Diskuze k článku

Pozitivní revoluce Karla Janečka

Příspěvků 34

21.12.2012 7:32

Pochybný komplot

jan26 195.?.?.?

Pán Janeček je bielym koňom kruhov, ktoré sa skrývajú v pozadí. To je isté. Cieľom je definitívne zlikvidovať posledné zvyšky skorumpovanej "demokracie" v krajine. Prekvapuje ma však, že na túto podivnú hru pristúpil D. Landa. Nepredpokladal by som, že sa nechá kompromitovať takýmto komplotom. Tak ako autor tohoto článku písal na svojom blogu, je zrejmé, že sa niečo nezdravé deje z jeho psychikou. "Ezoterici" mu zrejme poriadne zamotali hlavu.
Niečo podobné budeme môcť očakávať aj na Slovensku, pretože politický vývoj našich krajinách sa väčšinou kopíruje z odstupom 6-12 mesiacov. Zrejme dôjde k agresívnemu vystúpeniu (pseudo)pravice voči súčasnej vláde a prezidentovi. Prívrženci modrej "liberálnej pravice", blízki kruhom Sorosa, už dlhší čas štvú proti súčasnému prezidentovi Gašparovičovi. Radi by na jeho mieste videli I. Radičovú, rod Karafiátovú (zlé jazyky hovoria, že ž..ovského pôvodu).

280937

21.12.2012 10:10

RE: Pochybný komplot

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 280937

On Landa také říkal, že by za Babišem žádat o jeho podporu, tím moje veškeré iluze o Landovi jako člověku co to fakt myslí nakonec dobře padly. Pokud si Landa není schopen zjistit co ja Babiš zač, tak je to důkaz Landovy hlouposti a nebo je tu také možnost, že Landa hlupák není a jen hraje svoje falešné divadlo - čemuž bych věřil více, je to škoda, kdysi jsem byl jeho fanouškem.
Kdysi jsem se také dost pohyboval v esoterických kruzích a vím jak snadné je tomu propadnout, když se do toho člověk ponoří a jak je pak bezbranný proti machinacím různých autorit. Domnívám se, že Landu oblbli zednáři, indicie tomu nasvědčují, snad Adam Bartoš brzy něco co potvrzuje moji domněnku vyhrabe. Landa není kouzelník Žito, Landa je Žito loutka..

280945

23.12.2012 19:04

RE: Pochybný komplot

Adam. 89.?.?.?

Reakce na 280937

No,ale vypadá jako uklízečka z obchodáku..židovka nežidovka.

281008

21.12.2012 9:35

Nechápu dost dobře

Erwin 91.?.?.?

obavy páně Bartoše. Co by nás tak mohlo postihnout horšího, než je dnešní svoboda a demokracie.

Na jednu stranu je moudré, když politici zatím k Janečkově kampani mlčí a nepolemizují s ním. Nedělají mu tak zbytečnou reklamu. Obávám se ale zároveň, že jejich mlčení je spíše odrazem nepochopení vážnosti situace. Strany zprava doleva (včetně KSČM) by se měly domluvit, jak organizovanému tlaku, až vypukne, čelit.

To jako, že zloději by měli křičet : "Chyťte zloděje"? Pravice je v zadeli, ovšem svůj program "reforem" musí nějak dokončit. Teď, když ztrácejí, co se dá, je zřejmé, že budou muset uskutečnit rozkradení toho posledního, co zbývá dovykrást (sociální, zdravotní) jiným způsobem. Možná loutovodiči nyní osedlají namísto ODS Janečka a hurá do "reforem".

280941

21.12.2012 11:48

To by šlo

slak 77.?.?.?

Reakce na 280941

Poslouchal jsem páně Janečka a už jenom z intonace jsem měl dojem že cosi zastírá,nebo vzpomínal co mu loutkovodiči tlačili do bedny?No a během 5 minut jsem se dozvěděl dydlační dydloforie dydlaté dydlavé dydelnatosti o ničem a pro nic.A to jsem si myslel že nic mne nemůže vytočit.Ideální problemejkr pro kterého problémy nejsou a tak jsou všechny.Kmotrostan by měl požehnání z finačního nebe.

