Diskuze k článku

Asociální stát

Příspěvků 119

4.9.2012 5:30

Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Úplně náhodou jsem se dozvěděl pozadí dvojnásobné vraždy, která v těchto dnech byla spáchána v pravicujícím a zbídačeném Česku:

"Přiznal se: Tenhle muž zabil dělníka kvůli tomu, že mu rozebíral skleník!"

Vložený obrázek

a která vypovídá o bídě nejen české zinkající a pravicující společnosti. Ale zejména o bídě žurnalistiky.

Pachatelem je naiva, který uvěřil po Plyši v Emerikáááán Dream. Vykřikoval o "nepotřebě zlého státu". O tom, že si na důchod "našetří sám".
Byl všem známý chlubením se, kolik a jak snadno mu jeho fóliovníky "vynáší skvělý zisk".
(To pravicující média aucenssurně zveřejnit nesmí).

Pak padla kosa na kámen, spadl do exekuce a o pozemky s fóliovníky přišel.
A bylo po Emerikááán Dream.

Na novým majitelem najaté dělníky, kteří až PO TŘECH LETECH po exekuci rozřezávali jeho bývalé fóliovníky, vzal pušku, jednoho zavraždil druhého se zavraždit pokusil.

http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/180777/...

Je pachatelem či naopak obětí slavného Ronnieho Reagana, Margaret Thatcher či ještě slavnějších Pouček soudruha Professora Býk Tunnela?

Vložený obrázek

Pro pravicující a zinkající pivní Pepíky a/nebo lídlující Mařen/ky, co nezvládnou překlad zlato/mluvy SLAVNÉHO Ronnie Reagana:

"Zničil jsem Vaši víru ve vládu lidu

a převedl jsem majetky střední třídy ve prospěch JEDNOHO PROCENTA těch nejbohatších

- a zinkající a pravicující Pepíci a Mařen/ky věří, že jsem byl VELKÝM PRESSIDENTEM!"


Pravicující a dozinkávající český pivní Pepík si flustraci z Pouček soudruha Professora Býk Tunnela léčil vraždou na dvou nevinných najatých dělnících.
Pravicově - "po česku" [zmaten] [pláč] [zahanbení]

274307

5.9.2012 8:58

RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!

Saša 24.?.?.?

Reakce na 274307

V padesátých letech, v době studené války západoevropské země ze strachu z komunismu zkracovaly pracovní týden a předháněly se v sociálních vymoženostech. Snažili se o kapitalismus s lidskou tváří. Dnes není důvod, utopie komunizmu padla sama.

V přírodě je kapitalismus přirozený, až na to, že živočišné druhy nežerou sami sebe. Smečka vlků podporuje jeden druhého a společně živí mláďata. Rčení člověk člověku vlkem je nesmyslné neb ti vlci jsou více sociální než současný stát.

Náš kapitalistický systém je založen na krutých přírodních zákonech „práva“ silnějšího. V té přirozenosti (našich přírodních pudech nenažranosti) je jeho síla i slabost. V tlupě to pracuje celkem hezky, ostatně nějak podobně jako komunistický systém. Problém nastane až někde v milionovém společenství a je znásoben nadnárodním společenstvím. Někteří jsou v té nenažranosti totiž úspěšnější, jak víte, sytý hladovému nevěří. Téměř universálně je to méně než jedno procento obyvatel, kteří sociální stát nepotřebují a ti budou říkat „kdybys kradl jako já, kdybys byl politik a vždyť máš šanci, peníze leží na ulici a peníze dělají zase peníze“. Jen to poslední je pravdivé, vychcaní chamtivci si to ze zákona dělají snazší. Budeme tedy zachraňovat banky a všemožně se starat, aby se těm nejbohatším žilo lépe a radostněji a dav bude tleskat jak jim to sluší.

274374

5.9.2012 10:29

RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274374

Jj, zinkající pivní Pepíci i lídlující Mařen/ky se ohlíží po welfaru, ale zapomněli, že West Berlin i Ku-damm už také dávno není, čím býval

Vložený obrázek

- a lesk se změnil v omšelost, stejně jako zlé V_E_Ř_E_J_N_É nemocnice se staly v pravicujícím zbídačeném Česku odběrními místy pro plasmu, ledviny a rohovky pro ty, které nesmíme autocensurně jmenovat.

Vložený obrázek

274382

5.9.2012 13:03

RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 274382

Václav Havel: New Year's Address to the Nation 1990 / Novoroční projev 1990
[chechtot] [chechtot] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

274389

5.9.2012 17:12

Erich von Kuehnelt-Leddihn, Levicové smýšlení, píše:

Aeternitas 89.?.?.?

Reakce na 274382

Levicové smýšlení charakterizují tři velké revoluce: Francouzská (1789), Říjnová (1917) a německá (1933).

V levicových režimech je vždy povinnost ztotožnit se s "lidem" „přizpůsobit se“. Platí, je-li někdo bohatý, nutno je mu bohatství maximálně zdanit či konfiskovat.

Představa státu, který se stará o všechno, až nakonec nahradí veškerou soukromou existenci, je onen velký levicový sen. Zaopatřovací, sociální stát je produktem levicové mentality. Samotný název není správný, neboť každý stát je sociální, každý existuje kvůli blahobytu svých občanů. Je zde však nebezpečí, že demokratický stát se vyvine totalitárním způsobem ve stát zaopatřovací, kde nacházejí se dvě levicové tužby - rozšíření státní moci a závislost člověka na státu, který řídí jeho život od kolébky až po hrob.
Moderní totalitární ideologie - od prostého levičáctví k národnímu socialismu, mezinárodnímu socialismu a komunismu - mají pseudomasochistický charakterový aspekt. První systematická levicová a nacionalistická opozice vůči sovětskému komunismu vzešla z Itálie a byl jím fašismus jednoznačně socialistického původu. Mussolini byl vždy socialista.V praxi Hitler rozhodně zastával Mussoliniho tezi "Tutto nello Stato, niente al fuori dello Stato, nulla contro Stato "Vše v rámci státu, nic mimo stát, nic proti státu"

Levicové směry: socialismus, komunismus, národní socialismus, anarchismus, leninismus, marxismus, maonismus, anarchosyndikalismus, kolektivismus, sociální liberalismus, libertarianismus, punk, squatters, sociální multikulturalismus, ideismy a hnutí z (ne)zaměstnaných příslušníků dělnické třídy, mají nevyčerpatelný zásobník intelektuálů.

274406

5.9.2012 14:19

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274374

> vlci jsou více sociální než současný stát.

Dovolte, abych se pousmál pane Sašo. Zkuste se podívat třeba na http://www.vlci.info/smecka/hierarchie/ . Kdyby se státy chovaly jako vlčí smečky, měli bychom po problémech Proč?

1. U vlků se MOHOU ROZMOŽOVAT JEN TI NEJSCHOPNĚJŠÍ. Tedy alfa-páry. A všichni ostatní členové smečky je podporují. Tedy pracují (loví) pro ně, chrání je a pomáhají s výchovou jejich mláďat.

2. Ve vlčí hierarchii navíc existují i omega-jedinci. Kteří jsou pro smečku nepotřební. Či jsou dokonce její přítěží. Ti mají ve smečce jen jediné právo. Právo na život. Ovšem musí si své potřeby zajistit sami.

V protikladu k tomu dnešní tzv. sociální státy podporují rozmnožování téměř výhradně jen omega-jedinců. Jejichž podíl ve společnosti exponenciálně roste. Ačkoli tito lidé jsou pro společnost prokazatelně nepotřební. Dokonce ve většině jsou jí přítěží.

Např. v ČR žijící populace dvacetiletých a mladších cikánů NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ neviděla nikoho ze svého okolí pracovat. Natož aby pracovali oni sami (čest výjimkám). Dnes je jich cca čtvrt milionu. Bude-li náš "skvostný sociální stát" pokračovat ve své stávající sociální politice, přečíslí v průběhu dvou až tří generací tato chátra současnou majoritní společnost. Jejíž početnost (natalita nižší než 2 a stále klesá) naopak upadá. A tak se díky stupiditě sociálního státu nejspíše ještě v tomto století dočkáme toho, že nám bude vládnout cikánský vajda.

> Problém nastane až někde v milionovém společenství a je znásoben nadnárodním společenstvím.

Opravdu? Dle mého soudu např. nadnárodní koncern VW do značné míry "živí a šatí" naši zem. A nikdy nebyl nikým tunelován. Zato VŠECHNY STÁTNÍ A POLOSTÁTNÍ FIRMY, řízené za nic neodpovídajícími státními byrokraty jsou neustále brutálně drancovány. Viz LČR, SAZKA, ČD, ČEZ, ČA, Pražský DP, Budvar, ...

Ať to probírám z libovolné strany, stále vidím jen jedinou příčinu veškerého ZLA, nad nímž neustále všichni pláčeme. Tou příčinou jsou MODERNÍ SOCIÁLNÍ STÁTY. To ony přece ožebračují stále tvrdším zdaňováním své občany. To ony jsou předmětem korumpování a cílem tunelování. To ony nás neustále zadlužují. To ony dokážou promrhat stovky miliard ve zbrojení, válkách i zcela nesmyslných projektech. To ony řece luxusně živí houfy prolhaných politiků. To ony chrání ty nejhorší lotry. To ony ...

Nebo se snad někde zásadně mýlím?

274396

5.9.2012 14:42

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hestroy 89.?.?.?

Reakce na 274396

Vy jako důchodce jste omega jedinec.

>Jejichž podíl ve společnosti exponenciálně roste. Ačkoli tito lidé jsou pro společnost prokazatelně nepotřební. Dokonce ve většině jsou jí přítěží.

Takže jste prokazatelně nepotřebný a přítěží. Co s tím, Vojto?

Nebo se snad někde zásadně mýlím? Nemusíte odpovídat. Protože na tuhle krutou pravdu se vám odpovídat nechce, že, Vojto?

>Dle mého soudu např. nadnárodní koncern VW do značné míry "živí a šatí" naši zem.
Jak jste na tento nesmysl přišel? Nejdříve si zjistěte, kolik procent HDP tvoří automobilový průmysl a kolik peněz zde zůstává, po odečtu směšných platů. Nebo vy si myslíte, že zisk nejde do Německa?

>A nikdy nebyl nikým tunelován.
To víte s naprostou jistotou? Každý podnik (i soukromý) je tunelován. To, že vy to nevíte, neboť jste již dlouho nebyl v pracovním procesu, ještě neznamená, že to tak není.

Zkrátka Vojto, buďte rád, že jako nepotřebný jedinec máte svůj důchod a můžete tedy v klidu prezentovat své teoretizování zde na Zvědavci.

274399

5.9.2012 15:25

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 274399

Dle mého soudu např. nadnárodní koncern VW do značné míry "živí a šatí" naši zem.
to je náhodou zajímavá myšlenka... [mrknutí jedním okem]
představme si takový koncern, co to vlastně může být...
aby tato teorie fungovala, tak tím nemůže být zaměstnanec "koncernu", ani zákazník, ani ředitel, prostě to je "koncern", což není ani akcionář (ten ostatně taky nikoho neživí, ten maximálně pobírá poplatky z toho, co ten "koncern" vydělá), takže sumasumárum nám zbyde jen jakási domluva, virtuální věc, která je zhmotněna do podoby kolkovaného papíru...
no a o nás o všechny se tu vlastně stará ten kolkovaný papír - oře, seje, sklízí, krmí, dere, přede, tká, šije a šatí... [chechtot]

274401

5.9.2012 16:27

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 274399

Jindro, brzdi. A uchop příklad s VW reálněji. Kdyby byl ten podnik stále český, tak už by neexistoval. A že ti, co Škodovku koupili, umí hospodařit a řídit firmu - to je ti snad jasné. A že z toho taky něco chtějí mít - to bys měl pochopit taky.
Chápu, že jsi na Vojtu permanentně naštvaný, ale sám jsi jen extrém z druhé strany.
Můžeš pustit aspoň někeré ty tunely do VW mezi nás, hloupoučké nemyslící čtenáře?
Honza, hloupej, jak jinak.

274404

5.9.2012 18:39

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hc 90.?.?.?

Reakce na 274404

Pokud VW nikdy tunelován nebyl, tím více si s Vojtou kálíte do bot. Volkswagen byl totiž vždycky pod státní kontrolou. Vojtovi49 jsem to tu už kdysi vysvětloval, ale on má hlavu totálně zablokovanou, měl by se do ní bouchnout kladivem.

274410

5.9.2012 19:07

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hestroy 89.?.?.?

Reakce na 274404

>Kdyby byl ten podnik stále český, tak už by neexistoval.
No, to je taková hezká spekulace, ale budiž.

Já znám zase - kdyby byly v prdeli ryby, nemusely by být rybníky.

Konkrétní příklady VW nemám. Ale jiný podnik, jakýsi Quelle, jestli to znáš, Honzo, je také soukromá německá firma. Zaměstnanec, který má na starosti například nákup výpočetní techniky, vypíše výběrové řízení, ale ve skutečnosti je již domluven s jistou firmou, které nakonec zakázka připadne. Že je dražší než konkurence? Nevadí. Důležité je, že tento člověk dostane provizi. A takto je to s každým oddělením, které něco nakupuje.

A že by byl VW výjimka? Ale no tak. Fascinují mě lidi, co si myslí, že korupce v soukromém sektoru neexistuje. To je prostě totální blud, bez korupce se nedají vydělat (rozuměj ukrást) peníze. Jiná věc je to, že v Německu se právo vynucuje, na rozdíl od nás, kde je spíše k smíchu. Takže to NESOUVISÍ s tím, jestli je něco státní nebo soukromé, ale to jsem tu Vojtovi psal za ty léta již mnohokrát.

A jestli myslíš, že mít pracovní místa závislá na jednom odvětví, přičemž vlastník je zahraniční a odvádí veškeré zisky mimo zemi, tak jo, asi je to dobře. VW půjde do ztráty, které továrny se zavřou nejdříve? Ty v Německu? Co to udělá s pracovním trhem tady? Asi nic, asi bude vše v pořádku. A to nemluvím o tom, že VW stejně přesune výrobu Škodovek do Ruska a Číny - aby z toho něco také měl, to je přeci jasné, i kdyby to měli vyrábět čínští otroci.

U Vojty mě fascinuje jeho podpora rasového dělení, eugeniky atd., přičemž mu jaksi nedochází, že tu onehdy naříkal nad koncentračními tábory, které k tomu neodmyslitelně patří. Že cituje v podstatě německé "vědce", kteří stáli za zdůvodněním existence těchto lágrů pro převýchovu "lidského odpadu". Hovoří tu o jakýchsi omega nepotřebných jedincích, ale sám žije z peněz jiných. Ale asi to tak má být. [chechtot]

274413

6.9.2012 19:13

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274413

Odpovím na Vaše slova, abych nebyl považován za nezdvořáka, pane Hestroyi. Proč? No protože Vaše příspěvky jsou nezajímavé. Protože jsou opět z kategorie "já věřím". Většinu diskutujících ovšem více zajímá, když přispěvatel napíše něco z kategorie "já bezpečně vím". A když to, co on ví, ostatní neznají.

Tedy v co věříte? Že já jsem vetchý stařík nad hrobem, odkázaný na almužnu státního důchodu. Jistě, máte právo věřit čemu chcete. Vaše víra je ovšem na hony vzdálena realitě.

Dále věříte, že by bylo mnohem lepší, kdyby bývalá AZNP Škoda Mladá Boleslav zůstala v českém vlastnictví. Pak by zisk zůstával "doma". A to je dle Vás to hlavní.

