Diskuze k článku

Přišlo emailem - měli byste vědět

Příspěvků 15

3.1.2013 1:24

Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou "chránit" pouze civilisty!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Vůbec se dnes nedivím chování Ruska,Číny a Iránu ohledně strmého vývoje v Sýrii,který eskaluje do těžkého světového konfliktu!
To se má nechávat Rusko a Čína neustále "ochcávat" Západem na základě lží a mediálních manipulací!
Dnes je jasné, že nejde o žádné "povstalce", ale o podporovanou vojenskou intervenci proti režimu Asáda,stejně jako v Lýbii! Asád není žádná příkladná demokracie s lidskými právy - není to tak dlouho, co byli mučeni v Sýrii na objednávku CIA tzv. teroristé!Podobných států je v oblasti mnoho,příkladně Saudská despocie,nebo Omán,který také vraždí své odpůrce,ale s USA si jejich vládci pěkně lížou řitě,takže jsou velcí kamarádi!Už i v našich prolhaných médiích přestali hovořit o povstalcích a to je co říci.
I přesto si myslím, že se budou pošťuchovat, ale proti Rusku a Číně si dneska USA a jejich poskokové nic nedovolí,protože Rusko je může hravě spláchnout vojensky a Čína ekonomicky!

281420

3.1.2013 9:02

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Tamiral 37.?.?.?

Reakce na 281420

Dnes je jasné, že nejde o žádné "povstalce" - to bolo jasné už v juhoslovanskej vojne. a odvtedy sa taktika usa nezmenila. veď načo meniť zaužívané postupy?
Rusko.tiež nemení dobre zaužívanú taktiku, ktorú používa od napoleonových čias.zahraje mŕtveho, vpustí nepriateľa na svoje územie, nechá, aby sa vyčerpal, udrie a zaberie viac územia, ako malo pred tým.to isté zahrali s nemcami v 2.svetovej.pustili ich po Stalingrad, nemci vymrzli, vyčerpali zásoby a rusi sa nezastavili až po Berlín. a "prehra" studenej vojny (ktorá pokračuje dodnes) bol tiež taktický ťah. roger viac ako 20rokov napáda cudzie krajiny a vyčerpáva sa. čo robia súdruhovia? viac ako 20 rokov sedia a posilňujú sa. a skupujú Európu. dlhodobá globálna taktika.

281444

3.1.2013 14:47

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 281444

Tak to s tym Stalingradom si uplne mimo. Rusi tam nemcov nepustili, ale boli radi ze ich zastavila Volga. Je pravda ze nemci v tej dobe stratili dych ale nebyt Volgy tak by isli este dalej. Rusom sa podarilo zhromazdit armadu a dostat vycerpanych nemcov do kotla. Ale urcite utok na Rusko nebol v tej dobe rusmi brany tak ze: "nechame ich utocit az po Stalingrad a potom udrieme my"

281481

3.1.2013 17:17

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Karol 88.?.?.?

Reakce na 281481

Tak mimo si ty, nastuduj historii ruskeho tazeni. Zakladem, ale musi byt vypovedi ruckych a nemeckych zdroju s te doby. To ze na zapade vyjde knizka tvarici se "nezavisle" analitycky co kdy a proc neznamena, ze to tak je...

V kostce, u Leningradu se naucili jak vazat velka mnozstvi nemeckych jednotek u Stalingradu a Moskvy to uz bylo dotazeno k dokonalosti. Nebo si myslis, ze by tam nemec nechal tolik jednotek kdyby videl jak tezce se bude dobivat mesto? Nebo bylo lepsi mesto nechat "padnout" na 80-90procent a udrzovat tam jednotky, protoze si nepritel rikal uz mam 80procent preci to nevzdam?

Jj. to je to nase skolstvi, historie se vyklada vzdy jednostrane, pre 89 rusky pohled, ted nam i na diskusi predkladaji jediny pravy pohled anglosasky...

281498

3.1.2013 22:52

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 281498

O druhu svetovu vojnu sa intenzivne zaujimam uz cca 25 rokov. Ubezpecujem Ta ze viem co hovorim!

Moskva - nemcov spomalila a nakoniec zastavila hlavne brutalna ruska zima

Stalingrad - zima + dlhe zasobovacie trasy + nedostatok utocnych jednotiek + fanaticka obrana rusov - mesto nesuce Stalinovo meno proste NEMOHLO padnut!

Leningrad - Hitlerov rozkaz aby nemecke oddiely do mesta nevstupovali (pretoze boje v meste stoja armadu velke straty) ale aby bolo mesto vyhladovane.

