Diskuze k článku

Zánik eura: Součást dlouhodobého plánu na globální „super měnu“ kontrolovanou bankstery

Příspěvků 45

14.12.2011 3:59

Očividně

Pasant 78.?.?.?

všechno proběhlo podle plánu - začíná velká sklizeň...

Německá centrální banka Deutsche Bundesbank bude ochotna přispět k navýšení zdrojů Mezinárodního měnového fondu (MMF) na pomoc zemím eurozóny ohroženým dluhovou krizí, jen když totéž udělají nejen ostatní země Evropské unie, ale i další země světa. Uvádí se to v dopise nejvyšších činitelů Bundesbanky německému ministru financí Wolfgangu Schäublemu, jehož obsah dnes získala agentura Reuters.

"Předpokládá se, že k tomuto financování přispějí i ostatní země EU podle svých kvót u MMF. Mimo to Bundesbanka předpokládá, že ke zvýšení zdrojů MMF významně přispějí i země mimo EU," píše se v dopise prezidenta Bundesbanky Jense Weidmanna a člena bankovní rady Andrease Dombreta z 9. prosince. Představitelé banky v něm nastínili podmínky, za nichž by Bundesbanka poskytla MMF další půjčky.

Na konci minulého týdne se summit EU dohodl na zvýšení zdrojů MMF o 200 miliard eur (5,1 bilionu Kč) z rezerv centrálních bank zemí EU, k nimž by se dobrovolně přidaly i některé další země světa. Bundesbanka uvedla, že kdyby ji o to MMF požádal, bude připravena poskytnou formou bilaterálních úvěrů až 45 miliard eur. To by zvýšilo rozsah úvěrové linky Bundesbanky pro fond na trojnásobek.

258516

14.12.2011 4:40

Hlas lidu, hlas Boží!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Nádherně se do problému svým příspěvkem trefil posluchač Rádia 6, Václav Pankrác!

Nevěřím všem údajům o propagandě, týkajících se zadlužení. Odporuje to logice a zákonům o zachování hmoty a energie. Nejlépe je to vidět při pohledu na celou Evropu. Podle údajů Světové banky, je dluh evropských států zhruba 27,5 bilionu USD. Je to číslo celkem nepředstavitelné, ale přepočteno na české koruny, je to 825 000 Kč na jednoho obyvatele Evropy. (Nám pan Kalousek poslal složenku na 121 000 korun.) Tato suma odpovídá HDP celé Evropy za 19 a půl měsíce. Dluh však nevznikl tak, že by Evropané v zahraničí nakupovali energie, suroviny a zboží a nezaplatili to. Bilance zahraničního obchodu Evropy je zhruba vyrovnaná. Pokud si Evropané skutečně tuto horentní částku vypůjčili a utratili, tak ji utratili za to, co vyprodukovali. Je tedy paradoxem, že Evropané spotřebovali, to co vyrobili, ale jsou za to dlužni. Že se jedná v podstatě o hrátky finančních institucí, je vidět na příkladu Řecka. To je v míře zadlužení, vztaženo k HDP, až na 15., nebo 16. místě. Nevím, proč bylo Řecko vybráno jako černá ovce. Nyní Řecku ze zadlužení pomáhají státy, které jsou mnohem zadluženější než Řecko. Protože dlužné peníze jsou vymyšlené a nereálné, je také splácení těchto dluhů nereálné. Představme si, že by se Evropané drasticky uskrovnili a každý rok by 30% svého HDP dali na splácení dluhu. Teoreticky by měli za 5 a půl roku dluh splacen. Aby však mohli dluh splatit, museli by uspořenou produkci prodat. Trhy jsou však v podstatě nasycené a tuto produkci nikdo nekoupí. A tak dluh splatit nelze, pouze dojde k hospodářskému kolapsu celé Evropy. Kdyby se však stal nějaký zázrak a Evropa získala 27,5 bilionu USD a dluh zaplatila, co by s těmi penězi věřitel, (kdo to je?) dělal? Peníze jsou jednak mírou hodnoty produkce zboží a jednak jsou také zbožím. V případě těchto dluhů jsou zbožím, jehož hodnota byla spekulacemi a podvody vyhnána do závratné výše. V momentě, kdyby byla tato částka jednorázově splacena, tak bublina splaskne a tyto peníze jsou v podstatě bezcenné. Za naprostou většinu těchto peněz se nedá nic koupit a ani je nelze nikde investovat. Domnívám se tedy, že politika rozpočtové odpovědnosti, různé škrty, snižování platů, je dobrá k tomu, aby poklesl hospodářský rozvoj a zbylo dost peněz pro ty, kteří státní rozpočet rozkrádají.S pozdravem, Václav Pankrác. [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258518

14.12.2011 7:41

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

Oldis 81.?.?.?

Reakce na 258518

no to je uzasna myslenka, ovsem vidim tam jeden rozpor. dluh nemusi vznikat jen ve vztahu k vnejsku, ale i vnitrni dluh, tj stat si pujci od ECB, postavi za to silnici a ted by ho mel ECB splatit. defakto sli penize od ECB ke statu od statu ke spotrebitelum, od spotrebitelu k nadnarodni korporaci, ktera sice vyrabi v EU ale zisky vyvadi mimo EU, tim penize odfrceli pryc a v systemu ted chybi. staty si je jaksi opomeli vzit zpet od korporaci.

258521

14.12.2011 22:41

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 258521

Valna vetsina toho, cemu se rika statni dluh je podvod s nulovymi cisly.Nikdy se problemy s dluhy nevyresi, dokud nebudou bankeri z tohoto celosvetove zorganizovaneho podvodu usvedceni a po zasluze potrestani dozivotnim zakazem pujcovani penez na urok.Kazdemu, kdo ma trochu rozumu v hlave totiz musi byt jasne, ze pokud neni identifikovan veritel, pak nemuze byt ani dluznik.Rostouci a soucane fiktivni statni dluh je ucinny zpusob, jak obyvatele pomaloucku zotrocovat.

258583

14.12.2011 8:28

RE: Amatérský naivismus

Guru 78.?.?.?

Reakce na 258518

a) V posledních létech se množí výkřiky typu: "když zvýšili množství peněz v oběhu z 8.000 miliard USD na 16.000 miliard USD, tak dollar se stal zcela BEZCENNÝM".

Nikoliv drazí přátelé, ani když vypustíte do oběhu dvojnásobné množství dollarů a 1,5% z nich natisknete, nestane se daná měna zcela bezcennou.

Podle klasických učebnic, kterými jsou krmeny ovečky na školách by se TEORETICKY mělo veškeré zboží stát dvojnásobně dražším. Ano, produkuje se zhruba stejně (plus mínus 2%) a peněz je dvakrát více. To je však teorie v učebnicích. Realita je taková, že nová auta v USA jsou nyní dražší nikoliv o +100%, ale asi o 2-3%. Nové domy jsou levnější o -40 až -50% (oproti době před zdvojnásobením peněžní masy v oběhu) a uhlí je levnější o -30%.
Potraviny jsou dražší o +16%.

Jak si vysvětlit tuto záhadu? Nositelé Nobelových cen tajuplně mlčí o tomto "zázraku". Kam se poděly všechny ty nové trilióny dollarů co se uvedly do oběhu? Proč všechno není dvojnásobně dražší?

Američtí agenti jako Schweinar, Wondra ani slavný NERV, dokonce ani nejlepší prognostik a ekonom všech dob (ovšemže kromě padělatelů Protokolů) pan Pružinskij zatím stále ještě neposkytli světové veřejnosti žádné vysvětlení tohoto fenoménu.

