Diskuze k článku

Současná situace z více úhlů pohledu

Příspěvků 37

7.8.2013 6:50

prijde mi to zbytečne složité

ppppp 91.?.?.?

Není to o tom, že MY za nic nemužeme. Potíže z krize zažíváme proto, že ti kterí krizi umí ovlivňovat zjistili, že mají své príjemce mezi námi. Pokud by se vetšine nechtelo vézt z kopce, tak sotva ji nekdo k tomu prinutí.
Jde spíše o celkovou mravní krizi, nejenom nemravnost tech, kto jsou v rebríčku jejího ovlivňování výše. Na druhé strane nejde vyloučit konkurenci, ta je v prírode bežná, je jen otázka, jak únosnou má pro všechny formu. Nemá smysl si namlovat, že lidé budou nejak mravne ideální, a prestanou si konkurovat.
Je pravda, že dnes se za lhaní stydí pomerne málo lidí, ale skutečná príčina bude spíše ve snaze rychle, hodne a s minimem práce zbohatnout, tedy chamtivost. Nejlépe na účet jiných skupin, však když nezbohatnu já, zbohatne jiný a te mi to pak nandá. Pod krizí tedy vidím spíše prebujelou konkurenci a deformaci trhu pomocí dusledku težby ropy, dotaci století ropou. Normálne by bylo neefektivní, ekologicky neoptimální vozit tovary na takovou dálku. Tolik by se neplýtvalo, nevršilo odpadem, méne aut s vyšší životností, protože i to je z hlediska prírody jako celku lepší. Úspornejší technologie, méne počítaču, vyšší životnost, lepší využití, stejne tak s mobily...lepší prístup k pude, a méne zbrklá rešení, méne deformací a diskriminací... protože to, co deláme dnes je spíše hýrení, než reálný pokrok.

294146

7.8.2013 8:20

RE: prijde mi to zbytečne složité

slak 77.?.?.?

Reakce na 294146

Nevyrábí se pro sklady a z hlediska výrobců to co lidé skladují a je funkční je potřeba zepsout a logicky je do každého produktu je zadaná smrt funkce. Tímto se stává výroba pro výrobu která mrhá surovinami, energiemi a silou exploatovaných. Systém je tímto základním nastavením nastaven na zmar snad ve všech kritériích a rozumné hospodaření společnosti v celkový prospěch to prostě vylučuje a umocňuje hromadění na straně jednotlivců a cílené vytváření nedostatku a krizí na straně poptávky aby se byznis vyplácel těm co mají prostředky v rukou a vlastně je to mlýn nehospodárnosti. Bez dlouhodobých hospodářských cílů třeba typu Marshalova plánu je chaos nechaný na trhu jen trny v patách jedněch lidí a klíny vraženými do hlav pohlavárů, kteří na to mají trupely, politické zástupce cílů nenažraných a ti se snaží ve prospěch samonosného kapitálu a zájmy přes proklamované kydy jsou logicky opakem tlučhubovaného a trojkoláci nám předvedli kam to dotáhla protikorupční vláda rozpočtové odpovědnosti i s tím padni komu padni. No nicméně je to nezbavilo chuti tento ostudný vymařovací koncept znovu realizovat. Jim bezesporu vyhovoval a ukazuje jak dovede být politika odtržená a zaměřená proti zájmům lidí a dnes se asi z poslanecké sněmovny dozvíme jestli nás jejich koncept zase potáhne do pekel, že jsou při chuti a chtějí to navzdory poškozovaným je zřejmé. [mrknutí jedním okem]

294149

7.8.2013 7:37

lenže -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

dovolím si poznámku - autor siahodlho píše o čomsi čo sa dá v jednoducho pomenovať - havlovské opojenie zmizlo, precitnutie nastalo už dávno, len ako to teraz ďalej, čo a kým opraviť nevedno, lebo práve pocit že sa na všetkých moc vykašľala, je pre českých obyvateľov tým frustrujúcim - čo teraz? Nový Masaryk nie je v dohľadne, Havel zabudnutý, veď ani niet si ho prečo pamätať, žiadne vízie, žiadne heslá, žiadne nové zajtrajšky, nič -len hnev na pobabrané možnosti ktoré sa vraj núkali.Pritom už všetci precitajú a vidia že boli oklamaní. A klamú ich naďalej a že vlastne im nikto nikdy nič neponúkol len ich všetkých prepriahli, z jarma do iného, ďaleko ťažšieho a krmiva je stále menej a menej.

294147

7.8.2013 10:37

RE: lenže -

Sadko 85.?.?.?