I v tomto případě je Vaše víra zprominutím infantilní. Zkuste se zamyslet, co by se změnilo? Kdyby současnou automobilku Škoda vlastnil Čech třeba jménem Novák? A jemu by plynul zisk z ní. Co byste z toho měl Vy? Co by z toho měli obyvatelé Mladé Boleslavi? Co by z toho měl Český stát? Tedy myslím ve srovnání se současným stavem, kdy zisk po zdanění odchází akcionářům VW? Vy si opravdu myslíte, že by pan Novák utratil desítky miliard korun zdaněného zisku pro svou osobní spotřebu? A to výhradně za nákupy v ČR? [chechtot]

Co je dle mého soudu to skutečně důležité? A proč soudím, že Škoda VW (samozřejmě obrazně) živí a šatí ČR? Tím důležitým je fakt, že ve svých provozech zaměstnává cca 25 tisíc lidí. A ti lidé si tak slušně vydělají. A nejsou odkázání na státní pomoc. Ovšem kromě svých kmenových zaměstnanců zaměstnává Škoda VW ještě další desetitisíce lidí u svých subdodavatelů. Samozřejmě už jen zprostředkovaně. Tedy tím, že nakupuje jejich práci a prodává ji dál jako součást vyrobených aut.

A klidně můžete srovnávat, pane Hestroyi. Třeba s bývalým podnikem Poldi Kladno. Ten zůstal "v českých rukách". S tím jste spokojen? Hlavně proto, že zisky z něj neodtékají do zahraničí? Oč lepší by bylo, kdyby i Poldi měla osvíceného vlastníka, který by ji rozvíjel stejně, jako VW Škodovku. Nebo ne?

Závěr? Lidé, kteří pohrdají formálním vzděláním a příčí se jim studium "brožur", pane Hestroyi, obvyke dopadají jako Vy. Oni se prostě musejí v těch oblastech, kde jsou jejich znalosti chatrné, spoléhat na své víry. Uvedl jsem Vám přesvědčivý příklad toho, jak je Vaše víra k ničemu.

A teď to nejdůležitější. Každý člověk je ve svém životě nucen činit významná rozhodnutí. Každé své rozhodnutí člověk opírá o své znalosti, vědomosti, zkušenosti. Ovšem tam, kde znalosti, ... chybí, založí člověk svá rozhodnutí na svých vírách. Jsou-li ovšem ony víry stupidní, diletantské či iracionální, jsou výsledná rozhodnutí katastrofálně špatná. A pak ani není příliš divu, když se takovému člověku jeví současný svět jako peklo. Vzpomínáte si na tato svá slova, pane Hestroyi? [smích]

274488

6.9.2012 20:57

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 274488

No to jste mi to "nandal". Ani jsem to moc nečetl, neboť vaše příspěvky jsou jak přes kopírák již mnoho let. Nic nového jste tu neřekl, jen jste si opět dokázal, jak "vzdělaný" a "kultivovaný" jste člověk.

Vezměme například, že infantilně věříte, že si myslím, že Škoda měla zůstat v českých rukou. Napsal jsem to někde? Ne. Já mluvím o něčem, čemu vy stejně nebudete rozumět, tedy o problému, který to vyvolá v budoucnosti. Tedy až se výroba přesune do Číny a Ruska a stát tomu nebude moci nijak zabránit. Co se asi stane s ČR (která je zcela závislá na tom, že ji živí a šatí VW, jak tvrdíte)? A to v době, kdy stát je zadlužen tak, že nestíhá splácet ani úroky. Ne v době, kdy mohl financovat rekvalifikaci lidí a podpořit rozvoj drobného podnikání, které je naprostým základem prosperující ekonomiky?

Už vůbec se nebudu vysilovat snahou vysvětlit vám, že český průmysl byl zlikvidován zcela cíleně. Již jste tu mnohokrát dokázal, že jakokoliv myšlení, které se odchyluje od oficiálního je pro vás nepřijatelné. Třeba to, že věříte tomu, že historie proběhla tak, jak se o ní píše v knihách.

>Uvedl jsem Vám přesvědčivý příklad toho, jak je Vaše víra k ničemu.
Přesvědčivý příklad čeho? Toho, že vy si myslíte, že já si něco myslím a tomu pak věříte? Ale no tak...

>Oni se prostě musejí v těch oblastech, kde jsou jejich znalosti chatrné, spoléhat na své víry.
Tím máte na mysli vaše sebevědomé tvrzení o tom, že počet písmen na skenovaném dokumentu nemá vliv na velikost komprimovaného souboru? Nebo vaši nacistickou rasovou teorii?

Nicméně jste mi v záplavě "moudrého" balastu neodpověděl na žádnou z mých otázek, ostatně to je vaším "dobrým" zvykem.

Proč jste tu hořekoval, že někdo z vaší rodiny byl v koncentráku, když tu otevřeně podporujete nacistické dělení lidí založené na rasovém původu a nepřímo vyzýváte k likvidaci "zbytečných" jedinců?

Dále bych rád věděl, zda jste důchodce, případně váš názor, co uděláte, až jím budete a stanete se jedincem, který je zbytečný. Půjdete si to hodit sám, nebo bude potřeba vás zavřít do koncentráku? Případně se pochlubte, čím se živíte, když jste tak úspěšný alfa jedinec.

Také by mě zajímalo, zda jste podnikal, vlastníte nějakou firmu, když jste ten důležitý alfa jedinec, což si o sobě bezpochyby myslíte. Pokud ne, jak se opovažujete tvrdit, že má "výsledná rozhodnutí jsou katastrofálně špatná"?

>Většinu diskutujících ovšem více zajímá, když ... , co on ví, ostatní neznají.
Zaplaťpámbů pro vás, že tu nejsou jen ti lidé, o kterých píšete. Pak by si totiž nikdo vaše příspěvky nečetl. Protože vy s radostí píšete o něčem, o čemž nevíte nic a pak, když vás tu usvědčí z omylu přímo citací z nějaké vaší brožury, jaksi se nenápadně odmlčíte. Ale pokrytci nic jiného ani neumí.

274494

7.9.2012 6:20

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

p. 113.?.?.?

Reakce na 274494

...p.H vase namitky jsou pochybne protoze to vse se da zcela jednoduse zakonem upravit a tedy odstranit k tomu staci jen normalni suverenni vlada ...v suverennim state...

274523

7.9.2012 10:52

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 274523

Pane p, bohužel vůbec netuším, o čem mluvíte. Moje námitky k Vojtovi byly ty, že mi podstrkuje něco, co jsem neřekl a tím je zcela pod vlivem své víry. Naopak jsem mu tvrdil, že to, že u nás je větší korupce než v Německu je dáno tím, že se tu nevynucuje právo, nikoliv tím, že je něco státní, soukromé, levicové nebo pravicové. Tak nevím.

Nicméně jsem nelenil a zapátral, zda je VW tunelován, když tady pan Vojta, který má vždy pravdu, řekl s naprostou jistotou, že "VW nebyl nikdy nikým tunelován".

A kdyby se Vojta, dříve než se upne na svou víru, byl schopný podívat do vyhledávače a napsal například "vw scandal", vyjede mu 4.000.000 odkazů. Pak se může dočíst, jak je VW naprosto klasicky tunelován, například vyplácením fiktivních odměn, jak jsou podpláceni nákupčí VW jeho dodavateli (asi ne proto, aby byly jejich ceny nižší, že?) atd, atd. To ale asi Vojta netušil, že 20 % VW vlastní Dolní Sasko, takže nyní může v klidu říci, že to vlastně potvrzuje jeho slova, že státní firmy se lépe tunelují.

Takže jsem dal důkaz k tomu, co jsem Vojtovi napsal výše, nicméně pro něj to bylo nezajímavé. Samozřejmě. Protože jak jinak označit to, co naprosto vyvrací jeho víru, že všechno ví nejlépe, přičem pravý opak je pravdou.

274539

13.9.2012 6:17

RE: netusil o cem

p. 113.?.?.?

Reakce na 274539

...jo , cetl jsem znova podstatne prispevky a zjistil , ze jsem take netusil o cem jsem psal....v tom svem .

274723

6.9.2012 21:35

Ještě poslední dotaz

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 274488

Ještě mě napadlo. Vojto, vy jako moudrý kmet, který vše "bezpečně ví", byste mi mohl odpovědět na jednu záludnou otázku, s kterou si opravdu nevím rady.

>VW nikdy nebyl nikým tunelován.

To je dosti odvážné tvrzení někoho, kdo "bezpečně ví". Prosil bych odkaz na něco, co 100% prokáže toto tvrzení. Jinak bych se mohl o tomto výroku domnívat, že se jedná o "stupidní, diletantskou či iracionální" víru někoho, kdo ani netuší, jaké strašné protimluvy ze sebe souká a ještě se u toho tváří jako kdovíjaký ynteligent s rasově čistým původem. [chechtot]

Také jsem si ještě jednou přečetl tvrzení člověka, který "bezpečně ví", "každé své rozhodnutí opírá "o své znalosti, vědomosti, zkušenosti" a "to, co on ví, ostatní neznají".

>Jestliže ovšem naskenujeme či nafotografujeme stránku knihy, nejedná se z hlediska jejího uložení na disku o text, ale o obrázek. A tak zde ukládáme grafický soubor typu BMP, JPEG, ... U jeho velikosti není rozhodující, kolik písmenek obsahuje. O jeho velikosti rozhoduje výhradně a jen VELIKOST ROZLIŠENÍ, s nímž byl OBRÁZEK nafocen či naskenován.

Přeci jen, jsem člověk věřící a má rozhodnutí jsou katastrofálně špatná, takže jsem nyní zmaten, když jsem si přečetl ta moudrá slova o věcech, o kterých nikdo nic neví, ale naštěstí se najde někdo, kdo "bezpečně ví" a proto může laskavě a skromně poučovat ostatní.

Jelikož nemůžu tvrdit, že "bezpečně vím", zkusil jsem se zamyslet na tvrzením, že "O jeho velikosti rozhoduje výhradně a jen VELIKOST ROZLIŠENÍ".

Co to asi ta velikost rozlišení je? Je to něco jako velikost rychlosti? Nebo velikost hmotnosti? Těžko říci. Ale stejně mě zaráží, že na velikost kompimovaného souboru dle tohoto učence NEMÁ VLIV stupeň komprese a dokonce ani počet písmen na papíře. Ve výsledku je tedy jedno, zda skenuji prázdný papír nebo papír plný písmen. Také je jedno, zda zvolíme vyšší nebo menší stupeň komprese.

Neboť člověk, který naprosto nepochybuje o svém vzdělání v oblasti digitálních technologií "bezpečně ví", že "o jeho velikosti rozhoduje výhradně a jen VELIKOST ROZLIŠENÍ", přižemž ty vědecky znějící slova raději napíše velkými písmeny, aby jeho nezměrné znalosti náhodou neunikly oku neznalého čtenáře.

No, teď když jsem vás pochválil za vaše odborné "znalosti", můžete být se sebou opravdu spokojený. [mrknutí jedním okem]

274497

7.9.2012 10:10

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 274488

>Tím důležitým je fakt, že ve svých provozech zaměstnává cca 25 tisíc lidí.
a proč by se to mělo rovnat tomu
>že Škoda VW (samozřejmě obrazně) živí a šatí ČR?
když separujeme zaměstnance koncernu od koncernu a postavíme je do role těch "závislých, živených" a pod., tak se nezastavíme, protože jsou takto "živení" i akcionáři a prakticky každý subjekt spojený s existencí "koncernu", proto nakonec skončíme u nejen obrazného řečnění, ale doslova u toho, že jsme živeni virtualitou zvanou "koncern"... a to je jen něco na papíře...
takže aby to nedošlo do těchto podivných konců, musíme na začátek a zjistíme, že ani zaměstnaci nejsou v takovém závislém vztahu, ale je tu jistá vzájemnost, kterou když začneme ignorovat, tak si můžeme naběhnout a může to dojít do velmi neslavných konců kdysi slavných začátků...
Vložený obrázek

je vlastně jedno, postavímeli se do role závisláka živeného "státem" nebo na "koncernem", protože tak necháváme svůj osud pod kontrolou něčeho tak virtuálního, jako je "stát", nebo "koncern", což se může i vymstít...

274535

7.9.2012 11:03

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Saša 24.?.?.?

Reakce na 274396

> sociální státy podporují
>rozmnožování téměř výhradně jen omega-jedinců.
Jsou to jen a právě sociální státy?
>Např. v ČR žijící populace dvacetiletých a mladších
>cikánů NIKDY VE SVÉM ŽIVOTĚ neviděla nikoho ze svého
>okolí pracovat. Natož aby pracovali oni sami

Pane Vojto, Vy chcete komunismus? Za nejhlubšího a opovrhovaného komunizmu se razilo heslo „Kdo nepracuje, ať nejí!“, stát se tehdy nazýval socialistický!

Náš vzor a bratra USA nepodezíráme ze socializmu a ve Spojených Státech přežívá 15% obyvatel (tj. 46,4 milionu Američanů) na poukázkách na potraviny – na lístky. Takový "MODERNÍ SOCIÁLNÍ STÁT" [chechtot] To ony dokážou promrhat stovky miliard ve zbrojení, válkách? říkáte?

Je to jen ta vidina, že se staneme vlčími "alfa-páry" nebo spíš cikány?

274540

8.9.2012 15:12

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274540

> Jsou to jen a právě sociální státy?

Ovšem, pane Sašo. Nebo Vy snad znáte nějaký jiný subjekt, který smí tvůrcům skutečných hodnot beztrestně uloupit 85% toho, co svou prací vytvořili? A tyto hodnoty (často naprosto stupidně) přerozdělit těm, kteří netvoří nic?

Komunismus nechci, pane Sašo. Ani nechci, aby kdokoli umíral hladem. Jen se snažím upozornit na to, v čem já vidím největší nebezpečí pro budoucnost našich dětí a vnuků. A to spatřuji v hordách hloupých, líných, nevzdělatelných a funkčně negramotných potomků současných hloupých, líných, nevzdělatelných a funkčně negramotných rodičů. (Čest výjimkám.) Bojím se, že se naše současná (sice nedokonalá, ale přesto dosud nejlepší, jaká kdy existovala) společnost v budoucnu zcela zhroutí. A to pod tlakem mas lidí, kteří nebudou schopni ničeho jiného, než se množit. Ovšem "svá práva" si budou náležitě tvrdě nárokovat.

A ještě pár slov pro pana Hestroye.

Nepropaguji segregaci, vyhlazování, eugeniku ani koncentrační tábory. Nikomu neupírám právo na život. Jen se přimlouvám za to, abychom se vrátili k přírodním zákonům. Tedy aby bylo omezeno právo, zcela nekontrolovaně se rozmnožovat. Rozmnožovat bez jakékoli odpovědnosti za budoucí osud svých potomků. Tedy čistě na náklady a odpovědnost společnosti.

K otázce VW. Nic jsem Vám do úst nevložil. Z Vaší kritiky současného fungování VW u nás jsou relevantní jen Vaše slova
> přičemž vlastník je zahraniční a odvádí veškeré zisky mimo zemi,
Zbytek kritiky je z kategorie KDYBY BYLY ... Takové argumenty ani Vy neuznáváte. Že?