Prozatím si k tomuto bodu uděláme tento závěr: I když vytvoříte 2x nebo 3x více peněz a vypustíte je do oběhu, neznamená to, že dané peníze se staly zcela bezcennými, jak nejen zde vykřikují někteří absolventi Plzeňské "Univerzity" a podobní. I nadále jde za takovéto znehodnocené peníze stále ještě něco koupit. I za Weimaru bylo možné za 1 trilión marek koupit 1 chleba.

b) Pan "Hlas Boží" považuje za nemožné, aby součet všech dluhů v Evropě byl 27,5 biliónů USD a argumentuje bilancí zahraničního obchodu atp.

Malá nápověda: bilanci můžete mít klidně vyrovnanou nebo v přebytku 100 miliard a toto nemá souvislost s tím, že suma dluhu regionu může být klidně 100 triliónů cruzeiros a pesetas.

Jaký roční obrat má miniaturní firmička RSJ pana Janečka (bojovníka proti korupci)? Někde kolem 37 kvadriliónů triliónů biliónů korun. Jak je to možné? RSJ každých 1 vteřinu 70 krát nakoupí a prodá za miliardu nějaké těžce imaginární futures/swapy/indexy atd. Za celý rok je suma obratu v kvadriliónech triliónů.

Blížíme se k ozřejmění bodu b) i bodu a).
Banka X vyhotoví sázky na počasí a sázky na to, že zkrachuje Birobidžanská republika v souhrnu za XXX miliard dollarů a ty prodá na "trhu". Banka Y tyto "cenné papíry" koupí, avšak aby si je mohlaq dovolit koupit tak si u Banky Z půjčí XX miliard nově vytvořených dollarů. A tak to dělají všichni snad kromě ČSOB a pár kantonálních bank ve Schweizu. Suma všech úvěrů tj. dluhů tak snadno může snadno dosáhnout 27,5 jakož i 155 triliónů dollarů, pesetas, juanů a Birobidžanských šmukelů.

A tímto poznáním se d...Automaticky kráceno

258524

16.12.2011 2:46

RE: Amatérský naivismus

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 258524

Kdyz, zaklad celeho svetoveho peneznictvi zustane prakticky v jednech jedinych rukach a tento "oktopus" chobotnice ovlada pod ruznymi jmeny veskery obeh penez a ma pravo tisknout penize z cisteho vzduchu,tak,jakapak nadeje a plany,tento ganstersky system je pravym vladcem vseho,co vidime kolem sebe,vse patri jedne rodine, v Americe odhaduji,ze 1% nejbohatsich ma majetku 99% tech co okradaji a proslycha se,ze vlastne jen sest rodin ovlada svet a vlastni 75% veskereho prirodniho bohatstvi,samozrejme dela zakony anarizeni s tim ,ze sami maji plnou imunitu,at delaji cokoliv-neverite?
We had a COMEX system failure in November. COMEX was ready to default on gold and silver in November. Rather than honor delivery demands in gold and silver- JP Morgan simply stole the money in the accounts that were going to stand for delivery. They had their pockets picked while they were standing in line at the delivery window. Notices of delivery were replaced at stolen accounts!
JP Morgan underwrites a lot of credit default swaps. JP Morgan makes a lot of money in this unregulated insurance. How are the sovereign bonds doing? They're doing lousy. In order to stay neutral, its always a good idea to buy the underlying asset. I think MF Global was set up to fail a long time ago to go down in flames- to steal clients' accounts when the inevitable finally happens. We were on the verge of the sovereign debt in Europe imploding. We saw a near event of an implosion in some of these sovereign bonds markets.
JP Morgan covered their butts by letting MF Global fail, and in the process stealing 140,000 accounts.
Prakticky prodelek banky,coz je nesmysl ve sve podstate je zalezitosti k naprave vsem co plati dane vlade,vydelek banky je soukoma zalezitost,kde nikdo do toho nesmi mluvit.
Timto vlastne s pouzitim vlastnich mozkovych bunek dojdete k nemilemu prekvapeni,ze ten udajne "blaznivy Adolf" byl proziravejsi a chytejsi nez my vsichni dohromady v dnesnich dnech.Jeho nejvetsich hrichem bylo,ze nenechal v ramci,tak zvaneho zlateho standartu,okradat nemecky narod.Kdo by dnes se mohl postavit ve jmenu lidu proti Federalni bance ,ktera je shromazdenim zidovskych-soukromych bank,kde je ta zidovska banka Morganova,co si dela s usporama a uctama zcela volne ,jak se jim zachce,aniz by jako zlodej byla postizena zakonem.Dostat takoveho zlodeje k soudu je utopii dnesnich dnu.
JP Morgan averted both a COMEX default and a European sovereign debt implosion, and notice that JP Morgan increased the amount of silver in their registered vaults by precisely the amount that was supposed to be delivered.
This is just another financial 9/11, and THERE WILL BE MORE.
If JP Morgan can steal 140,000 futures accounts, what's to stop 250,000 MUTUAL FUND ACCOUNTS FROM BEING STOLEN!?!
http://sherriequestioningall.blogspot.com/2011/12/explosive-interview-silver-doctors....
SHERIIE QUSESTIONING ALL
--------------
First they target a country by calling it a rogue state;
then they support local terrorists and call them freedom fighters;
* then they bring death and destruction up...Automaticky kráceno

258644

14.12.2011 8:29

RE: Naivní amatérismus II.

Guru 78.?.?.?

Reakce na 258518

A tímto poznáním se dostáváme k podezření, kam se poděly ty trilióny nových dollarů.

FED je poskytl svým soukmenovcům a spřáteleným Gojímům - přesněji jejich bankám. Tyto banky jenom nepatrnou část přepustily do REÁLNÉ ekonomiky. Proto inflace v reálně ekonomice není 100% ale cokoliv mezi -40 až +16%.
Banksteři to neudělali z dobrého srdce. Drtivou část nových peněz totiž použili výlučně na svou záchranu a na záchranu svých SPV (kam účetně ukrývají ztráty). Bansteři totiž opět mají povoleno ukrývat ztráty do svých 2000 offshore fondů (SPV - Special Purpose Vehicle) tak jako za časů Enronu.

Prostě Banky Y platí Bance X svůj dluh XX miliard za sázky na počasí atd. Tisíce bank a SPV si mezi sebou přehazují trilióny, které ještě ani neměli čas vpustit do reálné ekonomiky. Banky si totiž navzájem dluží XX triliónů. Nějaký čas to potrvá, než se to "stabilizuje".

258525

14.12.2011 9:33

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

eda521 193.?.?.?

Reakce na 258518

Nejsem ekonom ani náznakem a jsem za to v podstatě rád. Z expertních debat, které sleduji, mám jen prohlubující se pocit nedůvěry k expertům-ekonomům.
Obecně je expert člověk, který se hluboce a detailně zabývá určitou problematikou a výsledky své práce předkládá zbývající ne-expertní komunitě. Vyjímečnost výsledků experta není dána jen jeho intelektem a úsilím, ale také nutností volby, kterou musel učinit vzhledem ke svému oboru. Proto jsou i lidé s naplněným expertním potenciálem (tedy intelektem, úsilím a volbou oboru) nutně laiky ve všech oborech, které si nezvolili.
Důvěra mezi lidmi a speciálně k expertům je to, co se čím dál zřetelněji hroutí. Ekonomičtí experti jsou zářným příkladem tohoto dlouhodobého trendu. Ekonomická věda už dávno není vědou, ale děvkou politiky - pro libovolné politické záměry lze vyrobit expertní vědecké ekonomické odůvodnění. Co zbývá laikům?
Laikům, minimálně těm s intelektem a životními zkušenostmi, zbývá používat vlastní rozum, klást expertům "základní" otázky a očekávat odpověď. Musím říct, že mě napadají stejné otázky, jako pana Pankráce. Peníze jsou formou společenské smlouvy mezi lidmi. Věřili jsme expertům - bankéřům a finančníkům - že odpovědně spravují náležitosti této smlouvy. Je to už mnoho let, kdy tito lidé přestali ctít společenskou sounáležitost, vytvořili si vlastní, zčásti skrytá pravidla a do extrému zneužili své expertní postavení proti společnosti. Z tohoto zneužití pramení korupce, se kterou můžeme jen marně bojovat bez poukázání na pravou příčinu - naprostou nepostižitelnost expertů - bankéřů, kteří stanovují, dnes již zcela prokazatelně, způsob života společnosti.
Dluhy, které nám dnes tito experti předkládají, jsou naprosto nesmyslné. Je to výsledek jimi svévolně stanovených pravidel, které jsme jako laici-hlupáci ochotni akceptovat a předat jim dobrovolně své děti jako otroky expertně vyrobeného dluhu.
Absurdita situace vyvolá zásadní otázky: proč my, normálně pracující lidé v bohaté společenosti máme být otroky expertně vyrobených dluhů? Kdo je k čertu ten věřitel, kterému je celá Evropa nyní povinna platit? Mám velké obavy, že jsou to majitelé Goldman Sachs s Pentagonem v zádech. A budou chtít své pohledávky z eurokasina splatit doslova za každou cenu. Může být naše budoucnost mírová, když budeme existenčně nuceni usilovat o změnu otrockých pravidel?

