Diskuze k článku

Cesta k transformaci společnosti

Příspěvků 68

24.3.2012 4:33

Když už je to k pláči, tak alespoň trochu humoru z lidové slovesnosti!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Hymna ODS: Rudý včera, modrý dnes - já jsem zloděj z ODS! Táta komouš udavač - já na prachy vysavač! IQ tykve, bodrý smích - s tunelem mi Topol pích! Sem tam malá provize - to je moje TOP vize! Já se za to nestydím - brzy škvarky uvidím! Po nás nejspíš potopa - za to může Evropa! Na všechno mám recept jistý - jen nevolte komunisty! Modrá šance - ty ji máš (s důchodem se neshledáš)! My jsme středem vesmíru - rakve budou na míru! Program, vize, ideje - ODS je naděje! Nečas, Bendl, Bém - ještě něco rozkradem!


[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

265762

24.3.2012 4:48

Vít Procházka - hladovkou proti systému - hladovka proti sídlu vlády!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Vít Procházka odmítá živit tento systém, který charakterizuje jako „tunely, boudy, rozkrádání, zlodějiny". Od 19. 3. drží hladovku jako protest proti vládě. Vyžaduje demisi vlády a prezidenta České republiky. Sledujte www.ceskapozice.cz, kde naleznete další vyjádření protestu občanů.

http://www.youtube.com/watch?v=JikK3pd5bUg&fea...

265763

24.3.2012 7:50

A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

lesov 82.?.?.?

Nestačilo by, místo té spousty slov, opsat sem jen desatero? Myslím, že se nestane vůbec nic, i kdyby si to přečetla celá galaxie. Přece jsou na to nějaké zákony, které nás učí, že svět spěje k chaosu a věci, že se dřív nebo později pokazí. A to jsem až nechutně slušnej. [smích]

265764

24.3.2012 13:11

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Vodník 83.?.?.?

Reakce na 265764

Přesně taK! Pokud se nezmění lidé sami, je jakákoli změna systému k ničemu a degraduje do nějaké nechutnosti. Jak výtečně napsal někdo na OM, kdyby byli lidé slušní, tak by se dalo pěkně žít i v otrokářském systému.

265770

24.3.2012 13:37

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 265770

Stačí důkaz že žádný systém nikdy nefungoval bez utrpení a nespravedlnosti k poznání že chyba není v systému ale v lidech. Jo kdyby se lidé mohli změnit tak by se změnili už dávno. Aby se něco kloudného s tím stalo, musel by Bůh změnit naše firmware v mozku. [smích]

265771

24.3.2012 15:27

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265771

>Stačí důkaz že žádný systém nikdy nefungoval bez utrpení
>a nespravedlnosti k poznání že chyba není v systému ale v
>lidech.

Toto tvrzení, se může zpočátku jevit jako " logické ", a proto si myslím, že tato myšlenka je " obecně " ve společnosti " přijímána.

Proč si to myslím?

Ten " systém ", o kterém píšete, bez lidí( společenství ) by totiž nemohl existovat. Člověk a systém, od jejich samotného počátku jdou ruku v ruce s jeho vznikem a neodmyslitelně k sobě patří. Pokud je chyba v lidech, podle logiky věci je a musí být chyba i v " systému ". " Chybu v systému " o chybě( mimo jiného ) může hovořit zase a jen pouze člověk, protože člověk slovo chyba - omyl vymyslel ( velmi zjednodušeně napsáno ). To dá přeci rozum, viďte pane Antiseptiku.

To " utrpení " a " nespravedlivost " vycházejí především ze subjektivity člověka. I to má svou logiku od počátku prehistorie, historie po dnešek. Je dnes " všeobecně " přijímáno odbornou a vědeckou obcí fakt, že funkce " lidského mozku " známe z 10% a o zbylých 90% vlastně " nic " nevíme.

Je to samozřejmě všechno mnohem více složitější.[smích]

Jsem velmi zvědavá na tuto diskusi, protože myšlenky pana Zelenky, jsou, přinejmenším, velmi zajímavé.

Vše dobré, pane Antiseptiku.

Alena Vrbová

265773

24.3.2012 18:10

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 265773

Zbytečně to komplikujete Paní Aleno. V podstatě jde o jediné a je to dokonce i v přikázáních. Nezabiješ, nepokradeš a chovej se k jiným tak jak bys chtěl aby se oni chovali k tobě. Zbytek si někdo vymyslel aby to zkomplikoval. Přesto zabíjíme, pokrademe a chováme se k sobě jak bychom nechtěli aby se oni chovali k nám. Není divu že to nefunguje, jak by také mohlo? [chechtot]

265777

24.3.2012 19:01

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265777

>Zbytečně to komplikujete Paní Aleno. V podstatě jde o jediné
>a je to dokonce i v přikázáních. Nezabiješ, nepokradeš a
>chovej se k jiným tak jak bys chtěl aby se oni chovali k tobě.
>Zbytek si někdo vymyslel aby to zkomplikoval. Přesto
>zabíjíme, pokrademe a chováme se k sobě jak bychom nechtěli
>aby se oni chovali k nám. Není divu že to nefunguje, jak by
>také mohlo? [chechtot]


[smích]
To jste si to, pane Antiseptiku, na můj vkus, velmi hezky zjednodušil. Pravdou je, že k obrazu svému. Ano, ve své podstatě nejsme spolu ve při a myslím, že Vám, nyní, lépe rozumím.
Jen mi ve vaší větě nesedělo a nedával smysl to vaše větné spojení - " .....chyba není v systému, ale v lidech ( možná nepřesná citace ).

Jenom My (lidé), můžeme vytvářet a vytváříme různá " lidská společenství " tzv. " systémová společenství " . Jinými slovy; Je-li " chyba" v nás lidech, pak je " chyba " i v " systému ", to ovšem neznamená omluvu pro mé porušování těchto " chyb "

[smích]
Jinými slovy, zda-li je tzv " chyba " vytvořena člověkem, tedy námi lidmi, pak ji může a měl by " opravit, napravit " zase jen člověk, tedy my lidé. A spoléhání se na to, že někdo jiný, tu " chybu ", za nás opraví, je přesouvání své vlastní odpovědnosti na bedra( na úkor druhého).

Alena Vrbová

265778

25.3.2012 14:19

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 265778

Možná že si to zjednodušuji ale já mám jednoduchost rád. Mimoto když se řeší rovnice tak se také zjednodušuje aby bylo jádro problému vidět. Já vidím problém přesně tam kde Vy vidíte řešení a to je právě v lidech. Pochybuji totiž o schopnosti lidí tento problém řešit, neb jsou to právě oni kteří ten problém tvoří. Fakt že tím se dostávám do neřešitelné situace je mi znám. Nikdo jiný zde totiž není aby to řešil než lidé. Ovšem je to jako chtít po lišce aby bránila slepice proti liškám.
Nějak cítím nutnost věci zjednodušovat z principu, protože stejně silně cítím že komplikovanost má jenom jeden účel a tím je matení a zneužívání. Prostě já vidím jedinou cestu v nastavení společnosti na tak jednoduchých principech že se jinak vysvětlovat nedají než tak jak byli myšleny. Teoreticky maximum by bylo tak jednoduché a logické zákony že soudcem by mohl být i pitomec, neb věc by byla každému jasná. Zrovna tak i pachatel by nemohl svůj čin před sebou obhajovat, neb je to moc průhledný a sám by tomu nevěřil.
Máme totiž natolik zkomplikované zákony a pravidla že na to musíme mít experty aby nám kecali o čem to je. Pravda má být jasná a neprůstřelná, bez oxymóronů typu humanitární bombardování a půjčování peněz ke sníženi dluhů. Komplikovanost má jeden účel a tím je skrýt pravdu a tím umožnit podvod na slušnosti.
Tak to vidím já.

265818

26.3.2012 18:04

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265818

>Mimoto když se řeší rovnice tak se také zjednodušuje aby
>bylo jádro problému vidět.

Jistě. Naštěstí lidská bytost( my, lidé ) není( nejsme ) číslem či číselnou soustavou, která by se vsazovala a rozdělovala do polynomiálních a transcendentních rovnic. Připouštím, že je to, možná, jednodušší.

" Já vidím problém přesně tam kde Vy vidíte řešení a to je právě v lidech. "

Nyní si dovolím být, vůči Vám, velmi osobní. Předesílám, že to není " útok " vůči Vám, nicméně se Vám to tak může jevit.

Já nevidím problém v lidech. V této chvíli ten problém, o kterém sám píšete, vidím u Vás.

" Pochybuji totiž o schopnosti lidí tento problém řešit, neb jsou to právě oni kteří ten problém tvoří. "

Pane Antiseptiku, Vy nejste člověk? Víte, osobně nemám v lásce to dělení na " já " versus " oni ", nebo to " všeobecně oblíbené " " my " versus " oni ". Problém s tím však u Vás nemám. Myslím, že Vám rozumím, co jste tím chtěl říci.
Proč Vám to píšu. Víte, když sama začnu pochybovat o schopnosti lidí, velmi dobře si uvědomuji, že vlastně pochybuji především sama o sobě, jestli jsem schopna vůbec takový problém řešit já, nikoliv ti druzí. Znáte to moudré úsloví; " Je to ale fuška měnit sám sebe a tím pádem i celý svět. [smích])

" Ovšem je to jako chtít po lišce aby bránila slepice proti liškám. "

Nemám potřebu to chtít po lišce, nevím, zda by mi to bylo k něčemu dobré. Tu potřebu, mám-li ji, žádám především od sebe samé, protože mi to je a může být k něčemu dobré.

