Diskuze k článku

Co s cikány?

Příspěvků 51

12.2.2013 3:13

Osady

Mareš 212.?.?.?

Nejsou cikánské osady teoreticky také takovým kibucem? Kam to vede, o tom se mohou všichni přesvědčit na východním Slovensku. Problém není v tom, že by tito lidé neuměli spolupracovat za společným cílem a žít v uzavřené komunitě... problém je někde úplně jinde a projevuje se tím, že se v dvacetikilometrovém kruhu kolem takové komunity začnou každou noc ztrácet slepice, králíci a posléze i psi, v dalším sledu pak jízdní kola a autorádia.

Teorie je to sympatická, ale aby byla realizovatelná a přínosná, musely by takové kibucy být oplocené a hlídané. A to jsme zase tam, kde jsme byli někdy v roce 1942, akorát že tenkrát se tomu říkalo "tábory pro osoby práce se štítící". Ne že bychom tam nemířili tak jako tak, ale proč to urychlovat, že. [mrknutí jedním okem]

284679

12.2.2013 8:11

RE: Osady

eda521 193.?.?.?

Reakce na 284679

Píšete:
>Problém není v tom, že by tito lidé neuměli
>spolupracovat za společným cílem a žít v uzavřené
>komunitě...

Tady musím oponovat. To právě JE ten problém, oni neumějí žít v uzavřené (=soběstačné) komunitě.

> ... oplocené a hlídané.
To jistě ne. Proto je tam ten moment dobrovolnosti. Buď zůstaň a dodržuj pravidla, nebo odejdi. Obojí ze svobodné vůle.

Srovnání s tábory. Ano, toto by byl tábor, ale podstatné je, co se v tom táboře bude dít, a proto nelze paušálně srovnávat stylem: tábor jako tábor.

Autor nasťinuje kontury velmi dílčího řešení, tedy, není to od A do Z propracované a ani dokonalé naplnění neznamená řešení celého problému. Ale z mého pohledu - cesta to je, ta kostra i východiska jsou dobrá. Na rychlá a jednoduchá řešení můžeme dnes už zapomenout, dlouhá a strastiplná cesta to bude v každém případě. Připojím ještě argumenty na podporu autorova návrhu.
Uvolnění a propojení harmonizující lidské práce je jedinou cestou z dnešního společenského marasmu. Je v prvé řadě na každém jedinci, jaká pravidla přijme pro svůj život, co konkrétně pro něj znamená soulad s lidmi kolem sebe a co je schopen a ochoten pro to udělat.
Tato osobní rozhodnutí zásadně ovlivňuje komunita, ve které člověk žije. Tábor, jaký navrhuje autor, je z mého pohledu především komunita spolupracujících lidí a její zvenku vtisknutá a zevnitř formovaná pravidla soužití příležitostí motivovat její členy k chování slušných lidí - respektujících a přispívajících. Napadá mě teď spousta detailů a pravidel, na které by se nemělo zapomenout, ale ta nejpodstatnější je, že taková komunita může významně ovlivňovat životy svých členů i komunity jako celku. Ten moment vlastního sebevědomí je nejpodstatnější.
Kámen úrazu bude ve státní správě - skutečnou ochotu k účinným krokům lze najít spíše u jednotlivců, kteří ještě svou práci berou vážně. Ale většina úsilí pod hlavičkou integrace sociálně znevýhodněných je naprosto neúčinná, svázaná politickou korektností a nepřiznáním stavu věcí. Dokud bude skutečnost lakována podle politického zadání a nebude vůle formulovat na oficiální úrovni popis věcí tak, aby odpovídal realitě, nebude možné ani přijmout kroky k nápravě. Činnost státu je dnes spíše cílenou sabotáží vedoucí k exponenciálnímu růstu problémů v soužití. Jestli je to neschopnost, záměr nebo cíl destabilizovat společnost, na to ať si odpoví každý po svém. Je ale logické, že při tomto stavu věcí se začínají objevovat takové nápady a iniciativy, jako předkládá autor. Pokud jim dnes nechceme věnovat pozornost, může zítra destabilizace nabýt vrch a na civilizovaná řešení bude pozdě. V tom vidím důvod, proč to urychlovat, pane Mareši.

284688

12.2.2013 18:48

RE: Osady

Kries 89.?.?.?

Reakce na 284688

Pročetl jsem diskusní příspěvky, a také Sedláčkovo Konečné řešení cikánské otázky, které jsem dosud neznal. Bohužel, autoři popisují či zkoumají současný stav, někdy vybuchují emoce, čemuž se nedivím. Ale nikde jsem nenašel návrh nějakého pozitivního reálného dlouhodobého řešení.
Po dalším přemýšlení jsem dospěl k názoru, že náměty uvedené v mém článku nemusí zůstat jen náhodným mé výplodem obrazotvornosti, ale že se dají rozpracovat a realizovat. Umím si dokonce představit, jak by se mohla např. vyřešit dobrovolná zainteresovanost na účasti v projektu a na výsledku. Jsem ochoten vše přednést na nějakém fóru pozitivně naladěných odpovědných činitelů, pokud se uskuteční. Zorganizovat nějaký brainwashing na toto téma by se určitě vyplatilo. Jen nadávat a kritizovat, popř. se všelijak přiživovat, nemá smysl.

284737

12.2.2013 19:03

RE: Osady

Petr Středa 217.?.?.?

Reakce na 284688

Idea je to zcela jistě pěkná. Ale zapomínáte na jednu, naprosto KLÍČOVOU skutečnost, okolo které se točí celý svět. A je to lidský GEN. Tedy v tomto případě cikánský gen. A s ním, milý příteli, nesvede nic ani to Vaše harmonizující propojení.
Je mi líto těch slušných, ale nelze bagatelizovat celkový problém, kvůli několika výjimkám. Podle mého názoru by stačil daleko efektivnější a LACINĚJŠÍ nástroj. Sebrat jim dávky a zavést pro ně pracovní povinnost.

284738

12.2.2013 10:14

RE: Osady

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 284679

Já se opravdu obávám, že do budoucna nás nečekají žádné tábory pro osoby práce se štítící, ale naopak tábory pro osoby do úmoru dřoucí. Když vidím jak je současná minorita protežována a jak se geometrickou řadou množí, je mi jasné, že nároky na její živení budou růst. Jediné místo, z čeho lze vytřískat nějakou vatu je vzít ji stále chudnoucí střední a nižší třídě. Kde již ale, a to si přiznejme, není moc co brát. Pokud by byl ovšem pracující dobytek nahnán do ohrad, mohl by makat do úmoru v podstatě jen za žrádlo a barevní vyvolení by si mohli ještě nějakou dobu žít jak prasátka v žitě. Jsa sám členem tohoto běžného pracujícího dobytka, se mi tato teorie ovšem pramálo líbí.

284697

18.2.2013 14:43

RE: Osady

Jan Horníček 78.?.?.?

Reakce na 284679

podle slov u nás 5 pracuj cigánů, problém tkví v dobrotě úřadů,, cigán bude užitečný pouze a jenom tehdy,, když ucítí silnou a bezohlednou ruku,,--- slušné zacházení považuje za projev hloupých a zbabělých hlupáčků, které je nutné a správné napálit !!!

285101

25.9.2015 16:47

RE: Osady

rom 185.?.?.?

