Diskuze k článku

Islámské bankovnictví

Příspěvků 11

8.11.2011 15:10

Docela jsem se zasmál

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Tady tomuhle:

Banka s ním ale sjedná podmínky splácení včetně určitého navýšení ceny. Předem sjednaný poplatek je na rozdíl od úroku přípustný. Ovšem nelze ho dodatečně měnit.

Úrok je forma předem sjednaného poplatku. Úrok na splácení aut se zásadně nikdy nemění a západní zákazník předem ví, co za auto celkově zaplatí zrovna tak jako mohamedán. V některých státech musí být i celková částka zaplacená na úrocích uvedená ve smoulvě. Takže žádný rozdíl. Jenom se úroku říká poplatek. Stačí jiný překlad slova "poplatek". A s realitním majetkem je to to samé. Existoval ale tzv. "variabilní" úrok, který se měnil, nebo snad ještě tahle forma podvodu existuje, já nevím, já mám hypotéku s pevným úrokem na 30 let a vím přesně, kolik za můj dům celkově zaplatím, je to uvedeno v mé smlouvě. Islámské bankovnictví ve své podstatě ani nemůže být jiné než bankovnictví na západě. Rozdíl je jenom jak úředníci interpretují pravidla, které umožňují a vlastně podle šariji musí, je to podle koránu nutné, financovat boj proti ďaurům z muslimských darů zvaných "zakat". Zakat je jeden z pilířů islámu a nejenom pro pomoc chudým. Zakat je jedna z nejhorších forem islámského pokrtytectví, protože oni vyberou nejvíce darů na světě, jsou to trilióny dolarů a eur, ale nikde to není vidět. Islámské země jsou nejchudší na světě a zakat chodí talibanu, palestincům, nejbohatším šejkům a na chudé se nikdy nedostane. Bez zakatu by mnoho islámských bank nemohlo vůbec fungovat. Český tunel není nic proti zakatu, tam mizí v černé díře takové sumy, o kterých by si různí Mrázkové a Berdychové mohli nechat jenom zdát. To článek nějak zapomněl zmínit.

256788

8.11.2011 20:30

RE: Docela jsem se zasmál

keduT 78.?.?.?

Reakce na 256788

Opomíjíte, že v článku je poměrně jasně sdělené, které země "úrok" chcete-li poplatek v žádném případě neakceptují. Další rovinou rozdílu mezi západní respektive židovskou bankou a bankou muslimskou je míra ziskovosti a s tím spojeného rizika. Židovská banka vykazuje větší percentuálně ziskovost než banka muslimská, ale za cenu extrémního rizika, které pak odnáší celá společnost - stát. Muslimská banka je klidnější a jistější přístav vašich peněz než banka židovská a dočkáte se tam přiměřeného zisku. Musíte opustit spekulaci, hazard, děvky, drogy, alkohol, tabákový průmysl a podobně - toť vše. To není vysoká cena ve světle hroutící se západní ekonomie postavené na metodách vydělávání peněz vůbec nesouvisející s tvorbou konkrétní hodnoty, ale hlavně s klíči od tiskárny peněžních poukázek a dálkovým ovládáním vlády ochotné každý problém řádně sanovat zvýšením státního dluhu[smích]

256803

9.11.2011 0:55

RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 256788

Nooo..
tiež súhlasím, že zakat by mal ísť Az-Ra-el(u), či Iz-(pseudo)ra-el(u)? a jeho šéfom, lebo tí ho vedia určite "ľudsky" prospešnejšie použiť a nie zlému, zlému a ešte raz zlému!!! T-alibaba-(nu-pagadi), potomkom pôvodních Hebrejom(v ó-mega? koncentráku držaným Palestíncom) a dákym šejkom majúcim toľko peňazí z iných zdrojov, že ďalšie nepotrebujú(nečesť výnimkám)..[velký smích]

Súhlasím so Stívom:
"Zakat má slúžiť na témokratizáciu islámu a ak to nepochopia, čo?
No predsa BOMBARDOVAŤ!!!"
..či tahat za-gate témokrate,
alebo jako to bolo?
..nepamätám sakra po tom vyúrokovanom heroíne..

Bonusovka pre dvestoosmičkového anonyma:
Čo majú úrok a herák spoločné?
tip:
Nemyslím tým to, že sa Vám možno na prvých pár kôl zdá byť pre zabezpečenie rodinnej a komunitnej pohody jedno, či druhé ideálne.