280961

21.12.2012 9:58

ale co dělat?...

usama-1 213.?.?.?

Vše je o získání moci. Dokud se nezvednou mentálně sami voliči a nezačnou volit konečně dle svých zájmů tak se nic nezmění. Pokud by jste chtěli udělat stranu, hnutí, cokoliv tak by jste stejně zapadli do systému manipulací s veřejným míněním. Není východisko, většina populace jsou užiteční idioti. Takže jde jenom a jenom o Vás samotné a vaše zájmy. Dobře, všichni tu tak nějak zhruba vědí jak to funguje, jak to chodí. Můžete informovat, vzdělávat, ale co dál? Domnívám se že můžete začít budovat systém v systému i když je to náročný. Vzdělávat se a získávat ekonomickou moc/nezávislost a sdílet mezi stejně smýšlejícími. Tvořit disent a vymejšlet virus k pozitivnímu nakažení společnosti... Nelézt systém kdy člověk bude chtít sám přijmout vaši ideologii z hlediska její ekonomické výhodnosti.

280943

21.12.2012 11:26

RE: ale co dělat?...

Six 87.?.?.?

Reakce na 280943

Pochybuji, že i zde většina chápe jak to chodí, spíše tápe a má strach přijmout realitu, ale zároveň je sere ta virtuální realita, kterou jim tlačej každej den do hlavy.
Protože přijmout skutečnou realitu znamená rozpad VŠECH hodnot co jste dosud uznávali a okolní stádo to cítí, a dá vám sežrat že jste jiní. Vono je pro ně lepší v tom bahýnku nějak přežívat společně s okolním stádem, navzájem si potvrzovat svoji pravdu a utěšovat se "Nějak bude...."
Bohužel jich je stále drtivá většina, a celý systém je nastavem tak, aby toho v rámci své vlastní sebeobrany plně využíval.

280958

21.12.2012 20:48

RE: ale co dělat?...

usama-1 81.?.?.?

Reakce na 280958

Vono Vás potom napadne, že elity vlastně dělaj to co musej. Ovládaj plebs pro své zájmy, protože plebs je vymaštěnej... Jedinej rozdíl mezi uvědomělými spočívá v tom že vy ty ovce ovládat nechcete. A proto se nestanete diskrétní elitou... Protože pokud by jste chtěli hnout věci svým "korektním" směrem, tak je to jenom vaše pravda a potom co je vlastně pravda. Proč by jste hájil zájmy někoho jiného??? Skončíte tak že začněte ten plebs ovládat taky. Jediné řešení je že si každej začne skutečně hájit své zájmy. Chudej bude chtít větší solidárnost, bohatší menší, ale každej bude chtít transparentní silnej právní stát s otevřenou decentralizovným systémem moci... Jenže to kuli dementnosti plebsu není možné. Zbejvá jít proti všem a nebo začít těm diskrétním elitám pomáhat. [smích]))))

280987

23.12.2012 11:53

RE: ale co dělat?...

hank 91.?.?.?

Reakce na 280987

usama-1: Po dlouhé době příspěvek k jádru věci od někoho, kdo pochopil, jak se točí kolečka, dík za něj.

Ano, politika je scéna střetu zájmů, kdo v ní hledá morálku, je naivní. Jenže plebs má sílu jedině sjednocený. Tím je řečeno vše potřebné: Definujme své zájmy na úrovni nějakého nejmenšího společného jmenovatele a organizujme se v zájmu jejich realizace.

Za krize v době 1. republiky měli čs. odboráři jasné, úderné a srozumitelné heslo: Ani muže ze závodu, ani haléř ze mzdy. To byla ta definice minimálního společného zájmu. Byla srozumitelná i pologramotným nádeníkům. A měli i organizaci. Netvrdím, že byli pokaždé úspěšní, ale nikdy se na svůj boj nevykašlali.

