Diskuze k článku

A od zítra se nařizuje truchlit

Příspěvků 167

21.12.2011 17:06

Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

janošík 213.?.?.?

Zde je článek Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu? Ale odpověď - "Rozbitím Československa."- jsem tam nenašel.[překvapení]
Kde je chyba?

259152

21.12.2011 20:13

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259152

1, Havel priamo Cesko-Slovensko nerozbil...iba svojou tupostou a aroganciou nastval vacsinu Slovakov a ukazal, ze s cechmi v jednom state to uz dalej nepojde.

2, Cesko-Slovensko sa rozpadlo na dva staty a slovensky narod ziskal slobodu. My Slovaci sme iba tomu radi. keby ozaj havel rozbil Cesko-Slovensko, Slovaci by ho zvelebovali do nebies. Otcom slovenske statnosti je iny Vaclav - Klaus.

3, Chapem nostalgiu Cechov za casmi, ked Tatry byli jejich, ked cesky stat siahal az k Ukrajine. Ale doba sa zmenila, Cesko-Slovensko sa obnovilo v roku 1945 ako produkt totality, totalita v v roku 1989 padla, bola iba otazka casu, kedy Slovaci opat obnovia statnost zaniknutu v roku 1945.


ze Cesko-Slovensko nebolo cesky stat a ceska zem ?????

259177

22.12.2011 0:41

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

asdf321 77.?.?.?

Reakce na 259177

Já tedy nevím, ale Československo byl přece společný stát jak Čechů, tak Slováků, to bych stejně tak mohl tvrdit že Slovákům patřila Šumava. Obojí je nesmysl. Prostě byli Čechoslováci a patřilo jim Československo. Rozdíl mezi čestinou a slovenštinou jsme vnímali jako nepodstatný, jazyk zpestřující prvek. Uvědomte si prosím, že historicky jsme stejně všichni slované a i spolu s ostatími slovanskými národy máme společnou historii, kulturu i původní řeč. Nemá smysl se navzájem nějak vydělovat, vždyť je to trapné. Československo byl aspoň suveréní stát s mezinárodním renomé, teď jsme k smíchu a kažký jak s čechy tak se slováky akorát tak vyjebává. U nás defakto vládnou němci, sudeťáci by si nejraději zopakovali Mnichovský diktát, a u vás by maďaři nejraději revidovali Trianon.
Samo-statnost je sice hezká věc, ale není to jen o 'statnosti', ale i o 'samotě'. Důsledky jsou jasně, legendu o Svatoplukovo prutech snad připomínat nemusím. A co se týče vzniku Československa, tak to nebyl produkt totality, ale produkt pádu totality, a to Rakouska-Uherska. A státnost Slovenska v letech 1939-1945, tak to tedy opravdu byla 'samostatnost'... chápu že pro přežití národa to bylo nutné zlo (jinak by Slovensko bylo rozděleno mezi Polsko a Maďarsko), ale uvědomte si laskavě, jak bychom všichni skončili kdyby válka pokračovala dál, nedejbože do vítězného konce nacistů.

Co se týče žabomyších hádek po převratu r.1989 o nějaké pomlčky a další detaily (pro mě za mě, ať se to jmenuje třeba Slovenskočesko a hlavní město je v Bratislavě, ale ať to proboha zůstane pevně spojený státní celek), tak to bylo klasické rozděl a panuj, a ty zkorumpované svině co byly u moci se ani nesnažili vzdorovat vnějším tlakům které toto zinscenovali. No, aspoň nás nemuseli bombardovat jako Jugoslávii.

259215

22.12.2011 7:48

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259215

Ano, my jsme bohuzel rozdil mezi cestinou a slovenstinou vnimali jako nepodstatny. My jsme vubec vnimali jakekoliv rozdily nepodstatne, coz se nam vymstilo, a vysledkem bylo ze Ceskoslovensko nikdy moc dobre a jednotne nefunovalo. Vzdycky to bylo o ustupcich a o necem co by se dalo nazvat jako jakysi zarodek politicke korektnosti. Stoji take za pripomenuti ze od vzniku 1918 nekolik let slovensky narod oficialne neexistoval. Zid Masaryk vymyslel novy, tzv.ceskoslovensky narod. Taktez federalizace se Ceskoslovensko dockalo az 50 (!) let po vzniku, a to si vemte ze nebohy nas naslednik trunu Frantisek Ferdinand d'Este planoval udelat z nasi Monarchie federaci hned po nastupu na trun.. Zkratka jak je psano vyse Ceskoslovensko byla ceska zalezitost, dneska je bohuzel CR prazska zalezitost, protoze tak centralizovany stat jako je CR se jen tak nevidi. O tom ze nejsme schopni ani dodrzet staletim proverenou historii a alespon formalne to tu rozdelit podle zemskeho usporadani darmo mluvit.. V dobe kdy se rozpada a existuje defacto jenom na papire uz i takovy historicky a daleko starsi utvar jako Belgie, oplakavat Ceskoslovensko nema smysl. Radsi se zeptejte k cemu by komu byl takovy stat dobry? Tak dneska jsme 2 montovny, 2 kolonie Zapadu, v pripade jednoty bysme byli 1 vetsi montovna a kolonie Zapadu. Sila statu neni v poctu obyvatel nebo velikosti, to by musela byt Ukrajina mocnejsi nez Francie. Vas prispevek je jak ze zahrobi.

259236

22.12.2011 12:22

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 259215

Suhlasim s Vami pán asdf321, iba pre pravdu doplnim niečo z vlastnej pocitovej skusenosti z delenia spolocneho statu.

Mna iritovali hlasky v tzv. dokumentarnych programoch českého vysielania Československej televízie v r. 1990-1992 napr. o G. Husákovi typu "Slovák z Dubňan v sídle českých králu", co je evidentne nefederalistické, rovnako ako aj hlášky a narážky o "doplácení" na Slováky v programoch "Co týden dal" akoby to bola všetkým zrejmý fakt, ktorý sa len zo slušnosti nehovorí. Potom hlášky ako "zlaté české ručičky" zneuznávajúce schopnosť Slovákov rovnocenne pracovať. Na druhej strane sa na Slovensku (nie poloficiálne v TV, ale medzi jednoduchším ľudom) verilo, že "robíme na Čechov"...

Napriek tomu všetkému som si tak, ako vyše 80% Slovákov osobne prial zachovanie spoločného Československa, štátu spoločného Čechom aj Slovákom tak, ako hovoríte a ako ho popisujete. Cítim sa trápne, keď niektorí Slováci redukujú vzťah Čechov ku Slovensku na Tatry...

Čo nám to rozdelenie dalo? Slovákom skúsenosť s hospodárením na vlastný účet, ktoré bolo pomerne úspešné než sa k moci po r. 1998 dostali elévi Goldman Sachs.

Čechom rozdelenie dalo poznanie, že ich neokrádajú Slováci, ale "zlaté české ručičky" ve vládě, na ministerstvech, ve Fondu národního majetku.

Múdrejší o takéto skúsenosti sme až teraz konečne zrelí znovuvytvoriť spoločný štát. A nepotrebujeme preto spoločného ministra obrany ani prezidenta. Stačí, keď si Československo znovuobnovíme vo svojich srdciach.

Osobne si myslím, že Havel mal k rozdeleniu Československa indiferentný postoj a nechal spoločný štát padnúť. Svojim "snažným prosením" v novoročnom príhovore v 1.1.1992 iba kontraproduktívne (alebo úmyselne?) vyprovokoval váhajúcich Slovákov, aby aj oni volili Mečiara. Havel podľa mňa mlčky podporil záujem USA, ktorým vadí každý štát s počtom obyvateľov nad 10 mil. a vlastnou životaschopnou armádou - naviac, v prípade Československa strategicky roztiahnutý medzi Nemecko a býv. Sovietsky zväz. Boli by sme strategicky porovnateľní s Poľskom (nedostatok prístupu k moru by nahradil zmysluplný priemysel a obyvateľstvo ktoré rado pracuje) a vďaka tomu by sme mali väčšie slovo než dnes máme ako dva štáty dohromady. Mohli by sme hájiť naše vlastné záujmy ako jazýček na váhach medzi západom a východom.

Pokiaľ by sme sa ešte zbavili aj slobodomurárskych lokajov v našich vládach, ktorí našim menom bojkotujú Irán v OSN, vyhlasujú války nedemokratickým režimom, podporujú Izrael, požičky EU, MMF a kritizujú Rusko a Čínu, to by bolo sveta žiť.

259261

22.12.2011 20:09

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259261

kecy...ze Slovensko nebolo cekou koloniou ????? Aj za I. CSR, za II.CSR, ked malo autonomiu, tak menej a ako nas Cesi okradli po vojne o tom ani nehovorim.

Slovensko stale doplacalo na Cesko a ty si v srdci drz aj Rakusko Uhorsko. Ja som Slovak a obnovenie Slovenskeho statu som vital s radostou a flasou sampanskeho.

259299

23.12.2011 1:40

RE: Rozděl a panuj

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 259299

Jestli na nás někdo neuplalnil pravidlo Rozděl a panuj. Po rozpadu rudého bloku mohlo být celkem logickým krokem vytvoření unie - Polsko, Česko, Slovensko, Maďarsko, případně i Bulharsko, Slovinsko, Ukrajina... Náznak tady byl - Visegrádská skupina. A to se EUforii a USadu nemuselo líbit. [pláč]

259324

23.12.2011 4:39

RE: Rozděl a panuj

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259324

Po rozpadu rudyho bloku bylo snahou kazde vychodni zeme nalezt si nejakou zapadni rit a vlizt do ni i kdyby co kdyby, hlavne ze je zapadni. Jeste dnes najdete v lacinych diskusich kecy jako "Za Rudych jsme mohli na dovolenou akorat tak do toho Bulharska" jako by i to morske pobrezi Bulharska bylo nejake "horsi" nez italske, monacke, katalanske, vzdyt jsou to uplne absurdni nazory, ale takove nazory lidi maji! To je proste realita, a predevsim tedy byla, byla to realita. Kde jste zil proboha? Ja jsem zil v zemi kde se "vracelo do Evropy", at to stoji, to uz si nikdo nepamatuje jak jsme se uplakane "vraceli do Evropy"??? (V pripade CR a Polska jsme se snad vraceli az do USA, ale to je vedlejsi). Ja bych chtel videt jak byste tydle nazory o sourucenstvi Vychodu rikal pred 20 lety v dobe frenetickeho glorifikovani naprosto cehokoliv co tahne Zapadem !

259343

23.12.2011 10:46

RE: Rozděl a panuj

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 259343

No největší překážkou pro takzvanou Integraci EUforie jsou asi jazyky. To si člověk uvědomí vždycky když se tam zatoulá. Anglicky se s vámi domluví každej n-tej a dvoujazyčné nebo výcejazyčné nápisy jen na historických památkách.

Ve Slovanských zemích se člověk jakžtak domluví. Vzniklo i několik pokusů o "Slovanské Esperanto". Jeden se mi zdá opravdu dobrý. Zkouší v něm teď prý experimentálně učit mezinárodní semináře na Vysoké škole zemědělské v Praze a snad to i funguje.

Jinak nejlepší možná mohla být Jugoslávská cesta. Proto asi byla někomu tak trnem v oku a rozeštval ji a rozbombardoval. Ale moc do toho nevidím, tak je to jen "pracovní hypotéza".

Na "socialismu" asi lidem nejvíc vadilo omezení cestování po světě a to neustálé kádrování dělnického původu a strach, že na vás někdo někde něco řekne a že vás za to vyhodí z práce nebo ze školy. A promívání hlav a povinné biflování té rudé ideologie. No bylo toho asi víc.

V 68 nás neměli obsadit a mělo se to nechat běžet svoji přirozenou cestou k nějakému kompromisu. Asi tak jako se to děje v Číně. Listopad bylo násilí zase druhým směrem. Jdeme ode zdi ke zdi. Po současné zkušenosti to asi zase půjde doleva, ale spíš patrioticky než internacionálně (podle Kalouska Náckovství).

Z toho co čtu na Internetu se mi zdá, že nás na ten západ táhla hlavně naše židovská menšina, která se třásla na privatizaci finančnictví, medií, průmyslu asi pod vlivem strýčků na Divokém Západě.

259352

23.12.2011 11:06

RE: Rozděl a panuj

hc 90.?.?.?

Reakce na 259324

To je jasné. Vladimír Mečiar byl federalista, ze kterého se stal separatista po návštěvě Bonnu... Německo se v rozbíjení postkomunistických států angažovalo nejviditelněji, ale muselo být jen prostředníkem. Je nesmysl, že by USA svému Protektorátu Německo dovolily samostatnou politiku, která by měnila silové poměry v Evropě. Např. na rozbití Jugoslávie Západ pracoval už před zhroucením sovětského bloku, takže rozděl a panuj byla dlouhodobá strategie.

259355

22.12.2011 18:10

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 259215

Ceskoslovensko nebylo nikdy, ani minutu spolecnym statem Cechu a Slovaku, protoze jeho vznik nevyplynul z prirozene touhy Cechu a Slovaku po spolecnem state.Ceskoslovensko byl produkt Verailleskeho systemu, kterym zednari a iluminati rozdrobili Evropu po vzoru kolonialniho panstvi.

259286

23.12.2011 13:36

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

esw 109.?.?.?

Reakce na 259286

pravda, i vlajku navrhli jako zednářskou zástěru v zednářských barvách

http://www.ulozto.cz/11907342/krystlik-prvni-repub...

259363

22.12.2011 20:48

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Lukáš Bucharič 85.?.?.?

Reakce na 259215

Pokud byste se, milý pane asdf, trochu zajímal o historii a hledal v pramenech historicky pravdivých, ne těch tendenčně upravených (ach, jak se právě se rodící falešný kult Havlův podobá falešnému kultu tatíčka Masaryka), musel byste vědět, že Rakousko-Uhersko žádná totalita nebyla, naopak se jednalo o vysoce právní stát, a to především v rakouské polovině monarchie, například jsme měli první ministerstvo sociálních věcí na světě atd... A svoboda slova se s tou dnešní nedala srovnávat. Tenkrát by se nemohlo stát, aby se nějaký člověk dostal do vězení za to, že nesl transparent s nápisem "Evropo, povstaň!". A když byl už někdo opravdu moc nebezpečný, jako třeba Havlíček, přesunuli ho do jedné z nejluxusnějších destinací naší monarchie a platili mu luxusní vilu se vším všudy... atd., atd. Jak tu už někdo zmínil, František Ferdinand měl v plánu ihned po nástupu federalizaci monarchie, což mu nebylo umožněno, ale nástupce Františka Josefa Karel federalizaci rakouské části monarchie vyhlásil, a to ještě na spravedlivějším základě, než měl v plánu František Ferdinand. Bohužel pouhé dva dny před tzv. vyhlášením Československa. Československo byl jistě dobrý stát pro mnohé Slováky, nicméně pro Střední Evropu to byla tragédie. Vítězné mocnosti mluvily o potřebě rozbití monarchie pro národní spravedlnost, ale nové uspořádání učinilo mnohem více příkoří a zlé krve. Československo byl umělý stát s umělými hranicemi, které nerespektovaly národnostní složení. Monarchie byla rozbita Masarykem, Benešem a dalšími zednáři jen proto, aby oni zvítězili nad křesťanstvím, jehož oporou monarchie byla a založily tzv. národní státy, v nichž převzali moc zednáři. Národní státy byly dobré jen jako mezistupeň boje proti křesťanství. Nyní již nejsou třeba a je třeba přejít na vyšší level ve světovládné hře, proto to, co zakládal Masaryk, nyní ničil Havel. Oni nestáli tímto proti sobě, naopak měli stejný cíl, ale prostředky přiměřené své době. Nyní je cílem jedna světová vláda a čipy v rukou všech otroků. V Českých zemích se právě koná generálka na tyto dny. Lidé Havla osobně neznali a ani se nezajímali o zjišťování pravdivých informací o člověku, do jehož průvodu vyrazili. Spolehli se na lživé mediální zprávy z per Havlových národních soukmenovců. Po tom, co jsem dnes viděl v televizi a novinách, jsem pochopil, že nemá cenu dále cokoliv činit pro tento tupý národ. Vybrali jsme si cestu lži a propagandy, dobře nám tak. Když nám jde o naše svobody a živobytí, necháme si na ně sahat bez protestů jako ovce jdoucí na porážku a sedíme u bedny či nadáváme v hospodě, ale když máme vyjádřit účast zločinci, vyjdeme do ulic a oči máme opuchlé od slz. Cseh nem ember! [bliji]

259301

22.12.2011 22:08

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259301

Hmmm, chcel by som poziadat ceskych prispievatelov o nehodnotenie Uhorska....Rakusko mozno bolo pravny stat, nakoniec Cesi mali za monarchie svoje skoly, svoju inteligenciu, ceske skoly od zakladnych az po univerzitu, vdaka rakuskej civilizovanosti, predsa len Rakusiaci su europsky narod, nakoniec o tom svedci napriklad aj pocet narukovanych ceskych "jednorocnych dobrovolnikov" cize maturantov z ceskych skol pri 28.tzv. prazskom pluku v Segedine v roku 1914, bolo to vyse dvetisic jedincov .... zatial co uhorske - madarske /pomiesane so Slovakmi/ alebo rumunske /sedmohradske/ ich mavali par desiatok,,,,,,,

A dalej pani uvedomte si, v Uhorsku neexistovalo ziadne pravo...len pravo silnejsieho - a to Madara... Byt madarom znamenalo byt prislusnikom panskeho naroda, vladnucim ostatnym narodom v Uhorsku, pricom tieto de jure neexistovali.

Madari zaviedli po rakusko-uhorskom vyrovnani v Uhorsku de-facto nacionalny fasizmus kombinovany s aziatskou krutostou. napriklad niekolko tisic slovenskych deti bolo odvazanych zo Slovenska, od svojich rodicov do Madarska na pomadarcenie, kde sa stavali otrokmi a mali postavenie horsie od hospodarskych zvierat...chlapci boli urobotovani az na smrt, ked museli za neludskych podmienok o hlade roky driet ako zvierata na madarskych gazdovstvach...dievcata boli predavane do bordelov.
este v 20 storoci sa v uhorskych zalaroch telesne trestalo ako za feudalizmu
....Uhorsko bolo feudalnym az do svojho zaniku v decembri 1918.

