Diskuze k článku

Někdy vám, pane prezidente, nerozumím

Příspěvků 141

3.1.2013 0:32

Čl. II - Zastavení trestního stíhání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

"Nařizuji, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za něž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let."
Tímto způsobem totiž Václav Klaus úředně zametl stopy všech nevyřešených procesů z doby, kdy působil v exekutivě. Klaus je přímo či nepřímo spojován prakticky se všemi tunely, které doposud ležely na soudech nebo jsou ve stádiu vyšetřování. Amnestií ukázal, že v přehlížení korupce a "útěku před právníky" vytrval až do konce svého desetiletého prezidentského účinkování. Klaus dříve dával milost tomu či onomu jednotlivému korupčníkovi. Nyní se snaží zamést pod koberec celou svou minulost. Právní stát dostal touto amnestií poslední prezidentskou facku, zcela charakteristickou pro celé Klausovo působení v politice.

281414

3.1.2013 1:40

RE: Čl. II - Zastavení trestního stíhání

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 281414

Klausem vyhlášená amnestie vůbec nepřekvapila, neboť základní rysem české polistopadové společnosti je vytváření nadstandardně vlídného prostředí pro lidi, kteří svůj život zasvětili pohybu na a za hranou zákona. Začal s tím po nástupu do funkce Havel a není náhodou, že s odměňování lumpů (včetně těch, kteří se dopouštěli hospodářské trestné činnosti, zatímco bezúhonným je stále více nakládáno na hřbet, aby za tyto kriminálníky vše zaplatili) své presidentování zakončil i Klaus.
Vůbec bych se nedivil, kdyby Klaus podpis pod amnestií symbolicky parafoval ukradeným chilským perem.

281421

3.1.2013 1:21

Ale já mu rozumím....

RomanTička 178.?.?.?

Pokud se hajzl začne chovat slušně, většinou to není proto, že by přestal býti hajzlem, ale spíš proto, že něco potřebuje a ví dobře, jak to získat. Třeba laciným populismem spočívajícím v provedení něčeho, na čem nemá on a hlavně jeho ovladatelé co ztratit. Vlk se nažere, koza zůstane celá a karavana jede dál... To je případ Klause a jeho nemálo sympatických státnických úkonů či výroků. Já mu je nevěřil, viděl jsem v tom pouze alibistickou zpátečku (on sám ví nejlíp, kam to tu směřuje a ví, že čím dál více lidí to ví) a teď už vím, že jsem měl pravdu. Tato amnestie to jen potvrdila a minimální odpor při "druhé Bílé Hoře", tedy zločineckém nočním schvalování zločineckých zákonů 8.11. také. Klaus je jeden z nejhorších polistopadových zločinců, ne-li ten nejhorší a mohou si jednou s Havlem podat v pekle ruce. Od tohoto názoru už mne neodvrátí ničím. Pevně doufám, že nechcípne předčasně, jako Havel a dožije se spravedlivého potrestání, pokud možno šibenice... [naštvaný]

281418

3.1.2013 5:04

RE: Ale já mu rozumím....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281418

To bych mu sice taky přál, ale buďme realisté. Aby se mu dostalo spravedlivé odplaty, muselo by buďto u nás vypuknout povstání, v jehož závěru by byli polistopadoví zločinci napíchnuti na vidle, nebo by musela přijít cizí armáda, která by zavedla nové pořádky a nový režim by s exponenty toho starého zúčtoval.

Obojí však považuji za nemožné - v tomto národě bez páteře a cti nikdy k ničemu nedojde, a všude kolem vládnou stejní gauneři jako Klaus, jen své zločiny páchají poněkud elegantněji a méně okatě. Nebo snad nemají západní politici na svědomí tisíce životů, zmařených humanitárními bombami? Oč jsou morálnější, než Klaus, který jen krade? Pak je tu ještě náš bývalý velký bratr na východě, kde ovšem Vladimír Vladimirovič umožňuje to samé, jako u nás Klaus, ovšem jelikož je to velká země, všechno je ve větším měřítku. Jeho strana Jednotné Rusko je stejného ražení, jako ODS. Ani tam nevládne morálka a spravedlnost, byť bychom byli rádi, kdyby tomu tak bylo (aspoň někde, že). Kapitalismus prostě produkuje ještě větší darebáky u moci, než socialismus, jelikož neexistuje žádná ideologie, která by na představitele režimu kladla nějaké morální nároky. Naděje, že kontrolu moci bude provádět opozice a sdělovací prostředky, se u nás rozplynuly jako pára.

281435

5.1.2013 2:09

RE: Ale já mu rozumím....

p. 113.?.?.?

Reakce na 281418

...presne receno a ten Klausovo rozsafny populismus ktery predchazel ,ted ma a dava smysl...!!!

281645

3.1.2013 1:50

Klaus může především za naprostou lavinu korupce ,když se Zemanem "zplichtili" oposmlouvu!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Čtyři roky oposmlouvy "zavraždili" zdravější politický vývoj v ČR na mnoho desetiletí dopředu!
Už předtím polistopadová politická smečka kradla jak utržená ze řetězu,ale teprve oposmlouva tomu dala ty správné grády!
Teď pouze sklízíme tuto Klausovu ďábelskou sadbu!
A především kvůli jeho neskutečné ješitnosti,protože aby se udržel u moci, je schopen se spojit třeba s ďáblem!
Stejný pazneht byl Havel,ale ten byl jenom "blbec" a do roku 1989 alespoň disident,ale vypočítavá,ješitná,duševní prostitutka,jako je Klaus, ten nemá ve světě obdoby!
Moc krásně to popisuje MUDr. Hnízdil, který uvádí, že tito lidé mají těžké charakterové vady a uvádí příklady z knihy:
Hadi v oblecích,aneb psychopat jde do práce!
http://www.youtube.com/watch?v=oIcMCRpHlhc
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Každému doporučuji věnovat 10 minut přednášky MUDr. Hnízdila!!!!!

281422

3.1.2013 4:25

diky za Mudr. Hnizdila

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 281422

nejdrive jsem myslel, ze je toto video inscenovane Zdenkem Sverakem,ale je to opravdu vazna a objektivni vypoved odbornika

281431

3.1.2013 14:05

RE: diky za Mudr. Hnizdila

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 93.?.?.?

Reakce na 281431

Nebyl tu náhodou před pár dny článek o tom, jak si psychiatři přivlastňují právo určovat, kdo je normální a kdo vadný, protože vadí?

281475

3.1.2013 4:13

urcite ano, prezitek stredoveku

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

absolutne musim s vami pane Stwora souhlasit, amnestie tohoto modelu rozhodne nepatri do zadne moderni demokracie

281430

3.1.2013 4:46

V rozshau 7500 lidi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

A HLAVNE ucelove sepsani jakych tr. cinu a z JAKEHO obdobi je rozhodne spatna vec, p. Stwora. Vim, ze z nejakeho, pro me nepochopitelneho duvodu si vazite Klause, ja ho vidim od 90 let stejne. A kdyby nehrozilo u psychiatru to, ze se ocitnou na dlazbe (kdyz pominu jejich tradicni mlcenlivost a burcovani az v pripade ohrozeni jejich vyplat) uz by lid varovali davno.

Pan prezident je socialni autista, psychopat a narcis. Za to se nemusi stydet, hodne jich pobiha volne po svete, je ovsem chybou (a nejenom u nas), ze jsme z nich, diky mediim a vlastni shovivavosti ke vsemu, udelaly ty, co rozhoduji o vetsinove ZDRAVE populaci.

281434

3.1.2013 6:34

Ze by tradice?

Satanist 75.?.?.?

V ceskym krateru Havlovi amnestie a ruzny milosti taky dokazali vobcany v ceskym krateru nasrat! V Trutnovsky hospode jeden emigrant poblitymu Havlovi v prochcanejch nohavicich kdyz se kolem nej plazil na hajl prospat chtel za to nakopat prdel......

281438

3.1.2013 12:57

RE: Ze by tradice?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 281438

Na závěr Havlova sračkovitého filmu Odcházení Havel se vynoří jako zrůda z kašny a skřehotá do kamery s ďábelským šklebem: "Láska a prrchrravda musí zvítězit nad lží a nenávistí."

Klaus na závěr zaskřehotal amnestií privatizačních a korupčních kriminálníků.

Jeden za 18, druhý bez dvou za 20. Mají ti dva psychopati společného velmi mnoho...

281465

4.1.2013 1:04

RE: Ze by tradice?

p. 113.?.?.?

Reakce na 281465

..jestlize vezmeme pohled ze sirsiho uhlu muze nam rict , ze tzv. revoluce byly jen puce uchystane satanem zapadu/ a pokracuji ted dale na vychod/ za ucelem prumyslove,ekonomicke a spolecenske devastace techto zemi pod vedenim Havla , jelcina i Klause...atd.... napr. bombardovani a masakry civilniho obyvatelstva za ucelem znicit Srbsko jako stat...co nejvice.. a jeste se zlociny kdyz se branili svedly na ne !!!!....tolik jsou napr slovane pro satana ...!!!!!!.potom tahle "amnestie" za ucelem nejen udelat dalsi skody a pustit na svobodu za odmenu !!!...ty kteri nicili po leta nas stat a budou logicky v tom pokracovat , je jen dalsi krok....vpred za zotrocenim slovanu a jejich statu...a nejen slovanu.

281551

3.1.2013 14:11

RE: Ze by tradice?

Anděla Klidná 93.?.?.?

Reakce na 281438

Havel coby prezident se pozvracený a pomočený plazil na toaletu prospat? Takže selhání ochranky už u Havla, co se tedy divíme, že nám málem nechali zastřelit Klause...

Nebo už se natolik zalykáte zlobou, pane Satanisto, že musíte různé tělesné výměšky dávat všude, aby vaše slova měla váhu bez ohledu na skutečnost?

281477

4.1.2013 0:46

RE: Ze by tradice?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281477

Par kilaku vod Hradecku uz skoro v Trutnove je hezka knajpa a tam se na poblityho pana presidenta Havla kterej na dreveny sesli sedaval v prochcanejch holzdnach zeptejte tech dedku kteri ho znali jestli tam chodil s vochrankou a kdo ho pomahal nalozit Dagmar do Lancie Kapa , Mercedesu nebo Skody Superb...... Sedavaj v sednici vzadu u vokna v rohu a mastej karty. Jo abych nezapomel kdyz by jste se chtela napit dobryho jeste nezkurvenyho piva. Cepovali tam Kumburak a Podkerkonosskej special , nekdy Podkerkonosskej special tmavej a Svijany. Ani pochutiny a speciality z podhuri v ty knajpe nekuchtili spatny, ale pri pohledu na pana presidenta jak vam tez reknou chut k zradlu nemel nikdo.

281550

4.1.2013 4:17

RE: Ze by tradice?

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281477

By the way....... Na vymesky vsech telnich votvoru jak krome zasvecenejch v Trutnove a v Praglu dnes vi uz velka vetsina naroda byl jeden z nejvetsich machru pan president Havel protoze lid kterymu se snazil vymejvat mozky nikdy nevedel jestli votevrel hubu nebo prdel. Jen par chaluparu v Hradecku kteri byli Havlovymi sousedy, Dava Lama a par jeptisek podle vymesku nez se do mesta prazskyho zacali sjizdet Havloidi to vedeli uplne presne.

281558

3.1.2013 6:35

lol

pm 62.?.?.?

A tak odchází velký muž, přesně tak, jak přišel. Se špínou za nehty [velký smích]

"někdy vám, pane prezidente, nerozumím" - tak třeba je tohle ta poslední kapka, díky které vám z nosu spadnou růžové brýle

281439

3.1.2013 7:48

spravedlnost

Erwin 91.?.?.?

Mzdou zločinu je trest. Pokud má být vykonána spravedlnost za spáchaný zločin, je třeba, aby byla míra trestu naplněna.
Jestliže dá vladař člověku, který spáchal zločin, milost, je třeba však učinit spravedlnosti zadost a to tím, že si zbytek trestu za něj sám odsedí a příjme odpovědnost za náhradu škod. Takto chápu pojem spravedlnosti.

281441

3.1.2013 7:49

Tečka za jednou osobou

Jacob 78.?.?.?

Vyjdeme-li z předpokladu, že Václav Klaus nedělá nic zásadního bez důkladného rozmyšlení, je vyhlášení amnestie v uvedeném rozsahu počin promyšlený, který sleduje určitý záměr. Z tohoto úhlu pak vyplývá, že amnestie není aktem lidskosti, ale politického kalkulu. Naskýtá se známe Cui Bono? V. Klaus si určitě dobře spočítal, že tato amnestie zvedne vlnu odporu a těžko se dá uvěřit, že by tak nepromyšleně ztrácel politické body. Pokud obětoval amnestií své image vůči veřejnosti, pak to něčím vykompenzoval, čemuž já osobně věřím. On zcela realisticky chápe, že současný politickoekonomický stav je v háji a on nemá žádné nástroje v ruce jak by mohl cokoliv na politické i ekonomické scéně ovlivňovat po ukončení prezidentské funkce.

281442

3.1.2013 15:07

RE: Tečka za jednou osobou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 281442

>Vyjdeme-li z předpokladu, že Václav Klaus nedělá nic
>zásadního bez důkladného rozmyšlení, je vyhlášení
>amnestie v uvedeném rozsahu počin promyšlený, který sleduje
>určitý záměr. Z tohoto úhlu pak vyplývá, že amnestie
>není aktem lidskosti, ale politického kalkulu. Naskýtá se
>známe Cui Bono?
Ano, je to od Klause zcela urcite kalkul. O tom nema cenu pochybovat. Co je hlavnim motivem, neni zcela jasne, a asi nikdy nebude, bude to jen zalezitost spekulace. Ja si myslim, vychazeje z toho, ze uz ma nejake roky a politicky vrchol v teto zemi za sebou, ze muze u nej nyni hrat hlavni roli pohnutek - pomoc blizkym znamym nebo tem, ze kterych muze nejak profitovat. Uz jsem zaregistroval, ze amnestie se muze vztahovat na nejakou znamou jeho zeny. Taky treba mohou prijit vhod nekdy v budoucnu i propusteni miliardari... Da se s urcitosti prohlasit,ze ti "chudaci" nemaji nekde neco nejak ulozeno...? Neda.
Amnestie pro zlodejicky (jednorocaky) mi pripada jako zakryvaci manevr.

281483

3.1.2013 9:21

K případu řidiče Smetany

Erik Sedláček 178.?.?.?

To vůbec nebylo "selhání justice", ale naopak selhání a naprostá blbost samotného Smetany, ze kterého pouze média vyrobila mučedníka. Proč, to si můžete přečíst zde http://neviditelnypes.lidovky.cz/pravo-chudak-smet....

281447

3.1.2013 11:19

RE: K případu řidiče Smetany

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281447

Myslím, že zdroj (Neviditelný pes) velmi dobře vystihuje hodnotu zmiňovaného článku. (tudíž to smradlavé, co se vám přilepí na botu). Jsem rád, že jste tu naznačil, ke kterým "dobrákům" se kloníte, pane Sedláčku. Celkový obrázek (o nejznámějším mediálním neonacistovi) má opět o něco ostřejší rysy.

Co se týká Smetany, nevím, proč by se měl podřizovat zlovolnému a nesmyslnému rozsudku, ale když už jsme u toho, až vás pane Sedláčku zavřou za lepení samolepek, měl byste dle svých vlastních slov sklapnout podpatky a zvesela se nechat zavřít. Doufám, že si to budete pamatovat.

Jinak co se týká Klause, editor stále ještě nepochopil, že Klaus je odporná svině, která se snaží získat si na svou stranu některé nepříliš morální osoby vlezlým populismem. Plácá to, co chce dav slyšet, koná opak. Velice odporný člověk, který již několikrát amnestoval lidi, kteří kradli v dresu ODS.