Reakce na 284679

no opravdu mě se... těma to kecama proč kradou proč nemakaj a td a td jste rasisti jste přijede Vrnák do prahy a zaparkuje tak hnedkan mu nadávát že zaparkoval takže jste rasisti mezi sebou.

když rom chce pracovat tak pro ně práce není nechci slišet od vás že to tak není vy kdybyjste měli zaměstnat roma nezaměstnáte tak drž hubu .žádné ale

když bude rom prodávat rohlíky a nebo v obchodě půjde te si je kněmu koupyt? ne takže chcípnete hlady.

cikáni romové kradou hm a kdo rozkrat českou republiku cikán asi stěžka dementi ale bílí češi to rozkradli jak mohli že no za pravdu se každej na s.... ale je tot ak

když si stěžujete že rom se má dobře a td a td a nemusí makat tak si nabal a ži z romkou nebo romem nebudeš muset makat a nestěžuj si

jo a když teda nemáte rádi romy no tak skrátka neprc.... a nedělejte dědi vy vychcí.... a bude klid

nebo se seberte a táhněte do p.... rom na to peníze nemá aby se sebral a jel doo p....

kde domov můj no nikde protože čr stavěli ukrajinci a slovácia verbeš a vy jste hrdi na země českou domov můj no to znamená že není domov můj.

cikáni do práce ok ale vedle sebe cikána nechceš tak si makej sam sama a nestěžuj si nikam to nebede blbouni


no cikán dělá vše podle pravidel oficiálně nic nejde nikde nic skrátkan je velký Hov... ale jak myle to udělá neploechou nebo neoficiálně podvodem vše mu projde no opět demence čechů a opět nic neuděláte


takže má rada je nemnožtese češi vychcípá... a to nejdůležitější nestojíto nic a bude te mít klid na konec jsme ze stejného těsta

využívání dávek hm a kolik zvás je využívá to už držíte huby že no tak slováci velcí bratři notak at se nastěhujou do čr cikání na sl a bude klid a basta jo a nevyhazuj cikána ze země čr ty jsi zami nestvořil tak nerozhoduj anoaní jediný člověk to nestvořil tak nevyhazuj . maximálně 60let a pak jdem stejně všichni do hrobu a vy stoho děláte takové šilenosti že to opravdu není normální no kdyby cikáni nedělali bordel tak už dávno chcípnou ale udělaj bordel a hned jde vše jak to má to je vše máte tu dost možností tak si vyberte na 1000% aní jednu tak o tom není třeba komentova t čus pelalo

339954

12.2.2013 5:38

To snad ne!

Nikdo 81.?.?.?

Podobných idiotských projektů, jak podojit stát a nic nevyřešit už je v ČR habaděj. Cikány lze přitom polepšit velice levně a jednoduše. Nic jim nedávat, nijak jim nepomáhat a snažit se je včas důrazně klepnout přes prsty, když porušují běžné společenské normy chování. Tím se ti nejhorší odstěhují a ti přizpůsobivější si oddechnou a jakžtakž se budou snažit sekat dobrotu.

284682

12.2.2013 23:30

RE: To snad ne!

p. 60.?.?.?

Reakce na 284682

...tenhle problem prece se nesmi mozne resit ted../jaka naivita/ cikani /podobne jako sudetaci/..jsou pouzivani k oznacovani cechu co nejhorsimi vlastnostmi k ponizovani osocovani teroru /i vrazdeni cechu/...takovy problem se nesmi resit ted konecne reseni az se s cechy zemete je jedine reseni , potom i s cikany...

284752

12.2.2013 6:10

a jak zabránit množení?

fohat 194.?.?.?

tento letitý příjemný folklor,jak si pěstovat luxusní život na dávkách je zajištován bílými límečky,co mají letitý vykotlaný dulek na svých ministerských postech.Tam se po plyši vynořily stovky parazitujících neziskovek,co JAKO pomáhají ruzným minoritám,ale pouze papírově,prachy mizí v bezedných děrách...Jeden samuraj má na to recept,bez ohledu na vyvinuté čelo toho kterého nezaměstnaného...nezaměstnatelného?? Tady zase nutno rozlišovat,ale DECENTNĚ,nebot začnou další genderoví parazité řičet o antisemitismu,rasismu,nacismu a zejména ODPORNÉM komunismu...http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Jen-osel-rika-ze-prace-neni-Takto-Okamura-drti-nezamestnanost-262533 Za soudruhu se říkávalo...když se chce,tak to jde..http://www.youtube.com/watch?v=6kjst-Y6tEM ALE dnes PRAVICOVĚ se NECHCE... [bliji]

284683

12.2.2013 8:25

Historie

rickwand rickwand (zavináč) volny (tečka) cz 94.?.?.?

Pokud vím,tak při vzniku Izraele a ještě dlouho potom(nevím,jak dnes),platilo,že kdo se tam přistěhoval,odevzdával svůj majetek a v kibucu si "odpracoval nárok na usazení v Izraeli"A bylo jedno,jak bohatý a významný byl jinde ve světě.
Tohle ovšem bylo postaveno na základě dobrovolnosti a touhy lidí v novém státě žít.Konec konců,už jen branná povinnost žen mluví sama za sebe.
Klidně obětujte kus země v Evropě na Romanistán a vsadím krk na to,že do roka tam bude žít tak 10 rodin,zbytek pracovat a poslouchat nebude a potáhnou zpět tam,kde se dá krást,nebo jim dá pitomec Kocáb skvělé dávky.Pan Kocáb mě nejvíce zaujal tím,že lidem vnucoval romy za sousedy,ale sám jejich sousedem být nechtěl.
Proč si vzal černošku?Pokud tak moc toužil po exotice,proč si nevzal romku?
Komunisté jim vnucovali vzdělání-marně.TZV.demokracie jim už více než 20 let vnucuje vzdělání a kde jsme?
Tam kde předtím,ale nesmí se to říkat,protože pravda je dnes nazývána rasismem.
Invalidům,rodinám s postiženými dětmi atd.se ubírá téměř každým rokem a romum se přispívá i na jejich Slovenské návštěvy.
Tleskám naším politikum-máš bílou tlamu,tak neremcej rasisto a cvakej-a všechno,my potřebujeme pro menšiny-pro jednu.
Zajímalo by mně,kolik peněz stát přispěl Slovenské menšině,Polské menšině,Vietnamské menšině,Německé menšině,Ukrajinské menšině a pod.A bylo by fajn,kdyby stát řekl,kolik to na kterou menšinu dělalo na hlavu.
Vím,že od státu odpověď nedostanu.
Důvod je jasný-jsem bílý heterosexuál-takže rasista a xenofob.
Jo a taky levicová socka,protože celý život pracuji jako dělník(jak dělnické profese,tak i THP).
Je zajímavé,že zrovna pravičáci,kteří zastávají názor,ať se stará každý sám o sebe v tomto případě mlčí,nebo dokonce ve většině případu tento průšvih podporují.

284689

12.2.2013 8:38

Má to ale háček

Robin 89.?.?.?

Jak chcete tolik ROMU přesídlit do Indie ?
Společná výchova dětí je vpořádku, avšak co kdýž nadpoloviční většina Romu bude hlasovat v tom smyslu, že dospívající děti nemohou vykonávat pohlavní styk se svými příbuznými ?
Co když nějakého idiota napadne zakázat v Romských Kibucech konzumaci krabicového vína ?
Co když nevzdělané Indické obyvatelstvo bude pořádat pogromy a jiné neohlášené Neonacistické akce ?
Nedávno byla amnestie, avšak pouze malá část Romského etnika byla propuštěna ze svých žálářu.
A co se týče přesunu tak v Iráku a Avganistáně řádí AlKajda jak chcete proboha zajistit bězpečnost přepravovaného Romského etnika, což nevíte, že v Rusku je nedemokratický režim ?
A dopravovat Romy parníkem přes Suez je holý nesmysl, když uvážíme, že voda spusobila Romum mnoho tragedii.
[smích]

284691

12.2.2013 9:40

Tohle nebude fungovat

F&T 78.?.?.?

