Diskuze k článku

Nebe pro nás, peklo pro jiné

Příspěvků 47

26.12.2011 7:29

Velmi trefné, ale neúplné

MVDR Josef Staněk 90.?.?.?

Neúplné proto, že já jsem při mimotělním zážitku zažil ona často zmiňovaná pekla resuscitovanými. Peklo studené je pobyt bez jakéhokoliv kontaktu s čímkoliv, pocit katastrofální opuštěnosti, jaký jsem v životě nikdy necítil. A peklo horké, kdy člověk vidí své činy v životě v kontrastu s tím, jak měl konat. A nikdo se ho na nic neptá, není nic k vysvětlení. A je tu jeden rozdíl. Špatné vykonané z nevědomosti se dá unést, protože je doprovázen pocitem: jak jsem mohl být tak slepý? Činy ve zlé vůli jsou ale k nesetřepání a pálí jako oheň, který neuhasíná. Proto dávám radu k vyhnutí se peklu studenému:Nevsugerovávat si, že Bůh není. On pak "dělá" to, co si dotyčný přeje a jako není. A k vyhnutí peklu horkému? Dělat jen podle svědomí s dobrou vůlí vůči všem. Staněk

259551

30.12.2011 10:21

RE: Velmi trefné, ale neúplné

rataj 78.?.?.?

Reakce na 259551

Tak už tomu na světě je, že jedni věří v Boha, a druzí za svého boha pokládají Satana, jehož činy všemi otřásají a tudíž jsou pro každého daleko zřejmější, a mnohé úplně fascinují. Dobro naproti tomu mnozí nevnímají, nebo je odmítají vnímat, nebo je dokonce pokládají za naprostou hloupost. Pokud by Dobro zmizelo ze světa, asi by nám tu nezbylo nic jiného, než peklo. Zda člověk věří tomu, či onomu, nebo ničemu a nikomu, záleží pouze na něm, má přece svobodnou vůli, je však zajistě dobré, nevěří-li žádnému nesmyslu, který se mu k věření předkládá.

259834

26.12.2011 9:38

Tlachy

lucifuge 85.?.?.?

Náboženské tlachy na balamucení a strašení lidí. Takže služte nám, líbejte ruku, plaťte... jinak máte peklo jisté. I dnes se s tím setkávám, lidé jsou hloupí. Navíc kněží jsou stejně zkažení jako jiní lidé, pedofilové, mamonáři... Nyní se snaží církev odrat obyčejné lidi, zadlužit je kvůli domnělým restitucím. Pokud je nějaké peklo, tak jejich. A nevím, proč se v článku používá spojení židovsko-křesťanská civilizace. Co to je? To použil poprvé žid Disraeli a nyní to v mediální masáží kdekdo papouškuje. Křesťanství ze židovství vyšlo, ať si to tedy užijí. Naše civilizace je řecko-římská, je to zjevné v umění, politice, právu, filosofii kritickém myšlení... Nic takového v židovství není.

259554

26.12.2011 10:14

Nebe pro nás...

Fedor Fedor cverhao (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Cirkev sa už dávno neodvíja z týchto informácii.Sú dobové a tak ich
aj treba vnímať.Všade sa najdu zvlčilí ľudia, ktorí si na pozadí
pozitívneho obrazu odbúravajú svoje komplexy.Všetkým, čo majú problémy s Božou existenciou odkazujem: iste viete, kto zapálil
prvý oheň vo vesmíre-Veľký tresk-začiatok času.Alebo ani to nie je pravda?
Kto má čas a dokáže objektívne posúdiť vedecké informácie odporú-
čam na knihy Lee Strobela "Kauza Stvoriteľ" a iné.Ale začnite
touto, lebo tých kníh je viac.
Fedor

259555

26.12.2011 11:31

Docela fajn článek

Lin 85.?.?.?

Díky za článek, pobavil. Nechci moc rozebírat, myslím, že mé postoje k "církvi svaté" jsem tu už dala najevo dostatečně. Tak snad jen něco k poučení - "vize" na příští rok (zajímavé je to asi v půlce článku) a k pobavení (jak to chodí u nebeské brány).

259558

27.12.2011 0:30

RE: Docela fajn článek

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 259558

Jak to chodí u nebeské brány?

V době, kdy byl třídní původ jediným kritériem kvality, přišel před nebeskou bránu zemřelý člověk.

Svatý Petr Petrovič ho začal kádrovat:
Čím by tvůj otec?
Průmyslník.
A matka?
Dcera obchodníka.
A tvoje manželka?
Šlechtičná.
No a co jsi ty dělal celý život?
Hodně jsem cestoval a napsal několik knih.
No to bude těžké. Měšťácký původ, intelektuál, no nevím, nevím. Ale jak se vlastně jmenuješ?
Karl Marx.

259612

26.12.2011 13:06

Dobrý článek!

lyrik lyrik (zavináč) lyricky (tečka) com 89.?.?.?

