Diskuze k článku

Norský sociolog poukazuje na spojitost mezi Breivickem a Mossadem

Příspěvků 63

8.5.2012 4:21

Breivik je jako neřízená střela.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Nikdo nemohl předpokládat, že na tom ostrově zavraždí 70 lidí za dvě hodiny. Tohle by si analytici Mossadu nikdy nedokázali představit dopředu. Nerozumí tomu, že existuje země jako Norsko, kde lidi normálně žijí v míru. Nechápou, že když jeden protiteroristický tým zasahuje při útoku bombou, tak není v pohotovosti několik záležních jednotek... Země jako Norsko neměla potřebu mít k dispozici masivní strukturu protiteroristických jednotek. Norové nikoho neohrožují, mají málo nepřátel.

Izrael jako stát se dostal do paranoické pozice, preventivně pobil tolik potencionálních nepřátel, že vytvořil mnohonásobné množství hrozeb. Čeho dosáhly? Na silnicích vojenské checkpointy, panceřované civilní letadla, atmosféra strachu, rostoucí mezinárodní izolace.... Když někdo použivá byť sofistikovaně jenom sílu, tak nakonec ničeho trvalého nedosáhne. Zůstane osamělý ani propaganda nefunguje navěky, právo veta se dlohodobě ukáže jako blokace zpětné vazby a sebereflexe. Kde není sebereflexe, chybí přesné vnímaní skutečnosti.

Breivik sám o sobě nebyl schopný postavit účinnou komlikovanou bombu z hnojiva a běžného materiálu bez speciálního dlouhodobého výcviku, který nepodstoupil. Vyšetřovatelé v Norsku to budou vědět. Podle škod na místě výbuchu došlo k výměně bomb, samotný Breivik o tom neměl tušení, že je loutka ve vyšší hře. Zřejmě se nepodaří zjistit důkazy, kdo zatím stojí, ale budou vědět velmi úzký okruh, až vyloučí ty kdo s tím nemůžou mít nic společného. Breivik samotný je napojený psychický na ideologický egregor, pokud ho vyšetřovatel dokáže odpojit, tak se zhroutí. Přestane slzet při iluzích, v kterých žije a uvědomí si naplno, co vlastně udělal. Tak jako tak s tím bude karmicky konfrontovaný. Dříve nebo později.

268484

8.5.2012 12:05

RE: Breivik je jako neřízená střela.

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 268484

Tesne po "negatívnych", politicky ne(?)korektných vyjadreniach nórskych politikov ohľadom "blízkovýchodnej situácie" a skutočnej globálnej politiky bol zrealizovaný "nešťastnou zhodou okolností" aj v tejto pokojnej bohatej severskej krajine "extrémistický teroristický útok".

Niektoré správy a vyjadrenia politikov z oficiálnych médeí následne zmizli ako cisárové nové šaty.
Tak aj verejné vyjadrenie jedného z nórskych politických predstaviteľov(nepamätám si s istotou, či išlo o prmiéra J.Stoltenberga) bezprostredne po útoku:
"TÝM, KTORÍ STOJA ZA ÚTOKOM Andersa Breivika:
Nórsky ľud sa nedá Vami zastrašiť!"

V tom čase zachytené a často diskutované vyjadrenie je však pravdepodobne zo známych dôvodov trochu problém vygúgliť.
Ak sa tú správu niekomu zo zvedavcov podaril sejvnúť, poprosil by som link, alebo kópiu.

Ďakujem
u.

268498

8.5.2012 21:11

RE: Breivik je jako neřízená střela.

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 268498

Zdravím udo,

myslím si (viaceré indície to jasne naznačujú), že Breivik bol na svoju "misiu" pripravovaný už dlhodobo, určite nejaké tie rôčiky. A samozrejme takýchto špeciálne vyselektovaných "humanitných bombarďákov" pripravených na nejakú akciu proti Ľudstvu bude v mnohých krajinách asi celkom dosť. Sú zatiaľ do určitej doby hibernovaní a ich podvedomie môže byť následne spustené s príslušnou akciou, ktorá mu bola predprogramovaná.
Operačný tím Globálneho Niktoša vyhodnotil Nórsko a jeho predstaviteľov, ako ne-kosser, a preto sa akcia Breivik dala do pohybu.

Stoltenberg tesne po barbar reality show vyhlásil :
07:38 "Mám správu pre toho, kto útočil, a pre tých, ktorí stáli za ním," uviedol v reakcii na útoky nórsky premiér Stoltenberg. "Nikto nás bombou neumlčí, nikto nás neumlčí ani streľbou," povedal bez ďalšieho spresnenia.

Je to z chronológie hnonline:
http://hnonline.sk/svet/c1-52378660-plavali-cely-d...

Kto vlastne pripravil Breivika ?

Najväčšie skúsenosti s prípravou nájomných a hromadných vrahov má CIA, ktorá už dlhodobo pracuje na programe "mentálnej kontroly" MK/ULTRA, pôvodne na základni Atsugi. Oficiálne bol program ukončený, ale v skutočnosti bol vyňatý z pôsobnosti CIA a presunutý pod "malú CIA" v CIA, asi aby nedochádzalo k únikom nežiadúcich informácii.MK/ULTRA je už dlhšie rozšírený na MK/DELTA, ktorá riadi tento program v zahraničí mimo USA.

Ako prvý bol pripravený na misiu Oswald, čoby vrah J.F.Kennedyho (v skutočnosti na neho ani nevystrelil).Jeho mentálnu prípravu, ako aj prípravu vraha Oswalda - Jacka Rubyho (ešte si neverili, že Oswald niečo neskoršie nevybľabotá) mal na starosti tajný agent FBI a CIA démonický homosexuál David Ferry (mimoriadne inteligentný teológ, pilot, psychiater a hypnotik).
Neskôr ho tiež odstránili, keď sa dostal do podozrenia.

Ďalšiu misiu napr. zrealizoval Sirhan Sirhan pri streľbe na R.Kennedyho, ale skutočný vrah bol bývalý policajt vo výslužbe, ktorý ho zastrelil zblízka do hlavy zozadu(Sirhan strieľal len spredu). Sirhan bol špeciálne pripravený v rámci programu MK/ULTRA a asi na už kvalitatívne vyššej úrovni, keďže si vôbec nič nepamätal, ani kto ho pripravoval a prečo vôbec strieľal.Takže tam si už verili a ani ho nepotrebovali odstrániť.

Veľa podobných leitmotívov s Breivikovou akciou má mentálna a materiálna príprava Timothy McVeigha pri bombovom útoku v Oklahome v r. 1995. Ten bol do programu zapojený ešte počas vojny v Perzskom zálive.

Samozrejme je ešte mnoho a mnoho ďalšich príkladov(napr. Chapman - Lennon, Hinckley - Reagan, Koresh - Waco).
Jedno, čo však majú všetci spoločné, ako som si všimol, že pochádzajú z rozvrátených rodín. Pravdepodobne tu bude vstupenka na preniknutie "humanitných" infiltrácii do ich mozgu a následne ich ovládanie.

268517

9.5.2012 0:02

RE: Breivik je jako neřízená střela.

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 268517

Dyik móre!
To byuo ono [smích]
Nedarilo sa mi v gebuli vygúgliť tú presnú formuláciu, že bych ju potom bez dlhej rachoty zgúglil v mašine..
Na ja..die Liebe zum Detail..

268523

9.5.2012 6:51

Koresh - Waco???

coinageboy 98.?.?.?

Reakce na 268517

Treti veta od konce prakticky zdiskreditovala argument. Ano, Chapman zastrelil Lennona, Hickney se pokusil zastrelit Reagana. Ale pokud si dobre pamatuji, David Koresh byl sproste zavrazden.

268526

9.5.2012 10:17

RE: Koresh - Waco???

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 268526

re:Waco
Zaujímavé!
Takže podľa Vás neexistuje spojitosť v charaktere uvedených operácii? Suché nitky asi nezvyknete hľadať..

Sústredenie sa na hľadanie chýb má ako od mala plošne očkovaný stereotyp zamedziť hľadaniu pravdy, súvislostí v odlišnostiach, hľadaniu príčinno-dôsledkových vzťahov(pôv.pozitívny zmysel výrazu dnes prevráteného výrazu "con-spirare" ). Ide na jednej strane samozrejme o prirodzený proces slúžiaci na ochranu pozitívnych stereotypov jedinca v kolektíve, avšak pri jeho preregulovaní(najmä masovom) a podprahovom zneužití ide o veľmi efektívny nástroj masovej manipulácie, ak chápete Lóveboy. Podvedomie mentálne zdravého človeka sa totiž nad objektívne pozitívnymi javmi zvlášť nepozastavuje.
Niečo ako zelený semafór-proste idete ďalej.
Pri červenej však automaticky spozorniete..
Podobne emočný "diskomfort" pri neprávosti v ľudových rozprávkach slúžiacich po generácie na výchovu detí a predávanie skúseností..

Zároveň ak jedinec(alebo kolektív) nepracuje z kľúčovými informáciami identifikovanými bazálnymi(neištinktívnymi a nestereotypovými) štruktúrami Vašeho podvedomia, nastávajú nevyhnutne problémy v jeho psychike, ktoré pri dlhodobej ignorácii prechádzajú z pravidla do rôznych psychóz, schizofrénie, prípadne v neskorších štádiách nastavenia aj do fyzických ochorení.

Takže pravdu máte Tukeboy v tom, že na stále ešte žiaľ prevládajúcej úrovni vnímania, by sme mohli povedať, že váha pravdepodobnosti súvislosti medzi hore uvedenými udalosťami je zanedbateľná. Vieme ale, ako tu bolo neraz diskutované, že dejiny rôznych vojenských tzv. polygónnych podprahových "cvičení" majú už nejakých pár tisíc rokov. Nejde samozrejme o tzv.konvenčné zložky armády. Myslíte Coinageboy, že modelové situácie, ako tá vo Waco sú nezaujímavé z pohľadu rôznych "tajných" organizácii? Nikto tu netvrdil, že uvedená situácia bola vytvorená priamo.

Šikovný skúsený záhradník pracuje pomaly a kontinuálne. Jeho zásahy v sadoch prakticky nevidíte. Tu prihnojí a tam zasa pristrihne. Radikálne rezy prakticky nevidíte.
V profimanažmente platí pravidlo:
"Množstvo identifikovaných zásahov manažmentu je obratne proporcionálne kvalite riadenia."

Isto by sa dalo diskutovať o tom, či boli uvedené operácie vykonané rovnakými tímami a v rámci rovnakých, resp. nakoľko príbuzných technológii. V tom zmysle by bolo Vaše upozornenie tiež na mieste.
To by ale bolo samozrejme na dlhšie a okrem toho sme to tu neraz hodne podrobne rozoberali z mnohých strán. Pozrite prípadne staršie diskusie na príbuzné témy.

268537

9.5.2012 19:55

RE: Koresh - Waco???

