Diskuze k článku

Dluhy

Příspěvků 85

11.10.2012 7:16

Ale v EU to vedi vsichni.

none 85.?.?.?

Moc dobre znaji Islandskou cestu. Ovsem Eurozona a EU neni Island. Je najivni se domnivat, ze to co lze aplikovat v malem narodnim state, lze aplikovat vsude.

Pojistkou proti podobnym "divokym", ovsem nadhernym resenim jsou Evropske smlouvy, LS a Evropsky soud. Bohuzel.

Vse, co se po prevratu odehralo melo svuj jasny, predem urceny cil, vysledek vidime. Kazdy jeden krok, kazda smlouva, kazdy podepsany Euroatlanticky car papiru, slouzil jako pojistka proti moznym protestum. A zaroven garantoval neustale se zvysujici zisk globalnim hracum.

Nyni je pozde, na vse. O Islandu nemuze byt v soucasnem slozeni EP a megakravou Merkelovou v Nemecku, ani rec. Mimochodem, to Nemecko je nejvetsi problem. Da se rict, co nestihl Hitler, dokoncila Merkelova. Bez pardonu.

Takove Recko, Spanelsko se nikdy nezotavi. Ani kdyby jim (hm, tedy bankam), posilali dotace 100 let. Nakonec cely svet skonci pod max. 10 megakorporaci.

Kdyby se melo neco podnikat, v prvni rade porusit smlouvy, odkopnout se od globalniho trhu. To by v pocatcich zpusobilo nedostatek/nedostupnost zbozi. To by melo obrovsky dopad pro vyvoj technologii a min. 10 let by republika byla v pruseru. Tech 10 let by se ovsem dokonale dalo vyuzit na obnovu potravinove a energeticke sobestacnosti. A hlavni bod, do ktereho se nikomu nechce, dokonce ani Recku:

ZEME MUSI PROJIT NEJDRIVE BANKROTEM, ABY SI VUBEC MOHLA DOVOLIT ODEPSAT CAST DLUHU. TO JE PROBLEM PRO VETSI NARODNI STATY, PRO EU JAKO CELEK - NIKDY NEPRICHAZI V UVAHU.

276904

11.10.2012 8:42

úplný súhlas

jan26 195.?.?.?

Reakce na 276904

Vystihol Ste to. "Konšpiračné teórie", ktoré tvrdia, že eurointegračné kroky EU sú jedným z radu krokov smerujúcim ku svetovej vláde, sú pravdivé. Áno, je to spiknutie finančnej oligarchie, ktorá pracuje na svetovláde. Dlhové otroctvo a demontáž samostatnosti národných štátov pod rúškom liberalizmu, morálny a populačný rozklad Európy, sú hlavnými nástrojmi. Môžeme len dúfať, že tak ako v minulosti stroskotali plány na svetovládu (od antických čias podnes), aj teraz sa psychopatickým štruktúram jej plány nepodaria. Svetovláda je snom šialených mocných od pradávna. Snívali o nej vládcovia Ríma, Perskej ríše, K. cirkvi, Británie, Nemeckých ríší, ZSSR i Islamisti. Myslím si, že i keď sú obrezaní bankári blízko svojho cieľa, stále sú tu vážne prekážky a dochádza im čas.

276910

11.10.2012 21:46

RE: úplný súhlas

pje 195.?.?.?

Reakce na 276910

Tou překážkou je jejich vlastní nástroj dominance - zmíněná úvěrová emise při zákonem posvěceném vytvoření peněžních aktiv bez faktického zdrojového krytí. Finanční systém má genetickou vadu vnitřního nekontrolovatelného bujení a proto tu máme finanční bubliny, finační krize a finanční podvody navzdory exkluzivitě v podobě nezdanění finančních transakcí DPH (peníze nejsou zboží bez výjimky). Transakční daň je tak jediným návrhem na účinnou regulaci neproduktivních finančních transakcí.

276955

11.10.2012 8:53

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 276904

Ak pominieme iné, omnoho väčšie zmeny, ktoré sa dnes odohrávajú a budeme hovoriť len o ekonomickom riešení - komplementárne meny. Je to zmena paradigmy. Už sa to deje, globálne, len to nieje vidieť.

Pozrite na www.lietaer.com. A nieje sám, modely sú práve dnes aplikované do praxe. Oligarchia ekonomických žralokov skončí v momente, keď ľudia upustia od používania ich papierikov a priklonia sa viac ku iným formám výmeny služieb a tovaru, napr prostredníctvom lokálnych komplementárnych mien. Konsekvencie sú drtivé.

Veci sú ďalej, než si myslíte....táto chujovina tu onedlho končí [smích]

276912

11.10.2012 10:14

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

Viny 77.?.?.?

Reakce na 276904

Ak viete po anglicky, tu je jedna z nespočet case study: http://www.lietaer.com/2010/03/the-worgl-experiment/

Všetko už je vymyslené a dokonca odskúšané, len.....

276917

11.10.2012 12:21

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 46.?.?.?

Reakce na 276917

Kdo neví po anglicky, tak mu ty principy popíšu jednoduše. Jedná se o opačný mechanismus k úročení. Ukládáním totiž peníze ztrácí v tomto případě na nominální hodnotě.
Jak je to těžké na pochopení, tak je to principielně velmi jednoduché a vlastně to lze aplikovat okamžitě a kdekoliv jako „komunitní měnu“. Vtip je v tom, že peníze nejsou hodnotou, ale ekvivalentem hodnoty (poměřovadlem), proto aby měly smysl, je třeba je udržovat v oběhu a ne je akumulovat na účtech. To vede ke zcela přirozenému důsledku. Lidi se nespoléhají na virtuální cenu, kterou představují peníze svým nominálem, ale spoléhají se na své schopnosti něco vyprodukovat, a tím se zabezpečit. V opačném případě je naopak tzv. úspěšný ten, který nacpe největší pytel.
Tento netradiční způsob vyžaduje společenskou dohodu a ochotu na ni přistoupit a samozřejmě také reálnou moc ji obhájit. A tady je problém ze všeho největší. Vyžaduje samostatné subjekty, které jsou následně schopny se sdružovat a spolupracovat, a tím jde proti akumulaci zdrojů, a tak vlastně ohrožuje každý společenský řád.
Právě proto se nikde neudržel, nebo vůbec nechytil. Lidé jsou stádo, proto si něco takového nezaslouží.

276926

11.10.2012 19:47

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 276926

Ale to nie je nič netradičné. To len gojimom natrieskali obrezaní do gebúľ že peniaze sú tovar a nie platitlo.

276950

11.10.2012 20:58

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 37.?.?.?

Reakce na 276950

Když už něco poznamenám, tak ať to aspoň dává smysl.
Tradiční je to, co je obvyklé a zažité. Takže zažité je to, že peníze fungují i jako poklad. Lidé si je od nepaměti syslí na horší časy.
A to má být vynález afrických domorodců? Obřízka je doma v centrálních oblastech Afriky a evropské kultury na ní pohlížely jako na prmitivismus hodný tak akorát otroka. A tihle domorodci jako nějak vtloukli helénské aristokracii to (peníze vynalezli Řekové), že se jedná o poklad? [oči v sloup]
My jsme prostě furt takoví ti chudáčci, co jim je něco zkaženého podstrkováno. No, s tímhle přístupem se toho opravdu hodně napraví.

276953

12.10.2012 7:27

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

Oli63 88.?.?.?

Reakce na 276953

Ď. za poučenie. Akosi ma nezaujal film Piráti z Karibiku, preto som to nevedel. Myslím o tom poklade.

Viete, o tých obrezaných by sa to dalo inak, ale mám rád prirovnania [smích]

O tom, že Gréci majú copyright na peniaze som nevedel. Čo takto pozrieť napr. dejiny Číny....

Ale vedel som, že z ekonomického hľadiska sú peniaze všeobecne akceptovaný výmenný prostriedok. Podčiarkujem slovo výmenný.

Vedel som napríklad aj to, že v predhistorickej dobe boli predmety ktoré mali v príslušnej spoločnosti širší význam a uznávanú hodnotu napr.dobytok, neskôr kovy - najmä drahé. Tieto predmety sa vsunuli do predtým priamej výmeny tovarov. Zas podčiarkujem slovo výmeny. Podľa mojej skromnej mienky, už toto boli svojim spôsobom peniaze slúžili ako všeobecne uznané platidlo. A to je jediná funkcia platidla.

Hovorí Vám niečo slovo "lichva"(peňáz robí peňáz)? V dávnej minulosti ju odsudzovali takmer všetky náboženstvá. Napríklad Korán, súra 30:38-To čo ako lichvu beriete, aby prinieslo rozmnoženie vzaté z majetku iných, to neprinesie u boha úrok žiadny. Jedine židovské náboženstvo to dovoľuje. Áno je tam obmedzenie. Žid nesmie požičiavať na úrok židom, ovšem to im nebráni tieto nekalé praktiky prevádzať na nežidoch.

276986

12.10.2012 8:56

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

gjc 217.?.?.?

Reakce na 276986

Rádo se stalo.
Moderní bankovnictví má svou kontinuitu. A bankovnictví i s penězi vzniklo v našem civilizačním okruhu a pochází z Řecka. Jestli jste to nevěděl, tak teď už to víte. Současná terminologie je sice transformovaná z pojmů italských, ale ty mají svůj původ zase ve světě Helénů.. Tamní aristokracie ovládala podstatnou část středomořského funančnictví ještě za impéria. Finanční centra byla při chrámových centrech (Délos, Korint apod.)a bankéři klidně mohli být i otroci. Často bohatí, ale pořád otroci. Zato tam nenajdeme ani jedinou stopu po něčem, co by se podobalo židovi (pokud již existovali, tak snad někde jinde).
Co je předmětem náboženství a nespočetněkrát přepisovaných, různě překládaných a různě vykládaných norem nejistého původu, je na zcela jinou diskuzi, navíc pokládám výmluvy na židy za zcestné, nic neřešící a povětšinou i velmi hloupé.
Lichva se původně týkala něčeho jiného, a z těch důvodů byla i morálně zavržena. Každý (skoro imbecil), který umí počítat, ví, že peňáz urobí peňáz jen za podmínky, že bude přetaven na více mizernějších. Ovšem dobytče urobí dobytče, a to je podstata řízené lichvy. Žádný mocipán neměl zájem na zneužívání a ničení svých peněz. Pokud takové chování připustil, znamenalo ztrátu důvěry v měnu a samozřejmě i v jeho autoritu jako hlavního garanta. Kdyby toto někdo záměrně používal i vůči někomu jinému, automaticky by tím podrýval funkci jeho peněz a bylo by na něj nahlíženo jako na nízkého padoucha. Takovou normu by si sám, jako svaté pravidlo, zavedl jen idiot. Pokud by byl třeba Starý zákon autentický, těžko se mohl týkat peněz, neboť v té době prostě ještě nebyly, nebo autentický není, a pak nemá smysl to vůbec řešit.
Moderní chápání úroku je převzato z norem křesťanských a je to morálně kvalifikován jako náhrada. Pokud jsme u lichvy v křesťanském podání, tak prvními normami týkající se tohoto jednání si to zkazovalo samo kněžstvo, a to z důvodů pragmatických, neboť to podrývalo jeho autoritu, a protože to nebyli idioti, tak vynalezli i jiné mechanismy s jiným morálním základem. A tam jsou i kořeny morálky dnešní ekonomie. Důsledky všichni známe a ukřivděné ukazování prstem rozhodně nevede k zametání vlastního chlíva, a tedy ani nic nenapraví. Napraví to jen změna vlastního uvažování, viz podmínka pro oživení něčeho "netradičního".
"Poklad" je "funkce" přisuzovaná penězům, netýká se ale jen pirátů (jak by třeba usoudilo děcko), ale obecně hospodaření vůbec, odtud je také "pokladník", nebo i státní "pokladna".
[smích]

276987

12.10.2012 17:35

RE: Ale v EU to vedi vsichni.

Nzimbu 95.?.?.?

Reakce na 276986

Všetky náboženstvá odsudzovali, to znamená, že si budeme brať príklad od všetkých náboženstiev? Všetkých náboženstiev, keď ani nebude potreba skúmať, či sa náhodou nelíšili, navzájom nerozbíjali v potýčkach, neovplyvňovali, nesplynuli, koho uctievali ako boha. A či jeden boh nežiarlil na boha iného náboženstva.
Bezbožný človek je úplne v koncoch, za svoje pôžitky musí prihodiť úrok, a on si na obhajobu vlastného držgrošovania privoláva všetky náboženstvá, akoby zmyslom náboženstva bolo neúprosné nariadenie o úrokoch. Posúdenie Úroku sa stalo otcom všetkých náboženstiev, pohľad na úrok zmnožil náboženstvá.
Odporný korán plný lží, klamstiev, výziev na vraždenie je pre nich spojencom, moslimovia by ich za urážku ich lžiproroka zabili, ale o to nemajú starosť, lebo krvilačníci z púšte vraj odmietajú úrok. Protiúročníci celého sveta sa spájajú do nesúrodého spolku.

277014

11.10.2012 7:48

Gratulace a diky za vynikajici clanek panu autorovi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 68.?.?.?

a k certu se soucasnou demokracii, ktera je jen na strane zlodejskych bank, nadnarodnich korporaci (svetoveho velkokapitalu) a jim podvodne slouzicich ekonomickych i politickych "expertu." Dnesni zapadni system globalizace, multikultury, multirasizmu, buzerantskych prav, feminizmu, atd., atd., je logicky zcela ekonomicky i moralne zbankrotovan a dlouholeta krize se riti do katastrofy ve forme dalsi svetove valky.

276906

11.10.2012 12:14

RE: Gratulace a diky za vynikajici clanek panu autorovi

steve 174.?.?.?