Boli zatvarane slovenske skoly, Slovaci nemali ani jednu zakladnu, strednu a toboz vysoku skolu... Slovenska inteligencia bola prenasledovana, nielen tym, ze boli prekladani z miesta na miesto, eventualne vazneni, ale boli aj fyzicky likvidovani...

Rakusko Uhorsko sa NIKDY nemohlo stat statom, v ktorom by vedla seba mohli existovat narody ako rovnocenne subjekty, dokial by v Uhorsku mali byt aj Madari.... Vsetky tie nostalgicke vzdychy za monarchiou iba davaju svedectvo o hlbokych neznalostiach vzdychajucich o realite Rakusko-Uhorska......pretoze R-U monarchia nebola len Rakusko.

Priklad volebneho prava v Uhorsku -

Uhorské volebné právo bolo ustanovené zákonom. Ten článkom 5/1848 priznával volebné právo všetkým občanom Uhorska - má sa rozumieť mužom - nad 20 rokov. Museli však spĺňať ďalšie podmienky majetkové alebo vzdelanostné. Ustanovenia tohto zákona spresňoval ďalší zákon z roku 1874 a doplnený bol ešte ďalšími trestnoprávnymi nariadeniami o priebehu a právoplatnosti výsledkov volieb. Platil až do roku 1913, odkedy sa v Uhorsku nekonali parlamentné voľby z dôvodu vojnových udalostí.

Aké teda boli tie ďalšie podmienky, ktoré museli spĺňať muži, aby mali volebné právo? Museli mať dom, za ktorý platili domovú daň, alebo vlastniť pôdu, zdanenú poľnohospodárskou daňou z čistého výnosu 16 zlatých. Ak bol muž obchodník alebo remeselník a platil 105 zlatých základnej dane z príjmu alebo remeselník a zamestnával aspoň jedného tovariša. Koho oprávňovalo vzdelanie zastávať nižšie úradnícke ...Automaticky kráceno

259313

23.12.2011 1:02

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259313

>Hmmm, chcel by som poziadat ceskych prispievatelov o
>nehodnotenie Uhorska....Rakusko mozno bolo pravny stat, nakoniec
Tema clanku je o usili Vaclava Havla a co z toho udelal, lepe receno - neudelal. Vase zadost se naplni clanku vubec netyka. Prosim ostatni diskutujici, aby na predchazejici prispevek vubec nereagovali.

259317

23.12.2011 5:19

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259317

To ja bych na pana nikto 95... reagoval velice rad ! Kdyz uz se diskuse od Havla odklonila pres Ceskoslovensko k Rakousku, tak je vyvazene rict i jak to chodilo v Uhersku. I kdyz se to tak nejak vseobecne vi, ze Madari se s nejakyma Slovanama vubec nemazlili, tak je to na rozdil od vaseho prispevku prispevek hodnotny. Opet jenom dokresluje zmrveni cs.politiky z ceske strany hned od tragickeho vzniku republiky v r.1918 az do jejiho definitivniho konce r.1992. Ten stat byl proste absurdni, stejne jako byl absurdni sam Masaryk, ten ktery kritizoval "otcovstvi" Cisare Pana se stal "tatickem", az dostal i taticek od Hitlera nakladacku, protoze to proste jinak dopadnout nemohlo. Ceskoslovensko vzniklo jako mnohonarodnostni stat, kde zilo sice vetsi pocet vyspeleho nemeckeho obyvatelstva, nez tehdy-zaostaleho slovenskeho obyvatelstva, ale byl to "spolecny stat Cechu a Slovaku". A vsemu tomu lidu, jak tomu "vlastnimu" tzv.ceskoslovenskemu narodu, tak tomu nemeckemu "do poctu", trunil jako polobuh pantata Masaryk, dnes stojici jako kult bohuzel v kazdem ceskem ci moravskem meste od okresniho nahoru. Copak tendle nesmysl, tahle pokusna laborator, mohla existovat? Jak dlouho? Neobhajuju nacionalizmus, nakonec zavrazdeny naslednik trunu FF taky nesnasel nacionalismus, jakykoliv, ale byl si vedom, ze je potreba ten lid kterymu vladne dat trochu do late, roztridit, a dat jim urcite prava, no aby meli i nejakou odpovednost. A to ten Masaryk samozrejme zvoral, a je uctivan, a bude, a ted k tomu pribude Havel, skoda slov... [pláč] [naštvaný] [oči v sloup]

259345

23.12.2011 11:05

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259301

"přesunuli ho do jedné z nejluxusnějších destinací naší monarchie"

Jen připomínka od člena tupého národa, který byl v Brixenu (na rozdíl od vás?):
1. Brixen je i dnes díra. Na rozdíl od Havlíčkových dob je tam fakulta jakési univerzity a když jsem tam byl, měl jsem intenzivní pocit, že bych tam studovat nechtěl. Příroda krásná, ale chcípl tam pes.
2. Platili mu nejdřív hotel, až za dlouho potom dům. Dům je stejný jako všechny kolem, neřekl bych luxusní.
3. Havlíček se musel pravidelně hlásit na úřadě, čili z toho "luxusu" nemohl vytáhnout paty. Nikoho tam neznal a když se vrátil do Prahy, všichni se mu vyhýbali, aby si nezadali (v tom právním prostředí...)

Omlouvám se za off topic.

259354

22.12.2011 5:38

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259177

>>Zde je článek Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu? Ale odpověď - "Rozbitím Československa."- jsem tam nenašel. Kde je chyba?

>1, Havel priamo Cesko-Slovensko nerozbil
Odpovim na tyto dva nazory, kdyz nad zbytkem nazoru druheho, ktery po tomto mem vstupu nechavam dokoncit jako opodstatneni, se, taktne receno, s opovrzenim prenasim.
Uvedomme si dnesni situaci prezidenta Klause v kontextu s vladou, parlamentem a senatem. Jak se treba snazil a stale snazi stavet se proti EU... a co a jak docilil, ktera vladni rozhodnuti ovlivnil. (Treba i nejakymi zakulisnimi tahy.) Myslim si, ze nedocilil vcelku nic. Da se tedy nase pricleneni a kooperace s EU pricitat na Klausuv vrub jenom proto, ze v te dobe byl a je prezidentem? Rozhodne neda, protoze vlada, parlament i senat maji takove paky, jakymi silu prezidenta premohou.
V podobne pozici byl i Havel, navic mel dlouhou dobu proti sobe vychytraleho Klause, proto se politicka a statotvorna rozhodnuti te doby nedaji prisivat jednoznacne na Havla. Pokud tak nekdo cini, je kratkozraky. Na co se vsak da ptat, jsou jina rozhodnuti ci postoje. Kuprikladu nesmyslne propusteni veznu, udelovani ruznych milosti behem soudnich rizeni, souhlas s "humanitarnim bombardovani", atd. Taky by si zaslouzilo rozbor jeho vezneni, podpora te doby ze zahranici a cela zakulisni cesta k prezidentstvi. A rovnez navraceni majetku jeho rodiny.
Ze by vsak ucinil nejake spatne ci "blbe" kroky proti Slovakum (kvuli jeho "hlouposti", jak tu bylo napsano), to by potrebovalo konkretizovat, predlozit fakta a radne dokumenty.
Je sice taky pravda, ze nebyl dostatecne vzdelan pro prezidentstvi, ale..., je otazkou, co by se stalo, kdyby v tak emotivni dobe, v jake jsme se ocitli v listopadu 1989, coby Vrchni velitel branych sil, cimz prezident byl a je, byl nejaky ostry "rizek" a ne naivni snilek. Ano, treba by zatocil s komunisty (jak?, tot otazka - situace by treba dospela az do ozbrojene vravy, pri niz by padlo i mnoho nevinnych lidi). Takze jednoznacneho a celkoveho Havlova odsouzeni bych se vyvaroval.

A jak jsem predznamenal, nad zbytkem [bliji]
>iba svojou tupostou a
>aroganciou nastval vacsinu Slovakov a ukazal, ze s cechmi v
>jednom state to uz dalej nepojde.
>
>2, Cesko-Slovensko sa rozpadlo na dva staty a slovensky narod
>ziskal slobodu. My Slovaci sme iba tomu radi. keby ozaj havel
>rozbil Cesko-Slovensko, Slovaci by ho zvelebovali do nebies.
>Otcom slovenske statnosti je iny Vaclav - Klaus.

>
>3, Chapem nostalgiu Cechov za casmi, ked Tatry byli jejich, ked
>cesky stat siahal az k Ukrajine. Ale doba sa zmenila,
>Cesko-Slovensko sa obnovilo v roku 1945 ako produkt totality,
>totalita v v roku 1989 padla, bola iba otazka casu, kedy Slovaci
>opat obnovia statnost zaniknutu v roku 1945.

>
>
>ze Cesko-Slovensko nebolo cesky stat a ceska zem ?????

259230

22.12.2011 20:05

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259230

co cechacku ???? Nemas slov ??? Spadla ti sanka nad tym, ze Slovaci vzdy chceli byt slobodni a vobec netuzili byt ceskou koloniou ?????

To je posledne co ti pisem, nestojis mi za dratie prstov na klavesnici

259298

22.12.2011 20:17

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 259298

Nechte těch národnostních sporů. Jednak jste off topic a jednak tomu nechci poskytovat prostor. Pokud nezmírníte tón, začnu vás i vaše oponenty mazat.

259300

22.12.2011 20:56

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259300

OK, ale laskavo si vyprosujem nadradeny ton v prispevkoch onoho sovinistu. Vznikol Slovensky stat, z vole Slovakov, my sme ho privitali, priniesol na slobodu a pri tom ostavam.

V debate dalej tymto smerom pokracovat nebudem, len koncim konstataciou, ze ano aj Vaclav Havel osobne prispel k proticeskym naladam na Slovensku v rokoch 1990-1992.

259303

22.12.2011 12:33

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

ursus 85.?.?.?

Reakce na 259177

Hele tak upresneme si to, slovensko jako takove po rozpadu rakouskauherska ani nenexistovalo. Za valky se z neho na chvili stal kryptofasisicky stat, ale to bylo jen z vycuranosti, tak jako po valce prilezli zpet. Po revoluci se zase z viranosti oddelili. Tak pozor na to bratre [velký smích]

259262

22.12.2011 18:20

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 67.?.?.?

Reakce na 259262

To myslite opravdu vazne?Jako Cechovi vam neni hanba, ze jste Slovakum porad pripominali, ze se nemuseji bat Madaru a pak je nechali na holickach i s celou podelanou Malou dohodou?
Vite vubec, ze ta chrabra ceskoslovenska armada mela vic francouzskych generalu v cinne sluzbe nez slovenskych?Za takovy stat se meli podle Vas Slovaci bit az do posledniho vojina?

259288

22.12.2011 12:36

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 259177

Milý nikto, žádná nostalgie, já jsem na rozdělení čekal jako na zázrak. Všechny ty kecy varující před rozdělením státu mi byly k smíchu. Pracoval jsem v tiskárně za minulého režimu. Naši odborníci museli na Slovensko budovat vám polygrafii. My jsme jeli s rotačkou z dob c.k. monarchie, na kterou se jezdili dívat ze zahraničí jako na kuriosní zázrak, až do skončení režimu, zatímco Slovensko mělo za naše peníze a z práce našich odborníků vybudovaný moderní polygrafický průmysl. To byl jen jeden příklad. Proto mě štve, že máme dnes zase plnou zemi Slováků. Co tady chtějí, proč nejsou ve svých Tatrách? Proč tady pracují a studují? Proč nám pitomé televizní pořady vnucují Česko Slovensko...?

259263

22.12.2011 21:11

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259263

Keby som sa znizil na Tvoju poduroven, tiez by som napisal, "ze dnes mame plne Tatry cechov. Co tu chcu? Preco nie su vo svojich Krkonosiach?" Ale k tomu sa neznizim. Aj ten grazel Havel moze za to, ze nasa a vasa nadherna zem je dnes vytunelovana a to jeho falosnnym "prevratom", ktorym umoznil aby nastupili k moci predatori a zatial co od nas chodi nejaky pocet udi pracovat k nam, tak Vy zase robite to iste, ale o dom dalej, do Nemecka. O Vas by nemci mohli pisat uplne to iste.

259308

22.12.2011 21:20

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 259308

Děkuji za uznání mé podúrovně. O té vaší nic nepíšu, neznám vás. Jsem Moravan, Češi mě zajímají asi jako vás. Pokud ale píšete o Tatrách plných Čechů, tak ti jsou turisté a něco vám přinesou. Slováci tady jsou vesměs přítěží, protože v rámci EU mají nárok na studium zdarma, zatím. Zato máme plnou zemi slovenských cikánů. Za tento přínos děkujeme pastátu Československo a politikům jako Husák. Samozřejmě i těm našim dnešním pitomcům. Pokud jde o vytunelování Slovenska, tak to není dílo Havlovo, ale jen vaše slovenské, tak si to užívejte.

259310

23.12.2011 16:19

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259310

Slovaci pracujuci u Vas platia do Vasej kasy dane. Dalej sa uz nemame o com bavit, pretoze toto nie je seriozna debata, ale pokus o provokaciu.

259368

23.12.2011 16:26

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

lucifuge 85.?.?.?

Reakce na 259368

Provokace je to od vás. Slováci tady straší na každém rohu. Nejdřív samostatné Slovensko, nyní jsou tady zpět. Kam se člověk podívá, v tramvaji, ve sdělovacích prostředcích, všude žvaní nějaký Slovák. O cikánech, kteří se sem valí neustále ze Slovenska, je zbytečné hovořit. Nevíte o tom nic? Je volná hranice, Schengen.

259369

22.12.2011 14:14

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

JanaJ 78.?.?.?

Reakce na 259177

proti Slovákům nic nemám ba naopak a slovenština mi ve filmech a dokumentech v TV nevadí, že..
ovšem nemyslím, že MY Češi jsme měli radost někoho jakoby "cizího"(pardon za výraz) ovládat, toto není naše národní mentalita obecně chápáno, jinak nacionalisté jsou v každé zemi, nám asi spíše drobet vadí cikáni, ale to jen tím, že je to neovladatelný živel po těch cca 700 let, co jsou v Evropě [smích]
jinak asi tak nějak máte pravdu s tím exotem, ale nás(národa) se to obecně netýká, si tedy myslím..

259270

22.12.2011 18:08

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Roman roman (tečka) slama (zavináč) mail2me (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 259177

Ne, bylo to jinak. Já jejich podíl na rozbití Československa vidím takto:
Havel - 50%
Klaus - 30%
Mečiar- 20%

Toť co se týče osobní odpovědnosti. Neberu teď v potaz, kdo za nimi stál a řídil je.

Havel, když nebyl v létě 1992 znovu zvolen prezidentem, nemusel předčasně odstupovat a nechat to tu všanc těm zbývajícím dvěma. Mohl naopak oba volat k odpovědnosti a vyhlásit případně nové volby. Nebo se mohl svou tehdejší autoritou zasadit o vyhlášení referenda ohledně rozdělení státu. Ani jedna politická strana tenkrát, kromě SNS s nepříliš dobrým výsledkem ve volbách, neměla v předvolebním programu rozbití Československa a vyhlášení samostatných vlád/republik. Havel jim svým odstoupením udělal prostor a dal volnou ruku. Věděl, že dokud budou Slováci ve společném státě, nikdy se už prezidentem nestane. Třeba za to, co předtím na Slovensku udělal s prosperujícím zbrojním průmyslem.

Ovšem, hned 1.1.1993 se hlásil o křeslo prezidenta Českého. Zvolen byl tedy celkem 4x za sebou. Ústava přitom připouští 2 období maximálně. Ovšem pozor: Český stát při svém vzniku proklamoval PRÁVNÍ KONTINUITU se zaniklým Československem.
Byl tedy zvolen 2x v Československu a hned poté 2x v Česku.
Ta druhá volba v únoru 1998 přitom byla neplatná, neboť poslanec Sládek byl na inkriminovanou dobu volby zavřen do vězení, a co je hlavní - NEBYLO MU UMOŽNĚNO VOLIT!!! Což bylo v rozporu s jeho poslaneckým mandátem. Sládek by přitom Havla nikdy nevolil a právě jeho (chybějící) hlas by celou volbu zvrátil.
Čili: volba byla neplatná a zvolení Havla bylo tím také neplatné! Prezident = podvodník.
[bliji]

259285

22.12.2011 19:29

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 95.?.?.?

Reakce na 259285

Nie, bolo to inak. Ja ich podiel na rozbití Československa vidím takto:
Havel - 50%(ideologicky pretože liezol amíkom do pdele)
Klaus - 50%(ako hore a plus aby sa mu Mečiar neplietol do rozkrádania štátu)
Mečiar- 50%( preto aby sa mu Klaus neplietol do rozkrádania štátu)
[chechtot]

259294

23.12.2011 3:06

Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 174.?.?.?

Reakce na 259177

Mnozi Slovaci radi opominaji duleziteho faktu.Nebyt usilovne prace Masaryka o vytvoreni statu Cechu a Slovaku,tak se obavam byl vytvoren jen stat cesky,kteremu by podkladem byla staroveka Bohemia a Slovaci si podle staroveke tradice jen okusovali nadvaldy panu z Budy.A prosim nepredhazujte mi tady Stefanika,ten hral pouze druhe ,neli treti housle.Masaryk dosahl vytvorit pevnych kontaktu s vlivnymi Americany a jen diky tomu vzniklo Ceskoslovensko.

259336

23.12.2011 20:07

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

nikto 109.?.?.?

Reakce na 259336

Chcel by som pana madarskeho kolonistu upovedomit o skutocnosti, ze to bol Milan Rastislav Stefanik, ktory uviedol do vyssej medzinarodnej spolocnosti neznameho profesora provincnej rakuskej univerzity Mesiarika a jeho poskoka Benesa.

