Diskuze k článku

Čínská mapa světové politiky (II)

Příspěvků 10

30.9.2011 15:34

Hodně dobré !

Adrien Arcand 90.?.?.?

Já si jdu zajistit ten voušer,jinak tohle je naprostá bomba co do stylu napsaná a obsahově také nádhera už jsem se dlouho tak nezasmál.
No ono jich je miliarda,takže co jiného čekají?Prostě nejsou kam vyvážet a každý se jich chce ve skutečnosti jenom zbavit.
já po číně vždycky [bliji]

254235

30.9.2011 23:24

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 254235

Članok p. Kuznecova je veľmi zavadzajúci!

Ak v Iraku, ktorý bol bezdôvodne napadnutý svorkou NATO, si rozdeľovali najbohatšie ropné polia BP, Shell,ruský Lukoil a čínska CNPC a menšie samozrejme aj iní menší hráči...
Tak potom je otázka, kto kontroluje ropné alebo aj plynárenske spoločnosti vo svete? Nie je to mimoriadne čudné, že "americké obetované životy" dovolili ťažiť (kradnúť a zarábať) v Iraku ruským a čínskym spoločnostiam???
Prečo si myslíte, že útoky na Líbyu neboli v BR OSN vetované Ruskom alebo Čínou? Z líbyijských ropných polí sa nažerie aj ruský medveď aj čínsky drak...o pár rokov to bude jasné.
Kto skutočne vlastní ruské a čínske ropné spoločnosti už tak jasné nie je! Je to niečo podobné, ako s bankami, alebo ešte lepšie s národnými(!) bankami, ktoré sú úplne, ale úplne nezávislé od štátu a jeho politikov (lepšie zaplatených a dobre kvákajúcich papagájov)...Tu si treba uvedomiť, že tí ešte lepší herci sú médiach, a ako herci zarábajú neskonale viacej ako predajní politici!
Náhoda? Ani náhodou...Tí sú totiž ďaleko cennejší, pretože politika je možno úplne ľahko nahradiť, ale hereckú osobnosť, golfistu s presnou rukou alebo ekvilibristického futbalistu je už veľký problém! Tieto novodobé fetiše sú pre Veľkého brata ďaleko cennejšie, ako politici...
Môžete si všetci položiť otázku prečo???

Z toho pohľadu je treba hodnotiť aj článok p. Kuznecova...ako zavádzajúci a podsúvajúci skutočný problém mimo ihriska, na ktorom sa hrá.

Štáty z dnešného pohľadu už predstavujú len marginálny problém riešenia viacerých otázok (do popredných politických funkcií sú dosadené vhodné a overené marionety, od ktorých sa očakáva "správny" výkon funkcie).
Bude schválený nejaký Euroval 2?
Zaisté, to si píšte! Aj Lisabonská zmluva bola schválená, napriek určitým ťahaniciam...
Nie je možné dopustiť, aby štáty boli prekážkou pre rozvoj a koristenie elít!
Tie majú svoje pozície v akomkoľvek štáte a celé divadlo sa hrá len pre určité pobavenie obecenstva... [smích]

Nacionalizmus...preboha nie! Fuj, to je hnus! Národný socializmus...3x fuj, to je basa, ako remeň!

Ale pri "športe" je nacionalizmus alfou a omegou...Dokonca aj takéto nacionalistické, povedzme futbalové vraždy sú braté s určitou toleranciou...Zato zabitie kradnúceho cigána je hnusný a odsudenia hodný čin, ktorý bude min. 11 - krát sfilmovaný na výstrahu - bradatými režisérmi z rôznych štátov...(oni to chudáci robia nevedomo)![smích]

254257

1.10.2011 7:55

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 254257

Lidi mluví různými jazyky a to vytváří rozdílné mentality a z toho plyne rozdílná kultura, geneticky se třeba od Němců moc nelíšíme. Když v rámci ČR dojde k přerozdělení, tak to drtivá většina lidi zkousne. Byl problém na obou stranách, když existovalo Československo, a to máme jako národy k sobě velmi blízko. Musel být totáč byť ten český byl velmi mírný klon z toho co se ve východním bloku vyskytovalo.

