Diskuze k článku

Turecko směřuje do problémů

Příspěvků 18

7.9.2012 10:50

Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Turecti poradci v Syrii jsou asi stejny problem jako nase spec jednotky cistici po nocich vesnice v Afganu. Turecko podobne jako Iran je dnes nejsilnejsi ekonomikou v oblasti s obrovskym rustovym potencialem takze to posledni co by je mohlo napadnou je valcit v situaci, kdy si vetsinu mohou jednoduse koupit. Obecne si myslim ze vzhledem k poctu zoldneru a zamestnancu vsech moznych i nemoznych sluzeb zemi "dobra" v oblasti se naopak podobne organizace od Maroka po Pakistan uz davno spolu domluvily a snazi se o to, aby se jejich uzemi nestalo centrem treti svetove valky. A to myslim vcetne Izraele, protoze ten sedi na uplne stejne lodi. To ze i Rusove a Cinani si radeji otestuji nove zbrane a zavalci na strednim vychode nez ve stredni Asii nebo jihocinskem mori o tom zadna. O tom je asi i tenhle clanek.

274537

7.9.2012 12:10

RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274537

No, uvidíme. Je navýsost zvláštní, že Ti, které nesmíme autocensurně jmenovat, museli demaskovat osu "dobra" = USrael+Bahrain+Qatar+SA. A de facto předčasně shodit masku "nezávislosti" i Al-Jazeeře.

Stejně tak se i v "české" TV začali vyskytovat maňásci typu Pavlíny Kvapilové - Nejlepším důkazem je propojeni Hyde Parku tzv. "české" TV a tzv. Prague Security Studies Institute a jimi bezostysne protezovane absolventky Hebrejske university v Jeruzaleme Ireny Kalhousové a dalsich vytrenovanych exponentu a natlakovych opinionmakerů z teto kontroverzni expositury Davida Rockefelera & Co. Kazdemu je jasne, ze kdyz Pánkove, Štětinové & Co. se opotřebovali a vyplýtvali v nevratnych delegitmnich missích, tak je tady "Nová Garda".

Původně se JůYsEj připravovali na konflikt s Čínou a Ruskem o Pacifik. Nyní musí JůYsEj (resp. ti, které nesmíme autocensurně jmenovat) i demaskováním svých figur typu Hnusný Mubárak řešit hroutící se pašaliky na Středním Východě. Po tom, jak JůYsEj naložili s oddaným Hnusným Mubárakem či dříve oddaným Saddamem Hussainem, težkou naleznou JůYsEj spojence, který by jim věřil nos mezi očima.

Vložený obrázek

Vše napovídá tomu, že místo o Pacifik, bojují JůYsEj (resp. ti, které nesmíme autocensurně jmenovat) o Střední Východ. Zejm. dnes - v době humanitárních bombardérů s dlouhým doletem a útočných družic, kdy moře, průplavy a úžiny ztrácí dřívější strategické superpriority - znamená Střední Východ boj o ropu a o plyn.

Ihned po Plyši se zlí Rusové bránili hodným JůYsEj na Kavkaze. Dnes se těžiště konfliktu posunulo o pár tisíc km jihozápadně od hranic Ruské federace. A o to dále od Pacifiku. O mnohém to napovídá.

274543

7.9.2012 21:01

RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce

AK74 90.?.?.?

Reakce na 274543

Přečsně vystižen celý problém!!!

274558

7.9.2012 14:31

RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce

hell 188.?.?.?

Reakce na 274537

Celkem správně až na to, že Rusko a Čína mají na válce v oblasti pramalý motiv oproti USA. Čína s Ruskem vytlačovala z oblasti v hospodářské rovině USA. Proč by válkou ničily tyto země své smlouvy a kontrakty, které se jim tam podařily? Nehledě na to, že Čína tím nebude mít suroviny na dohánění USA.
Naopak USA rádi prodají ty své vojenské novinky, protože to je jediné co je může zachránit. Prodej vlastních zbraní a likvidace čínských a ruských smluv.
Amíci tam nebudovali jaderné elektrárny a železnice jako Rusové a Číňani. Říká se QUi bono a málokdo si dobrovolně zničí výborný bussinnes.

274547

7.9.2012 11:54

Update

Guru 78.?.?.?

