Diskuze k článku

Čína se má co ohánět

Příspěvků 26

28.6.2013 7:21

Komentáře k Číne

Jacob 193.?.?.?

Autore, autore Čína je daleko a má zcela odlišnou kulturu i strukturu všeho na co jen můžeš pomyslet. Nekoukejme na Čínu, ale raději věnujme pozornost Itálii, která za účelem vstupu do EU prováděla kouzla se svým státním dluhem. Věnujme pozornost rozhodnutí v EU, že za problémy bank budou škodní investoři. Kdo jsou investoři? Jsou to střadatelé? Chystá se tímto řízený pád vybraných bank a ožebračení střadatelů nebo národů? Kypr byl zkouška?

292320

28.6.2013 9:34

RE: Komentáře k Číne

Jan Dvořák 193.?.?.?

Reakce na 292320

Na komentář o Itálii taky dojde. O falšování jejich dat se mluví již několik let, proto to není žádná převratná novinka.
Vzhledem k velikosti ekonomiky měla v tuto chvíli Čína při analýzách přednost.

O odpovědnosti střadatelů za ztráty bank jsem psal zde: http://proinvestory.cz/jaka-skutecna-pozice-bankov...

Kypr byl vzor.

292329

28.6.2013 10:52

"Vrátit věcem jeich pravé jméno." Konfucius

Sadko 85.?.?.?

"Stávající model čínské ekonomiky je postaven na velkém množství levné práce a velkých zásobách peněz (devizových rezerv) a v posledních několika letech i na hladových zdech."

1. S rostoucí kvalitou produktů roste i cena práce, cena dotyčných produktů, polotovarů a surovin.
2. ČLR je suverenní stát a má výstostné právo na tištění peněz.
3: Valutové rezervy ČLR, a jejích institutů, jsou do té míry podstatné, že nemohou být v rámci cyklu: konjuktůra, recese, krise, t.j. za normálních - mírových - okolností vyčerpány.
3. Politika jednoho dítěte je probematická z hlediska vnitropoitické stability, ale nikoliv z hlediska ekonomického: potřebné síly mohou být kdykoliv importovány - viz SRN.
4. Se stavbou "hladových" zdí má Čína ty největší a nejlepší zkušenosti na světě. Češi ostatně také - byla to zlatá doba Otce národa, nebo snad ne?
5. Do jaké míry odopovídají současné informace ekonomické realitě? Do jaké míry jsou, v případě positivní odpovědi, naznačné problémy následkem korrektůry rozhodnuté na nejvyšší státní úrovni?
6. Je pro stát, který vyvedl ve nesmírně krátké době třiceti let, 1,3 milliardy lidí ze sotva popsatelné bídy a zaostalosti do středu moderní lidské společnosti jen zdání, že by nezvládl situaci vylíčenou v článku pana Dvořáka?

Čína dokázala a dokazuje dnes a denně dát najíst 1.3 milliardě svých občanů. Znalci z miroskopických států s obzorem sotva pár milionů konsumentů posuzují zemi, která je větší než Evropa a má tolik obyvatel jako EU, USA, Rusko a pár zemí k tomu, dohromady.

Kdo v Číně byl, byl tam pan autor článku, ví, že Čínu nikdo nemůže zastavit. A právě její neporovnatelné dějiny jsou její nejdůležitější surovinou, její nesilnější zbraní. To je ale těžko pochopit v zemi, která svoje dějiny upravuje dle přání hegemona a logicky, se za ně, zcela bezdůvodně, stydí.

Se sympatií pro kommunisty nemá napsné to nejmenší společné. Ale v Číně zatím zvládli danou úlohu. Za jakou cenu? My jsme zde měli dvě světové války, oni Mao-Tse-Tunga.

A, jak to řekl jednou Napoléon: "Morálka se má k výzbroji 3:1"

292339

28.6.2013 16:57

RE:

Jan Dvořák 193.?.?.?