Reakce na 294147

Bravo. Krátce a jasně.

Václav Havel rozdělil jemu svěřený stát - Československou republiku - na dva malé, bezvýznamné a tím snadno anektovatelné, celky. Československo bylo v daných geopolitických podmínkách minimální kritickou velikostí státu. Tato minimální kritická velikost zajišt'ovala suverení přežití dvěma malým národům: Slovákům a Čechům. Rozpad společného státu, rozpad tohoto politického imuního systému, byl příčinou ztráty morální síly lidu. Odtržení Lužice od zemí Koruny české vedlo ke ztrátě suverenity Lužických srbů, a tím do lůna němectva. Stejnou cestou jde západní část bývalého Československa.

Odtržení Lužice bylo výsledkem prohrané války dvou cizích mocností. Rozbití Československa bylo výsledkem vlastní manipulace, která dokázala obejít volební urny.

Dědictví desítek generací bylo zvráceno v opojení z nové svobody. Svobody která, tak jak byla chápána, nebyla nic jiného, než nová forma područí. Područí tentokráte definitivního. Dědictví desítek generací bylo pohozeno před nohy druhých v bláhové naději, že mísa čočovice bude stále plnější a plnější. Plněna zdarma novými pány. Na co byly všechny ty nesmírné oběti generací Čechů a Slováků? Na tohle?

Zříci se, je základem morálky. Kdo nechce trpět a pracovat pro vlastní, bude muset totéž pro cizí. Jak řekl Platon: "Kdo chce může, kdo nechce musí"

294154

7.8.2013 12:54

RE: lenže -

krasoprd 84.?.?.?

Reakce na 294147

To nebylo "Havlovské opojenie". To byla od začátku do konce absolutní lež arcilháře a defraudanta jakého Česko od dob Masaryka nevidělo.

294157

7.8.2013 8:30

Zbytečně mnoho slov

Bubeník 94.?.?.?

Z brožurky KOHO VOLIT? 1992
Vláda s většinou OH a ODS, a parlament s většinou ODS a OH, tak mají v plánu zubožit zem a pak a´t je potopa. Městské obyvatelstvo tak bude totálně závislé na místních pracovních příležitostech, a když žádné nebudou, bude nuceno se vystěhovat. Mnozí budou nuceni do zahraničí. Někteří budou mít možnost volby, buď pracovat za jednu desetinu platu ve vlastní zemi, jako například, v automobilce Volskwagen-Škoda, nebo pracovat za, víceméně nejnižší mzdu v cizině. O dobře placených odborných a vyšších místech budou všichni moci jenom snít. Z Československa se za vlády ODS a OH, v případě, že tyto budou opět zvoleny na ještě jedno období, a prezidenta Havla, nebo krátce poté, stane „banánová republika“.
Břetislav Rohlíček,
fejetonista bohužel již dnes neexistujících novin Nedělního Hlasatele tištěného v Illinois v USA, nejstarších českých novin vydávaných více ne 100 let!
Z výše uvedeného je zřejmé, že exulant a autor brožurky, KOHO VOLIT? byl již tehdy přemýšlivější než 10 milionů Čechů!
Jinak řečeno, říká se v Česku, že suverenita země může být ohrožena vysokým zadlužením. Naše suverenita země byla nezvratně omezena již v r. 1992, kdy jsme s neskrývaným nadšením odsouhlasili rozprodej národního kapitálu do zahraničních rukou, rozptýlení vlastnictví pomocí kupónové privatizace.

294150

7.8.2013 11:19

RE: Zbytečně mnoho slov

luke777 77.?.?.?

Reakce na 294150

Smyslem revoluce bylo udelat z ceske zeme a dalsich kolonii zapadu.Hromadu otroku do vyroby.Tim padem se krach kapitalismu odlozil z 89 az na 2008 a ted jak z toho ven,Dalsi staty na kolonizaci zapademuz nemame.Takze co nam zbyva? Vyvolavat revoluce ktere skonci zase jenom valcenim na kterem se napakuji jen elity a prosti chudacci budou umirat za idealy mocnych.Porad dokola uz x tisic let

294155

7.8.2013 17:24

RE: Zbytečně mnoho slov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294150

" Naše suverenita země byla nezvratně omezena již v r. 1992, kdy jsme s neskrývaným nadšením odsouhlasili rozprodej národního kapitálu do zahraničních rukou, rozptýlení vlastnictví pomocí kupónové privatizace."

