Diskuze k článku

Osudový omyl T. G. Masaryka

Příspěvků 42

8.7.2012 11:24

.

te 85.?.?.?

"Potřebujeme změnu ústavy, nebo tento stát krachne!!!"
Od změny ústavy raději dál. Ústava zakotvuje elementární svobody, jedině díky autoritě ústavy tu máme alespoň současnou míru svobody, jinak už by to tu vypadalo jinak.
Jakmile se jednou změní ústava, bude to signál, že to není až tak významný dokument, a že jej lze libovolně měnit i později, podle přání (no určitě ne podle přání lidu...). Zákony nyní dělají soudci, vláda, senát, a dělají je hlavně tak, aby kryli až legalizovali korupci. Jak by to asi dopadlo s ústavou?! Z tohoto článku mě trochu mrazí...

"Buď se národ vzpamatuje a nastolí prezidentský systém výkonné moci podobného typu jako v USA. Ovšem s plnou následnou odpovědností zvoleného!"
Bez komentáře.

"Dále od prezidentského vlivu oddělený jednokomorový zákonodárný sbor."
V USA je tento "zákonodárný sbor" významně propojen na vojenské, pharmaceutické a bankovní lobby (tedy alespoń podle jejich rozhodnutí za posledních 10 let).
Autor článku má asi pocit, že tu máme příliš mnoho svobod a příliš malý vliv bank a tajných organizací na politiku. Možná by to chtělo podepřít nějakými zákony s možností legálního sledování a věznění whistleblowerů bez řádné soudní cesty. V ČR to sice funguje, ale zase ne tak extrémně, a hlavně to není uzákoněnné a tedy se to musí dělat ilegálně.

"A na politicích jako celku nezávislé soudnictví."
Staniž se... v ČR... (i když uznávám, že soudnictví v USA relativně funguje)

"A nebo upadne do chaosu a diktatury nějakého pološílence. Pokud se týče formy, netřeba nic vymýšlet.
Stačí okopírovat buď americký, dnešní francouzský nebo ruský systém."

MVDr. Staněk celá léta píše o jedinečnosti českého národa apod., a najednou chce kopírovat Čechům cizorodé struktury, které zase jinde kritizuje.
Češi mají skutečně vzhledem ke své historii (ochutnání nacismu, komunismu i kapitalismu) a duchovnímu a duševnímu pozadí potenciál vytvářet nové originální neotřelé platformy a schopnost poradit si (to nevylučeje inspiraci jinde, ale jen inspiraci).
Je tu jen překážka, že míra motivace k pozitivním a samostatným činům jednotlivců je zatím stále nižší než míra vlivů, které ji blokují (konzum, stud jednotlivců vybočovat z davu). Táhne to tu zatím jen pár jedinců, kteří ale nezvládnou přebít vliv většiny.
MVDr. Staněk se prezentuje jako nositel silných duchovních energií (http://www.agapebrno.cz/SpecialPages/Sitemap.aspx), ale pochybuji, že by několik hodin denně byl v ostré meditaci a vědomě rozpouštěl neviditelný energetický matrix, který brání tomu, aby se tu více lidí probudilo.

271668

8.7.2012 11:25

Pri všetkej úcte k autorovi,

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 2.?.?.?

ale akosi som nepochopil pointu. Článok mi pripadá akoby napísaný z pohľadu ideálneho stavu vecí, ako by mohla politika fungovať, keby...
...keby sme netušili (ale dnes to vlastne s istotou vieme), že nitky vládnutia nekončia v parlamentoch ani prezidentských palácoch ale sa zbiehajú kdesi v nadnárodných mamutích bankách londýnskych či zaoceánskych, a kadejakých iných podivných inštitúcií bilderbergovského charakteru. Takže je úplne od veci hodnotiť stav politického systému takýmto spôsobom.
...keby sme teda o tomto všetkom nemali ani paru, mohli by sme sa baviť aj o tom, že "už starí Rimania", prípadne o Platónovej predstave ideálneho vládcu.
...keby tu neboli informácie o praktikách a morálnych hodnotách TGM, napr. tu
(Okolnosti vzniku ČSR)

http://www.spolocnyblok.org/?p=3933

A k navrhovanému prezidentskému systému či zmene ústavy atď., to si naozaj myslíte, že takto by to postačilo a hurá!, ideme opäť budovať svetlé zajtrajšky? A že by sme to mali (My ľudia...) odsúhlásené "z hora"? Zatiaľ žiaľ, väčšinová spoločnosť nedospela do stavu aby mohla rozhodovať sama o sebe, takže toto bude jediné, na čom sa zhodneme.
Keby som napoznal Vaše ďalšie články tak by som povedal, že ste zaspali dobu pán doktor!

271669

8.7.2012 12:12

RE: Pri všetkej úcte k autorovi,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 271669

dr-j-prihoda-t-g-masaryk-studie-vyvolencovy-kryci-legendy-pdf
http://ulozto.cz/xmt8Yks/dr-j-prihoda-t-g-masaryk-...

271673

8.7.2012 21:04

RE: Pri všetkej úcte k autorovi,

pilgrimdou pilgrimdou (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 271673

Vďaka za link, boli to pre mňa úplne nové informácie a v podstate som ani nezostal po prečítaní práce prekvapený. Vzhľadom k dosiaľ zistenému to dáva ďalší celistvejši obraz vykonštruovanej mozaiky, zvanej história, demokracia a sloboda.
Vraví sa niečo o vyššej inteligencii vyvolených ale podľa všetkého ju využívajú len na sprosté o/vyyebávanie, takže v tomto prípade ťažko vôbec o inteligencii hovoriť. Viem, Ameriku som týmto neobjavil, len sa pokúšam zamyslieť aké to môže byť, keď človek s úmyslom klamať, musí dávať pozor aby ho neodhalili. Naviac, slová o rabínskej dialektike zo štúdie mi silno pripomínajú myslenie ďalšieho (tiež nepracujúceho!) chráneného etnika na našich územiach, aj keď pravda to prvé je o trochu sofistikovanejšie.
Ešte raz vďaka a všetko dobré prajem.

271698

9.7.2012 1:43

RE: Pri všetkej úcte k autorovi,

p. 123.?.?.?

Reakce na 271698

...vono se to dobre keca ,ale zkuste /Stanek a dalsi/ ...neco vytvorit..!!!...a ty kecy vas velmi rychle prejdou , protoze na to musite neco umet..!!!

271706

9.7.2012 13:07

RE: Pri všetkej úcte k autorovi,

hc 90.?.?.?

Reakce na 271706

Tak nějak. Házet vinu za všechny průsery první republiky na T.G. Masaryka je jako házet vinu za všechny průsery současné republiky na Havla. Navíc se třicátými léty už asi Masaryka nelze ztotožňovat vůbec. To už byl "starý pán", kulantně řečeno. Mimochodem i za incidenty jako byla střelba u duchcovského viaduktu byly zřejmě složitější mocenské čachry, než jen snaha o potlačování protisystémové opozice.