Bol to M.R.Stefanik, ktory zabezpecil kontakty na vplyvnych Americanov a hlavne - vyzbieral medzi americkymi Slovakmi milion dolarov, ktory sa zahadne stratil a Benes tvrdohlavo odmietal Stefanikovi zdokumentovat, kam sa podel. O par mesiacov na to, francuzsky general M.R.Stefanik zahadne havaroval a zahynul...niektori vravia, ze ho Benes dal zostrelit.

259385

23.12.2011 23:31

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259385

>Chcel by som pana madarskeho kolonistu upovedomit o skutocnosti,
>ze to bol Milan Rastislav Stefanik, ktory uviedol do vyssej
>medzinarodnej spolocnosti neznameho profesora provincnej rakuskej
>univerzity Mesiarika a jeho poskoka Benesa.
Nezapomnel jste jeste na nejake dalsi dojebane Cehuny? Treba na Jagra ci Gotta? Nebo na ty si davate z historicke obezretnosti jeste nacas?
>Bol to M.R.Stefanik, ktory zabezpecil kontakty na vplyvnych
>Americanov a hlavne - vyzbieral medzi americkymi Slovakmi milion
>dolarov, ktory sa zahadne stratil a Benes tvrdohlavo odmietal
>Stefanikovi zdokumentovat, kam sa podel. O par mesiacov na to,
>francuzsky general M.R.Stefanik zahadne havaroval a
>zahynul...niektori vravia, ze ho Benes dal zostrelit.
Na predesly, prave "vypoteny" odstavec jsem chtel taky zareagovat posteevecky, ale uz to nejde. Porad se mi totiz derou na jazyk v Cechach neliturgicka slova - kurva, toto je kokot dojebany, ten urcite trtka i zachodovou misu po pouziti - nevyslovim je vsak, protoze bych riskoval editoruv zasah, coz by mi bylo lito pro tu predeslou prognozu Jagra a Gotta, kterou chci neodkladne vyjevit.

259399

24.12.2011 14:26

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 259399

Kolego, podle této odpovědi měl asi pan Slovák pravdu, jinak by jste nebyl tak sprostý a doložil proti argumenty. Masaryk se stal známým až po sňatku s americkou manželkou. O zabití Štefánika se taky hodně mluví a zase známé Qui bono?? Kde tedy ty vybrané miliony skončily?? Posílám několik slovenských odkazů, třeba vás to osvítí, ty český "c..e"..
PS. Aspoň na Vánoce buďte slušný - a zdravím všechny dobré Slováky..
dolezite.sk/Vrah_Milana_Rastislava_Stefanika_a_jeh...
dolezite.sk/Stale_zive_otazniky_o_smrti_Milana_Ras...
dolezite.sk/Nove_svedectva_o_vrazde_generala_M_R_S...
dolezite.sk/Masaryk_likvidator_Stefanika_i_Slovens... [cool]

259456

24.12.2011 17:36

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259456

>Kolego, podle této odpovědi měl asi pan Slovák pravdu
Z te vasi namitky vybiram sluvko "asi" a hodlam na nej postavit svoje nynejsi ohrazeni.
Me slovenske odkazy nezajimaji, o ty se rozhodne opirat nehodlam, protoze ty uz povetsinou byly neopodstatnene nenavistne namirene proti Cechum. Toto tvrzeni stavim na sve celozivotni zkusenosti (uz dost dlouhe, narodil jsem se blizko jeji hranice pred WW2 a se Slovenskem jsem mel co do cineni). Zeptam se proto nasledovne: Bylo Cesko pri zrodu Ceskoslovenska prumyslove vyspelejsi nez Slovensko, anebo tomu bylo naopak? A byl ten pomer obdobny pri rozdeleni v roce 2003? Pokud ne, na ukor koho doslo k rozmachu? To je pro me alfa a omega a z toho by melo vychazet uznani, respekt a pokora. Nema cenu dal to rozvadet, nejrozumnejsi je reagovat jako Steve. Proto i muj predesly prispevek byl unikovy. A ze jsem pouzil neliturgicka slova? No a co? Mluvi se tak nebo ne? A pokud se mluvi, proc by se nemelo pravdive psat?

259473

24.12.2011 23:09

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

nikto 109.?.?.?

Reakce na 259456

Nechaj ho....on nevie tieto veci
Diplomatické kontakty

Prvá svetová vojna zastihla Štefánika v Maroku. Keď sa po útrapách na vojnových frontoch napokon dostal do nemocnice v Ríme, ujali sa ho priatelia bývalého francúzskeho ministra námorníctva Anatola de Monzie a francúzske diplomatické kruhy. Po návrate do Paríža sa mu otvoril vplyvný aristokratický salón manželky poslanca Claire Boasovej de Jouvenel. Získal možnosť kontaktu s vládou a ministerstvom zahraničných vecí, ktorý využil v prospech boja proti Rakúsko-Uhorsku a za vznik Česko-Slovenska. V decembri 1915 nadviazal prostredníctvom svojho priateľa maliara Ludvíka Strimpla prvý raz priamy kontakt s Edvardom Benešom a česko-slovenským (čs.) zahraničným odbojom. Mal výrazný vplyv na celé jeho zameranie. Načrtol vlastný plán čs. akcie a navrhol vytvorenie výkonného orgánu odboja, ktorý by bol schopný viesť hnutie. Plánoval ozbrojený boj proti Rakúsko-Uhorsku a bol presvedčený, že malé národy strednej Európy sa môžu oprieť o Francúzsko. Ponúkol Benešovi spoluprácu a sľúbil mu, že uvedie Masaryka do najvyšších francúzskych politických kruhov. Vďaka odhodlaniu, nadšeniu za vec a priateľskej pomoci Claire Boasovej de Jouvenel sa mu to veľmi rýchlo podarilo. Už v decembri 1915 ho prijal predseda francúzskej vlády Aristide Briand. Štefánik poznal aj riaditeľa politickej sekcie a neskôr sekretára francúzskeho ministerstva zahraničných vecí Philipa Berthelota, hlavného tvorcu francúzskej stredoeurópskej politiky. Vo februári 1916 prijal Briand spolu so Štefánikom aj T. G. Masaryka. Audiencia u tak vysoko postaveného politika mala veľký ohlas vo francúzskej tlači, ale aj v Rusku, vo Veľkej Británii a v USA. Kvôli propagácii v tlači sa Štefánik kontaktoval s vplyvným novinárom Julom Sauerweinom a svojím perom mu pomáhala aj mladá a dnes slávna novinárka Louise Weissová. Na poradách v Paríži vo februári a v marci 1916 Štefánik nástojil na tom, že treba vypracovať koordinovaný projekt usporiadania strednej Európy, ktorý by prijali všetky dohodové krajiny. Pričinil sa o vznik Národnej rady českých krajín (február 1916), neskôr premenovanej na Čs. národnú radu. Predsedom sa stal T. G. Masaryk, podpredsedami Josef Dürich a M. R. Štefánik, generálnym tajomníkom E. Beneš. Všetky úspechy čs. odboja - od zjednocovania hnutia za súčinnosti krajanských spolkov cez propagáciu vzniku Česko-Slovenska u dohodových mocností, najmä vo Francúzsku, v Taliansku, USA a Japonsku, výstavbu čs. légií podriadených Národnej rade českých krajín, až po uznanie Česko-Slovenskej republiky - sú späté so Štefánikovou neúnavnou činnosťou a s jeho osobným nasadením bez ohľadu na riziká a nebezpečenstvo.

259494

25.12.2011 0:58

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259494

>Nechaj ho....on nevie tieto veci
>Diplomatické kontakty
Nechejme zatim diplomaticke kontakty, ktere uz nekdo upravil a predlozil davu na tacku, bokem, muzeme si o nich povidat az potom. Me ted zajima, na co mi nebylo odpovezeno: Bylo Cesko pri zrodu Ceskoslovenska prumyslove vyspelejsi nez Slovensko, anebo tomu bylo naopak? A byl ten pomer obdobny pri rozdeleni v roce 2003? Pokud ne, na ukor koho doslo k rozmachu? To je pro me alfa a omega a z toho by melo vychazet uznani, respekt a pokora.

259502

25.12.2011 20:03

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

nikto 109.?.?.?

Reakce na 259502

Uvod do historie /pre neznaleho/

Cesko bolo najpriemyselnejsou castou Rakuska, Slovensko bolo najpriemyselnejsou castou Uhorska. Kedze Rakusko bolo priemyselna krajina a Uhorsko bola krajina agrarna, je jasne, ze Cesko bolo na tom lepsie. Nehladiac od toho, ze v Cechach bolo ine zlozenie akcionarov ceskych firiem, kde majitelom ucastin boli aj ceske osoby, na Slovensku skoro vsetky vacsie firmy mali majitelov v Madarsku alebo Rakusku. Domace boli viac menej male manufaktury na severnom Slovensku - papierne, textilky - Liptovsky Mikulas, Ruzomberok, Martin.

Po prevrate nastava likvidacia firiem zo strany madarskych vlastnikov, resp. ich predaj do ceskych ruk, resp. postatnenie.
Preto za neprizdnivych ekonomickych podmienok /Velka ekonomicka kriza/ ako prve sa zatvarali, rusili, resp. stahovali do Ciech fabriky na Slovensku. Ako uvadza Vyrocna sprava slovenskej priemyselnej komory v roku 1928 /ku 10. vyrociu vzniku CSR/ uverejnena v Zlatej knihe Slovenska 1928 na Slovensku bolo zlikvidovanych 9/10 vsetkej priemyselnej vyroby vzhladom ku urovni roku 1918 a nezamestnanost sa zvysila zhruba 10x. vzhladom na to, ze na Slovensku neexistovalo ziadne zdravotne a socialne poistenie, tito nezamestnani skoncili bez akejkolvek podpory, ktora sa bezne vyplaca v Cechach.

Polnohospodarska reforma na Slovensku prebehla tym sposobom, ze madarske a zidovske velkostatky ostali v celku a ako celky sa predavali do ceskych ruk, pricom povodni majitelia - Zidia alebo madari ostavali ako spravcovia. tento sposob "polnohospodarskej reformy" osobne riadil Milan Hodza sef agrarnej strany, ktoru oznacovali ako najskorumpovanejsiu stranu v CSR. Slovenski bezzemkovia nedostali nic a nadalej dreli na cudzej pode.
/osobne poznam pripady ceskych vlastnikov velkostatkov, ktorym v roku 1948 boli postatnene velkostatky a ich deti - moji spoluziaci, v roku 1990 zrazu restituovali 200-300 ha celky, pricom poztivne viem, ze ich stari rodicia prisli na Slovensko po roku 1918 "s rancem povidlovych buchet na zadech"

Situacia po roku 1945, ked CSR bola obnovena na ruskych bodakoch

Na Slovensku sa stavali zavody, spriemyselnovalo sa, ano, len postavenie Slovenska ako kolonie zotrvalo a zosilnelo. Cela produkcia slovenskej vyroby bola situovana ako producent polotovarov pre finalizaciu v zavodoch v Cesku a nasledny export z CSSR vykonavali PZO, ktore mali vsetky sidlo v maticce Praze. A neviem ako je ti znamy tok penazi medzi troma subjektami - federalnym a 2 republikovymi rozpoctami, cely veletok penizku koncil na "prazskych uctech".

Slovensko do roku 1993 ekonomicky fungovalo ako ceska kolonia a my sme o dalsiu takuto existenciu nemali zaujem. Neviem, za co by sme mali dakovat ...za obesenaho prezidenta ? Za export komunizmu z Prahy na Slovensko na zaklade volieb 1946 a za roku 1948 ???? Za vyhnanie slovenskej inteligencie do emigracie v rokoch 1945 a 1948 ????

Pokoru by mali citit hlavne Cesi, ktori v 1946 roku masivne volili KSC zavliekli aj svoju slovensku koloniu do bolsevickeho pekla.

259537

5.1.2012 0:01

RE: Slovensko jen madarskou kolonii

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259537

>Cesko bolo najpriemyselnejsou castou Rakuska,
>
>Cesko bolo na tom lepsie. Nehladiac od toho, ze v Cechach bolo >ine zlozenie akcionarov ceskych firiem, kde majitelom ucastin >boli aj ceske osoby
>
>Po prevrate nastava likvidacia firiem zo strany madarskych
>vlastnikov, resp. ich predaj do ceskych ruk, resp. postatnenie.
>
>Situacia po roku 1945
>Na Slovensku sa stavali zavody, spriemyselnovalo sa, ano, len
>postavenie Slovenska ako kolonie zotrvalo a zosilnelo.
>Slovensko do roku 1993 ekonomicky fungovalo ako ceska kolonia
[velký smích] [velký smích] [velký smích]
Ja bych vas mel mit rad. Ale za co, kdyz ingenuousness nemiluji.

260196

23.12.2011 10:17

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

WAZARI Milan (tečka) Javurek (zavináč) upce (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259177

Možná je to jen můj dojem, ale Slováci tedy trpěli pod nadvládou Čechů, když mají konečně svobodu? Nechci připomínat roky 1939-45, ale k ničemu jste si za ta léta nepomohli za společné peníze? Neúčastnili jste se na vládě, neměli jste "svého" prezidenta či generálního tajemníka?

259350

23.12.2011 12:32

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

dermatológ 87.?.?.?

Reakce na 259350

Je vidieť, ako málo ovládate históriu a dovoľujete si tu hodnotiť obdobie Slovakov, ktoré bolo asi najúspešnejšie. Skúste si vytiahnuť z webu informáciu o výmennom kurze vojnovej slovenskej koruny k svetovým menám a aj jej kúpnou hodnotou a padne Vám nad vlastnou neznalosťu sánka. Prečo si myslíte, že Slováci majú dodnes z toho obdobia kvalitné strieborné mince, zatiaľ čo Vaša mena potrebuje špeciálnu ochranu, lebo bola razená zo sračkokovu? Čo myslíte, prečo komančovia po vojne na Slovensku nezískali vo voľbách výraznú podporu, ale boli nám importovaní priamo od Vás? Žeby si ľudia neuvedomovali, čo im červení bratia priniesli v dobách najťažších? A nevyťahujte tu na mňa, že to bol fašistický štát, nebol o nič viac, ako provincia Bohmen und Maren, kde spolupráca s Gestapom na udavačstve spoluobčanov by vydala za samostatnú historickú štúdiu. Veď i tatíček Vencu Flašku bol prachsprostý kolaborant. Napriek tomu sa jeho pacholci k dedičstvu dostali, dodneska sa nik z tých trúchliacich nepýtal, ako je to v "právnom" štáte možné. No je, ak je niekto vo vyvolenej kaste. Havel Slovákom veľmi ublížil, najmä v súvislosti so zrušením zbrojného priemyslu, prtiom sám nebol žiadny humanista, ako sa nám presstitútky snažia predkladať, ale z jeho slov a činov vyplývajúci riadny vojenský štváč. Musel si byť vedomý, čo jeho rozhodnutie Slovákom prinesie. Preto bol nimi aj odmietnutý, pre svoje činy, nie pre nejaké separatistické tendencie. Prečo sa k rozdeleniu ČSFR nemohli ľudia vysloviť v referende? Lebo ani Slováci by im k tomu nedali mandát a podľa vtedajších zákonov by hrobári bývalej štátnosti museli visieť za vlastizradu.

259360

23.12.2011 15:38

a to myslíte vážně?

takycech 85.?.?.?

Reakce na 259177

Vážený slovenský "chytrolíne",
i když se to do této diskuse moc nehodí, na váš příspěvek nejde nereagovat.
Pokud se hrdě hlásíte k samostatnému fašistickému Slovensku ([bliji] ) před rokem 1945, je to vaše vizitka, a nebo neúplná znalost historie. Ale na Česko prosím v těchto souvislostech už raději nepoukazujte - nebýt společného státu za první republiky i za tzv. totality, kdy Česko celé Slovensko velmi silně rozvíjelo, dotovalo atd., lezli by jste ještě dnes po stromech jak opice, mluvili maďarsky a výkalům říkali "papů" ... [velký smích]
Hlavně že aspoň teď se už máte lépe... [chechtot]
A jinak - pochybuji, že to co píšete je názor většiny Slováků. Potom by ovšem bylo dobré, kdyby jste se příště pokusil vyjadřovat v jednotném čísle... A pokud to je názor většiny Slováků, tak je mi vás upřímně líto...

259367

22.12.2011 6:45

RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?

Ygorek 213.?.?.?

Reakce na 259152

Chybou je brát v potaz tento odkaz.

259233

21.12.2011 17:29

Politická korektnost-duševní vězení

michallll 89.?.?.?

Ano, politická korektnost je mor dnešní zvrácené doby. Lze ji vidět všude kolem sebe.
A mediální šílenství kolem smrti Václava Havla nám ji ukazuje v plné své kráse.
To s jakou vervou se spustila mediální PR kampaň a vymývárná mozků nám zároveň ukazuje, že jakákoliv diskuze ohledně přínosu Václava Havla je zcela paralizována a autocenzurně zamítnuta.

Media vytvořila realitu. To, že je to jen bohapustá iluze je vedlejší. Kdo by si dovolil veřejně popřít "PRAVDU"? Ten kdo by si to totiž dovolil by si podepsal svoji vlastní veřejnou popravu.
Zdebilizovaný národ byl nahnán do ulic, fikce byla vytvořena a mýtus se stal "pravdou". Nikdo si nedovolí proti této obrovské mašinerii lží, polopravd a vyloženým nesmyslů protestovat. Byl by uvláčen zdebilizovaným davem, dehonestován tupou novinářskou armádou idiocie a nakonec vystaven na piedestal jako nepřítel "demokracie a svobody". Kdo si to dovolí? Veřejně nikdo. Pouze komunisté, ale u těch je to pochopitelné, nemají co ztratit. Zdiskreditovali sebe sama již dávno a tak si paradoxně mohou dovolit říkat svůj názor.