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 268537

Re:udo

Ja,ja...die Liebe ist die Liebe und der Teufel ist Diá-bolos... [smích]

Coin-age-boy je veľmi šikovný "mysliteľ", dokázal na 1 vytrhnutom detaile spochybniť celú krehko nasimulovanú parciálnu mozaiku.
Jeho dvojradový mozgový procesor Intel - bez ochrannej značky - ktorý vyfasoval od Tvorcu, pravdepodobne nepracuje s dostatočne veľkým rozlíšením in-formácii, ktoré spracováva.

Re:coinageboy

Z pochopiteľných dôvodov, nie je možné dať nikomu ucelenú mozaiku, a to hlavne z 2 dôvodov - všetky sklíčka do úplnej mozaiky pozná len Tvorca Univerza a obmedzený kapacitný diskusný priestor neumožňuje vyjasniť všetky aspekty danej problematiky (na to by boli potrebné stovky, ak nie tisíce hrubých kníh). Tí, čo vedia ako pavúk tká svoju pavučinu, tak chápu, že pavučina nie je dokonalá, ale nepochybujú, že veľmi dobre plní svoju funkciu...

Takže rozšírim trošku informačnú spojitosť programu MK/ULTRA s Waco a Koreshom:

► MK/ULTRA je širokospektrálny program, ktorý má multidimenzionálne použitie v oblasti "ovládania ľudského mozgu".
► V rámci neho sa využívajú špičkové poznatky rôznych vedeckých(?) tímov, napr. z Harvardu, MIT, UCLA ai., ako aj zo špičkových neuropsychiatrických inštitútov a kliník,kde sa obyčajne vyberajú vhodní adepti na nejakú "misiu".
► Z pohľadu utajenia, mnohí parciálni vedecko-výskumní pracovníci, len ťažko vedia, na akom projekte v celistvosti pracujú.
► Nitky sa zbiehajú v rukách mála osôb v rámci CIA, ktorá tieto činnosti koordinuje a riadi - cez svoju obyčajne nevedomú sieť.
► Asi je pomerne známa nedávna aféra CIA - tichú, malebnú dedinku Pont-Saint-Esprit v Gard v Južnom Francúzsku dňa 16.augusta 1951 záhadne prepadla vlna šialenstva a halucinácii - odskúšanie pôsobenia LSD v masovejšom meradle.
► Charles Manson (vrah herečky Tateovej), Sirhan Sirhan a David Koresh majú spoločné to, že sa "liečili" na rovnakej neuropsychiatrickej klinike v Los Angeles
► "Liečil" ich tajný agent CIA Dr. Louis Joyon "Jolly" West, ktorý je známy v sekcii False Memory Syndrome a tiež patrí do scientologickej sekty.
► Koresh bol taktiež len obeť "mind control" a cielene vybratý a zameraný na masové "šialenstvo" - svojho otca nikdy nepoznal a matka mala 15 rokov, keď sa narodil, bol dyslektik (jeho mozog nepracoval správne),stal sa šéfom sekty Davidiánov a prehlasoval sa za proroka, ktorý začne apokalypsu...,v rámci sekty sa zneužívali aj deti a neplnoleté dievčatá, bol fascinovaný zbraňami a ranč vo Waso vybavil takým strelným arzenálom, že odolával 51 dní.
► Podobné cielené masové sektárske šialenstvo, s ovládaným šialencom Jimom Jonesom bolo použité aj v prípade masovej vraždy a samovraždy v Jonestown, Guyana r.1978.

Atď...desiatky - stovky prípadov, mnohokrát sú tieto sekty "uvedené" do spoločnosti významnými osobnosťami, napr. nechválne známym sionistom Murdochom, alebo manželkami prezid...Automaticky kráceno

268583

10.5.2012 2:13

RE: Breivik je jako neřízená střela.

p. 61.?.?.?

Reakce na 268517

...ale bylo jich predtim nekolik ..dalsich kteri se vejdou pod jednoduchy termin "manchurian candidate/syndrom.....verbalizace samoucelna je velmi a vice popularni nez napr. jit demonstrovat a nebo zorganizovat nejaky protest... a tak se dovidame o karmaceutickych energiich s kosmickymi chakratickymi vibracemi stale dokola a ...vetsina tak 'stoji" na jedne parkete a omila to same dokola bezmyslenkovite........tzv.konspiratori opakuji dokola to same /tunnel syndrom/...ale netusi ze napr.R.Kennedy byl velmi prozidovsky......a nepodivaji se napriklad /z sirsiho uhlu/.. ani na jednu z tech konspiraci ktera zmenila podstatne smer a vyvoj udalosti na celem svete ...a tim i nedavne dejiny.......Svrzeni demokraticky zvoleneho/a to velkou vetsinou/ pres.Nixona.....cili zakladni zmena od zavedeneho zvyku presidenty v Americe strilet....!!!

268605

8.5.2012 14:16

RE: Breivik je jako neřízená střela.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 268484

Četl jsem něco o hypnóze, sugesci a autosugesci. Tam jsem se dozvěděl, že lze člověka ovládat bez jeho vědomí jako robota možná-li lépe!!!! Výplach mozku je taky možný. Nicméně tento vrah je nejspíše opravdu nemocný, myslím si že to neprospělo vůbec nikomu ani těm zlým. Ani těm kdo chtějí ovládat svět. Jejich styl je fakt jiný, nicméně to neznamená že nemůže být brutálnější.

268503

8.5.2012 15:40

RE: Breivik je jako neřízená střela.

hc 90.?.?.?

Reakce na 268503

Kdo ví, co všechno je možné. Už údajný vrah Roberta Kennedyho v roce 1968 prý jednal pod hypnózou. Prý si o celé té záležitosti vůbec nic nepamatuje. Asi jen díky tomu skončil ve vězení a ne na hřbitově. Jak humánní!

268507

11.5.2012 1:39

RE: Breivik je jako neřízená střela.

p. 123.?.?.?

Reakce na 268507

...problemy hypnozy a co hypnotizovany muze a nemuze je sto let starej problem...dnes jsou aplikovane znacne rozdilne metody...evidentne a zrejme vyvoj se pohnul ke zlepseni v tomto ohledu...daleko za hypnozu jarmarecnich kouzelniku...

268691

11.5.2012 10:03

RE: Breivik je jako neřízená střela.

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 268691

Zde (MK/ULTRA) se jedna spise o tzv. kondicionovani coz je kombinace hypnozy, ruznych deprivaci (spanek, hlad, smyslova deprivace) a peclive rizene kombinace bolesti, elektrosoku a drog.

268715

8.5.2012 16:31

RE: Breivik je jako neřízená střela.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268503

Pokud někoho podobné téma zajímá, pěkný článek..
http://energieupramene.blogspot.com/2011/08/psycho... [cool]

268509

10.5.2012 12:47

RE: Breivik je jako neřízená střela.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 268509

Díky za odkaz. Je jasný, že to dělají. Už známí Dr. Papus, žák E.Leviho napsal v knize Základy praktické magie, něco o hypnóze apod. Píše tam o pokusech, které sám dělal a měl výtečné výsledky, taky jsem z knihy pochopil že se nejedná až tak o složité věci ale docela jednoduché praktiky pro ty kdo umí trochu hodit ve sférách magie.

268642

10.5.2012 1:58

RE: Breivik je jako neřízená střela.

p. 61.?.?.?

Reakce na 268484

...kdo nechape , ze kdyz ...neni to prave proto ze zeme jako Norsko nema....

268603

8.5.2012 5:20

Kdo ,je nepritel a kdo pritel v dnesnim svete nepoznate,Israel ma jenom nepratele.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

The influence of Jewry on our national life nowadays shows itself in many ways harmful.

Just read the History of the Jews by Graetz. What rage against the ‘arch-enemy,’ the Christian Church!

Most dangerous is the preponderance of Jewry in the daily press. Their anti-Christian defamations and blasphemies are shocking.
Nakonec,nechme z historie promluvit daleko povolanejsi,ne papeze a krale,co naridili palit TALMUD, Nejsvatejsi knihu, tak zvaneho zidovstva,kdyz co by jejich hodnoceni krestanskych zen "siksa" prostitutky a tak zjistili mnozi co je vlastne v Talmud-u
psano,jiste tedy pochopime "nemecky antisemitismus" v dobe treti rise, az po sex striletymi detmi a jeden den starymi,ovsem, oni mini sex s ne zidovskymi detimi,takze, vzpomenme Churchila,take s tak zvanym zidovskym pozadim ,ktery rekl,ze si zide nestesti sveta zavinili sami,dodnes jeho psani o "Ruskem bolsevismu" ukazuje dobu zdraveho mysleni,driv,nez jej plne zpracovali,tak,jak cini s jinyma pokud se vtelili dobre do krestanske spolecnosti a prijdou tak k uzitku zionistu,coz jihoafricky zidovsky milionar "Strakos" vyuzil v dobe druhe svetove valky, jeho penize ,byly ucelne k tomu,ze Britanie vyhlasila valku s pouzitim Polska.
Scarcely was emancipation achieved before Jewry demanded parity in everything. They refuse to see that we are a Christian people and that they are only a minority among us. We have experienced their demands that Christian images be set aside and that their sabbath be celebrated in mixed schools.

An evil that everyone felt but no one wanted to touch upon is now openly discussed. Among educated men who reject any idea of church intolerance there rings with one voice: ‘The Jews are our misfortune!’”

Zionism versus bolshevism-Churchill
Winston Churchill - The Jewish Role in the Russian Revolution

The outspoken anti-church and anti-Christian objectives of the Bolshevist Revolution .... Kampen om det jødiske folks sjæl - Dansk, Zionism versus Bolshevism: ...
www.mosaisk.com/revolution/Winston-Churchill-Zionism-Versus-Bolshevism.php www.mosaisk.com/revolution/Winston-Churchill-Zionism-Versus-Bolshevism.php

NWO FORBIDDEN HISTORY (1921-1930)

Zionism vs Bolshevism, By Winston Churchill - a precurser of today's Neo-cons vs . ... Lusitania war criminal Winston Churchill is a supporter of Zionism (Jewish ...
www.tomatobubble.com/id108.html
Strilenim v Norsku Mossad nema opravdu nic spolecneho,to neni jejich hra,podivte prikladem na USA,jak je kontroluji vsemi dostupnymi prostredky,pres USA kontroluji jine zeme.Arial Sheron v roce 2001 to rekl rovnou,my ,kontrolujem Ameriku.

268486

7.6.2012 3:25

...takto podať informácie = dať človeku udicu, no lov už nechať na neho samého...

chertica 178.?.?.?

