a z politiky vyhodit pojem rasizmus a pristupovat ke všem lidem stejne. Pojem rasizmus patrí spíše do biologie, fyziologie. Stejne tak je treba naložit s pojmama jako národnost, nebo etnikum... ty nechme treba historii. Proste jsme naleteli na neco, co si politikové berou do huby, čeho zneužívají a pritom tomu buď nerozumí, nebo delají schválne a zaprodane. Stejne tak nám podbízejí podvratné a nelogické úsudky mimovládky na billboardech.

Vyškrtnout pojem rasizmus ze zákona a z politické komunikace. Jak prosté Watsone. Málokdy se hlavní problém dá vyrešit jeho formálním vyškrtnutím takhle snadno. Pak zustane reálná stránka veci, kdo vlastne koho sponzoruje, a nakolik je nutné štedre dotovat nejakou vrstvu, aby byl určitý klid. Dobrá dejme podporu tem kdo má potíže, ale ne takovým zpusobem, aby ji mohl zneužívat a na ostatních parazitovat.

294563

17.8.2013 12:23

Kdo nepracuje ať nejí...

Pankratz von Donnerzurega 88.?.?.?

... ano, souhlasím, jen bych to doplnil o to, že kdo nepracuje, tak ať ani nebydlí ...

294531

17.8.2013 16:35

RE: Kdo nepracuje ať nejí...

slak 77.?.?.?

Reakce na 294531

Tak konkurováním a stroji nové generace kdo nebude hlídač a nebude podprostituovávat šlechtě aby byl lokajíčkem či služtičkou o možnost se živit tím co nepotřebují přijde a nástin je řecko, taliáni, španělové, kypřijokokové (kypřané) či jak a ovšem tam mocným dávali vždy dobrou inspiraci siestami v práci a nočním životem kdy je běžné že děti jsou na kolonádách do rán. Ovšem školství zřejmě znalostně neutrpělo a jenom dokazuje že je o něčem jiném a vlastně kdo chce si dá dohromady dvě a dvě a čírovci to tady vymňoukli lidem pěkně v poslední době a s tímto materiálem je tu nevolnictví raz, dva než se rozkoukají mají všichni řetězy. Proč si kdo myslí že vrchnost chce aby se lidé měli dobře? [mrknutí jedním okem]

294541

18.8.2013 1:08

RE: Kdo nepracuje ať nejí...

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 294531

Milí lidé. Od té doby, co jsme udělali ze všeho zboží, nemáte kam složit hlavu, pokud nemáte love. Planeta Země je soukromým statkem.

294554

18.8.2013 10:53

"Urob susedovi dobre,osere ti plot".

Emil Robot 88.?.?.?

Je to asi 35 let u jednoho nejmenovaného vojenského útvaru,kde jsem byl na vojně,si skupina svazáků se zvlášť vyvinutým sociálním cítěním a naivní snahou zlepšit život našim romským spoluobčanům i proti jejich vůli,vzala do hlavy,že vzdělání je první předpoklad ke všeobecnému pokroku a že vojáčky zákl.služby romského původu naučí číst a psát,neboť jich tam u toho "stavebního"útvaru bylo dost,kteří to neuměli.Jinde tito, jinak určitě vlastenci,nemohli ani službu vlasti vykonat,než u lopaty,protože by byli se zbraní v ruce nebezpeční všem,kromě nepřítele.Byli to lidé z jiného světa,z toho svého,na němž tak bazírují.....
Po půlročním skoro každodenním vyučování na úkor vlastního osob.volna,když už tito poněkud odrostlí žáci vnikli do tajů a fantastických možností písma a textů,dostalo se lektorům poděkování ve formě stížnosti do prezidenstké kanceláře za šikanu,jejíž výsledkem byla prověrka z MNO.Kdo byl na vojně jistě ví,co tzv. "ministreská prověrka"znamená...Vždy začala poplachem a pokračovala 24-hodinovou buzerací následujících 14-21 dní.Za to,že z jim svazáci "in bona fide"aspoň trochu pootevřeli tveře do světa z toho jejich cigánsko-kulturního gheta,dostali typicky cigánskou odměnu hodnou gádžům.... [chechtot]

294567

19.8.2013 9:39

Mimochodem,

ascharad 90.?.?.?

už někdo z vás potkal nebo viděl cikánského turistu?

