Diskuze k článku

Komu patří voda?

Příspěvků 35

9.4.2013 2:11

Titulok je zbytocny

Унексист 62.?.?.?

Tento clanok povazujem vo svojej podstate za uplne bazicky vo vztahu k zivotu, pretoze voda je spolocne so vzduchom najzakladnejsia vec k prezitiu.

Ak ani toto neprebudi dosial neprebudenu vacsinu ovcanov z iluzorneho spanku, tak rovno urobme nad ludstvom krizik a zmierme sa s tym, ze tento zivocisny druh je nezvratne odsudeny k zaniku.

Ja uz som sa s tym zmieril. Tento smer nas spolahlivo zahubi. Mozno aj dobre. Vela inych zivocisnych druhov si konecne od nas vydychne.

287856

9.4.2013 2:44

Lidé se kdysi smáli že v americe si za sucha nenapustí bazény, teď tu mají jednu jedovku sezónu

slak 77.?.?.?

Reakce na 287856

Naordinováno patrně bankstery, trh je holt orientován na zisk, společnosti řízené politiky stratili moc nad finančním a technologickým průmyslovým světem a možnosti ovlivnění vývoje,(asi kromě číny, atd) otázkou je k čemu maňasové potom tedy jsou. A jak se nejlíp vytváří zisk? Přeci nedostatkem nabidky v každém segmentu činností a výrobků, takže vytvářením nedostatků si kumulují zisk a paradoxně nemusí vynakládat materiály, energie, zdroje a s nečinností se mohou lámat smíchy a jim prosperita, moc roste. Vizitka neoliberalismu a její šlechty, poddaní v roli otroků? Zdaleka ne. Ti měli střechu a stravu jistou.

287858

9.4.2013 4:17

RE: Titulok je zbytocny

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 287856

Uz nevedi jak z lidi dostat penize a na to aby je mohli jeste vic vokradat si jeste udali paragraf! U nas na chalupe ve vesnici kde je jen 9 cisel popisnejch mame kvalitni pitnou prametitou vodu (vlastne 7 chalup ma svou studanku s kvalitni pramenitou vodou abych to upresnil) z vlastni prirodni studanky na vlastnim pozemku a tak erar vylez se zkurvenym hygienickym paragrafem kde se vymlouval na to, ze do nezakryty studanky se muze vysrat treba slepice jen aby donutili vesnici napojit se na jeste zkurvenejsi vodovod s tou nejzkurvenejsi chlorovanou vodou ze zdroje do kteryho se muze kdykoliv vysrat a vychcat nedaleko se volne pasouci dobytek nebo kdejakej pes vozralejch nimrodu ..... Tak ze sem koupil skruz, u kamenika nechal votesat balvan protoze betonovej dekl by narusil vzhled mista a vobednal trkac abych ten higienickej paragraph vobesel. Co me sere nejvic je, ze prekrasna prirodni studanka z ktery pouzivali vodu k piti cely generace po staleti tou upravou i kdyz sem se moc snazil zachovat jeji charakteristickej raz kvuli mamonu a penez tech lacnejch swini uz nema ten sarm a svou originalitu. Navic dnes tam ma betonovej dekl u roubeny chalupy uz kazda studanka a je to vopravdu jako pest na voko jak ty upravy tech prekrasnejch studanek raz jinak prekrasny krajiny zmenilo. Nic, snad se doziju dne kdy se budou vyrovnavat oucty! Me je budou muset zaplatit ti imbecilni neandrtalci lacni penez snad svou vlastni krvi ..... [naštvaný]

287860

11.4.2013 20:49

RE: Titulok je zbytocny

doritiajsvladou vodnik (zavináč) doritiajsvladou (tečka) sk 89.?.?.?