Reakce na 268486

Začalo to nevinne... sadla som si večer za pc - chcela som nazbierať informácie o 3 židovských chrámoch a trošku si obohatiť vedomosti o ázijských náboženstvách...a utvoriť si "vlastný obraz"... no a ani neviem ako a ocitla som sa na tejto diskusii a zrazu sú tri hodiny ráno... zostala som "visieť" na Vašom príspevku - výborné odkazy, naozaj Vám za ne a za to, čo som vďaka nim našla, pekne ďakujem. Proroctvá SM mám už nejakú dobu, no ešte som sa do nich nepustila.. Popravde - zdali sa mi príliš rozsiahle..a.. už ma nezaujíma len kvalita získavaných informácií, ale aj ich kvantita, pretože som presvedčená (a to určite nie iba ja), že času na zvyšovanie tej kvantity už veľa nie je... a teraz som sa cez Vás a 'tomatobubble' dopracovala k Fordovmu 'The International Jew: The World's Foremost Problem'... [smích]
...takže - ešte raz ďakujem, pán Nohejl...

270319

7.6.2012 11:13

RE: ...takto podať informácie = dať človeku udicu, no lov už nechať na neho samého...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 270319

jestli si chcete ušetřit ponocování, najděte si rovnou "protokoly"...
od nich pak jděte k pojednáním, která dokumentují lovení dětí jinověrců na krev, kterou se zadělávají macesy, no a pokud byste v tom ještě neměla jasno, tak si přečtěte něco o jidášovi a ježíšovi, no a pak se podívejte na archiv "spiknutí proti lidstvu a církvi" a pak se zase vraťte k protokolům a budete v tom patně až po uši jako pan nohejl...
něco na okraj: jakýsi golovinský pracoval v figaru s jolym, který byl synem jolyho co napsal "rozhovory v pekle" (na motivy starších a zase starších věcí, paradoxně se to před tím nikdy netýkalo židů - to je spíš šejkspírovský motiv v reakci na tehdejší španělské dění)..."rozhovory" přepsal golovinský na "sionské protokoly", z kterých se stal pracovní materiál pro ruskou tajnou policii...
proč se to děje je prosté, ti, co jsou u moci se bojí někoho, že je svrhne... a ti co je chtějí ovlivňovat, tak je krmí strachem ze spiknutí - je to úplně normální a vlastně se to děje v různých formách všude (třeba v kanceláři plný ženských)
je mnoho různých drobných spiknutí a spiklenci se krmí navzájem falešnými stopami v podobě zaručených spiknutí (aby se dezorientovali), ale jsou obrovská až nadpozemská spiknutí, která jsou dost nadčasová a jsou zabudovaná v jádru náboženství - třeba že se zlo spiklo proti dobru - teď už stačí jen ukazovat prstem a nikdy neskončíte, podezřelý je každý, jsou jen různé stupně podzřelosti, ze kterých si podezírači staví už vlastní pyramidy a žije to tak už dávno svým vlastním životem a je toho plný net... někdy je to opravdu sranda, ale většinou to naprosto rozbourá orientaci čtenářů-pátračů v tom, co je vůbec možné a co vlastně ne, takže to pak vypadá, jak to vypadá... [smích]

270324

8.5.2012 8:46

Proč mně to moc nepřekvapuje?

Frank51 89.?.?.?

Židé mají pod kontrolou kdeco a proto je třeba se začít vzpírat. Proto fandím Íránu a doufám, že bude mít dostatek sil a zbraní, aby s nimi udělal pořádek.

268488

8.5.2012 10:32

RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?

Eda 213.?.?.?

Reakce na 268488

Plně s vámi souhlasím a knihu sionských mudrců čtu.

268493

8.5.2012 15:09

RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?

Lobogo 78.?.?.?

Reakce na 268488

ano taky čtu Protokoly a nestačím se divit...četl jsem toho víc a nestačím se divit víc...

268505

8.5.2012 15:40

RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268505

Protokoly smrdi

268506

8.5.2012 20:39

RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 268506

Ja take vim, ze to jsou vsechno padelky... [velký smích]
Ale presne podle toho jedou jak Israel, tak zidovske obce. [zmaten]
Nechapu, co z toho maji - fungovat podle padelanych protokolu. [oči v sloup]

268515

8.5.2012 11:08

Poznámka pro editora

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Já to naopak považuji za velmi pravděpodobné. Vždyť podezření přeci nepadlo na Mossad. Vina je již od počátku pouze u "nepříčetného" fanatika Breivika. Už na samém počátku "akce" stojí předpoklad, že "ovládaný" mainstream udělá z podobných spekulací konspiraci a tím je zaručeno, že případné napojení na Izraelskou zpravodajskou službu nikoho ANI NENAPADNE prošetřovat nebo zmiňovat v médiích. [cool]

268495

8.5.2012 12:05

RE: Poznámka pro editora

sxg 95.?.?.?

Reakce na 268495

Official vs My conspiracy
http://youtu.be/vKYswwGRG28
3 židi mali vnuknutie?

268497

8.5.2012 12:03

dětské hrátky

fohat 88.?.?.?

po staletí stejný scénář....kdo se začne zabývat sám sebou třeba dle slabikáře Nová Země E.Tolle...osvobodí sebe od vlastních demonu utkvělých myšlenek,strachu ze smrti....takže nakonec dozraje do moudrého rozpoložení,které pusobí svým klidem blahodárně na okolí,aniž by poštěkával politické mantry...

268496

8.5.2012 12:10

Norský Mašín/gun Breivick byl synem norského diplomata a zbožňoval USrael

MoUdrostrak 90.?.?.?

Norský Mašín/gun Breivick byl synem norského diplomata a i dle Washington Post Norský Mašín/gun zbožňoval USrael

Breivik píše, že je nutné bojovat za žido-křesťanskou Evropu, vítá odmítání protižidovských postojů v Evropě a tvrdí, že Nová pravice se rychle vyvíjí směrem k proizraelské, proti-džihádské alianci. Podporuje Izrael a považuje ho za oběť údajných kulturních marxistů, kteří vidí Izrael jako rasistický stát. V obsáhlém manifestu svých názorů norský Mašín/gun Breivik třistašedesátkrát zmiňuje USrael a víc než třistakrát se objevuje slovo Židé

I Praha, kam se Breivik vydal "shánět zbraně" je dnes peleší a podřízenou pobočkou TelAvivu - vlády ČR a USraele již zasedájí opakovaně společně v Praze , což neexistovalo ani za Zlého Bolševíííka ve vztahu se Sovětským Svazem a se/pod zlými Rusy.

Nejzajímavějším faktem ale je, že norský Mašín/gun Breivick je synem norského karierního diplomata. Proto byl pro Mossad velice dobře identifikovatelo, řiditelnou a manipulovatelnou loutkou.

Navíc, každý slušný Nor musí nenávidět USrael a opovrhovat USraelci, kteří před lety v roce 1973spáchali židé z USraele terroristiký masakr v norském Lillenhammeru.

Vložený obrázek

Na druhou stranu, norské letouny humanitárně bombardují civilisty v jiných zemích - např. v Libyi a nikomu z Norů to autocensurně nevadí...

Vložený obrázek

Takže norský Mašín/gun Breivick nemohl nijak poškodit už dost špatnou pověst Norů, coby náruživých spojenců loupeživého a vraždícího Paktu NATO.

268499

8.5.2012 12:36

RE: Norský Mašín/gun Breivick byl synem norského diplomata a zbožňoval USrael

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268499

V Matrixu z vas klidne udelaji maniaka.

268500

8.5.2012 20:16

Poznámka pro editora

Slav61 95.?.?.?

Ta myšlienka, že slobodomurári sú iba obyčajní členovia organizácii neprístupnej verejnosti a zahalenou tajomnými rituálami je nesprávna. Slobodomurárstvo bolo založené prevažne vplyvnými Židmi a ich prisluhovačmi. Breivick bol slobodomurár a ako aj tvrdí kresťanský sionista, ktorý zbožňuje Židov a vyzýva ľudí, aby podporovali vraždenie Arabov. Dokonca Nórsko bolo jednou z krajín EU, ktoré chcelo uznať nezávislú Palestínu, tak potrebovali príučku vo forme masakru.Sami slobodomurári nepoznajú hranice, pre svoje osobné ciele sú ochotní zaisť až k najväčšiemu hriechu...vražde!
Každá revolúcia alebo prevrat má niečo spoločné s ich lóžou. Napr. Veľká Francúzska revolúcia, prvá sv. vojna, Americká revolúcia, Ruská revolúcia, kde po zosadení cára Mikuláša II Romanova vznikla dočasnávláda riadená Kerenskím, ktorý bol členom slobodomurárskej lóže Polárna hviezda!! Jeho úlohou bolo rozložiť Rusko a naservírovať ho Leninovi(Žid),....neskôr sám Kerenskij priznal,že všetko mu prikázala lóža.

David Duke Sionistický terorismus v Norsku
http://www.youtube.com/watch?v=sruXl91eGis

268514

8.5.2012 22:51

RE: Poznámka pro editora

ludy 78.?.?.?

Reakce na 268514

Ja si zas dovolim jednu teorii.

Breivick novodoby Hitler a pustej ho az prijde cas, magor je dost velkej na to aby rozpoutal peklo ne? Staci ublizit tem chudackum v USraeli a elita si namasti kapsu valkou s Breivickem v cele. Masakr.

No neni to dost ujety? [smích]

268518

8.5.2012 23:19

Zásada racionálního uvažování

dr.Blabla 90.?.?.?

„Když nevíte nic o tom, kdo je za Breivikem, včetně toho, jestli vůbec někdo, je jakákoliv hypotéza legitimní; to je povaha výzkumu,“ napsal Galtung.
„Považuji Mossad za vysoce nepravděpodobný, ale je nelegitimní ho vypustit jako hypotézu bez důkazů,“ pokračoval Galtung.

Shrnuji: Když nevíte, o co jde, je jakákoli hypotéza legitimní. Je nelegitimní vypustit jakoukoli hypotézu bez důkazů, třebaže je vysoce nepravděpodobná.

268519

8.5.2012 23:58

.. a uz zase - sami popiraci jsou tady !! ..

steve 174.?.?.?

.. Brejvik je Hrdina !, nas Vzor ! Hajil zajmy mlade izraelske demograzye, pravo neustale utlacovaneho vendo-spolku, ktery je nasim vzorem, spojencem, ucitelem i radcem ! Kazdy, kdo mluvi o Breivikovi skarede - je antivenda a antilaskovec ! A fasoun a socka cervena ..
Soudruh Breivik by mel jezdit se soudruhem Masinem a vendou po ceskych skolach. A prednaset detem o vendoismu, sabesdeklove deemograzyy a nekompromisnim boji za svobodu chradnoucich ...
Stydte se - Zvedavci ! Ten neohrozeny seversky mladenec to tam pomlatil i pro VAS, pro deemogradycky zivot Vasich deti a pevny, nerozlucny svazek s izraelskem a americkem ..
A samozrejme - na tak narocny ukol byl diskutovan se soudruhy z Mossadniku, kteri nam vzdy podaji pomocnou ruku. I VY ! by jste se meli zapojit do mordovani norskych deti a podporit tak pravo sabes-statu na mirovy zivot, na nezny pohled izrahelskeho vojaka podavajiciho kvetinu kazdemu cloveku napric deemogradyckym globem !