" Prostě já vidím jedinou cestu v nastavení společnosti na tak jednoduchých principech že se jinak vysvětlovat nedají než tak jak byli myšleny. Teoreticky maximum by bylo tak jednoduché a logické zákony že soudcem by mohl být i pitomec, neb věc by byla každému jasná. "

Rozumím Vám. Já si naopak myslím, že tak jednoduché to asi není. Vezměte si, jak dlouho tu už máme " boží přikázání " . Kdyby to bylo tak jednoduché, jak sám tvrdíte, již dávno by tu byl tzv. " ráj na zemi. " Víte, ono mít se " dobře na zemi " znamená především celoživotní dřinu. Celoživotní dřinu vyžadovanou především od sebe samého, a nejen požadovanou pouze od " některých ". Každý máme tu potřebu se mít relativně " dobře " a navíc, neděláme to přeci jen pro sebe, děláme to především pro své děti, v našich dětech je přece naše budoucnost.

" Pravda má být jasná a neprůstřelná, bez oxymóronů typu humanitární bombardování a půjčování peněz ke sníženi dluhů. Komplikovanost má jeden účel a tím je skrýt pravdu a tím umožnit podvod na slušnosti."

Mám dojem, že nikdo z nás( lidí ) nedržíme patent na " pravdu ". Vlastně ani pořádně nevím co to ta " pravda " je. Znáte to jistě sám _ " Co pro Tebe je pravda, pro mne to může znamenat lež. "

Ovšem naprosto s Vámi...Automaticky kráceno

265909

27.3.2012 9:23

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 265909

Paní Aleno, dekuji za inspiraci, Vy tak trochu podle mne potlačujete statistiku, nestejnost lidí, a jejich možnosti blbnout prakticky ve všem. Dedukuju to z Vaší poznámky nejprve o analytických rovnících k panu Antiseptikovi, také o "lišce co mela bránit slepici proti liškám". Nejde poprít, že človek je svým zpusobem vuči jiným subjektum predátor, co klidne "sežere cibuli", která by normálne mohla rust.

Prikláním se k podání názoru o potrebe lepší čitelnosti a jednoduchosti pravdy, namísto tvorby hory nereálných a spíše mlžících pravidel. Je treba jenom odlišovat prípady, kde nejde být všechno úplne jednoduché, jako treba "konstrukce PC", i když i podobné veci mají značné rezervy. Nepredpokládám také, že melo jít o patent na pravdu, jako spíše o pripomínku, že pravda dnes bývá nečitelná dosti umele. Pravdu nejde relativizovat, nebo komplikovat donekonečna, protože by se tím ztratila, a pozbyla na smyslu.
Máme treba problém v tom, že dnešní soudce není ve skutečnosti soudce. Nemuže totiž rozhodovat plne subjektivne na základe svých zkušeností a dostupných informací. Je tak trochu nesvobodný, protože je omezován zákony a spíše vykonává funkci kvalifikovaného úredníka s pouze formální pozicí soudce. Ani učitel ve jménu falešného humanizmu nemuže nadelit jediný fyzický trest, nejlépe virtuální, který se ošulí. Vazby mezi fungujícími a čitelnými zákony/principy a lidmi jsou také dosti zpretrhané. Nemá kdo/co prečíst/určit, co společnosti prospívá, a co škodí, treba že je to kolikrát dobre videt. To je príznak prílišné dezorganizace společnosti.

Také je otázka, zda umí/potrebuje každý človek sám sobe neco verit, nebo zda ne/existuje u všech nejaké to svedomí. Nejde proto ani ríct, zda je človek lepší, nebo i horší, než "soustava rovnic". Jsou mezi náma proste porád nejaké tvory, které koušou, když nemají nejaký náhubek. Temto nepomuže nic, než to, aby bylo videt, že koušou, a ten náhubek potrebují.

Napsat, "deláme to pro svý deti" muže být nekdy výmluva, zvlášte, když jim má být umožneno být dospelýma. Také to nejde napsat tak jednoduše, čím se skoro dostávám ke sporu se svýma predpokladama [smích] ...je asi treba konat na míste, a když to jde.
Výsledkem je zatím, jak lidi sežrali kuponku a posunuli detem, jak píše níže baki.

265962

28.3.2012 17:24

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265962

Zdravím, pane 5Pé,

Vy tak trochu podle mne
>potlačujete statistiku, nestejnost lidí, a jejich možnosti
>blbnout prakticky ve všem. Dedukuju to.......

[smích]) Ta poznámka o algebraických a nealgebraických rovnicích směřovala a navazovala na - k příměru ( v souvislosti s textem, pana Antiseptika, cituji; " Mimoto když se řeší rovnice tak se také zjednodušuje aby bylo jádro problému vidět" - ohledně " obecného " zjednodušování si lidského jednání ) a svým poukázáním na své zmíněné složitosti v lidském jednání, na tu, vaši, zmíněnou nestejnost lidí, kterou je nereálné, dle mého, poměřovat matematicky. Pokusím se opřít svou myšlenku o důvody, které mě k tomuto přesvědčení vedou. S čísly je to poměrně, relativně jednoduché. Vezmu si k tomu jednoduchý početní příklad
2 + 2 = ? Zkuste tento příklad obrazně vsadit do jakékoli doby ( v představivosti se meze nekladou ) a s největší pravděpodobností dostanete vždy stejný výsledek. A nyní si můžete zkusit dosadit místo čísel lidská jednání a též vsadit do jakékoliv doby a s největší pravděpodobností se nedoberete ke stejnému výsledku.
>
>Prikláním se k podání názoru o potrebe lepší čitelnosti a
>jednoduchosti pravdy, namísto tvorby hory nereálných a spíše
>mlžících pravidel.


Tady je otázkou, která konkrétní pravidla v souvislosti k čemu máte na mysli?


Je treba jenom odlišovat prípady, kde
>nejde být všechno úplne jednoduché, jako treba "konstrukce
>PC", i když i podobné veci mají značné rezervy.
>Nepredpokládám také, že melo jít o patent na pravdu, jako
>

Mám osobně dojem, že je spíše dobré a potřeba nehledat to co nás rozděluje, ale spíše hledat to, co nás spojuje a mohlo spojovat.

>
>Také je otázka, zda umí/potrebuje každý človek sám sobe
>neco verit, nebo zda ne/existuje u všech nejaké to svedomí.
>Nejde proto ani ríct, zda je človek lepší, nebo i horší,
>než "soustava rovnic". Jsou mezi náma proste porád nejaké
>tvory, které koušou, když nemají nejaký náhubek. Temto
>nepomuže nic, než to, aby bylo videt, že koušou, a ten
>náhubek potrebují.

>
>Napsat, "deláme to pro svý deti" muže být nekdy výmluva,
>zvlášte, když jim má být umožneno být dospelýma. Také to
>nejde napsat tak jednoduše, čím se skoro dostávám ke sporu
>se svýma predpokladama [smích] ...je asi treba konat na míste, a
>když to jde.

Nepíši a nehledám výmluvy, píši a myslím to zcela vážně. Sama v sobě to takto mám " nastavené " a " zakódované ". V čem například spočívá vaše budoucnost?

>Výsledkem je zatím, jak lidi sežrali kuponku a posunuli detem,
>jak píše níže baki.

To není výsledek, to jsou, bohužel, smutné a hořké důsledky kuponové privatizace.

A.V.
[smích]

266028

27.3.2012 14:09

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 265909

Abych to upřesnil tak za prvé se mezi lidi počítám, termín lidi zahrnuje samozřejmě i mne.
Desatero jsme ovšem nikdy nedodržovali, proto nám stačit nemohlo. Mimo to jsou v něm podle mne zcela umělé a nepodstatné věci, přidané právě proto abychom jej nedodržovali.
Pravda je jen jedna, patent na ní nemá nikdo, i když si to někteří myslí, třeba nejvyšší soud. Pokud je něco pravda jenom pro mne a nikoliv už pro Vás není to pravda ale názor.
I když jsou věci složité tak se dají vyjádřit jejich principy jednoduše.
Pokud není princip a zákon lidského soužití, a to nejen mezilidsky ale i v souladu z přírodou, vyjádřen natolik jednoduše že je každému pochopitelný a jeho překročení každému jasné a viditelné nebudou se zákony dodržovat, budou se zpochybňovat a obcházet. A budeme tam kde jsme, v pr.eli zcela zákonitě.

265977

27.3.2012 16:25

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265977

Zdravím, pane Antiseptiku,

ráda Vás tu opět čtu.

[smích]

>Abych to upřesnil tak za prvé se mezi lidi počítám, termín
>lidi zahrnuje samozřejmě i mne.

Nepochybně máte pravdu.

>Desatero jsme ovšem nikdy nedodržovali, proto nám stačit
>nemohlo.

Přiznávám, že v těchto " obecných jednostranných soudech " -( názorech, výrocích, tvrzeních) jsem osobně velmi opatrná - nemám je ráda a " boží přikázání " držím, osobně, v hluboké vážnosti. Nicméně respektuji váš názor a také si myslím, že chápu jak to myslíte. Ano, obecně vzato si myslím, že můžete mít, svým způsobem, částečně pravdu. Už i v evangeliu sv. Matouše se píše o údajném rozhovoru mezi Ježíšem, farizeici a saduceici, když se ptali mistra, které kázání je největším a nejdůležitějším v zákoně. Ježíš jim odpovídá, že nejdůležitějším je milovat svého( to slovo " svého " tam je podstatné) pánaboha z celého svého srdce, z celé své duše a z celé své mysli. A druhé stejně tak důležité a prvnímu podobné je, že milovat budeš bližního svého jako sebe samého. A právě na těchto dvou při - kázání(ch) údajně celý zákon leží - i proroci.

