Diskuze k článku

Proč dostal Kaddáfí červenou kartu

Příspěvků 32

1.9.2011 2:51

Hra zdaleka neskončila.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Kadáfí je mazaný. Vzdávaním se byla propaganda nebo spíše úskok. Nejbližší rodinu uklidil do Alžírska. Velmi chytré. Za prvé velká rozloha, vojensko-logistický problém pro případný útok. V Alžírsku žije 1.5 miliónů lidí v rámci kmenových svazů v poušti. Pro kmeny je státní hranice pouze čára na papíře. Oni mají své teritorium a příliš se nezajímají o nějakou centrální vládu. Víceméně Kadáfí se může pohybovat bez ohledu na hranice po značné rozloze Sahary. V bílém hábitu vypadá každý stejně.

Průběh arabského jara v Alžírsku ukázal, že tato zemé na rozdíl třeba od Sýrie má velmi robustní stabilitu. Porcování Libye tuto vnitřní integritu ještě zpevní. Samotný stát vznikl tvrdým bojem s Francií. Odstranění Kadáfího od moci bude mít samozřejmě dopady v celé Africe, ale i v Asii a latinské Americe, kde západní propaganda není schopna manipulaci veřejnosti. Západ nebude mít žádnou důvěryhodnost, bude existovat ještě větší nenávist. Pokud západ Kadáfího přece jenom najde a nechá zavraždit, pak se stane duchovním symbolem boje.

Různí diktátoři i menší figury v dění, budou mít tendenci investovat mimo západ. Paradoxně reakce na Kadáfího překročení lajen k tomuto povede. Nikdo si nebude jistý, kdy se znelíbí a zmrazí mu nebo rovnou šlohnou aktiva. A lokální vládce má vždy pud sebezáchovy, panákovi v západní metropoli se lehce nějaké příkazy vydávájí, ale lokální loutka riskuje, že skončí v jistých případech na kandelábru. Třetí svět není poměrně krotká východní Evropa. Takže v určitých případech košile bližší než kabát a odmítne poslušnost. A půjde nám do tuhého systém fiat money nemůže dále existovat, takže buď zkolabuje, což není třeba komentovat nebo dojde k transformaci, což bude velmi bolestivý a obtížný proces.

Provokace pravděpodbně s ZHN v Tripolisu? Možná ovčani na západě uvěří, ale v Libyi nikdo, poněvadž Tripolis stál pevně za Kadáfím a tzv. třetím světě tomu neuvěří taky nikdo. Saudové budou takovou akcí silně diskreditováni. Vyslání okupační armády bude nutnost, protože při drastickém propadu životní úrovně bude západ čelit odporu obyvatelstva. V zemi platí krevní msta, takže teror nebude možný použít k dosažení cílů. Už teď byli přinuceny speciální jednotky ve 1.5 milińovém městě jednat během operací s mimořadnou brutalitou. Neočekávám od nich takové hrubé neprofesionalní porušení disciplíny jako hromadné znásilňování nebo zbytečné zabíjení lidí, kteří pro ně nejsou hrozbou, ale jsou v nezáviděníhodné situaci a pokud chtějí přežít, pak...Dosazená vláda zrádců bez západu padne. Být hlavounama, tak na takovou hovadinu jako provokačka s ZHN raději ani nemyslím.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Al%C5%BE%C3%ADrsko
http://www.czechfreepress.cz/planuje-nato-terorist...

252324

1.9.2011 7:58

Kaddafi zavahal

SAMRA 96.?.?.?

Jmenované přečiny Kaddafiho nic neznamenaji. Jeho země byla ohodnocena jako „mekký„ cíl, nebo-li místo, které se pomocí „proxy„ pěšáků za účinného bombardování dá lehce získat k využití při minimálních materiálových a hlavně životních ztrátách agresorů. Kaddafí se domníval když bude sekat dobrotu a odsuzovat (uměle vytvořeného) bubáka Al Quaidu, „západ„ ho nenapadne. Severní Korejci a Kim JongII dobrotu neseká ale napaden nebyl a dlouho nebude. Jejich nuklearní zbraně a balistické rakety by agresorům způsobily okamžitě značné ztráty na životech a materiálu což by se i v USA ovčanům nesmírně nelíbilo. Tedy kdyby si Kaddafi za peníze darované „příteli„ Sarkozymu na zvolení raději pořídil účinnou a mocnou proti letadlovou a pobřežní obranu, která by agresorům jasně způsobila značné ztráty, napadení by se nekonalo ať by Kaddafi přešlapoval jakkoukoliv čáru. Pozorujme jak Irán horečně buduje obranu své země, včetně uvedení do provozu vlastního protileteckého systému, prý účinějšího než Ruske S300. Téměř denně též uvádějí ve vojenských pramenech jaké nové obranné systémy zprovozňují. Zdá se, že to zatím pracuje, neb USA přes nesmírný nátlak Israele a sto tisícové armádě připravené na východni hranici Iránu a podobné v Iráku, se do Iránu nikterak nehrnou.