...a přidáme-li trochu více souvislostí
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/09/24/nab...
http://zvidavyvincenc.wordpress.com/2011/10/24/nes...
...je mozaika úplná!

259559

27.12.2011 0:20

RE: Dobrý článek!

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 259559

To: lyrik 89.?.?.?
---------------------
Článek pod prvním odkazem je docela zajímavý, ale článek pod tím druhým, to je tedy síla! Jen 4 odstavce na ukázku:

Nepřátelé Říše se něčemu přiučili. Po I. světové válce byl karmický útok veden nadále z pozadí, dokud se Říše pod vedením Adolfa Hitlera od této duševní svírací kazajky neosvobodila a neuvědomila si zpět svoji vlastní sílu. Po II. světové válce byla instalována vláda vazalů, správa obsazené Říše. Tato vláda vede karmickou válku dál přímo z místa činu.

Nikoli bojovné geny mají být Němcům "odvychovány", neboť válčeníchtivých národů najdeme na zeměkouli přehršel. Němci jsou zde spíše vyjímkou. Jsou to ti, kteří budují, ne ti, kteří všechno rozbombardují. Dokonce i propagandističtí historikové, kteří “seriósně” šíří oficiálně pozohýbanou verzi historie musí uznat, že v obou světových válkách vyhlásili protivníci Říši válku a ne naopak.

Na konci II. světové války bylo Německo v největší nouzi. Naši stateční vojáci padli na frontě, byli zamordováni ve válečném zajetí a vítězi nelidsky nahrnuti do zajateckých táborů v Porýní (Rheinwiesenlager – zajatecké “tábory” spočívající v kilometrových plochách louky, obehnaných ostnatým drátem. Žádné přístřeší, žádná kanalizace, žádné záchody, jen tráva a plot – pozn. ZV). Ženy a děti zemřely v bombových nocích, byly znásilňovány soldateskou, vyhecovanou Iljou Ehrenburgen, zemřely hladem nebo umrzly. Tito lidé odešli na onen svět ve chvíli, když bylo Německo v největší nouzi, oni přinesli tu největší oběť.

Vlajka svobody dosáhne až na onen svět, ohlásí konec stoleté války, ohlásí vítězství Říše. Takto fungují zákony karmy a protože takto fungují, nezbývá než říct: Mám štěstí – jsem Němec!


O milionech mrtvých, koncentrácích, spálených zemí - Polska, Ukrajiny, Ruska, bombardování Anglie (Coventry), atd., nějak ani slovo.

259610

26.12.2011 14:26

jak pa si to asi v nebi vyrikali

_Oldis 78.?.?.?

marie a parohac josef s bohem. btw neni v bibli vetsiho mordyre nez boha, ma nasvedomi nevic zivotu a kolikrat nehnul ani brvou, tak to asi nebude takovy jakeho se nam, hlavne cirkev, ho snazi vybarvit.

259562

27.12.2011 10:15

Můj židovský tchán... "Jak pa si to asi v nebi vyříkali..."

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 259562

Jen se sminkej Oldíku.

Když můj židovský tchán v končil v domově pro těžce postižené, chodil jsem jej každý týden navštěvovat. Já, jedinný gój v celé té slavné, vyvolené rodině. Ostatní, včetně jeho ortodoxního syna, který by se u mne ani vody ze sklenice nenapil a jeho sedmi detí, na něj kašlali. Jeho pejzatý synátor se o něj zajímal jen do té doby, než od něj vytahal všechny peníze za "Holokaust".

Musím říci, že můj tchán byl z nich ještě nejlepší. Nikdy, alespoň co jsem ho znal, nikomu neubížil a jednal spravedlivě. Jak se choval dříve, nevím. Na stáří dostal zvláštní nemoc, co u ní pomalu od nohou odumírají nervy a když to dosáhne hrudníku, zemře. Tak jsme tam vždycku spolu seděli a povídali si. O všem.

Jednou se mne zeptal: "Myslíš si, že to co se se mnou děje a co mne čeká, je trest od Boha za moje hříchy?" Co se odpovídá na takovou otázku umírajícímu člověku? Nevím, řekl jsem. Ale Boží tresty přicházejí až po smrti - alespoň u křesťanů - většinou.

Tak si vyber Oldíku. Nejlépe až budeš starší a budeš umírat. A vzpomeň si při tom na tvůj výrok: "Jak pa si to asi v nebi vyříkali...". Budeš se sám divit, co ti všechno projde hlavou a zjistíš, jaký jsi byl v životě blbec.

259632

27.12.2011 10:51

RE: Můj židovský tchán...

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 259632

Kdyz se to tady v devadesatych letech trochu uvolnilo, zacaly se tu objevovat takove "pavedecke" pulikace jako napriklad Zivot po zivote od Raymonda Moodyho. Vetsine lidi zde asi nemusim vysvetlovat o co jde, ale kdyby tu nahodou nekdo takovy byl, at se koukne semhle anebo si to nekde stahne.
Ale co tim chci rict, je to, ze na zaklade tehle knizky verim, ze nic jako peklo neni. Stejne jako Satan. Coz ovsem neznamena, ze peklo nemuzeme prozivat. Ale jen pokud to chceme, peklo jsou podle meho nazoru vycitky svedomi.