281454

3.1.2013 13:50

RE: K případu řidiče Smetany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 281454

Proti "zlovolnému a nesmyslnému rozsudku" se má člověk v první řadě odvolat. Až po vyčerpání řádných opravných prostředků se dá uvažovat o využití mimořádných nebo o občanském odporu.

Ještě jednou podstata citovaného článku:

Dnes nemá smysl meditovat nad přiměřeností výroku o trestu, neboť Smetana se proti němu neodvolal a postaral se tím o nabytí jeho právní moci. Měkký trest obecně prospěšných prací nevykonal, protože si myslel, že ví lépe než soudkyně, co je spravedlnost. Pak již nastoupila jen bezcitná mechanika přesně stanoveného zákonného postupu: výměna neodpracovaných obecně prospěšných prací nejdříve za domácí vězení, a když je odmítl, logicky následoval nepodmíněný trest odnětí svobody.

Osobně se přikláním k tomu, že Smetanův čin vůbec nemusel být řešen v rámci trestního práva, ale když už v jeho rámci řešen byl, nemůžu přehlížet, že Smetana v řízení naprosto dobrovolně a záměrně nevyužíval svých procesních práv a uvěznění si zavinil sám rozhodnutím nevykonat uložený alternativní trest.

Jinak Neviditelného psa obecně rád nemám, ale jsem zvyklý hodnotit materiály podle obsahu, ne podle linku na web. Tvrdit, že se někdo někomu "kloní" na základě toho, že linkoval jeden článek, to už si žádá vyšetření u psychiatra.

Že nejste schopen reagovat věcně a racionálně, to u vás těžko může překvapovat. Jen vám musím říct sdělit novinku: neexistenci argumentů jedovatými plivanci na zdroj a rádoby vtipnými výkřiky ad hominem nezachráníte.

281473

3.1.2013 16:20

RE: K případu řidiče Smetany

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281473

Smetana samozřejmě ví lépe co je spravedlnost, než soudkyně.

Prosím, nezaměňovat znalost českého práva za znalost spravedlnosti.

Neexistenci citu pro spravedlnost nezachráníte věcností a racionálností. On takový Heydrich byl dokonale věcný a racionální, jen mu chybělo pár těch citů, o které se tu jedná.

Miloslav Ponkrác

281487

3.1.2013 16:39

RE: K případu řidiče Smetany

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281473

Díky za odpověď. Kolega MoudroSStrak a pan Ponkrác sice již stihl odpovědět za mě, ale když už jste si dal tu práci, tak k tomu ještě něco doplním.

Vaši kolegové z Národního odporu lepili samolepky a byli "po zásluze" odměněni. Vzhledem k tomu, že to trvalo dva roky, pokud se nemýlím, než je soud osvobodil, chtěl jsem se zeptat, zda jste přemýšlel nad tím, jakým způsobem to legálně, v rámci "práva" zaonačit tak, aby se tahle trapárna nestala? Neměli by vzhledem k směšnosti jejich obvinění (i když zde bych již viděl jakousi společenskou nebezpečnost) spíše odmítat tu frašku hrát, jako to udělal Smetana? Není snad jejich souhlas s "právním" řešením té komedie souhlas s celým tímto systémem? Jo, oni vlastně byli zavřeni ve vazbě a nemohli říci nic. Mezitím z nich média udělala nebezpečné zločince.

>ale jsem zvyklý hodnotit materiály podle obsahu, ne podle linku na web

No, to je od vás moc hezké. On ale ten obsah jaksi tvoří tu image toho webu, že? Například zde na Zvědavci kdosi uveřejnil článek "Holokaust a jeho 4 milionová varianta" a co se stalo? Web byl označen za nacistický. A už vás někdy napadlo, že ty weby mají jakýsi svůj styl, svoje čtenáře a málokdy bývají orientovány na všechna spektra informací? Naopak se soustřeďují na rozvíjení konkrétního názoru, který spojuje jejich čtenáře. Ona je to taková spojitá nádoba - určitý prostor pro určitý názor a určitý názor pro určitý web. Podívejte se třeba na pana Nohejla, který tu onehdy napsal, že pan Hitler je odpovědný jen asi za 100.000 padlých při obraně Německa, zatímco stamilióny mají na svědomí lidé zvaní Jews.

>Smetana v řízení naprosto dobrovolně a záměrně nevyužíval svých procesních práv a uvěznění si zavinil sám rozhodnutím nevykonat uložený alternativní trest.

Samozřejmě. Protože kdyby to udělal, tak výslovně podepisuje souhlas s tímto systémem a v podstatě přijímá svoji "vinu". V rychlosti rozvinu. Bylo nebylo, v jednom sátě byli za zločince označeni všichni lidé určité "rasy". Tito lidé dokonce ani nekreslili tykadla a rovnou šli do "převýchovných táborů". Naštěstí byli tak uvědomělí a tak ctili "právo a pořádek", že se ani nevzpírali a v podstatě přijali za svůj naprosto debilní zákon. Co byste dělal vy? Také byste se snažil tu situaci vyřešit podle stávajícího "právního" řádu?

Smetana zaplatil bez okolků "odpovídající škodu" a tím měl být celý problém vyřešen. To, že dostal trest veřejných prací, považoval za šikanu a nehodlal to přijmout. Měl skončit jako lepiči samolepek?

Vy ze Smetany děláte člověka, který odmítá respektovat jakýsi "právní" řád a nepřímo ho označujete za komedianta, který je vlastně blbec. Vaším názorem jste dal jasně najevo, do kterého tábora patříte a není zapotřebí žádný psychiatr, aby to posuzoval.

281491

3.1.2013 18:08

RE: K případu řidiče Smetany

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281491

Zpočátku jsem váhal, které straně dát více za pravdu, tento zevrubně analytický názor to částečně rozsekl - jedná se o to, zda systém reformovat nebo destruovat? Reforma znamená evoluční průběh, destrukce znamená revoluční průběh. Jsou revoluce dílčím hybným momentem evoluce? (lze to pozorovat v uplynulém dvoutisíciletí?) Dokáže si někdo představit náhlou dekonstrukci současného globálního (třebas jen euroatlantického) systému? Jaké mohou být důsledky rozpadu systému jeho ignorováním? Co bude fungovat a co ne? Co se může stát s miliony lidmi uzamčených v metropolích fakticky značně závislých na fungujícím systému? Mohla by stačit politicko-monetární revoluce?(= jedná se o parciální, byť ztěžejní, část systému jako takového?) Lze se poučit z minulosti? Pokud ne, jedná se o strategii "pokus - omyl"? Leckdo tvrdí, že současný systém je nereformovatelný - oč se takové tvrzení opírá? Kolik a jak rozsáhlých (neúspěšných) pokusů o reformu můžeme evidovat?
P.S. Kolik otázek ještě zbývá? [smích]

281517

4.1.2013 5:10

RE: K případu řidiče Smetany

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281517

Každý (lidský) systém má takovou sílu, jaké je množství jeho zastánců.

Zde „protivník“ udělal obrovský kus práce na místě propagandy.

Jednak vyrábí lživá dogmata. A jednak se stará aby všichni bojovali proti všemu, takže se nikdy nenajde dostatečný počet lidí, kteří by systém CHTĚLI změnit. A pokud by se o to pokusili, najde se dostatečný počet protizastánců. Systém je ochráněn tím, že se hloupí zfanatizovaní běžní lidé Češi bijí mezi sebou.

Zkuste si to. Zkuste si chvíli veřejně vytrubovat Vaše názory.

Pokud jste muž, ozve se proti Vám nějaká feministka. Pokud jste zastánce levice, roztrhají Vás na kusy pravičáci (a obráceně). Pokud jste věřící, půjdou po Vás hordy fanatických pomlouvačů církví. Pokud jste za silný stát, poplivou vás absolventi ekonomických faktult a dodají vám, že byste měl více číst jejich strážnou věž, ehm co to povídám, liberální institut. Pokud jste mladý, jste proti sockám a důchodcům, kteří vysávají na sociálním systém stát a za všechno můžou. Atd. atd.

Pak se vrhnou proti Vašim názorům.

A lidi jsou zabaveni, baví se. A žádná destukce, evoluce, revoluce ani nic jiného se nekoná.

Vlastně jediní, kdo se pořádně dokáží spojit jsou Ti, kterým jde o prachy, nebo o moc – a na ostatní kašlou.

To je jediný skutečný důvod, proč systém je takový jaký je. Rozděl a panuj.

281560

4.1.2013 10:01

RE: K případu řidiče Smetany

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 281491

Dobrá, máme dvě možnosti, co se dá dělat:

1) Každý, kdo bude mít subjektivní pocit, že je stíhán/souzen/odsouzen neoprávněně/nespravedlivě/nesmyslně, bude svou situaci řešit tím, že demonstrativně nebude využívat svá procesní práva a prostě unášen proudem bude s rukama v klíně čekat, až to špatně dopadne. Po nevyhnutelném odsouzení bude rozsudek ignorovat, čímž se budou důsledky kumulovat, až nakonec z veřejných prací bude kriminál plus další paragraf za maření. A na rozdíl od Smetany to v 9 999 případech z 10 000 nikoho nebude zajímat a ani pes po něm neštěkne, protože po tom zrovna nebude mediální poptávka.

2) Druhou možností je využívat všechno, co se dá a mít třeba malou, ale pořád nějakou šanci, že se vymůže spravedlnost právní cestou. Když nic jiného, tak využívat procesní práva a podat odvolání je základ. Teprve pak můžou přijít nestandardní kroky.

Podle mě normální člověk vždycky udělá to druhé a s nějakými filozofickými otázkami o "souhlasu se systémem" to nemá nic společného.

Okecávání vám jde výborně, ale nějakými dialektickými hrátkami se zabývat nehodlám. Pokud někdo prohlásí, že "že zdroj velmi dobře vystihuje hodnotu článku", který nečetl a jehož hodnotu tedy "poznal" pouze ze samotného zdroje, nemá pro mě cenu se s ním o čemkoliv dál bavit (klidně teď účelově tvrďte, že jste ten článek četl, ale obávám se, že vám neuvěřím).

>Web byl označen za nacistický. A už vás někdy napadlo, že ty weby mají jakýsi svůj styl, svoje čtenáře...

Tak to nepochybně budete velký nacista, že zrovna vy vysedáváte na Zvědavci od rána do večera a nemáte na práci nic lepšího než psát desítky a stovky příspěvků do diskusí [smích] Mimochodem, proč trpíte tou obsesí a neustále do příspěvků, které s tím nijak nesouvisí, cpete něco o Židech?

>Samozřejmě. Protože kdyby to udělal, tak výslovně podepisuje souhlas s tímto systémem a v podstatě přijímá svoji "vinu".

Aha, takže ono je účelem využívání procesních práv v trestním řízení a podáním odvolání "vyjádřit souhlas se systémem"? A podáním odvolání člověk dokonce "přijímá svoji vinu"? To jsou mi ale novinky! Zkuste zvednout laťku svojí úrovně tak, aby aspoň neležela na zemi a neměl jsem pocit, že jsem čas strávený reakcemi na vás mohl využít stokrát užitečněji (např. pětiminutovým civěním do stropu). Pokud toho nejste schopen, budu vám vděčný, když na mé příspěvky přestanete reagovat a tím mne nebudete nutit k témuž, děkuji předem [smích]

>To, že dostal trest veřejných prací, považoval za šikanu a nehodlal to přijmout. Měl skončit jako lepiči samolepek?

Měl se odvolat. Už si připadám jako kolovrátek. A lepiči skončili zproštěním (i když zatím nepravomocným), myslím, že tak by Smetana dopadl rád, nebo ne?

281579

4.1.2013 10:03

RE: K případu řidiče Smetany

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 281579

>Vy ze Smetany děláte člověka, který odmítá respektovat jakýsi "právní" řád a nepřímo ho označujete za komedianta, který je vlastně blbec.

Nikoliv nepřímo, ale přímo. Smetanu s jeho blbostí a směšným trestem předhodila média masám, aby zdánlivě píchla do justice, ale zároveň to nikoho v justici nebolelo, protože novináři jsou na ní dílem závislí (dodává jim kauzy) a dílem z ní mají staženou prdel (kdo nebude držet hubu a krok, může dojít i na něj). Proto jsou justice a bordel v ní mediálně prakticky nekritizovatelné (a reálně také nekritizované), ale na druhou stranu nemůže být úplně ticho po pěšině, to by bylo moc nápadné. Tak se jednou za čas vyrobí nějaká neškodná kauza typu Smetana. Lehce se škrábne do strupu na povrchu, ale rakovina vespod zůstane nedotčená. Vlk se nažral, koza zůstala celá. To je jediné, o co v téhle komedii šlo a ovce to - jako vždy - nepochopily. V zemi, kde jsou dnes a denně zavíráni lidé na roky za něco, co prokazatelně neudělali a v médiích o tom NIKDY nepadne ani slovo, je obrovská aféra kvůli Smetanovi, který byl souzen za to, co prokazatelně udělal, kdyby nebyl debil, tak vůbec nešel sedět a ve finále je i těch pár dní v lochu nic. Hlavně že se ale naoko stínově zkritizovala justice a veřejnost může v klidu spát.

>Vaším názorem jste dal jasně najevo, do kterého tábora patříte.

Jsem neskonale šťastný, že ne do toho vašeho.

281581

4.1.2013 19:46

RE: K případu řidiče Smetany

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281581

Pěkný den, pane Sedláčku,

děkuji vám za další velmi "podnětný" příspěvek. Je dobře, že již nepíšete o vedoucí úloze zlého Žida, za což jste statečně mlčel před soudem (asi už jste nebyl tak statečný, jako když jste to psal na papír, a už vůbec ne tak statečný, abyste dal najevo, jak je systém prohnilý a justice zkažená). Vy jste ani neškrábl na povrchu, vy jste jen mlčel. Oceňuji váš statečný občanský postoj, držet hubu. Co jste dokázal vy, na rozdíl od Smetany? Ukázal jste národu, jak směšná je česká justice? Nebo jste jen utratil těžké peníze za soudní řízení a tím nakrmil právníky a soudce?

>Jsem neskonale šťastný, že ne do toho vašeho.

A víte že jsem rád, že ne do toho mého? Ne že bych měl něco proti holým kebulím, kteří občas, když jsou v přesile zmlátí nějakého barevného, nicméně jejich paranoia ze zlého internacionálního Žida a následné úvahy o konečném řešení této otázky, to opravdu není nic pro mě.

Smetana na to jde chytře, jasně ukazuje naprostou absurditu systému a jeho nahotu. Vy zůstáváte pouze nejznámějším českým neonacistou. Je mi líto. Vycházíte mi z tohoto srovnání o dost hůře.

281608

4.1.2013 20:01

RE: K případu řidiče Smetany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281608

Pane Hestroyi, napsal jste to dobře, jeden obyčejný a neznámý řidič Smetana se stal symbolem boje proti zpupné vrchnosti, protože to pojal po "Ghándiovsku". Jak vidno, některým ten jeho "mediální úspěch" ze samé žárlivostí zakalil rozum.

281610

4.1.2013 23:29

Naprosto přesně,Smetana se stal symbolem odporu proti blbé byrokracii!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281610

Smetana se nikdy neměl dostat k soudu za počmárání volebních plakátů,maximálně tak pokuta na obecním úřadě!!!
To je dnes historka jak vystřižená ze Švejka a hodně lidí z ODS si drbe hlavu,protože takový jeden Smetana jim ubere tolik hlasů,především mezi mladými,že jim za to zaplacená škoda za předvolební plakáty opravdu nestojí!!!
A pokud ho budou pronásledovat dále,tak jenom spláčou nad výdělkem!Celá aféra se Smetanou je asi tak pro ODS a celou pravici příjemná, jako zaseklá rybí kost v krku! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

281629

5.1.2013 2:22

RE: K případu řidiče Smetany

p. 113.?.?.?