258526

14.12.2011 13:25

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

Lujza 91.?.?.?

Reakce na 258526

Hoci nie ste ekonom, velmi podobne nazory ma aj fundovany ekonom publikujuci pod nickom Tiburon na slovenskom blogu:
"Ekonómia pôvodne znamená niečo ako usporiadanie domácnosti. Je to veľmi obmedzená a vo svojej podstate živočíšna, a teda v istom ohľade podradná ľudská činnosť. Žiadna teória s viacerými prúdmi. Prax. Podradná v tom zmysle, že ju zvládajú aj veveričky, alebo mravce v mravenisku.

Antický svet, v ktorom vznikol pojem ekonómia, už dávno zanikol, a my sme priamymi dedičmi tých, ktorí ako prví pochopili, že jediná ekonómia je politická ekonómia. Rešpekt, s akým sa dnes pristupuje k ekonómii je veľmi podobný starej známej náboženskej bázni, výdatne živenej klerikmi a ich liturgiou, a metodicky podporovanej svetskou mocou a školskou indoktrináciou. Ak súčasná kríza prefacká kritické množstvo ľudí, je nádej, že ľudské spoločenstvá precitnú, a zažijeme ich opätovnú politizáciu.

258541

14.12.2011 14:16

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

Antiseptik 67.?.?.?

Reakce na 258526

Důvod proč se tištění peněz neprojevilo v reálu je celkem jasný. Guru má pravdu. Kdyby se tištěné peníze dávali lidem tak by to způsobilo znehodnocení. Tak jak to bylo to jenom způsobilo znehodnocení vůči akciím a dluhopisům, protože tam ty nadbytečné peníze šly. Z toho ovšem také vyplývá potenciální řešení situace.
Představte si situaci, kdy evropské státy přes noc natisknou zpět vlastní měnu, určí poměr výměny (celkem jedno jaký) a ráno oznámí že pro normální koupi a prodej zboží v tom kterém státě je to ode dneška pouze platná měna. Euro platí pouze pro splácení dluhů bankám a mezinárodní obchod. Stát lidem vymění Eura za novou měnu, čímž získá kopce Eur na zaplacení svých dluhů banksterům. Zaplatí dluhy, čímž tyto peníze přestanou pro ně existovat. Zbudou jenom Marky, Drachmy, Guldeny, Liry, Pesety a Franky. No a pak, až si banksteři všimnou že jsou vlastně ze hry venku a že drží hromadu neplatného papíru za který se nic jiného než dluh koupit nedá ani houska nebo kafe, tak se evropské státy dohodnou že budou mezi sebou obchodovat ve svých vlastních staronových měnách, kurs se nakonec najde sám nabídkou a poptávkou a je to vyřešený.
Svět byl okraden podvodným systémem a cesta ven je obrátit to proti nim. Kam si půjde asi bankster stěžovat? V Evropě by toto šlo docela lehce.
Amerika má ovšem docela jiný problém, ta by to udělat nemohla ze dvou důvodů, většina US dolarů není doma mezi lidmi ale v zahraaničí a funkce mezinárodního platidla jim to zajištuje. Nemají ho za co vyměnit aby to mohlo vůbec platit.

258543

14.12.2011 22:56

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 258526

Vetsina tech takzvanych ekonomu a analytiku je primo nebo neprimo placena bankami.Urocene uverovani je podle nich zasluzna cinnost vytvarejici zisk.Jak muze nulova prace plodit zisk, ptam se techto "ekonomu"?
Vsimnete si prosim, ze nikdo z nich nekritizuje samotny paraziticky bankovni system, ale politiky, kteri jsou podle nich na vine.Dost dobry zpusob, jak lidi postvat proti sobe v honbe o zvanec.

258584

14.12.2011 9:56

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

karel4u 189.?.?.?

Reakce na 258518

Kdyz sleduji diskusi a polemiku k soucasnemu ekonomickemu stavu, stale vice se rozdeluje na cast ktera ji analysuje na zaklade moralnosti a cast ktera se diva na mechaniku. V soucasne dobe skoro kazdy chce byt moralistou, protoze moralista je vlastne intelektual a kdo by nechtel byt intelektualem. Avsak, spravny pohled je ze strany mechanika. Ptat se, jakym zpusobem se penize a s nimi dluhy vyrobily. mechanik je ten kdo dela, tedy muze vzdy tuto produkci alternovat. Musi ovsem byt interne motivovan. Musi byt zlomeny predsudky, vnitrni, naucene ve skolach, aby mohl zmenit existujici paradigm. Neni nic lehciho nez rici dost. ale musi to byt podlozene hlubokym zamyslenim.

258528

14.12.2011 20:05

Václav Pankrác

? 77.?.?.?

Reakce na 258518

Neni to nahle zesnuly cesky ekonom Jan Kukačka? Nemyslim hlas, ale ten nazor.
http://www.i-sn.cz/clanky/sn-c.-9-2011/zemrel-jan-...

258572

14.12.2011 23:39

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

petesv 2.?.?.?

Reakce na 258518

Dnešní měny nejsou kryté ničím, USD už ani prací ne. Zapomínáte ovšem na jednu věc. Je to o důvěře v potištěné papírky. Dokud za dost velkou hromadu těchto zelených papírků budu moct si pořídit třeba ložisko zlata, železa nebo čehokoliv třeba v Africe, nebo fabriku v Česku, pak amíci nemají čeho se bát. Domorodci si je budou mezi sebou směňovat za svoje výrobky, a aby získali další hromadu zelených, musí do USA dovézt hodně zlata, výrobků atd. Čili dělají na Ameriku za hromadu potištěných papírů, krytých jedině naší nadějí že Američani toho nevytisknou příliš moc, nebo neudělají v dohledné době devalvaci nebo rovnou novou měnu. No kdy rovnou zítra pustili do oběhu Ameros a poslali všechny majitelé USD k šípku, co si na nich vezmeme? Obrovský problém pro Ameriku by nastal už jenom tím, že by se např. ropa přestala obchodovat v USD. Irán o tom uvažoval, Kaddafi to myslel vážně.

258588

16.12.2011 0:30

RE: Hlas lidu, hlas Boží!

p. 125.?.?.?

Reakce na 258518

...navic je to dluh v hajzlpapirove mene kryte dluhy , podvody a korupci....ale ovce se prestali bat teroristu a global warming agresoru a tak musi prijit ekonomickej teror........kterej pribehl na hyenich tlapach nahle , temer pres noc ....

