Diskuze k článku

Formální pohřeb řešení dvou států

Příspěvků 17

21.9.2011 2:25

Konečně nějaký zásadní článek, který jde na dřeň problému!

Dobroděj 88.?.?.?

Zatím se stále diskutovalo na plano! Zde je popsán skutečný stav věcí a od toho je nutné se odpíchnout.Jsem přesvědčen, že pokud se na obouch stranách najde skutečná vůle se dohodnout,bez předsudků, řešení se najde, nebo lépe řečeno, najít se musí!
Opačný stav jako dosud, nikomu nevyhovuje. Myslím, že po všech těch násilnostech, nastala všeobecná únava a do dalších kol "řezání" hlav se už nikomu nebude chtít.

Už jsem zde uvedl fakta ve zkratce, tak ještě jednou:
Hlas z Izraele: Jsme unavení z toho, že si s Araby nerozumíme a že se vůbec neznáme
http://zpravy.ihned.cz/svet-blizky-vychod/c1-52893... Být Izraelcem je určitá nevýhoda," říká Janaj, který by se někdy rád podíval do slavných muslimských měst v Íránu či Sýrii. Má ale smůlu, ani jeden z těchto států Izrael oficiálně neuznává. Už při cestě přes Sinaj do Káhiry se mu stalo, že ho lidé odsoudili hned, jak zjistili, odkud pochází.
"Současná nejpravicovější vláda v izraelské historii přivedla zemi do nejhorší možné diplomatické situace," říká vůdkyně nejsilnější opoziční strany Kadima, Cipi Livniová. "Premiér vydává tvrdá prohlášení, ale jeho vláda ve skutečnosti oslabila Izrael natolik, že se nedokáže bránit."
"Už loni, když jsem se o prázdninách vydal s batohem na Sinaj, do Káhiry a do povodí Nilu, mi všichni kamarádi říkali, že jsem blázen a že mě tam určitě zabijí islamisté," vypráví Janaj."Nechtěl jsem navíc předstírat, že jsem někdo jiný, a každému jsem proto řekl, že jsem z Izraele. Reakce Arabů byly různé, někteří říkali, že proti nám nic nemají, ale setkali jsem se i se zlostí," popisuje mladý Izraelec, který se na takovou cestu vydal.V Egyptě ho taxikář bez váhání vysadil uprostřed dálnice, když se dozvěděl, z jaké pochází země. V jedné z jordánských vesnic ho pak místní starosta zavedl mezi školní děti, aby poprvé v životě viděly Žida. Přišli se pak na něj podívat i někteří dospělí. Posléze ale zvažovali, zda ho raději nepředat policii.
http://zpravy.ihned.cz/svet-blizky-vychod/c1-52893...

253712

21.9.2011 14:35

RE: Konečně nějaký zásadní článek, který jde na dřeň problému!

Pavel -Čert- Němec 62.?.?.?

Reakce na 253712

>"Současná nejpravicovější vláda v izraelské historii
>přivedla zemi do nejhorší možné diplomatické situace,"
>říká vůdkyně nejsilnější opoziční strany Kadima, Cipi
>Livniová. "Premiér vydává tvrdá prohlášení, ale jeho
>vláda ve skutečnosti oslabila Izrael natolik, že se nedokáže
>bránit."

Kadima Chairwoman and opposition leader Tzipi Livni said that the Goldstone Commission's report into Israel's offensive on the Gaza Strip was "based on a perverted system of values."

Ta Tzipi Livni, ktera byla ministrini zahranici, kdyz vrazdili Palestince v Gaze pri operaci Lite olovo? Ta Tzipi Livni, ktera musela zrusit cestu do Britanie, protoze by mohla skoncit u Londynskeho soudu obvinena z valecnych zlocinu? Ta ma skutecne pravo otevrit tu svoji hubu a nekoho kritizovat...