Otázka je, jak moc nebo málo měl tehdejší plebs vymaštěné mozky ve srovnání s dneškem. Když jsem v 70. letech začínal dělat svou práci, zažil jsem ve fabrikách dělníky vyučené ještě za 1. republiky. Mám pocit, že spousta lidí bez jakýchkoli škol na tom tehdy byla intelektuálně i mentálně líp než spousta dnešních rychlokvašených bakalářů. Mám za to, že ta dnešní všeobecná vymaštěnost je převážně důsledkem lenosti ducha, kterou považuji za vinu každého jednoho, kdo jí trpí. Myslím, že lenost ducha by měla být zařazena mezi ty morální neřesti, kterým se dřív říkalo "smrtelné hříchy". Jsi blbej? Cos proti udělal? Nic? No ale co teda chceš? Snaž se pomoct si sám a pámbu ti pomůže.

Stejmě tak s tebou souhlasím v tom - tedy jestli tvým názorům správně rozumím - že když se najde dost skupin, komunit, organizací apod., které budou cokoli dělat pro obranu a prosazování zájmů plebsu, už jen jejich rostoucí počet a příklad může být pro další vývoj pozitivní. Kdysi to kdosi nazval "ostrůvky pozitivní deviace". Nemusí pokrýt většinu populace, ze začátku stačí třeba 10%. Pak už to ale jede samo.

zdraví
hank

280999

24.12.2012 18:28

RE: ale co dělat?...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 280999

Vidět do toho jak se kolečka točí, to ještě neznamená uvidět i to, co jim dodává energii. A bez té se ani lístek na stromě nepohne, ba ani "žaba uchem nehne", natož pak aby se něco rozumného dalo očekávat od těch dvoumoudrých nahých opic, jimž se stal prostředek uspokojování pudových potřeb - konzum - vším. S tím souvisí i to chování (j)elit, přiněmž účel světí prostředky, no a protože opice všeho druhu jak známo získávají nové poznatky opičením se, tak se ta víra v konzum šíří jako pandemie celou civilizací. Tady už pak nezbývá, než položit obligátní otázku: "Qui bono?" [zmaten]

Odpověď je sice nasnadě, ale co tedy s tím, když jde o střet hodnot na nichž civilizace stojí a s nimiž i padá? Hodnot materiálna a duchovna. Ale ne v podobě té které převažující, nýbrž podobě vzájemně vyvážené a neustále i pracně vyvažované. A zde je "zakopán pes". K vyvažování jsou nezbytná cejchovaná závaží, jichž je v současnosti "na trhu" citelný nedostatek, jsa zapadána prachem zapomnění právě tím převládajícím konzumizmem, umocňovaným tendencí k jeho nekonečnému růstu. [překvapení]

A jakztohoven? [zmaten]

Bez obecného podrobení se oněm masivním argumentům o vzniku sluneční soustavy - záměrem kohosi/čehosi toho schopného - nepomůže nic. Ta přemoudřelá nahá opice sama nemá vnitřní sílu oponovat svým pudům a chtíčům ze své původní přirozenosti. Má ale přece jen něco, co ostatní život postrádá - rozum. A tím rozumem může ty masivní argumenty přijmout i s tím, že její existence, byť je objektem experimentu, je tomu kdo si dal tu námahu sluneční soustavu vytvořit, přece jen k něčemu dobrá. Když k ničemu jinému, tak alespoň k tomu, aby byla konečně dle jeho přání jeho obrazem a to přece není vůbec málo, pokud jí to zaručí další existenci místo další zkázy... Nebyla by poprvé, když se vůči svému Stvůrci chovala nabubřele v naivní představě, že je jím samým. [naštvaný] ...

Má to tedy každý z těch "dvoumoudrých" homo ve svých rukách a Desatero mu budiž ku pomoci. Nechá si to opět protéci mezi prsty?... Pak se ovšem opět "děj vůle boží". [vyplazený jazyk]

281032

24.12.2012 19:45

jak se orientovat?

slak 77.?.?.?

