Diskuze k článku

Lež a nenávist musela zvítězit nad pravdou a láskou

Příspěvků 133

26.8.2011 7:17

Zvědavost se (ne)vyplácí

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Vítejte Zbyšku mezi neonacisty, extrémisty, antisemity, paranoiky, kospirátory, demagogy a kdo ví kým ještě [mrknutí jedním okem]

Každý máme možnost volby mezi svobodou ducha a svobodou prospěchu. Přeji Vám hodně optimismu a síly. Budete to potřebovat.

251881

26.8.2011 10:24

RE: Zvědavost se (ne)vyplácí

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 251881

Zapomněl jste na psychopaty, schizofreniky, neurotiky a na nezaměstnatelné. V němčině to má hezké označení "berufsunfähig".

251903

27.8.2011 0:38

RE: Zvědavost se (ne)vyplácí

Sasin 178.?.?.?

Reakce na 251903

Takoví troubové poznají vše z čeho si dělají prdel na vlastní kůži.

251972

27.8.2011 10:36

Hlavně se přít o lejno, a to až do krve, bez návrhu řešení.

Servít 90.?.?.?

Reakce na 251972

V tomto národě jsou miliony analytiků a diagnostiků, ale syntézy schopných terapeutů by napočítal na prstech jedné ruky. Chcete opravdu změnu (a víte vůbec jakou?) - nebo se chcete jenom nekonečně žlučovitě hádat ? Zajímejte se o "Právní stát":

http://www.seaplanet.eu/index.php/souvislosti/organizace-spolenosti/324-pravni-stat-je-spoluvlastnictvi-oban-nikoliv-koist-politik

251989

26.8.2011 7:18

Pořád stejný styl překrucování

KRONEOS 78.?.?.?

Z vašich úst pane Pntůčku to naopak zní, že vy máte tu jedinnou pravdu a ostatní se mýlí!
Vy a vám podobní pořád opakují stejné nesmysly a znevažují národní cítění jiných lidí, vztah k pořádku a právu, protože hlasatelé vašeho typu mají patent na ten správný pohled. A hned ostatní označíte za pravdoláskaře, aníž uvažujete nad tím, že vy jste taky určitá kohorta pravdoláskařů, protože není nad ten váš prehistorický pohled.
Už to zachází opravdu daleko, vy víte, že zatím je jen vyostření společnosti a obroda nenávisti. Snad je to vašim cílem. Snad vašim cílem je právě ta totalita, apod. Co myslíte, že vzejde od lidí jako vy, zase jen totalita!
A je to více než očividný fakt, stačí vidět tzv. nacisty, ke kterým se hlásíte. Bohužel když říkáte, že nošení zástupných symbolů není špatné, pak nevím už co je opravdu špatné!
Když budu nosit tričko s jakýmoliv symbolem , za nímž bylo utrpení, tak jsem podle vás fajn, vlastně proč ne. Třeba tričko s Pol Potem, nebo s Himmlerem.
A budu zastávat národní myšlenky, a tvařit se, že nic nevím, co mám na tričku.
Takové drobečky fungují jako podprahové sekvence v reklamách, které vám vnucují výrobek!
Všichni víme, co jsou podprahové informace a jak fungují, takže upozorňování na ně, a jejich odstranování je špatné, hold nechme se dál manipulovat!
Jde vidět, že pro vás je to zcela v pořádku, že v pořádku jsou agresívní a nesnášenliví lidé, války, genocidy, apod.
Hold pro někoho je to normální, pro mě ně!
Potom se nikdy neshodneme,a ani potom neprahnu!

251882

26.8.2011 9:28

RE: Pořád stejný styl překrucování

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 251882

Nemáte pocit Kronee, že to násilné protlačování vlastního názoru je tak trochu vítr foukající z jiné strany ? Zatímco pan Zbyšek vyjadřuje svůj názor a pocity své a mnoha jiných lidí, pak jsou tu lidé, kteří své pocity prosazují skrze moc jim svěřenou voliči. Lidé, kteří trucovitě blokují jednání o zákonech (odmítají dělat svou práci) a vydírají celý zastupitelský systém, když podmiňují svou další činost odvoláním člověka, jehož názory se někomu nelíbí. Idiocracy. Jinak to nazvat nelze.

Totalita už tu je Kronee? Jste slepý ? Právě proto, že lidé jako pan Zbyšek dlouho mlčeli a lidé jako Vy si dělali co chtějí, se zde stalo to co se stalo.

Pokud někde v Zbyškových slovech vidíte projev "nacismu" pak se mohu pouze pousmát a zdržet se reakce protože jinak bych se musel snížit na Vaši úroveň a to se mi nechce.

Otázka zástupných symbolů myslím byla v článku dobře popsána. Byla tu řeč o čísle 88 a o tom, že lidé leckdy ani netuší, že na sobě nosí nějaký symbol něčeho. Netušení ale neomlouvá, že ? !!! Už je to jako s patentovou válkou mezi Applem a výrobci, kteří si dovolí udělat zařízení s oblými rožky, které má patentované Apple. Oni přeci museli vědět, že ty oblé rožky vymyslel Apple [smích] Pan Zbyšek neřekl, že nošení zástupných symbolů není špatné. Vy jste jen jeho slova překroutil. Jste tedy buď lhář nebo nechápavý. Vyberte si.

Co máte proti "Národním myšlenkám" ?

Jsem rád, že mluvíte o agresivních válkách a genocidách. Co kdybyste zvedl hlavu od dokumentárních filmů z minulosti a snažil se dívat na současnost ? Kdo dnes vede agresivní války ? Kdo páchá genocidu pomocí "humanitárních bomb" ? Kdo zasahuje do záležitostí suverénních zemí ? Kdo je DNES strůjcem neokoloniální politiky s fašistickými rysy? Kdo tu na bázi Evropského společenství buduje centralistickou diktaturu ne nepodobnou socialismu jak jej známe z minulosti ? Právě ti zmínění "pravdoláskaři" se na této lodi vezou a dělají z nás Čechů, jakožto naši zastupitelé, spolupachatele.

Cože to plácáte o podprahových informacích a manipulaci ? Kdo má na tu manipulaci nástroje ? Kdo je používá k masové propagandě, šíří "korektní lži" a nálepkuje pravdu "sprostými pojmy", kterých jste tu Vy sám ve své rekaci použil hned několik ?

251892

26.8.2011 12:24

RE: Pořád stejný styl překrucování

Mafák 88.?.?.?

Reakce na 251892

Krásné potvrzení slov pana Zbyška. To je to kouzlo nechtěného. [smích]

251914

26.8.2011 23:39

RE: Pořád stejný styl překrucování

KRONEOS 78.?.?.?

Reakce na 251892

Ano vidím ve všech podobných projevech, včetně vašeho, i když se snažíte být racionální, projev Nacismu!
Já osobně se neřídím ani současnou zprofanovanou společností, ani nadnárodním korporátem, který stvořil Stalina i Hitlera. Já se řídím jen svou intuicí, poznáním, a dlouhodobým studiem povahy a chování jednotlivců!
Studoval jsem tak trochu vývoj společnosti směřující k totalitě, zejména období od počátků průmyslové revoluce 18.století.
Pořád se zde totiž odehrává boj už několik století mezi uspořádáním složité společnosti se všemi výsadami, právy a povinnostmi všech skupin společnosti, které jsou si rovnocenné, opakuji rovnocenné x mezi tradičním pojetím uspořádáním, řekněme jedodušším, kde se určité vadné skupiny buď podřídí, nebo zníčí!

Bohužel, to co dnes pozorujeme od nástupu VFR, je zjednodušené pojetí společnosti, aby se vyhovělo skloubení moci a existence průmyslové společnosti!
Rovnocennost je červenou nití pro správné uspořádání společnosti! Jejím opomíjením a zdůrazňování výsad jen jedné skupiny nad jinými vede jako vždy k vyhrocení vztahů, né-li k jejich zníčení! Jenže, co potom svědomí, vědmomí a důvěra, která nám byla dána vyšší mocí?
Hitler a Stalin , nebo Pol Pot, tuto otázku neřešili, a všichni víme kam to vedlo! Díky manipulátorům, kteří očkují společnost k prosazování výsad a práv jen jedné skupiny se může díky nezkušenosti nebo naivnosti jejích obětí snadno stát jednolitá masa,OPAKUJI JEDNOLITÁ MASA! Započetí kolektivismu, i kolektivního hledání nepřátel!
Připomíná vám to něco?
To, co jsem vytkl panu Zbyškovi, nebo Stworovi je ona manipulace!To, co dělám já je jen kontramanipulace, kterou si nikdo u mě nezaplatil, dělám to zdarma, pouze mě do toho vtáhla současná situace našeho národa, která byla naočkována sametovými níčemi, aby se stala jen nástrojem pro jejich obohacování, nebo obohacování nadnárodního kapitálu! Víme, jak se u nás zneužívají pravomoce, a preference voličů, a tro po každých volbách!!!!!
Víme, jak nadnárodní korporace nadužívaně těží zlaté poklady na úkor celé společnosti pro své pofidérní globální cíle!!!!!!!
V tom, jestli jsem to pochopil u vás a u ostatních kritiků mé osoby Kroneose jsem s váma za jedno!
Snažím se hledat objektivitu, a vím, že Hitlera i Stalina si objednala stejná bezohledná síla, která nyní může drancovat prostědnictvím svých armád všechny národy a státy ve jménu demokracie, který používá jako onen zmíněný podprahový zhástupný signál!!!
Nejsem na straně Hitlerovo podporovatelů z řad současných vlastníků velkých korporací a bank!!!!!
A vím zcela jistě, že je pro ně jedno jestli zde budete, nebo bude Pantůček čachrovat s hnědou rétorikou nebo rudou, je to jejich karta vítězství!
Pochopme, čím více zodpovědnosti, čím více samostatnosti, čím více tolerance, a chápán

251962

26.8.2011 23:43

RE: Pořád stejný styl překrucování

KRONEOS 78.?.?.?

Reakce na 251892

POKRAČ.
Víme, jak nadnárodní korporace nadužívaně těží zlaté poklady na úkor celé společnosti pro své pofidérní globální cíle!!!!!!!
V tom, jestli jsem to pochopil u vás a u ostatních kritiků mé osoby Kroneose jsem s váma za jedno!
Snažím se hledat objektivitu, a vím, že Hitlera i Stalina si objednala stejná bezohledná síla, která nyní může drancovat prostědnictvím svých armád všechny národy a státy ve jménu demokracie, který používá jako onen zmíněný podprahový zhástupný signál!!!
Nejsem na straně Hitlerovo podporovatelů z řad současných vlastníků velkých korporací a bank!!!!!
A vím zcela jistě, že je pro ně jedno jestli zde budete, nebo bude Pantůček čachrovat s hnědou rétorikou nebo rudou, je to jejich karta vítězství!
Pochopme, čím více zodpovědnosti, čím více samostatnosti, čím více tolerance, a chápání sebe sama, tím více našeho vítěství, a tím více jejich prohry!!!!!!
Takto to funguje, oni se nemohou přidat na všechny strany, skupiny, mohou sepřidat jen k jedné vítězící kolektivní síle!!!!Oni dodají zbraně, peníze, know how, vy jen hroamdy mrtvol, abudeme si kvit!Oni vám dají zdání moci, a bohatství, protože víte, že nyní jste plně v jejich moci!!!!
Takže mě prosím nepodceňujte...

251964

27.8.2011 9:20

čachrovat s hnědou rétorikou nebo rudou

Erika 52 91.?.?.?

Reakce na 251964

V celom článku pána Pantůčka neevidujem nič okrem pravdivého opisu reality. Teda žiadna hnedá nebo rudá rétorika, ako to na silu chce vidieť Kroneos.
Pritakávači súčasných totalitných praktík, zavádzaných "demokratmi" sú tí, ktorí pritakávajú v každom režime, vždy so všetkým súhlasia, úplne v súlade s obrazom Orwelovej spoločnosti.
To sú tí otroci, ktorí nepotrebujú ani čip, aby boli riadení.Horliví prisluhovači hoc aj samotného diabla.
" čím více tolerance" môže byť ľahko aj cesta do pekla.
Sú veci, ktoré by sa jednoducho tolerovať nikdy nemali, ako koristnícke vojny, vraždy,krádeže, zneužívanie detí,a vlastne akékoľvek zneužívanie...
Svet sa ukrutne zmenil a zmenil sa k horšiemu.
To preto, že my sme to dovolili. Z ojedinelých vrážd v minulosti máme každodenné krimi horory v TV.
Spoločnosť je evidentne v úpadku.
Bábkovodiči môžu jasať.

251984

26.8.2011 9:53

RE: Pořád stejný styl překrucování

Znechucený čtenář 208.?.?.?

Reakce na 251882

A máme tu další snůšku nesmyslů, přímo od provokatéra Kronea. Je asi zbytečné nějak rozebírat tyhle překroucené a úplně vyčpělé myšlenky, které přecházejí v úplné lži (stačí vidět tzv. nacisty, ke kterým se hlásíte). Kroneos patří k tzv. intelektuálům z Nezvědavce, kteří si sem chodí léčit svoje mindráky z toho, že s nimi nikdo nechce kamarádit.

>Jde vidět, že pro vás je to zcela v pořádku, že v pořádku jsou agresívní a nesnášenliví lidé, války, genocidy, apod.

Zajímavá věta. Ale Kroneovi asi nedochází, že většina zvědavců na rozdíl od nezvědavců násilí a války odsuzuje. Zatímco Kroneos války plně podporuje (Irák, Afhánistán, Libye a další). Také je z jeho příspěvků cítit opravdová nenávist ke všemu, co zavání svobodou a pravdou. Nevím, jak tento rozpor v myšlení nazvat, tady by asi byl na místě nějaký odborný posudek.

No nic. V podstatě každá věta z tohoto příspěvku by stála za rozbor, neboť si vzájemně odporují. Celkově je to velice slabé, ale co od průměrného nezvědavce také čekat.

251901

26.8.2011 11:40

RE: Pořád stejný styl překrucování

kolokol 93.?.?.?

Reakce na 251901

Asi tak, nemá smysl se v tom pitvat. Je jenom smutné, že si člověk může dobrovolně vylhat díru do hlavy ...

251910

26.8.2011 13:29

RE: Pořád stejný styl překrucování

eda521 193.?.?.?

Reakce na 251882

Víte, jak by to bylo krásné žít ve společnosti, kde by OPRAVDU nosil každý co by chtěl? Každému by bylo jasné, že když si vezme nějaký symbol na sebe, tak je to jen jeho svobodná vůle, ale nikdy ne projev nějakého hrdinství nebo opozice. Jen ten nositel by byl zodpovědný za to, jestli se ke skrytému či otevřenému významu nějakého symbolu hlásí nebo ne. Lidé by se ho ptali: A ty víš co nosíš? A on řekne: No jo, číslo 88, líbí se mi. - A víš čeho je to symbol? - Ne, mě se líbí to číslo.
Jak chcete do budoucna omilostnit chudáky čísla 18 nebo 88 než elementární tolerancí? Chce-li za tím někdo vidět něco jiného, tak to bude vidět, ať už jako nositel, nebo jako dozorčí symboliky.
Svoboda vyjadřování je tu právě pro tyhle interpretace na druhou, svobodní lidé se z toho nechtějí zbláznit, chtějí číslům nechat význam čísel.

251920

26.8.2011 18:30

Prosím vás, nereagujte na něj

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 251882

Copak nevidíte, že je to jen špatně placený provokatér?

251947

26.8.2011 21:54

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251947

Tak proč zde stále je?

251956

27.8.2011 0:07

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251956

Je dobře, že tu je. Co by se stalo s diskuzním webem bez ideových oponentů ? Já myslím, že sentimentální klub zádových poplácávačů [mrknutí jedním okem]

251969

27.8.2011 0:10

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

KRONEOS 78.?.?.?