271734

8.7.2012 11:29

"Taticek" Masaryk se nemylil...

Esmate 178.?.?.?

Zaridil osvedceny typ demokracie, ktery podporoval nestydate okradani jak statu, tak obyvatelstva voldemortskymi bankami. Voldemortsky pan Preiss, reditel Zivnobanky mel vetsi plat, nez vsichni jeho zamestnanci dohromady. Nezamestanani chodili po mestech s napisy: "Vezmu jakoukoliv praci za stravu". O takove bide se za Rakouska-Uherska v Ceskych zemich nikomu ani nezdalo. Do demonstrantu se strilelo. A "Taticek" vedl intelektualni "Hovory" o demokracii, moralce a usporadani sveta. Pro nej za vsechno mohli jenom ti nedokonali, blbi a nevzdelani lide, co se nehodili do jeho dokonaleho systemu.
Ta sama "osvedcena demokracie" se provozuje i dnes. Raj pro zlodeje, podvodniky, vrahy, tunelare a voldemortske "exekutory".

271670

8.7.2012 11:57

RE:

hc 90.?.?.?

Reakce na 271670

Na válku proti Hitlerovi nepůjčím ani korunu.

"nejbohatší muž první republiky" bankster Jaroslav Preiss


Výmluvné.

271672

8.7.2012 12:22

RE:

steve 174.?.?.?

Reakce na 271670

.. autor clanku opomel vzpomenout demokracii izrahelskou, - kterou mame nejradeji a zajistuje plne funkcni chradnuti - tedy radost naroda ..
A prave zde vidim ten zdravy potencial pro vice hrbitovni srandy ve state ceskem .., - jestli se tomu da jeste rikat - "stat" ..

271674

8.7.2012 15:50

RE:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Reakce na 271670

Neměl byste nějaký odkaz? Já mám jen útržky s různých diskusí, kde se dozvídám, jak tatíčkovská první republika vypadala doopravdy. Nikde jsem to neviděl dopodrobna rozvedené.

271687

8.7.2012 23:28

RE:

Satanist 75.?.?.?

Reakce na 271687

Moje babicka rikala, ze za prvni republiky pro kazdyho kdo makal ve fabrice to stalo za lautr velky hovno a T.G Masaryk mel na tom prej svuj velkej podil. Nechal ten hajzlik Masaryk a to je fakt strilet do ceskejch lidi kdyz stavkovali. Podezrivala komunisty co se tyce smrti Honzy Masaryka... , ale na druhou stranu nebyla sama kdo mu to vyhozeni z vokna i to hovno v kalhotech pred letem dolu prala.

271703

9.7.2012 1:27

RE:

p. 123.?.?.?

Reakce na 271703

...Jan Masaryk byl velmi popularni vypravec vtipu az kralovna naridila anglickemu tenhle rod nebyl jediny kdo se prejmenovaval/ ze severonemeckeho nemeckeho rodu Saxon-Coburg krali George omezit obedy s Masarykem protoze si ji nikdo nevsimal......Mezitim Masaryk horlive telefonoval vsechny zpravy do CR , ovsem linka vedla pres nacisticke Nemecko kde tyto tajne informace pilne odposlouchavali .....dale se rikalo ze vyskocil a nezapomenul za sebou zavrit okno....

271704

8.7.2012 11:43

svoboda první republiky

fohat 88.?.?.?

teprve nedávno byla zpráva na webu o uspořádání politického vlivu masarykovské republiky....Nebyla tak svobodná,jak se stále dnes omílá,byly v Praze dvě vojenské mise,francouzská a britská a ty diktovaly přelévání financí a kapitálu do ruzných míst v republice...ovšem programově nutily Čechy zanedbávat sudetská uzemí,kde Němci nám to pak spočítali v roce 1938...Pan Staněk má velmi dodrý duchovní záběr,takže někteří čtenáři s jeho retorikou mají problémy,ovšem o to více by souzněli se sžíravou inteligentní ironií Oty Ulče...

271671

8.7.2012 12:35

Dr. J. Příhoda; TGM - studie vyvolencovy krycí legendy

Kapistrán 77.?.?.?

No, omyl, to je u vyvolených panáčků nasazovaných do vlád téměř neznamí jev, protože tito lidé jsou ve své činnosti řízeni a plní pouze pokyny. Čili jejich osobní rozhodnutí jsou pouze u naprosto bezvýznamných věcí. Ale ne u zásadních věcí, které se rozhodují jinde. A Masaryk ( byl po skutečném otci Redlichovi Žid) jeden z nejvýznamnějších sionistů 20. století. Kdo se chce hlouběji zabývat Masarykovou osobou, tomu doporučuji vynikající studii:
„Dr. J. Příhody; TGM – studie vyvolencovi krycí legendy“

Krátký citát z této studie:
„Studie vyvolencovy krycí legendy“ dr. Jana Příhody je drobným, ale významným příspěvkem k odhalení hluboce zakořeněného mýtu o Masarykovi – známým také jako „osvobozenecká legenda“ –, systematicky vytvářeného převážně židovským tiskem i silně judaizovaným školstvím první republiky, a na němž do jisté míry postavil svou „legitimitu“ i nový režim po listopadu 1989.

Studii si můžete stáhnout z internetových stránek: Spiknutí proti Církvi a lidstvu.

271676

8.7.2012 13:54

Honíme se za vlastním ocasem.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Kdy už konečně dojde lidem poznání, že žádný z těch jimi vymyšlených systémů vlády není použitelný natrvalo. Všechny pracují s nějakým předpokladem, který se posléze ukáže jako iluzorní. Vše má přitom nějakou příčinu, ale ta je již dávno zasuta v zapomnění a důsledek se proto nedá změnit, nechť má podobu jakékoliv společensko-ekonomické formace. A co je tedy tou příčinou?

Příčinou jsme my sami a to tím, že jsme tělesnou výbavou vhodní jen pro podmínky panující v Ráji (kde byla všeho potřebného hojnost a tedy nebylo zapotřebí žádného úsilí o bezpečnost, o teplo, o krmení ani o pití a o vzduchu ani nemluvě), ale reálně i podle Bible jsme si toho nevážili a chtěli být ne jen k tomu obrazu pro potěšení svého Stvůrce, jak bylo původně našim údělem, ale nechaje se kýmsi poťouchlým ukecat - že když už jsme podle jeho podoby, tak můžeme být i jím samým - jsme ho upřimně řečeno zastihli v nedbalkách a tak upustil od toho očekávaného vzývání jeho slávy coby díků za naše přivedení na svět a dal nás do područí tomu poťouchlenci s tím, že co si nadrobil, nechť si i vyžere. Ale ne v jeho Ráji, nýbrž tam, kde z těch rajských podmínek je jen ten vzduch bez úsilí o vlastní i druhovou existenci, jinak se místo místa na vrcholu potravního řetězce, ocitneme na jeho dně. No a od toho se to všechno až podnes odvíjí. Musíme "v potu svých tváří...", ale jsme přitom líní; museli jsme se organizovat v dělbě práce a dávat tak vzniknout společenským třídám; museli jsme ustanovit hodnotový systém a přitom ho nectít; museli jsme aktivovat sebezáchovně sobectví i když musíme držet pospolu; a vůbec se musíme potácet ve spoustě jiných antagonizmů, s nimiž si nevíme rady ani my, ani ten co nás dostal do vínku za svou troufalost.