Komicky pak vypadá, když na takovém kýčovitém serveru jako je Idnes kde zakazují diskuze, existuje něco jako kolonka Blog. Nejvíce čtené a hodnocené blogy na téma Václav Havel k němu nejsou rozhodně servilní a zcela oprávněně kladou nepříjmené otázky či poukazují na nepříjemná fakta.
Servilní blogy jsou většinou až na samém chvostu hodnocení a čtivosti.
Vtip je v tom, že tuto sekci nemůže Idnes cenzurovat. A tato sekce asi nejlépe odpovídá tomu co si lidé skutečně myslí.

Takže zatímco v ulicích pláčou "profesionální" plačky, které zde plakali i za Heydricha a media budují nový kult nového Boha, někteří lidé i přes tuto masivní debilizační kampaň mají stále kritické myšlení a mozek na pravém místě.
Bohužel myšlenkový gulag politické korektnosti zatím brání tomu, aby se svobodný názor a kritická diskuze dostala znovu do popředí jako něco, co by mělo být znakem každé společnosti, která se nebojí mluvit a říkat nepříjmenou pravdu.

259154

21.12.2011 18:28

RE: Politická korektnost-duševní vězení

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 259154

Ten myšlienkový gulag zanikne v tej chvíli, keď ľudia prídu o svoju obživu ( "hladný" človek odmieta umrieť ticho- hlavne v našich končinách), vtedy jednak zistia, že ich prej€bali a zoberú úrady útokom-mnohý papaláši budú želať aby ich dav defenestroval, totiž rozzúrený dav je neobyčajne vynachádzavý, keď ide o lynč. [velký smích]
Kedy to bude? No vtedy keď zrúti finančný systém a naplno to prejaví.

Osobný názor na Havla?
Vzhľadom na to, že rozbil jeden dobrý štát, ožobráčil milióny a prakticky mi ukradol budúcnosť, len samé negatíva (na tomto mieste chcem podotknúť, že som sa snažil minimalizovať vulgarizmy, slušnosť mi zakazuje, aby som o tom mŕtvom zlodejovi, pijanovi a darmožráčovi napísal čokoľvek vulgárne). [cool]

259160

21.12.2011 20:16

RE: Politická korektnost-duševní vězení

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 259160

Pane orakl, jen tak pro doplneni:
nebyl to Havel, kdo znicil Ceskoslovenskou republiku. Byli to a v nekolika vlnach predne Slovaci. Prvne to byli slovensti clenove parlamentu, kteri mimo jine prosadili 2x zmenu nazvu statu. V konecne fazi pak pan premier Pestiar. Ten vas konecne osvobodil od "cekeho porucnistvi". V konecnem uctu jste vyrhali; ceho jeste zadat, pane orakl? Proc kritizovat postmortem Havla za co nenese vinu? Vy se na to urcite pamatujete! [cool]

259178

21.12.2011 20:16

RE: Politická korektnost-duševní vězení

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259160

1, Havel Cesko-Slovensko nerozbil

2, Cesko-Slovensko nebolo vobec dobry stat.

259179

21.12.2011 22:31

RE: Politická korektnost-duševní vězení

b.aaa 213.?.?.?

Reakce na 259179

A Vy máte koľko rokov, ak sa smiem opýtať???? Podľa toho, čo tu tárate, tak ste Českoslovenko nezažil. Tak aspoń mlčte. Alebo len provokujete? Ja som sa sem, do vtedajších Čiech, nie Česka, vydala, ale všetkých príbuzných mám na Slovensku a tak mám porovnanie. A že by sa tam po rozdelení mali ľudia ako v raji, tak to je len zbožné prianie. Poobzerajte sa okolo seba a potom rozumujte.

259203

21.12.2011 22:40

RE: Politická korektnost-duševní vězení

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259203

hehehe mila moja, ukludni sa. ja som z CSSR a CSFR zazil tolko, ze by sa ti hlava zatocila....... Taras iba ty. Tu nie si na nejakom serveri SME, ze tu budes niekomu nadavat...argumentuj a ked nemas argumenty, tak nenadavaj.. Tu sa nenadava...ani oponentom.

Som Slovak a slovensky vlastenenc a za slobodne Slovensko bojovali prislusnici mojej rodiny uz v roku 1939 a niektori aj padli.

259207

22.12.2011 0:49

RE: Politická korektnost-duševní vězení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259207

Člověče proč se rozčiluješ? Ano mohli jsme jezdit do Tater a Tatry byly i naše stejně jako byla i vaše Šumava. Prezident sice byl v Praze ale byl jím Slovák (Husák). Co máme dnes? Prezidenta jakého si Wan Rumpíka kdesi v Bruselu či ako sa ten neznámý kokot volá. Když mu napíšeš slovensky nebo česky tak to ani číst nebude a kdyby jo stejně nebude rozumět.
Na vojně jsem byl v době kdy Slováci i Češi sloužili společně. Nikdy tam žádný národnostní problém mezi nami nebyl, dokonce kluk s kterým jsme tahal čínky a chodil chlastat byl Slovák, nějaký Palo Košťan z Martina. Na vojnu šel v 25letch proto že byl do té doby po kriminálech, že prý za hospodské bitky, byl to dřevorubec a silnej chlap, tak asi proto šel vždy sedět[smích]
Byl to můj nejlepší kamoš, byl na něho spoleh a jeho slovo co řekl to prostě platilo i kdyby to nešlo. Jasně že občas byli slováci čobolové a mi zase švédi. Učili jsme slováky vyslovit "polštářek" a oni nás učili "kuoň", byla to prdel, proto že pořád tvrdili že to říkáme špatně[smích]. Balíky z domova jsme si dělili podle toho kdo zrovna byl na pokoji když balík přišel a NÉ podle toho kdo je slovák a kdo čech! Náš velitel roty byl slovák, dobrej chlap, pořád nás tahal z průserů, náčelník štábu taky slovák ale to byl totální čurák, stejně tak to bylo i z českejma důstojníkama, tak že to nebylo o národnosti ale o člověku!! V civilu jsem jezdil na montáže, staveli jsme plynovod. Tam jsem také poznal hodně slováků, nikdy jsme neměli problém v tom že on je slovák a já čech, prostě to nikoho nezajímalo. Národnost nás začala zajímat jen když ten druhý vařil nějaké jídlo, nebo přivezl z domova pálenku, klobásy, ovčí sýr. Prostě za svůj život jsem nezaznamenal mezi obyčejným lidem problém mezi našimi dvěma národy. Ty problémy udělali politici. Začali lhát že češi doplácí na slováky, slovákům lhali že doplácí na čechy a když získali podporu tak rozdělili společný stát. Mé přesvědčení je takové, že jsme ztratili všichni.

259218

22.12.2011 0:55

RE: Politická korektnost-duševní vězení

antihavel 178.?.?.?

Reakce na 259207

Takže z pana 'nikto' se vyklubal fašounek, který by se raději spojil s nácky proti svým bratrům čechům. Jo, tenhle hyenismus nás slovany dostal od Velké moravy až do těch sraček co tu dnes jsou. Nojo, tak si tam tu samostatnost užíte, stejně vám tam vládnou samí židi.

259219

23.12.2011 20:20

RE: Politická korektnost-duševní vězení

nikto 109.?.?.?

Reakce na 259219

Nuz poucim ta, aby si nezomrel sprosty, 21. marca fasisticke Madarsko bez vypovedania vojny napadlo novovzniknutu Slovensku republiku. Moj prastryko ako letec-porucik letectva regulernej slovenskej armady padol pri obrane Spisskej Novej Vsi, ked madari zakerne bombardovali jej letisko.

http://www.valka.cz/clanek_12029.html

259386

23.12.2011 2:04

RE: Politická korektnost-duševní vězení

čochtan 89.?.?.?

Reakce na 259207

V roce 1939? Vlastne hej, veď i já som bol na fronte, ležal za guľometom a jak sme bili tých komunistov - čo to vravím - fašistov. No čo bolo, bolo, terazky som majorom.

259328

21.12.2011 21:11

RE: Politická korektnost-duševní vězení

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259160

Havel byl srac jakejch mame plny Cesky chlivek ale tydle kecy vo rozdeleni fakt miluju. Muzete si za to sami, pokud jste v cele s premierem Vladimirem Meciarem hodlali zustat ve state, meli jste si vyhlasit lokalni referendum, a paklize nebylo, vyrikejte si to s vlastni reprezentaci. Vam podekovat akorat tak za ty vajca co jste na Havla v Blave nahazeli tehda.
Jinak zpatky k Havlovi. V clanku je spravne uvedeno ze tenhle moralni odpad pro cesky stat nebyl prinosem v nicem. Jedinym prinosem Havlovy ery byla --> Havlova era. Nic vic. Uskodil hlavne hodne venku, protoze tam je to stalo kejhaky, nas jenom ozebraceni. Jak jsem psal, podobnejch monster mame plny Cechistan, a tydle monstra tedka v pudu sebezachovy vyvolavaji jakysi flame a vzyvaji kult osobnosti, v zoufale snaze aby je stin tohoto kultu poradne zastinil. Ono taky Cesko zacina nabirat podobny smer jako tam kam sel Havel. Vzdyt je to cele fraska. Uz jenom tou absurditou, ze nikdo neni schopen pojmenovat co KONKRETNE tahle persona prinesla dobreho se sami sebe diskredituji. Od vlady pres cirkev o mediich radsi nemluve az po organizace vseho druhu ale hlavne napojene na statni kasu. Kdo jiny nez Satan dokaze obratit vyznam slova "pravda" na patologicke lhani, "laska" na zmrzacene jugoslavske deti ve jmenu vytvoreni mafianostatu na Kosovu, bombardovani za ucel veskrze humanitarni (Le Monde, 29.4.1999), a u vecere se Zidem poflustat jineho prezidenta, ktery ho tedka "uprimne" pasuje za narodniho hrdinu? Satan muze nabyt podoby nejkrasnejsi zeny, stejne jako dekadentniho ozraly. Vysostnym ukolem Satana na Zemi je KLAM, v jakekoliv podobe, pro neverici staci se podivat do Bible. Z klamu pak lze vytvorit cokoliv, a slepa vira je pak razitkem stvrzujici nasledujici nestesti. Zatim se mu vse dari ale jenom vira a opravdova laska je to, co ho dokaze znicit. V tom by meli zustat nezkazeni lide pevni. Ja vim ze povl tady nechodi krome obcasnych provokaci takze alespon my. Vzdyt ten Havel vedel ze se blizi konec, vedel ze pokud neda prani byt pohrben v tichosti, masina politicke korektnosti spolecne s kultem osobnosti mu udela posledni rozlouceni jako faraonovi. A neudelal nic, skromny to clovek, jen co je pravda. Ale miliardovy majetek prevest na Dasu stihl, hmm, zajimave. Kdo jiny nez Satan vadi kazdemu? Havla nenavidel protikomunisticky odbojar a vrah Masin, stejne jako jim 22 let opovrhuji komunisti. Cibulka mu rekl Vasku jsi prase. Mladi komunisti oznacili jeho eru za politickou syfilidu. Ma tohle logiku? Tak kdo ho ma OPRAVDU rad a za co? Akorat par nostalgiku kteri byli v '89 mladi a nechteji znat o roce '89 pravdu protoze ikonografie a fikce je pohodlnejsi. Nikdo jiny.

259187

21.12.2011 22:33

RE: Politická korektnost-duševní vězení

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259187

Vsak my sme sa rozdelit chceli....aspon my - Slovaci vlastenci........ a Pan Boh zaplat za Meciara a Vencu Klauze, ze to tak elegantne urobili.

Za slobodne Slovensko bojovali generacie Slovakov a v roku 1993 sa stalo skutocnostou.....

259205

21.12.2011 23:54

RE: Politická korektnost-duševní vězení

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259205

Ceskoslovensko bylo historicky omyl uz od sameho vzniku. Na druhou stranu nekteri vasi soukmenovci nemaji dosti pokory uvedomit si, ze existence Slovenska v podobe takove, jake je, by bez vzniku Ceskoslovenska mozna nebyla.

259212

22.12.2011 0:43

RE: Politická korektnost-duševní vězení

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 259212

Československo nebolo omyl, spájalo dva bratské národy a tým im dávalo silu. Spojením českých zlatých ručičiek a slovenského makania sme boli schopní konkurovať takým štátom ako Francúzsko alebo Nemecko. A okrem toho keď komunisti zrovnoprávnili Slovákov na úroveň Čechov bola pozitívne využitá aj lakomosť a závisť. Český politik si nemohol dovoliť kradnúť v Čechách lebo soudruzi zo Slovenska by hneť pišťali že oni chcú tiež, tak sa nekradlo až tak a na Slovensku dávali pozor na naše slovenské lepkavé pracky závistlivý soudruzi z Čiech. Preto sa rozdelilo Československo aby si Klaus a Mečiar mohli kradnúť v klude na svojich pieskoviskách a aby sme boli menej nebezpeční(ekonomicky a politicky). S tohto dôvodu bolo treba aj rozbiť juhošku a využil sa nato ich balkánsky temperament(aby boli menej nebezpeční(ekonomicky a politicky)).

259216

22.12.2011 9:15

RE: Politická korektnost-duševní vězení

kkjanius 195.?.?.?

Reakce na 259216

Plne suhlasim a este dodam, ze 5 a 10 milionovych statov je plno, predsa len 15 milionovy stat by mal vacsie slovo ako dva 5 a 10 milionove.

259240

22.12.2011 11:22

RE: Politická korektnost-duševní vězení

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259240

By me zajimalo jak byste s temahle nazorama uspel na kdejakem ciste slovenskem diskusnim foru.... [cool]

259251

22.12.2011 21:04

RE: Politická korektnost-duševní vězení

nikto 95.?.?.?

Reakce na 259212

Ale samozrejme...vsetci Slovaci si uvedomuju skutocnost, ze bez vzniku Cesko-slovenska v roku 1918 by slovensky narod zahynul v krutej madarizacii..... Slovaci mali vzdy vyhrady nie k existencii samotneho Cesko-slovenska, ale k paternalistickemu spravaniu sa ceskej politickej reprezentacie, ktore sa preneislo aj na beznych Cechov a potom vyhrady vzdy boli k chorej idei nemeckeho profesora Masiarika a Benesa - cechoslovakizmu.

A tu je problem, ze Cesi kritiku svojho postoja k Slovakom a Slovensku vzdy povazovali za nejaku zradu.......

preto je lespsie, ze sme sa rozisli a existuju dva samostane staty. Cesi lutuju straty uzemia, pretoze cesko sa zmensilo, ale Slovaci su slobodni.

259306

22.12.2011 0:12

RE: Politická korektnost-duševní vězení

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 259205

>Za slobodne Slovensko bojovali generacie Slovakov a v roku 1993
>sa stalo skutocnostou.....

...a potom sme sa stali vazalmi proto-fašistického super-štátu s názvom EU, s pričinením "vlastencov".

Tomu sa hovorí výhra. [oči v sloup]

Mimochodom v našich končinách vlastenec-politik je len v slove, keď príde na skutky, tak predajú národ/štát ja plný hrniec. [pláč] [bliji]

259213

22.12.2011 6:49

RE: Politická korektnost-duševní vězení

Ygorek 213.?.?.?

Reakce na 259205

Těch Slováků, které vymysleli čeští obrozenci?
Nebo byli ještě jiní?

259234

23.12.2011 22:37

počuj ty vlastenec

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 259205

ty si si svojím MY MY MYpatentom na rozum nejako veľmi istý.
Seba nazvať vlastencom, čo ak si pokrytec a teoretik, fiktik, tu si môžeš napísať hocičo. Niečo si predstavíš, a už nech to tak aj je. Aj na Slovensku existuje väčšina, ktorá vôbec nevie, čo robí, a kam to speje. Názor ale má slobodný, a aj kabát si dokáže vymeniť.

259396

22.12.2011 19:00

RE: Politická korektnost-duševní vězení

steve 166.?.?.?

Reakce na 259187

..Tak kdo ho ma OPRAVDU rad a za co ? ..
------
.. Ja se hlasim, ze ho mam rad ! A za co ?, - !! zato, ze je tuhej.

259291

21.12.2011 17:40

Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=hMKF-3zjwf8

Musí se Klausovi nechat, že byl v některých věcech mnohem prozíravější než Havel.
Úplně samostatná kapitola je v tom videu vyjadřování Medka ve smyslu "Většina Čechů jsou maloměšťáci, co by do NATO nechtěli, ale my je musíme pozvednout." A celkově ta pochlebovací atmosféra je s odstupem dost eklhaft (když tam přitom o sobě zároveň mluvěj jako o elitách)

259155

21.12.2011 19:15

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 259155

Tenhle klip vice nez co jineho vystihuje ceskou povahu: je to ukazka ceskeho potouhlictvi (ten vyraz jsem si pujcil od Jardy Hutky a vim, ze dokonale sedi). Ceska POTOUHLOST je to, co se delo za prvni republiky, ceska POTOUCHLOST je to, co se delo za tvz. socialismu a ceska POTOUCHLOST je to, co se deje nyni. Ceska POTOUCHLOST je to co ctu na techto diskuzich. Cesi si nezaslouzi si sami vladnout, protoze to neumi. Neumi, neznaji a nerespektuji nic a nedaji uznani nicemu. Jen sve zavistivosti a svemu nekonecnemu zarohackemu POTOUCHLICTVI. Cesi potrebuji cizince aby to udelali za ne. O Boze, kde je to slavne a skvele Rakousko?! Jedina ceska zachrana a ten (debil) Masarik s kumpany jej rozbili! Neuveritelna tragedie!!

259168

21.12.2011 22:21

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

hc 90.?.?.?

Reakce na 259168

No jo, jednoho skvělého cizince tu už máme: Schwarzenberg se jmenuje. Ale ten umí česky, to ještě není ten pravý, že? Habsburkové už jsou mimo hru, tak koho navrhujete? Povězte.