Reakce na 251956

Např.asi i pro tvé svědomí....Biq sister!
Např. proč diskuse není povolena na Dělnických listech!Trápí je svědomí?Na DSSS [bliji] [chechtot]

251970

27.8.2011 0:27

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251956

Za prvé - protože kdyby tu nebyl, tak byste nevěřili, že i tací jsou mezi námi.

Za druhé - já být Vladimírem, tak ho rozhodně do debaty pustím s úšklebkem toho, kdo zná své Pappenheimské, na tváři, a s tichým: "Tak si to užij..." - enter.
[cool]

251971

26.8.2011 23:54

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

KRONEOS 78.?.?.?

Reakce na 251947

Pane Stwora,
vy jste svým způsobem taky provokatér, třeba také placený bůh ví odkoho?
Nálepky jsou úžasná věc, někdy jsou pravdivé, a někdy né. Ty nálepky jsou jen znakem nedůvěry, nebo snahy hledat nepřátele!
Já ovšem k vám necítím nepřátelství, svým způsobem, o něco vám jde, asi jako mně, dopátrat se pravdy. Já ovšem nehledám škatulku, ani hnědou , a ani rudou, v tom je mezi námi rozdíl!
Jen mám pořád pocit, že někdo z vašeho hledání pořád těží, většinou ta hnědá, ale né ta objektivní!!!!!
Taková je pravda, a lze se o tom snadno přesvědčit, zavolejte Vandasovi[smích] [chechtot]

251967

27.8.2011 14:17

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

steve 96.?.?.?

Reakce na 251967

.. nehledám škatulku, ani hnědou , a ani rudou, v tom je mezi námi rozdíl! ...
[chechtot] - jste "sprymar" - filuto jeden ..
-----
.. na to pasuje oblibene porekadlo naseho proviantniho nacelnika: .."sezrali byste i vlastni hovno, kdyz to obcane zaplati .."

252017

30.8.2011 3:34

RE: Prosím vás, nereagujte na něj

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 251967

Pravda pro Kroneos........ Muzu rict, ze pan Vandas vam za to popirani, prekrucovani pravdy, lhani a i za furu dalsich svinstev ktery mate na svedomi uz nalepku dal a to verejne. To proto aby obcani kterejm neustale lzete a snazite se jim vymejvat mozky byli objektivni a ty vase cancy a lzi na ktery doplaci a ne jen penezi celej narod pustili jednim uchem dovnitr a druhym hned ven! [chechtot]

252204

28.8.2011 12:59

Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Palestiny

esw 109.?.?.?

Reakce na 251882

Zatím se Izraelcům podařilo přesvědčit pouze pět zemí mezi nimi ČR. Dalšími státy jsou: USA, Německo, Itálie, Nizozemí.

Již minulý týden zaslal zástupce sionistického státu v OSN Ron Prosor depeši svým představitelům, že Izrael nemá šanci přesvědčit dostatečný počet zemí na půdě OSN, aby nehlasovaly pro uznání Palestiny.

více:
http://www.literarky.cz/svet/blizky-vychod/5520-pouze-esko-a-dali-tyi-zem-jsou-proti-nezavislosti-palestiny-zbytek-zemi-v-osn-hlasuje-pro-

ČR je šábesgojský stát, V nedávné minulosti prohlásil izraelský velvyslanec v Praze, že ČSR (česká sionistická republika) má nejexkluzivnější vztahy s israelem hned po USA. Je to v nadcházeejících časech velmi zlá věc pro obyvatele ČR.

252079

28.8.2011 17:01

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

steve 96.?.?.?

Reakce na 252079

Pane - je zakazano rikat takove veci, co vy tady provadite .., nam rikal nas mistr pres michani malty, ze Palestine nabidli samostatnost a ona to odmitla. Zastupci Palestiny prohlasili na pude OSN v TelAvivu, ze tak blby napad svet jeste nemel a oni pozaduji zahajit okamzite bombardovani vsech Palestincu !! Nas mistr ma televizi ...

252091

28.8.2011 18:29

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

KRONEOS 78.?.?.?

Reakce na 252079

esw,
jsem nestranný, max.tolerantní pokud někdo nepropaguje politickonáboženské zlo, násilí na slabších, menšinách. Jsem pro rovnoprávnost, pravdu, přímé a upřímné vztahy, a samozřejmě logické a smysluplné řešení problémů pokud to jde! Vše ostatní nechávám na osudu!
Pokud jde o antisemitismus, nebo sionismus, což je stejná kategorie šovinismu a nacionalismu razantně to odmítám!
Jsem pro to, aby Izrael existoval tam kde je, ale jsem i pro to, aby existovala Palestina, aby začala na blízkém východě plodná komunikace a spolupráce. Jsem pro vykompenzování Palestinců za odejmuté území Izraelci, případně na zakoupení jiného blízkého území v blízké oblasti!
Myslím si, že blízký východ je ukázka typického lidského řešení problémů, což je důvod nekonečných sporů, a zbrojení!
Podobný problém by byl i s Cikánským státem, pokud by se chtěl pro Cikány, jako dříve pro Židy někde vytvořit. Buďme rádi, že Židé mají stát, což je konečná úleva pro nejrůznější antisemity, to samé platí i pro současné přistěhovalce z islámských zemí, pokud by nastal problém v soužití, mají se kam vrátit!
Jsem pro , aby každý národ měl svůj stát , a to by měli Palestinci uznat, a Židé taky pro Palestince!
Svým způsobem Palistinci mohou děkovat Hitlerovi, kdyby totiž neexistoval několikatisíceletý náboženský a rasový spor, mezi Evropany a Židy, nikdy by Hitler nevedl rasovou válku, a nebyl by důvod vůbec pro Židy nějaký stát!
To platí i pro Cikány....

252097

29.8.2011 1:04

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

esw 109.?.?.?

Reakce na 252097

Rothschild chtěl Palestinu dávno před Hitlerem a zionisti o ni usilovali již před tzv. Balfourovou deklarací (to byl soukromý dopis Rothschildovi od šábesgoje Balfoura, kterému vedl ruku při psaní Weizmann).

Jinak třeba Kardel napsal knihu Hitler - Founder of Israel, ale tvoje závěrečné "kdyby" je nesmysl, je to naopak, podle všeho Hitler-Schicklgruber v tom jel se zionistama, napřed musel být Hitler, aby potom mohl být israel, když se to nepovedlo po WWI. I holokaust 6 milionů byl již v r.1919: http://www.vho.org/GB/Books/tfh/Image200.gif

Jinak mytologii Hitlera trochu poopravuje mj. i třeba tato zajímavá studie:
dr. Jan Příhoda: ADOLF HITLER (poznámky k životopisné legendě)
http://chromik.wz.cz/51hitler.html
http://chromik.wz.cz/adolf_hitler.zip

252117

29.8.2011 12:06

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 252117

a tady ještě něco:
stavba salamounova chramu - pricina valek
http://tnit.fr/book/chram.htm

252136

29.8.2011 3:49

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

Latinec 74.?.?.?

Reakce na 252097

Kroneos,
a jaky stat by oni dali komunistum, aby ti jiny zloradi a antikomunisti ten komunisticky narod konecne prestali sikanovat a pronasledovat?

252119

29.8.2011 6:04

RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 252097

Króneos placa nesmysly. Cikansky stat by musel byt nekde v Indii.
Zide ovsem nejsou narod ale nabozenska sekta, a stejne jako Krestane nemohou mit jedno vymezene zazemi. Mozna proto se vetsina zidu nestehuje do Izraele. Zidovsky stat neni zadna uleva pro antisemity. Naopak, zidovska pritomnost burcuje vetsinu arabskych Semitu a zpusobuje odpor proti vysnenemu, umelemu statu.

252124

30.8.2011 17:18

RE: Pořád stejný styl překrucování

josef rozum 81.?.?.?

Reakce na 251882

nevím co máte proti Pol Potovi. vždyť tohoto hrdinu udržovali USA v OSN ještě deset let po pádu jeho vlády.

252233

26.8.2011 8:16

68

shans 193.?.?.?

No nevím o tom, že by byl někdo za číslovku 88 na tričku trestně stíhán. Pokud vím, nepřípustné jsou akorát fašistické symboly, svastika a třeba označení jednotek SS. Jinak tato označení, jako 88
a pod. si vymysleli mladí nácíčci sami, něco jako tajný kód k vyjádření svého postoje. Jinak k číslu 68 mi příjde sympatičtější výklad FUCK OFF HITLER. [smích]

251885

26.8.2011 8:27

..a teď "z druhé strany"

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

...jak asi musí být těm, kdo na německém podvozku a s německými díly vytváří auto, které je v mnohém lepší než německý originál? jestlipak se autor taky umí podívat na situaci ze strany těch, kdo musí vycházet z toho, co je zrovna k dispozici?
Co autor vedle dvou typů pláče přinesl tehdy a co dělá teď? Brekot a kritiku na 20 let ukradené demokracie tu čtu stále.

Osobně považuji Havla za "bílého koně". Tuctový spisovatel s nic moc inteligencí/prozíravostí/ - ideální typ na vyzdvižení těmi, kdo vývoj v Chartě sledovali a usměrňovali. Malý, vlastně dobrácký člověk ve velké politice. Ideální "materiál" pro ty, které tak dobře popsal Michael Winkler.

Ano, já jsem také celý jeden den v té době stál před jeho domem na nábřeží - chtěl jsem mu podat ruku. Nic víc. Poděkovat a podat ruku.
A nestačil jsem se divit, kolik lidí se na mě přišlo podívat, co je to za blba, který chce našemu zachránci jen podat ruku....

A sledoval jsem Havlův vývoj, jak postupně měnil rétoriku, jak asi začal chápat, PROČ dostával peníze ze zahraničí - a že za to asi bude také muset "platit".
A musel se rozhodnout - buď "výt s vlky" - anebo absolvovat nějakou nepěknou taškařici, spojenou se svým odchodem z vysoké politiky. Ty kratší nohavice při ceremoniálu mají přeci různá vysvětlení, že?
Zasvěcováním do hlubších sítí politiky asi došel k závěru, že ten holub je fakt až na střeše, zatímco omráčeného vrabčáčka v hrsti má.

...a už to jelo. Jako dramatik se pak vypracoval i k humanitárnímu bombardování a dalším perlám, bohužel chápaným jen v prvotní rovině paradoxu.
Nemám dnes Havla rád, nenaplnil svou povahu tím, co do něj příroda vložila ke zvládnutí. Ale to mi nebrání vnímat ho rozdílně v kontextu doby minulé a dnešní.
A to se autorovi článku moc nepodařilo. Žasnu, jak snadno každý přikyvujete a vyléváte své zklamání aniž byste se namáhali být aspoň na chvilku "v jejich kůži"!....

Všichni šplháme po zádech těch, koho obdivujeme, je dobré se jich nejdříve zeptat (např. při studiu ve škole včas zjistit, jestli obsah studia jsem schopný zvládnout a jestli je to vůbec pro mě) - a po použití poznatků těch, co byli přede mnou, jim musím poděkovat - v analogii ke studiu jde o zvládnutí školy, předání toho, co mi studium přineslo dalším, a připuštění si myšlenky, že jsem to mohl udělat líp. A tím nastavím "svá záda" dalšímu, kdo bude pokračovat....

251886

26.8.2011 8:29

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251886

..jsem smutný, když čtu tyhle články, které se nedostanou nad negativní rozměr, vypovídají vlastně o tom samém, co Havel prožil v rozměru státu. Proto se autora na začátku ptám, jestli se pohybuje v rozměru "montovny" - anebo je aktivní aspoň v komunální politice, tou míním především sousedské vztahy a práci pro obec či kraj....
každý máme svůj bod, kdy se rozhodneme pro pohodlí - anebo pro konflikt, kterým si můžeme vyčistit vztahy v nejbližším okolí.
Současný stav je důsledkem toho, že málokdo včas vycítí a zareaguje, když jeho morálka dostává lež po lžičkách. (ale taky LEŽ = nic nedělej - nebo "po LŽIčkách". tomu rozuměj tak, že v části "čkách" chybí písmeno "E", energie. ČEKÁNÍ pak přináší jen větší náraz. Takhle jednoduché je to. Narážíte mnozí, protože nezkoumáte všechno to, co výklad českých slov nabízí. Rakovina fantazie je asi jediná její pozitivní forma. je opakem k "humanitárnímu bombardování" - nutí člověka zkoumat, proč asi někdo takové spojení použil.....

251887

26.8.2011 9:35

RE: ..a teď

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 251887

Víte Janko. Nemůžete hned chtít po všech lidech, aby předkládali návrhy jak ten svět udělat lepším. Jsou lidé co se probudí z Matrixu a utřizují si myšlenky a argumenty v nově nabytém obrazu světa. Popisují to co najednou vidí jinak a je to pro ně tak šokující. Pak jsou lidé, kteří sice neví jak postavit ten lepší svět ale pomáhají ostatním, aby se také dostali z Matrixu. To přeci také není na škodu, ne ? Třeba jste Vy Janko už ten Architekt nového systému, který jen "nenadává" ale hledá cesty ke změně. Nemyslete si ale, že jiní to nedělají. Každá změna musí začít dobře vyjádřeným a inspirujícím SLOVEM a v tomto případě pan Zbyšek dělá skvělou práci.

251895

26.8.2011 14:11

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251895

Jeane.larouxi, jen jsem si adresně posteskl na to, že podobných rešerší je na síti mraky. A je třeba po každém shrnutí nabídnout cestu, nějaký návrh, o kterém lze aspoň polemizovat, když už ne rovnou jej realizovat.
Jestli je to napsané lépe či hůře - to zas takovou roli nehraje.
skvělou práci si opravdu představuji o dost jinak. Plácání po ramenou je občas vhodné nahradit políčkem. Samozřejmě slovním - válka slov je snad jediná válka, kterou asi budeme nuceni akceptovat stále.
...chápu, že mnozí musí to své roztrpčení ze sebe vylít - ale bez návrhu řešení je to stále pouze "vyprazdňování" se. Někdo holt musí dělat někdy drába. A je dobré, když se v tom lidi střídají. není to práce k závidění.....

Možná víte, že na počátku všeho musel v "nicu" vzniknout TLAK, aby mohl vzniknout POHYB a mohli jsme se dostat až k dnešku. Bez tlaku zkrátka ani zákon akce a reakce nefunguje, tak jednoduché to je s tím vznikem všeho...., z "nicu". Protože obsah pojmu "nic" je to jediné, co muselo být i před velkým třeskem.

251925

26.8.2011 14:22

RE: ..a teď

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 251925

No jo no. A jaký máte tedy návrh Janko ? Co s tím uděláme ?

251928

26.8.2011 17:25

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251928

Už jsem psal výše, že projektů mám víc, do jednoho jsem už vložil svých skoro půl milionu. Ale teď jsem "dů/chodec".
Nehledě na to, že si už tři firmy vylámaly (s mým přispěním) na "Elektronickém nástroji pro testování odbornosti ve skupině" zuby. Ukládat dynamické grafy, běžící v souladu s videozáznamem + 20 = 150ti bezdrátovými ovladači a to vše musí běžet v reálném čase - to neumím. A vysvětlit někomu, jak to má fungovat - v tom je potíž. Ale zaplatit jsem nepoužitelnou část projektu jsem musel.
..a už do toho své peníze vkládat nebudu. Můžete být tím, kdo peníze a programátory sežene.
Další mojí prací i zábavou je přepis základny fyziky, spojení mechanického=materiálního + mentálního=duchovního přístupu ke koloběhu informací v prostoru - to děláme už ve skupině s lidmi, kteří jako já (bez předchozího úzce oborového vzdělání) v hlavě našli poněkud jiné obecné zákonitosti, než jaké se nám snaží do hlav vkládat ti, co se vědou živí.
...mimoto se snažím trochu hýbat, abych neopustil tenhle svět předčasně....