ÚROK NIE JE V ŽIADNOM PRÍPADE POPLATOK. MASKUJE SA NÍM. IDE O MALÝ, NO PODSTATNÝ KROK ĎALEJ SMEROM K NÍM ŠTATISTICKO-MATEMATICKY PREDURČENEJ FAŠIZÁCII=OTROKÁRSTVU SPOLOČNOSTI. Je to podstatou expanzívny systém vedenia finačnej vojny s cieľom zachvátenia všetkých dostupných zdrojov.
Samozrejme spolu s nevyhnutným postupným monopolom na kontrolu obeživa.
V tom prípade aj principiálne zámerne v celom objeme bez vytlačenia ďalšieho nadmerného obeživa nesplatiteľne nastavený. Podrobne sme to tu rozoberali dokola hádam už zo všetkých možných strán a popísali aj alternatívy, tak sa tu nesnažte anonym 208 zasa zomlieť ľuďom hlavy. Netvrďte, že nevidíte dôsledky tejto sociálno-patologickej činnosti na dnešnej spoločnosti! Ako môžete obhajovať tento rasisticko-genocídny(Pentateuch) zámer?

Jou..inak kdeže to máte ten na "30 rokov fixovaný" hypotekárny úrok "nezávislý" od inflácie, vytváranej tým že samým úrokovo-fiat money systémom?
Čo drobné poznámočky?
Nebodaj nechcete povedať, že Vám ho garantuje "štát"(pardón - Vaši susedia=ich dane - dph, spotrebné, z prijmu,atď.. odvody, neopravené cesty, bez financí rozpadávajúce sa zdravotníctvo, školstvo, dôchodkový systém,umelý maskovací cigánsky a "islámsky" problém..)?

Ľudia nie sú predurčení na život vo fašizme, aj keď podľa Vás A208 možno áno. To však je skôr Váš osobný problém(a Vám blízkych). Nič v zlom

256821

9.11.2011 14:57

RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 208.?.?.?

Reakce na 256821

Nebodaj nechcete povedať, že Vám ho garantuje "štát"(pardón - Vaši susedia=ich dane - dph, spotrebné, z prijmu,atď.. odvody, neopravené cesty, bez financí rozpadávajúce sa zdravotníctvo, školstvo, dôchodkový systém,umelý maskovací cigánsky a "islámsky" problém..)?

Ani nevím, proč vůbec reaguji na ty vaše hlouposti. Jednu moji hypotéku stát negarantuje vůbec, druhou z menší části. Úroky jsou 5% a 4,475%, obě hypotéky původně na třicet let, pevný úrok. Jedna byla částečně garantovaná státem, tuším asi $50,000 z nějakých $250,000, to je ta s tím 5% úrokem a ta druhá nebyla garantovaná vůbec, musel jsem dát asi $15,000 na prkno abych ten výhodný úrok vůbec dostal. Tahle nemovitost je totiž na pronájem, nebydlím tam. Vzledem k propadu trhu prodělávám asi $500.00 každý měsíc, to se ale v blízké budoucnosti změní, protože lidi prostě potřebují bydlet a trh se zreguluje. Je jen otázka času za jak dlouho. Dávám tomu tak 5 až 6 let, politika se za rok změní a s novou vládou přijdou nové regulace, respektive ty staré nefunkční budou odvolány, jak se v minulosti mnohokrát stalo a pak to bude nějaký ten rok trvat než trhy zareagují a ceny se dostanou na správné tržní hodnoty. Nevím ale, jestli tohle chápete.

256847

9.11.2011 19:06

RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 256847

Ok, nebudem to tu znova aj ja ešte raz rozpisovať, bo editor to oprávnene pre opakovanie stopne [smích]
Asi ste nový, resp. staronový [velký smích]
Preto som ani radšej na Vaše provokácie nemal reagovať.
Tak, ako to spravili aj ostatní.
Absurdné koncepty myslenia treba asi fakt najlepšie aktívne ignorovať, ako tu niekto pred časom podotkol..
Odpovedám len kvôliobčasným návštevníkom, aby si nevytvorili nereálny obraz o finančníctve..
Študujte Dvestoosmička, aby ste nebol na verejnosti za nevzdelanca. Realita je fakt príjemná. Nebojte sa jej. Ak zostanete v ilúzii, nebudete môcť rozhodovať o svojom osude. O to horšie pre Vás a Vašich blízkych, ak nevedome, či dokonca vedome pomáhate ničiť príjemnú budúcnosť ostatných.