253727

21.9.2011 6:40

Cas nemuze smazat vrazdy Palestincu,nakonec Liga Narodu ma na tom svou vinu

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Britanie je zotpovedna za cele ty desetileti hruzi pro Palestince,ta slibila dat zidum Palestinu,cili,rozdavala z cizeho,co nebylo jeji a neptala se palestincu,coz byla hlavni politicka linie Britske rise,nad kterou slunce nezapada,Der Yassin a jine vrazdy domorodeho obyvatelstva od tak zvanych zidu,kteri historicky nejsou zidy,coz,oni,sami,o sobe dobre vedi.
Druhym viniem je tehdejsi Liga Narodu,jez,opet bez Palestincu, priklepla nabozensky cizi lidi do stredu Palestiny, bez jakekoliv pravdive znalosti teto oblasti,tak zvana diplomacie,je kriminalita pachana na nevinnych lidech.Umele vytvoreny stat Israel se proslavil od sameho zacatky kriminalnimi ciny a v dobevyvolanych valek na rozsireni sveho uzemi,se dopoustel i vrazd na zajatych vojacich, pripomenme si vrazdy egypskych dustojniku a vojaku v pousti.Israel je postrachem pro cely svet,za prve nikdo nema kontrolu nad skladem atomovych zbrani Israelu, udajne ma vice jak 200 atomovych hlavic a uz jsme na Zvedavci cetli, prohlaseni rabbina,kde vyhrozoval,ze zmeni Evropu v nuklearni holocaust, rovnez muzem cist,ze Israel nikdy nereagoval na jakekoliv prohlaseni,rozhodnuti Spojenych Narodu a tim,Spojene narody nemaji kontrolu nad Israelem,jez je podporovan zidy z USA,kteri maji kontrolu nad USA, takze i "vlda" USA ma zopovednost na zlocinech proti palestinskemu lidu za desitky roku okupace Palestiny.Svym dilem,jakykoliv stat Evropy podporujici okupaci a nadvladu Israelcu nad Palestinci nese svuj kus zotpovednost nad utrpenim Palestincu,cela mesta byla buldozery srovnana se zemi.Dle rad rabinu,coz jsme opet meli moznost cist,kazdy kdo neni,tak zvanym zidem je nepritelem Israelu,zde prameni ten antisemitismus, takze ,zeny,deti starci,vsichni jsou dle rabina tercem k likvidaci od techto legalisovanych vrahu,jako byla ukazka,jak vystrileli cely zasobnik do trinactileteho devcete a odvazny strelec dostal par dnu domaciho vezeni, vzpomenem,kdy buldozer zaziva pohrbil par mladych Palestincu, to jsou zlociny,ktere nikdy Palestinci nezapomenou. Navic v dnesni dobe uzse vyhrozuje,jestlize Palestinci dosahnou sveho statu,tak ze strany Israelu nastoupi tresty a sankce,jake nemaji obdoby.Proste, nedavam si nadeji,ze by Spojene narody neco vyresili,spise dojde k dalsimu velkemu krveproliti za klidneho prihlizeni vsech tech co prihlizi uz cela desetileti.
Je to,jak, kdyz Vam vleze do domu zlodej a ted se chce s Vami dohodnout,kolik pokoju mu prenechate a kdy smite pouzit koupelnu a kuchyn, to je dohoda k Palestincum,aby se vzdali ,co jim nalezi,co budovali a stvorili, aby se stali dobrovolnymi otroky ve vlastni zemi.
*We have been accused of being anti - Jewish because we had posted an excerpt from James von Brun's book: Kill the Best Gentiles! http://loveforlife.com.au/node/6054 in which he blames Jews for the problems of the world.
Kazdy,kdo z rad goyimu rekne neco kritickeho o Israelu a nebo tak zvanych zidech,tak hloupi politici krestanskeho sveta se svymi soudy a pravnikyjej znemozni,vyhodi z prace,ackoliv si muzou precist Talmud,ze i ty nejlepsi prisluhovaci z rad krestanu budou utraceni.

