Diskuze k článku

Břidlicový plyn jako jablko energetického sváru

Příspěvků 60

9.11.2012 22:59

Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

F&T 78.?.?.?

Myslím, že je to dobře, protože kdyby se břidlicový plyn rentoval, tak nám zamoří republiku těžbou. Naši vládu si snadno těžaři koupí za pár šupů, jako si ji koupili už mnohokrát.

Do země budou tlačit jedovaté látky a zamoří spodní vody. Jsem rád, že naše země alespoň pro tuto chvíli nebude vypadat jako měsíční krajina.

Cenu za zničený ekosystém raději k ceně těžby nikdo nepřipočítává.

278833

10.11.2012 0:57

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

petesv 2.?.?.?

Reakce na 278833

Toto není ani překlad článku ani vycuc, ďábel je v detailu a souvislostech. Je třeba nejenom vyvolat chaos, ale i rozbít současnou vzájemnou závislost a důvěru producent-kupující-spotřebitel.
Cílem je prodávat plyn volně jako ropu ze dne na den. Cena povyskočí po každé nepříznivé zprávě, zpátky se už nevrátí.

Evropská unie jedná zcela zřejmě jako americká kolonie proti svým vlastním zájmům. Posledně se pustila do Gazpromu za dlouhé smlouvy (přes 30 let), nyní za monopol (?) (ovládá 25% trhu). Voč go Evropské Uniji? Asi chce záviset na větru a oblacích, až Němci odstaví atomovky.

Pomocí polských a jiných poskoků dařilo se dlouho zdržovat výstavbu Nord Stream, nyní South Stream (největším poskokem v tomto případě je chlap s takovýma gulema jak svět neviděl-ano, Tupolánek).

Mimochodem, ten prví článek v rovnici - vzájemnou závislost dodavatele a spotřebitele plynu už se podařilo rozbit. Gazprom staví terminály na zkapalněný plyn, na severu i Dálném východě, plynovody do J. Koreji a Číny (tam to vázne výlučně na čínské vychcanosti ještě halíř miň). Koupí kdo zaplatí víc. Tak co zbude Evropě?

Myslím, že Gazprom pořád plánuje South Stream spíš z trucu a setrvačnosti, větší výdělek je evidentně na Východě, když i geograficky k Sibiři je to blíž několikanásobně. Stárnoucí Evropa má beztak svých prďochů dost, naučí se to málo využívat, "mňa mňa mňa, že" (nesmrtelný způsob vyjadřování největšího českého dramatika)? Na otázku co dělat? Odpovíme správně nadšeně česky z r. 89: Dělat! ... Jenom teď jaksi nevíme co...

278836

10.11.2012 20:54

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

brasol 88.?.?.?

Reakce na 278836

K těm větším výdělkům na východě je ale potřeba i západ!
Větší konkurence kupujících = vyšší ceny.
Gazprom ví, proč co dělá.

278858

11.11.2012 2:26

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

kitan 199.?.?.?

Reakce na 278858

Gazprom raději dobrovlně krmí draka než aby se tento naštval a pro krmivo si došel sám... Rusko bude mít co dělat aby si sibiř udrželo.

278872

11.11.2012 10:38

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

petesv 2.?.?.?

Reakce na 278872

Čína skupuje plyn v býv. sovětské Střední Asii, ten co měl plnit Nabucco, konkurenční projekt k South Streamu. A co se týče Sibiře, tak nebezpečí hrozí, největší jako vždy v historii - od chamtivého Západu.
Zbiegnew Brzezinski: "... nový světový řád bude postaven na troskách Ruska ... a na účet Ruska". Celé světové dění posledních 25 let není o ničem jiném. Taky ovládnutí Střední Asie: http://cs.wikipedia.org/wiki/Zbigniew_Brzezinski
Toto je další důkaz, že 9/11 bylo nutné a nezbytné aby se amíci nasrali se svými základnami do Afgánu a celé Střední Asii. Stejně nutné jako rozbití Jugoslávie a celý řetězec pozdějších událostí. Největší světová demokracie, ochránce míru a náš vzor bezostyšně intrikuje a válčí nepřetržitě po celém světě za podpory nositelky Nobelovy ceny míru - EU. Za potlesku režimních sdělovacích prostředků a užitečných idiotů.

278884

11.11.2012 13:43

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 109.?.?.?

Reakce na 278884

Tak tak, v globále se to pěkně hrne, kamaráde....[smích]


Ale hrne se to i na republikové úrovni a českoslovenští volebni disidenti na Zvědavci, jako např. kamarádi hestroy, dub, djb nebo Kysučan (v čele s vlajkonoškou pí.Jarmilou), kteří se ve velké většině řadí do nižší společenské třídy tzv. NA ODPIS, umějí jenom filozoficky kuňkat na netu nebo sepisovat stížnosti k vrchnosti (viz. DPP). Vrchnost na všech úrovních si s nimi následně vytře pozadí, disidenti se slzou v oku o tom (i o tom, jak se jim kurňa snižuje životní úroveň) poreferují na Zvědavci a kruh se uzavírá....[smích]

Zhrzeným Egem podepřená rebelie končí a kosher věrchuška, která nemá na planetární úrovni, ale ani u nás ve sněmovně a na Hradě dostatečně silného protivníka, pokračuje v přípravě dalších kosher zákonů, kterými bezbranným volebním disidentům (vyznačujícím se vnitřní nasraností, hranou blahosklonností a všeználkovstvím), finance a jiné záležitosti nutné ke spokojenému životu po zásluze JEŠTĚ UBERE...[smích]

No není to bžunda, kamarádi...[smích]


Co sme se tady na Zvědavci v různých starších debatách, jako např. zde nařečnili nebo TADY, o tom, jak je volební pasivita v rámci ČR naivní a krátkozraká. Stejně jako že naslouchání ulhanému mainstremu o nebezpečí rudé hrozby je přesně to, co kosher kupčíci proto své kejkle na naší úrovni potřebují. Ale uvědomili si volební disidenti někdy, že jsou u nás svou (za aktivitu vydávanou) pasivitou (a hejkáním na internetu) modrým pokrytcům, flanďákům a HOPkařským mafiím za pitomce???

Ne - Ni - Never - Никогда - Nicht Einmal


Nebude se vám to líbit [smích], kamarádi, ale tady je opáčko:

Uzavřít se do sebe, zkusit se odstěhovat mimo civilizaci nebo v rámci podléhání pocitu sebelítosti a zmaru naopak jen bezzubě kritizovat Systém, NIC - opakuji - NIC neřeří.

Pokud nemáte jiný, účinnější a dlouhodobě spolehlivý způsob, jak ZATRHNOUT kupčíkům (kteří na vás kálí a dělají si s vámi v rozporu se stávajícími zákony a pravidly co chtějí) TIPEC, tak použijte apespoň KAIZEN. Klidně tím, že zvednete (svou vnějšími tlaky deprimovanou) prd-l a při krajských, parlamentních nebo prezidentských volbách podpoříte síly, které se za VÁS a ostatní BEZBRANNÉ občany, když vy sami to nedokážete, POSTAVÍ.....


A co se u nás stane, když to nepochopíte? Jandák, to ve sněmovně řekl JASNĚ:


A Peace se všemi,

jansmith[smích]

278886

11.11.2012 16:34

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278886

milý soustruhu vás musí hodně srát, když lidi prokouknou, že chodit k volbám řeší hovno -- protože na výběr jsou jen samá předem vybraná prokádrovaná prasata, včetně vašich milovaných růžových, která nám zadlužila stát rychlejším způsobem, než kdokoliv před nimi a překonala to až prasata současná, rozjela úplatky ve velkém počínaje gripeny, čsa apod., propojení s mafií lze též těžko ututlat - viz klan kočků, a jako vlastizrádci (á la eurohujer špidla) nemají konkurenci doposud (dokonce i staník grossů, stejně jako hitler, "meinte es ehrlich" ) -- že tady pravidelně hýkáte se soudružskou agitkou přesně pokaždé, když se ve společnosti objeví vlna nespokojenosti a snažíte se udržet stávající systém v platnosti a urvat si pro sebe a své soustruhy více korejtek, ze kterých byste rádi mlaskali.

chápu že stranický úkol je stranický úkol, vždyť stát platí za hlas každé ovce, takže čím víc jich zagitujete, tím plnější korýtko mít budete (proto ta vaše fanatická zatvrzelost), ale překvapující je vaše vytrvalost v přesvědčení, že lidi josu idioti a že ty vaše hrátky neprokouknou a budou je žrát donekonečna..

takže pro volební avantgardu a vládce světa - kdyby volby mohly něco změnit, už by je zrušili; na kandidátku se dostanou jen prověřená prasátka, a pokud to někdo za těch 25 let nepochopil (neb po ovoci poznáš je a podle činů, ne keců, poznáš je) tak se musí smířit s tím, že mozek mu halt nikdo nevymění; a že jsou všechna prasátka stejná už dokázala dostatečně, protože se chovala stejně ať byla v jakémkoliv dresu.

takže milý vládcové světa (či milí volební dementi), máte skutečně vládu, kterou si zasloužíte, protože jste ji volili a poskytli ji legitimitu (jedno, jestli jste pro ni hlasovali, nebo ne, ale účastí ve volbách jste s tímto systémem vlády souhlasili a vláda z něho vzešlá je legitmní, právě díky vaší volební účasti). a ona pak právem říká, že vládne s vaším souhlasem, mandátem a z vašeho pověření, tudíž si nemáte na co stěžovat a nemáte na stížnosti ani nárok.
takže pokud se chcete nechat ojebávat, okrádata, vraždit a utlačovat, volte voly, volte krávy, kteří váš souhlas a legitimitu, kterou jim tak poskytujete, potřebují, protože bez ní vládnout nemohou.
a dokud vám to nedojde, bude s vámi vymrdáváno a dobře vám tak.

mír s tebou milý revolucionáři, vládče světa a volební avantgardo, kupředu levá, ať jsme v té prdeli rychleji a totálně[smích]

(p.s. řekl bych, že je lepší být volební disident, než volební dement[smích])

278888

11.11.2012 18:10

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 173.?.?.?

Reakce na 278888

Dube, kamaráde, budu tvou reakci volně parafrázovat dialogem z Mrazíku, kde dědeček hříbeček říká Ivanovi: nic jsi nepochopil a až pochopíš, tak medvěd se mi pokloní až k zemi, ale TY při tom ohneš svůj hřbet..[velký smích]


Místo aby sis pozorně (bez emocí) přečetl čím argumentuji, tak tady plácáš něco o soudruzích a stranických úkolech (že by vzpomínky na tvé zařazení před havlomatem, kamaráde?) [smích].

Paradoxně, podobně na mne před časem reagovala i pí.Jarmila, a tudíž, abych vás oba uklidnil, vás tímto ubezpečuji, že jsem členem KSČ nikdy nebyl, stejně jako nejsem (podobně jako Okamura) členem žádné současné polit.strany..[smích]... Stačí ti to tak? Uvědom si, že se zde máme bavit o faktech, a emoce, ideologie or/and propaganda z jakékoli strany by zde neměla mít místo...

Znovu ti připomínám, že většiná zištných komunardů přestoupila do dnešních novodobých stran a stali se z nich přes noc nejhorlivějšími antikomunisty. Ostatně, kandidáti na Hrad Fischer / Dlouhý, jsou zářným příkladem takových kosher farizejů... Mohl bych kontrovat otázkou, PROČ se chováš jako ONI a razíš stejně promodralou rétoriku, ale nachám toho, máme důležitější věci k probrání...[smích]


Takže, ještě jednou, dříve zmíněné: opáčko:

Uzavřít se do sebe, zkusit se odstěhovat mimo civilizaci nebo v rámci podléhání pocitu sebelítosti a zmaru naopak jen bezzubě kritizovat Systém, NIC - opakuji - NIC neřeří.

Pokud nemáš jiný, účinnější a dlouhodobě spolehlivý způsob, jak ZATRHNOUT kupčíkům (kteří na vás kálí a dělají si s vámi v rozporu se stávajícími zákony a pravidly co chtějí) TIPEC, tak použij alespoň KAIZEN. Klidně tím, že zvedneš (svou vnějšími tlaky deprimovanou) prd-l a při krajských, parlamentních nebo prezidentských volbách podpoříš síly, které se za TEBE a ostatní BEZBRANNÉ občany, když lidé, jako vy, to sami nedokáží, POSTAVÍ
.....