259635

27.12.2011 13:35

RE: Můj židovský tchán...

_Oldis 78.?.?.?

Reakce na 259635

stejne tak nebe, to je zase to ted se mam hur nez tamhle ten ale abych nesel podriznout se utesuju tim ze on urcite pujde do pekla a ja do nebe.
Ja tedy nemam potrebu neco hazet na boha nebo se k nemu obracet, protoze co si cinime, cinime si sobe navzajem a zivot je takovy jaky je.

259641

30.12.2011 6:01

RE: Můj židovský tchán...

Esmate 178.?.?.?

Reakce na 259641

Milý Oldíku... [smích]
já nemyslím peklo a nebe ve smyslu jako ohně pekelné, nebo věčnou slast a takové pytloviny. To jsou věci, co se předkládájí malým dětem, jako pohádka o Karkulce. To je míněno pouze ve smyslu "ilustračního zobrazení".
Že se toho chytají dospělí - no asi se toho dětství všichni ještě úplně nezbavili. [smích]

To "peklo a nebe" nosíme každý v sobě. Na začátku o tom nevíme. Ale když je člověk starší, začne si ty hromady píčovin, co v životě udělal, (nebo se mu staly,) uvědomovat. A v mnoha případech si je vyčítat. Že se nezachoval, jak by třeba měl, nebo musel. Že to tenkrát viděl jinak? Ani tak ne. Jenom tomu nepřikládal takovou váhu.

Ty výčitky svého vlastního chování přijdou. Neodvolatelně. Neúprosně. Svědomí. A tomu se nedá utéci. Je to peklo. Jak vypadá nebe nevím, asi není ani moc zapotřebí. Ani mně, ani mému židovskému tchánovi se tomu utéci nepodařilo. Musel to být také pěkný hajzlík. Alespoň za mlada. Sedět, neschopný pohybu, pomalu, měsíce umírat a jenom myslet. Na to co bylo. Na nic jiného se myslet nedá, než na to co bylo. Protože nic jiného už nebude. Nic jiného se dělat nedá. Jenom myslet na to svinstvo, co jsi nadělal.

Nevím, jestli bych mu dnes mu jeho otázku: "Myslíš, že je to trest za to co jsem v životě udělal?" neodpověděl: "Je".

Jak vidno, neuteče tomu "skoro" nikdo. A že já toho na svědomí nějak moc nemám. Ale je to "síla". [smích]

259818

26.12.2011 14:57

Pekelná soustava v Antice

Aeternitas 89.?.?.?

Soustava podsvětí byla známá již z antického Řecka, kdy převzník Charón přes řeku Styx převážel za poplatek duše zemřelých, jeho vládce nejtemnější temnoty byl Hádes. Kdo do Hádesova domu vstoupí, na věčnost nevystoupí, neboť co peklo schvátí, nikdy nenavrátí. Středověké pojetí pekla o vyděděncích nebes od Dante Alighieriho je v kreslené animaci Dante´s Inferno, kde je představeno 9 okruhů pekla: Limbus - předpeklí, okruh smyslnosti, nestřídmosti,lakomství, hněvu - rozhněvané duše v černém bahně řeky Styx běsní a přejí si, aby se nikdy z nich nenarodil. V šestém okruhu hoří přesvědčení kacíři věčným plamenem, cestu do sedmého okruhu pekla hlídá Minotaurus, kde jsou násilnící - ti kdo se dopustili násílí proti druhým, se vaří v krvi, kterou prolili. Zde roste i les sebevrahů, kde neraší nic jen bolest. Osmý okruh pekla je plný podvodníků v samém srdci pekla devátem okruhu jsou zrádci, nad jejichž zradou dohlíží Lucifer.
Třeba kdysi před soudem se přísahalo na Bibli, aby se před soudem nelhalo. Dnes se toto nekoná, neboť vysvětlovat lidem o soudech boží vůle je dnes zbytečné a proto těm, kteří křivě vypovídají mají sice z toho prospěch, ale pokud je nestrestá za jejich křivost instituciální právo, strestá je jejich nepříjemný osud, který na sebe přivodí. To jsou ty známé mlýny, které melou pomalu, ale jistě.

259564

26.12.2011 15:08

Co je peklo, a kde je?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Nejenze jste to napsal trefne pro pobaveni, nybrz i logicky pro zamysleni:
>Vždyť stačí zajít na místa, kde se prosazuje demokracie a svoboda - hořící napalm, bílý fosfor, fosgen, yperit…. No a pláč a skřípění zubů je běžné i v naší společnosti, není tedy nutné chodit do Pekla, máme to už tady na zemi.
Vase slova - "kde se prosazuje demokracie a svoboda" - doplnuji: podplacenim politickych zrud, nasazovani do ruznych zemi profesionalnich vrahu i zbrani atd.
Dale vase - "No a pláč a skřípění zubů je běžné i v naší společnosti" - lze konkretizovat: plundrovanim zeme, rozkradenim naseho duchodoveho fondu, prodejem statniho zlata pod cenou, korupci i vracenim majetku rimskokatolicke cirkvi. Atd., atd.