268522

9.5.2012 11:14

blbost.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 87.?.?.?

breivik JE na ich strane. musel by byt UPLENE tupy, ak by netusil, ze zabitim 70 deti pre vec ktorej veri dosiahne presny opak ako by chcel. myslienku za ktoru bojoval takto UPLNE utopil a uz nikto nikdy v norsku nevystupi proti pristahovalcom inak bude oznaceny za breivika II. a presne takto pracuju zidia. v momente ked niekto kritizuje ich ciny, je neonacista.

268542

9.5.2012 22:01

Ale houbeles

Nikdo 81.?.?.?

Vypadá to, že se tu nikdo nechce smířit s tím, že je někdo (zde Breivick) schopen preventivně pozabíjet tlupu naivních multikulturních pomatenců. Multikulturní věrozvěsti, ať už schválně či díky své prostoduchosti, připravují v Evropě a jinde půdu pro obrovské krveprolití budoucích rasových válek. Historie multikulturních společností končí vždy stejně.
Jestli tuto akci organizoval či podporoval Mosad, tak jedině proto, aby diskreditoval jakékoliv národní hnutí v Evropě. Rozděl a panuj funguje stále stejně dobře. Ostatně právě lidé židovského původu byli u zrodu multikulturních teorií a nadále jsou mezi nejznámějšími multikulturními věrozvěsty.

268591

10.5.2012 0:11

RE: Ale houbeles

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 268591

A pritom sa stovky(resp. tisíce) rokov snažia o vytvorenie nejakého mýtického nadradeného národa na báze zvrhlej rasistickej ideológie pôvodom multietnickeho pseudonáboženstva.
Proste kolektívna schizofrénia par excellence..
Ryba vraj smrdí od hlavy.
Je to tiež zviera a ľudia by si mali dať trocha pôst a relax.
Konzumbie nemôže byť ideál a daemonkrati si svoju psychózu tiež musia vyriešiť samy.
Nemôžeme ešte aj to robiť za nich. Inak tak-či onak vyhynú.
Navyše keď stádo zistí, že vôl je blbec, prestane byť stádom a o to v neposlednom rade ide.

268596

10.5.2012 0:39

Blbosti ci picovinky

ikke 84.?.?.?

Sledoval jsem pripad Breivik v pohode v norstine od zacatku. Je to castecne i zajimave - norska media totiz ohledne soudniho jednani prinaseji doslova vetu po vete, co se u soudu odehrava a co se odehralo v Norsku behem teroristickych utoku.

A co se odehrava v norske spolecnosti: Norsko bylo prekvapeno utokem a jedine co snad chybi je, aby se k pripadu vyjadril svaz uklizecek - jinak pres soudni znalce z oboru psychiatrie se pres znalce z oboru dejin, retoriky, pravicove sceny, pyrotechniku, odborniku na zbrane a strelivo, sociologu, atd., vyjadrili snad vsichni (vcetne clenu komise poverene norskou vladou zjistit nedostatky v norskem systemu).
Nejlepsi byli soudni znalci - podle jednych je atentatnik paranoidni schizofrenik a nepricetny - podle druhych plne pricetny asocialni narcista. [bliji]


Ale mistni "znalci", kteri si nedokazou precist v norstine ani slova jako "dobry den", hned vedi, kdo a proc za atentaty stal a ze "Breivik byl loutka" buchvi ceho. Neznalost jazyka ovsem "milovniky konspirativnich teorii a blbosti ci picovinek" neodradi a tak vazne pisi to, co je zde na strance v komentarich... [velký smích]

Dik! Moc jsem se pobavil [chechtot]

268598

10.5.2012 22:37

No jo, samolibý pan Znalec nakonec ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 268598

(Norové) se ocitli v situaci, kdy jsou "norské" hodnoty a způsob života nuceny čelit novým výzvám, na které není všelék. Politické strany se v posledních desetiletích mimořádně sbližovaly. Někdo to svádí na nedostatek opravdových problémů. Myslím si ale, že právě kvůli jakési tiché dohodě o politickou korektnost a smír strany uměle rozmělňují skutečné rozdíly mezi stranami a to vyvolává dojem, že skutečná opozice není. Tato jednota, spolu s dlouho trvajícími problémy s přistěhovalectvím a s tím přibývající frustrací skýtá extrémistům více prostor, než by jinak měli. Nikdo není tak slepý jako ten, který vidět nechce. Naivita a důvěřivost se snoubí s tím, že není pro zpřísněný bezpečnostní režim tradice: Policie chodí neozbrojeně, protože se společnost bojí eskalace konfliktů a zbytečně zmařených životů, pokud by ozbrojena byla. Problémy se zametávají pod kobereček. Za prvé si myslím, že musí nastat vystřízlivění v debatě o přistěhovalectví, která je hrozně vypjatá a přispívá k radikalizaci. Velké iluze o tom, že se tak stane si však nedělám. Myslím si, že vyrovnání se s lidmi Breivikova typu je právě proto, že hodně lidí sdílí jeho názory, velmi těžké. Spíše se musí posílit bezpečnost a zlepšovat činnost tajné i uniformované policie...Podle loňského průzkumu je přes polovina Norů proti tomu, aby se v zemi usadili další imigranti. Skepse je největší za celu dobu, za kterou byly prováděny výzkumy veřejného mínění. Jen za loňský rok přibylo 67000 přistěhovalců. "Starousedlíci" tvrdí, že jim přetekl pohár trpělivosti: Mnozí lidé vnímají přistěhovalectví tak, že jako kdyby byl zničehonic zavedený volný pohyb osob z celého světa. Pronikavě mění národnostní skladbu země. Lze podle některých mluvit o novém věku stěhování národů. Donedávna jednolité etnikum přestává být výhradními obyvateli norského území. Pomalinku se země stávala země Norů, velice rychle ji politici odevzdávají, přenechávají jiným, kteří mnohdy nepřicházejí s dobrými úmysly. Lidé putují tam, kde je to pro ně lepší a to pro země, kam emigrují, vyvolává jako v případě Norska, velké potíže. Soužití je teď čím dále více otřásáno kvůli vzájemné rivalitě a sváru, jako na trhu práce, kvůli kriminalitě, agresivnímu žebrání s napadáními atd., zneužívání dávek, vytváření paralelních "společností v společnosti" atd. To poslední - vytvářející se ghetta - přispívá ke zvýšené skepsi vůči Muslimům, kteří patří k nejproblematičtěji integrovatelným skupinám. Situace se po atentátech nezměnila, naopak.

268677

11.5.2012 18:00

RE: No jo, samolibý pan Znalec nakonec ...

ikke 84.?.?.?

Reakce na 268677

To jste napsal velmi hezky, to se mi fakt libi! Velmi dobry popis!

Jen si dovoluji dodat, ze Norove nemeli ve zvyku polarizovat nazory ve sve spolecnosti jiz pred 40ti lety: Jiz tehdy byl problem rozeznat rozdil mezi pravici a levici (tedy mezi tim kdo vladnul ci byl v opozici).
Jiz pred 40ti lety mi jedna Norka rikala, ze odhaduje pocet "rasistu" v Norsku na 20% - tedy tech, kdo jsou proti pristehovalcum. Mate tedy uplne pravdu v tom, ze zvolene politicke strany v Norsku nereflektovaly/nereflektuji plne pocity volicu ohledne pristehovalcu. Norove ovsem nejsou "rasisti" i kdyz maji (opravnene) vyhrady proti pristehovalcum. Zazil jsem tehdy v Norsku krasnou scenku, kdyz do podnikove kantyny prisel cernoch a videl skupinu Pakistancu, kteri se izolovali u jednoho stolu od ostatnich. Cernoch se rozhlednul a prohlasil "K certu, vsude kam kouknes je samej cizinec". Od te doby to byl v podniku "norsky cernoch". [smích]

Presne - jak popisujete - jde o "vytváření paralelních společností v společnosti" a to spousta Noru nema rada, odhaduji ze vetsina z nich (jako vyse u uvedeneho prikladu Africana a Pakistancu).

Z vlastni zkusenosti mohu jen potvrdit, ze kdyz se clovek jako "pristehovalec do Norska" identifikuje se spolecnosti a s hodnoty spolecnosti, "jste jejich" a patrite do Norska a k Norsku.

Ja to tak osobne zazil [smích]

268753

10.5.2012 23:19

RE: Blbosti ci picovinky

udo1 udo321123zavinacxazetbodkask 37.?.?.?

Reakce na 268598

V zásade sú 2 základné typy Homo sapiens sapiens.
1.Človeku podobné opice vnímajúce všetko ako vzájomne nesúvisiace náhody a
2.Človek hľadajúci PRIMERANÉ súvislosti v odlišnostiach=mozaiku

Ignorácia objektívnych pravidiel v prírode a spoločnosti spolu s idiotizačnou relativizáciou vštepovaná kedysi postupne po generácie zámerne deformovaným školstvom, má za následok kaleidoskopické vnímanie sveta. Ak ste sa hrali ako decko s kaleidoskopom viete, že podľa toho, ako pootočíte systémom zrkadiel uvidíte stále iný obrázok. Výsledkom je deformovaný svetonázor, kde väčšina populácie odovzdá svoj osud do rúk samozvaných adminov virtuálneho sveta krivých zrkadiel.

Opakom dnešných pseudovied na miestnych treťotriednych univerzitách, ktorých úlohou je debilizácia najambicióznejšieho segmentu populácie a tým odstránenie skutočnej manažérskej konkurencie, je napr. skutočná ekonomika a skutočná filozofia.
V nich ide tak, ako aj v iných skutočných vedách, či relígiách(vzťahy) o identifikáciu dominantných procesov(statika neexistuje a ničoho okrem procesov ani niet) v spoločensko-prírodnom prostredí(ich vzťahov, miere vzájomnej vloženosti a možnosti ovplyvnenia týchto objektívnych procesov,..)v rámci dosahovania spoločných a osobných cieľov v náväznosti na morálne štandardy.

Uvedný proces identifikácie a riadenia objektívnych procesov(a iných niet) je neustále optimalizovaný smerom k čo najefektívnejším a najjednoduchším algoritmom samoriadenia vedúcim k definovaným cieľom.
Proces aproximácie objektívnych morálnych štandardov tu bol tiež veľa krát detailne rozobraný.

re:Nóri
Mnohí obyvatelia tzv. západu žijú po generácie v jednom systéme a začali vo väčšej miere ideológii sprostredkovanej masmediálnou demagógiou naozaj veriť. Skúste komunikovať napr. s bežným Rakúšanom..
Naše šťastie je, že sme boli bývalým preregulovaným režimom tak trochu očkovaní a aj masa berie podvedome médiá viac s rezervou.
Ako sa hovorí:
"Sedliak je zadným umom bystrý"

"Náhoda" je v dnešnom zmysle naozaj tupou konšpiráciou.
..pritom pôvodný zmysel slova con-spirare je práve spomínané hľadanie súvislosí v odlišnostiach.
Diskreditácia základných pojmov a symbolov v myslení ľudí je len vyšším spôsobom vedenia vojny smerom k plánovitému zotročovaniu. Ak zničíte kultúru a zdravé myslenie, vyrobíte zombikonzumentov=človeku podobné cvičené opice.
So skutočnými Ľuďmi majú príbuzný naozaj len vzhľad.
Osoby, ktoré chápali manipuláciu s kultúrnymi stereotypmi a zneužívali ju egoisticky, volali zasa napr. v starom grécku aj daemon.

