Diskuze k článku

QE-4, krádež nekonečnou inflací socialistickým globálním zločinným syndikátem centrálních bank

Příspěvků 28

20.10.2012 4:34

V dnesnich dnech mame lidi,jez ziji zcela v jinem svete,nez my.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Presidentske volby v USA,jsou nekdy dobre k tomu,ze se ctenar neco dozvi navic,ale, take z toho navic jej muze trefit mrtvice.Je to vse,jako stat ve state.Jedni nemaji zadna prava ,druzi maji vyhrazena vsechna prava pro sebe.Nejvyssi inteligence cloveka na teto planete pripada k pachani nikdy nepotrestanemu zlocinu.Bankeri,politici,pravnici,policie ,to vse je jedna stejna mafie a jehoz konci je obcan, danovy poplatnik.
In Superrich, Clues to What Might Be in Romney’s Returns By Daniel Acker/Bloomberg NewsJAMES B. STEWART
On the face of it, Senator Harry Reid’s explosive but flimsily sourced claim that Mitt Romney paid no income tax seems preposterous. Mr. Romney has denied it, and without his returns no one can say for sure. But for someone who makes millions of dollars a year, would it even be possible? The I.R.S. disclosed that six of the 400 people in the country with the highest gross income paid no federal income tax at all. Evidently it is.
It so happens that this summer the Internal Revenue Service released data from the 400 individual income tax returns reporting the highest adjusted gross income.
http://www.nytimes.com/2012/08/11/business/in-the-superrich-clues-to-romneys-tax-returns-common-sense.html?_r&_r=0
Takze je zrejme,ze zbytek obcanu nad tech 400 nejbohatsich je zde k nicemu,kteri se daji oznacit za neuzitecne jedliky,nadbytecnou populaci s kterou se musi neco delat, takze pochopime tu politiku Stredniho Vychodu,jez prejde ve treti svetovou valku.O, to, vice nepochopime tleskajici publikum v presidentskych volbach,kdyz vlastne voli a tleskaji nekomu,kdo neplati dane a nebo jen minimum a tak poskozuje stat,ve kterem se chce stat presidentem.Svet touto cestou 400 nejboasich muze dojit ke svetovemu jedinci nejbohatsi z nejbohatsich,jez se vlastne stane panem ZEME,teto planety,jemuz astronomicke uroky z bank daji plnou moc a legalitu stat se majitelem teto planety,ale i rozhodnout ,co s temi,co ziji na "jeho pozemku".Pokud se dostane do role absolutniho vladce spolecne s bankama tak utvori sve vlastni zakony a prava s financni nemoznosti ztratit sve vysadni postaveni nad vsemi ostatnimi.Uz ted jsou plany na obrovskou lod,jako plujici mesto,ktere bude vlastne statem sam o sobe s nejbohatsimi lidmi na palube,jez z teto lodi,co by velitelstvi budou ridit udalosti na pevnine.Stoleta utopie se dnes stava realnou moznosti a muze zcela zmenit zivot na zemi.
In 1865 President Lincoln states: "I have two great enemies the Southern Army in the front of me, and the financial institutions in the rear. Of the two, the one in the rear is my greatest foe." In the same year on April 14, Lincoln is assassinated.

277525

20.10.2012 8:49

Článek pojednává o socialismu na ruby

Saša 24.?.?.?

Zavádí již v názvu, „..socialistickým globálním zločinným syndikátem centrálních bank“. Až později vysvětluje v čem ten „socialismus“ spočívá, což je v podpoře banksterů a nějakého promile elity. Tedy v opaku principu socialismu. Je to nesmyslné použití „sprostého slova“, podobně avšak více pravdivě jako se vyčítavě tvrdí, že president Obama je socialista neb 47 milionů Američanů, v nejbohatší zemi světa dostává poukázky na potraviny, aby nechcípli hlady, nějakou sociální pomoc dostává každý druhý.
Vložený obrázek
Jak poznamenává pan Nohejl, zcela nejbohatší Američané neplatí často zcela žádné daně a banky dokonce dotujeme. V našem tržním kapitalizmu vyhrává ten, kdo někoho trhne a nejsnáze se okrádá vláda (tj. daňoví poplatníci), důchodci, děti a bezmocní. Pokud kapitalismus soutěžil s „komunismem“ do 1989/90 tak v zemích severozápadní Evropy byly sociální „vymoženosti“ často porovnatelné. Po pádu naivně idealistického „komunismu“ nám kapitalismus světově pře-rozkvetl do formy několika majících a mnoho nemajících nic. Moc, což jsou peníze, se soustředila jen na vrchol pyramidy. Blížíme se zpět k otrokářství. Otrok nepotřebuje penzi nebo dokonce zdravotnictví. Vypůjčím si výrok pana MoUdrostraky: Zlí kommunisté (možná) lhali o komunismu, ale o kapitalismu pěli budoucím zinkajícím Pepíkům i lídlujícím Mařen/kám čirou, čirou, velice čirou pravdu!