Reakce na 281610

...Kdyz si politicky vezen Smetana /bez nadeje na amnestii/ a takove nevyrabeli ani komunisti....po mnoho let ...stezoval ,ze se mu bachari dlouze a zblizka divali do prdele.../scenka ze Svejka , nepochybne/...je to proto ze hledali vladu o ktere vedi ze je totalne /nikoliv demokraticky/ v prdeli , ale nemuzou tu spravnou prdel najit...

281646

5.1.2013 2:34

Pravdu má spíš p. Sedláček,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 281608

který se sice onehdá držel zásady mlčeti zlato, ovšem myslím, že jsem někde četl jeho soudní projev o tom, jak se před tím neškodným Hebrejem nikdy neskloní. Nebo to byl kolega ? Nějak jsem to nedohledal.
Smetana opravdu nevyužitím opravných prostředků včetně námitky podjatosti nahrál na smeč "spravedlnosti", ovšem je pravdou, že trochu inteligentnější režim by hleděl zamést trapnou kauzu pokutou a moc ji nevířit.
Nevím, zda p.Smetana posloužil mlžičům jako užitečný idiot pro lacinou kritiku justice, ale po posledních zkušenostech jsem nucen připustit, že u nás je možné opravdu všechno ...
P.S. Čulík (který má očividně účelovou amnestii za "amatérský" počin) dokonce hovoří o "odbornících, kteří přiznávají, že je v českých věznicích vězněno cca 30- 40 procent zcela nevinných lidí."

281647

9.1.2013 12:56

RE: K případu řidiče Smetany

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 281608

>Je dobře, že již nepíšete o vedoucí úloze zlého Žida...
Nevím, o čem blábolíte. Víte to alespoň vy sám? [smích]

>což jste statečně mlčel před soudem
Podat odvolání znamená "vyjádřit souhlas se systémem", mlčet před soudem (v řadě případů - tento nevyjímaje - naprosto správná strategie) je otázka "odvahy"... pane jo, tady je prostě něco těžce špatně [smích]

>Co jste dokázal vy, na rozdíl od Smetany?
[chechtot] [chechtot] [chechtot]

>národu, jak směšná je česká justice? Nebo jste jen utratil těžké peníze za soudní řízení a tím nakrmil právníky a soudce?
Asi jste o tom ještě neslyšel, ale po zproštění vysoudíte peníze zpátky. Ano, soudce jsem nakrmil penězi tím, že jsem se nechal stíhat, je to moje vina. Na tuhle "logiku" fakt nemám [velký smích]

>Smetana na to jde chytře, jasně ukazuje naprostou absurditu systému a jeho nahotu.
Smetana k tomu přišel jak slepý k houslím, jím pouze manipulují figury jako Šabatová a spol.

>Je mi líto. Vycházíte mi z tohoto srovnání o dost hůře.
Opět nemůžu než konstatovat, že mě to velmi těší [smích]

281875

9.1.2013 15:06

RE: K případu řidiče Smetany

Bekota 217.?.?.?

Reakce na 281875

Dobrý den. Také tomu blábolení již nerozumím.
Především se nezlobte, že Vám tu píši tak trochu jako anonym, víte, děsím se vyjevit svou pravou identitu, abych nebyl popotahován židoilumináty. Už ani na našeho svatého otce se nemůžu spolehnout, neboť jste tu kdysi nechával vysvětlující odkaz na stránky, kde píšou, že je ve službách převlečených bezvěrců a odpadlíků, či je sám dokonce převlečenec. Ostatně jste odkazoval i na pana Dukeho a jeho přednášky týkající se jeho probuzení, kdy po tom procitnutí spatřil temné pozadí vlád a jejich snahu o zničení tradičních hodnot bílého člověka, a které všechny spojuje jejich společný původ (ta poslední úpravda obličeje mu moc sluší). Podobně jste tu upozorňoval na analýzu, která taktéž odhaluje společné temné pozadí a původ naší popřevratové reprezentace, o které si lidé zmateně myslí, že má vedoucí úlohu, přitom všechny tyto prameny se shodují na tom, že vše je řízeno tajně a za oponou lidmi toho stejného temného původu. Skoro nikdo tady nechce ten původ jmenovat, tak raději budu také opatrný a jmenovat ho také nebudu. Víte, mám ženu s kočárkem a dětmi, invalidní rodiče a prarodiče, vykořisťujícího zaměstnavatele nejspíš s temným nejmenovaným pozadím, a také hypotéky a spotřební úvěry zcela jistě na nekřesťanský úrok (tak raději nebudu jmenovat jaký), přičemž bych už konečně chtěl zažít ten křesťanský úrok, abych to mohl nějak porovnat. Snad mi ho konečně tedy zajistí ECB, když ji tedy vede dobrý katolík a křesťan a moje poštovní spořitelna, když ji už vlastní katolická banka, ale je docela možné, že to vše má to nejmenovatelné temné pozadí a budou na tom stejně jako náš svatý otec a za ten úrok nemohou, protože to řídí tajní nejmenovatelní a převlečení.
Bylo mi to všechno jasné, než jsem si to tu teď přečetl. Myslel jsem, že to vedou ti, o kterých jsem si myslel, že to jsou oni (raději je nebudu jmenovat, však víte, jsou všude, jedině že bychom to tu nějak šifrovali), no a to mě teď doslova vyděsilo, že by to snad mohl být nakonec někdo, před kým jsem si myslel, že jsem byl do teď úplně v bezpečí.
Prosím vás, kdo je ta paní Šabatová, nemá to snad nějakou spojitost se Sabatem, temným pozadím a kabalismem? Byl bych daleko klidnější, kdybyste to teď nějak upřesnil, ta nejistota mě tíží a Vy jste přeci jen nejznámější český bojovník proti těmhletěm věcem s pozadím. Nesmírně bych byl vděčný (i za ostaní všechny tady dole) za Váš upřímný a statečný postoj, pane Eriku.

281883

3.1.2013 11:40

spontání protest

slak 77.?.?.?

Reakce na 281447

Pan Jemelík tam píše pane Sedláček že to nebude jediný nespravedlivě odsouzený a tak vyjádřední že media vyrobila mučedníka je mimo mísu.A souvislost s tím že justice neselhala???Nehodlám se v tom babrat už jenom toto stačí na odplivnutí fuj. [oči v sloup]

281458

4.1.2013 10:07

RE: spontání protest

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 281458

Jediný nespravedlivě odsouzený to nepochybně není. Odhaduji, že tak 5 % lidí v kriminálech je nevinných a dalších 10-15 % tam sedí za něco jiného a na delší dobu, než by měli. Nějak mi ovšem uniká, jak to souvisí s faktem, že média ze Smetany udělala mučedníka.

281582

5.1.2013 14:16

RE: spontání protest

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281582

To je jejich práce, z vás ho logicky udělat nemohla. Jen se jaksi podivuji, že po vašich zkušenostech s českou zkorumpovanou justicí Smetanovým jednáním opovrhujete.

281670

5.1.2013 2:37

RE: K případu řidiče Smetany

p. 113.?.?.?

Reakce na 281447

......ale je s podivem a neuveritelne jak rychle a neomylne se mista u koryt po komunistech zaplnila temi nejhorsimi svinemi...po celych dvacet let....nezbylo mistecko pro slusnost.....a nejen nase media /lidovky , kdo by jim veril/...jsou rizena a proto vyrabi !!!!, a pomahaji tak k proslulosti ....Svejkum i Smetanum , kterych je treba vice v techto krutych casech ....a kdyz je nekdo mene inteligentni tak si zasluhuje trest a i vyssi....?...za co soudruzi, za co...????

281648

3.1.2013 11:01

MUSÍ SE ŘÍCT

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Myslím, že patří se říct, že V. Klaus v nejkritizovanější části svého rozhodnutí o amnestii neamnestoval všechna tr. stíhání ale pouze ty, ve kterých hrozí trest odnětí svobody do 10 let A ZÁROVEŇ již trestně stíhaní vykonali nejméně 8 let vazby. ZÁROVEŇ nesmí jít o případy násilné trestné činnosti. Podle mě selanka, nic ani zdaleka podobného té zhůvěřilé amnestii Havlově.

281453

3.1.2013 16:20

RE: MUSÍ SE ŘÍCT

Mordechaj Belzebul 78.?.?.?

Reakce na 281453

Co je to za blábol "nejméně 8 let vazby." Správně je, že trestní řízení trvá déle než osm let.

281488

3.1.2013 17:07

RE: MUSÍ SE ŘÍCT

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281453

Ano, to se MUSÍ říci, i když je to BLÁBOL.

>Čl. II - Zastavení trestního stíhání
>Nařizuji, aby bylo zastaveno pravomocně neskončené trestní stíhání, s výjimkou trestního stíhání proti uprchlému, od jehož zahájení k 1. lednu 2013 uplynulo více než 8 let, pro trestné činy, za něž trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody nepřevyšující deset let.

Ten nesmysl, co jste napsal, k tomu vás inspirovalo tohle? Vy si vážně myslíte, že ten, kdo je trestně stíhán, musí být ve vazbě? Kde to žijete, člověče?

Ve skutečnosti to znamená to, že ti, kteří dokázali svým nechozením k soudu (kvůli bolavým zádům nebo chřipce a nějakému všimnému) prodloužit soud na 8 let, nejenže nebudou vůbec odsouzeni, ale bude se na ně pohlížet jako na nevinné a peníze, které nakradli, si můžou ponechat. Navíc nikde nevidím zmínku o násilné trestné činnosti. To si pletete s jiným odstavcem. Do deseti let se vejde nejen znásilnění, těžké ublížení na zdraví, ale i vražda.

Takže chcete svůj BLÁBOL dále rozvíjet, když už se to MUSÍ?

281496

3.1.2013 11:32

Otcové

haban 89.?.?.?

Pozitivní je, že se to snad vztahuje i na tisíce otců, kterým sociální jeziňky sebraly děti, totálně je oškubaly, a pak z nich ještě vyrobily kriminálníky.

Sociální jeziňky = podle JUDry Samkové Sociálně-justiční mafie, která z otců, toužících po styku se svými dětmi, dokáže vytěžit statisíce...

Ukrást lidem děti a pak se na tom ještě napakovat, to je největší sviňárna jaké je člověk schopen. Za to si zaslouží provaz! Možná jim to začalo docházet.

281456

3.1.2013 12:02

Výborně pane prezidente!

Aleš Krejčí / Brno 84.?.?.?

I když je amnestie spíše účelová, aby se vyprázdnily věznice, vzápětí zase naplnily a justiční mafie tak mohla dále cizopasit na společnosti a prokazovat se uměle vytvořenou produktivitou, ba co víc, možná i zahájit požadavky na zvýšení platů a zaměstnanců, aby nápor zase zvládli, tento krok pana prezidenta vítám!
Od té doby, co justice pracuje jako objednávková kancelář a nerozhoduje na základě nestranného posouzení důkazů je v řadách justiční mafie víc zločinců, než v jakémkoliv vězení, kde jsou spíše politováníhodné tragédie. Ideální amnestie prezidenta by však měla obsahovat výměnu pozic soudících a souzených, aby bylo spravedlnosti konečně učiněno zadost.
Divím se optimismu a drzosti diskutujících, kteří si buď justičním soukolím neprošli, nebo byli poznamenáni neznatelně, že s takovou vehemencí jsou schopni o svých bližních prohlašovat ,že jsou zločinci a nic jiného než žalář si nezaslouží, o jehož podmínkách nemají nejmenší ponětí, natožpak o nějakém jeho nápravném opatření.
Který zákonodárce si odseděl trestní sazby v takové výši v jaké je prosadil, aby na vlastní kůži skutečně pocítil o čem rozhodl?
Sice máme 3.-tisíciletí, ale lůza se od dob starověkého Říma neposunula ani o píď. Velebnostijduvenblejt!

[bliji]

281459

3.1.2013 12:42

Vašemu respektu ke Klausovi nerozumím.

Vodník 82.?.?.?

Oceňuju, že vznášíte (oprávněné) námitky vůči této amnestii, ačkoli předpokládám, že budete amnestován i Vy. Ale Klaus dokázal definitivně, jaké je jeho místo v historii. Jestli jsem doposud připouštěl, že coby president škodil méně než Havel, tak si tím teď už nejsem jistý.

281462

3.1.2013 12:50

RE: Vašemu respektu ke Klausovi nerozumím.

steve 174.?.?.?

Reakce na 281462

.. no vidite - Pane Vodniku. A kdyz jsem Vam rikal v 1990. roku - .."na tuhle krysu pozor ..", tak jste se tvaril mirne rozladene ...
.. dejte si nekdy poradit, vzdyt Klaus byl v tech sanonech take ... [mrknutí jedním okem]
.. a bude hur. Neverite ?

281463

3.1.2013 12:51

Odcházející profesor Klaus se mstí českému národu za to,

BBl 89.?.?.?

že musel před několika lety zrušit diskusi na svých osobních stránkách

www.klaus.cz

Kdo to má zálohované, má do smrti humorné čtení v rozsahu několika megabajtů txt. Třeba:

Jak se to chováte k největšímu českému "vorovi v zakóně", vy blbci...?

281464

3.1.2013 13:01

Jak chápat pana Editora

MoUdrostrak 90.?.?.?

Naopak, je těžké pochopit, že pan Editor panu Presidentu nerozumí. Každý nezinkající Pepík a nelídlující Mařen/ka naopak panu Presidentu rozumí velice, velice, ale opravdu velice dobře od doby, kdy:

1) Prohlásil, že nezná špinavých peněz a že je v Česku potřeba ještě více Kožených ( Pitrů, Krejčířů, Barack Allonů a dalších vzorových ikon ).
2) Nechal si na Letné vystavět předvolební stalinský megabigbord a odsekl, že ho stavební povolení nezajímá, protože to za něho zatáhne rodná ODS pokutu za černou stavbu a zábor ze vzjatek od sponsorů.
3) Odsabotoval ochranu těhotným ženám na nočních směnách, protože "...ony si to s arbeitsgeberyy přeci/vá vyjednají samy jak jim to bude vyhovovat..."

A to jsou jen nejviditelnější špičky ledovce.

Vložený obrázek

Že je pan Presiden pro část Pepíků a Mařen/ek (i těch nezinkajících a nelídlujících) i kladým hrdinou je očekávatelné z jeho vztahu k Srbům a Rusku. Těžko ale usoudit, zda je to pro jeho mizivého mravního a fair play ducha - a/nebo pro nadstandardní vztahy s Rankem Prcičem „Máš malé dítě, dědku, tak na to mysli,“ ( a dalšími předplyšákovskými pražsko/ex-jugo/vexláky) či na pokyn loutkovodičů/sponsorů z LukOil, PPF apod.

Pan Editor miluje Occamova břitvu a přesto a/nebo právě proto hluboce nesnáší mé slogany. Vyjímečně si dovolím jeden doupravit: Pravicujme, toonnelujme - a pak (navrch) amnestujme!

281466

3.1.2013 13:09

RE: Jak chápat pana Editora

steve 174.?.?.?

Reakce na 281466

Roztomile - ta posledni veta ... [chechtot], tak nejak - "ze zivota .."

281467

3.1.2013 14:22

RE: Jak chápat pana Editora

usama-1 213.?.?.?