A tak zde na Zemi pro nás není žádný způsob, jak to naše prokletí změnit a nejen Masaryk, ale i kdokoliv předním a po něm se za popsaného stavu nutně nudně mýlí. Veškerá naše snaha o změnu vlastními silami je jako honění se za vlastním ocasem u psa. My bohužel nemáme ani ten ocas a tak se honíme jen za přeludy.... No jistá jiskřička naděje by možná byla, ale to by znamenalo VŠECHNY obdařit jistým ověřitelným poznáním, jemuž by se VŠICHNI dali v plen udržením své svobodné vůle na uzdě pod sloganem "přej a bude ti přáno, dej a bude ti dáno". Je to sice téměř stejné jako nyní, kdy se honíme za tím svým neexistujícím ocasem, ale právě to zmíněné poznání dává naději na požadovanou změnu našich naturelů a tím i údělu. Že musí zmizet nástroj směny produktů té dělby práce jenž se sám stal produktem - peníze - o tom snad ani netřeba mít pochybnost. To je nezbytnost... Jinak se za tím neexistujícím vlastním ocasem uhoníme až k smrti. [vyplazený jazyk]

271679

8.7.2012 15:36

Svycarsky model

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

myslim, ze asi nejlepe fungujici formou politickeho systemu soucasne ery je vladni system v multijazykove zemi jakou je Svycarske sprisezenstvi

271685

8.7.2012 20:23

RE: Svycarsky model - Iluze....!

Kapistrán 77.?.?.?

Reakce na 271685

Prosím Vás, Švýcarsko se nijak nevymyká ostatním státům. Naopak – mocenské Židovstvo si ho vybralo jako jakousi „oázu“ klidu pro židovské banky v Evropě. Byť je finanční centrum v London City a New Yorku. Švýcarsko je v pařátech sionisticko-zednářské hydry stejně jako ostatní státy a tamní obyvatelé s tím nemůžou dělat vůbec nic. To jsou iluze!! Demokracie není nic jiného než rafinovaný systém židovsko-zednářské diktatury (kdy se o všem rozhoduje v pozadí) bez sebemenší možnosti veřejnosti jakkoli změnit kurs politiky a vůbec veškerého dění. Všechny politické strany jsou v tomto systému podstaveny zednářstvem a řízeny židovskou mocí. Je to mnohem rafinovanější systém ovládání států než byl bolševismus. Proto také Židé zničili prostřednictvím 1. světové války křesťanské monarchie (oltář a trůn) – kde Židé měli „omezenou“ moc a nastolili loutkové režimy demokracií ve kterých je jejich moc výlučná! A je úplně jedno jestli v těchto státech chodí jeho občané jako berani k „volbám“ či nechodí, protože "volí" pouze to stejné - první, druhou, nebo třetí zednářskou lóži!

271697

18.7.2012 1:45

RE: Svycarsky model - Iluze....!

p 123.?.?.?

Reakce na 271697

...nejdulezitejsi banka na podporu A.Hitlera . byla ve prave Svycarsku...Banka pro mezinarodni rozvoj..a myslim ze stale existuje....

272154

8.7.2012 15:47

fail

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 212.?.?.?

Při představě, že budoucí prezident vybraný z dnešních kandidátů (Fišerem počínaje, Sobotkou konče) bude mít, byť jen jen o chlup, větší pravomoci než ten současný, mě polévá studený pot.
V tomhle postbolševickém chlívku slušného člověka, který by mohl být hlavou prezidentské demokracie, prostě nenajdete.

271686

8.7.2012 17:01

Jak z toho ven?

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 90.?.?.?

Všechno co stálo za to, bylo již řečeno či napsáno. Vyberte si dle vlastní úvahy něco z tohoto odkazu:

https://sites.google.com/site/misantropovacitarna/unabomber-manifest

Nenechte se odradit, je tam spousta zajímavých věcí. Lze užít ke komentování "Ve zkratce", nadepsaného "Stačí rozhodnutí pár lidí v EU ...".

271691

8.7.2012 17:10

Nesmysl

Oldis 81.?.?.?

V Usa maji problem, pezidenta vlastni korporace, a podle toho prezident jedna, senat je na tom stejne. Relativne nezavysle jsou parlamenty na urovni jednotlivych statu unie.
Francie na tom neni o mnoho lepe.
Take by to bylo spise z blata do louze.

271692

8.7.2012 18:08

Americká demokracie - Bože chraň!

Jaroslav Ježek 86.?.?.?

Pan Staněk je sice MVDr., ale možná právě pro masivní přijímání studijních informací si nestihl nějak všimnout reality. V USA je dnes, kromě jiného, oficiální fašistický stát s pravomocí policie kohokoliv bez soudu uvěznit, mučit nebo rovnou zabít. Když nám tedy nabízí americký typ demokracie, kterou USA v čele NATO šíří pomocí genocidy celých národů (např.Irák, Libye), tak buď vůbec nic nepochopil nebo dělá vědomě službu Rockefellerovi a spol.

271693

13.7.2012 3:47

RE: Americká demokracie - Bože chraň!

p. 113.?.?.?

Reakce na 271693

...USa vzdycky byl kryptofasismus a dnes evidentne zkrizeny s teroristickym imperialistickym leninismem a cim vice tam pisti o demokracii tim je to zrejmejsi , strelba do pokojnych demonstrantu a nasilne potlacovani vsech svobod a lidskych prav se odehrava kazdy rok ,krvave valky , dale napr velmi represivni zakony pred vstupem USA do 1.sv. valky ...kdy ze zvanilo o idealech a svobode a pricinou vstupu Usa do valky a nahnani casti populace na jatka bylo ze imperialisti si chteli za kazdou cenu zachranit valecne pujcky prohravajici Francii a anglii...pro to dnesni slavnosti a jasani ze dne na den oslavovani,festivaly filmove , spisovatelske , atd. atd ktere neberou konce jejich ucelem je stale vice a vice zakryvat a zatlacit do zapomneni stale vice a vice zlocinu......za kazdou cenu.. a kdyby se nekdo treba z iranske vlady obtezoval precist si ty podvrzene,pomlouvacne ,podvodne a nepravdive protokoly...usetrilo by to zivoty mnoha lidi....