A na závěr ke slovnímu spojení "velikost rozlišení". To je opravdu tak strašlivý nesmysl, že Vás to přivádí k šílenství, pane Hestroyi? Tak v tom případě se Vám hluboce omlouvám. Za to, že jsem si je dovolil použít. [mrknutí jedním okem] Ovšem nevím, co uděláte s těmi více než pětistymiliony autorů, kteří totéž slovní spojení použili také. A to pouze v angličtině. Tedy alespoň Google to tvrdí. [velký smích]

274586

8.9.2012 15:31

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274586

Vážený egoisující Vojto, náš pravicující cvičiteli, čímpak to tedy asi tak bude, že místo toho, aby prudce prosperovaly společnosti "bez přívlastku", tak jediné, které dnes prosperují jsou Skandinávie a Německo - zlé, odporné přerozdělující a sociální státu - tzn. odporné EUropské "socialismy"?!

Vložený obrázek

Proč neprosperuje hodné "liberální" JůYsEj, kde "líný ať chcípne na chodníku před Tiffanym...", či hodné státy Afriky a Východní EUropy, kde se daně buď neplatí, nebo "optimalizují", až není co komu platit?!

Vložený obrázek

Čímpak to asi tak bude, že přežívá "zlý" řízený a přeregulovaný společenský sociální "systém"?!

- namísto toho, aby prosperoval a předčil jej "hodný" Laissez-faire Pana Professora Býk Tunnela?!

Vložený obrázek

274587

8.9.2012 16:24

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274587

> jediné, které dnes prosperují jsou Skandinávie a Německo

Pane Moudrostraku. Dovolil jsem si Vám vypsat vývoj HDP v USA, Německu a dvou skandinávských zemích za posledních 5 let v procentních bodech. Poslední čísílko udává výhled pro rok 2012. Vy v těch číslech opravdu vidíte zásadní rozdíl? Já ne.


USA ......... 1,9 -0,3 -3,5 3,0 1,7 1,5

Německo .. 3,3 1,1 -5,1 3,7 3,0 0,8

Švédsko ... 3,3 -0,6 -5,2 5,6 4,0 1,4

Dánsko .... 1,6 -0,8 -5,8 1,3 1,2 1,4

Tedy. Na co že jste se to ptal? [chechtot]

274588

9.9.2012 12:28

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 274588

Vážený Vojto, každý si patrně představujeme "prosperitu" podle svého[smích]

Proto jsem Vám připravil o něco tvrdší [pláč] oříšek - úměrný MoUdrostraku [smích]

Vložený obrázek

K rozkliknutí: http://imageshack.us/f/145/norway2.jpg/

Zdroj: http://www.ifitweremyhome.com

Doufám, že nepatříte k zastydlým emerikááánofilům, s vlaječkou s "hvězdy a pruhami" na rameni [oči v sloup] [chechtot] [bliji]

Vložený obrázek

Na spáchání sebevraždy v důsledku ztráty pravicujících ilusí je vždycky čas [vyplazený jazyk] [velký smích] [pláč]

274607

10.9.2012 14:21

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274607

Pěkné srovnání, pane Moudrostraku. A číselné podklady pro tyto propagandistické tabulky jste falšoval Vy osobně, nebo někdo jiný? [velký smích]

Jen namátkou. Oba víme, že průměrná roční mzda v USA činí přibližně 45 tis. USD. Průměrná měsíční mzda v ČR pak cca 25 tis. Kč. Umíte vysvětlit, proč se v ČR údajně v průměru vydělává o 41,91% méně, než v USA? Mně vychází (při kurzu dolaru 20 Kč), že v ČR se vydělává o dvě třetiny méně, než v USA. A to je rozdíl. Jistě stejně "kvalitní" budou i ostatní ukazatelé. Prostě
> úměrné MoUdrostraku
[chechtot]

Pokud chcete srovnávat jakékoliv ukazatele z různých zemí, nelze se příliš spoléhat na oficiální statistická data. Jednak byla obvykle vypočtena v různých zemích pomocí různých metodik. A navíc ovlivněna subjektem, který je zjišťoval. Byl-li ten subjekt v žoldu vlády, vyšly statistiky "optimističtější", než je realita. A naopak.

Daleko více vypovídá o libovolném ukazateteli kvality života v té či oné zemi jeho TREND. Ať už jde o průměrný dožitý věk, o průměrnou míru úspor či zadlužení domácností a pod. Moc pěkná podívaná je na ukazatele kvality života v ČSSR z období 1970 - 1990. Pokles téměř všech ukazatelů byl úděsně pravidelný. Až jsme se v mezinárodním srování "dopracovali" na úroveň latinskoamerických banánových republik. [smích]

274640

10.9.2012 13:49

Odepsaná Amerika

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 274588

Paul Craig Roberts je bývalý náměstek ministra financí USA a zástupce šéfredaktora deníku Wall Street Journal. Jeho poslední kniha, Wirtschaft am Abgrund byla právě zveřejněna.

Převzato z Counter Punch

Překlad: Clair

http://outsidermedia.cz/Odepsana-Amerika-1.aspx

Vojta49 přestaň lhát a zaplevelovat diskuzi hloupými a propagandistickými výplody!

274638

10.9.2012 13:34

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

hestroy 90.?.?.?

Reakce na 274586

Vojto, vy jste inteligentní člověk (vidíte, začal jsem úlisně jako obvykle vy). Ale netěší mě, že jste se opět zbaběle uchýlil k taktice - vy o voze, já o koze. Nevadí, jsem na to zvyklý.

Naprosto lživě mi podsouváte, že jsem tvrdil, že Škoda se neměla prodat VW. Ale na to jsem také zvyklý, neboť pokrytci a demagogové nic jiného neumějí. Nepochopil jste ani v nejměnším, o čem jsem mluvil, nicméně to také chápu, neboť vás již nějakou dobu znám. Opakovat to, co jsem napsal se mi již nechce.

Ale to, co mě skutečně zajímá, je to, zda někdo, kdo o sobě řekne, že píše jen to, co bezpečně ví, a pak napíše takovou hloupou lež, že VW nebyl nikdy nikým tunelován, má ještě všech pět pohromadě, nebo zda jeho mozek je již v posledním tažení.

Takže - je vaše tvrzení, že VW nebyl nikdy nikým tunelován pouze vaše víra, o které tu píšete třičtvrtě vašich příspěvků? Neměl byste se před tím, než to někomu napíšete, raději podívat do zrcadla?

A vzhledem k této perpektivě, nejsou nakonec všechny vaše příspěvky naprosté bláboly založené na vaší víře? No nic, ve skutečnosti je mi vás docela líto. Vaše příspěvky jsou totiž nejen nezajímavé, ale jsou to naprosté bláboly zmateného důchodce, který už ani neví, co mluví. A jen hlupáci nepochybují o tom, že vše bezpečně vědí. Vzpomeňte si na to, až příště začnete zase někoho poučovat o jeho víře. Rád vám to totiž zase připomenu.

274637

12.9.2012 4:55

RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 274637

a neodpoví a neodpoví. hanba!

274693

4.9.2012 7:46

Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Mediální útoky cílené na soudržnost rodiny přinesly výslek v podobě obrovských počtů osamocených lidí, kteří se v nepříznivých životních situacích nemají na koho obrátit. Úplnou a šťastnou rodinu lze v poslední době spatřit jen v reklamách. Důchodcům, kterým zatím nic nechybí se věnuje nepatřičná pozornost, ale problémy samoživitelů jsou tabu. Ty řeší až exekutor. Na jedné straně stát financuje kompletní komfort osobám, které do systému nevložili a ni korunu a na druhé straně likviduje lidi, kterým po desetiletích poctivé práce a vykrmování státní kasy došly síly.
Bezdomovci nejsou hloupí, zlí, ani líní. Jejich nenapravitelný duševní stav je odrazem příšerných křivd stávajícího systému a nezájmu svých nejbližších.

274310

4.9.2012 10:46

RE: Síla rodiny

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 274310

To vše je jistě pravda, ale nikdo to za nikoho nenapraví a instituce už vůbec ne. Lidé jsou orientováni převážně spotřebně, a tato slepá ulice nemá bezbolestný konec.
Když už jsme u rodiny, tak rodinu v prapůvodním smyslu zlikvidoval právě tzv. socialismus (zespolečenštění), protože takový stát má ambice rodinu suplovat, tudíž rodinné vztahy začínají být stále více formální, jak stále více starost o odchov pracantů přebírá instituce. Likvidace takové „rodiny“ (pokud je záměrná, čemuž moc nevěřím) je z mého pohledu záslužný čin, který by měl být oslavován, ale nebude, protože socializované dělnice a dělníci systému ho prožívají bolestivě a bezradně, neboť již ztratili smysl pro úzké sociální vazby v důsledku institucionalizace chování a myšlení. Tento proces začal již dávno s příchodem tzv. křesťanské morálky, kdy instituce přebírá odpovědnost za rodinu a vytváří z ní jakousi závislou a podřízenou jednotku systému s účelem odchovat pohotové množství lidských zdrojů. No a zdroje již vidí jiné zdroje už víceméně jen jako další zdroje, kterých je stále větší nadbytek.

274316

4.9.2012 11:37

RE: Síla rodiny

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 274316

>Když už jsme u rodiny, tak rodinu v prapůvodním smyslu zlikvidoval právě tzv. socialismus (zespolečenštění), protože takový stát má ambice rodinu suplovat,

Možná, nicméně si dobře pamatuji, že za socialismu byly rodiny daleko více soudržnější než dnes. Nesrovnatelně více.

> Tento proces začal již dávno s příchodem tzv. křesťanské morálky, kdy instituce přebírá odpovědnost za rodinu a vytváří z ní jakousi závislou a podřízenou jednotku systému s účelem odchovat pohotové množství lidských zdrojů.

Tak s tímto bych naprosto souhlasil. Všechno zlo totiž pochází z Římské říše. Slovanská rodina byla zcela odlišná od té "křesťanské", která je založena na vlastnictví. Manipulace se sexualitou je velmi silným způsobem, jak ovládat lidi.

274321

4.9.2012 15:21

RE: Síla rodiny

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 274321

za socialismu byly rodiny daleko více soudržnější než dnes. Nesrovnatelně více.
soudržnější určitě byly, ale již v jakémsi umělém stádiu...
ony byly velice soudržné i v době nevolnictví, ale již tam měly poměrně posunutou funkci směrem k odchovu dalších oveček, a ta soudržnost byla vynucena více vnějším tlakem, než vnitřním zájmem
...
možná by nám mohla paní Jana nastínit, v čem by ta síla rodiny měla spočívat a na co by nám vlastně měla být dobrá, no a pak by bylo možné zjistit, jestli je na to nějaký stát vůbec potřeba, či jak bychom si to vůbec mohli vůči státu vynucovat...

274338

8.9.2012 13:59

RE: Síla rodiny

hank 188.?.?.?

Reakce na 274316

Rodinu nezlikvidoval socialismus, ale prvotní kapitalismus, který vyhnal z půdy po předcích celé rodiny a udělal z nich pracovní sílu pro fabriky.

Přečti si něco o ohrazování, prvotní akumulaci kapitálu, životních podmínkách dělníků v prvních fabrikách...

274584

8.9.2012 23:29

RE: Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274584

Mohli bychom jít do historie hlouběji a hlouběji. Do doby křižáckých válek, v některých koutech světa i do roku 33. Dohadujeme se tady o reformách, které jen pokračují v trendu ožebračování a zotročování lidí starém 2000 let.

274593

10.9.2012 9:09

RE: Síla rodiny

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 274584

"kapitalismus" (hromadění hlav) a "socialismus" (zespolečenštění) je tu odnepaměti a je to přítomno trvale, a vlastně to není ani v historickém či dialektickém rozporu...
vytváření jakési "velké společnosti" jde právě proti soukromému a vnitřně silnému charakteru skupiny "rodina", s čímž (historicky celkem dobře doloženo) začala na našem území ve velkém a prograqmově církev římská, která samozřejmě pokračovala ve starší antické tradici "jak zacházet s venkovany, aby městu dobře bylo"...
tudíž, kromě mnoha dalších civilizačních "výdobytků", tak i socialistické rodinné inženýrství si prokopávalo cestu na naše území skrze římské struktury a došlo k rozbití zaběhaných občin na zranielné atomizované jednotky a na širším systému zcela závislé rodiny křesťanských znevolněnců (množící a kapitalizující se lidský zdroj), no a nastala nám ta "civilizace", co už si vzít nedáme... [mrknutí jedním okem]
marxovo pojetí vývoje společnosti je lineární a vlastně odpovídá jeho křesťanské výchově postavené na biblickém výkladu světa, což je u materialisty paradoxně dost idealistické, a poměrně matoucí...

274627

4.9.2012 11:25

RE: Síla rodiny

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 274310

Milá paní Hanzlíková, jak jste přišla na to, že důchodcům nic nechybí. Já myslím, že je to právě naopak. Přejdete-li do důchodu, pocítíte skokový pokles příjmu. Máte třeba důchod deset tisíc, třeba sedm tisíc je nájemné v obecním bytě. A co dál? Poradíte?

274319

4.9.2012 11:38

RE: Síla rodiny

esw 109.?.?.?

Reakce na 274319

skokový pokles příjmu, ale stále zaručený příjem, mnohem hůř jsou na tom lidi po 50-ce věku v oblastech s vysokou nezaměstnaností, po 5-ti měsících na pracáku jsou v situaci NULOVÉHO PŘÍJMU, pokud jejich domácnost má celkový příjem na životním minimu pro daný počet členů domácnosti. Takže člověk, který má např. odpracováno a započteno 30 let na důchod ,je odkázán na vyživovací povinnost ze strany jeho 75-letého rodiče v důchodu, protože ten důchod pro dva lidi v jedné domácnosti stačí "bohatě".

274322

4.9.2012 12:17

RE: Síla rodiny

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 274322

Ale jděte někam, pane esw. Vyjděte na měsíc s třemi tisícovkami na vše. A než se dostanete do důchodu předčasného, ještě strávíte dva roky na nemocenské a na pracáku. Opravdu skvělý zážitek, nikdo ho nemusí závidět. Síly a zdraví jsou už také za zenitem, chápete?

274324

4.9.2012 14:46

RE: Síla rodiny

esw 109.?.?.?

Reakce na 274324

Kam někam mám jít? Co jsem napsal je skutečnost, znám takový případ a ne jeden. Můžete si ověřit, že tak to skutečně je v ČR "nastaveno", už asi 5 let. Předtím životní minimum (ani na život ani na chcípnutí) a příplatek na nájem příslušel každému nezaměstnanému zvlášť. Nyní se posuzuje celá domácnost dohromady, důsledek je např. to, co jsem uvedl výše. Zavedlo se to populisticky kvůli cikánům, ti ovšem ten dopad nepocítí, když je na sociálce celý mnohopočetný klan napříč všemi generacemi. Tvrdě to NULOVOU státní soc podporou pocítí právě ti, kdo mají na důchod za desítky let práce už skoro "vyděláno", ale jsou bez šance najít zaměstnání.

274336

4.9.2012 18:56

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 274336

Možná bych opravil slova Zavedlo se to populisticky kvůli cikánům, - mi to připadá zcela obrácené - stát (resp. ONI, co se za stát schovávají) si to určitě dobře spočetli, že na této skupině se neušetří, ale UŠETŘÍ se na statisících lidech v předdůchodovém věku. A o to jim jde, ušetřit a přitom to elegantně svést na romy. A ještě s třešničkou na dortu v podobě rozdmýchávání nenávisti mezi lidmi, že romové za to mohou.. Zkuste se na to podívat takto, je to více než praděpodobné.
Pro pana Vojtu na téma ochrany méně inteligentních spoluobčanů..
Za komunistů by se nemohlo stát, že na nevinném výletě s nevinně vyhlížející "předváděcí akcí" si několik důchodců nakoupí 10x předražené zbytečnosti, což zjistí až dodatečně.. Ale to se tu už mockrát probíralo, takže si jen osvěžte pamět..