277530

20.10.2012 9:37

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277530

to slovo je libertaránská propaganda kdy platí že když je někde něco špatně tak je to socialismus a je za tím určitě nějaký zakuklený levičák který číhá na svou příležitost aby mohl hodné pravičáky obrat o daně
a naopak když je něco dobře tak je to kapitalismus a je za tím pravičák který se snaží šatné věci napravovat ale hloupý volič který věří levičákovým populistickým slibům mu to kazí
tahle sorta pitomců jsou stejní jako svazáci za hluboké totality i když se ohánějí svobodou a podobnými pojmy jejichž význam ani sami nechápou

277532

20.10.2012 20:35

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

bigi25 78.?.?.?

Reakce na 277532

Lépe bych to nenapsal, jen bych doplnil dvě hlavní mantry libertariánů:
1) trh bez sociálních serepetiček, tzn. právo (a povinnost) vytvářet zisk za všech okolností a na všem bez ohledu na dopad tohoto konání na vše ostatní (lidské životy a zdraví, přírodu, morálku, atd.)
2) Bezpodmínečná ochrana majetkových a vlastnických práv, protože když už něco bezohledně nahrabu, nechci o to zase díky nějakým blbým ohledům ostatních přijít.

277548

20.10.2012 22:13

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 277548

Tento prispevok podpisujem!

ja len este dodam, ze je uplne smiesne, ako si clovek uzuzrpuje narok na nejake majetky, ci akesi autorske prava, pricom je to uplny nezmysel. Nebyt vyssej moci, tak by ludia ani neexistovali. ten kto stvoril cloveka je de facto jedinym a vylucnym drzitelom vsetkych dalsich prav na nieco, co clovek vytvoril. Pretoze keby niet tej vyssej moci a energie ktora vsetkym bez rozdielu bola dana na tejto planete, ludia by boli nicim. Uzurpovat si narok na nejake platenie niecoho je zlodejina. Plati snad clovek prvotnemu stvoritelovi nieco za to ze vobec moze na tejto planete oxidovat? Nuie, neplati, pretoze stvoritel za to nic neziada. Tak ani ludia nemaju ziadne moralne pravo nieco ziadat od druhych. fakticky vsetko na tejto planete je vsetkych kazdy sa narodil s holou ritou a rovnako tak si nikto nic do hrobu zo sebou nevezme.

277549

21.10.2012 0:40

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Zhuānxū 95.?.?.?

Reakce na 277549

Potom platí čo je tvoje, je aj moje, tak my to ihneď odovzdaj.
Boh stvoril ľudí a je ich vlastníkom, Boh sám sa teší z nich a požaduje jediné, aby Ho mali radi a boli s ním v nebi na veky, ľudia predviedli aj lenivosť, oplzlosti, vraždy a Boh naozaj nie je toho súčasťou, dokonca sa nepodieľal ani na stavbe babylonskej veže alebo odlievania modiel zo zlata. Boh umožnil človeku slobodne konať čo len chce, ľudské dielo je len majetkom človeka, ale rôzne diela sú súčinnosťou mnohých zložiek. Preto vznikajú spory, odmietajú platiť smerom do minulosti predchodcom, ale vyžadujú poplatky pre seba.
K tým nad tebou, libertariáni sú teoretici, preto nemôžu chváliť počínanie tých čo nevychádzajú z ich poučiek. Pre nich nie je dôležité čo sa vyrába, ani zbytočnosť tých výrobkov, ale postup samotnej výroby, či bol potrebný úradník na skontrolovanie návodu pre výrobu, či nebol výrobca káraný za neodvedenú daň. A každý mimo ich náboženstva predsa musí iba škodiť, to ten druhý je zodpovedný za neúspech, tým že nenasledoval ich vzorce. Modrí boľševici v ODS tvrdia, že strácajú podporu kvôli plneniu programu socialistov, akoby nebol ich vlastným, akoby ODS od počiatku nebola centralistickou jedinou možnou cestou.
Zisky bez ohľadu na dopady na prírodu a ľudí, teda nikto nesmie zasahovať do činnosti a potom volá na svoju ochranu gestapo, čo ak by aj iný chcel nasledovať jeho príklad a okradol ho.

