Diskuze k článku

Odpojování Američanů od matrixu

Příspěvků 17

23.4.2012 11:34

Matrix

ludy 78.?.?.?

Co to v tech filmech vlastne mame?

Museli prece vedet ze Avatar zmeni mysleni lidi, Matrix ze zmeni mysleni lidi.

Buch vi co je v Iron Sky (tvurce je Finsko / Německo / Austrálie... o tezbu bridlice prave Astralska firma stoji ze? Nemci v tom verim take maji podil, jasne budou to od nich kupovat) a Prometheus.

267560

24.4.2012 0:32

RE: Matrix

hc 90.?.?.?

Reakce na 267560

Já jsem Avatar ani Matrix neviděl. Opravdu jsem o něco přišel?

267633

24.4.2012 13:54

RE: Matrix

ludy 78.?.?.?

Reakce na 267633

Prevrat a velke zaujeti obcana pro film, neco film rict muze, obvzlast pokud potrebuji myslenky nekam smerovat. Tipicka davova psychologie.

267683

24.4.2012 14:30

RE: Matrix

pepekpepek 86.?.?.?

Reakce na 267633

určite ano!

267693

24.4.2012 21:03

RE: Matrix

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 267633

..zcela určitě.

267728

25.4.2012 3:05

No baže ...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 267728

pěkná konina...

267745

23.4.2012 11:50

Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 37.?.?.?

Vyzerá, že tak, ako aj mnohí iní "alternátori" P.C.Roberts naozaj "v dobrej viere" propaguje pri nezmenenom základnom koncepte samo(?)riadenia spoločnosti optimalizovaný čínsky fašistický model na úkor čiastočne vyčerpaného u.s.raelského fašistického modelu s maskou démonkracie.

Do miery svojej nevedomosti teda bývalý alterstrím(ako vždy v špirálovitých cykloch dejín) pracuje na reštarte otrokárskeho (biblického?) konceptu a kozmetickej úprave jeho schémy. Snahy o znovuzabezpečenie robustnosti sytému za objektívne nových(pre samozvanú "elitu" stále zväčša nespracovaných) podmienok zmenenej logiky sociálneho správania más, sa javia byť zatiaľ nad rámec úsilia programátorov. Schopnosť predikcie(základného predpokladu úspešnosti udržateľného riadenia) totiž stratili. K samozvanými "elitami" navrhovaným neprimerane riskantným a v zásade globálno-genocídnym "dočasným riešeniam"(a či konečným?) nesmie byť periféria psychopatov znova pripustená.

S citáciou F.Fanona sa dá aj pri zbežnom pohľade a chápaní súhlasiť.
S citáciou dialógu z Matrixu v zásade tiež, až na podprahový negatívny obraz reality. V rámci v tej dobe kľúčového block-busteru sa programátori snažili o(tu na fóre často rozoberané) naivné preventívne očkovanie s cieľom úchylnej fatalizácie osudu nastupujúcej mladej generácie.

Čiastočne podstatou podobne zameraná procedúra prebehla v rámci "očkovania" podvedomých stereotypov tých zvedavejších z lokálnej masy aj ako "džouk" 1.apríla na známom de-in-formačnom masovomanipulačnom prostriedku sme.sk lastovička z pyramídy.
O čom teda hovorí obraz obludy v zrkadle za rohom?
Buď šéfredaktor dostal kvapky(technologické školenie v rámci obmedzeného upgradu Skillov funkcie s jeho tvárou), alebo slepo uhádol inštrukcie metodického insourcingového dozoru.
Toľko k podmetu. Prísudok, príslovku a predmet sme tiež často a podrobne rozoberali..

Ešte raz k Paulovmu Matrixu:
Útek do reality(obrazu mozaiky príčinno-dôsledkových vzťahov) z dnešného sveta ilúzie je totiž príjemný a každému pri zachovaní, resp.obnovení objektívneho morálneho štandardu garantuje prakticky okamžité kontinuálne celoplošné zlepšovanie situácie osobnej a aj rodinnej, včítane svojho okolia.
Viď aktuálnu Goetheho citáciu dole na hlavnej stránke Zvedavec.org.

