Diskuze k článku

Embargo vůči Íránu jako jedinečná příležitost

Příspěvků 39

27.1.2012 3:17

Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Íránský parlament schválil zákon, že v neděli dojde k úplnému zastavení dodávek ropy do Evropy / jižní státy Řecko, Itálie,Španělsko odebírají z Iránu cca 15% své spotřeby/ - dlouho před tím, než nastoupí účinky embarga EU. Proamerická Evropa má problém dříve, než ho čekala.Dodávky ropy budou v plném rozsahu přesměrovány na asijské odběratele,především Čínu.Ropa z Iránu se přestane obchodovat v USD a bude se účtovat a platit v měnách odběratelů!
Takže dotaz zní,co se vlastně embargem dosáhne?
EU se chová jako flagelanti, kteří jdou a v náboženském vytržení sami sebe bičují!
Možná jako občané EU potřebujeme ekonomicky pořádně zbičovat, abychom se probudili a konečně odstranili současnou radu EU a parlament EU, který státům v EU nepomáhá, ale naopak škodí!
EU přeci byla ustavena a schválena jako výhoda a pomoc pro ekonomiky všech 27 členů! V EU se přeci máme mít všichni lépe,proto jsme tam vstupovali, jinak by byla hloupost EU vůbec obtížně schvalovat!
Tady něco zřejmně nehraje a tato "politika" v EU může pouze
urychlit totální rozvrat eura a následující rozpad samotné EU!
[oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

261718

27.1.2012 4:32

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 261718

To si vykládáte špatně. EU politici tímto rozhodnutím podpořili svoje duchovní bratry ve vedeni USraele. Plebs se pak "přidá" na jejich stranu, až pocítí skokový růst cen. 27 členů jako jeden bratr, se postavili na stranu (předpokládaného) vítěze. Kostky jsou vrženy.

261720

27.1.2012 5:42

Trochu Pyrhovo vítězství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 261720

A bohužel si myslím,že se tohle nedá ani politicky "plebsu" prodat! Irán má právo dodávat svoji ropu komu uzná za vhodné!
To pochopí každý, i ten "plebs"! Plebs jenom zavrčí, "idioti pitomý", zase lezli USA do řitě a opět někoho pořádně "nasrali" a on jim za to prodá kulový a ne ropu!
Já bych zase tolik "plebs" nepodceňoval! Jsou to většinou tupani, ale tohle jim dojde zcela jistě. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Prostě embargo na dodávky ropy do EU je jenom čin zoufalců,kteří neví kde se chytit, co si na Irán vymyslet.
Jak je vidět komise OSN na kontrolu jaderných zbraní , která má do Iránu co nevidět přijet, nejspíše nezjistí nic! Jenom fakt, že Irán obohacuje uran na úroveň palivových tyčí a nikoliv jaderných zbraní, na což má právo!
Potom už se mohou USA, EU a Izrael vzteky kousnout do prdele, protože proti Iránu nebudou mít vůbec žádný důvod z hlediska mezinárodního práva k nějaké buzeraci, že něco neplní!
Izrael je fundamentálně náboženský stát jako Irán,rasistický a fašistický k tomu, má jaderné zbraně, které nepodléhají mezinárodní kontrole, protože Izrael na žádnou smlouvu o kontrole nepřistoupil, ani o šíření a přitom dodal jaderné zbraně do rasistické JAR, blahé paměti a to je všechno v pořádku!
Takže, kde je jaké mezinárodní právo a spravedlnost, když může Izrael kašlat na všechny smlouvy a dohody o jaderných zbraních a přitom je "buzerován" Irán, který jaderné zbraně nemá!
To už hlava nebere! Izrael si prostě jenom zase řiká na mezinárodním poli o přezdržku, protože s tímhle přístupem, že drzé čelo je větší než poplužní dvůr, dlouho nevydrží!
Dnes není rok 1967 a Izrael se podobnými kousky jenom dostává do stále větší mezinárodní izolace a odhání od sebe i státy, které mu bezmezně v minulosti pomáhali, vzhledem k jeho historii holokaustu a dalšího i poválečného utrpení pro řadové Židy!
Potom se ani nelze divit, že většina států má blbého a nabubřelého chování Izraele už dost a podpoří v OSN jednostranně vznik státu Palestina a Izrael se zase vzteky "posere"! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