Pokud si myslíš, že tím, že nejdeš k volbám, Systém nelegitimuješ a že jsi mimo problém, tak tě ubezpečuji, že NEJSI a stejně jako hestroy, vlajkonoška pí.Jarmila, djb a někteří další volební disidenti jsi MIMO jako ta jedle ... a kupčíci z vás mají jen radost.[smích]

Jasně, na Planetární úrovni svým volebním hlasem nic zásadního ovlivnit nemůžeš, ale na republikové úrovni můžeš (ve prospěch svůj a tzv. plebsu NA ODPIS, který má jako ty stále hlouběji do žlabu) ovlivnit alespoň největší sviňárny... Upezpečuju tě, že pokud se JIM nepostavíš (když to jinak neumíš, tak alespoň při volbách), tak budeme, dovol abych tě citoval: v té prdeli (A NEVRATNĚ) ještě rychleji, než za normálních okolností. Spoluobčané se musí naopak učit a vybízet (i k malé, třeba volební) aktivitě a nikoli, jak to děláta vy, k připosranému prsení se nebo k disidentskému plkání.Pořád nic? [smích] a Peace s tebou, kamaráde,

jansmith[smích]

278890

11.11.2012 19:11

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278890

i kdyby jsi napsal další tři stohy keců, tak tu svoji evidentně nefunkční volební avantgardu nezdůvodníš.

systém je v takové fázi, že volba prasat nezmění zhola nic, protože nikdo jiný, než prasata, ke zvolení předkládán není. takže chceš-li něco změnit, budeš muset zvednout tu svoji prdel a udělat něco úplně jiného, než jít volit prasata, a vzít do ruky něco úplně jiného, než bezcenný cár papíru s chlívkama, neb volbama to určitě nepůjde, což se za oněch 25 let dokázalo více než dostatečně. ale pravda, chce to mít mezi ušima i něco jiného, než jen spojovací drátek, aby to člověk viděl a pochopil.

až to pochopíš, tak nebudeš mimo a nebudou tě tolik bolet prsty od nesmlyslných trachtátů a předvolebních agitek. tím spíš, že prosazováním růžových soustruhů vám nejde o nic víc, než o státní příspěvek do vaši stranické kasičky a plné korýtko.

ono totiž bez delegitimizace tohoto systému není změna možná, víš. takže svým volebním demenstvím příchod změny maříš a zabraňuješ ji, protože svoji volební avantgardou poskytuješ tomuto systému kupčíků legitimitu a právo tvrdit, že vládnou z vůle lidu.
to, že to nejsi schopen a ochoten pochopit, svědčí o mnohém, ale zcela jistě ne o moudrosti a pochopení situace.

a prosim jich, které že jsou to síly, které nám ho postaví? eh, za nás se postaví? protože já vidím všude jen dobře prokádrovaná prasátka, neb stranický systém a stávající volební systém nikoho jiného neumožňuje.
ale volební avantgarda je přes ten rudej hadr před očima evidentně slepá, neb to zjevně nevidí[smích]

pořád nic? i s tebou, i s tebou...

278891

11.11.2012 19:47

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

asdf 80.?.?.?

Reakce na 278891

Souhlas.. A myslím že právě přes delegitimizaci systému je to dobrá cesta. Představte si tu nádheru, když by se k volbám dostavilo třeba jen cca 5% voličů-blbců, a zbytek by zůstal doma a vychutnával si protáhlé xichty různých volebních analyzátorů a jiných nedouků jak se to snaží správně 'pravicově' vysvětlit.
A pak by následovala demonstrace na václaváku a v dalších velkých městech, kterých by se zúčastnilo třeba 10% obyvatel.
To už by celé společnosti jasně ukázalo na čí straně je skutečná moc a legitimita, a cesta ke změně by byla otevřená. Vsadím se, že za těchto okolností by se ani policejní složky proti lidu neodvážili zasáhnout.

278892

11.11.2012 20:31

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

slak 77.?.?.?

Reakce na 278891

No trošku do historie za totáče i teď který je obsazen stejnými lidmi zpravidla ve svém naňamtaném,nebo potomky,tak zmiňovaní soustruzi,kterých bylo o 60 000 víc než potřeboval průmysl nejexploatovanější skupinou a kdo mohl utekl od devastující práce utekl a krumpáč s lopatou bylo pohádkové vysvobození.Ovšem na odiv se dávali zázraci kteří plnili normy na 3000% a lidé záviděli taky obecně vůbec nebyli v obraze.Jansmith má logicky pravdu,ale zahazovači flinty do žita si ignorací stávajícího marasmu nepomohou.Lidé dělali vždycky lidem hrozné věci a pokud se za relativní pořádek nebudou brát i v maličkostech a zdánlivě v malicherných detailech tak si toto panstvo bude rozdávat hodnosti a funkce ne bez ohledu na počet padlých ale paradoxně právě proto.Nenechte je proti sobě válčit,to že si jich nevšímáte neznamená že oni vás taky.Motem by se dalo říct když nejde o peníze...no ono ale o prostředky chudých jde,a to tak že o život.Nebudeteli zametat s rádobypořádkumilovnými zametou s vámi a ještě řeknou že jste odpad.Je možné že tito hyperaktivní připravují okolí peklo ale ignorace je nejkratší cesta růstu potíži až přerostou přes snesitelnost,ale to je pozdě.Před hodinkou jsem jel přes městys,otevřeli tam čínskou večerku s nepřetržitým provozem,ale když jsem tam uviděl před obchůdkem hlouček hádejte koho,tak bych si tam nekoupil ani cigarety.No a vy takové svéhopořádkumilovné necháte slézat do tlup,když do zastupitelství necpete své lidi,oni se rádi srotí,mají to v povahách,následkům se nedivte.S pozdravem janesmith a i peace se všemi jen trochu obezřetnosti prosím

278894

11.11.2012 20:59

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278894

jo tak ve volbách s nima zametete? a kdy?[velký smích]
v roce 100,045? nebo jim to nandáte v r.200,321? nebo na svatýho dyndyho? ono totiž volbama neuděláte vůbec nic, jinak by tam už dávno žádná prasata nebyla.
a to, že tam mimo nich není nidko jiný, jen dokazuje, že volbama je v tomto systému jakákoliv změna nemožná. ale halt u některých lidí bude potřeba ten krumpáč použít trochu jinak, než klasicky, aby se jim rozsvítilo...

no nic, marná snaha. přeji všem volebním dementům hodně štěstí ve vládnutí, oni za to vlastně ani nemohou, protože komu není shůry...

aspoň mají ostatní důvod se smát, i když pravda, je třeba mít smysl pro hodně černý humor a pro velké odpouštění.

ništ, jdu dělat něco užitečnějšího, než házet perly sviním...

278895

11.11.2012 21:43

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 199.?.?.?

Reakce na 278895

Nevidíš věci v souvislostech a s nadhledu, dube, kamaráde, a perly, které rozhazuješ, jsou jen v tvé hlavě.[smích] Rozprava s tebou, je jako s Josephem, blahé paměti, kdo ho pamatuje. Sice to tehdy bylo o něčem jiném, ale jako přes kopírák..[smích]


Stále opakovaně se tobě i jiným volebním disidentům snažím vysvětlit, že i malá (klidně volební) aktivita (která může pro většinu běžných občanů pozitivně ovlivnit situaci ve společnosti) je lepší, než vznosné řeči, či hrdě se prsící pasivita a vyhrožování ve vašem podání.

Pí.Jarmile bych připomněl, kolik úsílí muselo být historicky vynaloženo, aby volební právo (které nebylo vůbec samozřejmostí jako dnes) získaly ženy a tobě připomenu, že i dnes se objevují snahy kupčíků a jejich lokajů volební právo omezovat.

PROČ ASI?? Objevují se kosher úvahy, že by neměli mít volební právo například nezaměstnaní nebo odsouzení. A když se to věrchušce hodí, tak se strčí do lochu i poslanec, aby nemohl zhatit hlasování, jak se stalo Sladkovi na jeden den při volbě Havla za prezidenta a dnes Rathovi, který je už půl roku ve vazbě (zatímco Drobil, Dalík, Parkanová, Kalousek, Drábek, Vondra, Peak a mnoho dalších jsou na svobodě), aby nemohl zhatit farizejské církevní restituce nebo dnes kupodivu pravicové zvyšování daní..[smích] No a jiný, trestně stíhaný poslanec (Pekárek), rychle složí slib a jde pro trojkolku hlasovat. No není to bžunda?


Legrace je, že pitomci z řad volebních disidentů na tyto kosher snahy věrchušky (omezovat volební právo jak se to hodí) naskakují sami a na podobné opatření ani nevyčkají....ONI se za podpory svého zhrzeného ega (o generacemi krví vybojované volební právo) připraví DOBROVOLNĚ SAMI a naddávkem v diskuzích před ostatními pomluví a odstřelí každého potenciálního zástupce, který je za ně ochoten proti farizejům nastoupit.

A k příspěvku asdf nebo slaka? Nelze delegitimizovat Systém neúčastí ve volbách. Dokonce existuje paradox, že čím více jsou občané spokojeni, tím méně chodí ke svobodným volbám..[smích].. Navíc, nic podobného, co asdf popisuje (coby mokrý sen volebních disidentů), se nikdy nestane. Očekávat, že průměrný pasivní český občan, který je tak zmatený, že nejde ani k volbám, se následně vybičuje k revoltě a půjde nasazovat krk proti mocenskému aparátu, jako např. v Řecku, je iluzorní. Ani tam protesty NIC NEdelegitimizovaly, a to tam to už jiskří značně..


A které síly to v zájmu občana jsou? Všechny, které deklarují prosazení spravedlivé společnosti bez lichvy, podvodných exekutorů (viz. Okamurovo prohlášení), zdravotní péče jen pro solventní, rozkrádání důchodů kosher kupčíky a zejména politické korektnosti a lží, kterými je svět 21.st, díky někým ovládaným oficiálním sračkometům, přeplněn.Dobrá, necháme to vystydnout do příští "války", a Peace se všemi,

jansmith[smích]

278897

12.11.2012 11:38

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

voyta 194.?.?.?

Reakce na 278897

Nějak jsem v těch vašich traktátech nenašel, co že to teda mají oni volební disidenti dělat jiného neboli váš návrh řešení. Vy chodíte k volbám, které ještě nikdy nic nezměnily a oni k volbám nechodí a taky nic nezměnili, tak kde je rozdíl? V podstatě dělají více než vy. Snaží se o něco jiného než je zaběhnutý rámec (můžeš volit = musíš volit)kdežto vy stále opakujete ten samý pokus s tím samým výsledkem (nic se nemění)a pořád doufáte, že když to budete dělat pořád do kola tak to jednou musí vyjít(to vám přijde jako dobrý nápad?).Ono je hezké někomu nadávat do nemakačenků, ale dát vlastní návrh co s tím už tak jednoduché není co?

278925

12.11.2012 12:51

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278925

>V podstatě dělají více než vy.
Já bych to netvrdil, dělají u voleb asi totéž jako člověk v posledním tažení - ignorují volby.
Víte, volby nejsou jen o tom hlasování, volby jsou rovněž o přípravě.
Zahrádkáři taky volí předsednictvo, a nikdo tam neplká bonmoty typu: "kdyby volby mohly něco změnit..." Smyslem volby je zvolit zástupce, kteří ten kolektiv zastupují v určitých věcech, a uvolňují tak ostatním ruce pro jiné činnosti.
Podívejte, po dalších volbách nejspíš dojde i na to, že "levice" získá ústavní většinu i v dolní komoře, a je docela možné že konečně dojde i ke změnám volebního systému směrem k přímější demokracii, či pružnějšímu odvolávání politiků. Také nesmyslná kvóra 101 hlasů na přehlasování veta by měla být zvýšena tak, aby nebylo pouhým formalizmem přehlasování veta ať už prezidentského či senátního.
"Volební disidenti" si zřejmě přejí zásah boží, nebo násilný převrat. Jiné možnosti se nenabízí. Ba, je tu i třetí možnost: lupiči podle vzoru "volebních disidentů" se taky nepůjdou zvolit, a prohlásí volby s účastí pod x procent za neplatné a pozvou zdejší "volební disidenty": pojďte vládnout místo nás.
Reálný z těch možností je pouze násilný převrat, ale těžko čekat, že vynese do čela někoho vhodného.
Radši třikrát volby, byť dočasně s blbým výsledkem, a potom zákonná náprava včetně zabavení nakradeného a přiměřeného potrestání vinníků.
Už dnes se policie osměluje, potom by si je tam mohli rovnou nechávat.

278928

12.11.2012 16:57

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Vopice 173.?.?.?