252335

1.9.2011 15:24

RE: Kaddafi zavahal

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252335

Nepochybně vojenské hledisko má svou váhu, ale kromě centrální obrany na vysoké technologické úrovni v možnostech státu, který se chystá k obraně je tady okupační fáze. Centrální obrana při vysoké kvalitativní a kvantitivní převaze ve vojenských hračkách jde, sic se ztrátami, ale přesto spolehlivě zničit. V Libyi se to stalo beze ztrát, a zničena byla v rámci humanity infrastruktura země. Lidé budou desítky let umírat na nedostatečnou zdravotní péči, problémy s vodou, elektřinou... Rizikové skupiny jsou staří lidé a děti. Mám pocit, že značné hledisko hraje i početní faktor. Kadáfí si sice mohl dovoli masívni invstici do moderní techniky, ale Irán má 70 miliónů obyvatel a Libye 6 miliónů. Okupační fáze může být velmi nepříjemná, pokud se objekt tzv. preventivního útoku připravil na guerilovou válku v okupační fázy. A při drastickém propadu životní úrovně obyvatelstva nelze s ničím než dlouhodobým odporem počítat. Plus přírodní podmínky, někde jsem zaregistroval, že opotřebení vrtulníku v Afganistánu dosáhlo takové míry, že polovina britských strojů je na zemi a brakují se náhradní díly přímo z vrtulníků Apache. Sahara nebude o nic moc příjemnější. Plus faktor, že k moci si vysoce pravděpodbně dostane něco na způsob Muslimského bratrstva, z loutek velmi brzo nezůstane mastný flek nebo začnou být osvíceny zančnou dávkou pragmatismu. I Malíki velmi rychle objevil pud sebezáchovy.

252354

2.9.2011 23:12

RE: Kaddafi zavahal

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252354

Libye byla snadným cílem už proto, že to není jednolitá společnost, ale jen společné území s oázami civilizace na pobřeží a pár místy uprostřed rozlehlé pouště, která vzhledem k počtu obyvatel není schopna zmobilizovat potřebné množství obránců proti masivní vzdušné, námořní a nakonec i pozemní aktivitě agresora o několik řádů mocnějšího. Kadáfímu se před lety podařil husarský kousek, ale v té době byla situace jak motivační samotných Libyjců, tak politická ve světě a i vojensko-technická, někde úplně jinde. NATO za to "vítězství" ovšem bude politicky, hospodářsky i vojensky draze platit a je tak otázné, zda se mu vůbec za tu cenu vyplatí si ho vydržovat. To není Afghánistán, kde se "těží" kokain. Ta nafta z Libye přece není něčím nenahraditelným a nejen Sarkozy mohl v tom poplácávání Kadáfího po ramenou klidně pokračovat. Takže ve hře musí být něco zcela jiného, nežli to, co nám media tlučou do hlav. A má-li to být přehlušeno dokonce takovými kroky jakých jsme v souvislosti s Libyí svědky, tedy jednostranným porušením kde čeho ve vztazích mezi státy, či jejich bloky a NATO coby symbolu EU a USA, tak to nás potěš sám Pán Bůh. To už jde opravdu z tlustejch do tenkejch a zachraň se kdo a jak můžeš. [pláč] [bliji]

Ono vše souvisí se vším a i ty začínající otevřené sváry v české kotlině jsou odrazem stavu vědomí ve světě. Takže to vypadá na vznik nikoliv územně předem lokalizovaného konfliktu, ale na vznik konfliktů územně předem neurčených a ani neurčitelných a navíc mezi nejrůznějšími aktéry a z nejrůznějších příčin. Tedy počínající totální ztráta vzájemné důvěry, ústící při jistém rozsahu v nevyhnutelný komunikační kolaps, ať již informační tak materiální, který tu zkázu dovrší...

Když ono stisknout spoušť je přece tak snadné... Úplně stejně, jako vypustit z láhve džina, nebo šlápnout na tubu s pastou na zuby. Spíše se tyto entity samy vrátí zpět, než by je tam kdokoliv dokázal nacpat... Je jediná šance. Nechat džina džinem, neboť bez přání je neškodný a pastu pastou, když lze žít i bez ní a co nejdříve si uvědomit PROČ tu jsme. A proč? No přece proto, že si to KDOSI, nebo spíš COSI přálo a nejen to, ale nás i se vším tím co je k tomu nutné, tedy od atomů až po Sluneční soustavu a možná i vyšší struktury Vesmíru, to zrealizovalo. No a teď to jen sleduje to naše hemžení, zda je v intencích jeho přání, které přece znělo "k obrazu svému". Je to jen na nás. A musí to přijít zatraceně svižně.

252443

1.9.2011 9:03

Kaddafi a skolacka chyba

calimero 89.?.?.?

....je to stara mudrost ze ktory stat nechce zivit vlastnu armadu bude coskoro zivit cudziu. U Kaddafiho to malo skor historicke dovody (penazi mal inak dost) on sam sa dostal k moci vojenskym pucom (sic nekrvavym) a preto sa bal ze pri silnej armade by sa jemu coskoro stalo to iste a tak drzal Libyjsku armadu na kratko.

No a tak sa mohlo stat ze nejake 2 tisicky teroristov s podporou par stovak specialov z NATO dobili milionove mesto kde ich sice nenavidel kazdy kamen ale nebolo to moc platne, lebo tie kamene nevedeli drzat samopal.

Takze az budete niekoho vidiet oslavovat zrusenie zakladnej vojenskej sluzby v Cechach a na Slovensku pripadne volat po uplnom zruseni armady spomente na Kaddafiho a dajte dotycnemu preventivne po hube.

252338

1.9.2011 13:02

RE: Kaddafi a skolacka chyba

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 109.?.?.?

Reakce na 252338

>Takze az budete niekoho vidiet oslavovat zrusenie zakladnej
>vojenskej sluzby v Cechach a na Slovensku pripadne volat po
>uplnom zruseni armady spomente na Kaddafiho a dajte dotycnemu
>preventivne po hube.