259200

22.12.2011 3:30

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 259200

Hapsburkove jsou uz za nami. Ja mluvim o Rakousku jako o prirozenych spojencich, ne o monarchii. Rakouska republika vznikla jen o tyden pozdeji co CSR; tehda se neproziravi politici mohli domluvit na federalni forme, ale nestalo se to pro jejich falesnou sebeduveru a zaslepenost.

V brzke budoucnosti se najde cesta jak to napravit. Vznikne zcela prirozene tim jak se zacne borit nesmyslny behemont zvany EU; vsak naznaky toho jsou vsude. Narody ktere k sobe maji blizko by mely takove prilezitosti konecne vyuzit. Dokonce bych rad videl novy utvar kolem Visegradske ctyrky. Tim by se vyresilo hodne i ve vztazich Slovaci-Madari. Az se vliv USA v Evrope jeste vice oslabi bude i Polsko hledat prirozene spojence a tady je tez najde. Sen o silnem a nezavislem stredu Evropy je realny. A frantici s fricky se zase vrati k tomu co meli predtim. S bruselskym nesmyslem bude konec, verte tomu!

259228

22.12.2011 4:40

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259228

>Hapsburkove jsou uz za nami. Ja mluvim o Rakousku jako o
>prirozenych spojencich, ne o monarchii. Rakouska republika
>vznikla jen o tyden pozdeji co CSR; tehda se neproziravi politici
>mohli domluvit na federalni forme, ale nestalo se to pro jejich
>falesnou sebeduveru a zaslepenost.
Dnes se ta tehdejsi situace vidi i chape jinak, nez na pocatku XX. stoleti. Proto nelze pro tu situaci pouzivat dnesni logiku. To, co se delo v Cechach v dobe pobelohorske, se v myslich Cechu usadilo jako memento. Je pravda, ze politicko-spolecenska situace jak v Cechach, tak i v Rakousku byla na konci XIX. stoleti prihodna a konstruktivni pro zalozeni spolecne federace, jenomze narodni pamet Cechu na dobu pobelohorskou byla nesmazatelna a rozhodujici. Navic WW1, kdy Cesi valcili a umirali pro uz omselou rakouskou monarchii, taky prispela k osamostatneni. Vubec se tehdejsim Cechum nedivim a ani je neodsuzuji. Jinak ovsem bych radeji prozil zivot v te federaci nez pod CCCP ci pod Bruselem, ale je a musi byt taky otazkou, co a jak by s tou pripadnou federaci zamichal Hitler. Ja si myslim, ze diskutovat o mozne Rakousko-Ceske federaci XX. stoleti je zbytecne, je to jen spekulace, ktera nic neresi.

259229

21.12.2011 22:22

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259168

Moc se mi nedaří rozluštit co jste tím chtěl vlastně sdělit. Je to ironie ? Je to výzva ? Co to je ?

259201

21.12.2011 22:45

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 259201

Zrcadlo pro ty, co maji odvahu se videt v pravem svetle.

259208

22.12.2011 10:41

RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259201

Je to prostě informace pokud to někdo ještě neviděl.
Za druhé všichni teď vzpomínáme na Havla (čemuž se nevyhneme, je všude) a třeba já jsem si uvědomil, že když jsem ten film viděl poprvé, stál jsem na Havlově straně. No a teď už bych do NATO nechtěl taky. A taky jsem tehdy vůbec nevnímal tu pochlebovací atmosféru kolem stolu, což se mi spojilo s filmem Odcházení, kde právě tohle pochlebování Havel krásně zobrazuje. Muselo být peklo v tom žít.
Takže tak. Prostě že v různé době vidím lidi jinak.

259248

21.12.2011 18:03

.

cyp 46.?.?.?

Naprostý souhlas. Já jenom dodám...peklo dalo, peklo vzalo.

259157

21.12.2011 20:03

RE: .

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 259157

Co peklo schvátí, to již nenavrátí. Doufejme, že nová inkarnace již nikdy nebude [smích]

259175

21.12.2011 18:43

Havel, Tunel, Rolins-Štonz

MoUdrostrak 90.?.?.?

ZdebiliSSovaný národ, který před dvěma dekádami dobrovolně odevzdal klíče od 40 let nezadluženého státu nastrčeným ShabesGOJim, pláče a naříká - a zinká opět klííííči.

ZdebiliSSovaný národ opět zinká - a znovu jak narkoman touží po době, kdy zdebiliSSovaný národ za 40 let nezadlužený vysoce vyspělý sociální stát handloval jeden ZDARMA koncert Rolins-Štonz, pornografii v trafikách i televizi, kasina a herny na každém rohu
- samozřejmě se statisícovými armádami nezaměstnaných,
- za přeplněné úřady práce, statisíce exekucí a exekutorských úřadů,
- za zastavárny, vymahače dluhů a zprivatiSSování, vytunelování
- a zdefraudování VŠEHO - včetně jednoho z nejskvělejších solidárních zdravotních systémů na světě.

ZdebiliSSovaný národ zinká opět klíči - a platí zbaběle tisíce korun ročně tunelářům, solárním zlodějům a podvodníkům.

Vložený obrázek

ZdebiliSSovaný národ opět zinká klíči největšímu lháři, podvodníku, válečnému zločinci a válečnému štváči.

ZdebiliSSovaný národ opět zinká klíči - a doufá, že opět vykšeftuje - za 90.000.000.000 CZK "dobrovolně" odevzdaných Církvi Svaté = jeden ZDARMA koncert Rolins-Štonz [vyplazený jazyk]

259163

21.12.2011 20:27

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 259163

MoUdrostraku, rád Vás čtu (i když někdy jsou myšlenky v textu obsažené SAKRA zakuklené). Proto bych chtěl poprosit o citlivější používání pojmu národ; dost se mě tento Váš příspěvek dotkl, neboť já se k českému národu hlásím a za ta popsaná šméčka nemohu! Na zločince (množné i jednotné číslo) oslavované/ho židovskými médii mám totožný názor, ale národ, který exhibuje před kamerami zde vysílaných televizí (Fenič, Uhl, Klaus, ....) tedy rozhodně český není!!! Těch pár blbců, kteří se jimi nechali zmást, také vzorek českého národa netvoří. Pokud ano a já se mýlím, pak musím uvažovat o emigraci na stará kolena (Venezuela???). Prozatím jsem zvolil formu protestu vyvěšením státní vlajky na svém domě a slavnostním ohňostrojem v pátek přesně ve 12:00 SEČ. [smích]

259181

22.12.2011 2:10

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 259181

Těch pár blbců, kteří se jimi nechali zmást, také vzorek českého národa netvoří.

Ty davy lidí na Václavském náměstí a při smutečním průvodu vám příjdou jako "pár blbců"? Bohužel Vám musím tu emigraci doporučit, protože názory Vás a Českého národa se bohužel diametrálně odlišují.

259224

22.12.2011 12:03

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 259224

Ceskej narod ma na Havla takovy nazor, ze pro jistotu vsude zrusili diskuse - aby se jim pod naporem navalu slz a kondolenci nezhroutili servery.

259259

22.12.2011 12:56

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Reakce na 259224

Pan má pravdu, zmatených ovcí je mnoho. To co vidíte v televizi, nebo se toho osobně účastníte, je výtěrem z hrdla při chřipce a ne sondou ze zdravé tkáně národa.

Je to hysterický afekt ovčana nad odchodem někoho, koho by reálně stejně nikdy nepotkal a nikdy by s ním nebyl kamarád. Leda by televizní ovčané truchlili nad televizní rolí V.H. Což je stejně patologické jako truchlení nad každým hrdinou, který vypadl ze scénáře pro další díly Ordinace v ržové zahradě.

259267

22.12.2011 18:21

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 259224

národ nemá názory
je to skupina ovcí vedená ovčákem vykříkující názory ovčáka

259289

22.12.2011 19:31

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 259224

Dovolte, pane nepodepsaný, ty davy v Praze kondolovaly i při Gottwaldovi a před ním při jednom říšskému protektorovi (možná ti samí, pravděpodobně pak jejich vnuci dnes své prarodiče následují). A nechutné je to , co se provádělo v (některých) školách s našimi dětmi, takové matení hlav jsem zažil před listopadem '89 a doufal jsem, že už to nezažiju. Jak jsem se mýlil!
A tu emigraci ještě zvážím. [mrknutí jedním okem]

259295

22.12.2011 20:58

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 259295

Copak, vyposlechl jste ratolesti nebo jste byl přítomen osobně? Nejen ve školách, ale dokonce i v mateřské školce se zapalovala svíčka, držela se minuta ticha za prezidenta, který nás prý zachránil od všeho zlého.

259304

23.12.2011 12:43

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 259304

Jo, dítě mi s tím přišlo ze školy, ovšem v jedenácti letech už leccos pochytil a tak to tak vážně (na rozdíl od spolužáků) nebere. No a dnes v poledne jsme si společně vystřelili slavnostní salvu na naší zahradě - taková Zahradní slavnost... [chechtot]

259361

23.12.2011 18:17

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

Gonzál 85.?.?.?

Reakce na 259361

Viděl jsem v tu dobu rachejtlí povícero, tedy buďte jist, že takto slavilo (neboť akce vyvolává reakci) více lidí, nejen komunistů [smích]
A ještě k tomu či onomu odešedšímu: "podle ovoce poznáte je". A není-li si člověk jist stupněm nejen politikovy prohnilosti, pak platí berle, že oko je do duše okno (třeba takový Sarkozy...[smích]) ). A tvář našeho člověka - ať si ji posvěcoval přátelstvím s východními duchovními jakkoli - neodrazila z toho nic. Tedy kromě jím vytvořených neplodných kompilujících floskulí - nic. V souvislosti s jeho činností mám pocit podvedeného člověka, pocit hlubokého zmaru a smutku nad tím, co mohl ze své pozice dobrého udělat (omluvte tu naivitu) a jak snadno se nechal obludit rolí nejen příslovečného vína pití. Bůh mu buď milostiv.

259377

24.12.2011 2:34

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 259377

Pravdu díte - zatímco v matičce Praze se zinkající pravicující pivní Pepíci a lídlující Mařenky, co za zlého Bolševíííka hrdinně a undergroudově naslouchali Kocábu a jejich geneticky nevybočení a nepolepšení potomci, či tuneláři, defraudanti, zRADARi a privatiSSéři řadili pochmurně do kilometrových front na největšího humanitárně-bombardujícího dramatika VŠECH dob + sem/tam byl vidět nejaký ten vyvěšený černý flááág, tak zbídačená a v nuzotu se ponořující česká maloměsta, plná zastaváren, exekučních úřadů, lichváren a front na práci a poslední dvě desetiletí chátrající městečka

Vložený obrázek

i vesničky nikterak nejevily příznaky ponížené lokajské pravicující adorace.

10.000 pravicujících pivních Pepíků a lídlujících Mařenek, co za zlého Bolševíííka hrdinně a undergroudově naslouchali Kocábu a jejich geneticky nevybočení a nepolepšení potomci, či tuneláři, defraudanti, zRADARi a privatiSSéři v adoračním procesí zase příliš o zmrzačení českého národa zvratky Vency Lahváče/CHema/Pola Veškrny naštěstí nesvědčí...

Predátoři si (možná) tyjátrem okolo odchodu humanitárního bombardéristy u pravicujících Pepíků a lídlujících Mařenek vyproSSili pár měsíců na dorozkradení zbytku veřejných nemocnic a transfery stamiliard do Církve Svaté a solárních podvodů. Na směřování všech zdebiliSSovanách oVčanů do standardů "hodné" neregulované, "bezdaňové" a totálně zkorumpované "křesťanské" subsaharské Afriky, se určitě už změnit nic nedá.

Vložený obrázek

My ostatní díky tomu z posledních sil: pravicujme, tunelujme a humanitárně bombardujme - dokud je ještě CO!

259408

23.12.2011 19:29

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 259181

Vážený pane IVAne, mrzí mne, že přes pana Editora neprošel příspěvek do "Ve zkratce" kde jsem dokládal, že na pohřeb před 11 lety zlého(sic!) Hafez al-Assada přikvačilo min. stejně, nejspíše však více preSSidentů a hlav států, nežli nyní na pohřeb "největšího dramatika všech dob"...samozřejmě i tehdy - v roce 2001 včetně Secretary of State Madeleine Korbelova Albright či francouzského presidenta...

Vložený obrázek
http://www.guardian.co.uk/gallery/galleryguide/0,6...

French President Jacques Chirac

US Secretary of State Madeleine Albright

British Foreign Secretary Robin Cook

President Hosni Mubarak of Egypt

Saudi Crown Prince Abdullah

Palestinian leader Yasser Arafat

Iranian President Mohamad Khatami

Jordan's King Abdullah II

Yemeni President Ali Abdullah Saleh

Lebanon's President Emile Lahoud

The Emir of Kuwait, Jaber al-Ahmed al-Sabah

President Umar al-Bashir of Sudan

Japan's Foreign Minister Yohei Kono

Spain's Deputy Prime Minister Mariano Rajoy

Canadian External Affairs Minister Lloyd Axworthy

South African Foreign Minister Nkosazana Zuma

Austria's President of the National Assembly Heinz Fischer

The Vatican's "foreign minister" Archbishop Jean-Louis Tauran

Official mourners

Lebanese President Lahoud and Prime Minister Hoss

Saudi Crown Prince Abdullah

Iranian President Khatami

Palestinian leader Yasser Arafat

French President Chirac

US Secretary of State Albright

Civil rights leader Jesse Jackson

UK Foreign Secretary Cook

EU leader Romano Prodi

Former Russian Prime Minister Primakov

Vatican Foreign Minister Archbishop Tauran

Al-Fahoum explained that Arafat will lead a delegation including the

chairman of the PLO political department Farouk al-Qaddoumi

Dále jsem v článku odkazoval na Anketu z Českých Novin, kde si 58% Čechů nepřálo letiště Vency Lahváče Veškrny a jen 42% pro ten potupný název adorovalo.

Vše by bývalo bylo jednodušší, kdybych mohl na ten článek jen dát odkaz

259383

21.12.2011 20:44

RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259163

Ve věcech ekonomických vyjadřuji panu MoUdrostrakovi podporu v jeho tvrzeních jako nezvratitelných důkazů toho, co se děje. Až na samou hranici svébytnosti lidé dojdou, aby konečně v nekončících dluzích pochopili holou pravdu pozadí o našem knížetipánu a ovládáném svobodozednářském Václavu H. Ale stále jsou lidi zhovadilí a nemají potuchy, kam je nyní diplomacie knížepána zavede.V tom jest soudným spatřováno klamstvo lidu naší knížecí diplomacie.

259183

21.12.2011 18:47

Občanská společnost - skrytá vláda - "konspirační úvaha"

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Principem fungování tzv. občanské společnosti, kterou Havel tak obhajoval je role různých nevládních organizací tzv. NGOs. Ptáte se po přečtení tohoto článku, kdo jsou ti zmiňovaní nevolení, kteří ovládají dění kolem Vás ? Jsou to právě ty organizace. Různé ligy a kluby s "bohulibým" zaměřením. Tyto organizace a persony, které obsadily klíčové pozice v politice, médiích a úřadech. Proč NGOs? Jsou to skvělé penězovody a peníze jsou vždy tím základním prvkem v každé manipulační zpravodajské hře. Arabské jaro ani zmiňovat nebudu. Každý jistě vidí souvislosti sám. Občanská společnost funguje. Rozhodně nejen u nás. Právě NGOs byly na pozadí zpochybňování voleb v Rusku. Kdo stojí v pozadí těchto organizací? Kdo je financuje resp. používá tyto penězovody? Začneme-li studovat skutečné vazby pak zjistíme velmi alarmující skutečnosti. Opravdu je důvod truchlit. Skutečný Havlův odkaz lidé pochopí až později. Možná ... Pokud jim to NGOs dovolí

Lubomír Čáslava

259165

21.12.2011 19:54

otevřená společnost

Open Society 77.?.?.?

Reakce na 259165

George Soros: Otvorená spoločnosť: reformovanie globálneho kapitalizmu. Kalligram, Bratislava, 2001, 379 s., ISBN 80-7149-408-9

259173

21.12.2011 18:47

Dědictví pravdolásky - politicky korektní totalita

smoke 89.?.?.?

která si nezadá s tou národně socialistickou či komunistickou. V souvislosti se známými politickými procesy jsem narazil na následující článek:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/156048-ust...

259166

21.12.2011 19:22

na duchod

fohat 88.?.?.?

jsem si z poslední výplaty nadělil notebook a přístup na weby,odkud si selským rozumem vyberu,co mi hoví v momentálním vývojovém rozpoložení...levým okem letmo lelkuji na ideologickou diverzi ve zprávách českých televizí a shrnuji,že Češi potřebují pořádně karabáčem na prdel,aby prozřeli a začali NORMÁLNĚ UVAŽOVAT a nenechali si pruběžně vypatlávat mozek...jestli to bude nadále pokračovat,tak agonie Česka se protáhne na dlouho....... [bliji]

259169

21.12.2011 20:17

ti co nemakaj, tak sou nejvíc bohatý

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Tu je čo nám do ČR a na Slovensko priniesol Havlizmus a pravdoláska.
Kabát - Colorado
http://www.youtube.com/watch?v=PgFr8g7SaUA&feature=related
Koleda
http://www.youtube.com/watch?v=KrP0xDnusLs
[překvapení] [oči v sloup] [bliji]

259180

21.12.2011 20:31

je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Já Havla chápu. Velmi přehnaně ho démonizujete. Je to jistě lákavé mít jednoho viníka a nepřiznat si, že jsme to tu posrali my všichni, přinejmenším tím, jak držíme hubu.

Pamatuju, jak mě zarazilo Havlovo hodnocení důkazů o vině Bin Ládina na 11/9/2011 jsou to důkazy velmi složité, ...nepochybuji o tom, že to jsou skutečné důkazy...Prezident přiznal, že (důkazy celé)nečetl

TO je Havel, v celé své osobnosti. Upřímně přizná, že tomu nerozumí, ale že tomu bezmezně věří - protože to přišlo z USA.