294606

19.8.2013 14:02

RE: Mimochodem,

slak 77.?.?.?

Reakce na 294606

Ne, všude jsou doma, akorát domorodci zpravidla nechápou. [překvapení] [chechtot]

294613

19.8.2013 13:42

V článku chybí základní námět

Milan Hanzlík 176.?.?.?

Autor ve svém článku popisuje situaci v našem státu a nabízí určité náměty pro zlepšení situace. Chybí tam však jeden zásadní námět, který by z hlediska perspektivy mohl začít zlepšovat situaci. Jedná se vzdělání Romů. Pokud budou Romové doma vedeni k tomu, že živobytí zajistí evidence na úřadu práce a přibližně 7 dětí, nikdy ke změně nedojde, tak jako k ní dodnes nedošlo. Pořád také bude platit, že nevzdělaného Roma nikdo nezaměstná, i kdyby Rom případně chtěl. Zatím bylo a je všechno špatně, protože dospělého Roma už nezměníš a jeho případné zařazení do nějakého projektu nebo na veřejně prospěšné práce řeší pouze momentální situaci. Tak kdy se konečně někdo začne systémově touto problematikou zabývat? Především chybí politická vůle, každý rok se mění politici a úředníci, pořád se mění přístupy, každý nový nástup do funkce zruší dříve nastavená pravidla, pokud nějaká vůbec byla. Zkrátka je to bída a utrpení v té naší zemičce.
Ani moc neočekávám, že se situace po volbách změní, když vidím to politické neštěstí, které se do voleb připravuje. Stejní lidé, stejné tváře, stejné přesvědčení a jedna nebo dvě nové tváře to nespraví. Stále není zákon o státní službě, stále jsou politické strany ekonomicky propojeny s podnikateli, stále se nevyšetřilo, kdo a na co použil 150 milionů Kč za prodej Mostecké uhelné společnosti, a už bych mohl opět začít vyjmenovávat problémy, kterými nás politici do této zapeklité situace zavlekli.

294612

19.8.2013 17:13

Pan Pokorný nepřišel na nic nového

petr sleder petr (tečka) sleder (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Takhle je to prostě nastavené a přes to vlak nejede. Smiřte se pane Pokorný s faktem, že podle úředně schválené definice jste extrémista a basta. [chechtot]

294620

19.8.2013 23:29

RE: Pan Pokorný nepřišel na nic nového

moucha 178.?.?.?

Reakce na 294620

Jak jste jednou "extrémista a radikál" a nerom, to zavání antisemitismem, a tady spadla klec, bastafidli [chechtot]

294633

19.8.2013 17:41

Ktorá osada na Slovensku?

Petergrat 88.?.?.?

Tú historku o cigánoch, ktorým dal starosta (sic!) - pred rokom 1989 neboli STAROSTOVIA - peniaze, aby odišli do Čiech a následne zbúral buldozérom chatrče som už počul nespočetne ráz. Autor by mohol doplniť názov konkrétnej obce/obcí. Pátram už dlhšie po tejto info a čiastočne a viac menej neúspešne sa to údajne udialo v obci Danišovce na Spiši. O iných neviem, cigáni zväčša odchádzali sami za svojimi početnými rodinami, tak ako aj dnes...

294621

19.8.2013 20:00

být bdělý...

fohat 194.?.?.?

a jako kuchař Jurajda si klást otázečku...v jaké intenzitě mě sere romský problém?Pokud si člověk neuhlídá svoje stíny a alergie bez příčiny,musí si v příštím životě zopakovat tu rasu a tu alergii vuči sobě,se kterou se užíral v minulém životě. Vědecky bylo dokázáno,že spousta negru v současné Africe,byli v minulém životě bělostní esesáci,co si pohrávali s osudy méněcenných lidí..A je to jako kolovrátek,NEVĚDOMOST je hruzná... [oči v sloup]

294627

23.8.2013 22:05

RE: být bdělý...

Izak 89.?.?.?

Reakce na 294627

A ted tu o karkulce [mrknutí jedním okem]

294795

26.8.2013 13:43

Zajimava kniha je Historie prava v zemich Ceskych

XeeN 90.?.?.?