Ja nevim, kde zijete, ale tady uz se na vojnu nechodi a pak kdo by nas chtel napadat a jak by to udelal? My nemame ani ropu a ani plyn. Navic jsme soucasti Severoatlanticke terroristicke organizace, takze by na nas musel jit pres nase sousedy, rovnez cleny NATO. Byt to na me, uz nejsme ani v NATO, ani v EU a ani nemame armadu, zridil bych domobranu, jako ve Svycarsku, nebo v Dansku.

252348

1.9.2011 14:34

RE: Kaddafi a skolacka chyba

calimero 147.?.?.?

Reakce na 252348

severoatlanticka teroristicka organizacia je jedna vec a pud sebezachovy druha. Az pojde do tuheho bude to ako vzdy kazdy sam za seba, to sa v nasom EU spolku gentlemanov pekne ukazuje aj na ovela banalnejsich veciach ako je vojna, viz naprikald taky euroval.

Ostatne spomenme si ako nas Spojenci podrzali naposledy. A ze nemame suroviny neznamena tiez vobec nic, Srbsko tiez nema suroviny a ako dopadlo. Nezabudajme ze kde je vola tam je vzdy cesta a vola urcite je minimalne v pripade Ciech napr u takych sudetakov vola preukazatelne je.

Inak proti domobrane nic nemam urcite lepsie, a hlavne lacnejsie, nez expedicny zbor zoldnierov, ktory mame jak v Cechach tak na Slovensku teraz.

252350

1.9.2011 15:40

RE: Kaddafi a skolacka chyba

dub 94.?.?.?

Reakce na 252348

ne, ropu ani plyn nemáme, ale máme něco mnohem vzácnějšího -- vodu.

252356

1.9.2011 15:43

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252356

Slyšel jsem, že lidi mají odvádět státu poplatky i z vlastní studně na vlastním pozemku? [překvapení]

252360

3.9.2011 0:04

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252360

Kdyby jen to. Už nyní přece platí, že kdo chce vodu z řadu, nesmí mít vodu z vlastní studny bez souhlasu toho jejího dodavatele z řadu. A i na již existující starší studny, snad kromě těch z c&k R-U a z I. republiky, se musí majitel prokázat povolením stavebního úřadu... Samozřejmě včetně projektu a souvisejících placených opičáren.

Už nevím kde to bylo, když tam jakýsi politruk KSČ vykládal báchorky o nenasytnosti kapitalistů a jak dřou z lidí kůži. Jako obvykle kecal... nikdy to nezažil a dnes by se za tu naivitu musel dát pár facek... Nedouk marxistická jedno... [naštvaný]

252445

6.9.2011 19:43

RE: Kaddafi a skolacka chyba

sirmiax 92.?.?.?

Reakce na 252360

No, a to si někdo v novinách rýpnul do toho, že si lidé z lesů v ČR odnesou plody za 2 miliardy Kč bez daně, a Kalousek prý nad tou zprávou napřed zvážněl, a pak se široce rozesmál. Takže kdoví, zda budeme platit i daně ze sběru lesních plodů, oklestků a třeba vstupu do lesa vůbec. Určitě nám na to schválí vyhlášku i s ceníkem. Už jsem také někde slyšel nějaké poslanecké blbce, že by měli platit nějaké daně lidé z čistých regionů, aby se to kompenzovalo vůči těm, co musejí žít v průmyslem a různými smogy a exhalacemi zatížených regionech. To znamená, že si někdo ve vládě přeje, aby lidi platili za to, že dýchají čistý vzduch a že pijou čistou vodu !!! Bli.a bych, velebnosti !!!

252592

7.9.2011 1:52

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252592

Já jsem věděl, že když se žvaní o těch emisních povolenkách, že nám jednou zkusí zdanit i čerstvej luft. Ať žije pokrok, zpátkly ni krok. Abych to odlehčil.

Reportér se ptá starého indiánského náčelníka: "Náčelníku co se za posledních 100 let změnilo a co se hlavně zlepšilo na systému života kmene?"

Náčelník se zamyslí a pak odpoví: "Když já být mladý, voda téct zadarmo, vzduch být čistý, ženy pracovat zadarmo, muži lovit bizony a chytat ryby. Šaman léčit taky za free."

Pak se odmlčí a sedí nehnutě. Reportér celej nadšenej z pokroku civilizace se jej zeptá: "A co se tedy všechno zlepšilo na systému?"

Náčelník se na něj znechuceně podívá: "Bílý muž muset být strašná kretén, když myslet že takový systém vylepšit."

252610

2.9.2011 23:39

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252356

Nejen vodu, ale hlavně území. Ono ne nadarmo se traduje, že kdo ovládá Čechy, ovládá Evropu. Jenže to platí na ty vně, zatím co pro nás je to danajským darem, neb jak kdysi tuším v tom '68 kdosi v TV debatě prohlásil, že "Československo je mostem mezi východem a západem v Evropě". tak mu ten lob jiný vzápětí vrátil smečem, že "to je sice pravda, ale po mostě se šlape".

252444

3.9.2011 0:38

RE: Kaddafi a skolacka chyba

hc 90.?.?.?

Reakce na 252356

Ano. Pro vodu si sem ještě někdo zaručeně přijde. S tím je nutné počítat.

252446

3.9.2011 1:17

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252446

Jedině pro tu dešťovou a ani tu ne všechnu. Pitnou už dávno vlastní Francouzi a bůhví kdo ještě, ale domorodcům už neříká "pane". Proto ji musí krvavě platit. Na rozdíl od socializmu totiž musí za kapitalizmu majitelé čehokoliv ctít jisté zásady - maximalizovat zisky.