Pozor!!! Nikdo z Čechů netušil, že kupónová knížka, kterou si v dobré víře zakoupili, bude zneužita schvalovacím procesem Ministerstva pro správu národního majetku a jeho privatizaci k následnému rozprodeji ziskového majetku ČR do zahraničních rukou za nařízené účasti amerických "poradců".

Snad víte, kdo byl od roku 1992-96 v ČR u moci - jestli jsou za něco občané zodpovědni, tak za to, že je nevykopali.

294162

7.8.2013 10:17

Nápis na prezidentské standartě na Pražském hradě

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

se prý má nenápadně změnit z původního "Zimmer frei" na "For rent".

294153

7.8.2013 12:39

Myslím si...

krasoprd 84.?.?.?

Myslím si, možná jsem o tom i přesvědčen, že tahle situace byla dlouhodobě plánována a připravována. Tohle se připravovalo dávno a provádění plánu jede napříč desetiletími až staletími. Objevte kde je achilova pata oněch plánovačů. Pak se můžeme bavit co bude dál.

294156

7.8.2013 14:14

holou větou...

fohat 194.?.?.?

pracujete-li na své mysli svou myslí,jak se chcete vyhnout zmatení? Zenový koan napsaný v 600 n.l. [chechtot]

294159

7.8.2013 17:58

jasné to je, jenom nad jednou věcí stále bádám

r.m. 80.?.?.?

proč byl ten text tak dlouhej

294163

7.8.2013 18:07

mám obavu

omega13 89.?.?.?

že 80% občanských hnutí bylo založeno "za oponou" právě proto, aby snahy občanů zůstaly roztříštěné...

"Vznikne-li jeden časopis, který se bude snažit lidem odhalovat pravdu, založíme 30 jiných, které je budou vodit za nos"

Tak nějak to tam bylo, ne ?

294164

7.8.2013 19:26

RE: mám obavu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 294164

Protokol č.2.
Úspěchy rozkladných teorií.
Nemyslete, že tvrzení naše jsou prázdná slova.Pozorujte úspěchy Darwinismu,Marxismu a Nietzsche-ovské filozofie. Demoralizující účinek těchto nauk na ducha Gojů, musí nám býti bezpodmínečně jasným.

Úloha tisku.
V rukách současných vlád,spočívá moc tvořící určitou náladu v lidu- tisk. Jeho úkolem musí býti sdělovati zdánlivě údajná přání a žádosti,oznamovati stížnosti lidu a působiti nespokojenost. Triumf svobody slova (žvanění) patří tisku. Ale vlády jsou neschopné aby použily správně této moci, i ona padla do našich rukou. Tím získali jsme svůj vliv, sami zůstavše ve stínu. Díky tomu nahromadili jsme hory zlata, ačkoli i to stálo potoky krve a slz.

Protokol č.7.
Tisk a veřejné mínění.
Musíme přinutiti Gojské vlády,aby učinily opatření, jež by náš široce založený plán, blížící se již ke svému vítěznému konci, tak podporovaly, aby trpěly tlak námi tajně vzbuzeného, zdánlivě veřejného mínění, jež jsme již skutečně sorganizovali pomocí tak zvané velmoci tiskové. Až na malé nepatrné vyjímky, se kterými již nepočítáme, tato velmoc je v našich rukách.

Protokol č.14.
Oplzlost a budoucnost slova, tisku.
V zemích, které se nazývají kulturními, zřídili jsme šílenou špinavou a odpornou literaturu. Ještě nejaký čas po vystoupení našem k vládě budeme povzbuzovati k její existenci, by ještě více vyrýsoval se rozdíl řečí a programu, které rozlehnou se z výšin našich...Naši moudří lidé, vychovaní pro správu Gojů, budou sestavovat řeči, projekty, zápisy a články, kterými budeme ovlivňovat hlavy a usměrňovat tyto k naznačeným námi pojmům a vědění.

294167

10.8.2013 20:53

RE: mám obavu

cizek.jiri 94.?.?.?

Reakce na 294167

[překvapení] Doufal jsem, že v dnešní době se v Čechách nesetkám s nějakými takovýmito ohavnými falzifikujícími bláboly vyvolávajícími nenávist proti Židům! Takový primitivní typ hlouposti, jako je antisemitismus, je opravdu nejen nechutný, ale je třeba si uvědomit, že velmi nebezpečný, protože sytí nenávist, jejímž výsledkem bylo a znovu může být vyhlazování Židů v plynových komorách. Fuj! [bliji]

294231

10.8.2013 23:30

RE: mám obavu

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 294231

Ano; být Vámi, dával bych si dobrý pozor.