Reakce na 292339

Aktuálně je Čína ve finanční válce se Spojenými státy. Tam má velkou šanci, zvláště pokud by zavedly zlatem krytou měnu. Snaží se protlačit juan kde se dá - viz měnové swapy, dobývání Latinské Ameriky, snaha vytlačit Spojené státy do izolace.... To je jasné, články na tato témata jsem také publikoval.

To ale neznamená, že jí nehrozí rizika v tomto článku zmíněná. Jde o to, co převáží.

Jak to Čína zvládne se ukáže za pár let.

292376

28.6.2013 21:43

RE:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 292376

Z ekonomických vojen sa dá vyjsť víťazne, ale s veľkými šrámami a víťaz sa určuje koho mocenská štruktúra bude viac intaktná, keď sa pozrieme z tohoto pohľadu Čína sa zdá byť jednoznačným víťazom z viacerých dôvodov:,
-má výrobné kapacity a vyrába, len mu chýba silný vnútorný trh, kým USA má iba trh, lebo adekvátne kapacity chýbajú;
-má silných spojencov (tak vo vojenskom ako aj v ekonomickom zmysle-mám na mysli Rusko a Indiu), kým spojenci USA sú de facto skrachovanci;
-robí rozumnú zahraničnú politiku, robí neuveriteľné medzinárodné obchody, vykupuje všetko čo prináša hoci aj minimálny úžitok a snaží získavať spojencov tam kde sa dá, kým USA v tomto zmysle píli pod sebou konár.

Asi o tom napíšem článok na proinvestori.

292390

29.6.2013 6:53

RE:

none 85.?.?.?

Reakce na 292376

Tak tedy byste mel znat posledni averejnenou petiletku Ciny. Jak se pak muzete divit, to nechapu.

Nejdrive si proctete informace k te petiletce a ihned naleznete odpovedi.

Tedy:
Rizika samozrejme jsou, ovsem vy neuvadite priciny a duvody. Cina je samozrejme dopredu s riziky obeznamena, co prinese preklopeni smerovani Cinske ekonomiky, uvidime.
Pokud uvazim, ze doted podnikla jen velmi malo chybnych kroku, tak jim to vyjde. Zde ani nejde o nejaky "rezervni juan", ale spise o outsourcing do zemi mimo Cinu, zpevneni investic a stabilizaci vnitrni ekonomiky, tentokrat s durazem na DOMACI poptavku, ktera se potichu tvori s bobtna.

Bude to tedy prechod z rozvojove zeme (ano rozvojove z pohledu starych ekonomik), na standartni socialni model Evropskych zemi. Zjednodusene, Cina presune domaci otrokarinu do zemi, ktere maji potrebnou levnejsi pracovni silu a nezamestnanost.
V soucasne fazi si to jiz klidne muze dovolit a ZAROVEN by jen ztezi nalezla vhodnejsi okamih, prave diky krizi zapadnich ekonomik. V petiletce je zaroven posileni socialni oblasti a zvyseni zivotni urovne pro podporu domaci poptavky.

Jiz nekolik let hromadi zlato, zvysuje rezervy a investuje (nikoli za zlato, ale za dolary...). Na to staci i logika.
No presto si nemyslim, ze Cina nekdy bude miit zajem na vytvoreni rezervni meny z Juanu. Ani omylem. Pokud neco, bude trvat na vytvoreni obchodni meny, kryte zlatem v zemich BRICS, celosvetove by to neproslo. Ostatne myslim, ze hlavni tahoun myslenky na BRICS banku a vlastni ratingove agentury prichazeji z Ciny, nikoli Ruska.

V planovanem hospospodarstvi Ciny je mimo 5 lete take rozsirena prognostika pro dalsich 15 let vyvoje...

292407

2.7.2013 2:25

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 292376

"Jak to Čína zvládne se ukáže za pár let."

Za pár let? Už sa to prejavuje, viď kurz CNY, čistenie bankového a medzibankového sektora s bolestivými následkami, no nie pre megakorporácie(finančné), ktoré zhltnú za babku ten zvyšok, odvodňovanie, COMEX(CRIMEX), GLD, fantastické príležitosti na postupný predaj dlhopisov a následné skupovanie zdrojov za facku, viď sektor kovov, energii, potravín. Tento plán má úplne na háku bežných investorov a malých ľudí, budú zožratí, hlavne na západe. Ide o to, čo najdlhšie udržať Číňanov v kľude a pomaly ich naučiť konzumnému životu.

