Diskuze k článku

Následovníci 15M - nová občanská hnutí

Příspěvků 22

17.10.2011 0:45

I am not moving

Coollomboss 92.?.?.?

Super clanek, hlavne diky za seznam odkazu. Take pridavam svoji troskou do mlyna. I am not moving je kratinky film k hnuti Occupy Wall Street o pokrytectvi vlady USA. Jsou tam pouzity zatim nepublikovane zabery z prvnich dnu, ale i ty nejnovejsi, celkem drsne, z protestu napric USA.

255300

17.10.2011 2:04

Nazor Spidly v iDnes

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Proč se dávají peníze do bank? Do jisté míry by to člověk mohl nazvat sociálními dávkami pro banky. Je těžké to akceptovat. Jenže hájíte úspory obyvatel. Když se vám složí banka, 3,5 milionu střádalů, kteří tam mají úspory, o ně přijde. A tím banky vydírají vládu. Systémové pády bank likvidují střední třídu. Ty, kteří kdysi pracovali a věřili, že když trochu zaberou a nastřádají si, tak se jim třeba v 65 bude žít lépe.

Zdroj:http://zpravy.idnes.cz/spidla-paroubek-me-zklamal-...

255302

17.10.2011 3:34

RE: Nazor Spidly v iDnes

Saša 74.?.?.?

Reakce na 255302

V následujícím se velmi mýlíte
>Když se vám složí banka, 3,5 milionu střádalů, kteří tam mají úspory, o ně přijde.
>A tím banky vydírají vládu.
Banka je akciovou společností a ze zákona peníze střádalů jsou pojištěny jinou akciovou společností. Když se složí banka, může to položit pojišťovnu a její majitelé ztratí nějaké peníze, drobní střádalové v civilizovaném světě neztratí zhola nic. Například v Kanadě prvních 100 000 dolarů je pojištěno zcela a v malých institucích – credit unions, snad obdoba kampeličky dvojnásobek. Tedy v korunách nejméně skoro dva miliony (v Credit Union 3.4) by střádal dostal zpět okamžitě nekrácených, pokud by je v bance měl a zbytek by byl krácen a vymáhán na majiteli banky. Banka vydělává na drobných vkladech a je nefér, aby drobní vkladatelé ztráceli nebo ztrátu hradili daňoví poplatníci. Samozřejmě úpadek velké banky bude mít ekonomický vliv, ale zdá se nesmyslné, aby ho nesli daňoví poplatníci.

255304

17.10.2011 11:20

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 255304

Jenže to má taky háček. Možnost volby se tomu říká. Když jsem zaměstnanec, tak prostě musím mít účet u banky. Jen velmi málo zaměstnavatelů je ochotno v souladu se zákoníkem práce vám vyplácet peníze hotově. Dokonce se mi letos stalo, že jsem výplatu prostě nedostala, neboť jsem si včas nezřídila účet u banky. Dostala jsem vše až následující měsíc. Nechtěla jsem být za potížistku, všichni víme, jak to je s nezaměstnaností. Takže mě zaměstnavatel prakticky donutil zřídit si službu, kterou nechci.

Jsou i centrální tlaky na to, aby člověk měl účet u banky, viz Drábkovy "zlepšováky" s důchody či dávkami. Jen blbec v tom nevidí lobby bankovních domů. Čímž se vlastně každý člověk stává drobným střadatelem. Jenže - jak si například zde určitě mnoho lidí všimlo - naše společnost se skládá především z blbců, kteří nevidí, kam tyto kroky vedou a jaký to bude mít důsledek. Proto jsem já za potížistku a ostatní jsou "ti rozumní" občané, kteří si poslušně zřídí účet, vždyť o nic nejde, že, a stanou se tak i vámi zmíněnými "drobnými střadateli".
A jakmile má 99% populace veškeré finance na účtech u bank, to už se to bankovním domům vydírá a škemrá o státní dotace. [naštvaný]

Shrnto, podtrženo - i onen "drobný střadatel" by měl nést riziko. Když je tak pitomý, že dává svoje peníze k dispozici někomu jinému, dobře mu tak. Jenže jakmile je systémem donucen k tomu, aby své peníze nedobrovolně svěřil třetí osobě, začíná být situace poněkud absurdní. Jako ostatně celá tato problematika.