Reakce na 276906

- prosim, zklidnete svoji rozjitrenou mysl ! Ano, svetova valka bude (ostatne - o tom uci nasi nejlepsi pratele - soudruzi zidove ..), avsak .., .. a nyni pozor !!, ..- bude to valka - humanitarni ! Cili - dalo by se rici - "zabavna a mila" [smích]
.. a jak nas uci nas "vendoismus" : .. "na streva Vaseho Tonika a pul hlavy Vasi 5. lete Bozenky je nutno pohlizet pravicove pozitivne ..."
-----
.. ledaze by NAS napadlo i jine reseni ... !? V tom pripade by valka nebyla. Ani onen pritel. A decka by se spokojene prali na piskovisti ... Je k tomu potreba velice malo. Pouze - zacit hned !!

276924

11.10.2012 8:47

Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 97.?.?.?

Pani Svihlova mluvi o Ekonomii , ktera neexistuje. Existuji pouze politicke doktriny , kterym se vytvori zakony, podporujici tyto politicke doktriny a rika se jim ekonomicke zakony , i kdyz nejsou ekonomicke (jak muze potvrdit kazdy lepsi ucetni) ale rika se tomu Ekonomie paveda.??? Nesmyslne zakony se udelalaly proto , aby se pomohlo rozvojovym zemim, aby nemeli cas na delani neproduktivnich deti a mohli misto toho pracovat a mit penize a chodit domu unaveny . To by se nestalo, kdyby ekonomie skutecne pracovala v dobe , kdy automatisovana vyroba je levnejsi nezli levna pracovni sila. Proc se Cina rozhodla z nenadani uzakonit zakon 1 dite pouze v rodine a zaroven ziskala hromadne investice ze zapadu. Jen si predstavte jak by vypadal dnesni svet kdyby tady bylo o jednu miliardu Cinanu vice .
To povidani pani Svihlove mne pripada jako kapitolka z Orwellovi 1984, pani Svihlova vytvari umelou realitu, kdyz mluvi o Ekonomii , ktera neexistuje podle zdraveho lidskeho rozumu.
Ja osobne souhlasim s podporou rozvinujicich se zemi, i kdyz je to brutalni na rozvinute demokracie , ale pripada mi , ze doba je kriticka, i kdyz se mi nelibi politika Elit , ktere ziskavaji absolutni kontrolu ad penezy a veskerou ekonomii pomoci Neekonomickych Zakonu a vysvetlovani upadek dospelych civilisaci casto velice umele .
A Hitler jestli nevite , vytvoril pouze ekonomicku bublinu, a kdyby nesel do Druhe Svetove Valky, tak by Nemecko bankroptovalo, jak jinak kdyz taticek Hitler daval velkou cast do zbrojeni , coz je financne neproduktivni (prodelkovy) resort ale muzete zamestnat v nem mnoho lidi a vytvorit docasne jakekoliv ekonomicke bubliny prosperity. Opet koncim s zanmym Orwelovym rcenim z 1984 " Valka je Mir Lez je Pravda"
coz se mi zda velice pravdive v nasich casech, ale mozna , e to tak musi byt.

276911

11.10.2012 19:15

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gmail (tečka) com 88.?.?.?

Reakce na 276911

Poslouchejte,jakou řečí píšete? Pokud to má být čeština, tak vás by nevzali ani jako vrátného v klubu Patafyziků.[pláč] Dejte se do pořádku. Zatím je to co jste předvedl potrat splašeného mozku jak po formální, tak po obsahové stránce na téma Ekonomie.

276946

12.10.2012 13:01

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

gjc 46.?.?.?

Reakce na 276946

Pane Hrade, já tam naopak cítím point.
Problém není v "ekonomii", ale v tom, co takové systémy diktuje a často v ní ukrývá své záměry. Viz příklad s populací Číny a pod… To má samozřejmě hlubokou logiku. Orientace na konzumní blahobyt vylučuje orientaci na produkci dětí v naději, že budou produktivní a ony znovu pokračují v naději, že budou produktivní, což končí u trvale přemnožených nadějí. [mrknutí jedním okem]
Další postřeh se týká ideologického diktátu. A s tím naprosto souhlasím. Nelze ekonomii "ekonomizovat", ale je ji nutno vidět ve strategickém kontextu.
No a tím se dostávám i k závěru, který není úplně v souladu s článkem paní Švihlíkové. Dluh, dle mého, není základním kamenem kapitalismu, ale je jen dalším nástrojem. Jinak já bych v mnohém u toho článku souhlasil, zatímco u tohoto článku pana Víta bych mohl souhlasit jen s několika nepodstatnými body.
Tím chci říci, že základním kamenem kapitalismu je již prehistorické poznání vazby mezi mocí a zdrojem. Jeho nositelem však nejsou ani kupci a ani spekulanti s komoditami (jsou jen poslušní služebníci systému), ale jsou jimi od nepaměti duchovní otcové a vojenští stratégové.

276995

14.10.2012 9:54

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gmail (tečka) com, 88.?.?.?

Reakce na 276995

Reagoval jsem k poznámce o článku naší kontroverzní, ale hlavně zajímavé ekonomky paní Švihlíkové. A nemám chuť se vyjadřovat k různým z "vlaku" prohlédnutým demografickým teoriím. Švihlíková ve svém článku na BL píše o otroctví. Myslím si, že tam je meritum věci. A kde jsou otroci, tam jsou i otrokáři. Kam patříte vy? [zmaten] Můžete si dopřát luxus zvídavého diváka? Váš pokus o jakousi lidovou společenskou stratigrafií ukazuje na stylizaci do role diváka. Že by rentiér na odpočinku?[cool] To co vy odbýváte na pěti řádcích, na to různé školy a to nejen ekonomické potřebují celé knihovny. Možná, pokud chcete být angažovaný v tomto dějinném kataklyzmatu, měl by jste se učit: http://www.budovatel.cz/pisne.phtml/Pochod_rudych_namorniku

277101

14.10.2012 12:48

RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly

gjc 91.?.?.?

Reakce na 277101

No dobrá, z vašeho komentování komentáře ke komentáři by se snad dalo usoudit, že čím více, tím lépe. Proč ne, lidé se takto obvykle zabavují. Ovšem to, že by paní ekonomka pro ekonomii mohla míjet cíl, za tím si stojím a těžko na základě Vašich studijních doporučení na to změním názor. Není zde prostor pro dalekosáhlé traktáty a obhajovací práce, ale kdo chce, tak se nad tím může zamyslet a rozebrat si to sám. Otroctví přeci není dluhem podmíněno, naopak to dluhové je sofistikovanější tím, že je pro otroky přijatelnější, než dráty a nucené práce. Jakmile odmítnou dluhové, přijde forma jiná, ovšem otroci a otrokáři zůstávají. Vy už ten pochod umíte?

277109

11.10.2012 8:59

Život na dlh

ppppp 78.?.?.?

S článkom súhlasím, sedí mi prakticky vo všetkom.

Sme v područí zlých ľudí, ktorí založili nebankový úžernícky subjekt s názvom "Svetová pyramída". Parazitujú na ostatných, a čo je horšie nútia parazitovať všetkých. To je to, čo vlečie všetko do záhuby. Nemáš z čoho zaplatiť? Tak parazituj ako my. Nepracuj, lebo parazitizmus je výnosnejší, práca ti to nepokryje.

Rozhoduje o niečom starosta, poslanec? Väčšinou nie, prvé, čo musí brať do úvahy je začlenenie sa do parazitického spoločenstva. Má niekto osobnú zodpovednosť? Áno, vždy, ak sa vyčlení z parazitickej štruktúry, inak sotva.

Sme v područí ducha dávneho kolonializmu, ktorí sídli v nás niektorých. My v rámci nášho pohodlia toto akceptujeme. Znamená to, že ešte máme poniektorí strechu nad hlavou, drahé domy získané za pomoci parazitizmu, kto by sa toho chcel vzdať, čo ak by bolo ešte horšie? Je to presne ako s varenou žabou. Akceptujeme pomalé zvyšovanie teploty, nepomôže ani prepych a pohodlie. My nepotrebujeme myslieť na budúcnosť. Paradoxne často extrémne "zabezpečujeme" nás a našu rodinu za cenu toho, že "niekto iný" to zaplatí. Kupujeme drahé autá, rýpeme sa v otázke, či majú klímu, alebo elektrické okná. Pritom sa na nás robia štatistické pokusy s vakcínami ako na králikoch. Naše činnosti sú priemerne nezmyselné, kto všetko tú formu dotuje? Kde je skutočné hospodárstvo? Sme príliš závislí na pyramíde. Ak tá závislosť jedného dňa praskne, potom príde skutočný bankrot. Dotujú to tí, čo určujú stavbu pyramídy, a prenášajú čím väčšie bremeno na tých, čo sú najnižšie. Môžeme si za to sami. Začali sme ich živiť tým, že sme im umožnili špekulácie, lízingy, pôžičky, hypotéky, neprimerané marže, nekontrolovateľné a neregulovateľné zisky, rozpredaj hospodárstva, netrhová demokracia, samá lož. To je tá naša falošná dobroprajnosť a pokrytectvo, chamtivosť. Každý chce mať viac, než sused, a chce parazitovať. To bol hlavný dôvod a aj podhubie zamatového podvodu. Jednoducho nie je v prírode možné, aby sa mal každý tak dobre, ako zodpovedá blahobytu "podľa niekoho", a reči o "trvalom raste" sú nezmyslom. Ľudí je veľa, a raz sa pyramída zosype, lebo bude priťažká. Hľadá sa, akú pevnosť majú základné kamene. Život na dlh je život podľa niekoho iného, a nie podľa nás samých.

276915

11.10.2012 11:08

RE: Život na dlh

JUGA 212.?.?.?

Reakce na 276915

Dlh ako taky by nebol problem, problem je samozrejme urok pomocou ktoreho sa v dnesnej dobe existencie tzv. financneho sektora zamerne ruinuje realna ekonomika.

Pokial by som si len pozical peniaze a urok by bol na prirodzenej urovni rastu hospodarstva, existovalo by 100% krytie, teda ziadne ciastocne rezervy, peniaze by sa len presunuli od dlznika k veritelovi.

Dnes je vsak situacia ina, urokom sa pomocou ciastocnych rezerv vytvaraju nove vyrtualne peniaze, ktore sa poziciavaju s urokom, urok exponencialne rastie as stava sa v podstate nesplatitelny.

Inflacny efekt uroku je vseobecne znamy. Dnes vsak urok sposobil krizu (planovanu?). Pracujuci clovek si pozicia peniaze a splaca urok. Jeho disponibilny prijem autoamaticky klesa, banky peniaze nepoziciavaju a tym nevracaju do relnej ekonomiky, radsej ich tocia vo virtualnej ekonomike. Do ekonomiky sa nalievaju peniaze cez Q1, 2..., idu cez banky, tie ich vsak znova nepoziciavaju len tocia vo virtualnej ekonomike. Dokazom toho je rast akciovych indexov, napriek nizkemu rastu realnej ekonomiky. Realna ekonomika klesa, virtualne zisky rastu. Pri tomto stave mozete dane zvysovat do nekonecna, mozete skrtat, nic nepomoze. Historia niekolko krat ukazala ako to skonci, velka depresia, socialne nepokoje, akonahle bublina praskne, hyperinflacia, v podstate sme uz momentalne v permanentnom vojnovom stave, lebo inak sa to udrzat neda...

276920

11.10.2012 16:28

RE: Život na dlh

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 276920

Na toto sa už pozerám trochu inak. Za dnešných okolností by bol problém s dlhom aj bez existencie úroku. Nebol by iba vtedy, ak by občan mal pred získaním pôžičky dostatok informácií do budúcnosti, a ak by sa počas jej splácania nemenili podmienky, to je dosť ilúzia. Nič z tohoto nie je v praxi dostatočne splnené, preto je zbytočné rozoberať odborné detaily, prípadne upriamiť pozornosť len na niektoré, ako inflácia, emisia peňazí, krytie zlatom... čím sa koľkokrát vec len ďalej zamotá a odvedie od podstaty.

Cenou za dlh nie sú iba splátky. Je ňou strata manévrovateľnosti, voľba druhu práce, nemožnosť uznať svoje chybné rozhodnutia v akoľkomvek súvisiacom projekte, v podstate ma dlh núti zabetónovať aj chyby. Ak nemám dlh, a prídem na nejakú chybu, tak môžem odbočiť inam, vrátiť sa, kým dlh núti často v chybe pokračovať, kým nie je aj tá "dokončená". Inak by sa mohli zmeniť podmienky pri získaní pôžičky, a to sa nedovoľuje. Dlh v podstate umožňuje veriteľovi fixovať, prilepiť zasádrovať, uviazať na reťaz dlžníka, a tým získavať pre seba možnosti pri často umelých vonkajších zmenách. Garantuje napríklad, že keď sa začnú chrliť neefektívne autá, a niekto príde s efektívnejším riešením, tak použiť ho väčšinou nie je možné. Keď sa zaplatí neefektívny projekt z eurofondov, tak počas neho nejde zmeniť proces, a cestu vedúcu do miesta B nejde nahradiť cestou C, hoci by tade za nových okolností išli ľudia radšej. Pôžička je na jednej strane bič na seba a nôž na krk, čo je tiež hlavný motivačný faktor, na druhej ide o "nervovoparalytický" jed, paralyzujúci slobodu človeka, zakladajúci nerovnosť, a prinášajúci úplne inú podobu zákonov, než by bolo človeku na osoh.

276939

11.10.2012 21:59

RE: Život na dlh

pje 195.?.?.?

Reakce na 276939

Správné postřehy. Proto je také úvěr chápán jako chomout, do něhož je dlužník zapřažen a nucen táhnout ke splacení bez možnosti vrátit se v původní stav před úvěrem (úvěr není reverzibilní). V principu nelze půjčit to, co neexistuje, přesto je to bankám dovoleno zákonem... Mimo podnikání lze snadno vyjít bez zadlužení, je to levnější a poskytuje to více svobody. V podnikání je úvěr cestou k rychlému rozjezdu podnikatelské činnosti (předpoládá se produktivní zisková činnost, kdy se anuity platí ze zisku).

