Diskuze k článku

Čeho Libye dosáhla, co bylo zničeno

Příspěvků 18

3.10.2011 0:34

Pravdivý článek

Kodyžak 89.?.?.?

Článek je naprosto pravdivý. Znám jednoho Libyjce. Asi 8 let se známe. Nikdy si neštěžoval na svou zem, byl na ni hrdý, a to co se teď děje, nemá k tomu slov. Vzalo mu to rodinu a vracet se již nemá proč ...

254337

3.10.2011 1:31

RE: Pravdivý článek

steve 166.?.?.?

Reakce na 254337

.. clanek je snuska lzi, protoze nepripomina vzpominku na holokaust ! Clanek je kopie - z jineho zdroje, a je nezbytne odsoudit vsechna pismenka na 6 mesicu podminecne na dva roky !! Autora je nutne okamzite postavit pred cesky soud !!

254341

5.10.2011 21:15

RE: Pravdivý článek

valda 212.?.?.?

Reakce na 254337

To by me zajimalo jak se ten libijec jmenuje,znam jich v CR hodne a zadny s nich tohle nerika.

254583

5.10.2011 23:47

RE: Pravdivý článek

Kodyžak 89.?.?.?

Reakce na 254583

To se na mě nezlobte, ale zveřejňovat ho nebudu. Možná, že ty které vy znáte jsou obyčejní lidé, ale ten můj známý je obchodník. Samozřejmě válka mu vzala živobytí.

254598

6.10.2011 14:33

RE: Pravdivý článek

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 254583

znam jich v CR hodne a zadny s nich tohle nerika.
... a pak se Valda probudil a měl ruku v nočníku.

254640

3.10.2011 14:39

poslední banka padla(Libye byla tou bankou)

Adrien Arcand 90.?.?.?

Nemůžete chtít po někom kdo žije v paneláku na Manhatnu v počtu 5000 lidí v 99 patře aby pěstoval brambory..nutně potřebuje "udělat banku!A jediný kdo má zlato a prostředky(ostatní jsou již vykrádáni soustavně skrz burzu)byla právě Libye..tady se hromadí zlato tady je ropa tady protéká energie a stačí připomenout holokaust Francouzů 1000 000 milion mrtvých a to udělali Římané v honbě za jejich okupací ovládnutí a zlatem.Rumunsko bylo vyvražděné a zlato opět Římany vykradené stejné zásoby byly v té době v Čechách,ale zde je již někdo vykradl(historici nevědí kdo)

http://www.super.cz/4799-podivejte-se-jak-to-eve-herzigove-slusi-s-princem-harrym.html
Dneska se to dělá takhle snad si nemyslíte,že to dá někdo dobrovolně [překvapení]

254358

3.10.2011 21:49

K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Do středomoří se přesouvá část ruské flotily, vznikla nám v Turecku Syrská národní rada. Ankara jedná o nových slmouvách plynu s Gazpromem, ale aby to poněkud nepřeťápli. Tady má I. Walerenstein zajímavé postřehy. Jaký je asi strategický trpělivý přístup zastánců kalifátu k Turecku a Iránu? Myšlenka kalifátu je utopie. V muslimské světě je příliš mnoho rozporů, nejvažnější jsou náboženského charakteru, mnohem více rozporů než v hroutící se EU.

Ale tohle je na pováženou, kdyby to řekl třeba leštič helikoptér u píva, tak... Ale měl to říct před několika hodinami veřejně ministr obrany USA, i když v letadle před přistáním s novináři povídal něco jiného. Cituji z odkazu:

Americký ministr obrany Leon Panetta, který je na návštěvě Izraele a kterého Ehud Barak nazval "starý přítel Izraele", navrhl, aby izraelská vláda podnikla vojenskou akci proti íránským jaderným zařízením.