To je tedy můj výpis podstatných aktivit,, které patrně využije většina populace.
...a jste na řadě se svými.

Pak můžeme pokračovat v tom, v čem se potkáme...., a mohou se přidat další.
janko, Jan Koňas

251944

27.8.2011 14:16

RE: ..a teď

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251895

JENOMŽE takoví lidé se NEPROBUDÍ z matrixu
pouze se přesunou z jedné strany barikády na druhou
matrix neopustí
opustit matrix znamená povznést se nad dualitu tento článek je pouze druhá strana toho samého
je to jako kritika socialismu v roce 1988

252016

27.8.2011 15:21

RE: ..a teď

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252016

Kdyby autor kritizoval v současnosti rok systém v roce 1988, tak to je poněkud kontraproduktivní, pravda.
Avšak kdo dnes, komu je aspoň trochu dobře, se odváží jít se svou kůží na trh a kritizovat (myslím pod svým skutečným jménem, navíc jménem, které něco znamená)?
A to o tom matrixu si radši nechte. Budu doufat, že jste to myslel jako podobenství. Matrix má fraktální strukturu jako ostatně všechno, tedy se můžete probouzet do určitých úrovní, to ví každý blb se základním vzděláním.
Autor se do jisté úrovně probudil. A probuzení absolutní se neslučuje se životem. (Čímž vás nenabádám k tomu, abyste se opásal bombama a šel nás osvobozovat.)

252019

27.8.2011 20:56

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252019

...a hele, nepřijedete taky na seminář do Vlašimi? 10.9. od rána do večera
http://www.vas.cz/verejna/

..u nás je sešlost už od pátku do neděle....

252044

28.8.2011 10:50

RE: ..a teď

fohat 88.?.?.?

Reakce na 252044

tam je odkaz na telefon v případě dotazu...nějaký JAN URBAN,asi shoda jmen??? [oči v sloup] [oči v sloup]

252075

28.8.2011 10:44

RE: ..a teď

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Reakce na 252019

>A probuzení absolutní se neslučuje se životem.
Ale slučuje. Tedy pokud jste slovem "probuzení" myslela obdobný stav jako popisuje buddhismus... v tomto smyslu je probuzení nejvyšší možný stav jakého může každá bytost, entita dosáhnout -je to splynutí/ztotožnění s absolutnem.

252074

28.8.2011 13:00

RE: ..a teď

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252074

Aby nedošlo k nějaké mýlce - ze všech ofic náboženství idea buddhismu je z mého pohledu asi tak nejbližší Pravdě.

Já však nemyslela probuzení ve formě "osvícení". Buddhisté setrvávají v tomto Matrixu, oni pouze skutečně vědí, že je to jen Matrix. To ještě není probuzení. Oni jej netvoří tak jako my, avšak setrvávají v něm. Popravdě se s tím ani nic moc jiného dělat nedá. Každá věc, kterou uděláme, přispívá k jeho dalšímu "propracovávání". Takže idea je nedělat vůbec nic. To jsou ty vazby příčina - důsledek. Ono se to dost těžko vysvětluje, jde vlastně o to, že akt pozorování mění věc pozorovanou, což kupodivu potvrzují i kvantoví fyzici. Nechci se zde do těchto debat zaplétat a tím odvádět téma jinam, už teď jsme silně OT.

Nicméně doufám, že mi rozumíte.

252080

28.8.2011 19:38

RE: ..a teď

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 252080

Of topic ne of topic, já si myslím, že od toho tyto diskuze jsou a jestli v nich dojdeme k závěru, že je třeba probrat téma matrixu, tak je to jenom dobře. Takže prosím bábo pokračujte. [mrknutí jedním okem]

252100

28.8.2011 22:59

RE: ..a teď

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252100

Jestli jsou na tomto fóru lidé, kteří jsou ochotni na toto téma diskutovat, budu velmi ráda. Dovolila bych si však navrhnout radši toto téma umístit do fóra na adrese http://forum.zvedavec.org , zkusím tam založit thread, jakmile se k tomu v příštím týdnu dostanu - mám toho totiž docela dost, rekonstruujeme byt a zítra mi švagr přinese horkovzdušnou pistoli, se kterou budu bojovat za letité, zanedbané (ale krásné a celodřevěné) dveře a futra. Nikdo mi s tím zřejmě nepomůže, protože mi všichni tvrdí, že je to moc práce a ať se na to vybodnu. Ale já jakožto odpůrce konzumu, permanentního růstu a využívání služeb někoho jiného, se už teď těším, jak si to všechno krásně udělám sama. [smích]
Proto (a taky kvůli svojí kouzelné larvičce, která zrovna začala chodit a vypouštět první srozumitelná slovíčka) nebudu mít ani čas na žádné semináře, omlouvám se vám, Janko.

252109

28.8.2011 23:54

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252109

...omluvy netřeba, každý máme své priority, co se potkat má, to se potká. Naštěstí takhle čas funguje. A snad mu to ještě chvíli vydrží....

252111

29.8.2011 0:04

RE: ..a teď

Had... 188.?.?.?

Reakce na 252080

Hmm, rozumím dobře. Přesto malinko doplním.
Drtivá většina buddhistů jsou "stále ještě na cestě". Ani dosažení třetího buddhistického vnoru není zárukou "vyvanutí" a žádný návrat po smrti (to abych školometsky použil klasickou terminologii). A tento vnor je sakra vysoká meta zralosti onoho dotyčného. A přesto i v tomto stavu třetího buddh. vnoru stále ještě nositel (proživatel-naplnitel) tvoří příčiny.
Ten, kdo "matrix" netvoří (tedy nechává pole "příčin" bez semínek dalšího zúčtování) je .... BUDDHA. No, a když je na světě buddha, tak to má svět velký svátek. Nebo ještě jinak se to má s těmi, co dosáhli stavu buddhy. Píše se, že potkat živého buddhu je stejně pravděpodobné, jako když rybáři na moři ztratí děravou síť a mořská želva prostrčí touto dírou v síti hlavu... a jako další rébus je POZNAT HO. Toliko poetický povzdech buddhistické klasiky.
Velmi se mi líbí toto: stav buddhy je vlastně nesmírně vzácná květina, výkvět touhy po dobru a poznání celých generací lidí. A osoba, která tyto nashromážděné touhy (energie) "slupne", sjednotí a realizuje v sobě samém a pak přenese jako nově zformulovanou nauku poznání života až do základů, se v lidském světě rodí asi tak jednou za tisíc let. Nastává pak většinou nějakým specifickým způsobem zlomové období ve vývoji lidstva.
Ještě je zajímavé, že buddhistická klasika tvrdí, že lidstvo nemá dostatek energie na to, aby žili 2 buddhové současně. Proto např. když Milarepa dosahoval nejvyšších stavů (buddhy) umíral, odcházel jeho guru Marpa Lotsava.
Nevím, nevidím přímo do těchto tvrzení a pokud debatím, tak jen s odkazy na onu klasiku. Mnohé se mi jeví z mé schůdku vhledu do života a chápání těchto principů (tedy jakési předsíně vhledu - neboť co člověk pochopil již v jistém smyslu i realizoval) pravdivé a logické.
Proto pokud vůbec debatovat o buddhismu (mystice, józe atd.) tak leda v tom duchu:"tak co, jak jde život a co s ním děláš?!" Tam jsem již delší čas doma a to má větší význam, než vědět, kdo, co kdy, kde a jak napsal, řekl, vykouzlil.
Proto třeba debaty zde již sleduji méně a méně a přispívám také méně a méně. Jaká škoda, že [velký smích] ...
Příliš se teoretizuje a málo "praktikuje".
Ale je to vlastně normální a patří to k životu. Mnohem raději zaměstnáváme mysl všelijakými konstrukcemi, než abychom si sdělovali své zkušenosti (máme-li je vůbec), jak líp a líp zvládat běžné (nebo i méně běžné) životní situace. Tyto návody jsou příliš obyčejné, "nevznešené", nevědecké a málo učenecky komplikované, málo tajemné a málo "zasvěcenecké" (to jakože "nadsmyslové vnímání", "jasnovidectví", slyšení "na dálku" a jiné...pro mnohé - zátěže).
No, inicioval jsem mimoděk odbočení k buddhismu a tak se rozloučím taky buddhisticky.
KÉŽ JSOU VŠECHNY BYTOSTI ŠŤASTNÉ!
[mrknutí jedním okem]

252113

30.8.2011 8:56

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252113

Hade, obávám se, že to, jak popisuješ funkci člověka, jeho nehmotné struktury, neodpovídá mým poznatkům, které patrně posunují existenci "bytosti člověk" do jiné, ale svým způsobem už známé funkce ( do lepšího fungování mezi hmotnými a nehmotnými strukturami).
Jde o další verzi projektu "ČLO/věk" v této galaxii, naše sluneční soustava je jeho dalším testovacím vzorkem. Klíčovou změnou je nastavení jiné, ne/lidské rovnováhy ve fungování těch schopností, které v dávné minulosti i dnes vedly a vedou k rozevírání nůžek v distribuci moci. "Plovoucím bodem" pro distribuci vlastností i schopností by mělo být dynamické rozhraní mezi uhlíkovou a "křemíkovou" inteligencí, kde tu křemíkovou představují pouze "pozice dat" v informačních polích, oživované vrstvami přírody a člověkem.
Ten projekt postupuje v souladu s vývojem událostí na Zemi - jak v osobních, rodinných, společenských a přírodních množinách a souvislostech.
Chápu, že pro zdejší čtenáře je tento vstup silně "mimo mísu", ale události i lidé se potkávají jak ve směru rozpadu, tak i ve směru vytváření nových možností.

Pokud ti vědomí dovolí, rád s tebou tyto projekty proberu. Ale není žádný spěch. Zrání v přírodě funguje, ona určí zralost ovoce - my můžeme dění sledovat jen v závislosti na osobním vhledu do existence "informačních polí" provázaných s děním pomocí času.
Vědět co je čas a jak vzniká - to je zřejmě parketa, ke které zřejmě i Buddha neměl "dráty".
...ale jsem srozuměn i s rolí blázna..., vstupy z vnořených hladin Vědomí vždy přinášeli lidé, vesměs i s novým způsobem chápání úlohy jazyků. Okruh sanskrtu se blíží k cíli...

252211

1.9.2011 5:35

RE: ..a teď

Had... 188.?.?.?

Reakce na 252211

>Vědět co je čas a jak vzniká - to je zřejmě parketa, ke které >zřejmě i Buddha neměl "dráty".
Jiné názvy proSTAV buddha (tedy nikoliv jen historickou osobu Gautamy, který DOSÁHL STAVU BUDDHY) jsou také: Dokonalý, Osvícený. Nemůže tedy takováto bytost "nemít k něčemu dráty" - má je ke všemu, co existuje, protože sjednotil ten dotyčný VŠECHNY PRVKY SVÉ BYTOSTI DO NEKONEČNĚ MALÉHO BODU A STAL SE ABSOLUTNEM NA VŠECH ÚROVNÍCH SVÉHO BYTÍ. Nebo ještě jinak - realizoval všechny atributy, které se běžně v náboženství připisují Bohu - je vševědoucí, všudepřítomný, nesmrtelný atd. atd. - toto je velmi delikátní problém, pokud to realizuje LIDSKÁ BYTOST-více v náležité literatuře. Je to pro nás obyčejné lidi nepředstavitelné a neuchopitelné běžným rozumem. Musí k přiblížení se pochopením tohoto stavu být zkušenost alespoň s 1. a 2. buddhistickým vnorem.
Ještě k tomu zvýrazněnému vyjádření, slovu "stav" - buddhou se tedy může stát kdokoliv a cokoliv. I hrníček na kávu - stačí drobnost: splnit kriteria.
A protože stav buddho je nejvyšší možný, je to splynutí s Absolutnem (dle buddhismu ono universální "NIC", které je prodchnuto potenciálním jasem a na kterém se vše stvořené promítá jako na plátně biografu), které je v zárodečném, skrytém stavu i v každém z nás lidí, pak každá lidská bytost je - POTENCIÁLNÍ BUDDHA.
Z mého nedůležitého pohledu se Tvé bytostné uzrání pohybuje právě ve stavu schizofrenie (což není nic špatného. Ale ani dobrého -záleží jen, co s tím rozštěpením vědomí člověk provede, resp. jak ho zvládá), která je pořád ve stavu uzrávání, kolísání a ne právě nejlíp ovládaná a navíc asistuje PŘEKOTNÁ A TĚŽKO OVLÁDANÁ ČINNOST MYSLI. Viz. Tvé příspěvky, publikační činnost, mentorování a poučování, které se tazatelů a zájemců leckdy zbytečně nepříjemně dotýká, nebo je nesrozumitelné.
Zralý a znalý člověk působí většinou při mentorování příjemným dojmem a sděluje své zkušenosti jednoduše a srozumitelně. Proč? Protože na základě toho, čím si na své cestě sebeproměny prošel, jasně vidí:
1. jak to mají běžní lidé těžké a z tohoto postupu a poznání se rodí zároveň (při správné snaze) i SKUTEČNÝ, SPRÁVNÝ soucit a schopnost formulovat PŘÍPADNÉ poučky ke zlepšování života formou běžného, kamarádského klábosení, které je VELMI PŘIROZENÉ, srozumitelné...
2. od jistého stupně sebepozorování a tedy poznání sebe sama také "vidí tykadlem rozumu a pochopení" do této problematiky (tedy jak nakládat SPRÁVNĚ se SVÝM životem) právě tak jeden pomyslný krok před sebe (nebo ještě jinak rozumí kvalitativně vyššímu stavu VELMI DOBŘE, protože "již klepe na dveře a vstupuje do předsíně" tohoto následně vyššího stavu) - tudíž si dává pozor na ZBYTEČNÉ mentorování a jen klábosí [mrknutí jedním okem] [velký smích]

252326

1.9.2011 14:08

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252326

Hade, nezačal jsi špatně, STAV BUD/DHA je opravdu tou základnou pro upgrade lidské existence. Je ke STAVU ale třeba také popsat mechanizmy, umožňující měnit STAV na POHYB A ZPĚT. Popisuješ sice "stav pohybu", ale to už vědí i vrabci v okolí. Civilizace je opět tam, kde byla před cca 2000 lety, kdy byl "vstup do rozvinutějších forem existence bytí" (= křest)vymezen jen pro ty, kdo později řídili tuhle naší civilizaci pomocí skrytého vztahu mezi symboly číslic a "latinky". To, že ses naučil a možná i vyzkoušel to, co tehdejší doba nabídla - to tě ctí. Ale o programu pro Atlantskou a naší civilizaci víš houbeles, k tomu je právě třeba pochopit strukturu celé galaxie, její kořeny v galaxiích "dračích", vycházejících z možností rotace (viz květ života) Vytvořením směru a protisměru v šesterečné soustavě pak mohl vzniknout obraz pentagonální, do perspektivy zobrazené pohybové struktury, ze které vznikala naše pětiprvková forma sebeorganizace přírody.
Nemůžu za to, že zdejší "přijímače" zatím tento rozměr vývoje v čase nechápou. Máte ještě problém popsat a procítit a odvodit, co je "čas", jakou úlohu hraje v bezčasovém prostředí "informačních polí" apod.