261724

27.1.2012 8:50

RE: Trochu Pyrhovo vítězství

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 261724

Máte to opět v růžových barvách, i když vám ty smajlíky přeji.
Od Libye ještě moc vody neuplynulo, jenže ono to bylo jasné už s Jugoslávií. Vždy zatím dali dokupy "koalici ochotných (všeho)". Třeba uvidíme mistrovské šachy. Snad jsou i ti mírumilovní dost připraveni.
Ale na zdejší plebs bych moc nespoléhal, sice je zde často kritizován (aspoň ten český) za zinkání a nedůstojné lídlování, místo aby si zaletěl relaxovat do Iránu na lyže či někam na Seychely k vodě.
Obávám se, že náš plebs se vzpamatuje až poté, co zvítězí Kaddáfí (byť posmrtně) v Libyi. Ale to snad i někdy bude, jen nevím jestli se opět nenechá nahnat do předem připravených ohrad, jak vidět z jiných "ukradených revolucí". [mrknutí jedním okem]

261731

27.1.2012 19:23

RE: Trochu Pyrhovo vítězství

haban 178.?.?.?

Reakce na 261731

Proč pořád straší tím "jaderným programem". 65 let stará technologie? Že by "lidstvo" za tu dobu nevymyslelo něco zrůdnějšího a efektivnějšího?

Irán je jedna ze zemí, ve které žijí pamětníci nasazení chemických zbraní hromadného ničení ve válce s Irákem AND je to jedna ze zemí, která umí klonovat zvířata. Aj Irán klonuje zvieratá.
Iran and weapons of mass destruction

Ethnic bioweapon
Energy weapons
Tectonic weapon
Weather warfare
...
Pokud z toho bude konflikt "většího rozsahu", tak ten kdo je nasadí dřív, bude mít pár hodin taktickou převahu...

261766

27.1.2012 12:22

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

tora85 82.?.?.?

Reakce na 261718

Myslim, ze to bylo naopak. To je ze JAR pomahal izraeli vyvinout nuk. zbrane a pote co se vlastnich zrekl, prenechal svuj arzenal izraeli. Nicmene s vami souhlasim. Avsak myslim, ze v dnesnim svete se jen malo veci deje nahodne. Je to nas svet, delaji si ho lide. Nemyslim ze by nekdo nahodne vymyslel a uplatnil embargo na iran. Nechce se mi ani verit ve snahy o nejakou globalni valku. Spis si myslim, ze zpusob jak obejit nejakou valku a pritom profitovat je totalni kontrola. Zide jako takovi, od rotschildu pres wartburgy nejsou motivovani nejakymi humanitnimi pohnutkami. Vysvetloval mi jeden zid z jedne stavebni firmy v cz, ze pro ne je hromadeni majetku neco jako pro nas jidlo ci piti. To je zakladni potreby. Myslim ze nejbohatsi sveta se predhaneji v tom kdo ma vic nul na konte sveho imperia, maji to jako dostihove sazky. Nejsou blbi. Nechteji vse znicit nejakou biologickou ci nuklearni valkou. Kdyby vymlatili populaci, kdo by na ne asi makal? Myslim ze jde o opravdovou a totalni kontrolu. A plebs ve zmatku a snaze preklenout bidu kyvne nakonec na vse. Protoze plebsu staci nejaky serial o ruzove zahrade a pivko a hlavne nad nicim nepremyslet. Osobne nevidim z tohto stavu vychodisko. Zadne tlaceni na politiky. Padne jedna vlada a nahradi ji jina, ktera bude foukat cukr do prdele financnikum stejne jako ta predtim. Myslim, ze ani democracy now a podobne nic nezmohou. Byt je fajn ze to lidi burcuje. Co to muze zmenit je, ze nejmocnejsi armady sveta udelaji v domacich krajinach vojensky puc a prevezmou kontrolu nad statem. Dosadi do politiky odborniky a ideove posunou svet jinam. Pokud totiz armada a policie bude uplne v rukou vladnoucich elit, potazmo tech co tahaji za nitky, pak nemame vubec zadnou sanci. Pac jim sice bude vadit strilet do vlastnich, ale udelaji to. Jedina sance jsou vojenske prevraty.