259565

26.12.2011 18:35

Duchvno na zvědavci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Co to? Snad ne konečně DUCHOVNO na Zvědavci?

259568

26.12.2011 20:24

RE: Duchvno na zvědavci?

steve 166.?.?.?

Reakce na 259568

..DUCHOVNO - bylo na Zvedavci VZDY - protoze sama podstata Zvedavce - vychazi z "duchovna", z lidstvi, zodpovednosti, moralni etiky .... a jinych veci duchovna, ktere jsou dnes TRESTNE !! [mrknutí jedním okem]

259579

26.12.2011 20:58

RE: Duchvno na zvědavci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 259579

DUCHOVNO nerovná se politika. A ta tu jede z 99,5%.

259583

26.12.2011 23:58

RE: Duchvno na zvědavci?

steve 166.?.?.?

Reakce na 259583

.. rozdilne uhly, - snad, mozna .., Presto vsak Vas neminim zdemokratizovavat fosforem - jak vyhlasuje Nejatalahuhu, ktery je s "duchovnem" jedna ruka - abych Vas presvedcil, ze se mylite ... Abych se priznal, jeste jsem nepotkal duchovno s nahou prdeli - vzdy slo ruku v ruce s nejakym svycarskym kontem .. [smích]

259608

27.12.2011 0:34

RE: Duchvno na zvědavci?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 259608

Že Vy jste taky hen ten, oný, no, ten, zatvrzelej materialista?
Je potřeba to pročíst i dále dolů.

259613

26.12.2011 18:37

doporučujem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Prečítaj si Svedectvo
pani dr. Glorie Polo

259569

26.12.2011 21:05

RE: doporučujem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 259569

Myslíte toto?

259584

26.12.2011 20:50

Mám pro vás špatnou zprávu člověkové

Otec 90.?.?.?

Žádné peklo není, budu vás vracet zpátky na zem, dokud se nepolepšíte.
Otec

259581

26.12.2011 21:50

Peklo

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Peklo je prázdné, ďáblové jsou mezi námi.
W. Shakespeare

259591

26.12.2011 22:04

RE: Peklo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 259591

Babo,proc furt svalovat vinu na nekoho jineho. Tim myslim na nejake dabliky mezi nama. Vzdyt to vse je nase vina. Nas je par miliard a neumime si to vyridit s par set tisici? Proc bedovat , jak nas kazdy odrbava? Neumime se postavit , tak at nam pridupou. Peklo si delame sami.

259593

27.12.2011 0:37

RE: Peklo

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 259593

Moje ne. Petice podepisuju, na demonstrace chodím, poslance otravuju. Ale nikoho podobného neznám. Proto říkám, čím hůře, tím lépe. Lidi obecně jsou buďto lhostejní nebo připosraní. Jo, na internetovývh diskusích, to jsou všichni frajeři.

259614

27.12.2011 14:17

RE: Peklo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 259614

,Bohuzel, take jsem se snazil par lidi zburcovat. Ono kanadane jsou stejne priposrani jak cesi. Silne reci na internetu,ale skutek utek. A tak to je pravdepodobne vsude. Neumime se postavit tak pykejme.

259644

27.12.2011 12:36

RE: Peklo

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 259593

>Babo,proc furt svalovat vinu na nekoho jineho. Tim myslim na
>nejake dabliky mezi nama. Vzdyt to vse je nase vina. Nas je par
>miliard a neumime si to vyridit s par set tisici? Proc bedovat ,
>jak nas kazdy odrbava? Neumime se postavit , tak at nam pridupou.
>Peklo si delame sami.
Není pravdou, že za vše si můžou sami ovládaní. Těch pár miliard, co nemají bohatství, jsou v područí těch velmi bohatých a jsou sakramentsky "drženi v šachu" tak, že oni si diktovat podmínky rozhodně nemohou. Pracují za mzdu, ze které jen tak tak vyžijí a to mohou mluvit o štěstí. Neodvažují se stávkovat, neboť ve většině případů přijdou o zdroj obživy úplně a tím pádem o veškeré dosud vybudované. Nemohou mnoho protestovat, neboť pravidla společnosti jsou nastavena v jejich neprospěch. Mají rodiny a nechtějí riskovat svoji úplnou likvidaci. Na soudní postup nemají peníze, atd, atd... Prostě super bohatí ovládají scénu.
Peklo ze života jim dělají ti vládnoucí super bohatí a to dokonce vědomě! Navíc, ti vládnoucí mají k disposici ozbrojené složky, které mohou proti ovládaným kdykoliv použít. Takže veškeré protesty se smrsknou na pár odvážlivců se kterými si v případě potřeby snadno poradí státní aparát. To, o čem píšete může nastat, až většina ztratí úplně vše a nebude jí záležet na ničem. Ovšem k jejich vítězství to zdaleka nemusí vést. Globální výpomoc - vojenská "humanitární" akce na záchranu....