277554

22.10.2012 4:42

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 277554

Bůh jako takový, je slovo hodně zprofanovaný... Židé a posléze Křesťané tak začaly řikat všem Politeistickým vyšším silám, avšak v Bibli je rozdělen na tři
Stvořitel - Bůh - Hospodin
O samotném stvořiteli tam je psána jedna věta.
Bůh, když jsem to více studoval by se dal přirovnat popisu 'Ega' od Budhistů.
Ač jsi sečtělí, jistě sis všiml když Eva s Adamem ukously Jablka poznání, zahalili se listy a i pak přezto tvrdily že jsou nahý. A Bůh neudělal nic jiného, než že jim dal kůži ( Kůže se získává převážně zabitím zvířete.. viz povídka o dvou bratřích kdy jeden zabil druhého.... ).
Spíše nežli poznání toho že jsou nahý, bych to viděl k tomu že mu zalhaly, ač nebyly nazý ( zahalený listy ) přec porušily jedno z 10 přikázání.
Kdežto Hospodin je spíše ten tvrdý 'otec' při výchově.

Ovšem musíme z toho vypustit samotnou předpojatost, a zabarvení vytvořené z vlastních představ.

277586

22.10.2012 10:04

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Olas 78.?.?.?

Reakce na 277586

Dovolím si Vám doporučit něco málo z pravopisu českého jazyka:
- Židé a posléze křesťané tak začaly (oni začali)
- Politeistickým (Polyteistickým)
- Ač jsi sečtělí (ty jsi sečtělý - oni mohou být sečtělí)
- Eva s Adamem ukously (oni si ukousli)
- přezto tvrdily (přesto ... oni tvrdili)
- že jsou nahý (jsou nazí)
- poznání toho že jsou nahý (toho, že jsou nazí)
- že mu zalhaly (oni mu zalhali)
- ač nebyly nazý (zahalený listy) přec porušily (nebyli nazí ..zahaleni listy... přec porušili)
Je škoda, že se díky hrubkám jaksi stratila myšlenka. Jinak jen na okraj. Bůh udělal smlouvu s Židy, o křesťanech se jaksi ve Starém Zákoně nezmiňoval. Koho si vzal Kain za ženu k splození dalších poznamenaných dědičným hříchem... ?
Doporučuji nejdříve k prostudování "PRAVIDLA ČESKÉHO PRAVOPISU -školní vydání". Nejsem ateista (díky Bohu) pouze nevěřím církevním dogmatům a jejich vykladačům. Mějte příjemný den.

277594

22.10.2012 19:20

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 277594

Teda, díky žes mě ještě opravil. ČJ mi dělá problémy, nejvíce však y/i které záměrně neposuzuju nijak dlouho.

277619

23.10.2012 0:27

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

p. 123.?.?.?

Reakce na 277594

..se vytahujes na nekoho kdo ma anglicky jmeno a pustil se do jazyka anarchie bez stalych pravidel....jdy se vicpat