274346

9.9.2012 10:00

RE: Síla rodiny

hank 188.?.?.?

Reakce na 274346

Takhle nenápadně začínala každá totalita, každá občanská válka: Ukázat veřejně na nějakou skupinu, která údajně za všechno může, svést na ni všechny potíže způsobené chamtivostí a mocichtivostí věrchušky a odvést pozornost od skutečných příčin a původců stavu. Používají se k tomu všechny možné i nemožné způsoby manipulace lidskou myslí, v dnešní době usnadněné možnostmi masových médií.

Říká se tomu "rozděl a panuj".

274602

4.9.2012 19:36

RE: Síla rodiny

mesias 95.?.?.?

Reakce na 274324

Ono to chce taky myslet na budoucnost, aby člověk nemusel bydlet někde v podnájmu. Co takhle hypotéka? Já mám hypo na 20let a jestli se toho dožiju a nic se nestane, tak jako důchodce určitě strádat nebudu...doufám [smích]

274348

5.9.2012 14:14

RE: Síla rodiny

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 274348

Skvela rada .. opravdu.
Rada jak usetrit je vzit si hypoteku na 20 let. No ze me to hned nenapadlo. Mamo, tato, deti pojdte se hned upsat.
No ted tedy trosku vazneji. I kdyz hypoteku za ucelem koupe nemovitosti povazuji ze vsech druhu pujcek za tu nejvice ospravedlnitelnou, tak to co bude za 20, 30 let na ktere se clovek upise doslova telem i dusi vam nerekne absolutne nikdo.
To jestli mate ted pocit vitezstvi jak jste vyzral nad osudem tim ze jste si vzal hypoteku na 20 let vam preju. Ale verte tomu ze za 10 nebo 15 let se muze prihodit klidne neco co vam zpusobi velmi horkou pachut nynejsiho vitezstvi.
Sama skutecnost ze lide jsou "stastni" z toho ze si "muzou" vzit hypoteku a splacet prakticky po celou produktivni cast zivota je podle me dost zarazejici a alarmujici.

274395

5.9.2012 14:22

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 274348

Že bydlíte ve svém neznamená, že bydlíte zadarmo. Dům je žumpa na peníze a i na byt nepřijdou běžné náklady nijak levně.

274397

7.9.2012 6:15

RE: Síla solidarity

p. 113.?.?.?

Reakce na 274324

...a tak je dulezite jit a vzit si vse co clovek k zivotu potrebuje a nema na to a k tomu jiste dojde ....a miliony tech kteri budou tak jednat zavrit muzou a pustit musi a mezi tim vas budou satit , zivit , lecit , poskytnou vam slusne bydleni a budou vas bdele hlidat aby se vam nic nestalo a vy nebudete muset ani pracovat , zkratka bezstarostny zivot.....

274522

5.9.2012 7:08

RE: Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274319

Dobré ráno,
napsala jsem, že důchodcům ZATÍM nic nechybí a omlouvám se. Chybí jim moudrost a v neposlední řadě zdraví. Jejich důchody jsou ve výši, na kterou za současného stavu hodně zaměstnanců nedosáhne. Nepotřebují platit dopravu do zaměstnání a neprošoupou boty. Zarputile si drží nákladné domy a byty, vynahrazují si dobu, kdy se stály fronty i na základní potraviny neustálým nakupováním v supermarketech. Nesmířeni se stářím se dobrovolně stávají ochotnými konzumenty drahých léků a doplňků. V neposlední řadě se stávají i kasičkami svých padesátiletých nezaměstnaných dětí a třicetiletých vnoučat, které mají rodiny. Pořád ale mají jistotu, že určený den v měsíci se jim peněženka opět zaplní. Starými lidmi neopovrhuji a současné společenské tlaky k vybuzení nenávisti k této věkové kategorii jsou mi krajně odporné. Jen si myslím, v závěru života jsou podstatné úplně jiné hodnoty, než je konzumace čehokoliv.

274367

5.9.2012 8:49

RE: Síla rodiny

Čen 85.?.?.?

Reakce na 274367

Milá zlatá Jano. Buďte tak laskavá, a nezevšebecňujte.V supermarketu ani u lékaře mne nepotkáte. Neberu žádné léky a pokud to jde, snažím se potraviny si vypěstovat sama. Nakupuji a vařím po vzoru mých rodičů, kdy nás živila hlavně zahrada, a je mi moc líto důchodců, kterí nemají tu možnost a kdeco musí nakoupit. Myslím, že takových je nás víc a taky si myslím, že ti, které potkáváte v supermarketech, hledají akce a levné nákupy, ono vyjít s tisícovkou na jídlo měsíčně není žádná legrace. Myslím, že jim nechybí moudrost, ale síla a možnosti. Taky bych mohla mluvit o mladých, jak jsou špatní, ale vím, že to tak, Jano, není, protože znám jiné mladé, než ty, kteří se snaží rozdmychávat mezigenerační nenávist.

274371

5.9.2012 10:02

RE: Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274371

Mně těch důchodců z bytovek vůbec líto není. Po práci znali jen relax a dovolené u moře. Ti, kteří zamlada mysleli na zadní kolečka a místo válení u vody stáli u míchačky z důchodů horentní nájmy platit nemusí. A zase to není dobré, pokud s nimi jejich děti nebydlí. Pohodlný život v panelácích je placen svobodou a totální závislostí na stále se zdražujících službách.

274378

5.9.2012 8:52

RE: Síla rodiny

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 274367

Nezlobte se, pí Hanzlíčková, vidíte to ideologicky zkresleně tak, jak to chcete vidět. Zobecňujete nějaké individuální příklady a vztahujete to na celou generaci. Jaké důchody míníte? Ten průměrný 10 500,- ? Výše této částky má stejnou vypovídací hodnotu jako informace o průměrné mzdě cca 24 000.-. Boty prošoupeme zrovna tak jako vy, platit za veřejnou dopravu potřebujeme také. Jste-li vy moudrá, což odepíráte jiným, přeji vám to. – Každý člověk je jednou dítětem, o které je nutno se postarat, pak je dospělý, stará se o děti a platí do důchodového systému na starší, pak je sám starý a čerpá to, co celý život platil. To čeká každého. Kdo to nechápe, tak mu něco chybí v hlavě.

274372

5.9.2012 9:00

'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odvodů.

esw 109.?.?.?

Reakce na 274372

Důchodový fond skončil privatizací státních podniků - především z jejich kapitálovách výnosů se vyplácely důchody - to byl ten penzijní kapitál, stát byl jediný kapitalista, a tento kapitál byl jejich majitelům VYVLASTNĚN privatizací. Veškeré penzijní fondy ať v socialismu nebo kapitalismu byl PRODUKTIVNÍ KAPITÁL, ne nějakej pytel peněz nashromážděný pro každého důchodce. Pohadrácký žido-demo režim ten kapitál nechal ukrást privatizací a dále balamutil s fiktivním "důchodovým fondem", což ale už je pouze určitý cash-flow peněžní účet. Po ukradení penzijního kapitálu jeho kriminální privatizací bylo veškeré důchodové břemeno uvaleno na pravidelné odvody do sociálky z výdělků. Proto jsou CELKOVÉ odvody do sociálky ze SKUTEČNÝCH výdělkú kolem 45% (třeba ve V. Británii je to 12%). Takže starobní důchody jsou kompletně vypláceny ze stejného zdroje jako každá jiná sociálka - z toho co se bezprostředně vybere z výdělků, ŽÁDNÝ DŮCHODOVÝ FOND NEEXISTUJE. Pojem "starobní důchod" je po ukradení státního, čili všelidového kapitálu privatizací FALEŠNÝ POJEM, je to SOCIÁLKA JAKO KAŽDÁ JINÁ. A vůbec nazávisí na tom, co "si důchodci na důchod vydělali" - to je fikce. Závisí to pouze na tom, co se vybere z výdělků a jak se to přerozdělí. Zásluhy důchodců v minulosti v tom nehrají vůbec žádnou roli.

274375

5.9.2012 9:46

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 274375

Pane esw, to samozřejmě vím. A strhává vám mzdová účetní daně? Na co? Nelíbí se vám to? Tak je neplaťte. – Nevykládejte, že důchodcům někdo dělá milosti platbou důchodů jako pouhé sociálky. Pokud si to ovšem myslíte, pak asi bude nejlépe vzít kulomety a důchodce postřílet, aby vás nezatěžovali. Vy přijdete na řadu až později.

274377

5.9.2012 10:23

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274377

No a je to tady. Zapšklý, věčně ublížený a přednasraný důchodce ovlivněný bleskem a televizí. Kam se poděla moudrost stáří? Všechno, co jsme do roku 1990 odvedli do důchodového systému je nenávratně pryč a musíme se nad to povznést. Příští důchodce čeká z průměrné mzdy výměr 6500,- Kč. To bude teprve skučení před branami chrámů konzumu.

274381

5.9.2012 11:59

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 274381

Nápodobně, zapšklá jste vy, čiší to z vás nepřehlédnutelně. Co to melete o Blesku a TV?Vaše duchovní strava? Moje určitě ne. Běžte radostně k volbám. Kdopak zvolil tu dnešní sebranku? Mladí, progresivní! Já nikoliv.

274386

5.9.2012 16:19

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274386

Mojí duchovní stravou je válečná a historická literatura od dobových autorů. Čerpám z knih poznatky o tom, co včechno musí člověk vydržet, aby přežil. Většinu z nás to čeká bez ohledu, jak dopadnou další trapné volby.
Je čas převzít zodpovědnost za svoje životy a ne pořád svoji neschopnost svádět na stát a čekat, že nám nějaká vláda pomůže k bezstarostnému blaobytu. Dobře už bylo.

274403

6.9.2012 6:06

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

none 85.?.?.?

Reakce na 274403

Nam urcite a vy jste v prdeli. Pokud si totiz myslite, ze clovek je odkazany cely zivot prezivat a nemel by NIC udelat proto, aby konecne zil, neni vasi generaci co zavidet.
Nadale libejte predele hrabatkum a jinym prizdisracum, nadale si zijte v predstave, ze ve svete musite bojovat, byt amoralni asocial, pouze tak neceho docilite, misto zmeny systemu, ktery nuti byt z cloveka hyenou.

Zivotni zkusenosti mluvi za vse, spolek pitomcu, bez prikras.
A to mi neni ani 50.

274442

6.9.2012 9:08

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274442

Tenhle systém lze otevřeným bojem jen upevnit, nikoliv změnit.
Žít neznamená nakupovat a zrovna tak milovat neznamená mít sex.
Kdyby neposunuli důchodovou hranici, mohla jsem tu almužnu pobírat už rok. Jen kolem sebe kopete a čekáte, že Vám spolek pitomců bez příkras něco přihraje. Vaše destruktivní názory si laskavě ventilujte jinde. Mně zajímají hodnotnější texty.

274453

12.9.2012 18:07

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 274453

No vidíte, posunuli Vám důchodovou hranici a my zdejší diskutující důchodci jsme si všichni mysleli, že jste jenom mladá nezkušená hloupá holka. [chechtot] Tak nenadávejte na důchodce, když jste takřka skorodůchodkyně, ale zaměřte svůj hněv na ty óbr svině nahoře, které tu důchodovou hranici posunuli. Celý národ ví, že je naprosto nelogické a naprosto pitomé posunovat hranici odchodu do důchodu za situace, kdy mladí lidé nemohou zavadit o práci. Jen ty vládnoucí svině nahoře to nevědí.

Zlí komunisti umožňovali ženám s dvěma dětmi odchod do řádného důchodu v 55 letech. Když mi bylo 55 let let, šla jsem do kráceného předčasného důchodu bez ohledu na následky, protože mi v podstatě nic jiného nezbývalo. Byla jsem v té době již nevýdělečná a nechtěla jsem, aby VZP a sociální za mě platil navíc můj muž, který měl jako živnostník svých vlastních starostí dost. Teď pobírám závratný důchod 4500 Kč.[velký smích] Samozřejmě že to není vůbec k smíchu vzhledem k tomu, že takhle bude dopadat čím dál víc drobných živnostníků.

Jinak Vaše názory na důchodce jsou skutečně zvláštní. Jako by odchodem do důchodu měl člověk ztratit svou duši i inteligenci a jeho jediným cílem bylo bloumání po supermarketech, čtení Blesku a koukání na TV.

274705

12.9.2012 22:49

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274705

Na co je dobrý hněv? Není lepší distanc, opovržení, tichá vzpoura, převzetí zodpovědnosti a návrat ke skutečným hodnotám? Naše peníze rozkradli, mladí se na důchody skládají, pro ně nezbyde už vůbec nic. Sociální jistoty se stanou minulostí a opět nastoupí síla rodiny. Současní čerstvější důchodci jsou jediní, kdo nezažili válku, bídu a další hrůzy, kterým se Ti starší nevyhnuli a naše děti to nejspíš potká.
A přesto všechno ta výjmečně přehýčkaná generace neustále trapně skučí. Místo poděkování, za svůj historicky nejlehčí úděl se v krajinách rozléhá jejich hladové bučení.

274711

13.9.2012 0:02

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

petesv 2.?.?.?

Reakce na 274711

No vy jste ale řádná ... Tak už nebučte a běžte rovnou na porážku.

274714

13.9.2012 8:07

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274714

Díky za doporučení, ale není třeba. Neudusí me závist ani nenávist.
Zkuste přestat spoléhat na stát, vzít zodpovědnost za sebe samého do vlastních rukou a užít si čas, který jsště zbývá v radosti, lásce a moudrosti zkušených. Zavislost na penězích ničí hodnoty, které nelze koupit.

274727

13.9.2012 14:39

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 274727

Rozdáváte knížecí rady jako člověk, který žije zcela odtržený od normálního běžného života. Připomínáte mi tím svini poslankyni Peckovou. Ač sama pobírá statisíce měsíčně (které ji nezávidím, jen chci alespoň minimální spravedlnost v tomto mafiánském státě), tak se nechala slyšet, že mají být prý dnešní důchodci stejně skromní jako ti co žili v době války a po ní.

Co je pro vás skutečná hodnota? Živořit na stará kolena pod mostem o suchém chlebě a o vodě? A proč vlastně? Jenom proto, aby se pár mafiánů nahoře mělo jako prase v žitě a nemělo ve svých nakradených palácích roupama co dělat? Proč by se kvůli několika zmrdům, kteří poslouchají jak hodinky příkazy globálních vládců, měly odbourat všechny dřívější sociální jistoty, aby to zde po čase vypadalo jak v surovém kapitalismu 19.století? Neměli by se zde všichni ti vládnoucí paraziti náhodou svrhnout, jako je svrhli občané na Islandě a zavést zde přímou demokracii jako si ji zavedli oni? Co říkáte paní Hajzlíková?

To jsme opravdu strašně rádi, že vydrželi globální dobytkové bez války v tomhle prostoru celých neuvěřitelných takřka 70 let. To jsme štěstím bez sebe jak jsou na nás hodní a ušlechtilí. To ale neznamená, že máme vyhráno a že tu válku ještě nemůžeme zažít. Jestli jsou moje námitky pro Vás trapným skučením a bučením, pak se s Vámi nemá cenu vůbec bavit. Chováte se jako provokatérka. Za 31 let práce dostat 4500 důchodu, to je výsměch těch mafiánů všem pracujícím lidem. Jak má například mladý člověk nespoléhat na stát, když zaboha nemůže najít žádnou odpovídající práci? To se má pověsit na krk svým starým rodičům, kteří pobírají žebráckou almužnu? Poraďte co má dělat Vy chytračko s knížecími radami.