Mimo to jsou v něm podle mne zcela umělé a
>nepodstatné věci, přidané právě proto abychom jej
>nedodržovali.

Podle mne to není pouze o dodržování, důležité je tam to poselství o jeho naplňování a naplnění.

>Pravda je jen jedna, patent na ní nemá nikdo, i když si to
>někteří myslí, třeba nejvyšší soud. Pokud je něco pravda
>jenom pro mne a nikoliv už pro Vás není to pravda ale názor.
>
Co je podle Vás ta jedna pravda a k čemu nám je dobrá?

>I když jsou věci složité tak se dají vyjádřit jejich
>principy jednoduše.

To bezesporu ano.

>Pokud není princip a zákon lidského soužití, a to nejen
>mezilidsky ale i v souladu z přírodou, vyjádřen natolik
>jednoduše že je každému pochopitelný a jeho překročení
>každému jasné a viditelné nebudou se zákony dodržovat,
>budou se zpochybňovat a obcházet. A budeme tam kde jsme, v
>pr.eli zcela zákonitě.

Já si to dovolím vidět krapet jinak. Jsem osobně přesvědčena, že principy lidského soužití ve vztahu k druhému i v souladu s přírodou, nejen že nejde vyjádřit natolik jednoduše a jasně, aby byl každému pochopitelný proto, že se nejen každým okamžikem všichni měníme( byť vědomě či nevědomě), také proto, že se i s každým okamžikem mění čas a místo ( velmi zjednodušeně napsáno ). A další věcí je také fakt, že uzákonit takové věci je směr k totalitě a nesvobodě, mimo jiného. Krom toho " zákony " sami o sobě nic neřeší a nevyřeší, spíše se tím " vše " paradoxně, zhorší.
Na rozdíl od Vás si myslím, že každý z nás " ví " co je - má(mělo) být správné a co nesprávné. Vždyť se to " všichni " celý život učíme, proto máme tu možnost se svobodně rozhodovat. Za to ...Automaticky kráceno

265981

27.3.2012 16:26

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265977

>Pokud není princip a zákon lidského soužití, a to nejen
>mezilidsky ale i v souladu z přírodou, vyjádřen natolik
>jednoduše že je každému pochopitelný a jeho překročení
>každému jasné a viditelné nebudou se zákony dodržovat,
>budou se zpochybňovat a obcházet. A budeme tam kde jsme, v
>pr.eli zcela zákonitě.

Já si to dovolím vidět krapet jinak. Jsem osobně přesvědčena, že principy lidského soužití ve vztahu k druhému i v souladu s přírodou, nejen že nejde vyjádřit natolik jednoduše a jasně, aby byl každému pochopitelný proto, že se nejen každým okamžikem všichni měníme( byť vědomě či nevědomě), také proto, že se i s každým okamžikem mění čas a místo ( velmi zjednodušeně napsáno ). A další věcí je také fakt, že uzákonit takové věci je směr k totalitě a nesvobodě, mimo jiného. Krom toho " zákony " sami o sobě nic neřeší a nevyřeší, spíše se tím " vše " paradoxně, zhorší.
Na rozdíl od Vás si myslím, že každý z nás " ví " co je - má(mělo) být správné a co nesprávné. Vždyť se to " všichni " celý život učíme, proto máme tu možnost se svobodně rozhodovat. Za to " všechno " co už " víme " vděčíme především našim předkům a nejenom jim.

Alena Vrbová
[smích]

265982

27.3.2012 21:52

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 265982

V tom případě je vše marná snaha. Pokud se neustále mění jak prostředí tak zákony a s tím i lidé, nelze se dobrat ničeho nikdy. Cedníkem vodu nenaberete i kdyby se jeden na hlavu stavěl. Pokud neplatí nic do kamene vytesaného, čili permanentně a za všech okolností, pak neplatí zhola nic. A zbývá než pozdechnout "marnost nad marnost, vše jest marnost."

266000

28.3.2012 6:55

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 266000

Když si to myslíte. Já si to nemyslím.

266017

28.3.2012 15:04

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 266017

Souhlasím že máme rozdílné názory, pouze čas ukáže zda se mýlíme oba nebo jenom jeden. [smích] Hezký den přeji.

266025

27.3.2012 9:53

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 265818

můžete, jednoduše, prozradit, k čemu jinému by mělo sloužit "Desatero", než k duševní korupci a konzervaci dobrovolného otroctví?
pokud chcete něco naprovat tím, čím to bylo dokurveno, no tak to potom "hodně štěstí"

265968

27.3.2012 21:09

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

ppppp 178.?.?.?

Reakce na 265968

Z mého pohledu je Desatero konzervativní, pripomíná návod na použití. Za málo domyšlené považuji napríklad vztah k prírode, životnímu prostredí, a principy jako "hlavou zeď neprerazíš" nebo "proti tanku nemá smysl se stavet holýma rukama". V nekterých situacích proste nejde nabídnout chléb proti kamenu, nebo lásku nepríteli. Už jen z toho duvodu, že "kamenovaná" společnost žádný porádný chléb neupeče, princip braný premírou je logicky nebo statisticky chybný.

265997

28.3.2012 6:42

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265997

>Z mého pohledu je Desatero konzervativní, pripomíná návod na
>použití.

Ta " etika božích přikázání " je pouze označením postavené na jakési skutečnosti pro celkovou představu správného chovaní. Sama o sobe není ničím skutečným. Například ve smyslu - " Etika sama o sobě nic neříká, říkají jen lidé. "
Jinými slovy; " Spolu s morálkou (etikou ) vstupuje do života potřeba svobody a potřeba morálky( etiky ) vstupuje do života spolu se svobodou. S tím související pro lidské soužití potřeba výslovných pravidel zakládaná na naší představivosti( představách). Například si umět dokázat představit i jinou možnost, jednat tak, než bylo zvykem.


Hezký čas. Alena Vrbová

266016

28.3.2012 9:57

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 266016

Řekové vládli v Egyptě za posledního království a prezentovali se jako osvoboditelé od Peršanů (Babylon). Velmi investovali do obnovy egyptských klášterů a mimo jiné vytvořili katalogy všech možných starých textů, aby mohli vtělit místní náboženství do své vládní politiky. "Destatero" je výcuc ze svitků, z nichž sestavili jakýsi katalog otázek a odpovědí při procesu posledního soudu. Nešlo o "zákazy", ale o záporné odpovědi při nepříjemném dotazování na cestě do říše mrtvých. Ta forma "Desatera" nebyla určitě určena ani pro řeckou aristokracii a ani pro tradiční obyvatele Egypta. Daleko pravděpodobnější se zdá aplikace na nomádské pouštní kmeny, které bylo potřeba usadit a zcivilizovat je do egyptské podoby s přihlédnutím k afroasijské tradici a posunout je z doby kamenné. Jako seznam zákazů to má víceméně omezující charakter, tedy to bylo nutné doplnit ještě nějakou výchovně naučnou beletrií a zázračnými příběhy, se kterými by bylo možné se nějak identifikovat.
Myslím, že bychom již měli mít ambice odpovídající dnešnímu stupni poznání. Ale kdo ví, třeba nás čeká nějaké "nové kolo". [mrknutí jedním okem]

266018

24.3.2012 19:28

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

baki 90.?.?.?

Reakce na 265773

Souhlasím s tím, že tento stav skutečně zavinili lidé. Systém, kterým se řídíme je systém lidský, nikoli matematický. Systém u nás byl nastaven chybně již v době "privatizačních kuponů" a naší tak zvané privatizace. Vznikl systém, který je v rozporu se zdravým rozumem. Na příklad:
I když získáte určitý počet kuponů, pak vám to není nic platné. Zvolí se představenstvo, které si odhlasuje milionové platy, a vy dostanete nějakých 20.- či 30.- Kč ročně. Všechny ostatní peníze shrábnou členové představenstva. A to je vše v souladu s našimi zákony.
Při určování počtu procent pro jednotlivé subjekty je možno provádět různé nezákonné úpravy a podvody. Vy do toho nevidíte, systém vytvořený určitými lidmi to neumožňuje.
A tak se budovala v naší republice třída "kmotrů", která existuje dodnes, naši čelní politici dělají jako že o ničem nevědí a "jsou překvapeni", když špička ledovce vyplave napovrch.
A to je všechno dílem systému, který budovali dnešní politici prezidentem počínaje.
Proto lidi a systém nelze oddělovat. Zvláště, když současní voliči stále volí tyto lidi a strany. A nelze je rozumovými prostředky jakkoli přesvědčit. Ba naopak vznikají písničky, které naopak tyto strany kryjící takovéto "kmotry" podporují.