277639

23.10.2012 5:08

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 277586

Ja mam dojem,ze svet tvoril Pan Buh,ale dodelani sveta je vsechno Made in China,az do dnesnich dnu.
Konec legrace,nebot vse na co pohlednete je Made in China,jakoby uz domaci prumysl nebyl,v Australii je to 95% prumyslu ,co odeslo do zahranici za levnejsi pracovni silou.Mnozi prisli s vlastenckym heslem ,Made in Australia,prosim cely vyrobek byl udelan v Cine,jen ta cedulicka :made in Australia ,byla prava,jinak nic vic,Kupujici,vlastenecky smyslejici sli tedy do obchodu projevit sve vlastenectvi ciny a koupili mnohem drazsi vyrobek s cedulickou Made in Australia ana druhe strane bohujici klokan a vysledek,takto prosperujici majitel obchodu,nakonec v dobre reklame na vydelek prodal ten obchod,tovarnu do zahranicnich rukou,dnes,napriklad v Melbourne 85% stavebnich zakazek,pres uplatky konci v cinskych-indickych rukou.Socialismus klepena dvere Australie,v supermarketu koupite zeleninu"made in New Zealand"ovsem z cinske farmy,co si tam cinane koupili,podobny obrazek zacina v Australii s nakupem farmy a ujistovanim od politiku,ze to je jen maly kousek zeme ,jez prodavaji cinanum ,kteri odtud budou vyvazet treba zeleninu,"made in Australia",takze,vlastenectvi prispiva k vyprodavani zeme do cizich rukou,vse,ovsem ne nahoda ,ale ,ucel jedne svetove vlady,jen, tak na okraj zkuste si koupit farmu v Cine,asi je to tim ,ze cinsti politici jsou vic evlatenecti,nez Novo Zelansky a Australsky.Vecer nas TV ujistila,ze chemikalie,ktere pouzivaji Cinane na farmach,maji dopad na nase zdravi a tak se ptam proc nenamocit "rypak politikum do takoveho chemickeho koryta"jako soucast odmeny za jejich cinnost, ne s vysackou Australia,ale "China"nebot slouzi Cine ane Australii,tak i v Kanade a V USA.
Proste cesta k jedne svetove vlade je cestou,jez mnozi nepreziji.
3000 doctors putting patiens on'death list' that single themout to be allowed to die.
http://www.dailymail.co.uk/health/article-2219351/three-THOUSAND-doctors.....
Co, myslite,budou nam davat "LEK""-Made in China?"

277648

22.10.2012 3:00

RE: Článek pojednává o socialismu na ruby

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 277532

Prosim Vas pekne pane Aristokrate prestante se buzerovat temi pravicaky a levicaky vzdyt to je nehorazny nesmysl.Ti kteri se poucili z historie vedi ze Sovetsky komunismus byl vubudovany a vyplaceny nejvetsimi korporacemi a nesmirne bohatymi jednotlivci ze Zapadu z Vychodu rozhodne nebyli Nemecke a Americke banky financovaly tuto masovou vrazdu lidstva, budu jmenovat pouze tri obrovske Americke korporace Ford, General motors, ATT.a mnoho jinych prevazne tam kde byl olej a nerostne suroviny. Z jednotlivcu vyjmenuji pouze jednoho nesmirne vlivneho jedince pana Armanda Hammmera. Je zajimave ze prevazna vetsina patrila do stejne kupy a to same Sovetsti "vudci".tyto pravicacke a levicacke nesmysly byly vetvoreny v Basileji ke konci 19 stoleti na zblbnuti verejnosti

277582

20.10.2012 20:33

geniální článek:

te 85.?.?.?

http://www.vasevec.cz/blogy/sergio-di-cori-modigliani-argentina-nazorny-priklad-monetarni-suverenity

je tam popsáno vše a hlavně srozumitelně, že tomu mohou porozumět i věcí jako FED neznalí lidé

http://www.vasevec.cz/blogy/sergio-di-cori-modigli...

277546

20.10.2012 23:34

Návrh LD na založenie Cables Business Bank je

Zhuānxū 95.?.?.?