271891

8.7.2012 21:06

Myslím

Dap z lesa 89.?.?.?

že kopírovat jakýkoli systém,kde základem je kolonozace ostatních národů je zrůdné.Tím spíše USA,sestava potomků utečenců,lumpů a vrahů - vždyt vyvražidili prakticky celý světadíl !
Pan doktor je poněkud mimo,leda že by se mu nejvíc líbil Mengele..!
Ale v jednom má pravdu - nikoho nikdo nezastoupí.
Proto nebudme líní,vemme rozhodování do vlastních rukou.
Přímou demkracii - a přímou odpovědnost.
V době,kdy národ zvládá rozhodnout,čím ho kdo bude bavit,dokáže i rozhodnout na co se dají finance,a co se bude budovat.

271699

8.7.2012 22:35

USA jsou vzorem demokracie.

Fandaci 85.?.?.?

Autor navrhuje změnit náš dvoukomorový parlamentní systém na prezidentský s jednokomorovým zastupitelským sborem, podobný americkému. Myslí si, že jedině změna systému snad spasí naši republiku. Už ze způsobu volby amerického prezidenta, kde jenom dva kandidáti, jejichž obě partaje mají natolik silné penězovody kdoví odkud, že mohou kandidovat a být zvoleni ve všech 50 nebo aspoň ve velké většině z nich. Jinak by se nestali prezidenty. Ti ostatní kandidáti na prezidenta jsou naopak tak málo zasypáni penězi, že mohou kandidovat jenom v jednom nebo jenom v několika z nich a jsou tedy bez šancí na úspěch. Ostatně, slyšeli jste někdy něco o prezidentských kandidátech z jiných politických stran? A jsou, ne že ne. Tak tento systém je opravdu demokratický a strany i voliči v něm zůstávají, ty autorovi přece vadí nejvíc.

271700

9.7.2012 1:40

RE: USA jsou vzorem demokracie.

p. 123.?.?.?

Reakce na 271700

..ovsem masaryk nam zaridil nas stat a narod a vykopal republiku uz za to ma muj obdiv a uctu..!!! ..a vzdy bude mit......tehdy nic jineho nebylo /jako vzor/... a uz se vedelo ze tzv. parlamemtmi demokracie je podvod kapitalistu na ovcany za ucelem je drzet v otroctvi po rouskou pofiderni svobody o ktere media psaly a psaly propagovaly ....Tyhle demokracie mi vzdy pripominaji cirkus kde v manezi pobiha pomatene mnozstvi klaunu a delaji absurdni a nesmyslne veci k pobaveni obecenstva a potom krici "..pane ziditeli,pane ziditeli...az se objevi muz ve fraku s cylindrem a s bicem a vse uvede do poradku...na rozdil od demokratickeho zrizeni kde klauni delaji totez a navic strasne kradou a nic neni k smichu ale jen k placi ... a zadny getlmen ve fraku se nikdy neobjevuje aby je vypraskal z povrchu zemskeho...!!!... mam-li si vybrat ...jsem vzdy pro cirkus...!!!!

271705

9.7.2012 7:53

Masaryk - Kult Osobnosti

coinageboy 98.?.?.?

Masarykova vlada byla nepotisticka akce ktera dovrsila narodni sebevrazdu zvolenim neschopneho pletichare Edvarda Benese.

271717

9.7.2012 7:58

Naivni ale hezke

valecnik 70.?.?.?

Jestly si nekdo mysli jak je to tady v Severni americe uzasne a demokraticke at si sem prijede na chvili zit.Co cechy potrebuji je VZDELANY NAROD SCHOPNY KRITICKY MYSLET A JEDNAT.Skolsky system v kterem je dite roky obeti vyplachu mozku kravin od sutru az po uchylne rovnice slouzia jeste neuveritelne spatne jako priprava pro otrocky system,ale urcite neslouzi ku prospechu inteligence a zodpovednosti,kdo se ucil o Bilderbergu?o
nezmanipulovanych dejinach,o obcanske povinosti bojovat proti tyranii a bezpravy?.Na co menit ustavu?Vlada a vysoke statni posty jsou plne zlodeju a korupcniku na to jsou platne dnesni zakony,na vynucovani zakonu si platime instituci jmenem policie,mame se ptat jak to ze policie ma dostatek casu pronasledovat editory nezavislych webu,posilat provokatery na demonstrace,stihat pracujici lid bez technicke kontroly na aute ale nehne ani prdeli co se tyce rozkradani republiky.Odpoved je ale jasna je to jedna banda.Pokud vedeni statu neplni sve povinnosti a nasi ochranci jsou v jejich kapsach,pak to znamena jedine postavit proti jejich sile vetsi,zorganizovat se a ukazat jim ze je to nase zeme ne jejich,a ze oni musi poslouchat nas- je to mozne mame tu silu, ale opravdu si nemyslim ze cesky pepici slintajici u piva a hykajici na fotbal maji neco takoveho v povaze stejne jako cestnost odvahu a dustojnost.Ceska republika je tam kde je kvuly povaze nezodpovedneho naroda ne kvuly vlade prezidentovi ci ustave.

271718

9.7.2012 11:16

RE: Naivni ale hezke

baba_Blažková 89.?.?.?

Reakce na 271718

Někteří jsme si holt rovnější. V dnešní době kompjůtrů není pro exekutivu problém stigmatizovat kohokoli. Prostě když se přihodí cokoli v souvislosti s osobou, jež je jistým způsobem pro systém nepohodlná či nežádoucí, je nasnadě, kdo bude systémem tepán. A může se v souvislosti s touto nežádoucí osobou stát cokoli - může být i sama obětí kriminálního činu, v tom případě se důkazy prostě nepřipustí (říká se tomu nezávislé rozhodování soudů, já tomu říkám svévole) a naopak takovou osobu lze kdykoli z čehokoli obvinit, trpaslík okopávající kotníky se vždy nějaký najde, pak soudy naopak přimhuřují oči i nad okolnostmi do očí bijícími ve prospěch této osoby. Skutečně podezírám systém z toho, že u některých jmen je poznámka "jebat ho (ji) všemi možnými i nemožnými dostupnými způsoby, dokud nepadne". [bliji]

271727

10.7.2012 20:56

RE: Naivni ale hezke

valecnik 70.?.?.?

Reakce na 271727

Ano jedince je mozne zlikvidovat ale co kdyz tech lidi budou desitky ci stovky ci tisice,ty tisice nastvanych lidi co vidi co se nasi zemi deje,ty tisice kteri pry ctou tyto stanky a ti kteri by se rozhodly misto pivniho zvaneni a vymluv jit na hrad a vzit vedeni sve zeme do svych rukou a nastolit opravdovou demokracii,prvni na svete,myslite ze je zkorumpovany system z podfinancovanyma ozbrojenyma sluzkama zastavy?Mame v rukach obrovskou moc,mame v rukach spolecneho nepritele ktery nam ukradl vlastni zem.Bojite se padnout?Ja se bojim zit zivot ve strachu a jako otrok.Kazdy jednou umre ne kazdy ale zil.

