Diskuze k článku

„Soukromé bezpečnostní firmy“ v Sýrii, podporují vzbouřence

Příspěvků 15

25.6.2012 3:44

odlata za terror

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Doufam ze s nimi Syrane budou jednat tim zpusobem jako tito zvirata jednali s Plukovnikem Kaddafim a jeho cleny z osobni gardy byly to prevazne zeny. To snad ani nedelala Himllerova SD a Berijova NKVD

271086

25.6.2012 5:02

Guantanamo?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 184.?.?.?

"Po zajetí bývalého vězně Guantanama v Homs, jako údajného šéfa teroristické sítě, zkoumají nyní syrské bezpečnostní síly tuto věc do hloubky."

Jak tohle na Zvedavci vysvetli?
Vzdyt podle Zvedavce a dalsich "alternativnich" zdroju byli na Guantanamu jen sami nevinni lide [chechtot] [velký smích]

271087

25.6.2012 7:51

RE: Guantanamo?

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 109.?.?.?

Reakce na 271087

A proč by to měl vysvětlovat zvědavec? Ať vysvětlí USA jak je možné, že někoho zadržuje dlouhá léta bez soudu ve vězení mimo USA a pak když ho po dlouhých letech výslechů a to i mučení, které osobně Křovínek podepsal, propustí, se takový mukl stane šéfem teroristické sítě. To by to v té Americe bylo docela na pováženou, když jim propuštění vězni z Guantanáma zakládají teroristické organizace v jiných státech. Podle mého mínění i vězení v civilizované zemičce, třeba za krádež jízdního kola dokáže člověku nehezky zamíchat se životem a ten má pak co dělat, aby se zase, pokuď tedy chce, vrátil do normálního života, natož zakládal organizace v jiných státech. Myslíte že takto propuštěný vězeň není pod kontrolou tajných služeb i po propuštění? Tak proč myslíte, že by toto měl vysvětlovat zvědavec. Napadá mě trochu ,,zcestná,, myšlenka. Co když na Guantanámu spíš ty teroristy vyrábějí, než potlačují. Ale jak píšu je to zcestná myšlenka.A ještě dovětek mimo téma. Prohlížeč google chrome mi hlásí asi toto. Na teto stránce se vyskytuje nebezpečný obsah-chcete stránku načíst? To jenom tak pro zasmání, jak to ten pan Google v USA všechno ví?

271090

25.6.2012 21:29

RE: Guantanamo?

dub 89.?.?.?

Reakce na 271087

podepsal demográticky spolupráci a za odměnu mu nakopali do koulí jen dvakrát no.
jak se může tak debilně někdo ptát, když stejný praktiky se používaly v této zemi před ne tak dlouhou dobou?

271120

27.6.2012 19:55

RE: Guantanamo?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 271087

Kolego, nevinní jsou v tom smyslu, že nezavinili 11.září. To ale nevylučuje, že to sou zločinci nebo fanatici nebo nájemní žoldáci.. Ev. je i varianta, G. není věznice, ale výcvikové středisko pro teroristy, které se za věznici jen maskuje.. To je něco, že??? [velký smích] [velký smích] [cool]

271222

28.6.2012 1:40

RE: Guantanamo?

p. 123.?.?.?

Reakce na 271222

....imperialismus je krize , valka ,uloupeni vseho a zotroceni vsech a bylo by s podivem kdyby se logicky nespojil se svym prirozenym spojencem terorismem....!!!!