Reakce na 281032

Obecně se bere co je psáno to je dáno.Tedy když to jeden vypozoroval s určitými znalostmi a ovšem vyžadující úsilí a někdo podobně kovaný potvrdil tak se v tom další moc nehrabou a pracují s tím jako s danou konstantou a mohou chybně navazovat ovšem nemusí být vše jak by zdálo i když je to zřejmě pravidlem.Docela bombou ve fyzikálním světě (nejenom) je teorie že slunce nevyhasínají ale naopak zvětšují velikost až končí černou děrou a i potom tam prý může být další vývoj.No to by ovšem znamenalo že astronomové jsou na úrovni trochu lepších astrologů a takzvaná vědeckost byla mimo mísu.Jasné je to že lidé zdaleka neví jestli se nepletou a mohou se někdy i šeredně mýlit.Beru to tak že vesmír funguje jako život a každý cyklus je napsaná jako nikdy se neopakující strana románové předlohy a snaha to pevně zaškatulkovat je stejně bláhová jako předvídat či určovat vztahy jednotlivců,skupin a civilizací.I když tu jsou znovu a znovu pokusy elit prosadit autoritářské vize které napáchali tvůrcům za devastu čáry přes jakési snění a asi se jim to potom nezdá,tedy nejen jim,že?

281036

25.12.2012 0:18

RE: jak se orientovat?

slak 77.?.?.?

Reakce na 281036

Teď jsem shlédnul na iné správy,nová doména vědomí-ruský kosmonaut odhaluje kritická tajemství(titulky).S těmi vývoji hvězd jsem to všemožně posbírával 5-6 měsíců a tak to neberu jako osamělou teorii. [velký smích] [cool]

281043

25.12.2012 23:08

RE: jak se orientovat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281043

Vložte sem prosím přímý odkaz, děkuji.

281060

25.12.2012 23:49

RE: jak se orientovat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 281060

http://www.youtube.com/watchv=ckAJF8nJ4mk&feature=youtube_gdata

281062

27.12.2012 0:32

RE: jak se orientovat?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 281062

Správně je to takto. [mrknutí jedním okem]

http://www.youtube.com/watch?v=ckAJF8nJ4mk

I tak Vám děkuji.

281090

21.12.2012 10:18

Konspirace? Konspirace!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

V diskuzích k článkům o Janečkovi postrádám úplně zdravý selský rozum a chuť zabývat se vážněji jeho navrhovanou volební reformou.

Je sice hezké, že jsem se z diskuze pod nedávným článkem o Janečkovi jako jediný přídavný údaj dozvěděl, že jeho táta dělal kariéru za komunistů, ale to je "informace" dost na nic. Můj táta byl třeba kulak anebo antifašista - co z toho vyplývá pro moje současné politické postoje? Správně - vůbec nic! (Ale staré kádrováky asi stejně nepřesvědčím. [smích]

Pro mě naprosto nelogické je, aby podnikatel, který je zapřažený ve firmě s miliardovým obratem, dělal bílého koně někomu jinému. K tomu, aby jezdil po městech a dal si od hlupáků z publika nadávat, musí mít silnou vnitřní motivaci. Pro mě vyplývá, že tenhle projekt myslí vážně.

No a jsme u druhého bodu - co jeho návrh změny volebního systému? Pod posledním článkem nebyla k tomu v diskuzi ani řádečka, jen samé kádrové domněnky. V tomhle článku je aspoň info, že by nový systém mohl znamenat vznik nových politických subjektů. No, na tom není ani nic dobrého ale ani špatného, to se děje furt. Zatím mi naprosto uniká, v čem by byl Janečkův volební systém horší než současný.
Myslím si, že společně se zákazem politické reklamy (to je druhá část návrhu, která se ignoruje!) by mohly mít šanci menší politické subjekty, což mně osobně by bylo VELICE MILÉ!!!

280947

21.12.2012 11:46

RE: Konspirace? Konspirace!

Mareš 212.?.?.?

Reakce na 280947

Tady nejde o politické postoje. Když Janeček senior dělal kariéru za komunistů, měl Janeček junior nutně lepší startovní pozici než všichni ti, jejichž tátové kariéru za komunistů nedělali.
Takový předlistopadový kariérista býval finančně velmi dobře situován a současně měl styky s "novou elitou", která se tu během Klausova Velkého zhasnutí utvořila z řad veksláků a pinglů.