276957

11.10.2012 22:51

RE: Život na dlh

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 276957

Jak jste použil ten pojem "reverzibilní", tak se nabízí i fyzikální podobnost - ve fyzice/prírode všechny deje, které nejsou dostatečne reverzibilní jsou (energeticky) ztrátové. Zbývá určit, kde ty ztráty chceme, a kde ne [smích]

276964

11.10.2012 20:18

RE: Život na dlh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 276920

Pokud existuje úrok, pak nemůže být nikdy stoprocentní krytí peněz, to je zažitý těžký omyl, že si myslíte, že obojí lze.
Stav, kterému se říká systém frakčních rezerv je důsledek dlouhodobého půjčování peněz na úrok. Stačí trochu myslet.

276952

11.10.2012 21:52

RE: Život na dlh

pje 195.?.?.?

Reakce na 276952

Krytí peněz nezávisí na existenci úroku ani na jeho výši, ale na možnosti poskytovat úvěry v celkové výši převyšující reálné zdroje (pasiva) v podobě základního kapitálu a závazků za klienty (vkladů klientů). Dále tu je anticipované krytí zbožím a službami vytvořenými z úvěru (tzv. komoditní krytí), pokud se ovčem tyto statky prodají a umožní tak splatit všechny anuity. Tady je nezbytné něco o penězích a jeich emisi vědět...

276956

11.10.2012 22:21

RE: Život na dlh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 276956

Ježíšmarjá, o jakém krytí peněz je řeč, když je bankéř nechá vytisknout a vůbec se u toho nezapotí? (férová směna, cha cha cha).Státní aparát mu poskytne prostřednictvím dluhopisového programu malou službičku a smění s ním papírky za papírky a vám to hodí na hlavu jako jeho "dluh".
Peníze jsou kryté jen jednou skupinou lidí, dlužníky a jejich těžce splaceným úrokem, jedná se o naprosto jednoduchý a geiální podvod. Zkuste odhadnout, jak bude ekonomika vypadat za takových deset, patnáct let, když umíte počítat geometrickou řadu.
Hoďte ty svoje naučené blbosti do hajzlu a spláchněte je, až dojde k lámání chleba, tak se z nich nenajíte.

276961

12.10.2012 10:25

RE: Život na dlh

rem 217.?.?.?

Reakce na 276956

Život na virtuální dluh, aneb "Jak z virtuálního finančního systému vydolovat reálné bohatství", aneb "Parazit zabíjí svého hostitele":

Ověřitelná data od IMF, BIS a WIFE za rok 2010:
objem světového HDP .................................................. 63 bilionů USD,
objem zobchodovaných akcií a dluhopisů .................... 87 bilionů USD,
objem zobchodovaných finančních devivátů ....... 601 bilionů USD.

A včil babo mudruj. Tady je nezbytné něco o skvělém "finančním systému", Ponziho schématu, vědět...

276989

12.10.2012 11:46

RE: Život na dlh

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 276956

Toto by šlo nazvat „snaha o vyvolání dojmu krytí“, neboť samotná pasiva musí být opět někde kryta atd., čímž se točíme okolo podstaty číselného vyjádření, čili zase samotných peněz. Krytí jejich podstaty je důležité pro jejich důvěryhodnost a bez té zase jen těžko mohou dobře plnit svou funkci. Krytí tu nahrazuje záruku. Jenže je možné se nějak zaručit za peníze, jejichž samotná podstata je předmětem spekulace? Úrok činí z číselné podstaty peněz předmět spekulace, což vyvolává falešnou důvěru v jejich moc, ale zároveň to ohrožuje i likviditu, a tím i jejich základní funkci a službu.
„Anticipované krytí“ není vlastně žádným krytím, krytím je tu opět jenom slib a důvěra v to, že něco proběhne podle předpokladu, a to proběhne jen v návaznosti opět na číselné vyjádření pomocí peněz. Tedy kryju něco něčím, čím to samo má být kryto. Je to jen iluze krytí.
Aby mohli peníze poctivě plnit ekvivalent, musí mít nezpochybnitelnou hodnotu, a tedy ony samotné musí být krytím. Toto nezaručí žádný „drahý materiál“, ale dohoda (norma), která nemůže být předmětem zpochybňování a spekulací.
Peníze jako zlato (nebo jakýkoliv vzácný materiál) nikdy neplnily dobře svou hlavní funkci jako prostředek směny. Naopak důsledkem byl vždy nedostatek oběživa, stagnující trhy, šedá ekonomika a všeobecná bída. To navozovalo prakticky trvalý stav sociální nestability, potřeby nových „zdrojů“ a tedy bludný kruh krizí a válek. A právě válka dramaticky zhoršovala rozpočtovou bilanci napjatého hospodaření a stála u zrodu „sázky na nové zdroje“, a tedy masivního „úvěrování“, neboť přímé daně měly své velmi striktní a rychle vyčerpatelné limity. A tak se zrodil narůstající obecný dluh, jehož průvodním jevem se stal podíl a poplatek z něčeho, co teprve má vzniknout. Ve středověkých republikách někde dokonce úplně vytlačil přímé daně a pro svůj spekulativní charakter byl přijatelnějším způsobem zpoplatnění. To stálo i u zrodu úpisů jako cenných papírů a bankovek a bylo motorem zdokonalování účetních systémů. http://en.wikipedia.org/wiki/Luca_Pacioli
To co je dnes známo jako úrok, není vlastní příčinou obecného zadlužení, ale je to jeho průvodním jevem více prohlubujícím „dluhovou krizi“. Její podstata je však u způsobu myšlení, morálky a chování vůbec, kdy se vytrácí smysl pro čest. Proč se ten vytrácí, to je zase jiné téma.

276992

11.10.2012 10:33

a) Tenhle

gjc 46.?.?.?

zbytečně dlouhý článek (v dnešní době to málokdo dočte) je za 1??
>dluh není žádný problém
Dluh je „závazek“ (uvázání se), znamená to méně volnosti, pro někoho problém větší pro jiného menší. Nájem je také dluh, platím za půjčenou věc.
>Problémy nastávají, když si vezmu dluh, který nejsem schopen splácet.
To jistě, ale problémy už nastávají, když je někdo nucen se zadlužovat, aby mohl existovat, zodpovědnost jde stranou, vždy je to sázka na budoucnost v rámci boje o přežití. „Socialismus“ se taky zadlužoval, ale šlo o jinak morálně postavené závazky.
> za 4 roky z Německa vybudoval velmoc.
A vznikl opět dluh, který nemusel mít jen číselnou podobu, ale i tu morální, to je třeba naplnit, proto všichni museli do uniforem a vyrazit loupit za hranice
>státy v područí soukromých bank bankrotují
Ale ne, bankrotují celé bloky států i bez bank… banka je další byrokratický aparát jako každý jiný a instituce se podpírají navzájem ze strachu s pádu do anarchie
>Euro / Řecko
Řecko by se jen těžko podařilo rychle pozuby ozbrojit jinak, než stávajícími „euromechanismy“, jinak by muselo jít opačně, jako němci před válkou, tj. nejprve na kolena (a zbraně bude potřebovat v nastávajícím islámském konfliktu)
Vznik eura znamenal především transatlantický problém, proto patrně přišlo i 9/11 a následně i boj o vzdušný prostor (boeing/airbus)
>finanční oligarchie se zmocnila vlády nad světem.
Ach ne… to je ideologická poučka, nic víc. Světem lze vládnout jen dvěma způsoby, silou ducha a silou klacku, cukrem a bičem. Finance nejsou žádným zdrojem, bez skutečných zdrojů jsou ničím a mohou zaniknout ze dne na den. Za to bez energie lidí to lidem nepůjde nikdy.
>Skončilo období tisknutí vlastních peněz
Ale kdež. Naopak, současný systém odráží poptávku po likviditě, kolik si kdo nadiktuje, tolik dostane, státy i za 0%, proto se zápasí o to, jak a kdo to bude regulovat, protože to ohrožuje finance především.
>Přitom ty banky žádné peníze (natož zlato) nemají
Naštěstí! Když to bylo vázáno na zlato, tak se svět zmítal v nekončící válce a populace byla v totální mizérii.
>a PŮJČUJE JE AMERICKÉ VLÁDĚ ZA ÚROK.
http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-svet/c1-55606...
poslední brzda šla do ze zoufalství do …
>Zadlužené státy se nemohou svobodně rozvíjet. V podstatě mají jedinou možnost – ždímat peníze ze svých občanů.
To je ale morální a ideologicko-mocenský problém, ze kterého není možné vycouvat bez drastických následků, proč se nikdo nebouří proti dotacím a korporátním investicím? Je to přeci druhá strana téhož!
>Stát nemá peníze na provoz, a protože si už nesmí tisknout vlastní peníze
A co by ti bambulové jinak asi udělali? Tiskli by jak o život! Takhle to půjde ke dnu aspoň všechno najednou.

276918

11.10.2012 10:34

b)

gjc 46.?.?.?

>Daňové ráje umožňují vyhnout se placení daní.
Nikdo je neplatí rád a chce je nějak zašít. Ještě je tu varianta ty ráje vybombardovat.
>Daně na západě byly 40, 60 až 80% a stát měl dost peněz na všechno
Všeho jenom do času, právě to zadlužování je jen jiný mechanismus zdaňování, a ten se nasazuje, když dochází ochota k tomu přímému placení a institucím začne docházet dech.
>zóny volného obchodu …v praxi je to otroctví jak vidíme na příkladu Řecka nebo Španělska.
Zcela evidentně buď volné zóny nejsou volné, nebo to spolu souvisí úplně jinak.
> Jsem zvědav, kolik fabrik v Evropě přivedou na buben americké firmy.
Pro boha, jaké americké firmy... buď už jsou „americké“, nebo bojují o přežití (do toho patří i to zběsilé tisknutí)
>Malé firmy nejsou schopné odolat konkurenci velkých.
A to jen kvůli lidem, kteří raději nechávají všechno na druhých, těch je masa, a ta je základním předpokladem akumulace
>Dříve v minulosti byli lidé inteligentnější.
Proto to dotáhli a do dnešních důsledků?
>Proč by lidé měli pít Cocacolu, když můžou pít Kofolu?
Protože to chtějí! Jedině když přijde ouřada a řekne „to nesmíš!“, tak budou cumlat to, co musí.
>Roste Čína, ale Západ upadá do krize, ze které není úniku.
Ale za jakou cenu! Pokud ji lidi nebudou chtít platit, čeká ji ještě větší krize než Západ.
>Vždyť ČSSR celých 40 let za komunistů rostla závratným tempem a bez dluhu !!!
To je snad… Rostla kam? Řítila se i s celým blokem do řitě a neměli žádný recept, jak to zastavit, kromě ostnatých drátů! Vzpamatujte se!
>3 základní vady
A ty se napraví tisknutím vlastních peněz (?), vysokými daněmi (vám ty dnešní nestačí?), a ochranářskou politikou (málo byrokratů?) [překvapení]
>Island
Souhlas, nelze věřitele protěžovat, ale Island není v takové roli jako země uvnitř Evropy, je relativně izolovaná (která teď nikoho nepálí), ta hrstka obyvatel má ještě navíc z čeho brát relativně snadno a mají šanci si jakžtakž ohlídat instituce, ale jinak je to tu neaplikovatelné.

276919

11.10.2012 12:02

Pěkně napsané

Pepicek 37.?.?.?

Je mi 24 let. To co se tu kolem nás děje mě děsí. Po moji téměř roční analýze všech informací jsme, bych řekl "na zlomu". Co máme my mladí dělat? Změníme to u voleb? Doufám, že ano. Všichni mladí kolem mě se nechystají volit žádnou z velkých pol. stran jako je ODS, ČSSD a už vůbec né ostatní dosavadní šašky. Dost mladých dokonce přemýšlí i o komunistech. Jen mám strach, že nás mladých, kteří chtějí něco změnit bude málo [pláč] . Největší problém je podle mě donutit lidi přemýšlet, všechno je to manipulované masmédii, a ptám se, proč je většina národa takové tupé stádo ovcí a nic s tím nehce dělat? Lépe řečeno měnit. Na to jsme jako národ asi bohužel moc pohodlní. Pokud bychom se bavili o tématu NWO, všechno to zapadá do sebe a bojím se toho, že to teprve začne být ta pravá mela.
Pepa

276923

12.10.2012 12:36

RE: Pěkně napsané

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 276923

Mily Pepo,
Je mi to sice lito, brat Vam Vase mladicke iluze, ale u VOLEB to rozhodne nezmenite. Me je 37 a tak jsem mel mozna trosku delsi cas na ANAL-LYZACI systemu. Chapu vasi mladickou touhu, ukazat jim u voleb, o cem to tady je a jak to vidime my, mladi, ktere to co zvolime, zasahne nejvice. Treba by lidi od urciteho veku nemeli volit vubec. A nemyslim tim zakon. Jen tak ze slusnosti. Babka s rokem zivota to mladejm zavari na dalsich 20let?
Nastesti dnes uz vim (a mohlo by to dojit kazdemu), ze u VOLEB se nic nevyresi. Proc to mohu tvrdit? U voleb se to lide snazi resit uz stovky let. Porad stejna. Jen idiot a zabednenec si muze myslet, ze tentokrat uz zvolime ty spravne.
Pokud zvolite ke korytu prase, bude proste zrat a kdyz tam zvolite chytrou lisku bystrousku bude zrat taky, stejne jako kdejake jine nadherne zviratko. Neskodneho oslika Iacka vam zneskodni.
Ptate se, co vy mladi mate delat? Vezmete zodpovednost sami za sebe. Vsichni to musime udelat. Nenechte se manipulovat strachem. Misto kecu ciny. Zadne demonstrace. Proste prestante delat to, co vam nevyhovuje a zacnete delat to, co se vam libi. At se system prizpusobi.
Pokud se budete snazit zmenit napred system, aby vam to umoznil, nikdy se nedockate. Chcete skolu od 9 misto od 8? Nikdy to neprosadite = budete chodit stale od 8.
Zkuste zacit chodit od 9. Jestli tam ten ucitel bude jeste po mesici chodit na 8, tak at si tam tu hodinovou meditaci o samote uzije [velký smích]

276994

11.10.2012 12:20

zákon padajícího hovna...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

..ten zákon všichni dobře známe, kdo VČAS neuhne, bude umazán.
Informační vrstvy, ve kterých se pohybujeme, podléhají vedle pyramidální struktury také té pulzní, je závislá na "cyklech doby". Cyklus, který končí, má několik svých "pyramidálních" vrstev. Tou poslední, která je na stole - je "defragmentace jedince", podporovaná řízenou destrukcí všech vrstev nad ní.