Reakce na 287860

na Slovensku najskor vplyvom lobbingu vodarni a kanalizacii (iny dovod ma nenapada) zakazali nepriamo novelou vodneho zakona pouzivanie domovych cisticiek, ktore precistenu vodu vsakuju do podlozia. Ludom urady odporucaju vratit sa ku deravym zumpam,ktore z casu na cas vyvezie fekal do mestskej cisticky za poplatok (v horsom pripade to fekalista drbne niekam na pole). [bliji]

288031

9.4.2013 5:11

RE: Titulok je zbytocny

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 287856

Damy a panove je to pouze otazka casu a nejaka korporace anebo velmi vlivny bohaty gauner se Vam bude snazit pocitat za kubicke miry jeho vzduchu ktery dychate. Smejete se? Podivejte se na vodu a je to stejne ve vsech "vyspelych"zemich u Vas a tady u nas .Je na case pripomenout nasim zakonodarcum ze byli zvoleni do parlamentu a senatu aby provadeli servisy spolecnosti ne okradali.Je zrejme ze si jich vetsina tuto malickost vubec neuvedomuji.

287862

9.4.2013 9:26

RE: Titulok je zbytocny

c4mp3r 89.?.?.?

Reakce na 287862

Nebudes daleko od pravdy, pokial viem, uz sa niekolko rokov udeluju kvoty na produkciu co2 a dokonca sa s nimi aj obchoduje. Je to tzv. uhlikova dan a zatial sa tyka iba priemyslu, ale kludne sa moze stat, ze raz niekto povie, ze aj ludia vypustaju co2 a preto by za to mali platit aj oni. Pokial viem, tak v usa napr. farmari uz platia nejaku dan za to, ze ich kravy prdia metan, resp. sa o tom uvazovalo, nechcem trepat.

287865

9.4.2013 2:23

František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997 .Také hovoří o vodárnách velmi barevně!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A

Ringo neví, že je zapnutá kamera a od srdce, pravdivě a sympaticky nadává na poměry v parlamentu, ODS a ve společnosti, jak je poznal jako poslanec za sociální demokracii v letech 1996 až 1998.
IGOR: Našel jsem to teď při probírce archivu. Ringa jsem se dovolil, souhlasí. Natočili jsme to totiž bez jeho vědomí, když si verbálně ulevil při četbě novin v salónku, kam jsme ho pozvali kvůli natáčení pro dokument o „Miki Volkovi, rokenrolovém králi". Kameraman Miloš Kabyl si dělal kompozici a nenápadně sepnul kameru. Ringo to opravdu neví. Baví mne a je mi sympatické, jak odložil masku baviče a od srdce řekl, co si myslí. Navíc, takhle to vypadalo v roce 1997! Jak to asi VYPADÁ DNES! -- Vnímám to jako velmi aktuální příspěvek do diskuse, abychom se u nás, v naší krásné zemi, už konečně probudili! A díky Ringovi za tuhle pasáž i dodatečný souhlas ke zveřejnění. (P.S. Když jsem mu telefonoval, byl s vnučkou na baletu! [smích]

287857

9.4.2013 15:23

RE: František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997 .Také hovoří o vodárnách velmi barevně!!!

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 287857

Ups o tomhle presne pisu nize [mrknutí jedním okem] Nevim jsetli jsem to prehledl nebo jsme to psali ve stejnou dobu [mrknutí jedním okem]

287885

9.4.2013 3:45

"...pro řadu domkařů to bude znamenat reálné riziko..."

miro21 72.?.?.?

...pro řadu domkařů to bude znamenat reálné riziko, že zůstanou bez přístupu k pitné vodě, protože na opravy prostě mát nebudou...

Myslim, ze skutecnost bude jeste MNOHEM horsi. Vodarny jednoduse provedou opravu z jakehokoliv, i vymysleneho duvodu (napr. pripojka nebude odpovidat nove norme, pripojka bude 'derava', preventivni vymena, z bezpecnostinich duvodu apod - bez informovani domkare) a opravu provede a posle ucet domkari. Vse bez jeho vedomi a splatnost treba do 7 dnu. Pak nastoupi prodejny soudce a exekutor.
Kdyz se vse osvedci, tak to same se bude dit i s plynovou pripojkou, elektrickou a kdo vi co jeste.