258641

14.12.2011 7:06

Politika je opravdu svinstvo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

>Bude se nový italský premiér Mario Monti starat o potřeby Italů, nebo o zájmy lóže mega bankéřů, sedících v mocné Trilaterální komisi, jejímž je sám evropským předsedou? Stejná otázka platí i u řeckého premiéra Lucase Papademose, také člena Trilaterální komise.
Jmenovani tech dvou premiery svych zemi, kdyz predtim pusobili ve financnim aparatu EU, i mne okamzite utvrdilo, ze vyustenim jejich snah bude NWO. To nevyzadovalo nijake mimoradne vedeni, stacilo si nalezt na webu, kdo co jak a proc.

Zajimava je vsak jeste i jina teorie, kterou jsem zaslechl (neprozradim kde a od koho, bylo by mi lito eventualniho padu toho cloveka). Pry vyvrcholenim povalecne strategie USA bylo, aby Nemecko se stalo iniciatorem a ridici zemi jednotne Evropy, na cemz si melo OPET vylamat zuby. Proc? Pry by jinak ekonomicky pohltilo Evropu a tezko by pak svet takto podmanenemu celku do precizniho zorganizovani jakoby Evropy odolaval. Ta finta jmenem EU s umluvami cele unie Nemcum ambice na ekonomicke podmaneni podle jejich zasad otupila.

258520

14.12.2011 7:42

Zachranovat Euro prej pomuze i CZ ?

Satanist 50.?.?.?

To by kazdej obyvatel v CZ jestli spravne pocitam zase nacpal CDN $450 prez banky ktery vyvadej penize Goldman & Sachs rovnou do chrtanu...... Jsem fakt nevedel ze kazdej obcan v ceskym krateru vcetne gerontu a nemluvnat muze klidne zahodit 9000 korun do kanalu zvanyho EU! Musej tam bejt urcite v obrovskym baliku kdyz si muzou dovolit takovej luxus ! [chechtot]

258522

14.12.2011 8:04

Doba temna

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Společnou měnu ? Otevřené hranice a volný pohyb zboží ? Centrální vládu několika zemí na federalistickém principu ? No klidně .. Pokud se tak rozhodnou lidé oněch zemí svobodně v referendu, proč ne ?! NELZE !!! ale spojovat nespojitelné. Nelze vytvářet federaci s jednotnou měnou a řízením z prvků, které mají tak rozdílnou ekonomickou sílu. Kde mají lidé jiné příjmy a výdaje. Tohle prostě nebude fungovat ani kdyby se sociální inženýři snažili sebevíc. Jak velká krize v Evropě je potřeba, aby si mocní tak jednoduchý princip uvědomili a přestali se hnát za utopií ? ... Ano, ano .. Oni si vlastně uvědomují. Jim nejde o nějakou fungující federaci. Jim jde o ovládnutí zemí a vytvoření centralistické diktatury. Jde jim od samého počátku o moc.

258523

14.12.2011 10:42

co to je zase

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

za debilní hoaxo-konspirační hardcore? [překvapení]
jakou superměnu?
co to je za krávovinu? pokud se položí bankovní systém tak "banksteři" budou rádi když budou kontrolovat vlastní stolici
o nějaké superměně nelze vůbec uvažovat
tak tady neplašte

258533

14.12.2011 11:22

RE: co to je zase

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 258533

Zle, banksteri toto naplánovali aby získali super-menu a o tom je ten článok.

"Problém" je, že to nevyjde, jednoducho realita nepustí- v prípade banksterov sa stretla blbosť/uvedomelosť, know-how a usilovnosť v pre nich smrteľnej kombinácií.

Na rozdiel od nich parazity neskúšajú zabiť svojho hostiteľa bez toho, aby svoje potomstvo nepreniesol na iného hostiteľa.

Pre bankstérov je hostiteľom ekonomický systém, ktorý je tak deformovaný a nefunkčný ako celok (okrem členov ŠOS a BRICS), že prakticky je na pokraji kolapsu. Keďže ekonomické systémy stoja na výmene a výmena na dôvere (nech je to hoci aj dôvera v pravosti a užitočnosti produktu, v obchodného partnera alebo meny je druhoradé), keď sa stratí dôvera a to masovo, tak sa to získava naspäť ťažko.
Zdá sa že ich čakajú oveľa horšie časy ako nás. [velký smích] [chechtot]

258536

14.12.2011 14:09

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258536

Díky investičním bublinám teď (ONI) disponují s obrovskými částkami, které mají v podstatě jen virtuální hodnotu. Proto se je snaží přetavit na fyzické hodnoty skupováním přírodních, výrobních, finančních, důchodových,... zdrojů a infrastruktury v "demokraticky obarvených" státech. Až to budou mít všechno zapsané na svých účtech, nechají zkolabovat starý Brettonwoodský systém a přijdou s něčím novým. [smích]

Ale většině lidí připadá naprosto logické, že zadlužené státy je možné zachránit jen větším zadlužením těch méně zadlužených [zmaten] Tak možná až to pochopím, tak to upgrejduju [smích]

Možná že je to jen změna paradigmatu fungování peněz - peníze kryté zlatem -> peníze kryté ropou -> peníze kryté dluhem (příslibem, že ho někdo snad někdy splatí) -> peníze kryté důchodovým systémem (jak naznačuje důchodová deforma)

Taky je dobré si uvědomit úrovně abstrakce (top-down)

ideologie, filosofie, náboženství
nadnárodní finance a finanční vztahy
nadnárodní korporace a obchodní vztahy
státy, vlády, politici
lidi, obyvatelé, výrobní síla
výrobní prostředky (stěhované, tam kde je to nejlevnější)
území a jeho zdroje

Pokud nedojde ke kompromisu na té nejvyšší úrovni, bude z toho avizovaná WWIII a začneme zase od začátku [cool]

A to jsem do toho nezamontoval ještě sustainability, peak oil a peak phosphate a limits of growth a globální zblbnutí [smích]

258542

14.12.2011 14:42

RE: Vážně

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258542

Ti co tenhle cirkus řídí, na to mají statistiky, matematické modely, sociologické studie, dálkovými průzkumy Země zmapované všechny surovinové zdroje na planetě, celosvětové špionážní sítě a počítače páté generace, na kterých to simulují. A šuplíky plné nových technologií a patentů a nové tajné superzbraně.

Jediné s čím možná nepočítají by mohl být zdravý selský rozum :-]

258544

14.12.2011 16:56

RE: Vážně

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 258544

>Jediné s čím možná nepočítají by mohl být zdravý
>selský rozum [smích]

Haban (a Aristokrat), na to som narážal, oni o svoj sedliacky rozum dávno prišli, my ju ešte máme ale nepoužívame.
Poviem Vám to na rovinu, o pár rokov ju bude používať 90%, lebo budeme donútený realitou.

Ďalšia vec je, že elity chcú len ovládať a budú vymýšľať všakovaké pastičky na ovčanov. Problém pre nich bude, že ovčania už nebudú ovčania, ale ľudia používajúci svoj sedliacky rozum a budú sa pýtať "no počkať čo...?" a to budú dosť naštvaný. [velký smích]

>realita pustí to co je plánováno

Aristokrat mám v pláne VYSKOČIŤ NA 50. poschodie mrakodrapu z vlastnej sily, pustí ma realita (podotýkam moje atletické schopnosti sú podpriemerné)?

Odpoveď je jednoznačné nie.
Je to to isté, jednoducho im to nemôže vyjsť. Je to ako so socializmom kde sa nedostatky systému riešili riadnou dávkou ideológie. A elity sú ideologicky správne uvedomelý. [mrknutí jedním okem]

258557

14.12.2011 23:01

RE: Alex Jones?

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258557

Lindsey Williams: U.S./NATO to Insite War with Iran by Sept/Oct of 2012
Nevím jak důvěryhodný zdroj to je, ale zdá se mi, že by to do té skládačky mohlo zapadat.