259638

27.12.2011 17:15

RE: Peklo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 259638

Vidite, pokud budeme myslet tim to stylem bude hur a nase deti nas prokleji. Ze se nebali nasi dedove a vysli do ulic . My ted ztracime jimi ziskane privilegia. A ozbrojene slozky ? Ty pochazeji z nas. Mame to co si zaslouzime.

259656

27.12.2011 19:24

RE: Peklo

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 259656

Já vím. Nepokládám to za správné, to co jsem napsal je pouze konstatování skutečnosti. Taky mne štve, že na kdejakou blbinu se sejde desetitíce lidí, ale když mají bojovat za své zájmy, sejde se jich pár desítek, či stovek. Když jsem býval mladší, byl jsem bojovnější, ale když vidím tu všeobecnou lhostejnost vzdal jsem to a omezil se na několik podpisů pod petice. Na vlastní pěst, kdy vím, že se tím nic nezmění, je to snad jen lepší nežli vůbec nic. [pláč]

http://www.icdsm.com/files/signedby.htm

http://warisacrime.org/petition

Bylo jich víc, ale na ty není link.

259668

28.12.2011 1:41

RE: Peklo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 259668

Bohuzel, je to tak jak pisete. Stastny a vesely. Petr

259692

26.12.2011 22:24

seveřani

Miks 89.?.?.?

Doplnil bych nebe severských národů. Ti si představovali, že v obrovské hodovní síni budou chrabří bojovníci (jen ti se do nebe dostanou) popíjet kvas a jíst pečená selátka. Oboje jim budou servírovat prsatá děvčata. Když to bojovníky přestane bavit, půjdou ven a utkají se v přátelských soubojích. O pekle seveřanů moc nevím, myslím že je tam zima, někde v podzemí, nehostinné místo mezi troly.

259596

28.12.2011 17:21

RE: seveřani

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 259596

peklo je skoro stejne jako nebe, tedy selatka a kvas.
jen zenske nemaji prsa a souboje jsou zakazane.

259725

26.12.2011 22:36

nebo/peklo na zemi

ppppp 95.?.?.?

Pekný článok a vianočný darček. Ako decku stavebnica na pobavenie.
Iba s tým Lazarom si to pamätám opačne, však išlo tuším o chorého, ktorého raz aj Kristus vzkriesil, prečo by nakoniec išiel do pekla, to je dajaké nedorozumenie, ale ani knižky doma nemám, kde by to šlo zistiť.
Tiež si myslím, že peklo, či nebo máme vzorky už tu na zemi. Samozrejme tie rozprávky o fyzických kotloch a smole, to tu už tiež máme taký priemysel. Pokiaľ už poslucháči neberú rozprávky (jedno či kresťanské, alebo muslimské), hovorí sa, že nebo/peklo je stav duše, teda bez nutnosti byť v "peklárni", mať kotol, palivo a kohosi na prikladanie.
Božiu všemohúcnosť považujem za nedopečenú fikciu a ľudské podsunutie. Podľa mňa "boh trpí" ak trpí človek, či podobný subjekt, ktorý si to svojím chovaním nezaslúžil. Podobne, ako keď bolí ruka, tak ju cíti celý človek.
Samozrejme, ani ja nedávam do podobnosti zavraždenie so "zahnutím", to sú úplne odlišné veci. Často niektoré formy správania a kradnutia sú horšie, než "neúplnomonogamnosť", monogamia má skôr účel vyhnút sa alternatívnym nepríjemným dôsledkom, poškodením vzťahov, či prenosom mikroflór a infekcií.
Podľa mňa to ten Mojžiš tým rozmenením na viac drobných prikázaní síce konkretizoval, ale aj príliš predhodnotil, akoby počítal s tým, že ľudia "nemôžu" mať rozum. Stačilo si všímať, kam čo vedie, a zachytiť to.

259597

27.12.2011 16:00

RE: nebo/peklo na zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 259597

Nejedná se o téhož Lazara, jež byl Kristem vzkříšen. Příběh o chudákovi a boháčovi, o Lůně Abrahámově a o místě utrpení je Kristem vyprávěn. Jde o podobenství.