Nejlepší řešení je zrušit rasizmus a jeho pozitivní diskriminaci.

Aby platila stejná pravidla pro cikány a necikány. Dávky dávat stejné jako máme my ostatní a zrušit všechny štědré dotace.

Základní princip je: Pokud je odměňována (penězmi) společností práce, získá výsledy, je-li odměňováno flákání, získá flákače na dávkách.

Skutečné řešení je to nejlevnější. Na luxus ve formě mnohamiliónových dotací této komunitě mít brzo nebudeme. Pouze jsme je odnaučili pracovat a je to z části naše vina.
Poučte se z přírody, tam podobné zákony fungují tisíce let. Pokud je zvíře líné, tak žádné dávky nedostane a buď pojde a nebo ho něco jiného sežere.

284692

12.2.2013 10:15

RE: bude fungovat

Robin 89.?.?.?

Reakce na 284692

Vy máte, ale divný zpusob přirovnání:
/Pokud je zvíře líné, tak žádné dávky nedostane a buď pojde a nebo ho něco jiného sežere/

přírovnávat Romy se zvířaty, uvědomte si, že Romevé s námi žijí stovky let a výsledek: běloši dostávají více DAVEK, ale nesmí se o tom mluvit. Kde jinak by bílá rodina mající pouze jedno dítě získala peníze na družstevní byt nebo dum, nebo na auto, a mnozí běloši mají i chatu, posílat svoje dítě do školy to taky něco stojí, všimněte si žě beloši mají lepší oděv, lepší telefon.

Romové musejí dostat přesně tolik co bílý a mnohem víc !!!!
Zamyslete se nad tím.

284698

12.2.2013 18:30

RE: bude fungovat

E123 193.?.?.?

Reakce na 284698

Hmm... Zamyslel jsem se a došel jsem k tomuto závěru:

Jestli to má být z Vaší strany pokus o vtip či ironii, pak to prosím příště někam poznamenejte. Někdo by to také mohl pochopit tak, že to myslíte vážně a mohl by Vás právem nazvat třeba blbcem.

284735

15.2.2013 21:49

RE: bude fungovat

Dunn 77.?.?.?

Reakce na 284698

Tebe bych chtěl vidět!Ty musíš být srandista, anebo šéf neziskovky!Anebo hovado cikánské!>Vy máte, ale divný zpusob přirovnání:
>/Pokud je zvíře líné, tak žádné dávky nedostane a buď
>pojde a nebo ho něco jiného sežere/

>
>přírovnávat Romy se zvířaty, uvědomte si, že Romevé s
>námi žijí stovky let a výsledek: běloši dostávají více
>DAVEK, ale nesmí se o tom mluvit. Kde jinak by bílá rodina
>mající pouze jedno dítě získala peníze na družstevní byt
>nebo dum, nebo na auto, a mnozí běloši mají i chatu, posílat
>svoje dítě do školy to taky něco stojí, všimněte si žě
>beloši mají lepší oděv, lepší telefon.

>
>Romové musejí dostat přesně tolik co bílý a mnohem víc
>!!!!

>Zamyslete se nad tím.

284954

12.2.2013 9:55

Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...

Důvod je prostý: Zinkající Pepíci a i lídlující Mařen/ky musí mít dojem, že při vlastním zbídačování, exekucích a žebrání o práci nejsou poslední nejspodnější kastou.

Rozeštvávání obyvatel jednoho prostoru via "dávky" a "přidělování bytů" je typickým britsko-anglossaským Divide et Impera (Rozděl a panuj).

Češi, narozdíl od Maďarů, Slováků a Poláků, už nesmí bezvízově ani do Canady, té Canaděnky... Vůbec je pravicujícně netrkne, PROČ jsou z Čech vyštváváni Romové/Zigáni - a ze zbylých třech zemí N_I_K_O_L_I_V?!

Odpověď je jednoznačná: Zlí commun/isté byli v ČR nejúspěšnější v potírání bídy a sociální nerovnosti.

Pokud někde potřebuji sociální nerovnost zavést (Divide et Impera), musím vynaložit největší možnou míru nátlaku. Že to (Romové/Zigeuner) šplouchá až do Canady, té Canaděnky - a zpět na vízovou povinnost zinkajících a pravicujících Pepíků a/i Lídlujících Mařen/ek je nasnadě.

Vše ostatní je zavádějící a posouvané Pepíkům a Mařen/kám, aby se v tom sami zamotávali...

Pravicujme, toonnelujme - rozdělujme a vyhánějme[smích]

Na nicneříkajícím a obtěžujícím grafu je to naprosto jasné - bez zbytečných okecávaček[smích]

Vložený obrázek

284694

12.2.2013 11:47

RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 284694

Cikáni jsou "vyštváváni" odevšad a ani v čistě přistěhovalecké zemi jako je Kanada, takový přírustek obtížné populace neskousnou.

284707

12.2.2013 13:02

RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...

fohat 194.?.?.?

Reakce na 284694

milý Moudrostraku,ghetta za soudruhu BYLA,viz toto video,které porovnávám se záběry z roku 1983,co jsem v Letanovcích z jistým rizikem natočil amaterskou Super8...K mému užasu NIC se NEZMĚNILO...http://www.youtube.com/watch?v=UZ7WHKU_UoY

284718

12.2.2013 20:23

RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 284718

Ghetta za Zlého Bolševíííka nebyla! Se vší úctou: Dal jste potměšile odkaz na dávno existující osadu někde na Východním Slovensku.

Takže jak to souvisí s tím, že v Česku za Zlého Bolševíííka a commun/ismu byli všichni Romové/Zikáni postupně integrováni v majoritě?! A až na vyjímky netrpěli bídou, dealerstvím drog prostitucí, kuplířstvím, poskytování dětí pro pornografii a pedofii, jako je tomu od slavného Plyše za "dýmů/krásy"...

Do Česka také "immigrovali" právě z Východního Slovenska, Bukoviny apod. Ale vybydlená ghetta z 99% nevytvářeli - chodili do práce, děti do škol, platili daně, užívali si důchody.

Takže hezký film (sám jsem za Zlého Bolševíííka pár osad na Slovensku viděl taky a moc se k nim nepřibližoval). Ale co má ten film společného s Romy/Zikány v Česku? Opakuji: z mého pohledu potvrzuje fakt, že i Rom/Zikán z takového prostředí se v Česku tehdy asimiloval, zatímco dnes i asimilovaný Rom/Zikán se stává pod tlakem"dýmů/krásy" asociálem[pláč]

284741

12.2.2013 9:58

Obec Šutka v Macedonsku

Hjalmar 1 78.?.?.?

podľa TV dokumentu, ktorý som videl snáď pred 10 rokmi, bola postavená za peniaze, ktoré svet poslal bývalej Juhoslávii na obnovu zemetrasením zničeného mesta Skopje.Dokument uvádzal, že postavili rozsiahlu obec s domami nízkeho štandardu, zviezli tam cigánov zo širokého okolia. Nenútili ich pracovať, vozili im tam vo veľkých - lacných - baleniach potraviny a časom sa v obci vytvorila svojrázna pakultúra. Cigáni si vytvorili svoj systém vedenia komunity. Mňa zaujala ich hlavná zábava a súťaž - kto z nich vlastní najrozsiahlejšiu zbierku tureckých ľudoviek. Hodný úcty je aj ten čo má v skriniach veľa oblekov. Tak si ich mnohí dávajú posielať z Nemecka. Stovky vyradených nemeckých oblekov. Kupodivu boli všetci so svojim životom v odlúčenej Šutke spokojní.