Možná už po vás jdou pralidi, aby vás domlátili kyjem.

Historie se totiž opakuje, takže čím dávnější, s tím větší pravděpodobností se bude opakovat.

294236

11.8.2013 4:14

RE: mám obavu

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 294231

Mate pravdu,opravdu s tou nenavisti rabinu by se neco melo udelat.
Top Rabbi: Gentile Children have Sex with Dogs | Daily Stormer
www.dailystormer.com/top-rabbi-gentile-children-have-sex-with-dogsRabbi Boruch Lesches is a recognized leader within the global and influential Chabad (Orthodox Jewish) movement and former head rabbi of Sydney, Australia.
NPN Article:Top Rabbi: Gentile Children have Sex with Dogs
truthtellers.org/alerts/TopRabbi_GentileChildrenhaveSexwithDogs.htmlNational Prayer Network. TOP RABBI: GENTILE CHILDREN HAVE SEX WITH DOGS By Rev. Ted Pike 6 Aug 13. Rabbi Boruch Lesches is a recognized leader within the global and ...
-------------------
QUOTES 'WITH ATTITUDE' FROM JEWISH TALMUD

In case you don't know anything about this holy of holy manuscript, its history, and what can be found within in it, keep reading.

It is said Jewish Scribes received the Talmud partly as a collection of traditions given to them from Moses in oral form.

This very brief study and its authenticated references are based on the Jewish-authorized Babylonian Talmud.

Presented herein is irrefutable documentation in the hope of helping liberate all people,including Jewish people, from the corrosive delusions and racism of this Talmudic hate literature, which is the manual of Orthodox and Hasidic Jews the world over.

The implementation by Jewish supremacists of Talmudic hate literature has caused untold suffering throughout history and now, in occupied Palestine, it is used as a justification for the mass murder of Palestinian civilians. The Talmud specifically defines all who are not Jews as non-human animals.

Some Teachings of the Jewish Talmud Where a Jew Should Do Evil

Moed Kattan 17a: If a Jew is tempted to do evil he should go to a city where he is not known and do the evil there.

Penalty for Disobeying Rabbis

Erubin 21b. Whosoever disobeys the rabbis deserves death and will be punished by being boiled in hot excrement in hell.

Hitting a Jew is the same as hitting God

Sanhedrin 58b. If a heathen (gentile) hits a Jew, the gentile must be killed.

O.K. to Cheat Non-Jews

Sanhedrin 57a . A Jew need not pay a gentile the wages owed him for work.

Jews Have Superior Legal Status

Baba Kamma 37b. If an ox of an Israelite gores an ox of a Canaanite there is no liability; but if an ox of a Canaanite gores an ox of an Israelite...the payment is to be in full.

Jews May Steal from Non-Jews

Baba Mezia 24a . If a Jew finds an object lost by a gentile ("heathen"[mrknutí jedním okem] it does not have to be returned.

Jews May Rob and Kill Non-Jews

Sanhedrin 57a . When a Jew murders a gentile, there will be no death penalty. What a Jew steals from a gentile he may keep.

Baba Kamma 37b. The gentiles are outside the protection of the law and God has "exposed their money to Israel."

Jews May Lie to Non-Jews

Baba Kamma 113a. Jews may use lies ("subterfuges"[mrknutí jedním okem] to circumvent a Gentile.

WAIT...THERE'S MORE -

Non-Jewish Children are Sub-Human

Yeb...Automaticky kráceno

294240

11.8.2013 4:42

RE: mám obavu

steve 70.?.?.?

Reakce na 294240

.. a to je ta "pravdolazga" naseho streca vasika havluj ..
Jeste ze mame takove nejlepcii pratele ! Ooo - my se mame ! [smích]

294241

11.8.2013 10:51

RE: mám obavu

Emil Robot 88.?.?.?

Reakce na 294231

Zcela očividně zastáváte ten "nezpochybnitelný oficiální,řádně předpojatý názor na problém",ale unikají Vám velice závažné skutečnosti,které celý problém ukazují v poněkud jiném světle a ve vlastním zájmu bych vám radil se s nimi seznámit a začít si je dávat do souvislostí v návaznosti na historické události s dnešním děním.Zbavte se předpojatosti a přijdete k překvapivým zjištěním,které i mě v jistém okamžiku,byly "těžce stravitelné"
a trvalo nějakou dobu,než jsem jednotlivá fakta a nevyvratitelné důkazy a vazby uspořádal tak,aby dávaly ucelený obraz.A dnes už nejenže tím,co se dnes ve světě děje nejsem překvapen,ale vůbec nepochybuji,čím dílem to je..... [mrknutí jedním okem]"není kouře bez ohně"a"každá příčina má svůj následek a obráceně"....