252448

3.9.2011 12:49

RE: Kaddafi a skolacka chyba

hc 90.?.?.?

Reakce na 252448

Studna mi zatím pane říká. Ale předpokládám, že to tak nezůstane věčně. Rabovat se bude víc a víc. Mimochodem v Číně se s vodou také moc nepárají. Kdo ví, jestli jim tam brzy nějaká zbyde.
http://www.novinky.cz/zahranicni/svet/243134-cina-...

252461

1.9.2011 17:03

RE: Kaddafi a skolacka chyba

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 252348

Domobrana neznamena ze se lidem rozdaji pistole a hotovo. K tomu je potreba vycvik - tedy znovu zavest tu vojnu. Dale je nutna urcita moralni uroven, kterou Cesi vubec nemaji. Na Cechy je potreba bic, tedy mit opravdove vojenske velitele, protoze predstava ze Cesi budou svedomite dobrovolne nasazovat kejhaky v ramci nejake domobrany, to je sci-fi. Jake mysleni maji v tomhle smeru Slovaci neznam, ale ti zas maji kazdeho 10. obyvatele Madara a ja pochybuju ze by Madar bojoval zrovna za Slovenskou zem.

252364

1.9.2011 17:47

RE: Kaddafi a skolacka chyba

AlA777 ali (tečka) 3n777 (zavináč) gmail (tečka) com 109.?.?.?

Reakce na 252364

To je jasne, ze rozdanim zbrani to nekonci. Byla ba pro ony brance povinna cviceni treba 5 dni v mesici a jednou rocne 15ti denni a to pod velenim zkusenych velitelu a samozrejme by se vhodni adpepti selektovali, aby se oddelili potencinalni magori. [smích] Myslim si, ze je to ucelnejsi, nez cpat miliardy do armady, ktera ma jedinne vyuziti na posilani do cizich vylhanych valek na kterych profituji USA, GB aj. za penize nasich danovych poplatniku, nemluve o smrdutych tendrech od padaku pocinaje, pres Gripeny a Pandury aj., kde se ta hrstka podvodniku u kormidla bezostysne pakuje miliardama do svych kapes, aby pak vzapeti delali skrty a setrili na nemocnych, starych a matkach s detma.

252366

1.9.2011 18:49

RE: Kaddafi a skolacka chyba

hc 90.?.?.?

Reakce na 252366

Nějaká domobrana proti regulérní armádě nesvede nic. Rád bych viděl tu slavnou švýcarskou domobranu, kdyby na ní vletělo opravdové vojsko. Bylo by po válce než by ti strejcové stačili nastoupit. Ostatně něco jako domobranu jsme tu už měli - Lidové milice se to jmenovalo. A sotva to někdo bral vážně.

252368

2.9.2011 3:18

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 252368

>Nějaká domobrana proti regulérní armádě nesvede nic. Rád
>bych viděl tu slavnou švýcarskou domobranu, kdyby na ní
>vletělo opravdové vojsko. Bylo by po válce než by ti
>strejcové stačili nastoupit. Ostatně něco jako domobranu jsme
>tu už měli - Lidové milice se to jmenovalo. A sotva to někdo
>bral vážně.
Domobrana u nas by byla tak akorat dobra na udrzeni cikanu na uzde. Kvuli tomu bych se za domobranu primlouval. Myslet si vsak, ze by obstala pri naletech, je nesoudnost.

252390

3.9.2011 1:05

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252368

Lidové milice že nikdo nebral vážně? V tom '69 to byly pravě LM, kdo to řádění puberťáků a pár zpitomělých uctívačů kapitálu zatrhly. Nebýt toho rozkolu v nejvyšších postech za plyšáku a dát jim tenkrát možnost gaunery kolem Havla šoupnout na pár dnů za katr, tak nemuselo dojít k rozbití státu a k jeho rozkradení. Ať už se tomu říká restituce, nebo tunelování. Je ale pozdě bycha honiti a napravovat dějiny jaksi nelze. Tato země je tak na odpis se vším co tu je. Oni i uctívači kapitálu se poučili kde má jejich protivník slabá místa a tak ví jak je využít.

A že těch slabých míst před tím plyšákem něco bylo! Konec konců to byl první masovější počin toho druhu v nám známých dějinách. Sice teoreticky slušně vybavený, ale prakticky v plenkách. On kapitalizmus na tom ve svém počátku nebyl o nic líp, jenže je podobně jako byl feudalizmus založený na pudech a ne na rozumu, takže to měl se zabydlením podstatně snazší. A má dodnes. Protože přemýšlení je dřina a člověk je tvor od přirozenosti líný. Dokonce až tak líný, že se třeba i strhá, jen aby nemusel dělat. Byl přece vytvořený pro prostředí Ráje, kde už byl vlastně víc než komunizmus, protože tam nemusel ani to "podle svých schopností", aby se mu dostalo toho "podle svých potřeb". A ke kradení měl už tenkrát blízko, když Satanovi stačilo tak málo k jeho ukecání, aby to jablko stvořiteli čmajznul a sežral. I když jich měl všude kolem na tuny. A proto je vlastně i tady a ne v tom Ráji... Teda vzít ty první dva potěhem přes hřbety, by nebylo od věci i po těch letech. Když už ale nikdo ty dva nepřetáhne, tak ty co jdou v jejich šlépějích, by ti ostatní přetáhnout měli. Ve svém vlastním zájmu. Jinak je samé přetáhne potěhem přes hřbety sám Stvůrce za nezájem "být k tomu jeho obrazu". A to všechny a všichni jak tu jste.