V Libyi to samozřejmě neskončilo, gratulace jsou předčasné. Vyvarovat chybám z Iráku se nepůjde. Maximální lze srazit dolů míru korupce na straně západu, ale tím možnost redukce chyb končí. Bude to horší než v Iráku, protože tam invazi provedli zahraniční armáda během jednoho měsíce bez nějakých masových zvěrstev. V tom tkví rozdíl mezi armádou a sebrankou hrdlořezů v žoldu. Kvalitní profesionální velení nepřipustí úpadek morálky a kázně v mužstvu na masové úrovni.

Proč se drží stále Syrta? Mají pod kontrolou letiště a přístav? Protože civilní obyvatelstvo nemá kam utétc a ví, že až prohrajou tak začnou jatka. A Cameron a zahraniční "poradci" ze speciálních jednotek s tím nebudou schopni udělat vůbec nic. Ze vzduchu lze zbombardovat civilisty, ale nelze je ochránit. V kmenové společnosti s krevní mstou už teď je válka s "rebely" na dlouhé roky. Tuaregů, kteří jsou stále loajální Kadáfímu je přes milión a žijí na území pěti států, ale takových kmenů je více. Ke všemu jsou v pohybu. Takže co, rozšíří se humanitární akce na půlku Sahary? Na to není pěchota, ale ani letectvo. Bombardovat kočovné kmeny po půlce Sahary prostě nejde. Problém bude ohlídat pouze ropná pole. I když Shell v deltě Nigeru si s tím dokázal nějak poradit. Jsem moc zvědavý, kdo z místních se nechá uplatit a po všeobecném drastickém propadu životní úrovně se stane veřejným nepřítelem těch, co nebudou připuštěni k lizu. Vodovodní síť, zdravotní, školský... systém, křehký mír mezi kmeny vše zničeno. Nepočítaně mrtvých, znásilněných... Jidášům bude třeba dát o něco více než 30 stříbrných.

http://www.facebook.com/jinezpravy.cz
http://www.blisty.cz/art/60448.html
http://www.blisty.cz/art/60458.html
http://cs.wikipedia.org/wiki/Tuaregov%C3%A9
http://www.novinky.cz/zahranicni/blizky-a-stredni-...

254383

3.10.2011 22:01

RE: K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 254383

Sakra zapoměl jsem. Myšlenka kalifátu je sice utopie, ale realizace spolehlivě dostane muslimský svět do chaosu náboženské války. Jinak řečeno žádná ropa pro zbytek světa. A to hned, oproti tomu jsou šokové scénáře ze serverů ropného zlomu hezkým povídáním. Z toho plyne kolaps zbytku civilizace. Vysoce pravděpodobně by se to zvrhlo ve světovou válku. Myslitelé, kteří si myslí, že muslimskou část světa uvedenou do chaosu a zbytku světa se to nebude týkat jsou buď blbci mimořádného charakteru nebo darebáci, kterým jsou důsledky ukradené. A jestli zastávají takovou nebo makovou ideologii nebo se jedná o skutečné náboženské fanatiky, toto není vůbec důležité. Podtatné je, že se jedná o mimořádně nebezbečné šmejdy pro existenci lidské civilizace.

254384

3.10.2011 22:09

fantasta

arg 88.?.?.?

Zaujimave, ze Chossudovsky nehovori:

- o prenasledovani tych, ktori kritizovali kaddafiho a jeho klan,
- o utlacani inych klanov
- o korupcii v libyi (bola ovela horsia ako u nas, asi na urovni ukrajiny a ruska http://en.wikipedia.org/wiki/Corruption_Perceptions_Index )
- o drzani ludi roky vo vazeniach bez sudov
- o zakaze politickych stran (1972), zakaze vyjadrovat sa inak nez schvalil vodca, zakaze zhromazdovania, potlacani ineho nabozenstva, zakaze rozpravat o tom, ze kaddafi rozkrada statne peniaze
- o politickych vrazdach odporcov, o vynucovani priznani mucenim
- o kradnuti penazi kaddafiho rodinou

chlapik nehovori ani:
- o snahe ukradnut ostatnym krajinam pre libyu medzinarodne morske oblasti - 1973, 1981, 1986, 1989
- o tom, ze americania mu to nedovolili a kaddafi musel stiahnut chvost ale zaroven odvtedy sa zameral proti americanom