287859

9.4.2013 5:01

Tohle to jsou všechno manýry jaké známe ze školství pedagogy, logicky tak společnost začne žít

slak 77.?.?.?

Reakce na 287859

Spěje to tak nevyhnutně. Tak napadá mne, že by mohli přípojku odstranit a nechat ji zaplatit za nerentabilní odběr a ohrožení cenové stability produktu. Ať už malý, či velký s paragrafem ohrožení bezpečnosti komodity následným neodběrem a s odsouzením k veřejně prospěšným pracím, či jinou sankcí, pokud by potřebovali hodně drábkových tak by mohli podmínečně virtuálně přípojku odpojit, ale nesměl by uživatel ani splachovat záchod pod dalším postihem, před recidívou. Při vědomí umu jejich počtů z předvolební kampaně by bývalí odběratelé mohli být zamřížováni bez vyjímky. [mrknutí jedním okem] [chechtot] Třeba se tomu za pár let smát nebudem a ovládne společnost ryze lampasácký duch a to bude vojna jako řemen a pamětníci vojenské služby ví jak zelené mozky rodili buzerace. Na policejním buzeráku ke kterému to nabíhá to bude možná vejvar a rozkazy se budou plnit bez odmluv přesně a včas, s tím že logika věci nebude moci být brána v potaz.

287861

10.4.2013 9:02

RE:

nn 195.?.?.?

Reakce na 287859

No myslím si, že to tak je jen s přípojkou pro vodu.
Plynovou přípojku na hranici parcely je možné odprodat firmě zajišťující dodávky plynu a ta má následně pak povinnost provádět opravy a údržby.A nebo si ji můžete nechat ve svém vlastnictví a opravy provádět za své. Cena je dle ceníku od m. Některým vyjde i ,že ji prodají dráž než ji pořídili.Co vím tak, když se zařizovaly přípojky před cca 20 lety, tak byl zákon, že ji musí převést na společnost darem. U elektřiny u většiny nově budovaných sítí je u pozemku taková ta rozvodná krabice/sloupek, takže vše od toho je již na Vašem pozemku nebo v plotě a tak je to Váš majetek.Elektřina naštěstí nemůže nikde unikat, a opravy-nový kousek kabelu k vašim hodinám je otázka drobných. Ale voda je opravdu problém-může se jednat o přípojku vedenou pod kanalizací a co se týká netěsností, tak může nastat problém se samotným připojením na hlavní potrubí a nebo s hlavním uzávěrem-často totiž v případě uzávěru umístěného v nezpevněném pozemku kradou jistí občané ty litinové vyústění napovrch.

287922

9.4.2013 9:45

kdysi za totáče

Ela 89.?.?.?

dělali komunisti lidem různý bejkárny ve jménu socialismu. Dnes, ve jménu demokracie dělají politikové různé bejkárny lidem taky.
Ale víte co,opět si říkám - zlatý komunisti,oproti dnešním podnikatelům to byli ještě žabaři...

287868

9.4.2013 11:46

Jedna výhoda

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Domek má tu výhodu, že jste v něm svým pánem. Zařídil jsem si zachytávání dešťové vody a dnes s ní splachuji, peru i myju se. Vodovod používám pouze na vaření a konzumaci. Je s tím práce, ale za pocit trochy nezávislosti to stojí.

287872

10.4.2013 15:18

RE: Jedna výhoda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 287872

Pokud neplatíš stočné za vlastní nasbíranou a použitou vodu vypouštěnou do kanalizace tak se s tím moc nechlub. Pokud máš vlastní čističku odpadních vod a smlouvu s povodím kam tu vyčištěnou vodu vracíš tak se chlubit samozřejmě můžeš.

287951

11.4.2013 11:56

RE: Jedna výhoda

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 195.?.?.?