Já jen přidám trochu jinou představu nebe. A) Je to království - žádná demokracie, ani jiný typ zřízení. B) Králem, je panovník, který nikdy neposlal do války žádného poddaného. Sám naopak mezi lidi přišel a nechal se zabít. C) Jeho království je jiné povahy než ta, která známe. Není z tohoto světa. D) V tom království zastávají nejvyšší pozice ti, kteří svým životem dosvědčili, že si velikou zodpovědnost zaslouží. Často to budou neznámí poctiví a ryzí lidé.(Žádná protekce)- Chce li být kdo veliký mezi vámi, buď služebník všech. E) První budou poslední a poslední první. F) Každý tam bude mít příbytek a ty připravil sám Král. G) Už nebudou nemoci. H) Už se nezahyne na úraz. CH) Nebe i Země pravděpodobně bude materiální povahy - žádné světelné améby atpd. CH) Král sám setře každou slzu z oka.
I) Bude nekonečný prostor pro to rozvíjet vlastní talent a tužby. Celou věčnost. Vzdělávat se, poznávat, tvořit, bavit se. J) Bude celou věčnost prostor vyrůst ze svých nedostatků, hloupostí, nevědomostí.
K) Je to království, do kterého je téměř nemožné aby se dostali boháči.
L) Je to království, jehož podstata je absolutně nepochopitelná pro současné politické elity, pro moudré tohoto světa.
M) Do tohoto Království se dostanou lidé jen dobrovolně. Jen ti, kteří chtěli. Nikdo nebude nucen.
N) Bude zadost učiněno spravedlnosti a budou odhalena tajemství lidských skutků. Tudíž žádné konspirace a výmysli. Přesně nahlédneme, proč se událo to co se událo. No a Zlí, budou potrestáni. Dostanou co zaslouží. Nezachrání je ani uplacenej právník, ani soudce, ani zkorumpovanej systém. Nebude pro takové místo v tomto království.
O) Příroda, lidé, bytosti, zvířata a ostatní budou žít v harmonii a už se nikdy nikdo nebude zabíjet.

Takhle chápu z novozákoních textů nebe já. Rozhodně bych si z celého srdce přál, aby existovalo a aby stvořitel(é) všehomíra byl(i) větší, laskavější, chytřejší, tajemnější, ohleduplnější
milosrdnější, statečnější a spravedlivější než jak se nám ho snaží vykreslit někteří "oficiální i neoficiální mluvčí a zástupci jeho vůle a povahy" zde na zemi.

259651

28.12.2011 2:53

RE: nebo/peklo na zemi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 259651

Ono na tom není nic tak složitého. Stačí mít podmínky pro něž je člobrda stvořen - rajské. Tam nebyl ohrožován predátory, od tyranosoura po viry, měl tam teplo i bez oděvu, čistý vzduch i čistou vodu a dost vegetariánské potravy po celý rok. No a protože to všechno, až na ten vzduch, tady na Zemi nemáme, tak si to musíme zařídit sami svépomocně, tedy tím "v potu své tváře...", protože to je ten trest za chtění být JÍM, místo jen toho "K OBRAZU JEHO". Máme tady k tomu všechno potřebné, takže je to jen na nás, kdy a jak si ten Ráj na Zemi zřídíme a pak se budeme muset chtě nechtě věnovat jen vědění a umění, abychom se nudou neukousali k smrti. Když MU to přijde jako napravení, tak nám pak třeba uvolní i těch 97% zatím jaksi nepotřebné DNA. [mrknutí jedním okem]

259694

28.12.2011 19:15

RE: nebo/peklo na zemi

abc 188.?.?.?

Reakce na 259597

Aj keď bol Ježišom Lazar vzkriesený, nakoniec zomrel a išiel do "pekla". Teda ako chápať skladačke, ktorú nám pre pobavanie napísal pisateľ? Návod k demontáži stavebnice nám vyrozprával Ježiš v podobenstve o Boháčovi a Lazarovi. Ježiš hovoril k namysleným farizejom. Boháč v podobenstve predstavoval sebavedomých náboženských vodcov, ktorí zavrhli a neskôr zabili Ježiša. Lazar znázorňoval jednoduchých ľudí, ktorí prijali Božieho Syna. Smrť boháča a Lazara znázorňovala zmenu ich postavenia. K tejto zmene došlo,keď Ježiš duchovne nasýtil zanedbávaných ľudí podobných Lazarovi, takže sa dostali do priazne večšieho Abraháma, Boha. V tom istom čase falošní náboženskí vodcovia duchovne "zomreli" vo vzťahu k Bohu, lebo stratili jeho priazeň v rámci systému ,v ktorom si prestali spĺňať svoje povinnosti voči ľudu, ktorých mali vyučovať Božím pravdám, z ktorých najdôležitejšia je ako pomocou identifikačných znakov rozoznať Mesiáša. Ľud Mesiáša spoznal napriek tomu, že večšina ich náboženských vodcov Krista zavrhla. Boli preto zavrhnutí a preto trpeli muky, keď Kristovi nasledovníci prevažne z obyčajných ľudí,začali odhaľovať ich zlé skutky a nedostatok viery,napriek tomu, že Ježiš spĺňal všetky identifikačné znaky dané proroctvami. Toto podobenstvo teda neučí, že by boli niektorí mŕtvi ľudia mučení v doslovnom ohnivom pekle. [chechtot] [zmaten] [oči v sloup]

259731

26.12.2011 23:53

A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]

F&T 78.?.?.?

To tu už bylo 29.4.2011

Nebe pro nás, peklo pro jiné
Jan Kadubec( více o autorovi > )
29.4.2011
http://www.zvedavec.org/autori/778-jan-kadubec

259607

27.12.2011 0:54

RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 259607

Ježíš, já jsem blbec. Omlouvám se. Co teď s tím? Já tu verzi zruším a komentáře přesunu pod ten první článek, ano?