Jedná se zřejmě o hru několika mocenských skupin a každá chce asi něco jiného. Tenhle zdroj tvrdí, že jsou dvě.
The Two Jewish-led Globalist Camps... In Competition For Global Control
A když si vygugluju Sorose, tak to sedí, ale moc času jsem tomu nevěnoval. [pláč]

258586

15.12.2011 3:26

RE: Alex Jones?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 258586

Ten útok na Írán bude otázkou maximálně týdnů, ne tři čtvrtě roku. Letoun RQ170, který Írán zachytil, údajně obsahoval databázi cílů pro bombardování. Pokud Írán opravdu vyvíjí atomovou bombu (a kdo by se tomu divil), v září 2012 ji už může dávno mít. Podle tohoto článku

http://newsstreet.ru/blog/465.html

se Lieberman marně snažil odvrátit Putina od výměny přístupu k RQ170 za dodávku S-300 a jaderné technologie. Nevím, jak důvěryhodný je tento zdroj. Ale dejme tomu, že k dohodě došlo, S-300 je už na cestě do Íránu nebo brzy na cestě bude. Jak dlouho může trvat, než bude S-300 v Íránu operativní? Pak se dramaticky změní možnosti leteckého úderu. A taková je tedy lhůta.

258598

15.12.2011 13:15

RE: Alex Jones?

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258598

No spíš by se jen trochu prodražil a o pár hodin protáhl. Než by Irán vystříleli všechny S-300 na bezpilotní cíle. Jsou obklíčení podobnou technikou tak by jim ani ta atomovka nebyla moc platná.

Pokud by se jim nepodařilo nějak tajně ji dopravit někam, kde to Ziofašisti nečekají a nadálku to odpálit. To je asi nejúčinější obrana proti raketovému deštníku a každého to hned napadne. A Američani jsou z toho pěkně paranoidní. Cvičí i popeláře ke špehování lidí a hlášení každého "neobvyklého" chování.

Ale vzhledem k tomu, že Irán je jedna z mála zemí, která zvládá klonování zvířat, obával bych se spíš biologických případně "genetických" zbraní. Prý mají i dobře proočkovanou populaci. Proto asi to šílenství s povinným očkováním na Západě. Může to být testování a "žhavení" obranného systému.

Ten pastor říká, že chtějí Irán nějak vyprovokovat, aby to začal on. Nebo aby se to alespoň tak jevilo před světem. Jaký scénář chystají tentokrát? Aby to dostatečně přesvědčilo skeptickou Evropu?

Nedali by se použít třeba ty ruční rakety na šacování letadel ze země co se ztratily v Libyi? Kterých si Kadafi nakoupil 20 000 a měl je tak rád, že je ani nepoužil i když ho bombardovali hlava nehlava?

Ale máte pravdu, že stahování cizinců z Iránu už asi začalo.

258612

15.12.2011 17:14

RE: Alex Jones?

dub 94.?.?.?

Reakce na 258598

300 už tam dávnmo jsou, navíc zavedli peršani do výroby jejich vylepšenou verzi domácího původu, takže o pár kusech to nebude.
navíc mají i vlastní satelity a další věci, jsou schopni rušit komunikaci protivníka (i emeričanů) a jejih frekvence používat pro vlastní komunikaci.

persie už dávno nejsou jen koberce...

258626

14.12.2011 16:20

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 258542

Zdravím haban,

trošku by som polemizoval s tvrdením, že určitá ELITA prišla k bohatstvu len vďaka investičným bublinám. Za tým je totiž celý komplex prvkov a funkcií spoločenského poznania, ktoré fungujú v určitých koreláciach a umožňujú ovládať nevedomú tlupu ovečiek. Tu nezastupiteľnú úlohu hrajú média, veda (niekedy skôr paveda) a systém vzdelávania (ten funguje na princípe, že ovečky treba naučiť to, čo je pre nich výhodné) a pochopiteľne aj tie, ktoré ste vymenoval, ako "úrovne abstrakcie". Táto hra je už veľmi stará a neustále sa zdokonaľuje [smích]
Levely sa zvyšujú a taktiež aj levely pochopenia hry pre bežné ovečky.
Elitárny pohľad je potom jasný ► Ak ten "dobytok" nie je schopný pochopiť, ako ho ťaháme za nohu, tak nemá právo na takmer nič iné, len na to, čo mu dovolíme. A to nehovorím o nejakej triede na nižšich spoločenských rebríčkoch (tá defacto vôbec nemá šancu sa organizovať a pochopiť viaceré šikovne skryté aspekty svojho fungovania nevedomých a užitočných idiotov), hovorím o ovečkách, ktoré majú VŠ vzdelanie a mnohí aj ďalšie akademické vzdelanie.
Ad)Virtuálna hodnota...
Hmmm...ešte stále je možné za ktorúkoľvek menu kúpiť čokoľvek na svete (u nekonvertibilných mien je to trošku ťažšie, ale dá sa). Čiže, tie meny sú ešte stále reálne = je možné za ne zaobstarať reálne hodnoty! Pochopiteľne ► adepti na globálne ovládnutie sveta ich musia držať pri živote, pretože za ne potrebujú nakupovať reálne statky. Veď od r. 2009 čítam na alternatívnych weboch, že USD sa za chvíľu zrúti a bude dobrý len na použitie na WC (nedoporučujem,papier nemá požadované vlastnosti) [smích]
A...nič. Samozrejme ani (J)E(W)URO tak rýchlo neskrachuje.
Ak by ste bol ELITA-rným hráčom, tak necháte svoju novovyvinutú hračku, ktorá slúži ako test pre ďalšie globalizačné procesy, len tak odrovnať? Ak má problémy, tak zasiahnete a pribehne na pomoc FED alebo i Japonská národná banka, či iné
[smích]

V tom zmysle je názov článku hlboko zavádzajúci (bankstri kontrolujú len svoje pieskovisko).
A Bretton-Wood(sky) systém je už dávno prekonaný a nahradený, čiže nemôže skolabovať.

A žiaden strach z 3. svetovej vojny. Pevne verím, že mnohí skutoční vodcovia ešte národných štátov(nie vonkajší politici, hoci, tí sú ich určitým obrazom), ale aj rôznych tajných služieb, či špičkových výkonných orgánov ELITY sú na takej výške spoločenského poznania, že to jednoducho nedopustia.
Teraz by im na rozdiel od 1. či 2. svetovej vojny išlo skutočne o kejhák. A to si veľmi dobre uvedomujú.

Preto sa neustále snažia dosiahnúť tzv. ROVNOVÁHU STRACHU, aj keď, čo sa týka materiálnej a sofistikovanej prevahy je situácia viac menej jasná. Určite nemusím písať,ktoré štáty za tými rovnovážnymi závažiami stoja a kto je na ktorej strane rovnováhy... [smích]

258551

14.12.2011 20:02

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258551

The Fog of War - 11 lessons from Robert McNamara
V 1.epizodě, asi od 6té minuty, popisuje kubánskou krizi. Tvrdí, že to bylo opravdu na hraně a záviselo to na jediném rozhodnutí JFK. Mysleli si, že ty rakety na Kubě ještě nejsou, že tam mají zatím jen připravená sila. Že tam byly, a že Castro byl připravený obětovat Kubu, se dozvěděl až několik let potom.

Tehdy šlo svět zničit jen atomovou bombou, a vědělo se, kdo je má. Dneska je těch prostředků trochu víc, a jen tušíme, kdo kterými disponuje. Tajné služby to asi ví, ale to divadlo kolem Iráku, co to bylo za poker?

Když porovnám McNamaru s tímhle Hillary Clinton on Gaddafi: We came, we saw, he died, tak mám opravdu strach [překvapení]

I když dneska jsou figurky v Bílém domě asi především dobří herci a rozhodování se děje někde jinde. Obama neměl dostat Nobelovu cenu ale Oskara. Za co ji vlastně dostal?? Nebo to bylo preventivně, aby něco nevyvedl?