271232

25.6.2012 12:54

Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

V některých západních kruzích zavládla po pádu Kadáfího euforie, ale předčasná poněvadž důsledky začínají teprve postupně přicházet. Jedním z nich je radikalizace Egypta, přes odpor armády i západu presidentské volby vyhrálo Muslimské bratrstvo. Dále to po setřelu letadla v syrském prostoru budou muset v úterý svolat schůzku NATO. Jinak řečeno, někdo si hraje s ohněm a není připraven na adekvátní reakci druhé strany, což znamená važný problém. Ten se dá řešit rošádou na mocenské úrovni. Ale použije-li někdo ve velkém žoldáky, tak to na vlně fanatismu nejde to řešit centrálně. Žoldáci sice jestliže nedostanou své prachy se ze Sýrie pod tlakem postupně stáhnou, ale bordel, který po nich zůstane, tam bude dlouho, obvzlášť pokud by padla místní centrální vláda. Irák po 10 letech to ukazuje více než jasně. Pád centralní vlády v Sýrii je z bezpečnostního hlediska pro Rusko nepřijatelný. Do jaké míry to představuje bezpečnostní riziko pro Izrael je otázka. Jedna věc je snít neralné vlhké sny o kontrole širokého regionu při 7 miliónové populaci a druhá úplně jiná věc je, když se z poměrně izolované desintegrace Iráku stane regionalní problém, který v jisté fázi sežere i Saudy v Rijádu jako dezert. A do važných problému kromě ruské jižní hranice dostane centrální vlády v Turecku, Iránu a Egyptě, to jsou velké lidnaté země s robustní mocenskou strukturou, centrální moc v menších zemích typu Tadžikistán-Uzbekistán přestane existovat.

271102

25.6.2012 16:59

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 271102

Turecké vojenské velení jistě ví, že při narušení jejich vzdušného prostoru nehrozí nějaká blbost. Nikdo nemluví o humanitarní invazi do Turecka. Nikdo tedy nepotřebuje sbírat ani výzvědná data online ani nehrozí provokace, kdy letouny udělají trojuhelník třeba Adana, Lakatijá, Idlib a "omylem" zbombardují nějaké civilisty. Na radaru není vidět co mají zavěšeno pod křídly. Do Turecka byli dodány i F-4 z Německa, které prošli v 90- letech moderninazací na výzvědnou činost, ale Turecko vlastní stroje které lze naložit zbraněmi. F-4 je sice starý bitevní stíhací bombardér, ale při kalkulaci že se na něj nebude z obavy mezinárodní reakce útočit, tak je dost rychlý i na to, aby se vrátil nad turecké území po útočné nebo výzvědné akci. V okolí Idlib mu na to stačí necelá minuta na to už nejde reagovat a armáda v těchto oblastech vytlačila teroristické skupiny mimo města i vesnice. Ať se každý podívá jak rychle lítají modernější letouny. Vysílat doprovod stíhačů a žádat opuštění prostoru si Sýrie nemůže dovolit, nemá na to dost letadel, takže reakce byla tvrdá, ale naprosto adekvatní situaci bez ohledu jestli šlo o turecký F-4 nebo jiný typ letounu pod jinou vlajkou. Samozřejmě propaganda by spustila, že za případným bombardováním stojí syrské letectvo. Takže pokud Turci pro někoho zahráli roli užitečného průzkumného vola, tak by se z toho měli poučit. Válka pro ně znamená katastrofu.
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...
http://cs.wikipedia.org/wiki/McDonnell_F-4_Phantom...

271108

25.6.2012 21:37

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

dub 89.?.?.?

Reakce na 271108

obávám se, že scénář byl mnohem horší.
letoun by schodil chemické zbraně na nějaké obydlené místo, a protože vzbouřenci je údaně nemají, byla by z toho obviněna syrská vláda.
a pak svolána mimořádná schůzka rb osn a rusku a číně by se blbě veto zdůvodňovalo.
takže podle mého se to domákli a to letadlo na tvrdo a bez serepetiček sestřelili rovnou rusové, nakonec bylo hodně blízko tartu.
proto taky turecký potentát volal lavrovovi. a museli dostat po držce, protože po prvotním vyskakování o útoku sýrie velmi rychle turečtí šéfové začali říkat, že letadlo bylo v syrském prostoru a šlo o politováníhodný omyl bla bla bla...

některý magorům ruplo v kouli už totálně a měli by být okamžitě eliminováni od moci.

271121

25.6.2012 22:15

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 271121

Zdravím dub,

ktorých magorov máte na mysli, aby boli eliminovaní ?

Turecko je súčasť globálnej fašistickej sily - NATO, a tak predpokladám, že tureckí šéfikovia sú len malí páni vo veľkej HRE. A úctivo a "poctivo" vykonávajú svoju úlohu pešiaka na globálnej šachovnici.
V Sýrii sa hrá momentálne takticko-strategický gambit, kde výsledok je nejasný ...
Ak by sme mali možnosť nahliadnúť do svetového zákulisia, možno by sme boli aj veľmi prekvapení...
[smích]

271122

25.6.2012 22:33

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

dub 89.?.?.?