- o tom ako kaddafi posielal ruske zbrane irskym teroristom (1973)
- o podpore etiopskeho vladcu zodpovedneho za genocidu etiopcanov
- o tom ako libyjski diplomati strielali do libyjskych protestujucich studentov v londyne a ako zabili 10 z nich plus anglicku policajtku (1984)
- o slovnej podpore teroristov "Cervene brigady" v Taliansku (1985), ktori urobili bombove utoky v Rime a Viedni a o tom, ze bude podporovat europskych teroristov

- o vojne proti Čadu, ked kaddafi chcel ukradnut uzemie - 1986 - (asi 100 000 km2) - francuzi vtedy pomohli Čadu ubranit sa, odvtedy kaddafi bol proti francuzom

- o cielenom zabiti 2 americkych vojakov v berline, zomrela este turkyna, 200 zranenych, (1986)
(ked to americania zistili, pokusili sa kaddafiho zabit leteckymi utokmi)
- o posielani zbrani europskym teroristom (150 ton, 1987)
- o financovani islamistickych a komunistickych teroristov vo Filipinach, Oceanii a Novom Zelande
- o financovani tych australskych odborarov, ktori boli proti americanom - 1987

- o cielenom zabiti 200 civilnych cestujucich na anglickom uzemi v americkom lietadle (1988)
- o cielenom zabiti 150 civilnych cestujucich z africkych a europskych krajin nad saharou (1989) - pomsta francuzom za to, ze pomahali Čadu sa branit pred libyjskym pokusom ukradnut cadske uzemie

- o obrovskych nakupoch zbrani z byvaleho zssr po 1991 a najati si tisicok vychodoeuropskych vojenskych poradcov
- o vazneni a muceni bulharskych zdrav.sestier za to, ze kaddafi potreboval na dakoho zvalit vinu za bordel v hygiene (1999-2007)

- o podpore sudanskeho prezidenta, ktoreho obvinovali za genocidu v Darfure (300 000 mrtvych)
- o financovani tych, ktori bojovali proti americanom
- o tom, ze ked kaddafiho syn vo svajciarsku isiel do vazenie za zbitie svojich sluhov, ze kaddafi ziadal OSN o to, aby svajciarsko nebolo uznane ako samostatna krajina
- o strielani z vrtulnikov do libyjcanov na namestiach v libyi ked ludia protestovali proti korupcii a tomu ze urady nepostavili dajake bytove budovy (2011)

ludia (hocikde na svete, americania, europania) by boli hlupi keby proti kaddafimu nebojovali

Lenze toto vyzaduje uvazovat. Nie len prikyvovat hlavou na to, ze cielom bolo z...Automaticky kráceno

254386

4.10.2011 0:07

RE: fantasta

herbert 89.?.?.?

Reakce na 254386

Uvazovat zacni sam. V Lybyi za poslednych 6mesiacov zomrelo, aj podla "oficialnych" zdrojov, 50 tisic ludi. Tolko ludi za tak kratku dobu Kadafi nikdy nezabil. Mnoho veci, ktore spominas je typickych aj pre tzv. demokraticke rezimy a mnohe su spochybnitelne ako napr. utok na lietadlo v Lockerbee.
Zivot pod Kadafim bol a pravdepodobne by bol aj v buducnosti pre Lybyjcov prijatelnejsi ako sucasna mizeria a chabe vyhliadky s teroristami v cele krajiny.

254400

4.10.2011 0:10

RE: fantasta

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 254386

Aha, takže bojovať proti Kaddáfimu znamená úmyselne vraždiť Líbyjských civilistov.
Lebo keď tvrdíte, že NATO úmyselne nebombardoval civilné ciele a civilné infraštruktúru, tak vlastne VY podporujete vojnové zločiny.