obdivuhodný, alebo nesúhlas autora s INFLAČNOU vojnou proti Iránu, ale jasného ideologického fanatika namiesto počtu obetí viac rozžiali stúpajúca cena ropy.
Vychádza z predpokladov, že PIIGS utrácali na účet kreditky nemeckých daňových poplatníkov a že euro je slabšie ako bola marka. Nemecko chce zachovať silné euro ako zdravú menu a dôsledky sa dostavili, nemecké mzdy klesli o 10 % ale pracovné náklady mimo nemecka stúpli o 40 %, miera nemeckej inflácie je vyššia, ako dôsledok slabšej meny, čo má za následok pokles miezd a nižšie výdaje, kvôli dovozu inflácie z eurokrajín mimo nemecka, kde utrácali. Nemecké hospodárstvo rástlo menej, než by rástlo, keby bolo mimo eurozónu. Nemeckí pracujúci 10 rokov pracovali za nič.
Pokiaľ by aj všetky boľševické náreky nad vykorisťovaním usilovných Nemcov bez dlhov a plytvania boli pravdivé, čo to má akože znamenať?
Kto sa nemcom prosil, aby sa vynárali v ich hlavách smernice a usmernenia a vyhlášky a zákony a odporúčania a nariadenia a pokutovanie a hrozby a špicľovanie a trestanie neposlúchnutia byrokratických nezmyslov zrodených v lebeniach prusko–nacistických pohrobkov. Nie, nie súdružkovia, ak ste už dokázali vymlieť makovice mnohým, ktorý v eú videli rýchle spočinutie vlastného bohatstva, tak sa nesmiete sťažovať. To majú napĺňať maastrichtské kritériá, lisabonské zmluvy a ďalšiu agendu zadarmo, dokonca predať a rozobrať vlastné podniky, otvoriť trh len tak? Hlupáci si žiadali eú, aj euro a vy ste im to umožnili, tak musíte platiť výpalné.
Navrhuje dlhové riešenie pre grécko a ďalších
A ak chcú udržať silnú menu musia prijať zníženie miezd a vládnych výdajov a schodku, aby zvýšili konkurencieschopnosť na trhu
B alebo opustia eurozónu a budú tlačiť nekryté prachy až do bankrotu, inflácia vygumuje hodnotu dlhu, kúpnu silu miezd a úspor a zvýši konkurencieschopnosť

277551

21.10.2012 0:13

Teoretické riešenia sú pripravené, schodok

Zhuānxū 95.?.?.?

rozpočtu grécka a ostatných je v neudržateľnom pomere voči HDP a svojim počinom sťahujú aj ostatných.
Ale zjednocovanie sveta sa nedá nijako zastaviť, veď napokon má vzniknúť svetová mena, aj spolu s afrikou, Bangladéšom.
Žiadajú si zároveň žiť nad pomery aj silné euro, chcú obviňovať druhých za vlastné zlyhania, rozhadzovačnosť, odmietajú sa uskromniť bez navýšenia vlastnej hospodárskej hodnoty.
Nepredpokladám, že sa niečo obráti, impulz by musel prísť z vyšších globalistických kruhov, aby prehodnotili vlastné plány, aspoň ich pozdržali, upravili ich priechodnosť.
Autor je veľmi naivným, pretože bankster je dostatočne vplyvným, aby poslúchal a zväzoval sa náboženskými guru, či náhodou neporuší svojimi kontaktami na vládnu moc ekonomické pravidlá dajakého slobodného trhu?
Slobodný trh je náboženstvom a aká je vaša sila prinútiť kohokoľvek ho rešpektovať? Žiadna, takže vám zostane len teoretizovanie v ghete, vyplácajú daňovníci jeho banku, koná vo svoj hospodársky prospech. Bankster zvíťazil na slobodnom trhu, využil svoju silu a zničil ostatných, pretože ak by sme mu zamedzili jeho moc, tak tým aj trhové prostredie sa stratí. Alebo niekto s najväčšou mocou vnúti svoju predstavu trhu, on ako najvyšší korigovateľ, ktorý aj zruší trh, alebo vytvorí nové zásady pre nový trh. Úspech banksterov je stelesnením trhu, len vy nariekate, že vás okrádajú, že sú elitou, že vás ničia a nechcú sa rozdeliť, že je vylúčené, aby získali obrovskú moc. Potom musí stáť niekto nad trhom, rozhodca, poznáte takého? Chceli by ste azda zakázať banksterom uplatniť ich styky? Nie je to socialistické? Na trhu víťazia silní, prečo by bankster nesmel mať spojencov v politike?

277552

21.10.2012 7:28

RE: Teoretické riešenia sú pripravené, schodok

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 277552

V jednom máte stoprocentní pravdu: Banksterismus je finálním plodem Trhu bez přívlastků, stejně, jako je AIDS, kapavka, žloutenka či syfilis obvyklým finále bezuzdného sexuálního řádění.