Reakce na 281466

Occamova břitva je často použita i u tak jasných sraček typu 11. září. Jde o to že lidé prostě věří a podle víry se realita uzpůsobuje... [smích]

281478

3.1.2013 13:12

Jana

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Panu Vrchnímu Samolibému jsou všechny důsledky jeho rozhodnutí jedno. On totiž zásadně nepříjímá zodpovědnost za důsledky svých činů. Deprivantům to bývá jedno. Hlavní ukázat svou moc. A pak se kouknout do zrcadla a zazpívat si:"Když se kouknu na sebe, tak se musím pochválit...." [oči v sloup]

281468

3.1.2013 13:31

Je jak Saruman z posledního dílu Pána prstenů

Mareš 212.?.?.?

"...ještě nadělat trochu škody, takovým ubožáckým, zlomyslným způsobem."

Tak přesně tenhle citát se mi vybavil, když jsem se poprvé doslechl o amnestii. [vyplazený jazyk]

281470

3.1.2013 13:42

Zkuste se na to podívat jinak.

J. Hruška 213.?.?.?

Dovolím si upozornit na dvě věci:
Všimněte si, jak presstitutky hystericky řvou. To sice nemusí znamenat, že je amnestie dobrá, ale zarazit a zamyslet bychom se měli.
No a "kauzy", které se táhnou osm let: Myslíte si, že když se něco osm let nevyšetřilo, dospěje to někdy ke spravedlivému konci? Houby. To si jen právníci, soudci a vyšetřovatelé mastí kapsy na náš účet.

281472

3.1.2013 13:55

K případu řidiče Smetany

Erik Sedláček 178.?.?.?

Nejde mi vložit příspěvek přímo do vlákna, ale nerad bych panu hestroyovi zůstal dlužen odpověď, takže:

Proti "zlovolnému a nesmyslnému rozsudku" se má člověk v první řadě odvolat. Až po vyčerpání řádných opravných prostředků se dá uvažovat o využití mimořádných nebo o občanském odporu.

Ještě jednou podstata citovaného článku:

Dnes nemá smysl meditovat nad přiměřeností výroku o trestu, neboť Smetana se proti němu neodvolal a postaral se tím o nabytí jeho právní moci. Měkký trest obecně prospěšných prací nevykonal, protože si myslel, že ví lépe než soudkyně, co je spravedlnost. Pak již nastoupila jen bezcitná mechanika přesně stanoveného zákonného postupu: výměna neodpracovaných obecně prospěšných prací nejdříve za domácí vězení, a když je odmítl, logicky následoval nepodmíněný trest odnětí svobody.

Osobně se přikláním k tomu, že Smetanův čin vůbec nemusel být řešen v rámci trestního práva, ale když už v jeho rámci řešen byl, nemůžu přehlížet, že Smetana v řízení naprosto dobrovolně a záměrně nevyužíval svých procesních práv a uvěznění si zavinil sám rozhodnutím nevykonat uložený alternativní trest.

Jinak Neviditelného psa obecně rád nemám, ale jsem zvyklý hodnotit materiály podle obsahu, ne podle linku na web. Tvrdit, že se někdo někomu "kloní" na základě toho, že linkoval jeden článek, to už si žádá vyšetření u psychiatra.

Že nejste schopen reagovat věcně a racionálně, to u vás těžko může překvapovat. Jen vám musím říct sdělit novinku: neexistenci argumentů jedovatými plivanci na zdroj a rádoby vtipnými výkřiky ad hominem nezachráníte.

281474

3.1.2013 14:08

RE: K případu řidiče Smetany

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 281474

Pana Hestroye se musim zastat, protoze mi pripada, ze jste nepochopil kam miri:

Pokud by pan Smetana neeskaloval kauzu timto zpusobem a svuj trest si zaplatil ci po lokajsku odpracoval, byl by patrne pro oVcansky zivot vyrazen jako opilecky darebak, ktery hodnym pravicujicim politikum. Kteri ho po pravu a pravicujicne umirnili mekkymi prostredky sve zaujate soudkyne.

Pan Smetana ale z pripadu udelal monstrkauzu. Kazdy cesky zinkajici i nezinkajici oVcan uz vi, kdo je pan Smetana a co se k nemu vaze. Urcite nebude mit problem pokracovat v oVcanskem zivote, az se k nemu rozhodne. Bude vazen a obdivovan namisto toho, aby se za nim tahla nic ostudy a cejch kriminalnika, ktery se vzpiral prekrasne, moUdre a fairove pani doktorove a inzenyrove Ickove.

Jak si kdo usteleme, tak si lehame. Plati to i v tomhle pripade.

281476

3.1.2013 17:52

RE: K případu řidiče Smetany

Anděla Klidná 217.?.?.?

Reakce na 281476

Uvažuju, nakolik má soudkyně s platem několik desítek tisíc úmysl umazat si kariéru nezákonným souzením nějakého řidiče autobusu, který počmárá pár plakátů. To si fakt někdo myslí, že se jí to ohromně osobně dotklo a jednala podjatě? Že Langr práskl pěstí do stolu a Mámo, tohle si nenecháme líbit, do něj! Zákon nezákon, nandej mu to!

Že nezažila mnohem nepříjemnější věci za dobu, kdy je ženou svého muže a on politikem?

Jděte do háje. Prostě na ni ten případ vyšel, dostala ho přidělen, a soudila podle zákona. Tečka. Blb Smetana dělal vše pro to, aby to dopadlo co nejhůř. Dovedete si představit jeho zklamaní, kdyby jen někdo udělal tytyty a milý pan Smetana by z toho nemohl vyrobit zavřeného a obdivovaného chuděrku protestujícího občana?

Asi by provedl něco dalšího.

281510

3.1.2013 18:12

RE: K případu řidiče Smetany

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281510

Chápu vaše rozhořčení. Ta svině Smetana si dovolil počmárat pár plakátů, které mimochodem platí ze svých daní. Za to by měl jít nadostmrti do koncetráku.

Samozřejmě i v nacistickém Německu by si žádný soudce nehodlal ušpinit kariéru nezákonným osvobozením nějakého Žida. Proto je také dle platných zákonů zcela správně odsoudili k odnětí svobody na neurčito v nápravném zařízení, kde práce osvobodí. No a představte si, že by se nejaký blb z židovského ghetta rozhodl přimalovat tykadla samotnému panu Hitlerovi a soudce by ho osvobodil. To by pak
pan Žid z toho nemohl vyrobit zavřeného a obdivovaného chuděrku protestujícího občana!

Více lidí, jako jste vy. Jinak ten fašismus (bolševismus) nikdy nevybudujeme!

281519

3.1.2013 18:17

RE: K případu řidiče Smetany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 281510

Nemáš pravdu Andělo Klidná.
Někdo si dovolil sáhnout na majestát politiků, zločinců z ODS a proto musel být potrestán!Pomalováni byli i jiní politici, z jiných stran a tam žaloba podána nebyla Už jenom ten fakt, že byla podána žaloba a že se celá věco soudila je krajně trapná událost! Celá záležitost měla být zastavena už na státním zastupitelství a předána do přestupkového řízení, kde se také náhrady škody oprávněný domůže!

281520

3.1.2013 18:36

RE: K případu řidiče Smetany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281510

Ten blb Smetana, jak říkáte, je ukázka stavu, kterému se říká česky bordel a korupce. Ředitel Klausostánu to svojí amnestií dokázal opět.
Až budou brzy lidé stát před soudem za popírání kulatosti Měsíce, tak se vsadím, že o nich budete psát, že jsou to také blbci.

281522

3.1.2013 20:41

RE: K případu řidiče Smetany

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281510

Ona se mohla naprosto v pohodě sama rozhodnout "nandat mu to" pěkně demokraticky. Protože soudy jsou tzv. nezávislé. Tedy i samosoudci. Mnohdy jsou tak nezávislí v hodnocení důkazů, že člověk jen zírá. Úplná nezávislá scéna. Nicméně mohou si to dovolit. Jsou neodvolatelní.

281531

5.1.2013 4:04

RE: K případu řidiče Smetany

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 281531

Neodvolatelnost je jen formální, nikoliv absolutní setrvávání ve funkci. Existuje přece řada neformálních příčin, odvolávajících setrvávání ve funkci. Třeba nemoc, vyšší moc, zlá moc atd... Jo neznáme kdy, ani kde, či kdo a jak nám přinese pozvání na věčnost... kde soudí i soudce.

281651

5.1.2013 3:00

RE: K případu řidiče Smetany

p. 113.?.?.?

Reakce na 281510

...v tomhle pripade nikoliv soudkyne ale justicni posluhovacka!!!!!...ano to si myslime a pravem....celou zalezitost mela posoudit jako pouhy prestupek /vratit policii/, nikoliv zavazny trestni cin...ale to by musela byt skutecnym nazavislym soudcem... a spravne Pan Smetana odmitl si spinit ruce s takovou pseudojustici... ponevadz pani kdo se macha ve spine , tak se umaze.... Asi by provedl neco dalsiho pisete.........mi pripomnelo cinnost jisteho Landovskeho.....blahe pameti....s daleko horsimi prusery ......ale to bylo v dobe totalitniho socialismu zatimco dnes mame totalitni demokracii ale s podobnymi Urvalky a jim podobnymi...

281649

3.1.2013 14:31

Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Odkryl karty a ukazal nam kdo opravdu je. Jde za tim co slape a poslape, nastval policii a ochranky a odmenil zlocince. Proc?

Vzhledem k tomu ze jsem mel tu cest pres Jakla s Klausem komunikovat o zlocinech, mozna si uvedomil ze zkazeny a prolezly hnusem sme my vsichni.

Mozna ze nam ukazal skutecny soucasny obraz Ceske Republiky.

281479

3.1.2013 14:32

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281479

Jestli to takhle myslel, pridavam se.

281480

3.1.2013 15:29

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281479

>mozna si uvedomil ze zkazeny a prolezly hnusem sme my vsichni.

Mluvte za sebe, člověče.

281484

3.1.2013 16:14

RE: Proc amnestie?

Mordechaj Belzebul 78.?.?.?

Reakce na 281484

Tady bych se rád Ludyho zastal. Určitě se shodneme, že česká společnost, nebo chceme-li český národ je opravdu zkažený. Protože společnost tvoří občané. A co se děje zde v české republice, nemá ve vyspělém světě obdoby. Češi jsou vesměs flákači, zloději a paraziti. A pár poctivců (a věřím, že i Vy babo_Blažková mezi ně patříte) to nezachrání...

281485

3.1.2013 16:30

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281485

Nesouhlas. Potkávám se s dost lidma. Většina z nich jsou poctiví a dobří lidé. Zato od sametového průseru neustále poslouchám, co jsme my Češi za svině. Slyším to v TV, slyším to v rádiu, čtu to v mainstreamu. Jakoby nás někdo chtěl cíleně programovat. Přesto má osobní zkušenost hovoří opak - i s přihlédnutím k mým vlastním nestandartním zážitkům - lidi nejsou fundamentálně zlí. A můžou si voliči našehopánaknížepána uřvat hlavu. A hlavně Menzel, ten si může klidně i vysrat oko.

281489

3.1.2013 16:46

RE: Proc amnestie?

Mordechaj Belzebul 78.?.?.?

Reakce na 281489

Nesouhlasím. Vrána k vráně sedá, sobě bližního si hledá (nebo tak nějak). Pokud je někdo slušný a poctivý, tak se samozřejmě přátelí se sobě rovnými. Ale kdyby většina občanů byla slušných, nevypadá to u nás tak jak to vypadá. Opakuji: Společnost je tvořena jedinci. A proto je jasné, že většina obyvatel ČR jsou zloději a vychcánci. Opačně to nefunguje. Národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. A vymlouvat se na to, že nás někdo ovládá, či programuje je falešné. Jsme bezcharakterní národ zlodějů, žumpa Evropy. Už si to konečně přiznejme...

281492

3.1.2013 17:35

RE: Proc amnestie?

jozinzbazinII j (tečka) bazin (zavináč) post (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 281492

pan mordechaj ma izraelsky pas.? [překvapení]

281504

3.1.2013 16:32

RE: Proc amnestie?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281485

Určitě se neshodneme. Ani na tom, že český národ je opravdu zkažený.

Samozvaní hlasatelé, prohlašující sebe za krále morálky – a očerňující celý český národ. To už je nudné klišé.

Takových Mordechajů, co se prohlašuje za lepší lidi – a mají nosánek nahoru, těch bylo, je a bude mraky.

Miloslav Ponkrác

281490

3.1.2013 16:54

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281490

Vazne chcete fakta?

1. Jen z blizkeho okoli, 12 lidi z pracovniho prostredi 8 kradlo a krade, zbytek mlci. Jeden rve a jde od valu. Zbytek zustava a krade se vesele dal i s ostrahou. Vedouci kradou ve velkem ve skladu predrazenymi zakazkami. To je velka fabrika prosim. Podnik predtim to same. Statni poodnik jakbysmet. Vazne me chcete presvedcit ze jsou lidi slusni a poctivy?

2. Ze se nekrade a nelze? Delam v obchode detektiva, opravdu, ale opravdu se krade a hodne, budete se divit kdo, vsichni. Nekde je to cokolada za 8,- jinde flasky za 10tis, jinde organisovany zlocin. Jinde 85 leta baba, nebo 17ti letej fracek co ocividne lze vsem. Takze pratele jde to odspodu, celej narod cesky by potreboval nafackovat, vcetne rodicu co nechavaj mlady sedet u PC a behat venku.

281494

3.1.2013 17:18

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281494

Jeste neco reknu k nasi mile romske mensine, nebudu je hajit, uz za ty leta na davkach v tom umej chodit a chytnout je je nekdy nadlidsky vykon. Ale, nejsou v tom sami. Nekradou vic nez jini. Jen jsou vic slyset.

281499

3.1.2013 17:19

RE: Proc amnestie?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281494

>ale opravdu se krade a hodne, budete se divit kdo, vsichni.

Tím chcete říci, že každý, který jde do krámu, tak krade? Že můžete v podstatě jen stát a u každého něco najít? Sakra, to se zapotíte. Nebo kontrolujete jen každého druhého u kasy? U každého najdete něco, co nakoupil za 5 prstů? V tom případě je to 50 %, ne všichni. Ale vy zřejmě nekontrolujete ani každého čtvrtého, což by bylo 25 %. Takže kontrolujete každého desátého, což je 10%?

>celej narod cesky by potreboval nafackovat, vcetne rodicu co nechavaj mlady sedet u PC a behat venku.

Já taky? Když jsme tuhle vyšli z obchodu a všimli si, že jsme nezaplatili hračku malé za 15 Kč, vrátili jsme se a zaplatili. A ty děti mám zavřít do sklepa, nebo jen přivázat na zahradě?

281500

3.1.2013 17:38

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281500

vite snad jak to myslim, myslim tim vsechny rocniky...budete se divit kdo, pisu.

Dalsi priklad, rodina vysle 8 letyho kluka nakoupit, ukrad rachejtle. Rodice nechapaly co to udelal.

Tohle uz se treba vas tykat muze, ne ze bych si dovolil vas obvynovat. Kdyz je nechytnem rodico o tom co dela jejich dite ani nevi.

Proto by tohle melo byt vychovny sdeleni, ne konkretni obvyneni...

281506

3.1.2013 17:51

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281506

a co udělal špatného? prostě to tam bylo tak si to vzal on sám musí přijít na to že kdyby si to všichni vzali tak by si to příště ani nikdo nikde nemohl koupit je to o širších vazbách a ne o nějaké pseudomorálce nedělání něčeho jen protože se to nedělá to dítě vetšinou nechápe chápou to jen neustálým moralizováním zkažení dospělí
ale taková morálka k jejímuž nastolení je potřeba bič hrozícího trestu je úplně na hovno protože výsledkem je jen pokrytectví frustrace a dvojí myšlení všech
ale to ty jako fízl těžko dokážeš pochopit [mrknutí jedním okem]

281509

3.1.2013 17:45

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281494

a co přesně je na kradení tak hrozně špatného že by se dotyční měli fackovat nebo si sypat popel na hlavu?
ber to jako přerozdělení bohatství s tím že kdyby ten uzel přes který to bohatství teče neexistoval nebylo by z čeho krást
a tady se opět dostáváme k dementnímu ekonomickému systému který zde panuje a který mají různí "odborníci" tu drzost označovat jako nejlépe odpovídající přirozeným tužbám lidí
evidentně tomu tak není protože kdyby tomu tak bylo lidé by jeho pravidla ctili a nepřekračovali
nuže změnme jej na jiný[smích]

281508

4.1.2013 5:21

RE: Proc amnestie?