252447

3.9.2011 3:00

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 252447

>Lidové milice že nikdo nebral vážně? V tom '69 to byly
>pravě LM, kdo to řádění puberťáků a pár zpitomělých
>uctívačů kapitálu zatrhly.
To jste me pobavil. Kdyz jsme v 69 chteli od mistra, ktery byl velitelem LM ve fabrice zbrane, abychom vypraskali Rusaky a komouse, tak nam odpovedel, ze nemuze, protoze nema prikaz od strany. Na ulich mlatili lidi policajti a za hlavnemi vodnich del byli take prislusnici VB. Sklady zbrani LM hlidala VB. Zadneho milicionare jsem v ulicich nevidel. Nevim, kdo vam tyhle nesmysly vypravel, ale tusim to. Milicionare jste mohl videt leda tak na 1. Maje a tihle by to teda nevytrhli.

Vložený obrázek

252451

3.9.2011 14:46

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 252451

Chtít v tom '69 po veliteli LM klíč od skladu zbraní k vypráskání Rusáků a komoušů, to chtělo hodně dudou glocnu. A jak je vidět, ani ta poplyšáková zkušenost na tom nic nezměnila....

Kdy už vám vy "dvoumoudří" modří konečně dojde, že kapitál jako jedna éra historie hraje své poslední dějství. Je tedy nejvyšší čas se připravit na odchod do šatny a vyhnout se tak tlačenici, protože ten barák zvaný civilizace se bude na čas zamykat, aby se scéna mohla připravit na nový kus. Nebo tam chcete zůstat jako ty staré kulisy, které se musí vyhodit na smeťák, pokud ne rovnou do spalovny? Na zastavení kola dějin si netroufne ani sám vládce času Chronos a uvést ho ve zpětný chod, na to nemá moc ani on, natož pak hrstka chamtivců s kupou jejich užitečných idiotů. Jste už nyní muzeální kusy k vystavení ve vitrínách historie. A to ještě v tom lepším případě. Jinak vás čeká zapomenutí v jejím depozitáři. [chechtot]

252465

3.9.2011 19:31

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 252465

>Chtít v tom '69 po veliteli LM klíč od skladu zbraní k
>vypráskání Rusáků a komoušů, to chtělo hodně dudou
>glocnu. A jak je vidět, ani ta poplyšáková zkušenost na tom
>nic nezměnila....

Delat si soufky s komunistu jako v tomto pripade chtelo byt nad veci. Tem milicionar mel dutou hlavu a bral to stejne vazne jako vy. Pribuznost tedy asi nebude nahodna.

>Kdy už vám vy "dvoumoudří" modří konečně dojde, že
>kapitál jako jedna éra historie hraje své poslední dějství.

Kapital mily pane je zakladnim predpokladem pro dobre fungujici ekonomii. To by vam rekl i velky myslitel Marx. S holou dirou muzete tak jedine vybirat popelnice a prosit o praci toho, kdo ten kapital ma. Vy si ale radsi pockate, na pad kapitalismu, ze?

>Je tedy nejvyšší čas se připravit na odchod do šatny a
>vyhnout se tak tlačenici, protože ten barák zvaný civilizace
>se bude na čas zamykat, aby se scéna mohla připravit na nový
>kus.

Zaniku prosperujici civilizace se nebojim a ze by ji pretrumfly znovu kulisy komunistickych Potemkinovych vesnic, uz vubec ne. Zanikem demokracie a zapadni kultury vy socialisti vyhrozujete uz skoro jedno stoleti. A pritom jste na tom v porovnani s nim na tom cim dal hur. Uz vam zbyla jen posledni teoreticka nadeje, ze se kapitalismus propadne do pekla nastane vas raj sveta ve kterem je vse zadarmo.

252475

6.9.2011 19:56

RE: Kaddafi a skolacka chyba

sirmiax 92.?.?.?

Reakce na 252447

Na anonyma docela slušný výkon !!! Docela mě ten článek pobavil (v tom dobrém), jen tak dál anonyme [chechtot] [chechtot] [chechtot]

252594

3.9.2011 21:57

RE: Kaddafi a skolacka chyba

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 252368

Zcela jistě, ale domobrana není přece vhodná pro otevřený boj s regulární dobře vyzbrojenou armádou. Ta se hodí až během okupace. Vono pár let takového vítězství... V Afganistánu to praktikují od roku 1980. Jedno impérium pomohli pohřbít a druhé má na kahánku. De facto už v Afpaku neexistuje rozumný cíl, na který bych high-tech hračky mohly zaútočit, takže se utočí do prázdna na základě výzvědných informací. Colateral damage a krevní msta.

Bylo zabito jistě mnoho velitelů té místní "domobrany", ale furt se vynořují noví. Naposledy bylo oficiálně přiznáno, že do léčky dostali komando SEAL, tedy elitní vojáky. A furt noví velitelé budou. V zemi už dvacetiletí lidi neví vůbec, co to je vlastně mír, to je zatraceně kvalitní škola života na boj o přežití. Je tam i s námezdnými žoldáky 200 tisíc chlapů.