258570

14.12.2011 22:04

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 258570

Zdravím haban,

začnem otázkou. Who is Robert McNamara? Za vlády J.F.Kennedyho bol tajomníkom na Ministerstve obrany USA. Spolu s J.F.K. a jeho bratom riadili operáciu blokády Kuby, po tom, čo zistili, že sa im situácia absolútne vymkla spod kontroly - urazili všetky vtedajšie vojenské špičky USA!!! J.F.Kennedy predtým radšej tr.kal všetky krajšie babenky, ktoré sa zjavili v jeho okolí a na správy z tajných služieb mu tak nezostávalo veľa času. Mal tajné kontakty cez sieť agentov CCCP priamo na Chruščova, kde významnú úlohu hral práve McNamara(tiež Ír, ako pôvodný Kennedyho klan). Erotoman J.F.Kennedy prerušil na 14 dní(!) svoje súložné operácie a riadili s Mc Namarom "záchranu" USA. Vtedy sa dokonca aj vyjadril, že prvýkrát ľutuje, že bol zvolený za prezidenta...Okrem toho McNamara hral významnú úlohu pri Vietnamskej vojne a bol "špinavým" agentom General Dynamics pri zakázkach pre armádu (napr. F 111, ktoré bolo úplne fiasko voči ponuke Boeingu), viackrát bezúspešne vyšetrovaný senátnou komisiou. Za "zásluhy" bol v r. 1968 menovaný za prezidenta Svetovej banky (do r. 1981)!!!
Veríte mu, že CCCP malo už vtedy jadrové rakety na Kube? Ja nie.

IRAK

- vytvoríte CIA bábku Saddama Husseina
- nakŕmite ho zbraňami(samozrejme s pekným ziskom) a ten zaútočí na Irán, kde nemáte kontrolu
- vojna sa tiahne 8 rokov a obe krajiny silne utrpia
- potom mu oficiálne predhodíte Kuvajt (čoby provinciu Iraku), pretože ho už nepotrebujete a potrebujete sa ho zbaviť
- Saddam naletí, nabehne do Kuvajtu, a potom sa nestačí čudovať, čo následuje ► vojna v Perzskom zálive a jeho zámestnávateľ ho predal USA
- skusí vystreliť pár SCUDOV na Izrael a čaká, že sa ho niekto pre boha ujme
- smola - embargo - vycicanie Iraku
- Saddam nepochopil, podobne, ako Kaddáfi a skončil rovnako ♀

NOBELOVA CENA

- sa momentálne udeľuje len tým, ktorí verne služia SATANOVI (Elitám) a prispievajú výraznou mierou ku klamaniu ovečiek
- ak Nobelovu cenu mieru udelia povedzme Arafatovi,Peresovi,Kissingerovi,Gorbačovovi,Ahtisaarimu,Obamovi tak absolútne nepochybujte...

WE ARE CHANGE - iste silne cítite tú zmenu k lepšiemu, k mieru, k ľudskosti... [velký smích]

OBAMA nemôže takmer nič - aj keď sa ide vyčúrať, tak mu na pipíka kuká jeho osobný strážca [smích]

A absolútne nepochybujte, že každé jeho slovo do akéhokoľvek komunikačného prostriedku je zaznamenávané!

258579

15.12.2011 0:12

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258551

No já pořád ještě tápu v tom, kdo jsou ti hráči a o co jim doopravdy jde. Nejspíš se jedná o více zájmových skupin a ne o jedny "Ilumináty". Budu vděčný, když mě nějak navedete, co hledat a co číst [smích]

Ty "výkřiky ze tmy" v mediích a na internetu jsou jako kostičky toho puuzle v záhlaví tohodle webu a dokud se nedají do souvislostí, tak člověk neví kam patří. A pak má stejně jen malý kousek celku. Je to strašně komplexní a multilevel [pláč]

Některé zdroje tvrdí, že "deriváty" dnes desetinásobně převyšují hodnotu HDP celého světa. Jakou hodnotu tedy mají peníze? Jak to funguje? Asi na to mám malou představivost. Kdo ty deriváty kupuje? Kdo jsou ti odvážní investoři kteří kupují na jeden díl HDP devět dílů vzduchu? [smích]

Když si někdo půjčí peníze na úrok, řekněme 5%, tak každý rok musí někdo někde vyrobit těch 5% peněz navíc, aby to šlo vůbec splatit. Není to letadlo?

Většina peněz je dnes skutečně virtuální, pouze na elektronických účtech. Když ten systém "zkolabuje" jak konspirátoři vyhrožují nebo varují, tak nemáte fyzicky nic, ani ten papír. Když ale máte alespoň ten papír (bankovky), tak to mezi lidma funguje dál i bez bank.

Zlato se dnes prý taky obchoduje hlavně virtuálně, pouze připisováním "virtuálních zlatých cihel" na nějaký účet. A běda, kdyby si ho chtěli všichni vybrat, už i tady je to údajně virtuální bublina.

Nepatřím ale mezi dobrodruhy a odvážlivce, kteří mají tolik peněz, že jim nezbývá nic jiného, než se tohoto virtuálního casina účastnit, tak tomu moc nerozumím.

258591

17.12.2011 19:08

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 258591

Zdravím haban,

o konšpiračných teóriach, tajných spolkoch, boji dobra a zla ...by sa dalo popísať tisíce strán. Skúsim teda len heslovite:

► V podstate sa jedná o boj o svetovládu, pod fašistickým vedením skrytých ELÍT → jeden štát, jedna mena, jedno náboženstvo, atď. ,s absolútnym zotročením ovečiek. EÚ s nevolenými predstaviteľmi na čele je taký cvičný polygón.
Rôzné celosvetovo fungujúce formácie sú už dávnejšie vytvorené, ako napr. OSN, Svetová banka,MMF, BIS, WHO...
Napr. :Určite ste si všimli, keď sa vytvorila falošná "prasačia chrípka", ako všetky krajiny pekne nakupovali, pod diktátom WHO, vakcíny (okrem Poľska - tak aj predstavitelia dopadli).
► Illumináti, slobodomurárske tajné spolky, rôzné beta, kappa, psí, omikron ...združenia, náboženské kliky, tajné služby...
Navonok sa ľuďom zdá, že moc je v rukách politikov.Málo kto však už vie, že aby niekto mohol vykonávať určitú vyššiu pol., či managerskú funkciu musí byť v nejakom tajnom spolku.Potom má vždy nad sebou nejakého vyššieho "brata", ktorý ho v určitých podstatných veciach riadi(koľko na priamo je ťažko povedať).
Tieto nie príliš humánne spolky medzi sebou normálne bojujú, kto viacej oklame ovečky a zmocní sa väčšieho balíka [smích]
Preto je aj taký špinavý politický boj. Dosadíte za politikov vhodné figúrky a tie vám potom prinášajú rôzné špinavé zlaté vajcia a hlavne ovečkám ani muk.
Napr. slobodomurárske rozkradnutie vých. Európy, obzvlášť Ruska je toho dobrým príkladom. Dosadíte V.Havla čoby rytiera Kadosha a zberáte ovocie...
USA boli od začiatku projektované, ako slobodomurársky štát (sú ich tam milióny).
► Čo hľadať a čítať. Na to neexistuje žiadne univerzálne pravidlo.Ako píšete, každý si musí to puzzle poskladať sám, pričom ten sedliacky rozum a neustále vzdelávanie a hľadanie pravdy je veľmi dôležité.
Také jednoduché pravidlo je, že tí čo sa snažia priblížiť k objektívnej pravde sú tvrdo prenasledovaní.To sa však nedá povedať povedzme o profesionálnych zahmlievačov pravdy a obyčajne agentov tajných služieb, ako Alex Jones,Lindsey Williams(obaja jezuiti),Noam Chomsky,Estulin,Chossudovsky ai.
►Úrok a deriváty
Úrok sa nedá v podstate nikdy splatiť,pretože vo svojej podstate predstavuje nevyprodukovanú hodnotu(následkom je inflácia, čiže znehodnocovanie produkcie).Deriváty slúžia na ešte väčšie a rýchlejšie obohacovanie určitej skupiny, ktorá vie, ako sú nastavené pravidlá tejto pyramídovej hry.Keď poznáte pravidlá, tak viete, kedy treba opustiť potápajúcu sa loď. Pyramídové hry sú vo vých. Európe veľmi známe.Pár stoviek mld. zmenilo majiteľov do zopár vreciek a milióny ovečiek doteraz smutne bľačí (preto ani napr. v SR nemohli byť zverejnené mená tých na zakódovanom CD, ktorí sa napakovali v BMG investe, pretože by to zatriaslo s prezidentom alebo mnohými poprednými politikmi).Pri derivátoch sa hrá...Automaticky kráceno