Naše vědomí, podvědomí a svědomí jsou tři síly, o jejichž ovládání usiluje každý systém, řízený "tlakem" - tedy mocí. To platilo i v Atlantidě, Egypt a Řím si jen podávají "kliku".
Ale co je touto klikou? Ano, vědomosti o tom, čím je lidská bytost doopravdy, vědomosti o dávných a cizích civilizacích, které se zde v různých obdobích "realizovaly".
Pro tyto cykly nemá naše věda relevantní důkazy, ty jsou přístupné zatím jen přímému "vhledu do informačních polí prostoru". Naštěstí věda uznává princip opakovatelnosti, takže "se" jen čeká na počet podobných informací, které mám i já. Proč? Protože zákonitost od nahodilosti se řídí pouze počtem shodných či podobných informací (nebo procesů) v souvislosti s logikou těch, kdo tuto hranici vnímají nebo řídí.
Politika i fyzika se řídí stejným základem - "PULS doby" v podobě zákona akce/reakce (ven a dovnitř) je v současnosti v maximu směru "ven" - tedy k atomizaci společnosti ve VŠECH ÚROVNÍCH A STRUKTURÁCH. A samozřejmě musí existovat i síly, které připravují opětný směr "dovnitř" - k nastavení jiné řídící struktury nejen společenských, ale i "vnitřně člověčích" procesů.
Jde vlastně o velmi jednoduchý princip, popsatelný pojmem "fraktální uspořádání ve společnosti lidí". Na internetu už "fraktály" fungují delší dobu, každý jsme "fraktálem", který se ve svém "jádru" musí postarat od sebe, svou rodinu a svou práci - a v prostoru okolo tohoto "jádra" se pohybují naše zájmy + nasazení, s jakým cílem a intenzitou hledáme souvislosti svého života s životem ve společnosti ostatních.

276925

11.10.2012 12:26

RE: zákon padajícího hovna...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 276925

Začíná "se" svítit do té tmy, "pod svícnem" - a i když mnozí víme, jaké nástroje ten svícen převracejí, málokdo ví, že nejde o jeho zpětné postavení - včetně nového "kabátu moci" (New Age + mimozemští guruové...), ale jde o odstranění celého modelu "tmy pod svícnem".
Ano, zřejmě budeme za nějaký čas "docela nahatí", otevření k sobě i ke světu přesně do té míry, kterou si dovolíme nabídnout. Ale včetně následků. Pro někoho pozitivních, pro jiného negativních.
Nástroje pro další období jsou "ve dveřích". Nejen Nadace Keshe (http://www.youtube.com/watch?v=zXSEEuhYJPQ) otevírá vstup do jiného pohledu na fyziku hmoty. "Mé" nástroje pak umožní vytváření osobního fraktálu svých povinností a zájmů (http://www.nejsmeovce.cz/books/view/3 a http://www.nejsmeovce.cz/books/view/12).

Netuším, kdy a za cenu jakého dalšího trápení se ti, co udržují stávající příběhy vědy ekonomické, obecné a společenské - smíří s tím, že vložili velkou část svého života do oboru, o kterém byli přesvědčeni (někým?), že je ty pro něj ten nejlepší. To samé platí i o těch, kteří jsou bezmezně přesvědčeni (svými prožitky) o prioritě "duchovní sféry" života. Pohybem svého vědomí v bezčasovém prostoru "informačních polí prostoru" často sami netuší, jak pevně a dokonale jsme s "prázdnem" okolo planety a sluneční soustavy provázáni. Naše "data" nemáme v mozku, jsou v tom "prázdnu" vesmíru, ve "tmě" přístupné rezonancí našich kmitočtů/vibrací.
Nic se asi uspěchat nedá. Nové paradigma se rodí ve skupinách lidí okolo serverů, jakým je i Zvědavec. A ti, kteří sem "chodí" mají sílu na vytváření dalších "fraktálů" - a to až do velikosti, která určí přitažlivost jejich osobního "fraktálu" (souboru zájmů)pro další lidi.

276927

11.10.2012 12:28

RE: zákon padajícího hovna...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 276927

Jazyk český je zřejmě nejvhodnějším adeptem pro propojení emoční síly v pojmech, které používáme v různých oborech. Pokud se naučíme(te) vybrat v kterékoliv dvojici pojmů (slov) ten, který "šéfuje" druhému, máme naději, že rozklad společnosti se zastaví. A od šéfování "mezi (se) slovy" vede přímá cestička k šéfování mezi lidmi. Na každém "počátku" si mocní vybrali nějaké "SLOVO". Nám do slova "demokracie" nacpali skrytou totalitu peněz, která mnohým "sluhům" řídí jejich vědomí. Konečným cílem pro každou moc je něco jiného - nenápadné = skryté řízení našeho podvědomí.
..ale o průběhu informací skrze orgány člověka je zas jiný příběh (http://www.nejsmeovce.cz/books/view/6).

Internet je jako papír, taky snese všechno.... [smích]
Hin sa hukáže, esli je to, co z internetu "padá" - je exkrement, anebo EX+krém/ment (nářez na promazání myšlení)

276928

11.10.2012 22:05

RE: zákon padajícího hovna...

pje 195.?.?.?

Reakce na 276925

V ekonomii je znám dlouhodobý Kondratěvův cyklus definovaný zpravidla zásadními technologickými a znalostními změnami. Fraktály jsou zase známým matematickým jevem bez zřejmé reálné interpretace. Zkuste, janko, pracovat s již zaběhanými pojmy, zkuste je třeba i modifikovat sémanticky, ale přestaňte, prosím, s "pulsy doby", jde o newspeak bez obsahu.

276958

12.10.2012 18:29

RE: zákon padajícího hovna...

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 276958

Pje, představte si, že jste v době před sto lety a někdo vám vysvětluje, jak se fotí mobilem nebo píšou SMSky.
Já vkládám do starých pojmů nové významy - a je na vás ostatních, kdy dojdete ke stejným poznatkům a závěrům.
Že zrovna vy netušíte, co by mohl být "puls doby" - to vás tedy nešlechtí. Už základní vzdělání stačí k nahrazení "pulsu" podobným slovem "tempo" anebo vzdálenějším "rytmus". A že k reálné interpretaci je dobré mít nejdřív zmáknutou teorii - to snad víte taky. A když té teorii nerozumíte, tak vám asi ještě "doba nedozrála". .¨
...anebo potřebujete mít všechno předžvejkané v řeči, kterou jste se naučil. To mě sice mrzí, ale je to váš problém.
...nehledě k tomu, že fraktál byl nejprve jevem přírodním, který následně matematika formulovala svým jazykem. A ten není všespasitelný, jen extrahuje anebo konstruuje modely. A to ještě jen v oblasti s mizivou mírou sebeorganizace - matika funguje dobře jen pro neživou hmotu, dvě jablka nesloučíte do "dvojjablka"....

277016

11.10.2012 12:44

To se mi snad zda

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Vazeny pane autore!

Vy by jste nam chtel zvysit dane? To mi vysvetlete. Dneska tu velka cast populace uz nezije ani z ruky do huby. Vyberci dani vlastni osobni aeroplany, auta, maj neuveritelne levne restaurace a vsechny naklady ze statniho rozpoctu, tedy treba cena benzinu do jejich limuzin je vubec nevzrusuje.
To, ze by jste jim chtel pridat do kapes, a prezentujete tu nizkou dan jako jednu ze tri zakladnich chyb, vedoucich v podstate k soucasne krizi je vic nez k smichu!
Pritom, kdyz se spocita dan z prijmu, socialni a zdravotni dan ("prispevek" - o slove "pojisteni" se da s uspechem pochybovat), DPH, spotrebni dane a dalsi, tak zjistime, ze skoro cely rok dreme na DAN.
Je mi uplne jedno, jestli je to 20%, 50% nebo treba jen 5%, me zajima uplne jiny cislo, a to: kolik procent z daneho zakladu se vlastne vrati nam, co si v tech danich teda platime ty silnice, doktory, duchody...
Co se me tyce, tak jsem davno odhodil iluze a nic z toho neplatim. Moji zakaznici tak nemusi zaplatit me dane, socialni a zdravotni nesmysl ani dph ci podobne (v podstate to znamena, ze neprispivaji na nezaslouzeny blahobyt tech nejvetsich zlodeju).
Opravdu me bavi, kdyz vidim, jak se spousta lidi sejde nekde treba na Vaclavaku a tam PROTESTUJI proti zvysovani dane ci jeji vysce ale pak tu dan ZAPLATI. Chcete to vyresit? Opravdu? NEPLATTE!
Zkuste tam na urad vlady, zdravotni pojistovnu ci podobnou instituci poslat dopis. Treba za bezskodni prubeh dostanu na autopojistce bonus v podobe slevy. VZP mi kazdy rok posle, ze jim mam platit zas vic. 9 let jsem nebyl u doktora ani v lekarne. Oni si tam s tema dopisama utiraj prdel a na lidi na Vaclavaku poslou slzak a transportery.
Takze ja si taky s jejich dopisama utiram prdel. At vidi, ze to taky umime. Tajne doufam, ze to jednou napadne vsechny a bude klid.
Skoda, ze tu neni smajlik prdel serouci hovno, ten blici mi ted prijde jako slabota.

276930

11.10.2012 14:02

Taky nemáte zcela pravdu.

hell 188.?.?.?

Těch 400, co jste platil nájem bylo včetně vody a tepla, nájem v kterém byla suma, kterou se splácelo to pořizovací minimum byla minimální, kdežto splátka na dům se týkala pouze pořizovacích nákladů na něj. S teplem a vodou jste platil jistě víc jak 400,-.
My v roce 1989 jsme platili v družstevním 3+1 528,- Kčs.
Máte ale naprostou pravdu, že toto si dnes může dovolit málokdo. Byty se prakticky rozdávaly zadarmo. Zajimavé, že lidé si to již dnes nepamatují. Na tom je vidět, jak se dají mozky lehce vymýt. A dům si pořídit mohl téměř každý. Práce jistá a půjčky velmi výhodné.

276931

11.10.2012 14:55

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

steve 174.?.?.?

Reakce na 276931

Helle !, - vzchopte se ! Jste pod vlivem prohnile komunisticke propagandy. Jen vzpomente jak narod tise tryznen - potajmu zrakem bloudil k zemim krystaloveho lidstvi a deemograzye, - protoze rodina zazivala tezkou zkousku, - mamine dosla kokosova moucka na rumove koule !!
Takto trpet jiz rodiny nemusi. Moucky je humanitarne dostatek. Akorat po 60, hodinach prace tydne - nejsou na moucku penize ...
Coz je spravne, protoze utraceni za moucku nahrava Putinovi a nase maminy jsou vendoidne ve strehu, .. ty si uz tu tezce vybojovanou deemograzyy vzit nedaji .., pokud by snad ve svem pravicovem strehu polevily - zavrou je za popirani.
A to uz si hodna mamina rozmysli .. , .. zadotuje Kalouska a na par dni ma zajistenou deemogr.... zase !

276936

11.10.2012 15:15

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 46.?.?.?

Reakce na 276931

a lidé zapomínají a soudruzi si opět mnou tiše ruce...
prakticky vše bylo nedostupné, často až nedobytné, stavby podivuhodných domků vyžadovaly nadliské úsilí, neboť se bojovalo o vše, od cihel až po bakelitové kliky...
družstevní byt byl fajn, ale už byl o něco dražší než státní a bydlení bylo jen o něco levnější než dnes, což je vlastně vyjímečná položka, vše bylo jinak poměrně nákladnější a většina z běžných potravin byla luxus... no a získat "výhodu" často znamenalo mnoho ponižujících cviků...
a pitná voda nebyla vždy pitná, teplá vždy teplá, topení sice někdy topilo, okna však vždy netěsnila, cement vždy nebetonoval a beton vždy neizoloval... je fakt, že bylo více místa na parkování, páč se čekalo i na trabanta a získat žiguli znamenalo nehynoucí slávu v celé čtvrti...
...
že dneska je to na hovno, to neznamená, že před tím to nestálo za dvě... [mrknutí jedním okem]

276937

13.10.2012 19:32

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 276937

Joo? Ne že bych komunisty hájil, ale nějak přeháníte. Ano, stál jsem celou noc frontu na obkladačky, na střešní krytinu i na izolační IPU, což je v dnešní době úsměvné, ale měl jsem na to peníze, rozumíte?! Nepotřeboval jsem se zadlužit na celý zbytek svého produktivního života a klepat se strachy o místo jako dnes. Domy, které jsem postavil svépomocí, pořád stojí. A po celé zemi jich stojí statisíce, dovedete mi to nějak vysvětlit, když tvrdíte,že to stálo za dvojnásobné hovno?

277068

13.10.2012 21:36

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 37.?.?.?