274767

13.9.2012 17:53

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274767

Vážená paní Jarmilo, skutečně nejsem schopná zařídit Vám onu alespoň minimální spravedlnost v tomto mafiánském státě a pravděpodobně ani nikdo z dalších, které častujete svými výlevy.
Pro elity je řadový člověk surovinou pro generování zisku od kolébky po rakev. Největší světové víry potlačující základní lidské projevy vznikly zhruba ve stejné době za účelem ovládání a zotročení národů. Éra socialismu byl jen dobře zinscenovaný pokus elit v předem určených lokalitách. Sociální státy jsou pokusem dalším. Žijeme v totalitní demokracii, která je nejvychytanějším otrokářským systémem všech dob. Není třeba mříží ani okovů. Lidičky si do pastiček ve své povýšené nevědomosti lezou sami.
Řešení existuje jen pro ty, kteří jsou schopni otrokáře i jejich metody odhalit. Řešením ale není víc vstupenek do chrámů konzumu.

274775

13.9.2012 18:34

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 274775

Já po Vás osobně nic pochopitelně nechci. Jen mi není jasné proč mé názory na současnou mafiánskou situaci v naší zemi posměšně nazýváte výlevy? Znamená to, že Vy stojíte na straně těch vládnoucích mafiánů, když se mě snažíte zesměšnit- ale jejich činnosti si nevšímáte? A proč si jich nevšímáte? Jste snad jedna z nich?

Vše ostatní co píšete je mi známo, nemusíte mě o tom poučovat. Já jsem otrokáře odhalila, ale Vy je odhalovat nechcete- jen nepochopitelně mektáte něco o chrámech konzumu. Chrámy konzumu navštěvují pitomci, ať mladí nebo staří, kteří na to mají a které to baví. Vypadá to, že jste jedna z nich, když to pořád tak zdůrazňujete. Sama sobě se tím ale asi podvědomě protivíte- z toho důvodu máte tak podivné řeči, kterým nějak nerozumím.

274777

13.9.2012 22:00

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

raskolnikov 91.?.?.?

Reakce na 274777

obávám se, že to, co tu velmi často bývá označeno jako odhalení století (jenže je to jen kosmetická úprava právě těch výlevů), tak kompletně pohřbí ta malá odhalení "nepodstatná", která však skutečně mají šanci něco změnit... jenže ta právě neobsahují nic sezačního, nehýří zloduchy a převlečenými židoilumináty, zazobanými lakomci, tahačema nitek, vesmírnými mutanty a tajnými kódy...
když pořád po něčem bude někdo něco chtít, a bude to třeba chválit, ale taky na to nadávat, nebo se tím vůbec nějak vehementně zabývat, tak tomu ve skutečnosti poskytuje ten hlavní důvod k fungování, ale se systémem skutečně zametu jen tehdy, pokud ho budu přehlížet jak paseku...
smůla je, že těch, co touží po nějaké ochrané ruce a po sladkých kecech o jistotách, nadějích a báječných řešeních pro svou vystrašenou a ušláplou existenci jsou taková kvanta, že ti stačí tou svou pitomou servilností tyhle struktury vydupávat doslova z ničeho a poskytovat jim ještě tolik energie, že můžou vesele a nerušeně bytnět do megarozměrů, i kdyby se jim samotným už z toho chtělo stokrát zvracet...
a po nich pak chtěj víc poukázek na co... na nákup cti a moudrosti, nebo na tu outratu v konzumu... [mrknutí jedním okem]

274788

14.9.2012 3:44

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

petesv 2.?.?.?

Reakce na 274775

Smolte na moje doporučení, vy na porážku půjdete tak jak tak, na šířce rodiny nezáleží. Už jste podpořila, možná nechtě, odběr srdce v Kosovu, zdravému člověku. Přežvykujte nadále.

274801

14.9.2012 9:51

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 274801

to je příspěvek typu "mamlas prorokem"?

274809

13.9.2012 8:40

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 274705

(Příspěvek zrušen pro osobní napadání. – Moderátor)

274732

7.9.2012 16:25

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Čen 85.?.?.?

Reakce na 274381

Nevím, kolik let je vám, paní Hanzlíková, ale asi Vám někdo hodně ublížil, je mi vás líto. Mám pocit, že právě vy jste pravidelná konzumentka Blesku a televize, dokládáte to svými příspěvky. Číší z nich zapšklost, ublíženost a přednasranost, což opravdu nelze popřít. To, co píšete o seniorech v bytovkách je toho přímo ukázkou, a dokonce vámi cloumá i závist. Taky jsem bydlela v bytovce, tvrdě pracovala v zemědělství, sama vychovala tři děti, ale pohlížet na lidi kolem sebe tímto způsobem, opravdu je mi vás líto. Vím, ža ani mladí, ani staří v dnešní době to nemají lehké vůbec v níčem a bez rozdílů. Jen ti staří už nemají jinou vyhlídku, než tu konečnou. Mladí mají aspoň naději.

274550

8.9.2012 8:22

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274550

Narozdíl od Vás neprezentuji své názory anonymně a navíc jsou určeny lidem, kteří jim dokáží v širších souvislostech porozumnět. Situace je taková, jak líčí první příspěvek tohoto řetězce. Dotýká se to úplně všech a a nejvíc bohužel těch mladých.

274579

5.9.2012 12:34

RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv

esw 109.?.?.?

Reakce na 274377

Vy furt melete z cesty, já pouze konstatoval jaká je situace, já jsem penzijní fond nezprivatizoval - neukradl. Tak co se do mě navážíte pořád?

274388

6.9.2012 5:57

RE: Síla rodiny

none 85.?.?.?

Reakce na 274367

Je primo DRZOST opomijet fakt, ze duchodci si na MIZERNY cesky duchod vydelali celozivotni praci!!! To uz nemate lepsi demagogie? A se starim utrati mesicne clovek vice v lekarnach a u lekaru, nez vy. Nikoli ze zabavy, ale z nutnosti.

Je mi k zbliti z lidi vaseho typu.

274441

6.9.2012 16:36

RE: Síla rodiny

raskolnikov 91.?.?.?

Reakce na 274441

Ale none, nač ta rozalděnost právě zde, v diskuzním protoru, kde si stejně nikdo nic nevybrečí! Proč si vylejvat zlost na někom, kdo tu vlastně daroval názor?
Navíc má Jana v mnohém pravdu. Bez ohledu na to, co se kde píše a povídá, tak i já znám mnohé rodiny, kde produktivní část je sponzorována neproduktivními pobírači renty, v tomto případě tzv. důchodci. A proč by také zrovna mě mělo být v tomto zvráceném systému líto důchodců, kteří na něm mají větší "zásluhy", než ti, co ho zdědili, a teď by je za to vlastně měli vydržovat. Dost dobře si vzpomínám, jak dnešní důchodci, tenkrát ještě produktivní, s jakýmsi komplexem pokukovali po západních penzistech v turistických kompletech, kteří se jezdili dívat na podivné upracované kolozubé chudáky na východě ve svých vozech, které byly jinak dalším nedosažitelným snem každého nadšeného východního budovatele socialismu.
Ovšem důchodci nežijí z toho, co si vožili do jakési loterie zvané důchodové zabezpečení, pojištění či jaký je to pilíř, ale z toho, co stát vydře momentálně z produktivní sféry systému, to ostatní je jen hra na city a obavy, aby bylo možno daně skrýt a zabalit do všelijakých iluzí o jistotách a pojištěných jistotách, fondech a zabezpečovacích fondech a blabla...
Drahý prášky? Ale kdež, každej důchodce si toho vláčí tašky, a protože jim to už hlava nebere, tak ty krabice pilulí pak s prošlým datem sypou do hajzlu. Kdyby se raději zvedli od satelitů a šli na byliny .[mrknutí jedním okem]

274482

13.9.2012 9:43

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 274482

Docela by mě zajímalo, co nepublikovatelného jsi napsal. V každém případě děkuji za podporu. Tihle lidé sem nechodí kvůli znalostem.
Potřebují ventilovat svoje křivdy na lidech, kteří hledají řešení.
Je mi trapně, že jsem se s nimi zapletla. Útočí jako vosy.

274736

13.9.2012 10:56

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 274736

Ten pocit trapnosti jsem tu kdysi míval také, ale není pro to důvod, neboť, a je to škoda, většině opravdu o řešení nejde, ale jen si tu poplakat vzájemně na rameni, a protože nářky nemaj řešení, tak se nad argumenty ani příliš nezamýšlí, a to se pak i v tom brekotu shodnou.
No a tak jsem ten argument týkající se "duše a inteligence" v souvislosti s penězi trochu ironizoval, kterýžto žert nejspíš vyzněl ostřeji a Jarmily by se patrně dotkl, tak jsem byl smazán právem (moderátora).

A s tím, co píšeš, souhlasím, a že to je píchnutí do hnízda vos... no, i to se stává. [smích]

274743

14.9.2012 6:52

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 274736

Ano útočí jako vosy. Brání své dosažené meze (ne-)poznání. A tak nechtě brání systém. Ale tihle to nemyslí špatně. Ale cítí, že to co nabízíte je málo. Chybí tam (i mně) odpověď na otázku: jak ubránit dosaženou svobodu. Tou nezávislou cestou jsme už kdysi šli. Ale jako životaschopnější se ukázal systém s přivlastňováním si nadhodnoty cizí práce, ba dnes dokonce i té, která má být teprve v budoucnu vykonána.
Otrokářský řád vznikl jako následek přirozeného vývoje. Tímto ho neobhajuji. Stačí "dočasná přesila" těch, kteří si umanou že jim budete otročit.
Dnes humánně hlasováním.
A zítra na palouku, kde spokojeně přežvykujete výživné kořínky, se objeví dva jezdci. Ohodnotí Vaši "použitelnost", ...

274803

14.9.2012 8:23

RE: Síla rodiny

raskolnikov 217.?.?.?

Reakce na 274803

obrana tak abstraktní veličiny, jako je svoboda, ta se vede na všech úrovních, od klacku až po vlastní vůli, a vše má svůj adekvátní význam...
Stačí "dočasná přesila" těch, kteří si umanou že jim budete otročit.
to je pravda, jenže ta druhá (nevyslovená) část toho je, že ta přesila se rekrutuje vždy z jedněch a těch samých řad, kde se dezorientovaní jedinci v mase frustrují nejen okolnostmi, ale více méně sami sebou...

274805

14.9.2012 9:11

RE: Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274803

Je těžké odpovídat na nedefinovanou otázku týkající se obrany dosažené svobody, zejména pokud je položena v neovlivnitelné rovině.
Pro někoho je to ekonomická nezavislost, pro jiného například možnost vyprodukovat vlastní potraviny a pro dalšího nezávislost na produktech farmaceutického průmyslu. Stačí bránit po kouskách.
Velké projekty, hlasité řeči, revoluce ani humánní hlasování otázku svobody neřeší.

274807

14.9.2012 11:55

RE: Síla rodiny

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 274807

Předpokládal jsem z výše ve vlákně Vámi napsaného, že propagujete vlastní odpovědnost za svůj osud. Jinými slovy se chcete vymanit z organizované sociální společnosti, která ztrácí na funkčnosti. Osvobodit se jednomu nelze, jenom skupinově se schopností uhájit svoje představy svobody. Bránit se po kouskách je třeba, byť jen z tréninkových důvodů udržování kondice a znalostí, ale tím se aktivních parazitů nelze zbavit. Vláda se vždy nějak ustaví, vládnout je přece tak krásné. Daně vyměří - třeba z hlavy, půdu, vodu, vzduch zabaví nebo přidělí. Biřice a dráby vyšle na vzpurné kacíře...
Těžko je přehlížet jako krajinu...

274812

14.9.2012 12:34

RE: Síla rodiny

Jana Hanzlíková 77.?.?.?

Reakce na 274803

Pokud budu na palouku užívat plodů přírody, budu mít dost času se jezdcům vyhnout. Tady jednoznačně platí přírodní zákony. Jezdec je v nevýhodě a šanci nemá jen ten, kdo pozbyl smyslů. I neopatrná zvířata konči v ZOO. O zjednodušení lidských mozkových funkcí tady někomu už pár tisíciletí sakramentsky jde.

274816

7.9.2012 6:07

RE: Síla spravedlnosti

p. 113.?.?.?

Reakce na 274310

...vystizne receno.... a ted jen schazi poslat na ceskou vladu a jeji "poradce" reditele,ministry a statni uredniky , EXEKUTORY a vymahat z nich dluhy ktere nadelali proti vuli vsech obcanu Ceske Republiky.... a take plnici pero od presidenta ktere si nepravem privlastnil......

274521

4.9.2012 11:23

příspěvek na bydlení

Eva Vodičková eva (tečka) vodickova (zavináč) seznam (tečka) cz 82.?.?.?

Chybí mi vyjádření autora, proč nepobírá příspěvek na bydlení.

274318

4.9.2012 11:32

Docela

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

bych chápal kdyby už před lety zabil toho exekutora, nebo někhoho jinýho kdo ho o to ojebal, ale neni mi jasný proč až dnes ty chlapy co s tou exekucí neměli co dělat.

Krysa

274320

4.9.2012 12:57

RE: Docela

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 274320

Určitý smysl to má. Tihle lidé "nahoru" nechávají za sebe jednat "žoldáky". Takový žoldák ne vždy je bez viny, je spoluodpovedný, i když to tak nevypadá, když "on jen delá svou práci". To takhle muže ríct kdejaký lump, pokud má své nadrízené. Ten človek ty delníky upozornil. Být delníkem, tak to mohu odmítnout, když se deje podobný problém. Ti lumpové ve vyšším levelu totiž s oblibou spoléhají, že za pár šupek za ne nekdo udelá treba špinavou práci. Kdyby neudelal, tak by meli duvod premýšlet, co radši delat jiného. Pokud by nebyli "žoldáci" na provádení špinavostí, tak by si to riziko umazání museli snášet sami poradatelé.

"Delám jen svou práci" jsem slyšel mluvit i policistu, který dobre vedel, že si tu práci nedelá, jak má, ale jenom cucá tam, kde má pro to osobne nejlepší podmínky, namísto aby rešil to, co je nejvíce z hlediska společnosti treba.

"Delá svou práci" i instalátor herních automatu, nebo sázkové kanceláre, které nezajímá, že jenom prečurávají svou softverovou matematikou naivy schopné tak malou násobilku.

Moc lidí tady "delá jen svou práci".

274326

5.9.2012 2:09

RE: Docela

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 274326

Vyborny prispevok priatelu. So vsetkym suhlasim. A este dodam, ze tych lumpov, ktori si "robia len svoju pracu" z radov plebsu kopec naivnych hlupakov este aj nekriticky obhajuje. Typicky napr. fizlov, ktori kryju chrbty vladnej mafii a masakruju neozbrojenych pokojnych demonstrantov, ktori nechcu nic ine ako spravodlivost a potrestanie tych mafianskych vagabundov. Zazil som si svoje na prosteste Gorila a u mna vsetci tito co si "robia len svoju pracu" su kriminalnici a spoluvinnici. A to sa ma jeden z tych odpornych zelenych vagabundov snazil krivym obvinenim z pachania trestneho cinu vytrznictva pred budovou parlamentu zastrasit, pricom ten vypatlanec si jaksi neuvedomil v tom svojom kuracom mozocku, ze celu dobu som stal od neho 1 meter a vokol mna desiatky ludi, ktori videli, ze ziadne vytrznictvo sa nekonalo. Ked som tomu smradovi oznamil, ze idem nanho podat trestne oznamenie za krive obvinenie a ziadal som od neho bud meno, alebo osobne cislo (nemal na sebe ziadnu menovku ani sluzobne cislo), tak zacal cuvat a schovavat sa za kolegov ako posera, pricom ma nechceli za nim pustit. Spustil som hurhaj, aky si urcite zapamata na dlho. Boli taki vykolajeni, ze nemali odvahu si odomna pytat ani OP.