284695

12.2.2013 10:33

Bata nebo Kozeny?

valda 212.?.?.?

Jak muzete srovnavat zidi a cikani??To je jako srovnavat Batu a Kozeneho.Znam volynske cesi co jsem prisli v 92 roce.Prisli z majetkem, ktery se jim vesel do jednoho pokoje a dostali od statu v tu dobu jednorazovou castku 7000kc.Pochopitelne byty, ktere byly casto v sousedstvi s panelakem plnym romu(Nove Zakupy)nebo v mistech ne moc privetivych,kde jinak nez rusaci jim nikdo nerekl(Rokytnice v O.horach).Znam jednoho volynaka ktery je bez prace.Jinak kde jsou ted??Nepoznate je.Snadno se stratili ve spolecnosti.Tak co chudacci romove,proc maji byt pro ne vytvorene jine podminky??Kolik se ma do nich sipat penez?Mimochodem,prvni cesky vojak ktery zahynul v misi v Afganistanu byl rus.To mozna nase "lidumilove"ani nevedi.Ono se to s te podpory romu da utrhnout i pro sebe neco.At se hlasi do armdy jako cernosi v USA,at ukazou jaci patrioti jsou.

284699

12.2.2013 12:13

RE: Bata nebo Kozeny?

steve 174.?.?.?

Reakce na 284699

.. prihlaseni se do armady se muze jevit nekomu jako "vlastenecke" (patriot), nekomu jako vyraz desive idiocie ..., nekomu jako .. - parazitismus, .. a mnoho jinych pohledu a pohledu a ...
----
.. ten rus - cesky vojak, byl ZOLDAK ! To predevsim. Stejne jako vsichni ostatni, vcetne tech z us army. Vsichni tam jsou pro penize, ne pro vlastenectvi. Dejte jim stovku mesicne na cigara a "vlastenecke pisne Bereniky" a do obeda budete mit z vaseho vlastenectvi - hovno ! Taky vlastenecke. A cigos pujde za stovku do armady po vzoru cerneho americkeho bratra ..., .. paneboze - za co !? [chechtot]

284712

12.2.2013 13:03

určitě ne

slak 77.?.?.?

Reakce na 284712

To bude dřív v pekle zima, spíš při jejich vrozených a broušených schopnostech budou pást dcery sociálních pracovnic a udělají z toho dědičnou záležitost s dvojím užitkem. [chechtot]

284719

12.2.2013 14:45

RE: Bata nebo Kozeny?

valda 212.?.?.?

Reakce na 284712

Mel jsem stejny nazor.Ale tohle jen je ukazka ze cikan, ani jako dobre placeny zoldak, nepujde na bojiste.Je jim vsechno ukradeny, az na svuj prospech.Jen ze ten vojak mohl mit rodinu ,deti,misto toho se tady mnozi cikani diky nasemu alibismu..Nedivim se uz nicemu,kdyz i prvni dama mela otce kolaboranta ale rada kritizuje oponenty manzela.Ale take rada jezdi na cikanske plesy do Lyse n.Labem,a manzel udelil vyznamenani mistnimu "baronovi".

284723

12.2.2013 11:03

ŘEŠENÍ

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Čím jednodušší řešení, tím lepší. A pokud nikoho nic nenapadá, pak se do toho člověk nemá míchat.

To znamená zrušit sociální dávky a ať se Romové živí svou prací tak, jak i ostatní skupiny občanů. Konec diskriminace bílých. Časem se množství Romů srovná na počty, které jsou schopny se uživit prací.

284701

12.2.2013 11:08

Romové dříve běžně pracovali

Karel M 212.?.?.?

Romové dříve běžně zřejmě pracovali:
http://www.mises.cz/clanky/romove-jdou-do-prace-v-...

"Jak je tedy patrné, dříve Romové běžně pracovali, a to včetně dětí. Nic moc jiného jim totiž nezbývalo. Soukromý sociální „systém“ nebyl zpravidla ochoten podporovat trvale práceschopné lidi. Ti něco mohli dostat často jen v případě nouze, a to ještě tak, aby se sami postavili na svoje vlastní nohy. Pokud tedy chtěli Romové něco k snědku, k bydlení, k zábavě, k oblečení atp., tak zpravidla museli někomu poskytnout nějakou cennou službu nebo zboží. Zároveň se v té době zřejmě Romům nekladlo do cesty za získáním práce (vyjma pronásledování kočovníků a vůbec lidí putujících za prací [18] a částečně i povinné školní docházky) tolik překážek (minimální mzda, bezpečnost práce, daně atp.). Je také patrné, že to byly ekonomické příčiny, které významně napomohly začlenění Romů do tehdejší společnosti. Jistě symbióza a provázanost nevznikla ze dne na den a nešlo to u některých lidí z obou stran bez problémů (drobné krádeže, podvody, pronásledování) a trvalo to také docela dlouho. V současné společnosti je však situace horší. Sociální systém učí občany disponující nízkokvalifikovanou prací, že k obstarání jídla, bydlení, zábavy, oblečení atd. vede i jiná, méně namáhavá cesta [19]. Cestě za prací se naopak kladou větší překážky. Ekonomické motivy nám tedy nefungují, a tím nám nemůže fungovat ani symbióza. Oba dva národy se přímo nepotřebují. Symbiózy a provázanosti za takovýchto okolností nemusí být dosaženo za desítky let či stovku let (jako tomu bylo v případě Bohusoudova), ale může to trvat déle anebo k tomu nemusí dojít nikdy [20]."

284702

12.2.2013 11:18

co s těmi o nichž se nehovoří?

Adam... 86.?.?.?

http://zpravy.idnes.cz/zprava-o-suchu-klimatu-a-vyvoji-sveta-d8z-/domaci.aspx?c=A130208_100901_domaci_jw

No to je žXidovina [naštvaný]
Takže privatizace vody mělo svůj pádný důvod a to zánik východní Evropy.Voda se dá manipulovat jak to prokázal komunista s orgonitem a je možné ji manipulovat již z mraků.Takže se voda bude ztrácet(ukradená) z východu rovnou do USA a izraele.
Jestli tohle neskončí válkou

284705

12.2.2013 11:43

Opět absolutně nerealistické řešení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Autor článku dělá stejnou chybu jako všichni politici a aktivisté, kteří se pokoušejí o "integraci nepřizpůsobivých". Všichni totiž počítají s tím,že nepřizpůsobiví mají zájem vzdělávat se a chtějí pracovat, začlenit se. Jenže realita je velmi odlišná (to myslím víme všichni),osobně mám dojem,že nemalá část z nich prostě pracovat nechce.Podívejte se třeba na Vietnamce,těm nikdo nedává vysoké dávky,důchody,museli si všechno vydřít,přišli tady z Vietnamu a museli tvrdě pracovat,aby se začlenili.Jenže náš sociální stát nastavil systém tak,že když nepřizpůsobiví nechtějí pracovat,ještě je za to odmění,kriminalita nepřizpůsobivých se bagatelizuje a přehlíží a oni se pak cítí nezranitelní a silní a tak roste jejich agresivita.Řešení je v nedohlednu,možná by bylo nejlepší,kdyby "nepřizpůsobivým" navrhlo OSN,ať si založí vlastní stát jako Židé,tam by nebyli diskriminováni a žili by mezi svými.Ale počkat,to by museli začít pracovat že? [chechtot]

284706

12.2.2013 11:59

Není článek zavádějící a urážející?