Reakce na 287951

Podle zákona máš asi pravdu, ale je to ta stejná voda, která by šla do kanalizace, ovšem přímo se střechy.

288007

9.4.2013 12:40

Asi jen formalni vitezstvi, aby se verejnost uklidnila.

neboztik1 81.?.?.?

Priznam se, ze jsem to nepochopil:
1) Kolik stal prodej a zpetny nakup vodaren?
2) Mesto zaplati zdrazeni, takze cena vodneho klesne o 15% a danove poplatniky to nebude stat nic?

287873

9.4.2013 14:30

Za tým je mafia :-(

VTjr 213.?.?.?

[pláč]
Keď si prečítate literatúru o historii vzniku mafie, tak Vám isto neunikne, že okrem iného sa vzdy snaží ovládnuť vodovody, kanalizácie, vývoz a likvidáciu odpadu a pod.
Keď sa pozriete ktorí ľudia u nás stoja za sprivatizovanými vodárňami a komunálnými službami, tak viede identifikovat našu mafiu. To nie sú len tí hľadaní zločinci, ktorých naháňanie a zatýkanie nám predkladajú média, ale sú to, ako inak, ctihodní občania, často dlhodobo posobiaci vo verejnych funkciách, alebo ich kamarátčoft.
Prijatie podobných zákonov je len prirodzeným pokračovaním ich zločinných metód. [pláč]

287883

9.4.2013 15:20

Klasicke zestatneni rizik a privatizace zisku.

Petr Řehák 194.?.?.?

O tomhle jsem jiz kdysi slysel vypravet Frantiska Ringo Cecha.
Ze ODS nekde tlacila model aby merici mista se privatizovali, ale veskere potrubi zustalo majetkem statu/mesta.
Je to idealni situace pro soukromnika protoze to jedine co vydelava penize a kde se nemuze prakticky nic pokazit je jenom vase. Zato ty stovky kilometru potrubi, ktere jsou sice nejdulezitejsi, ale samy o sobe negeneruji zadny zisk, zato casto obrovske naklady, o ty se starat nemusite.
Je to stejne jako kdybych sel kasirovat do restaurace a nezajimal se o to co je pro beh restaurace potreba ani na tom nebyl nijak financne zainteresovan (film Vrchni prchni).
I kdyz v tom filmu mozna nekteri z nas hlavnimu akterovi fandili, tak urcite vsichni chapali ze se dopousti podvodu a kradeze.
Nasi poslanci by ale podle pravidel ktere zavadeji schvalili ze restaurateri jsou povinni toto chovani trpet. Ba co vic, jsou povinni proplatit falesnemu vrchnimu naklady na cestovani od jedne restaurace k druhe a pripadne opravy automobilu.

287884

9.4.2013 18:59

Európska komisia sa zbláznila ?

Tan 195.?.?.?

Európska únia má v pláne sprivatizovať všetky zdroje pitnej vody vo všetkých členských krajinách! Európska občianska iniciatíva (ECI) však upozorňuje, že voda nie je komodita, ale verejné dobro, ktoré je nutné pre život a preto žiada implementáciu ľudského práva na vodu a sanitárne zabezpečenie ako európsky politický program. Ľudské práva preto musia byť prioritou štátnej vodohospodárskej politiky. OSN sa zhodla na tom, že vlády musia zaviesť toto právo a nemôžu ponechať tieto služby trhovým silám. Voda a hygiena sú ľudským právom a je povinnosťou vlád poskytovať tieto služby všetkým ľuďom.

Preto ECI organizuje celoeurópsku petíciu proti privatizácii vodných zdrojov, ktorej cieľom je zozbierať minimálne 2000000 podpisov proti týmto nehoráznym plánom. Na Slovensku by sa malo do októbra 2013 zozbierať minimálne 9750 podpisov.

287898

9.4.2013 21:09

KOCOURKOV

ROMAN1 85.?.?.?