265780

26.3.2012 3:50

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 265780

Tady nikdo nic nebudoval. Ty figurky jsou jen užiteční idioti těch, kdo zde mají záměr na totální likvidaci pro vytvoření prostoru svých vlastních zájmů. "Kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu". Proto je tento prostor neustále pod něčí kuratelou. Styl Yankees a nacistů s násilnou likvidací domorodců, ten by v tomto prostoru vyvolával nežádoucí pudy sebezáchovy u příštích cílů jinde v Evropě. Tak byl zvolen humánnější styl obecné sebedestrukce, za použití těch nejnižších vlastnických pudů, mediální dezinformace, rozpadu práva a diktátu moci, k vyvolání občanských rozbrojů všech typů. Když přes veškerou snahu nevyšel tento scénář před více jak 20 lety, má tentokrát, kdy pamětníci si už nic nepamatují, jejich následníci jsou ujařmeni mafiány a jejich vnuci si nemají co pamatovat, má ten starý scénář mnohem lepší vyhlídky na naplnění.

A nejspíš jim to vyjde jak chtějí, ale ona ta pořekadla, ta jsou výrazem zkušeností generací profiltrovanou jejich moudrostí a těm jejich závěrům se nelze vyhnout, jak vidíme dnes po staletích u těch Yankees, kdy stojí nad propastí vlastní sebedestrukce poté, kdy zdecimovali tamní přirozenou civilizaci a to "nečiň jinému...", to se jim jako bumerang vrací jinou formou, před níž nemají jinou obranu, než se zavřít do vlastní klece.

Inu ono to "kdo jinému jámu....". To Desatero je návodem na soužití lidí v podmínkách mimo Ráj, do kterého se již nikdy nenavrátí. Navrátit proto Desateru jeho status neporušitelnosti bude nezbytné i když obtížné, ale jen tak si lze vybudovat i zde na Zemi cosi Ráji velmi podobného. Jinak čeká lidstvo jen ten prach z něhož vyšlo. K IV. SV s kameny a klacky, jako následné po té III. SV s neznámými zbraněmi, jak se po té II. SV vyjádřil A. Einstein, k té už nebude kdo by ji vedl.

265860

26.3.2012 18:23

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

baki 90.?.?.?

Reakce na 265860

Ve své podstatě je na to možno mít i jiný názor. Ovšem, - to co tu je, bylo vybudováno. Za první republiky Francouzi, za války Němci, za druhé republiky sověti, no a nyní EU. Nikdo nepopírá, že to je tak. Pro EU je velmi přijatelné, že budeme v pozici jakési jejich kolonie. K tomu opatření EU také směrovalo a směruje.
Ovšem zatím jsou v výhodě tací, kteří desatero nectí. A zatím není nijak patrno, že je to pro ně nevýhodné. Zato je velmi nevýhodné pro ty, kteří desatero ctí. Tito jsou jednoduše okrádáni a není vůbec jisté, zda zloději skončí "v pekle" (toto zařízení Starý, ani Nový zákon Písma svatého nezná).
A tak nezbývá, než tolerovat hypotézu Einsteina o třetí světové válce.

265911

27.3.2012 21:55

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

fohat 88.?.?.?

Reakce na 265771

smula je v tom,že šálivá hra teoretických znalostí bývá ukončena cancourem před a za jménem slovutné bytosti,zvané člověk...Byli dva mladí,kultivovaní,krásní,vzdělaní...kteří se mnou hovořili na hřebenovce čarokrásné tehdy liduprázdné hraniční stezce...jejich cesta byla ALE lemována odhozenými použitými dámskými vložkami...překonal jsem se pohmatem jsem zjistil,že jsou OD NÍ,oné blazeované krásky..Takže tisíce drobných zhovadilostí nevědomých lidiček potápí tento TITANIC třetí dimenze a jedině pojmenování vlastních vnitřních běsu v sobě a následná změna takového jedince provede revoluční proměnu společnosti.Jsou tu dvě možnosti DOBROVOLNÁ KAZEN,čili DEMOKRACIE,jak sdělil autor citátu Jan Masaryk,nebo hitlerovská diktatura...říká si o to nejmenovaná kráska se svými DNY, i spousta těch ze suterenu společnosti....

266001

24.3.2012 22:25

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 265770

Kde udělali soudruzi v "DNA civilizace" chybičku (při transkripci, translaci či právním aplikaci?)

265790

25.3.2012 3:57

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

karel4u 201.?.?.?

Reakce na 265790

chyba byla v tom, ze neustanovili nezavisle soudnictvi a filosofii spravedlnosti ktera by byla zalozena na demokratickych principech.
v zaklade zanechali mezilidske vztahy ktere byly v minulem systemu. vsimete si, ze stale se o vlade hovori jako o vrchnosti, tedy obyvatele si ani neumi predstavit jakousi spravedlnost ktera by kontrolovala na zaklade nezavisle schopnosti soudit komu padne tomu padne.

265800

25.3.2012 11:35

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 265790

Chyba (avšak záměrná) vznikla při 40-ti letém šlechtění a výchově (či vymývání mozku) na Sinajské poušti. [cool]

265812

26.3.2012 4:25

RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 265812

Vzal si tuze tuhé sousto. Ani on sám, ač vzdělán na tu dobu vrcholně, neporozuměl tomu co v té bedně uchovává a ještě o tom měl něco naučit pastevce koz. Dokurvil i to jednoduché Desatero tím, že je hodlal vztáhnout jen na ty své, ale jen co ho vytáhl na světlo boží, tak to "nezabiješ" poplil povražděním tisíců za to zlaté tele.

A tak dodnes se v tom co jim po něm v té Arše zůstalo, frvňají nevěda o čem to je a dodnes jsou paf z toho, jak se jim to o čem se jim zdá být trochu jasno, vzápětí zvrtne v to, co ani v náznaku nečekali.

Jo ono postavit ty pyramidy v Gíze tak jak jsou, to chce o hodně většího fištróna než se komu zdá. A poznat o čem to vlastně celé je, to už je docela pořádný šok, k němuž ještě nedorazili ani ti kdo už mohli. Ony ale ty boží mlýny...

265861

24.3.2012 17:24

Normálnost nenormálního

te 89.?.?.?

Nejvíc mě na tom všem trápí to, že lidé tento stav (
silná korupce) už berou jako normální až nezbytný.

Zajímavá cesta ke změně politiky je na http://jakynarodtakovavlada.angelfire.com , ale asi není pro každého.

265775

24.3.2012 19:18

RE: Normálnost nenormálního

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265775

>Nejvíc mě na tom všem trápí to, že lidé tento stav (
>silná korupce) už berou jako normální až nezbytný.

Proč to trápí Vás? Mělo by to trápit ty, kteří tento stav už berou jako " normální " a " nezbytný " . Pokud je tento stav netrápí, nemělo by to trápit Vás, ale je.

Děkuji Vám, za vámi vložený odkaz - ano, vidím to velmi podobně.

Alena Vrbová

265779

24.3.2012 20:58

RE: Normálnost nenormálního

micha 92.?.?.?

Reakce na 265779

Ano,trápí mě lidé,ale to je za 100,ale také mě trápí člověk a to je za 1. [smích]

265782

26.3.2012 18:17

RE: Normálnost nenormálního

Alena Vrbová 90.?.?.?

Reakce na 265782

Ano, člověk se, bohužel, trápí a může se také jevit, že (u)trápený člověk může mít, bohužel, i sto jedna takových " dalmatinských trápení "


Alena Vrbová [smích]

265910

24.3.2012 21:59

A co tohle?

ludy 78.?.?.?

http://handyscript.wz.cz/files/protokoly-sionskych-mudrcu.html

Tady mate cestu tech nasich mocipanu. Ja vim je to dlouhy ale kdo necte nic nevi.

265788

25.3.2012 1:21

RE: A co tohle?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 265788

Myslíte ten učebnicový příklad antisemitismu? Jako legrace fajn [oči v sloup]

265796

25.3.2012 12:07

RE: A co tohle?

Mnichov47 183.?.?.?

Reakce na 265796

V protokolech je popsan sionismus, chovani a cile zidovskych sionistu, jak v drivejsich, tak v dnesnich dobach.

Me skutky sionistickych gangsteru tedy zrovna jako legrace nepripadaji.

265813

27.3.2012 9:44

RE: A co tohle?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 265813

židi, sionisti, gangsteři a kdoví co ještě, to jsou různé věci, které se vám zdrcly dohromady na základě fikce, což má sice svojí logiku, ta ale stojí na židokřesťanské duševní nedostatečnosti...

265967

25.3.2012 23:23

RE: A co tohle?

Robert2 89.?.?.?

Reakce na 265796

Jen pro přesnost: Sionismus je politická orientace, nikoli etnická příslušnost. Antisionismus tedy nemůže být rasismus. Je to naopak totéž, co antikomunismus, nebo třeba antiliberalismus, atd.

(To, že je předpokladem sionismu rasová příslušnost /být Žid/ je irelevantní - k tomu, abyste se stal sionistou se musíte vědomě rozhodnout. Na rozdíl od etnického původu, který si nemůžete vybrat. Nežid pouze nemá ani tuto možnost, přiklonit se k sionismu. Což paradoxně znamená, že naopak sionismus je rasistický politický postoj - může ho zaujmout pouze Žid.)

265846

25.3.2012 0:06

volit nově vzniklé strany-sázka do loterie

disident 88.?.?.?

autor článku vkládá velkou naději v nové strany a hnutí,které by
mohly snadněji transformovat společnost než strany stávající.Nebez-
pečí je v tom,že průměrný volič není schopen rozeznat,jestli nově
vzniklá strana není filiálkou některé strany parlamentní.Ukázalo
se to jak u SZ nebo VV.Na Západě jsou všechny strany Zelených le-
vicové,jen Česká republika má svoji pravicovou Stranu zelených.
Věci Veřejné byly vytvořeny jeko filálka ODS ještě před volbami,
aby se doplnil propad stále více neoblíbenější ODS.Je proto obava,
že tento úspěšný postup by mohl být použit i pro příští volby.