V tomto zmysle máte Ikke možnosť voľby, čím chcete byť:
1.Človek, 2.deamon, 3.zombi, alebo zostať 4.zvieratkom
Prajem Vám, aby ste rozhodli gramotne aj o svojom "osude" a vrátil sa radšej do reality.

268679

11.5.2012 0:28

RE: Blbosti ci picovinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 268679

My opice si myslíme, že toho Breivika zapomněli kdysi dávno pohladit, a tím ho naprogramovat obyčejným člověkem. A tak se stalo, že coby neobyčejný (člověk) zatoužil nějak si to opomenutí vynahradit a upozornit na sebe nějakým velkým činem. Někteří za tím účelem zapalují chrámy, jiní celá města, dnes dokonce bombardují. On zvolil službu spoluobčanům, nalezl jeden velký neřešený problém a neobyčejně ho "vyřešil". Taková mozaika by se nelíbila mozaikolepičům? Je to asi moc jednoduché, není v tom CIA ani Waco co zastřelil Koreshe. [velký smích] Ale na druhou stranu jsou tam i zástěrkáři, různé "vzory". Pravda, všichni se distancovali.

268686

11.5.2012 11:16

RE: Blbosti a picovinky?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 31.?.?.?

Reakce na 268686

Na druhej strane máte pravdu Anonym46,
alias opica a zároveň vitajte v klube! [smích]..

Stať sa Človekom je ideál na celý život.
Ja neviem, či sa dá plne dosiahnuť..
Ľudia ale prirodzene vždy potrebujú čo najvyššie ideály,
aby "Mali pre čo žiť".
Tak sa vyrieši automaticky aj otázka
"Ako žiť?"
ak chápete..
Čiastkové ciele po ceste sú druhou súvisiacou vecou a treba ich dosahovať.

Často a podrobne sme tu rozoberali, ako fungujú mechanizmi(technológie) nepriameho(90-95%) a priameho riadenia.
Tu nikto nesedí za stolom a nedáva rozkazy(direktívy).
Z takej predstavy o skutočných führeroch sme už hádam vyrástli..
Ide v skratke o vytváranie situácii, kde sa jednotlivci v rámci cieľových skupín, alebo globálnej masy podľa socio-kultúrnych stereotypov správajú s nejakou štatisticou pravdepodobnosťou. Metodiky sú založené napr. na kontrole úrokových sadzieb, množstva obeživa, médii, trhu, burze, rôznych pseudorelígiách a pseudofilozofiách..vytváraní dlhodobého a krátkodobého stresu a vo všeobecnosti v riadení podprahových kulturologických stereotypov. Obecne sa odborne nazývajú aj koncept samo?riadenia kultúry, či tzv.konceptuálne technológie v rámci politológie, resp. politického marketingu a manažmentu špeciálnych kurzov zopár lepších univerzít posledných min.15 rokov.
U nás UK, Ostravská, Brno,..bežia podobné pokusy zatiaľ žiaľ pomerne obmedzene posledných cca. 6 rokov pod názvom sociológia elít, resp. elitológia.

Štatisticky podľa potreby častejšie alebo menej častejšie vznikajúce psychologické profily a´la Breivick sa môžu používať a ošetrovať nepriamo a zriedka aj priamo. To by bolo v tomto konkrétnom príbade na hlbší naozaj odborný rozbor. Oficiálne mienkodeformné médiá by som z tohto hľadiska naozaj bral s rezervou. Majitelia a ich ciele sú obecne už myslím dostatočne známe pre tých, čo sa snažia aspoň trochu selským rozumom myslieť.

Domievate sa, že ako redaktor, či šéfredaktor by ste si mohol dovoliť vypustiť niečo z kľúčových vzťahov reality?
Jednou z hlavných úlohou týchto platených žoldnierov(spolu s píárenými "politológmi", či "polytickými análtikmi" ) de-in-formačnej vojny je logicky
"Nafukovať nepodstatné do podstatného a nechať spľasnúť podstatné".
"Keď kapustu pred naložením neočistíte, môžete aj o sud prísť"
Vyberajte a hodnoťte in-formácie, no ešte lepšie, korigujte neustále vlastné stereotypy ich spracovania.

Až keď už aj vrabce na streche čvirikajú čo sa deje, hľadajú papagájovinári novú masku. Pritom ich už dnes pomaly ani nestíhajú meniť.
To sme tu ale tiež často rozoberali.
Pozrite najlepšie staršie podobne zamerané témy.

No, asi si idem tiež do chladničky po banán a ďalej skladať puzzle nejakej použiteľnejšej mapky typu "Ako von z priekaku" [smích]
Pekný víkend!

268723

11.5.2012 19:27

RE: Blbosti a picovinky?

ikke 84.?.?.?

Reakce na 268723

Prominte, ale tady jste na forum v cestine (nebo se mylim?).
Ja osobne jsem nevyrostl v prostredi, ktere umoznuje "ceskoslovensky jazyk" Proste slovensky neumim a norstina je mi blizsi nez slovenstina.

Byl by jste tak laskav, se vyjadrovat treba v cestine? Nebo klidne v norstine, nemcine ci anglistine?

Diky. Ja opravdu z Vasich textu nerozumim, "vo co go". Podobny problemek mam v podniku se Slovaky, kteri si mysli, ze kazdy kdo mluvi cesky, zaroven rozumi jejich jazyku: Musim ceske kolegy zadat o preklad ci slovensky mluvici kolegy o vyjadreni v anglictine...

Tady lze videt a definovat "problem s pristehovalci":
1) Jazyk
2) Spolecnost a jeji zpusoby ci navyky

I v Cesku mohou vzniknout podobne problemky jako v Norsku. Diky za pochopeni a Vasi budouci snahu [smích]

268764

11.5.2012 21:03

RE: Blbosti a picovinky?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 268764

Příteli, žádat Slováka, aby psal česky, je velice negalantní, až arogantní, ev. skryté uznání vlastní nedokonalosti. Takže jste asi mladý, my starší slovensky rozumíme velmi dobře. A když jste maldý a navíc ve styku se Slováky v práci, nemůže vám dělat problém se slovensky naučit.. Kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem, na to nezapomeňte.. Pak nezapomeňte, že pan Udo nemá potřebu psát česky - kdo mu chce rozumět, si to i třeba se slovníkem přeloží, kdo nechce, má prostě smůlu a měl by držet hubu a krok.. Takže vám nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit a být v podstatě rád, že zde může dostat zdarma důležité poznatky, aniž by musel studovat vysokou školu... Tímto panu Udovi děkuji za jeho příspvěky a snad nad slovy ikkeho zamhouří oči a blahosklonně je přejde.. Zdravím na Slovesko.. [cool]

268772

11.5.2012 23:12

RE: Blbosti a picovinky?

ikke 84.?.?.?

Reakce na 268772

Diky za kommpliment - me je pouze pres 50 let [velký smích]
V Norsku jsem nemluvil ani cesky (ci jinym neznamym zpusobem), ale norsky.
Slovensky neumim, protoze jako jeste mlady jsem vyrustal mimo Ceskoslovensko.
Nemam zajem se ucit slovensky, belorusky ci polsky jen proto, ze pristehovalci napriklad do Ceske republiky se neumi naucit mistni jazyk.
V tom souhlasim s vetsinou Noru ohledne pristehovalcu, i kdyz problemek se odehrava v Cesku. Jeden ze Slovaku v praci, ktery se rad "tlaci" mezi mistni obyvatelstvo, uz pochopil proc nemiluji jeho pritomnost (protoze me nezajima "drevokocur"[mrknutí jedním okem] a nyni se snazi mluvit slovensky v hospode tak, abych mu vubec rozumel).

Slovenstina v praci je pro me stejny problem jako malajska anglictina; ta druha uvedena nejen pro me ale i pro kolegy v praci. [smích]

Dekuji za pochopeni, ze mistni neumeji cizi jazyk.
Vy mluvite vietnamsky (kdyz tady tak machrujete)? [vyplazený jazyk]

268776

12.5.2012 0:06

RE: Blbosti a picovinky?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 268776

Ikke, veľmi sa mi ľúbite aj s drevokocúrom...
[smích]

Obidvaja ste totiž na veľmi vysokej duchovnej (duševnej?) úrovni. A zvieratká, tie ja mám veľmi rád...
Zvieratká s emocionálne vysokou úrovňou a miernou absenciou ratio bývajú veľmi milé a nežné, niekedy dokážu aj podať labku a nosiť, prípadne čítať nórske noviny...
[smích]

Ak nechápete, tak si to nechajte preložiť, možno vám to nejaký neandertálec preloží.Ozaj, googloš neprekladá zo slovenčiny do nórštiny?
Tak to musím jevrejovi Zuckerbergovi napísať sťažnosť, že súdruhovia v Nórsku, so správnym svetonázorom a veľmi správnym postojom sú diskriminovaní! Určite to veľmi rýchlo napraví a budete si môcť s pokojným svědomím přečíst i slovenské zprávy aneb zdělení, aby ste nezůstal blbej.

Pán Bůh Vám žehnej!

268779

19.5.2012 19:48

RE: Blbosti a picovinky?

ikke 84.?.?.?

Reakce na 268779

No "Spass bei Seite": Gratuluji Slovakum (vcetne drevokocurum [vyplazený jazyk] ) k dnesnimu vitezstvi v hokeji (Cesi hrali strasne) [smích]

269240

19.5.2012 20:29

RE: Blbosti a picovinky?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 269240

No vidíte ikke,

so Spassom to vždy ide ďaleko lepšie...
My drevokocúri sme neboli lepší individuálne, ale mali sme lepšieho kolektívneho ducha. Ak zvíťazí ľudský kolektívny duch, tak sa o budúcnosť nemusíme moc obávať (ak!!!).

Šport sa momentálne používa, ako pomerne silná emocionálna a genocídna zbraň. Odvádza ľudí od podstaty problémov ľudstva a navyše sa spája s genocídnymi účinkami viacerých drog (hlavní reklamní partneri bývajú často alkoholické firmy, média vyzývajú ľudí k návštevám barov, putík, kde si môžu vo vypätom emocionálnom stave preprať mozog...atď.). Plus je tam ešte zakomponovaný faktor zvyšovania napätia medzi národmi.