258687

17.12.2011 22:18

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 258687

Zdravím, pane Kysučan, co si myslíte o tomto článku??
http://leva-net.webnode.cz/products/bilionova-zalo...
Osobně si matně vzpomínám, že i na českých Novinkách se o tom kufříku s akciemi psalo (našel se někde ve vlaku??), takže to nevypadá na vymyšlený příběh.. Děkuji.. [cool]

258694

18.12.2011 19:19

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Kysučan 85.?.?.?

Reakce na 258694

RE: Anonym 90

Charakterizoval by som to asi nasledovne: Na každém šprochu pravdy trochu!

Hlavní aktéri (len veľmi schematicky):
DAVID WILCOCK
– psychológ, spisovateľ, filmár
- ezoterik a fantasta (napr. r. 2012)
- vyhlasuje, že je reinkarnáciou proroka Edgara Cayesa

BENJAMIN FULFORD
– dlhoročný finančný novinár (klamár) Forbesu v Japonsku
-„konšpiračný teoretik“ celkom fantastických variácii
- jeho fantastické predpovede sa ...našťastie nenapĺňajú
- je pod ochranou mnohofarebného veľkého DRAKA - symbol úpadku
- pripomína mi takú komickú figúrku, ktorá slúži na novodobé strašenie a mätenie ľudí (pochopiteľne slušne platenú)
- v mnohých veciach hovorí celkom pravdu, avšak posúva ju do absurdistanu

Svojho času som Fulforda prestal sledovať, ale pamätám si jeho spoločnú fotografiu s vyškierajúcim sa Davidom Rockefellerom (žeby si prišiel pre inštrukcie ?).

Čiže máme do činenia s 2 novodobými profesionálnymi dezinformátormi, ktorí veselo vytrubujú do sveta rôzné kompiláty pravdy a lži, bez toho, aby im niekto siahal na život alebo zdravie...
To o niečom jasne vypovedá.

Nepochybujem, že keď si to ešte raz celé pozorne prečítate a zvážite pre a proti, tak nájdete niekoľko desiatok fikcií a evidentných klamstiev...
[smích]

258743

23.3.2012 16:50

RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)

Smoker 178.?.?.?

Reakce na 258743

Cau Kysucan,
uz dlhsie ta "sledujem" [smích] a v dost vela veciach sme v zhode (zatial som nenasiel nic, v com by sme v zhode neboli). Ja sa momentalne aj s par ludmi snazim o rozbeh (zatial to riesime v hlavach - realne vysledky este nie su) projektu na spajanie slovanov. Vsetkych slovanov. Ty si dost rozhladeny - a ked citam Uda, ako keby som cital intelektuala tajneho slovanskeho spolku[smích] ... v podstate, chcem a viem ze inu moznost nemame - spajat. Nespojime sa? [smích]
T.

265734

14.12.2011 15:15

RE: co to je zase

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 258536

realita pustí to co je plánováno
pokud něco plánováno není ale je plánováno tím strašit tak se to nestane
to je vše co bych k tomu chtěl říct
bláboly o superměně a podobných nesmyslech nepatří na zvědavec tedy pokud je koncipován jako web přemýšlivých zvědavců
na takovéhle články at pan Stwora zřídí web mateřídouška.com tam se to bude vyjímat v plné kráse

258545

14.12.2011 16:45

RE: co to je zase za blbost?

haban drhaban (zavináč) email (tečka) cz 178.?.?.?

Reakce na 258545

Říká se tomu změna paradigmatu. A lidem obvykle chvíli trvá, než ji pochopí a obvykle se proti ní bouří.

Nadnárodní finanční, výrobní, mediální, ... korporace a jejich konglomeráty mají dneska větší ekonomickou moc než vlády a vlády jim už jaksi překážejí. Ideálem je pro ně jedna celosvětová měna, jedny pravidla hry, jeden systém učetnictví, jeden daňový systém, ... ideálně i jeden jednací jazyk. A vlády jsou tady od toho, aby to zařídily.

Čili není to o tom, jestli jo nebo ne, ale kdo, jak a kdy. Strašáci se dají použít taky [smích]

Ideální by bylo nejdřív dodělat ty demokratické revoluce, rozebrat si zdroje a pak pomocí hodně hluboké krize lidi přesvědčit, že to je to správné řešení.

A pro případ, že by se to zvrtlo ve třetí světovou, máme na to theorii o přelidnění Země a nutnosti lidstvo trochu zredukovat.

Sakra ten puzzle se nám začíná sestavovat.

A důležité je mít společnou vizi a vtloukat ji lidem do hlavy. Třeba tuhle - Illumicorp
Ani nevadí, že se jim nebude líbit. Hlavně si na ní musí zvyknout. A vytlačí jim z hlavy ty ostatní. Náši Bilderbergští kamarádi od Googlu, Facebooku, Microsoftu to zařídí.

258553

15.12.2011 0:48

RE: co to je zase

p. 125.?.?.?

Reakce na 258545

... a je spodivem ze stale existuji lide kteri necemu veri/co prijde od vrchnosti/ a zcela vazne diskutuji o tom ...snad je vzdy dobre se zeptat to detskou otazkou : Proc/jako treba svycari/...proc byla vytvorena EU....aby se na tom jisti jedinci pakovali a ziskali jeste vetsi moc a vliv/mohli vest nove loupezne valky NATO/...a ted se zase/kdyz uz neni co vzit / se to zrusi , vytvori nova podbaba na lidi/tedy proc to nefunguje / vymysli jina varianta a jede se dal dal a blbci a /nova generace/ to zaplati a premluvi babu a zase uveri necemu jinemu atd....

258592

14.12.2011 11:32

Tak ja vam to vysvetlim

Kadlik 88.?.?.?

Predem poukauzuji ze nejsem ekonom ani jinak podobne vyplachnutej idiot s papirem na to ze sem sezral salamounovo hovno. Ale dovolim si rict ze jim vidim az do zaludku takze si vy vsichni chytraci muzete strcit svoje ekonomicky rozbory a stohy cisel kterejma si muzete dokazovat a vyvracet svoje ekonomicky teorie do aleluja, podstata veci je jednoducha jako facka FED a ECB tisknou stohy fiat money pomoci kterejch nas vsecny okradaj o veskejej majetek a hodnoty ktery dnes a dene svoji otrockou praci vytavarime a az nebude co krast a o co nas obirat tak nas vsechny nazenou do koncentracnich taboru a otocoej kohoutky s cyklonem-B.
Tak to jen tak na okraj kdyby jste nekdo nevedel o co tady bezi.

258537

14.12.2011 19:45

RE: Tak ja vam to vysvetlim

Dr.QQ 188.?.?.?