265794

25.3.2012 3:15

Hledání rovnováhy

Sendman 89.?.?.?

Na téma transformace společnosti bylo již jistě popsáno mnoho papíru. Vezmeme -li, pro objektivní posouzení, k ruce empirickou zkušenost, nelze popřít, že tento proces byl vždy zaměřen k pozvednutí vymezené skupiny obyvatelstva, která ruku v ruce s evolučními pravidly předčila mocenský potenciál vůdčí skupiny předcházející. Upevňování moci pak následně vždy vedlo k odstředivým procesům a dalšímu posunu na nekonečné smyčce. Pokud tedy nazrál čas k takovému posuvu, je třeba se ptát, kdo má být povznesen.
Věříte Aristotelovi? Aristoteles nás učí, že demokracie, jako vláda všeho lidu, je formou velmi nezdravou. A považujeme -li, tak řečenou, Athénskou demokracii za následováníhodný model, pak je vždy nutné si uvědomit, že plodnou formou vlády zde byla politeia, demokracie plnohodnotných občanů. Schopných, zdatných, zodpovědných a silných. Početně převazující zbytek obyvatelstva, otroky počínaje, ženami a neschopnými konče se na vůli lidu a tvorbě moci principielně nepodílel. Z dnešního pohledu příšerné, že? Nicméně, fungovalo to. Ústava vymezila vyvážený systém se skvělou rotaci funkcí, který vedl k příslovečnému rozkvětu. Toť možná maximum demokracie.
Chceme světlé zítřky? Pak v rodinách, kde jinde, vychovejme takové nástupce, kteří budou schopni naplánovat a realizovat geniální rovnováhu ve společnosti, která si zaslouží respekt a důvěru následování. Učme své děti úctě k člověku, poučme je o nepřekonatelném zákonu korupce mocí a směrujme jejich emoce k ochraně slabších. Pak možná, až jim bude odevzdána moc, nepřijde zklamaní. Nyní však, se stávajícími personálními zdroji, budeme zklamaní zřejmě vždy. Ať přijde, kdo přijde. Nejsme připraveni!
Architekti koncentrovaného světa nejsou a nebudou překvapeni vývojem občanské nespokojenosti projevené v ulicích či na internetu. Lze ji totiž spolehlivě předvídat jako pohyb jakéhokoliv stáda. Prosím, bez urážky! Nespokojenost zaměřená proti politikům je navíc ne nepodobná hledání pramenu vody na povrchu pouště. Tito lidé jsou přec jen mluvčími ekonomických vztahů. Jen velmi málo nátlakových akcí v historii, které měly svůj původ v hledání rovnováhy, bylo úspěšných. A byly to právě jen takové, které směřovaly přímo k pilíři tuto moc podpírajícímu. Ke spotřebě.
Pročež vizionáři, myslete! Berte v úvahu všechny aspekty. Lidé hledají možnost důvěry a třeba právě VY je nezklamete.

265798

25.3.2012 5:50

Pan Zelenka

Okultista kuchar Jurajda 82.?.?.?

Je genialne vsestranny,ma zaber za sociology,politiky,ekonomy a zejmena psychiatry.Tuny expertnich resersi treba profesora Kellera mohou jit tim padem na skladku....

265803

25.3.2012 6:15

Srazka bohatych s chudymi ,ne na poli statu,ale na poli celosvetovem

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

IMMINENT TELEVISTED EVENT: MASS ARREST OF 10,000 GLOBAL CABAL-MEMBERS - 2012
Konec Sametove revoluce ukazal ze vcerejska komunisty prevlecene za obchodniky,prvni den si tedy podali ruce po desetileti s nepratelskym zapadem,totalita proti demokracii dostla jiny nater na oblbnuti lidi.Mnozi pres vecer zmenili sva sousdruzska jmen a stali se z nich bohem vybrani, jejich preciny v havu komunismu zmizely zaroven z jejich ,kdysi pouzitelnym jmenem pred erou komunismu.
Takze, je zde mnoho duvodu dat na svetovou revoluci plno jinych jmen aplno jinych zameru,ovsem,vse,ucel sveti prostredky a tisickrate opakovana lez se stane pravdou.Jak si svet predstavuje novy poradek ze strany elity s novym poradke v nastoleni odporu.
Imminent Televised Event: Mass Arrests of 10.000 Global Cabal Members - 2012
These many men and women, how ever, have served for the perpetuation of your enslavement and all have actively taken part in serious crimes against the people
Certain big media groups have agreed to cover these events and assist in the disclosure timeline. These arrests will be televised and fully shared with you for it is owed to the people of the world that they witness the very moments and actions taken that will mean your release from the control of these many people whom have for so long worked to serve the

control and exploitation of humanity.

Tak ,tedy muzem cist a chapat,ze proces s elitou ma byt v ramci spravedlnosti soudu lidu prenasen do celeho sveta,coz se mi zda utopii,jak za svuj zivot znam lidi,tak tomuhle neverim,ze by se lide,dali natolik dohromady,aby potrestali elitu sveta, asi 60 nejbohatsich lidi sveta vlastnici vice jak 65% veskereho bohatstvi,kdyz jejich chuda oposice neni schopna se osvobodit od uplatku v dobe voleb,kdy ma moznost zmenit vladu,jez jim neslouzi,masy lidi voli zlocince jenom na zaklade slibu,ktere politici nikdy nesplni.Americka hlucna kampan v TV a jinych medii udela z volice dokonaly nastroj k politicke sebevrazde za "kousek chleba" a nebo slibu lepsiho platu.
Nakonec,slib i od techto "revolucionaru" sveta: True freedom is to be returned to you soon.
Doufam,ze se toho doziji i kdyz jsem v tomto pripade skepticky, opravdicka svoboda se mi vrati,neuveritelna vec v tomto tak zkorumplovanym svete.
http://www.fourwinds10.net/siterun_data/government/new_world_order/news.php?q=1331915019
http://www.youtube.com/watch?v=6eKhTUU35X4&feature=youtu.be
Nedokazem vyhodit jedineho ministra a tady chteji vyhazet ze svych mist zakorenenou elitu sveta,kdyz,my Cesi,jsme nepohnuli ani s komunisty, takze, mozna prijde nejaky chytrak s celosvetovym heslem: Nejsme, jako oni!
Neni soudu,neni revoluce bez krve,pokud je bez krve,jako ta Sametova,tak to neni revoluce.

265804

25.3.2012 7:00

Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky si ten marast po právu zaslouží

MoUdrostrak 90.?.?.?

Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky si ten marast po právu zaslouží, protože volí naservírované soupopýry, svlečené Holky Veřejné, hláškujícího a tenysujýcýho Prof. Býg Tunýla - a kašlou na realitu.

Realita "bolí", soupopýry, vysvlečené Holki Veřejné a mýčki pana Professora - ALE obecenstvo BAVÝ.

Vložený obrázek
Je to přirozenost člověka a světa, že když nemá skutečně vážný problém, řeší triviality a upadá do depresí. Člověk (a lidstvo) řešící/čelící skutečnému problému se chová naopak naprosto jinak.

Vložený obrázek

Proto MUSÍ periodicky přicházet resetující války, aby se Věci Veřejné opět dostaly (z virtuality) do reality...

Ti, jenž nesmíme autocensurně jmenovat,

Vložený obrázek

naopak opakovaným a nekonečným rozdmýcháváním válek pro vlastní zisk, vlastně přinášejí lidstvu pomocnou (neviditelnou) ruku.

Jen zlých 99% není dostatečně "vděčných", aby si to uvědomilo... Dokonce nadávají na "zlí hochy z volfstrýtu" - co si to (vůbec) dovolujou?!

265806

25.3.2012 18:40

RE: Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky si ten marast po právu zaslouží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 265806

Ikdyby 99% nikoho nevolilo, tak jsou tam ty samé kreatůry. Jsme jen kolonií řízenou ze západu. Směju se všem co chtějí nějakou revoluci a změnu od lidí.[smích])
Je jen jediná možná revoluce ,že se systém složí a to sám od sebe. Snižování porodnosti je docela dobrý začátek a válka? Na co , aby bylo hůř a porodnost ještě nižší?. Dnes jsou možné jen lokální válečky, ta resetující válka byla dříve možná , ale ne dnes , protože celková palebná síla by nás mohla vystřelit všechny až do samého kosmu i s koulema, střevama a mozkama-jedno jestli chytrýma nebo blbýma.

265833

25.3.2012 9:30

riešenie je - ako vždy - jednoduché

anonym 87.?.?.?