Mimochodom každý súčasný režim je skorumpovaný (áno i bašta demokracie a slobody USA-síce tam korupcia je nepriama) a každý režim sa snaží umlčať svojich odporcov (hromadné zatýkanie pokojných demonštrantov proti nadvláde Wall Street, či pokojných demonštrantov M15). [oči v sloup]

No a USA okupuje Nemecko a Japonsko prinajmenšom 60 rokov.

Ja len dúfam, že nerobím ilúzie o Kaddáfiho režime, ale podľa mojich informácií pod jeho vládou žilo obyčajnému Líbyjčanovi lepšie ako teraz.

254401

6.10.2011 14:35

RE: fantasta

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 254386

Jistě máte pro svá tvrzení nevyvratitelné důkazy. Sem s nimi, rád si je přečtu

254641

3.12.2011 10:08

RE: fantasta

peter1 p (tečka) kanarik10 (zavináč) hotmail (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 254641

Pane Luxor, článok je preklad z uvedeného zdroja, autor Prof Michel Chossudovsky, máte temno už pohľade na tieto stránky, nerobí Vám to dobre čítať Zvedavca, chránte si svoje zdravie.

258013

3.12.2011 17:40

RE: fantasta

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 258013

Nechápu.
Podívejte se pořádně, na který příspěvek jsem reagoval. Temno máte asi vy pane.

258016

5.10.2011 13:18

Nemá cenu řešit

Antisionista 90.?.?.?

Nemá cenu řešit, zda bombardování a vraždění lidí v Libyi bylo adekvátní a přiměřené a zda vedlo ke svobodě lidí atd.. Stačí si pouze představit, jak bychom se dívali na "mírové jednotky NATO", která vraždí civilisty v naší zemi při občanských nepokojích proti současné vládě a nastaveném režimu. Nikdo nemá právo zasahovat do vnitřních problémů suverénních státu a do jejich svrchovanosti, když není ohrožován jiný stát. V Libyji se jednalo pouze o občanské nepokoje a bombardování NATEM pod taktovkou OSN, bylo naprosto nepřiměřeným a zločineckým aktem. Bez ohledu, zda se jedná o arabskou zem nebo jinou, tak jsem jednoznačně proti těmto uměle vytvořeným okupacím. Za rok bude NATO bombardovat současné vítěze a kde budou za čas civilní obyvatelé těchto zemí? Podobné akty vedou pouze a jenou k nenávisti, terorismu a k vznikání dalších ozbrojených skupin.

254534

5.10.2011 14:33

NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě

smetiar 62.?.?.?

Červený kříž uvedl, že NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě, Hichem Khadhraoui řekla, že „několik raket spadlo mezi nemocniční budovy, když jsme tam byli. Viděli jsme spoustu ohně.“

Ve stejnou dobu NATO zabraňuje civilistům bombardovámní cest k nemocnici a k obytným oblastem, během procesu zemřely stovky zraněných civilistů. Khadhraoui uvedla, že „další zranění nebo nemocní lidé se nemůžou dostat do nemocnice kvůli boji a leteckým útokům NATO.

NATO a rebelové napadli nemocnici pár momentů poté, co do ní vstoupil Červený kříž, co je cílem krinimálníků NATO? Plánují zabít pracovníky Červeného kříže a stovky pacientů v nemocnici a pak z toho vinit Libyjskou Jamahiryiu? Jaký jiný motiv byl tito zločinci a propuštění vězni mohli mít? Je to zoufalý pokus, poslední možnost?