Šport je dnes forma HRY proti ľudstvu a tak ho treba aj brať. Preto, ďakujem za gratuláciu a verím, že na prvých troch miestach budú slovanské štáty (dvaja sú už istí, takže musíte zapracovať... [smích] ).

Na druhej strane treba vidieť, že vrcholový šport ľudí nenasýti a ani ich nezbaví základných životných problémov.
Preto všetko treba prijímať s mierou a ľahkosťou bytia... [smích]

PANEM ET CIRCENSES ( chlieb a hry ), heslo starorímskych vládcov na utlmenie nespokojnosti ľudu je nadčasové a využíva sa aj dnes.

269244

19.5.2012 21:51

RE: Blbosti a picovinky?

ikke 84.?.?.?

Reakce na 269244

Takze vy nejse spokojen s vitezstvim Slovenska? Kdyz tak to vitezstvi shrnujete na "chleb a hry", ktere davaji mocni vladci lidu - jak rikate? [smích]

Ano, "vrcholový šport ľudí nenasýti a ani ich nezbaví základných životných problémov" - ale neni to pekne, delat ci cumet na neco jineho? [vyplazený jazyk]

A nenapadlo Vas nekdy, ze "panem et circenses" se dnes (a nejen dnes) nevstahuje jen na sport ale i na rozdeleni hospodarske/pracovni cinnosti ve spolecnosti? [velký smích]

To je na dlouho - to muzem rozebirat do nekonecna - tematem clanku je ovsem ten norsky magor a tomu ocividne "panem et circenses" nestacilo... [smích]

269255

12.5.2012 17:48

RE: Blbosti a picovinky?

david lane 86.?.?.?

Reakce na 268764

...a zasa jeden nadutec ar0gantny,c0 si mysli,ze f0rum je jeh0...ak ner0zumies Slovensky a si cech,tak to je velmi divne,lebo taku odrodu cecha som nestretol..,.a v UK pracujem aj s cechmi a ani jeden nepotreboval prelozit do nemciny,alebo do anglictiny,takze netrep a vzdelavaj sa..cech)))
a mozno si zvlastna rasa...cech-prazak..)))

268820

14.5.2012 21:51

RE: Blbosti a picovinky?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 46.?.?.?

Reakce na 268820

Nepokračujte prosím David v tej provokácii.
To teraz potrebujeme najmenej.
Mohli by sme tu akurát špekulovať o dôvodov Ikkeho možnej imitácie záujmu o dobro účastníkov diskusného fóra.
Na druhej strane ďakujem za Ikkeho feedback.

re:Ikke
Podobné odozvy máme častejšie skôr od Slovákov [smích]
No aj od Nemcov, či Američanov, atď..
Vyzerá, že neide ani tak o jazykovú bariéru, ako skôr o používaný terminologický(pojmový, odborný) aparát.
Vami z istých dôvodov problematicky vnímaná terminológia je z oblasti interdisciplinárneho riadenia(manažmentu).
Presnejšie z konceptu rozvoja spoločnosti alternatívneho tzv.biblickému konceptu samo(?)riadenia spoločnosti a zároveň ašpirujúceho na kulturologickú nadradenosť. Je to však na druhej strane len open-source model a aj ja sám(a nie len ja) ho hodnotím ako nedokonalý.

Aj vy môžete prispieť svojou troškou k jeho optimalizácii,
alebo navrhnúť lepší obecne prospešný model.
Mnoho ľudí na ňom pracovalo a lepšiu alternatívu zatiaľ nemáme.
Pritom je terminologický aparát, ak chápete, základom akéhokoľvek konceptu ašpirujúceho na riadenie kultúry, ako jednej z kľúčových zložiek podvedomia cieľových skupín a dnešnej globálnej spoločnosti.
Pre lepší obraz chronológia princípov formovania podvedomia(stereotypov myslenia) spoločnosti:
1.Morálny štandard(Podľa seba súdim teba..)
2.Koncepcia(jej základom je terminologický aparát=spôsob interpretácie dyn.obrazov=symbolov základnej mat(r)ice)
3.Kultúra(formovaná=riadená v koncepčnom rámci)
4.Zákony(vytvárané na báze prevládajúcej kultúry)
..na ne je naviazaná politika a súdy chrániace koncepciu pred inváziou inej koncepcie(resp. primárne antagonistických prvkov).

Koncepcie boli vždy minimálne 2.
Tzv. biblická a jej odnože sú už nejakých 3000 rokov lexikálne jasne formulované(rôzne varianty pojmov ako "hriech, rozdiel, úrok, moc, zákaz,tajomstvo,zlo, prirodzenosť zla v človeku, hierarchia, utrpenie, bolesť, nešťastie, osud, pán, pán boh(namiesto otca), atď" a ich prevrátené interpretácie spolu s modernizovanými variantami zaobalené do "predateľnej formy"
Jej pozitíva a negatíva vidíme okolo seba.

Druhá, jej alternatívna, formovaná prirodzene všade po svete v ľudových tradíciách rozprávkach, zvykoch, porekadlách nebola lexikálne odborne vyjadrená.
Na začiatku spomínaný pojmový aparát(jazyk) je súčasťou pokusu o jej vyjadrenia.

Ak totiž niečo nemá názov, ako s tým chcete pracovať, vylepšovať
to, prenášať in-formáciu o danom jave, fakte?
Ako chcete in-formovať=meniť svet, efektívne a bezpečne tvoriť budúcnosť, "osud"?
Preto je súčasťou základnej stratégie globálneho parazitizmu nepripustiť existenciu tzv.Konceptuálnej moci,popri ideologickej, zákonnej, výkonnej a súdnej, ak chápete.
Bežný človek by ju totiž okamžite začal hodnotiť.
Ide o jedno z bývalých najviac strážených "elitárnych" tajomstiev.

268923

11.5.2012 18:15

RE: Blbosti ci picovinky

ikke 84.?.?.?

Reakce na 268686

Super - ja si taky myslim, ze ten magor byl ve svem priblblem mysleni "opomenuty genius", ktery nebyl schopen se zivit sam (mimo podvodu - tim si vydelal asi 12 Mio Kc v prepoctu) a proto si vymyslel "genialni marketingovy tah", ktery mu vysel, protoze policajti byli "prilis profesionalni" a magora nezastrelili a media "skocili na osobu magora", misto na nereseny problem v Norsku ohledne pristehovalcu, jejich integritu ci jejich mafie v Norsku.

268755

11.5.2012 21:43

RE: Blbosti ci picovinky

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 268686

Ah jah...

Už som dlhšie čakal nejakú "pozitívnu" reakciu bývalého nicka Ten, který ví...Ten totiž vo mne vždy asocioval postavu z románu A. Clarka "Vesmírna odysea", ktorá bola nazvaná - Ten, ktorý pozerá na mesiac. Ten, ktorý pozeral na mesiac, totiž očakával informácie Zhora, aby sa mohol evolúčne vyvíjať - asi z formy Homo erectus [smích]

V našom pozemskom svete prebieha množstvo Objektívnych procesov.
Hierarchicky najvyšším je (asi) proces evolúcie človeka, od nižších foriem, povedzme ľudovo "banánovníkov" po Homo sapiens s.
Celý svet sa riadi určitými Objektívnymi zákonmi, ktoré pozemskí ľudia nedokážu zmeniť. Ak budete - Ten, který ví - hádzať dostatočne dlho kockou, tak prídete k poznaniu, že čísla od 1 - 6 budú mať rovnakú pravdepodobnosť. Je to proste Objektívny zákon, ktorý existuje úplne nezávisle od ľudskej vôle.Tí, čo spoznali tieto zákonitosti veľmi ľahko naklonili pravdepodobnosť výskytu určitého Objektívneho javu vo svoj prospech ( podvodom, médiami, čiastočnou alebo úplnou lžou).
Všetci ľudia na našej Matičke Zemi pochádzajú z nejakej Evy, ktorá podľa posledných výskumov a teórii prebývala v Afrike (asi vtedajšie najlepšie podmienky pre život vyššieho primáta - protočloveka) - chromozomálne výskumy, výskumy haploskupín...atď.
Čiže všetci ľudia na Zemi sú vlastne bratia a sestry! Preto, ak Breivik podľa Vás riešil nejaký problém, tak vôbec nechápete, že ELITA nemôže ísť proti Objektívnym zákonom, môže ich len zdržovať a odkláňať a využívať "pošukov" ala Breivik pre svoje ciele. Ľudia sú si totiž úplne rovní na bazálnej úrovni chápania... Hranice (fyzické, rečové, národné, národnostné...) boli "vyrobené" umelo, s cieľom ľahšieho ovládania a manipulovania stádom. Pravdepodobnosť, že Breivik konal len tak sám sa limitne blíži k 0. Pravdepodobnosť, že Breivika niekto riadil a materiálne, ídeovo (prácou na jeho nie príliš vydarenom a chybne pracujúcom procesore - mozgu) spolupracoval sa limitne blíži k 1.
Ak si prečítate, čo tesne po útokoch prehlásil nórsky premiér Stoltenberg a dokážete pochopiť to, čo povedal,tak ani nie je o čom debatovať (Stoltenberg je totiž zasvätená persona povedzme v Bilderberg group - a tá veľmi dobre vie o čo kráča ). Ak to nechápete (čo je zrejmé), tak musíte pochopiť, že v určitých kruhoch žiadne tajomstvá neexistujú - existujú len ľudia, ktorí sa len tvária, že nechápu, nevedia...
A evidentne nerozumiete tomu, čo je to mozaika obrazov a dejov a ako ju treba skladať.

Udo zobral svoje poslanie na našej Zemi "veľmi jemne". Aby sa nejaký Europitekus dokázal vyvíjať, tak ho treba skôr šokovať, ako hľadať to dobré, čo jeho mozog dokázal vyprodukovať a pozerať na svoju osobnú bezpečnosť. Je to taký vysoko inteligentný ľudomil, so všetkým, čo k tomu patrí...