Potřebujeme zákon o nepromlčitelnosti zločinů devadesátých let. Potřebujeme povinnost doložit původ majetku, s nímž dnešní multimilionáři a miliardáři tenkrát před lety začínali. Pokud si někdo těsně po roce 1989 nakoupil fabriky či pozemky za miliony, určitě to nebylo z legálních úspor. [chechtot]

280960

21.12.2012 22:28

RE: Konspirace? Konspirace!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 280960

Potvrzuji.

280993

21.12.2012 16:36

RE: Konspirace? Konspirace!

Vrba 46.?.?.?

Reakce na 280947

Janečkem navrhnutý systém velice posiluje pozici médií při volbách. Vzhledem k negativním hlasům a omezenému počtu dvou kandidátů na každou stranu stačí ve spřátelených (vlastněných) médiích vyškvařit 2 kandidáty CSSD, 2 kandidáty ODS a vychválit 2 spřátelené kandidáty.
Takto stačí zmanipulovat "pouze" 20-30% voličů, aby to dopadlo tak, jak si loutkovodič přeje.
Navíc voliči ODS vyškrkají komunisty, CSSD ODS a KSCM ODS, takže tím hodně posílí malé strany.

280978

21.12.2012 19:01

RE: Konspirace? Konspirace!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 280978

O to přesně jde, atomizovat politickou scénu a tím ji vykastrovat. V parlamentu bude každý pes jiná ves, na ničem zásadním se nikdy neshodnou, bude to jen žvanírna a rozhodovat se bude jinde. Ne že to je dnes jiné, ale při dnešním systému to hypoteticky hrozí, že to může být jiné.

280985

21.12.2012 11:26

Janecek

vonty 92.?.?.?

Taky mam pocit, ze autor tohole clanku je sam trochu zmanipulovany vlastnimi zajmy. Naznak propojeni stb, USA a Israele. Jeho motivace dostat nas do jejich sparu, protoze soucasni politici toho nejsou schopny je taky ucelova hloupost. Cely clanek se mi zda divny.

280959

21.12.2012 12:35

Skutečná změna.

BBi 89.?.?.?

Obávám se, že se v českém Pakistanu něco skutečně začně dít, až v jedné pražské vile /"Na zátorce"/ bude jednoho krásného dne v prvním patře dvoumetrová díra od RPG, a komunisti zakážou volby...

280964

24.12.2012 18:54

RE: Skutečná změna.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 280964

"... a komunisti zakážou volby..."

Ti sotva, když kol kolem daleko široko žádných jiných komunistů nevidno. Zato ta vládní "koalice", či spíše banda hochštaplerů, ta má k tomu nakročeno více než dost. Není přece uvěřitelné, že by si tím co činí podřezávali větev na niž sedí, s takovou chutí. Ti naopak musí být skálopevně přesvědčeni, že povládnou navěky. To je sice za dnešní situace je naprostá iluze, takže co je jejich jedinou spásou?... Nu ano! Vládnout navěky!!... I přes mrtvoly!!!

281035

21.12.2012 13:33

To oč tu běží.....

Emil Robot 90.?.?.?

Chtěl bych upozornit na to,že pořát ještě platí(tak jak zemská gravitace,jako přírodní zákon),že místo ve společnosti a zájmy jedince vyplývají z jeho vztahu k výrobním prostředkům.Jestliže jsem"padrone",mám jiné zájmy,než "arbajt"a tyto zájmy jsou tzv.antagonistické,čili protichůdné.A strany na pravici a levici jsou prostředkem těchto dvou skupin s protichůdnými zájmy k jejich prosazování.To vy všichni víte.Nikdo se nenarodil ani nerozhodl,zda bude pravičák,nebo levičák,ale postupně na základě svých osobních zkušeností dospěl ke svému přesvědčení koho bude volit,kdo bude hájit jeho zájmy.Krátce řečeno platí že:BOHATÝ LEVIČÁK JE ROZMAR A CHUDÝ PRAVIČAK JE IDIOT"!Toto je ve kratce "klasika".
Co je Janeček a jeho okultní spolek?Čí zájmy bude,nebo chce hájit?
Když mu nestačí stávající systém??Volič je zklamán levicí kvůli stigmatu KSČ a impotencí a zkorumpovaností ČSSD a pravicí také, pro její hrabivost,bezohlednost a asociální zkorumpovanost.Koho tedy volit??Další nějakou bezpohlavní,politicky nečitelnou stranu s jepičím životem plnou neznámých šejdířů a pol.recyklátů jako VV.TOP,SZ,ODA,LIDEM,které jen parazitují a zneužívají chaos ke svému urvání kusu z kořisti?Rozhodně ne!!A proto vystupuje z temnot,aby nás zachránil JANEČEK a nějak mi do klasického systému nezapadá,je odkudsi z venku a proto,-kdo je,co opravdu chce (na ty všeob.kecy proti korupci nikdo nenaletí),kdo za ním stojí,jaké má u nás spojence(Autor Bartoš už jednou o nich psal)??Na to se volič musí nejít odpovědi,ale dřív vůbec ani neuvažovat,že by mu měl dát svůj hlas.Vidím v té "apolitické politice"čertovinu,podobné té od Havla(když s Žantovským vnucoval za sebe Albrightovou) a mám obavu,aby tady nebyla jednou další Palestina.Už teď na mě odevšad vyskakuje a mává rukama Kissingerem a McCainem jistě řádně poučený Fischer.