Kdo si přečetl staré cestopisy Zikmunda a Hanzelky o Kurdech a legendárním vůdci povstání kováři Kauá (naposledy jsem četl před 35 léty, jméno již nemusí být přesné), pochopí, že právo na sebeurčení je nyní pro vládce Impéria sprosté slovo.

Slíbil jsem update k novým technologiím:

V sobotu a neděli 8.-9.9. se v Technoparku v Zurichu koná konference distributorů technologie E-Cat (Andrea Rossi). Prezentována bude validace a testy starší verze technologie nezávislými institucemi. Mainstream bude udržovat povinné ticho. Rozruch a zahájení prodeje o pár týdnů později. Program:

http://www.borderlands.de/Links/Kongress080912M-e....

Live Streaming (So, Ne):

http://www.ecat-deutschland.org/index.php/live-str...

274542

7.9.2012 13:07

RE: Update

Vopice 80.?.?.?

Reakce na 274542

Mnohokrát děkuji, pane Guru, za velmi zajímavý update ze světa insiderů a traderů. Je mi jasné, že zio-média budou udržovat zlověstné ticho. Proto jsem rád že se najde někdo, jako vy, kdo gojímům poskytne tyto zajímavé informace, neboť již deset let stále čekáme, až zítra, případně v průběhu několika dnů až týdnů bude uvolněn zdroj levné energie, která spasí svět.

>Rozruch a zahájení prodeje o pár týdnů později.

Jen bych rád věděl, zda tato věta, kterou tu již deset let týden co týden zveřejňujete, je již definitivní, případně až ji uveřejníte za rok, bude mít stále stejnou platnost.

A za 10 let, až se konečně ukáže, že to byl takový trik pro blbečky a naivky, zda to svedete na zlé zionisty, případně na svoji blbost. Samozřejmě, že pokud se v průběhu několika týdnů či desítek let ukáže, že Rossi není obyčejný podvodník, pak uznávám dopředu, že blbeček jsem já, ale já na to jako Vopice mám svaté právo, zatímco pro někoho s tak důležitě znějícím nickem Guru, to už by byla opravdová ostuda a potupa.

274544

7.9.2012 13:47

RE: Update

Guru 78.?.?.?

Reakce na 274544

Když se stavěl Temelín a měl snad 9-13 let zpoždění a jednalo se o opakovanou, již osvědčenou technologii, proč jste nekřičel "podvóód" ?

Když inventoři jako Rossi pracují 14 hodin denně i o sobotách a nedělích a vývoj financují ze svých soukromých zdrojů a jedná se o zcela nové technologie, o kterých kompletní mainstream vědecká obec tvrdí již 100 let, že je zcela nemožná a že odporuje jejich fyzikálním zákonům, je zcela přirozené, že inventoři při překonávání technických problémů mohou mít zpoždění.

Já bych také přivítal, kdyby vše bylo hned. V praxi to však probíhá jinak: tisíce hodin testů, 20.000 hodin certifikačních testů, designové změny pro vyšší teploty, nové certifikační testy, příprava výrobních linek, atd. Jsem pouhý posel zpráv, ne vynálezce. Vaši konstruktivní kritiku můžete komunikovat přímo s inventory.

Podstatné je jedno: Všechno se vyvíjí dobře a všechny (i konkurenční) technologie mají parametry ještě lepší, než se původně očekávalo. To je více než dostatečná omluva pro několik odkladů, které v minulosti nastaly. Rossi během jednoho roku vývoje zvedl výstupní teplotu ze 180°C na 1050°C - což je velmi důležité pro výrobu přehřáté páry pro parní turbíny (turbogenerátory) a snížil výrobní náklady na 1/4. Takový pokrok zasluhuje ocenění a ne vaše urážky o podvodnících. Budete urážet i certifikační autoritu, která certifikovala předmětný hardware ? V každém případě trh rozhodne za vás.

274545

7.9.2012 16:39

RE: Update

Dušan 84.?.?.?

Reakce na 274542

K tým technológiám.

Celkom by ma zaujímalo prečo to nebolo v takzvaných bulvárnych novinách. Alebo bolo?

274551

7.9.2012 19:29

RE: Update

Guru 78.?.?.?

Reakce na 274551

Když si kdokoliv vyGoogluje pojem "Rossi E-Cat", dostane 3,4 miliony stránek.