Zinkajícím Pepíkům a lídlujícím Mařen/kám by měli od teď rodiče klást na srdce: Pravicuješ a čteš slavné Poučky Prof. Big Toonnela? Pak skončíš Ty a Tvá rodina v budoucnu u exekutora a místo poštovní adresy bude Tvá pošta směřovat na Obecní úřad.

Protože ale zinkající Pepíci a lídlující Mařen/ky tuto zkušenost za 40 let zlého Bolševíííka neměli - a nebyla jim dostatečně natlučena do hlavy Malým Bobešem, vzývali slavné Poučky Prof. Big Toonnela, holdovali peněžům "...co nesmrdí..." - a sklízejí nyní ovoce mdlého rozumu svého. Tečka.

Na Západ od Pepíků a Mařen/ek je to podobné, přestože nezažili reálsocialismus. Šarkécy s Bruni Francouzům našeptali: Prodejte po staletí budovaný sociální stát za vidinu Dallasu pro každého Francouze: A ejhle: Francie iHned začala upadat, zatímco zlé přerozdělující Německo a vysoce zdaňovaná Skandinávie, držící se neposlušně sociálního státu, rostly o to strměji, čí Francie a další pravicující a sociální stát likvidující idiocie se rozkládaly [mrknutí jedním okem]

EU není cíleně likvidována a demontována proto, že by byla n-e-ú-s-p-ě-š-n-á. EU musí být zlikvidována proto, že by (podobně jako Německo) v podobě sociální unie byla schopna do sebe nasát a tím destabilizovat celý okolní svět. A pokud by nasála i zlé Rusko, stala by se automaticky prosazovatelem zlých ruských geopolitických reálií a zájmů.

Vložený obrázek

Proto ti, které nesmíme autocensurně jmenovat, rozhodli o popravě EU a to cestou nejprve Islandu (jako pilotu) a poté o odlupování Řecka a dalších PIGS. To, že do Řecka i Islandu byly dluhy "n-a-p-a-š-o-v-á-n-y" podloudně židovskými bankéři či do Řecka přes Goldman Sachs, je nezastiratelné.

Přesto, anebo právě proto, je Německo i Skandinávie, nejtvrdším oříškem: Vysoce přerozděluje, vysoce zdaňuje - a přesto je nejvíce konkurenceschopná. A banksteři coby ShabesGOJim těch, které nesmíme autocensurně jmenovat, nyní naráží na nezdolatelný problém, protože v Německu a Skandinávii slavné Poučky Prof. Big Toonnela jaxi nefungují [zmaten] [oči v sloup] [vyplazený jazyk]

Proto my zatím pravicujme, tunnelujme, humanitárně druhé bombardujme - o očekávejme věci příští.

277558

22.10.2012 7:21

RE: Teoretické riešenia sú pripravené, schodok

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 277558

Zaujímavý pohľad.

277588

21.10.2012 12:59

...

Mirra 89.?.?.?

mě přijde asi nejzajímavější šoková alternativa náhlého vystoupení BRD z unie a vytvoření hospodářského paktu s rostoucím Ruskem. Byl by to perfektní tah a tyto dvě země by se staly jádrem nové mohutně rostoucí hospodářské zóny. Francie a Itálie by zřejmě dostaly volbu zda se připojit (obě mají s Ruskem dost dobré vztahy) a zbytek by se zřejmě chtěl také připojit a buď by se euro obnovilo nebo by vznikla nová měna podložená kvalitním hospodářstvím Německa s také zajímavým ruským technologicky pořád dobrým průmyslem a hlavně ohromnými surovinovými zdroji. A my jako tranzitní země by jsme na tom byli také dobře. Jenže tomu budou chtít USA zabránit protože takový gigant co by vznikl by je odsunul na druhé místo.
Osobně mi tato verze přijde nejsympatičtější protože alespoň by se jednak konečně zrušilo dělení na "Západ" a "Východ" a zároveň ukončilo zahnívání ekonomiky založené na ničím nepodložených penězích.

277564

21.10.2012 21:34

RE: ...

anonym 87.?.?.?