Nějaký nejvyšší velitel při odchodu z Afganistánu pustil ven zprávu, kde řekl tuším po sedmi letech vítězství, že potřebuje minimálně půl miliónů chlapů na dalších 10 let. Většinou tyhle odhady bývají optimistické. Nějaký politik tuším tehdy Blair začal žvanit, že tam budou třeba dalších 20 let, od psacího stolu se to plánuje lehce. [velký smích] Nemluvím o opotřebení te drahé špičkové techniky a nákladech na provoz. Nekryté prachy jdou vytisknout, ale války se platí ve skutečných realných zdrojích. Jako energie, ropa, kovy...

Odstraní se lidi jako Kadáfí nebo Sadám od moci a po pár letech buď není s kým se pořádně dohodnout nebo tam je někdo jako Taliban, který si dohodu představuje na obě strany a s nějakou ohryzanou kostí se nespokojí. Holt centrální moc na lokální úrovni taky potřebuje zdroje na udržení a v destabilizovaném regionu potřebuje mnohonásobně více zdrojů než v regionu stabilním. Nakonec idoti zjistí, že žádné impérium nemá tolik vojclů, aby mohlo destabilizovat půlku světa a profitovat z této destabilizace. Stačí se podívat jaká byla pozice Ruska po kolapsu ekonomické a v těsném závěsu vojenské síly impéria SSSR. Nikdo se s nima pořádně nechtěl bavit , zhroutil se dovoz a doma neexistoval de facto civilní sektor výroby.

252480

4.9.2011 21:12

RE: Kaddafi a skolacka chyba

JPG 85.?.?.?

Reakce na 252348

máme uran. Na Slovensku taky.
bohužel...

252513

1.9.2011 16:43

Brzy znovu dobudeme Tripolis, hřímal Kaddáfího syn z metropole 1. září 2011

Santos 85.?.?.?

Brzy znovu dobudeme Tripolis, hřímal Kaddáfího syn z metropole
1. září 2011
Syn Muammara Kaddáfího Sajf Islám se poprvé od pádu Tripolisu ozval s projevem v televizi. Stoupence režimu vyzval k odporu a slíbil brzké dobytí Tripolisu. Tvrdil, že hovoří z předměstí Tripolisu a otec je v pořádku. Ve zvukové nahrávce odvysílané syrskou televizí Ar-Raj pravděpodobný nástupce Kaddáfího zároveň zdůraznil, že dvacet tisíc po zuby ozbrojených vojáků režimu je připraveno chránit plukovníkovo rodiště Syrtu.
"Brzy přijdeme, abychom osvobodili Zelené náměstí v Tripolisu," hřímal Sajf Islám a zdůraznil, že odpor pokračuje a vítězství se blíží. Zároveň prozradil, že k lidu promlouvá z předměstí Tripolisu a otec je v naprostém pořádku.
"Jsme připraveni zemřít ve vlastní zemi," prohlásil Sajf symbolicky v předvečer dne, kdy se jeho otec před 42 lety ujal vlády nad Libyí. Jeho projev vytrhl slavící Libyjce z opojení a pádně připomněl, že bitva o Libyi ještě není u konce.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/brzy-znovu-dobudeme-tripolis-hrimal-kaddafiho-syn-z-metropole-p7a-/zahranicni.aspx?c=A110901_094641_zahranicni_stf

252362

1.9.2011 19:56

Líbya bola ochotná podpísať mier s Izraelom, tvrdí rakúsky politik .

Santos 85.?.?.?

Líbya bola ochotná podpísať mier s Izraelom, tvrdí rakúsky politik


VIEDEŇ. Rakúsky politik David Lasar vyhlásil, že syn Muammara Kaddáfího, Sajf Islám, mu počas augustovej návštevy Líbye povedal, že krajina je po skončení bojov pripravená podpísať mierovú zmluvu s Izraelom.

Lasar dodal, že Sajf Islám, ktorý bol dlhý čas považovaný za otcovho nástupcu, vyjadril tiež ochotu sprostredkovať prepustenie izraelského vojaka Gilada Šalita, ktorého viac ako päť rokov zadržiava palestínske hnutie Hamas.

Lasar vo viedenskej mestskej rade zastupuje pravicovú Stranu slobodných (FPÖ), ktorá návštevu Líbye skoordinovala s Ajúbom Karom, izraelským námestníkom ministra pre rozvoj Negevu a Galileje.

Lasar je žid a Kará drúz - a obaja príležitostne zaujímajú stanoviská a podnikajú cesty, ktoré nie sú obvyklé pre ich vládu alebo stranu, uviedla agentúra AP.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6037933/libya-bola-ochotna-podpisat-mier-s-izraelom-tvrdi-rakusky-politik.html

252373

2.9.2011 10:14

Gaddaffi opäť vystúpil v televízii

Santos 85.?.?.?

Gaddaffi opäť vystúpil v televízii

Zvrhnutý vodca Kaddáfí vystúpil v televízii so zvukovým posolstvom, v ktorom vyzval svojich stúpencov, aby sa nevzdávali v boji proti povstalcom. Vyhlásil, že jeho odporcovia nie sú jednotní.

"Nech bude dlhý boj a nech Líbyu zachvátia plamene," citovala z Kaddáfího vyhlásenia sýrska televízia ar-Raj. "Nevzdáme sa. Nie sme ženy. Budeme pokračovať v boji," dodal. "Budeme bojovať od údolia k údoliu, od hory k hore."

Kaddáfí zdôraznil, že jeho stúpenci v mestách Syrta a Bání Walíd sú dobre vyzbrojení.