Reakce na 278928

Krásně jste to napsal. Krásně. Dojetím jsem se téměř rozplakal.

Když už jsme u těch voleb, můžeme se podívat, jak to funguje v demokracii všech demokracií, tedy v USA. Tam byli lidé také dojatí, stejně jako já, když poslouchali vaše argumenty pořád dokola a do zblbnutí. Yes we can! Ano, všichni věděli, že můžou něco změnit, že můžou zvolit někoho, kdo přestane válčit, kdo nebude utrácet bilióny na boj proti terorismu atd.

Výsledek? Kromě slz dojetí a patetického pokyvování hlavou, že můžeme, ano můžeme, se stalo co? Všiml jste si, co se stalo? Kulový s přehazovačkou.

>Smyslem volby je zvolit zástupce, kteří ten kolektiv zastupují v určitých věcech, a uvolňují tak ostatním ruce pro jiné činnosti.

No jistě. To přeci slibuje každý poslanec, jak bude zastupovat voliče. Proto také byly schváleny restituce, přesně podle přání obyvatel. Neposlušní poslanci byli jaksi vyměněni. Zcela demokraticky.

>"Volební disidenti" si zřejmě přejí zásah boží, nebo násilný převrat.

Zatímco patetičtí volební aktivisté jen doufají v zásah boží. Tedy v to, že jednou je poslanec, kterého zvolili, bude skutečně zastupovat. Věří, že ty reklamní kampaně, které stojí stovky miliónů, jsou placeny z kapes dobrých straníků, nikoliv lidmi, kteří si ty poslance a strany kupují.

>Radši třikrát volby, byť dočasně s blbým výsledkem, a potom zákonná náprava včetně zabavení nakradeného a přiměřeného potrestání vinníků.

Jo takhle! Takže vy jste komunista. No tak to ano, pak je vše v pořádku. Jen nevím, jestli je větší blázen volební disident, nebo volič-komunista. No, stejně se můžete podívat do USA. Tam už stačí opravdu jen pár dalších voleb a se zloději bude také zameteno.

No, rozepsal jsem se, ale neuvědomil jsem si, že patříte do skupiny volebních aktivistů, z kterých se stále dokola vyklubávají docela obyčejní komunisti, kteří již cítí své šance, jak demokraticky nastolit další totalitu.

Ale jednu věc bych vám poradil. Když už máte takovou chuť něco měnit - volbou někoho, kdo vám to slíbí, co kdybyste raději zvolil jinou cestu, že to raději změníte sám? Co kdybyste místo k volbám raději občas zašel na policii podat trestní oznámení na některého z poslanců. Důvodů by se našlo spousta, ale chápu, že snadnější je to nechat na někom, kdo slíbí, že to udělá za vás, abyste se nemusel namáhat a měl volné ruce na jinou práci. [chechtot]

278939

12.11.2012 19:21

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278939

Tenhle Váš styl diskuse je přesně ve stylu: já o voze, ty o koze.
Jak se věci mají v USA to jsem neřešil, ale i tam zrovna zvolili spíše realistu. Výběr tam nikdy moc velký nebyl.
Že si velké peníze razí cestu i parlamenty a senáty, to mi nemusíte vysvětlovat.
Milá Vopice, mně jde jen o to, aby se lidi nenechali vyprovokovat volebními disidenty k násilí, když tito umějí nabídnout jen beznaděj kromě toho ignorování voleb.
>Ale jednu věc bych vám poradil. Když už máte takovou chuť něco měnit - volbou někoho, kdo vám to slíbí, co kdybyste raději zvolil jinou cestu, že to raději změníte sám? Co kdybyste místo k volbám raději občas zašel na policii podat trestní oznámení na některého z poslanců. Důvodů by se našlo spousta, ale chápu, že snadnější je to nechat na někom, kdo slíbí, že to udělá za vás, abyste se nemusel namáhat a měl volné ruce na jinou práci.
Na radění moc nemáte. Systémové změny nelze docílit pomocí trestních oznámení, zejména v době kdy se (možná) trochu probouzí orgány činné v trestním řízení. I kdyby včera zavřeli celou současnou vládu, není to žádná systémová záruka do příště, že se nástupci po pár měsících neoklepou ...
Ale užívejte si "rozkrádací svobody" dokud to jde. Nejste daleko od pravdy v tom, že někteří, a Vy zjevně mezi ně taky patříte, budou považovat ukončení "rozkrádací svobody" za nastolení totality.
Volím a budu volit komunisty, i když jsem to dříve nedělal, a Vám radím abyste víc o tom přemýšlel.
Volební disidenti dělají u voleb asi totéž, jako člověk v posledním tažení - ignorují volby.
Máte-li co nabídnout k následování s pozitivním výsledkem alespoň v malé vesnici Vopičákově, či Dubíně, kde se lidé mají dobře z toho ignorování voleb, popište podrobněji a pozvěte všechny zvědavce shlédnout ten zázrak zázraků.
Milí "volební disidenti" začínáte být na Zvědavci "vládnoucí stranou" bez skutečných argumentů a vizí (odkud já to znám [zmaten] ). To, že umíte vyjmenovat kazy současné společnosti a jejich vzájemné zasukování v stávajícím systému není žádný přínos k dohodě o řešení. Ale budete si muset zvyknout na to, že když s ničím novým nepřijdete a nenecháte si to od ostatních odsouhlasit (=VOLBY), budete nuceni přijmout chtě-nechtě to, na čem se jiní dohodnou (i za vás). To je skoro přírodní zákon. Takže, přemýšlejte, máte-li čím.

278948

12.11.2012 20:01

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 278948

Pane, když jinému radíte o stylu diskuse, tak si všímejte také svuj. Kousek vedle jste se ohradil vuči innformacím nicka "petersv", ale nic jste nevysvetlil. Príliš nadlouho odbočujete od vecných informací a špatne se to filtruje. Mohl by jste také brát ohled na to, že zrejme vetšina čtenáru nejsou ideologové, a píšou ty názory jako vlastní.

278951

12.11.2012 21:07

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278951

to se od volebních dementů nedočkáte.

ona totiž prasata na krmníku velmi dobře vědí, že když lidé nepřijdou a systém bude delegitimizován, vyjde na světlo boží holý fakt, že tato parazitická prasata nikdo nepotřebuje a již nechce, čímž ztratí jednak svoji moc, a jednak svůj zdroj bezpracných parazitických příjmů.

neb když lidi budu zastupovat sami sebe, a na odborné záležitosti si na ad hoc bázi budou zjendávat formou plné moci odborníky, jak zde bylo již mnohokrát diskutováno a je volebními dementy ignorováno, neboť se jim to nehodí do krámu a musí tvrdit, že žádná alternativa jejich parazitického mafiánského systému neexistuje (protože by přišli o své univerzální a neodvolatelné zplnomocnění v rámci pověření prasat rozhodováním o lidech a místo lidí), tak prasata a jejich krmníky končí.

a toho se samozřejmě bojí jak čert kříže a biskup práce, a proto mají při každé takové příliežitosti mobilizaci a nastupují s tvrdou volební agitkou, aby si svůj systém a tím i koryta zachovali.

takže se obávám, že od nich požadujete něco, co nejsou schopni, tím spíše ochotni, učinit[smích]

278954

13.11.2012 0:31

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278954

>ona totiž prasata na krmníku velmi dobře vědí, že když lidé nepřijdou a systém bude delegitimizován, vyjde na světlo boží holý fakt, že tato parazitická prasata nikdo nepotřebuje a již nechce, čímž ztratí jednak svoji moc, a jednak svůj zdroj bezpracných parazitických příjmů.
Zní to dobře, jen jste zapomněl napsat, při jakém počtu procent volební účasti už bude systém delegitimizován tak, aby to prasata uznali. I dnes by se mohlo dojít k závěru, např: při volbách do senátu, kdy dosahuje volební účast někde jen 13 procent a senátor je tak zvolený pouhými cca 6.5 procenty oprávněných voličů, že na světlo boží vyšel holý fakt... A včil mudruj!
Připustíme-li že by se zázrakem prasata stala sebekritická a senát či parlament se neustavil, vláda by ale asi vládla dál,to by nebyl důvod pro demisi, nebo byl? A kdo by po demisi vlády řídil silové rezorty, aspoň do doby všeobecného odzbrojení. Asi dub či jiný přední volební disident. Nebo by se řídili po demisi vlády sami, a armáda by dle vlastního uvážení osvobozovala..., policie zatýkala...Joj, to by bylo veselo. Nebo se rozpustí všechno a každý si pak zjendá svého policajta, či vojáka nebo četu.

No, dál ty zjendávaný odborníky nebudu příliš komentovat. Je to sice vděčný materiál na silvestrovskou estrádu, ale když vidím jak zde v diskusi nejsou někteří schopni poznat utopii od reality, jak se každý má sám za odborníka pomalu na všechno, jen nastíním otázku: kdo, jsa sám neodborník, zjendá ad hoc odborníka a jak ho vůbec pozná. Asi podle certifikátu uděleného "plzeňským" certifikačním institutem...
Dube, to není jen o technických parametrech, to je obojí -jak volby tak "tvoji odborníci", o nehmotných parametrech, a hlavně o poctivosti ve vztazích. Ten problém z voleb zůstává, neřeší to ani forma plné moci ani odborník.
Viz soudní znalci jako odborníci pro potřeby soudů.

278976

13.11.2012 9:15

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 278976

Tu nejde o svine z parlamentu/senátu/vládu, tí sú nepoučiteľný.
Tu ide o lidlujúceho Pepíka a Merienku z hornej-dolnej, kedy pochopia, že voľby do parlamentu (a senátu) sú gigantický ojeb, vychádzam z tejto logickej postupnosti:
-kampane na voľby sú reklamnou kampaňou
-takáto reklama stojí majlant (modeli a modelky sú zväčša škaredé ako noc)
-peniaze na voľby zväčša pochádzajú od finančných skupín a oligarchov (napr. Penta, J&T, Babiš a spol.) ako "dary"
-tieto "dary" finančné skupiny a oligarchovia považujú za investície
-investície potrebujú mať nejakú návratnosť a preto napr. sa stavajú predražené diaľnice, kupujú gripeny a pandúri za predražené ceny či sa ohlasuje obskúrny gumový zákon plný dier a nedostatkov ako napr. český zákon o cirkevných reštitúciach proti vôly voličov

Toto je pravda o 95% parlamentných demokracií.


Preto nechodím k parlamentný voľbám, viem že ma len ojebú, pretože nemám dosah na poslancov. Na druhú stranu snažím veci riešiť, podľa možnosti nenásilným spôsobom.

PS: Neuveriteľne ma vytáča Jansmith (ten obzvlášť, lebo sa obúva do "volebných" disidentov) a pár tých anonymov ktorý tu robia predvolebnú agitáciu.