Ale protože máš o mě mínění, které mě nenutí ti vysvětlovat, proč jsem oddělil tři a tři symboly lomítkem, ponech si svůj výklad vesmíru za jediný správný. Měl jsem tě za vnímavějšího k detailům diskuze - spletl jsem se. Tu známou písničku o buddhovství snad časem doplníš i o její druhou POHYBOVOU složkou, kterou je dnes možné popsat návaznostmi mezi pojmy, o kterých nikdo nemá možnost pochybovat, že nefungují. Pojmy jako tlak, teplo, teplota, směr, rychlost atd atd - těmi "stav BUDDHA" bude realizovat skrze lidi a přírodu to, co lidstvo už dávno zapomnělo.
Pokud jsi už v té předsíni, tak se podívej, jestli dveře mají kliku anebo kouli, abys pak nemusel hledat klíč.
Možná by ti neuškodilo zamyslet se nad nadbytečnou frekvencí slova "správný" - prozrazuje míru tvojí nejistoty - a zároveň snahy o správnost....
..ale je i možné, že si nedovedeš vůbec představit, že by mohlo nějaké poznání navázat a doplnit to Buddhovo, vývoj variant života už pro tebe asi skončil. Budiž ti to přáno.

252349

1.9.2011 21:31

RE: ..a teď

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252349

Janko, omlouvám se, že vám do toho teď trochu "vlítnu". Fakt nemám moc času a jsem teď fixovaná na "realitu" - a vychutnávám si to, mea culpa, pročež jsem se zatím nedobrala k tomu, abych formulovala rozlítané axiomy, které mi lítají v prostoru mezi ušima, zvaném mozek, do jedné srozumitelné linie. Takže pořád žádné "učené" fórum vedle. Zatím to tady Editor neutnul, takže k věci.

Příliš se zabýváte fyzičnem a slovy. Na čas NIKDO žádné páky nepotřebuje, protože čas neexistuje. Čas je akvárium, které nás, rybky, odděluje od skutečnosti. Čas je vězení nebo hra - záleží, jak se na to díváte. Čas sídlí v našem vědomí, zároveň naše vědomí tvoří čas. Vědomí se obecně považuje za záležitost individuální a to je chyba. Vědomí je hybnou silou skrze myšlenky. Myšlenky se formulují slovy . Slova samotná mají pouze váhu původní nosné myšlenky. Když vyslovíte děkuji, může to taky mít význam "Jdi do..." Je-li řečeno, že na počátku bylo slovo, bylo ono slovo formulací myšlenky, bylo onou tečkou za celým procesem myšlení až k vymyšlení čehosi.

Vývoj je to, o co tu běží. Je to hra. Každá bytost více či méně živá (disponující jistou formou vědomí) se rozvíjí. I rostliny, stromy, dokonce i skaliska, pohoří, kontinenty, celá Země, to všechno disponuje určitou formou vědomí. Lidská rasa má nadstandard - má možnost (iluzi) volby. Bez času by vývoj (rozvoj) nebyl možný. Málokdo si uvědomuje, že vědomí jako takové je nadčasové. Z toho plyne spousta omylů, jako jsou třeba ty vaše.

Vy zmiňujete pojmy, zmiňujete čistě fyzické (matrixové) jevy jako je tlak, teplo, teplota, směr, rychlost... až si uvědomíte, že tyto pojmy jsou přísně vázány na Matrix, na Čas, pochopíte, že tyto pojmy vůbec nepotřebujete. Protože Čas NEEXISTUJE. Neexistuje pohyb tam ani zpět. Viz výše. Ještě jednou - jediné, co je věčné, je Vědomí.

Buddhisté mají pravdu ve své teorii reinkarnace. Jen jsem odnikud nebyla schopna vyčíst, jak je to s tou reinkarnací v rámci Času. Možná jsem blbě hledala, tím více sobě plácám po rameni, že jsem přišla na to, jak HRUBĚ MYLNÝ je stereotypní předpoklad, že reinkarnace právě zesnuvšího musí nutně proběhnout až PO zesnutí. Pakliže totiž Čas neexistuje a je oním akváriem, oním Matrixem, mohu se reinkarnovat kamkoli v čase či prostoru. To je celá finta. A to je ono GRO, když se říká, že VŠICHNI JSME JEDNO. TO je ono pole nekonečných možností, čím vším mohu být. Já jsem vědomí, jež se rozvíjí skrze zkušenosti. Vědomí samo sebe dosazuje do různých situací, historických kontextů, kdy každý osud, který "odžije" je jiný, někdy jen o trošičku, někdy absolutně diametrálně odlišný. Na konci je osvícená bytost. Kdo říká, že to musí být dnes nebo někdy v budoucnosti? Čas přece není! Takže z toho, co si vědomí "odžilo" v kůži vaší, v kůži mé, v ků...

T...Automaticky kráceno

252378

1.9.2011 21:33

RE: ..a teď

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 252378

Takže z toho, co si vědomí "odžilo" v kůži vaší, v kůži mé, v kůži Hadově, se v příštím životě, který se bude konat před x-sty lety, nakonec stane, řekněme Buddha.

Ještě jinak a polopatičtěji - možná jsem jen méně dokonalou verzí vás nebo naopak - vy jste možná méně dokonalou verzí mne. Dokonalou ve smyslu vývoje vědomí, směřování NĚKAM.
Kdyby se toto všechno nestalo, nemohlo by se nakonec rozvinout Vědomí schopné toto všechno stvořit, stvořit celý tento Matrix.

Zdá se to být jako "kolečko", něco jako "sebenaplňující proroctví", ale Čas není a Velký třesk vlastně ještě ani nenastal. Šílené? Určitě ano. Ale jen pro trojrozměrně uvažující mozek.

No, a tak vaši honbu za skrytým smyslem slov považuji za neškodný koníček. Když budete chtít vyjádřit třeba lásku, i kdybyste to řekl v sánskrtu, na síle lásky, kterou pociťujete, to VŮBEC NIC nezmění. Jen vám se ten fakt vyslovením slova bude jevit více skutečným. A to v 3D světě je dost podstatné.
Informační pole je jen jedno. Je definováno Vědomím.

Můžete se mnou nesouhlasit, ale už dnes všichni víme, že hmota je jen forma energie. Vědci se s šíleným výrazem v očích snaží hmotu i energii rozebírat na částice, které nikdy nikdo neviděl. Nejdříve to byly atomy, pak se atomy skládaly z jádra a obalu, jádro se skládalo z jednoho či více protonů a neutronů, obal se rozdělil na vrstvy s rotujícími elektrony, kdy tyto elementární částice jsou definovány vpodstatě jen jako náboj plus, mínus či nula a přesto je exaktní materialistický vědec dělil dál, došel ke kvarkům a jiným zhovadilostem, kvarky se dále dělí na... a tak dále až do zblbnutí. A základní částice nikde. A CERN nechodí tak, jak by měl, Amíkům se ten jejich ani nepovedlo uvést do provozu... A stále nikdo nevysvětlil, jak je možné, že když se praštím do police, tak mě to, kua, bolí, přestože se vlastně fyzicky ani této police nemůžu dotknout - elektrony ve valenčních vrstvách se přece odpuzují... A když si vezmete jádro atomu a obrovský prostor atomového obalu vůči němu (nám to ve fyzice demonstrovali na příkladu špendlíkové hlavičky uprostřed fotbalového stadionu - a ten stadion je VAKUUM!)
To, co ve skutečnosti věří pevnosti hmoty je náš mozek. Věří i v naše hmotné tělo. Proto celá ta finta s realitou funguje. Až se najde dost šílenců jako já, pak se patrně začnou dít zajímavé věci. [smích]

A tak je mi tedy spíše bližší Hadův pohled na svět. Nezlobte se.

252379

1.9.2011 22:28

RE: ..a teď

Had... 188.?.?.?

Reakce na 252379

Hmm, dobrý. Fakt. A to ne pro to, že je Vám mé výrazivo bližší.
Než to editor oprávněně zařízne - reinkarnace je taková mrcha divná... pokud se nějaký člověk DEFINITIVNĚ zbaví některé své složky (většinou nějaká vlastnost, schopnost) anebo naopak "něco" se naučí, získá, REALIZUJE, NACUCNE A "PŘIVTĚLÍ", pak vlastně proběhla také reinkarnace. A je to tak.
Např. jeden z posledních velkých mudrců říkal, že svojí smrtí "vemře" (to jako že při své smrti se rozparceluje a "nasouká"[mrknutí jedním okem] do připravených jedinců, aby jeho pochodeň poznání plála dále. Dokonce se nyní tvrdí, že ca 20 let po jeho smrti v hrobě není nic. Tedy vlastně jinak: JE TAM NIC. Nevím. Nepoznám to a věřit nehodlám-buď to vím, chápu, popř. rovnou vidím, nebo jen naslouchám. Ale NEVĚŘÍM.
Ostatně sklouzněmež z výšin nadnebeských taky do našeho běžného bytí - už jsem několikráte JASNĚ viděl, jak např. po smrti v rodině se část čerstvě odešlého (umřelého říká se) projevila dále na naší pláni v té rodině. Umřelého otce jeho jisté význačné povahové rysy projevily se výrazně u jeho syna, se kterým měl velmi blízký, přátelský vztah. Ano! Ta náležitá "energetická"část se na základě příbuznosti prostě "přecucla" (inkarnovala) do nejlíp nastavené nádoby. Puntík. Netřeba překombinovávat a předumávat. Žádná záhada, podivnost, nevysvětlitelná duchařina. Jen pouhý přenos, přechod energií.

A s poznáním se to má taky tak. Každou chvíli můžeme z toho rezervoáru "nacucnout", ale taky "doplnit" cokoliv. Proto třeba také vznikají podobné, stejné vynálezy ve velmi krátkém časovém sledu. Vibrují v prostoru, připravení je "slupnou" a "inkarnace vynálezu" je na světě. Jen se to tak běžně nenazývá. To je pro blázny [velký smích]
Usmívání přeji!

252381

1.9.2011 22:43

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252378

Babčo Blažková, nemám proč se zlobit. Jako dáma, která má leccos v životě za sebou, máte dar často trefit hřebíček na hlavičku. A někdy se to zkrátka podaří opačně.
O tom, jak fungují informace v prostoru bychom museli mluvit naživo, nemám sílu ani čas vás probudit ke kapce logického uvažování v termínech které přejímáte z učení, která už neplatí tak, jako kdysi.
Tvrdit že čas neexistuje je slabomyslné, když existují nástroje, které tuto komoditu dělí na různě veliké kousky. Kdyby neexistoval čas, tak by také neexistovala minulost -. tedy to, co už dlouhou dobu lidé zkoumají a stále doplňují novými událostmi.

Je třeba přijmout zcela jiný model komunikace. Vědomí je prostřednictvím času přístupné dvěma způsoby. Buď lineárně pomocí sledu paměťových záznamů, pro které užíváme pojem "čas" - anebo do vědomí vstupujeme "vertikálně", pak mluvíme o neexistenci času. Na příkladu obyčejné spirály je vertikální čas průnikem vrstev té šroubovnice, události pak můžeme vnímat na kterémkoliv "závitu" či množině závitů, pokud je dovedeme vnímat souběžně.
Že jste přemýšlivá, o tom svědčí váš vnitřní spor o reinkarnaci. Ten ale řeší právě pojetí "vertikálního = stojícího" času.

...jde to i polopatě: když máte filmy ve štosu DVD, tak vy jste tím, kdo si některé vybere a vloží do "množiny přehravačů" abyste mohla vytvořit pěknou zvukovoobrazovou iluzi reality. Jako "štos" plastových koleček totiž ty filmy NEFUNGUJÍ. Funkce je tím, co je třeba hledat. A funkce je pohyb. A pohybem se čas SPOTŘEBOVÁVÁ. Čas je pojem pro realizaci pohybu, pohyb je tím bohem, na kterého zatím jsme krátcí.

Zapomněla jste totiž na to základní - nutnost mnohé pojmy redefinovat tak, aby byly použitelné do vytvoření příběhu o vzniku "všeho z ničeho". A to je moje práce i zábava - kterou už máme s několika lidmi víceméně "v kupě".
Až budete chtít, tak si budeme povídat o tom, kudy a proč informace v člověku chodí, jak se ty nehmotné stávají hustšími a hustšími,kde je dělící čára mezi hmnotou a nehmotou, jak vlastně funguje každý života schopný systém - to se ve školách zatím neučí.
A ti, co řítí svět do řiti - ti vědí, proč je žádoucí, aby ovečky žily v přesvědčení, že čas neexistuje - a mohly ho tedy věnovat práci pro ně.
..bohužel rovnice ČAS = POHYB je pro mnoho lidí zatím nad jejich myšlenkovou zralostí. To platí i pro vás. Ale nemusíte se na mě kvůli tomu zlobit, mě to také trvalo víc než dvacet let, než jsem byl schopen formulovat postup vývoje od nehmoty do hmoty - popsat tu paseku, pro kterou ovečky znají pouze termín "fšemohoucí bůch".

252383

30.8.2011 9:16

RE: ..a teď

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 252113

Proto třeba debaty zde již sleduji méně a méně a přispívám také méně a méně. Jaká škoda, že...

No to tedy škoda je. Zrovna vaše příspěvky čtu moc rád [pláč]

252213

26.8.2011 12:13

RE: ..a teď

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 251886

Ak bol Havel skutocne tak moralny clovek, tak mal, po zisteni, co sa od neho ocakava odist (ak by mala byt vasa teza pravdiva). Ibaze on takym nikdy nebol, vzdy to bol podsivka. Vedel dobre co sa od neho chce, najprv peknymi recickami oblbnut vacsinu naroda, ktora mu chcela verit a zatial potichucky sa pripravovat na demontaz statu.

Clanok p. Pontucka je vynikajuci.

251913

26.8.2011 14:23

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251913

mt-svk, mrzí mě, že jsem svou reakci napsal tak, že jste ji nepochopil. Šlo mi o to, aby každý z nás si zkusil myslet a jednat jako ti, ve kterých vidíme buď idol nebo hajzla. Anebo po čase obojí. To "obojí" v průběhu času by mělo být varováním pro hodnotitele, protože je jasné, že se v původním hodnocení asi spletl. A pokud ne - tak by měl udělat totéž, co jsem se snažil ukázat na příkladu Havla. Vidět ho jako člověka, který uchopil příležitost, ale neměl na to. A to dobře věděli ti, co jej vybrali - trénovali.....

..jojo, a ještě si potvrdíte, jaký jste šampion v hodnocení článku..., neuvědomujete si asi, že on jen popsal i vaše pocity, a vy byste se na napsání podobného článku zřejmě nezmohl.
Tak děláte aspoň "fanouška". Nic proti tomu, ale tady nejsme rodiče dětiček, kterým se takhle fandí, je třeba vedle stěžování také přijít s návrhem na opravu. A to mi v článku chybí.
...tož se příště pochlapte...

251929

26.8.2011 15:04

RE: ..a teď

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 251929

Tou druhou castou vasho vysoko filozofickeho prispevku ste chceli dokazat co? K navrhom, kolkokrat ste vy vo vasich prispevkoch ukazal riesenie? Prakticky nikdy, v drvivej vacsine len prazdno filozofujete.

No a ci som nepochopila vasu kritiku? Pravdu povediac, bola zvlastna, ciste filozoficke cvicenie. P. Pantucek chcel vyjadrit svoje sklamanie, co citi.

251933

26.8.2011 16:14

RE: ..a teď

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251929

Janko, musíte mít více trpělivosti. Zatím se probudilo pouhé procento až dvě našich spoluovčanů. Více takových článků se kterými se tito čerstvě probuzení mohou ztotožnit a je z poloviny vyhráno.

Ovšem pak přijde ta nejtěžší pasáž. Nesmíme dopustit, aby k takto předpřipravené mase přišel či z ní vzešel další Havel a spol.

Jak tomu zabránit, když nepomáhají ani očitá svědectví svědků té doby?