O čem je Řecko? O tom, že Němci, Francouzi, Holanďané... existují jako národy. Samozřejmě "německé" a "francouzské"... banky by velmi rády, aby to bohatší sever Evropy zalepil z veřejných rozpočtů Řecko, Portugalsko, Španělsko, Itálii..., ale to se těm Němcům, Holanďanům... nelíbí. Centrální moc stojí vždy na nějakém národním etniku. I v rámci SSSR to stálo na Rusech, kteří byli v nadpoloviční většině proti zbytku. V USA je to úplně jasné, tam je sice federace, ale anglicky mluví jako primárním jazykem 90% populace. Z toho důvodu to v Evropě fungovat nebude. Němců je "jenom" 100 miliónů, ale Francouzů je 60 miliónů, Britů taky a Italů taky. Z těhle čtyřech možná Italové budou pod někým nejsilnějším šlapat, ale furt to jsou tři kohouti na jednom dvorku.

Co je úsměvné, tak masivní masáž přes vzdělávácí systém média, perzekuce pomocí zákonů, pozitivní diskriminace... po několik desítek let nedokázala nic podstatného na národním charakteru Evropy změnit. Když dlouhodobý výplach mozků nic nesvedl, tak jenom blbec by si mohl myslet, že osamělé hlasy na poušti jako z těch známých ksichtů třeba VK můžou tedy něco ovlivnit, natož neznámé ksichty na webech tipu Zvědavec. Ale uvědomělí, vždy spustí filipiku na obranu evropanství. Přijde mi to jako by podepřeli skalní masív a po té, co byli vystřídáni ve službě, si řekli že díky nim to ještě nespadlo. [chechtot] [chechtot]

Otázka je co si třeba Němci konkrétně představují pod tím evropanstvím, zřejmě něco jiného než třeba Halík, když odmítají cvakat řecký dluh. Korporace bez centrální moci nemohou existovat a centrální moc není schopná existovat bez národního státu, jaksi evropský občan preferující legitimitu Bruselu před národní vládou je utopie. Mno, teď nám půjde do tuhýho. Mosanto apod. si může dát na vlajku třeba prasečí hlavu s R v kolečku, aby všichni věděli, že to je na 100% jejich produkt, ale moc lidí pod tenhle prapor v ostrých časech nedostanou. Nenabízí sociální stabilitu a jiné funkce stát taky nesuplují. Zajímají se pouze o zisk. Místní komunita je na tom s důvěryhodností lidiček tím, co jim dává lépe než jakákoliv megakorporace.

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujíc...Automaticky kráceno

254269

1.10.2011 7:55

RE: Hodně dobré - ale klamlivé

Rene Bartosek 69.?.?.?

Reakce na 254269

Korporace mají takový vliv, že rozkládají centrální moc i v samotném centru impéria, aby centrální moc přežila, tak se to bude muset změnit. Všichni si můžou vybrat buď držet v trasformovaném světě stále velký podíl moci, nebo radioaktivní hřbitov přes fázy kolabujícího chaosu mít demokraticky jako všichno ostatní kulové kemo.

Malá poznámka k tomu bridži a šachům. Kunficiáni mají pravdu, jestli má Čína přežít, tak se musí vyhnout tomu být impériem. V transformované neexpanzovní civilizaci prostě pro impérium není místo. K čemu jim je ta obrovská nadvýroba? Platí za to ekologickou devastací, sociální destabilizací, vytváří to tlak na růst armádního rozpočtu...., navíc prostor pro expanzi není. Zhruba 7 států je v pozici, kdy je schopno jadernými zbraněmi rozbít šachovnici. Být na nějakém poli dostatečně silnou figurou je velmi vysilující. Rozpočet západu je nějakých necelých 1 bilión babek ročně, umožnúje to pouze existence fiat money jako světové měny. Nebýt toho, tak to dávno zkolabovalo. Uvidíme jak dlouho někdo vydží stát na více důležitých polích při kryté měně?

Naproti tomu výdaje na obranu při jaderném arsenálu lze držet na mnohem vyšší úrovni. Na rozbití šachovnice není potřeba megarozpočet a svůj účel to plní spolehlivě. Samozřejmě čím více riskantně nějaká strana vyhroceje vojensky situace tím nám roste šance, že někdo velmi ostře praští do šachovnice. Hromad figurek spadne a některé se při tom vypaří, ale šachovnice bude možná ještě existovat. K tomu budou dříve nebo později, pokud nedojde ke změně přinuceni i kunfuciáni v Pekingu.