278988

13.11.2012 17:32

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278976

vzpomínáte na brečení kůlu v plotě, a náčelníku oni nás už nechtějí?
a co se dělo pak, přestože soudruzi chtěli vytrvat na postech až do svého skonu?
avšak jejich přání bylo v rozporu s udržitelností systému, který jim ono přání zajišťoval, neb lidé ho hromadně odmítli a tím delegitimizovali...
no nic, amnézie je symptomatickou nemocí voličů.

pokud si nedokážete představit malý správní obvody, kde se lidi znají, v tom vám nikdo nepomůže.
jestli si nejste schopen představit, že si např. na vybudování dálnice zjednáte jako koordinátora fachmana, jehož mandát skončí s dokončením stavby, a nebude moct kecat do ničeho jiného, na rozdíl od stávajících prasat, která kecají do všeho a rozumí akorát tomu, jak koupit za 100 a prodat za 1000, protože jim těch jejich 10% zisku stačí, tak je to též váš problém.

aby to mohlo být o poctivosti ve vztazích, musí se ty lidi znát, tudíž správní jednotky (volební okrsky, po vašem) musí mít odpovídající velikost. jinak ovce volí trubce, o kterých neví zhola nic, no a pak jsou ojebávány. obzvláště, když si nechaly vnutit, že trubců se nelze zbavit jinak, než odstřelem á la škodná, neb jiná cesta neexistuje...

nehledě na to že není jediný důvod, aby lidi poskytovali někomu univerzální plnou moc, jak je tomu teď, a umožňovali mu rozhodovat a jednat za ně ve všem. ale zřejmě když někomu dáváte plnou moc na vyzvědnutí dopisu na poště, tak mu ji též dáváte univerzální na vše a zbavujete se svých práv v jeho prospěch, čímž se de facto stáváte nesvéprávným dementem a přestáváte být svéprávným a svobodným občanem... asi ano. pak se nedivím, že si nedokážete představit nic jiného.

a že by vláda nebo parlament něco řídily, tak tomu věří snad už jen malý děti a blahoslavení. nebejt skutečných ministrů, tedy prvních náměstků ministrů, tak by tu (a kdekoliv jinde ve světě) nefungovalo nic, protože prasata na krmníku řídí max. svoji stolici, a rozumí též jen ji. prasata na krmníku jsou jen reklamní figuríny ve vitríně.

stát udržují v chodu úřednící (neb prasata na krmníku toho nejsou schopna, a navíc pro řízení státu je třeba dlouhodobý horizont, ne 4 roky, z čehož 2 roky prasata stráví hledáním skulin jak krást, a zbývající 2 roky kutím piklů, jak se u koryta udržet a na víc nemaj čas). a jestli jste to nevěděl, tak jste se dozvěděl aspoň něco nového a diskuse vám byla k užitku.
(v tomto směru doporučui všem shlédnout britský seriál "ano pane ministře" a "ano pane premiére". mimo vtipnosti i veeeelmi poučné)

279011

14.11.2012 7:36

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 279011

>vzpomínáte na brečení kůlu v plotě, a náčelníku oni nás už nechtějí?
>a co se dělo pak, přestože soudruzi chtěli vytrvat na postech až do svého skonu?
>avšak jejich přání bylo v rozporu s udržitelností systému, který jim ono přání zajišťoval, neb lidé ho hromadně odmítli a tím delegitimizovali...
>no nic, amnézie je symptomatickou nemocí voličů.
Já si to pamatuji, ale interpretoval bych to jinak: i ten kůl měl větší smysl pro realitu (ztrátu opory velkého bratra), lidé toho moc odmítat nemuseli, spíše byli nuceni asistovat u porcování socialistického medvěda, aby jim potom za spoluúčast byla přidána vina. Jiní, připraveni v ústavu toho využili a režírovali, a pak zvedli moc jakoby ležící na ulici. Takže, a to bych zdůraznil, bylo nám to deligitimizování platné jako mrtvému zimník. Což bude nejspíše opět následovat po dokončení nynější delegitimizace. Ignorování voleb není pro budoucnost dostačující!!!
>pokud si nedokážete představit malý správní obvody, kde se lidi znají, v tom vám nikdo nepomůže.
To umím, ale to, že znáte lidi, může znamenat taky beznaděj (města a okolí velkých měst). Co větší celky a vnější bezpečnost? Už jsem jinde napsal, že to, co je malé, není nutně spojeno s menším terorem pro ovládané, ani s menší korupcí. Asi jste se tak zamiloval do toho malého obvodu, nebo přes nevyřčený oslí můstek: co je malé to je hezké, se snažíte zamlčet, že to bude mít řešení spíše v duchovní dimenzi(morálka). Ovšem to nebude tady a hned.
Já vím že Vás se.u s tím Dubínem, ale to je Vaše první povinnost ukazovat, že se to daří realizovat v praxi. To není míněno jen jako Vaše nepřekonatelná potíž. Koneckonců já sem na Zvědavce vlastně chodím vyhlížet, jestli jsme tu energetickou bublinu nepromarnili dočista, a že ti, co měli i čas myslet i na budoucnost jen neplkali zbůhdarma a dotáhli alespoň zárodky lepšího budoucího do reálu.
>jestli si nejste schopen představit, že si např. na vybudování dálnice zjednáte jako koordinátora fachmana, jehož mandát skončí s dokončením stavby, a nebude moct kecat do ničeho jiného, na rozdíl od stávajících prasat, která kecají do všeho a rozumí akorát tomu, jak koupit za 100 a prodat za 1000, protože jim těch jejich 10% zisku stačí, tak je to též váš problém.
Prasatům, zdá se, rozumíte.
Tu představivost ale nemám. Doplňující otázky: Na kterém stromě takový fachman roste, že ho stačí utrhnout, jak se vůbec pozná že to není atrapa, a kolik za tu stavbu mám zaplatit. Až tu práci skončí bude opět nezaměstnaný?Nebo jinak, za jaké peníze bude ochoten opustit stabilní místo ve firmě, aby vzal příležitostní kšeft, a nechá odjet svůj komfortní vlak a vymění to za rozkodrcanou lokálku.
Pokračování následuje...

279043

14.11.2012 7:45

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 279011

Pokračování...
To ad hoc, je také projevem asociálnosti: teď jsem tě použil, a nyní tě ale nepotřebuji, tak plav. To v reálu může fungovat jen u nekvalifikovaného „fachmana“.
Vůbec si nejsem jist, že laikové (byť v jiných činnostech profesionálové) mohou, a budou chtít ten výběr ad hoc fachmana zodpovědně vykonat. Napadá mne taková kacířská myšlenka -plánované hospodářství..., není to dnes oblíbené téma, neb také obnáší asociaci se zkostnatělostí. Ovšem jisté setrvačnosti se nelze vyhýbat neb je zárukou určité stability systému jako takového. Víte, vypěstovat si takové orgány v takovém množství jaké ten organizmus potřebuje, včetně kontrol revizí atd. Je zde ale prostor pro nenápadné bujení nežádoucích či parazitujících orgánů. Je to též otázka nikdy nekončícího dohledu vlastníků.

>aby to mohlo být o poctivosti ve vztazích, musí se ty lidi znát, tudíž správní jednotky (volební okrsky, po vašem) musí mít odpovídající velikost. jinak ovce volí trubce, o kterých neví zhola nic, no a pak jsou ojebávány. obzvláště, když si nechaly vnutit, že trubců se nelze zbavit jinak, než odstřelem á la škodná, neb jiná cesta neexistuje...
i moje řeč, až na ten odstřel, to jste myslel jen airsoft...

>nehledě na to že není jediný důvod, aby lidi poskytovali někomu univerzální plnou moc, jak je tomu teď, a umožňovali mu rozhodovat a jednat za ně ve všem. ale zřejmě když někomu dáváte plnou moc na vyzvědnutí dopisu na poště, tak mu ji též dáváte univerzální na vše a zbavujete se svých práv v jeho prospěch, čímž se de facto stáváte nesvéprávným dementem a přestáváte být svéprávným a svobodným občanem... asi ano. pak se nedivím, že si nedokážete představit nic jiného.
Tady opět souhlas s úvodem, ale s tou univerzálností to nesmíte přehánět. Pochopitelně, že každý rozumný člověk využívá dělby práce, od dob co byla vynalezena. Ano mandát musí být konkrétní, včetně ceny. Volme služebníka nikoli pána, či dokonce feudála. To je opět přesah do nehmotné oblasti, znamená to vytvořit novou sebevědomou kulturu plebejců nejen na papíře, či dokonce se domnívat že vznikne sama v důsledku administrativních opatření (opět ten Dubín). Možná, že opět nebudeme vzorem pro svět, ale měli bychom ten vnitřní přerod neodfláknout jako minule. Proto opět hrozí ty samé konce.
Zbylé dva odstavce - nic nového.

Šťavnatý styl, to ano, jádro snad zdravé, ale více závažných otázek, než odpovědí.

Ta hlavní otázka nakonec: Jak docílit toho, na čem jsme schopni se shodnout.

Omlouvám se Editorovi za překročení povolených příspěvků i téma OT.

279044

12.11.2012 21:27

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278951

Obávám se, že se neorientujete. Nickovi "petersv" jsem poslední dobou neradil já, nýbrž někdo jiný. Ale Vám jsem např. nedávno věcně radil s ohřevem oceli (9/11). Já taky nejsem ideolog a píšu zde názory jako své vlastní. Moje poslední příspěvky najdete všechny po kliknutí na 46.?.?.? u mého příspěvku. Ale stejný začátek IP adresy neznamená stejného autora příspěvků. To Vám mohl vysvětlit třeba dub, místo na Vás navazujícího kvazisouhlasného "povykování" mimo mísu.

278957

13.11.2012 21:04

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 278957

Vy jste výše trefne poznamenal, neco ve stylu "který odborník odliší odborníka od diletanta", je to podobný problém, jak kontrolovat toho, který neco kontroluje.

Takže být vámi, tak respektuju, že si ocelový nosník ohreju jak chci, a nepotrebuju podržet toaletní papír. Jinak se proste dopouštíte omylu. Znám související vzorce a tepelnou vodivost mnohých kovu a látek i zpameti, takže pokud mi chcete neco poradit, tak by jste se mel adekvátne vyjádrovat.

Aniž bych byl na Dubovi závislý, tak se mi od neho toto moc líbilo, chtelo by vytesat do skály:

"a navíc pro řízení státu je třeba dlouhodobý horizont, ne 4 roky, z čehož 2 roky prasata stráví hledáním skulin jak krást, a zbývající 2 roky kutím piklů, jak se u koryta udržet "

279020

14.11.2012 7:02

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 279020

To co Vy chcete tesat do skály, je všeobecně známo. Pro Vás to právě, jak se zdá z Vašeho nadšeného hýknutí, objevil dub.

Kdyby se chtěl někdo přesvědčit jak Vy rozumíte ohřívání ocelových nosníků pak doporučuji diskusi kolem příspěvků zde a Vaše výchozí tvrzení zde .
Náhodou jsem se byl podívat na konec naší předchozí diskuse a zjistil jsem, že jste nezmar, který se hlavně snaží mít navrch bez ohledu na původní téma.
Váš příklad kotlíku na guláš nahrazuje původně masivní traverzu (s vysokou vnitřní tepelnou vodivostí) ocelí kotlíku ve tvaru tenké fólie neschopné odvádět teplo.
Ohřev traverzy horkým vzduchem je spíše teoretický blábol, neboť jak teplý by musel být (byl-li by ještě hoden názvu vzduch) a nakolik stlačený, aby mohl onu energii předat nejspíše speciálním hořákem.
Oba příklady mimo mísu.
Ale mnou nabízený ocelový hřebík na vařiči podstatně lépe simuluje ten nejoptimálnější možný stav ohřevu traverzy 9/11 ve prospěch Vaší "měknoucí teorie". Výsledek experimentu i pro soudného laika je dostatečný pro popření teorie měknutí ohřevem traverz 9/11, jen pro Vás odborníka ne. [zmaten]
Diskusi jsem vzdal, neb jsem pochopil, že Vás nedovzdělám, a totéž činím i nyní.

279042

14.11.2012 8:35

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 279042

Dobre tak trochu matematiky na Vašu podporu:
- jeden vertikálny oceľový nosník mal cca 110 metrov, hrúbka jedného celového plátu bola cca 5 cm, pôdorys bol 96x137 cm, hustota ocele je cca 7,5 g/cm^3 to je 11330000 cm^3 ocele na jeden nosník, to je asi 85 ton ocele na jeden nosník
- chrbticu/jadro budovy tvorilo 48 nosníkov, to je 4080 ton ocele, ohriať len desatinu tejto hmotnosti s cca 5000 galónmi leteckého benzínu nad bod mäknutia i za ideálnych podmienok je prakticky nemožné, nie to ešte v podmienkach požiaru
-4080 ton sú len vertikálne nosníky, treba poznamenať aspoň 3 veci:
1) celá budova bola z ocele, áno aj tie podlažia z ocele
2) budova mala, vlastne jej nosníky mala protipožiarny ochranný náter, síce nepríliš kvalitnú ale mala
3) celá budova (obe veže), boli projektované na viacnásobný náraz Boeingu 740 (čo je 1,5 násobne menší príbuzný 747), a narazili do nich 2 lietadlá

Oficiálna verzia čo podporuje aj 5p je blud, každý kto pozrie na tieto fakty, má sedliacky rozum a uvedomí si že oheň sa šíri skôr hore (tým chcem povedať, že pod poškodenou časťou ohrev bol minimálny).

279050

14.11.2012 8:53

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 81.?.?.?

Reakce na 279050

Výborně pane Oracle a děkuji vám.

279051

14.11.2012 10:28

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 279051

Jen pro dotvrzení jiné lepší verze pádu: Anténní soustava padala první

279058

14.11.2012 21:50

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

mtk 88.?.?.?

Reakce na 279058

A to má jaký podtext, že anténa padala první? Dík za vysvětlení. [smích]

279117

18.11.2012 11:57

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279042

Pane, když Vy oceníte nekoho výstižnost, tak já to nebudu nazývat hýknutím. Myslím, že co se týče ohrevu nosníku, tak je to v porádku, nač me kritizujete, že píšu mimo téma, když sám porád odbíháte od vecné podstaty do hodnocení osobní roviny.