Svet ovládajú psychopatickí paraziti. Parazit sa dá zničiť len tak, že sa mu zoberie možnosť parazitovať. Preto treba nejakým spôsobom presadiť hornú hranicu spoločensky akceptovaného osobného majetku napr. na 500 tis. Eur. Zároveň uzákoniť minimálnu mzdu na hranici 1000 Eur. Toto všetko naraz v celej EU, inak to nemá význam. O tých číslach som ochotný ešte diskutovať. Ale hlavnou zásadou je, aby sa spoločnosť nachádzala v takom stave, že jeden človek si nemôže kúpiť druhého. To je to, čo psychopatických parazitov ťahá dopredu - kupovať si ľudí a ich duše. Žiadny vedecko-technický rozvoj, žiadne kvalitnejšie výrobky pre uľahčenie života ľudí...
Pokiaľ si neuvedomíme, že sme si rovní, tak budeme naďalej smerovať do s.....k.
Treba si položiť otázku: koľko % občanov by súhlasilo s hornou hranicou osobného majetku? Tuším by to mohlo byť aj 80%.
Myslím, že tých 500.000 Eur majetku je dostatočným motívom pre slušných ľudí.
Ak chceme, aby spoločnosť ťahali dopredu slušní ľudia, tak treba vytvoriť prostredie, ktoré im vyhovuje.
A na kritiku tejto mojej teórie z dôvodu akejsi imaginárnej "straty motivácie" u podnikateľov odpovedám:
Slušný podnikateľ, ako napríklad Tomáš Baťa, motiváciu nestratí. On bude svoju firmu rozširovať a zlepšovať život aj svojim zamestnancom. Prípadne zníži ceny svojich výrobkov, čím sa zvýši ich dostupnosť pre širšie masy. Alebo sa začne okrem práce viac venovať svojej rodine a trochu uvoľní pozície na trhu a tým umožní ďalším podnikateľom, aby si zarobili toľko ako on... Slušní ľudia si vždy nájdu dôvod, ciele a motívy, ako žiť slušný život. Je ich medzi nami väčšina, tak nenechajme vládnuť parazitickú menšinu.

265808

27.3.2012 5:09

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

alfons 81.?.?.?

Reakce na 265808

Tak tohle je perfektní, ano to by mohlo opravdu fungovat. Konečně by se dostali do čela lidé kterým je o podstatu věci, a ne o zisk. Také by bylo výrazně obtížnější korumpovat politiky, takže by i ta demokracie hned lépe fungovala.

265951

27.3.2012 8:41

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 265951

nefunkční sen...
cena majetku? nic takového není známo, dokud se to neprodá...
podstata věci? vždyť lidem jde především o majetky, proto hrabou...
limitované vlastnictví? to je i tak, proč myslíte, že existuje "právní osoba"... většina toho, co lidi produkují, polykají předvším společnosti, ostatně i stát se chová jako kapitálová společnost...

pokud má někdo představu, že současná "civilizace" je nějak "reformovatelná", tak žije ve snách, a kdo nezreformuje sám seme, skončí ve vleku "civilizace" přesně tam, kam to spěje, a kde to skončí...
to jest v ... [mrknutí jedním okem]

265958

27.3.2012 10:07

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 265951

Moc děravé. Ke korupci se dají používat veřejné peníze, a jiné veřejné hodnoty.
A co čirá moc? Peníze jsou jen její, byť důležitý, podstavec.
Takže shrnuto, navrhované omezení by jen omezilo možnost vzniku konkurenční mafie, a případné "chudáky", co by se pak museli spokojit jen s jednou levnější "škodovkou".
Zrovna jsem někde četl, že Kalousek nic nevlastní a bydlí v hotelu. Fakt. (Kdybych našel odkaz tak ho sem dodám)

265969

27.3.2012 10:39

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 265951

Slíbený odkaz.

265972

28.3.2012 13:23

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 265972

Z toho dokazu: Muž, který prý Kalouska zná z dob, kdy chodil ještě do školy, si myslí, že za rozvodem bude něco jiného. „A nenapadlo vás, že to může být jen naoko. Že majetek nechal dětem a ženě a kdyby byl nějaký průšvih ve vládě, že mu nemají co vzít. Vždyť tuhle zemi přivedl on a ti jeho kamarádíčkové cugrunt. A bojí se, co kdyby byl nějaký převrat .... Před časem Miroslav Kalousek koupil v této lokalitě pozemky a i ty nechal podle výpisu z katastru nemovitostí napsat na syna i na dceru. Majetku se tedy zbavil. Co ho k tomu vedlo, není jasné. Kalousek je tajemný, jak hrad v Karpatech. Vypadá to, že prostřednictvím tajné služby bude smetena pravice i u nás, jako na Slovensku. Kdo a pro koho?

266023

27.3.2012 9:32

RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 265808

Súhlasím, len dosiahnutie zisku je mizerná motivácia, stavia podnikateľa do pozície otrokára, zlodeja a vykorisťovateľa. Bez zisku by to samozrejme nešlo, lebo je to životná miazga podnikania, ale k tomu aby podnikanie bolo dlhodobo úspešné, musí mať aj vyšší cieľ aby to nadchlo ľudí napr. Apple má za cieľ "pozdvihnutie životnej úrovne ľudstva pomocou technológie".

265965

25.3.2012 9:54

tisice let práce a vy to chcete zničit???

Six 87.?.?.?

Na výrobě ovcí se pracuje, a to velmi tvrdě, již několik tisíc let. Hlavní práci odvedla vytvořená náboženství a tuto štafetu jako poslední převzal materialismus. To co se nyní děje je jen výsledkem a zakončením lidské pasivity. To že lidé ,zdá se, nejsou schopni používat svůj rozum a radějí věří předkládaným nesmyslům, to bylo a je konečným cílem ve tvarování biorobota.
Zkuste pro představu toho kde lidi jsou, jim jen tak nadhodit že:
- schválená historie je zcela vymyšlená a to i včetně důvodů pro poslední válku v Libii. Vaše historie byla záměrně zničena.... kolik lidí chápe DŮVODY?
- schválená pavěda je již cca 100let na slepé koleji, ale to neznamená že VĚDA neexistuje. Jen je trošku o něčem jiném.
- školství má účel vychovat opakující papoušky...hlavně nemyslet.
- zdravotnictví to je parodie samo o sobě, lékaři jsou hodnoceni dle nemocnosti, jaký asi mají zájem vás vyléčit?
- polit. strany - učelem je vytvořit iluzi pro lidi že se něco řeší pro jejich dobro, opak je pravdou. Jed se dává po kapkách.
- každý přijatý zákon má omezující a vysávací funkci
- mainstream - lži nebo překroucené pravdy k nepoznání
- systematické otravování lidí fluorem, jodem, E-čky, smogem, očkováním, GMO , elektrosmog atd.
- skutečná funkce peněz
- atd.

Obvyklou reakcí bude že jste blázen, konspirační teoretik, socka, komouš....a očekávejte, že se tyto ovečky proti vám postaví jak zeď. Sen to každého vládce ve středověku, aby jeho otroci jeho vykořistování ještě s radostí bránili. Štěstí, že se dnes neupaluje.

Téměř vše co vás obklopuje je pečlivá iluze.

Takže úkolem není nic menšího, než zlomit programování lidí, které se táhne tisíce let do historie a je již zakomponováno do DNA. A to v několika málo letech.

Pokud se nezmění myšlení lidí, nic se nezmění. A to se změní až dotyční budou chtít.

Myslím, že modlení za pomoc z VENKU má své opodstatnění.

Six

265810

26.3.2012 22:05

RE: tisice let práce a vy to chcete zničit???

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 265810

To "Pokud se nezmění myšlení lidí, nic se nezmění. A to se změní až dotyční budou chtít." je jistě pravda. Ale má-li se něco změnit, musí být JEŠTĚ PŘED TOU ZMĚNOU známo CO, KDE, KDY, KDO A JAK se má změnit. No a to právě známo není... Nejsou lidi... [překvapení]

265932

25.3.2012 12:20

Jak to s nama vypada a k cemu jsou takove rady jako v clanku Cesta k transformaci

Anonym 89.?.?.?

Čtěte krutou pravdu, nestačíte se divit.


Lars Johan Ekström
Víte, že žijete v zemi, která byla skupinou amerických investorů vybrána jako
experiment, kam až jsou Češi ochotni klesnout bez odporu a až čemu jsou ochotni se podvolit? Tento experiment byl sjednán s Václavem Klausem hned po revoluci, proto tak vystřelil raketově nahoru v jeho kariéře. Zaplatili mu dokonce i psychology a poradce a to vše proto, aby vytvořil co nejefektněji tu nejmocnější konzervativní stranu typu fašistky Tacherové a uchopil moc v zemi a začal zavádět to, co se nepodařilo v Británii. Češi byli vybráni z důvodu nízké schopnosti fyzického odporu, což bylo pro americké investory, kteří si tento pokus objednali, rozhodující. Bylo nutné vybrat národ, který nebude příliš agresivní v poslední fázi experimentu při očekávaných sociálních nepokojích. Češi byli vybráni také proto, že jejich vlastnost zaprodat za vlastní loajalitu svého bližního, je nebývale silná. Najde se u každé národnosti, ale Češi jsou individualisté s nízkou soudržností. Navíc po nadvládě silně autoritativního socialistického státu měli američtí investoři do tohoto experimentu
jistotu, že se národ ani po 10 letech neoklepe a nezačne svorně novou "revoluci". Mezitím se totiž vytvořily sociálně vyhraněné skupiny, které jsou ochotny "střílet do vlastních řad" a rovněž se využilo setrvačnosti Čechů v boji proti komunismu, který bylo odhadováno vydrží 15 - 20 let. Zatím se české stádo chová dokonce nad očekávání zadavatelů tohoto pokusu. V Česku je vláda připravena zajít až na hranici, kterou si ani židoameričtí finančníci nedokázali představit. De facto očekávali, že se experiment nedožije ani dnešních podmínek. Postoj Čechů ale prokázal, že jsou ochotni se podvolit systematické propagandě a ještě daleko hrubší selekci společnosti a jsou schopni se přizpůsobit i sociálně nemyslitelným podmínkám. Například jsou ochotni se sestěhovat s příbuznými a vlastní byt pronajímat. Nebo jíst méně
množstevně i kvalitativně...
Tento byznys byl uzavřen v roce 1995 mezi židovskými finančníky v USA a Václavem Klausem, který byl v té době na návštěvě v USA. Pokud budou odtajněny důkazy, bude Klaus v Česku pravděpodobně souzen za vlastizradu. Klaus má po skončení prezidentského období zajištěn majetek a sídlo na neznámém místě v USA.