Kočičákův výkal 217.?.?.?

Cigáni jsou občané ČR.
Mají to v občance i v pasu. Většina se upřímně snaží být platnými členy společnosti. Články poukazují na Zvědavci na nepřízpůsobivou menšinu.

Poněkud Cigány sráží jejich citovost a důvěřivost vůči většinové společnosti. Příklady:

1/ Klientka Cikánka uklízečka v atomelektrárně v Jaslovských Bohunicích chtěla být za hodnou a omývala radioaktivní obleky. Zemřela na rakovinu z této práce po letech.
Její dcera lepila letadla v otřesných hygienických podmínkách v Aero Vodochody a zemřela na rakovinu z nadýchaných výparů.
Vdovec Cigán se stará o sirotky a je váženým zaměstnancem pražské záchranky.
2/ Potkal jsem v životě Cigána podplukovníka na vojně, MUDr. kožařku Cigaňu na Bulovce, souseda automechanika Cigána s bílou manželkou, která střeží jako cajtka ústavní činitele.
3/ V Irsku jsem potkal Cigána námořníka, který si vzal do IRL celou rodinu, aby se všem nestýskalo. Byl vyučeným zámečníkem a na lodi byl po letech vážen a bylo s ním počítáno.

Ne vše je u Cigánů OK, ale pokud na mne někdo zaútočí, prostě ho zchromím teleskopem a je mi fu(c)k, zda je bílý či hnědý. Útočný zmrd není k soucitu, ale k zneškodnění.

Cigáni milují děti a mohli by být v tom vzorem i nám.

V Českém Krumlově po desetiletí probíhá program integrace a pracovití leč nevzdělaní Cigáni mají své firmy na úklid a městskou zeleň, čímž jsou váženými občany.

V Neratovicích chodí bílí i hnědí spolu do bazénu a do hospod.

Veškeré preference všech etnik jsou totiž jen ČICHOVÉ - Cigáni i přes hygienu mají svou vůni.
Tudíž se jejich integrace do společnosti posuzuje podprahovým vjemem "bílým nosem".

Rozhodně netřeba Cigánům stavět kibucy, patří k nám. Staví je nám snad někdo?

Poslední příklad z jarních prázdnin: V rakouském Gmuendu bylo aqacentrum narvané ČEZkými Cigány s rodinami, protože chtěli udělat dětem dobře.

Kdo si z CZ udělá kvůli dětem výlet za haldu peněz za benzín do rakouského agacentra?

Tedy každá mince má 2 strany a mezi feťákem ze slumu a mezi podnikatelem je značný rozdíl, ač jsou oba Cigáni.

284710

12.2.2013 18:42

RE: Není článek zavádějící a urážející?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 284710

jak souvisí bod 1/ s Cikány?
Cikánka proste jen delala to, co by delala necikánka. Nechápu proč problém negativních pracovních podmínek spojujete výlučne s cikány.
Proč si myslíte, že dobrou vuli na vykonávání nebezpečných prác mají jenom Cikáni. Vždyť tím zavádíte rasizmus.

284736

13.2.2013 8:56

RE: Není článek zavádějící a urážející?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 284736

Tak znovu pane, podrobněji:

Při práci s radioaktivními látkami platí přísná pravidla. To, že jakýsi zkur.ený komouš v elektrárně chtěl ušetřit kvůli svým osobním prémiím, způsobil nemoc a smrt zaměstnankyně.
U bílého by si to nedovolil, protože bílí mají mnohem větší právní vědomí a skončil by v ťurmě.

Totéž u její dcery, tentokrát zkr.rvený manager v Aeru (nejspíše bývalý komouš) nevybavil pracoviště předepsanými digestořemi.
Opět by ho bílý poslal do ...

Rasismus nezavádím, rasismus je latentní a má mnohé podoby ve všech zemích.
Jak by se vám líbilo žít jako bílému v Africe a kopat krompáčem pod černým dozorcem?
To je běžný obrázek např. v Luandě.

284771

13.2.2013 16:23

RE: Není článek zavádějící a urážející?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 284771

píšete, že podrobneji, ale nejdete k jádru veci:

"U bílého by si to nedovolil, protože bílí mají mnohem větší právní vědomí a skončil by v ťurmě."

Tahle klíčová veta je pouze váš dojem, který uvádíte mylne jako fakt. Právní vedomí totiž nezávisí na barve kuže. To je ten rasismus, o kterém mluvím. Černí mají stejnou možnost ne/dostat se k informacím, jako i bílí. Právní vedomí není nejaká dotace, kterou dostávají výhradne bílí.

284789

12.2.2013 13:00

Co s cigány...

Emil Robot 90.?.?.?

Na to měl recept jen "bolševik",protože to myslel upřímě a dělal to na vědeckém základě a ke všeobecnému prospěchu.
Tady tím tzv.demokratismem a populismem a zneužitím "cigánské otázky" jsme připustili jejich rasovou segregaci se všemi negativy a vrátili se o 100 let zpátky.
Napřed to jsou romové,po nich jdou cizinci a "socky".....
a kvůli "růstu růstu"(dle V.Bělohradského)jsme rázně vykročili k fašismu....bez přívlastků.V podstatě v něm již jsme,ale většina lidí si to vzhledem k zaneprázdněnosti krysími závody "zinkajích Pepíků a lídlujících Mařenek (jak výstižně praví klasik Mou..)ani neuvědomuje,jsa denně matena zkorumpovaným mainstreemem a cynickými šílenci typu Klause,který naprosté zmatení pojmů umocňuje takovými idiociemi,jako například že Havel byl extrémní levičák....

284717

12.2.2013 14:16

Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích

Erik Sedláček 178.?.?.?

Za které byl autor odsouzen

284721

12.2.2013 15:28

RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích

Karel z Čech 85.?.?.?

Reakce na 284721

Musím napsat, že jsem se dost nasmál naivitě, se kterou autor uvedené pojednání politické strany sepsal. Jistě všechna čest úsilí, které tomu věnoval, ale zásadní otázky tam řešeny nejsou. Rómové - cikáni by se třeba i dobrovolně po státní vysvětlovací kampani stěhovali do Indie či na vymezené rómské území, ale pouze za předpokladu, že by jim tam naše republika posílala - ne normální, ale podstatně zvýšené - sociální dávky.

To již v minulosti zkoušel Stalin zřídit samostatnou Židovskou republiku na území SSSR (s hlavním městem Birobidžan). Zkrachovalo to na skutečnosti, že tam nebyla převaha jiného obyvatelstva, na kterém by přesídlenci mohli s vynaložením minimálního úsilí parazitovat. To nemyslím nijak hanlivě, jen jako zdejší naivní názory nedávné kapitalistické minulosti, že všichni budeme jen obchodovat a tím vydělávat, až do zbohatnutí. Reálně je přece jen nutné, aby nejprve někdo něco vyrobil, aby obchodník pak na tom mohl vydělat. Je velmi hezké, že dnes nemusíme nic vyrábět, protože všechno se k nám dá dovést z ciziny, ovšem má to drobnou vadu na kráse, že za dovezené zboží je třeba zaplatit.