Aj Goethe, napriek tomu, že bol pomerne vysoko postavený slobodomurár, mal ako veľa iných v mnohom pravdu.
Tak u konkrétnych osôb, ako aj u ich diel(Matrix, Avatar, Biblia, Kapitál, Mein Kampf,..) treba rozlišovať, čo by mohlo tendenčne viac zodpovedať objektívnej realite a čo menej pri zachovaní po-ra-dia.

267563

24.4.2012 15:22

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 267563

Zdravím udo,

už si tu dlhšie ničím neprispel, skoro som sa zľakol, že si dlhšie (ako je obvykle) oslavoval Pesach a natieral si "vyvoleným" baránkovskú krv na veraje ich obydlí, aby ostali ušetrení... [smích]

Paul Craig R. je už pomerne "stará známa firma" zo syndikátu trúb novodobých fašistov, ktorí "hľadajú cestu", ako znova previesť ovečky cez Červené (krvavé) more do Zasľúbenej krajiny...
Samozrejme veľmi dobre tuší, že nemilosrdné OKO z pyramídy moci všetko vidí a stále mu pozerá na prsty, a tak aj vo veku 73 rokov je stále v HRE a hľadá pre OKO, čo najlepšie riešenia. Veď za to je vlastne platený, no nie ?
Paul Craig R. bol v r. 1981-82 jeden z významných spoluautorov tzv. reaganomiky, ktorá antijánošikovky bohatým (zlo-dejom) ešte pridala a chudobným ešte viac zobrala.
Charakter a informačné biopole sa za života človeka len veľmi ťažko prefázujú a Paul je toho pomerne vydareným príkladom ► parazitizmu na ovečkách, ich klamaní, smerovaní a riadení k určitému cieľu.

Čína sa dnes javí, ako úspešný fašistický variant, ktorý preukazuje pozoruhodnú stabilitu v podmienkach informačno- izolovanej a cenzúrovanej juhovýchodnej Ázie a dáva sa ovečkám za vzor "ekonomického" modelu (fujky fujky...škoda, že nemôžem nájsť spätne video, ktoré asi pred 3 rokmi zverejnili bojovníci za ľudské práva z Francúzska a ktoré ukazuje obrovskú devastáciu a vykorisťovanie bežných Číňanov, kedy by sa nemusel hanbiť, ani žiaden feudál - 16 hodinová práca, neľudské podmienky vo výrobných podnikoch, všade samozrejme komunistické heslá a krvavé symboly (pentagramová hviezda, kladivo, kosák...) s kapitalistickými heslami typu: "Uvedom si, že keď nebudeš dobre pracovať, tak na tvoje miesto čaká ďalšich 50 iných" )...
Preto má Čína u Palka Robertsovie zelenú. On už mnoho rokov kritizuje USA a Izra-hell, čiže je lepšie informovaný o cieľoch a zámeroch OKA ► Patrí k špičke verejne vystupujúcich predstaviteľov NSA (National Security Agency), čo je skrytá, lepšie informovaná a hierarchicky vyššia tajná služba, ako je prefláknutá CIA.

Ako vidím, tak novodobí "mágovia" majú zelenú aj na weboch, ktoré vlastne bojujú za oslobodenie ovečiek spod jarma Biblického konceptu. A v podstate si takmer vôbec neuvedomujú, že mu vlastne slúžia...
Skutočne sú dobrí a vzdelaní tí psycho(pati). Vedia, čo sa žiada a ako sa ovce naháňajú opätovne a znova do košiara. Niet divu, majú k dispozícii informácie, o ktorých bežný človek nemá šancu ani zakopnúť a opäť sa cyklicky dostáva bližšie a bližšie k svojmu apokalyptickému zombie osudu... [naštvaný]

267696

24.4.2012 17:19

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

dub 62.?.?.?

Reakce na 267696

pánové klid. stále platí moudro "člověk míní...".
on celý ten jejich projekt chytil tak silnou "backlash", jak s oblibou říkají, že z kroucení hlavou v úžasu juž nevyjdou[smích]

a robertsovo přání "odpojování" se začína plnit, nejen u američanů. ale na rozdíl od jeho kýženého přesměrování, jde o skutečné odpojování.

brod je teprv nadohled, netřeba zatim rozepínat ani pásek[smích]

267707

24.4.2012 18:26

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 267707

Zdravím dub,

isteže platí známe "Člověk míní... a ten Najvyšší..."