Tu je jeden zo seriálových článkov aj s prepočtami, okrem množstva iných príspevkov tu na fóre a v ňom uvedených odkazov na ďalšie a ďalšie materiály o dejinách bankovníctva, analýzach možných nastavení ich fungovania a ich použitia ako prostriedku buď spoločenskej prospešnosti, alebo ako dnes-vojenského agresie a genocídy.
Aj vy 208, si môžete v živote vybrať cestu. Vyberte si prosím dobre, bo zodpovednosť je vždy aj kolektívna!

256850

9.11.2011 7:45

Úrok je nezbytný

tojejedno 85.?.?.?

Bez úroku nelze mezičasově směrovat zdroje. Násilné potlačení úroku je hrozbou pro kapitalistickou společnost a je krokem směrem k socialismu.

256831

9.11.2011 9:12

RE: Úrok je jed

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 256831

re:tojejedno85..

Čo chápete Tojejedno85 pod kapitalizmom a socializmom? Trh vždy bol a je riadený, ako správne hovoríte, aj úrokovým sytémom. No nie len. Sú, ako sme tu rozoberali, ešte mocnejšie nástroje: Komplexné ideológie, ktoré nevznikajú len tak "samo-sebou", "náboženstvá", médiá, prepisovania dejín, pre tú-ktorú kultúru dominantné príbehmi(bájkami, rozprávkami, "náboženskými" podobenstvami) koordinovane profesionálne v záujme úzkeho tradičného egocentrického kruhu riadené čiastkové a celkové koncepty samo(?)riadenia = mat(r)ice socio-kultúrneho inžinieringu.

Trh tiež vždy bol len PROSTRIEDKOM(nie cieľom) k dosiahnutiu rôznych hierarchií cieľov. Môže byť samozrejme riadený(regulovaný) ku prospechu celkovej populácie(ak je prvý cieľom naplnenie základných ľahko definovateľných potrieb populácie-zdravé jedlo, pitie, vzduch, ubytko, doprava,..), alebo luxusu elity (potichu hlavne pomocou inflácie cez fiat money spojené s úročením). Po určení základných potrieb môžem efektívne riešiť aj medziodvetvový balans (daňovo-dotačnú politiku). Pri marxizme to nie je možné, z dôvodov, ktoré sme tu podrobne rozoberali. V tom mal napr. V. Leontiev pravdu, aj keď za to, že to podal obecne a vyslovene demagogicky, dostal judášsku "Nobelovu cenu".

Marxizmus nie je socializmus. To si nepleťte prosím.
Definujte prosím, čo je na socializme a kapitalizme podľa Vás dobré a čo nie. Aké navrhujete korekcie a prečo tam asi ni(e)kto z pozície projektanta tie chyby(politologicky zámery) podvedome, či vedome navrhol.

Alebo chcete nejakú novú ideológiu, ktorú Vám ako psíkovi predhodia, celú ju pahltne zožeriete a nepoučite sa, že aj v predchádzajúcich boli otravy a drogy.
Je Vám v roli Sizyfa dobre, alebo chcete byť Prométeus, či nejaký iný hrdina?
Čo tak trochu podumať, namiesto stádovitého hurá systému a prežúvania zvratkov niekoho druhého.
Máte od narodenia rozum a vôľu, tak ich používajte.
Alebo snáď nechcete byť Človekom?

256840

11.11.2011 1:36

RE: Úrok je jed

tojejedno 89.?.?.?

Reakce na 256840

jakou knihu o tržním hospodářství jste četl? Třeba něco od Misese? Haykea? Bastiata? Bawerka? Rothbarda? Hopeho? Mankiwa? Kirznera?
Určitě jich je více, ale tito se mi líbili. Skusme teda začít s literaturou at z toho nejsou hospodské tlachy. Řečí s lidma co maj vlastní názor založenej na tom co viděli v televizi jsem už syt.

256900

11.11.2011 11:34

RE: Úrok je jed

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 91.?.?.?

Reakce na 256900

re:Tojejedno?..