271799

10.7.2012 2:00

RE: Naivni ale hezke

p. 123.?.?.?

Reakce na 271718

...je pravda ze potrebujeme vice sebevedomi a mene i tvurci sebekritiky , jako narod jsme dost , a doporucil bych ostanim statum aby kolem nas chodili po spickach...nebot stacilo treba kdyz zacali Vatikansti nazi stourat do nas a vylit na ne Zizka jako cert a meli hodne dlouho po ptakach a s Bilou Horou prisla i pohroma Rakouska-Uheractva , Habsburkove splhali u madaru -uheraku dolejzali za nima cisarovna si narazila grofa coz nebylo nic jineho neztehdejsi reditel prasecince ,zkratka povysujici se primitivove a barbari.. ale ve Vidni si meli rict vememe ty Cechy do party maji se k svetu/misto toho do nas zacali stourat a to se jim stalo osudnym/.....pak dostali pecku u Zborova a nase mafie /Masaryk,Benes,Kramar,Rasin to dokoncili...nase jednotky pak rozdrtili kazdy nemecky odpor v pohranici...potom zase do nas zacal stourat Hitler vzal si na pomoc Chamberlaina a blbce z Parize a sudetaky a mnichovska dohoda v nekolika malo letech znamenala rozdeleni Nemecka , z Velke Britannie se stala Britannie velmi mala a bezvyznamna a sluzka USA , totez Francie a sudetaci nekde pisti v uctive vzdalenosti...!!!.. pak zase prisel breznev s ulbrichtem s napadem /kazdej madar muze za to ze je madar ale taky kazdej nemec muze za to ze je namec-opravenej citat ze Svejka/.. s napadem ze do nas budou stourat a i kdyz jsme si to tenkrat nestacili uvedomit dnes jsem presvedcen dne ze srpen 68 byl Mnichov 38 !!!pro Sovetsky Svaz....a dalsi stouralove si dnes koledujou jak vidim..

271756

11.7.2012 1:36

RE: Naivni ale hezke

p. 123.?.?.?

Reakce na 271756

...a taky je treba si pripomenout ,ze Masaryk mohl sedet na prdeli a troubit a nedelat vubec nic...!!! a co by jsme meli dnes...

271813

12.7.2012 10:11

RE: Naivni ale hezke

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 271756

Klobúk dolu!
Tak tomu hovorím interpretácia P.123 [smích]
Toto sa môžeme od Čechov a židov učiť.
Bez irónie.
Vy zasa od nás z východu snáď trochu priamosti a otvorenosti..ľudskosti..skutočnej ra-dosti zo života..

Nie je ľahké vyberať čerešničky z tvrdo fašistickej, biblickej tradície agresívnej "západnej civilizácie" postavenej na úrakovine, no Češi sú v tom bezpochýb majstri.
Aj keď si zpravidla v dejinách cyklicky optimalizované cunami cukru a biča globálnych parazitov zlízli skôr ako my, čiastočne ako neveľká kultúra vydržali a svoje skúsenosti pretavili do podobných ľudových múdrostí, ako vy P.123.
Nemci, Francúzi, Briti,..dopadli v tomto horšie a prakticky Parazita(smrť) prijali.
Preto je pre nich "böhmisches Dorf" už minimálne od križiackych výprav, či Bielej hory tak ťažko pochopiteľný fenomén.

271861

9.7.2012 17:48

Potřebujeme nový výbor všobecného blaha

karpolat24 204.?.?.?

Potřebujeme prostě nový výbor všobecného blaha a nového M. Robespierra. Kdyby nebyl tehdy Robespierr zrazen tak by jsme se dnes měli velice pravděpodobně skoro královsky.

271740

9.7.2012 23:48

Napoleon (který byl přítelem jeho bratra) říkal, že by se časem promordoval

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 271740

až ke spravedlivé společnosti, poněvadž to byl opravdu neúplatný idealista.
Ostatek zdá se, že v moderních demokraciích nebývá to při rozhodování o nejzásadnějších otázkách budoucnosti národní jiné : často rozhodne jen několik mužů, někdy i mužů pochybné kompetence - lidu ponechá se obyčejně v takovém případě právo projevit nadšený souhlas. To zase koncem 1. světové tvrdil historik Pekař, porovnávaje tehdejší poměry s předbělohorskými.
J.Burckhardt pak považoval demokracii v antice za poprávu ztroskotaný podnik, libertariáni z reforem.cz by zase raději nějakou quasiaristokratickou republiku.
Ovšem to nejhorší, co by nás mohlo potkat, by bylo soustředění moci v rukou jediného vyvoleného nastrčence.
Je zajímavé, že se 1.republice trpce vyčítá systém vázaných mandátů, údajně odcizující poslance voličům kulivá partajní disciplíně. To takový přeběhlík, který leckdy dostane na ochranu před vděčnými voliči i policejní dohled, je dnešním kdemohkradtům podstatně milejší a na ruku jim jdou i nestranné soudy, které nedopustí, aby jim byl jejich mandát zkrácen byť jen o den.
Totéž ovšem neplatí o těch poslancích, kteří si pouštějí ústa přiliš na špacír...