294252

11.8.2013 16:09

RE: mám obavu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294231

Do těch "plynových komor" nahnali Židi židy . Udělejte si pořádek v terminologii.

294259

7.8.2013 20:27

Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........

Yoan Yoachym pav (tečka) nemec (zavináč) seznam (tečka) cz 46.?.?.?

Moc zajímavé čtení. Ještě pár poznámek k člověku samému. Žijeme v době přelomové a neměli bychom se nechat zastrašit "těmi co všechno smí". Žijeme v době jakéhosi konce běhu dosavadních věcí ("konec světa" dle starých kultur). Jak to bude vypadat dál? Záleží to hodně na nás, protože pečení holuby, ani duchovní pokrok nepřicházejí sami od sebe....Ale už raději dost filozofování alespoň pro tentokrát. Autor článku píše o přírodních bytostech, což je zajímavé. Protože na rozdíl od člověka oni v přírodě dělají CO DĚLAT MAJÍ. Pro člověka se vztahují ZÁKONY ZPĚTNÉHO PŮSOBENÍ, jedním z nich je zákon KARMY.
A zde začíná podstata maléru. Lidé, co se věnují čarodějnictví, kartám, astrologii atd. potkávám na každém kroku plno....ti co dříve nevěřili v nic, tak najednou chtějí věřit v něco....a usměrňovat a ovlivňovat své spolubližní. Ve vesmíru je přítomna neutrální část Boží síly a na člověku je jak s tím bude zacházet nebo nebude a jaké pak budou následky. Karma je něco co jsme SAMI prožili a PROCÍTILI. Když se někdo rozhodne nám něco zlého udělat už to zdaleka nemusí vyplývat z naší údajné těžké karmy, nýbrž ze SVOBODNÉ VŮLE A ROZHODNUTÍ dotyčného..., a také z naší neopatrnosti, protože jsme se neměli promenádovat například v noci tam, kde se dá ledacos očekávat. Je to věc, ve které se hodně chybuje....a není dovoleno beztrestně porušovat soulad a harmonii, ať už je to z důvodů jakých chce a ve jménu čeho chce.
Mám potřebu k článku doplnit pár výše uvedených námětů. Jinak zdravím všechny lidi dobré vůle a přeji jim jen to nejlepší, ještě lepší než co by si mohli sami představit. Yoan Yoachym

294169

8.8.2013 11:23

RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........

fohat 194.?.?.?

Reakce na 294169

DR Dyer ve filmu Shift do říká jasně..aneb,jak se do lesa volá,tak se z lesa ozývá http://www.youtube.com/watch?v=-K9TZg7lC2w

294175

8.8.2013 14:12

RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........

Dap z lesa 37.?.?.?

Reakce na 294169

zajímavý určitě....jen ta doba není zas tak přelomová, jen z pohledu života vlastního jedince. To samé si určitě mysleli při zrušení otroctví nebo roboty...vždyt i dnes se dá žít poměrně spokojeně, jen to člověk musí umět a vážit si SKUTEČNĚ důležitých věcí. Většina nespokojenosti pramení jen z touhy vlastnit, nikoli skutečně používat...je třeba se naučit žít a ne jen stále toužit[smích]
Ve Švýcarsku dali dohromady 130tis.podpisů nutných pro referendum o zavední základního příjmu.To je předpoklad skutečného posunu ve společnosti..

294177

8.8.2013 16:48

RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 294177

Jen jestli netoužíte po Švýcarsku...

294178

9.8.2013 16:39

RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........

petesv 95.?.?.?

Reakce na 294169

To je stejné jak filosofie amerického Tygřího Oddílu za války ve Vietnamu "Zabili jsme každého. Neměl tam být"