Mainstream udržuje fanatické mlčení z několika důvodů:

- reportéři mají strach o svou práci
- reportéři čekají na do očí bijící hmatatelný důkaz funkčnosti
v podobě pracujících jednotek u klientů a certifikace s X razítky - to nebudou moci zpochybnit ani nadřízení šéfredaktoři
- ty největší všiváci to chtějí tutlat maximálně dlouhou dobu,
aby stihli za jakžtakž přijatelné ceny se zbavit aktiv, která následně utrpí újmu - jde o tisíce miliard (dnešní) valuace

S něčím podobným jsem se za posledních 9 let setkal XX krát např.: Tchaj-wanský server Digiimes.com publikující v aglickém jazyce vždy zveřejní důležitý fakt z oboru IT kupř: TSMC totálně nezvládá náběh 28 nm technologie, potom je v Amerických médiích vždy 3-4 dny hrobové mlčení a potom všichni Chazaři od Kalifornie po Londýn jakoby na povel začnou vřeštět "fiasko, děs, nVidia, Qualcomm a ATI (klienti TSMC) budou mít zpoždění se svými novými čipy, akcie půjdou dolů".

Přesně v tomhle stylu a vždy se záhadným zpožděním jsem to viděl 40x. Pro mne to je už něco jako folklór.

S E-Cat technologií to bude probíhat nejspíš podobně. Měsíc to někde v 10 teplárnách/prádelnách budě vyrábět teplo za 1/10 ceny a až to bude trapně podezřelé, tak tisíce Chazarských analytiků a "odborných editorů" začnou řvát (všichni najednou) "miracle !! breakthrough !! příchod mesiáše !! atd."

274554

7.9.2012 19:57

Off topic

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 205.?.?.?

Reakce na 274554

Jste off topic a propagujete tady nesmysly. Příští komentář podobného zaměření vám nepustím.

274555

10.9.2012 21:07

Keshe

te 94.?.?.?

Reakce na 274554

a co Keshe?
http://peswiki.com/index.php/Directory:Keshe_Foundation

vzhledem k tomu, že autor je údajně iránský jaderný fyzik, by to byla i pěkná konspirační teorie okolo snah USA "osvobodit" Irán

ale zatím to vypadá na další "zaručeně fungující" free-energy

274650

7.9.2012 14:24

Turecko je ve složité situaci,

hell 188.?.?.?

jak to před časem prohlásil Davutoglu.
Oni jsou do své role vmanévrováni USA. Není to jejich vůle.
Jednak podporovali Palestinu, hrozili Izraeli odpojením plynu a vody, vylepšovali vztahy s Ruskem a Tureceko ctilo jeho zájmy, s Íránem pořádali vojenská cvičení respektivě i s Čínou. Odmítli od USA převzít stíhačky F-35 bez přístupových softwarových klíčů. Vylepšovali vztahy se Sýrií a okolím
To vše se změnilo poté co Francouzi, kteří byli stejně vmanévrováni do Libye začali Turkům vyhrožovat uznáním arménské genocidy a ze strachu, že by USA začala podporovat turecké Kurdy. Nehledě na to, že USA jim už několikrát dali najevo, že tam jsou jejich jaderné zbraně a kdykoliv může dojít k nehodě.
Oni si svou úlohu nevybrali. Vybrali ji jiní, kteří píši pravidla a scénář.
USA organizují ultimátní souboj na život a na smrt, aby tam poštvali proti sobě všechny ty, kteří spolu chtěli kamarádit.
Je z podivem jak to Sibyle královně ze Sáby vychází.
Ta, když před mnoha tisíci lety psala Šalamounovi o dnešku, tak psala, že Západ se bude snažit své mocenské problémy řešit v této době tak, že jeho plánem bude, aby Východ vzplanul největším plamenem.

274546

7.9.2012 15:12

Na stole je vznik Kurdského státu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 274546

Kurdové v Iráku jsou již víceméně samostatní, teď se osamostatní v Sýrii a potom už nezbyde Turecku nic jiného, než uznat autonomii, nebo federaci i Kurdům v Turecku.Kurdů je dohromady asi 30 milionů, takže nejde o malý národ a mají jako každý jiný národ právo na sebeurčení,podle právních norem OSN.
Trochu byla slepá cesta, když u Kurdů politicky vítězila Kurdská strana práce, což nebylo zrovna úplně "jedlé" uskupení a namočilo se do násilných akcí vůči Turecku.
Pokud se politicky budou konsolidovat, je jisté, že má Kurdistán reálnou šanci na vznik a politický život, jako svébytný stát!
Rozdělení Kurdů do všech možných okolních států je způsobeno koloniálním dělením světa, kdy se pramálo koukalo na to,kdo a jak na dobytém území žije.Podstatný byl zisk území.
Nakonec počátek dnešního konfliktu v Palestíně jsou také koloniální ambice Britů a Francouzů!