271754

11.7.2012 9:52

Po boji ,kazdy generalem.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Tak, se to da nazvat,nebot v dobe Masaryka,samovzdelance,znalce mnoha reci,italsky,rusky,nemecky,polsky cesky a slovensky v omezene mire literatury v ovzdusi germanisace,smiseneho obyvatelstva,velkeho tlaku katolicke cirkve,kdo dnes by se mu mohl rovnat,takze,zakladni otazkou je,dokazali bychom aspon co on a nebo za velkeho kriku kritiky jsme mu dosli sotva pod kolena?
Kazdopadne za 300 lete nadvlady Rakouska -Uherska,kde on sam se povazoval za Slovaka,ale v ramci republiky nechtel,aby Slovensko bylo soucasti noveho statu,statu,kde delnici a rolnici byli odtrzeni od intelektualniho a politickeho zivota,dnes,mame v demokracii plno apatickych lidi k tomu,co se kolem nich deje a nebo nadavaji v hospode,ale do protestni akce nejdou,nepodepisi petici a je jim jedno kdo jeve vlade a kdo jim vladne.
V cem spociva prace Masaryka,at uz byl puvodu jakehokoliv,tak pro cesky narod udelal co by statnik dost,dnesni politici statniky nikdy nebyli a nebudou,jaky je v tom rozdil,muzem sledovat i jeho knize Hovory T.G.Masayka,strana 117,kde rika:Za valky jsem pochopil,k cemu to take bylo dobre:svetovy tisk je z casti rizen nebo financovan od Zidu-Dnes mzeme cist z "zidovskych pramenu",kde zide rikaji o sobe,ze vse maji ,co se tyka medii pod kontrolou.Kdo z dnesnich politiku,zejmena v Cechach by toto otevrene rekl?
Masaryk vedel,kde ma cesky narod "achilovu patu' v dobe stavek na Kladne ,co by profesor,sel prednaset delnikum politickou hloubku problemu,coz mnoha uniklo,hodne lidi slo do davu,nebot videli ostatni tam jit,za co sli do davu,ani osobne nevedeli,proste,stado,jdouci,protoze ostani jdou.
Takze, za ta desetileti i toho,pro mnohe "spatny president"mame mnohe se co ucit,nebot dnes vymyte mozky mediema-TV a jinym,nedosahujeme zadne politicke zralosti,tleskame kazdemu,kdyz je dan povel tleskat,v komunismu prvni koncici potlesk mel maler s STB a NKVD,problem,byl i pro toho ,kdo prvni zacal tleskat,riskoval take a to nam do jiste miry zustalo,proto jsme v NATO apleteme se se svou malickosti do svetovych roblemu,bit male narody pod dozoremvelkych narodu,abychom se zavdecili,neni chrakteru-statnika,ktery by rekl a dost!
Masaqryk mel dobry a nebo spatny nazor,ale veril svemu presvedceni do doby, dukazu,ze to tak neni,dnesni politici rano slysi a nebo ctou noviny,jako opatreni,jakou reci ma mluvit v ten den,druhy den,mluvi zase jinak a dalsi zase,jejich cinnost je zaostrena na osobni obohacovani,ne na potreby lidi,statu,naroda,vetsiny obyvatelstva,cteni Masaryka je pro ne cizi literaturou,ktere nemuzou rozumet,nebot nerozumiani sami sobe.Nasi legionari se zmocnili carskeho pokladu a predali jej ruskemu lidu i kdyz se vlady zmocnili bolsevici,ktera ciza vojska by neco takoveho udelala, v druhe svetove valce Americane vykradly tak zvany zlaty vlak s zidovskym majetkem a pred nekolika roky platili "odskodne" za osvobozeni, Churchil si veskerou vyzbroj ceskoslovenskym jednotkam bojujici za Britanii nechal platit ze zlateho ceskoslovenskeho pokladu,nemluve o Americanech,kteri na nem doslova sedeli cela desetileti, jinymi slovy charakter nasich legionaru...Automaticky kráceno

271831

11.7.2012 9:53

RE: Po boji ,kazdy generalem.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 271831

Dovetek-legionaru byl odrazem charakteru nasich politiky a zpet i kdyz vse nebylo tak,jak se nam dnes zda, svym zpusobem nemame pravo kritisovat dobu,v nichz jsme nezili,pokud nezname,nestudujeme ten zasli cas nasich dejin,jako maly narod se nam podarilo prezita za to muzem dekovat minulym politikum,kdyz dnesni nas prodavaji a nici to,co bylo kdysi tvrde vybojovano.

271832

11.7.2012 12:31

RE: Po boji ,kazdy generalem.

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 271832

Masaryk isto urobil aj mnoho dobrého a tak aj legionári.
Otázka je, nakoľko si bol vedomý tu častejšie rozoberaných chýb, ktoré spravil. Dôležitý je samozrejme výsledok, no keď aj niekoho zabijem neúmyselne, na tragédii a mojej objektívnej zodpovednosti to moc nezmení.

Zaujímalo by ma Robert, koľko podľa Vás legionári vrátili z cárskeho pokladu národom Ruska späť. Podľa Vašeho vyjadrenia by totiž nezainteresovaný človek mohol prísť dokonca k domienke, že všetko. Ja samozrejme netvrdím, že nič.
Ďalej koľko z tovaru, surovín a ďalších komodít "kúpených" za falošne natlaćené papierove ruble vrátili legionári obcianskou vojnou a hladomorom zmietanej krajine po tom, ako zablokovali hlavné transportné trasy a "sa dostali" k tlaciarnam cárskej pokladnice?
Samozrejme celková situácia legionárov, ich skutočných a domnelých vodcov a ich rola v hre globálnej politiky bola neľahká a občas aj nevedomá..

Keď poviete Robert A, mali by ste povedať aj B, aby Vaša snaha nevyšla nazmar, prípadne nebola kontraproduktívna. Možno ste to ale chcel došpecifikovať v ďalśích Vašich naozaj zaujímavých(myslím bez irónie) príspevkoch.
Ako aj sám iste viete, sú ilúzie veľmi nebezpečné a zvlášť masové ilúzie o vlastnej minulosti, jej prílišná idealizácia, zamlčovanie chýb predkov vedúce k ich opakovaniu..
Sám viem, že väčšinou nie je možné všetko vysvetliť na danú tému vyčerpávajúco v jednom príspevku, ako si to poniektorí Hurvaisi a Jankovia představujou [smích]

271840

12.7.2012 14:26

RE: Po boji ,kazdy generalem.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 271840

Shodou okolnosti jsem znal cloveka,jez byl v Rusku, co byl legionarem,byl velitel rozvetsiku,jez mel o mnoha vecech prehled a byl i mnoha veci svedkem,carsky poklad prevzaty od belogvardejcu byl predan s veskerymi dokumenty dvou zastupcum moskevske banky,jez vse spocitali a prevazili, nez podepsali dokumenty o predani pokladu.On byl jeden z mala,jez obdrzel v ruznych vyrocich,treba boje u Basmace,Zborova a jinde.Za jeho zasluhy, byl obcas pozvan k prvni dame republiky,pani Hane Benesove,co bydlela tou dobou na Loretanskem namesti a v tom case uz pani Benesova velmi spatne vydela.Velice dobre znal take aferu "kapitana Sevce" a byl stale ve styku s legionarskym generalem Cilou.Pozdeji,tento vlastenec bojoval proti Nemcum v Praze, v organisaci UVOD,spolecne s Kleckou,Peltan a jini,s dobre znamym kapitanem Moravkem a jinymi odbojari,co by radiotelegrafista s vysilanim do Londyna.Vsichni jeho bratri byli zapojeni v odboji a mnozi z nich padli v tomto boji.
Nasi legionari to nemeli v Rusku snadne,nebot mnohdy nebylo mozne zjistit,kdo na koho, nektere vojenske utvary bojovali,jak bolsevici,tak jako i belogvardejci a dokonce i jako banditi, diplomaticky vyvest nase legionare z Ruska byl doslova nadlidsky ukol,kdyz budeme hodnotit pana Masaryka jen z teto stranky, tak dojdeme poznani,ze to byl opravdu statnik,coz chybi v mnoha "demokratickych vladach",ktere demokracii upravili sami pro svou potrebu.V dnesnich dnech mnozi politici z Cech snadno prodavaji to,o co se nikdy sami nezaslouzili a tudiz nemaji vstah ani k historickym pravdam natoz k narodnimu dedictvi vybojovane legionari.Mnozi lide budou asi se mnou souhlasit, ze po Sametovce" a z toho,co zustalo z Ceskoslovenka,mozna jsme nemeli Rakousko bourat.Jak, by se k dnesni situaci Cech a Moravi, postavil pan president Masaryk a videl,co zbylo z dedictvi legionaru,jak se cela desetileti zachazelo s lidmi,to by byla nesmirne zajimava situace. Jedna z mnoha veci bylo,ze Masaryk veril, ze Ukrajina a Rusko jednou bude mit vliv na Evropu a na ceske zeme, kazdopadne svou dobou byl politikem ,jez se zaslouzil o znovuzrozeni Cesh a Moravy,pripojeni Slovenska a pripojeni Zakarpatske Rusy.Legionari rovnez bojovali na Slovensku proti Madarum a maji pomnik v Trnave,jakozto bojovali i na Francouske fronte-rota Nazdar,Italske a take v Srbsku