268774

15.5.2012 23:04

RE: Blbosti ci picovinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 268774

Žiadna pozitívna reakcia na čmuchalov, ktorí sa hlavne zaoberajú identitou a ohováraním oponentov(a nielen tých), sa nedá odo mňa čakať.
Viete Vy vôbec reagovať priamo a vecne na námietku, bez postranných úmyslov.
Iba tony všeobecných kecov o Obecných zákonitostiach dokladované primitívnymi príkladmi pre žiakov z druhej obecnej.
To ste skutočne vzdelanec, keď zvedavcov ochytrujete základmi počtu pravdepodobnosti na prípade s kockou. To Vaše sebavedomie podložené takýmito hlbokými matematickými znalosťami Vám môže každý závidieť. Hej, také je to s vami oboma tapetármi. A drzé tvrdenia bez opory v realite to tiež viete. Pochopiteľne, parketa o tajných spiknutiach je z princípu neprekonateľná. Nie, že by neboli, a aj rôzne pokusy ovládať myseľ i s náväznými masovými úspechmi, lenže v iných oblastiach. I o Vás dvoch sa dá povedať že ste naprogramovaní. Čo je cieľom vášho snaženia(?), keď prezentujete prítomnosť skoro v každej záležitosti ako predurčenú tými za oponou, danú akoby osudom. Chcete presadiť do obecného povedomia rezignáciu na skutočné poznanie a tedy aj na prejav vlastnej vôle? A zliepať ďalšie spiknutia aby ste dodali atraktívnejšiu potravu pre zvedavejšie ovce. Zdá sa mi preto vaše konanie neprospešné pre ovce i opice. Vyzerá to, že nie sme od rovnakej matere, lebo vy ste vlastne spokojní, ešte tak ukazovať na oponu za ktorou sa to hlavné (podľa vás) vlastne koná. Ani reč nás nerozdelila a predsa to vidíme inak. Mne stačí napríklad zpráva, že prežívame obdobie hojnosti, ako komentoval jeden pri vysviacke nových zvonov na svatovítskej katedrále, lebo vraj sa zvony vracajú späť. Obdobie hojnosti - ako pre koho , ja cítim že sa nám vracia stredovek, feudalizmus v celom rozsahu. KC hladná po majetku, spolu s novou(finančnou) i starou(tradičnou) šľachtou (všetko hladné po majetku), určujú - riadia parlamenty. Niektorí dokonca bez volieb sa namenovali do funkcií. Ale vy furt odkláňate pozornosť smerom k opone. Za oponou nikto nie je, a ak už by sa malo to všemocné čudo pomenovať - je to chamtivosť spolu s klamstvom vzájomne sa podpierajúce po veky u niektorých jednotlivcov a skupín i dedične. "Oko" je len strašiak na zahmlenie tohoto spojenia. A tí, ktorý s ním akokoľvek šermujú, robia čo?
Slúžia chamtivcom a klamárom k odvedeniu pozornosti.

A čo mal vravieť ten Stoltenberg (podľa Vás bilderberg) ako vodca zeme bezprostredne po výbuchoch?
a) Schovajte sa spoluobčania, masky nasadiť!
b) Bacha, idú po nás.
c) Nebojte sa ľudia, my sa zastrašiť nedáme, nech je za tým ktokoľvek.
C je správne, alebo dačo podobné i agresívnejšie "My vieme...".
Že by nič nevedel,keby mu na "Bilderbergu" nepovedali:
"Hej počuj Stoltenberg, vieš, my jedného programujeme, a on ti tam potom vystrieľa tých tvojích mládežníkov. Nezabudni naznačiť, že vieš kto za tým je."

268990

16.5.2012 0:55

RE: Blbosti ci picovinky

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 268990

Sakra práce s Vami "Ten, který ví"... [smích]

Tak za prvé: Váše kódy (slová a skladba viet) sú tak jasné, že nemusím vôbec "čmuchať", aby som takmer okamžite vedel, o koho sa jedná.
Mozog človeka má 2 hemisféry, kde tá pravá hemisféra zodpovedá za predmetno-obrazové myslenie a s ňou sú spojené emócie - inštinkty a tomu zodpovedajúce hodnotenie okolitého sveta a teda v našom prípade reakcia na môj príspevok. Toto hodnotenie je závislé od MIERY chápania sveta a svojho osobného postoja, ako hodnotiteľa (ak si niekto dal v minulosti nick "Ten, který ví - tak sa jedná o egoistický osobný postoj vnímania okolitého sveta).
Ľavá hemisféra zodpovedá za abstraktno-logické myslenie a reč. Táto ľavá hemisféra by sa dala voľne vyjadriť ako intelekt. Intelekt je spojený so schopnosťou ROZLÍŚENIA - objektívnych dejov na celom svete (obecná je len napr. škola). Táto hemisféra zodpovedá aj za klamanie a sebaklamanie( ako je to vo Vašom prípade ).
Intelekt (rozum) odlišuje človeka od zvieratka, napr. opice.

Ak budete naďalej fungovať na princípe reakcií na báze tej pravej hemisféry, tak viaceré Vaše vyjadrenia a cesta životom sa nemusí odohrávať tým správnym smerom k Človeku...
Nočná práca taktiež nie je prínosom pre správny biorytmus človeka a jeho logické uvažovanie. Ale na základe dĺžky príspevku predpokladám, že ste tomu venovali značný čas a veľkú snahu dehonestovať oponenta...Takto sa však ďaleko nedostaneme... [smích]

Musím konštatovať, že za oponu ste ešte ani náhodou nedohliadol a mám silný dojem, že ani sa moc nesnažíte tam nahliadnúť.

V Koráne sa píše: " A teraz sme My dali Mojžišovi Písmo a Rozlíšenie: Možno, vy pôjdete priamou cestou."
ROZ-LÍŚENIE je základ metodológie poznania sveta!

Svet skutočne nie je náhodná zbierka osôb a dejov, skúste o tom silne popremýšľať, pokiaľ možno v kľude - ľavou hemisférou. Niekedy človek precitne a nestačí sa diviť!

269000

16.5.2012 9:10

RE: Blbosti ci picovinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 269000

Ten nick, čo Vás tak zaujíma, mal druhú polovičku, ktorá je vlastně mojím krédom. Tá sa Vám ale do dehonestácie oponenta nehodí. Takže ju zamlčíte. Pretože som sa chcel venovať niečomu inému (podstatnejšiemu) než vysvetľovať každému chumajovi podozrenia z provokatívneho nicku, prestal som ho po prvej zrážke s blbosťou používať.
Mali by ste sa starať hlavne o seba, a vlastnú sebareflexiu. Založili ste si tu "spoločnosť zasvetených pre zahmlievanie" podstatného. Tak vznikali i v minulosti rôzne tajné spoločnosti na podporu určitých spoločenských pozícií - hierarchie, akési gangy (osvety). Dnes už to možno robiť verejne v politických stranách. No i Internet treba udržovať vo falošných aktivitách, najlepšie nekonečným skúmaním vecí za oponou. To je vaša parketa. Ani dnes ste neprekvapil ničím novým. To o tých hemisférach sme brali, tuším, v osmičke.
Lepiť mozaiky i neexistujúcich spiknutí nedá žiadne starosti. Naopak,problém má ten, ktorý sa to pokúša vyvrátiť, lebo to je z princípu nevyvrátiteľné. To "oko" je symbol ľudskej hlúposti a nevedomosti, hlavný tmel pre zahmlievanie podstaty.
Nenašiel som v tom vašom obľúbenom triedení na opice a ľudí nič z roz-lišovania podstatného, iba čistú dehonestáciu oponenta. Citovanie z Koránu má byť dokladom Vašej všestrannej vzdelanosti, či zaštítením triedenia na vás (s udom) akože ľudí, a nás ostatné - opice. Že sa mojím rozborom vašej technológie zahmlievania cítite byť dehonestovaný, je spôsobená Vašim odtrhnutím od reality. Vaša česť je pre mňa nulová už od minulých stretnutí na toto téma, viz vaše hodnotenie prínosu M.Moora, či Vazkého a pod...
Ďakujem za rady, od povýšencov (vyvýšencov, vyvolencov) neberiem. Nemáte na rozdávanie, i slepý vidí.

269014

16.5.2012 12:15

RE: Blbosti ci picovinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 269014

>Za oponou nikto nie je, a ak už by sa malo to všemocné čudo pomenovať - je to chamtivosť spolu s klamstvom vzájomne sa podpierajúce po veky u niektorých jednotlivcov a skupín i dedične. "Oko" je len strašiak na zahmlenie tohoto spojenia.
Člověk generuje Systém a Systém zpětně hýbe Člověkem. Za vševidoucím okem se skutečně nikdo nemusí nalézat, Člověk ve všech koutech koule vykazuje tytéž příznaky; i bez dramatického a dechberoucího: infiltrace! [smích]

269032

16.5.2012 13:29

RE: Blbosti ci picovinky

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 269014

Klamy a sebaklamy...

Ak váš nick mal aj druhú polovičku, tak to, čo je Vašim krédom si treba dať do nicku a neschovávať sa za anonymitu (to je určitý klam okolia a sebaklam...).Netreba to totiž chápať, ako dehonestáciu oponenta, ale snahu o to, aby niekto, ktorý si myslí, že "Ví" ,začal používať prevážne tú ľavú polovicu mozgu, ktorú mu nadelil Tvorca. No a zrážka s blbosťou, to je osobitná kapitola.
V Písme je napr. vyjadrená:
"Blahoslavení chudobní duchom, lebo ich je kráľovstvo nebeské."

Voľne vysvetlené: Ak niektorí ľudia nie sú obdarení duchom (rozumom), tak konajú nevedomo a Otec im odpúšťa a môžu vstúpiť.
Ale za svoje činy sa každý bude tak či tak zodpovedať sám...

Ak ste nevyfasoval Rozlíšenie a ani sa nesnažíte na ňom pracovať, tak potom píšete tak, ako píšete:

>Mali by ste sa starať hlavne o seba, a vlastnú sebareflexiu.
>Založili ste si tu "spoločnosť zasvetených pre zahmlievanie"
>podstatného. Tak vznikali i v minulosti rôzne tajné
>spoločnosti na podporu určitých spoločenských pozícií -
>hierarchie, akési gangy (osvety). Dnes už to možno robiť
>verejne v politických stranách. No i Internet treba udržovať
>vo falošných aktivitách, najlepšie nekonečným skúmaním
>vecí za oponou. To je vaša parketa. Ani dnes ste neprekvapil
>ničím novým.
> To "oko" je
>symbol ľudskej hlúposti a nevedomosti, hlavný tmel pre
>zahmlievanie podstaty.

To OKO je aj symbolom jasnozrivosti, ale to Vám je momentálne žiaľ asi zbytočné vysvetľovať.
Objektívna realita je Pravda. Ak sa niekto nesnaží Pravdu hľadať, tak de facto nenapĺňa svoj potenciál, ktorý Tvorca vložil do určitého tvora Homo sapiens s. a môže sa veľmi rýchlo dostať na cestu do kráľovstva - do inej dimenzie fungovania hmoty. Všetci sme ľudia, ale nie každý je človekom (udo Vás už privítal v klube opičej pracky). Vývoj - nás opíc - totiž neustále pokračuje...


>Ďakujem za rady, od povýšencov (vyvýšencov, vyvolencov)
>neberiem. Nemáte na rozdávanie, i slepý vidí.

Práveže slepý nevidí a len máloktoré vidiace opice sa dokážu roz-líšiť v zrkadle. Tie, čo to nedokážu, potom na svoj obraz zúrivo útočia, ako na konkurenta...
[velký smích]

Ale všetci sme na jednej lodi, tak skúste svojim malým kormidielkom pohnúť - tým správnym smerom!