261747

27.1.2012 15:06

RE: Z teorie systémů

haban 178.?.?.?

Reakce na 261747

V teorii systémů se učí, že systém pouze s kladnou zpětnou vazbou, bez negativní zpětné vazby, se stává nestabilní a sám sebe zničí.

A to je to, co teď dělají Židé. Přijmeme-li fakt, že jejich elity, ideologicky stmelované obřízkou, Talmudem a zneužitím Holokaustu, ovládají Ohradní ulici, mass-jedia, Hollýúúd, vládní myšlenkové žumpy, údajně i (zatím ještě) Bělošský dům, a kdo ví co dál...

Pod heslem "politické korektnosti" ničí kritiku, pod ideoligií "neoliberalismu" prosazují elitám prospěšné psychopatické zákony, pod heslem "rovnoprávnosti" ničí rodinu a výchovu dětí, ideologií "multikulturalismu" ničí komunitní solidaritu, ... a jejich egem, náboženským mýtem a úspěchy posilovaná nenažranost vede celý svět do záhuby.

Chlubí se svou vyšší inteligencí, ale nepochopili ani důležitost záporné zpětné vazby pro stabilitu systému. A to i ti "čeští", usilující o zničení tohoto webu.

[naštvaný]

261751

27.1.2012 19:43

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

micha michaVej (zavináč) seznam (tečka) cz 92.?.?.?

Reakce na 261747

S vojenskými převraty mám jisté zkušenosti, obrazně řečeno nplk.,13. odd.,propaganda,vzpoura,degradace,vojín,špinavý mundůr,obecně prospěšné práce na dobu neurčitou,ale zas menáž neni špatná,nestěžuju si. [smích]

261770

27.1.2012 17:39

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 261718

spolu s původním autorem mi berete slova z úst [smích] ,
embargovat Čínu, která vyrábí 9 z 10-ti DVD mechanik na světě, dále v posledních letech mainboardy pro všechny (největší) výrobce PC-ček na světě, tuším asi 30 procent potravinových produktů pro USA atd. atd. může leda tak Burundi v Africe
a to neznám procenta produkce nejnovějších elektronických udělátorů, že..
[smích]

261761

31.1.2012 0:45

RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov

p. 125.?.?.?

Reakce na 261718

...mam oduvodnene podezreni ze tyhle krize slouzi k navratu k fasistickemu druhu feudalismu/ovce si dovolujou presprilis napr svobodne diskutuji na webu/... dela se kolem krize velkej tyatr/a taky se porad ti co jsou na bliti/podrztaskove/ moc a moc a radi se radi,cili poslouchaji na schuzkach rozkazy/ a to je vzdy podezrele.....napr. staci inflace a nebo zprivatizovani vody a mame vsichni smytec....

261964

27.1.2012 7:12

a je to tu

ludy 78.?.?.?

Nevim kde jste prisel na to ze uz v nedeli dojde k zastaveni dodavek, ale pravda je, ze USA jasne rekly ze jestli k zastaveni dojde pouziji sily.

261727

27.1.2012 8:03

RE: a je to tu

ludy 78.?.?.?

Reakce na 261727

Tipuji to na valecny konflikt?

261728

27.1.2012 9:25

RE: a je to tu

Sigismund Potworowitsch 88.?.?.?

Reakce na 261727

1) o okamžitém zastavení dodávek má v neděli hlasovat íránský parlament 2) pokud vím, US zatím pohrozily silou v případě blokády Hormuzského průlivu, a to je něco jiného (i když praktický efekt by taky byl zastavení dodávek, a právě i té íránské ropy)

261733

27.1.2012 9:28

RE: a je to tu

Libcin 78.?.?.?

Reakce na 261727

K přerušení dodávek nemusí dojít stylem blokády námořní přepravy. Prostě "zatáhnou kohouty na trubkách" do EU!