Nazírejte na Havla s tímto jednoduchým předpokladem, bezmezná důvěra v Ameriku a všechno bude jasnější.

Proto jsem např. přesvědčen, že Havel pevně věřil, že tím bombardováním Jugoslávie se předejde daleko většímu masakru, tedy občanské válce.
Já tuto argumentaci neschvaluju - argumentace budoucností dává prostor pro libovolnou manipulaci, ale je to velmi rozšířený postup - chápu to.

Argumenty, že ve vězení trpěl málo. No jasně - protože to byl Havel, prominentní disident, který prodával knihy po celém světě, poskytoval rozhovory a všichni ho znali - tyhle lidi si STB zkrátka nemohla dovolit mučit, protože na ně bylo vidět.

A ta by se dalo pokračovat, restituce, radar, že támhle nedal peníze (jakoby to byla povinost), že měl mercedesa(za své)...

A že pil, jo, ČR země abstinentů, a zrovna u Havla vadí, že kalil.

Zkrátka - vždy jsem slyšel o Havlovi jen naříkání, nebo spílání u piva. Nikdy jsem neviděl žádný důkaz, že tady něco skutečně ukradl, někoho zabil nebo něco zpronevěřil.

Navíc můžu říct, že mám hodně rád jeho hry (rannou tvorbu), ale musel jsem na ně do divadla, číst to není ono, je tedy mým oblíbeným dramatikem.

Letiště NE, knihovnu ANO, na pohřeb nejdu(komedie), ale svíčku jsem mu zapálil.

[mrknutí jedním okem]

259182

21.12.2011 20:58

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Honza999 88.?.?.?

Reakce na 259182

že támhle nedal peníze (jakoby to byla povinost), že měl mercedesa(za své)...

Ale ona to byla povinnost... Z Německa nechodily peníze PRO HAVLA, chodily jako podpora pro všechny členy Charty 77 - on je měl ROZDĚLOVAT!

Že ty peníze byly jeho honoráře? NEBYLY..

Byly za ně jen oficiálně vydávány, aby STB nemohla dokázat, že Havel přijímá peníze na podvratnou činnost proti státu od cizí mocnosti, což by jí umožnilo Havla žalovat pro vlastizradu.

A že se STB pozděli s Havlem skamarádila, to už je jiná historie..

259185

21.12.2011 22:16

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Reakce na 259185

Podle mých informací Havlovy honoráře vysoké byly už za socialismu. Podle Vás honoráře nedostával, ale šlo o příspěvky.

S různými předpoklady máme jiné závěry, myslím, že dokázat to nemůžeme ani jeden z nás (dokázat = historické lejstro a ne disident pepa povídal, že mu havel nedal peníze co mu poslala cia), takže se asi nepřesvědčíme...

259199

24.12.2011 10:41

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Honza999 88.?.?.?

Reakce na 259199

No, on Bárta přece také ve svých obálkách nerozdával úplatky, ale půjčky...

259430

22.12.2011 12:03

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259185

Trochu se divím, jak mu každý vyčítá, že si nechával peníze pro sebe. Peníze pro Chartu přece byly peníze od CIA, které jen šly přes různé organizace, a byly to peníze na ROZVRACENÍ STÁTU. Čili každý, kdo je tehdy bral, byl spolupracovník CIA. Autentičtí disidenti, kterých je možné si vážit, žádné peníze nebrali.

Osobně mám za to, že by všichni tihle placení disidenti zasloužili postavit ke zdi. Protože po převratu hlavně oni spolupracovali se SSA na zavedení toho, v čem žijeme.

Dnes je odpor veřejnosti proti NWO mnohem větší než tehdy byl proti socialistickému režimu - a kde jsou disidenti? Nejsou, protože je nikdo nepodporuje. NWO si rozbourat nedají, a přitom by si to zasloužil mnohem víc než tehdejší systém.

259260

21.12.2011 21:05

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259182

A myslíte si tedy, že si opravdu zaslouží tohle divadlo ? Možná máte pravdu. Udělali z naivního důvěřivce IKONU. Použili jeho jméno. A nyní z jeho odkazu dělají zlaté tele. Kdo to dělá ?

259186

21.12.2011 22:09

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Reakce na 259186

Myslím, že to je spontánní. Havel je kontroverzní postava a má zejména fanatické odpůrce anebo příznivce. Podle posledních průzkumů mu věřilo snad okolo 30 procent. Není to nic moc, ale pořád to jsou 3 miliony lidí a to je dost na to, aby takovéto akce proběhly samovolně - hlavně, když zemřel a je "hloupý proti tomu mluvit".

Co se týče dotazu.

Zaslouží ? (ve smyslu za zásluhy) - to ani náhodou, je to krajně přehnané i kdyby šlo o kohokoli. Pro mě osobně to působí celé trapně a i Havel sám by se za tohle styděl, není to tak dlouho, co mu bylo trapně jenom kvůli jedné knihovně.

Zaslouží ? (ve smyslu dobře mu tak, že má takové divadlo po smrti) - to také ne, ale je to až tak přehnané, že i takto by šla vaše otázka vyložit.

259196

21.12.2011 22:28

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259196

Nejspíš se shodneme v hodnocení této show. Možná se i shodneme na tom, že je to spontánní. Možná se neshodneme na hodnocení odpovědnosti Havla za to co se dělo a děje v jeho jménu a jestli to co se děje je nebo není pro lid této země "dobré". To je ale přirozené.

259202

21.12.2011 21:23

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 259182

Omlouvat lidské chyby platí jen pro ty co se neohání morálkou, pravdou a láskou a ke všemu jsou presidentem. To co projde lehce v hospodě a v životě soustružníkovi neprojde rádoby vůdci národa. A to si nejsem jist zda by jeden našel soustružníka opilce člověka, který by ještě u toho lezl do prdele Bushovi a krvavé Madle, a nedokázal se ani namazat aby neskončil pod stolem zeblitej. Skutečně měl do oprávnění na takovou tryznu hodně daleko, ale omlouvejte si ho jak chcete. Člověka, který je at už kýmkoliv postaven do čela národa by měla vlastní přirozenost donutit se podle toho chovat pokud tedy má soudnost a úctu k tomu postavení a nestaví se nad něj.

259190

21.12.2011 22:12

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Reakce na 259190

Tryznu neschvaluji ani neříkám, že byl ve všem dobrý prezidentem.

259198

22.12.2011 8:23

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 259182

Zlo-činy Havla:
- řekl nejsme jako oni, udělejme tlustou čáru za vším: a prominul vše komunistům a dosadil je do nejvyšších funkcí, aby mohli začít nerušeně rozkrádat republiku (Čalfa)
- soudil se s Cibulkou za to, že zveřejnil seznamy StB, chtěl ho nechat za to zavřít
- jako disident prochlastal všechny peníze ze zahraničí, skutečným disidentům nic nedal (jsou na to svědci)
- omluvil se sudetským Němcům za jejich zločiny, aniž se ptal na názor Čechů
- vypustil z vězení na občany nejtěžší kriminálníky a zavinil tak zavraždění nejméně 20 lidí
- Prosazoval na na našem území americký radar (prý je to jen bílá koule, pravil)
- Schvaloval všechny zločinné okupační zlodějské války NATO
- Proslavil se po celém světě svým neblahým výrokem o humanitárním bombardování civilistů
- Bratříčkoval se všemi válečnými zločinci jako Clinton, Bush, Albrichtová, přímo jim podlejzal
- Když mu umírala manželka na rakovinu, tahal se veřejně s Veškrnkou
- Půlku Lucerny prodal vysokému estebáckému pohlavárovi Junkovi
- Pro skutečné politické vězně nikdy nehnul ani malíčkem
- Veřejně opovrhoval českým národem, když ho pokaždé na Silvestra povýšenecky poučoval o tom správném humanismu
- i k té fence Ďule se zachoval jako hovado- dal ji pryč

Tak to jen pár namátkou vyjmenovaných činů Havla. Na jeho dobré skutky si žádné nevzpomínám.

259237

22.12.2011 8:33

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 259237

Jo, ještě jsem si teď vzpomněla na další:
- Omilostnil zlodějku Chadimovou (svou kámošku z mokré čtvrti), která si chtěla ukrást dům
- Odstranil svého soupeře Dubčeka (možná byl zavražděn)
- Odstranil svého nepříjemného kritika Karla Kryla (možná byl zavražděn)

259238

22.12.2011 9:39

RE: je načase si zase trochu poškodit image

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259238

Zajímavé. V posledních dnech ze zamýšlím nad spekulacemi o smrti Kryla a Dubčeka také. Neodvážil bych se to takto napsat ale děkuji Vám, že jste to napsala Vy.

Btw. Ohledně toho podlézání NATO. Havel nejen, že podlézal této alianci. Havel v dobách sametu prohlásil, že by měly být NATO i Varšavská smlouva zrušeny. Pár let nato vstup do toho slavného NATO vehementně prosazoval.

259241

22.12.2011 9:43

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 259241

jo a další věc: pan humanista nám zrušil zbrojařský průmysl, takže o to větší zisky pak hned mohly plynout americkým zbrojařům.

259242

23.12.2011 13:06

RE: je načase si zase trochu poškodit image

djb 90.?.?.?

Reakce na 259238

Pěký den přeji, paní Jarmilo,

odpovím Vám příspěvkem neznámého anonyma (ne, že bych já měl djb v občance) http://www.zvedavec.org/nazory_4769.htm#ptr259349

Tak to zkrátka je. Je jasné, že nehodnotíme Havla, ale mediální obraz Havla, tak jak jsme mu uvěřili. Vy máte důvody pro svojí projekci, já mám své důvody pro mojí. Vámi uvedené argumenty jako čtenář zvědavci podobných webů znám a nějak jsem je zkrátka nepřijal za své - ale to asi tušíte a spíš než mě to sem dáváte pro vyváženost názorů. To je správné, ale hádat se o tom raději nebudeme, to bychom se my dva upsali. Pochopitelně bych nepodporoval vraha, hajzla, licoměrníka a proradnou svini - jen nevěřím, že Havel takový byl. Pěkné Vánoce přeji !

259362

22.12.2011 9:57

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259237

A jeste tam chybi jeho neochota vyjadrovat se k benesovym dekretum, jez obesel

259245

22.12.2011 10:39

RE: je načase si zase trochu poškodit image

ogar 90.?.?.?

Reakce na 259237

a ještě zrušil zbrojní průmysl

259247

22.12.2011 12:53

RE: je načase si zase trochu poškodit image

JaJa 212.?.?.?

Reakce na 259237

- Nechal na jeden den zavřít Sládka, aby se mohl stát prezidentem
- S lidmi kolem sebe jednal jako s onucemi (doktoři, ochranka atd.)
[bliji]

259265

22.12.2011 19:26

RE: je načase si zase trochu poškodit image

fugo 199.?.?.?

Reakce na 259237

A také zničil zemědělský komplex JZD Slušovice, jeden z mála opravdu dobře fungujících socialistických podniků, takže se k nám pak mohli bez konkurence vyvážet ty sračky ze západu co by tam nedali ani prasatům, a my se tak mohli stát úspěšným odpadkovým košem evropy.

259293

22.12.2011 21:20

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 259237

Jarmilka,

Václav Havel bol len slobodomurársky pešiak, ktorý bol len na okraji šachovnice...
Slobodomurárske kruhy ho teraz "symbolizujú" a skutočná elita si mädlí brucho, pretože "požiera" aj tie pozitívne, ako aj tie negatívne emócie, čo im robí veľmi dobre! On v skutočnosti, čo sa udialo v Československu alebo následne v ČR, nemohol takmer vôbec ovplyvniť...

Sklamal asi ako ČLOVEK, ktorý už mohol na sklonku svojho života urobiť určitú retrospektívu. Nemal rodinu, potomkov, ale neurobil to.
Možno aj preto sú do určitých funkcií vyberaní ľudia, ktorých dedičný genotyp im to asi ani neumožňuje a slúžia SATANOVI až po hrob.

Osloboďme sa od negatívnych emócii. Nie nadarmo sa hovorí, že o mŕtvych len dobre. Má to určite aj veľký "spirituálny" význam.

Nechajme, nech ho súdi Najvyšší...

259311

23.12.2011 19:50

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 259311

Vy mě tak hezky oslovujete Kysučánku, že Vám to musím oplatit.[smích] Však víte, že se mi Vaše komentáře moc líbí, protože jste velmi chytrý člověk. Je mi jasné, že Vašek byl jen slobodomurárský šašek. Přesto jsem si dneska já stará extrémistka neodpustila jednu věc. Když hučely ve 12 hodin sirény a zrovna jsem jela v autobuse domů, tak jsem po pištění sirén dostala okamžitý nápad, který jsem neprodleně zrealizovala. Začala jsem zpívat: Tralala tralala, nebudu držet minutu ticha za hajzla.[smích] Nikdo na to nijak nezareagoval, nikdo mi za to nevynadal- což je taky úspěch.

Přeji Vám hezké veselé Vánoce a bohatého ježíška.

259384

23.12.2011 22:17

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 259384

Taktiež prajem krásne prežitie Vianoc (trošku pozor, keďže to je naprogramovaný sviatok okultných elitárnych síl... [smích] ) v kruhu Vašej rodiny a hlavne veľa zdravia, spokojnosti a radosti zo života Jarmilka.
Na bohatého Ježíška ja už moc neverím a moc som mu neveril(asi intuitívne), ani ako malý sopliak. Vyhýbal som sa kostolu a spravodajskej okultnej službe (spovedi), ako sa hovorí - čert krížu... [smích]

Včera som si pozrel film Občan Havel. I keď je to cieľavedomo spracovaný film, všetkým doporučujem si ho pozrieť. Je tam jasne vidieť, že ktorýkoľvek politik je len človek, so všetkým, čo k tomu patrí. Okolo neho krúži veľa supov (obyčajne bradatých a na hlave vyplznutých judaistov), ktorí ho "štelujú".
A ak je ľahko ovplyvniteľný slobodomurársky šašek, ako píšete, tak ho vždy dotlačíte (aj pod vplyvom alkoholu) tam, kde ho potrebujete mať. Je tam veľmi dobre vidieť, aký je chudák neistý a roztrasený (napr. mnoho popísaných papierikov s inštrukciami a poznámkami, pobehovanie pred významnými návštevami...atď.), aby bol korektný a neosobný...
Silnejšie osobnosti, ako napr. Zeman, či Klaus ho dostali vždy do úzkych. Potom "bratia" alebo Špaček museli zasahovať...

Ale, ako obyčajný človek sa mi páčil. Bez nejakých vnútorných problémov by som s nim vypil nejaký Fernet alebo pivečko a podiškuroval by som s človekom Havlom a určite vo "svojej spoločnosti" bol veľmi dobrý spoločník... Myslím si, že sa dostal do "hry", kde nevidel únik a nedokázal sa toho zbaviť do konca svojho života (proste vzorný sluha - ELITÁM).
Pre tých, ktorí vidia trošku aj za oponu, je tam veľmi dobre spracovaná pasáž s Billom Clintonom (mimochodom veľmi inteligentný človek s IQ cca 160), kde je ukázané, že je to mimo vševidiaceho OKA - normálny a zábavný človek, ktorého "dostali" cez jeho podvodíky v mladosti...

Kto sa raz dostane do osídiel OKA, obyčajne už nemá veľa možností úniku. Musí proste slúžiť, a potom sa mu postarajú o určitú glorifikáciu (Havel) alebo zatratenie (Stalin, Hitler).

Verím, že Kyklopovské OKO (♥) za chvíľku vypichnú novodobí Odyseovia!

259393

25.12.2011 19:50

Čí image?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 259393

Billom Clintonom .... normálny a zábavný človek, ktorého "dostali" cez jeho podvodíky v mladosti...

To je omluva? Co to bylo za podvodíky? Ukradl žvýkačku v sámošce a nebo mu to "ujelo" a obral stát o pár milionů na daních?

Přeci nemůžete takto zlehčovat. Co když to zahrál tak přesvědčivě, že jste mu to zbaštil i Vy?

Že má IQ 160? Hmm.... a co jako? To přeci neznamená, že má morál v pořádku.

259536

25.12.2011 22:37

RE: Čí image?

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 259536

Big sister,

hovorí sa v bájach, že pokropil ho živou vodou (aby ste trošku chápal = dal mu informácie z prvej ruky).

Ak nechcete chápať "živú vodu", je to len a len Váš problém, ja s tým už nič nenarobím...

Proste nie je možné, každému vysvetľovať, zač je toho loket. I keď sa to mnohokrát snažím vysvetliť veľmi zľahka a polopatisticky, nepochopenie už nemôžem toľkokrát vysvetľovať, k tomu sa musí každý trošku " prebojovať " sám.

Skúste ešte raz, verím, že sa k podstate dostanete...

Základ je nespochybňovať určité in-formácie, ale si ich overiť!
Potom môžeme debatovať na určitej hladine poznania a vzájomne sa niečim obohatiť...
Neberte to v zlom, je to len taký návod, ako sa dopracovať k rýchlejšiemu poznaniu reality.

259542

28.12.2011 14:52

RE: je načase si zase trochu poškodit image

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 259393

Díky za hezké blahopřání pane Kysučane, také Vám přeji do Nového roku 2012 především hodně zdraví a pohodu. Dosť už bolo Havla, začněme myslet na hezčí věci.
http://www.youtube.com/watch?v=IwNmScWPZuM
http://www.youtube.com/watch?v=6v1s5cykqSE

259716

22.12.2011 16:26

Pan DJB má jako jediný zde pravdu

Petr Křivý 217.?.?.?

Reakce na 259182

Vážení bratři v Kristu.

Po přečtení této žumpy, kde ubozí čecháčkové plivou na odkaz našeho skvělého pana prezidenta, kterého nám závidí celý svět, musím reagovat. Jsem rád, že pan DJB zůstal stranou antihavlovské hysterie a pokusil se vidět svět realistickýma očima.

Já také za tohoto skvělého člověka zapálil několik svící. A pomodlil se za něj 100 krát Otčenáš a 50 krát Zdrávas.