280967

21.12.2012 21:03

...

matusy ou_yeah (zavináč) azet (tečka) sk 80.?.?.?

Na to sa ani nedá reágovať.
Paranoidné žvásty.
Jediná strana, ktorá chce konečne odstrániť starých všivavých komunistov a vy píšete, že pracuje v rukách akéhosi tajného spolku... Keby ste to aspoň niečim podložili... Ale meliete absolútne nelogické nezmysli...

280988

21.12.2012 21:57

přání nestačí

slak 77.?.?.?

Reakce na 280988

Vzhledem k tomu co se múže pokazit se pokazí a reálně nastíněné spiklenecké realizace jsou možné.Je to zvýšení nejistot voličů že jimi dosazení budou dělat kiš-kiš a k té logice v politice se musím pousmát.Příklad do moře s témeř nevýskytem ježků si nikdo přece nebude brát boty paranoik.Vrtkaví bývalí bolšáni jsou ve všech stranách překabátěni a to svědčí o čemsi jiném než je zájem lidí,zvlášť u těch co prosazují zájmy 1% nejbohatších(kalous) kteří v česko téměř nejsou protože kapitál nezná hranice.

280989

21.12.2012 22:05

Ad Janeček

mik5 93.?.?.?

Akcionáři "nezávislého" centra DOX,které sdružuje umělecké organizace, a které vyjádřilo podporu studentům protestujícím proti komunistickým zastupitelům, jsou Leoš Válka, Václav Dejčmar, Karel Janeček a Libor Winkler. A Havel byl členem čestné rady DOX.DOX finančně podporuje Bakala.Viz http://www.dox.cz/cs/partneri

280990

21.12.2012 22:11

K uvaze z jine diskuze:

maru 88.?.?.?

Kanceláře Janečkovy firmy RSJ a.s., která je podezřelá z krácení daní (případem se už zabývá hospodářská kriminálka), sídlí přímo vedle americké ambasády ve stejné budově, v jaké se nacházejí i kanceláře Vladimíra Dlouhého (jaká to náhoda!). Janeček je také pravidelným účastníkem neveřejných a neformálních schůzek ve zbraslavské rodinné vile Dlouhého a jeho druhé ženy Elišky Břízové, které se konají zhruba jednou za čtvrt roku. Těch se účastní vedle Janečka například Alexandr Vondra, Jefim Fištejn, Milan Knížák, Karel Steigerwald, Tomáš Halík, Jan Mládek, Jan Hřebejk, Cyril Höschl, Stanislav Bernard, Dalibor Balšínek, Václav a Eva Hudečkovi, Radek Pokorný, Tomáš Šabatka, Pavel Pafko, Eva Salzmannová, Václav Cílek, Leo Pavlát, Zdeněk Tůma či Martin Stropnický. Na jedné z posledních schůzek Janeček dokonce "vypomáhal" jako šofér, když přivážel a odvážel svým vozem aktivistu Tomáše Halíka, který byl toho dne jedním ze tří přednášejících na této uzavřené seanci. Mimochodem, podobný výběr lidí najdeme například v dalším z mnoha pravdoláskařských think-tanků, tzv. Prague Twenty, obecně prospěšné společnosti "zaměřené na pořádání odborných přednášek v oblasti politiky, společenských věd a kultury, za účasti zahraničních i domácích odborníků". Dlouhý ji založil v roce 2009 a v její správní radě zasedá kromě něj a jeho manželky také Fištejn, Höschl, Pafko a Bernard, který je zároveň i členem správní rady Janečkova NFPK.