M.P. 194.?.?.?

Reakce na 281494

„Ze se nekrade a nelze? Delam v obchode detektiva, opravdu, ale opravdu se krade a hodne, budete se divit kdo, vsichni. Nekde je to cokolada za 8,- jinde flasky za 10tis, jinde organisovany zlocin. Jinde 85 leta baba, nebo 17ti letej fracek co ocividne lze vsem. Takze pratele jde to odspodu, celej narod cesky by potreboval nafackovat, vcetne rodicu co nechavaj mlady sedet u PC a behat venku.“

Velmi dobře vím, jak pracují detektivové. Mají propracovaný systém, jak udělat zloděje z každého.

Právě jsem na jednu dvojici ochranek podal oznámení a valejí kluci jako bulvy. Obvinili mě z krádeže, udělali velký dojem svou přednáškou o tom, jak všichni kradou (béééé, pane policajt, všichni nám kradou).

Vylhali si důkazy, vylhali si všechno všetně krádeže samé, a ještě se jim nepodařilo obvinit mě z napadení ochranky (jedna z pastí, jak detektivové dělají ze slušných lidí kriminálníky).

Teď se kluci ochranářský už potřetí skouší vysmeknout k dodání kamerového záznamu vyšetřujícímu orgánu – trochu se jim to lhaní vymklo z původní představy.

Miloslav Ponkrác

281561

4.1.2013 23:26

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281561

Tak to je jina vec. Ja se muzu povazovat za slusneho detektiva. Kamerovky mame dostacne na to aby koukali kam maji. Ale ne kazdy je skutecne vhodny na tuhle praci, mluvim i o Policistech. Bohuzel tak to chodi ve velkem podniku jako je policie nebo ostraha, jedni jsou slusni druzi horsi.

Spis je mi smutno z toho ze ty si delas praci jak mas a druhej Ti ji hani.

281627

3.1.2013 16:47

RE: Proc amnestie?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281485

>Určitě se shodneme, že česká společnost, nebo chceme-li český národ je opravdu zkažený.

Opravdu? Vy máte nějaké širší znalosti tohoto problému? Jsou vaši přátelé zkažení? Vaši rodiče jsou také zkažení? Celá vaše rodina je zkažená?

>Češi jsou vesměs flákači, zloději a paraziti.

A není to spíše tím, že vrána k vráně sedá a pak nedokáže posoudit celek? Kolik procent vaší rodiny tvoří vámi zmiňovaní výtečníci? Počítáte se k nim? Pokud řeknete že 80 %, dokonce i tak to nebude důkaz vašeho tvrzení... Ale klidně zkuste nahodit nějaké procento lidí z vašeho blízkého okolí, ať mám nějakou představu.

Já vám na oplátku sdělím, že minimálně 80 % lidí z mého okolí nejsou ani paraziti, ani flákači a odvážím se tvrdit, že ani zloději. Pak to zprůměrujeme a dostaneme se k nějakému výsledku, ano?

281493

3.1.2013 17:16

RE: Proc amnestie?

Mordechaj Belzebul 78.?.?.?

Reakce na 281493

A jak je možné, když 80% procent Vašich známých je poctivců (a podle Vaší logiky 80% české populace) je společnost v tak morálním rozkladu. Vždyť je na výsost jasné, že společnost je žijící organismus sestávající z miliard buněk/lidí.

281497

3.1.2013 17:28

RE: Proc amnestie?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281497

No, myslím, že v tom máte zmatek. Já jsem netvrdil, že lidi kolem mě tvoří 80% české populace, ale pouze jsem zhodnotil mé zkušenosti s lidmi, které potkávám. Proto jsem právě od vás požadoval to vaše číslo, abychom to mohli zprůměrovat.

Odpovědi jsem se nedočkal ani jedné, místo toho jsme se přesunuli od osobních zkušeností k abstraktním úvahám, které si ovšem každý může vymýšlet dle libosti.

Takže ještě jednou. Je vaše rodina zkažená? Jsou vaši přátelé zkažení?

Příležitost dělá zloděje a pokud se společnost nedokáže tomuto jevu bránit (třeba i za aktivní asistence státu, čímž myslím to, že stát není schopen vymoci právo, natož spravedlnost), pak je samozřejmé, že příklady táhnou a to i ty špatné.

281502

3.1.2013 17:36

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281497

Je to nastavením pravidel, Mordechaji. Jsou lidé, kteří nerezignují, patřím k nim, je nás více. Je pak ovšem na nás i více vidět. Ne každý má tu odvahu hraničící se sebevražedností. Většina lidí chce jen v klidu žít, vychovávat děti, pěstovat své koníčky. To nemá nic společného s tím, jestli jsou nebo nejsou špatní. Oni si jen spoustu věcí neuvědomují jako například to, že jsme v přesile, že když se vzepřem všichni, nic s námi nenadělají. Anebo jsou daleko chytřejší než já a mají pravdu v tom, že ta samozvaná elita má páky na to dostat nás všechny, i třeba za cenu krajních řešení jako je například "humanitární" bombardování. Nevím. Já na rozdíl od vás si neosobuji právo odsuzovat. Ani se nepovažuji za něco více.

Takže noch einmal, pravidla určují nikým nevolení, samovyvolení parazité. A jak známo, parazité jsou schopni zničit prosperující organismus. A nezáleží ani v nejmenším na jejich počtu. Jsou-li dostatečně agresivní, stačí jich jen pár.

281505

3.1.2013 17:54

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281505

no jó zlí mordechajové a hodní lidiškové kteří vůbec za nic nemůžou
pravidla jsou dvoucestná jsou ovlivnována jednak formováním psaných či nepsaných konvencí médii politiky apod ale taky předsudky moralizováním a pokrytectvím těch dole
ale chápu že by nebyl člověk správnej měšták kdyby nehledal chyby všude jinde jen ne u sebe [mrknutí jedním okem]

281511

3.1.2013 18:48

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281511

Aristokrate, já jsem ovšem připustila, že se mohu mýlit. Ten, kdo se tu pasoval do role toho úžasňáka, ojedinělého úkazu v morálním bahně (žepré) většiny, to jsem nebyla já. Trošku připažte, míváte často dobrý úsudek, ale zrovna teď v tuto chvíli jen poněkud samoúčelně rýpete.

Ne každý má čas a náladu rozkódovávat, co nám to vlastně média sdělují. Ne každý má čas a náladu probírat se tisíci a tisíci stránkami všech těch zákoníků a vyhlášek, jejich novel, výkladů, judikátů. O tomto bychom měli být coby občané pravidelně informováni, ale nejsme. Jak je to možné?

Na úklid takového bordelu je třeba extra silný žaludek. A ten má málokdo. Většina lidí se bojí, když vidí, jak snadno by mohli být semleti. Nikdo nechce být tím, na koho je vidět. Neodvážila bych se to nazvat pokrytectvím. A pokud ano, tak výhradně z očí do očí konkrétním lidem. Nedovolila bych si generalizovat. Neznám story každého občana ČR. Ale slyšela jsem jich hodně dost šílených, aby to vydalo na knihu. Proto nikdy nebudu chtít být v jakékoli partičce se samozvanými soudci, posuzovateli a odsuzovateli.

Vy mně taky. [vyplazený jazyk]

281524

3.1.2013 20:14

RE: Proc amnestie?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281524

>Ne každý má čas a náladu
Ten čas je snad (s vážnými výhradami) i přijatelný, ta nálada - to je, bohužel, přesně ten aristokratův "měšťák". Jenže ono to není ani tak o náladě, jako o schopnosti a zralosti. Většina lidu nemá na to, aby měla z vlastní vůle lepší vládu - čas si najdete, třeba nebudete spát (stojí to za lepší vládu?) - ale schopnost a zralost? Předpokládám, že jste si udělala (jako já) přibližnou statistiku z okruhu "lidu", co aspoň trochu znáte (podělte se).
Vztah k politice vynechám - účast a výsledek voleb je dostatečně patřičným argumentem. Zato bych zmínil neotřelý vztah k pet lahvi.
Zápletka: Majitelé vinařských závodů v malém městečku usoudili, že 24-ti hodinová funkce vrátného je neproduktivní, proto těmto vrátným přisoudili funkci nonstop prodejce sudového vína. Prostě si ve 3 ráno vzpomenete, že máte chuť na víno, a víte kam jet - 45kč/litr za přijatelnou kvalitu. Toto místo stalo se "čerpací stanicí" převážně domorodců. Tato čerpací stanice dodává výhradně ve vlastních obalech (1 a 2/L pet lahve, patrně z důvodu, aby si vychytralejší občané nenosili atypické naddimenzované nádoby, a nekradli [smích]..). Nepřekvapením bylo, že při své druhé návštěvě jsem přinesl ty stejné (vymyté) pet lahve ke znovu doplnění, k překvapení ovšem obsluhy - nikdo to tak totiž nedělá. Jednou naplněné pet lahve končí v komunálním odpadu (ať už tříděném či netříděném). Zřejmě se nikdo z kupujících nezajímá o vznik a zánik takové pet lahve. Můj kolega-pamětník dokládá praxi před 45 lety - během roku vyprodukovali 200litrovou nádobu odpadu, který nebylo možné už upotřebit, recyklovat atd., a ten se odvezl na skládku (jistě, vše se tenkrát dodávalo většinou v papíru). Podotýkám za rok. Tohoto kolegu však tato vědomost nikterak nenutí chovat se jinak, než je dnes běžné - nakupovat vyhazovat.
Možnosti nápravy -
1/ osvětou přimět nakupujícího k hospodárnosti
2/ zákonem přimět nakupujícího k hospodárnosti pod trestem
Třetí možnost je, že tento nakupující si najde čas a náladu, aby se takto začal chovat sám od sebe; to však nenastane, ježto se jedná o hloupého měšťáka?
Lidé se o tyto věci nezajímají buďto z důvodu, že nejsou dostatečně inteligentní, anebo, že jsou ignoranti. Vzhledem k tomu, že i ve veřejnoprávní TV jsou výzvy ke třídění odpadků - odezva není všeobecná, nýbrž výběrová. Problémy s recyklací můžete doplnit vlastní hospodárností. Podnětů na šedou kůru mozkovou je, dle mého, názoru dostatek. Co nás vede k takové ignoraci? Vrchnost? Zákony? Systém? Paraziti?
Nebo - naše obecná průměrnost?

281528

3.1.2013 20:31

RE: Proc amnestie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 281528

Jsou státy,kde to jde, kde je relativní pořádek,jak ve vězenství, tak v PET lahvích.PET lahve mohou být zalohované, jako třeba v Německu,někde se vykupují "plechovky" od nápojů /USA/ a všude v EU se už dávno používají alternativní tresty a tím se snižují požadavky a náklady na justici jako celek! Jak dlouho u nás trvalo zavedení domácího vězení z el. náramky,protože byla soutěž na jejich nákup podvodná!
Stačí se podívat kdekoliv v zahraničí,jak se některé věci řeší a je vystaráno.Nemusíme přebírat všechny věci bezhlavě, ale co funguje, jako jsou zálohované PET lahve v Německu bychom převzít mohli ihned! Asi z toho nekouká ten správný "vejvar" a co u nás není "podlito" , rozuměj podplaceno, tak se nekoná!!! Kdo by se staral, když by z toho měl užitek jenom stát! Co je to stát v Česku? Dojná kráva v čele se zločinným vedením! Takže co chcete?
Chcete změnu,tak je nutno s tímto zločinným státem něco udělat.

281530

3.1.2013 20:49

RE: Proc amnestie?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281530

A ty zálohované pet lahve v Německu si vydobyli občané v demonstraci, či uvědomělou praxí přinutili výrobce ke změně strategie, anebo přišla směrnice z "vrchnosti"?

281533

3.1.2013 21:27

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281528

A co s takovými uděláte? Vezmete jim volební právo? Na základě jakých kritérií? Míra měšťáctví? No - a co potom s ultra alternativci? Pane, do mě se nemusíte vandrovat. Já jsem ta, co podala civilní žalobu na Statutární město jako takové. Bez bázně a hany. [mrknutí jedním okem] Zatím je to ve fázi té, že jsem byla zproštěna nemalého soudního poplatku. Soud uznal mé nároky za potenciálně oprávněné. A nedělám to pro zábavu a skutečně mě to nebaví, jenže někdo holt musí. Příliš často si říkám, že kdyby nás takových bylo víc, co si nehodlají nechat srát na hlavu, svět by byl o něco snesitelnějším místem.

PET lahve? To si pište, že mě to sejří. Ale co s tím nadělám? Já doma nasávám jen velmi zřídka a když už, tak sudové víno ne-e. Takže PETky nijak neuplatním. Jo, piksle od šampónů (na tu moji hřívu jich padne), od sirupů (nakupuje je drahý), igelitky - to mně pije krev. Zrovna dnes jsem zjistila, že máme doma fakt přeigelitkováno. Ale co s tím, když někteří nejsou schopni si vzít igelitku z domova? To mám pořád buzerovat? Myslíte, že mě to baví?

V TV je osvěta, OK, jenže naše ekologická hnutí a naše jediná zelená strana se stihla kompletně zdiskreditovat. Jak může být někdo zelený a zároveň pravičák? Není to oxymoron? V naší kokotlině jsou možné neuvěřitelné věci. A do toho ještě soukromí exekutoři. Lidé čím dál více mají neradi naši zem, jsou frustrovaní, neuvažují v horizontu desítek či stovek let, po která se bude rozkládat odpad, protože oni si nejsou jistí, zda třeba už zítra neskončí pod mostem, že se někdo blbě vyspinká. Já opět narazím na Bělohradského, který popisoval jakousi situaci okolo zavírání fabriky kdesi v Itálii; že prý ta fabrika strašně ničila životní prostředí, že prý v okolí fabriky byl markantně zvýšený výskyt rakoviny. Nicméně místní protestovali proti zavírání fabriky s argumentem, že na jedné straně možná dostanou rakovinu, pokud fabrika zůstane, každopádně však s daleko vyšší pravděpodobností budou hladovět, pokud se fabrika zavře. Tady hledejte odpovědi na zdánlivé ignorantství. (Ale my máme pravičácké zelené!!!) Lidi jsou fakt rádi, že žijou. Aspoň trochu, aspoň nějak. Umím tomu porozumět. Já nevím, co pro ně udělat. A nemyslím si, že si zaslouží takhle žít. Nejsou špatní, jsou jen zoufalí, protože mají zdánlivě na výběr z možností Špatně nebo Špatně. A sračkomety metají. (A bojujeme proti hrozbě komunismu a dokud nevychcípáme hlady, budeme bojovat proti hrozbě komunismu, seč nám hlasivky stačí.)