269037

15.5.2012 23:09

RE: Blbosti ci picovinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 268774

Dokončenie

On to potom Kysučan použije ako jasnú zprávu, lebo predsa "veci sa len tak samy od seba nekonajú"!
Takto bonmoticky podporené, no kto by tomu neuveril. Keď pridá ešte toho Koreshe, ako nekatolicky píchal nezletilé (ne ministranty), tak je to vyargumentované perfektne. Každý odpľuvne.

Sám Breivik, to nie. S cudzou pomocou - určite. Hlavne nevedomou, vedomú treba dokázať. To čo je dôkaz, naši mozaikolepiči ani netušia, ako z vyššieuvedeného plynie. Biedne naznačovať to vedia, na mútenie vody to ale stačí.
Určite Breivikovi dosť pomohli s tým poškodeným policajným člnom, neoperativnosťou polície. Ale kto konkrétne? Alebo to bol normálny poriadok v tom Nórsku, aspoň dovtedy.

268992

17.5.2012 21:27

RE: Blbosti a picovinky?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 268992

No hej, buď sme konšpirátori v dnešnom zaužívanom zmysle slova..
..teda inak povedané veriaci v náhodu, či náhode..
..alebo hľadáme primerané súvislosti v dôležitých udalostiach minulých,
aby sme sa spolu s našimi potomkami nemuseli stále dokola poučovať na vlastných chybách.

Skús radšej Anonym46 povedať,
1.s čím a prečo by si s ostatnými súhlasil a
2.aké navrhuješ alternatívy v tých vzťahoch(medzi faktami),
s ktorými nesúhlasíš.
Proste konštruktívna pôvodná dialektická kritika.
Úprimne ďakujem.

re: Poškodený čln, polícia, poriadok,..
Často sme tu rozoberali, ako sú popri bežnejších spôsoboch výkonu "akcii" realizované tzv.maticové operácie.
Kulturologickými mat(r)icami riadené stereotypy más a cieľových skupín si skúste predstaviť napr. aj ako súhru operačnej pamäte dnešných počítačov a konzumnú populáciu ako printer(tlačiareň). Na podrobnejší popis naozaj jednoduchých pravidiel a mechanizmov stavania modulov kolektívnej psychiky v rámci nepriameho riadenia si naozaj pozrite staršie podobné diskusie,
aby sme sa neopakovali. Hlavne rozbory rozprávok, filmov, hudby,..tzv.náboženstiev a chronológie úrovní vnímania.

Vyjadrenia o náhode v medializovaných kauzách naozaj svedčia s prepáčením o hrubej negramotnosti v rámci dnes už základného vnímania socio-kultúrnych procesov. Bavili sme sa, že vo viacerých krajinách ide o základy etiky a psychohygieny na ZŠ v prebiehajúcej globálnej informačno-konceptuálnej vojne.

Žial zaostávame v tomto kľúčovom parametre vývoja spoločnosti každým rokom stále viac a obávam sa, že ak sa v niektorej zo spomínaných krajín v blízkom období nedaj Bože niečo v tomto procese zvrhne, môže nastať bezprecedentne nebezpečná situácia pre všetko, čo je na "západnej" kultúre a celej mozaike množstva subkultúr našej globalizovanej planéty dobré..

Jediné riešenie sa javí byť snaha o čo najväčšiu informovanosť širokej verejnosti a dôvera v jednoduchú Ľudskosť kolektívneho ducha množstva indivíduii, z ktorých sa skladá populácia.

u.

269119

16.5.2012 9:18

RE: Blbosti ci picovinky

lesov 62.?.?.?

Reakce na 268598

"Nejlepsi byli soudni znalci..."
Dobrý postřeh, je to až legrační. Pokud je Breivik nepříčetný, chová se nepříčetně, patří tudíž do "blázince" a nelze ho soudit.
Jenomže společnost ho soudit chce, tudíž je Breivik úplně normální, zodpovědný za své činy a patří před soud.
A teď ta lekrace, normální lidi dělají úplně normální věci, z toho tedy vyplývá že to, co udělal Breivik, je normální. [mrknutí jedním okem]

269015

19.5.2012 20:26

RE: Blbosti ci picovinky

ikke 84.?.?.?

Reakce na 269015

Z toho pouze vyplyva, ze Breivik je normalni ohledne pricetnosti, tedy pravni zodpovednosti. Ze je narcista, asocialni a psychopat, je zajiste z novejsich posudku trefnejsi, nez drivejsi posudek "paranoidni schicofrenie" - ta totiz by ho automaticky klasifikovala jako "nepricetny". Tedy novejsi posudky znazornuji magora (stejne jako Hitlera apod.) jako pricetneho, zalezi ovsem na tom, jake ohodnoceni prijme soud; magor osobne si preje byt souzen jako pricetny, protoze jinak by jeho presvedceni utrpelo skodu - jinak by ho nikdo nebral vazne (to je ovsem na dlouho) - celkem dobre citeni Noru popisuje Yngvar Brenna na blogu ihned.cz:
http://brenna.blog.ihned.cz/c1-55461970-norove-prestali-verit-ze-uz-se-nikdy-neobjevi-novy-breivik


Legracni je to, jak rychle psycho-samani meni sve nazory; ovsem to zde popisovat by bylo na dlouho.

Horsi je to, ze Breivik muze behem procesu poslouchat vypovedi obeti ci pozustalych (pokud se tito proti tomu neohradi). Cely proces - behem ktereho se magor muze usmivat pri vypovedi svedku - pote vypada jako vysmech obetim. [oči v sloup] [bliji]

269243

11.5.2012 21:44

Exekutoři

pje 193.?.?.?

Tak mne maně napadá, kdopak jsou ti naši exekutoři. Že by služebníci Sionští? Huš, myšlenko nečistá...

268775

11.5.2012 23:52

RE: Exekutoři

Andrew Siddur 85.?.?.?

Reakce na 268775

Dobrý postřeh.
Ono je to tak, že "někdo to dělat musí".
A BOHUŽEL existují "lidé", kteří tu státem hozenou rukavici, že dluhy se nesmí platit, nýbrž PŘEPLÁCET, umolousanou v exkrementech, rádi zvednou, natáhnou si ji na ruku, a ještě se zálibně prohlížejí v zrcadle, jak jsou krásní a chytří, když jako tzv. exekutoři (existuje odpornější slovo?) pracují pro dobro státu i sebe sama.

A ano, exekutorská komora, a jistě i koncová oddělení v tom "podniku" se jenom hemží "lidmi", kteří se lidem s nepokřiveným myšlením jeví přinejmenším podezřele - nedávno se v médiích exekutoři sami představili veřejnosti (Exekutoren stellen sich vor?) podobenkami i jmény a podbízivým textem v duchu "nejsme jako oni". [chechtot]
A věru, Věro, nebylo to hezké pokoukání.

268777

Příspěvků: 63

08.05. 04:21 Rene Bartosek  Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 12:05 udo1  RE: Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 21:11 Kysučan  RE: Breivik je jako neřízená střela.
09.05. 00:02 udo1  RE: Breivik je jako neřízená střela.
09.05. 06:51 coinageboy  Koresh - Waco???
09.05. 10:17 udo1  RE: Koresh - Waco???
09.05. 19:55 Kysučan  RE: Koresh - Waco???
10.05. 02:13 p.  RE: Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 14:16  RE: Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 15:40 hc  RE: Breivik je jako neřízená střela.
11.05. 01:39 p.  RE: Breivik je jako neřízená střela.
11.05. 10:03 mkadlec  RE: Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 16:31  RE: Breivik je jako neřízená střela.
10.05. 12:47  RE: Breivik je jako neřízená střela.
10.05. 01:58 p.  RE: Breivik je jako neřízená střela.
08.05. 05:20 Robert Nohejl  Kdo ,je nepritel a kdo pritel v dnesnim svete nepoznate,Israel ma jenom nepratele.
07.06. 03:25 chertica  ...takto podať informácie = dať človeku udicu, no lov už nechať na neho samého...
07.06. 11:13  RE: ...takto podať informácie = dať človeku udicu, no lov už nechať na neho samého...
08.05. 08:46 Frank51  Proč mně to moc nepřekvapuje?
08.05. 10:32 Eda  RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?
08.05. 15:09 Lobogo  RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?
08.05. 15:40 ludy  RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?
08.05. 20:39 Esmate  RE: Proč mně to moc nepřekvapuje?
08.05. 11:08 jean.laroux  Poznámka pro editora
08.05. 12:05 sxg  RE: Poznámka pro editora
08.05. 12:03 fohat  dětské hrátky
08.05. 12:10 MoUdrostrak  Norský Mašín/gun Breivick byl synem norského diplomata a zbožňoval USrael
08.05. 12:36 ludy  RE: Norský Mašín/gun Breivick byl synem norského diplomata a zbožňoval USrael
08.05. 20:16 Slav61  Poznámka pro editora
08.05. 22:51 ludy  RE: Poznámka pro editora
08.05. 23:19 dr.Blabla  Zásada racionálního uvažování
08.05. 23:58 steve  .. a uz zase - sami popiraci jsou tady !! ..
09.05. 11:14  blbost.
09.05. 22:01 Nikdo  Ale houbeles
10.05. 00:11 udo1  RE: Ale houbeles
10.05. 00:39 ikke  Blbosti ci picovinky
10.05. 22:37  No jo, samolibý pan Znalec nakonec ...
11.05. 18:00 ikke  RE: No jo, samolibý pan Znalec nakonec ...
10.05. 23:19 udo1  RE: Blbosti ci picovinky
11.05. 00:28  RE: Blbosti ci picovinky
11.05. 11:16 udo1  RE: Blbosti a picovinky?
11.05. 19:27 ikke  RE: Blbosti a picovinky?
11.05. 21:03  RE: Blbosti a picovinky?
11.05. 23:12 ikke  RE: Blbosti a picovinky?
12.05. 00:06 Kysučan  RE: Blbosti a picovinky?
19.05. 19:48 ikke  RE: Blbosti a picovinky?
19.05. 20:29 Kysučan  RE: Blbosti a picovinky?
19.05. 21:51 ikke  RE: Blbosti a picovinky?
12.05. 17:48 david lane  RE: Blbosti a picovinky?
14.05. 21:51 udo1  RE: Blbosti a picovinky?
11.05. 18:15 ikke  RE: Blbosti ci picovinky
11.05. 21:43 Kysučan  RE: Blbosti ci picovinky
15.05. 23:04  RE: Blbosti ci picovinky
16.05. 00:55 Kysučan  RE: Blbosti ci picovinky
16.05. 09:10  RE: Blbosti ci picovinky
16.05. 12:15  RE: Blbosti ci picovinky
16.05. 13:29 Kysučan  RE: Blbosti ci picovinky
15.05. 23:09  RE: Blbosti ci picovinky
17.05. 21:27 udo1  RE: Blbosti a picovinky?
16.05. 09:18 lesov  RE: Blbosti ci picovinky
19.05. 20:26 ikke  RE: Blbosti ci picovinky
11.05. 21:44 pje  Exekutoři
11.05. 23:52 Andrew Siddur  RE: Exekutoři

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 490