Reakce na 271122

ty magory, který vydávají takový rozkazy.
a je jedno jak hluboko pod zemí jsou uložený

271123

25.6.2012 22:37

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 271121

Možností, co se může nehezkého stát je celá řada, všechny je eliminuje nepřipuštění jakékoliv letecké podpory zvenku. A pokud mají v Moskvě a jiných metropolích všech pět pohromadě, jakože podle toho, co se děje mají, tak žádné bombardování zvenku nebude. Pozemní aktivity ani pozemních špičkových jednotek bez letecké síly nebudou mít požadovaný efekt. Naopak to povede k tomu, že Sýrie bude přinocena vytvořit rozsáhlé profesionální speciální jednotky s moderním vybavením a výcvikem. USA mají v tomto směru náskok před světem. Počet mužů se speciálním výcvikem měl přesáhnout 100 000 a tento trend má vysokou dynamiku. Ani Kadáfí by nepadl bez humanitarního bombardování. Režim v Sýrii vydržel 16 měsíců, přes všechny problémy se jedná o dostatečně pevnou strukturu. Masivní speciální jednotky, tajné služby mají i své "stinné" stránky, když tihle mládenci skončí se službou musí z něčeho žít. A co si budem povídat, tihle lidé musí kromě fyzických a psychologických parametrů a charakterových vlastností i vyšší inteligenci. Docela zajímavý film podle skutečné události z 80-tých let, samozřejmě si tvůtci nemohli říct na plná ústa své upřímné názory, ale lecos naznačili. Z dlouhodobého hlediska jsou takový muži pro bankovní oligarchii problém, všechno a všechny za peníze koupit nelze. Tihle muž tvořili robustní strukturu moci v Rusku, která přešla během chaosu do stínu, zanalyzovali situaci s předstihem před kolapsem východního bloku, zachovala funkční jádro struktury a organizace a ve správný čas velmi rychle a rozhodně převzali zpátky moc. Imponující, tihle lidé vědí proč obětovali Kadáfího a co mají dělat v Sýrii.
http://www.youtube.com/watch?v=e47YACrQwhs

271124

25.6.2012 17:22

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Magnus Maximus 90.?.?.?

Reakce na 271102

Přes odpor Západu prezidentské volby vyhrálo Muslimské bratrstvo ... To není přesné, vždyt Obama a jeho administrativa právě podporovali toto uskupení mnoha miliony dolarů. Takže to je záměr Západu, který se povedl. Západ si mne ruce.

271109

4.7.2012 19:26

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 271109

Tak tohle je perfektní postřeh. Přesně tak, globální „elita“ si mne pracky, že to v Egyptě dopadlo podle jejich předem vymyšlených zvrácených scénářů. Že je pro ně nejvýhodnější zavést v té které dobyté muslimské zemi tvrdou náboženskou totalitu, aby měli pak s pomocí „tohoto perfektního nástroje ovládání“ velmi ulehčenou práci svědčí to, že to již provedli v mnoha jiných zemích. Jejich slouha Réza Páhlaví nebyl patrně dostatečně poslušný, náboženství a morálka se v Iránu příliš uvolňovala, a tak Páhlavího svrhli a zavedli tam opět tvrdou náboženskou totalitu. To samé provedli v Afghánistánu, kde šli globalisti až tak daleko, že vyzbrojili mudžahedíny nejmodernějšími zbraněmi, aby svrhli sovětský moderní socialismus a nastolili tam opět středověk. Bez zajímavosti není, že nejlepším přítelem americké oligarchie je Saudská Arábie, kde ten středověk dodnes nepřetržitě trvá. To samé provedli v sekulárním Iráku, kde dnes opět zuří středověk a náboženské rozbroje. A to samé provedli i v Libyi, že tam jistě zvítězí také nějaké to středověké náboženské bratrstvo. A to samé se chystají zavést i v Sýrii, dobýt ji a uvrhnout zpět do náboženské tvrdé středověké totality.

271510

28.6.2012 1:43

RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

p. 123.?.?.?