255323

17.10.2011 13:41

RE: Nazor Spidly v iDnes

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 255323

Já bych ten totalitní diktát přicházející z bankovních domů nepřipisovala tomu, že se naše společnost skládá z blbců. Ale připsala bych to prostému faktu, že hlavou jednotlivý člověk zeď prostě neprorazí. Tatáž křivárna, kde člověk nemá na výběr, byla učiněna i v případě openkrad. Dali lidem jednoduše nůž na krk: buď si pořídíš proti své vůli levný openkrad, nebo si budeš muset svobodně denně kupovat velmi předražené jednotlivé vstupenky na MHD. No a protože lidé umí počítat, tak se musí podřídit a pořídí si openkrad- což byl i můj případ. Skřípu zubama, že mi nebyla dána možnost svobodného výběru, ale nejsem ochotna denně utrácet za MHD stokoruny. Jsem blbec?

No a to samé se děje i v případě nedobrovolných bankovních účtů. Lidé jsou rádi, že konečně v době nezaměstnanosti získali práci a říci zaměstnavateli, že si nepořídí účet, rovná se okamžitému vyhazovu. Jsou pitomí, když za vraty čeká dalších sto chudáků na práci? Podle mě ne. Pouze zde vládne totalita peněz, proti které zatím není úniku. My můžeme projevit občanskou neposlušnost, ale ne tam, kde nás to vysloveně existenčně poškodí. To jsme potom sami proti sobě a jsme blbci a pitomci.

Jak z toho ven? Škodit režimu kde se dá, ale ne tak, že poškozujeme masochisticky a zbytečně sami sebe.

255333

17.10.2011 14:48

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 255333

>Škodit režimu kde se dá, ale ne tak, že poškozujeme masochisticky a zbytečně sami sebe.

[smích]

Chápete?

[chechtot]

Furt nic?

[oči v sloup]

255339

17.10.2011 15:30

RE: Nazor Spidly v iDnes

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 255339

Ne, nechápu. Dala jsem příklad opencardu. Mě stojí doprava v opencardu 660 Kč na tři měsíce. Kdybych rebelovala a nechtěla se zapojit do systému, tak bych denně utratila nejméně 100 Kč za jízdenky (jedna stojí na 90 minut 32 Kč). To znamená, že měsíc by mě stál 3000 Kč, tři měsíce 9000 Kč. Co bych tímhle Kateřino získala? Místo 660 Kč platit 9000 Kč? Kdo by na tom získal víc? Já nebo ti zpropadení mafiáni, kteří nám vládnou, a kteří nás ženou jako to stádo přesně tam, kde nás chtějí mít?

My jsme totiž přesně v té samé situaci jako to pověstné stádo dobytka. Stádo dobytka je obehnáno elektrickým proudem- to jsme my v přeneseném slova taky. Když se ale náhodou nějaký neposlušný býk vzepře, tak dostane od honáka bejkovcem přes hřbet a když ani to nepomůže a býk uteče do krajiny, tak ho doženou a odstřelí. Co navrhujete?

Já navrhuji, aby VŠICHNI lidé odmítli chodit volit a žádali přímou demokracii- jinou cestu jak z toho hnusu ven nevidím.

255345

17.10.2011 16:08

RE: Nazor Spidly v iDnes

hc 90.?.?.?

Reakce na 255345

V Praze existují přenosné (anonymní) jízdenky na měsíc a na tři. Cena té čtvrletní je 670 Kč.

255347

17.10.2011 17:54

RE: Nazor Spidly v iDnes

hc 90.?.?.?

Reakce na 255347

Pardon, chyba. Samozřejmě cena měsíční (přesně třicetidenní) je 670 Kč.