No ale ten dal takýmto vlastne Robertkovcom zelenú...Pokiaľ bežní ľudia nepochopia..., tak títo rôzne asi-milovaní paraziti dostávajú hierarchickú prednosť, pretože sú v avangarde pokroku a vývoja človeka (alias vyššej opice)!
"Nepotěšil jste mě(nepochopil si ma) ani já vás nepotěším (pretože si HO nepochopil, budeš musieť sa ďalej vyvíjať).

Cyklus, špirála vývoja, jednoducho pokračuje. Nepochopili ste prednosti socializmu - komunizmu (i keď marxisticky pokriveného), tak si to po špirále musíte znova zopakovať...

Ľudová múdrosť našich predkov hovorí: " Všetko zlé je na niečo dobré". To isté vlastne, len inými slovami hovoria mnohí ezoterickí mystici a ich kázatelia (Všetko je dobré...atď.).

V čom je potom vlastne problém ?

Že ľudia, napriek rôznym barličkám, ktoré im napomáhajú k pochodu, stále nepochopia, kde majú s nimi kráčať...
Iste to tu už nemusím rozvirovať, že cca 95 % ľudí sú ovce (dal som tu už odkaz na štúdie, ktoré to potvrdzujú), ovce sa vždy pod vplyvom Médei budú chovať štatisticky tak, ako si Médea praje (95 %-ná spojitosť s vývojom ľudského nevedomia, podvedomia...).

Aj keď strácajú fiktívne pozície tieto rôzné klony, nevidím v realite života, že by strácali absolútnu pôdu pod nohami. Stále ešte majú mnoho vecí v zálohe (pracuje s nimi nevedomo, polovedomo mnoho kooperantov na rôznych hierarchických úrovniach)...

A sila korupcie - peňazí, sexuálnych výstrelkov a deviácii, blahobytného života na úkor iných - to je stále silný argument, kde v príslušnom poradí pracujú tajné služby, na pokrivení charakteru aj do určitej miery dobrých ľudí.

Realita života je taká. Aká bude budúcnosť, si vo svojom nevedomí(polovedomí) ľudia volia vo vlastných hlavách...
Projekcia budúcnosti je len a len v mozgoch (reálnych spracovávateľských centrách informácii - zhora) ► komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí...

267717

24.4.2012 19:39

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 267717

Kysučan, mal si svoj štíl./tak sa neopič/
Na napodobnovanie Uda nemaš.
V diskusiach ta x raz porazil.
Píš to, čomu rozumieš.

267722

25.4.2012 21:25

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 267722

Re:anonym 95

Milej,zlatej

Človek sa vyvíja. Najprv sa učí sedieť, potom chodiť a hovoriť, potom začína spoznávať svet okolo seba a učí sa od svojich blízkych a okolia.Potom nastupujú učitelia a učí sa čítať a písať (skús si z tohto pohľadu po sebe prečítať svoj príspevok, ako pekne si to, vo svojom rodnom jazyku, gramaticky správne napísal... [smích] ).
Postupne spoznáva svet a učenie pokračuje. Niekto sa nedopracuje ani k riadnemu ukončeniu povinnej školskej dochádzky, a potom dosť často hrá úlohu poberateľa nejakých dávok. Tí usilovnejší pokračujú v raste ich vedomostí až do nejakého bodu, ktorý je pre nich strop a povedia si, že ďalej už nebudú pokračovať a vykonávajú nejaké povolanie, venujú sa svojim koníčkom, rodine,športu, čumia do telky a nadávajú, alebo chodia na pivo a nadávajú kolektívne na všetko možné, len nie na seba. Neprekročia prakticky nikdy pomyselnú ohradu určenú pre ovce.
Ale sú v spoločnosti ľudia, ktorí neustrnú a škrabú sa po pyramíde čoraz vyššie (mocenskej,kariérnej,vedomostnej...).
Pracujú na sebe. Preto sú mnohí v podstate už dedkovia, ako napr. Soros, Brzezinski, či pisateľ tohto článku Paul Craig Roberts tam kde sú a neustále pracujú na zverených úlohach z hierarchicky vyšších úrovni ich lóži,tajných služieb... Samozrejme, z tohto pohľadu musíme dať morálku a etiku ich správania bokom.
Akí ľudia teda môžu riadiť nejaký veľký podnik, tajnú službu alebo štát? Tí, čo neprekročia svoj tieň, alebo tí, čo dosiahli určité vzdelanie a chápu veci tak, aby svoje riadiace funkcie mohli vykonávať a obstáť pred majiteľmi týchto funkcií?
Veď si zober smoker, že kto riadi(l) štát na Slovensku - doc. Fico, doc.Gašparovič, prof. Radičová...
Aj cvičená figúrka v USA = Obama má ukončený Harvard.