Kto sa zastava tejto zberby "ktora asi len robi svoju pracu" musi byt imbecil.

P.S.: Mal som v plane zverejnit meno toho smrada, ktore mi prezradila po chvilke jedna osoba v dave, ktora ho pozna, ale nechcem davat Vladimirovi dovod na cenzuru a navyse dost ma opletaciek s ceskymi fizlami, nepotrebuje este pripadne opletacky s fizlami zo slovenskeho predmestia Viedne.

Bol to strazmajster HE?S?K.

274366

5.9.2012 14:05

RE: Docela

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 274326

No problém ovšem je, pokud budete za žoldáka považovat chlapa co jde na brigádě cosi někam bourat. To si má zjišťovat esli to někomu s brokovnicí nezabavili nebo si ssebou brát na bourání skleníku UZI???

Krysa

274394

6.9.2012 6:14

RE: Docela

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 274320

Je to uplne stejne, jakokdyz vyholene palice rvou po cikanech, misto po vladnich prizivnicich. Pro zbabelce je jednodussi utocit na ty, kteri jsou v nizsich spolecenskych vrstvach.

A to rovnou s puskou, nebo palicemi, molotovy, co kdyby...

274443

4.9.2012 13:23

Obzvláště zábavný je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

když je vám přes 50 a máte sami blbý zdraví takže vás nikdo nezaměstná ani omylem. Celou věc špičkově doplní, že máte těžce postiženou matku, které se sice nezlepšil zdravotní stav ale škrábli jí příspěvek na péči bez ohledu na to z 8 na 4litry. Současně kromě energií a potravin vám oboum zdražili léky. K tomu celýmu padá to, že teda máte akorát na sebe ty 4litry protože s postiženou matkou a vaším stavem vás nezaměstná nikdy nikdo.
No a aby toho nebylo málo, příspěvek na bydlení vám skončí za 84měsíců a dodnes jsem z MPSV nevypáčil od jakýho termínu to počítají a co má člověk dělat potom? Že bych se staral o o matku a bydlel sám pod mostem??? Kdybych totiž bydlel s ní, tak nám to sečtou a už nám nedají vubec nic! Už jsem slyšel i názory že když nebydlíte někde kde je odběr elektřiny a či plynu, nemáte nárok na příspěvek na bydlení neb ho nepotřebujete, to navíc!
Takže za dva byty i když nic raděj nezapínáte platíte 8500 inkaso, matka dostane 9000 důchod a 4000 příspěvek na péči a to má stačit na dva lidi. Pokud budete bydlet v jednom bytu, nebudete mít nárok už ani dnes na příspěvek na bydlení, že,
a kdybyste si přivydělali, tak vám o to ty příspěvky sníží.
Pravděpodobně tak na tom budete ještě mnohem hůř!!!
K tomu přidám, že MHD okolo pro postižený jezdí jednou za 2hodiny a ulice jsou tak rozkopaný, že tam na vozíku s postiženým ani neprojedete k nemocnici. A 400k na "dopravu" je výsměch, to zajedu s matkou asi taxíkem (?) do špitálu a jednou za měsíc a je po příspěvku, že???
Chodníky jsou i kolem nemocnice jako tankodrom.
No proč je opravovat? Politik tam nechodí, on "jezdí" a nejlip služebním autem zadarmo, že. A ostatně ON je PRED SVYM BARAKEM má opravený už roky.
Až se mne někdo bude ptát, zda bych rád viděl osobně nějakýho politika, tak Drábka, Hegera a Kalouska...
..přes mířidla AK47 nebo rakety Stinger!!!

Krysa

274329

4.9.2012 13:27

Kto nemaká nech zgegne!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Vložený obrázek
Ja to vidím tak že je to krásne neoliberálne vymyslené, úplne nádherne. Ak bude odchod do dôchodku v 67 tak už od 55 je z klasického roboša len občasní brigádnik(načierno alebo na dohodu), po tom ako mu prejde pol roka-rok čo dostáva tzv. nezamestnanecké a nenájde si robotu(trvalú), tak je z neho brigádnik ktorý dostáva sociálne ak nebrigáduje 62€ a ak aj na bývanie tak má 120€ a môže si brigádne prilepšiť tak stovku(100€ doporučujem si to sledovať aby to nebolo viacej), no a takto sa má človek prebíjať až do 67(musí splniť odpracované roky a dôchodok sa vyrátava za posledných XY rokov). Takže z môjho pohľadu týmto štát ušetrí na dôchodcovi(ak by bol dôchodok 58(roboš)-62(kancelárska krysa)) mesačne tak 100-200€ a samozrejme kvôli stresu a z toho vyplývajúcim chorobám a ekonomickým samovraždám, sa dôchodku nedožije každý druhý takto fungujúci dôchodca brigádnik!!!(má sa na čo tešiť tak polovica až 2/3 ľudí v štáte)
[bliji]

274330

6.9.2012 20:10

RE: Kto nemaká nech zgegne!!!

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 274330

Upresním Anonym95:

.."štát ušetrí"..
..pre svojich dnešných dočasných cudzích majiteľov (=banky=majiteľov bánk, jednej nelegálnej monopolnej svetovej banky s jej mnohými maskami), pričom je takto zároveň jednou ranou "elegantným manažérskym zásahom" zabezpečené zachovanie a rozvoj konfliktného potenciálu(rozoštvi a panuj) ako časti jadra bezpečnostného systému globálnej fašistickej démonkracie.

Najviac sa boja evolúcie a preto byť na mieste Globálneho parazita, volím tradične revolúciu..
..shadows and dust..tiene a trosky,
prach a popol bez ktorého by v h-is-tórickom príbehu
yuppírsky vták Fénix akurát tak zdochol.

Ako len kolektívnu harakiri-revoltu ovčanom predať? [smích]
Keď ju nebudú chcieť, nemám ja, našťastie veľmi preceňovaný, no vskutku slabý advocatus diaboli, šancu realizovať ďalej svoj EGOtrip. Pre moju temnú moc predsa tiež platia pravidlá sveta "Nekonečného príbehu" a jeho "Nicoty".

GP(Fantom-ass)

274492

4.9.2012 13:32

Další

Duanitta 194.?.?.?

Myslím, že se pan Stwora ptal na konkrétní případy:
U nás v práci je několik výživných případů, exekuce na mzdy a dluhy ve statisících. Ač to jsou dlouhodobě zaměstnaní lidé léta na jednom fleku, stejně to neutáhli. Může za to třeba i jiný rodinný příslušník, trhá mi to srdce vidět kolegu - hodný kluk se dvěma dětmi, kterého ženička funguje na principu "urvi co můžeš", exekuce narostly asi na půl milionu. Vždy se dá konstatovat: tehdy udělal tu a tu chybu! Ale ve chvíli nějakého optimismu chybu může udělat každý, a tři děti s manželkou na mateřské, se domnívám, z nízkého platu v montovně dnes nejde uživit, nebo jen hrozně ošizeně..děti tím trpí, nerozvinou se. Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí, před predátory. Za to, že nevytvořil v této době jakoukoli šanci své chyby napravit a vymanit se z dluhů poctivou prací. Za to, že svou nejapnou politikou udržuje mzdy nízko - jo, dělá to vláda měnovou politikou, firmy s tím už nic moc nesvedou.

Na závěr tip na vynikající depresi: sledujte pořad Krotitelé dluhů, zejména "rady" "poradců" ... hraběcí rady.

274331

4.9.2012 14:07

Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... ("M")

osa x 193.?.?.?

Reakce na 274331

bez legrace , kolik IQ je tedy = "menší" ? a kolik % kusů z celku tedy bude to "menší" ? a ti , kteří budou shodou okolností nebo díky svým vlastnostem přináležet k množině "větší" i když jich bude jistě méně, co tedy s nimi ? stát bude řídit množina "M" nebo množina "V" ? všichni budou mít v občanském čipu poznámku "MIQ" nebo "VIQ" ? stát udržuje mzdy nízko ? přece "M" hlasovali o zrušení státu a jeho vsáknutí do Bruselu a japná politika přešla tam - ceny práce se neurčují Duanitto výší minimální mzdy, ale nabídkou a poptávkou na trhu práce a CLY , a cla tento stát přece zrušil , a na základě přání "M" ,, KONKRÉTNÍ případy jsou vždy otřesné - z dluhů se poctivou prací vymanit fakticky skutečně nelze, nezbývá než trapně konstatovat, že dělat dluhy je evoluční prohra, co s tím že ? zabijeme všechny s IQ nad 100 a jejich majetek si rozdělíme a prochlastáme !! a začneme znova a tentokrát lépe ... [oči v sloup]

274333

5.9.2012 13:47

RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (

Korutan 85.?.?.?

Reakce na 274333

Když šla karavana, nebo jiná skupina, hned za vůdcem šel nejslabší člen skupiny. Bylo to proto, že skupina přizpůsobovala tempo svého pochodu jeho možnostem. Prostě fungovala sounáležitost plynoucí ze stejného, nebo obdobného cíle. Není nutné zabíjet kohokoliv, ani ty s vyšším IQ, ani ty s nižším. Prostě jde o pravidla sounáležitosti. Dělat dluhy může být evoluční prohra. Znamená to ve Vašem podání, že ten, kdo zakusí tuto prohru se má sám dobrovolně zmárnit, aby nepřekážel úspěšným, jako například Vám? Nebo připustíte, že řešením by byly pravidla, která by minimálně část odpovědnosti za půjčování peněz přenesla i na toho kdo půjčuje? Vždyť častými dlužníky jsou lidé s nejnižšími příjmy. A potom, nastavení procesu vymáhání dluhů je takové, že je pro velké množství lidí likvidační. Vždyť za nezaplacenou složenku v řádu sta korun bývá vymáhána náhrada s navýšením 1000%. Nebudu tady dělat početní cvičení za jakých okolností tomu tak je, a prosím oponenty, aby nepsali o půjčkách na dovolenou. Faktem je, že do nejtíživější situace se dostávají právě ti lidé, kteří na ní nenesou jinou vinu než-li tu, že existují. Nejsou ochotni přistoupit na cestu do pekel, nechtějí udělat Vaši trapnou evoluční chybu, prostě si nechtějí dělat dluhy, a tak brutálně strádají uprostřed "blahobytné kapitalistické společnosti". Pokud toto považujete za správné, tak vám s celého srdce přeji, aby jste tuto situaci okusil.
A k té žalobě se přidávám. Snad bych jenom upravil: Obžalovávám stát, že vytvořil podmínky, aby lidi bez skrupulí mohli beztrestně těžit z bídy druhých, aby chamtivci a deprivanti měli volné pole v devastaci zbytku společnosti. Obžalovávám jej, že vytvořil podmínky, z kterých vede cesta pouze sebevraždou.
Korutan

274392

5.9.2012 13:55

RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (

Duanitta 194.?.?.?

Reakce na 274333

Vaše otázky jsou dobré ... kdybyste věděl, kolik času jsem tomu kdysi věnovala, a proto jsem přesvědčená, že cest je spousta! Třeba jak tady dále píší jiní, věřitel by měl mít sám zájem na tom nepůjčovat neplatičům.. o nic víc nejde. V případě ztráty věřitele - budete se divit, ale jedině dobře pro celou ekonomiku, protože není nic horšího, než když někdo syslí peníze.

RE: IQ Možná nejde o IQ, ale o zmanipulovatelnost - proč jsou všude reklamy na půjčky, kult půjček?

RE: Mzdy Stát svojí nemožnou fiskální politikou dopouští, že volných peněz v oběhu čím dál tím méně. Všude slyšíte, že nejsou peníze, a tak není mj. na mzdy, ani u firem, ani ve státní sféře... Ale někde ty peníze jsou, stát má několik nástrojů, jak je do oběhu uvolnit: nečiní tak, a přitom by stačilo by chtít, stačí se na peníze podívat jako na nástroj, a umět o nich přemýšlet třeba tak jako v Číně.

Tomu, co píšete na konci, fakt nerozumím, vůbec nevím, jak jste k tomu došel. Měl byste začít přemýšlet o tom, co je bohatství společnosti, jestli to jsou peníze, počet boháčů, nebo jiné hodnoty.

274393

4.9.2012 14:26

RE: Další

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 84.?.?.?

Reakce na 274331

> Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí, ...

To je slovo do pranice, slečno/paní Duanito. A před čím vším by měl stát lidi chránit? Před jejich špatnými rozhodnutími? Třeba:

Když se lenoch rozhodne, že on se učit nebude, ať se učí šprti ...

Když se mladá hlupačka rozhodne, že rychlé otěhotnění a vdavky s kýmkoliv jí určitě zajistí skvělou a pohodlnou budoucnost, ...

Když se trumbera, který nechápe pojem RPSN rozhodne, že zadluží sebe i rodinu ...

Když si zábavou přesycený hlupák pořídí trvalou invaliditu při nesmyslném adrenalinovém běsnění ...

Když se lenoch rozhodne, že on v žádném případě pracovat nebude, ...

A mohl bych dlouho pokračovat. Obecně. Kde je ta hranice, kde končí ona Vaše VYSNĚNÁ LEVICOVÁ PRÁVA ČLOVĚKA? A jestliže se lidská společnost skládá z většiny lemplů, kteří si nárokují "svá práva", ovšem nemají žádné povinnosti ani odpovědnost, kdo tvoří tu druhou skupinu lidí? Tu, která má povinnost té první skupině zabezpečovat její práva? Kde jsou práva této odpovědné skupiny lidí? Z jakého titulu oni musejí (platit, pracovat, pečovat, starat se) a ti ostatní nemusejí? To by mě opravdu zajímalo. [smích]

274335

4.9.2012 15:38

RE: Další

hestroy 77.?.?.?

Reakce na 274335

A kam se řadíte vy, jako důchodce (který si nárokuje "svá práva", ovšem nemá žádné povinnosti ani odpovědnost), Vojto? Z jakého titulu vás musím živit a platit vaše léčení stařeckých chorob? Kde jsou moje práva jako odpovědného pracujícího člověka, který vybudoval svou firmu, neměl nemocenskou již 15 let a v životě neviděl od státu ani korunu podpory? To by mě opravdu zajímalo.

Kdybych byl takový demagog jako vy, tak bych vás nechal, jako nepotřebného starce, který nevytváří žádné hodnoty a jen užírá, odvézt někam na skládku. To by mě zajímalo, co byste potom "chytrého" vymyslel. [chechtot]

274339

6.9.2012 6:21

RE: Další

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 274339

Z duvodu, ze on si na duchod vydelal. Zodpovedny je stat, ne ty, ani jina asocialni pijavice. To, ze on vnasi nenavist bych bral jako zamer. Ovsem neopomijejte jednu vec. Pokud chcete po nekom rvat, ze ho zivite, obratte se na vencu klausa.

Ten a jeho kamaradi rozkradli duchodovy fond.

A ty snad neodvadis duchodove pojisteni? V tom pripade bude pristi generace po tobe rvat po pravu.