254270

5.10.2011 17:00

zle je zle cinani jsou zde

mj 177.?.?.?

Reakce na 254270

Větším problémem je pochopení hrozeb v součastném bezpečnostním prostředí, kdy aktéři používají nekonvenční prostředky na nekonvenční cíle, které se často mění, je využívána asymetrická, potenciálně anonymní strategie.

“Neomezená válka”

Knihu s uvedeným názvem napsali dva plukovníci čínské armády [3]. Podrobně se zde popisuje strategie války proti Spojeným státům. Strategie, která se vyhýbá síle a útočí na zranitelná místa. Jejím základem je konstatování, že budoucí válka nezůstane omezena jen na vojenskou část, ale zasáhne i tradičně nevojenské a pro armádu nedůležité oblasti. Profesionální kvalifikace autorů, oficiální vydání knihy a její příznivé přijetí může znamenat, že je zde skrytě vyjádřena čínská vojenská doktrína. Kniha navíc naznačuje i možné strategické směry útoku, pokud by snad mezi Čínou a Spojenými státy propukl konflikt.

Cílem rozboru textu knihy “Neomezená válka” je strukturovaná analýza hrozeb, prostředků, cílů, která končí určením jejich vzájemných vazeb a možných změn. Tato kniha vlastně funguje jako soupis termínů a pojmů, které slouží k identifikaci všech čínských zájmových okruhů. Je doplněna slovníkem, který definuje jednotlivé termíny, a tak přiřazuje k jednotlivým pojmům jejich správný výklad. Každá část textu byla analyzována či jinak rozebrána, aby byl odhalen určitý aktér, volba jeho cílů i záměr. V každé z těchto kategorií je text dále analyzován a k určitým typům hrozeb je přiřazen odpovídající termín, prostředky, záměry (tab. 2).

254554

5.10.2011 17:03

zle je zle cinani jsou zde

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 254270

Cílem rozboru textu knihy “Neomezená válka” je strukturovaná analýza hrozeb, prostředků, cílů, která končí určením jejich vzájemných vazeb a možných změn. Tato kniha vlastně funguje jako soupis termínů a pojmů, které slouží k identifikaci všech čínských zájmových okruhů. Je doplněna slovníkem, který definuje jednotlivé termíny, a tak přiřazuje k jednotlivým pojmům jejich správný výklad. Každá část textu byla analyzována či jinak rozebrána, aby byl odhalen určitý aktér, volba jeho cílů i záměr. V každé z těchto kategorií je text dále analyzován a k určitým typům hrozeb je přiřazen odpovídající termín, prostředky, záměry (tab. 2).

254555

5.10.2011 17:06

zle je zle cinani jsou zde

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 254270

Předzvěstí války budou útoky na důležitou infrastrukturu. Elektrická energie, voda, národní finanční systém, doprava, veřejné zdravotnictví, havarijní služba, telekomunikace, to jsou příklady cílů, které mohou být zasaženy. Tato strategie se vyhýbá síle USA, jejím cílem jsou naopak americké slabiny. Jsou překračovány tradiční vojenské hranice. Ovšem cíle nejsou omezeny jen na fyzická zařízení. Kvalitativní obsahová analýza odhaluje, že mezi tyto zbraně autoři řadí i tzv. “genové zbraně” (gene weapons). Genetické zbraně působí na živé organismy, na obilí, dobytek i lidskou populaci. (BSE?) Vzhledem k tomu, že skutečný genetický výzkum je ještě ve svých začátcích a vzhledem k neúspěchům genetického lékařství, o kterých se občas píše v tisku, může mít výzkum a vývoj těchto zbraní v budoucnu pro člověka velmi nepříznivé důsledky [4]. Nejnebezpečnějším potenciálním protivníkem je pak ten, který je schopen působit v celém spektru konfliktu, v čase, prostoru, intenzitě a má a používá všechny dostupné prostředky, včetně strategické asymetrie a anonymity.

http://www.gewo.info/main/hrozby.htm.