Udělali to fikaně. Majitelé přípojného potrubí vlastně v tichosti svůj "majetek" VYDRŽELI, neboť od roku 2001 do dneška neprokázali, že tento NENÍ jejich. Takže jim byl většinou bez jejich vědomí fakticky vnucen.
Nyní by mě zajímalo, jak to chtějí kocourkovští zaonačit, aby jedna SOUKROMÁ firma zajišťovala dle svého rozhodnutí opravy majetku jiných soukromých vlastníků, navíc pod veřejným prostranstvím, a ještě k tomu prostřednictvím jiné (soukromé) opravárenské firmy. A na náklady oněch "vlastníků" a třeba i proti jejich vůli. Novou smlouvou? A co když ji odběratelé hromadně odmítnou podepsat? Nebo dalším právně-paskvilovým zákonem?
Čistější by bylo zřídit na obecním či státním prostranství nad soukromými přípojkami VĚCNÉ BŘEMENO - ve prospěch oněch soukromých vlastníků přípojek. Aby se tito mohli jednak bez komplikací dostat ke svému "majetku", jednak aby si mohli určovat KDO,KDY a ZA KOLIK bude provádět případné opravy. Samozřejmě zřízení věcného břemene a jeho vklad do katastru by byl na náklady vlastníka příslušného pozemku, pod kterým se přípojka nachází.
Jinak to bude podobná zrůdnost, jako jsou uzákoněné příplatky OZE ve vyúčtování za elektřinu. Kdy je všem odběratelům elektřiny nařizováno dotovat zisky vlastníků - v našich končinách nesmyslných - fotovoltaických elektráren, a vlastně tím těmto odběratelům nařizovat, JAKOU že to elektřinu si mají kupovat! A zároveň jim druhým dechem povídat něco o tržním hospodářství a právním státu... [chechtot]

287900

9.4.2013 21:15

Než je vyházíme

Venan 178.?.?.?

Přátelé, bez našich přípojek, nedostanou k zákazníkovi ani litr.
Co nám brání, účtovat si za vodu, proteklou našimi přípojkami takové poplatky, které by nám pokrývali případné náklady na opravu, spolu s amortizací uvedeného díla?

287901

9.4.2013 21:16

RE: Než je vyházíme

Venan 178.?.?.?

Reakce na 287901

pokrývaly. omlouvám se

287902

9.4.2013 22:36

RE: Než je vyházíme

Andrew Siddur 77.?.?.?

Reakce na 287901

[chechtot]
Je to nastavené tak, že nad jedincem vždy zvítězí korporace nebo oligopol zm*dů.
Když není, tak se to tak nastaví v průběhu hry.

287905

9.4.2013 23:38

zlaté vodné vajce

ppppp 178.?.?.?

V obci, kde bývam sa udialo asi toľko, že keď vodárne nemali na opravu a investície, tak si obec zainvetovala takmer polovicu vodovodu zo svojich prostriedkov. Inkasovala ale vodárenská spoločnosť ďalej, nevyriešilo sa to ani dohodou, ani súdom. Chcel to za babku odkúpiť. Ale odvádzať nejakú časť dohodnutých peňazí, to nie. Vedelo sa o podobných prípadoch medzi akcionármi vodárenskej spoločnosti, kde logicky malý akcionár bol vždy prevalcovaný. Vládli čudné pravidlá, a uvažovalo sa aj o predaji spoločnosti. Teraz vôbec neviem, čo sa deje, ale peniaze isto vyberajú čím ďalej, tým viac. Podľa mňa sa štát vody zbaviť nemal, aj keby bol neefektívny vlastník, stále by mohol byť efektívnejší, než sprostredkovatelia výpredaja. Ten prípad bol pre mňa ukážkou, ako právo nefunguje.

287906

10.4.2013 0:34

Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách

Fernet 85.?.?.?

která ho staví do světla "kazatele dobra" , který jediný přesně ví kdy je vhodné topit a kdy ne......
Zajímalo by mne zda autor také bedlivě vypíná topení u sebe doma, vždyť dva svetry a dvoje ponožky na sebe a dá se sedět i v 15 stupních...... [velký smích]
Kdy se už proboha tohohle komoušského myšlení zbavíme ... je mi z toho [bliji]

287909

10.4.2013 1:35

RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách

Vlado48 217.?.?.?