Reakce na 277068

No, ještě že se máte čím chlubit, to je ten veškerý betonový paskvil, kvůli kterému se dnes lidé zadlužují, aby ho předělali k bydlení? [mrknutí jedním okem]
Podívejte, i kdyby jste tu nacvakal 100 položek pro komunisty, nacvakám jich okamžitě 100 proti. Myslíte, že to má smysl? Jsem pro řešit to, co je v koncích a ne znovu vyhrabávat nepoužitelný paskvil, jako byl předchozí režim. Léta jsem děla venku, ne oni tam, ale my odtud jsme museli dokazovat, že nejsme primitivní lůza. Přeháním? Ještě nyní se potkávám s člověkem, co zastřelil pár lidí, co se z toho ráje plného zaměstnání zkoušeli dostat přes dráty. Když se ožere, tak na to vesele vzpomíná.
Takto debilně postavenou diskuzi si schovejte na později, budete to moci vytahovat na shromážděních budovatelů příštího režimu, jako plusové body pro kádrový růst. Ale teď si zatím ještě chci chvilku užít toho, že nejsem povinen nikoho oslavovat za jeho debilitu.

277072

14.10.2012 11:44

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 277072

Nikdo komunisty nehájí, asi jste nikdy neprojížděl vesnice, ve kterých drtivá většina staveb byla postavená za komunistů a lidé v nich bydlí spokojeně i dnes. Beonový paskvil, takhle nějak mluvil Venda Havel. Jen jste psal, že za komunistů to stálo 2 kráte za hovno co dnes, já si dovolím předpovědět, že brzy se budete mít hůř než za bolševika, pokud budete mít tuto podělanou kapitalistickou demokracii, která je jen druhou stranou stejné mince.
Mmch, jestli někdo někoho zavraždil na hranici, jak píšete, proč jej jednoduše neudáte? Pokud je mi známo, tyto zločiny nebyly promlčeny. Spíš to tak vypadá, že kecáte, abyste si nahnal body.

277107

14.10.2012 20:56

RE: Taky nemáte zcela pravdu.

gjc 199.?.?.?

Reakce na 277107

Jestli je pro Vás Havel nějakým morálním kompasem, je mi celkem jedno, jako je mi jedno, jestli něco o něčem říkal. Vy sice bolševika nehájíte, ale jste mu tak nějak vděčný, že Vám dovolil se pachtit po zaměstnání ještě na domku. Já Vám to přeci neberu. Za střílení na hranicích se dokonce vyznamenávalo, a to se mám, podle Vás, teď u tohoto slavného režimu domáhat nějaké nápravy? Kdo si co dneska na těch lidech vezme? Už se proberte z toho nostalgického naříkání, dejte se trochu dohromady, nebo Vás bude zase muset dávat do kupy bolševik. Nebo to vlastně chcete? Pokud by Vám to ale skutečně připadalo jako druhá strana mince, tak už se začněte zamýšlet nad úplně jinými věcmi, než chvalozpěvy nad výstavbou za Husáka, tím sice u někoho body naženete, ale je to právě ta druhá strana mince, kterou tu leštíte. A přesně toho se týkala už ta moje první námitka, což jste, zdá se, možná, částečně pochopil. Považuji za scestné se zatracováním stávajícího stavu vyzdvihovat minulý režim. Je to stejně přitroublé, jako to, co se tu snaží řešit jiní borci, jestli by byl lepší Hitler, než Stalin. Tady už skutečně mají někteří diskutéři vybrakováno, a to už skutečně dál nehodlám řešit.

277129

11.10.2012 14:27

?

JN 217.?.?.?

Trošku mě unikla dokonalost našich výrobků za socialismu.Třeba škodovky určitě nebyly dokonalé výrobky,které by se daly vyvážet.V elektronice jsme byli upřímně řečeno v pr...A tak bych mohl pokračovat.Boty jsme mohli vyvážet maximálně do Ruska.Trochu se soudruzi vraťme do reality.

276932

11.10.2012 17:11

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 276932

Svým způsobem byly výrobky z dob socialismu dokonalé. Od výrobku se očekává, že bude plnit nějakou funkci. A to všechny výrobky plnily.
Vámi kritizované automobily Škoda jezdily a jejich VÝROBNÍ CENA byla v porovnání s auty ze západu nízká. U nás byly drahé proto, že na ně byla uvalena "daň z přepychu" - aby jich občané nemohli kupovat tolik a nadbytečné kusy mohly být vyvezeny - I NA ZÁPAD! 70% produkce gramofonů z Tesly Litovel bylo exportováno - PŘEVÁŽNĚ NA ZÁPAD! 70% produkce jízdních kol Favorit bylo exportováno - PŘEVÁŽNĚ NA ZÁPAD! Většina produkce textilních strojů byla exportována - I NA ZÁPAD. I ty "pitomé" ČERNOBÍLÉ TELEVIZNÍ OBRAZOVKY vyrobené v ČSSR svítily v západních domácnostech z krabic Philips, Grundig a jiných.
České sklo...
Český chmel...
České pivo...
České plochodrážní motocykly (ostatně svého času i ty silniční)...
České bifteky žrali Němci (na nás zbyl bůček)...
A spousta dalšího českého...
Kupodivu ČESKÉ boty moje máma nosila 10 (SLOVY DESET) let, jen byly během této doby 2x v opravě. Nenosila je 10 let proto, že by nebylo na nové - ona po nových prostě NETOUŽILA!
UŽITNÁ HODNOTA - tedy poměr cena-výkon byla u socialistických výrobků oproti dnešní výrobě mnohem vyšší. Na co je mi potřeba auto jezdící 180 km/hod., ve kterém v případě opravy se musí měnit celé bloky a kvůli jedné vadné součástce za 50 Kč (kterou se nikdo nenamáhá hledat) zaplatím náhradní díl za 3000 Kč (PLUS PRÁCI)? Rychlost neuplatním (pokud budu respektovat zákony). Na autě Škoda 120 jsem si dokázal sám opravit téměř cokoli a přes všechny jeho "nedostatky" mne vždy dopravilo tam kam jsem chtěl a jakým terénem dokázalo projet jsem se až divil.
Ano dnešní výrobky jsou modernější než ty z dob socialismu - ale i ony byly modernější než ty předválečné. Jenže za prvé většina z nich má funkce, které 80% jejich uživatelů nepotřebuje a nikdy nepoužije (důležité pro výrobce ale je že ty funkce ZAPLATILI) - až na ten příjemný pocit ža výrobek onu funkci má... A za druhé je jejich životnost pečlivě spočítána na záruční dobu.

276941

11.10.2012 17:43

RE: ?

JN 217.?.?.?

Reakce na 276941

Škodovky byly na západě považovány za symbol něčeho hodně nepovedeného a prodávali se jen díky dumpingovým cenám.Ještě dnes v Anglii Škodovka bojuje s dědictvím pověstné kvality jejich socialistických předchůdců.Jinak zrovna motocykly byly pozůstatkem prvorepublikové tradice a soudruzi je maximálně poslali do kytek.S obuvnickou tradicí je to podobné.Ale to je asi jedno,ono to není o argumentech ale přesvědčení.Já jen nechápu,proč se hlídali hranice aby lidi z toho ráje na zemi neutíkali.Je mi divné,že se sem vykořisťovaní pracující ze západního Německa nehrnuli.

276943

11.10.2012 19:33

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 276943

"Škodovky byly na západě považovány za symbol něčeho hodně nepovedeného a prodávali se jen díky dumpingovým cenám."

Jak to odporuje tomu, co jsem napsal já? Psal jsem jasně poměr cena-výkon. Kupovali si je ti, co neměli v úmyslu stavět na odiv své osobní "kvality" a chtěli auto ve kterém BUDOU JEZDIT a nehledali auto ve kterém SE BUDOU REPREZENTOVAT.

Pozůstatek prvorepublikové tradice...

Kupříkladu Jawa fungovala od roku 1929 a do doby po válce vyprodukovala 10 modelů v množství... No, malinko více než malém. Pérák vyráběný po válce byl nejlepší stroj své doby a pravda, vyvinut byl tajně v průběhu II.WW. Ale kývačka z padesátých let vyvážená do 120 zemí byla další převratný stroj a ta již byla plně vyvinuta za komunistů. Až v roce 1964 byl vyroben miliontý motocykl, 1976 druhý milion, 1987 pak třetí. Poválečných konstrukcí byly již desítky a jistě to nebyly kopie těch prvorepublikových. Nějaké superslavné jméno ve světě Jawa před II.WW získat nestihla. ČZ za první republiky vyráběla série po pár tisících kusů. První úspěšný model ČZ vznikl v rce 1935... Za 4 roky začala II.WW - těžko značka za tu dobu dobyla svět. I ČZ se začala prosazovat až po válce...

Hranice byly hlídány z mnoha důvodů. Prvořadá byla ochrana československé ekonomiky - vzhledem nesměnitelnosti měny. Z ekonomického hlediska nebyl žádný důvod k tomu aby světové banky neměnily Kčs - bylo to politické rozhodnutí v rámci ekonomické války kapitálu proti režimu. A hranice byly zadrátovány právě kvůli této západem vyhlášené válce. Dokážete si představit rozsah pašování přes otevřené hranice? Na podrobnější rozebrání tu není dost místa, snad ještě jen to, že kdo zdrhal na západ, nezdrhal s prázdnýma rukama, měl sebou většinou něco na prodej protistraně...

276948

12.10.2012 7:22

RE: ?

jarda667 93.?.?.?

Reakce na 276948

Jejda vy jste mimo, hranice byly zavreny proto, ze by tu nikdo nezustal, vsichni by utekli - vsude na zapad bylo lepe nez tady.

Hlavne tedy ta inteligence prumerni lide jako vy asi ne ti se meli lepe v te dobe a hlavne nemuseli zavidet tem co se byli nadprumerni a vypracovali se...

A ve skodovce jsem jezdil a neslo o pomer cena/vykon, ale o to ze skodovky byly smejd. Po technicke strance -25 let proti zapadu. Dyt jeste kdyz se navrhoval favorit , tak cesko nebylo schopno udelat prvky podle designera, ktery ho navrhoval , proste proto , ze takove technologie na zpracovani plastu tu nebyly.

A zkusme se pobavit o ekologii , jejiz zatez nas stoji prachy jeste dnes a platit to budou nasi vnuci.

Proste lakonicky receno do kapitalismu jsme naskocili moc pozde , ale komunismus k ziti nebyl.

Mozna pro ty prumerne strejdy kteri nic nechteli.

276984

13.10.2012 14:02

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 276984

Kecáte..

V DOBĚ kdy hranice byly uzavřeny bylo na západě POVĚTŠINOU ještě hůře než u nás. V Británii byl přídělový systém zrušen ještě o rok později než u nás. Prvotním motivem uzavření hranic bylo zabránit ve vstupu diverzantům a o útěk se snažili pouze ti, kteří na novém společenském systému tratili a ti ve většině případů sebou nesli buď utajované informace které chtěli prodat západním rozvědkám, nebo umělecká díla patřící do národního kultuního dědictví. Zákony o špionech, diverzantech a o zacházení s uměleckými předměty byly tehdy stejné i na západě.

Zjednodušeně řečeno - pokud by od nás chodili diverzanti do Německa zapalovat stohy a továrny, postavili by železnou oponu Němci!

277059

12.10.2012 10:27

RE: ?

Aeternitas 37.?.?.?

Reakce na 276948

Už nežijeme v zadrátované a zaminované Evropě od Baltu po Jadran, ve zdevastované krajině a smogu, pod sovětskou okupací z roku 1968 s politickými vězni.
Nyní žijeme ve sjednocené Evropě s volným pohybem osob, kapitálu, zboží a služeb, jak tomu bývalo v i předešlých stoletích, kdy spousta lidí ze západu žila i v Rusku a carskému Rusku se říkalo Východní Amerika. Pro podporu hospodářství se ve státech Rady Evropy zřídily správní systémy, jedním je Schengenský prostor pro pohyb osob bez vnitřních hranic, dalšími je přeshraniční spolupráce obcí i firem, euroreginy a nezávislost obcí ve finanční, organizační, daňové oblasti s právem na soudní ochranu.
Bohatší regiony v EU přispívají na chudší regiony, ty které nedosahují 3/4 průměru HDP (fond soudržnosti), za peníze z evropských fondů máme zabezpečeny sociální služby (Evropský sociální fond), postaveny nové dálnice a vybudovanou ekologii (kohezní fond). Ve sjednocené Evropě jsou výrobky vyšší úrovně, než kdyby byla Evropa uměle zadrátovaná. Pokud není konkurence jako v socialistickém ráji, monopolní firma se chová jako líná firma, moc nového nevyvíjí a stagnuje, po zrušení socialistického ráje se v konkurenceschopném prostředí na jejím trhu objeví několik dravých firem s novějšími výrobky a lidi půjdou za novým. Porovnání vozidel Škody pod sovětskou správou a vozidel ze Západního Německa pod správou Británie, Francie a USA, je rozdíl více jak patrný v bezpečnosti a výdrži motoru. Také byl rozdíl ve vzdělání společnosti, socialismus vychovával občany závislé na státě, přiděloval jim levicové vzdělání, zatímco ve svobodné společnosti se rozhoduje každý sám za sebe, neb každý je strůjcem svého osudu.

276990

12.10.2012 11:36

RE: ?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 276990

>Také byl rozdíl ve vzdělání společnosti, socialismus vychovával občany závislé na státě, přiděloval jim levicové vzdělání, zatímco ve svobodné společnosti se rozhoduje každý sám za sebe, neb každý je strůjcem svého osudu.

Pokud pominu to, jak hezky jste to celé zidealizoval, vyjádřil bych se v rychlosti k této větě. Pokud si myslíte, že existuje nějaká svobodná společnost, tak jste bohužel na velkém omylu. Koho tím míníte, tou svobodou společností? Jakou skupinu obyvatelstva?

Co se týká vzdělanosti, tak se opět mýlíte, neboť i školství na západě vychovává lidi pro SYSTÉM, tedy tak, aby měl každý svoje systémové místečko. Tedy ne, aby se uměl postarat o sebe sám (mimochodem ten vámi zatracovaný východní socialismus na rozdíl o západního socialismu v podstatě lidi tlačil k samostatnosti), ale aby byl specializovanou součástkou systému.