Váš úsudek o kotlíku a masivní traverze svedčí o tom, že vám fyzikální deje jako tepelná vodivost nic moc neríká, možná nadpis. Vaše podmínka o nutnosti stlačeného vzduchu není potrebná, základem pro ohrev jsou samozrejme spaliny.
Píše se "optimální", "nejoptimálnejší" je zacyklená definice.


Oracle: Tvoj príklad má chybný predpoklad už pri jeho formulácii. Načo si počítal s "hromadou" číslami, hromadou ton ocele, a celým nosníkom, keď stačí prehriať jeho nepatrnú časť, povedzme meter dĺžky. Ten nosník nemá tak veľkú tepelnú vodivosť, aby sa to teplo pri primeranom výkone požiara odviedlo pozdĺž nosníka preč. Pri konkrétnej vodivosti ocele a priereze nosníka existuje konkrétny výkon, ktorý dokáže nosník odviesť pri konkrétnom rozdieli teplôt na zvolenej dĺžke v okolí ohrevu.

Názory typu "oheň sa šíri hore" sú mimo technickú diskusiu, ani to neplatí v uzavretom vedení spalín, teplo dodáva prietok spalín určitým miestom, a spaliny majú konkrétnu tepelnú kapacitu. Vyrábajú sa, a na Agrokomplexe v Nitre boli dávnejšie vystavené aj kotly na tuhé palivo pre domácnosť, kde sa pomocou núteného obehu "oheň šíri smerom dole".

Anténa: Či a prečo padá anténa skôr sú veľmi slabo overené hypotézy. Na videu nebolo nič, čo by ma prekvapilo.

Skôr ma zaujalo, že v minúte 1:55 je jasne vidno, že pri padaní budovy v stredných poschodiach vyfúklo oheň zvnútra, čo mohlo znamenať, že v tej oblasti mohlo existovať silné prehriatie konštrukcie. Horieť mohlo ale palivo aj nižšie, predpokladám, že v budove mohli existovať šachty, v ktorých sa spaliny šírili ako v horáku.

279301

19.11.2012 22:39

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 279301

Ďakujem za dnešnú dávku demagógie, už som mával abstinenčné príznaky. [smích]

Teraz vážne, povedal som:
-oheň zväčša sa šíri hore, čo sa týka kotlov na agrokomplexe, tí využívajú ťah komína (viete, je to tá zvislá rúra otvorom na hornom konci- keby ste to nevedeli [smích] )
- meter dĺžky aspoň 36 nosníkov zo 48 stredných nosníkov a niektoré boli prakticky v strede budovy , aby bolo jasné podľa mojich výpočtov spoločná hmotnosť 1 m tých 48 nosníkov bolo cez 37 ton (veľa šťastia s ohrievaním tejto hmotnosti ocele na "táboráku" z leteckého benzínu a kancelárskeho vybavenia nad teplotu mäknutia)
-celá budova bola, oceľová konštrukcia, takže podlažia som do svojich výpočtom nezahrnul
- nosníky boli duté a mali na sebe protipožiarny náter z azbestu i keď na niektorých miestach nebol na 100%
-tepelná kapacita oceľa je väčšia ako spalín/vzduchu
-WTC 1 a 2 bola skonštruovaná tak aby vystálo viacnásobné nárazy Boeingov 740 v plnej rýchlosti, preto nemohla budova zrútiť kvôli oficiálnym dôvodom, čo potvrdzuje aj tie nezávislé štúdie ktorých validitu neuznávate (zaujímavé je že z oficiálnych miest som nedopátral príčinu pádu, len proklamujú, že budovy neboli strhnuté, hoci bližší pohľad na videá potvrdzujú opak).

279365

21.11.2012 12:50

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279365

"Ďakujem za dnešnú dávku demagógie"
"využívajú ťah komína (viete, je to tá zvislá rúra otvorom na hornom konci- keby ste to nevedeli)"

Odpusti si omáčku.

Demagógia je toto:

"spoločná hmotnosť 1 m tých 48 nosníkov bolo cez 37 ton (veľa šťastia s ohrievaním tejto hmotnosti ocele na "táboráku" z leteckého benzínu..."

Čosi konečne k veci, o tom sa ale vie:

"mali na sebe protipožiarny náter z azbestu i keď na niektorých miestach nebol na 100%
-tepelná kapacita oceľa je väčšia ako spalín/vzduchu"

Protipožiarny náter je odtiaľ potiať, v prvom rade predlžuje čas neželaného vplyvu, ak je horúca celá zóna a teplo sa slabo odvádza, tak iba čas, s teplotou neurobí nič.
Tepelná kapacita ocele je necelých 500J/kg, výhrevnosť benzínu/petroleja okolo 40000kJ/kg, čiže 10litrový kanister benzínu zohreje do červeného žiaru (600C) viac ako 1000kg ocele, teda tonu. Predpokladám, že to spalné teplo nemá ako odísť, iba cez "tepelnú kapacitu spalín".

Zvyšok nejde dobre komentovať, je to príliš jedno cez druhé.

279422

22.11.2012 16:59

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 279422

Pripomeniem zopár nepríjemných faktov a hneď som demagóg. [oči v sloup]

Ide o toto:
- spoločná hmotnosť 1m 48 stĺpov je viac ako 37 ton
- vzduch je skôr izolátor ako vodič tepla
- tie stlpy boli rozostavané 5-6 m od seba
- prenos tepla zo vzduchu na oceľ je limitovaný, oceľ sa nezahreje nad teplotu vzduchu(1. termodinamický zákon funguje)

Takže keď kov nemal priami styk s ohňom, neexistuje aby sa zohrial nad bod elasticity, zabraňuje tomu vzduch a izolácia aj po (budovy s horšou konštrukciou bežne bežne vydržia aj 15+ hodín ohňa bez kolapsu).
Len tak na margo, v roku 1975 vo WTC 1 vypukol oheň, trval viac ako 3 hodiny (oheň vo WTC pri 9/11 trval 85-103 minút-zdroje o tom rozchádzajú), podľa Vašich slov kancelárske ohne dosahujú teploty rádovo 1000°C, porovnateľné s leteckým benzínom, tak prečo sa nezrútil ihneď? [zmaten]

ad letecký benzín:
Výhrevnosť látok sa meria v špeciálnych kalorimetroch, kde sa látky spaľujú v atmosfére čistého kyslíka. Inými slovami je to ideálny systém (či skôr idealizovaný), v reálnom systéme treba rátať aj s tým že sa ohrieva aj dusík, čo je balast.
Druhá vec,nedostatok kyslíka v zóne horenia dochádza k nedokonalému horeniu čo sa prejavuje dymením (a WTC dymilo a dosť, je na to aj fotografický dôkaz).
Tretia vec, každý konštruktér ohnísk/kotlov potvrdí, zužitkuje sa nanajvýš 50% tepla (pokiaľ to dosiahnete ste pašák), lebo väčšina tepla je odvedená spalinami a odchádza cez komín.

Mimochodom odskúšajte si svoju teóriu, polejte 500 kg ocele/železa 5l benzínu a zistite či oheň rozžeraví nad bod mäknutia tú oceľ/to železo (simulujete prípad WTC-rozliaty letecký benzín na oceľovej konštrukcií).

279475

22.11.2012 21:36

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279475

1. Nie je treba ohrievať všetky nosníky. Stačí pár, a o zvyšok sa postará nerovnomerné zaťaženie. Na priehradovom nosníku stačí ohriať pár priečok okolo uzla a je to.

2. Výhrevnosť (aj kvapalných) palív sa meria so vzduchom, nie v kyslíku. Nemiešaj so zlučovacou entalpiou. Tých spalín je dosť na to, aby vytlačili väčšinu vzduchu, menšina to veľmi nezhorší. Stačí sa pokúsiť zapáliť iný horák ďalej za plameňom horáka.

3. Argumenty typu nedokonalé horenie neberiem, je x prípadov, kde je možné preukázať, že sprievodný dym nie je určujúci.

4. Kotly na štiepku a pelety majú účinnosti vysoko nad 80%, niekedy aj 90%. Je ale pravda, že so stúpajúcou teplotou ohrevu účinnosť klesá aj k 50%, v závislosti od podmienok. Pri teplote 600C a leteckom palive by som odhadol účinnosť niekde medzi.

5. Poliať železo benzínom - podsúvaš mi nezmysel. Vidno, že nepočítaš s tým, že benzín je už pri 100C vyparený, poriadny oheň z kvapalného paliva začína vznikať, keď sa kvapalné palivo dostane do varu. Potom je z toho slušný horák aj s umelým ťahom na bránku.
Nie je ani od teba slušné, keď ma popredu chytáš za slovo. Ja som uviedol, koľko je to teoreticky, a jasne z toho vyplýva, že je to možné aj prakticky, aj pri tej 50% kotlovej účinnosti. Ten pomer 1:100 bol teoretický, lebo si vôbec nechcel pochopiť, koľko kg benzínu stačí na koľko kg ocele. 1000kg paliva ohreje dajme tomu po obvyklom uvedení do varu 50 ton ocele, to na prehriatie kritických miest úplne stačí.

279487

23.11.2012 13:50

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 279487

Čítať tie Vaše nezmysli nie je žiadna výhra.

ad1: bola by to pravda, keby WTC (a väčšina moderných výškových budov cca od 60. 20.) nebola projektovaná na túto eventualitu, totiž WTC bol projektovaný na viacnásobný náraz Boeingu 740

ad2: zabúdate, že ten vzduch a to palivo treba aj zohriať, dodať molekulám potrebnú energiu (tu prichádza do úvahy zlučovacia entalpia a aktivačná energia-či daná reakcia bude sebestačná), no zapáliť takú istú zmes priložením horieceho horáka nie je problém, otázkou je, či iná zmes sa zapáli z tohoto horáku

ad3: iste pravda, ale (pravdepodobne narážate na vyparovanie sublimáciu a následnú desublimáciu nejakej látky) tento dej odvádza značnú energiu narážam konkrétne na ohrev a fázovú premenu látok (tá obzvlášť konzumuje energiu)

ad4: účinnosť horenia je polovica príbehu, druhá polovica príbehu je ale prenos toho tepla a kam to teplo ide a v prípade WTC krásne vidieť, že väčšina toho tepla išlo viac menej smerom hore (komínový efekt), ten požiar mohol mať neuveriteľnú intenzitu (čo podľa Vás mal, podľa očitých svedkov a fotografického materiálu nemal tieto parametre), ale pokiaľ nepoškodil vážne nosné stĺpy pod ním tak je to na nič

ad5: nepodsúvam nezmysel, Vy ste zabudli na podmienky pri 9/11 totiž, je tu rozdiel medzi volným horením paliva (rozliaty benzín ako pri WTC, kde časť tepla z ohňa sa spotrebuje na ohrievanie celého objemu paliva) a medzi horákom (napr benzínový varič, kde sa časť tepla využíva na odparovanie malého objemu paliva), takže rozliate 5l benzínu nad/pod oceľovým nosníkom a zapálite, ten nosník nerozpálite na teplotu mäknutia, ale ak použijete horák to, už je iná otázka, tak vtedy dokážete rozpáliť časť nosníka aj do žlta.

3 poznámky:
-tak to prosím uveďte ako ste to mysleli ten pomer benzínu ocele
-kritické miesta, tých je v každej budove dosť, v prípade WTC boli zasiahnutú len horné kritické miesta, tým pádom horná časť sa mala nakloniť na bok v najhoršom prípade padnúť na bok a nie strhnúť celú budovu, lebo budovy sa projektujú na vydržanie 2 záťaží, jedna pochádza zo samotnej hmotnosti budovy a tá druhá pochádza z pôsobenia vonkajších síl,
-nižšie podlažia prakticky boli nepoškodené, konceptuálne WTC 1/2 boli 3 výškové budovy postavené na seba. V prípade WTC obe zložky boli predimenzované tak aby aj pri poškodení cca 75% nosných stĺpov budova zostala stáť (čím vyššia budova, tým väčšie poškodenie musí zniesť-WTC 1/2 boli svojho času najväčšie budovy).

279511

25.11.2012 4:16

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279511

"Čítať tie Vaše nezmysli nie je žiadna výhra."

Takže na nič som nezabudol, a končím diskusiu, keď vieš, že píšem nezmysly. Všímaj si aspoň pravopis, máš ho sústavne mizerný. Po technickej stránke už nechápem, ako si mohol vyštudovať chémiu. Podľa mňa sa nevieš ani primerane technicky vyjadrovať.