265814

25.3.2012 13:16

Podhodená kosť

ppppp 95.?.?.?

V podstate súhlasím s príspevkom Sendmana, iba hádam pripomeniem jednu vec. Mám dojem, že stále po určitom období niekto niečo vymyslí a podhodí plebsu kosť, nech ju ohlodáva, prípadne sa o ňu ruve. Verejnosť nevie, že je to iba kosť, na ktorej sú iba zvyšky mäsa, ktoré objedol niekto druhý. Vegetariáni si môžu hoci predstaviť kokos, z ktorého zostane iba šupka [smích]
V poslednej dobe sa takou kosťou, placebom, zázračnou tabletkou, náplasťou na poranenia stáva "priama demokracia".
Ako bolo pripomenuté, už pri šírení klasickej "importovanej" demokracie boli odrezané pojmy ako "zodpovednosť", "schopnosť", aby nebolo treba rozlišovať medzi plnohodnotnými a neplnohosnotnými ľuďmi, a aby teda tí neplnohodnotní mohli pomocou oblbovacej kampane poslúžiť iným neplnohodnotným.
Priamu demokraciu považujem za dodatočný diletantský mechanizmus, ktorý ešte viac prevalcováva už beztak krívajúce školstvo a tradičné mechanizmy fungovania spoločnosti až po hospodárstvo. Počas štúdií a po určitej praxi je dosť času a priestoru na profilovanie človeka, a netreba potom do parlamentu dosadzovať ľudí z ulice, ktorí sa korektnej súťaži so známymi pravidlami vyhýbajú.
Priama demokracia nerieši problém "výroby" nekrytých peňazí, ani neprimerané nároky na všetky možné zdroje. Je to skôr návrat k provotnopospolnému levelu, kde opäť prevažuje ulica, a kde sa iba mení názov a pozícia inštitúcie, ktorá dodáva zaručene správne informácie na vyhodnotenie. Aj Rómovia majú svojho priamodemokratického vajdu, spýtajme sa, ako im to funguje.

Nemá ani zmysel sa naháňať za jednou sliepkou, čo vyzobla dážďovku, ale treba sa sústrediť na to, čo ide vyzobnúť, a ako profitovať na mieste. Zatiaľ tomu bráni relatívne dostupná ropa, a závislosti obchodníkov na lacných ziskoch, čím vlastne postupujeme proti sebe a strácame životaschopnosť. V podstate sa tým viac pasujeme do úlohy neplnohodnotných ľudí sami. Aby mohol byť udržaný podobný štýl, tak sa podporujú rôzne závislosti na "technologickom alkohole", teda vysokou spotrebou vecí na pár použití, nezmyselne širokým výberom predmetov na rôznodobé použitie. Samoúčelné hračky s 1000 tlačítkami dodávajúce falošný pocit komfortu a životnej úrovne. Nie nadarmo si Moudrostrak pestuje rozprávku o Lídlujících Marenkách. Keby tie Marenky a pravicující Pepíci neboli po celej Európe, tak by ťažko niekto kreslil, kadiaľ utekajú peniaze a profit z hospodárstva. Sme hlavne otrokmi našich vlastných závislostí, a vie sa o tom, priemerne málo sa snažíme o budúcnosť.

265816

25.3.2012 13:26

cesta

proud 90.?.?.?

tohle ma neco do sebe,urcite hodne myslenek je dobre pouzitelnejch............proud

265817

25.3.2012 15:23

Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

Honza999 90.?.?.?

Což tak udělat parlamentní volby DVOUKOLOVÉ????

V prvním kole tím pádem nikdo nebude muset mít žádné obavy, že by jeho hlas mohl nějak propadnout ve prospěch strany kterou nenávidí, protože první kolo by pouze tvořilo řebříček, kde (dejmetomu) 6 pozic by bylo postupových. Žádný hlas z prvního kola by nemohl připadnout jiné straně z důvodu nespnění limitu 5%. V druhém kole pak by volič nemusel mít strach z toho dát hlas malé straně, protože by mohl oprávněně předpokládat, že i ostatní voliči malých stran raději než dinosaura zvolí jinou (byť ne "jejich"[mrknutí jedním okem] malou stranu. Hlas malých stran, které by se dostaly do druhého kola by pak byl mnohem více slyšet - dinosauři by s ním museli mnohem více počítat a brát požadavky voličů na vědomí.

265823

25.3.2012 19:17

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 265823

Taky by možná nebylo od věci, kdyby voliči měli možnost udělovat "negativní hlasy", které by partaj byla povinna brát v potaz. Třeba.

265837

25.3.2012 20:23

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

djb 90.?.?.?

Reakce na 265837

O tom jsem také svého času přemýšlel a nemyslím - jen by potřeba někomu škodit odvrátila Vaší pozornost od výběru správné volby.

Podle mě by mělo nastoupit podobné, ale jiné opatření.

Měl by existovat volební lístek "žádná strana mě neoslovila" - takové hlasy by se finančně ani jinak nezapočítávaly nikomu a v případě nadpolovičních hlasů by volby musely být opakovány.

To je podle mě logické a navíc narovnání demokracie - my máme právo volit, ale nemáme právo nevolit, to je přeci blbost.

Také je to jasně formulovatelný požadavek, který lze prosazovat petičně a jinak. Narozdíl od nejasného "jděte volit" nebo "nejděte volit" - to první vede k rozptýlení hlasů, protože jděte volit znamená muset volit a to druhé velkou podporu nikdy nezíská.

ps.: všimla jste si, že politici před volbami přesvědčují ať jdeme k volbám ? oni ví proč...

265838

25.3.2012 21:06

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 265838

Tak já mám naopak pocit, že politici dělají všechno, aby uvažujícímu člověku vnutili představu, že nevolit vůbec je jediná možná alternativa, jak se nad sebou nepoblít. A jedou v tom všichni spolu hezky svorně. Projekt VV byl IMHO vytvořen právě proto, aby ovečkám byl doručen tento jednoznačný vzkaz.

265841

25.3.2012 21:16

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

Honza999 90.?.?.?

Reakce na 265838

Nechápu proč do toho motáte nějakou potřebu škodit...

V prvním kole by volič dal hlas straně jeho srdci nejbližší. Pokud by postoupila, mohl by jí dát hlas v druhém kole bez obav, protože postup mezi (dejmetomu) 6 "finalistů" by již zaručoval účast v parlamentu.

Krom toho není žádná strana stoprocentně splňující VŠECHNY představy těch, co ji volí (mimo jejích zakladatelů, pochopitelně). Volič volí stranu jemu nejbližší i když proti NĚKTERÝM bodům jejího programu může mít nějaké výhrady, které jsou ovšem menší než jeho výhrady vůči JINÝM stranám. Volič jedné strany může přitom být ochoten připustit i volbu jiné strany, byť s o něco málo většími výhradami. V současném systému se musí rozhodnout pro jednu a riskovat, že jeho hlas si rozdělí dinosauři včetně dinosaurů jím VYLOŽENĚ nenáviděných - proto raději dá hlas dinosaurovi pro něj ÚNOSNĚJŠÍMU, nebo k volbám nejde vůbec.

Pokud jeho strana nepostoupí do finále, má šanci mezi finalisty nalézt jinou stranu, kterou je ochoten akceptovat, opět s jistotou, že jeho hlas (či jeho část) nedostane dinosaurus jím nesnášený.. A nebo se prostě druhého kola zúčastnit NEMUSÍ!

265842

27.3.2012 22:42

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

čěf 94.?.?.?

Reakce na 265838

Ano, prázdný volební lístek by byl významným vylepšením volebního zákona. Je to takový lakmusový papírek, indikující, že režim opravdu chce vládnout v zájmu většiny občanů a proto tuto zpětnou vazbu přímo vyžaduje.
Není to nic nového, v první poválečných volbách v roce 1946 byl zaveden a, jaký to paradox! Přestože volby nebyly striktně vzato demokratické, zúčastnit se mohly jen čtyři úředně připuštěné strany, většině voličů se v nich našla, prázdných lístků bylo odevzdáno ani ne jedno procento.
Všechnu další vlády až po tu dnešní už se prázdných lístků bály a bojí. Měli bychom si je vymoci.

266003

27.3.2012 21:59

RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...

čěf 94.?.?.?

Reakce na 265823

Zbytečně složité. Především je třeba tu pěti- a vůbec jakkoli-procentní uzavírací klauzuli (kterou zavedly po prvních popřevratových volbách vítězné strany, aby tak zabouchly dveře před budoucími konkurenty) zrušit, a jakékoli podobné volební inženýrství zakázat. Slušné volby mají být všeobecné, tajné a rovné (=každý hlas má stejnou váhu). Není správné, když hlas jednoho voliče má váhu 0,00 (díky klausuli), druhého 1,00 a třetího 1,42 (díky dHondtovu kritériu nebo podobnému kurvítku), přičemž ještě váhu svého hlasu se volič dozví až následně. Není spravedlivé, aby jedna, silnější, strana potřebovala na jeden mandát 40 tisíc a druhá 110 tisíc hlasů (to jsou skutečné případy). Ale když tato praxe lidem, voličům, občanům nevadí…

Bohužel každí vítězové si tvoří volební zákon ke svým potřebám. Za komunistů byly „volby“ rovné, ale nebyly tajné. Teď za kapitalistů (nebo co to je) jsou tajné (máme plenty), ale nejsou rovné.