274444

4.9.2012 15:42

RE: Další

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 274335

sice je to šlápnutí na kuří oko duanitty, ale je třeba dodat, že když stát nechrání dlužníky, tak proč má chránit věřitele...
a to se právě děje, stát vyvíjí protekci vůči institutu věřitele, což samozřejmě deformuje vztahy naprosto stejně, jako kdyby mocensky preferoval třeba blbce, lenochy a senilní starce...
nehledal bych tam nic na levici, či jiný straně (to je stejně jen rétorika), ale faktickou snahu pomocí represí buď
- vynutit si nějaký systém znevolnění obyvatel
- nebo rozložit stávající společenské vztahy
- nebo vystupňovat sociální agresi za dalším účelem
- a nebo je to jen ignorace a blbost zákonodárců, kterým je bližší košile než...

274341

5.9.2012 1:18

RE: Další

Ondraash 78.?.?.?

Reakce na 274341

Ano.
Jak jsem jiz psal jinde, dle odpovedi samotnych financnich odborniku:"Urok patri veriteli jako nahrada za riziko spojene s pujckou" (takto argumentuji existenci uroku)
Ja se ptam: Jake riziko? Dnes jsou dluhy s podporou statu a dalsich instituci stoprocentne vymahatelne i s prislusenstvim!
Proc teda mame stale platit urok?!?

274363

5.9.2012 21:53

RE: Další

raskolnikov 142.?.?.?

Reakce na 274363

"Urok patri veriteli jako nahrada za riziko spojene s pujckou"
a to je to, čím je velmi úskočně zamlženo mnoho mozků, protože takto je úrok odpočátku obhájen křesťanskou morálkou, zatímco lichva je morálně kvalifikována jinak a je notricky asociována se židovinou, ačkoli technicky se jedná o totéž...
jenže moderní ekonomika, či tzv. kapitalismus se vyvinul právě z této křesťanské morálky, a zatímco lichva je celkem zřejmá a průhledná činnost, tak spekulace na zisk, pojištění investic, náhrady, podíly, pronájmy, kapitál, výnosy apod., tak to je právě zamlženo křesťanskou morálkou, na které je to ale vystavěno, a taky se to od středověku rozvíjelo jako nedílná součást křesťanské koloniální expanze, do čehož byli židi namočeni až daleko později už s nálepkou lichvářů ze zasmolených frců, zatímco křesťanstvo již mělo dávno rozjetý vlak globálního impéria zdaněného pomocí měnového systému...
úrok je jinak nazvaný řetězící se daňový systém v koloniálním systému, a ten záhadný globální dluh je v podstě vyčíslení bláhových nadějí na budoucí koláč určený k dělení v rámci nějakého mocenského rozložení...

274419

4.9.2012 15:05

Několik případů

jfp 85.?.?.?

Také si dovolím jen ve zkratce. Pokud by byl zájem můžu rozvinout. Mám několik případů v mém okolí, kdy lidé výučním listem a následně s maturitou např. zámečník, strojní klempíř, truhlář, kuchař, ale i absolvent lednické fakulty MU si nejsou schopni nalézt práci ve svém oboru v krajském městě a okolí. Ona by jaksi práce byla, ale za minimální mzdu s tím, že zaměstnavatel bude dávat nějaké peníze bokem.

Jeden z nich je ukázkový případ - kuchař s maturitou prošel překvalifikací na ÚP - nyní má veškeré řidičské průkazy, profesní průkaz a pracuje jako řidič a stěhovák, denně po až pá od 06:00hod. do 19:00hod. za 12.000,-- hrubého, pro dopravce který má smlouvu s firmou PPL. Těchto dopravců - podnikatelů už známý vystřídal několik. Nejčastější scénář: 3 měsíce práce za minimální mzdu, občas nějaký obnos bokem a po 3 měsících těšilo nás, na shledanou. Problém je, že ve svém původním oboru, byť je zkušený a znalý, práci nesežene a když ano, tak jej potká stejný scénář. Protože mám právnické vzdělání, nahlédl jsem do jedné z jeho smluv. Byl jsem zděšen tím, co jsou dneska lidé schopni nejen vymyslet za smlouvu, ale i tím, co jsou někteří schopni podepsat. Snažil jsem se známému vypsat v bodech, jak má postupovat, ale nemá zájem. Má strach o práci...

Dále mám v rodině osobu, která 30 let vyučovala na gymnáziu a základní škole. Protože i v této sféře nastal útlum, nebyla mu prodloužena smlouva (ve školství je to v poslední době jen na 10 měsíců v roce - stát tím šetří na platech přes hlavní prázdniny) a on je tak již rok na dlažbě. A to přestože má aprobaci na 3 předměty a dva jazyky... na to aby ve škole občas zaskočil za nemocného kolegu, však je dobrý. To však bývá tak na 2 měsíce v roce. Opět - postup zaměstnavatele na hraně či za hranou zákona. Bohužel i tady - dobré rady = házení hrachu na stěnu.

Jinak mám kamaráda, který pracuje přímo jako referent na ÚP a přestože tam pracuje už 5 let, tak říká, že na to už nemá síly. Prý jsou některé lidské příběhy natolik smutné a šílené a zákon mu přikazuje neuhnout a být přísný, že kolikrát nemůže večer spát a po vystřídání širokého spektra prášků na spaní zvažuje změnu zaměstnání. [pláč]

274337

4.9.2012 15:40

Budeme se muset zamyslet nad naším systémem jako nad celkem

malej.kevin 90.?.?.?

V principu je tento problém důsledkem demokracie a hned vysvětlím: Náš stát se stará o mnoho lidí a lidé tuto pomoc oprávněně požadují. Problém je v tom, že o tom, komu se bude pomáhat rozhodují ti, co jsou demokraticky zvolení a v jejich zájmu (krom toho si nakrást) je být znovu zvolen. Toho lze ale dosáhnout jen populárními a nebo rádobypopulárními kroky. Pomáháme tedy zdravotně postiženým, starým a nemocným, pomáháme i lidem jenom proto, že mají jinou barvu pleti. Zkuste ale jako demokraticky zvolený člověk, který nechce být ve své pozici poslední den, říct, že chcete pomáhat "blbým". Za císaře pána existoval v této zemi status marnotratníka. Marnotratníkem mohl být prohlášen prakticky každý, kdo se zjevně choval nehospodárně a koho za marnotratníka soud prohlásil. Tím se člověk dostal na seznam marnotratníků a pokud mu někdo půjčil, tak riskoval, že peníze půjčené již nikdy neuvidí! Neměl na to pak žádný právní nárok! Byla to jednoduchá a levná ochrana lidí, kteří jsou tak říkajíc poněkud jednodušší. Mnoho rodin v dnešní době zase řeší bytovou otázku. Řešení tohoto problému zase stojí hodně peněz a to ne snad kvůli splátce samotné jistiny, ale kvůli splátce samotného úroku. Za toho zlého socialismu si lidé půjčovali peníze na stavbu domu v ceně 1 % pri cástce do 100 000 Kčs a nad tuto částku to bylo tuším za procenta 2. K tomu existovaly podnikové půjčky (kolem 40 000 Kčs) a ty byly bezúročné. RD se dal postavit v ceně kolem 150 - 200 Kčs. A dnes? ČNB půjčuje dlouhodobé peníze našim komerčním bankám za podobné peníze jako za socialismu a za kolik je půjčují ty banky nám? Proč neexistuje možnost státní půjčky na bydlení jako dřív? Mnoha rodinám by se citelně ulevilo, stát by pak nemusel ani vyplácet různé podpory, když už jsou lidi na dně. Kdo by jenom ostrouhal by byly banky, ale ty čert vem, to je podnik někoho, který je založen za účelem zisku pro někoho. Je asi jasné, že člověk, který by si vzal takovouto půjčku by buď měl mít omezené právo půjčovat si ještě někde jinde a nebo by bylo třeba upravit zákonem, že splacení státní půjčky v případě exekuce je na prvním míste, ale to jsou již jenom detaily.///Pro ty, co mě budou chtít podsouvat zaváděni komunismu a podobných věcí, si dovolím upozornit, že nejenom že jsem pravidelným voličem pravice, ale byl jsem i nějakou dobu členem jedné z těch pravicových.... tohle je ale věc, která nás jednou dostane všechny, protože moc nespokojených lidí vede vždy k jednomu - k revoluci [chechtot] a jak ta dopadne, to dopředu zpravidla nikdo neví a ta už se může dotknout nás všech.

274340

5.9.2012 9:23

RE: Budeme se muset zamyslet nad naším systémem jako nad celkem

osa x 193.?.?.?

Reakce na 274340

99% jedinců si nalhává o vlastních schopnostech do vlastní kapsy [cool] , status marnotratníka je přece základem moderní ekonomiky , hospodárný, spořivý a opatrný jedinec je hrobem HDP , stát se stará o i mnoho lidí neoprávněně resp. bezdůvodně, fakticky s vámi souhlasím - je to ovšem neřešitelné již z definice ( demokracie a potažmo zejména ta socialistická je zákonitě vláda debilů už z podstaty ( je jich víc a rychleji se množí ) )

274376

4.9.2012 16:42

Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Taky mě nedávno napadlo, že výsledkem neustálého zvyšování věku odchodu do důchodu a snižování věkové hranice, do které má člověk šanci sehnat slušnou práci (resp. aspoň nějakou práci) bude hromada totálně zdeprimovaných starších lidí.
Kterým by se mohla nabídnout k jejich samozřejmě zcela svobodnému rozhodnutí taková pěkná, malá, bezbolestná a hlavně naprosto bezplatná euthanazie.
A co ten člověk - v životě už ho nic pěkného nečeká, jen bída a zdravotní problémy, tak co by váhal - šup na to, ať to mám za sebou ...

Autora samozřejmě lituju, i když historii s VŠ vzdělaným myčem oken z donucení moc nevěřím. Je to vždycky volba, na co člověk přistoupí, kdejakej blbej pojišťovák asi bere víc a berou "do jejich rostoucího týmu" kdekoho ...

274345

4.9.2012 19:07

RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 274345

Otázkou je, zda máte nervy otravovat a oblbovat jménem pojišťovny či iné firmy denně desítky lidí. Buď ví co jde a posílají vás do prdele nebo neví o co jde a vy je vědomě podrážíte.

Tak to je asi tak ta vaše "volba", že? Večer jste nasranej, protože jste nic nevyrobil ani nevytvořil a půlka lidí vás poslala do hajzlu a ta druhá vás tam pošle až zjistí, co podepsali.

To je práce pro sociopaty nebo lidi bez svědomí. Co tak rovnou dělat bance?? Nebo se dát na politiku?

Krysa

274347

4.9.2012 21:50

RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 274347

Nevim. Na politiku to v daném věku už nevypadá, tam ho vystrnaděj ti "mladí, dynamičtí, asertivní, agilní a progresivní ... " (neumětelové)

Co zkusit dělat fízla? Základní požadavky - umět psát na kompu a jakžtakž souvisle se vyjadřovat + mít zmapovanou Mladou frontu apod. a vědět, co se aktuálně má lidem valit do hlavy a neurvale reagovat na výstřelky autentických, médii nevygumovaných, názorů ...

Samozřejmě je to taky pakárna, dokonce mnohem větší - ale sedíte si při tom za kompem, nikdo vás nevidí, čili vám nehrozí adekvátní odpověď, vy navíc můžete o svém "zájmovém objektu" zjistit úplně všechno, kterýžto pocit moci vám velice lahodí (zejména když jste úplnej debil) - a to taky jste, protože jinak byste se v silovém rezortu chytil třeba jako detektiv nebo pochůzkář nebo něco jiného i trochu méně smysluplného - ale tak když nic, tak jako ten šmírovací fízl to do toho důchodu taky doklepete a pak máte výslužné jako všichni ( na rozdíl od nich ovšem vyloženě paraziticky nezasloužené) no a tak dál ... Takovej návod pro autora k nenásledování ... Asi proto dělá raději toho myče oken. [mrknutí jedním okem]

274355

4.9.2012 22:27

RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 71.?.?.?

Reakce na 274347

Presne tak,uz me nebavi furt poslouchat jak je vsude mraky prace,a ze kdo chce praci najde.Protoze bud sezenete praci za minimalni mzdu,nebo praci u ktere (pokud mate jeste srdce) se vam z ni bude chtit blit.

Z CR jsem odesel v 90.letech.Predchazelo tomu nekolik pracovnich mist,vzdy na zkousku a po tydnu vzdy paapaa.Zena,ktere bylo po 40 pry byla uz moc stara,oba jsme delali v gastronomii,takze taky bez prace.Z CR jsme odesli pote,co jsme radne odhlasili VZP,poplatili vsechny dluhy o kterych jsme vedeli.a rekli jsme si ze to zkusime nekde jinde znovu.
A pak to zaclo,zacli pomalu chodit exekuce za nedoplatek za plyn z pocatku 90.let,pak za vodu.Pak za Dopr.podnik.Ano,jeli jsme parkrat nacerno,ale nikdy nas nikdo neobeslal zaplatit tu pokutu.Proc taky,kdyz je lepsi dnes dluhy prodavat exekucnim pravnikum.Takze napr. dnes posledni dva mesice resim exekuci na 80 tisic za pet 200 korunovych pokut nekdy z 90 leta to i v dobe kdy jsem ani dopr.prostredkem jet nemohl.Je mozne ze nekdo jezdil nacerno na me ukradnute doklady,proc ne kdyz revizorovi staci i prukazka VZP (videl jsem na vlastni oci).Moje zena jen diky jedne zname na Dopr.P.Praha zjistila ze ma ten samej dluh take asi za 80 tisic,a to i presto ze jela nacerno dvakrat v zivote.Nejpikantejsi ovsem je,ze ty manzelciny dluhy jsou napsany na ni s mym
primenim,ackoli jsme v te dobe kdy se to melo stat spolu ani nebyli.Takze DP Praha prodava dluhy pravnikum jako je Sokol,Podkonicky,apod. ti je nechaji u sebe v supliku lezet tak 8 let,aby vam pak poslali ucet na 12-14 tisic za 200k pokutu.
Za poslednich 14 let jsme vselijakym exekutorum za vsemozne pokuty (ktere maji uroky i nekolik tisic % nacpali uz pres 300 000 kc.A nevim co nas jeste ceka.Mohl bych se na to vybodnout,podporovat takovou mafii s podporou statu,ale z obavy aby neotravovali meho otcev duchodu,nebo rodice me zeny v duchodu,jsme to doposud vzdy uhradili.

Vim vsak jedno.Kdyby mi prisli vzit strechu nad hlavou,stylem jakym se v CR resi pohledavky,ze si exekutor klidne za 20000 dluh obstavi vas ucet,dum,byt ci dokonce pokud vlastnite vice pozemku,tak obstavi vsechny (ten dluh jen rozdeli),tak vim jedno.Toho hajzla exekutora bych na miste zabil.To co se nyni v CR deje,snad neni v zadne civilizovane zemi.Aby se stari rodice bali jestli nema jejich dite nekde dluh aby neprisli o strechu nad hlavou,nebo naopak deti se bali ze si duchodce nekde vezme neco na pujcku,.....
Tohle stat v prve rade nemel nikdy dovolit,ale uz se to deje,a tohle neni a nebude posledni pripad.Bude toho vic.A budouci strelce bych rad poprosil,mirte na ty pravnicky smejdy,co vlastni tyto exekutorske firmy.

274357

5.9.2012 10:35

RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně

Ondraash 78.?.?.?