Je tedy třeba vyřešit, kdo sestěhované Rómy bude živit, zvláště když mezi nimi nebude nikdo, koho by mohli trvale okrádat. Sami mezi sebou nemají krádeže povolené. Navíc je třeba počítat s tím, že jejich nároky na hmotné zabezpečení svého života pobytem v Evropě značně stouply proti stavu, v jakém v dávné minulosti mohli přežívat v teplé Indii.

To už méně nákladné se jeví řešení podle tohoto rasistického vtipu: Vložený obrázek Berte to prosím jako vtip, nikoliv jako námět na praktické řešení rómského problému. Kdo by to v současné světové hospodářské krizi financoval? [chechtot] Do r. 2036 krize samozřejmě vyřešena nebude, neboť jde o poněkud dlouhodobější záležitost. Všichni přece víme, že dobře už bylo a co si pro své rodiny neukradneme sami, to nám ukradne chemický odborník Míra Kalousek.

284726

12.2.2013 23:36

RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích

p. 60.?.?.?

Reakce na 284726

..presne to me napadlo , vzit si stopky a merit vteriny ,nez se cela kuchyn ztrati i s kucharema...!!!

284753

13.2.2013 5:18

RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 284721

Furt to rikam. Democracie az do prdele! Ten vodsouzenej clovek fakt nelhal a napsal vo ceskym krateru kde je erarem rasisticky diskriminovan vuci parazitujicim ciganum poplatnik dani kterej na ne doplaci a ne jen penezi jen cistou pravdu! Mel by si to precist kazdej aby mu to votevrelo voci!

284764

12.2.2013 15:15

Výsek ze společnosti sociálního státu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Cikáni jsou dobří tvorové, jsou základem demokracie, po odsunutí v Sudetech zaplnili gap (mezeru)v příhraničí. Cikáni jsou hrdí, že můžou mít české občanství, mají se dobře,kde funguje sociální zabezpečení. Jsou přínosem pro multikulturní společnost, mají své kulturní odlišnosti, tyto odlišnosti se vyznačují vulgárním mravním slovníkem a zpeněžováním drobných kovů. Ve městech jsou čtvrtě osídlené těmito podivíny, vyznačují se stylem oblečení jako je kapuce, čapka s rovným kšiltem, žijí v bytovkách a panelácích. U těchto podivných kamarádů je na chodbě nepořádek, lino nikdy nemýté, posprejované zdi, vypadá to jako ma smetišti. Sídla, kde bydlí, patří soukromým společnostem, většinou s.r.o. jejichž mateřká společnost sídli v cizině třeba v Itálii. Výhodný obchod je vlastnictí bytovky s nepřízpusobivými.

Nepřízpůsobiví jsou základem společnosti, neboť:
1) zvyšují porodnost
2) dostávají pravidelnou měsíční dávku
3) ačkoliv nic nevlastní, mají všechno jako pracující
4) být sociál je luxus, žádná práce, život v pohodě bez nervů a včasného stávání, mají byty, televizi, jídlo, teplou vodu, teplo, spoustu času na sebe díky sociálnímu zabezpečení v nouzi.

Nejlepším způsobem jak pomoci, je zvýšení vládních výdajů, vláda by měla splnit sociální sen vyspělé demokratické společnosti, začít agresivní měnovou kvantitativní politiku, půjčit si každý měsíc 80 mld. a rozdělit je mezi obyvatelstvo v sociální nouzi, tuto částku navyšovat dokud nedojde k výprodeji zboží v obchodech a navýšení životní úrovně v nadstandard. Je potřeba mít rovnostářský sociální stát, bude potřeba silně znehodnotit měnu, aby střadatelé přišli o hodnotu úspor a pracujícím se znehodnotila mzda, jejich mzda se musí více zdanit, aby se pokryly úroky za půjčky pro sociálně slabší. Vláda sociální spravedlnosti by měla činit tak, aby počet přijímatelů sociálních dávek se zvyšoval, aby jeden zaměstnaný živil 4 na dávkách, neboť je potřeba vytvořit sociálnější společnost, aby práce byla přežitkem minulosti a všichni byli svobodní bez pracovních smluv, pak tedy nebude potřeba škol, stačí si umět spočítat státní dávku a hurá utrácet u těch za vyrobené hodnoty, na které nějaká práce ještě zbyla.

284724

12.2.2013 16:11

Oprava nesprávného tvrzení

Karel z Čech 85.?.?.?

Dovolím si poopravit jedno tvrzení v autorově článku, a to že " V Rusku, odkud přicházelo mnoho tehdejších osadníků, totiž nesměli Židé vlastnit půdu."
Zřejmě autor nečetl Solženicynovy knihy "200 let pospolu" a tak věří lži, kterou nás Židé oblbují desítky let. Pravda je taková, že ruští carové vydávali miliony rublů na usazení Židů na zemědělské půdě. Nevolníci pro ně stavěly domy a stát náborovaným Židům dával zdarma pozemky, dobytek i zemědělské náčiní. V naprosté většině případů Židé darovanou usedlost dali do pronájmu nebo vše zdarma získané obratem prodali a věnovali se prodeji alkoholu - vodky, vetešnictví a lichvářskému půjčování peněz.

Samozřejmě že to neudělali úplně všichni Židé, z desetitisíců Židů, kteří dostali carské příspěvky do začátku zemědělského hospodaření, tři nebo čtyři Židé se v darované usedlosti skutečně usadili a zůstali tam hospodařit.

Ruští carové takovéto financování Židů dělali na základě doporučení carských poradních orgánů v zájmu toho, aby omezili ožebračování mužiků podnikavými Židy. Bohužel veškerá carská snaha a veškeré vynaložené peníze věnované na usazení Židů nepřinesly Rusku a Rusům naprosto žádný užitek. Naopak se považovali za diskriminované, přestože jejich svobody se se svobodami mužiků nedali srovnat. Vytýkali carovi, že potlačuje jejich práva, když je omezuje v obchodování s vodkou a v lichvě.

Ve skutečnosti tedy není pravda, že Židé do ve stoletích před VŘSR nemohli vlastnit půdu, naopak půda jim byla carem poskytována zdarma, ale oni hospodaření na půdě považovali za jim nedůstojný způsob života a tak se půdy zbavovali.

Po VŘSR pak půda byla státní, Židé stejně tak jako ostatní národnosti mohli na půdě hospodařit, ale taková činnost jim nevoněla a proto raději vstupovali do služeb státu jako úřednici a pod. Kdokoliv si to může načíst sám.

284728

12.2.2013 19:53

RE: Oprava nesprávného tvrzení

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 284728

Děkuji, že jste to tady napsal. Je to dost zakořeněné tvrzení, asi podobné, jako že Írán chtěl vymazat Izrael z mapy světa. Tyhle lží jsou donekonečna opakovány, až se stávají pravdou.

284740

12.2.2013 22:11

RE: Oprava nesprávného tvrzení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 284728

jj a také se mu náležitě pomstili, že si dovolil chtít po nich pracovat rukama. Účet mu sepsali v sedmnáctém a vyinkasovali ho rok nato v Jekatěrinburgu.

284746

12.2.2013 23:41

RE: Oprava nesprávného tvrzení

p. 60.?.?.?

Reakce na 284728

...zdaleka neprekonatelny problem tenkrat pro zidy byl , ze car byl nejbohatsi clovek na zemi.... a ten problem trva dodnes , pro mnoho narodu ...Srbsko ,Mali , Lybie atd...CR.