279538

2.12.2012 16:23

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 279538

Sú to nezmysli, lebo trpíte profesionálnou slepotou, vymenujete kopu faktov, ale zamyslieť sa nad nimi a zapojiť do toho zdravý sedliacky rozum z nejakého dôvodu Vám nejde.

Zaujímavé je, že v ostatných oblastiach (napríklad čo sa týka cestnej premávky -tento príspevok ), problémy s použitím zdravého sedliackeho rozumu nemáte. Chcem tým povedať, že úplne stratený prípad nie ste.

Čo sa týka môjho písomného prejavu, z diktátov som mal vždy 5-ku, a čo sa týka použitia odborných výrazov, šokovať laickú verejnosť nemienim.

279865

2.12.2012 16:38

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 279865

Treba si povedať, že na hromadu vecí dnes sedliacky rozum nestačí. Teda ani na pochopenie mojich argumentov, uviedol som detailov viac, než dosť, vôbec sa nečudujem, že niektorým nerozumieš, inak by si sa sústredil na jednu, dve veci poriadne, a nevaril guláš ako psíček s mačičkou. Konšpirátori radi miešajú nemiešateľné, čudujem sa, že ťa fascinujú, ani na to ten sedliacky rozum nemusí stačiť, s tým sa skôr počíta, to sa ale zase dostávame do oblasti beletrie.

279866

2.4.2015 14:10

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

PetrBo 109.?.?.?

Reakce na 278957

Ano, začátek adresy o ničem nevypovídá, kupříkladu já mám stejný začátek IP adresy s kámošem z vedlejší obce.
Jinak, ekologické hledisko je důležité, na druhou stranu by břidlicový plyn mohl pozvednout ekonomiku.

330393

12.11.2012 21:17

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Vopice 80.?.?.?

Reakce na 278948

No vidíte. Jsem si to myslel správně. Vy svůj osud a osud tohoto státu necháte v rukou někoho, koho zvolíte a budete doufat, že jste zvolil toho správného. Více pro to udělat odmítáte, postarat se sám o sebe je nad vaše síly. V tom je právě ten problém "demokracie", neboť stádo se domnívá, že je někdo povede ke světlým zítřkům.

Asi je zbytečné vysvětlovat, že spousta lidí v roce 48 volila komunisty z naprosto totožného důvodu, jako vy dnes. Kam to vedlo, to už víme. I když někteří se nikdy nepoučí a doufají, že to tentokráte už konečně klapne. Můžu vás ubezpečit, že neklapne.

>Systémové změny nelze docílit pomocí trestních oznámení, zejména v době kdy se (možná) trochu probouzí orgány činné v trestním řízení.

A co kdybych vám řekl, že systémové změny rozhodně nelze docílit tím, že se místo na sebe budu spoléhat na nějakého joudu, kterého zvolím, případně ho zvolí někdo za mě (předžvýkaná kandidátka).

>Ale budete si muset zvyknout na to, že když s ničím novým nepřijdete a nenecháte si to od ostatních odsouhlasit (=VOLBY), budete nuceni přijmout chtě-nechtě to, na čem se jiní dohodnou (i za vás).

Opravdu? A vy jste docílil čeho konkrétně, na rozdíl ode mě? Dříve jsem také chodíval k volbám. Ovšem poté, co mě pokaždé obelhali, podvedli a dělali pravý opak toho, co slibovali, už za blbce nehodlám být. To ať dělají jiní cvičení opičáci. Takže buďte klidný, jsem s tím naprosto smířen. Blbců je hodně a nechají se snadno svést lacinými výkřiky, takže běhají zleva doprava a zpět, jako cvičená zvířátka.

>Takže, přemýšlejte, máte-li čím.

No, poradil bych vám to samé, ale myslím, že je to zbytečné. Vy máte svou víru, že tentokráte to dopadne lépe než v roce 1948, že komunisti jsou samí čestní a dobří lidé (když chybí selský rozum, nastupuje víra) no a když ne, tak zase příště, ještě určitě nějaké ty volby párkrát stihnete.

Za komunistů jste také chodil volit s pocitem, že něco změníte? [chechtot]

Nicméně na závěr vám prozradím, že kdybych šel k volbám, tak bych také volil komunisty, protože mi vždy vyjdou ve volební kalkulačce. Ale už vím, že když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají. A až se to zase posere, alespoň si nebudu rvát vlasy, že jsem šel k volbám a cinkal klíčema.

278956

12.11.2012 22:33

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278956

Jak já se starám o svůj osud, to lze vyčíst z mých příspěvků. To byste ale nesměl pořád vymýšlet ptákoviny o mé víře a podobně. Věcné by od Vás bylo ukázat, jak to u Vás v tom Opičákově či Dubíně vzkvétá jako důsledek ignorování voleb, případně tam pozvat nevěřící zvědavce. To jste ale zlehka vynechal.
Argumentaci
>Asi je zbytečné vysvětlovat, že spousta lidí v roce 48 volila komunisty z naprosto totožného důvodu, jako vy dnes. Kam to vedlo, to už víme. I když někteří se nikdy nepoučí a doufají, že to tentokráte už konečně klapne. Můžu vás ubezpečit, že neklapne.
si nechte pro své přitakávače.
To, že je jiná situace než v roce 48 jste asi nepochopil, a že z toho plyne i jiný výsledek, to už vůbec ne. Takže Vaše závěrečné ubezpečování je pouze efektní plk.
Nehodlám Vám tady dělat rozbory Vašich dalších plkáren...
Obávám se, že Zvědavec přestává poskytovat korektní prostor pro diskusi a hledání shody. Jen bych Vás, i vaše volebnědisidentské kamarády chtěl opět ubezpečit, že když s ničím novým nepřijdete a nenecháte si to od ostatních odsouhlasit (=VOLBY), budete nuceni přijmout chtě-nechtě to, na čem se jiní dohodnou (i za vás). Pochopitelně se očekává, že k těm nápadům přidáte ze svého středu nezkorumpovatelné vůdce.
Dokud nenabídnete srozumitelnou a přijatelnou alternativu, budu volit komunisty, a ignorovat volby budu, až už nebudu moci se dobelhat do volební místnosti. Jsem smířen s tím, že můj hlas je jako zrnko písku na poušti. Mnoho jiných je zmanipulovaných tak, či onak, ale v kritických okamžicích se spíše najdou řešení i potřební lidé k realizaci i potřebná shoda. Jestli ovšem lid dopustí zvlčení vůdců, dobře mu tak.

278960

13.11.2012 10:17

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Vopice 31.?.?.?

Reakce na 278960

Rozumím. Již vám zcela rozumím. A už také chápu, proč budete volit komunisty. Dobře se pamatuji, jak to tehdy bylo.

>Věcné by od Vás bylo ukázat, jak to u Vás v tom Opičákově či Dubíně vzkvétá jako důsledek ignorování voleb, případně tam pozvat nevěřící zvědavce.

No, spíš byste měl ukázat vy, jak to vzkvétá u vás. No nic. To jste zlehka vynechal.

>To, že je jiná situace než v roce 48 jste asi nepochopil, a že z toho plyne i jiný výsledek, to už vůbec ne. Takže Vaše závěrečné ubezpečování je pouze efektní plk.
>Nehodlám Vám tady dělat rozbory Vašich dalších plkáren...

Chápu. Pravdu máte vy. Ale raději si ji nechte pro své přitakávače. Pro mě to jsou obyčejné plky a já nehodlám dělat jejich rozbor.

>Obávám se, že Zvědavec přestává poskytovat korektní prostor pro diskusi a hledání shody.

Rozumím. Shoda by měla být tedy váš názor. Pokud má někdo jiný, nejedná se již o korektní diskusi.

>Dokud nenabídnete srozumitelnou a přijatelnou alternativu, budu volit komunisty,

Já jsem jí nabídl. Podávat trestní oznámení. Vy ovšem máte svoji pravdu, kterou se již neopovážím napadat, tedy že to udělá někdo za vás. Hodně štěstí, svěřte svůj osud do rukou komunistů.

Děkuji za vaše "podnětné" příspěvky.

278995

14.11.2012 7:51

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 278956

Doufám Opice, že mne omluvíte, snad se Vám ulevilo...
Ty gejzíry, to musel být přetlak.

279045

12.11.2012 13:01

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 37.?.?.?

Reakce na 278925

Dobře, voyto, kamaráde..[smích] Ani ty zdá se nečteš POZORNĚ, co se skrze polemiku s volebními disidenty snažím sdělit nerozhodnutým občanům. Takže speciálně pro tebe ještě jednou, a doufám naposledy, malé opáčko. A čti pozorně:

Pokud nemáš jiný, účinnější a dlouhodobě spolehlivý způsob, jak PŘITNOUT kupčíkům (kteří na tebe kálí a dělají si s tebou, dokonce i v rozporu se stávajícími zákony a pravidly, co chtějí) TIPEC, tak použij alespoň KAIZEN. Klidně tím, že zvedneš (svou kosher propagandou deprimovanou) prd-l a při krajských, parlamentních nebo prezidentských volbách podpoříš síly (zástupce), kteří se za TEBE a ostatní BEZBRANNÉ občany, když verbální teoretici a lidé, jako jste vy, to sami nedokáží, POSTAVÍ.....


Nebo ještě jinak:

Není pravda, že volby nikdy nic nezměnily. A pokud nezměnily, tak proto, že nebylo dost hlasů obyčejných lidí pro zastupce, kteří by ulhané pravicové kupčíky a farizeje včas a s dostatečnou rezervou (aby svazák nemohl využít přeběhlíky) PŘEHLASOVALI (např. v Senátu to funguje).

Pokud by lidé (kteří řeší problémy raději hubou nebo bezbrannými stížnostmí jako vy) zvedli pozadí a v době minulé při volbách podpořili SÍLY, které by se za ně postavily (copak se sociolog J.Keller včas veřejnost nevaroval??), tak bychom dnes neřešili Dukovy v podstatě již kupčíky uzákoněněné církevní odpustky, neřešili bychom zlodějny jako IZIP nebo kosher sKarty, neprodělali bychom na problematických CASACH a Pandurech, důchodci a nízkopříjmové skupiny obyvatel by neměli stále hlouběji do žlabu, atd, atd....

I to je ti málo, za těch pár kroků do volební místnosti, kamaráde???...[smích]


A Peace s tebou,

jansmith[smích]

278929

12.11.2012 17:44

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

dub 89.?.?.?

Reakce na 278929

tak řeknete nám už konečně mimo vašeho věčného chrastění stranickou kasičkou nahánějící dušičky=příspěvky, které že ty síly nám ho postaví?

a prosím konkrétně, a prosím doloženě, kecy mne nezajímají, protože nikdo vám nemůže dát to, co já vám mohu slíbit, že soustruhu...
takže podle činů prosím, jaké že jsou to ty síly v levé půlce, vedoucí nás spolu se silami v pravé půlce do zlatého středu?

a co se změní volením, mimo toho, že stranická prasata dostanou do koryta nasypáno víc a budou mít větši moc (a o nic jiného vám nejde)? protože nejen u nás, ale všude se nemění nic. žvásty o změně jsou právě jen žvásty prasat a jejich pomahačů, aby lidi donutili odevzdat jim svoji moc a nasypat jim do koryta.
(takže např. v americe lidi nechtěli válku, a tak volili jednu půlku, pk volili druhou půlku, a stejně skončili uprostřed. v anglii dtto. téměř veškerá populace proti válce, tak nejdřív zvolili levou půlku, pak zvolili pravou půlku. a přesto vždy skončili uprostřed. v německu lidi nechtěli platit výpalné bankám, tak zvolili pravou půlku, pak zvolili levou půlku, a platí jak mourovatí ať tam sedí levá či pravá půlka, neb výsledný vektor vede vždy doprostřed, tam kde jsou zájmy loutkovodičů, co volebním dementům předkládají na výběr svá různá prasátka.)

a příteli, jediným způsobem, jak systém delegitimizovat, je ho neakceptovat, víme. protože jakmile ho akceptujete a řídíte se jím, je legitimní.

ale chápu, že u volebních dementů je logika a myšlení slabým článkem v řetězu, neb oni doufají, že přestože jim jejich zvolené síly, co jim ho postaví, zatím pokaždé naslibovaly hory doly, ale pak nasraly na hlavu (a budou tak činit stále, protože to je podstata stranického systému a zastupitelské démográcie), tak jednou přijde den, a místo hovna jim na hlavu dopadne blahobyt.

jen škoda, že je to totéž, co slibují černoprdelníci v životě věčném, pokud tu budou ovce poslušny panstva a systému, jen v bledě modrém. místo nebem a peklem se ohání levou a pravou půlkou, místo království nebeského slibují změny a hodné pastýře/prasátka, která nic jiného na mysli nemají než blaho oveček, stejně jako pan biskup...

takže nepřekvapuje, že volební dementi, stejně jako všichni náboženští fanatici řídící se do hlavy vtlučeným dogmatem, nikoliv rozumem, neustále dokola opakují bezmyšlenkovitě totéž, a navzdory neustále dokola opakovaným svatým mantrám končí stále ve stejné prdeli. a dokud je lidi budu poslouchat, budou tam končit s nimi.
a bez mozku to nepochopí, takže diskuse s nima je stejná, jako diskuse se zarytým katolíkem...