Reakce na 258537

A nebolo by pre tie elity jednoduchšie to obrátiť?
Najprv nahnať do koncentrákov, otočiť uvedenými kohútikmi a potom si všetko zobrať? [smích]
Podľa mňa elity potrebujú otrokov, ktorí budú za nich vykonávať všetku tú nepríjemnú prácu a posluhovať im, ešte lepšie, motivovaných otrokov a najlepšie, motivovaných otrokov, ktorí ani nevedia, že sú otrokmi, prinajhoršom otrokov, ktorí síce tušia, že sú otroci, ale nevedia ako zhodiť svoje hoci aj neviditeľné, ale o to pevnejšie okovy.
Ja si predstavujem sen takého elitára, že bude vďaka vede a technológii prakticky nesmrteľným a bude prakticky všemohúcim voči nemu podriadeným otrokom a otrokyniam.

258569

14.12.2011 12:34

Inflácia, dlhy a prečo.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Inflácia, dlhy a prečo.

Inflácia:
Nie je taká vysoká ako by mala biť, pretože veľká časť peňazí nie je v reálnom obehu ale je v trezoroch super boháčov, alebo sa točí v kasíne s názvom Wall Street a keď sa kupujú za to veci tak luxusné baráky, autá, jachty a bizjeti. Takže nie sú tie peniaze tu dole u nás obyčajných ľudí, skorej si myslím že je tu na tom našom ekonomickom poschodí pyramídy málo peňazí a okrem toho v hotovosti je len niekoľko percent, ostatné sú len 0 a 1.

Dlhy.
Požičiava sa vo veľkom Štátom a to na prevádzku a prečo tie peniaze nie sú cítiť až tak v ekonomike, odpoveď je podľa mňa takáto. Nazvem to vysávače ekonomiky. Napr. vývoz zisku (zahraničné Banky, priemysel v cudzích rukách, infraštruktúra predaná: vodárne elektrárne, ... ), ďalej úrok za pôžičky, ďalej to že väčšinou sa pôžičky použijú na nezmysli alebo prežerú a nejdú na investície ktoré by zamestnávali a vytvárali zisk pre SR alebo ČR, ďalej napr. drogy kokaín a heroín (kde sa najviac pestuje ópium a koka a kto to tam má pod palcom a prečo sa CIA hovorí Cocaine Import Agency), ... .

Prečo dlhy a Inflácia sa v podstate držia na uzde.
Po prvé používajú sa ako brutálny strašiak a po druhé je to zbraň hromadného ničenia. Príklad napr. na SR. Pôžičky tvoria štvrtinu rozpočtu, zadlžení sme na 5 rozpočtov a keď odídeme z Eurozóny kurz EURO proti SK bude 1euro za 50-60 korún (ako za Mečiara) a plat tak max 18 000 Sk. A najme poľnohospodárstvo nefunguje a priemysel je v zahraničných rukách a neoliberálne poučky zavedené, takže SR ťahajú z platov len zamestnanci.

[chechtot]

258540

14.12.2011 18:19

Asi moc v klidu konverze neproběhne. Politici zašli příliš daleko!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Japonská banka NOMURA už vypracovala odhad kurzů měn po pádu eura , takže už se počítá!

http://zpravy.kurzy.cz/298052-jakou-hodnotu-by-mel...

A v českém nočníku se také mohou odehrávat podivné věci!
Jeden z názorů v diskuzi na iHNED!

Tak co, demokrati ? Už jste si vybrali strom, na kterém budete viset ?
Rozkradli jste celý stát, tohle nedokázali ani komouši.
[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

258564

15.12.2011 0:05

penzijní fondy

petesv 2.?.?.?

Velkou část státních dluhů vlastní přímo i nepřímo penzijní fondy, řízené těmi stejnými bankstery. Takže místo aby stát platil důchody průběžně z daní, tak je platí stejně z daní, ale přes penzijní fondy, kde se toho dost ztratí než doputuje k důchodci. Takže kde je ta "soukromá" efektivita, akorát je víc dobře živených příživníků, fondy se musí hlídat státem, pojišťovat, i tak bez 100% záruky.

258590

16.12.2011 16:46

no nevím

fist.of.heaven 213.?.?.?

ale čína či usa mají také jednu měnu. a jedná se o velké ekonomické celky sestávající z množství regionů a samosprávných či autonomních celků s různou ekonomickou výkonností. samostatná měna umožňuje sice nějaké to ekonomické "experimentování", ale většinou to dopadlo špatně pro zemi a její obyvatele. v jednom státě nebo unii se logicky lépe alokuje kapitál i lidské zdroje, takže by mělo za optimálních podmínek docházet k sjednocování ekonomické prosperity a životní úrovně. to, že k tomu nedochází v eu je spíše než důsledkem měny výsledkem politikaření, oportunismu a národního egoismu. a v neposlední řadě je to cílený atak washingtonu a wall streetu na svého hlavního rivala, protože dolaru zvoní umíráček...

258664

16.12.2011 19:54

Velice zajímavé, doporučuji

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Velice zajímavý článek o možném souboji FED a japonsko-asijské mafie o navrácení zlata z roku 1938.
http://www.matrix-2001.cz/clanek-detail/5886-bilio...
To stejné i dole na odkazu leva-net. [cool]

258668

Příspěvků: 45

14.12. 03:59 Pasant  Očividně
14.12. 04:40  Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 07:41 Oldis  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 22:41  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 08:28 Guru  RE: Amatérský naivismus
16.12. 02:46 Robert Nohejl  RE: Amatérský naivismus
14.12. 08:29 Guru  RE: Naivní amatérismus II.
14.12. 09:33 eda521  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 13:25 Lujza  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 14:16 Antiseptik  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 22:56  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 09:56 karel4u  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 20:05 ?  Václav Pankrác
14.12. 23:39 petesv  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
16.12. 00:30 p.  RE: Hlas lidu, hlas Boží!
14.12. 07:06  Politika je opravdu svinstvo
14.12. 07:42 Satanist  Zachranovat Euro prej pomuze i CZ ?
14.12. 08:04 jean.laroux  Doba temna
14.12. 10:42 aristokrat  co to je zase
14.12. 11:22 Oracle  RE: co to je zase
14.12. 14:09 haban  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
14.12. 14:42 haban  RE: Vážně
14.12. 16:56 Oracle  RE: Vážně
14.12. 23:01 haban  RE: Alex Jones?
15.12. 03:26  RE: Alex Jones?
15.12. 13:15 haban  RE: Alex Jones?
15.12. 17:14 dub  RE: Alex Jones?
14.12. 16:20 Kysučan  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
14.12. 20:02 haban  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
14.12. 22:04 Kysučan  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
15.12. 00:12 haban  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
17.12. 19:08 Kysučan  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
17.12. 22:18  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
18.12. 19:19 Kysučan  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
23.03. 16:50 Smoker  RE: Každý má právo na svou vlastní konspirační theorii :-)
14.12. 15:15 aristokrat  RE: co to je zase
14.12. 16:45 haban  RE: co to je zase za blbost?
15.12. 00:48 p.  RE: co to je zase
14.12. 11:32 Kadlik  Tak ja vam to vysvetlim
14.12. 19:45 Dr.QQ  RE: Tak ja vam to vysvetlim
14.12. 12:34  Inflácia, dlhy a prečo.
14.12. 18:19  Asi moc v klidu konverze neproběhne. Politici zašli příliš daleko!
15.12. 00:05 petesv  penzijní fondy
16.12. 16:46 fist.of.heaven  no nevím
16.12. 19:54  Velice zajímavé, doporučuji

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

34

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 52 čtenářů částkou 12 058 korun, což je 34 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 0

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 0

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 8

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Měnové kurzy

USD
21,09 Kč
Euro
25,49 Kč
Libra
29,62 Kč
Kanadský dolar
17,32 Kč
Australský dolar
16,28 Kč
Švýcarský frank
23,29 Kč
100 japonských jenů
19,25 Kč
Čínský juan
3,27 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,14 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,47 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 432,00 Kč
1 unce stříbra
567,97 Kč
Bitcoin
1 039 551,46 Kč

Poslední aktualizace: 14.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 092