261734

27.1.2012 9:40

RE: a je to tu

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 261734

Jenže my máme v rukávu velký trumf v podobě Mirka I. Ztepilého Topolánka. Mirek totiž je fakt velkej machr přes trubky. Umí erektovat nejen svůj olbřímí penis (jak nás přesvědčil na fotkách z Toskánska), ale umí erektovat také různé trubky. Mirek už naplánoval, podepsal (čili v podstatě i sám postavil) největší plynovod všech dob jménem Nabucco. Sice do něho nesehnal plyn, ale takové detaily my v EU neřešíme. Mirek je prostě velký myslitel a kdyby si to tak nepodělal nechutným zpochybňováním holocaustu (čehož se dopustil nejapnými poznámkami na židovský původ premiéra Fišera), tak už z něho mohl být ministr všech trubek v EU. Takže až se zavřou trubky z Iránu a v EU se to celé posere na kupici, tak povoláme spasitele Mirka a on už jim ukáže zač je toho loket. Natáhne trubky klidně z Prahy rovnou do Kuvajtu a zlý Irán utře nos.

261737

27.1.2012 15:27

RE: a je to tu

haban 178.?.?.?

Reakce na 261737

No pokud se Rusko skutečně postaví na stranu Iránu, jak slibuje, tak nám ty kohoutky s plynem a s ropou možná zavře.
[pláč]

261752

27.1.2012 15:27

RE: a je to tu

Libcin 78.?.?.?

Reakce na 261737

Já myslím, že nám bude nabídnuto, že když na chvíli zavřeme oči a nebudeme se dívat jak NATO zničí další zemi, tak budeme mít levnější benzín. Vzpomínáte si na reportérku ČT, která v době pádu Tripolisu prohlásila, že pád Kaddáfího přinese levnější benzín? Stále čekám a nic! Tak že bude muset být druhý pokus...

261753

27.1.2012 9:33

RE: a je to tu

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 261727

Bolo to v súvislosti zablokovania Hormuzského prieplavu.
Preto mi pripadá nelogické, keď vyhlásia embargo na ropu z Iránu, ale zakážu mu zastaviť dodávky a čerpanie.

Bolo by to veľká kravina ešte aj od nich.

261735

27.1.2012 8:37

Proč EU páchá rituální sebevraždu?

levaP 83.?.?.?

Tato reakce Íránu (okamžité zastavení dodávek ropy) se dala čekat a nevěřím, že eurokrati jsou tupí až natolik, že by to nevěděli a nepočítali s ní. Co když je všechno trošku jinak a právě s tímto počítají? Okamžité zastavení dodávek ropy postihne především neposlušné - Řecko, Itálii, Španělsko, kteří se tak stanou povolnější rozkazům bankéřů a ve zbytku EU pak vyvolá tolik žádoucí rapidní zvýšení inflace, protože v systému zoufale schází peníze a inflací spolehlivě z lidí vycucnou i ty poslední zbytky, co ještě mají a oddálí tak nevyhnutelný kolaps. Získaný čas se využije k posledním přípravám na občanské nepokoje, k urychlenému přijetí potřebných zákonů, mediální masáži a uvědomělému semknutí proti nepříteli vnějšímu i vnitřnímu. Portugalci si včera půjčovali na na svoji recyklaci za 20,25%, takže se dle mého skromného mínění řeší už pouze čas.

261730

27.1.2012 15:36

RE: Proč EU páchá rituální sebevraždu?

haban 178.?.?.?

Reakce na 261730

No až lidi zase díky tomu začnou používat hlavu, tak si třeba uvědomí, že "zákony", kterým nikdo nerozumí, nebo se kterými nesouhlasí "Skutečná" většina lidí, nejen ta "Demokraticky" zkorumpovaná, vlastně nejsou zákony.
[překvapení]

261754

27.1.2012 9:37

Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....

calimero 78.?.?.?

Dolar je v koncoch a jedine co ho moze zachranit je velka vojna. No a prave velka vojna je to co sa nam tu vsetkym chysta. Myslim ze pre EU sa pocas ww3 pripravuje rola podobna tej nemeckej za ww2.

Jednoducho tak dlho budu EU dusit vo vlasnej stave a bezmocnosti az sa stary kontinent sam radostne vyda "znovu si vydobit svoje miesto na slnku." Na zapad sa nevyda lebo tam je len more a do USA daleko takze sa moze vydat jedine na vychod a do Afriky. Nejaka zamienka sa uz najde to je to najmenej.