280991

21.12.2012 22:12

K uvaze z jine diskuze - pokracovani

maru 88.?.?.?

Pravdoláskařské spolky a instituce jsou vůbec zajímavé téma samo o sobě, jejich výčet by vydal na slušný seznam a okruh lidí, kteří mezi nimi fluktuují, se často překrývá, až je to dočista trapné. Například jiný Janečkův nadační fond, fond, který byl založen jako první a který slouží k podpoře vědy a výzkumu (Nadační fond Karla Janečka, NFKJ) spolupracuje s Janem Švejnarem (který je členem správní rady tohoto fondu), což byla ještě donedávna informace na webu NFKJ dohledatelná, ale dnes už jim tam najít nelze. Nejspíše právě proto, že jméno Jana Švejnara až příliš ukazovalo, odkud vítr fouká. "Pan Janeček a jeho firma pracuje na 100 %, ať přímo či nepřímo, pro JPMorgan, Manhattan Chase (patřící rodině Rockefellerů, pozn. red.) nebo Goldman Sachs, což jsou největší obchodníci s deriváty na světě a tvoří vrchol bankovní elity. Jako vysokofrekvenční obchodník sází na to, že tady tomu nikdo nerozumí a ani tomuto druhu obchodování, a proto nikdo nezpochybňuje, že zcela určitě musí být miliardář. JPMorgan by ale nenechali v žádném případě žádnou cizí, údajně českou firmičku, která je ale hrozně chytrá a má počítače v centru dění, aby jim odsávala z trhů derivátů měn i komodit rozdíl mezi nákupem a prodejem. To je prostě nemožné," tvrdí jeden z českých podnikatelů. "Bude zajímavé pozorovat, co se časem z pana Janečka vyklube a co se ještě dozvíme," dodává byznysman. Dozvědět se toho můžeme mnoho. Třeba se nakonec dozvíme, že je Janeček jen prachobyčejný americký agent. Ostatně, rodinné jablko by v takovém případě nepadlo daleko od stromu - Janečkův otec byl agent StB, nasazený v zahraničí a za svou práci pro komunistickou tajnou službu bohatě odměňovaný. Absolvoval důstojnickou školu, působil na 1. správě SNB (hlavní správě rozvědky) ve funkci staršího referenta speciální rezidentury ve Stockholmu a na dalších místech v zahraničí. Bylo by tak divné, kdyby jeho syn šel v jeho šlépějích? Jak jednou v jednom rozhovoru řekl Vladimír Dlouhý: ďábel je ukryt v detailech. V Janečkových aktivitách je takových ďábelských detailů víc než dost.

280992

23.12.2012 19:56

RE: K uvaze z jine diskuze - pokracovani

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 280992

Matka všech bomb(myslím derivátovou) už letí a tlaková vlna nám nejenže vymaže úspory, ale i úsměv z tváře. [smích]

281010

23.12.2012 10:02

další trojský kůň

Nikdo 81.?.?.?

Janečkův hlavní úkol je transformovat stávající nasranost davů do neškodného hnutí, které nejenom odvede pozornost od skutečných problémů a viníků "krizí", ale navíc loutkovodičům umožní ještě lépe kontrolovat systémové otroky.
Jediné, co mu lze věřit je, že jde o chladnou kalkulaci.

280997

24.12.2012 17:06

Autor píše tendenčně a zjevně stav ČR mu vyhovuje

Anonymous 190.?.?.?