No, nebudu to více rozvádět, stejně asi nebudete vědět, o čem mluvím, protože se pohybujete v naprosto teoretické rovině. Ale napsal jste to hezky. Asi jste nad tím hodně přemýšlel, aby to vyznělo sofistikovaně.

276991

13.10.2012 23:28

RE: ?

Aeternitas 37.?.?.?

Reakce na 276991

Výsledek voleb do zastupitelstev 2012: Ústecký a Karlovarký kraj - komunismus a zbytek kromě Prahy a Plzeňského kraje vyhrála ČSSD, účast 1/3 voličů.

Slabost demokracie, matky veškeré levice, by v nás měla vzbuzovat ty nejvážnější obavy. Má demokracie schopnost, má dostatečné kvality k tomu, aby dokzala čelit zlomyslnějším epigonům socialismu a komunismu? Demokracie má několik Achilových pat. Demokracii v podstatě řídí politické strany, strany vkládají energii na boj jedné proti druhé, nikoliv na to, aby sloužily obecnému blahu. Čím starší demokracie, tím méně voličů. Taková situace skýtá značné nebezpečí, protože dává obrovskou výhodu demagogům zítřka. Fašisté dobyli Itálii za dva a půl roku a národní socialisté, do roku 1929 bezvýznamná strana, se za několik let stali pány celého Reichu./ Při Norimberském procesu Rusové zakázali používat označení "národní socialisté", vznikl název "Přelíčení s nacistiským spiklenci" - stoupenci levice tomu poslušně naslouchají a mluví o německém fašismu./ Demokracie může díky svobodným volbám zkolabovat přes noc. Marx řekl "My komunisté žádnou etiku neučíme." (Marx-Engels, Historische-kritiche Gesamtausgabe, Berlin, 1932). Komunistické strany po celém světě mají pevný program, kolaboranty a sympatizanty motivuje přesvědčení, rudá ideologie jim promlová do duší. Levicové poselství využívá materialistickou závist, žárlivost, zlost a masový egotismus. Pravdu o nelidských zločinech sovětského režimu, znal každý kdo chtěl něco vědět o sovětismu. Je ironickou skutečností, že slabost marxismu dopomohla k úspěchu, lživá ideologie, kterou lze vysvětlit dítěti během pár minut, zaplavil svět během desetiletí proto, že jej lidé snáze a jednoduše pochopili, tentýž druh jednoduchosti umožnil vznik národního socialismu. Ekonomiky Rudé říše stály před bankrotem, tato skutečnost bublající u intelektuálů dopadla na lidové masy, rudý dinosaurus onemocněl. Levice je materialismus, centralizace, totalitarismus, hrubé násilí, endogenní moc, ideologický stát jedné strany, státem řízené školství, lidová armáda, nenávist vůči svobodě, plebejství, hon na "zrádce", populismus, podněcování masové hysterie, vše pro stát, nic proti státu, mobilizace v zájmu strany....

277078

13.10.2012 23:50

RE: ?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277078

ale vždyt u nás žádná demokracie není
to co máme bych spíš nazval diktatura stranických sekretariátů
a demokracie není v rozporu s komunismem tedy se skutečným komunismem ne s tím katolicko sektářským paskvilem který nám byl v roce 1948 násilím vnucen ale s kapitalismem a to v rozporu naprosto neřešitelném a zásadním protože demokracie je jak správně říkáš levicová a 100% rovnostářská (jeden člověk jeden hlas a hotovo) kdežto kapitalismus má tendenci vytvářet mocenskou hierarchii dle ekonomické nebo majetkové síly
ten rozpor spočívá v tom že jsou ve střetu hlasovací právo občana a majetkové právo majitele tedy jestli má občan právo omezit vlastnictví nebo jestli vlastník má právo omezit občana v jeho právu hlasovat
a tento rozpor zanikne teprve až bud kapitalismus zničí demokracii nebo demokracie odstraní kapitalismu a já doufám že ta první varianta nenastane

277082

13.10.2012 23:57

RE: ?

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 277078

Vaše poslední věta... Až na pár detailů či nepřesných definic, USA jako vyšité... Že vy jste tam byl?

277083

13.10.2012 21:10

Současný korporátní a fašistický kapitalismus je totálně v prdeli!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 276990

CHTĚLI JSME VŠICHNI PO ROCE 1989 "DEMOKRACII",KAPITALISMUS ZÁPADNÍHO STYLU A SVOBODU!
JENOMŽE ZA 23 LET SE NÁM JAKSI KAPITALISMUS NA ZÁPADĚ
"ROZLOŽIL" A Z DEMOKRACIE SE STALA FRAŠKA !!!
MÍSTO DEMOKRACIE, MÁME MEDIOKRACII A MOCNÍ SI
S NÁMI MÍSTO SVOBODY NEZŘÍZENĚ MASOVĚ VYTÍRAJÍ PRDEL !!!ČEST PRÁCI SOUDRUZI !!!A NĚKTEŘÍ VOLOVÉ CHODÍ STÁLE VOLIT TY SAMÉ DUŠEVNÍ PROSTITUTKY!!!
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

277071

14.10.2012 18:21

RE: ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 108.?.?.?

Reakce na 276943

Jo jo, na Západě bylo vždycky všechno nej... Jen je s podivem, že jste si nějak nevšiml, že ze Západu sem krize přilezla jako prašivina a s ní dluhy, které už nikdo nikdy nesplatí, ani vy, vy jeden "odborníku" na Západ.

277116

11.10.2012 14:42

Nesuhlasim so vsetkym

Brigado Drandic 195.?.?.?

V clanku je mnoho veci nad ktorimi sa autor nezamyslel iba vyblafol to co pocuvame bezne z TV. Napr. Autor spomina ze Grecku by pomohla devalvacia meny, tym sa udajne zvysi konkurencieschopnost. Prva medialna masaz!!! Devalvacia je ako ked si horolezec nacura do nohavic. Najprv ho to zohreje a potom umrzne. Devalvacia meny je presne to iste. Ak ste mali vo vyrobe nejake naklady na vstupy tak po devalvacii meny, co mate na sklade mozete predat, pretoze pre ostatne staty ste sa stali lacnejsimi. (AUTOROVI: DNES SA UZ NEVYRABA NA SKLADY ALE METODOU JUST IN TIME = ZIADNE SKLADOVANIE CO PRIDE IDE NA PAS) Ale ked vasa mena zdevalvuje a chcete nieco vyrabat, naklady na zabezpecenie vstupov do vyroby vam znacne narastu a predrazia celu vyrobu a vase hospodarstvo to zabije!!! A nesuhlasim ani s tvrdeniami ze uver je dobry len musia aj ludia vediet ci ho budu moct splacat. TO NIKTO NEVIE!!! Alebo vie autor predpovedat rozdelenie krajin, pady meteoritov ci vojnove konflikty? A ze nemci su spolahlivy,pracovity a maju najsilnejsiu ekonomiku tiez pocuvame z TV casto a pritom nemci za minule storocie skrachovali minimalne 3 krat a co sa tyka ekonomiky tak ich dlh presiahol 4biliony eur. Najviac v EU. Taliani dlzia len polvicu

276934

11.10.2012 14:48

Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

Honza999 90.?.?.?

Ano, peníze by měl emitovat -v případě potřeby- stát prostřednictvím Státní tiskárny cenin a stejně tak by měl stát -v případě potřeby- peníze z oběhu stahovat. Jak to dělali komunisté u nás i v SSSR, jak to dělal to Erhard, když budoval německý hospodářský zázrak po válce a jak to dělal i Hitler, který si tiskl vlastní peníze podle potřeby. Jenže stát dnes peníze emituje v omezeném rozsahu - NE VŠECHNY PENÍZE V OBĚHU byly vytištěny ve Státní tiskárně cenin.
Ona úvěrová emise peněz probíhá takto.
1) Jste vlastníkem jednoho milionu Kč, uložíte si je do banky.
2) Banka z těchto peněz "uváže" několik procent (v ČR myslím 2%) jako reservu a 980000 Kč půjčí panu A. (už nyní je v oběhu 980000 Kč NAVÍC, které stát NEVYTISKL! Můžete s nimi disponovat jak vy jako jejich skutečný vlastník, tak paralelně pan A jako dlužník "banky", i když ve skutečnosti je dlužníkem VAŠÍM).
3) Pan A za tyto peníze nakoupí u pana B zboží či služby, pan B tuto tržbu uloží v bance.
4) Banka z peněz uložených panem B opět uváže 2% do reservy a 960400 kč půjčí panu C (v tomto okamžiku již v ekonomice koluje NAVÍC 1940400 Kč, které nebyly vytištěny státem a jsou "KRYTY" pouze vaším původním milionem).
5) A kolotoč se opakuje - pan C nakoupí služby u pana D, ten dá do banky, ta odloží 2%, zbytek půjčí panu E, ten nakoupí u pana F, pan F uloží do banky, ta odloží 2%, zbytek půjčí panu G, ten nakoupí u pana H, pan H uloží do banky.......
Nakonec z vašeho milionu v ekonomice obíhá milionů několik, které NEBYLY VYTIŠTĚNY VE STÁTNÍ TISKÁRNĚ CENIN. Většina peněz v ekonomice není emitována státem, ale právě bankami poskytováním úvěrů. Tyto půjčky by bylo možno "tolerovat" do bodu 2) - za předpokladu že vy jste srozuměn s tím, že s oněmi 980000 Kč půjčenými panu A nebudete moci DISPONOVAT, že na oplátku se s vámi banka podělí o úrok a že vy se na druhou oplátku s bankou podělíte o ztrátu v případě že pan A nebude platit. Ovšem peníze půjčené panu C již ve skutečnosti NEEXISTUJÍ - panu C byly zapůjčeny peníze vaše, které UŽ JEDNOU byly půjčeny panu A.
Tímto se stane, že v oběhu se objevují nekryté peníze, které vyvolají tlak na zvyšování cen - inflaci, protože se objevily POUZE (NEKRYTÉ) PENÍZE, ale nestouplo MNOŽSTVÍ PRODUKTŮ - nebylo vypěstováno několikanásobné množtví plodin, nebylo vytěženo několikanásobné množství surovin.
V tomto systému úloha státu spočívá jen v tom, že je nucen tisknout peníze v objemu úroků zaplacených pány ACEG bankám. Pokud by stát tyto peníze nevytiskl, docházelo by naopak k deflaci. Úvěry poskytované SOUKROMÝMI SUBJEKTY tím pádem slouží jako pumpa čerpající pomocí VIRTUÁLNÍCH peněz hodnoty z REÁLNÉ ekonomiky. Ty úroky neplatí jen pánové ACEG - ty platí VŠICHNI OBČANÉ prostřednictvím neustále se zvyšujících cen.
JEDINÝ KDO NA TOM VYDĚLÁVÁ JSOU BANKY!

276935

11.10.2012 19:36

RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 276935

Kto sú to banky? Niekto ich predsa vlastní. Kto konkreétne?
Tieto konkreétne osoby treba brať na zodpovednosť. Oni zarábajú.
Nie nejaké neosobné banky?

276949

11.10.2012 22:47

RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 276949

Problém je v tom, že nikdo na světě ty vlastníky nezná. Jsou to akciové spoečnosti. A jejich akcie může vlastnit jakákoli firma, jakýkoli fond - a ta jakákoli firma či fond jsou zase přes akcie vlastněni někým dalším. Vzhledem k tomu, že je to rozprostřeno přes celý svět, a že mezi bankou jako takovou a držitelem té pravé akcie přes kterou je banka opravdu ovládána je řetěz několika desítek či stovek dalších firem a vztahy mezi nimi jsou podobny pavučině, skutečné vlastníky nedohledáte.

Nedávno se někdo pokusil zjistit kdo vlastně má ve svém majetku Zeměkouli... Vyšlo jim že asi 70 či 80% světového průmyslu, nemovitostí, pozemků je přes tu pavoučí síť soustředěno v rukou několika desítek nadnárodních korporací. A zase těch několik desítek nadnárodních korporací bude přes podobnou pavučinu "vlastníků" v držení několika desítek či stovek lidí, těch o nichž se nesmí hovořit...

276963

11.10.2012 23:28

RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...

lesov. 62.?.?.?

Reakce na 276963

"Nedávno se někdo pokusil zjistit kdo vlastně má ve svém majetku Zeměkouli..."

Všichni jsme přišli na Zemi s holou prdelí, takže tu nikomu nic nepatří.
Zase zbytečně vyhozený peníze na "výzkum". [velký smích]

276966

11.10.2012 21:39

Autor nezná problém úvěrové emise

pje 195.?.?.?

Úvěrová emise bezhotovosti je finanční fenomén způsobený zákonným účetním podvodem, kdy obchodní (nikoli centrální) banka poskytnutím úvěru o větší výši než je objem vkladů (závazků za klienty) a vlastního kapitálu vytvoří nové peníze, jimiž nedisponovala. Ty si uvede na úvěrovém (svém aktivním pohledávkovém) účtu klienta, jemuž půjčila a současně z tohoto účtu při splácení úvěru zvyšuje jiný aktivní účet peněz na úkor úvěrového účtu. Pokud je např. úvěr 1 milion a vklady klientů a základní kapitál 200 000, banka tak vytvoří nových 800 000, které jí zůstanou. To je to, co kolegyně Švihlíková i já uvádíme jako pilíř monetární emise bezhotovosti (a tím i kapitalismu postindustriální éry). Žádný jiný podnik nemá tuto možnost vytvořit peníze bez faktického zdroje.

276954

11.10.2012 23:17

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 276954

> Žádný jiný podnik nemá tuto možnost vytvořit peníze

Tuto možnost má skoro každý. Každý, kdo vlastní trochu úspor, pane Pje. Úspory českých domácností činí přes bilion korun. Minimální výše základního kapitálu pro založení banky je stanovena na 500 mil. Kč. To znamená, že prostí čeští občané mají možnost se spolu dohodnout, použít své úspory a s jejich pomocí založit klidně 2000 NOVÝCH BANK. A už mohou vytvářet
> peníze bez faktického zdroje.