"Aj keď nebudete počuť môj hlas, pokračujte v tvrdom odpore a zničte kolonialistov," odkázal Kaddáfí v štvrtom zvukovom príhovore odvtedy, čo povstalci koncom augusta obsadili Tripolis a Kaddáfí sa začal skrývať.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6037180/rebeli-predlzili-kaddafiho-jednotkam-ultimatum.html

252405

3.9.2011 7:42

Nerozumel,co demokraticky zapad vlastne chtel doopravdy.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Gaddafi to vzal,tak rikajic za spatny konec, proste, nerozumel zapadni diplomacii,co rika a co dopravdy mysli.Proste nebyl dostatecne "fikany", slepe veril na spravedlnost sveta a demokracii, ackoliv se snazil vse dohnat,kde mohl,posudte samy.
Following months of bilateral negotiations, the passage through Congress of the enabling legislation at the end of July 2008 and the signature of the Libyan Claims Resolution Act by President George W. Bush,[8] the U.S.-Libya Comprehensive Claims Settlement Agreement was signed in Tripoli by David Welch on August 14, 2008.

Welch described it as a very important agreement that turns a new page in the U.S.-Libya relationship, and said:

"Under this agreement each country's citizens can receive fair compensation for past incidents. When fulfilled, the agreement will permit Libya and the US to develop their relations".

He estimated that the amount of compensation in question was $1.5 billion for the families of American victims of terrorism incidents of the 1980s that were blamed on Libya, and $300m for the Libyan families of victims of the U.S. bombing of Tripoli and Benghazi in April 1986.[9]

In October 2008 Libya proceeded to pay $1.5 billion into a fund which will be used to compensate relatives of the

1.Lockerbie bombing victims with the remaining 20% of the sum agreed in 2003;
2.American victims of the 1986 Berlin discotheque bombing;
3.American victims of the 1989 UTA Flight 772 bombing; and,
4.Libyan victims of the 1986 U.S. bombing of Tripoli and Benghazi.
As a result, President George W. Bush signed an executive order restoring the Libyan government's immunity from terror-related lawsuits and dismissing all of the pending compensation cases in the US, the White House said

On,chtel zaplatit i tam, kde nikdo nedovedl dokazat,ze je pravym vinikem za terroristicke ciny, ted si jen pripomene,jak Ceskoslovensko jeste v komunismu prodalo mnoha vlasteneckym a osvobozujicich organisacim od kolonialismu semtex, takze by stalo za to mit seznam,kdo vsechno tuto tezko nalezitelnou trhavinu koupil na svou terroristickou cinnost,protoze k nicemu jinemu to nebylo.
Shrnem laskavost diktatora a ochotu miroveho dorozumeni a nakonec nam dojde,ze si to vse klidne mohl odpostit a dat zapadu rovnou kohoutek s olejem amohl byt diktatorem dodnes ,jako v Jemenu a nebo v Saudske Arabii,Dubai a jinde,stal by se pro svetovy tisk dobrym diktatorem.Nakonec,jestli "americky" president vidi vse spatne na Gaddafim,tak by mel navstivit WACO, kde tanky a jedovaty plyn byl pouzit proti americkym obcanum a zadne NATO nebombardovalo Washington a nebo New York.President Clinton neni honen,jako valecny zlocinec, nakonec USA ma na svem zaznamu kriminality rovnez sestreleni civilniho letadla nad Stredozemnim morem, staci se jen trochu rozpomenout.Pokud by nekdo chtel delat prednasku o terrosmu, tak stat Israel vznikl jen na zaklade terroru,staci pripomenou King David Hotel,96 mrtvych, Der Yassin, cela vesnice,vrazda lorda Moyne,hrabe Bernadotte a jine, dokonce sli tak daleko,ze vyhodili do povetri i svou vl...Automaticky kráceno

252455

4.9.2011 6:43

RE: Nerozumel,co demokraticky zapad vlastne chtel doopravdy.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 252455

Dalo by se rici s jistotou,ze hlavni chyba Gaddafiho je ta,ze neni tak uskocny,jako zapadni-demokraticti politici,pokud Vam pratelsky,jak ani jinak nemuze byt, tresou rukou,tak sledujte druhou ruku,aby v ni nedrzel nuz,ze Vas bodne.Olej,dragy,velke penize jsou znakem,ze nikdo neni Vas pritel,ale,vsichni Vasi nepratele, kdyz cena bude umerna jejich prani,tak, Vas klidne prodaji do otroctvi.
Vložený obrázek
Nakonec nam Daily Mail pise o tom,jak tesne a pratelsky jsou svetovy politici jeden k druhemu,kdyz vsechno dobre jde.
MI6 and British Government worked closely with Gaddafi's regime (and even helped him write his speeches)
Z jinych pramenu muzem cist,jak USA pomoci sveho vyslance pred rokem nabizelo Gaddafimu vojenskou vyzbroj.Rovnez v teto honbe za miliony,ani Britanie nezustala pozadu.Rovnez se prosetruje lzive obvineni Gaddafiho, proste a zkratka uplne schnily demokraticky system vladne svetu a je jedno z ktereho konce zacnete,zadna moralka,zadne principy, ktere by politikum a diplomatum jen "stezovaliy praci".
Secret files: Labour lied over Gaddafi... who warned of a holy war if Megrahi died in Scotland
Vložený obrázek
A troop of four to 14 SAS men are understood to have trained the Libyans in counter-terrorism techniques, including covert surveillance.