271865

12.7.2012 18:13

RE: Po boji ,kazdy generalem.

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 271865

Čo si myslíte Robert o týchto dokumentoch, ďalších dole uvedených odkazoch, vyšetrovaniach a výpovediach-hodne podrobné zoznamy mien, súm, dátumov?

temná stránka legionárov?

Je to podľa vás všetko podvod, absurdná "konšpirácia"?
Prečo je ešte doteraz na Sibíri hodne rozšírený výraz českí psi?
To mi potvrdili aj kolegovia, čo tam pár rokov dozadu boli..

S Čechmi sme si v mnohom navzájom pomohli a bez 1.republiky by Slováci ako národ možno naozaj neexistovali..
No za akú cenu??..
..t.j. ak je čo i len zlomok uvedených dokumentov pravdivý, opakujem, že 1.ČS republika nemala dlhodobé morálne právo na existenciu.
Proste je veľmi ťažké hore uvedené fakty pozitívne interpretovať a na viacerých miestach je to, obávam sa, nemožné..

271876

13.7.2012 3:14

RE: Po boji ,kazdy generalem.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 203.?.?.?

Reakce na 271876

Kdyz shledneme dejiny,napsane spise amatery nez profesioneri,kteri pisou podlo toho,kdo jim jak akolik sype do zlabu,tak dojdeme k tomu,ze v Rusku byla "mezinarodni intervence,byli tam Japonci se svym kontem,Anglicane a mnoho jinych,takze ,tech "psu" tam bylo v tom case az moc,jedno je jasne,ze ceske legie bojovali o zivot, v takovem boji je jen jedno hesko,bud ja ,nebo on,zejmena v uplne rozvracenem Rusku,kde "rudi komisari" poslany z Ameriky,s kupou penez, nebyli k zastaveni ani kanadskou vladou,jez ztratila plno vojaku v teto,tak zvane, "ruske"revoluci,kde Trocky-Bronstein rekl,ze utopi Rusko v jeho vlastni krvy,kde,zidovska popravci ceta postrilela carskou rodinu,kde,Jalcin zahladil posledni stopy tohoto zlocinu a jehoz nitky se tahnou az do dnesnich dnu.Vezmete v uvahu,ze kdysi ceske kralovstvi bylo od Baltickeho more az po Jadranske a kouknete na mapu dnes, myslim,ze v nasich narodnich pomerech a sem patri i rozdilne nazory mezi zbytkem Cechu a Slovaku dojdeme k jednomu,ze je tezke vladnout malemu narodu, mezi temi mocnymi,ze nemate se svou svobodou a demokracii prilis mnoho mista k manevrovani,takze,"ceska otazka" prisla tem velkym vhod k pouziti Masaryka k rozbiti Rakouska,kdyby neslo o to rozbit Rakousko,tak by nemohla vzniknout Ceskoslovenska republika,ti, velci by k tomu nikdy neprispeli,nakonec se podivejte na dnesni zahranicni politiku Ceske republiky,trochu vic a zmizime z mapy sveta,na Ceskou zemi se kosmopolitni novoevropane budou chodit divat do musea s tim,co to bylo za ten maly narod ve stredni Evrope?
V histori Zeme-sveta,zanikly mnohem silnejsi kultury,staty a nabozenstvi,nebudem tedy ani prvni,ani posledni,zejmena ,kdyz materalisticke hlavy nestoji zachovat svou vlastni zemi,spise na prodeji,vydelat a stat se internacionalnimi smejdiri,bez prislusenstvi k jakemukoliv"malemu" narodu,budou poturcenci,horsi turka a je jedno temto lidem zda budou fasisti,coz by bylo nase stesti,fasismus-vlatenectvi,narodenstvi,nebo komunisti-internacionalisti,vsude a nikde bez domova.Roztrzeni Slovenska od Cech uz bylo davno pred tim formulovano v tak zvanem Karlovarskem setkani, v okazmziku oddeleni se od Cech,padl pozadavek na odskodneni,tak zvanych zidu z doby druhe svetove valky,jakmile padla komunisticka vlada a presla do jine formy,tak narodni schromazdeni v prvnich dnech projednalo odskodneni zidovskych obci a jednotlivcu,samozrejme mne neprekvapuji slova israelskeho predsedy vlady ,ktery za navsteve Prahy prohlasil,ze Ceska republika je velmi dobrym pritelem Israelu,ktery vrazdi kde koho,kdo nechce jit jejich cestou svetoveho vladnuti,proto israelsky profesor muze svetu rici,ze oni muzou znicit celou Evropu a nikdo,ani nemukne,prakticky krestansti politici neexistuji,tak,jak muzem soudit legie,a Masaryka?
Vsichni kongresmeni a senatori ve Washingtonu,jsou 1% nejbohatsi smetankou USA,tam neni jediny "normalni clovek",takze,demokracie USA je demokracii nejbohatsich,jak by dnes jiny "Masaryk" obstal ve finkci maleho statu,mezi temi mezinarodnimi ganstery?

271889

15.7.2012 10:59

RE: Po boji ,kazdy generalem.

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 271889

V podstate súhlasím, treba robiť aj PRIMERANÉ kompromisy, no ako iste viete, osobný a spoločenský prechod k makiavelizmu(účel svätí prostriedky) občas postrehnete keď už je takmer neskoro..
Tak sa z najlepších úmyslov stávajú krvavé masakre.
Riešenie?

Ťažkú situáciu Čechov, Slovákov, legionárov, Masaryka, Štefánika, Beneša sme si objasnili a poďme ďalej..

"Ak chcem stavať, potrebujem pevný bod."