Budu upřímný nečetl jsem ten článek ani celý.autor je mladý a z jeho životopisu jsem nabyl dojmu že i dost nezkušený a zajímalo by mě čím se doopravdy živý.Z části jeho článku ale vím,že se opírá o snůžku pomluv a konstrukcí,které nemůže prokazat či podložit fakty.Tím však vytvaří štvavý článek snažící se hájit stávající status quo a to je pro mě jako občana naprosto nepřijatelné.Asi by jsme neměli být na pozoru jen před stávajícími politiky ,ale i před takovými autory jež vše nové co by mohlo stávající stav změnit haní a to bez důkazů o svém názoru.Zvláštní na tom všem je ,že jsem nikdy neslyšel o tom ,že by pan Janeček někdy ve svém životě jednal protiprávně.Pana Bartoše autora článku čtu poprvé a ani jsem ho nedočetl ,promiňte nedalo se to číst do konce!!, a vím že jedná protiprávně ve smyslu veřejné pomluvy proti osobě pana Janečka a ostatních.Ano to jsou metody jež používá stávající establishment a které se mi tak hnusí.Pane Bartoši zkuste se konečně živit poctivě ,protože zatím mám pocit ,že jste na výplatní pásce pana Langra,Dalíka,Grosse a dalších a přestaňte o sobě prohlašovat že jste konzervativní.Postrádate míru sebereflexe

281031

26.12.2012 10:48

Možná jsem hodně naivní

petr sleder petr (tečka) sleder (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

ale může mi někdo vysvětlit, v čem spočívá to nebezpečí? Co nás asi tak může potkat horšího, než je ta současná politická sebranka.

281074

28.12.2012 13:00

RE: Možná jsem hodně naivní

Nikdo 88.?.?.?

Reakce na 281074

Horší může být třeba ta samá sebranka s ještě větší mocí nad veřejným majetkem a osudy lidí.

281120

Příspěvků: 34

21.12. 07:32 jan26  Pochybný komplot
21.12. 10:10  RE: Pochybný komplot
23.12. 19:04 Adam.  RE: Pochybný komplot
21.12. 09:35 Erwin  Nechápu dost dobře
21.12. 11:48 slak  To by šlo
21.12. 09:58 usama-1  ale co dělat?...
21.12. 11:26 Six  RE: ale co dělat?...
21.12. 20:48 usama-1  RE: ale co dělat?...
23.12. 11:53 hank  RE: ale co dělat?...
24.12. 18:28  RE: ale co dělat?...
24.12. 19:45 slak  jak se orientovat?
25.12. 00:18 slak  RE: jak se orientovat?
25.12. 23:08  RE: jak se orientovat?
25.12. 23:49  RE: jak se orientovat?
27.12. 00:32  RE: jak se orientovat?
21.12. 10:18  Konspirace? Konspirace!
21.12. 11:46 Mareš  RE: Konspirace? Konspirace!
21.12. 22:28  RE: Konspirace? Konspirace!
21.12. 16:36 Vrba  RE: Konspirace? Konspirace!
21.12. 19:01  RE: Konspirace? Konspirace!
21.12. 11:26 vonty  Janecek
21.12. 12:35 BBi  Skutečná změna.
24.12. 18:54  RE: Skutečná změna.
21.12. 13:33 Emil Robot  To oč tu běží.....
21.12. 21:03 matusy  ...
21.12. 21:57 slak  přání nestačí
21.12. 22:05 mik5  Ad Janeček
21.12. 22:11 maru  K uvaze z jine diskuze:
21.12. 22:12 maru  K uvaze z jine diskuze - pokracovani
23.12. 19:56 micha  RE: K uvaze z jine diskuze - pokracovani
23.12. 10:02 Nikdo  další trojský kůň
24.12. 17:06 Anonymous  Autor píše tendenčně a zjevně stav ČR mu vyhovuje
26.12. 10:48 petr sleder  Možná jsem hodně naivní
28.12. 13:00 Nikdo  RE: Možná jsem hodně naivní

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 6

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 13

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,98 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,30 Kč
Australský dolar
16,27 Kč
Švýcarský frank
23,26 Kč
100 japonských jenů
19,19 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,34 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 850,97 Kč
1 unce stříbra
579,66 Kč
Bitcoin
906 676,78 Kč

Poslední aktualizace: 17.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 717