254556

5.10.2011 17:10

zle je zle cinani jsou zde

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 177.?.?.?

Reakce na 254270

Nejvíce zdůrazňovaným cílem je americký bankovní a finanční systém.

Druhým je obchod, velké korporace, které tvoří jádro americké ekonomiky, ať již skutečné, nebo symbolické.
Třetím cílem je americká populace.

Čtvrtým cílem jsou systémy, které společně vytvářejí tu nejdůležitější (kritickou) americkou infrastrukturu, jak je popsána v prezidentské směrnici č. 63 [6].

Tyto vybrané cíle naznačují strategii, která obchází a současně útočí na důležité prvky infrastruktury a obyvatelstvo. Spolu s asymetrickými a anonymními metodami může tento způsob vedení války způsobit značné škody. Bez možnosti identifikace nepřítele je totiž odveta nesmírně obtížná. Schopnost ohrozit tímto způsobem americké území dává protivníkovi potenciál strategického odstrašení. A vliv amerických zbraní a diplomacie z pozice síly se snižuje, pokud může protivník zasáhnout americkou infrastrukturu a obyvatelstvo.
Americká kritická infrastruktura se skládá z klíčových sektorů, nezbytných pro minimální fungování ekonomiky a vládního aparátu, která mají bezprostřední dopad na americké obyvatelstvo. Tato infrastruktura je tvořena informačními a komunikačními prostředky, funkčními vládními, bankovními a finančními službami, jsou zde zařízení na zásobování vodou, elektrickou energii, ropou a zemním plynem, doprava, orgány pro řešení přírodních katastrof, průmyslových havárií ap., veřejná zdravotní služba. Presidental Decision Directive 63. Washington, D.C., 22 May 1998
Alvin Toeffler has written about this in terms of some scientists in their laboratories trying to devise certain types of pathogens that would be ethnic specific so that they could just eliminate certain ethnic groups and races; and others are designing some sort of engineering, some sort of insects that can destroy specific crops. Others are engaging even in an eco- type of terrorism whereby they can alter the climate, set off earthquakes, volcanoes remotely through the use of electromagnetic waves
http://www.defense.gov/transcripts/transcript.aspx?transcriptid=674
http://www.gewo.info/main/hrozby.htm.

254558

30.9.2011 17:20

a ted něco jiného

fohat 85.?.?.?

http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/pocasi/ceka-nas-nadprumerne-teply-rijen-bude-az-dvacet-stupnu_213494.html a copak,žeby oprrravdu toto??? http://www.youtube.com/watch?v=uHw8URgDvxM [oči v sloup]

254242

1.12.2011 3:13

Svet ako šachovnica.

Dudo 78.?.?.?

Desím sa mocných elít, či už na západe alebo na východe, ktorý berú túto planétu zem ako šachovnicu, ktorú je možné rozbiť.
Jediná možnosť ako zachrániť túto planétu, je zobrať moc elitám, a ozdeliť ju medzi ľudí rovnomerne. Jeden človek - jeden hlas.
Toto však nepôjde v štátoch kde je diktatúra, ale nepôjde to ani v štátoch kde je parlamentná demokracia - lebo volený politici neobhajujú záujmi voličov, ale elít.

257944

Příspěvků: 10

30.09. 15:34 Adrien Arcand  Hodně dobré !
30.09. 23:24 Kysučan  RE: Hodně dobré - ale klamlivé
01.10. 07:55 Rene Bartosek  RE: Hodně dobré - ale klamlivé
01.10. 07:55 Rene Bartosek  RE: Hodně dobré - ale klamlivé
05.10. 17:00 mj  zle je zle cinani jsou zde
05.10. 17:03  zle je zle cinani jsou zde
05.10. 17:06  zle je zle cinani jsou zde
05.10. 17:10  zle je zle cinani jsou zde
30.09. 17:20 fohat  a ted něco jiného
01.12. 03:13 Dudo  Svet ako šachovnica.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,51 Kč
Euro
25,45 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,89 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,61 Kč
Čínský juan
3,33 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,18 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,38 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 948,45 Kč
1 unce stříbra
546,03 Kč
Bitcoin
847 915,33 Kč

Poslední aktualizace: 5.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 3 792