Prečítajte si trebárs aj všetky in- a deformácie na celom internete a vo všetkých knižniciach na svete behom najbližších Vašich 1000+1 životov, alebo si na na to najmite ľudí, ak máte tie kapacity.. [smích]

Otázkou je, ako Vy Tojejedno? a Váš koloktív rozlíšite pravdu od lži?
O tom je tu tak často rozoberaná metodológia spracovania informácií. Pohľad z akého sa pozeráte na svet, jeho chápanie a Vaše morálne štandardy. Aké in- či deformácie dokážete vytiahnuť aj s Vami uvedených materiálov? Môžete prečítať desaťtisíce "odborných" dokumentov, no keď neviete(alebo nechcete), ako ich skladať s pohľadu aproximácie objektívnej reality(dominantných socioprírodných procesov ich vzťahov a tendencii-technológii a možností riadenia), tak sa skôr zbláznite, alebo budete nihilistom odovzdajúcim svoj osud do rúk administrátorov štatisticky organizovaného "chaosu"= cielené zahltenie spoločnosti stresom a indeformačným preťažením. Niet nad lexikálne potrebám dnešnej objektívnej reality adekvátne vyjadrený zdravý selský rozum, ktorí sme tu neraz popísali a ďalej spoločne popisujeme-optimalizujeme.

Tak by si asi mali podľa Vás aj naši "správni" študenti prečítať všetku dostupnú a "odbornú" literatúru, aby si urobili "prehľad", či ako chcete, aby som chápal Váš zoznam?
Snáď nemyslíte, že Váš návrh je reálny?
Chcete nebodaj, aby študenti sedeli v škole do päťdesiatky a potom išli rovno do dôchodku plní X+1 teórii, no neschopní skrz chaos v gebulkách čokoľvek vykonať?
QUI BONO?

Navrhnite Tojejedno? prosím niečo reálne a nechoďte do absurdít. Keď ich množstvo z Vašej strany narastá, hrozí, že zdiskreditujete aj Vaše lepšie návrhy, resp. ich bude problém vo Vašich príspevkoch identifikovať, prípadne obecne prospešne interpretovať.
Vopred s úctou ďakujem.

256916

12.11.2011 11:47

RE: Úrok je jed

tojejedno 85.?.?.?

Reakce na 256916

Nikdo nemluví o desetitisíci materiálech. Mluvíme maximálně o pár tisíci stranách textu.

Nikdo neříká že je třeba číst VŠECHNO, ale k čemu je mi rozhovor s někým kdo nečte NIC?

Navrhuji tedy něco reálného. Navrhuji aby každý kdo chce diskutovat na téma např. úroku nebo tržního hospodářství vůbec, přečetl řekněme alespoň dva tisíce stran. To není zase tak moc. Třeba toho Misese a dvě další knihy. Dá se to bez problému zvládnout za měsíc.(Lidské jednání, Co je vidět a co není vidět a třeba Cestu do otroctví).

Pokud se vám zdá, že je měsíc času trochu moc aby jste mohl diskutovat k tématu, tak opravdu nevím...

256954

17.11.2011 0:15

RE: Úrok je jed

udo1 udo321123zavinacazetbodkask 41.?.?.?

Reakce na 256954

re:ToNieJeJedno
Bol som OoO a som momentalne zriedka na nete..
Som na dlhsie odcestovany.

Myslim, ze som toho cital o ekonomike hodne a nie len na skole. Prax(dopady urocenia) by bola inak pre Vas tiez dost zaujimava vec.
Preco ste si vybrali prave toho Vasho Galizien-Misesa [smích]?
Javi sa Vam z nejakeho dovodu "autoritou"?
Zda sa Vam azda niecim vynimocny ToNieJeJedno?

257147

Příspěvků: 11

08.11. 15:10  Docela jsem se zasmál
08.11. 20:30 keduT  RE: Docela jsem se zasmál
09.11. 00:55 udo1  RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..
09.11. 14:57  RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..
09.11. 19:06 udo1  RE: Aby Vám ten úsmev neztuhol ..
09.11. 07:45 tojejedno  Úrok je nezbytný
09.11. 09:12 udo1  RE: Úrok je jed
11.11. 01:36 tojejedno  RE: Úrok je jed
11.11. 11:34 udo1  RE: Úrok je jed
12.11. 11:47 tojejedno  RE: Úrok je jed
17.11. 00:15 udo1  RE: Úrok je jed

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
744 826,33 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 406