Reakce na 287909

Škoda že si fernet nepřečet pořádně napsané. Ví vůbec co je zahrádka u restaurace? Ohřívání choulostivých nohou vybíravých zákazníků srovnává s vytápěním bytu. A jaké komoušské myšlení má na mysli?, spíš to vypadá na občasný záblesk selského myšlení. Je-li ti z toho blivno tak si zajdi na záchod a spláchni si potom předraženou vodou. Zatím prakticky všechny privatizace dopadly nakonec výhodně jenom pro vychcánky a následně velké většinou zahraniční firmy které levně skoupily zprivatizované. Fernete, ukaž některou takovou firmu které nejde hlavně o co největší výdělek hlavně do vlastní kapsy a co nejmenší daně pro náš stát. Zřejmě se před psaním posilnil řádně svou podepsanou lihovinou.

287910

10.4.2013 2:10

RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 287909

Má to malou vadu! Když se nebudeme chovat "komoušsky" , tak brzo můžeme zakukat jako Země celá,protože to brzy nevydrží!
Člověk je parazit Zeměkoule a ta se ho může hodně rychle zbavit!!! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [bliji]

287911

10.4.2013 2:27

RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách

zamp1 88.?.?.?

Reakce na 287909

Zákaz topení přeci nevyhlásil autor! No a Brusel se zase domnívá, že obyč žárovka do domu nepatří a obratem nám zařídil, abychom svítili tou správnou žárovkou. Z toho musím usuzovat, že sídlo komoušů je v Bruselu a taky trochu v Berlíně. [chechtot] [překvapení]

287912

11.4.2013 3:12

Cena vody

P.A.Semi 83.?.?.?

Nedavno tady v regionalnim tisku byl rozbor, z ceho se sklada "cena vodneho". Zrovna to nebudu hledat, takze zaokrouhlene:
3% cena "fyzicke" vody
40-50% "trubky" (odpisy, opravy)
cca 20-30% platy zamestnancu...

Z toho je naprosto logicke, ze kdyz lide zacnou setrit "fyzickou vodou" v domeni, ze usetri, tak naprosto logicky musi dojit ke zvyseni ceny vodneho, protoze ti "setrilove" setri z 3% nakladu... Kdyz tocite mene vody, neznamena to, ze trubky starnou pomaleji nebo ze vodarna propusti uredniky a opravare, kdyz se vytoci mene vody...

(Jo, mozna by bylo dobre, kdyby podobnou statistiku zverejnila treba i Veolia v Praze...)

Taky z toho vyplyvaji regionalni rozdily v cene vody - protoze treba v severnich Cechach je na 1 obyvatele mnohem vice trubek mezi vesnicemi, nez v huste osidlene Praze...

287994

12.4.2013 0:01

chtěl bych důrazně varovat před podvodným jednáním RWE

další spokojený zákazník 94.?.?.?

U nás ve městě již skončilo na ulici několik majitelů malých domů,protože jim přišlo 100.000.
Je neuvěřitelné co tito plynaři dělají.
Neposkytují přesné údaje místo toho záměrně uvádějí bud obrovskou 3x dlužnou částku aby vás udržely v dluhu splátkovým kalendářem,nebo naopak tvrdí,že dluh nemáte a čekají až spadnete do exekuce!
Ruce pryč od těchto podvodníků plynařů !
Současnosti předáváme tyto podvodné praktiky této organizované skupiny RWE české obchodní inspekci a pravděpodobně zřídíme i nějaké kontaktní centrum pro množství poškozených.
Proti nim je nějaká Eolia jen loužička.
Důrazně doporučuji provést a nechat si od nich potvrdit mimořádný součet a se zápisem stavu vašeho plynoměru nebot doslova čekají na to až vás budou moci uvést v omyl !jednání s těmito agenty je jako jednání s průjmovým exkrementem.Úskoky a na konkrétní dotaz neodpovídají!!!
Hlavně vám neposkytnou možnost sepsat stav vašeho plynoměru tak aby to nebylo možné písemně od nich potvrdit !!Až na konci a až v příštím kvartálu,nyní nemůžeme nemáme techniky,nepřijdeme atd.
Jistě parazit se bojí,že po konečném číselném zaměření končí a je odhalen.(bez potvrzení od nich neuspějete a stále vám budou něco načítat tak aby se v tom nešlo orientovat)