Ale abychom si řekli o panu prezidentovi pravdu. Tento skvělý český vlastenec, jemuž se může vyrovnat snad jen Emanuel Moravec, dej mu Pánbůh lehké odpočinutí, měl podobnou životní cestu, jako náš pán Ježíš Kristus. Od malička byl falešně obviňován, že pochází z rodiny, která spolupracovala s nacisty. Pravdou ovšem bylo, že jeho rodina spolupracovala se Svatou říší římskou, jelikož herezi, která se plíživě šíří zdejšími kraji, bylo potřeba vymýtit. Takže šlo pouze o pokus dostat naši zemi pevněji pod papežskou stolici.

Někdo by mohl říci, že pan Havel neuměl do pěti počítat. Ale nebýt jeho, nikdy by nemohla proběhnout revoluce, kterou řídil on a jeho věrný přítel pan biskup Malý. Jen díky němu jsme byli schopni se zbavit jha heretického bolševismu, které je trnem v oku našeho pána.

Pan DJB správně píše, že pan Václav Havel, budiž mu země lehká, nikdy nikoho neokradl, nikdy nikoho nezabil, dokonce ani nikdy nelhal, stejně jako náš pán Ježíš. Odporné pomluvy, které se šíří internetem, dokonce i z řad disidentů, jsou totiž dezinformační kampaní STB.

Když před lety STB ubila studenta na Národní třídě, revoluce mohla začít a pan Václav Havel byl přirozeným kandidátem na prezidenta, jelikož ho znal z jeho disidentských dob celý národ, který jednomyslně jeho volbu podpořil.

Nezapomeňme, že páter Halík, který včera mluvil krásně v televizi, zcela správně řekl, že nyní budou závistiví malí čecháčkové házet na pana prezidenta špínu. A správně je označil za české fašisty.

Pan Havel, když viděl, že odpuštění nefunguje úplně ideálně (tlustá čára za zločiny komunismu), pochopil, že každý zlý režim je potřeba vybombardovat, neboť smrt byť jediného špatného člověka musí být vyvážena smrtí statisícu nevinných. Jinak se pravdy a lásky nedá dosáhnout. Neboť zlo se musí trestat ne v zárodku, ale předem, než k němu může dojít. A náhodné vedlejší oběti nemohou být překážkou tomuto bohulibému činu. V tom s panem DJB bezvýhradně souhlasím.

Pan Havel bude jistě svatořečen jako nezničitelná ikona pravé křesťanské morálky a lásky ke Svaté říši římské a našemu pevnému spojenci USA.

Děkujme pánu Bohu, že pan prezident dokázal ještě před smrtí přesvědčit státníky demokratických zemí, že je potřeba humanitárně vybombardovat Libyi, čímž se předešlo strašnému krveprolití.

Takže zapalte svíce a děkujte pánu Bohu za pana Václava Havla.

Petr Křivý

259276

23.12.2011 20:32

RE: Pan DJB má jako jediný zde pravdu

steve 166.?.?.?

Reakce na 259276

KRUCIFIX !! - tohle je pekny, to se mi libi .. a jak je "oznacil za ty fasouny" .. do prdele - ze oni ti fraternici do toho tak dobre vidi, .. to bude asi taky tim "plzenskym vzdelanim" ..
.. taky o tom spojenectvi s Emerickem a tim vatikanem je peeknyy ...
.. A KDE MAS iZRAEL A HOLOKAUST !? - putinovce jeden nasazeny proti radaru, buzerantum a ciganum !! Hned to dopis - krucinal !! Podle zakona to tam MUSI byt. Tak na nas v tom koserackym BingoHavloShow - nechodte s veprovym ...

259387

23.12.2011 22:45

pravdu nejde vlastnit

ppppp 95.?.?.?

Reakce na 259276

to ví už nekdy i decko. Stačilo mi prečíst od vás toto:

"Vážení bratři v Kristu. Po přečtení této žumpy ..."

a mohl jsem pokračovat u dalšího príspevku, protože mi prekladač vypsal error.

259397

24.12.2011 10:46

RE: Pan DJB má jako jediný zde pravdu

Gonzál 85.?.?.?

Reakce na 259276

Moc, moc pěkně napsáno, doporučuji nabídnout tento text bez jediné úpravy do vlastivědných školních osnov všech evropských a amerických ZŠ! [chechtot]
A mě osobně jste otevřel oči. Tož půjdu tomu jak burčák vyrašenému novosvětci zapálit několik+1 svící, očenášů bude asi 101 a zdrávasů? Zdrávasů jen 50+1/2 , neb co kdyby se mi po padesátéprvní otočce této mantry náhle zjevil s nedopitou lahví v ruce? [překvapení]

259431

21.12.2011 20:52

V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

CzTorrent tracker vyhlásil na dobu státního smutku zákaz porna:

Vložený obrázek

Komedie se ale stahovat mohou, tak hádám na originální formu protestu. [mrknutí jedním okem]

259184

21.12.2011 22:33

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259184

To su teda dobri sasovia. Ale vobec sa nedivim. Vedenie toho trackera su naivne figurky, ktore vobec nevedia, ktora bije. Modra demokraticka uderka mi tam blokla forum este pred rokom, ked nemali ani odvahu argumentovat niektore moje prispevky v sekcii politika. Proste telce, ktore si veselo vykracuju na porazku.

Havloviny

259204

22.12.2011 10:43

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Pavel -Čert- Němec 94.?.?.?

Reakce na 259204

>Havloviny

Jen sem zbezne nakoukl a narazil na tohle:
Jako příklad bych chtěl uvést některé ze zahraničních cest, které vás usvědčují z prolhanosti. Byl jste v Mexiku a prohlašoval jste, ţe odtud dostaneme ropu. Je to stejné bláznovství jako Dubčekův dovoz uhlí z Austrálie. Byl jste v Nicaragui a tvrdil jste, ţe vymůţete dluhy. A tak bych mohl pokračovat.

Nedalo mi to a podival se kdy byl v te Nikaragui a ejhle, byl tam v roce 1990, ve stejny rok jako mel svuj slavny projev v US kongersu. Takze on nejdriv jede do US basnit v kongeru o USA jako obrancich demokracie a jeste tyz rok jede poblahoprat prezidentce k porazeni tech zlych komunistu Sandiniste ve volbach pred dvema roky a vymoci dluhy, ktere ti nasi a jejich zli komuniste predtim spolecne nadelali.
To jen dokazuje jaky byl Havel hovado a hnup. Hovado byl proto, protoze Nikaragua je typickym prikladem toho jak v USA naprosto serou na nejakou demokracii a naopak financovani teroristu bojujicich proti demokraticky zvolene vlade je oblibeny sport. Hnup je proto, protoze Sandiniste skoncili kvuli tomu do jakych sracek se zeme ekonomicky dostala, k cemuz nemalou merou pomohly i sankce USA a predstava, ze by meli z ceho financovat jakykoliv dluh byla utopie. To si meli jako pujcit za krvavej urok od IMF a poslat to Havlovi za jeho impozantni blabol v US kongresu? Kdyby mel v sobe spetku svedomi, tak naopak po vzoru CIA uzavre zbrojni kontrakt s Iranem a tentokrat posle cast zisku misto contras nove vlade na obnovu zeme s omluvnym dopisem, ze jim nase minula vlada nepomohla dostatecne...

259249

22.12.2011 10:50

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Pavel -Čert- Němec 94.?.?.?

Reakce na 259249

A jeste pro pobaveni, dnes ma ten uzasnej americkej kongres duveru lidi 11% a kongresman jako zamestnani kleslo v zebricku prestize pod prodejce aut. Skoda ze tam Havel uz nemuze jet blabolit, mohl tu absurditu jeste naposledy pozvednout na novy rekord. [chechtot]

259250

22.12.2011 1:14

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

orbis pictus 78.?.?.?

Reakce na 259184

A to jsou piráti, vymytost národa je neskutečná...Na druhou stranu, jsou zajímavé stránky Světového sdružení bývalých Československých pol. vězňů http://www.szcpv.org/04/podvod.html

259220

23.12.2011 2:06

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259220

Smiesny je fakt, ze majitel trackeru "Testament" sam seba poklada za tvrdeho "pravicaka" a neskryva takmer nenavist k "lavicakom"

...pricom... kedze uz sa hra na velkeho pravicaka, je zaroven pozoruhodne, ako mu vobec nevadi, ze si na porusovani autorskych prav a to vo velkom, zalozil na trackeru svoj biznis... a to vyslovene cinnostou, ktora je presne opacne - lavicoveho zamerania. Nie nahodou kapitalisticka pravica broji proti "piratom" a stahovacov oznacuju za socialisticku luzu? Dotycny Testament je bud schizofrenik, alebo farizej typu "vodu kaze-vino pije" "Kazdemu musi byt jasne, ze ucel, pre ktory tracker zalozil, nie je primarne na zdielani GNU/Linux - distier, Open Source, ci Freeware softwarum alebo Indie music.

259329

23.12.2011 10:53

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259329

On ten Petrka bude asi nějakej admin a když to Testament uviděl, tak to smazal. Už to tam není.

259353

23.12.2011 16:41

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259353

Lepsie som sa pozrel a ten Petrka ma od admina asi tak daleko, ako Zem od Pluta. Nejaky nikhaj so statusom "clen" registrovany dokonca 22.12.2011 [chechtot]

259371

23.12.2011 23:26

RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 259371

No jo, jenže ten post je z 21.12. Navíc obyčejní členové nemohou vyhlašovat novinky. Asi si admin Petrka udělal srandu ze státního smutku a stal se z něho nový člen [smích]

259398

21.12.2011 21:46

Vivat Stalin, aj co to kecám,.. HAVEL

Milánek 109.?.?.?

V téměř předdůchodovém věku jsem již nemyslel, že bych se vrátil do dob častušek, oslav velikánů a kultu osobnosti. Hloupě jsem se domníval, že tyhle "výdobytky" vzal čas. Ne, mýlil jsem se. Když jsme v polovině roku 89 s kolegy v redakci (byl jsem specialista na auta) debatovali na téma sprchování lidí na Václaváku a Havel, poučil nás šéfredaktor, člen Stb. My, hloupí jsme Havla neznali a slovům šéfa, že právě tenhle člověk bude zanedlouho naším prezidentem, jsme se dost smáli. Stejně jako tvrzení o speciláním zacházení s ním ve vězení a privilégiích. No a za půl roku přísahal Havel na socialistickou ústavu. Co dodat? Pro mne, rozporem svých slov a činů, zůstal tím přisluhovačem Stb, osobou nedůvěryhodnou a lhářem. Nikdy se nestal mým prezidentem. A tak jeho odchodu mohu litovat jen jako odchodu každého jiného člověka.

259192

21.12.2011 22:49

Najděte aspoň dva rozdíly

21st_Century_Deviant 217.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=6xPkCYHR2bc
Pohřeb Reinharda Heydricha

259209

21.12.2011 23:36

RE: Najděte aspoň dva rozdíly

Magnus Maximus 88.?.?.?

Reakce na 259209

Dobrý postřeh s Heydrichem. Je však třeba si uvědomit, že státní pohřeb má v zásadě jednotnou fazonu, lhostejno jestli v rakvi leží Havel, Heydrich nšbo někdo jiný. Samozřejmě je krásně vidět servilnost Čechů.

259211

22.12.2011 9:07

RE: Najděte aspoň dva rozdíly

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 259211

Já bych to se servilností Čechů neviděl zas až tak tragicky. Němců byly tehdy v Čechách plné Sudety, takže se dá předpokládat, že panu zastupujícímu protektorovi na ten pohřeb spousta z nich přijela. Na druhou stranu, na rozdíl od naší současné vládní svoloče, věděl R. Heydrich, že český dělník musí dostat alespoň nažrat, aby neremcal a nevymýšlel revoluce. Sice to s námi myslel velmi špatně, ale rozhodně stále lépe, než ta sebranka, která nám vládne nyní. Ti jen tu likvidaci Čechů dělají skrytěji a mají při tom plnou hubu tzv. "demokracie".

259239

22.12.2011 13:01

RE: Najděte aspoň dva rozdíly

JaJa 212.?.?.?

Reakce na 259209

Zdvižené pravice... [mrknutí jedním okem]

259268

22.12.2011 9:52

skola je zaklad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Mlada dnes sla se skolou povinne (Olomouc) veskrnovi polozit svicku, vadilo ji, ze nema moznost volby. Rikam, jit tam musis, ale svicku zapalit nemusis. Musim, uz tak me ucitelka nema rada.

Co mi to jen pripomina?

259243

22.12.2011 15:07

RE: skola je zaklad

ppppp 91.?.?.?

Reakce na 259243

Rešil bych to tak, že zavolám učitelce, že dcera nic zapalovat nebude. Deti si prece nemusí hrát se sirkama. Možná bych se i zeptal, zda má na tu svíčku certifikát. Je treba uhodnout moment, kdy ríct dost, a jít občas do konfliktu, ať kuži neprodávám zdarma, a taky mají nejaký problém, jinak si dovolují čím dál více.

259274

22.12.2011 19:35

RE: skola je zaklad

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 259274

Já osobně zapaluji zítra (pátek) ve 12:00 slavnostní ohňostroj, že už je ten darebák v pekle. Udělám tím radost sobě (slíbil jsem si to) a Vietnamci, který mi petardy prodal (ten to ale neví - asi by nepochopil). [chechtot]

259296

23.12.2011 16:31

RE: skola je zaklad

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259296

Ja som si pustil na plne gule taky suprovy namakany izraelsky Goa-Trance song. Len by skusil niekto otvorit, hubu, hned by som mu povedal, ze je antisemita [velký smích] Na to ovce stale poslusne pocuvaju.

VIBE TRIBE - Melodrama (InterSys Remix)

259370

23.12.2011 18:35

RE: skola je zaklad

IVAn 90.?.?.?

Reakce na 259370

Tak na to pozor! Největší bolest je pustit si rádio "na plné gule"!!! [chechtot] [chechtot] [chechtot]

259379

22.12.2011 23:36

RE: skola je zaklad

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 259274

Udělá to, pak ještě něco podobného (nepřispěje na nějakou dobročinnost, zkritizuje rozdávání letáků pojišťovny Allianz ve škole nebo něco obdobného), a letí na něj ze školy udání na socku, že dítě chodí zanedbané a špinavé a že nenosí svačiny. Vsaďte se.
[bliji]

259316

23.12.2011 3:10

RE: skola je zaklad

Misu 94.?.?.?

Reakce na 259274

Moje dcerka měla to samé. [bliji]
Strašně se těšila, svíčku jsme jí připravili (tu s tím prskajícím provázkem [cool] ) a nakonec jí skosil kašel a musela, chudinka, zůstat doma... [pláč]

259337

23.12.2011 3:40

RE: skola je zaklad

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 259243

http://www.youtube.com/watch?v=Wiptx_V3GVg

259340

22.12.2011 11:24

Kdo je soudce?

valda 212.?.?.?

Jak pise rusky klasik(p.Stvoro,pozor,rusky,uvazte si pionyrsky satek i kdyz klasik spada do jineho obdobi): a soudci jsou kdo??Bombometcik??Pro nej je hrdina jen ten kdo valci se zbrani v ruce,nejaky liberal je -fuj(typicky bolsevicky pristup).

259252

22.12.2011 11:47

KDO NETRUCHLÍ, DOSTANE PŘES DRŽKU!

SMKČ 147.?.?.?

Truchlit je státem nařízeno, kdo se nepřidá, tomu Havlovci dají přes držku. Členové Svazu mladých komunistů Československa (SMKČ) byli v pondělí napadeni hned dvakrát, poté, co zveřejnili tuto zprávu:
http://www.novinky.cz/domaci/253959-mladi-komuniste-narode-oslavuj-zemrel-nepritel-lidu.html

Nejprve nám někdo zničil internetové stránky a ještě dnes se je nepodařilo obnovit. A hlavně náš člen, Jarda Jarolím, byl v pondělí kolem půl druhé fyzicky napaden při agitaci před Masarykovou univerzitou v Brně na Joštově ulici!
Jeden zřejmě ze studentů vycházející z budovy jej nejprve udeřil loktem do obličeje, srazil na zem, a pak jej několikrát kopl do hlavy a šlápl mu na obličej! Jarda má 6 vyražených zubů, zlomený nos, poraněné oko a přeraženou čelist. Vánoční svátky tak místo s rodinou stráví v nemocnici.
Zarážející je, že Jardovi během několika minutového útoku nikdo nepomohl a dokonce nikdo nezavolal ani policii ani sanitku. Tu si Jarda musel po čtvrt hodině, když se vzpamatoval z brutálního napadení zavolat sám!
Policie dorazila do nemocnice až v devět hodin večer a až pak šla shánět svědky útoku, což se ji (překvapivě) nepovedlo. Brněnský deník odmítl zprávu o napadení zveřejnit.
Útočník měl asi 25 let, měřil 170-180, měl hnědé středně dlouhé vlasy, silnější postavu, černou lehkou bundu, brašnu přes rameno a modré džíny.

259256

22.12.2011 21:09

RE: KDO NETRUCHLÍ, DOSTANE PŘES DRŽKU!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 259256

Soudruhu, agitovat před Masarykovou univerzitou, to je jako píchat klackem do vosího hnízda, ale odvaha se cení. Jinak klid, ještě po nás šlapou, ale brzo už nebudou. Pokud ano, šlápnem i my na ně.

259307

22.12.2011 11:47

Lenin věčně živý,

petz01 95.?.?.?

Havel věčný prezident. ČT: "zemřel prezident Havel", "pohřeb prezidenta Havla" atd. [překvapení]

259257

22.12.2011 11:53

hnus

serpico 46.?.?.?

je mi z toho všeho na blití,všude na mě čumí ten vlastizrádce havel,má štěstí,že chcípnul,jinak by musel posléze viset na kandelábru... [bliji]

http://www.szcpv.org/07/havel.html

259258

22.12.2011 17:05

RE: hnus

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 78.?.?.?