Reakce na 271102

...jediny problem pro Rusy/taktez i jine staty/ je ze kdyz ustoupi jen jednou tak se uz nezastavi v ustupovani a budou zacouvani az do sveho vlastniho hrobu...

271233

Příspěvků: 15

25.06. 03:44 lindsay  odlata za terror
25.06. 05:02  Guantanamo?
25.06. 07:51 kerob  RE: Guantanamo?
25.06. 21:29 dub  RE: Guantanamo?
27.06. 19:55  RE: Guantanamo?
28.06. 01:40 p.  RE: Guantanamo?
25.06. 12:54 Rene Bartosek  Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 16:59 Rene Bartosek  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 21:37 dub  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 22:15 Kysučan  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 22:33 dub  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 22:37 Rene Bartosek  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
25.06. 17:22 Magnus Maximus  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
04.07. 19:26 Jarmila  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.
28.06. 01:43 p.  RE: Sýrie je mnohem větší průser než Libye.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

54

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc leden přispělo 89 čtenářů částkou 18 870 korun, což je 54 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
bc1q40mwpus89teua4ruhxrtal6v45lc3ye5a9ttud

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Proč chybí diskuze u článku, že běžkař dostal infarkt?24.01.22 10:06 Česká republika 2

Šéf Pfizeru obvinil „dezinformátory“ ze smrti milionů lidí!24.01.22 08:08 Neurčeno 1

Brusel: velké střety mezi policií a demonstranty!23.01.22 19:19 Belgie 0

Povinná štěnice v mobilu pro účastníky olympiády, která sleduje a cenzuruje23.01.22 17:33 Čína 1

Šéf německého námořnictva skončil. Kvůli výrokům o Putinovi a Krymu23.01.22 11:47 Německo 3

Do ostravských hutí vozí uhlí z Austrálie23.01.22 11:43 Česká republika 2

DLR pozoruje asi 120 tisíc ukrajinských vojáků u linie dotyku!23.01.22 08:18 Ukrajina 1

Petice za zrušení pandemického zákona22.01.22 23:28 Česká republika 0

EMA zjistila, že "posilující dávky" imunitu naopak snižují22.01.22 07:42 Evropská unie 3

Lukašenko vyzývá "mezinárodní podvodníky" k ukončení pandemie koronaviru21.01.22 19:35 Belorusko 4

Srbsko zrušilo Austrálii licenci na těžbu lithia21.01.22 17:24 Srbsko 1

Už se to láme. Britský časopis si stěžuje na cenzuru FB a Novinky.cz to uveřejnily21.01.22 11:22 Británie 0

Česko dodá Ukrajině dělostřeleckou munici, uvedlo Ministerstvo obrany ČR21.01.22 10:03 Česká republika 9

Rusko chce zakázat těžbu krypta a omezit transakce20.01.22 17:18 Rusko 7

Pfizer od roku 2020 vydělal "asi 36 miliard dolarů", potvrzuje generální ředitel Albert Bourla20.01.22 16:18 Neurčeno 0

Studená sprcha pro Ukrajinu: Podle Bidena je členství Kyjeva v NATO v brzké době nepravděpodobné20.01.22 15:22 USA 1

Údajný vynálezce mRNA vakcín Malone málem zemřel po vakcíně proti COVIDu19.01.22 22:39 USA 4

Čína - země, kde zítra znamená včera19.01.22 16:43 Čína 0

WHO hovorí, že neexistujú žiadne dôkazy pre podávanie posilňujúcich dávok „vakcín“ pre deti a mládež19.01.22 08:22 Neurčeno 0

Jan Kodeš k aféře Novak Djokovič19.01.22 08:08 Česká republika 5

Měnové kurzy

USD
21,53 Kč
Euro
24,39 Kč
Libra
29,18 Kč
Kanadský dolar
17,14 Kč
Australský dolar
15,45 Kč
Švýcarský frank
23,56 Kč
100 japonských jenů
18,90 Kč
Čínský juan
3,40 Kč
Polský zloty
5,39 Kč
100 maď. forintů
6,81 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
27,92 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 565,14 Kč
1 unce stříbra
520,85 Kč
Bitcoin
756 612,54 Kč

Poslední aktualizace: 24.1.2022 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 898