274548

7.9.2012 20:17

RE: Na stole je vznik Kurdského státu

hell 188.?.?.?

Reakce na 274548

S těmi Kurdy bych to upravil v tom, že je to s nimi jako se všemi zeměmi na blízkém východě. Angláni a Francouzi, když parcelovali Blízký východ a vytvářeli národnostně nelogické země, tak činili záměrně, aby bylo vždy snadné v těchto zemích uplatnit pravidlo "rozděl a panuj". Vždy když ti, které dosadíte k moci se začnou cukat, tak jejich moc nabídnete národnostním či náboženským konkurentům.
Je to praktické využívání moci.
Proto Kurdové, kterých je možná v úhrnu po světě i více jak 30 milionů. Možná jich je až 60 mil, nemají svou zemi a naopak každá tamní země je složena z několika různých entit, které navíc mají svou působnost ve více zemích.
Je to zkrátka starý záměr. Nevzniklo to z nějakého chaosu.

274556

7.9.2012 21:21

RE: Na stole je vznik Kurdského státu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274556

I z entnické mapy kurského osídlení vyplývá, že procentuálně je na tom nejhůře Turecko, co se potenciálního kurdského separatismu týče:

Vložený obrázek

Írán je naprosto v pohodě, protože nemá naprosto žádnou "národnostní" politiku - uznává jen dělení na muslimy, židy a křesťany, kteří jsou i povinně vespolek zastoupeni v íránském parlamentu. Ne náhodou jsou v Íránu židé spokojenější, nežli ti, kteří přesídlili z Íránu do USraele a vegetují tam na podporách.

Iraq je po odstavení a zavraždění Saddama Husseina prakticky pod vlivem šíítské proíránské většiny a Kurdů. Sunnité jsou odsunuti na vedlejší kolej.

A v Sýrii obývají Kurdové procentuálně velice malé území - o to však stategičtěji položené. Navíc - přes homogenní kurdské usídlení z Íránu přes severní Iraq až syrským hranicím, může spokojeně Íránská islámská republika dodávat zbraně a podporu do Sýrie - stačí jen být zadobře s Kurdy. A ani USrael, ani usraelská bankrotující kolonie JůYsEj na to má těžko šanci něco změnit [smích] [mrknutí jedním okem]

274561

7.9.2012 22:27

RE: Na stole je vznik Kurdského státu

Dale Coper 84.?.?.?

Reakce na 274548

Kurdové mají (tak jako Palestinci) na svůj stát právo a Turci by to měli konečně uznat. PKK se udajně vzdala marxismu-leninismu a ted prosazuje islám. Nedivím se asi to víc sype.

274565

8.9.2012 11:53

RE: Na stole je vznik Kurdského státu

AK74 90.?.?.?

Reakce na 274565

Podle mě není problém v tom,že islám víc sype,ale v tom,že pochopení Marxe potřebuje už nějaký ten intelektruální a vzdělanostní základ,zatímco náboženské bláboly založené na pitomostech typu"neposkvrněného početí",zázracích a planých slibech o posmrtném životě, potřebuje jen mít aspoň trochu vpořádku sluch a nějakou elementární představivost a mizerné životní podmínky.A to vše v dněšních regionech vzestupu islámu je.
Jak lapidárně vyjádřil Voltaire"náboženství je setkání hlupáka s darebákem".A to platí bezezbytku a bez rozdílu o všech náboženstvích a církvích.
Podíváme-li se na SV zpět v čase,můžeme to shrnout asi takhle:neblahé zkušenosti z věčných sporů,válek a kolonialismu,na kterých se zúčastňoval západ,vehnal krátce po rozpadu kolonií a se završením bojů o nezávislost tyto země do spolupráce s SSSR a ostatnímy soc.zeměmi.Ale protože došlo k určitému zklamání z nedostavení se očekávaných výsledků,vracejí se tyto země zpátky ke svým tradicím a náboženstvím,i když to nejsou v žádném případě řešení,která by jejich situaci zlepšila.Mnohde to je naopak několik kroků zpět.