Když je tak snadné tvořit peníze "z ničeho", proč to prostí čeští občané nedělají? Proč místo toho jen láteří u piva či pláčou nad svým údělem v internetových diskuzích? Když kdejakou jinou výnosnou lumpárnu činí ve velkém? Že by to "dělání peněz z ničeho" zase nebylo až tak snadné? [mrknutí jedním okem]

276965

11.10.2012 23:50

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Maut 213.?.?.?

Reakce na 276965

Vojta zase perlí. Zapomněl dodat, že i kdyby se ti střádalové spojilia dali dohromady fondy, nepřelezou přes licenční řízení Goldmanů a Singerů. Nebo je tak zhulený něčím dobrým, že si myslí, že na chazarském zlatém písečku může čůrat každý? Boží prostoto.

276967

12.10.2012 0:28

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 276965

Proč by někdo zakládal banku, když není komu půjčovat!!!
Trapný provokatér Vojta49 zase perlí!
A proč by si někdo kupoval něco, co nepotřebuje? To jsou ty úspory domácností!
Takže Vojta49, jdi už zase konečně kecat svoje zvrácená ekonomická moudra do hajzlu!
Ekonomika založená na ustavičném růstu a na ustavičném růstu konzumu, je úplně blbá ze samé podstaty! Jen si kupujte více a ještě více a když na to nemáte,tak si na to vemte půjčku! My vám strašně rádi půjčíme, protože jenom tak vás dostaneme do patřičného ekonomického područí a totální kontroly!!!!
Vojta49 táhni už konečně do prdele ze Zvědavce! Jsi odporný a obtížný hmyz, neustále provokující svými úplně blbými poznámkami!
Rozumíš ekonomice jako koza petrželi!
Ustavičný růst nad všechny meze je rakovina světového globálního hospodářství a třeba už dnes zavedla USA svým astronomickým dluhem do neřešitelné situace, kdy je jedna varianta řešení hyperinflace a okradení většiny občanů a těžká sociální a politická destabilizace a druhá varianta je válka! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

276971

12.10.2012 1:19

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

dub 89.?.?.?

Reakce na 276965

z naprosto identického důvodu, z jakého nejsou schopny kooperovat buňky ve vaší hlavě, přestože jich tam máte miliardy, a fungovat jako mozek... [smích]

276978

12.10.2012 2:48

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 276965

Vojto, lidé se nespolčují do bank a nevytvářejí peníze z ničeho proto

ŽE TO POVAŽUJÍ ZA NEMORÁLNÍ!!!!!

Víš Vojto, lidé jsou ve své drtivé většině SLUŠNÍ A POCTIVÍ (najdi si ve slovníku co ta slova znamenají). Polovina z těch, co mají DROBNÉ MAJETKOVÉ potyčky se zákonem se do toho dostala proti své vůli dotlačena okolnostmi (druhá polovina jsou drobní gauneři jací jsou ve společnosti vždy a všude). Za důkaz tohoto mého tvrzení považují dvojnásobný počet vězněných v porovnání s předsametem, ti co seděli za krádeže před sametem jsou ti drobní gauneři protože životní podmínky nikoho nenutily krást z hladu, ti co tam sedí dnes s nimi navíc jsou oběti tohoto režimu.

Slušný člověk by věděl, proč občané nevytvářejí virtuální peníze z ničeho a proč vytvářeji reálné peníze prací.

Věděl by to a neptal by se.

276980

12.10.2012 13:26

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vopice 109.?.?.?

Reakce na 276980

Tak a teď jste trefil hřebíček na hlavičku. Pro Vojtu je totiž to nejlepší podnikání to, když někdo chytřejší okrade hloupějšího. Například když nějaký Matusy prodá nějaké babičce vysavač za 60.000 Kč. Čím víc ji obere, tím lepší "podnikatel". Pro Vojtu se jedná o NORMÁLNÍ PODNIKÁNÍ. Silně pochybuji, že Vojta tuší, co je morálka. Vojta propaguje právo silnějšího.

Jinak samozřejmě nemá cenu reagovat na jeho naprostý a neuvěřitelný blábol, i když mě pobavily odpovědi... Vojta se prostě nudí a má potřebu své úžasné nápady sdělovat ostatním, aby se pochlubil, jak je "vzdělaný". Nic jiného za tím není.

276997

12.10.2012 16:45

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Nzimbu 95.?.?.?

Reakce na 276997

Čo za pretvárka vyliezla z pralesa, protikresťanský bezbožník vyučuje morálku. Ak teba urážanie Boha nijako neznepokojí, načo nás dojímaš báchorkami o neborákoch čo si kúpili drahé vysávače? Chceš nás presviedčať, že si ľudomil, ty, ktorý sa vysmievaš ľudomilnému kresťanstvu?

277012

12.10.2012 14:44

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 276980

Diky všem za reakce, pánové.

Pan Maut vidí nemožnost založení nové banky v tom, že by byl problém s bankovní licencí. A na důkaz toho, že taková licence je nepřekonatelný problém, funguje v ČR už více jak 50 bank. Ty všechny mají protekční licence, pane Maut? [mrknutí jedním okem]

Pan Honza999 zase vidí činnost bank jako amorální. Dobrá. A co tedy založit BUBL (BezÚročná Banka Lidu)? Tato banka by nepracovala s úrokem. A půjčovala jen do výše vkladů střadatelů. Tedy žádné peníze ze vzduchu, ale jen reálné úspory střadatelů. Ani žádné úroky.

A teď pozor, pane Honzo999. Banka by pomocí sociálních sítí oslovila celou lidskou populaci na Zemi. Zřídila by virtuální internetové pobočky ve všech zemích světa. Stamiliony kritiků stávajích bank a odpůrců úročení by ihned přešly od svých "amorálních bank" k naší morální BUBL. "Zlé banky" by ve velkém krachovaly. Protože všichni by si půjčovali jen od naší BUBL. BEZÚROČNĚ!

A co víc? Ve stanovách BUBL by bylo ustanovení, že úsporami nekryté peníze lze ve výjimečných případech také vytvářet. A to v takových, jakým je třeba ubohé Řecko. Řekům by BUBL vytvořila "peníze ze vzduchu". Řekové by jimi neprodleně vyplatili svůj těžce úročený státní dluh. Tím by se zbavili břemene úroků. Stávající "zlí věřitelé" by bez inkasa úroků přišli na buben. A byl by Ráj na Zemi. Co říkáte, pane Honzo999?

Že to nejde? Protože prostí lidé sice na jedné straně odsuzují úrok, jako prapříčinu všeho zla? Ovšem pro vlastní úspory hamounsky vyhledávají bankovní dům s nejlepším úročením vkladů? Kde je chyba, pane Honzo999? Není ona nakonec ta úroková amorálnost zlých bank postavená na chamtivosti nás všech, prostých lidí? Co s tím? [smích]

277003

12.10.2012 20:32

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Oto 90.?.?.?

Reakce na 277003

BUBL je nesmysl. Z ceho by zil, profitoval, kdyz by pujcoval bez uroku? Jen z poplatku? jak vysoke by asi musely byt? Pokud by postupoval sverene penize na dalsi obchodni transakce(akcie, fondy, atd ...), pri ztrate by prichazel o svuj-klientuv kapital. Jak by to vypadalo, kdyby si lide pujcili stejne mnozstvi penez, jako bylo vlozeno a BUBL nekde ztratil? Co kdyby se na nejake zakladatele nedostala pujcka, kdyz by ji nahle potreboval, a to z duvodu nedostatku financnich prostredku v BUBLu?
Vytvareni nekrytych penez se uz zase priblizuje konceptu komercnich bank a uz to zese neni zadne reseni.

Jinak, pokud si spocitam, kolik mam v bance penez, kolik je urok a kolik poplatky, urcite nevyhledavam banku podle uroku, jelikoz mi stejne nepokryje poplatky [chechtot] , ale podle sluzeb, ktere od ni dostavam.

277020

13.10.2012 1:32

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 277003

Vojto, trochu logiky by neškodilo...

Proč by BUBL měl dávat peníze Řecku na splacení dluhu? JAKÉHO dluhu? Zlé banky už by jak jsi sám napsal zkrachovaly (poté co by všichni přešli k BUBL) a tudíž by Řecko již nic nedlužilo...

Krom toho jsem nenapadal úrok jako takový - napadám úrok z virtuálních peněz. Pokud někdo RISKUJE SVÉ VLASTNÍ peníze a chce za to přiměřený úrok, OK. Banky ovšem riskují cizí peníze, cizí stokorunu půjčí 10-15x a jejich (hrubý, bez odečtení nákladů na provoz a správu) zisk je přes 100% (mám na mysli přes 100% z původně půjčené částky panu A a to ještě ani ty peníze co panu A půjčily nebyly jejich).

Finanční systém prostě potřebuje RESET a RESTART, ovšem za zcela nových jiných podmínek, aby začal pracovat pro lidtvo jako společnost.

277037

12.10.2012 17:18

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Nzimbu 95.?.?.?

Reakce na 276980

Vytvárať peniaze z ničoho je nemorálne, ale nakupovať zbytočnosti s týmito požičanými peniazmi je navýsosť morálne. Alebo slušní a poctiví ľudia nenavštevujú banky, azda všetko čo si vyberajú pre vlastnú potechu sú len drobnosti, ktoré si hravo zaplatia z výplaty? Neberú si ani úvery na zakúpenie, či výstavbu domu? Nie sú oni tiež súčasťou bankového kolobehu?
Zobuď sa konečne, aj sedliaci neprestajne vyplakávajú ako ich úroda je nepredajná, ale vôbec ich nenapadlo založiť si vlastnú obchodnú sieť, nedajbože ešte vlastnú banku.
Sami ste sa doplazili do nemravnej doby, preto nemáte nijaký nárok odmietať úrok, stredovek sa bránil úrokom, ktoré sa veľmi nerozšírili výlučne kvôli ľudskejším ľuďom toho času. Tie doby skončili s vaším súhlasom, tak ako sa opovažujete posudzovať bankárov ako nemravných, keď len požadujú od vás „slušných“ nejaké navýšenie, ako by povedal súdruh tmo odmenu, keď už ste veľmi žeravý po nákupe nezmyslov z výkladov.
Polož si jednoduchú otázku, prečo by mal pracháč v bezbožnom svete kde sa cenia výlučne peniaze „poctivcom“ zadarmo požičiavať, to sa vylučuje, musíš si založiť vlastnú banku, s vlastným poriadkom. Bankári kvôli tebe naozaj nezmenia svoje priority.

277013

12.10.2012 21:35

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 277013

"Polož si jednoduchú otázku, prečo by mal pracháč v bezbožnom svete kde sa cenia výlučne peniaze „poctivcom“ zadarmo požičiavať, to sa vylučuje, musíš si založiť vlastnú banku, s vlastným poriadkom. Bankári kvôli tebe naozaj nezmenia svoje priority."

Je obrovsky rozdiel poziciavat na urok nieco co realne vlastnis ako poziciavat nieco vytvorene zo vzduchu napisanim cifry ci vytlacenim dalsieho papiera. Ak Ty niekomu pozicias svoje peniaze za nejaku odmenu, je to viacmenej OK, ale ak by si mal realne napr. 1000 CZK a napriek tomu pozicias napr. 5000 CZK, pojde o hnusny podvod. Je podla Teba OK, ze nejaky podvodnicky picus parazituje na hodnotach vytvorenych inymi a to tak, ze falsuje peniaze a navyse ich este aj poziciavana na urok, pricom naspat si berie realne hodnoty a majetky v pripade, ze su mu tieto sfalsovane peniaze aj s navysenim nie su vratene. A to len vdaka zosnovanej konspiracii v sucinnosti s politickou mocou, ktora toto banksterom zakonom posvatila. To je podla mna totalna spinavost a odstrelit tych co toto cinia je moralne ospravedlnitelne. Su to obycajni zlodeji a paraziti.

Opakujem znovu, aby to bolo spravne pochopene. Ak poziciate nieco co realne vlastnite, tak je to OK. Ale novodobe banskterstvo je nemoralnost a zlodejina obludnych rozmerov. Navyse bezni obcania su to dotoho vtlaceni nasilne roznymi zakonmi ktore si monetarny system vynucuju. Zaroven pod hrozbou zbavenia osobnej slobody su nuteni pouzivat tieto falsovane "peniaze" Takze kamos, ono to nie je take jednoduche ako si namyslas a ako to vidis. Tito zlodeji to maju velmi dobre pozichrovane a jedina cesta ako z toho von je velmi vysoka a organizovanost a jednota, ktoru ale zase domyselne a vytrvalo rozbijaju masmedia - zhodou okolnosti su vlastnene tymi istymi kriminalnikmi, ako aj tie banky.

277022

13.10.2012 18:02

RE: Autor nezná problém úvěrové emise

Hrad angel (tečka) vodopad (zavináč) gmail (tečka) com, 88.?.?.?

Reakce na 277022

Nepochybně v takovém prostředí platí Husí zákon.[zmaten] Ten zákon má pouze jeden paragraf.
1§. Husu můžeš škubat jenom do té míry, aby ti nezdechla. [chechtot]

277066

11.10.2012 23:52

Centralizmus a Jozef Vít

??? 85.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=CBJMvBqIqAU
http://www.youtube.com/watch?v=9Ui6AJO_9ME
http://www.youtube.com/watch?v=hc6-HUa5x94
Emisia úverov mala byť myslená ako systém frakčných rezerv. Ak vyhotovíte peniaze naviac, zvlášť na verejné služby, nie na výrobu, generujúcu budúce zisky v podobe tovarov, tak buď tie náklady (úver), stiahnete z obehu alebo vytvorite infláciu. To o Vašich socialistických snoch a úveroch ani nemá význam rozoberať. Vyvážali sme do celého sveta? Ak bol pre Vás celý svet len sovietský blok, tak áno. Peniaze môžu fungovať len v dvoch prostrediach. Zákaz frakčných rezerv a finančných derivátov alebo 100% zlatý štandard (najlepšie bimetalický). Dejiny to dokázali a budúcnosť to ukáže rovnako.