259617

27.12.2011 0:55

RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 259617

Klidně to tak nechejte. Alespoň pak můžete (-me) porovnat změnu ve vývoji za posledních 8 měsíců. [mrknutí jedním okem]

259618

27.12.2011 8:17

RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]

F&T 78.?.?.?

Reakce na 259617

Totálně jste mě vydusil s mým příspěvkem, který se opakoval po 2 letech.

Myslel jsem, že děláte intelektuální testování čtenářů a ja je vidět, tak jim paměť neslouží už ani půl roku.

Doporučuji nechte to tak a po 1 měsíci starý článek smažte a diskuse spojte.

259627

27.12.2011 10:37

RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 259617

Nič nemazať, netreba nič presúvať a ušetríte si kopu driny.

259634

27.12.2011 4:21

knizka co stoji za precteni

r.k. 188.?.?.?

Neni to zadny brak i kdyz sou to "superzahady", no kapitoly me hodne oslovily, nektere....
http://www.ulozto.cz/10017753/jones-frank-p-superzahady-a-zazraky-pdf

259621

28.12.2011 10:41

Peklo pre všetkých!

abc 188.?.?.?

Hebrejský výraz "šeol", resp. jeho grécky ekvivalent "hádes", sú chybne prekladané ako "peklo". Vyplýva to z nepochopenia uvedených slov. Všetky tri slová "šeol", "hádes", "peklo", znamenajú to isté, všeobecný hrob ľudstva. Ale pretože neexistuje vo väčšine jazykov pre tento pojem adekvátne slovo, vznikol nesprávny dojem,že so smrťou súvisiace peklo môže byť aj miestom múk a podobne. Smrť je však opakom života, stav neexistencie, kde človek nemyslí, necíti a nemá žiaden vplyv na to, čo sa deje na zemi. Nádejou ľudí je vzkriesenie z mŕtvych, zo spánku smrti, či už sa jedná o spravodlivých /veriacich/ alebo nespravodlivých /neveriacich/. To všetko na základe zásluh výkupnej obete Krista, ochotného podstúpiť mučenícku smrť.

Duchovný galimatiáš o mučení v pekle vznikol nepochopením pojmu "gehenna", odvedený od slova Ge Hin-nom, hebr. údolie Hinnom /za Jeruzalemskými múrmi/, kde existovalo smetisko, v dnešnom ponímamí "pálenisko" alebo moderne povedané spalovňa. Miesto, kde sa spaľovali nielen smeti ale aj telá zločincov, a preto sa pálenisko udržiavalo pridávaním síry. Nesprávne je slovo "gehenna" interpretované ako miesto večných múk v pekle....Naopak je to symbol úplného zničenia, z ktorého neexistuje návrat vzkriesením z mŕtvych.

Zmätok do spomenutých pojmov a ich významu vnieslo takzvané duchovenstvo kresťanstva, ktoré vytvorilo zmes učenia o stave mŕtvych spojením nepochopeného židovstva, gréckej filozofie a rímskeho práva.

259708

29.12.2011 1:43

Sice za vše můžou Američané

Uther 85.?.?.?

ale za konec Aztécké až tak nemohou. [smích] Jednak za panovníka Motecuhzomy II. byla říše v podstatě v rozkladu a následně přišli Španělé pod vedením Hernána Cortése a dílo zkázy, taktéž za pomocí ostatních domorodých kmenů, dokonali. V té době tam žádní Angličané nebyli a jediní Američané tam byli Indiáni [smích]

259742

29.12.2011 7:33

Vsude je sranda ....

Satanist 50.?.?.?

V bazilice Narozeni Pane na uzemi Israele a palestinsky samospravy se 3 dny po hlavnim Vanocnim svatku rvalo a mlatilo nasadama vod kostat asi 100 krestanskych mnichu a knezi takovym zpusobem ze museli zasahnout policiste a pomoci obusku obnovit klid. Policijni podplukovnik Tamimi prohlasil, ze to je pro jeho lidi smesny problem ktery museji resit kazdej rok. ,,Uz je vsechno v poradku, nikoho jsme neztkli, protoze vsichni zucastneni byli bozi sluzebnici," rekl .... [chechtot]