Nyní vás čeká epidemie exekucí berte TOTO varování naprosto vážně tyto organizované skupiny berou stát nyní útokem nebot přelévají akcie a peníze z Kataru a dalších ropných oblastí směrem do EU.
Nepřipojujte se k epidemii sebevražd ani exekucí Bůh to vidí.

Bohužel bez podpisu

288036

12.4.2013 18:03

BLBOST NA ENTOU

Integrale 212.?.?.?

"Tady vidíte, jak “lepší” je soukromý vlastník. Když se to, co má být veřejnou službou, stane soukromým byznysem, nemůže to nikdy dopadnou dobře."

Takže ustanovení zákona o změně úhrady za opravy vodovodních přípojek schválili soukromí vlastníci? A co takhle použít mozek? Zákonodárnou moc v ČR nemá žádný soukromý vlastník nějaké vodovodní přípojky, ale Parlament ČR. Zákony obvykle předkládá vláda.
Vzniklý stav tedy není důsledkem privatizace, ale korporativismu. Korporativismus je principem socialismu (i jeho méně radikální formy fašismu). Nikoli liberálního kapitalismu, který právě korporativismus vidí a priori jako nežádoucí stav, vůči němuž je stát povinen aktivně vystupovat.
Takže problém není v privatizaci veřejné služby (proč by mělo být ostatně vodárenství veřejnou službou?), ale naopak v socialismu - v korporativismu.
Rozkrájením korporací na subjekty, reálně závislé na výsledcích vlastní práce by problém zaniknul, takže paradoxně právě privatizace je lékem na socialistické nemoci. Ostatně tvrdit, že francouzská polostátní společnost Veolia/CGDE založená samotným Napoleonem a čelící jedněm z největších korupčních skandálů po celou dobu své historie (proto také často přejmenovávaná) je ryze soukromý subjekt, je velmi odvážné (nebo spíš směšné?) tvrzení.

288053

12.4.2013 19:20

RE: BLBOST NA ENTOU

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 288053

Ale no tak, nikdy ste nepočuli o "kmotrovskej mafií" alebo zrastení organizovaného zločinu a politiky v ČR či o lobingu (kultúrny/jemnejší výraz pre podplácanie).

Prosím Vás čo potom bráni parlamentu aby prijal taký pre priemerného občana taký zákon, že Vám zostane rozum stáť? Nič.

To že sa zákony robia na mieru pre určité skupiny alebo firmy, je pomaly verejné tajomstvo nielen v post-komunistických krajinách (komunizmus nikde nebol) ale aj na západe.

288055

13.4.2013 11:00

RE: BLBOST NA ENTOU

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 288055

"To že sa zákony robia nezisna mieru pre určité skupiny alebo firmy, je pomaly verejné tajomstvo nielen v post-komunistických krajinách (komunizmus nikde nebol) ale aj na západe."

Zákon 92 - velká privatizace - blokace na majetek ziskových organizací - ale pozor - nikoli na majetek neziskových organizací - zdravotnictví, školství - za pomoci paragrafu 72 - bezúplatný převod na obec a nadační fondy - jste měli možnost prostřednictvím Ministerstva pro správu majetku a jeho privatizaci obdržet lukrativní vily, domky, pozemky - o zbylé nefunkční torzo zájem nebyl. Naštěstí obec a fondy nedostaly nic, a to jen díky statečnosti těch nejnižších úředníků - viz snaha ukrást Gama nůž.