278942

12.11.2012 18:16

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Vopice 199.?.?.?

Reakce na 278942

Souhlasím s každým tvým slovem, dube. Obdivuji tvoji trpělivost vysvětlovat pádnými argumenty, přes které vlak nejede, něco někomu, kdo je schopen maximálně do omrzení opakovat dokola to samé, vyhýbat se skutečným argumentům, neodpovídat na základní otázky (jako například co Jeník Smisů dokázal svojí účastí ve volbách atd.).

Místo toho se opět dozvíme to samé, občas s nějakou obměnou. Inu, Jeník Smisů je něco jako MoudroSSSSSSStrak. Oba píší dokola a do naprostého zblbnutí pořád nemlich to samé, občas prohodí pár vět, přidají nějaké nové jméno do svého seznamu, ale to je tak vše.

Skutečně, obdivuji tě. A k tvé závěrečné větě, to jsi trefil do černého. Ale o tom ví Jeník své. Samozřejmě, že se od něj žádné odpovědi nedočkáš, jen opět zopakuje to, co tu napsal již stokrát. Já od něj vyžaduji stejné odpovědi, jako ty, samozřejmě bez jakékoliv odpovědi. Ale to je o Jendovi již notoricky známé.

A ty, Jeníku, náš věrný a dobrý příteli a kamaráde, už jsi podal nějaké trestní oznámení, místo toho, abys čekal na volby a na to, že to někdo udělá za tebe? Nepodal? No tak to se ale nemůžeš divit, že to je pořád v hlubší prdeli. To bys mohl také čekat věčnost, na svého spasitele, který tě konečně každé čtyři roky nepodfoukne a neudělá z tebe naprostého debila.

278943

13.11.2012 16:20

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 2.?.?.?

Reakce na 278942

Kurňa, dube, kamaráde....[velký smích] Řekl jsem v tomto vlákně naposledy.....[smích] a ty mě (přes všechny mé dosavadní argumenty) znovu tlačíš do odpovědi...


Tak briefly a snad naposledy - o těch SILÁCH, které ty přes oči nevidíš:


Za prvé, nelze srovnávat poměry v USA a v ČR. USA jsou tam kde jsou právě proto, že většinový američan (ignorant a volební disident) byl spokojen s proamerickou propagandou svých vládnoucích kupčíků, k volbám nechodil (protože to přeci nemělo cenu) a odvolili za něj jiní.

V ČR, coby polistopadovém mafiánském banánistánu, ještě nejsou poměry zcela konsolidovány. Místní i zahraniční kupčící a farizejové zde ještě namají své úplně jisté - a pořád je co rozkrást...[smích] Navíc promodralí pokrytci nemají stále vše pod kontrolou a proto může dojít k takovým paradoxům, aby na prezidenta kandidovali i osobnosti, které farizejům po chuti nejsou. NEBO, aby zde dokonce mohla tolik let po havlomatu působit strana na odstřel (KSČM) s dávno vyčpělým cejchem minulosti... paradoxně strana, která se obrodila (bolševici přelezli do pravicové ODS) a nemá pro zloděje, kupčíky, kosher korupci a rozkrádání státu žádného pardonu....

Za druhé. Až budeš mít ve státě 2 kosher polit.strany a na prezidenta 2 prověřené kandidáty (jako v USA), tak to bude signál, že svým volebním hlasem již mnoho nezmůžeš. V ČR máš ale v přímé volbě na výběr dokonce kandidáta z lidu, který jasně argumentuje, popsal své názory v mnoha knihách a článcích, má svůj blog a NELEZE věrchušce do prd-le...

Ale ani TO-hle tobě (a dalším přemoudřelým kverulantům, kteří umějí jen planě, mimo mísu, filozofovat a bezbranně brojit proti Systému) nestačí k tomu, aby se zvedli a dali mu svůj hlas.

Vy si lidi jako on (ve své nasranosti a naivitě) radši SAMI v předstihu ODSTŘELÍTE a důvodů, proč je při volbách lepší sedět doma na prd-li, nebo se ukájet bezzubými stížnostmi k vrchnosti, máte v každé kapse deset...[smích]


Takže - KAIZEN, dube, kamaráde, KAIZEN...[smích] Tedy aktivita, a k tomu nadhled a smysl pro humor, je to oč tu běží...


A Peace s tebou i s vopicí, hestrojem, djb, Oraclem a samozřejmě i s nejmenovanou pí.vlajkonoškou ... váš velmi trpělivý kamarád a velký učitel,


jansmith[smích]

279009

11.11.2012 22:17

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

slak 77.?.?.?

Reakce na 278895

Je to o souvislostech příčin a následků ovšem nečekám(oni se zvolí bez potřeby druhých) že je to u některých pohon chápání a na to spoléhají loutkovodiči,no vy je nepotřebujete,spolehlivě házite perly sviním i když si myslíte opak.Ženský bych řekl dělala tralala,no vy užitečníte tak ku prospěchu,sysyfos se nehodí a skutečně to tak vypadá s těmi co bohužel tento systém drží,ovšem alternativu jak vytrhnout trn z paty jsem nezaznamenal,jen v dobrém a alespoň ten černý humor. Fakt je ten,že co se může pokazit se pokazí tak co jim v tom jejich pořádku trošku pomoct [velký smích] Jinak chápu naštvanost je to civilizační sešup a odpouštět můžou plechem pobitý

278899

11.11.2012 22:27

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

jansmith1984 37.?.?.?

Reakce na 278895

A na úplný závěr v tomto vlákně perlička, kamarádi...[smích]


Za upoutání herce Jana Potměšila na kol.křeslo může údajně sametová revoluce (rozuměj komunisti) a nikoli řidič... A než komunismus (ušlo mu, že šlo o socialismus), tak by byl raději na vozíku.

První článek
Druhý článek

Zajímavé jsou reakce čtenářů, které to hodnotí poněkud jinak..[smích]


Peace,

jansmith[smích]

278900

11.11.2012 20:03

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

Tyrannosaurus rex 178.?.?.?

Reakce na 278890

Ešte horší prípad, nebyť členom boľševikov a napomáhať im v postavení užitočného idiota v agitačnom vymývaní mozgov, keď už sú davy nespokojné s ich predchádzajúcimi obľúbencami, čo treba využiť. Sú dobrými boľševikmi na rozdiel od kariéristov, čo sa navrúbľovali medzi modroboľševikov. Komunizmus bol dobrým, nebyť straníkov, ktorí v stranu neverili, teraz očistení už nesklamú.
Tých čo opustili stranu urážaš, že zradili komunizmus alebo že prijali novú lživieru? Kedy si s tým začal?
Okamuru budú voliť červení boľševici alebo sklamaní modrí boľševici? Alebo nie je závažné kto ho zvolí? Modrí boľševici opúšťajú modroboľševikov, aj spoločné modroboľševické vyznanie? Nehľadajú v okamurovi nového proroka modroboľševizmu?
Zrejme treba pritvrdiť, aby sa propaganda rozplynula.
Každý, kto sa zúčastňuje volieb sa dopúšťa smrteľného hriechu pýchy, pretože seba povyšuje, domnieva sa že zvolí správne bábky, na ktoré po voľbách nebude mať pôsobnosť, nebudú si ho všímať, budú ho okrádať a klamať a on sa opakovane pritisne k novému objavu, napríklad okamurovi. Prekliaty je ten, čo dôveruje v človeka.
A keď už ním zvolení ho sklamú, „volič“ nevidí vinu v sebe, ale jeho vyvolencoch, alebo aspoň pozadí jeho vyvolencov, ktoré im znemožnilo napomáhať voličom, rozhodol sa zle a opäť sa rozhodne zle. Namýšľa si, že mu musíme dovoliť neustále zlyhávať, hoci jeho neschopnosť myslieť priniesla zásahy aj voči druhým.
Neprestajný kolobeh domýšľavosti, ale musím súhlasiť s niečím, niekto vyplakáva, že je takmer žobrák z nižších tried, obviňuje z vlastného osudu vládu a banksterov, ale aj tak nejde voliť, jeho pričinením by sa mohla zmeniť vláda a populistické plytvanie by ho mohlo nakŕmiť, alebo žeby nespokojenec vykonal vlastnú iniciatívu v prospech rýchleho zárobku, ale prečo by potom kňučal o vlastnej biede?
Kto odmieta vládu kvôli „ožobračovaniu“ je systémový idiot, pretože ak by sa znižovanie životnej úrovne nedotýkalo „voličov“, boli by spokojní a rozšafní a zaslepení. Opúšťajú vládu, lebo sa nedočkali ďalších pôžitkov, čo je výlučne vysvedčením nespokojných voličov, sebeckosť a mamonárstvo, a je úplne zbytočné sa na nich spoliehať. Majú čo chceli, vraždenie a zločiny ich od vlády neodlúčilo, ale závidia prijímateľom úplatkov.
Mňa nezaujíma či niekto nevolí, ale prečo už nevolí, nech sa priznajú ako spomínaná Jarmila, rozčarovaná bývalá havlistka a klausistka. Stádo OFcí, uplakanci dneška dokazujú, že demokracia je úpadková, nesmie sa dovoliť vyjadrovať sa nestálym a prelietavým „voličom“, nevedia postrehnúť kto ich klame, slepo dôverujú a urážajú nepriateľov ich straníckosti a nakoniec sami vypozorujú s časovým oneskorením, že ich modly sú ešte horšie.

278893

12.11.2012 7:33

RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách

p. 113.?.?.?

Reakce na 278888

...pravda , chodit k volbam resi hovno , nechodit k volbam to samy.... byt dementem nebo disidentem , tot otazka ..uz jenom byt ci nebyt.....a je tu jedna vec , zvolite ,nebo nezvolite spatne a mate na krku lybizaci a nebo syrizaci....predtim balkanizaci s thacizaci telesnych organu...,irakizaci nebo aspon afganizaci , iranizaci v budoucnu ....vyber skvely vskutku , z deste pod okap , z blata do louze rikavala moje babicka ....a ted babo rad...stejne za vas i za nas voli soudruzi z CIA a tak jsme ted bez vlady jako mnoho jinych statu , ponevadz vedeni podalo demisi , kvuliva devkareni , pokrok nastal ze behani za kurvama se dnes nemusia nazahaluje tedy do vznesenych projevu a la Kennedy /co ovce udelas pro Ameriku a pro me presidenta/..nebo luthrking....Ja mam sen ....zatimco my ostatni /nebarevni/ mame sny na ktery kazdej kasle zvysoka.....a nase povinnost svata je delat vse jen pro ty jejich sny...

278917

11.11.2012 14:26

Dobyvatelia

ppppp 95.?.?.?

Vždy som si kládol otázku, čím to je, kde sa rodia armády dobyvateľov. Kde je to ukryté v povahe, prečo vojak ide za niekoho bojovať. Lebo ak by anglickí vojaci nebojovali za dobyvateľov, tak by takí dobyvatelia neexistovali. Je to čisto za peniaze, nehľadiac na svoju identitu? Je to tak stiesnenými podmienkami, že tí vojaci volia toto riziko a tento druh "práce" ? Alebo nejaké ideologické presvedčenie, či náboženstvo?
Môže na to mať vplyv výchova, že sa ako decká nemali s čím hrať, majú málo svojich plánov a záujmov, a tak je im jedno, čo robia?
Alebo ide o vrodenú chamtivosť nejakej ľahko nákazlivej skupiny, a vidinu jednej z mála možností, ako sa dostať na úroveň šlapania sa po druhých?
Je to vedomie svojej neschopnosti prežiť za pomoci tradičnej práce v regióne? Je to falošná tolerancia vyformovania za takejto skupiny medzi tradičným obyvateľstvom?
Veď koľko vojakov padlo v amerických vojnách proti Indiánom. Sotva niekto z nich chcel zomrieť, zomreli, až "keď sa inak nedalo". Rovnako je to aj teraz v arabských vojnách, aj v tých plánovaných okolo Ruska, ktorého územie je dnes rovnako atraktívne, ako bývalá Amerika. Občas sa ale stáva, že do jamy padne ten, kto ju nastražil. Iba to niekedy trvá poriadne dlho.