292532

28.6.2013 20:48

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 292339

"2. ČLR je suverenní stát a má výstostné právo na tištění peněz."

To je omyl. Čína nepatří mezi asi poslední čtyři státy se suverenní centrální bankou, ani Rusko mezi ně nepatří.

292388

28.6.2013 22:22

RE:

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 292388

>"2. ČLR je suverenní stát a má výstostné právo na
>tištění peněz."

>
>To je omyl. Čína nepatří mezi asi poslední čtyři státy se
>suverenní centrální bankou, ani Rusko mezi ně nepatří.


Rusko, práve pred nedávnom schválil zákon o nezávislosti svojej centrálnej banky, kvôli tomu aj sa zmenila ústava. Informovali o tom len Ruské médiá všade inde ticho ako po pešine. [oči v sloup]

292394

29.6.2013 11:38

RE:

Sadko 85.?.?.?

Reakce na 292388

"Centrální banka (nebo také ústřední banka), často také národní banka, je základní banka státu. Je vrcholnou institucí bankovního dozoru a určuje měnovou politiku v zemi." (Wikipedie)

"Úkoly centrální banky: Dále sleduje počet peněz (vydává i stahuje peníze z oběhu, množství peněz v oběhu také ovlivňuje vydáváním či nákupem dluhopisů), spravuje rezervy[5] ve zlatě[6] a cizích měnách. Hlavním nástrojem banky je stanovení úrokové sazby, od které se odvíjejí sazby jednotlivých obchodních bank." (Wikipedie)

"emituje (vydává) hotové peníze (bankovky a mince) do oběhu" (Wikipedie)

"Z 194 zemí, které jsou považovány za nezávislé, existuje 170[7] centrálních bank, které se dále dají rozdělit do tří skupin podle vlastníka – např. Švýcarsko má centrální banku v soukromých rukou, Velká Británie, Francie, Čína a řada dalších v rukou státu; Spojené státy americké, Belgie a Japonsko ve smíšeném vlastnictví."
(Wikipedie)

292414

28.6.2013 10:52

To co ve zkutečnosti nefunguje je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 37.?.?.?

doposavadní model kýžených 100% zaměstnaných Za SOC. a nyní kýžených 95% Za moderního otrokářství. ]iž dnes je 60% pracovních míst uměle vytvářených. způsob jak se využívají stále novější technologie je dětinstý, dementní, totalitní, ale rozhodně není pro změnu zavedeneho pořádku a mentality. Zatím chceme být otroky a soutěžit mezi sebou o lepší postaveni. Bílá rasa je v tomto napřed před v Cínou v tom jaké to přináší krize. Jenže jich je 2- 3x tolik a víc drží při sobě. Ještě víc než třeba Němci a zároveň jsou méně agresivní. Tento koktejl by mohl přinest lepší než tu kdy doposud co bylo. Mimochodem v Číně už můžou mít 2 děti | ve Větnamu je to 1 a u nás neuživíte důstojně ani1/2 avšak nepřizpůosobivý jich mohou mít 10 a více.
Jak to dělat lépe? Chodit k volbám? A koho jako volit? Ptám se vážně.

292340

28.6.2013 11:02

Čínu hodnotí ekonomové

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Čínské hospodářství je hodnoceno ekonomickými ukazateli, všude čteme, že je to nejproduktivnější ekonomika atd., ale jako obyčejného člověka mne více zajímá kvalita jejich zboží, tam už ta nej- nej- poněkud docházejí. Jaký má smysl chrlení obrovských neprodejných množství veteše (často ohrožující zdraví)? Na některých výrobcích pro jistotu ani nenajdete "Made in...".

292341

28.6.2013 17:18

RE: Čínu hodnotí ekonomové

dub 89.?.?.?