255352

17.10.2011 16:26

RE: Nazor Spidly v iDnes

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 255345

No právě, že ten systém je přesně tak nastaven. Aby se mu nedalo vzepřít, leda za cenu osobních ztrát. Proto je nezbytné chtít už v zárodku, kdy nám dávají ohlávku měkkoučkou, vědět, kam to vede, dotáhne-li se takováto situace ad absurdum. Jenže to jsou zpravidla situace, kdy průměrný volič nezbystří, nevidí dál do budoucna, než do vánoc. Nemyslí na to, co tím chystá svým dětem, vnoučatům. Já jsem samozřejmě fanda vámi vymyšleného volebního systému, četla jsem to, jenže tím, že nepřijdete k volbám, nic nevyřešíte.
Občanské nepokoje se takto mohou jevit coby alternativa. Ale s tím tunelem Blanka, to mě teda nasralo. Nemám slušnějších slov. Oni si ti lidi asi fakt nic jiného nezaslouží, proto taky volám, čím hůře, tím lépe.

255348

17.10.2011 17:23

RE: Nazor Spidly v iDnes

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 255348

Tak já to beru tak babo [smích], že nikdy neodsuzuji občany (nemohoucí dobytek), ale vždy a zásadně jen ty nahoře, co nám vládnou. Je to proto, že jinak bych musela odsuzovat i sama sebe- a to se mi nechce. Já, když jsem naprosto a totálně nemohoucí jako ten příslovečný dobytek, tak samozřejmě nejsem zodpovědná vůbec za nic! Zodpovědní jsou vždy ti honáci, co nás ženou vždycky tam, kam nás přesně potřebují dostat.

Nevidím žádnou výhodu v tom, že bych měla platit 9000 Kč za čtvrt roku za dopravu, zvláště, když na to ani nemám. Pravda, mohla bych chodit do centra Prahy třeba pěšky. To by si ovšem vyžádalo půl dne tam a půl dne zpátky- tudy cesta nevede. Nebo bych mohla jezdit na kole. To se mi ale taky nezdá praktické, zvláště v zimě a s nákupy v ruce. O čem je opencard? Že vědí kde bydlím a že jsem si jejich „službu“ zakoupila. Toť vše. To ještě není čip. Takže konečná úvaha je, že bohužel si musím ten openkrad zakoupit, ať chci nebo nechci.

Jiná situace třeba je, když Tesco zavedlo tzv. clubcard, to znamená, že člověka šmírují, co si kupuje a za to mu občas pošlou slevové kupóny. Tak tady s radostí jsem je poslala tam kam patří a na slevové kupony jim zvysoka kašlu. To je něco jiného, to je dobrovolné a tak by to mělo být u všeho- všechno by mělo být dobrovolné. Jenže prodejní politici nahoře a jejich šéfové banksteři chytračí a začínají nás do něčeho tlačit nedobrovolně násilím a to je zlé.

Nejsem zastáncem údajného menšího zla, proto mě u voleb už nikdo nikdy neuvidí. To samé si čím dál víc myslí i Slováci a to samé si myslí i ten komik z videa (zapněte si slovenský jazyk):
http://dolezite.sk/Volit_nema_zmysel_82.html

Tunel Blanka: Lidi nevěří už nikomu a ničemu, stejně jako já. Jedna falešná sametová revoluce už stačila. Taky nechodím nikam na žádné demonstrace, vždy si řeknu, že to řídí ty svině seshora. Radši si zajdeme s mužem na nějakou zábavu, třeba na žižkovské vinobraní a tak podobně. Tunel Blanka nás nezaujal[smích]

255350

17.10.2011 13:54

RE: Nazor Spidly v iDnes

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 255323

Podle mého to v podstatě není zase až takový problém. Stačí si to, co Vám z výplaty zbude, jednoduše z účtu vybrat a koupit si za to třeba pár stříbrných mincí. O investici do drahých kovů se zde již diskutovalo a já si myslím, že je to dobrá cesta. Dělám to totiž stejně, když mi sem tam něco zbude. Nebo se ty peníze také mohou nechat doma jen tak ve "štrozoku". Teoreticky by se dalo říci, že tam ztrácí hodnotu, jenže na účtu v bance se zhodnocují přibližně stejně. Ty dvě procenta virtuálního úroku, které v bance maximálně dostaneme jsou spíše k smíchu.
Otázkou ovšem je, nemůže-li přijít nějaký "Executive order 6102". Možností by mohlo být nakupovat to stříbro třeba v Německu, či od někoho, kdo do Německa jezdí. Jednak je tam osvobozeno od DPH (na rozdíl od nás) a za druhé tam nezůstávají záznamy, že jste si je tam koupila.