288061

15.4.2013 21:32

Zastřel si svého Ódesáka

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Kapitalismus bez Damoklova meče nad sebou zparchantěl a ze společnosti, kde se dalo slušně žít, když my jsme tu měli bolševika a taky žili relativně slušně (sice hůř, než za železnou oponou, ale přece) se stala aréna zločinců. Nakonec to skončí vyhrocením konfliktu, ovce budou mít jedinou volbu - buď zemřít, a nebo se stát aspoň na chvíli vlky. Obávám se, že není jiné řešení, než násilné a krvavé. Dobře si tedy ty zločince zapamatujme, abychom věděli, s kým je potřeba zúčtovat.

288107

22.4.2013 18:52

Pitná voda pro 2 miliardy lidí

Eduard solnar (tečka) eduard (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Mohu dokázat že pitná voda pro 2 miliardy lidí lze řešit.
tel :723731197

288665

Příspěvků: 35

09.04. 02:11 Унексист  Titulok je zbytocny
09.04. 02:44 slak  Lidé se kdysi smáli že v americe si za sucha nenapustí bazény, teď tu mají jednu jedovku sezónu
09.04. 04:17 Satanist  RE: Titulok je zbytocny
11.04. 20:49 doritiajsvladou  RE: Titulok je zbytocny
09.04. 05:11 lindsay  RE: Titulok je zbytocny
09.04. 09:26 c4mp3r  RE: Titulok je zbytocny
09.04. 02:23  František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997 .Také hovoří o vodárnách velmi barevně!!!
09.04. 15:23 Petr Řehák  RE: František Ringo Čech o korupci a tunelech ve společnosti, 1997 .Také hovoří o vodárnách velmi barevně!!!
09.04. 03:45 miro21  "...pro řadu domkařů to bude znamenat reálné riziko..."
09.04. 05:01 slak  Tohle to jsou všechno manýry jaké známe ze školství pedagogy, logicky tak společnost začne žít
10.04. 09:02 nn  RE:
09.04. 09:45 Ela  kdysi za totáče
09.04. 11:46 WAZARI  Jedna výhoda
10.04. 15:18  RE: Jedna výhoda
11.04. 11:56 WAZARI  RE: Jedna výhoda
09.04. 12:40 neboztik1  Asi jen formalni vitezstvi, aby se verejnost uklidnila.
09.04. 14:30 VTjr  Za tým je mafia :-(
09.04. 15:20 Petr Řehák  Klasicke zestatneni rizik a privatizace zisku.
09.04. 18:59 Tan  Európska komisia sa zbláznila ?
09.04. 21:09 ROMAN1  KOCOURKOV
09.04. 21:15 Venan  Než je vyházíme
09.04. 21:16 Venan  RE: Než je vyházíme
09.04. 22:36 Andrew Siddur  RE: Než je vyházíme
09.04. 23:38 ppppp  zlaté vodné vajce
10.04. 00:34 Fernet  Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách
10.04. 01:35 Vlado48  RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách
10.04. 02:10  RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách
10.04. 02:27 zamp1  RE: Škoda že si autor neodpustil poslední větu o vytápěných zahrádkách
11.04. 03:12 P.A.Semi  Cena vody
12.04. 00:01 další spokojený zákazník  chtěl bych důrazně varovat před podvodným jednáním RWE
12.04. 18:03 Integrale  BLBOST NA ENTOU
12.04. 19:20 Oracle  RE: BLBOST NA ENTOU
13.04. 11:00  RE: BLBOST NA ENTOU
15.04. 21:32  Zastřel si svého Ódesáka
22.04. 18:52 Eduard  Pitná voda pro 2 miliardy lidí

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,48 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,38 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 603,07 Kč
1 unce stříbra
578,59 Kč
Bitcoin
1 225 850,53 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 048