278887

12.11.2012 1:22

RE: Dobyvatelia

petesv 2.?.?.?

Reakce na 278887

Nikdo nikde se nenarodil jako voják, zedník atd. Okolnosti utvářejí život. Taky žádný anglán se nenechal najat na loď nebo do vojska zbůhdarma a gratis. Doma to už nešlo vydržet na kysaném zelí, tuplovaně když došlo. Tak se šlo dobývat svět, za pár grešlí. Hudba z muzikálu je nádherná, ale... bylo to jinak.

278908

12.11.2012 15:06

Energia

Viny 77.?.?.?

Niekedy nám na porozumenie stávajúcich problémov chýba dostatočný nadhľad, ktorý môže v mnohom pomôcť a tiež snaha o vymanenie sa z "bežných vzorcov", môže byť nápomocná. Pracujem v oblasti, ktorá s energetikou veľmi úzko súvisí a tak trocha hlbšie vnímam dnešné trendy a tiež dôvody, ktoré vedú k tomu, čo vidíme okolo seba.

Na začiatku by sme mali opustiť pojmy ako Rusko, USA, EU... a podobné hlúposti, keďže sú to všetko (dúfam že už dosť evidentne),len imaginárne entity, tvorené reálnymi skupinami a jednotlivcami s vlastnými záujmami, náhľadmi a hlavne schopnosťami a obavami, ktorí sa však komusi zodpovedajú buďto priamo, alebo cez poberanie príspevkov a dotácií na svoje kampane a akcie.
Ďalej je potreba vnímať z nadhľadu situáciu vo svetovej energetike a skutočnosť, že zdroje tejto planéty sú obmedzeným systémom, by mala vždy figurovať v báze akejkoľvek úvahy. Ropa ani plyn tu zdá sa nebudú donekonečna, ak teda neberieme do úvahy teórie o tom, že ropa a zemný plyn sú tvorené priamo v Zemi neprestajne, úplne iným procesom než sa učí a teda stačí to len neprepísknuť v ťažbe. Viď napr Jerome Corsi a jeho "Abiogenic petroleum origin", zaujímavé. Je zaujímavé, že nedávno bolo objavené "fosílne palivo" resp hydrokarbóny na Saturnovom mesiaci Titan, kde zdá sa dinosaury nežili.....ehm... Ale pre tento prípad od toho úplne odhliadnime a považujme fosílne palivá ďalej za vyčerpateľné.

Ekonomika a hospodárstvo, rozdelenie síl vo svete, finančné skupiny, ktoré stoja na pozadí všetkého ostatného....to všetko je extrémne previazané a akékoľvek iné palivo, ktoré by sa oficiálne objavilo na trhu (nedajbože niečo ako studená fúzia, či Teslove dodávky "odvšadiaľ", ktoré sú nedajbože lacné), by to celé rozbilo. Ak sa zamyslíme hlbšie, tak naši terajší "vládci" nie su schopní sa adaptovať na tak jednoduchú situáciu, ako je situácia s Gréckom. Zmena, ktorá sa týka paliva, môže v jedinom okamihu rozvrátiť nie jeden malý štát, ale svetovú burzu a nastane búrka, oproti ktorej je dnešná Credit-swap kríza len jemnučkým uprdnutím. Nemožno očakávať, že zvrchu príde v najbližšej dobe k nejakému konsenzu. Teraz sa tu dostávame k tým jednotlivcom. Oni majú svoje pracovné miesta, ak väčšina z nás a tak ako väčšina z nás, môže mať problém prísť za šéfom vlastne s návrhom rozvratu vlastnej firmy. Z toho pre nás z toho vyplýva, že zmena musí prísť odzdola.

Ak sa na to celé však pozrieme, je tu jediné pojítko všetkých spomenutých účastníkov hry – jestvujúci monetárny systém, na ktorom sú závislí a ktorému slúžia. Je to však len entita, ktorej formu možno kedykoľvek zmeniť či zrušiť. Problémom je, že mozgová kapacita a vnímanie ľudí na rozhodujúcich pozíciách je natoľko obmedzené, že proste nemôžu priniesť skutočnú zmenu. Ak sa aj nájde pár jedincov, ktorí prekonajú strach a prídu s nejakým r...Automaticky kráceno

278933

12.11.2012 15:07

Energia 2

Viny 77.?.?.?

eálnym riešením, alebo pomenujú problém, väčšinou ich kolegovia zapnú black-out mód a prestanú vnímať, mozog proste vypne, pretože kdesi vzadu inštinktívne cítia, že ak by to vo svojom mozgu pripustili, museli by možno zmeniť úplne všetko, vrátane svojich oporných bodov. A to ich vráti naspäť do rovnakej paradigmy a ktorej vedia, že je zlá, nefunkčná, nezmyselná....ale vyvoláva menej strachu, než prípadné vystúpenie von.

Myslím, že sme svedkami snahy o zjednotenie sveta pod New World Order, aby si aktuálni výhercovia lotérie, ktorí doviedli svet do hrôz ktoré vidíme všade naokolo, mohli uchovať svoju moc a súčasne previesť zmeny o ktorých si myslia, že sú východiskami. Avšak nevidia, nie sú schopní vidieť, že ich obmedzenosť im nedovoľuje vidieť príležitosti a možnosti a tak na riešenie stavu, za ktorý sú sami zodpovední, používajú rovnaké nástroje, ktoré ten problém vytvorili. Bohužiaľ...

Zostáva to na nás, na obyčajných jednotlivcoch „tam naspodku“. Akýkoľvek systém, vládca, šéf, zákon, predpis, skupina...ktorá tu bola je a prípadne bude môže fungovať len vtedy, keď to akceptujeme a budeme podľa toho žiť my ostatní. Žije to z nás a nikoho iného než z nás. Už len pripustenie si, že je možné jestvovať na úplne, ale úplne iných základoch, než teraz, je obrovským krokom vpred. Ak si to čo i len pripustíme a začneme sa snažiť myslieť „out of the box“, z žulových pilierov pre tento systém, ktorými sme, sa zmeníme na piesok a celý ten nezmysel bude môcť konečne padnúť tam, kam patrí – na smetisko dejín.

- Čo je to drahá energia, ťažba....? Zabudnime na to, že jestvujú papieriky, nekryté ničím – ešte furt to platí?
- Prečo tie papieriky používame? Musíme, alebo chceme? Nemusíme....ale používame. Prečo?
- Musíme akceptovať nezmyselné predpisy obmedzených idiotov z EU a pod, alebo ich proste rešpektujeme, lebo si MYSLÍME že musíme?
- Čo je to tá kríza? Zmenil sa vzťah, pomer medzi reálnym dopytom a reálnou ponukou u reálneho tovaru a služieb medzi rokom 2007 a 2008? Ľudia sa ráno zobudili a už nechceli nové šaty, auto, dom, jedlo...teda zmizol dopyt?? Nie. Takže zmizla ponuka, zo dňa na deň zmizli firmy, alebo ich vyrástlo 10x viac cez noc? Nie! Tak čo sa zmenilo? No nič...reálne sa nezmenilo nič, len papieriky a virtuálne obchody sa v kasíno-rulete zamotali. Čo s tým, ja, vy...reálny spotrebiteľ? No reálne nič, len si MYSLÍME a SÚHLASÍME a AKCEPTUJEME konsekvencie vecí, ktoré s nami samými, s našimi reálnymi potrebami, reálnymi snami, reálnymi životmi vôbec, ale vôbec nesúvisia... Takže kto to môže zmeniť – tí hráči rulety? Tie obmedzené elity? Či tí služobníčci v politike, sediaci na teplých stoličkách v strachu o svoje fleky, pre sebe menšom zaváhaní? Nie....tí sú odrezaní od reality, sme to len my sami, každý jednotlivec.

Prvý krok je pripustiť si a uvedomiť si

278934

12.11.2012 15:07

Energia 3

Viny 77.?.?.?

možnosť, že VŠETKO je možné zmeniť, absolútne všetko. Druhý krok je prestať akceptovať veci, ktoré nás ničia a zotročujú. Znie to omnoho ťažšie, než to skutočne je...

278935

12.11.2012 20:20

RE: Energia 3

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 278935

Najťažšie sa ale mení vlastná hlúposť a pohodlnosť. Už len zo štatistických príčin. Takže "pánom" vôbec neprekáža, keď sa ku korytu dostane zlodej. Urobí len špinavú prácu pre ešte väčšieho zlodeja nad ním. Často sa stáva, že ten väčší zlodej potom toho menšieho odstaví, respektíve predstaví verejnosti. Ak napríklad neplní normy, alebo iba preventívne. O to ide. Vyššia hra. Vládne tu štruktúra lúpežníkov, ktorej sotva ide o ľudí, chce iba svoj profit. Džungľa v ružovom zabezpečená "ľudskými právami" a možnosťou "demokratických zmien".

278952

12.11.2012 22:57

RE: Energia 3

Viny 178.?.?.?

Reakce na 278952

Ak to akceptujeme, je to v poriadku...

278962

Příspěvků: 60

09.11. 22:59 F&T  Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
10.11. 00:57 petesv  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
10.11. 20:54 brasol  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 02:26 kitan  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 10:38 petesv  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 13:43 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 16:34 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 18:10 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 19:11 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 19:47 asdf  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 20:31 slak  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 20:59 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 21:43 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 11:38 voyta  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 12:51  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 16:57 Vopice  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 19:21  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 20:01 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 21:07 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 00:31  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 09:15 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 17:32 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 07:36  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 07:45  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 21:27  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 21:04 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 07:02  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 08:35 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 08:53  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 10:28  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 21:50 mtk  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
18.11. 11:57 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
19.11. 22:39 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
21.11. 12:50 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
22.11. 16:59 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
22.11. 21:36 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
23.11. 13:50 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
25.11. 04:16 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
02.12. 16:23 Oracle  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
02.12. 16:38 ppppp  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
02.04. 14:10 PetrBo  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 21:17 Vopice  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 22:33  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 10:17 Vopice  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
14.11. 07:51  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 13:01 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 17:44 dub  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 18:16 Vopice  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
13.11. 16:20 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 22:17 slak  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 22:27 jansmith1984  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 20:03 Tyrannosaurus rex  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
12.11. 07:33 p.  RE: Alespoň nám nezrujnují krajinu v čechách
11.11. 14:26 ppppp  Dobyvatelia
12.11. 01:22 petesv  RE: Dobyvatelia
12.11. 15:06 Viny  Energia
12.11. 15:07 Viny  Energia 2
12.11. 15:07 Viny  Energia 3
12.11. 20:20 ppppp  RE: Energia 3
12.11. 22:57 Viny  RE: Energia 3

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

53

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 110 čtenářů částkou 18 543 korun, což je 53 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Vážení čtenáři,

Do konce měsíce zbývají tři dny a my máme vybráno jen něco přes polovinu. Zatímco ceny všeho (a platy) rostou, dobrovolné příspěvky na provoz Zvědavce jsou stále menší. Pokud tento trend bude pokračovat, nebudu schopen udržet tento server v provozu. K nemalé radosti těch, kterým je Zvědavec trnem v oku.

Ve zkratce

Draze vykoupená výhoda očkování…27.09.21 17:25 Česká republika 2

Česko objedná bez výběrového řízení v Izraeli rakety, které nikdo nepoužívá.27.09.21 16:40 Česká republika 1

Tak se to podařilo. Zeman podepsal. Americká chátra vyšachovala Rusy z dostavby Dukovan. 27.09.21 16:18 Česká republika 4

Reflex má další důkaz, že servilní úředníci píší nezákonná opatření na Babišovo přání27.09.21 15:05 Česká republika 2

Připravujeme žaloby o náhradu újmy za duševní útrapy našich dětí proti hlavní hygieničce-připojte se!27.09.21 14:56 Česká republika 0

Německá volební urna27.09.21 14:44 Německo 2

Kouřením proti coronaviru27.09.21 13:18 Neurčeno 0

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 5

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 3

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
21,74 Kč
Euro
25,42 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,24 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
23,46 Kč
100 japonských jenů
19,55 Kč
Čínský juan
3,37 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
7,10 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 040,45 Kč
1 unce stříbra
491,40 Kč
Bitcoin
926 119,65 Kč

Poslední aktualizace: 28.9.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 894