259754

30.1.2012 9:56

Inteligence kraluje v pekle i v ráji

GVKB koubavit (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Není zde žádný Satan, který kraluje peklu a Bůh který kraluje ráji. Peklo i ráj je v naší hlavě a v naší hlavě kraluje inteligence, jak vlastně došlo k tomu, že se věřícím naivním lidem tato zjevná přirozená čistá pravda zatajila a kdo měl na tom zájem, udělat z věřících naivních lidí ubohé hlupáky? Na počátku zde byl kmen a zde vládnul náčelník a kouzelník, náčelník byl bojovníkem a kouzelník byl politikem, šlo o rozdělení kompetencí tak jako u muže a ženy, kdy muž byl lovcem a žena se starala o děti a domácnost. Náčelník byl tedy mužským principem, kouzelník byl ženským principem, a jak víme, tak ženy dokážou vše překroutit a umí dobře lhát, známá je pohádka o Aladinově kouzelné lampě, kterou vyprávěla Šeherezáda. Náboženství to jsou pohádky pro dospělé a tyto pohádky se snaží z dospělých učinit hloupé naivní děti, se kterými může snadno manipulovat ten, kdo pohádky vypráví, tedy zástupce náboženství. Tak jako je mnoho pohádek pro malé děti, tak je i mnoho náboženství to je logické, mnohé veliké děti se perou o hračky a mnohé veliké náboženství se zase mezi sebou perou o věřící, že se nestydí, já to z duševního nebe spatřuji, za trest jim povím všem svatou pravdu a půjdou se duševně umýt a čistě duševně obléci, aby vypadali jako slušní pracovití inteligentní lidé.

zdroj
http://youtu.be/GBuLc0zBAfk

261910

Příspěvků: 47

26.12. 07:29 MVDR Josef Staněk  Velmi trefné, ale neúplné
30.12. 10:21 rataj  RE: Velmi trefné, ale neúplné
26.12. 09:38 lucifuge  Tlachy
26.12. 10:14 Fedor Fedor  Nebe pro nás...
26.12. 11:31 Lin  Docela fajn článek
27.12. 00:30 čochtan  RE: Docela fajn článek
26.12. 13:06 lyrik  Dobrý článek!
27.12. 00:20 čochtan  RE: Dobrý článek!
26.12. 14:26 _Oldis  jak pa si to asi v nebi vyrikali
27.12. 10:15 Esmate  Můj židovský tchán... "Jak pa si to asi v nebi vyříkali..."
27.12. 10:51 mkadlec  RE: Můj židovský tchán...
27.12. 13:35 _Oldis  RE: Můj židovský tchán...
30.12. 06:01 Esmate  RE: Můj židovský tchán...
26.12. 14:57 Aeternitas  Pekelná soustava v Antice
26.12. 15:08  Co je peklo, a kde je?
26.12. 18:35  Duchvno na zvědavci?
26.12. 20:24 steve  RE: Duchvno na zvědavci?
26.12. 20:58  RE: Duchvno na zvědavci?
26.12. 23:58 steve  RE: Duchvno na zvědavci?
27.12. 00:34  RE: Duchvno na zvědavci?
26.12. 18:37  doporučujem
26.12. 21:05  RE: doporučujem
26.12. 20:50 Otec  Mám pro vás špatnou zprávu člověkové
26.12. 21:50 baba_Blažková  Peklo
26.12. 22:04  RE: Peklo
27.12. 00:37 baba_Blažková  RE: Peklo
27.12. 14:17  RE: Peklo
27.12. 12:36 jen tak  RE: Peklo
27.12. 17:15  RE: Peklo
27.12. 19:24 jen tak  RE: Peklo
28.12. 01:41  RE: Peklo
26.12. 22:24 Miks  seveřani
28.12. 17:21 karel4u  RE: seveřani
26.12. 22:36 ppppp  nebo/peklo na zemi
27.12. 16:00  RE: nebo/peklo na zemi
28.12. 02:53  RE: nebo/peklo na zemi
28.12. 19:15 abc  RE: nebo/peklo na zemi
26.12. 23:53 F&T  A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]
27.12. 00:54 Vladimír Stwora  RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]
27.12. 00:55  RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]
27.12. 08:17 F&T  RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]
27.12. 10:37 Oracle  RE: A proč se tenhle článek opakuje? [b]To tu už bylo 29.4.2011[/b]
27.12. 04:21 r.k.  knizka co stoji za precteni
28.12. 10:41 abc  Peklo pre všetkých!
29.12. 01:43 Uther  Sice za vše můžou Američané
29.12. 07:33 Satanist  Vsude je sranda ....
30.01. 09:56 GVKB  Inteligence kraluje v pekle i v ráji

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

14

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 23 čtenářů částkou 4 874 korun, což je 14 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 1

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 2

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 2

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Život vašich dětí a život dětí vrchnosti21.04.21 20:03 Česká republika 2

Češi dávají Rusku ultimátum! Trapnost už nemůže být větší21.04.21 19:29 Česká republika 7

Policista Chauvin shledán vinným ve všech třech bodech obžaloby21.04.21 14:51 USA 2

SÚKL hrozí Právu pokutou až půl milionu za články o ivermektinu21.04.21 11:15 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,50 Kč
Euro
25,80 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,51 Kč
Australský dolar
16,61 Kč
Švýcarský frank
23,52 Kč
100 japonských jenů
19,66 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,19 Kč
Ukrajinská hřivna
0,78 Kč
100 rublů
28,73 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 480,97 Kč
1 unce stříbra
570,25 Kč
Bitcoin
1 223 183,24 Kč

Poslední aktualizace: 6.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 746