276968

12.10.2012 5:11

Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Je to tak, a to je rana pro vydridusstvi, to je nabouravani "prace" zidovskych bank,uver,na kterem roste zidovska sila k ovladani jinych,proto na islandu takoveho kriku v pozadi,kdyz pred soudem stoji zidovsti bankeri.Pro tak zvane zidovstvo jsou dve veci, smenka je pravym bohem zidovstva a nejvetsi nebezpeci,smisene manzelstvi,ktere nekteri rabinove prohlasuji,ze je vic takove manzelstvi vic skodlive, nez samotny holocaust.
Jedna z ran v pozadi je odpor islamistu k homosexualite.Proste,priznejme sito,po strance moralni v dnesnim svete,jsme az na druhem miste.
Financne banky nemaji problem nebot si tisknou penize "ze vzduchu" a zadna mena uz neni podlozena zlatou reservou, ktera byla zacatkem knce krestanskeho sveta,to je,kde jsme dnes.Adolf Hitler odmitl od svetovych bankeru,tak se jim aspon rika,ovsem,ze jsou to zide a nikdo jiny,kterym Hitler rekl,ze nenecha Nemecko od nich vykradat,to byl vazny precin.Carska rodina byla vyvrazdena,kdyz car odmitl nabidky Rotschildu na ustanoveni banky v Moskve,rovnez naslednik trunu Ferdinat odmitl nabidku a tak konec obou byl stejny,odmitnou Rotschildum je velky zlocin,president Lincoln jako Kennedy zacali tisknout statni penize a tim si nad sebou opet,jako jini podepsali rozsudek smrti.Aby svet nebyl bez kontroli,tak bankerske rodiny si ten svet rozdelili,uz v prvni svetove valce rodina Wartburgu financovala obe strany konfliktu, v pripade Rusko-Japonske valky americka zidovska rodina " pomohla"Japoncum k vitezstvi,pozdeji,s utvorenim atomove bomby byl opacny vysledek nad Japonci.Dodnes jsou v zidovskych bakach ulozeny carske penize na jejiz interestu stale vydelavaji pohrobci "Ruske revoluce" ackoliv to byli oni,kdo financoval Lenina-Blank a jeho generala "Rude armady" Trockeho-Bronstejna. Takze se ptejte ,ktera banka vydelava dnes na tech valkach v Iraku,Afganistanu a jinde a chteji valku s Iranem,bez Israelu a pro Israel,ovsem.
Jak to rekla ta "hodna maminka" v Americe,kdyz muj syn nebude chtit valku,tak, valka nebude, ovsem to uz je hodne davno,lide zapominaji,ale, bankeri ne,kdo jim jednou slapnena "kuri oko",tak,ten zmizi ze sveta a Obama to urcite vi,tak,jak i Putim,zde neni rozdilu,obe strany jsou takto pojistene.
Nakone i bajny Walengberg, "zachrance zidu" byl ze zidovske bankerske rodiny.
"Let me issue and control a Nation's money and I care not for who writes it's laws."
-Mayer Amschel Rothschild, 1790

"The Rothschilds introduced the rule of money into European politics. The Rothschilds were the servants of money who undertook the reconstruction of the world as an image of money and its functions. Money and the employment of wealth have become the law of European life; we no longer have nations, but economic provinces." (New York Times, Professor Wilheim, a German historian, July 8, 1937).

276982

12.10.2012 10:00

RE: Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 217.?.?.?

Reakce na 276982

No a kde a od koho jste se to všechno dozvěděl, pane Nohejle? To bývá zrovna tak důležité, jako proč a nač říká to, co říká.

276988

13.10.2012 4:11

RE: Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 276988

Najdete si na internetu v Australii prvni otevrenou islamskou banku.Nezapomenme na Malajsko,kdyz tam byl presidentem doktor Mahathy,jmenonevim presne,tak svetem bezela krise,ktera zkorumplovala mnohe vlady a mnohe spolecnosti,je tomu asi 15 roku zpet a co udelal president Malajsie,uzavrel hranice a obchod v dolarech delala jen vlada,vsichni ostatni delali obchod v malajske cene a zadna krise se nekonala v Malajsii,proto v Iranu jejich president rika to same,nedelejte obchod ,dolar s mistni menou,tyhl etriky bank,jsou na ozebracovani naroda,celych statu.Dnesni dolar je to co v Nemecku v roce 1932-kdy si milionovou markou zapalili ohen v kamnech,dolar ,je bezcenny,jen je udrzovany zamerne bankama v obehu s nahodnocenou cenou,vsichni bohati zlodeji se dolaru zbavuji,Kissinger prohlasil,co bud edelat Cina s mnozstvim americkych dolaru a odpoved byla ,to je jejich vec,ne nase.Proto se chce zavest ,zlaty dinar,proto Hussejn v obchode vyloucil dolar a tim podepsal svuj trest smrti,to same Gaddafi.
--------------
Islamic Banking Products « ozrisk.net
Nov 7, 2006 ... Risk Management in Australia .... More recently, the Islamic Development Bank created the ...
ozrisk.net/2006/11/07/islamic-banking-products/
------------
Islamic Finance Australia | Facebook
To connect with Islamic Finance Australia, sign up for Facebook today. .... Thanks to our sponsors, La Trobe University "Master ...
www.facebook.com/Islamic.Finance.Au
-------------
Crescent and BLME to Offer Aussies Taste of Sukuk - Deal Journal ...
2 days ago ... Crescent Islamic aims to spark Aussie interest in sukuk with Bank of ... fund later this year, to create ...
blogs.wsj.com/dealjournalaustralia/2012/10/10/crescent-and-bmle-to-offer-aussies-taste-of-sukuk/

277041

14.10.2012 2:17

Jen tak mimochodem pro autora

Nikdo 81.?.?.?

Dnes jsou daně v rozmezí 60-75% a přesto pořád chybí vládám peníze. Problém je přesně opačný, než se domníváte. Socialismus (tedy nadměrné nucené přerozdělování ukradeného bohatství) nikdy nefungoval a nefunguje. Povinně přečíst a pochopit Bastiatův "Zákon", ať neplkáte takové nesmysly. Kapitalismus v dnešním světě nikde není a může fungovat právě jen bez dluhu, stejně tak demokracie. Stát nemá co rozvíjet výrobu, ale snažit se chránit individualitu, svobodu a vlastnictví, tedy přirozené právo.

277089

14.10.2012 9:30

RE: Jen tak mimochodem pro autora

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 277089

jo kapitalismus bez dluhu to už jsme tady probírali
mohlo by t tak být jenže by to pak byl jakýsi dobrovolný kolektivismus protože jedinec by v takovém systému nebyl schopný získat dostatečný kapitál aby mohl cokoliv ekonomicky uskutečnit kromě oborů - například zemědělství kdy si ten kapitál vytvoří sám nebo v součinnosti s přírodou
ty zřejmě pojmem nazýváš něco jiného než zbytek světa pokud zde kapitalismus není pak zde ani nikdy nebyl a nemá smysl o něm diskutovat

277097

14.10.2012 19:33

RE: Jen tak mimochodem pro autora

Nikdo 81.?.?.?

Reakce na 277097

Kapitalismus je sice zatím utopická idea, ale má o něm smysl diskutovat už jen proto, že se postupně může stát realizovatelným ideálem. Kapitál se musí postupně rozmnožovat, třeba celé generace. Finanční dluh je zkázou společnosti, ačkoli samozřejmě vypadá lákavě. Platidlo musí mít samo osobě reálnou hodnotu, jinak to také nebude fungovat. Neříkám, že to je snadné, ale veškerá moderní šidítka přináší dlouhodobé problémy.

277122

15.10.2012 15:43

myslím si, že autor

fist.of.heaven 213.?.?.?

nepochopil úvahu švihlíkové správně a potom to podle toho dopadlo. tím se ho nechci dotknout, ani neříkám, že je to hlupák, případně v tom co říká nemá pravdu. ale opravdu to spíše nepochopil a válčí tak s něčím, co si sám dosadil. prohlásit, že kapitalismus je založen na dluhu, je sice dost silné, ale pokud se řekne, že "dnešní kapitalismus" je založen na dluhu, tak to platí a je to základ toho, proč jde všechno do háje. i kdyby se všude dařilo, peníze jsou vytahovány z ekonomiky prostřednictvím úroku a aby se ekonomika nezasekla, musí se tedy znovu úvěrovat.ale už z principu je to letadlo, nehledě na to, že poskytovatelé peněz (kapitalisté ve vlatním slova smyslu) postupně všechno ovládnou a všechno jim bude patřit. což jim ovšem nevadí a proto se snaží i propagandou a výplachem mozků (zejména mladých) toto podporovat. jenomže, si podřezávají vlastní větev. vždy, když to zajde za určitou hranici, lidé se začnou bránit a nenechají si vzít své životy někým, kdo mává prázdnými papírky. protože pořád platí, že peníze jsou oběživo založené na jejich všeobecné akceptovatelnosti, je to závazek a potvrzení této společenské smlouvy. jestliže ale dojde k takovému zotročení reality touto fiktivní finanční měnou, tak se to zlomí a z peněz se stávají zase jen papírky (zvláště když je pak má vlastně jenom jedna strana)...

277200

Příspěvků: 85

11.10. 07:16 none  Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 08:42 jan26  úplný súhlas
11.10. 21:46 pje  RE: úplný súhlas
11.10. 08:53 Viny  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 10:14 Viny  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 12:21 gjc  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 19:47 Oli63  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 20:58 gjc  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
12.10. 07:27 Oli63  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
12.10. 08:56 gjc  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
12.10. 17:35 Nzimbu  RE: Ale v EU to vedi vsichni.
11.10. 07:48  Gratulace a diky za vynikajici clanek panu autorovi
11.10. 12:14 steve  RE: Gratulace a diky za vynikajici clanek panu autorovi
11.10. 08:47  Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly
11.10. 19:15 Hrad  RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly
12.10. 13:01 gjc  RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly
14.10. 09:54 Hrad  RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly
14.10. 12:48 gjc  RE: Clanek pani Svihlove mne pripadal svihly
11.10. 08:59 ppppp  Život na dlh
11.10. 11:08 JUGA  RE: Život na dlh
11.10. 16:28 ppppp  RE: Život na dlh
11.10. 21:59 pje  RE: Život na dlh
11.10. 22:51 ppppp  RE: Život na dlh
11.10. 20:18  RE: Život na dlh
11.10. 21:52 pje  RE: Život na dlh
11.10. 22:21  RE: Život na dlh
12.10. 10:25 rem  RE: Život na dlh
12.10. 11:46  RE: Život na dlh
11.10. 10:33 gjc  a) Tenhle
11.10. 10:34 gjc  b)
11.10. 12:02 Pepicek  Pěkně napsané
12.10. 12:36  RE: Pěkně napsané
11.10. 12:20 janko  zákon padajícího hovna...
11.10. 12:26 janko  RE: zákon padajícího hovna...
11.10. 12:28 janko  RE: zákon padajícího hovna...
11.10. 22:05 pje  RE: zákon padajícího hovna...
12.10. 18:29 janko  RE: zákon padajícího hovna...
11.10. 12:44  To se mi snad zda
11.10. 14:02 hell  Taky nemáte zcela pravdu.
11.10. 14:55 steve  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
11.10. 15:15 gjc  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
13.10. 19:32  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
13.10. 21:36 gjc  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
14.10. 11:44  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
14.10. 20:56 gjc  RE: Taky nemáte zcela pravdu.
11.10. 14:27 JN  ?
11.10. 17:11 Honza999  RE: ?
11.10. 17:43 JN  RE: ?
11.10. 19:33 Honza999  RE: ?
12.10. 07:22 jarda667  RE: ?
13.10. 14:02 Honza999  RE: ?
12.10. 10:27 Aeternitas  RE: ?
12.10. 11:36 hestroy  RE: ?
13.10. 23:28 Aeternitas  RE: ?
13.10. 23:50 aristokrat  RE: ?
13.10. 23:57 Honza999  RE: ?
13.10. 21:10  Současný korporátní a fašistický kapitalismus je totálně v prdeli!!!
14.10. 18:21  RE: ?
11.10. 14:42 Brigado Drandic  Nesuhlasim so vsetkym
11.10. 14:48 Honza999  Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...
11.10. 19:36  RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...
11.10. 22:47 Honza999  RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...
11.10. 23:28 lesov.  RE: Autore S onou úvěrovou emisí peněz... Asi to nechápete...
11.10. 21:39 pje  Autor nezná problém úvěrové emise
11.10. 23:17 Vojta49  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
11.10. 23:50 Maut  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 00:28  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 01:19 dub  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 02:48 Honza999  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 13:26 Vopice  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 16:45 Nzimbu  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 14:44 Vojta49  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 20:32 Oto  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
13.10. 01:32 Honza999  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 17:18 Nzimbu  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
12.10. 21:35 Peptalkin  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
13.10. 18:02 Hrad  RE: Autor nezná problém úvěrové emise
11.10. 23:52 ???  Centralizmus a Jozef Vít
12.10. 05:11 Robert Nohejl  Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.
12.10. 10:00  RE: Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.
13.10. 04:11 Robert Nohejl  RE: Jedna z mnoha veci proc stvou zide proti islamu je,ze islamske banky nemaji interest.
14.10. 02:17 Nikdo  Jen tak mimochodem pro autora
14.10. 09:30 aristokrat  RE: Jen tak mimochodem pro autora
14.10. 19:33 Nikdo  RE: Jen tak mimochodem pro autora
15.10. 15:43 fist.of.heaven  myslím si, že autor

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 2

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 9

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 11

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 088