251941

26.8.2011 15:57

RE: ..a teď

Libcin 78.?.?.?

Reakce na 251913

Mladić o Havlovi: Ale bohužel, Havel nic neřekl, nepomohl. Zmeškal tak svou velkou příležitost ukázat, že je skutečně velikým státníkem a humánním člověkem pro všechny ty, kteří jsou v nouzi, a ne pouze pro některé z nich, kteří byli vybráni jeho ideologickými pány. On nikdy ty své "velké pány" nekritizoval.

251938

27.8.2011 2:40

RE: ..a teď

p. 125.?.?.?

Reakce na 251886

...nazyvat Havla dramatikem je urazka vsech tech kteri poctive po staleti tvorili dramata za ucelem zlepseni naseho sveta.... pracovali na zlepseni nasich zivotu...nikdy se nedali koupit aby kejvali na vse co jim politikove naridili a dali svoje talenty a humanitu ve prospech vseho lidstva,nikdy se nespolcili proti svemu narodu s kymkoliv a neokradali a nepodvadeli sve spolu obcany a neokradali stat ve kterem se narodili....a hlavne vzdy byli proti vsemu nasili na nasi planete.....

251975

27.8.2011 11:46

RE: ..a teď

esw 109.?.?.?

Reakce na 251886

Např. když veškrna krátkými gatěmi vysokostupňového zednáře znesvětil před kamerami celého světa Katedrálu, to ukazuje, že je naivní představa dobráckého nemotory vaška, kterej to myslel dobře a do politiky se připletl "tak když jinak nedáte, že, ehm ehm, tak já to tedy vezmu, ale jen do příštích voleb". Bylo by na dlouhé psaní přinášet důkazy o tom, že veškrna od začátku vědomě pracoval pro kabbalu za scénou, jejíž je viditelnou figurou, a že před veřejností od začátku hrál pokrytecké prolhané divadlo. Od začátku...

252000

27.8.2011 17:39

RE: ..a teď

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 252000

esv, nepodařilo se vám vystihnout o čem byla moje reakce. Havel samozřejmě v sobě má historii svého rodokmenu, ale jeho povaha ho vedla do lajdáctví v udržování "díla předků". Proto když přišla nabídka dostat se skrze vězení "až nahoru" (to je taky taková vcelku profláknutá finta, parodie na "americký sen"[mrknutí jedním okem], tak ji využil. A ve své nedovtipnosti mu nedošlo, že za tu židli bude muset platit.
..a tak ho hoši začali utahovat - včetně těch krátkých kalhot. Je to jemnější verze nedávné ukázky moci s ředitelem MMF. Rozkaz vzít si kratší nohavice byl varovný/prozrazující/ signál jen pro znalce symboliky, pro demonstraci sil, které od té doby šéfovaly už veřejně, právě tím "znesvěcením".
Každá informace má různý výklad ve vrstvách znalostí - taky se tomu říká "zasvěcení". Zkuste si tu mojí reakci přečíst znovu, jestli to pomůže...,
Nemám ho rád, nefandím mu. Zmařil svou šanci tím, že souhlasil a šel v těch "kraťasech", nemohl ve své pozici a povaze jednat jinak. to se stává.
..a o tom je ta MOC, dát nabídku, KTEROU NELZE ODMÍTNOUT...

252030

28.8.2011 3:06

RE: ..a teď

p. 125.?.?.?

Reakce na 252030

...trapne si "dramatik" a grafoman hral na eklhafta jmenem Husak...///taky z kriminalu na Hrad.//!!.. tahle komedie se hraje uz pekne dlouho...a nekteri stale veri a veri ...

252060

26.8.2011 9:37

Pro Vás všechny, kteří

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

hledáte chybu v článku nebo u autora. Ten popis sedí. Toto je bohužel obrázek naši společnosti. Když někdo poukáže a pravdivě zhodnotí to co vidí a žije, tak se stává terčem jako na střelnici. Proč se nevyjadřujete k tomu co je příčinou tohoto stavu? Je to proto, že je to jednduché a nic to nestojí. Proto jsme tam, kde dnes jsme. Kritizujeme, nadáváme si mezi sebou a to nejpodstatnější nám uniká, pakliže už neuniklo. Tato země nevzkvétá, abych použil tuto památnou větu. Ba co víc chřadne a nevypadá to s ní nijak růžově. Stejně jako s lidma v ní. Kdo tady posledních 20 let žije, ten to musí vidět. A nic na tom nezmění výkřiky a rady k tomu jak měl autor článek napsat nebo jestli měl jit do komunální politiky. Ne politika, ale lidi této země ji mají spravovat. To je důvod proč jsme tam, kde jsme. Všichni čekají, že někdo něco udělá. Začněte třeba tím, že budete psát vlastní články a ne se vyjadřovat k těm co napsal někdo jiný. To bude možna prospěšnější. A ještě omluva za mou nedostudovano češtinu.

251896

26.8.2011 9:41

RE: Pro Vás všechny, kteří

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 194.?.?.?

Reakce na 251896

Také mi to tak připadá. Už nejsme schopni diskutovat a používat argumenty. Nejsme schopni přemýšlet nad argumenty druhých lidí. Jen nálepkujeme a dehonestujeme s použitím sériově vyráběných a hromadně distribuovaných samolepek. Je to tak snažší ... často se přistuji, že v tom také jedu a proto se omlouvám všem, které jsem kdy takto ocejchoval.

251897

26.8.2011 9:47

RE: Pro Vás všechny, kteří

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251897

Děkuji. Já to vlastně chtěl napsat podobně, ale vy jste to napsal přesněji.

251899

26.8.2011 11:00

RE: Pro Vás všechny, kteří

MiroslavB 178.?.?.?

Reakce na 251897

Také jste mi to vzal z úst. Velice si vážím pana Pantůčka že i za cenu komplikací veřejně dal najevo svůj názor. Vícekrát jsem mu chtěl poděkovat, ale po přečtení některých reakcí si uvědomím že to nemá cenu. Nikdo nad argumenty nepřemýšlí a jak píšete pouze se nálepkuje. Jeden obhajuje homosexuály, kteří z podstaty vytvořit rodinu nepotřebují, druzí obhajují naší takysvobodu s tím že snad rodina v tomto světě ztratila význam. Chce se mi [bliji] Lidé se nechají ovlivňovat "nezávislými" médii. Proto nemá cenu házet hrách na stěnu v diskuzích, ale věnovat se rodině a nějak přežít v zaměstnání, které si konkrétně v mém případě nezadá gulagem. Ekonomická totalita která je pro mě daleko horší než politická má zelenou. [pláč]

251907

26.8.2011 14:19

RE: Pro Vás všechny, kteří

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251897

a co jinak? http://www.youtube.com/watch?v=iZWkNNzeo9k

251926

26.8.2011 15:24

RE: Pro Vás všechny, kteří

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 15.?.?.?

Reakce na 251897

Dobrý den,
chci reagovat na Vaši veřejnou sebereflexi ohledně schopnosti diskutovat. Vycházím z předpokladu, že Vaše sebereflexe se týká především diskusí internetových. Zkusím nastínit svůj pohled na tento typ diskuse.
Vývoj diskuse záleží v první řadě na cílech diskutujícího. Na intenetu vidím v zásadě tři hlavní motivy. Sebeprezentace. Přesvědčování. A sdílení informací.
Při sebeprezentaci jde především o vyjádření svého názoru, s malým nebo žádným ohledem na prospěšnost toho názoru pro diskuzi a čtenáře. Případný nesouhlas (i domnělý) pak vyvolává poměrně silnou vlnu emocí, která často spouští potřebu další "sebeprezentace" a případné dehonestace "oponenta".
Při přesvědčování jde především o snahu "otevřít oči těm druhým". Při této motivaci bývá klíčové přesvědčení o správnosti vlastního názoru a užitečnosti tento názor co nejvíce rozšířit. Případný nesouhlas pak vyvolává především potřebu argumentovat bez schopnosti zvážit protiargumenty. Dva přispěvatelé s touto motivací opačných názorů mohou diskusi pro ostatní čtenáře obohatit, pokud se drží slušnosti. Ač sami sebe pravděpodobně pouze utvrdí ve svém názoru a přesvědčení, že oponent musí být hloupý či slepý.
Diskutující jehož hlavním motivem je sdílení informací, většinou dodá jeden příspěvek a reaguje na případnou oponenturu jen omezeně či vůbec. Bývá pro něj důležité dodat ostatním informace (typicky z oboru, kterému skutečně rozumí) či položit vhodnou otázku. Cílem pak může být i sledování reakcí a argumentů ostatních. Tento typ motivace může vést k velmi plodné diskusi mezi lidmi, kteří se již trochu znají a vzájemně se respektují. Zřídka je však k vidění na internetu, mimojiné protože vyšší kvalita diskuse obvykle přitahuje lidi s primárním motivem sebeprezentace, kteří svými poznámkami takovou diskusi postupně zadusí.
Vzhledem k výše uvedenému, si dovolím říci, že pokud omezíte příspěvky, kde chcete pouze vyjádřit svůj postoj (sebeprezentace) na maximálně jeden pro každé téma, můžete vlastní argumentací obohatit diskuzi pro ostatní čtenáře. A to i v situaci, kdy sám nejste schopen naslouchat argumentům oponenta.
Ve dvou větách bych celý svůj příspěvek vyjádřil takto - Za předpokladu, že netrpíte chorobnou potřebou "žvanit", pak Vaše reklamovaná neschopnost naslouchat argumentům omezuje především Vás. Pro internetovou diskusi je však podstatná Vaše chuť a schopnost dodávat kvalitní a promyšlené argumenty.

Michal

251936

26.8.2011 14:37

RE: Pro Vás všechny, kteří

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251896

Kerobe, kdybych neměl vlastní projekty, tak bych se tu "neprsil". Bohužel jsou zřejmě pro tuhle dobu neuchopitelné.

Články vybírá Vladimír, je to jeho právo. A pro mě jejich nepřijetí je signálem ze dvou směrů, jednak že je musím příště napsat líp, srozumitelněji - druhak že musím "pracovat" na kultivaci myšlení tím, že rejpám do názorů - pokud vidím chybu jen v určité oblasti - anebo i do autorů, pokud oni vidí situaci pouze z jednoho směru. A nabízím "protisměr", protože jinudy cesta k pochopení nevede.
Proto i články, které nikam nevedou a stále jen popisují (někdy i novými slovy) SOUČASNOU situaci -. a nepopisují příčiny - takové články jsou alespoň pro mě k ničemu. Ve své reakci jsem nabídl možný pohled, jak asi mohlo být Havlovi, když se mu otvíraly "možnosti vládnout" - právě proto, že jeho kouření a pití není pro mě "značkou" pro kvalitní základnu. A "Ferenc Pištora" se z něj také nestal, jen potvrdil to, že si patrně (v jiném těle) zopákne to, co v tomto životě nezvládl lépe. To nás čeká všechny. Jen o téhle "fintě v brbli" málokdo ví.....

251931

26.8.2011 15:18

RE: Pro Vás všechny, kteří

kerob halibos (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251931

Ale tady nejde o články nebo vlastní projekty. Tady jde o to, že se řítíme otevřenou branou do elektronického koncetračního tábora a ještě se u toho usmíváme. Co bude za rok, dva nebo tři? Koho pak budou zajímat názory na ten či onen článek, nebo autora. Již zase 20 let remcáme a nadáváme. Pouze jsme se přesunuli z hospod k internetu. A zatím nám vše co celé generace předků vybudovali, někdo v klidu vzal a ještě za to sklidil potlesk na otevřené scéně. A klidně se nechá ještě děkovat a volit až do uplného zestárnutí, jak to s náma myslel dobře. Já vidím problém pouze v netečnosti lidí. Ne v jejich názorech nebo článcích. Jejich pohodlí, které nemíní vyměnit za trochu rizika jsou živnou půdou pro různé Kalousky. Žádné diskuze na internetu nikdy nic nezmění. A to ani tady na Zvědavci. Nestačí si psát a hanit. Musíme si to říkat do očí. Pouze když budeme lidi potkávat a mluvit, můžeme diskuzí přijít k tomu co hledáme a co chceme do budoucna. Ne každodenním psaním a vyjádřováním se ke všemu co kdo napíše. Pouze když budeme s lidma v kontaktu můžeme vytvářet budoucí realitu. Takto je to pouze reality virtuální.

251935

26.8.2011 23:53

RE: Pro Vás všechny, kteří

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 251935

Mate pravdu. Ale napriklad mam malu dcerku, ktora nas oboch potrebuje, kedze je na vozicku. Nemyslim si, ze by bolo odo mna a manzela zodpovedne riskovat.

251966

27.8.2011 12:19

RE: Pro Vás všechny, kteří

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251935

Kerobe, jakmile neznáš cíl, tak nemáš šanci zjistit, proč se "řítíme do elektronického pekla". Neřítíme. Ale vysvětlivka je dlouhá a překračuje možnosti tohoto fóra.
Ano, z očí do očí si vysvětlovat pozice a "pravdy" - to už začalo. Ale asi v žádné takové skupince nejsi. Ty se tvoří tady, na internetu - a pak se začnou i scházet.
Takže nemáš pravdu v tom, že "diskuze na internetu nic nezmění". Naopak. Internet je něco, co se pánům od moci zatím nepodařilo a nejspíš ani nepodaří ovládnout.
ve Vlašimi je 10 září seminář "O mezních otázkách", http://www.vas.cz/verejna/, už od pátku budeme diskutovat i u nás doma s lidmi, kteří sledují situaci z jiných než standartních úhlů pohledu.
Zkrátka váš pesimizmus pramení spíš z nedostatku snahy. Rád vás na semináři či u nás uvidím.

252002

28.8.2011 20:24

RE: Pro Vás všechny, kteří

P.K. 89.?.?.?

Reakce na 251931

Tak nevím, ale dle mojí "osobně vyzkoušené teorie" je příčinou většiny problémů lidí, tedy snad i lidstva jako celku, hlavně alkohol, způsobující pozvolnou degeneraci... I další drogy...včetně cigaret. Bez vůle je člověk trochu blíže k opici[smích].
Všem doporučuji min. několik let abstinovat. Potom se můžeme bavit o možnostech "jak změnit svět". No, je to asi utopie.
Takže jediné řešení je postarat se o sebe. A lidstvo potom zachrańovat virtuálně, na diskuzích. Good Luck.

252102

26.8.2011 10:58

Jsem zmaten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Vy jste prece, pane Pantucku, byl tak moc zapalenym fandou kanadského hokejisty NHL, nekdejsiho kapitana Philadelphia Flyers, Erica Lindrose? Nebo se pletu?

http://www.customthrowbackjerseys.com/products/ERIC-LINDROS-Philadelphia-Flyers-1997-CCM-Throwback-Away-NHL-Hockey-Jersey.html
[zmaten] [zmaten] [zmaten]

251906

26.8.2011 23:42

RE: Jsem zmaten

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251906

A já jsem kdysi byla úžasná holčička, ne moc hezká, ale zato jsem poslouchala maminku, nosila jedničky a pochvaly od soudružek učitelek, chodila do houslí a hlídala mladšího brášku. Chtěla jsem svojí osamělé rozvedené mamince ulehčit její strašně těžký úděl. A dneska si o svojí mamince nemyslím vůbec nic pěkného.

Tak to prostě chodí. Lidé dozrávají k názorům vlivem okolností a zkušeností.

251963

27.8.2011 11:23

RE: Jsem zmaten

mt-svk 91.?.?.?