Nakoniec sa nemecka armada vycerpala a rusy prevzali iniciativu. Ale toto vzislo z celkoveho vyvoja vojny a rozhodne to nebol povodny zamer rusov. Na zaciatku bol Stalin pripraveny rokovat o odstupeni zapadnej casti ZSSR (Ukraina, pobaltske staty). Nakoniec ho ale presvedcili ze treba bojovat.

281540

4.1.2013 14:22

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Maut 188.?.?.?

Reakce na 281540

jste skutečně hlásnou troubou německé historiografie 2. světové, kterou i s chlupy převzal celý Západ po Fultonu. V souhrnu, zabýval jste se někdy strukturou, výzbrojí a bojovou připraveností jednotek Rudé armády v západních vojenských okruzích? Asi ne, stejně tak jako idioti, co tvrdí, že kdyby Hitler nezaútočil, tak zaútočil Stalin na Západ. Kurwa s čím, to propagandisty nezajímá. Až dosud jsem si já blbec myslel, že u Moskvy způsobily zvrat čerstvé a skvěle vyzbrojené sibiřské divize, nepřipravenost útočící armády na doouhodobý konflikt, a u Lenigradu a Staligradu hrdinství lidí v pasti. A on to vyhrál Děd Moroz. Jako v SS příručce.

281596

4.1.2013 17:09

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 195.?.?.?

Reakce na 281596

Mohol by si mi prosim napisat z ktorych zdrojov si toto cerpal? Naozaj by ma to zaujimalo.

281603

6.1.2013 23:45

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

taiwi 89.?.?.?

Reakce na 281596

no chlapi, řekl bych že pravdu máte oba. Podceňovat ruské klimatické podmínky a charakteristické prostředí bych určitě nepodceňoval - zima, bahno byly důležitým kouskem v celé té mozaice, kterou korunovalo nakonec vítězství. Ty skvěle vycvičené a vyzbrojené sibiřské divize byli ve skutečnosti rychle nahnaní chudáci z jurt (Tuvinci, Burjati a jiní druhořadí občané SSSR), kterým rozdali do rukou pušky...O nějaké supr výzbroji se jim mohlo jen zdát. Měli to samé, co ostatní chlapáci, jen na rozdíl od nich byli noví a uvyklí větší zimě + měli zimní vybavení na vyšším levelu. Ty pušky ze Stalingradu jsem měl ve vlastních rukách - dodnes se předávají z otce na syna a loví tam s nimi medvědy a vlky. To hlavní gro bylo skutečně v povaze ruské duše a neústupnost ruského člověka, jakož skutečně nepřipravenost Němců na situaci, že všechno nepůjde tak lehce (vždyť se čekal takový blitzkrieg, že spousta jednotek vůbec neměla zimní vybavení), a natažení zásobovacích linií (což těžce podcenil jak Napoleon, tak Hitler - jsem logistik [smích]). Už Francouz nadával, že nestačí Rusa jen střelit či píchnout bokákem, ale musí se do něj i strčit, aby vůbec padl. Té "vychcané" ruské taktice, kdy rusové "chytře" vylákali nepřítele do nitra země, se musím hořce smát. Nikdo není tak šílený, aby záměrně nechal vybít statisíce vlastních občanů a vojáků, záměrně zanechal nepříteli depa se zásobami/pohonnými hmotami, bojovou technikou....a spoustu továren velmi důležitých pro válečný průmysl. Ve Stalingradu chybělo několik desítek metrů a historie se mohla psát jinak - jen magor by tohle mohl záměrně plánovat. Nevím, o jaké struktuře, výzbrojí a bojové připravenosti se tu bavíme - ano, Rusové se poučili z debaklu s Finama a začali fungovat jako celek, nikoliv jako jednotlivé proti sobě navzájem soutěžící složky vojsk, byla tam i reorganizace...ale stále se nemohla srovnávat s kvalitou západních armád. Chyběly zkušenosti, chyběl iniciativní důstojnický sbor na střední úrovni a na úrovni vyšší (skutečně to mnohdy zachraňovali svým hrdinstvím nižší důstojníci a vojíni), do vojenských operací kecali politrukové, kteří věděli maximálně to, jak se správně okopávají erteple. Ano, možná vybavení bylo dobré a bylo ho zpočátku dost, ale prostě nepřítele podcenili i Rusové, neměli díky čistkám kvalitní důstojnický sbor a díky tradičnímu ruskému šlendriánu zazdili i to málo, co možná ještě záchranit šlo. A draze za to zaplatili. To, že někoho Rusové hnali od Moskvy až k Berlínu, možná platí pro Napoleona...ale určitě ne, pro Wehrmacht. Skopčáci ještě na mnoha místech dokázali Rusům i po těch zásadních zvratech u Stalingradu a Kurska pěkně pustit žilou... Jen pro pořádek - jsem v KVH - ruský mušketýr z dob napoleonských válek, ruský bělogvardějec z WW1, rumunský voják z WW2, v Rusku už byl několikrát i...Automaticky kráceno

281741

7.1.2013 20:42

RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou

mtk 88.?.?.?