The training was agreed under Tony Blair in 2004 but ‘signed off’ by Gordon Brown in 2009. British officials also proposed further military collaborations including:

Training Libyan officers at the Royal Naval College, Dartmouth.
Dispatching a Royal Navy vessel to visit Tripoli.
Paying for high-ranking Libyans to visit the European Union and Nato headquarters in Brussels.
Sending 100 officers a year on English language courses.
The sale of naval ships to Libya.

Takze,v dnesni svetove politice, kriminalnik muze udelat dobrou karieru "uspesneho diplomata" cesta ke kariere plne otevrena,chce to mit jen silny zaludek.

252487

Příspěvků: 32

01.09. 02:51 Rene Bartosek  Hra zdaleka neskončila.
01.09. 07:58 SAMRA  Kaddafi zavahal
01.09. 15:24 Rene Bartosek  RE: Kaddafi zavahal
02.09. 23:12  RE: Kaddafi zavahal
01.09. 09:03 calimero  Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 13:02 AlA777  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 14:34 calimero  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 15:40 dub  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 15:43 Rene Bartosek  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 00:04  RE: Kaddafi a skolacka chyba
06.09. 19:43 sirmiax  RE: Kaddafi a skolacka chyba
07.09. 01:52 Rene Bartosek  RE: Kaddafi a skolacka chyba
02.09. 23:39  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 00:38 hc  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 01:17  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 12:49 hc  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 17:03 r.k.  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 17:47 AlA777  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 18:49 hc  RE: Kaddafi a skolacka chyba
02.09. 03:18  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 01:05  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 03:00  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 14:46  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 19:31  RE: Kaddafi a skolacka chyba
06.09. 19:56 sirmiax  RE: Kaddafi a skolacka chyba
03.09. 21:57 Rene Bartosek  RE: Kaddafi a skolacka chyba
04.09. 21:12 JPG  RE: Kaddafi a skolacka chyba
01.09. 16:43 Santos  Brzy znovu dobudeme Tripolis, hřímal Kaddáfího syn z metropole 1. září 2011
01.09. 19:56 Santos  Líbya bola ochotná podpísať mier s Izraelom, tvrdí rakúsky politik .
02.09. 10:14 Santos  Gaddaffi opäť vystúpil v televízii
03.09. 07:42 Robert Nohejl  Nerozumel,co demokraticky zapad vlastne chtel doopravdy.
04.09. 06:43 Robert Nohejl  RE: Nerozumel,co demokraticky zapad vlastne chtel doopravdy.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

80

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc listopad přispělo 130 čtenářů částkou 28 058 korun, což je 80 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Demonstrace na Letné 28.11. 2021 od 14:0026.11.21 21:38 Česká republika 0

Rakousko-chorvatská diplomatická vojna! Chorvatský prezident nazval rakouský lockdown fašizmem!26.11.21 03:25 Chorvatsko 2

Odborová organizace Pro Libertate - pomoc neočkovaným v zaměstnání26.11.21 03:02 Česká republika 1

Už neexistují oběti Covidu, jen oběti zločinného jednání vlády a Mengele-lékařů26.11.21 02:53 Evropská unie 0

České nemocnice zahlcuje epidemie infarktů a mozkových příhod očkovaných26.11.21 01:33 Česká republika 0

Vědci varují: mRNA vakcíny proti Covidu dramaticky zvyšují riziko cévních příhod25.11.21 23:17 Evropská unie 0

Babiš: Očkování má být v Česku povinné pro lidi nad 50 let!25.11.21 17:38 Česká republika 7

Výpověď dvou lékařů:shedding po vakcínách ohrožuje děti+nebezpečí vakcín,podložené studiemi25.11.21 13:06 Slovensko 2

Zuzana Čaputová si dělá z lidí výsměch25.11.21 01:38 Slovensko 4

Petice proti povinnému očkování24.11.21 22:38 Česká republika 2

Jak manipulatori.cz manipulují24.11.21 17:30 Česká republika 2

Tajemný utrejch23.11.21 22:03 USA 4

Tak na udání. Dorazili. Ve dvou. Ani tak jsem se nezalekl a šel do boje23.11.21 19:12 Česká republika 6

Při povinném očkování by policie mohla přijít o 10 tisíc lidí, píše Švejdar23.11.21 16:23 Česká republika 2

Příběhy lidí z ČR a Slovenska o poškození z covid očkování23.11.21 13:28 Česká republika 0

Během úterý vláda rozhodne o povinném očkování lidí od 60 let a některých profesí23.11.21 11:35 Česká republika 6

Čučkaři z BIS už objevili další nebezpečné vazby v národě23.11.21 10:59 Česká republika 1

Už mají v Rakousku šikanu i očkovaní - lockdown22.11.21 21:27 Rakousko 2

Neočkovaná farmaceutka: U léčiv musíme hodnotit risk / benefit, to se u vakcíny proti covidu neděje22.11.21 16:44 Česká republika 1

Nový řád. Už nevěřím, že covid je náhoda. Zakázaný Hnízdil přitvrdil22.11.21 15:59 Česká republika 2

Měnové kurzy

USD
22,71 Kč
Euro
25,66 Kč
Libra
30,25 Kč
Kanadský dolar
17,80 Kč
Australský dolar
16,18 Kč
Švýcarský frank
24,59 Kč
100 japonských jenů
20,02 Kč
Čínský juan
3,55 Kč
Polský zloty
5,45 Kč
100 maď. forintů
6,94 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,02 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 538,88 Kč
1 unce stříbra
523,89 Kč
Bitcoin
1 236 302,06 Kč

Poslední aktualizace: 26.11.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 175