294207

8.8.2013 9:50

Nicole

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Kdo chce vice porozumet nasemu svetu si musi precist tento na generace stary plan. I sam Henry Ford po precteni prohlasil ze jde videt ze vse vychazi jak je to tam vypsane. Sam take vytisknul knihu o Zionistech a o jeho skusenotech. Oni proste krok od kroku rozbiji nas svet protoze maji plan sami vladnout svetu. Planuji mit jednu svetovou vladu, soud, banku, policiji, armadu atd. Momentalne snizuji svetovou populaci mnoho ruznymi zpusoby a financne krachuji staty. Chteji mit 500.000 obyvatel, kteri budou cipovani a jejimi sluhami. Pomoci jejich Federal Reserve Bank v Americe,kterou si podvodne zalozili si tisknou penize a vlastni skoro vsechny korporace a velmi ovlivnuji Americkou vladu. Maji sve agenty vladnujici skoro v kazde zemi. A ve zkratce, co se deje bylo davno naplanovane. Zakladaji falesne valky a ruzne zastrasujici terory a pomoci vlasneni vsech tisku, mediji manipuluji, ovlivnuji lidi. Umeli se dobre pretvaret a jit tajne za svyma plany, ale lide se jiz probouzeji. Oni a jejich Illuminati skupina vzdy nasazuji ruzne rezimy a tak to bylo i v Ceskoslovensku. Havel byl jeden z nich. Takze 1% Illuminati vladne 7 bilionum. - Google - Jew Watch - The Protocols of the Elders of Zion - Full Text Folder
www.jewwatch.com/jew-references-protocols-full-text-folder.html‎
The Protocols of the Elders of Zion - Table of Contents - Preface - Introduction ... This Scholarly Library of Facts about Domestic & Worldwide Zionist Criminality.

294173

8.8.2013 17:03

RE: Nicole

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 294173

Půlku Prahy bych jim klidně dal už teď, ať si ji klidně očipujou a spláčou nad výdělkem. [chechtot]

Nevidím na Vašem příspěvku nic k doplnění, tak snad jen, že zmiňovaná teorie hovoří o redukci na 500 milionů obyvatel (500.000k).

Když se nad tou konspirační teorií zamyslím, nezní mi vůbec nelogicky. Slabé elity vychcípají, a těm nejsilnějším bude k pocitu nadřazenosti a potřebám obživy těch 500 milionů obyvatel stačit.

Elitami bude tou dobou jenom Amerika a její bezvýznamné satelity, v první řadě samozřejmě nejvěrnější ČR a Izrael (Kontrolní otázka: jaký bude mezi těmito zeměmi rozdíl? Ano, v Izraeli budou i nadále židi, ale v ČR už nebudou Češi).

Co se stane s Ruskem, nevím, ale určitě něco hrůzostrašného; mám takový dojem, že si bude u Ameriky tak koledovat, až bude vymazáno z mapy.

294179

8.8.2013 19:03

RE: Nicole

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 294179

"Co se stane s Ruskem, nevím, ale určitě něco hrůzostrašného; mám takový dojem, že si bude u Ameriky tak koledovat, až bude vymazáno z mapy."

[chechtot] [chechtot] [velký smích] [vyplazený jazyk] [chechtot]

294180

8.8.2013 19:33

RE: Nicole

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 294179

Ale, ale pane Siddur, proč tak pesimisticky.. Třeba to bude úplně jinak - USA zkrachují a rozpadnou se na 4 části a bude klid. Síla USA stojí jen na dolaru a zbraních. Na podkopání dolaru se usilovně pracuje a až to bouchne, co pak může USA Army udělat?? Buď zahájí jadernou válku, čímž zničí i sami sebe, nebo neudělají nic - celý svět najednou nebudou moci okupovat. Zejména, když jim dojde ropa do jejich USAF (válečné letectvo..). To na břidlicový plyn zatím nelétá a na řepkový jakbysmet... Takže já Rusku věřím a jsem mírným optimistou. Vždyť boží mlýny melou pomalu, ale jistě a někdy už konečně pravda a láska musí zvítězit.. [smích] [smích] [smích] [cool]

294184

9.8.2013 0:06

RE: Nicole

moucha 178.?.?.?

Reakce na 294184

Síla SSA stojí na lži, a proto slavně zvítězí Pravda. [smích]

294192

9.8.2013 15:21

Sila USA

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 294184

Sila USA, podobne ako sila akéhookoľvek národa, leží v jeho ľudskom potenciáli. Hlavne v ňom.
A ten v USA ide dole vodou.

To len na doplnenie, ináč s Vami v pohode súhlasím.

294205

11.8.2013 23:46

RE: Nicole

Mi 37.?.?.?