Reakce na 251906

A on Eric mal na drese c. 88, z coho mi vyplyva, ze je p. Pantucek zakukleny nacista... [velký smích] A nielen on... [mrknutí jedním okem]

251994

28.8.2011 16:10

RE: Jsem zmaten

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251994

>A on Eric mal na drese c. 88, z coho mi vyplyva, ze je p.
>Pantucek zakukleny nacista... [velký smích] A nielen on... [mrknutí jedním okem]
Zavidim vam, ze jsem to takto nevydedukoval ja sam. [velký smích]

252088

26.8.2011 11:40

V.H.V. h.c. mult. je "JEN" slabším odvarem "strýčka" a homosexuálního promiskuita a collaboranta Miloše Havla

MoUdrostrak 90.?.?.?

Za zlého Bolševíííka zlí Bosševíííci a STBáááácíííí tvrdili dnešním hodným, zinkajícím a pravicujícím pivním Pepíkům a Lídl/ujícím Mařenkám, že Venca Lahváč Věškrna je poflakujícím se a za nepřátelské sponSSorské stříbrné kolaborujícím Jidášem.
Stejný Jidášem, kterým byl jeho strýček a homosexuální promiskuit Miloš Havel, který nejprve collaboroval s Němci za záchranu "české" roz. SVÉ cinematografie, aby na sklonu války "povstal" proti zlým Němcům a o pár měsíců později se již lísal do řití zlých Bolševíííků.
Když ho zlí Bolševííící odkopli, naštvaně emigroval a skončil jako pouliční květinář v Mnichově.

Nejtragičtější je případ oběti Miloše Havla - herečky Anny Letenské. Poskytla pomoc lidem, kteří zaútočili na Heydricha, a nacisté ji popravili v Mauthausenu. V té době točila pro Miloše Havla film Přijdu hned režiséra Otakara Vávry.

Do ateliérů ji vozilo gestapo a všichni věděli, co ji čeká. Vávra na to vzpomíná jako na nejhorší zážitek svého života, ale Miloš Havel ji ze ziskuchtivosti nutil natáčení dokončit - a pak ji Miloš Havel nechal - s klidným pravicujícím svědomím podnikatele chránícího svůj ZISK - svými kamarády z gestapa odvézt na popravu.

Vložený obrázek

Hárující pivní Pepíci a Lídl/ující Mařenky raději naslouchali hrdinně a undergroudově Kocábu, nežli zvěstím o ne/rodu Havlovu.

A TEĎ se DIVÍ???!!!

Láska je Nenávist, Pravda je Lež,
Prosperita je KriSSe a
Válečné vyvraždďování je ZISK a Svatá Humanitární MiSSe

Nic víc, nic méně [mrknutí jedním okem]

251909

26.8.2011 12:12

RE: V.H.V. h.c. mult. je

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251909

Citace:

"Byla převezena na Pankrác, a přes terezínskou Malou pevnost do rakouského koncentračního tábora Mauthausen. I zde se snažila být veselou a plnou optimizmu. Podle úmrtního listu nalezeném v archivu byla v Mauthausenu zastřelena 24. října 1942 v 10:56 v bunkru ránou do týla. Její manžel byl zabit později, 26. ledna 1943 v 16:45. Letenská se tak stala jedinou českou herečkou, která zahynula v koncentračním táboře (v Mauthausenu byl rovněž vězněn a umučen herec a písničkář Karel Hašler). Až dva měsíce po její popravě, 25. prosince 1942 byla v premiérových kinech uvedena komedie PŘÍJDU HNED (1942)..."


Zemřela ranou do týla, takže vlastně humanitárně. Bojovník za svobodu, pravdu a lásku Mašín také někde údajně prohlásil, že podřezání omámeného Honzátka bylo humánnější než jej podřezat při vědomí. Ó, jaké lidumilství a projev už tehdy západní proLibyjské demokracie...

jansmith[smích]

251912

26.8.2011 18:52

RE: V.H.V. h.c. mult. je

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251912

PRAVICUJME-čecháčKUJME! (tunelujme-i historii)[mrknutí jedním okem]

Andula - Besuch in einem anderen Leben
Dokumentární
Německo, 2008, 84 min
Hrají: Hannah Herzsprung, Zita Kabátová, Eva Gerová, Otakar Vávra, Jiří Letenský, Anna Letenská
http://www.csfd.cz/film/264764-anna-letenska-komic...
Vložený obrázek

Je poněkud paradoxní, že právě německá strana dokázala zpracovat osudy nacisty popravené herečky Anny Letenské v tak vysoké kvalitě. Chronologický a vyčerpávající rejstřík je doplněn řadou unikátních výpovědí příbuzných (kteří se v českých dokumentech vůbec nevyskytují) i německy hovořící Kabátové a Gerové.
Divák se dozví mnoho neznámých faktů o jejím soukromém životě (o kterém se také mnoho nemluví) [mrknutí jedním okem]

251948

27.8.2011 10:45

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 251909

jen by me zajimalo, kdo nutil pozdejsiho bolsevika, soudruha Vavru tocit za okupace filmy, za nez pak dostaval statni cenu od Emanuela Moravce.Soudruh Vavra byl stejna svine jako vami jmenovany Milos Havel.Vrah o moralce kaze.

251990

27.8.2011 13:09

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251990

Poslyste, pro koho pracujete? Pro podnikatele kapitalistu? Pak jste prisluhovac. Kdybysme tu meli socializmu pracoval byste pro nejakej statni podnik. A zase byste byl prisluhovac.
Kazdej kdo muze pracovat pracuje, protoze jist je treba.

252008

27.8.2011 15:17

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 252008

Vazeny pane, Vavra tocil filmy za nacistu i za bolseviku, oba rezimy ho vyznamenavaly za jeho prinos a kulturni obohacovani naroda.Jeho zivnosti nebyla prace, ale vlezdoprdelovani.Nikdo by mu hlavu neutrh, kdyby misto prace za kamerou volil praci za pluhem.
Cesi jsou sebestredni blbci, tento pripitomely clanek je dukaz.

252018

27.8.2011 18:19

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 252018

Vazeny pane, Vavra tocil predevsim zatracene dobry filmy podle scenaru, ktery mu dali z produkce.

252034

28.8.2011 9:50

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 252034

Ty jeho bolsevicke sracky byly take zatracene dobre filmy?Vavra byl predevsim hlasna trouba nacistickeho a pozdeji i komunistickeho rezimu.Nikdo ho tocit filmy nenutil!Kolaboroval s obema rezimy naprosto dobrovolne, na rozdil od mnoha skutecnych vlasteneckych Cechu, kteri spolupraci odmitali.
Kdyz ctu tyto chvaly na kolaboranty, tak se vlastne nedivim, ze Cesi se svym narodnim sentimentem vzdycky blbe dopadnou.

252071

28.8.2011 21:22

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 252071

Vy asi nedovedete ocenit samotnou rezijni praci oddelene od scenare a idey co? Jestli ne, tak vubec nemuzete porozumet tomu co tady tvrdim. No, ale co bych chtel od cloveka s vasim vyrazivem.

252104

28.8.2011 21:43

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 252071

Mimochodem, moc by mne zajimalo kdyz jste takovy znalec dila rezisera a scenaristy Otakara Vavry mohl byste prosim uvest, ktere sracky z jeho dila byly nacisticke a ktere komunisticke?
Ja sammozrejme ani zdaleka nevidel vsechny jeho filmy ale to co jsem videl mi krome obligatni husitske trilogie neprislo az tak profanni. A co se tyce husitske trilogie, byla vcelku poplatna Jiraskovu pojeti.
Fakt by mne zajimal vas zajiste fundovany a argumenty podporeny profesionalni nazor.

252105

28.8.2011 23:56

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 252105

Asi budete nejaky slepy a hluchy, kdyz delate, ze jste nevidel takove vytvory soudruha Vavry jako Dny zrady, Sokolovo, Osvobozeni Prahy, Obcan Brych, Nema barikada, Nastup a jine.
Holt nekdo kolaborovat umel a nekdo ne.
My Cesi si vzdycky umime najit ten spravny cil.

252112

29.8.2011 12:39

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 252112

zajiste mate podobne vyhrady i k Leni Riefenstahl. To jen abyste vedel, ze nejen my Cesi ale i nasi nemecti sousede vedi, jak na to...
A porad jsem si neprecetl rozdeleni Vavrovy kinematografie na dila ktera kolaboruji se socializmem a ktera s nacizmem.

252142

16.9.2011 11:04

RE: V.H.V. h.c. mult. je

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 252112

Ve věku 100 let zemřel režisér Otakar Vávra Vim ze uz to neni ve vztahu k nasi diskusi moc aktualni, ale presto citim povinnost to tu zminit.

253486

27.8.2011 16:15

RE: V.H.V. h.c. mult. je

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251990

Nevšiml jsem si, že by soudruh režisér Otakar Vávra byl příbuzným soudruha Václava Lahváče Veškrny...

Vložený obrázek

Proto nechápu Vaši snahu o odbočení tématu od collaborantské a zaprodanecké rodiny Havlů?!

252027

28.8.2011 9:53

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 252027

Citoval jste z knihy soudruha Vavry, tak asi proto.

252072

28.8.2011 16:07

RE: V.H.V. h.c. mult. je

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252072

omyl, prečtěte si laskavě jeho text v originálu

Soudruh režisér Otakar Vávra jej raději pravicujícně autocenSSuroval, aby nedostal soudružku manželku režisérku Jitku Němcovou na pravucující black/list ... a její filmy do treSSoru anti/"dýmů/krásy", stejně jako své vlastní historické filmy... [zmaten] [pláč]

252086

28.8.2011 18:18

RE: V.H.V. h.c. mult. je

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 252086

Soudruh Vavra byl multikolaborant.Tecka.Jeho citacemi a pametmi se radeji nazabyvam, vzpominky stareho komunisty mne vzdycky vhrnou slzy do oci.[smích]
Raceji odpustit, ale ve vasich myslenkovych labyrintech se nejak nemuzu vyznat.

252095

29.8.2011 13:56

RE: V.H.V. h.c. mult. je

steve 96.?.?.?

Reakce na 252027

.. toho pana v brejlich ja znam .., kdyz se palily jeho spisy, tak 9 maniku dohlizelo - aby se nekomu do kapsy nahodou nezatoulal jediny list .., to byli chlapci, kteri hlidali uz Husaka a hlidali dale i toho pana v brejlich ..., jako - aby mu nekdo neublizil .. [cool]

252150

26.8.2011 12:02

Připomíná mi to

qwe 89.?.?.?

povídku od K.Čapka "Až budou soudit diplomaté". Doporučuji přečíst. Je sice psaná k jiné situaci, situaci ve světě r.1939, ale dost se hodí i na současné poměry u nás.
U p.Kronea by mě zajímalo, kolik mu takové psaní vynáší - jestli je to dobře placené, tak bych to rád zkusil, myslím, že bych to také dovedl.

251911

26.8.2011 12:43

Idioti mezi námi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Jako radioamatér běžně používám zkratku "73" ale i "55" což je něco jako "mnoho zdaru". Už jsem ale slyšel pár debilů, co tvrdí, že jsem zakuklený fašista, protože to je deset teček a jde to ale tedy číst i jako HHI no a to je jednoznačně Heil Hitler, že?!

Už mne ti debilové serou tak, že z principu používám "55"!
Jo a taky "88"! (To se u normálních lidí používá když píšete operátorce coby "mnoho polibků"[mrknutí jedním okem]

A též protijedoucí známé zásadně zdravím vysoko zdviženou rukou...ovšem levou, na pravé mám na motorce plyn, že.

Víte co mi všichni můžou políbit?? Víte, že? A to samý mi mohli i za socialismu!

55+88! Krysa

251915

26.8.2011 13:16

sme ešte ďalej

jan26 195.?.?.?

Všadeprítomná ŠTB, buzerácia ľudí,ktorých názor sa vymykal oficiálnej doktríne, obmedzená sloboda cestovania, rady na spotrebný tovar a banány... Toť nevýhody minulého režimu.
Výhody? Mohutná bytová výstavba, možnosť postaviť si rodinný dom bez celoživotnej dlžoby, istota zamestnania, rozvoj všetkých hospodárskych odvetví, výstavba škôl, univerzít, nemocníc a polikliník, možnosť získať bezplatné vzdelanie na slušnej úrovni... Keď porovnám životnú úroveň priemerného Slováka v r. 1948 a ... v r. 1975, vidím dve rozdielne bytosti, snáď z iných planét. Keď sa v ČSSR stala 1 vražda, týždeň sa o ničom inom nehovorilo. Dnes vraždy v správach ani nevnímame.
Čo som tým všetkým chcel povedať? Nuž, súhlasím, dnes, v čase "demokracie", "volného trhu" a "slobody", sme už naisto oveľa dalej...

251918

27.8.2011 0:03

RE: sme ešte ďalej

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251918

Víte, ono to není tak jednoznačné... já si myslím, že sešlost, jež se tu sešla dnes ( [mrknutí jedním okem] ), by měla problém i v době "reálného socialismu". To je postojem, hubou. Blbé je, že dnešní systém kopíruje výhradně nešvary a k tomu přidává své, místo toho abychom se poučili z minula, to dobré ponechali a v rámci "uvolněných rukou" (nikoli mravů) potlačili chyby a pokračovali v nastoupeném trendu. Fakt je, že "lid" (nebo to byl dav?) se opájel řvaním "jsem svobodnýýýý!" a moc nekoukal, co zatím v poklidu vyrábějí ti, kteří se mu postavili do čela. Ale byli i tací, kteří to viděli. Jenže my jsme to neposlouchali a sváděli to na jejich "věčné kverulantství", v horším případě počínající senilitu.
http://www.youtube.com/watch?v=W0Mydquf9S8

251968

26.8.2011 13:26

Dokument: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989

Barney 82.?.?.?

"Komunisté vás budou strašit nezaměstnaností, není to pravda, ničeho se nebojte.

Slibuji vám, že funkci prezidenta vezmu na jedno volební období, pak bych se chtěl věnovat práci dramatika.

Pro mě není rozhodující s jakým slovem jsou sociální jistoty spojovány, ale to, jaké jsou. Já si představuji, že by měly být daleko větší, než jaké poskytovalo to, co mnozí nazývají socialismem.

Za svůj třetí úkol považuji podporu všeho, co povede k lepšímu postavení dětí, starých lidí, žen, nemocných, těžce pracujících, příslušníků národnostních menšin a vůbec všech občanů, kteří jsou na tom z jakýchkoliv důvodů hůře než ostatní. Žádné lepší potraviny či nemocnice nesmí být výsadou mocných, ale musí být nabídnuty těm, kteří je nejvíce potřebují.
Připravujeme koncept důkladné ekonomické reformy, která nepřinese sociální stresy, nezaměstnanost, inflaci a jiné problémy, jak se někteří z vás obávají.

Žádné gigantické zdražování nebo dokonce nezaměstnanost, jak to panikáři systematicky šíří, nic takového nepřipravujeme.

Již nikdy do žádného paktu nepůjdeme."

http://www.ireporter.cz/2009/04/27/dokument-z-projevu-vaclava-havla-v-prosinci-1989/

K tomu jen dodám: SPLNĚNO

251919

26.8.2011 13:53

Děkuji.

Zpantoch 109.?.?.?

Děkuji za VŠECHNY příspěvky a z mnohých jsem si hodně vzal. Pana Kroneose musím už jednou provždy ujistit, že nenávidím nacismus i komunismus a hluboce opovrhuji i ostatními totalitami. A máte pravdu. Nechám si horká témata na dobu, až nám vychladnou hlavy. Užívejte si teplých dnů a všem přeji hodně lásky, pokory, tolerance a Božího Požehnání. Váš Zbyšek. [smích]

251924

26.8.2011 14:22

Jake jsou moznosti pro Cesko

n.z. 99.?.?.?