Reakce na 292341

a napadlo vás někdy, že tento šunt si u nich evropští a další dovozci objednávají záměrně?

protože kdyby nebyla potpávka, nebyla by nabídka. a pochybuji, že tu poptávku vytváří lidi tím, že chtějí sračkové jedovaté a nekvalitní zboží.
spíš bude asi vytvářena šmelináři a překupníky, kteří chtějí skoro zadarmo nakoupit a za maximum prodat. (stačí vzpomenout jen tak namátkou např. čínskej lanšmít - za komančů kvalitní mňamka, dneska by to nežralo ani prase - proč? protože si to u nich někdo takto objednal).

292377

28.6.2013 18:04

RE: Čínu hodnotí ekonomové

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 292377

Což o to, o nápad by snad nouze nebyla. Poptávka je vytvářena jednak nízkými cenami, jednak likvidací domácí konkurence (koupí se firma - my ji ještě rádi prodáme - a pak se zlikviduje). Tudíž chceme-li něco koupit, velký výběr není, zvlášť, když pořád slyšíme na cenu jako hlavní kritérium. A celé je to jenom naše blbost a slabost. I kdyby se nám rozsvítilo teď, je stejně pozdě, máme holé pozadí a prázdné ruce.

292380

28.6.2013 18:40

RE: Čínu hodnotí ekonomové

dub 89.?.?.?

Reakce na 292380

ale číňani za to nemůžou ne? ty dělaj a dodávaj jen to, co se od nich chce.
takže chyba je na jiné straně a i záměr je někoho jiného...

a částečně si to skutečně děláme sami. stačilo by ty šunty nekupovat a tím zlikvidovat poptávku po takovém šmejdu. a u spotřebního zboží mě opravdu nenapadá momentálně nic, bez čeho bych se neobešel, tudíž to nekupoval a nechtěl ani zadarmo.
a pokud snad člověk něco skutečně nutně potřebuje, je lepší si připlatit. a skutečně potřebných věcí zas tak moc není...

292382

29.6.2013 9:37

RE: Čínu hodnotí ekonomové

petesv 109.?.?.?

Reakce na 292382

A z čeho že mají připlatit za lepší zboží? Teď zrovna čtu vážně míněný inzerát "práce pro řidiče VZV v Ostravě 70 Kč", to máte 2,5 Euro brutto. Po zaplacení ubytování a dopravy mu zbude akorát na "výrobní salám" za 40 Kč/kg z masného odpadu a soji.
Prakticky veškeré zboží v řetězcích je stejný, ale předražený zamaskovaný čínský šunt co jinak prodávají vietnamci. Nebýt jich tak spousta lidí si novou věc nekoupí.
Výše zmíněný řidič VZV investuje do vzdělání svých dětí (pokud si je nerozvážně pořídil), určitě bude šetřit do všech pilířů důchodové reformy, stavebního spoření a jednou rozhýbe náš stagnující trh na zlost Číňanům.
Číně taky stačí uvolnit politiku kontroly porodnosti, aby došlo k populační explozi. Ovšem až v Česku dozní vlna dětí "husákových dětí", teprve se ukáže veškerá polistopadová bída. S importem pracovní síly to taky nebude jednoduché. Stejné demografické problémy mají všude kolem. Navíc Rusko je dnes druhý po USA stát co do počtu gastarbeitrů, takže i spousta ukrajinců změní působiště. Žádný český politik nevidí dál než do nejbližších voleb a na své "kapříky".

292410

28.6.2013 17:31

RE: Čínu hodnotí ekonomové

pawman 80.?.?.?

Reakce na 292341

Ono to není tak, že by Čína záměrně vyráběla šmejdy - Čína jako třetí velmoc létá do kosmu a to je sakra hi-tech... Čína je pouze výrobce a vyrobí to, co si kdo zadá a jak si to zadá a hlavně za kolik si to zadá. Srovnejte s kvalitou potravin v obchodních řetězcích... To je také důvod, proč dnes například nemáte moc šancí koupit vysoce kvalitní elektroniku - například PIONEER vyráběl špičkové televizory a protože odmítli výrobu přemístit do Číny kvůli krádeži technologií, museli ukončit výrobu. To samé třeba značka TECHNICS, tu to položilo úplně... Chyba je v tom, kdo si co zadává a v současném tlaku na co nejnižší cenu.