Reakce na 294173

Já to vidím tak, jak se píše v Bibli.To že se po staletí Židé roztahují po světě, není tak, že by sami chtěli. Oni si nevládnou, neb byli Bohem rozptýleni po zemi za neustálé hříchy Izraele, ač vyvolení jako lid pro zvláštní vlastnictví, nakonec Boží hněv vygradovali tím že zahubili Ježíše, Božího syna poslaného na zem.
To jak se jim dařilo po staletí bylo samozřejmě tím že od Boha dostali určité přednosti, leč i ty postupně degradují spolu s hnusotami které provádějí, viz jejich pojmenování ostatního lidstva ,,Gójmi,, a vytvoření humusu jako je Talmud-viz prorocrví:,, Kdo k tomuto přidá, bude mu přidáno ran, popsaných v tomto svitku,,......Zjevení Janovo.Nezachovali písmo v celku ale od nového zákona se odtrhli, Ježíš byl pro ně trnem v oku i s proroctvími o něm...Ještě mne napadá, že Bible popisuje světovládce jako šarlatové zvíře, které musí ostatní země poslouchat a je tam takový zajímavý detail, :,, až uvidíte, jak stojí svatost na svatém místě, kde by stát neměla, prchejte k horám,,.......
To by mohl Být Izrael, který byl v Biblických dobách vyvoleným národem pro Boží jméno. Ale když se zaplétá už i s pohanskou světovládou, Amerikou, je toto právě ta poslední kapka, co do dějství Biblických posledních dnů. Jestli chce někdo vidět Židy v tomto světle, nebudu mu to vyvracet, ale až sama doba prokáže, jak to je.A trestu neujde ten, kdo měl výsadu a zneužil ji.

294266

13.8.2013 3:46

RE: Nicole

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 294266

Ale když se zaplétá už i s pohanskou světovládou, Amerikou, je toto právě ta poslední kapka, co do dějství Biblických posledních dnů. Nokole-tady pletes mnoho veci dohromady,ktere po pravde receno spolu nesouvisi,vezmi napriklad tu vetu s pohanskou vladou,Amerikou,ta Amerika je jinaci Israel,tam vladnou zide,takze s zadnou pohanskou zemi se nezapletaji,tak,jako Amerika v dobe "Studene valky" se take nezapletala,komunisti-zide v Moskve se prece nebudou navzajem nicit s komunisty-zidy v Americe.Jen vzpomen "Marenku",ktera obevila sve zidovstvi az kdyz se stala ministrem zahranici u tech nejtvrdcich kapitalistu,"kteri vytrubovali,ze kapitalismus je nejvetsi nepritel komunismu,ale,dedecek "Marenky" byl pravou rukou Stalina,ktery jej verejne pochvalil na schuzukonsomolu, v pravde receno zide si rozdelili svet a na obou kreslech sedeli jen oni a nikdo jiny.Pan president Havel mel trinact poradcu a vsichni zide,mas dojem,ze si Cesi vladli v Ceskoslovensku a nebo zide?
Co,Slansky-Salzman a spol,obzalovany z diverse komunismu a jinych nesmyslu, po pravde receno,pozdeji s popraveny Slansky,opet stal padlim hrdinou,zidovsky prokurator jez jej poslal na smrt se jeste za sveho zivota dockal clanku,ze Cesi jej popravili,proto se v dobe Sametu ztratili dokumenty ministrstva vnitra o zidovskych spolupracovniku a jinych,coz ani Cibulkovi noviny nemohli zachranit,kdo je kdo ?
Karlovrsky zidovsky celosvetovy sjezd rozdelil Ceskoslovensko driv,nez se neco octlo v mediich o desitky roku pozdeji,myslis,ze dnesni vlada v Cechach je ceska ,po zkusenostech za poslednich desitek roku?
Co, se zda,tak,je jen a jen snem,ale zkutecnost je jina a ta se nam nerekne,nebot s dobre informovanymi lidmi se tezko manpuluje.
Jen,tak, mimochodem na zaver,kde myslis,ze komunismus zacal?
Odpoved : V Americe vysly prvni komunisticke noviny v jazyku jidis!
Marxuv hrob neni v Moskve ,ale,v Londyne a Engls byl tvrdym kapitalistou,co podporoval toho rabinskeho synacka-Marxe,jez byl zenat se slechticnou,za jejiz penize vysla kniha-jez se stala "bibli " komunismu.

294314

8.8.2013 21:47

Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců

drfie 212.?.?.?

>To, co je rozhodující pro fungování jakékoliv společnosti, je způsob jakým se lidé dostávají k politické a ekonomické moci a jakým způsobem si ji udržují.
Způsob, jakým se volí vláda (nebo jakým diktátoři předávají moc nástupcům) není zas tak důležitý. Důležité je, jakou moc ti vládci nad lidmi mají. A platí, že čím méně, tím lépe.

294187

9.8.2013 15:28

RE: Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců

Norman redakcia (zavináč) nadhlad (tečka) com 85.?.?.?