V celej EU aktualne vzrastaju ultrapravicove a nacionalisticke nalady so zhorsujucou sa zivotnou urovnou to bude len a len horsie. Nedivil by som sa keby to bol zamer a coskoro sa objavil nejaky "vodca" ktory vyhlasi nieco v duchu "My ropu nemame a potrebujeme ju,... Viete co? Mame na nu svate pravo! Podme ju vziat niekomu kto ju ma!" Ze ani vyspele narody nemaju problem podlahnut takymto nizkym pudom ukazalo Nemecko za ww2 myslim presvedcivo. No a teraz to bude podobne, len namiesto cervenej vlakjy s hakovym krizom, to bude modra s hviezdami.

Pokial ide o taktiku Voldemorti su vlastne dost konzervativni a jak zistia ze nieco funguje nemaju problem to zrecyklovat.

261736

27.1.2012 9:43

RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....

ludy 78.?.?.?

Reakce na 261736

mozna to zapada do sebe uz radu let

261738

27.1.2012 9:48

RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 261736

Nejako moc túžite po zážitkoch zo seriálu Jericho alebo z filmu Vlákna. [bliji]

Threads
http://www.csfd.cz/film/4700-vlakna/

Jericho
http://www.csfd.cz/film/224201-jericho/
[překvapení] [cool] [chechtot] [mrknutí jedním okem]

261739

27.1.2012 10:23

RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 261736

>Dolar je v koncoch a jedine co ho moze zachranit je velka vojna.
>No a prave velka vojna je to co sa nam tu vsetkym chysta.

Pravda.

>Myslim ze pre EU sa pocas ww3 pripravuje rola podobna tej nemeckej za ww2.
>Jednoducho tak dlho budu EU dusit vo vlasnej stave a bezmocnosti
>az sa stary kontinent sam radostne vyda "znovu si vydobit svoje
>miesto na slnku." Na zapad sa nevyda lebo tam je len more a do
>USA daleko takze sa moze vydat jedine na vychod a do Afriky.
>Nejaka zamienka sa uz najde to je to najmenej.

>
>V celej EU aktualne vzrastaju ultrapravicove a nacionalisticke
>nalady so zhorsujucou sa zivotnou urovnou to bude len a len
>horsie. Nedivil by som sa keby to bol zamer a coskoro sa objavil
>nejaky "vodca" ktory vyhlasi nieco v duchu "My ropu nemame a
>potrebujeme ju,... Viete co? Mame na nu svate pravo! Podme ju
>vziat niekomu kto ju ma!" Ze ani vyspele narody nemaju problem
>podlahnut takymto nizkym pudom ukazalo Nemecko za ww2 myslim
>presvedcivo. No a teraz to bude podobne, len namiesto cervenej
>vlakjy s hakovym krizom, to bude modra s hviezdami.

Je tu aj táto možnosť , ale nesúhlasím. Totiž Hitler okrem plamenných rečí a hôrd nadšencov potreboval peniaze na "nasýtenie más" na mítingoch. Druhá vec je, že Nemci v tej dobe sa cítili byť ukrivdený jednak Versaillskou mierovou zmluvou, jednak správaním sa Francúzskych jednotiek a ostatné problémy ani nespomínam.

Skôr sa stane, že "papaláši" začnú rečniť o tom, že je potrebná ešte väčšia centralizácia do Bruselu.
Ľudia vedia (a zistia), že Brusel nielenže nepomôže, ale ani na "svoje" vlády nemôžu spoľahnúť počas súčasných. Vďaka kauze Gorila na Slovensku zistili, že reči o úplatnosti politikov nielenže sú pravdivé, ale nepokryli ani špičku ľadovca.
Takže ultra-pravica sa nedostane k moci, ale spôsobí problémy imigrantom (a ich potomkom) a cigánom.

>
>Pokial ide o taktiku Voldemorti su vlastne dost konzervativni a
>jak zistia ze nieco funguje nemaju problem to zrecyklovat.

Pravda.

261742

27.1.2012 13:44

Nie je to dobre prirovnanie s WW2

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 261736

Prave Iran je v roli Nemecka. Su si vedomi svojej vojenskej sily a budu ochotni vyjednavat s nepriatelskymi mocnostami az kym nepride prvy vystrel. Ak by v Afganistane zila Iranska mensina tak ako Nemci v Polsku, tak by bol ich utlak zo strany NATO urcite pouzity proti materskej krajine tak ako nemecka mensina v Polsku, masaker z leta 1939.