284754

12.2.2013 21:01

Hm...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

ak chce ROM pracovať spolu s bielym, a udržať si prácu tak musí pracovať nie na 100% ale na 120%, a aj tak ho pre nesolidárnosť k rase prvého z práce vyhodia, a tak pocit, že nie som vítaní medzi tými ...... z nich urobil to čo sú, pokúšali ste sa porozprávať s niektorým, ja hej, je to k plaču ako hcú aby ich deti nemali hlad, a ako sa snažia získať - a to pozor - za akúkoľvek cenu ten žvanec pre ne. Popravde, kto z vás by to neurobil tiež, a že majú veľa detí, sú nezodpovední - ku komu - k nám, majú nás milovať a plaziť sa pred nami, nuž a práce niet, a hladní nepočúvajú -

284743

13.2.2013 1:05

RE: Hm...

Унексист 62.?.?.?

Reakce na 284743

Tak taketo dristy ked niekde citam, peni mi krv a neda sa nereagovat!

Vraj ak chce cigan ( tvrdo sa ohradzujem voci tomu aby sme ciganov oslovovali ako romov, pretoze v preklade rom znamena clovek. To akoze neromovia znamenaju potom co? neludia? Nie je to trochu na hlavu a pokus hanobenie naroda?) pracovat s bielym, musi makat na 120% aj tak ho pre rasismus vyhodia? To kde na tieto dristy chodis clovece?

Tak za prve, kedze cigan patri do tej istej rasy ako bezny slovak, v ziadnom pripade vo vztahu slovak-cigan nemoze ist io nejaky rasizmus. Logicky nie!

Za druhe, ze cigani maju vacsi problem zamestnat sa ako priemerny biely nie je vobhec kvoli nejakemu vymyslenemu rasizmu, co je navyse este aj nezmysel, ale hlavne pre dlhodobe skusenosti majority s ciganskou mensinou, ktora si sama moze za to, ze cigan je dnes synonymom zlodeja a neprisposobiveho individua a tych par mizivych promile fakticky ani nic nemeni.

Proste ludia su len opatrnejsi, pretoze vacsina ma s ciganmi len negativnu skusenost, okrem samozrejme tych samozvanych bojovnikov a tlchubov za prava ciganov sediacich v bratislavskych zidvladkach, ktorym tecu pekne peniaze a platime to my vsetci. A este ti, ktori ziveho cigana ani nevideli a myslia si, aki su to chudacikovia, co im kazdy len ublizuje. Vsetko do casu, kym dotycni s nimi nepridu do styku. Rychlo potom vytriezveju. Hlavne na vychode Slovenska by o tom mohli pisat denne.

A tiez mam hojne skusenosti s tym, ako sa vraj snazia pre vlastne decka zhanat zvanec. Dostany tucnu socialku a prve co z toho kupia je chlast a cigarety a zvysok prejebu na automatoch.

Potom ked svoje hole, bose a hladne decka poslu kradnut, pretoze vedia, ze zo zakona nie su postihnutelne.

Peni mi krv, ked vidim casto v telke, ako sa klamarski a skorumpovani presstituti priam vtieraju ciganom do riti a len cakaju na ich srdcervuce nareku o tom, ako si vsetci k nim zli, ze nemoze uzivit svojich desat deciek, nemaju kde byvat a podobne dristy.

Ani jeden jediny presstitutsky curak sa ich pred kamerou nespytal, preco si robia decka, ked vedia, ze ich nebudu mat ako uzivit!!! Ani jeden! Pricom by to bola relevantna a vecna otazka. Jasne, cigani maju nejaku zodpovednost uplne na salame. Ved co, o ich zdegenerovane incestom splodene decka sa im postara stat z penazi danovych poplatnikov a oni navyse za ne este dostanu peniaze, ktore mozu prechlastat, prefajcit a prejebat a automatoch.

O tom, ze kazdu chvilu dostavaju byty, nema snad ani zmysel pisat. Vidime v akom stave su za par tyzdnov, mesiacov. Vsetko rozjebane - podla presstitutov "vybyvane"

1/2

284760

13.2.2013 1:06

RE: Hm...

Унексист 62.?.?.?

Reakce na 284760

Vysostne smiesne su aj navody na riesenie ciganskej otazky, ktore ponukaju kdejaki smejdi, co ma ju v hlave nasrate. Vraj im treba dat vzdelanie. Hahaha! To by najskor ti blbeckovia co o tomto rozpravaju museli vediet taky fakt, ze nato aby sa niekto mohol vzdelavata hlavne pochopit a naucit sa dane ucivo, potrebuje istu minimalnu intelektualnu uroven aby bol vobec vzdelatelny! Hranica vzdelatelnosti vyjadrena v IQ je zhruba okolo cislo 70, nizsie uz je mentalna retardacia. Tazko mozete vzdelat niekoho, kto preto nema dostatocnu predispoziciu. A divime sa? Co asi moze vzniknut incestom? Taki potomkovia su potom radi, ked si neseru pod seba ako sliepky. Velakrat staci letmy pohlad do tvare a nepricetny vyraz vravi jasnou recou. Takychto nevzdelate ani ked sa na hlavu postavite. Preto tieto recicky o vzdelavani beriem len ako zvasty a snahu o zviditelnenie sa, ci o moznost dalsieho penazneho tunelu.

Svoj prispevok si kamarat pracka src do prdele, pretoze to je vysmech do oci vsetkych tych, co musia ciganov a ich vycinanie trpiet denno denne. Staci spomenut jedneho za vsetkych: OSKARA DOBROVODSKEHO!

Ale predsa len, ak Ti na ciganoch predsa len zalezi, kludne si ich k sebe nastahuj, daj im pracu, staraj sa o nich. Ved Ty predsa nepatris k tym hnusnym rasistom! Alebo ako to vlastne je? Nie si taky isty salonny humanista ako napr. kocab ci jankovic?

2/2

284761

12.2.2013 23:04

Sociální systém v ČR

PetrJilec 89.?.?.?

Sociální systém v ČR je problematický. Systém, kdy o výši a dostání dávek do jisté míry rozhodují úřednice v rámci pravomocí samozřejmě nahrává jedincům, kteří mají větší vyjednávací pozici ohledně úřednice (Víme, kam chodí tvoje děti do školy, ty pičo!).

Běžný jedinec, který se do této situace dostane, si často musí pořádně sypat popel na hlavu, aby něco dostal. Pokud si chce přivydělat, tak jedině na černo, protože přiznané příjmy mohou způsobit, že v konečném důsledku dostanete stejně, méně či s připočtením nákladů na pracovní den si vyděláte za 8 hodin denně za strojovou činnost třeba o 1 tisíc měsíčně víc.

Díky tomuto systému si pak pěstujeme k práci apatické jedince, kteří o žádnou oficiální práci stát nebudou (nevyplatí se jim). A pak se buď spokojí s nižší úrovní, nebo si přivydělávají na černo či dokonce kradou (sem počítám i dealování, apod.)

Návrhy:

- Příspěvky udělovat lineárně.

Existenční minimum (ty 3 tisíce měsíčně opravdu nejsou na žádný luxus) snižovat např. v poměru 1:3 k přiznanému výdělku.