253714

21.9.2011 6:53

RE: Cas nemuze smazat vrazdy Palestincu,nakonec Liga Narodu ma na tom svou vinu

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 253714

Israel urged to reconsider punishing Palestinians over UN campaign.
Israel and the Upcoming Nuclear War
Nakonec ,cteme co rekl Ariel Sharon.
Who is Arial Sharon? Interview by Amoz Oz in 1982.
http://www.voicesofpalestine.org/..
Nakonec lide USA a samotna vlada USA ma sve zkusenosti s Israelem,nemuzi to byt jen 11 September.
US scientistSteward Nozette pleads guilty to attempted espionage,
http://www.guardian.co.uk/world/...
Nakonec,jak je na tom USA a Israel,muzem cist o politicich USA,jako i o ceskych politicich.
*Report[cool]1 members to visit Israel. Toto rika,snad vsechno, k tomu nemusi byt komentar, proto,tak zvani zide tvrdi ,ze Jerusalem se stane svetovym mestem,mimo jine i o "Velkem Israelu"od brehu NIlu az po Eufrat, tento novy statni celek zahrne vsechna arabska olejova pole.
Vložený obrázek
Takze,jak bude role, tedy zradna role na palestinsky lid ze Spojenych Narodu,ktere nikdy nedosahli cehokoliv od Israelu?
Velky Israel, mapa,uz je desitky roku stara a tak zcela mluvi o zkutecnych cinech Israelu,neco jineho se rika a neco jineho se dela a cely svet tomu prihlizi a je naprosto necinny.Mnozi rikaji,ze jestlize ma nastat spravedlnost,tak ,nejdrive musi osvobodit USA z rukou zidu.
Vložený obrázek

JewishEncyclopedia.com - CHAZARS:
The Chazarian Letters. The Capital of Chazaria. Trade and Commerce. Relations with ... the powerful dominions of the Chazars had become dangerous to the Byzantine empire ...
www.jewishencyclopedia.com/​view.jsp?artid=402&letter=C - Cached
-------------------
JewishEncyclopedia.com - KIEV:
In the chronicles whose authorship is ascribed to Nestor it is related that Chazarian ... the Jews in an address mentioned that Jews had lived in Russia before the empire ...
www.jewishencyclopedia.com/​view.jsp?artid=211&letter=K&search=kiev - Cached
---------------
Israel nema naprosto zadny narok na Palestinu.

253717

21.9.2011 7:21

krátce jen

Ibrahim Ag Alhabib 88.?.?.?

je mi líto obyčejných lidí, ať už jsou palestinci nebo židi...

253719

21.9.2011 10:21

RE: krátce jen

Majkl 90.?.?.?

Reakce na 253719

Souhlasím, je to zapeklitá situace. Navíc dneska už tam jsou lidé z dalších generací, kteří jsou tam narození. To je jak u nás v pohraničí co žiji já. Vyhnali jsme odtud cca 3 miliony německy mluvících Čechů a kdyby to dnes chtěl někdo dát do pořádku, tak co by dělal? Vyhnal by lidi, kteří se zde za 60 let narodili? Nebo by založil nový stát po jiným názvem? Založit jeden společný stát na území Palestiny kde by žili muslimové, křesťané a židé? Jaký tomu dát název - Galilea? Nebo federace Palestiny, Judei a Samaří? Nebo jako dřív Transjordánsko? Je to vůbec ještě možné po tolika letech krvavé historie?
Jednou to někdo vyřešit bude muset a vůbec mu nezávidím !

253722

21.9.2011 19:41

RE: krátce jen

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 253722

Kdyby zalezelo jenom na nas (Cesich), tak bysme nikoho vyhnat nesmeli, o vyhnani N E M C U (a zadnych "německy mluvících Čechů" ) rozhodovali vitezne velmoci. Bylo v planu pochopitelne vyhnat i Madary, ale to velmoci nedovolily, takze se nekonalo. Navic Madari na Slovensku jsou doma, je to i jejich zeme, takze by to byl jeste vetsi dejinny prusvih nez vyhnani Nemcu. To ze Cesi vzali klacky a fyzicky Nemce hnali za kopecky je to posledni, to by zvladli i orangutani. Nemci tu byli na pozvani krale Premysla Otakara II., nebyli tu v pravem slova smyslu doma, mozna si to z nich nejake (vubec netusim jake) procento uvedomovalo, ale vice-mene vsichni byli obeti hitlerismu, nejaky proti-nazor proti "Heim ins Reich" byl v te dobe u nich ofiko nemyslitelny protoze by je vlastni zfasizovani soukmenovci utloukli. To jenom tak aby zas nekdo neprepisoval dejiny ku*va.

253733

26.9.2011 7:26

RE: krátce jen

p. 125.?.?.?