Reakce na 277564

pekná myšlienka, len je otázne, či Merkelová, alebo jej nástupca sa uspokoja s čellom, alebo basou, lebo orchester, kde bude Rusko, bude Rusko hrať prvé husle. A tak to má byť.
Vzostup utláčaného Slovanstva je nevyhnutný a verím že neodvratný.

277576

21.10.2012 23:53

Dydlují jak dlouho budou z lidí dělat dydly?

Dydlace 77.?.?.?

Reakce na 277576

Pokud to má být Merkelová,nechápu co se lidem stalo??Reál nukleární velmoc Francie si může vybrat zdroje,potenciál lidí a i vino-ženy
-spěv Italii s bohatýrským a charakterním Ruskem a mohou vytvořit hospodářský ekonomický ráj podložený hodnotami ,na rozdíl od ubožáků machrujících na stříhané ovce tisknoucích v fedu zmar i pro sebe,nebo jak si poudaj volovení,málo ne,zrůdičky půjdete ze scény i s tiskárnou rezervní měny.

277579

22.10.2012 0:18

RE: ...

zxc 37.?.?.?

Reakce na 277576

konec konců, ti takzvaní germáni se od slovanů zas až tolik neliší... http://www.marava.sgo.sk/Sloveni%20najgermanskejsi...

277580

23.10.2012 12:17

RE: ...

Mirra 89.?.?.?

Reakce na 277580

to jistě ne, základ je stejný a obě větve jsou něco jako nevlastní bratří se všemi důsledky které z toho plynou.
Germáni akorát přišli do Evropy dříve a jejich jazyk se smísil s latinou, kdežto Slované kteří přišli později si uchovali více z vlastní řeči. A ovšem rozdělovalo také náboženství - Germáni spadají do katolické sféry a Slované si vzali základ z Východořímské říše a jeho pravoslaví které nikdy nebylo tak agresivní jako římský patriarchát...

277660

22.10.2012 4:18

Socialismus neni Komunismus

Rod Sacketts 84.?.?.?

Komunismus - společné vlastnictví majetku, někdy i žen (Platonův stát); utopické prognózy sociálně spravedlivé společnosti;(v anarchizmu) všeobecná rovnost; (v marxizmu) společenské vlastnictví výrobních prostředků a odměňování podle potřeb; politická a ideologická teorie a praxe komunistických stran

Sociální - týkající se lidské společnosti, společenský; týkající se snahy o zlepšení společenských problémů; týkající se životních podmínek jednotlivce ve vztahu ke společnosti; týkající se živočichů žijících celý život pohromadě

Jinak celkem k tobě cítim sociální apetenci.
Taky občas udělám chybu... Když špatně krátim mocniny a pak to vyjde v jiném měřítku....

277584

22.10.2012 10:18

RE: Socialismus neni Komunismus

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277584

pitomost
komunismus není společné vlastnictví ale společné NEVLASTNICTVÍ ale užívání ku prospěchu všech
co se týče zespolečenštění majetku marx se na toto téma vyjádřil volně cituji že řešit problémy buržoazní společnosti zespolečenštěním majetku je jako řešit problémy manželství zespolečenštěním žen prostě pitomost a klasické zbabělé únikové řešení
komuismus je pozitivní překonání soukromého vlastnictví zespolečensští je negativní překonání soukromého vlastnictví a v tom je ten zásádní rozdíl
prostě je třeba si uvědomit 2 věci za prvé že majetek a přírodní a jiné zdroje a bohatství je tu proto aby se z něj těšili všichni za vzájemné kooperace při jeho budování a zvelebování tedy ně pod knutou nějaké státostrany nebo nějakého kapitalisty což je v tomto případě jedno a to samé
lidi si ale musí uvědomit že majetek má pro mě hodnotu ne protože ho vlastním ale protože na jeho vytvoření bylo třeba přírodních zdrojů které jsou zde pro všechny ne jenom pro lidi ale pro vše živé a mrhání těmito zdroji je špatné
v kapitalismu naopak je vlastník něčeho a to prodává ostatním za peníze a když lidé peníze na zakoupení nemají tak se to něco zničí což považuji za zločin na úrovni koncentračních táborů a justičních vražd

277595

23.10.2012 2:46

RE: Socialismus neni Komunismus

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 277595

Opet to mate trochu popletene. Komunista je socialista v rychlosti snazi se vytvorit jeho obludne cile nejrychlejsi cestou. Nejrychlwjsi cesta se vetsinou dosahne se samopalem v ruce. socialista je trochu vic rafininany a dokaze sve nesmysly uvest do praxe s legislacizakonem vysledek je doslova stejny.Zotroceni lidstva. Vsichi jsou ucednici Marxe a Engelse. Dvou nejvetsich zlocincu v historii lidske spolecnosti,Bile, cerne ci zlute.