(P. S.: Nápady na konstruktivní řešení jsou vítány. Klábosení do klábosnice nic nevyřeší. BTW - systém záloh na PETky není od věci, ale neřeší to igelitky a šampóny [velký smích] )

281534

3.1.2013 22:32

RE: Proc amnestie?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281534

>A co s takovými uděláte? Vezmete jim volební právo? Na základě jakých kritérií? Míra měšťáctví?
Ukazuji na limit možností volebního práva, míra blahobytu s tím nemá nic co do činění. Dalo by se říct, čím větší blahobyt, tím větší míra ignorace. Já nehovořil o lidech na pokraji nouze, či hladomoru, jestli jste obklopena pouze takovými, tak vám doporučuji zajet na Jižní Moravu. Možná jsme tu něco jako Manhattan v ČR, ale já tu vaši bídu kolem sebe nevidím. Co vidím, je přeplněné parkoviště den co den u tesca, hromadu lidí nakupujících a přežírajících se. Co je to za lidi? Že by turisté z Nového Zélandu? Ale tímto se nehodlám uchylovat k černobílé apologii čehokoliv. Vámi zmiňované problémy nezpochybňuji.
>Pane, do mě se nemusíte vandrovat.
Po Vás je mi houby, komentuji to, co píšete, ne Vás. Ale je možné, že po románových rozhovorech s habanem jste citlivější
>Příliš často si říkám, že kdyby nás takových bylo víc, co si nehodlají nechat srát na hlavu, svět by byl o něco snesitelnějším místem.
Nebyli, nejsou, a v dohledné době zřejmě nebudou. Můžete doložit "lepší" vizi?
>PET lahve?
Nebylo to primárně o pet lahvi, bylo to o schopnosti "lidu" nést zodpovědnost za své jednání
>V TV je osvěta, OK, jenže naše ekologická hnutí a naše jediná zelená strana se stihla kompletně zdiskreditovat.
Mě nezajímá zdiskreditované ekologické hnutí, mě zajímá, co udělám já, Vy, ten, ona
>Lidi jsou fakt rádi, že žijou. Aspoň trochu, aspoň nějak. Umím tomu porozumět. Já nevím, co pro ně udělat. A nemyslím si, že si zaslouží takhle žít. Nejsou špatní, jsou jen zoufalí, protože mají zdánlivě na výběr z možností Špatně nebo Špatně.
Mohla byste mi sdělit, kde žijete, že je u vás tak všeobecná chudoba? Žijete v obci, kde nejezdí auta? Která by dovážela zásoby do obchodů? Do kterých by lidé nechodili nakupovat? Mohla byste popsat předvánoční situaci u vás v obci? Obchody zkrachovaly? Všechny hospody u vás zavřeli? Ptám se vážně, protože jestli existuje taková oblast, kde většina obyvatelstva slavila narození ježíška pod mostem, chtěl bych to vědět.
>BTW - systém záloh na PETky není od věci, ale neřeší to igelitky a šampóny [velký smích]
Ano, některé věci jsou opravdu těžko řešitelné, v zásadě můžete maximálně částečně snížit dopad (odpad). Nicméně případ pet lahve byl do jisté míry metaforický příklad toho nejjednoduššího. Prostě si budeme muset počkat, až nám to vláda nařídí.
A to je jádro věci, kterou jsem zde chtěl sdělit. Souhlasíte anebo myslíte, že máme na víc?

281539

4.1.2013 0:22

RE: Proc amnestie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 281539

Já se s vámi nemíním přít o slabý či silný stát, o to, zda jsou lidé ochotní jít s kůží na trh. Oba víme jak to je. Já netuším, jak to zařídit, aby lidé cítili svůj díl zodpovědnosti za to, co se děje, a aby podle toho také jednali. Já osobně se od 'mlčící většiny' distancuji, ale co dělat víc? Předmětem diskuse bylo původně, zda jsou Češi flákači a zloději. Já jsem přesvědčena, že nikoli, ale že si někdo dává sakra záležet na tom, abychom nabyli přesvědčení, že je tomu tak.

Kde že žiju? V Ostravě, člověče. Jo, taky zde chodí lidi do Tesca či do Kaufáče. Taky zde však máme "Bakalovo". A jukněte na inzerci, kolik koštujou nájmy. Kolik je průměrná mzda. Jak vysoká je skutečná nezaměstnanost. Kolik lidí pracuje na smlouvu. Kolik lidí má nájemní smlouvu na neurčito. Kolik si může dovolit hypotéku. Sama si nejsem jista, zda se u nás vůbec ještě uzavírají pracovní smlouvy. Koho znám, tak "brigádničí" (tzv. prekarizovaná práce), maximum je smlouva na rok. A nikdo necekne, je rád, že je rád.

Omluva, jestli někdy působím poněkud ostřeji. Je to v rámci důrazu na pointu a eliminace potenciálně mnohoznačných výkladů v případě, že bych plýtvala eufemismy.

281548

4.1.2013 1:49

RE: Proc amnestie?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281548

> Předmětem diskuse bylo původně, zda jsou Češi flákači a zloději. Já jsem přesvědčena, že nikoli, ale že si někdo dává sakra záležet na tom, abychom nabyli přesvědčení, že je tomu tak.
Ano, téma se poněkud přesunulo jakoby o level výše - já se nerad účastním diskuze, co Češi "jsou" anebo "nejsou" (bonmoty o flákání a kradení mají nulovou informační hodnotu), zajímá mě, co "lidé" jsou a nejsou (pochopitelně v mantinelech toho, že nejlépe mohu pozorovat Čechy), s tím, že lidé v USA, Německu, Česku, Japonsku mají parciálně odlišný přístup řekněme ke všemu, zároveň však mají podstatné společné rysy. Vaše teze (kvůli které zde diskutuji) - "čas a nálada" lidu obecného něco řešit - mě implikuje obraz, že tzv. "elita" a "ten zbytek" jsou dvě oddělené věci. Já se domnívám, že se jedná o (až nepříjemně) spojité nádoby. Jestli (čechomoravané) máme horší vládu než Němci nebo Švédi, tak se taky ptejme, v čem jsme sami horší. Jestli celá euroatlantická vláda stojí za prd, tak si položme do hloubky otázku, co jsme vlastně zač. Já totiž nevěřím, že oni "paraziti" jsou jiného druhu. Jsou stejného druhu, jen jsou jednak v pozici "parazitů", a jednak zřejmě více inklinují k parazitismu. Nedokážu to vjadřít procentuelně ani dát statistiku, je to můj nejasný dohad. Spiknutí jakéhosi biblického národa považuji za uhozený výplod stejně uhozených ideologických konstruktérů.
Ostatní Vaše texty jsou na diskuzi při osobním setkání (výsledky po vlastní zkušenosti jsou nedocenitelné), důsledná konverzace přes psaný text na omezeném prostoru vede většinou k nedorozumění nebo stop od editora.
Vyjasnění názorů přes mail je nicméně solidní kompromis [smích]

281553

4.1.2013 12:11

RE: Proc amnestie?

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281553

Lidé nejsou stejní ve způsobech, jakými reagují. Jinak jsou víceméně stejní ve svých tužbách a přáních. Tak bych to shrnula. Ano, je to nepříjemné, ale jsou i rozdílně mentálně či fyzicky vybaveni k řešení různých problémů. Pokud se někdo cítí být o něco chytřeší nežli ostatní (a ono tomu tak často i objektivně bývá), pak k tomuto může zaujmout celkem tři postoje. Buďto využít své výbavy ku prospěchu ostatních méně "šťastných", také může mentální "nedostatečnosti" těch ostatních využít výhradně ve svůj prospěch anebo se na to vybodnout, problémy ignorovat, nikoho nezneužívat, nikomu nepomáhat, hrát si na svém písečku a o ostatní se nezajímat, předstírat, že nejsou. Čímž se dostáváme opět k filozofování a skutek utek. Děláte něco vy? Já ano. Pokud vy také, máme šanci. Ignorováním problémů se ještě nikdy žádný problém nevyřešil. [mrknutí jedním okem]
A mailováním také ne. I když si plně uvědomuji, že tady dost natahuju trpělivost pana editora. Já jsem mizerný mailovač, nejsem schopná napsat ani PF na FB [velký smích] . Moje privátní korespondence sestává většinou ze stížností, námitek, žalob etc., bohužel, což mi dost užírá odhodlání psát i jiné věci. Diskuse mají výhodu, že si je čtou i jiní a je zde naděje, že pokud se vyskytne kvalitní myšlenka, i třeba jen její základ, může padnout na úrodnou půdu.

K tomu spiknutí - pokud máte důvod domnívat se, že patříte k nějaké skupině lidí, tak chtě nechtě budete vždy cítit větší sympatie k této skupině a od toho se vše odvíjí. Je jedno, jestli jde o národ, etnikum, či jestli vás spojuje podobný osud či zájem (koníček). To tak prostě je. I když spiknutím bych to přímo nenazvala.

281590

4.1.2013 19:12

RE: Proc amnestie?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 281534

Nejvíce klíču asi logicky bývá v detailech. Ani človek není chodící abstrakce. K tem plastum. Každý produkt, než se vyrobí, by melo být jasné, co pak s tím, když se upotrebí. Jinak je na nás, že jednáme stylem, "po nás potopa". Bych začal omezováním PVC plastu (ale co pak s nabízeným chlorem), a tech plastu, které se špatne recyklují, prípadne špatne horí. Se spalováním PE, nebo PP, jako jsou igelitky nebo potravinové obaly je minimální problém, pokud to príliš nedoutná, ale horí spolu s nejakým palivem. Naproti tomu PES, PAM, PUR, ABS, PET... horí už méne ochotne, vetšinou za produkce rizikových látek. I když je jich druhem více, tak na množství možná ani ne. Kdo by ale treba do aut používal PE, nebo PP, když ty ostatní jsou hezčí, i když ne pevnost a ostatní vlastnosti nekdy nehrají roli. Kvuli exietenci nekdy málo duležitých požadavku, a neschopnosti lidí rozlišovat a trídit plasty se s nima nakládá paušálne. Pokud by se premýšlelo, tak problém s plastama je o polovinu menší, ať by šlo o recyklaci, nebo spalování. Osobne PE a PP spaluju v kotli, pokud nejsou neprimerene tlusté. Dneska ale namísto osvety, proč a kdy kotel čmudí se radši zakáže topit i uhlím. To je ten debilní prístup, kterým se preferují hloupá rešení od úrednického stolu, a nejlépe z čím vetší dálky, aby úredník nebo nekoho poskok nevidel, oč vlastne jde.

281605

3.1.2013 22:19

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281528

4) zrušit peníze a s nimi sektor služeb
prostě chceš víno? vypěstuj si ho chceš chlast? vyrob si ho chceš ryby? nachytej si je atd
a zorganizovat zemědělské komunity kde by se společnými silami pěstovaly základní potraviny nutné k přežití lidí přičemž kdo nepracuje chcípne hlady
tady totiž nemá šanci na úspěch ani jedno z tebou navrhovaných řešení 1 a 3 má šanci pouze u vnímavých a 2 se neosvědčilo
prostě problém je v oddělení výroby spotřeby a následného znečištění a nulová zodpovědnost všech
měšták za to nemůže protože jeho tupý mozeček nedokáže vůbec tyto věci vyhodnotit a když už je vyhodnotí tak si řekne "vždyt to tak dělají všichni a jeden nic nezmůže"

281538

3.1.2013 22:56

RE: Proc amnestie?

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281538

1. řešení se neosvědčilo 2. řešení je praxe dodnes. 3. řešení v současnosti je přihlouplá utopie (anebo předmět brzkého zázraku či předaleké budoucnosti)
4. řešení: Jsem pro. Zrušíš peníze ty anebo já? Hodíme si penízem? ...
Mě to vychází tak, že pokud ten segment, kterému říkáme elita, přijde k rozumu, tak tady na té planetě nějakým způsobem přežijeme (anebo dojde k výměně degenerátů za stravitelnější formu "elity"..), pokud ne, tak se vrátíme do doby kamenné, což je pro lidský druh taky snesitelná varianta. Nemám důvod sdílet mesiášské názory, že lidstvo procitne ze zabedněnosti. Až se to začne projevovat, začnu o tom uvažovat. A jestli máš elementární potuchu o tom, jak zrušít peníze, sem s tím, jsem celej ucho.

281542

3.1.2013 17:23

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281493

To co si ja dovolim rikat je proto ze to vidim skoro denne ...

281501

3.1.2013 17:31

RE: Proc amnestie?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281501

Ano, jako pracovník ostrahy jste na to totiž zaměřen. Nicméně to stále nedokazuje to, že VŠICHNI kradou, nebo dokonce ani to, že VĚTŠINA krade.

Je to něco podobného, jako by doktor říkal, že všichni jsou nemocní, protože se s tím setkává od rána do večera. Kapišto? [smích]

281503

3.1.2013 17:45

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281503

vsichni jsou podezrely, take nevini pokud jim nebyla prokazana vina.

Uz jsem to psal nahore, proc to rikam, ty body proc si to myslim jsem uvedl dva.

Ten provni je zasadnejsi, druhy me presvedcil ze to neni jen o jedne vrstve lidi.

281507

3.1.2013 17:55

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281507

ty bys měl hlavně změnit zaměstnání nebo skončíš v bohnicích
to ber jako dobrou radu ne jako invektivu [mrknutí jedním okem]

281512

3.1.2013 18:07

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281512

neberu...

skoncim spis u policie rekl bych

Ehm...

281515

3.1.2013 18:08

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281515

http://www.youtube.com/watch?v=CzRmu5HyYLk&feature=player_embedded#!

Neco veseleho [smích]

281516

4.1.2013 23:32

RE: Proc amnestie?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 281516

zase a potom u ACR zase....

ach jo

281631

4.1.2013 23:47

RE: Proc amnestie?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281631

tyhle zmrdské instituce jako PČR AČR apod by měly být zrušeny protože to jsou nástroje buržoazního teroru

281632

3.1.2013 16:19

Základní problém,přeplněnost věznic byl vyřešen!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Některé věznice byly přeplněny až na 130% a na svobodě ještě čekalo dalších cca 5 000 odsouzených na nástup trestu.
ČR již zažalovalo několik desítek bývalých vězňů,kteří si oprávněně stěžovalo podáním žalob na ČR až do Štrasburku na újmu na zdraví,protože neměli ve vězení potřebný prostor stanovený našimi i normami EU!
Takže amnestie byla jediné řešení.Klaus si jenom přihřál polívku,když amnestoval i některé hospodářské kauzy v řádu miliard,které mohly být z amnestie vyjmuty! Třeba H system a několik dalších!
Amnestovaná Rolincová a některé další případy mne opravdu nepálí,protože člověk,který někoho přejede autem je "potrestán" nadosmrti už jenom tím skutkem samotným!!! Hodně blbě by se mně
žilo s vědomím, že jsem někoho z vlastní viny přejel autem!
Jak říká docent Král / vědecky dokázal existenci Boha /,peklo jako takové neexistuje,skutečné peklo je stav vaší duše!
http://www.youtube.com/watch?v=efl_tvszu0w

281486

3.1.2013 21:59

Ja ale rozumim velmi dobre

Frankie 171.?.?.?

Falesny obdiv vsech ceskych bolsevickych presidentu jsem nikdy nepochopil. Nikoliv, vubec mne nic neprekvapuje. Pouze nektery lidi maji kratkou pamet. Rozkraceni celeho duchodoveho fondu - Klaus, klaun. Rozkradeni celeho narodniho hospodarstvi, Klaus. Co cekate? Znakem prvni skutecne demokracie bude, Klaus bude sedet v base. Myslim ze Klaus a jeho bratri radsi bude mit nehodu.

281537

3.1.2013 22:53

Čo na tom nie je rozumieť

Osel 85.?.?.?

Tuneldedek služi do roztrhnutia tela "svojim".

Nejaký čas som sa mylne domnieval, že v ňom niečo je. To vtedy, keď kritizoval EU, menovú úniu, globalne otepľovanie a podobné voloviny.

Ale keď som sa pred časom podíval, KOMU udeľoval amnestie, pochopil som, že to boli všetko len masirovanie ega a hlavne zastieracie manévre: ludia diskutovali o myslienkach, ktoré nedhodil, ale nevideli jeho CINY.