Za udom sú desaťtisíce strán v mozgu "nascanovaných" kvalitných informácii + ďalšia externá pamäť. Mám sa od neho stále čo naučiť a diskusia s ním ma neustále obohacuje.Treba sa učiť od múdrejšich smoker a netreba to chápať, že sa jedná o nejaký diskusný boj. Z Tvojho príspevku som veľmi nezmúdrel a nič mi nepriniesol, ak chápeš.

Je aj také pekné slovenské príslovie:

"Desaťkrát meraj (čítaj) a raz strihaj (píš)."

267786

24.4.2012 20:30

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 267717

Ovce kooperujú len dovtedy, kým veci viac-menej fungujú, akonáhle sub-systémy zabezpečujúce Vami vymenované korupcie, tak ovečky začnú búriť proti pastierom, a tým pádom pastierom nechce sa stáť nikto (vysoko-rizikový biznis, mizerná odmena a možná smrť), tak majitelia stáda majú 2 možnosti:
-stanú sa aj pastiermi a budú tým pádom niesť svoju kožu na trh
-rezignujú

Podľa všetkého, čoraz viacerým dochádza, že sú otrokmi/ovcami (žiaľ niektorým to dôjde až na smrteľnej posteli, alebo nikdy), po rozsypaní sub-systémov korupcie a sub-systémov zabezpečujúce základné potreby, budú ľudia nútený sa o seba postarať a tým pádom, nielen nadkritické množstvo ale aj väčšina odmietne opratu "elít". Dôvodom bude to, že stratia dôveru nielen v pastieroch ale aj v majiteľoch.

267726

24.4.2012 18:45

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

ludy 78.?.?.?

Reakce na 267707

Nechcete mi pomoct s jednou osobou? Je napojena a tezce, pac je v krizi dusevni i zdravotni a je primo na systemu zavisla, ublizi ji nepomuzu pls. Potrebuje moji resp. vasi pomoc, me ma za blazna.

267719

24.4.2012 19:59

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

dub 62.?.?.?

Reakce na 267719

s tím vám nepomůže nikdo, ani o to nikoho nežádejte. ten člověk si musí pomoct sám, jako každý.
jediné, co pro něj můžete udělat, je předložit mu fakta/informace (to záleží na vašich úmyslech), případně ho hlídat a schovat všechny špagáty a břitvy apod., má-li podobná cukání, a zvolit si musí sám, a podle toho jednat.
jakmile budete tlačit na sílu, přes jeho vůli, a) nepomůžete mu, ba právě naopak; b) bude to mít pro vás následky, o které není co stát.

a pokud/dokud nepochopí, tak mu z venku nikdo nepomůže. jak jste řekl, je to jeho krize, a cestu ven musí najít sám. toto jsou projevy říkající mu, že má provést změnu.
a z vlastní praxe můžu s klidem říct, že člověk má jen dvě možnosti - buď mu to dojde, nebo skončí na cvokárně/na prkně. a tu volbu za něj nikdo udělat nemůže, ta je vnitřní.

takže jsem vás asi nepotěšil, ale určité zákonitosti zkrátka obejít nejdou.