277644

23.10.2012 3:13

RE: Socialismus neni Komunismus

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 277644

Socialista se snaží zlepšit život ku prospěchu všech... K Moci se tu ve 48" dostali komunisti, se podivej jak to bylo v 68' kdy jsme nemohly zavést svobodnější Socialismus, ale byly jsme drženi v komunismu.
Komunismus - Sebrání majetným majetek a dáno společnosti ( ve zkratce )
Kapitalismus - Bohatí si koupí na co mají, tim můžou bohatnout. A chudí si koupí to co si můžou dovolit.

Se podivej, že v historii od blízké doby předcházejcí Zlaté Bule Sicilské jsme měly sice pár zářných chvil, ale většinou to skončilo nátlakem z jiných stran. ( Nepočitám vyvraždění Husitů mezi sebou, kde šlo o třídní boj Bohatý aby byly bohatší a Chudý aby měli něco víc než dřinu )

277646

26.10.2012 5:55

RE: Socialismus neni Komunismus

Rod Sacketts 84.?.?.?

Reakce na 277644

Hnědou rasu která touží po prodeji všeho státního a jen získání moci díky tomu že má svě ne/zaměstnance občany si nejmenoval...
Myslim tim Ortodoxní Kapitalisty. Kteří vládnou v zemích kde stát jediné co dává pro lidi jsou peníze do vzdělání pro sebe vyměřených lidí.... No a možná podpora soukromého sektoru ve smyslu zamezení volnému trhu.

277856

22.10.2012 16:44

Jednoduche reseni

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

http://www.novinky.cz/ekonomika/282347-cesky-ekonom-v-mmf-razi-cestu-k-odbourani-dluhu-chce-zestatnit-penize.html

277610

Příspěvků: 28

20.10. 04:34 Robert Nohejl  V dnesnich dnech mame lidi,jez ziji zcela v jinem svete,nez my.
20.10. 08:49 Saša  Článek pojednává o socialismu na ruby
20.10. 09:37 aristokrat  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
20.10. 20:35 bigi25  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
20.10. 22:13 Peptalkin  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
21.10. 00:40 Zhuānxū  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
22.10. 04:42 Rod Sacketts  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
22.10. 10:04 Olas  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
22.10. 19:20 Rod Sacketts  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
23.10. 00:27 p.  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
23.10. 05:08 Robert Nohejl  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
22.10. 03:00 lindsay  RE: Článek pojednává o socialismu na ruby
20.10. 20:33 te  geniální článek:
20.10. 23:34 Zhuānxū  Návrh LD na založenie Cables Business Bank je
21.10. 00:13 Zhuānxū  Teoretické riešenia sú pripravené, schodok
21.10. 07:28 MoUdrostrak  RE: Teoretické riešenia sú pripravené, schodok
22.10. 07:21 Oli63  RE: Teoretické riešenia sú pripravené, schodok
21.10. 12:59 Mirra  ...
21.10. 21:34 anonym  RE: ...
21.10. 23:53 Dydlace  Dydlují jak dlouho budou z lidí dělat dydly?
22.10. 00:18 zxc  RE: ...
23.10. 12:17 Mirra  RE: ...
22.10. 04:18 Rod Sacketts  Socialismus neni Komunismus
22.10. 10:18 aristokrat  RE: Socialismus neni Komunismus
23.10. 02:46 lindsay  RE: Socialismus neni Komunismus
23.10. 03:13 Rod Sacketts  RE: Socialismus neni Komunismus
26.10. 05:55 Rod Sacketts  RE: Socialismus neni Komunismus
22.10. 16:44  Jednoduche reseni

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 0

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 0

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 772