255334

19.10.2011 5:13

RE: Nazor Spidly v iDnes

p. 125.?.?.?

Reakce na 255302

...vlady ale nejprve zahistily ze vas prijem uz nedostanete Vy ale prvni jde do banky , kde cekaji banksteri a kradou a kradou z vasich penez a co zbyde , milostive predaji vam.....

255465

17.10.2011 2:17

Protesty zacaly v NYC ....

Satanist 50.?.?.?

Jen v ceskym krateru si nechaj dal srat na kebule a misto protestu cancaj v hospode u piva....... [naštvaný]

255303

17.10.2011 11:44

RE: Protesty zacaly v NYC ....

Kropáč kropac20 (zavináč) seznam (tečka) cz 62.?.?.?

Reakce na 255303

Ano. Uplynulý víkend v Praze: 300 manifestantů na akci 15M, 10 tisíc lidí si prohlédlo v den otevřených dveří tunel Blanka. Předminulý týden bylo desetitisíce diváků na leteckém dnu, kde se předváděly letouny z ... zahraniční.

255327

17.10.2011 7:42

Přímá demokracie

Jarmila 88.?.?.?

Většinová společnost celého světa již konečně pochopila, že je třeba svrhnout podvodnou zastupitelskou demokracii a nastolit místo ní demokracii přímou.

Jenže jak známo, vládnoucí kapři ( globální „elita“) si svůj rybník nikdy dobrovolně nevypustí. Od nich a od prodejných politických stran se přímé demokracie nikdy nedočkáme. Vzpomeňme si například, jak Věci veřejné před volbami horem dolem slibovali, že budou prosazovat přímou demokracii. A v co se změnili po volbách? Darmo mluvit!!

Proto by přímá demokracie měla spontánně vznikat ZEZDOLA, bez jakékoliv účasti politických stran a prodejných politiků. To znamená nejlépe v nejmenších obcích, kde je dejme tomu jen 500 obyvatel. Tam by se měl vyzkoušet internetový i poštovní model a pokud by perfektně fungoval, mohlo by se přejít na větší obce. Pak by si mohla požádat o interntové přímé hlasování i větši města- a nakonec by se přímá demokracie prosadila celostátně.

255312

23.10.2011 1:35

RE: Přímá demokracie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 255312

Když se již kapitálu podařilo nahradit morálku konzumem, tak bez návratu ke kořenům zůstane ten svoji práci prodávající gojim vykořeněn, zatím co tu práci vlastnící oligarchové zapustí své kořeny chamtivosti ještě hlouběji.

Návrat ke kořenům je tak jen a jen v přijetí hmotného důkazu poznání o něčem nad námi, co nám dalo dar schopnosti tu morálku nadřadit chtíči. A moc toho poznání je mocnější, nežli je ten chtíč spotřeby gojímů a i mocnější, než jsou ty kořeny chamtivosti oligarchů. Ono je totiž nade vším co provází naši existenci a co nás prostým porovnáním pozemské a kosmické reality informuje o existenci inteligence schopné vědomého záměru stvořit přinejmenším tu vnitřní, terestrickou část sluneční soustavy a tím i to co tomu záměru dává vůbec nějaký smysl - sám experiment oživení hmoty, s jeho vyvrcholením v obdaření rozumem.

Na nás samých je tak dát té tvůrčí inteligenci najevo, zda je, či není důvod k naší další existenci. Nás všech bez rozdílu a tak si tu informaci musíme navzájem předávat a i se jí řídit. Je to prosté a naléhavé. Pokud již včera nebylo pozdě.

255787

17.10.2011 15:12

No potes koste

Lemrouch 83.?.?.?

"2. V naší společnosti bychom měli dodržovat právo na bydlení, zaměstnanost, kulturu, zdravotnictví, vzdělání, účast v politickém rozhodování, svobodný osobní rozvoj a práva spotřebitelů na zdravý a šťastný život."
A kdo jim asi to bydleni, kulturu, zdravotnictvi a vzdelani zaplati? To jsou zase socialisticke blaboly..