To, ze v Europe vznikaju ultrapravicove (co to akoze je? strana ktora chce minimalnu ulohu statu? to je potom liberalizmus) a nacionalisticke nalady je reakcia na kulturny a politicky utlak zo strany Bruselu. Tito "vodcovia" su vzdy priemerni ludia a reaguju na palcive problemy svojej vlasti. Vo Finsku nezamestany chlap zalozil finsku NSDAP ktorej body sa zhoduju s tou starou Nemeckou hlavne v otazke pristahovalectva, u nas Kotleba reaguje na terorizmus ciganov a necinnost policie. Orban musi riesi zadlzenost krajiny a nechce rozpredat narodne podniky a majetok banksterom.

Takito "vodcovia" by sa Iranom dohodli o dodavkach ropy za hodinu. Nikto vojnu nepotrebuje okrem Izraela. Pre amikov by bola takato vojna posledny klinec do rakvy ich ekonomiky. A dolar by vojna tiez nezachranila. Neviem ako si to predstavujete, ale dopyt po USD ziadna vojna nevyriesi. Iba instalacia novej vlady ktora zacne ropu za dolare predavat. A to nehrozi v ziadnom pripade v tomto scenari.

261749

27.1.2012 16:50

RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2

calimero 147.?.?.?

Reakce na 261749

Nie Iran nie je ani zdaleka v roli Nemecka.... Iran nema kam utocit a co dobyvat, naopak ma vojnou sam hodne co tratit.

Je v oblasti v zasade najstabilnejsim a relativne aj nabohatsim statom. Vojenske kapacity Iranu su nezanedbatelne pri obrane vlasti, ale pokial ide o utok, tak Iran jednoducho nema cim a hlavne na koho utocit. Jediny stat ktoremu by mohol Iran vojensky uskodit a mohol by mat k tomu aspon minimalny dovod, je Izrael, ale Iran dobre vie, ze to by bola pre "demokratov" definitivna zamienka k totalnej exterminacii. Iran zo vsetkych ten posledny, kto by mohol vojnou nieco ziskat a dobre to vie.

Naopak dopyt po USD vojna nahodou vyriesi a to uplne dokonale. Jedinou podmienku sirokej akceptacie nejakej (akejkolvek) meny ako rezervy je fakt, ze mozes vziat tuto menu a utekat si za nu kupit kus zeme a barak v nejakej kludnej casti zemegule, kde mas istotu ze budes mat co jest a ze ta tam nikto neodstreli. Takymto miestom je poslednych cca 100 rokov prave amerika. Amerika od obcianskej vojny nezazila konflikt na vlastnom uzemi, naopak aktivne vyvolavala a podporovala konflikty vsade inde na zemi. Tento fakt bol pravpu a jedinou podstatou tzv. americkeho sna. Naskok ziskany druhou svetovou je uz ale teraz definitivne vycerpany a je na case obstarat si nejaky novy. A verte mi ze USA uz si ho nejak obstaraju, prisluhovacov na to maju po celom svete a hlavne v EU dost.

Motivacia USA k velkej vojne je teraz este omnoho vyssia nez za ww2. Maju aktualne najsilnejsiu armadu na svete ale kratia sa im peniaze na jej udrzbu, mozu ju bud bez uzitku rozpustit a opustit pokorne post svetoveho hegemona alebo ju nechat nech im zase raz vybojuje nejake vyhody. To si vyzaduje jedine, vyvolat velky konflikt mimo USA. Potom je uz v zasade jedno kto vyhra, USA sa vcas prida na spravnu stranu a zlize smotanu tak, ako uz dva krat pred tym.

261760

28.1.2012 18:35

RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 261760

"Je v oblasti v zasade najstabilnejsim a relativne aj nabohatsim statom."

Zase zde schazi zminka, ze ve skutecnosti prekazi iranska olejova burza a jeji odstup od petrodolaru!
Jediny duvod pro je potreba Iran znicit.

261831

29.1.2012 21:16

RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 91.?.?.?

Reakce na 261831

V Iranskom scenariu skor ide o zaujmy drzitelov šekelov, nie tych, ktorym lezi na srdci dopyt po US dolaroch [velký smích]

261884

29.1.2012 23:35

RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2

dub 62.?.?.?