Jednou typicky ceskou vlastnosti je precitlivelost, viz. clanek pana Pantucka. Zda se, ze zije v nejakem idealnim svete nekonecneho ublizovani. Jo jiste, jeden pretlacuje druheho, tak to ve svete je. Svet je plny antagonismu a vzdy byl, smirme se s tim.

Podivejme se nekam daleko, do Chile. Tam jsou opet boure lidu. Pravda neni to to same jako za Pinocheta, uz do lidi nestrileji ostrymi, ale presto ma to zavaznost. A lide se organizuji a dosahuji konkretnich vysledku:
http://www.blisty.cz/art/59954.html
A nerikejte mi, ze je to jejich 'horkym jiznim temperamentem'. Chile je po vetsinu roku chladnejsi nez Cesko.

V Cesku samem je hnuti za primou demokracii http://www.hzpd.cz/
Proc se v ni nezucastnit a tak si dat dobry pocit, ze pro zmenu neco delam? Nebo radeji 'proplakat' zbytek zivota? A s tou "pravdolaskou", neni to uz trochu unavne? To ho budeme jeste 3 generace vinit, ze nas 'osvobodil' od ne-realsocialismu? Osobne si nemyslim, ze Havel nebyl az takovy 'programator' i kdyz i v mych ocich hodne obdivu ztratil. Dobre, mozna ze nas skutecne podfouknul, budiz. Zacneme novou kapitolu, treba s obcanskou angazovanosti. [smích]

251927

26.8.2011 14:24

Totalitní autocenzurní paranoia. Už je pěkně dlouho zase tady.

Anna 85.?.?.?

Výstižný článek! Už tak 15 let cítím, jak nás stále víc svírá totalita, která je mnohem odpornější, než náš starý známý "totáč". Tenhle je víc promyšlenější, manipulativnější, důslednější - a především mnohem lstivější. Je to čistě zlo, které se staví vždy co nejtěsněji k pravdě - a jak je známo - těsně vedle pravdy vyrostly ty nejšílenější režimy, protože vedle pravdy leží největší lež. Lež, kterou přehlédneme, protože zbytek tvoří krásná slova o úctě, demokracii, svobodě, ochraně starých, mladých atd. No řekněte, kdo by to nechtěl - a pak po čase vždycky zjistíme, že to nějak smrdí, ale kdo by se tím zabýval, když už dávno máme před nosem další mrkev, za kterou, poslušně jak ten osel, jdeme. Já si nechci něco myslet - a něco jiného říkat. To je cesta do pekla otroctví. My jsme lidé a máme své svobodné chtění. Tak je na každém, co s tím udělá. A prosím Boha, aby nám dal sílu, ať se rozhodneme správně.

251930

26.8.2011 19:18

číslovka 88 byla oficiálně zakázána

88 77.?.?.?

Zakážou i planetu Merkur?
A máme to tady, černé na bílém přímo z Nejvyššího soudu (http://www.nsoud.cz/JudikaturaNS_new/judikatura_pr...): číslovka 88 byla oficiálně zakázána. Zatím pouze na oděvu, zda se trestní represe rozšíří i na jiné její možné aplikace, na RZ aut, na čísla autobusů nebo trolejbusů, na stránky v knihách…, to zatím nelze predikovat, avšak bdělí strážci neposkvrněnosti myslí českých občanů nás jistě neopominou vyrozumět.

Zakážou i planetu Merkur?
http://paragraphos.pecina.cz/2011/05/zakazou-i-pla...

251949

26.8.2011 22:48

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

88 89.?.?.?

Reakce na 251949

Se ale divim ze dosud nezakazali knihu Cesta kolem sveta za 88 dni. Takove stezejni dilo neonacismu, jiste plne skryte symboliky, a navic od znameho antisemity J.Verna (jen si vzpomente napr. na odporny a nenavistny popis jednoho jiste ve skutecnosti moralne velmi vyspeleho 'nemeckeho' lichvare z romanu Na komete), ze by jim to uslo? Verejne palit na namesti a razie do vsech knihoven a domacich knihovnicek! Jen se priznejte, ze vy jste to taky v mladi cetli?? Kam se na to hrabe rasisticky kocour mikes a jeho kamarad nacicek..! [chechtot]

251960

26.8.2011 23:46

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 251960

Neušlo [smích] Romány J. Verna se překládají do češtiny nanovo. Prý je to psáno moc rozvláčně a pro dnešní mládež tedy nezajímavě. Ondřej Neff si to vzal na starost a za jistě nemalý peníz toho lichváře z tý komety sundá.

251965

27.8.2011 1:54

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 251965

To je divný já jsem Verneovky hltal jednu za druhou. Pravda já jsem neměl problém se soustředit dýl jak patnáct minut na čtení. Párkrát to při baterce, když jsem měl spát to smrdělo výpraskem. Bohudík mě rodiče ještě řezali, jak by ale asi řekl Béna Hurů nebo blodánek, tak málo. Mno, jenom tak pro zajímavost si jeden volný překlad od Neffa budu muset přečíst. A co třeba Hamleta, toho překládat nebude, vynechá nějaký dialogy nebo rovnou dějství a bude to in i pro mladý. Ale to už vcelku zdařile udělal Cimrman, doufám jako satiru. I když si přestávám bejt jistej. Verne nezáživnej pro mladý?... Sákryš fakt nevím. Třeba to Jára visionářky taky dělal do budoucna. Hamleta bez Hamleta. [velký smích] [mrknutí jedním okem]

251974

27.8.2011 1:48

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Saša 74.?.?.?

Reakce na 251960

>dosud nezakazali knihu Cesta kolem sveta za 88 dni.

Na to dojde, mimo daleko těžších trestů vykázali ho z města „zákazu pobytu na území města Brna na dobu 1 (jednoho roku)“, to se divým, že ne na symbolických 7 let. Dovedete si představit, kdyby si mladý recesista nechal někam vytetovat 44? Logicky by to byl malý Áda ne? [zmaten]

Víra v numerologii je v US silná, nenajdete třinácté poschodí, počítají 12, 14. V hotelech a nemocnicích chybí pokoj č. 13 Možná proto má stopa zrovna 12 palců? Nevím jak je to s tričky, snad se smím označit za nešťastnou třináctku? Cena však asi nesmí končit na 13, je to totiž vždy baťovských 99 nebo v nejlepším 97 (ve výprodeji i „šťastných“ 77). „Ďáblova“ šestka dělá dobrý kšeft Motelu 6 či Conoco/Phillips 66 (jen v názvu, cena je „zaokrouhlena“ na tu devítku). Obě „šťastná“ čísla nejdou dohromady, viděl jsem tričko s 69 jen v sexshopu. Polynésané v domorodých jazycích používají pouhých 13 písmen a vypomáhají si zdvojením samohlásek a apostrofy, no třeba něco podobného pro jednoduchost uzákoní moudří zákonodárci v číslovkách. [velký smích]

251973

27.8.2011 9:34

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251960

Malé upřesnění:
Název té Verneovky zní Cesta kolem světa za 80 dní a nikoli 88 dní.

Nehledě na to, Peace se všemi,
jansmith[smích]

251986

26.8.2011 23:24

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 251949

V tom případě navrhuji zakázat i prvek rádium, který má protonové číslo 88, a taky všechny izotopy s nukleonovým číslem 88, například stroncium.

Druhý krok by mohl být zakázat Mendělejevovu periodickou tabulku úplně. Pro jistotu (autor byl přece Rus, a to už je samo o sobě podezřelé).

251961

27.8.2011 2:55

RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána

steve 96.?.?.?

Reakce na 251961

.. zakazat UPLNE VSECHNO !!, - nechat jenom holokaust !!

251977

26.8.2011 19:25

Nejsme v tom sami

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Pane Pantůček, nejste sám, kdo je současnou situací zklamám. A řekl bych, že zklamaní jsou asi i lidé v ostatních post socialistických státech (možná s výjimkou bývalé NDR, nevím..).A taky lidé ze starých kapitalistických zemí jsou na tom hůře, než v 90.-tých letech. Bohužel, všechny revoluce byly připraveny a vedeny tím směrem, kam to chtěli mocní světa. Po revoluci se říkalo v médiích, že se vracíme do náruče Evropy, kam patříme. Ale nebyla to pravda, staré země se k nám nezachovaly jako k mladšímu sourozenci, ale jako k chudému příbuznému, který je hloupý a nechá si všechno (částečně i vlivem své naivity..) zprivatizovat. Prostě cesta nám byla dána a jako jedna jediná země nemáme šanci jít proti proudu. Viz rok 1968 - nemohla se situace v roce 1989 třeba opakovat, ale s "pomocí" západních zemí ?? A směr toku řídí mocní, ne my. Teoreticky bychom se mohli jako lidé semknout a postavit velké vodě hráz, ale jsme toho ještě schopni?? To je otázka bez odpovědi.. Řekl bych, že lidstvo musí spadnout pořádně na hubu, aby bylo schopno začít znova a líp. Co se má stát to se stane, svému osudu neujdeme. Ale hlavní je neztrácet naději, někdy přece musí být lépe.. [cool]

251951

26.8.2011 20:28

RE: Nejsme v tom sami

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251951

I.M.H.O. Nejen oVčané ehem. DDR, ale i oVčané ehem. Haupstadt der DDR jsou natolik otřeseni vývojem Věcí Veřejných, že iDnes je Berlín rozdělen mezi West a Ost.

Lidé se "nekamarádí", nepracují "na druhé straně", taxikáři sice vysadí klienta na "na druhé straně", ale pak se vrátí na štáfl na tu "správnou" stranu svou stranu města.

Ossis v domcích, Wessis ve vilách
http://blisty.cz/art/19971.html

251954

26.8.2011 20:47

RE: Nejsme v tom sami

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251954

"OPSANÝ KRUH. Oprávněné byly zato obavy východní Němky Doreen Prestelové. Její otec žije v Kleinmachnowě od roku 1962, matka od roku 1972. Pohoda v domě, obývaném spolu s dalšími dvěma rodinami, skončila s revolucí. Nedlouho po ní obdrželi všichni v domě příkaz k vystěhování. Dům šel do dražby. Prestelovi si nestěžovali. Dostali odstupné (na ježka ostříhaná dcera mluví o částce 20 tisíc marek) a šli ze 62 metrů čtverečních za 69 východních marek do novostavby o ploše 84 m2. "Naši platí 689 eur, což je pro ně tak akorát únosné. Otec je dlouho bez práce." Krátce po přestěhování dala Doreen obci vale a šla za výdělkem do Mnichova. "Vydržela jsem to něco přes půl roku.

Bylo to hrozné. Bavořané jsou neurotiční, vystresovaní, prostě divní. Tady jsou lidé mnohem příjemnější," srovnává. Strach z nejistoty, co ji doma čeká, se potvrdil - nebyla práce.

Hledání trvalo tři roky a vyplnila ho rekvalifikace přes pracovní úřad. "Byla to dobrá zkušenost," uznává Doreen, která zakotvila před čtyřmi lety ve svazu juda v Postupimi. V 25 kilometrů vzdáleném městě působí jako kancelářská síla a trenérka. Její svěřenkyně Yvonne Bönischová získala na letošní olympiádě v Aténách zlato: vůbec první na hrách pro Německo a první pro jeho ženské judo. "Náš starý dům? No jistě, občas se na něj zajdu podívat. My měli pěknou zahradu, oni ji tak hezkou nemají," hodnotí mladá žena, která bydlí v pronajatém bytě na Zehlendorfer Dammu. Bývalí sousedé, kteří zůstali na původním místě, pořádají občas nějakou tu party. Zvou staré i nové známé, včetně Doreen a jejích rodičů. "Oslavy u nich, to se ještě dá. Ale na náš pozemek bych už asi nevkročila. Přišlo by mi to divné," dodává zastřeným hlasem."

251955

26.8.2011 19:29

neinformovanost

keduT 78.?.?.?

Je nesmírně smutné, že jsme jako občané nebyli dostatečně informovaní. I když možná to není úplně pravda. Komunisté nás přece stále varovali[smích]
Havel aneb soudruh Gavel byl v zorném poli poradců Gorbačeva a zdaleka asi nejen jich již před rokem 89. Byl v jejich debatách - což je prokazatelné díky svědectví lidí jako je režisér Jiří Svoboda - zmiňovaný jako ideální tip na prezidenta. V roce 86!
O čem se to zde bavíte? O své neinformovanosti? O své naivitě a nakonec i hlouposti a i lenosti?
Není možné se dívat přísně na společnost a nebýt schopný přísného pohledu na sebe sama. I já jsem byl nesmírně naivní a hloupý a i líný si shánět informace, porovnávat je s jinými zdroji.
Nezbývá než se začít chovat jinak, jinak vychovávat naše děti a stáhnout náskok našich manipulantů na minimum[smích] A přestat brečet nad rozlitým mlékem.

251952

26.8.2011 22:10

RE: neinformovanost

Zpantoch 91.?.?.?

Reakce na 251952

A tož, to s Vámi stoprocentně souhlasím. Až se vrátím z dovolené, budu mít pro vás článek a když pan editor uzná, že stojí za uveřejnění, budete si moci přečíst i některé návrhy na řešení situace, po kterých mnozí voláte. Prozradím jen název, ke kterému mne inspiroval Váš příspěvek. Prosím brát s nadsázkou a smyslem pro humor - pane Kroneosi!!!
Všichni jste zrádci - včetně mě !!! [smích] [překvapení]

251957

27.8.2011 11:28

RE: neinformovanost

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251957

Mne se zase z hlouby duse nelibi obvinovani tech, kteri nenesou zodpovednost. Kdyz nekdo nekoho podvede, tak odpovednost lezi na tom kdo podvadel. Ten se chova jako grazl. Ne ten kdo je podvedeny. Dale se mi nelibi, kdyz inteligentni lide nejsou sto rozlisovat mezi zodpovednosti a dusledky na pozicich, jez neovlivnuji zivoty druhych od pozic kde je tomu obracene. Je naprosto v poradku, ze lide svou zlobu a zklamani pojmenuji a poukazi na nedostatky ve spolecnosti v ktere ziji. Je take spravne a uprimne rict: nevim kudy z toho srabu ven. Je to poctivejsi nez tvrdit, nemas li reseni tak mlc.
Jinak reseni tady lide popisuji. Jarmila je tusim vidi v prime demokracii a mam dojem, ze pro to i neco dela. Keller vidi jako jeden z kroku zakazat financovani politickych stran formou sponsoringu a udelat to pouze presne stanovenou castkou clenskeho prispevku. Vzdy jeden obcan, jeden prispevek. To bychom se asi potom divily, jak by i posledni babicka ve vsi na Ostravsku, kam zrusily regionalni spoje byla najednou pro politiky dulezita.
Otazkou zustava, zda by se to libilo v cizine. Jestlize velvyslanci cizich zemi strkaji svoje nosy do veci jestli budou nebo nebudou barevne pruvody a jesli ceny leku maji byt takove nebo makove, tak si myslim, ze tohle by je minimalne pekne nasralo.

251995

26.8.2011 22:36

Audrey Hepburn byla Anne Frank?

Hera 86.?.?.?

Podle Polska Web Magazin Audrey Hepburn byla Anne Frank. Podobných článků má tento magazín několik.
V uvedeném článku je také věta „Rozvětvená rodina Anny Frankové, která podstatně financovala Holocaust a obě světové války, si ještě dnes dovoluje německý národ činit zodpovědným za zavraždění miliónů Židů.“ Cui bono et cui prodest?

251959

27.8.2011 13:12

ja jen stal - opodal

r.k. 188.?.?.?