292378

29.6.2013 20:40

RE: Čínu hodnotí ekonomové

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 292341

V podstatě takto - většina Evropských firem vyrábí své věci (spotřební zboží zejména..) v Číně a pak si tam dají jen své logo. Nebo "Made in EU", jak je tedka v módě.. Takže v Číně opravdu vyrábí od super věcí, které se prodávají pod jinými značkami, až po tu veteš. Ale není ta veteš náhodou zmetky, které by normálně měly skončit na skládce, ale naši dovozci je berou, protože i na nich něco vydělají?? nebo odpad ze Západní Evropy, který je pro tu Východní ještě dobrý??
Vše je o penězích či o kupní síle - mít platy jak na Západě, nikdo šunty kupovat nebude. Takto musí, protože na dražší věci lidé nemají.. [cool]

292428

1.7.2013 1:41

RE: Čínu hodnotí ekonomové

p. 60.?.?.?

Reakce na 292428

..clovek by mel bejt Cine vdecnej za tu vyrobu kdyz jejich sluchatka stoji 2 dolary a Sony 60 dollaru nebo sticks atd ...potrebujete jich nekolik rocne /se ztraceji snadno a zapominaji/.....Jinak by z nas korporace stahly kuzi za ziva uz davno...i treba za jedovatou zvejkacku....Kdyz si chce US Gov. koupit prave tu zvejkacku musi si od Ciny pujcit...a ma dluh okolo 17 trilionu dolaru....Vzpominam na prorocky film kde V.Burian rozhoduje kolik kteremu dluzniku dat a nakonec nikdo nedostal nic...!!! ...Minus , -17 trilionu a z toho jde treba pomoc Izraeli 7 bilionu a dalsi taky maj ruku natazenou...zajimalo by me jak to delaj , hodilo by se to , novej system jak z obrovskyho dluhu jeste rozdavat a jak dobre funguje...

292456

28.6.2013 19:31

Politika jednoho dítěte v Číně

brasol 88.?.?.?

Politika jednoho dítěte nebude mít v Číně tak velký negativní efekt, protože bohatší rodiny si mohou v pohodě dovolit zaplatit pokutu za další dítě, což znamená přinejmenším plus pro průměrnou vzdělanost. Druhá věc je, že Čína nemá žádný extra štědrý důchodový systém, což opět snižuje devastační efekt politiky jednoho dítěte.

Ano negativní efekt to mít bude, ale imo zdaleka ne takový jako většina lidí předpokládá.

292385

28.6.2013 22:03

Co pan Dvořák opomenul

MoUdrostrak 95.?.?.?

Pan Dvořák opomenul fakt, že Čína už ovládla i svět mimo Čínu samotnou.
Singapore je čínským produktem, kde Evropané, Malajsijci a další etnika dobrovolně přepustili otěže Čiňanům.
Stejné je to v Eustrélii, kde předevčírem Kevin Ruud vyšachoval kolegyni z křesla premiéra. Kevin Ruud zvládá mandarínštinu na jedničku.
A takhle by šlo pokračovat letem světem dál a dál.
Pan Dvořák neřeší PROČ Číňané nepodlehli Pravdě & Lásce?!
PROČ svět podléhá jim, ale je nechávají „západní hodnoty" chladnými... [chechtot]

292393

30.6.2013 0:43

RE: Co pan Dvořák opomenul

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 292393

Pretože "pár rokov" či desaťročí západného vplyvu či maoizmu nemohlo zničiť dva a pol tisícročia starý a pritom kontinuálny, stále živý, a preto "rokmi overený" odkaz majstrov ako Konfucius, Lao-c či Sun-c (Sun Tze).
Čokoľvek by sa proti týmto odkazom postavilo, pôsobí len ako krátkodychá novota či vymyslenosť... Tí muži rozpoznali a solídne popísali ako funguje svet ľudských vzťahov, ako by mal fungovať a prečo je správne konať podľa ich odkazu. Čiňania to vedia.