255341

17.10.2011 22:25

RE: No potes koste

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 255341

No, na světě jsou rodiny, které by ze svého utáhly kompletní rozpočet EU a ještě by jim zbylo na luxusní život. Jak se to jen mohlo stát? Jo, asi tvrdě dřeli a státy a jejich občané jsou nenažrané socky, které jim to závidí. Ještě že takovéto rodiny jsou našimi vládami před nenažranými sockami chráněny. Tak, tak.

255361

23.10.2011 0:52

RE: No potes koste

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 255361

Toť přímo sžíravá ironie. [cool] Či snad prozření? [zmaten] Nebo přímo osvícení? [oči v sloup] Leč jesť se obávati, že to Lemrouchem zůstane [zmaten] Je to jen a jenom Lemrouch [chechtot]

255786

23.10.2011 0:35

RE: No potes koste

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 255341

Ten Lemrouch, políbený kněžnou Libuší?[překvapení] "... a políbila Lemroucha jeho." [cool] Jestli jo, tak je těžké se ubránit záchvatu [chechtot], ale i jisté závisti, na kterou asi neexistuje smajlík. Ono už jen za to políbení některou z těch křehkých bytostí, stojí zato být považován za Lemroucha. Že? [velký smích] [oči v sloup] [chechtot]

255784

23.10.2011 6:11

RE: No potes koste

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 255341

Kazdy narozeny clovek na teto planete ma pravo na prirodni bohatstvi teto planety. To je jeho zaklad do zivota.Jiste ti kteri ho zpracovavaji at maji vic nez ten zaklad. Ano kazdy clovek ma pravo na solidni jidlo, ubytovani , medical, skolstvi a pod. To by jste nemel platit vy ani ja to je predplacene prirodnim bohatstvim.

255788

Příspěvků: 22

17.10. 00:45 Coollomboss  I am not moving
17.10. 02:04  Nazor Spidly v iDnes
17.10. 03:34 Saša  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 11:20 baba_Blažková  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 13:41 Jarmila  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 14:48 baba_Blažková  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 15:30 Jarmila  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 16:08 hc  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 17:54 hc  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 16:26 baba_Blažková  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 17:23 Jarmila  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 13:54 L.C.  RE: Nazor Spidly v iDnes
19.10. 05:13 p.  RE: Nazor Spidly v iDnes
17.10. 02:17 Satanist  Protesty zacaly v NYC ....
17.10. 11:44 Kropáč  RE: Protesty zacaly v NYC ....
17.10. 07:42 Jarmila  Přímá demokracie
23.10. 01:35  RE: Přímá demokracie
17.10. 15:12 Lemrouch  No potes koste
17.10. 22:25 baba_Blažková  RE: No potes koste
23.10. 00:52  RE: No potes koste
23.10. 00:35  RE: No potes koste
23.10. 06:11  RE: No potes koste

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

61

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 105 čtenářů částkou 21 389 korun, což je 61 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 0

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 1

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Očkovaný Ondřej Perušič přijel na Olympiádu a bum ho. Má to.19.07.21 11:27 Japonsko 2

Lejnová přiváží do Prahy nabídku, kterou nelze odmítnout19.07.21 11:12 Česká republika 1

Británie zažila hororový víkend - 5 lidí náhle zemřelo19.07.21 10:46 Británie 0

Zomrel Milan Lasica (†81): Odpadol na koncerte, oživiť sa ho už nepodarilo!19.07.21 07:48 Slovensko 3

Festival v Cannes se snažil dohnat Ameriku...18.07.21 13:13 Francie 1

Rusko zablokovalo článek o Palachovi na webu Českého rozhlasu.18.07.21 12:50 Rusko 5

Exministr kultury Herman převzal nejvyšší vyznamenání sudetských Němců17.07.21 18:58 Německo 1

Policejní bezmoc, stát na feťáky, žebráky, dealery drog v Praze kašle17.07.21 13:47 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,79 Kč
Euro
25,65 Kč
Libra
29,96 Kč
Kanadský dolar
17,35 Kč
Australský dolar
16,05 Kč
Švýcarský frank
23,69 Kč
100 japonských jenů
19,71 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,61 Kč
100 maď. forintů
7,12 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,50 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 271,88 Kč
1 unce stříbra
548,45 Kč
Bitcoin
745 434,95 Kč

Poslední aktualizace: 25.7.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 952