Reakce na 261884

ne pouze.
snaha vyšroubovat cenu ropy do nebe a vynutit si tak větší poptávku po zeleném hajzlpapíru je prioritou. izrael je oproti udržení systému a možnosti tisknout bez zábran velmi podružnou prkotinou.
a vlastníci obého jsou titíž...

261888

27.1.2012 11:00

.. na prd je nam ropa z Iranu.

steve 166.?.?.?

.. my mame nas holokaust, a ten nam nikdo nezembarguje !! [mrknutí jedním okem]

261745

27.1.2012 11:59

evropský knesset

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 74.?.?.?

Vzhledem k tomu, jak jsou struktury EU promořené zednáři a sionisty, stejně jako vedení většiny evropských zemí, tak není vůbec překvapivé, že se chovají proUSraelsky a škodí svým vlastním lidem. Kde psychopat vládne, tam se celá země stává jedním velkým blázincem.

261746

27.1.2012 13:30

Komu to prospeje?

JL 94.?.?.?

Ako vzdy, zakladna otazka znie komu to prospeje? Kto nahradi vypadok iranskej ropy?

Podla informacii ktore mam, by vypadok iranskej ropy mala nahradit Saudska Arabia, cize ta na tom, po zvyseni cien ropy, pravdepodobne trhne najviac.

K tomu si treba pripocitat informacie ktore tu uz niektory zvedavec uviedol:
http://czech.ruvr.ru/2012/01/16/63953875.html
+ vypocut si relaciu "Z prvej ruky" na radiu Slovensko 1, ktora bola vysielana v stredu 25.1. o 12:30 a venovala sa prave tejto problematike: http://213.215.116.181[cool]001/slovensko/2012-01-25/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3

261748

27.1.2012 16:09

RE: Komu to prospeje?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 261748

QUI BONO? Všem těm, kteří si přejí krizi v Evropě i USA, nářky a strach pracujících mas. Což je globální elita, která si říká různými jmény, mezi něž patří "neviditelná ruka", "demokratický proces", "transatlantická aliance" atp.

261757

27.1.2012 16:37

RE: Komu to prospeje?

haban 178.?.?.?

Reakce na 261757

"Neviditelná ruka mamonu"
"Demokratický proces lobbingu"
"Transatlantická aliance banksterů"
[cool]

261759

27.1.2012 20:02

RE: Komu to prospeje?

kolednik 88.?.?.?

Reakce na 261748

Ta adresa na relaci Z prvej ruky je zde (pom. mezeru : 8001 vymažte):
http://213.215.116.181: 8001/slovensko/2012-01-25/12-Z_prvej_ruky-12-30.mp3

Jsou tam jen klasické politické kecy v duchu mainstreamu (Iran chce a vyvíjí jadernou bombu, Iran nereaguje na výzvy k jednání, zablokuje či nezablokuje ropu z OPEC ...).

261771

27.1.2012 15:59

Smutné časy nastávajú...

lebleu 212.?.?.?

Tiež by som nepreceňoval ten náš ľud. Ten je oblbnutý viac ako nemecký v tridsiatych rokoch.
Už niekoľko týždňov len tipujem, čo bude tou poslednou zámienkou. Ako poznám.. ich, tak som sa čudoval, že to nebol už ten „očarovaný“ dron. Kľudne mohol. Aj s Hormuzom to vyzeralo pre tie svine tak nádejne, ale Irán zatiaľ nič. Alebo niekomu len zvlhli izraelské trhavinky. Tak teraz sankcie. (Nechajme bokom, že je to totálny nezmysel.) V Iráne sa naštvali a idú im (alebo, doparoma, nám?) vytrieť kocúra. Ak zastavia dodávky, je to predsa porušenie zmluv (ja viem, ale EÚ môže, my sme demokrati, to je inééé....) a za to ich treba potrestať, nie? Bomby, rachetle a tak. Rutina. Tým pádom bude síce zastavená ropa nielen iránska, ale komplet Perzský záliv, no ale čo, pravda, dobro a demokracia niečo stojí. A vojna nemusí byť svetová, taká polsvetová sa vyplatí viac..

261756

27.1.2012 19:38

Ještě jednou Lindsay Williams

haban 178.?.?.?