266002

25.3.2012 19:13

Hezké a stále aktuální

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

http://www.ulozto.cz/xgzwuGc/jiste-pane-premiere-v...

265836

26.3.2012 5:25

Dnesni bohaci,maji tak upevnene posice,ze je ani feudalove neprekonali

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Ukazka "americke demokracie' ,kterou chteji svetu davat za priklad a tim ,chteji i tuto "demokracii" vyvazet jinam,ovsem pomoci rizenych bomb a bezpilotnich letadel rizenych ze zeme svobody.Jaka je struktura,teto americke demokracie?
The power cabal ruining this country represents the wealthiest most powerful individuals and families on this earth. Their plans are being implemented by members of Congress, the state legislatures and all 50 state governors.
John Kennedy was assassinated because he was going to do away with the Federal Reserve (Central Bank) via Executive Order 11110
Takze po precteni si clovek klade otazku,co vlastne z te demokracie zustalo, ve zkutecnosti vubec nic ,jako nic nezustalo z dokumentu o nezavislosti a jinde ve svete Magna Carta, chranici vdovy a sirotku pred vydridustvim,ze strany vydriduchu nejnavidenejsi dokument dnesni doby.
It alleges, "Congress cut a deal with the international banker (specifically Rothschilds of London) to incur a DEBT to said bankers," but where is the proof beyond mere "say-so" of the author? It asserts: "The Act of 1871 formed a corporation called THE UNITED STATES. The corporation, OWNED by foreign interests, moved in and shoved the original Constitution into a dustbin." "Congress formed a corporation known as THE UNITED STATES." I attach the complete 1871 act itself. Does this act show what is alleged above?
This quest for a one world government started a long, long time ago. You can go to my Reading Room and see the thousands of pages I scanned. Hundreds of pages from the Congressional Record where members of Congress back in the 1950s, '60s and through the '80s were warning of a one world government
The War on Poverty
In 1964 President Lyndon Johnson declared the war on poverty.
The War on Drugs
President Richard Nixon declared the war on drugs in 1971 to support the Comprehensive Drug Abuse Prevention and Control Act of 1970. With this war came the creation of the Drug Enforcement Administration
Vložený obrázek
Prakticky mnohym Americanum zustaly oci pro plac,jak se u nas rikalo,zaplacou nad vydelkem nekolika desetileti.Pani Sommers varovala uz v dobe ukonceni druhe svetove valky pred Americkym kongresem o nebezpeci Spojenych Narodu k ceste za Jednou Svetovou Vladou a jinymi slovy oznacila "Cabal" za puvodce teto cesty ke skaze Ameriky.
Amerika ma bezpocet milionaru, pocet bilionaru a dokonce ,dnes i Trilionari, zatimco valkama chudne obcan platici dane ,tak bohati jsou jeste bohatsimi z valek.
THE UNITED STATES." I attach the complete 1871 act itself. Does this act show what is alleged above?
This quest for a one world government started a long, long time ago. You can go to my Reading Room and see the thousands of pages I scanned. Hundreds of pages from the Congressional Record where members of Congress back in the 1950s, '60s and through the '80s were warning of a one world government
The attribution of weapons of mass destruction (WMDs) to Saddam Hussein permitted President George Bus...Automaticky kráceno

265863

26.3.2012 11:08

Pane Zelenko, vy jste politický kreacionista a popírač evoluce

osa x 193.?.?.?

tím se stáváte prvkem množiny různonáboženských kazatelů, přičemž vaším náboženstvím je " proces nastartování transformace a proces demokratizace společnosti" . S žárem v oku voláte po "poslední šanci k všeobecné dohodě na formě demokratizačního procesu a vytvoření občanské společnosti" - pardon, ale působí to na mne jako jakýsi husitsko-adamitský manifest. A to zejména skrz vaši doktrínu: "Stanovení konkrétních ekonomických a hospodářských nástrojů a opatření by bylo přenecháno na všech úrovních nově zvoleným zastupitelům a do funkce jmenovaným odborníkům. " Asi jste si nevšimnul, že česká společnost je formálně demokratická poměrně hluboce, nicméně musel byste vyměnit příslušníky této společnosti za nějaké méně líné, aby byla společnost nejen demokratická formálně ale i právně a fakticky. Současný stav je výsledek evoluce společnosti, nikoliv Opus Dei. Vaše formulace " by bylo přenecháno" mne naplňuje klidem, který pramení z vaší nevědomosti o podstatě věci samé. Výsledky svobodných a demokratických voleb vám jsou cizí - fakticky je neuznáváte s jakousi výmluvou , že voliči nevěděli. Tím se dostáváte na úroveň Knoflíkových válek - kdybych to býval byl věděl, tak jsem tam nechodil.

265883

26.3.2012 13:34

Transparentnost

bb 85.?.?.?

Transparentnost. Pri dnesnej IT technologii by nemal byt problem vyrobit TIENOVY E-Goverment, tak aby sa ktokolvek kto ma zaujem mohol dozvediet, vyjadrit sa, hlasovat - o tom Co sa prave na urovni vlady deje. Ake zakony sa prejednavaju, ake zakazky sa posudzuju atd. Otazka je len Ci to niekoho zaujima a Kto by to zaplatil? Mozno vo verzii LITE by to ani nebolo drahe.

265895

Příspěvků: 68

24.03. 04:33  Když už je to k pláči, tak alespoň trochu humoru z lidové slovesnosti!
24.03. 04:48  Vít Procházka - hladovkou proti systému - hladovka proti sídlu vlády!
24.03. 07:50 lesov  A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 13:11 Vodník  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 13:37 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 15:27 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 18:10 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 19:01 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
25.03. 14:19 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
26.03. 18:04 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 09:23 ppppp  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
28.03. 17:24 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 14:09 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 16:25 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 16:26 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 21:52 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
28.03. 06:55  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
28.03. 15:04 Antiseptik  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 09:53  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 21:09 ppppp  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
28.03. 06:42 Alena Vrbová  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
28.03. 09:57  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 19:28 baki  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
26.03. 03:50  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
26.03. 18:23 baki  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
27.03. 21:55 fohat  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 22:25  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
25.03. 03:57 karel4u  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
25.03. 11:35  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
26.03. 04:25  RE: A kdo nebo co donutí ty lidi ke změně chování?
24.03. 17:24 te  Normálnost nenormálního
24.03. 19:18 Alena Vrbová  RE: Normálnost nenormálního
24.03. 20:58 micha  RE: Normálnost nenormálního
26.03. 18:17 Alena Vrbová  RE: Normálnost nenormálního
24.03. 21:59 ludy  A co tohle?
25.03. 01:21  RE: A co tohle?
25.03. 12:07 Mnichov47  RE: A co tohle?
27.03. 09:44  RE: A co tohle?
25.03. 23:23 Robert2  RE: A co tohle?
25.03. 00:06 disident  volit nově vzniklé strany-sázka do loterie
25.03. 03:15 Sendman  Hledání rovnováhy
25.03. 05:50 Okultista kuchar Jurajda  Pan Zelenka
25.03. 06:15 Robert Nohejl  Srazka bohatych s chudymi ,ne na poli statu,ale na poli celosvetovem
25.03. 07:00 MoUdrostrak  Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky si ten marast po právu zaslouží
25.03. 18:40  RE: Pravicující pivní Pepíci i lídlující Mařenky si ten marast po právu zaslouží
25.03. 09:30 anonym  riešenie je - ako vždy - jednoduché
27.03. 05:09 alfons  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
27.03. 08:41  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
27.03. 10:07  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
27.03. 10:39  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
28.03. 13:23  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
27.03. 09:32 Oracle  RE: riešenie je - ako vždy - jednoduché
25.03. 09:54 Six  tisice let práce a vy to chcete zničit???
26.03. 22:05  RE: tisice let práce a vy to chcete zničit???
25.03. 12:20 Anonym  Jak to s nama vypada a k cemu jsou takove rady jako v clanku Cesta k transformaci
25.03. 13:16 ppppp  Podhodená kosť
25.03. 13:26 proud  cesta
25.03. 15:23 Honza999  Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
25.03. 19:17 baba_Blažková  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
25.03. 20:23 djb  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
25.03. 21:06 baba_Blažková  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
25.03. 21:16 Honza999  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
27.03. 22:42 čěf  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
27.03. 21:59 čěf  RE: Ohledně voleb mne napadá jedna věc...
25.03. 19:13 baba_Blažková  Hezké a stále aktuální
26.03. 05:25 Robert Nohejl  Dnesni bohaci,maji tak upevnene posice,ze je ani feudalove neprekonali
26.03. 11:08 osa x  Pane Zelenko, vy jste politický kreacionista a popírač evoluce
26.03. 13:34 bb  Transparentnost

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,12 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,63 Kč
Kanadský dolar
17,38 Kč
Australský dolar
16,31 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,27 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 539,87 Kč
1 unce stříbra
569,60 Kč
Bitcoin
1 053 675,06 Kč

Poslední aktualizace: 13.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 598