Reakce na 274347

Presne, to je cela ta kategorie lidi co - jak tu nekdo napsal - "dela jen svoji praci"
Pokud lide nemaji uvedomeni, ze to na ne musi nakonec dopadnout taky, a tak s vymluvou "je to moje prace, co mam delat" prekracuji moralni zakony pro par slupek ci pochybnou existencni jistotu, nemame sanci.
Pokud neni vykonavatele...
Drak si najima psi na shon ovci pro jeho potravu a psum hazi zbytky. Az budou ovce sezrany, hadejte, co bude k jidlu?
[velký smích]

274384

4.9.2012 22:35

Tak tohle je prava demokracie...

HonzaX 89.?.?.?

Skutečná demokracie v praxi, co víc dodat? Přece můžete jezdit na výlety, bez hranic a koupit si co chcete, ne? To jsme všichni chtěli. Ale je jen málo vyvolených a hodně povolaných, aby pracovali na vyvolené...
Zacinkejte si klíčemi, hlupáci [smích]))))

274358

9.9.2012 15:02

RE: Tak tohle je prava demokracie...

0000 188.?.?.?

Reakce na 274358

[chechtot] a ani na banany uz se nemusi stat fronta [chechtot]

274611

4.9.2012 23:10

generace na odpis?

Hanka z Jičína 89.?.?.?

jak to pozoruju, zjišťuju, že lidi před důchodem, kam také patřím....jsou pro mladé lokty vystrkující manažery na odpis....jako žena se čtyřmi mi dětmi ještě ze soc.doby, bych měla mít vyhráno....v naději, že mne uživí oni....a nastartováno jsem měla po 35ti letech odpracovaných pro blaho tohoto státu letos jít do důchodu. Ale vláda mi to posunula ještě o pět let, děti samy moc na rozdávání nemají, neb jsou na tom podobně a já jsem si celý život zvyšovala kvalifikaci a teď je to jedna ze dvou překážek..tou druhou je věk.Jak se někde hlásím o práci...ikdyž mám maturitu, nepochodím, protože všude sedí na personálním mladý člověk a do týmu zkušeného nechce. Ledaže na tři měsíce, aby nám to tu dal do pořádku a pak ho vyhodíme...mnohokrát...třikrát v roce...a to jen proto, že se snažím stále něco hledat a nestagnuju a nebrečím...nemám depky.. Nebo když už mne pozvou...při pohovoru...vidím, že tu máte několikrát práci jen na tři měsíce? Proč jste pracovala jen tak krátce na třech místech? Tím buď do CV tyto práce vůbec neuvádět, ale zas budou chybět roky a budou se ptát, co jsem dělala...říct, že jsem byla v zahraničí? ..tak tu práci asi prý nepotřebuju vůbec. CV nás učí lhát...jinak to nejde.Chce to vydržet,přepisovat CV dle toho kam se hlásím...brát cokoliv příjde, protože přichází doba, kdy i ti mladí stárnou a na pozici, kde je třeba spolehlivý člověk,si žádný dobrý manažer mladého lenocha agresivního a drzého nevezmou.
Jinak jsem také byla v době, kdy jsem uvažovala o příspěvku na bydlení odmítnuta, protože můj syn má u mne trvalé bydlení a tak nám to dává tolik, že na nic nárok nemáme ikdyž jsme byli ze tří lidí z domácnosti dva dospělí bez příjmu delší dobu. Bylo to hodně těžké!!!!Doporučuji nejíst vepřové maso, najít nějakou lesní studánku a pít vodu z ní...čistí to mozek...hýbete se..to aspoň ušetří psychiku.Držím palce všem. Nekoukejte na televizi a vymýšlejte co udělat, abyste přežili i bez státu.Co byste rádi studovali,pěstovali, tvořili až budete v důchodu.... Jednou vypnou všechny počítače a budete mít aspoň před ajťákama náskok . A taky zajděte k psychologovi. Divili byste se, jak to pomáhá.Anebo se koukněte na film o Indii...Baraka....tam haldy žen hrabe klackama ve zbytkách na smetišti, co tam vyhodí auta, která sbírají zbytky z měst.Vždycky si ráno říkám...mám ještě kde spát a co pít...chleba a sůl, nějaké to kafe, není mi zima a mám střechu nad hlavou...jsem bohatá ažaž. Bude hůř! Musíme být pružný...pak to půjde.Ale tohle je všude, nejen u nás...jen státy se o lidi starají víc a nikdo si nenechá vzít peníze na důchody na splacení dluhů vlády, jak to udělal Klaus, ještě když byl našim ministrem financí.Hlavněže on ten důchod bude mít krásnej...nadutec...nemůžu se na něj ani dívat.Víme to, že za to co dnes je s důchodama vděčíme hla...Automaticky kráceno

274359

5.9.2012 0:12

RE: generace na odpis?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 81.?.?.?

Reakce na 274359

Prosím, pošlete mi to emailem na editor@zvedavec.org. Nevkládejte své příběhy sem jako diskuzní příspěvek, je tady málo místa.

274361

5.9.2012 8:02

Vymahači dluhů si vydělají až 100 tisíc denně

Pan Smutny 90.?.?.?

m.novinky.cz/articleDetails?aId=277879&sznu=3oSvfEcJbuMlYGrK

274368

5.9.2012 12:10

Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Vložený obrázek

Foxconn objednava milion robotov za pas. To iste Canon a dalej Samsung a Sony. Vyrobky Apple budu skladat roboty.Zacina nova priemyselna revulicia, roboty budu vyrabat vsetko. Rok 2030 pocitace s umelou inteligenciou budu roboti administrativu. Ludia su nepotrebny ...

2015: Útok robotů na poslední dělníky v továrnách
Foxconn To Replace Human Workers With One Million Robots
Canon camera production to go fully robotic

[cool] [překvapení] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

274387

5.9.2012 15:08

RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

raskolnikov 46.?.?.?

Reakce na 274387

Ludia su nepotrebny ...
no tak můžeme zrušit i ty tiskárny peněz (pokud ještě fyzicky vůbec existují) a ty výrobky rovnou roboticky recyklovat zase ve výrobě a je po problémech...

274400

5.9.2012 16:07

RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

Viny 77.?.?.?

Reakce na 274387

Ľudia už sú pre koncerny nepotrební teraz - je to len otázka investícií a ich návratnosti.

Tá jediná vec, ktorá sa zatiaľ(!!) nedá nahradiť je ľudská inovácia, tvorivosť a premýšľanie out of the box, umenie (ozajstné). Píšem zatiaľ, zámerne....

274402

5.9.2012 18:34

RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 274387

ludia niesu nepotrebny doted byli lidi nepotřební potřební byli pouze živí roboti
on je v tom i logický rozpor - kdyby byli lidi do budoucna nepotřební tak by nebyl důvod cokoli vyrábět a tudíž by byl nesmysl zavádět roboty
nepotřebným se stane kapitalismus se svým držním vykořistováním práce degradací lidí na pouhá čísla v národoekonomických statistikách a odcizením mezilidských vztahů na pouhé peněžní transakce

jinými slovy pravda a láska konečně zvítězí nad lží a nenávistí [mrknutí jedním okem]

274408

8.9.2012 13:08

RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 274408

ad. jinými slovy "pravda a láska konečně zvítězí nad lží a nenávistí"

teda ono to sem ale asi nepatří, nicméně mi TED tohle prohlášení připadá spíš něco jako na "sraz bukvic", hi!!!

bože, co to ten Havel nebo kdo vymyslel za univerzálně použitelný zrůdný kec???

dycky jak začne "pravda a láska" nad něčím vítězit, tak se my normální dostáváme do pěkný pí*i! a dycky je větší a větší... jak říká známej, "dnes už asimetrická": asi metr na metr...

Krysa

274583

9.9.2012 2:44

RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 274583

to bylo myšleno jako metafora
nebud tak přízemní kdybys měl větší rozhled a lepší znalosti o tom co se děje a dělo v posledních dejme tomu 2 stech letech tak bys mluvil jinak
jenže to je těžký ldi málo čtou a když čtou tak čtou samý sračky [mrknutí jedním okem]

274595

9.9.2012 10:26

jsem ve stejné situaci, 19. měsíc non stop v neschopnosti

r.m. 62.?.?.?

a pouze s částečným invalidním důchodem 8095,- našich protektorátních měnových jednotek (PMJ).
Náklady na bydlení 10 000,- PMJ, přezkum zdravotního stavu smeten, žádost o několikery sociální dávky zamítnuta.
Řádění Lékařských Posudkových Komisí (LPS) by mohla učinit ČLK. Nikdy nehnula ani prstem proti řádění posudkové degenerátky MUDr. Ivany Myšákové na Praze Západ.
Prezident ČLK Kubek i jeho předchůdci (Rath) jsou jako u nás už všude příslušníci onoho nejmenovaného etnika.
Ministerstvo zdravotnictví vede další (Mengel Hegere)a Ministerstvo práce a sociálních věcí ještě jeden nosatec (Drábek)
[bliji]

274604

Příspěvků: 119

04.09. 05:30 MoUdrostrak  Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!
05.09. 08:58 Saša  RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!
05.09. 10:29 MoUdrostrak  RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!
05.09. 13:03  RE: Pravicujme, tunelujme - anebo naopak zinkejme a naivujme?! Vražděme hlava nehlava okolo sebe?!
05.09. 17:12 Aeternitas  Erich von Kuehnelt-Leddihn, Levicové smýšlení, píše:
05.09. 14:19 Vojta49  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
05.09. 14:42 hestroy  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
05.09. 15:25 raskolnikov  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
05.09. 16:27  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
05.09. 18:39 hc  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
05.09. 19:07 hestroy  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
06.09. 19:13 Vojta49  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
06.09. 20:57 hestroy  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
07.09. 06:20 p.  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
07.09. 10:52 hestroy  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
13.09. 06:17 p.  RE: netusil o cem
06.09. 21:35 hestroy  Ještě poslední dotaz
07.09. 10:10 raskolnikov  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
07.09. 11:03 Saša  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
08.09. 15:12 Vojta49  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
08.09. 15:31 MoUdrostrak  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
08.09. 16:24 Vojta49  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
09.09. 12:28 MoUdrostrak  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
10.09. 14:21 Vojta49  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
10.09. 13:49  Odepsaná Amerika
10.09. 13:34 hestroy  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
12.09. 04:55  RE: Pravicujme, tunelujme - už někdo viděl tunelovat něco jiného, než stát?
04.09. 07:46 Jana Hanzlíková  Síla rodiny
04.09. 10:46 raskolnikov  RE: Síla rodiny
04.09. 11:37 hestroy  RE: Síla rodiny
04.09. 15:21 raskolnikov  RE: Síla rodiny
08.09. 13:59 hank  RE: Síla rodiny
08.09. 23:29 Jana Hanzlíková  RE: Síla rodiny
10.09. 09:09 raskolnikov  RE: Síla rodiny
04.09. 11:25 lucifuge  RE: Síla rodiny
04.09. 11:38 esw  RE: Síla rodiny
04.09. 12:17 lucifuge  RE: Síla rodiny
04.09. 14:46 esw  RE: Síla rodiny
04.09. 18:56  RE: Síla rodiny
09.09. 10:00 hank  RE: Síla rodiny
04.09. 19:36 mesias  RE: Síla rodiny
05.09. 14:14 Petr Řehák  RE: Síla rodiny
05.09. 14:22  RE: Síla rodiny
07.09. 06:15 p.  RE: Síla solidarity
05.09. 07:08 Jana Hanzlíková  RE: Síla rodiny
05.09. 08:49 Čen  RE: Síla rodiny
05.09. 10:02 Jana Hanzlíková  RE: Síla rodiny
05.09. 08:52 lucifuge  RE: Síla rodiny
05.09. 09:00 esw  'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odvodů.
05.09. 09:46 lucifuge  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
05.09. 10:23 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
05.09. 11:59 lucifuge  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
05.09. 16:19 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
06.09. 06:06 none  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
06.09. 09:08 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
12.09. 18:07 Jarmila  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
12.09. 22:49 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 00:02 petesv  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 08:07 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 14:39 Jarmila  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 17:53 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 18:34 Jarmila  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 22:00 raskolnikov  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
14.09. 03:44 petesv  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
14.09. 09:51  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
13.09. 08:40 raskolnikov  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
07.09. 16:25 Čen  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
08.09. 08:22 Jana Hanzlíková  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
05.09. 12:34 esw  RE: 'Důchodový účet' je ILUZE!!! Je to pouze cash-flow účet jako každá jiná SOCIÁLNÍ DÁVKA z bezprostředně vybraných odv
06.09. 05:57 none  RE: Síla rodiny
06.09. 16:36 raskolnikov  RE: Síla rodiny
13.09. 09:43  RE: Síla rodiny
13.09. 10:56  RE: Síla rodiny
14.09. 06:52  RE: Síla rodiny
14.09. 08:23 raskolnikov  RE: Síla rodiny
14.09. 09:11 Jana Hanzlíková  RE: Síla rodiny
14.09. 11:55  RE: Síla rodiny
14.09. 12:34 Jana Hanzlíková  RE: Síla rodiny
07.09. 06:07 p.  RE: Síla spravedlnosti
04.09. 11:23 Eva Vodičková  příspěvek na bydlení
04.09. 11:32  Docela
04.09. 12:57 ppppp  RE: Docela
05.09. 02:09 Peptalkin  RE: Docela
05.09. 11:45  RE: Docela
05.09. 14:05  RE: Docela
06.09. 06:14  RE: Docela
04.09. 13:23  Obzvláště zábavný je
04.09. 13:27  Kto nemaká nech zgegne!!!
06.09. 20:10 udo1  RE: Kto nemaká nech zgegne!!!
04.09. 13:32 Duanitta  Další
04.09. 14:07 osa x  Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... ("M")
05.09. 13:47 Korutan  RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (
05.09. 13:55 Duanitta  RE: Obžalovávám stát, že neochránil lidi s menší inteligencí... (
04.09. 14:26 Vojta49  RE: Další
04.09. 15:38 hestroy  RE: Další
06.09. 06:21  RE: Další
04.09. 15:42 raskolnikov  RE: Další
05.09. 01:18 Ondraash  RE: Další
05.09. 21:53 raskolnikov  RE: Další
04.09. 15:05 jfp  Několik případů
04.09. 15:40 malej.kevin  Budeme se muset zamyslet nad naším systémem jako nad celkem
05.09. 09:23 osa x  RE: Budeme se muset zamyslet nad naším systémem jako nad celkem
04.09. 16:42  Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně
04.09. 19:07  RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně
04.09. 21:50  RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně
04.09. 22:27  RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně
05.09. 10:35 Ondraash  RE: Bezbolestnou sebevraždou to autor vystihl přesně
04.09. 22:35 HonzaX  Tak tohle je prava demokracie...
09.09. 15:02 0000  RE: Tak tohle je prava demokracie...
04.09. 23:10 Hanka z Jičína  generace na odpis?
05.09. 00:12 Vladimír Stwora  RE: generace na odpis?
05.09. 08:02 Pan Smutny  Vymahači dluhů si vydělají až 100 tisíc denně
05.09. 12:10  Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
05.09. 15:08 raskolnikov  RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
05.09. 16:07 Viny  RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
05.09. 18:34 aristokrat  RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
08.09. 13:08  RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
09.09. 02:44 aristokrat  RE: Prichadza doba robotov aj ku pasom ...
09.09. 10:26 r.m.  jsem ve stejné situaci, 19. měsíc non stop v neschopnosti

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 210 741,07 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 822