The Energy Non-Crisis- Lindsay Williams -Truth about Oil and Oil prices

Zajímavý pohled do zákulisí americké politiky. O utajovaném enormním nalezišti ropy na Aljašce, o Americké politice "Ropa za dolary a dluh", o tom, jak to bylo v Iráku a Kuvajtu, ...

261769

28.1.2012 16:40

Je skvělé,jak naše schopná pravice,všemu rozumí.

Rickwand rickwand 78.?.?.?

Jestli se tu najde,ještě někdo,kdo dá palec nahoru současné vládě ČR,tak to už je případ pro doktory,nebo To je úplný fanatik.Kdo věřil panu Šláfenbegovi,kdo podnapilému Kalouskovi-zmar a bída.Jak může někdo pod vlivem alkoholu hlasovat a vytvářet zákony?Nevadí to aní Vám pravicovým silám,které chcete být seriozní?Jak může hlasovat někdo,kdo prochrápe 2/3 jednání-ten člověk nemůže ani myslet,né tak rozhodovat.Neví ani o čem!

261820

30.1.2012 1:06

Ropa

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Valkou v Iranu a zmocneni se ropy nam sice ted prinese navyseni ale nasledne vyrazne zlevneni a taky vseho okolo ze? Muze z toho taky profitovat EU. Mozna proto se snazi drzet unii zakazdou cenu. Potrebujeme k tomu amiko bo takovou armadu nemame a v Lybii sme to jasne ukazaly ze valcit neumime. Buchvi co za tim je....

261892

Příspěvků: 39

27.01. 03:17  Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
27.01. 04:32  RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
27.01. 05:42  Trochu Pyrhovo vítězství
27.01. 08:50  RE: Trochu Pyrhovo vítězství
27.01. 19:23 haban  RE: Trochu Pyrhovo vítězství
27.01. 12:22 tora85  RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
27.01. 15:06 haban  RE: Z teorie systémů
27.01. 19:43 micha  RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
27.01. 17:39 JanaJ  RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
31.01. 00:45 p.  RE: Embargo EU vůči Iránu na žádost USA, pocítí právě jenom EU - čistý politický Kocourkov
27.01. 07:12 ludy  a je to tu
27.01. 08:03 ludy  RE: a je to tu
27.01. 09:25 Sigismund Potworowitsch  RE: a je to tu
27.01. 09:28 Libcin  RE: a je to tu
27.01. 09:40 Luxor  RE: a je to tu
27.01. 15:27 haban  RE: a je to tu
27.01. 15:27 Libcin  RE: a je to tu
27.01. 09:33 Oracle  RE: a je to tu
27.01. 08:37 levaP  Proč EU páchá rituální sebevraždu?
27.01. 15:36 haban  RE: Proč EU páchá rituální sebevraždu?
27.01. 09:37 calimero  Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....
27.01. 09:43 ludy  RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....
27.01. 09:48  RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....
27.01. 10:23 Oracle  RE: Ja myslim ze to naopak vsetko do seba krasne zapada.....
27.01. 13:44 KILLROY  Nie je to dobre prirovnanie s WW2
27.01. 16:50 calimero  RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2
28.01. 18:35 vodnik007  RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2
29.01. 21:16  RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2
29.01. 23:35 dub  RE: Nie je to dobre prirovnanie s WW2
27.01. 11:00 steve  .. na prd je nam ropa z Iranu.
27.01. 11:59  evropský knesset
27.01. 13:30 JL  Komu to prospeje?
27.01. 16:09  RE: Komu to prospeje?
27.01. 16:37 haban  RE: Komu to prospeje?
27.01. 20:02 kolednik  RE: Komu to prospeje?
27.01. 15:59 lebleu  Smutné časy nastávajú...
27.01. 19:38 haban  Ještě jednou Lindsay Williams
28.01. 16:40 Rickwand  Je skvělé,jak naše schopná pravice,všemu rozumí.
30.01. 01:06  Ropa

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 25 čtenářů částkou 5 049 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 2

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 3

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

Měnové kurzy

USD
21,31 Kč
Euro
25,72 Kč
Libra
29,64 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,57 Kč
Švýcarský frank
23,49 Kč
100 japonských jenů
19,53 Kč
Čínský juan
3,30 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,71 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 797,55 Kč
1 unce stříbra
585,05 Kč
Bitcoin
1 189 574,89 Kč

Poslední aktualizace: 7.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 031