Zde je i kapitola o cikanech, toto etnikum bylo v prubehu dejin vyhostovano, popravovano a melo zakaz vstupu do mest... je-li cikan nalezen ve meste po setmeni, jest nutno neprodlene jeho do klady vsadit.... . Vse se ovsem mijelo ucinkem, az na to kapnul Maxmilian, jehoz dekretem, byly popravy cikanu v zemich ceskych a moravskych zakazany a misto toho je narizoval trestat praci. Je velice zajimave, ze dalsich 100 let platnosti tohoto vynosu se zde temer zadni cikani nevyskytovali. Zkratka meli bychom se z historie vzdy poucit!

294942

2.9.2013 9:59

Mě pobavila hned první věta :Rád se obyčejně zabývám podstatou věci.

BojkotIzrael bojkotizrael (zavináč) seznam (tečka) cz 83.?.?.?

Tak proč řešiš cikanskou kopřivku když svět včerně čr tpí židovskou rakovinou?!!!

295381

Příspěvků: 52

16.08. 02:35 slak  Oni myslí výhledově, řešit co navaří je křížek po funuse
22.08. 16:41 Ktosi  RE: Oni myslí výhledově, řešit co navaří je křížek po funuse
16.08. 05:01 Robert Nohejl  Rusko,nepotrebuje mensiny,ale,mensiny potrebuji Rusko-Putin
16.08. 07:51 Satanist  RE: Rusko,nepotrebuje mensiny,ale,mensiny potrebuji Rusko-Putin
18.08. 07:36  "...aktivni lide kolem cernochu,nez cernosi samotny,tak,je to i v Cechach.."
16.08. 06:49  lenže
16.08. 07:14 g537928  Koordinovaná akcia B´nai B´rithu
18.08. 14:17  a safra...
16.08. 09:45  Hleďte vpřed
16.08. 10:22 JaJa  U mě jen za 3...
18.08. 07:45  "...i hudebně nadaný jako cikán?"
19.08. 19:04 mtk  RE:
20.08. 00:46 Andrew Siddur  RE:
20.08. 08:42 mtk  RE:
20.08. 14:10 ascharad  RE:
20.08. 18:18 ppppp  RE:
22.08. 08:55 mtk  RE:
22.08. 09:02 ascharad  RE:
23.08. 16:00 mtk  RE:
23.08. 21:19 ppppp  RE:
24.08. 11:13  RE:
24.08. 19:43 ppppp  RE:
25.08. 20:05 mtk  RE:
25.08. 20:07 mtk  pokrač.
22.08. 08:32 mtk  RE:
20.08. 15:02 ascharad  RE: P.S.
21.08. 12:31 moucha  RE: P.S.
22.08. 08:37 mtk  RE: P.S.
16.08. 10:30 Nikdo  sociální stát se ten problém jmenuje
16.08. 11:07 hulvath  Jako Mnichov 1938
16.08. 16:14  RE: Jako Mnichov 1938
16.08. 18:42 Annna  "Odborníci" z EU jsou zaprodaní pokrytci
16.08. 21:39 baba_Blažková  RE:
17.08. 01:31  RE:
17.08. 07:22 qwerty  RE:
17.08. 08:54 Nikdo  RE:
18.08. 08:51 fohat  RE:
18.08. 09:35 ppppp  rasisty z nás delá zákon
17.08. 12:23 Pankratz von Donnerzurega  Kdo nepracuje ať nejí...
17.08. 16:35 slak  RE: Kdo nepracuje ať nejí...
18.08. 01:08 baba_Blažková  RE: Kdo nepracuje ať nejí...
18.08. 10:53 Emil Robot  "Urob susedovi dobre,osere ti plot".
19.08. 09:39 ascharad  Mimochodem,
19.08. 14:02 slak  RE: Mimochodem,
19.08. 13:42 Milan Hanzlík  V článku chybí základní námět
19.08. 17:13 petr sleder  Pan Pokorný nepřišel na nic nového
19.08. 23:29 moucha  RE: Pan Pokorný nepřišel na nic nového
19.08. 17:41 Petergrat  Ktorá osada na Slovensku?
19.08. 20:00 fohat  být bdělý...
23.08. 22:05 Izak  RE: být bdělý...
26.08. 13:43 XeeN  Zajimava kniha je Historie prava v zemich Ceskych
02.09. 09:59 BojkotIzrael  Mě pobavila hned první věta :Rád se obyčejně zabývám podstatou věci.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 748