Reakce na 281741

hergot chlape, dopište to. [mrknutí jedním okem]

281781

3.1.2013 9:17

několik vět

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Několik poznámek k tomuto i dalším článkům
1/ vzhledem k tomu, že v článku jsou závažné informace, prosím ty kteří mohou aby je ověřili na jiných webech a pak to zde uveřejnili. Bohužel sám neovládám cizí jazyky.
2/ nevěděl jsem co je lehožumpa. Nejprve jsem usuzoval na náš parlament ale pak jsem náhodou klikl na Ne!!zvědavce. Opravdu je to žumpa.....
3/ na jeden článek připadá asi 4000 přečtení. Něco je odpad a tak příznivců Zvědavce bude asi 3000 / pan editor uvede přesnější číslo/. Aby nemuselo být znázorňováno kolik jsme přispěli na Zvědavce navrhuji aby každý zavedl ve své bance trvalý příkaz od 100Kč výše dle svých možností.
Já to udělám, protože Zvědavec za to stojí a měsíčně utratím za hlouposti víc.
4/ žádám všechny diskutující aby ve svých příspěvcích používali češtinu. Navíc ve svých reakcích na ostatní nepoužívejte sprostá slova - degradujete nejen sebe ale i Zvědavce.

281446

3.1.2013 9:49

Chemické zbraně

treerat 194.?.?.?

Ad: "Dále se mj. uvádí, že rebelové jsou pro případ zmocnění se části chemického arzenálu připravováni americkými, polskými a českými vojenskými poradci - chemiky, z nichž část se pohybuje už i uvnitř Sýrie."
http://czech.ruvr.ru/2013_01_02/Syrsti-povstalci-umeji-vyrabet-chemicke-zbrane/

281448

3.1.2013 13:39

Díky

JanN 178.?.?.?

Děkuju za zajímavé informace, když se to nedovíme na našich serverech, tak alespoň na zahraničních, ještě že ten internet je.
Proto ho chtějí neustále kontrolovat a omezovat.

281471

3.1.2013 18:53

Prdel v Sýrii se snad v lepší obrací

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1475-hvezda-nad...
Válečná situace v Sýrii se natolik změnila, že je ve smyslu strategickém ukončena. Syrská osvobozenecká armáda (SOA) už ztratila podporu lidu. Bojovníci ještě přibývají, ale dodávky zbraní a příliv peněz ustávají - značná část mezinárodní podpory byla přerušena. Spojené státy syrské rebely ze SOA obětovaly.

Byla zařazena zpátečka. Jakmile bude Kongresem schválena nová Obamova administrativa, předloží Radě bezpečnosti nový plán podpory míru v Sýrii. Na vrcholu prezidentské kampaně nemohl Obama dělat politická rozhodnutí a jeho spolupracovníci zmařili Ženevskou dohodu. Po zvolení provedl ve vládních orgánech velkou čistku.


Jak již bylo naznačeno, architekt války v Sýrii, generál Petraeus, byl nucen podat demisi. Vedoucí činitelé NATO a protiraketového štítu vystupující proti dohodě s Ruskem byli vyšetřováni ve věci korupce a museli být zticha. Ministryně zahraničí Clintonová je mimo hru. Zvláštní je jen způsob jejího odstranění: vážné zhoršení zdraví - kóma.

Věci se hýbou i v OSN. V září byl podepsán protokol s Organizací smlouvy o kolektivní bezpečnosti (CSTO). V říjnu byly v Kazachstánu pod její kontrolou provedeny manévry CSTO z důvodu nasazení modrých baretů v Sýrii. V prosinci proběhlo setkání vojenských představitelů stálých členů Rady bezpečnosti, kde byla organizace nasazení představena. Francouzi a Angličané byli proti, ale museli se podvolit přání USA.