Ako povedal raz jeden starý docent na margo psychických problémov Dostojevského:
"Civilizácia nemôže byť blahodárna, ak je založená na čo i len jednej slze dieťaťa, pričom jej fundament stojí na smrti nevinného človeka."
..blblia a jej "Nový zákon" o dogme smrti "bohočloveka" pretavený v tej, či onej forme do prakticky všetkých novodobých filozofických smerov a ideológii cez de-formované vnímanie reality cez
"1 Energiu, ktorú v istom
2 čase a
3 priestore vydám na zmenu
4 hmoty, či "duchovna"=energie(?)"
..ak chápete Robert.
..teda JA-centrizmus(I´m On [smích] ), kde sa počiatočný systém koordinát, invariant neustále mení podľa situácie svojho okolia a vytvára podvedomú ilúziu neexistencie príčinno-dôsledkových vzťahov, "konšpiráciu" "náhod"=kaleidoskop krivých zrkadiel objektívnej reality mätúci vnímanie populácie. Následkom sú javy, ktoré "akoby samy sebou" vznikajú v mase odkázanej "na prirodzenú zlobu dňa"

Tento pohľad zakorenený hlboko v podstate vedy(Hmota, Energia, Čas, Priestor) a relígii("hmotno" a "duchovno" ) znemožňuje širšie približovanie sa objektívnej realite, hľadanie objektívnej miery a cielene mätie morálku.

"Vajce, alebo sliepka?"
hmota, alebo energia(duchovno)..?
Tú hru sme tu už veľa krát hrali a riešenie si povedali.
..
1.Forma(Miera=čas, priestor, teplota,..),
2.In-Formácia,
3.Matéria(Existenčno=hmota+energia)
Vis Maior-centrické s-trojenie, tvorenie(neustály prenos, in-či transformácia konkrétnych mier)
Statiky vo vesmíre niet tak, ako niet priestoru bez hmoty(energie). Vákuum samozrejme nie je priestor bez hmoty, ide tiež len o jej formu.

Ostatné vaše postrehy sú tiež isto pomerne blízke realite,
akurát ten fašizmus vnímam skôr zpravidla ako teror menšiny voči väčšine. Ak by sme ho chceli dať do súvislosti s vlastenectvom, išlo by o sebecké morálne sebadeśtrukčné a tým nevyhnutne fatálne vlastenectvo na úkor druhých.
Viď judaizmus a jeho deklarované pseudovlastenectvo.
Prípadne Nemcov, ktorí sa dali tiež na podobnú prasáreň zlákať a chceli na popud provokatéra na chvíľu nahradiť známeho L'enfant terrible Ľudských dejín.

Primeraný konštruktívny národný(nacionálny)-, či medzi(inter)-národný(nacionálny) socializmus(spoločenskosť) určite žiadúci.
Pritom trh tak, ako každý iný proces, vždy bol a bude riadený a slúži buď potrebám väčšiny, alebo ako dnes, úzkej skupiny samovyvolených snažiacich sa skryť za jeho "samoriadenie"
Hra na slepú babu skončila

271937

Příspěvků: 42

08.07. 11:24 te  .
08.07. 11:25 pilgrimdou  Pri všetkej úcte k autorovi,
08.07. 12:12  RE: Pri všetkej úcte k autorovi,
08.07. 21:04 pilgrimdou  RE: Pri všetkej úcte k autorovi,
09.07. 01:43 p.  RE: Pri všetkej úcte k autorovi,
09.07. 13:07 hc  RE: Pri všetkej úcte k autorovi,
08.07. 11:29 Esmate  "Taticek" Masaryk se nemylil...
08.07. 11:57 hc  RE:
08.07. 12:22 steve  RE:
08.07. 15:50  RE:
08.07. 23:28 Satanist  RE:
09.07. 01:27 p.  RE:
08.07. 11:43 fohat  svoboda první republiky
08.07. 12:35 Kapistrán  Dr. J. Příhoda; TGM - studie vyvolencovy krycí legendy
08.07. 13:54  Honíme se za vlastním ocasem.
08.07. 15:36  Svycarsky model
08.07. 20:23 Kapistrán  RE: Svycarsky model - Iluze....!
18.07. 01:45 p  RE: Svycarsky model - Iluze....!
08.07. 15:47  fail
08.07. 17:01 Kropáč  Jak z toho ven?
08.07. 17:10 Oldis  Nesmysl
08.07. 18:08 Jaroslav Ježek  Americká demokracie - Bože chraň!
13.07. 03:47 p.  RE: Americká demokracie - Bože chraň!
08.07. 21:06 Dap z lesa  Myslím
08.07. 22:35 Fandaci  USA jsou vzorem demokracie.
09.07. 01:40 p.  RE: USA jsou vzorem demokracie.
09.07. 07:53 coinageboy  Masaryk - Kult Osobnosti
09.07. 07:58 valecnik  Naivni ale hezke
09.07. 11:16 baba_Blažková  RE: Naivni ale hezke
10.07. 20:56 valecnik  RE: Naivni ale hezke
10.07. 02:00 p.  RE: Naivni ale hezke
11.07. 01:36 p.  RE: Naivni ale hezke
12.07. 10:11 udo1  RE: Naivni ale hezke
09.07. 17:48 karpolat24  Potřebujeme nový výbor všobecného blaha
09.07. 23:48  Napoleon (který byl přítelem jeho bratra) říkal, že by se časem promordoval
11.07. 09:52 Robert Nohejl  Po boji ,kazdy generalem.
11.07. 09:53 Robert Nohejl  RE: Po boji ,kazdy generalem.
11.07. 12:31 udo1  RE: Po boji ,kazdy generalem.
12.07. 14:26 Robert Nohejl  RE: Po boji ,kazdy generalem.
12.07. 18:13 udo1  RE: Po boji ,kazdy generalem.
13.07. 03:14 Robert Nohejl  RE: Po boji ,kazdy generalem.
15.07. 10:59 udo1  RE: Po boji ,kazdy generalem.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 2

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 2

Ukrajinská armáda zaútočila vo viacerých regiónoch Donbasu. Objavili sa pripravení americkí vojnoví poradcovia28.11.21 07:28 Ukrajina 0

Švýcarsko omezilo vstup Čechů do země28.11.21 07:22 Švýcarsko 0

Nejvíce proočkované Portugalsko vyhlašuje výjimečný stav a zavádí opatření kvůli covid-1928.11.21 07:12 Portugalsko 1

Ladislav Větvička také začíná mít problémy s cenzurou na blogu iDnes26.11.21 23:08 Česká republika 1

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 6

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 12

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 2

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 8

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 4

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 3

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 7

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,66 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
30,23 Kč
Kanadský dolar
17,71 Kč
Australský dolar
16,14 Kč
Švýcarský frank
24,54 Kč
100 japonských jenů
19,99 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,44 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
29,99 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 614,50 Kč
1 unce stříbra
524,05 Kč
Bitcoin
1 225 153,48 Kč

Poslední aktualizace: 28.11.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 853