292431

30.6.2013 19:28

RE: Co pan Dvořák opomenul

Jiri Radosta 173.?.?.?

Reakce na 292393

To se pane mylite. Obyvatelstvo Singapuru tvori uz hezky dlouho z 90% etnicti Cinane. Jedna se tedy (stejne jako v pripade Tchaiwanu) o cinsky stat, nezavisly na komunisticke Cine.
Zajimave je, ze obe tyto komunistickou minulosti nezatizene cinske zeme maji nekolikrat vyssi zivotni uroven nez CLR.
O Hong Kongu plati to same.

292443

30.6.2013 21:45

RE: Co pan Dvořák opomenul

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 292443

Iste, ale kultúra je viac menej podobná ako v kontinentálnej Číne, nehovoriac o tom, že Číňania majú vo zvyku to, že sa držia spolu, tvoria uzavretú komunitu (extrémny prípad je čínska mafia).

Inými slovami správnym vedením Číňania dokážu zázraky, Čínske "komunistické" vedenie práve teraz sa zbavuje Maovho dedičstva a buduje vnútornú spotrebu a blahobyt.

292449

30.6.2013 22:48

RE: Co pan Dvořák opomenul

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 292443

Píšete hlouposti, nevím zda kvůli vašemu nižšímu intelektu nebo nemožnosti dostat se z času ve kterém se vám zastavily hodinky, na důvodu ale nesejde. Srovnáváte nesrovnatelné.

292450

3.7.2013 3:08

RE: Co pan Dvořák opomenul

p. 113.?.?.?

Reakce na 292393

...clanek je pochybenej , z mnoha uhlu , Cina uz je nejvetsi svetova velmoc a to za velmi kratky cas !!Vyrabi drony za jeden milion ,US vlada je kupuje za 5-10mil. aby si zbrojni korporace vydelaly a ted je bude mit od Ciny kazdej. .. cim vice uspechu Ciny tim mene najednou pisteni hyen o tom ze jsou to komuniste ,kteri jsou daleko uspesnejsi i mirovejsi nez imperialni fasisti...a tak se potvrdilo zase znovu kdo zacal a zacina vsechny napalmove,chemicke,biologicke a atomove hruzne valky a nestesti na svete...

292619

Příspěvků: 26

28.06. 07:21 Jacob  Komentáře k Číne
28.06. 09:34 Jan Dvořák  RE: Komentáře k Číne
28.06. 10:52 Sadko  "Vrátit věcem jeich pravé jméno." Konfucius
28.06. 16:57 Jan Dvořák  RE:
28.06. 21:43 Oracle  RE:
29.06. 06:53 none  RE:
02.07. 02:25  RE:
28.06. 20:48  RE:
28.06. 22:22 Oracle  RE:
29.06. 11:38 Sadko  RE:
28.06. 10:52  To co ve zkutečnosti nefunguje je
28.06. 11:02 WAZARI  Čínu hodnotí ekonomové
28.06. 17:18 dub  RE: Čínu hodnotí ekonomové
28.06. 18:04 WAZARI  RE: Čínu hodnotí ekonomové
28.06. 18:40 dub  RE: Čínu hodnotí ekonomové
29.06. 09:37 petesv  RE: Čínu hodnotí ekonomové
28.06. 17:31 pawman  RE: Čínu hodnotí ekonomové
29.06. 20:40  RE: Čínu hodnotí ekonomové
01.07. 01:41 p.  RE: Čínu hodnotí ekonomové
28.06. 19:31 brasol  Politika jednoho dítěte v Číně
28.06. 22:03 MoUdrostrak  Co pan Dvořák opomenul
30.06. 00:43  RE: Co pan Dvořák opomenul
30.06. 19:28 Jiri Radosta  RE: Co pan Dvořák opomenul
30.06. 21:45 Oracle  RE: Co pan Dvořák opomenul
30.06. 22:48  RE: Co pan Dvořák opomenul
03.07. 03:08 p.  RE: Co pan Dvořák opomenul

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 1

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 236 263,04 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 111