Důvodem všeho je převaha na straně syrské vlády. Vojenská situace se zásadně změnila. Francouzi už konečně upustili od svých "osvobozených zón", které chtěli prosazovat s mandátem OSN. Tyto zóny se trvale vytrácejí. Tam, kde ještě jsou, je mají v rukách salafisté, s nimiž je obtížné se kontaktovat.

281525

4.1.2013 3:13

Cela ta politika vnucene demokracie,ktera demokracii neni-je podvod.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

V kazde valce ,jde predevsim o bohatsvi o penize,v kazde valce,ti,jez ji organisuji,tak nikdy nejsou sami na valecnem poli,ale,pomoci zakonu ,poslou jine umirat,po kazde valce ,pocet milionaru a bionaru stoupne,zatimco chudi jsou jeste chudsimi,ale ,to pomalu zanika ,nebot rozvojem bezpilotnich letadel vedou valku na velkou vzdalenost,aniz by sami utrpeli nejake ztraty na zivotech a hlavne,majetku.Jenze ,to je zacatek,jen toho,ze jednou odnekud,z tech mene vyvinutych zemi poslou oni bezpilotni letadlo na Washington a nebo Bily Dum v dobe,kdy se "Americane" v pocitu supervelmoci stanou cilem utoku,jakozto oni to provozuji proti jinym.Nestesti zacne ,az letajici smrt rizena na dalku odpali rakety a nebo bomby na elitni ctvrte New Yorku a nebo Washingtonu,coz zatim v hlavach "Americanu" neni problemem a mysli si ,ze si mohou dovolit vsechno co chteji v ramci sve technicke nadrazenosti,ktera jednoho dne muze zkoncit a loveneho se stane lovec.Nemusi to byt ani nejprednejsi technologie k potrestani terroristickeho statu,stacilo by odhaleni smrtelne bakterie,jez by byla takto odeslana do USA,co by ticha,ale,velmi ucinna zbran,nakonec spanelka chripka ,AIDS,Embola,jsou velmi ucinne, na celem svete je 35 milionu lidi s plne popuknuvsim Aids,mnoho lidi nakazenych AIDS aniz by o tom vedeli.Olej,dolary,zlato,touha po moci a to neomezene moci,nad vsim a kdekoliv.
*Iran, with an an estimated ten percent of global oil and gas reserves, ranks third after Saudi Arabia (25 %) and Iraq (11 %) in the size of its reserves. In comparison, the US possesses less than 2.8 % of global oil reserves. The oil reserves of the U.S. are estimated at less than 20 billion barrels. The broader region of the Middle East and Central Asia have oil reserves which are more than thirty times those of the U.S, representing more than 60% of the World’s total reserves.
Dobro vitezilo nad zlem,clovek,neni schopen zbavit se zla,takze,dobro zustava jen a jen pohadkou,svet,jako takovy je na podkladu zla po cela staleti a neni cesty z ktere bychom mohli uhnout anajit spravny smer,nebot materialismus je kralem statu a spolecnosti.Jediny vyvoj cloveka smerije odkamenne palice k nuklearnim zbranim, zadny jiny rozvoj v mysleni se nedostavil a nakonec ani neni pro nej v hlavach elity a vetsiny lidstva, misto.

281555

4.1.2013 22:33

RE: Cela ta politika vnucene demokracie,ktera demokracii neni-je podvod.

Emil Robot 90.?.?.?

Reakce na 281555

V New Yorku je pro případ války nebo napadení potenciálních teroristů mezi obyvatelstvem dost,takže stačí vypnout na chvilku elektriku a zbytek se rozhýbe tím právným sebedestrukčním směrem samo.

281625

Příspěvků: 15

03.01. 01:24  Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou "chránit" pouze civilisty!
03.01. 09:02 Tamiral  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
03.01. 14:47  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
03.01. 17:17 Karol  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
03.01. 22:52  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
04.01. 14:22 Maut  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
04.01. 17:09  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
06.01. 23:45 taiwi  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
07.01. 20:42 mtk  RE: Rusko a Čína se cítí podvedeni, když jim Západ na půdě OSN lhal, ohledně Lýbie, že budou
03.01. 09:17  několik vět
03.01. 09:49 treerat  Chemické zbraně
03.01. 13:39 JanN  Díky
03.01. 18:53  Prdel v Sýrii se snad v lepší obrací
04.01. 03:13 Robert Nohejl  Cela ta politika vnucene demokracie,ktera demokracii neni-je podvod.
04.01. 22:33 Emil Robot  RE: Cela ta politika vnucene demokracie,ktera demokracii neni-je podvod.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 0

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,47 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,40 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 223 989,73 Kč

Poslední aktualizace: 8.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 827