Tuneldedek je skutocne konzekventny a stály vo svojich názoroch: poslednou amnestiou im nasadil korunu -- a svojim obdivovateľom napľul do očí.

To všetko ale nevyviňuje súdy a prokuratúry, že neboli schopné riešiť kauzy dostatočne rýchlo.

281541

3.1.2013 23:23

nejste chytří ba hůř.Ani vy pane Stvora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Zanedbáváte používání mozku jako já používání češtiny při psaní.
Propuštění jsou na příkaz rozvědky,protože to bylo vyhodnocené jako užitečné před převzetím vlády socialisty z čssd.
Socialisté by propustili z vězení hlavně zloděje ratha a také grose.Také dalších 100.000 kriminálníků aby měli své voliče na svobodě a řádnou podporu u "lidu.

281544

3.1.2013 23:26

nejste chytří ba hůř.Ani vy pane Stvora

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Tím jsem chtěl říct pro ty co to nechápou,že socialisté by propustili nesrovnatelně více aby se zalíbili.Tak jim ted vzali vítr z plachet a oni nemohou tak snadno udělat další amnestii ani tu co část rozvědky neveřejně slibovala rathovi a grosovi.

281545

3.1.2013 23:40

Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

fooggyy 88.?.?.?

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010301

281547

4.1.2013 9:07

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

osa x 193.?.?.?

Reakce na 281547

Pokud mohu , tak tato analýza dfens_e je vskutku brilantní , ovšem jinak je to házení perel sviním.

281574

4.1.2013 21:08

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281574

Pokud mohu, tak máte naprostou pravdu, pane oso x!

On ten článek je opravdu brilantní - propaganda a vymývárna mozků.

Pokud pominu klasickou stavbu propagandy, kdy je nutné nejdříve po malých krůčcích vytvořit dojem, že autor uvažuje čistě logicky, to, co je opravdu podstatné, to si můžeme trochu rozebrat.

>Zastavení trestního stíhání u letitých kauz: Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že takové kauzy vůbec existují? Nyní se potrefení soudci, státní zástupci a dokonce policisté, kteří by především měli držet hubu a šoupat nohama, vyjadřují, jako by všechny ty kauzy hodlali uzavřít hned 2.1.2013 ráno, ale ve skutečnosti by je sulcovali další roky. Jak vypadá činnost dozorujících orgánů u případů, které se táhnou deset let? Kolik by si asi soudci a státní zástupci představovali, že by takové trestní stíhání mělo trvat, aby jim to bylo recht? Dvacet let? Padesát let, že by se případ dědil z otce na syna?

Takže, zde se již autor dostal k jádru věci. Proč se nikdo nepozastavuje? Ale oni se pozastavují všichni. Všechny to neskutečně sere. Ale autor této mazané propagandy obrací pozornost čtenáře cíleným směrem. Tedy ne k tomu, že by měli býti potrestáni a odvoláni soudci, jejichž případy se takto táhnou. Ale k tomu, že někdo jim prostě ty případy musí odebrat a zrušit, aby to nedělali moc dlouho.

> A co očekává společnost od potrestání deliktu, který nastal před osmi lety? Vždyť už nikdo ani pořádně neví, o co šlo, a to včetně (ne)obžalovaných. Jakou společenskou nebezpečnost asi to jednání mělo a jak společensky nebezpeční jsou aktéři samotní, když tu mezi námi oněch osm až deset let pobíhají?

Nikdo pořádně neví? Ale samozřejmě že ví. Například poškození, kteří již 8 let čekají na výsledek soudu. Takže zde autor opět směruje pozornost čtenáře jiným směrem. Tedy nenabízí čtenáři otázku, kdo asi je schopen protahovat soud na tak dlouho dobu. Franta Vomáčka, který v hospodě praštil souseda, až mu vyrazil zuby a nemá ani na právníka, to asi nebude. Ale zřejmě to bude mafián, který si nakradl miliardy a může si platit právníka za milióny, který pokud je trochu schopný a umí se vyznat v postbolševickém právu-neprávu, dokáže pomocí procedurních chyb a oznamováním toho, že klient se nemohl dostavit, protože má chřipku, případ do nekonečna protahovat (samozřejmě že soudce na tom neprodělá).

Takže zde již autor splnil svůj úkol čtenáře zmást a odchýlit ho od opravdové logiky. No a jelikož samotná zvrácená logika k přesvědčení čtenáře nestačí, musíme čtenáře dále popíchnout k tomu, aby se spravedlivě rozhořčil.
.
>Ne, to jen spotřebovává kapacitu, která by se jinak dala použít k včasnému uzavření případů, které jsou perspektivní.

Takže tak. Vyšetřovat staré rozkrádačky nemá cenu, protože je nutné vyšetřovat ty nové, perspektivní. pokr...

281618

4.1.2013 21:24

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 281574

pokr...

Naštěstí se již nemusíme bát, že se něco potáhne 8 let, protože novela zákona automaticky promlčuje trestný čin (například že někoho nadosmrti zmrzačíte), pakliže soudní líčení překročí 3 roky.

Takže jsme byli svědky toho, jak autor nejdříve napsal spoustu blábolů o věcech, které jsou každému normálnímu člověku jasné, pomocí příkladů, které by rozplakaly i malé dítě (vyvolání emocí je důležitou částí propagandy), poukázal na blbost davu, který se rozčiluje, když jsou propuštěni drobní zlodějíčci, poukáže na to, že se do vězení může dostat i slušný člověk, no a v závěru nasměruje čtenáře tak, jak bylo zamýšleno.

No a pokud někdo nepřemýšlí hlavou, ale spoléhá se na názory druhých, které mu staví jeho svět, máme dokonalé vysvělení této prasárny.

Celá amnestie má jen a pouze jediný účel. Zabránit dalšímu stíhání sviní, které rozkradli miliardy a zlegalizovat jejich nakradený majetek. Jako drobné plus je vyprázdnění přeplněných věznic a recyklace zločinců, aby mohli projet znovu soudním systémem a všichni v soudní mafii se pořádně napakovali.

Média začnou kvíkat poděšeně o přepadení babičky amnestovaným propuštěným, část hloupého davu je nasraná a nevidí pravou podstatu věci. Ale kupodivu se ozvou někteří právnici postižených a prasárna začne lézt na povrch. V tom případě nastupují "alternativní" weby (tam přeci nelžou) a jistý dýfensové začnou oblbovat ten zbytek.

No a na závěr bych ještě řekl, že vy, takový zasloužilý antikomunista, budete nadšeně tleskat, jak to ten arcibolševik, který na rozdíl od pana osy x mohl za komoušů nejen cestovat, ale i studovat v zahraničí, tento agent KGB z přípravny novodobých bolševických kádrů, pěkně vymyslel. Opravdu smutné... Ale jak říkáte. Je to házení perel sviním.

Protože na jednu věc jste jaksi pozapomněl, stejně jako dýfens. Soudní systém se tímto nezlepší, soudci se nezrychlí (nemají důvod, nikdy nebudou potrestáni a navíc z toho mají pěkné rito), věznice se znovu naplní a jediné co zůstane, bude zlegalizovaný majetek v řádech miliard stbáckých kámošů svině z hradu, naprostá deziluze občanů a pár pseudoantikomunistů, co budou pořád dokola chválit pana prezidenta, bolševického grázla, jehož jediný úkol z KGB je totální rozvrat společnosti, její deziluze z "kapitalismu" a následné navrácení k bolševismu, tentokráte světovému (Operace Golgota).

281619

4.1.2013 23:28

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281619

>jediné co zůstane, bude zlegalizovaný majetek v řádech miliard stbáckých kámošů svině z hradu, naprostá deziluze občanů a pár pseudoantikomunistů, co budou pořád dokola chválit pana prezidenta, bolševického grázla, jehož jediný úkol z KGB je totální rozvrat společnosti, její deziluze z "kapitalismu" a následné navrácení k bolševismu, tentokráte světovému (Operace Golgota).
Já vím, že tichá voda břehy mele a častá krůpěj kámen proráží, ale jen houšť a větší kapky! ... Tak vlku do toho, ať se za kočárem práší. Synu! děláš to dobře, zabavit dav i umělce... [velký smích] [velký smích] [velký smích] [cool]

281628

4.1.2013 15:50

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 281547

tak toto je typicky dýfenskovsky zmrdské nasrání si do huby [smích]

281600

4.1.2013 20:35

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

Heriot 85.?.?.?

Reakce na 281547

No, to je tedy absolutně nesouvislý blábol svědčící o tom, že autor má vskutku rozhled a myšlení 10letého dítěte. Tomu koneckonců odpovídá i styl a také koneckonců jen někdo takový může Klause obhajovat.
To ovšem pro něj vskutku lichotivé není... [smích]

281615

7.1.2013 20:20

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 281615

A aby toho nebylo málo, tak ještě můžu přispět:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2013010609

třeba pro ty, kteří nepochopili, a těch je víc. Inu: Kdo chce psa bít, tak si hůl najde.

281779

7.1.2013 21:06

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

Vopice 212.?.?.?

Reakce na 281779

Jo, klidně přispívej, ať je vidět, jak máš dokonale vymytou kebuli. A už jsi pochopil, co je Klaus zač? Slyšel jsi někdy o tom, že studoval na západě, když ostatní nemohli ani do Jugošky?

Slyšel jsi někdy o tom, kdo dal pokyn k založení Prognostických ústavů v sovětském bloku? Nevíš? No přeci KGB.

Do prognostických ústavů byli vybírání jen dokonale prověření jedinci. Ještě ti do nedocvaklo? Pořád nic?

Jestli umíš číst, tak si přečti, co je psáno výše. Třeba se ti v kebulce rozsvítí. A dávej si bacha, abys nepřebíral svoje myšlení z webů. Zkus občas zapojit mozek. D-fens je velký Klausův obdivovatel a ten, kdo obdivuje agenta KGB, ten je myslím kapitola sama pro sebe. Takže nakonec ten, kdo vůbec nic nepochopil, jsi ty. [oči v sloup]

281784

7.1.2013 21:49

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 281784

Vyklasli sa teraz na nejakeho Klausa. Nepozeraj sa na to, kto pise, ale co pise. Cital si vobec ten clanok z prispevku, na ktory si reagoval? Odosobni sa od toho z akeho zdroju to je. Ber doraz len na obsah a nie formu. Naozaj schvalujes, ze nejaka particka z toho isteho zvocisneho druhu, v podstate seberovneho sa citia nadludmi a narokuju si rozhodovat o osudoch inych a sudit ich? A to napriek tomu, ze druha strana nikdy nepodpisala pri svojom narodeni zmluvu, ze z takymito praktikami suhlasi a bude sa nimi riadit. Ved to je definicia teroru - konkretne statneho teroru ako vysita. Nedeje sa snad to iste napr, aj v nasom menovom systeme, kde ista particka "nadludi" si uzurpovala pravo a narok ako jedina tlacit a vydavat peniaze - samozrejme na dlh, ako inak a tym de facto vyrabat pohodlne zadlzenych otrokov, ktori im neskor budu zobat z ruky.

281789

8.1.2013 19:29

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 281784

A co tak pár argumentů, pane, anebo zdroj. To abych si doplnil znalosti.
Víte, pane nejsem nejmladší a tu dobu, když Klaus studoval na západě si dobře pamatuji. V té době jsem žil a spousty věcí jsem viděl. V 60-tých letech jsem byl taky na západě a nebyl jsem ani v KGB, ani v KSČ, dokonce ani v SSM a ani nikdo z rodiny. Nevím kde jste byl vy pane v tu dobu. Povězte nám prosím co jste tehdá dělal, anebo zdroje Vašich informací.
Jinak Vaše chování je docela odporné. Čtenář si pravděpodobně udělá obrázek KDO JE KDO.

281823

8.1.2013 19:37

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 281823

A navíc ten druhý článek vůbec není od D-FENSE, ale od jiné vzdělaného a slušného člověka, který nepodléhá okamžitým náladám, což je v podstatě znakem lůzy.

281825

8.1.2013 19:41

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 281825

A mimo jiné amnestován byl i politický vězeň svědomí a admin tohoto webzine pan Vladimír Stwora, který do té plošné amnestie, která Vám vadí taky spadá. Je to jenom dobře. Jinak by jste musel své výlevy asi psát na novinky.cz anebo na iDnes, ale nevím jestli by tam nick VOPICE vůbec zaregistrovali.

281826

9.1.2013 3:03

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 281826

>ale nevím jestli by tam nick VOPICE vůbec
>zaregistrovali.
Mel jsem pred casem jistou vymenu nazoru se ctenarem vystupujicim zde coby "Vopice", coz me, mimo jineho, vyprovokovalo k nahlednuti do zakulisi toho "jmena". A poznatek: Cislo vedle "Vopice" bylo casto rozdilne. Nekolikanasobne rozdilne. To znamenalo, ze nazory toho cloveka se tristily do neprehledna. Zarazelo me, ze nekdo muze prosazovat svoje stanovisko hned pod tremi adresami, nebo jak bych nazval ta cisla vedle "jmena". Muze byt za takovych okolnosti tento hlas verohodny, tedy akceptovatelny?

281853

9.1.2013 11:13

RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 281853

Řekla bych, že naprosto v pohodě. Já sama se pohybuji minimálně po třech IP - mám wi-fi na mobilu i NTB, občas hlídám děti skorošvagrové, občas "brigádničím" u skorotchýně. To nemluvím o tom, že občas muzicíruju a většina těch hospod poskytuje připojení přes wi-fi zdarma. V mém mobilu je seznam čítající asi dvacet bezdrátových sítí, ke kterým jsem se za poslední rok připojila. Jak prosté, milý Watsone.

281870

4.1.2013 0:45

A netýká se tato amnestie i Vás pane Stwora?

F&T 78.?.?.?

A netýká se tato amnestie i Vás pane Stwora?

Je možné, že po všech Vašich soudních tahanicích máte opět čistý štít.

281549

4.1.2013 10:14

RE: A netýká se tato amnestie i Vás pane Stwora?

Erik Sedláček 178.?.?.?

Reakce na 281549

Týká:

Čl. IV

Prominutí dalších trestů

(1) Promíjím podmíněně odložené tresty odnětí svobody pravomocně uložené před 1. lednem 2013 osobám, které

a) dosáhly či v roce 2013 dosáhnou věk 70 let,

b) osobám, kterým byl trest uložen ve výměře nepřevyšující dva roky.

281583

4.1.2013 11:48

Byla amnestie jen nedomyšlená nebo dobře vymyšlená?

Maaruška 83.?.?.?

Nevím, nevím, jestli vyhlášenou amnestii považovat za nedomyšlený počin končícího prezidenta nebo spíše za dobře vykonstruovaný čin, který má napomoci známým ze starých dob, kteří se podíleli na okrádání naivních lidí.....
Doposud jsem považovala prezidenta Klause za velmi inteligentního člověka, takže těžko mohu připustit, že nedomyslel dopad své široké amnestie a všechno napovídá tomu, že to byl záměr.
Je mi líto, v jakém bahně žijeme a jak se nám stále více lepí na paty.

281588

4.1.2013 17:07

Obcanem Ruska

valda 212.?.?.?

p.Stvoro,sleduju dlouho Vase clanky a clanky ktere uverejnujete tady.Ptam se:uz se chystate pozadat o ruske obcanstvi?Nebo russky špek Vam nechutna i kdyz mate protiamericke,protiizraelske sklony.?

281602

4.1.2013 20:08

RE: Obcanem Ruska

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281602

Pan Stwora neni zas tak bohatej aby byl nucen zadat vo rusky vobcanstvi jako herec Gerard Depardieu aby nemusel zidum ve Francii platit 80ti procentni milionarsky dane a taky ho vod Putina dostal. A ma recht, ja bejt v takovym baliku bych tem zidum v eraru kteri by takovej vobnos zproneverili na ruzny swinstva taky nasral ....