Tzn. člověk, který si oficiálně vydělá 4 tisíce měsíčně, dostane "vyrovnávák" 3000 - 4000/3 = 1666, tzn. jeho příjem onen měsíc bude 5666,-- Člověk s příjmem 9 tisíc pak přestane "vyrovnávák" dostávat. Tento systém nenutí lidi podvádět a motivuje je k práci, kterou se nemusí bát přiznat.

- Příspěvky na bydlení

Spíše než přispívat na drahé nájmy, které často zdražují bydlení v regionu a zhoršují život pracujícím mít možnost nabídnout sociálně nejslabším ubytování v unimobuňkách. Lze je rozmístit tak, abychom předešli vytváření ghet. Cena levná. Možnost mobility. Pokud si svoji "vybydlíte", ztrácíte nárok na jakoukoliv další "bydlící" podporu.

- Práce/vzdělávání

Příspěvek za snahu. Lidé dlouhodobě žijící z podpor ať v přiměřené míře pomáhají (podpora rozšíření prací na více, než sbírání odpadků a mytí záchodů), vzdělávají se (rekvalifikace, apod.) či kombinace obojího v závislosti na preferencích jedince. Jedinci aktivně se vzdělávající mohou být bez práce úplně. Cílem je, aby jedinci a) vypadli ven, b) rozšířili si kvalifikaci, c) rozšířili si obzory, d) neztratili či vytvořili si pracovní návyky. V této oblasti je samozřejmě třeba dbát na to, aby takovíto pracovníci nebyli zneužíváni.

V případě minimálního příspěvku by se jednalo o nějakých 40 pracovních hodin za týden, což se dá stihnout za 4 dny/měsíc.

- Podpora dětí

Podpory a motivace založené i na stipendiích, školní docházce, apod. Podporou dětské činnosti bránit v izolaci dětí ze slabých sociálních rodin. Ostatně, děti mohou dostávat i oblečení, jídlo (minimálně oběd v rámci školky/školy).

284749

12.2.2013 23:04

RE: Sociální systém v ČR

PetrJilec 89.?.?.?

Reakce na 284749

==> Zkrátka, pomoci lidem, co se dostanou do špatné situace, ale tak, aby jim to pomohlo vrátit se zpátky na nohy. Podporovat jejich děti tak, aby z podpory dětí nemohli žít jejich rodiče, ale naopak děti nesli menší tíhu chyb svých rodičů. A je naprosto jedno, jakou barvu sociálně slabý má.

PS: Známý zaměstnával Rómy a byl s jich nárazovou prací, za kterou platil penězi na ruku, spokojen. Tedy, dokud jeden "pracovník" se po šichtě na pracovišti nezastavil a nezpůsobil školu krádeží měděných kabelů u přilehlého objektu pracovišti, za kterou známý dostal pokutu, která se rovna asi polovině zakázky, kterou tam vykonával. Od té doby zaměstnává hlavně Ukrajince, kteří makají, přemýšlí u toho a ještě mu takovýto průšvih nezpůsobili.

284750

13.2.2013 2:48

křivdy jsou starší než se zdá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

A kdopak jim zakázal kočovat? Ha?!? Blik cvak příjem.
Ten problém vytvořili přímo státy svými nařízeními a experimenty s nimi v minulých stoletích!
A ještě dneska Vás může zatknout za potulku!

284762

13.2.2013 16:36

romský parazit našel parazita

Adam... 86.?.?.?

http://zpravy.idnes.cz/lupic-v-teplicich-opakovane-prepadaval-mladika-flm-/krimi.aspx?c=A130213_144802_usti-zpravy_alh

Mladík se neštítil okrádat důchodce aby mohl být sám okraden jiným parazitem. [bliji]

284792

13.2.2013 17:28

Nevěřím, že by to to tak šlo

Annna 85.?.?.?

Židé jako etnikum kalkulují s budoucností, dokáží postupně plnit svou vizi, zatímco romové upřednostňují okamžitou spotřebu. Čili žijí daným okamžikem, nevidí důvod, proč by se měli namáhat pro zítřek. Já o kibucu vím jen z filmových dokumentů, ale nedokáži si představit, jak by šlo lhani, výmluvy, alkoholismus a narkomanie dohromady se striktními pravidly daného projektu.

284795

Příspěvků: 51

12.02. 03:13 Mareš  Osady
12.02. 08:11 eda521  RE: Osady
12.02. 18:48 Kries  RE: Osady
12.02. 19:03 Petr Středa  RE: Osady
12.02. 10:14 L.C.  RE: Osady
18.02. 14:43 Jan Horníček  RE: Osady
25.09. 16:47 rom  RE: Osady
12.02. 05:38 Nikdo  To snad ne!
12.02. 23:30 p.  RE: To snad ne!
12.02. 06:10 fohat  a jak zabránit množení?
12.02. 08:25 rickwand  Historie
12.02. 08:38 Robin  Má to ale háček
12.02. 09:40 F&T  Tohle nebude fungovat
12.02. 10:15 Robin  RE: bude fungovat
12.02. 18:30 E123  RE: bude fungovat
15.02. 21:49 Dunn  RE: bude fungovat
12.02. 09:55 MoUdrostrak  Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...
12.02. 11:47 Nikdo  RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...
12.02. 13:02 fohat  RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...
12.02. 20:23 MoUdrostrak  RE: Za zlých commun/istů žádná ghetta neexistovala - nyní nevznikla NÁHODOU...
12.02. 09:58 Hjalmar 1  Obec Šutka v Macedonsku
12.02. 10:33 valda  Bata nebo Kozeny?
12.02. 12:13 steve  RE: Bata nebo Kozeny?
12.02. 13:03 slak  určitě ne
12.02. 14:45 valda  RE: Bata nebo Kozeny?
12.02. 11:03  ŘEŠENÍ
12.02. 11:08 Karel M  Romové dříve běžně pracovali
12.02. 11:18 Adam...  co s těmi o nichž se nehovoří?
12.02. 11:43  Opět absolutně nerealistické řešení
12.02. 11:59 Kočičákův výkal  Není článek zavádějící a urážející?
12.02. 18:42 ppppp  RE: Není článek zavádějící a urážející?
13.02. 08:56  RE: Není článek zavádějící a urážející?
13.02. 16:23 ppppp  RE: Není článek zavádějící a urážející?
12.02. 13:00 Emil Robot  Co s cigány...
12.02. 14:16 Erik Sedláček  Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích
12.02. 15:28 Karel z Čech  RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích
12.02. 23:36 p.  RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích
13.02. 05:18 Satanist  RE: Konečné řešení otázky cikánské v Českých zemích
12.02. 15:15  Výsek ze společnosti sociálního státu
12.02. 16:11 Karel z Čech  Oprava nesprávného tvrzení
12.02. 19:53 Vladimír Stwora  RE: Oprava nesprávného tvrzení
12.02. 22:11  RE: Oprava nesprávného tvrzení
12.02. 23:41 p.  RE: Oprava nesprávného tvrzení
12.02. 21:01  Hm...
13.02. 01:05 Унексист  RE: Hm...
13.02. 01:06 Унексист  RE: Hm...
12.02. 23:04 PetrJilec  Sociální systém v ČR
12.02. 23:04 PetrJilec  RE: Sociální systém v ČR
13.02. 02:48  křivdy jsou starší než se zdá
13.02. 16:36 Adam...  romský parazit našel parazita
13.02. 17:28 Annna  Nevěřím, že by to to tak šlo

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,51 Kč
Kanadský dolar
17,36 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,42 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,66 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 678,45 Kč
1 unce stříbra
578,13 Kč
Bitcoin
1 210 982,33 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 781