267724

24.4.2012 23:36

RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 267719

Re:Ludy..
Skúste si možno s dotyčnou osobou pozrieť film "Nádherná zelená"(La belle verte). S niektorými vecami sa tam dá súhlasiť. Aj keď propagácia opustenia (v mnohom pozitívnych) výsledkov vývoja techniky, scéna na štadióne a možno pár ďalších trochu problematických podprahových obrazov má potenciál spôsobiť pri bežnej interpretácii isté komplikácie v podvedomí..

Sústreďte sa však skôr na pozitívnu stránku filmu, ktorou sú napr. tu v diskusii spomínané "prebudenia".
Na ten účel v skutočnosti slúžia tu opakovane debatované open source socio-kultúrne programy na postupnú korekciu stereotypov základných mechanizmov(algoritmov) podvedomia spracúvajúcich informácie a ich usporiadávanie do optimalizovateľných štruktúr. Jeden trojstranový modul tu bol na fóre minule v obehu. Bol aj jeden cca.20 stranový. Možno by mohli pomôcť. Napíšte mi na mail a prípadne prepošlem. Ide však o dlhodobé procesy a tak v zásade nečakajte okamžité "zázraky". Spomínané modely sú však vskutku pomerne funkčné.

Re:Anonym 267717..
Kysučan pomerne dobre analyzuje a skladá. Často najmä podrobnosti, na ktoré ja nemám toľko času.
"Iba ten, kto nič nekoná sa nikdy nemýli."
Pár zásadných vecí som sa od neho naučil.
Viac hláv=viac rozumu. Neide o boj proti sebe, ale skôr o vzájomnú dialektickú(v pôvodnom zmysle) korekciu.

Prečo urážate druhých Anonym 267717?
Skúste radšej dať niečo prínosné do diskusie.

267740

24.4.2012 0:53

studená válka č.II

disident 88.?.?.?

Po pádu globálního protihráče(SSSR)se USA začaly opájet vizí globální supervelmoci,která politicky a ekonomicky ovládá celý svět.Ale jak to v dějinách bývá zvykem,každá akce způsobí též reakci.Země,které nebyly ochotny přijmout diktát USA se začaly formovat,aby lépe vzdorovaly vměšování USA do svých vnitřních záležitostí(Šanghajská smlouva,BRICS).Bohužel některé malé země,které samy vzdorovaly nátlaku USA byly vojensky napadeny(Jugoslávie,Irák,Afganistan,Libye).I když od počátku 90.let bylo všude halasně rozhlašováno,že studená válka skončila,USA začaly po 11.září realizovat studenou válku č.II.Pojmy studené války č.I změnily své aktéry,t.zv."svobodný svět",který USA "bránily" před komunismem do kterého patřily též totalitní státy a krvavé diktatury je dnes nahrazen zeměmi,které odmítají diktát USA.Patří sem pestrá mozaika zemí od
Švýcarska,které je ukázkovou zemí přímé demokracie po severní Koreu,kde vládne autoritativní režim stalinského typu."Porobené národy"dnes reprezentují země,které jsou poslušny USA.Patří sem celá EU(proto se nikdy nestane globální velmocí),země NATO atd.
Je to celá plejáda zemí od demokratických zemí Skandinávie po středověký režim Saudské Arabie.Stupeň poslušnosti je v tomto společenství různý,od bezvýhradné jako na př.Česká republika po občas rebelující(Francie),Dvě z těchto zemí jsou dosud od USA okupovány jako relikt II.světové války(Německo,Japonsko)ať se to dějě v rámci NATO nebo americko-japonské bezpečnostní smlouvy.Reaganovský výraz "říše zla"dnes splňují USA.

267634

Příspěvků: 17

23.04. 11:34 ludy  Matrix
24.04. 00:32 hc  RE: Matrix
24.04. 13:54 ludy  RE: Matrix
24.04. 14:30 pepekpepek  RE: Matrix
24.04. 21:03 janko  RE: Matrix
25.04. 03:05  No baže ...
23.04. 11:50 udo1  Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 15:22 Kysučan  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 17:19 dub  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 18:26 Kysučan  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 19:39  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
25.04. 21:25 Kysučan  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 20:30 Oracle  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 18:45 ludy  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 19:59 dub  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 23:36 udo1  RE: Propagácia procesu optimalizácie fašizmu?
24.04. 00:53 disident  studená válka č.II

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 932