Reakce na 259258

Ano, to je i můj názor

259278

22.12.2011 17:46

RE: hnus

Karkanos 178.?.?.?

Reakce na 259258

Ano, jsem stejného názoru. Došel jsem k přesvědčení, že jsme národem kreténů. Misto, abychom vyšli do ulic a protestovali proti tomu, co nám po roce 89 Havlovci a jim podobní připravili, tak dopustíme, aby tomu největšímu lumpovi byla za naše peníze ještě vystrojena tato obludná tryzna a masmediální nekrofilské orgie.

Je mi z toho tak nablití, jak nikdy. (Asi i více, než bývalo starému veškrnovi po jeho alkoholových extempore).

259283

25.12.2011 0:04

RE: hnus

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 259283

Citim to podobne. Obcas sa miesa beznadej zo zlostou.

259501

22.12.2011 20:53

Ja se docet

Satanist 50.?.?.?

na Idnes, ze veznik hlavniho Kostela v Pisku odmitl zvonit za Havla, ignoroval vyzvu Dominika Duka a spravne vysvetlil, ze za svetsky nezvoni...... [chechtot]

259302

23.12.2011 18:42

RE: Ja se docet

Rene Bartosek 76.?.?.?

Reakce na 259302

To se podívejme. Nejsem expert na církevní právo. A zádušní mši v nejvýznamější české katedrále arcibiskup za světského sloužit může? Pokud by se objevil v médiích křestní list, tak doufám že na něm nebude chybět datum anebo poznámka byl vystaven in memoriam.

259381

23.12.2011 18:47

RE: Ja se docet

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 259381

http://www.brno.cz/brno-aktualne/co-se-deje-v-brne/myslitel-vystupuje-ze-stinu/
http://katolikrevue.ath.cx/

Smrt vlastizrádce
Není nic známo o tom, že by se Havel před smrtí obrátil, jako se to stalo u minulých prezidentů Husáka, Beneše a Masaryka. Havel byl judaista, zednář nejvyššího stupně, činný v mezinárodních skupinách pro Nový Světový Řád. Ponechal komunistům ekonomickou i politickou moc, kryl zločince, zradil vlastní přátele, účastnil se na rozkrádání republiky, schvaloval bombardování nevinných v Jugoslávii a po 9/11, zaprodal naši vlast cizím mocnostem, podporoval potraty a homosexuály. Satanistický humanismus, jehož Havel byl propagátorem, neuznává potřebu trestu smrti a široce otevírá brány pekelné. Katolík však chápe potřebu trestu smrti, neboť zločinec se většinou před smrtí skutečně obrátí a je tak zachráněn od věčného zatracení. update Když umíral, tak mu chtěly sestry Boromejky přivést kněze a on to odmítnul. Takto se katolík nepřipravuje na blízkou smrt a ani se nenechá spálit. Arcibiskupství porušuje církevní právo Podle slov arcibiskupa byl Havel katolicky pokřtěn. S Dášou ale církevní sňatek neměl, žil v konkubinátu. Podle církevního práva takový člověk nesmí mít církevní pohřeb. ... a bylo jim to málo, poručili dětem, modliti se, jak si přálo veličenstvo kat... Zákon o jeho zásluhách, tak to budem popírači. A dokonce už sbírají důkazy pro svatořečení - prý rozehnal mraky - santo šupito!

259382

23.12.2011 4:09

▬♥▬──

čěf 94.?.?.?

Dělostřelecká

Už táhnou přes řeku
ke hradu lafetu,
všemu je do breku,
rádio blafe tu.
Už táhnou přes řeku
lafetu v sametu,
všemu je do breku,
TV síť blafe tu.
Už táhnou přes řeku
lafetě na hřbetu…
všemu je do breku,
denně tisk blafe tu.

Už táhnou koho že?
Přeberem‘, kým on byl.
Na hřbetě položen
TGM? Kim Čong-il?

Pocit jak po fetu:
pieta zbytněla;
čouhá zpod sametu
lafeta od děla.

2011-12-21

259342

23.12.2011 5:04

RE: ▬♥▬──

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 259342

>Dělostřelecká
>
>Už táhnou přes řeku
>ke hradu lafetu,
Pane "basniku", pres reku lafeta nejela.

259344

23.12.2011 13:49

RE: ▬♥▬──

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 259344

Ještě nedávno bylo zvykem to čtené i chápat. Doba se ale mění... [pláč]

259364

24.12.2011 10:58

RE: ▬♥▬──

Honza999 88.?.?.?

Reakce na 259342

Když jsme u té poezie...

Dášin song:

Hudba už zahrála tuš,
zahrabte toho dědka už,
ať dělá neplechu
v hliněným pelechu
tralala tralala la.
Rakev už klesá
a Dáše srdce štěstím plesá...
Zatlučte víko! Povídám
ať dědek neuteče vám...

259432

23.12.2011 8:56

Zaplatil

peter1 95.?.?.?

Ako všetci zaplatíme. Zanechal tu stotisíce nezamestnaných, bezdomovcov, gasterbaitrov po celej Európe a naivné myšlienky o kapitalizme z ľudskou tvárou. Zasiaval naivitu do mnohých sŕdc svojou virou v lepší buržoáziu. Nám už zostáva len zahrabať ním vybudovanú ideu a biť viac ostražitý aj pri vlastnom snívaní o lepšom zajtrašku. Hlas stotisícov nepočuť, je prehlušený nove ustanovenou buržoazii v ďakovných teatrálnych rečiach, ale splnými mešci ktoré naplnili práve tie naivné, nemedializované státisice.
Čest jeho pamiatke !

259348

23.12.2011 10:30

Nikoli bez chyb, D-FENSi

kdosi 193.?.?.?

Předně, občanská společnost není ovčanská a dokáže donutit vládce vládnout ku prospěchu občanů, nikoli vládců samotných. Havlův akcent na občanskou společnost mi proto není proti mysli. Volení jsou stejně (ne)odpovědní jako nevolení, záleží na tlaku občanů na odpovědné vládnutí. Vlády jsou nikoli pod vlivem občanů, ale lobby, které jsou mnohem cílevědomější a motivovanější. Lobby za lidská práva je OK (pokud to není maškaráda lobby za lidské bezpráví), lobby za nepostižitelnost finančních institucí v pořádku není. I D-FENS by měl poznat, kdo má toto v popisu práce - úředníci to nejsou.

259351

23.12.2011 18:39

Cemu se v CZ smejou ?

Satanist 50.?.?.?

Zamestnanec Trutnovskyho pivovaru dostal za ukol pro zamestnance nakoupit cerny smutecni pasky. Tak zajede do kramu a preje si smutecni pasky. A jak siroky? Jak to slecno myslite? Vite, cim vic vam zesnuly byl blizsi a milejsi tim sirsi je cerna paska! Vite co povida zamestnanec, v tom pripade me zabalte 2 civky cerny nite. To bude stacit! [chechtot]

259380

23.12.2011 21:38

R.I.P

tovarnik 94.?.?.?

Například na Ihned.cz věděli, proč diskuzi vůbec nepovolovat. O některých událostech je dobré se vůbec nevyjadřovat.

Navrhuji ukončit tuto debatu, protože nic se již nezmění na tom, že tento člověk odešel navždy.
Ať odpočívá v pokoji!

259390

23.12.2011 23:36

JEN ODPOR!

Satanist 50.?.?.?

kdyz to vsechno co se osoby Vaclava Havla shrneme , secteme a podtrhneme! Vzpominate si na obdobi revoluce? Lid chtel svobodny sebevedomy silny stat ktery se postara o sve obcany! Vladu ktera nebude zatykat za anti-sympatie a verejny vyjadreni svyho nazoru. Pozadovali aby se s nimi jednalo jako s obcany a ne kusem dobytka. Pozadovali jen to co normalne uvazujici obcan zada. Proto lide na namesti cinkali klicema a nechali se mlatit od ideopolicie. Nastaly vsak tyto zmeny? Obdobi po revoluci. Lide dali Havlovi a jeho rezimu duveru, ten je ovsem po revoluci zaslepil svobodou v podobe zahranicnich televiznich reklam a filmu , otevrenim hranic a volnosti podnikani. Namisto slibu o miru lasce a pravde, prinesl ucasti na vojenskych operacich pri kterych trpi nevinni civiliste , rozkradani statniho majetku , zadluzeni statu , zvyseni multikultury, korupci , lzi , socialni nejistoty a narodni sebevedomi jen v dobe hokejovych a fotbalovych utkanich. Umoznil ostatnim politikum a intrikanum rozkradat ceskou zem a okradat vlastni obcany. Skutecnou svobodu Havluv system neprinesl, to by se jinak nerusily politicky strany a nezatykali by se lide za vyjadreni svyho nazoru jen proto ze nalepili samolepky nebo za zverejneni politicky nekorektni pisnicky na Facebooku. Vlastizradce , lhar a zlodej Vaclav Havel vyuzil lidske duverivosti v dobe nesnazi a vyuzil ji ve svuj prospech a ve prospech ostatnich politiku a jim pomahajicim mocnostem jako je USA a EU! Jake zmeny tedy Havel a jeho system prinesl aby jsme mu za ne mohli byt vdecni? Cim si zaslouzil nas udiv, uctu a respekt?

259400

24.12.2011 12:10

Velikán

petz01 95.?.?.?

Dáša té absurditě ještě přidala: v nějakém rozhovoru pro ČT (vysílaném 23.12.)se vyjádřila, že k dílům svého manžela, v nichž hraje, přistupuje velmi zodpovědně. Stejně jako k dílům jiných velkých autorů - třeba Shakespeara nebo Čechova [bliji] Čeho se ještě dočkáme??? [oči v sloup]

259441

24.12.2011 12:30

Netruchlit - žít naplno!

čochtan 89.?.?.?

Vložený obrázek

259445

24.12.2011 12:56

státní smutek: Václav Klaus šel po pohřbu Havla na MEJDAN!

hahaha 77.?.?.?

Bulvár sledoval prezidenta Klause po pohřbu Havla. Šel na mejdan
http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/Bulvar-sledo...

Nevhodné chování prezidenta Klause: Po pohřbu šel na MEJDAN!
http://www.ahaonline.cz/clanek/zhave-drby/67653/ne...

259449

Příspěvků: 167

21.12. 17:06 janošík  Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
21.12. 20:13 nikto  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 00:41 asdf321  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 07:48 r.k.  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 12:22  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 20:09 nikto  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 01:40 haban  RE: Rozděl a panuj
23.12. 04:39 r.k.  RE: Rozděl a panuj
23.12. 10:46 haban  RE: Rozděl a panuj
23.12. 11:06 hc  RE: Rozděl a panuj
22.12. 18:10  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 13:36 esw  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 20:48 Lukáš Bucharič  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 22:08 nikto  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 01:02  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 05:19 r.k.  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 11:05  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 05:38  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 20:05 nikto  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 20:17 Vladimír Stwora  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 20:56 nikto  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 12:33 ursus  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 18:20  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 12:36 lucifuge  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 21:11 Peptalkin  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 21:20 lucifuge  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 16:19 Peptalkin  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 16:26 lucifuge  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 14:14 JanaJ  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 18:08 Roman  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
22.12. 19:29  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 03:06  Slovensko jen madarskou kolonii
23.12. 20:07 nikto  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
23.12. 23:31  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
24.12. 14:26  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
24.12. 17:36  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
24.12. 23:09 nikto  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
25.12. 00:58  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
25.12. 20:03 nikto  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
05.01. 00:01  RE: Slovensko jen madarskou kolonii
23.12. 10:17 WAZARI  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 12:32 dermatológ  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
23.12. 15:38 takycech  a to myslíte vážně?
22.12. 06:45 Ygorek  RE: Čím Václav Havel nejvíce přispěl k vybudování českého státu?
21.12. 17:29 michallll  Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 18:28 Oracle  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 20:16 n.z.  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 20:16 nikto  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 22:31 b.aaa  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 22:40 nikto  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 00:49  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 00:55 antihavel  RE: Politická korektnost-duševní vězení
23.12. 20:20 nikto  RE: Politická korektnost-duševní vězení
23.12. 02:04 čochtan  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 21:11 r.k.  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 22:33 nikto  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 23:54 r.k.  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 00:43  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 09:15 kkjanius  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 11:22 r.k.  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 21:04 nikto  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 00:12 Oracle  RE: Politická korektnost-duševní vězení
22.12. 06:49 Ygorek  RE: Politická korektnost-duševní vězení
23.12. 22:37 ppppp  počuj ty vlastenec
22.12. 19:00 steve  RE: Politická korektnost-duševní vězení
21.12. 17:40  Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
21.12. 19:15 n.z.  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
21.12. 22:21 hc  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
22.12. 03:30 n.z.  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
22.12. 04:40  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
21.12. 22:22 jean.laroux  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
21.12. 22:45 n.z.  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
22.12. 10:41  RE: Václav Havel o Václavu Klausovi a Češích rok 1994:
21.12. 18:03 cyp  .
21.12. 20:03  RE: .
21.12. 18:43 MoUdrostrak  Havel, Tunel, Rolins-Štonz
21.12. 20:27 IVAn  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 02:10  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 12:03 r.k.  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 12:56  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 18:21 aristokrat  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 19:31 IVAn  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
22.12. 20:58  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
23.12. 12:43 IVAn  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
23.12. 18:17 Gonzál  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
24.12. 02:34 MoUdrostrak  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
23.12. 19:29 MoUdrostrak  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
21.12. 20:44  RE: Havel, Tunel, Rolins-Štonz
21.12. 18:47 jean.laroux  Občanská společnost - skrytá vláda - "konspirační úvaha"
21.12. 19:54 Open Society  otevřená společnost
21.12. 18:47 smoke  Dědictví pravdolásky - politicky korektní totalita
21.12. 19:22 fohat  na duchod
21.12. 20:17  ti co nemakaj, tak sou nejvíc bohatý
21.12. 20:31 djb  je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 20:58 Honza999  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 22:16 djb  RE: je načase si zase trochu poškodit image
24.12. 10:41 Honza999  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 12:03  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 21:05 jean.laroux  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 22:09 djb  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 22:28 jean.laroux  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 21:23 Antiseptik  RE: je načase si zase trochu poškodit image
21.12. 22:12 djb  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 08:23 Jarmila  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 08:33 Jarmila  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 09:39 jean.laroux  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 09:43 Jarmila  RE: je načase si zase trochu poškodit image
23.12. 13:06 djb  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 09:57  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 10:39 ogar  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 12:53 JaJa  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 19:26 fugo  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 21:20 Kysučan  RE: je načase si zase trochu poškodit image
23.12. 19:50 Jarmila  RE: je načase si zase trochu poškodit image
23.12. 22:17 Kysučan  RE: je načase si zase trochu poškodit image
25.12. 19:50  Čí image?
25.12. 22:37 Kysučan  RE: Čí image?
28.12. 14:52 Jarmila  RE: je načase si zase trochu poškodit image
22.12. 16:26 Petr Křivý  Pan DJB má jako jediný zde pravdu
23.12. 20:32 steve  RE: Pan DJB má jako jediný zde pravdu
23.12. 22:45 ppppp  pravdu nejde vlastnit
24.12. 10:46 Gonzál  RE: Pan DJB má jako jediný zde pravdu
21.12. 20:52  V době státního smutku platí zákaz honění!!!
21.12. 22:33 Peptalkin  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
22.12. 10:43 Pavel -Čert- Němec  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
22.12. 10:50 Pavel -Čert- Němec  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
22.12. 01:14 orbis pictus  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
23.12. 02:06 Peptalkin  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
23.12. 10:53  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
23.12. 16:41 Peptalkin  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
23.12. 23:26  RE: V době státního smutku platí zákaz honění!!!
21.12. 21:46 Milánek  Vivat Stalin, aj co to kecám,.. HAVEL
21.12. 22:49 21st_Century_Deviant  Najděte aspoň dva rozdíly
21.12. 23:36 Magnus Maximus  RE: Najděte aspoň dva rozdíly
22.12. 09:07 L.C.  RE: Najděte aspoň dva rozdíly
22.12. 13:01 JaJa  RE: Najděte aspoň dva rozdíly
22.12. 09:52  skola je zaklad
22.12. 15:07 ppppp  RE: skola je zaklad
22.12. 19:35 IVAn  RE: skola je zaklad
23.12. 16:31 Peptalkin  RE: skola je zaklad
23.12. 18:35 IVAn  RE: skola je zaklad
22.12. 23:36 baba_Blažková  RE: skola je zaklad
23.12. 03:10 Misu  RE: skola je zaklad
23.12. 03:40  RE: skola je zaklad
22.12. 11:24 valda  Kdo je soudce?
22.12. 11:47 SMKČ  KDO NETRUCHLÍ, DOSTANE PŘES DRŽKU!
22.12. 21:09  RE: KDO NETRUCHLÍ, DOSTANE PŘES DRŽKU!
22.12. 11:47 petz01  Lenin věčně živý,
22.12. 11:53 serpico  hnus
22.12. 17:05 jean.laroux  RE: hnus
22.12. 17:46 Karkanos  RE: hnus
25.12. 00:04 Peptalkin  RE: hnus
22.12. 20:53 Satanist  Ja se docet
23.12. 18:42 Rene Bartosek  RE: Ja se docet
23.12. 18:47  RE: Ja se docet
23.12. 04:09 čěf  ▬♥▬──
23.12. 05:04  RE: ▬♥▬──
23.12. 13:49  RE: ▬♥▬──
24.12. 10:58 Honza999  RE: ▬♥▬──
23.12. 08:56 peter1  Zaplatil
23.12. 10:30 kdosi  Nikoli bez chyb, D-FENSi
23.12. 18:39 Satanist  Cemu se v CZ smejou ?
23.12. 21:38 tovarnik  R.I.P
23.12. 23:36 Satanist  JEN ODPOR!
24.12. 12:10 petz01  Velikán
24.12. 12:30 čochtan  Netruchlit - žít naplno!
24.12. 12:56 hahaha  státní smutek: Václav Klaus šel po pohřbu Havla na MEJDAN!

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 3

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 13 913