Muž utíkající ze Sirty řekl, že NATO bombarduje náhodné cíle, nejspíš aby terorizovali populaci až do podmanění. Ali řekl, že se svou rodinou odešel, protože „stáli mezi bombardováním NATO a odstřelováním rebelů, bombardování je zvláště náhodné a často zasahuje civilní budovy.“

Tohle je realita na zemi, pokus o genocidu, kdy organizace jako HRW mlčí a nic neodsuzují.
Že neklamem tu je anglicky:
http://libyasos.blogspot.com/2011/10/libya-crime-in-sirte-rebels-were.html

Epilóg ku správe:
Uz zase... Nestacili nam uz Kaddafiho skryse, ukryty, zahranicne cesty, intergalakticke lety, mrtvy syn, mrtvi synovia, utecena dcera, 6 razy mrtvy a z toho dva razy na vlastne oci videny pochovany jeden syn...teraz vyrukovali s Mutassimom,ktory,kde inde sa moze ukryvat ako v nemocnici.Ano, urcite je tam, pretoze,ak to povie niekto z NTC ,tak je to zarucena pravda a ak to cirou nahodou ani pravda nie je,tak NTC povie...ano, klamali sme,ale to len v zaujme ochrany civilistov, chceme zlomit odpor Kaddafiho vojakov.Mutassim je v nemocnici prezeleceny za sestricku, Moussa Ibrahim mu pozical zelene gatky, cepček dodala fanynka z Malaciek a je to.Podla neoverenych informacii,ale urcite zarucenych sa zdrziava medzi transfuznym a patologickym oddelenim, bol aj na pohotovosti,ale vraj tam kradol kyslik, tak ho vyprali o poschodie nizsie.Pije krv, vybera infuzie, na patologiu chodi kontrolovat rpg, minomety a kalasniky, lebo,ak si pamatate na tu spravu spred 3 mesiacov, tak Kaddafi si schovava v nemocniciach arzenal.Na jiske, kde je pokoj, su vraj tri tanky, tam zvykne prenocovat aj s celou svojou brigadou,podla mainstreamu o sile troch muzov, jeden z nich nema ruku a druhy zle vidi, s tretim tiez nie je nieco v poriadku...Mutassim uz stihol znasilnit tri macence a jedneho povstalca, pretoze sa nudil...z roztopase zamiena viagru za modre lentilky, doslo uz k dvom urazom...Tymito zarucenymi spravami povstalci potvrdzuju svoju ubohost, nech vymyslia nieco lepsie...mozno to funguje na niektorych Libyjcov,na mna urcite nie...Clanok sa mal zacat:"Kde bolo,tam bolo, za siedmymi horami a 15 ropnymi vezami...zil jeden velmi kakany ujo "

254545

5.10.2011 21:24

RE: NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě

valda 212.?.?.?

Reakce na 254545

Červený kříž uvedl, že NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě, Hichem Khadhraoui řekla, že „několik raket spadlo mezi nemocniční budovy, když jsme tam byli. Viděli jsme spoustu ohně.“

Tohle cerv eny kriz nikdy nerekl.Nerekl kdo utocil.Vy napisete pulku pravdy a doplnite pulkou lzi.

254585

7.10.2011 3:07

RE: NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě

steve 166.?.?.?

Reakce na 254585

.. a ty lzes furt.

254698

Příspěvků: 18

03.10. 00:34 Kodyžak  Pravdivý článek
03.10. 01:31 steve  RE: Pravdivý článek
05.10. 21:15 valda  RE: Pravdivý článek
05.10. 23:47 Kodyžak  RE: Pravdivý článek
06.10. 14:33 Luxor  RE: Pravdivý článek
03.10. 14:39 Adrien Arcand  poslední banka padla(Libye byla tou bankou)
03.10. 21:49 Rene Bartosek  K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.
03.10. 22:01 Rene Bartosek  RE: K jaru, asi bude i opravdu horký podzim.
03.10. 22:09 arg  fantasta
04.10. 00:07 herbert  RE: fantasta
04.10. 00:10 Oracle  RE: fantasta
06.10. 14:35 Luxor  RE: fantasta
03.12. 10:08 peter1  RE: fantasta
03.12. 17:40 Luxor  RE: fantasta
05.10. 13:18 Antisionista  Nemá cenu řešit
05.10. 14:33 smetiar  NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě
05.10. 21:24 valda  RE: NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě
07.10. 03:07 steve  RE: NATO a jejich rebelové přímo utočili na nemocnici v Sirtě

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 5

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 781