Reakce na 294187

S Vami nesúhlasím.
Sloboda spoločnosti zvyšuje jej flexibilitu, teda zvyšuje jej schopnosti, pomáha jej meniť sa, reagovať. Ale pre blaho spoločnosti je to menej dôležité ako to, KTO sa k moci dostáva.
Je dôležitejšie to, AKE sú rozhodovania,dobré alebo zlé, ako to, či sú presadzované voľne, alebo tvrdo.

Platí tu asi aj pravidlo:
Dobrý diktátor je lepší ako dobrá demokracia, ale zlý diktátor je horší ako zlá demokracia. Čiže vlastne večná otázka - riskovať, alebo sa uspokojiť s priemernosťou?
(Tá otázka nemá riešenie, je to risk, musíme si vybrať, zaťať zuby a znášať dôsledky)

294206

9.8.2013 19:41

RE: Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců

petesv 95.?.?.?

Reakce na 294206

Ano, přesně. Zatni zuby a začni mašírovat. Přesně tak se pozná správný komsomolec.

Je to hnůj, ale takoví jsme lidé. Hlavně tu v Juropě.

294212

9.8.2013 10:42

Nedivme se, spíše hledejme podstatu našich omylů

Pavel Krob 93.?.?.?

Představte si politika, který říká pravdu a dokáže přiznat chybu. Neříkám, že neexistuje, ale v současné době při stavu kultivovanosti ducha našeho národa nemá šanci být zvolen ani na komunální úrovni natož na té národní. Současní politici to vědí příliš dobře (aspoň ti inteligentní) a chovají se tak aby mohli být zvoleni.Dnešní člověk nechce slyšet pravdu, jednak slovy Piláta Pontského neví co to pravda je a hlavně pravda může být velice nepříjemná a neladící s obrazem naší představy světa. Můžeme se pozastavovat nad mírou pokrytectví, oportunismu a lží v nichž je současná politika zabředlá ovšem nic to nezmění na faktu, že podstatou onoho chování jsou námi propagované a hlasitě vyznávané hodnoty tohoto světa. Politici se přizpůsobili našemu vidění potřeb a hodnot, vpodstatě jsme si je sami vyselektovali k obrazu svému. Zůstávají ti bez ideálů, bez svědomí a bez charakteru.

294202

Příspěvků: 37

07.08. 06:50 ppppp  prijde mi to zbytečne složité
07.08. 08:20 slak  RE: prijde mi to zbytečne složité
07.08. 07:37  lenže -
07.08. 10:37 Sadko  RE: lenže -
07.08. 12:54 krasoprd  RE: lenže -
07.08. 08:30 Bubeník  Zbytečně mnoho slov
07.08. 11:19 luke777  RE: Zbytečně mnoho slov
07.08. 17:24  RE: Zbytečně mnoho slov
07.08. 10:17  Nápis na prezidentské standartě na Pražském hradě
07.08. 12:39 krasoprd  Myslím si...
07.08. 14:14 fohat  holou větou...
07.08. 17:58 r.m.  jasné to je, jenom nad jednou věcí stále bádám
07.08. 18:07 omega13  mám obavu
07.08. 19:26  RE: mám obavu
10.08. 20:53 cizek.jiri  RE: mám obavu
10.08. 23:30 Andrew Siddur  RE: mám obavu
11.08. 04:14 Robert Nohejl  RE: mám obavu
11.08. 04:42 steve  RE: mám obavu
11.08. 10:51 Emil Robot  RE: mám obavu
11.08. 16:09  RE: mám obavu
07.08. 20:27 Yoan Yoachym  Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........
08.08. 11:23 fohat  RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........
08.08. 14:12 Dap z lesa  RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........
08.08. 16:48 Andrew Siddur  RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........
09.08. 16:39 petesv  RE: Mír a pokoj blízkému i vzdálenému.........
08.08. 09:50  Nicole
08.08. 17:03 Andrew Siddur  RE: Nicole
08.08. 19:03  RE: Nicole
08.08. 19:33  RE: Nicole
09.08. 00:06 moucha  RE: Nicole
09.08. 15:21 Norman  Sila USA
11.08. 23:46 Mi  RE: Nicole
13.08. 03:46 Robert Nohejl  RE: Nicole
08.08. 21:47 drfie  Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců
09.08. 15:28 Norman  RE: Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců
09.08. 19:41 petesv  RE: Rozhodující je množství svobody = málo moci vládců
09.08. 10:42 Pavel Krob  Nedivme se, spíše hledejme podstatu našich omylů

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 048