Reakce na 253722

...pseudohistorie a hysterie stale zije....sudetaky s risskym obcanstvim jimi nadsene prijimane ....potom ROZHODNUTIM VITEZNYCH MOCNOSTI byli tito odsunuti aby jiz nikdy nemohli vvyvolat dalsi svetove valky....

253948

22.9.2011 3:25

RE: krátce jen

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 253719

Stat Israel nemel vubec vzniknout a byl by klid! Nakonec jsou zeme jejichz vlady Israel jako stat spravne neuznavaji a kdyz se clovek nad tim zamysli tak Israel jako stat neuznavaji pravem!

253742

22.9.2011 9:07

RE: krátce jen

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 253719

Protoze o Zidech nic nevis jinak bys nemoh psat ze jsou to "obycejni lidi". Tady uz to vypada jak na eretzu. [bliji]

253752

23.9.2011 3:45

RE: krátce jen

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 253752

Vim vo Zidech vic nez si ty myslis. I pred WW2 a po ni. Abych se dovedel neco i o jejich nabozenstvi jsem si precet i jejich Talmud abych vo to jak to doopravdy myslej s gojimy neprisel. A abych je poznal jeste vic tak jsem si zjistil i jista fakta o jejich holocoustu, samozrejme ze z duveryhodnejch uznavanejch zdroju i s detaily proti kterejm by nemohly pouzit jedinej rozumnej argument a taky me z toho bylo na :puke!

253778

21.9.2011 16:30

spory a výklady

keduT 78.?.?.?

Žádost - návrh, který Abbas v OSN předloží podle mého osobního názoru sleduje prvořadě možnost palestincům vstoupit na půdu mezinárodní justice. Myslím si, že je to čin velmi zoufalý - protože sebou nese řadu negativních jevů a důsledků pro samotné palestince, ale nezbytný díky každodenní realitě konzistentního postupu izraelců.
Veškerá jednání vedená do současné doby mají za výsledek pouze mnohem větší počet izraelských osad a s nimi spojené logistiky(vojenská stanoviště, zátarasy, betonové zdi, rozsáhlé uzavírky komunikací, nedostupnost k vodním zdrojům...)
Zda je lepší vyjednávat či jednat. To je otázka, na kterou dostaneme odpověď v brzké budoucnosti.

253729

22.9.2011 2:31

RE: spory a výklady

martas300 68.?.?.?

Reakce na 253729

Posloucham ted denne debaty na public radio a BBC ohledne Abbasova navrhu,a docela jsme byl mile prekvapen,kolik lidi volalo do radia s podporou Palestincum.Pry 70% izraelcu je pro Palestinsky stat,a sami jsou jiz znechuceni jejich vladou.Zrovna tak vetsi cast americanu je pro Palestinsky stat,a nebo je jim to upllne jedno.Malokdy zaslechnu at uz na radiu nebo venku mezi lidmi,ze Palestinsky stat ne,apod...
Z toho co jsem ale zaslechnul,vyplliva ze technicky vzato OSN palestincum ten statuznat nemuze.Mluvilo se vsak o jakychsi vyjimkach,a o tom ze palestinci chteji ziskat predevsim jakysi druh clenstvi,coz by je pak opravnovalo a umoznovalo jim,pohnat nektere izraelske generaly a politiky pred mezinarodni soud v Haagu.A toho se pry izraelci obavaji nejvice.

253740

22.9.2011 3:24

RE: spory a výklady

Saša 74.?.?.?

Reakce na 253740

Žijeme v absurdním světě. Billboardy sem tam v metru New Yorku, Bostonu, Chicagu a San Francisku
Vložený obrázek

Sionistické loby se to sice nelíbí, ale všichni Židé nejsou sionisté, většina by chtěla žít a nechat žít.