281611

4.1.2013 23:29

Políček justici byl zcela oprávněný a CHRÁNÍ nás před recidivou

P.A.Semi 83.?.?.?

Jak správně poznamenali v Novém Prostoru, je česká justice machinerií na výrobu recidivistů: Po propuštění i za bagatelní trestní čin už nemá člověk šanci sehnat práci (i na metaře je dnes potřeba čistý trestní rejstřík), takže mu zbývá buďto emigrovat, nebo krást, nebo umřít hlady. Proto máme skoro nejvíc recidivistů v Evropě, proto máme nejvíc vězňů, a vydělává na tom především justice - která tímto za to dostala oprávněnou facku...

Tedy je nutná amnestie NE-RECIDIVISTŮ, spolu s vymazanim trestniho rejstriku(!), aby ti lidi v tehle pokroucene justicokracii dostali sanci se napravit! (Propusteni vezni casto chteji normalne pracovat, ale nemuzou... Co jim zbyva ?! )

Mozna casem pochopite, ze Klaus dal sanci 7500 jinak beznadejnym pripadum po prvnim trestu, aby se jeste napravili, a to neni malo... A ovsem propustil pouze lidi s kratkym trestem za nenasilne trestne ciny... Kolik jich v tech vezenich bylo nespravedlive jako Roman Smetana ?

Pokud byl nekdo propusten a nemel byt, tak je nutne se ptat, jak to, ze mel tak maly trest, ze byl prominut touto amnestii?

A jak je mozne, ze se soudni/policejni vysetrovani tahne vice nez 8 let?! Tohle by melo padnout na ZODPOVEDNOST SOUDCU, kteri kaslou na lidska prava a klidne cloveka cele desetileti protahuji pred odsouzenim... (Tedy i jak tvrdili, ze se jejich obhajci 3x odvolali - tak jak je mozne, ze to trvalo > 8 let ?! ) Ted by ty prutahy, ktere soud pro lidska prava ve Strasbourghu pravem oznacil za spatne, mely byt vymahany na spatnych soudech / statnich zastupcich, jako mareni spravedlnosti...! (Ovsem myslim, ze abolice je na tehle amnestii nejvice sporna, narozdil od propusteni/ocisteni bagatelnich veznu...)

A jinak - jedno dobre uslovi pravi, ze kde je Spravedlnost, musi byt i Milost. To neni "stredoveky prezitek", ale civilizacni vymozenost... Ostatni prezidentsti kandidati, kteri se proti amnestii vymezuji, tim ukazuji, ze by byli "nemilosrdni"...

281630

5.1.2013 0:43

RE: Políček justici byl zcela oprávněný a CHRÁNÍ nás před recidivou

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281630

Romana Smetanu chtel videt ve vezeni presto ze nebyl zlocinec erar kterymu se nelibila pravda a na kebulich politiku primalovany tykadla. Ten clovek mezi amnestovanejma kriminalnikama nemel vubec ani bejt. A jestli dostal amnestii tak by se mu za to mel Klaus vosobne vomluvit, nechat zavrit ty hajzly kteri ho dostali za mrize i se soudcem a financne kdyz uz chce slintat vo democracii protoze byl politickym veznem kteri prej v ceskym krateru udajne vod sametovy revoluce nejsou nechat aspon vetsi financni castkou kompenzovat! Ale stejne, jak chcete vysvetlit lidem tu presidentskou milosrdnost, ze propusteni recidivisti a nebylo jich zrovna malo se vubec nepolepsili a hned prvni den na svobode se dopustili kriminalnich precinu a zlocinu , dokonce vrazdy a loupeze tak ze poldum nezbejvalo nic jinyho nez amnestovany kriminalniky zavrit zpatky do lapaku. Snad jste si nemyslel ze lidi nejsou nasrany na amnestii kdyz si druhej den vo zastaveni vysetrovani vsech tech kriminalniku kteri uz jen za to rozkradani a rozprodavani ceskyho krateru meli davno viset prectou noviny ......

281635

5.1.2013 10:37

hry pro angažované

slak 77.?.?.?

Reakce na 281635

To dřív zmrzne peklo,než by se Klaus omluvil,opačné angažmá by mu sedělo,v rámci zázraků nemožné věci,jen kdyby mu o exhibici stáli,vypadá to že je přešla chuť být spojováni s prognosťákovstvím.Jedno nastíní,naslibují až se jim od hub práší a když dotahují svoji činnost tak s úsměvem dělají zcela zřejmé protiklady.Tady je jasné kdo byl klíčový a spolupodepsal frašku,premiér protikorupční vlády rozpočtové opovědnosti.Což zní nesmírně hrdě,jak to je,víme velice dobře. [chechtot]

281658

5.1.2013 14:21

Klaus

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Klaus během jednoho dne zcela zničil to, co 10 let budoval.

281672

6.1.2013 18:19

Někdy Vám Vladimíre Stworo

fooggyy 88.?.?.?

prostě nerozumím. Vyjádřit se docela rychle na podkladě iDnes

281722

6.1.2013 18:55

RE: Někdy Vám Vladimíre Stworo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 281722

>prostě nerozumím. Vyjádřit se docela rychle na podkladě
>iDnes
Ja to nevidim jako ostudnou negaci. Zminte nekoho, kdo se umi zavdecit vsem. To proste nelze. Kazdy mame k dispozici klady, nekdo o nich nevi, nekdo je prosustruje, a nekdo je cas od casu "vystrili". To je asi pan Stwora. Patnacty rok vytvari medium, krome toho se na psani podili a haji se jak pred nekdy neuprosnymi diskutujicimi, tak pred jeste vic neuprosnymi soudci. Udrzet se komplexne za takovych okolnosti v brazde, je proste nad sily.
Ja taky s nim mnohdy nesouhlasim, taky koulim oci nad jeho ulety, ale pri rekapitulaci klady negace pretrumfovavaji.

281726

6.1.2013 20:20

RE: Někdy Vám Vladimíre Stworo

fooggyy 88.?.?.?

Reakce na 281726

Souhlas. Jen jsem v podstatě chtěl zmínit, že si Vladimíra Stworu doopravdy, ale doopravdy vážím, jeho web navštěvuji snad od jeho počátku, ale zdá se mi, že jeho náplň se poslední dobou mění.

281732

6.1.2013 21:09

Souhlas

Poker 90.?.?.?

Sice amnestii nepotřebuji, ale je to právo prezidenta, tak nevidím důvod pro toliko povyku. Prostě a jednoduše využil svého práva, jako i ostatní mohou vyžívat svých práv!

281734

6.1.2013 22:19

RE: Souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 281734

Vlastně byste měly milé ovečky béékat přímo blahem, že pan prezident využil velmi skromně tohoto svého práva. Mohl právem udělat mnohem větší amnestii, např. propustit všechny vězně a zastavit všechna soudní řízení... On jinak pevně věří, že až se uklidníte tak teprve oceníte správnost jeho amnestie. Máte zatím prý moc horké hlavy..

281737

6.1.2013 23:13

RE: Souhlas

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281737

Chtel bych te videt ovcane jak bys beekal blahem kdyz by nakej kriminalnik v ceskym krateru znicil zivot tobe i tvoji rodine a po propusteni na amnestii se ti s ledovym klidem vysmal primo do ksichtu.......

281740

7.1.2013 10:18

RE: Souhlas

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 281740

Omlouvám se milá ovce, že jsem si dovolil béékat na trochu jinou notu než Vy. Reagoval jsem hlavně na zvrácené představy o právech pana prezidenta nejen v příspěvku přede mnou. Ale to asi bude pro Vás příliš složité, Vy hlavně podle hesla: "Kdo nebééká s námi bééká proti nám."
Tak zase někdy příště...

281758

8.1.2013 4:59

RE: Souhlas

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 281758

Me i mou nenavist k eraru kterej plundruje, rozkrada a rozprodava v ceskym krateru kde co klidne vynechejte. Fakt je, ze tady v Canade jako Vam v CZ kde dnes diky tem amnestovanejm hajzlikum podvedeny a nasrany vobyvatelstvo nevlastni snad uz ani tu vodu moje paty z Klausovi prdele necouhaj!

281798

Příspěvků: 141

03.01. 00:32  Čl. II - Zastavení trestního stíhání
03.01. 01:40  RE: Čl. II - Zastavení trestního stíhání
03.01. 01:21 RomanTička  Ale já mu rozumím....
03.01. 05:04  RE: Ale já mu rozumím....
05.01. 02:09 p.  RE: Ale já mu rozumím....
03.01. 01:50  Klaus může především za naprostou lavinu korupce ,když se Zemanem "zplichtili" oposmlouvu!
03.01. 04:25  diky za Mudr. Hnizdila
03.01. 14:05  RE: diky za Mudr. Hnizdila
03.01. 04:13  urcite ano, prezitek stredoveku
03.01. 04:46  V rozshau 7500 lidi
03.01. 06:34 Satanist  Ze by tradice?
03.01. 12:57  RE: Ze by tradice?
04.01. 01:04 p.  RE: Ze by tradice?
03.01. 14:11 Anděla Klidná  RE: Ze by tradice?
04.01. 00:46 Satanist  RE: Ze by tradice?
04.01. 04:17 Satanist  RE: Ze by tradice?
03.01. 06:35 pm  lol
03.01. 07:48 Erwin  spravedlnost
03.01. 07:49 Jacob  Tečka za jednou osobou
03.01. 15:07  RE: Tečka za jednou osobou
03.01. 09:21 Erik Sedláček  K případu řidiče Smetany
03.01. 11:19 hestroy  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 13:50  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 16:20 M.P.  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 16:39 hestroy  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 18:08 mtk  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 05:10 M.P.  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 10:01 Erik Sedláček  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 10:03 Erik Sedláček  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 19:46 hestroy  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 20:01  RE: K případu řidiče Smetany
04.01. 23:29  Naprosto přesně,Smetana se stal symbolem odporu proti blbé byrokracii!!!
05.01. 02:22 p.  RE: K případu řidiče Smetany
05.01. 02:34  Pravdu má spíš p. Sedláček,
09.01. 12:56 Erik Sedláček  RE: K případu řidiče Smetany
09.01. 15:06 Bekota  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 11:40 slak  spontání protest
04.01. 10:07 Erik Sedláček  RE: spontání protest
05.01. 14:16  RE: spontání protest
05.01. 02:37 p.  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 11:01  MUSÍ SE ŘÍCT
03.01. 16:20 Mordechaj Belzebul  RE: MUSÍ SE ŘÍCT
03.01. 17:07 hestroy  RE: MUSÍ SE ŘÍCT
03.01. 11:32 haban  Otcové
03.01. 12:02 Aleš Krejčí / Brno  Výborně pane prezidente!
03.01. 12:42 Vodník  Vašemu respektu ke Klausovi nerozumím.
03.01. 12:50 steve  RE: Vašemu respektu ke Klausovi nerozumím.
03.01. 12:51 BBl  Odcházející profesor Klaus se mstí českému národu za to,
03.01. 13:01 MoUdrostrak  Jak chápat pana Editora
03.01. 13:09 steve  RE: Jak chápat pana Editora
03.01. 14:22 usama-1  RE: Jak chápat pana Editora
03.01. 13:12  Jana
03.01. 13:31 Mareš  Je jak Saruman z posledního dílu Pána prstenů
03.01. 13:42 J. Hruška  Zkuste se na to podívat jinak.
03.01. 13:55 Erik Sedláček  K případu řidiče Smetany
03.01. 14:08 MoUdrostrak  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 17:52 Anděla Klidná  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 18:12 hestroy  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 18:17  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 18:36  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 20:41 baba_Blažková  RE: K případu řidiče Smetany
05.01. 04:04  RE: K případu řidiče Smetany
05.01. 03:00 p.  RE: K případu řidiče Smetany
03.01. 14:31 ludy  Proc amnestie?
03.01. 14:32 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 15:29 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:14 Mordechaj Belzebul  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:30 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:46 Mordechaj Belzebul  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:35 jozinzbazinII  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:32 M.P.  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:54 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:18 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:19 hestroy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:38 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:51 aristokrat  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:45 aristokrat  RE: Proc amnestie?
04.01. 05:21 M.P.  RE: Proc amnestie?
04.01. 23:26 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:47 hestroy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:16 Mordechaj Belzebul  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:28 hestroy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:36 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:54 aristokrat  RE: Proc amnestie?
03.01. 18:48 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
03.01. 20:14 mtk  RE: Proc amnestie?
03.01. 20:31  RE: Proc amnestie?
03.01. 20:49 mtk  RE: Proc amnestie?
03.01. 21:27 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
03.01. 22:32 mtk  RE: Proc amnestie?
04.01. 00:22  RE: Proc amnestie?
04.01. 01:49 mtk  RE: Proc amnestie?
04.01. 12:11 baba_Blažková  RE: Proc amnestie?
04.01. 19:12 ppppp  RE: Proc amnestie?
03.01. 22:19 aristokrat  RE: Proc amnestie?
03.01. 22:56 mtk  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:23 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:31 hestroy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:45 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 17:55 aristokrat  RE: Proc amnestie?
03.01. 18:07 ludy  RE: Proc amnestie?
03.01. 18:08 ludy  RE: Proc amnestie?
04.01. 23:32 ludy  RE: Proc amnestie?
04.01. 23:47 aristokrat  RE: Proc amnestie?
03.01. 16:19  Základní problém,přeplněnost věznic byl vyřešen!
03.01. 21:59 Frankie  Ja ale rozumim velmi dobre
03.01. 22:53 Osel  Čo na tom nie je rozumieť
03.01. 23:23  nejste chytří ba hůř.Ani vy pane Stvora
03.01. 23:26  nejste chytří ba hůř.Ani vy pane Stvora
03.01. 23:40 fooggyy  Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 09:07 osa x  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 21:08 hestroy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 21:24 hestroy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 23:28 mtk  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 15:50 aristokrat  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 20:35 Heriot  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
07.01. 20:20 fooggyy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
07.01. 21:06 Vopice  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
07.01. 21:49 Peptalkin  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
08.01. 19:29 fooggyy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
08.01. 19:37 fooggyy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
08.01. 19:41 fooggyy  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
09.01. 03:03  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
09.01. 11:13 baba_Blažková  RE: Přečtěte si třeba toto, samozřejmě pokud někteří z Vás vůbec umí ČÍST:
04.01. 00:45 F&T  A netýká se tato amnestie i Vás pane Stwora?
04.01. 10:14 Erik Sedláček  RE: A netýká se tato amnestie i Vás pane Stwora?
04.01. 11:48 Maaruška  Byla amnestie jen nedomyšlená nebo dobře vymyšlená?
04.01. 17:07 valda  Obcanem Ruska
04.01. 20:08 Satanist  RE: Obcanem Ruska
04.01. 23:29 P.A.Semi  Políček justici byl zcela oprávněný a CHRÁNÍ nás před recidivou
05.01. 00:43 Satanist  RE: Políček justici byl zcela oprávněný a CHRÁNÍ nás před recidivou
05.01. 10:37 slak  hry pro angažované
05.01. 14:21  Klaus
06.01. 18:19 fooggyy  Někdy Vám Vladimíre Stworo
06.01. 18:55  RE: Někdy Vám Vladimíre Stworo
06.01. 20:20 fooggyy  RE: Někdy Vám Vladimíre Stworo
06.01. 21:09 Poker  Souhlas
06.01. 22:19  RE: Souhlas
06.01. 23:13 Satanist  RE: Souhlas
07.01. 10:18  RE: Souhlas
08.01. 04:59 Satanist  RE: Souhlas

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 879