274580

8.9.2012 11:53

RE: Na stole je vznik Kurdského státu

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274565

Kurdy využíval Mossad v době, kdy přišel o jim kvuli vyssavani iranske ropy nainstalovanou krvelačnou "demokratickou" loutku - His Imperial Majesty Shahanshah (King of Kings), Aryamehr (Light of the Aryans) and Bozorg Arteshtaran (Head of the Warriors) Mohammada Rezu Shaha Pahlaviho.

Vložený obrázek

Mossad se tehdy pokousel pres Kurdy rozdmychat kontrarevoluci proti Islamske republice po padu tohoto zionistickeho dictatora. Stalo to zivot statisicu Kurdu.

Stejne tak Mossad (za prostredky sve zionisticke kolonie JůYsEj) pres kurska uzemi vedl opotrebovavaci valku proti drive "hodnému"/podzdeji jiz "zlému" Saddamu Husseinovi. A opet to stalo zivoty statisicu Kurdu.

Vložený obrázek

Je tedy zajimave, ze nyni, kdyz chce Mossad (a zionisticka kolonie JůYsEj) vyuzit Kurdy proti "zlému" Basharu Assadu, tak to jiz kupodivu nejak nefunguje.
A Kurdove se misto toho stavi na stranu "zleho" Assada.
Ze by zle Rusko a zla Cina u Kurdu preplatili ty, ktere nesmime autocensurne jmenovat?!
Anebo maji jiz Kurdove po tolika tancich s Mossadem natolik vyvinuty pud sebezachovy, ze vedi, na kterou viteznou stranu se vcas postavit?!
Doposud Kurdove slozili Mossadu jen jako kannonenfuter a skutek utek...
Asi jiz i Kurdove pochopili, ze za Chechnyu, Jizni Osetii a ci Abchazii dokazi zli Rusove se i postavit a udrzovat (nejen v Chechnye pod laskavym vedenim Ramzana Kadyrova) vysokou prosperitu, mir a klid. [cool] Prosperitu, o ktere se nejen Kurdum, ale i vutunelovanym a vyzinkanym Cechum muze jen a jen zdat...

Vložený obrázek

http://www.xage.cz/auta/kampak-prezident-cecenska-...

Zatimco Mossad (a jeho zionisticka kolonie JůYsEj) dokazi jen a jen zaprodavat narody, jejich existence, krev a zivoty a stavet je proti sobe pod prozluklym vzorcem = Rozdel a panuj. [bliji]

O mnohem to svedci! [oči v sloup] [velký smích] [mrknutí jedním okem]

274581

Příspěvků: 18

07.09. 10:50  Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce
07.09. 12:10 MoUdrostrak  RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce
07.09. 21:01 AK74  RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce
07.09. 14:31 hell  RE: Otazkou je, jestli nekdo v tehle zone vlivu vubec muze delat co chce
07.09. 11:54 Guru  Update
07.09. 13:07 Vopice  RE: Update
07.09. 13:47 Guru  RE: Update
07.09. 16:39 Dušan  RE: Update
07.09. 19:29 Guru  RE: Update
07.09. 19:57 Vladimír Stwora  Off topic
10.09. 21:07 te  Keshe
07.09. 14:24 hell  Turecko je ve složité situaci,
07.09. 15:12  Na stole je vznik Kurdského státu
07.09. 20:17 hell  RE: Na stole je vznik Kurdského státu
07.09. 21:21 MoUdrostrak  RE: Na stole je vznik Kurdského státu
07.09. 22:27 Dale Coper  RE: Na stole je vznik Kurdského státu
08.09. 11:53 AK74  RE: Na stole je vznik Kurdského státu
08.09. 11:53 MoUdrostrak  RE: Na stole je vznik Kurdského státu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 0

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 0

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,48 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,22 Kč
Australský dolar
15,78 Kč
Švýcarský frank
23,73 Kč
100 japonských jenů
19,58 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,58 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,37 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 963,78 Kč
1 unce stříbra
547,80 Kč
Bitcoin
910 676,64 Kč

Poslední aktualizace: 1.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 212