253741

22.9.2011 9:05

RE: spory a výklady

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 253741

Tydle billboardy maji asi takovy vyznam jako meli v CSSR vyznam billboardy typu "Proletari vsech zemi spojte se!". Pro obecny lid jsou k nicemu. USA maji pod kontrolou Zidaci, a ti dobre vedi proc hazet goyim tydle sracky na hlavu. No, uz nejsou v kurzu kopulujici kone cerny s bilym, tak mame todle. Vzdyt je to uplne k smichu. Zidovsky Fed zrovna tiskne pro USA dalsich 400 miliard $ ze vzduchu, 20% lidi v USA nema praci, a ti kdo ji maji plati 50% dani na military, a vsichni jako pitomci muzou jit kolem tehle billboardu a precist si "ameriko ukonci vojenskou podporu israelovi". [velký smích] [pláč] [pláč]

253751

22.9.2011 11:34

RE: spory a výklady

keduT 78.?.?.?

Reakce na 253751

nechovejte se tak hloupě. Rozdíl mezi obdobím normalizace a současnými USA je poměrně značný. To, že mocenské elity hrají nebezpečné hry ještě neznamená, že celá společnost - lidé v ní žijící jsou hloupí, negramotní a vulgární. Stejné je to i v ČR. Parta ministrů zastupuje stát - vystupuje v Izraeli jeho jménem, ale vy nebo já a celá řada dalších lidí se s tím neztotožňuje. Pokud je vaší jedinou možností dát svůj názor najevo například formou plakátu, tak je to mnohem lepší než nedělat vůbec nic a pouze hrubě nadávat. [mrknutí jedním okem]

253756

Příspěvků: 17

21.09. 02:25 Dobroděj  Konečně nějaký zásadní článek, který jde na dřeň problému!
21.09. 14:35 Pavel -Čert- Němec  RE: Konečně nějaký zásadní článek, který jde na dřeň problému!
21.09. 06:40 Robert Nohejl  Cas nemuze smazat vrazdy Palestincu,nakonec Liga Narodu ma na tom svou vinu
21.09. 06:53 Robert Nohejl  RE: Cas nemuze smazat vrazdy Palestincu,nakonec Liga Narodu ma na tom svou vinu
21.09. 07:21 Ibrahim Ag Alhabib  krátce jen
21.09. 10:21 Majkl  RE: krátce jen
21.09. 19:41 r.k.  RE: krátce jen
26.09. 07:26 p.  RE: krátce jen
22.09. 03:25 Satanist  RE: krátce jen
22.09. 09:07 r.k.  RE: krátce jen
23.09. 03:45 Satanist  RE: krátce jen
21.09. 09:19 Miloslav Alčer  ...
21.09. 16:30 keduT  spory a výklady
22.09. 02:31 martas300  RE: spory a výklady
22.09. 03:24 Saša  RE: spory a výklady
22.09. 09:05 r.k.  RE: spory a výklady
22.09. 11:34 keduT  RE: spory a výklady

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

21

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 30 čtenářů částkou 7 430 korun, což je 21 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Ruské společnosti se bojí dodávat ropu do Běloruska kvůli sankcím USA27.04.21 21:59 Rusko 1

Aliance národních sil nabízí záruku za tři obviněné bojující za Donbas26.04.21 23:02 Česká republika 1

Lubomír Volný 20.4. ve sněmovně k Vrběticím26.04.21 17:13 Česká republika 2

Největší smrtnost má vakcína od Pfizeru24.04.21 10:02 Neurčeno 15

Lidé už pochopili, že si z nich vláda dělá srandu a na náhubky kašlou23.04.21 19:40 Česká republika 6

České karikatury politiků vyhostí další 60 pracovníků ruské ambasády22.04.21 17:53 Česká republika 5

My z vás tu chuť bojovat proti banderovcům a ukronacistům vytlučeme22.04.21 15:04 Česká republika 1

Ruská FSB zveřejnila video z tajného rozhovoru agentů CIA připravujících puč v Bělorusku21.04.21 20:39 Rusko 3

Měnové kurzy

USD
21,08 Kč
Euro
25,64 Kč
Libra
29,45 Kč
Kanadský dolar
17,37 Kč
Australský dolar
16,53 Kč
Švýcarský frank
23,39 Kč
100 japonských jenů
19,41 Kč
Čínský juan
3,28 Kč
Polský zloty
5,63 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,77 Kč
100 rublů
28,59 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 599,78 Kč
1 unce stříbra
578,54 Kč
Bitcoin
1 210 741,07 Kč

Poslední aktualizace: 9.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 264