Pane Pantucek, nejradsi bych Vam napsal neco "vydatneho" pekne vod plic jak je obcas mym zvykem, ale neudelam to z duvodu, ze Vy zde vystupujete verejne, ja anonymne a nebudu jednat jako srab. Reknu Vam to tedy lidsky a normalne. To, ze jste v roce 1989 "stál v uniformě vojína ČSLA pod balkonem Melantrichu a po tvářích Vam tekly slzy dojetí, když Občan Havel četl.." Vas neomlouva, a pripadne vymluvy na soucasnou spolecenskou situaci, ktera je "soucasna" akorat tim, ze si ji muzeme neustale ozivovat skrz Internet, jinak je uz od dob tzv.Opozicni smlouvy (1998) minimalne stale stejna (i ekonomicky uz bylo v te dobe davno rozkradeno a dokradeno), vykladejte nejblizsi vrbe u potoka. Vy jste tam proste stal a hotovo. Ve Vasem clanku mi zoufale schazi nejake priznani viny, je to zase oni oni oni, a jenom placu. No nejste sam. Mejte se. [cool]

252009

27.8.2011 18:07

RE: ja jen stal - opodal

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 252009

Teď si mě rozesmál, r.k., kamaráde...[smích] Asi by sis měl dávat pozor na slovíčka a generalizaci. Napsal si, cituji: "ekonomicky uz bylo v te dobe DAVNO rozkradeno a DOkradeno", a tak by mě zajímalo, jestli jsi jen tak trochu "mimo mísu" nebo navedenej..[smích]

Vše již bylo rozkradeno a podle tebe již od doby oposmlouvy.??.[smích] A co říkáš na současné snahy rozebrat to, co v tomhle státě ještě jakž takž funguje a v čem se točí obrovské veřejné prostředky, tj. zdravotnictví (cca 300mld ročně) a penzijní systém (viz. např. převod část prostředků do privátních fondů nebo poslední kosher projekt: jedna banka a bankomaty pro důchodce).??

Tyto zlaté krávy na své předání do privátních rukou (ZISKY JSOU SOUKROMÉ, ZTRÁTY VEŘEJNÉ) stále čekají a na tom, aby k tomu došlo, se pečlivě pracuje.

Které kosher polit. strany a jejich exponenti (a kdo stojí za oponou za nimi) to v současnosti režírují je snad jasné a jak s tím tedy souvisí tvá snaha do toho zatáhnout i strany tzv. na levici polit.spektra by mě opravdu, ale opravdu zajímalo..[smích] Byla levice a odbory za předání odznáčku kosher vrahům Mašínům?? Byla levice a odbory pro instalaci kosher US radaru v Brdech?? Byla levice a odbory pro zprivatizování krajských nemocnic viz, SiCKO - USA náš vzor?? Atd, atd, atd??? Proč se pokrytecky navážíš do p.Pantůčka, místo abys tady prezentoval férové názory a férové informace? Nezlob se, ale mám pocit, jako kdyby tady promluvil přízrak Josepha nebo TMO.

Takže, pro tebe zadarmo informace:
Proces "pravda, láska a mafiánská demokracie" (pro MOC a peníze do těch správných kapes) ještě zdaleka neskončil, stále pokračuje a pokud se běžní občané (o které v tom jde) z toho hospodského kňučení a pasivity neprobudí, tak bude pokračovat až do "vítězného konce". A Peace s tebou, příteli a kamaráde.

jansmith[smích]

252031

27.8.2011 19:57

RE: ja jen stal - opodal

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252031

Jene, SOUHLAS!

Btw. zle nedoprivatiSSované a nedopravicované Polsko bylo v kriSSi jedinou zemí EUropy, které nepokleslo hospodářství.
I nejpravicovatější anal/itYcY souhlasi, ze to bylo diky tomu, ze zbyvajici nemale "zle! statni vlastnictvi Polsko ochranilo od her spekulantu a pravicujicich Predátorů.

Zpět do budoucnosti

Konvenční lidové mínění má dnes za to, že kuponová privatizace stála snad za všemi maléry české ekonomiky v posledních letech. Ale kdepak! Uvedený scénář kontrafaktuální historie se skutečně stal - částečně doma, částečně jinde. Privatizace s využitím maximalizace přílivu přímých zahraničních investic skutečně byla příčinou vlny finančních a bankovních krizí v Asii. Scénář české bankovní a měnové krize byl ostatně velmi asijský.

Poláci skutečně použili variantu kuponové privatizace, byť v menším měřítku.
Především ale varšavská burza byla (zlými nepravicujícími(!!!) a ne/Poučkujícími Poláky) na rozdíl od pražské přísně regulována(!!!).
Investiční fondy ještě přísněji.
Polsko nezažilo na trhu cenných papírů žádné tunelování.
Faktem zůstává, že skandály způsobené neexistující regulací kapitálového trhu během 90. let způsobily českému kapitalismu takové morální i materiální škody, že potrvá ještě dlouho, než budou napraveny.

http://www.vlada.cz/cz/ppov/ekonomicka-rada/clanky...

252040

28.8.2011 3:30

RE: ja jen stal - opodal

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 252040

Polsko nezazilo takovy tuhy realsocialismus jako CSSR. Podnikani tam bylo v trochu omezeny mire mozny dycky, cestovat po svete Polaci s drobnymi omezenimi mohli, na kostel a autoritu Katolicke cirkve si zadny fizl netrouf. Navic mentalita Polaku je od Cechu znacne odlisna, neco (hodne) toho o nich vim a kdyby se me panbu optal kerouze nacionalitu chci mit jestli Polska nebo Czechy tak bych rek polskou a tu ceskou venuj na charitu do Israele. Polaci jsou opravdovy Narod, zadna Polka se neprovda za cizaka, Polak umi pracovat, a za zadnou praci se nestydi. Cesi jsou naproti tomu tlupa ignorantu s neuveritelnou schopnosti adaptovat se na pritlaceni do analu jakehokoliv planetarniho pritelicka ktereho maji zrovna podle posledniho modniho katalogu v posteli. Polaci klekli na kolena hned po vitezstvi kapitalismu zatimco Cesi si snili svuj socialisticky sen jeste spoustu let po vitezstvi pravdy a lasky, pojem nezamestnanost znali z ciziho slovniku, a podle verejneho mineni si nekteri lidi jeste ani za 22 let nevsimli ze socialismus zkratka neni, je pryc, a divej se jak telatka co to ti kapitalisti vyvadeji. Viz --> pan MoUdrostrak. Nerikal vam uz jednou pan editor ze pisete vsude a za kazdou cenu? Jakou ma tento vas vyplod souvislost se zapocatym vlaknem? // By the way, a co takhle mrknout na Madarsko, nechcete napsat neco o budovani kapitaliSSmu po madarSSku? Madar prece nemuze bejt tak blbej jako Cech, nebo se mejlim? [velký smích] Ja bych si k tomu vasemu pripisku vo Madarech otevrel pravy madarsky gulasek z konzervy made in czech a flasku vod piva si oblepim madarskou stoforitovkou pac tu jeste mam ale uhersky pivo asi nesezenu. Bude to urcite trida, zvlaste by me zajimalo jesli Madar pravicuje nebo levicuje, v tom mam teda vopravdovej magyarogulas ! [chechtot]

252061

28.8.2011 8:42

RE: ja jen stal - opodal

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252061

Milý r.k., Česi NAOPAK "Poučkovali" a pravicovali - a nyní, po boku bratrů z bankrotujících post/reaganovských JůYsEj, sklízejí trpké plody.
Podle výsledků voleb po Plyši jen demagog Vašeho ražení (či plytkosti obecného rozhledu) může tvrdit, že "si Češi DÁL snili Český socialistický Sen".

Stačí srovnat se zlým Slovinskem, vedeným non-stop po Plyši zlými post/Bolševíííky, jaký měly vliv na Česko Poučky, "balíčky" a toonnelova/vlády Prof. Big Toonnela - a jaký vliv měly na na Slovinsko vlády zlých post/Bolševííííků...

Btw. v té době se v Polsku střídaly vlády všech možných barev - takže stačilo v Česku "nežít svůj pravicující sen" - a bylo by dobře/lépe.[mrknutí jedním okem]

Nevím, kam se opět snažíte přes Vaše demagogické oslí a kozí lávky dolákat pana Editora?! [překvapení] [zmaten] [oči v sloup]

Článek je o des/iluSSi ve vyplundrovaném Česku po n-vládách pravicujících (a toonnelujících) "národovců" - se srdcem na "pravém" místě[vyplazený jazyk]

Takže srovnání se zlým Polskem, které po Plyši nikdy ne/poučkovalo, málo pravicovalo, málo privatiSSovalo i "národovcovalo" (kromě ostudné étude bří. Kaczynski/ch) - navíc Polsko ZLE proti/poučkově VŠE REGULOVALO.

1) A tak zlí ne/poučkující a málo privatiSSující Poláci sklízejí během kriSSe a dalších očekávaných kriSSí zasloužené plody nebývalé prosperity.

2) Zatímco Češi čumí jak procitlá telata na rozkradená VLASTNÍ pro/poučkovaná vrata.
-------------------------------------------------------------
The Polish government is doing everything it can to ensure Poland sails unscathed through the current economic turbulence, Polish Prime Minister Donald Tusk told politicians in the Sejm on Friday August 19 2011.

Vložený obrázek

“The task of every responsible government, and of every responsible political formation is to protect their homeland from the threat of chaos, the threat of nervous impulses … because they can have a very serious impact on the global and the local economy,” Mr Tusk said.

He added that although life in a crisis can never be easy, Poland remains a stable and responsible country, and is prepared for the eventuality of a second wave of global financial crisis. There is no indication that Poland is threatened with recession, he said.


http://www.wbj.pl/article-55716-pm-tusk-poland-rea...

252067

28.8.2011 2:12

RE: ja jen stal - opodal

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 252031

>A co říkáš na současné snahy rozebrat to, co v tomhle státě ještě jakž takž funguje a v čem se točí obrovské veřejné prostředky, tj. zdravotnictví (cca 300mld ročně) a penzijní systém (viz. např. převod část prostředků do privátních fondů nebo poslední kosher projekt: jedna banka a bankomaty pro důchodce).??
Na to rikam, ze to uz je neco, co presahuje slovo kradez. Rozkradeno a dokradeno v puvodnim slova smyslu jiz tehda >>> B Y L O <<< !!!, to co se deje dnes je "dojeni za pochodu", "pousteni zilou", prasarna nejvetsiho kalibru atd. apod. Slovo "kradez" je na todle cajicek kaficko, ale budiz, je to kradez, krade se, a krade se dal.

>Které kosher polit. strany a jejich exponenti (a kdo stojí za
>oponou za nimi) to v současnosti režírují je snad jasné a
>jak s tím tedy souvisí tvá snaha do toho zatáhnout i strany
>tzv. na levici polit.spektra by mě opravdu, ale opravdu
>zajímalo..: ) Byla levice a odbory za předání odznáčku
>kosher vrahům Mašínům?? Byla levice a odbory pro instalaci
>kosher US radaru v Brdech?? Byla levice a odbory pro
>zprivatizování krajských nemocnic viz, SiCKO - USA náš
>vzor?? Atd, atd, atd???
Vod dob tzv.Opozicni smlouvy je kazdymu strizlivymu jasne ze od ODS (pripadne od nespoctu jejich instantnich klonu poplatnych vzdy urcite dobe) a CSSD nemuze cekat nic pro cloveka, nybrz jenom pro svoje, tedy jejich, koryta. Jejich permanentni uspech u voleb bez ohledu na dalsimi lety dale proverene skladanky prusvihu, korupce, populismu, imbecility (u levicove CSSD napr.zakaz spoluprace s levicovou KSCM - coz by nebylo vubec az tak zhave, jen kdyby magistratni vladnuti se spolu-loupezniky s ODS bylo ze strany CSSD oficialne oukej), si vysvetluju blbosti ceskeho lidu, tedy alespon blbosti poradne casti volicstva. Normalni, nezfetovany, strizlivy clovek by teto "politice", tomuto ksindlu, nemohl nikdy hodit svuj hlas a dat tak DOBROVOLNE zelenou.

>Proč se pokrytecky navážíš do p.Pantůčka, místo abys tady prezentoval férové názory a férové informace? Nezlob se, ale mám pocit, jako kdyby tady promluvil přízrak Josepha nebo TMO.
Tak skrzeva p.Pantucka tady promluvil predevsim prizrak vsech hospod a levnych diskusnich for, kde uz se stalo denodennim pravidlem cinkajicich fotru dneska uz dedku plkat o tom, ze je vsecko v hajzlu. -- O cemz tedy nepochybuji, jen mi stale nejde do hlavy proc teda cinkali? Co chteli? Vedi to? Vzdyt ani ten nejvetsi sametak Havel nevedel co chce, jeho projevy z konce roku 1989 jsou uplne k smichu, a to jenom a hlavne tim, jak smesne vubec nejsou. "..Jestli se sem tam pohne cena cigaret nebo neceho, to v tehle chvili nevim, zatim je snaha, aby se nehybalo nic..."

>Takže, pro tebe zadarmo informace:
>Proces "pravda, láska a mafiánská demokracie" (pro MOC a
>peníze do těch správných kapes) ještě zdaleka neskončil..............
Kamarade jeste ze te mam.

252059

28.8.2011 9:42

RE: ja jen stal - opodal

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 252059

Ber to tak, kamaráde, že tvoje "dojeni za pochodu", "pousteni zilou" nebo "krádež" jsou jen jiné výrazy pro TO SAMÉ. Má NÁMITKA byla ale o něčem jiném. Podle toho, co jsi napsal to vyznělo tak, že DOkradeno bylo (proces byl dokonán) již za časů oposmlouvy a jsem rád, že jsme se shodli na neoddiskutovatelném faktu, že proces dokonán NEBYL ani náhodou, ale protože je stále hodně co rozkrást, tak laze FINIŠUJE..[smích]

Funguje to podle inineráře Protokolů a jen občas se to na chvíli zadrhne, a to za situace, kdy na politické scéně převládnou síly reálné opozice nebo chceš-li, tzv. levice. Najednou je privatizace veřejného majetku zablokována, hlasy proti zRadaru jsou slyšet až do zahraničí, odznáčky Mašínům a Vondrova/Gandalovičova/Štětinova kondolence dostávají punc pokrytecké špinavosti a nikoli ocenení hrdinům, krajské nemocnice se neprivatizují a tam, kde již byly nemocnice privatizovány se objevují vážné důkazy o kosher machinacích, soukromý pilíř důchodové reformy náhle není povinný, ale když už jej pokrytci protlačili, tak dobrovolný, a asi bych mohl pokračovat.

Jsou pro tebe tyto příklady jako fakta málo, r.k.??


Jediné, co modré kosher straky ještě potřebují docílit (a co se stále přes obrovské propagandistické úsilí nedaří) je nějak v očích ovcí a voličů definitivně zdiskreditovat síly, které na politické úrovni staví jejich "privatizačním" zájmům překážky. A tak se stále bubnuje na emoce strašením z komunistů, ČSSD by nejraději vyzmizíkovali a jako houby po dešti naopak vznikají mesiášské strany (viz. VV nebo HOP09), které naivním občanům slibují po Obamovsku ZMĚNU...[smích]

Druhá věc je, že ani levicové strany nemají kredit úplně bez poskvrny (i když z blivajzem protistran se to nedá srovnat), a to modrým pokrytcům v očích plebsu nahrává. Paroubek si může říkat co chce, ale v okamžiku, kdy se nechá, jako propagátor ODS Jágr, po papalášsku vyfotit v ústech s tlustým doutníkem, jeho důvěryhodnost rapidně klesá.


Závěr? Manipulace a znechucování davů (běžných voličů i střední třídy viz. teze prof.Kellera, které JINDE a JINÉ zastání NEMAJÍ) skrze Bakalova kosher média, spolehlivě funguje, ovčané po Pilátovsku volby bojkotují a pak kňučí na internetu, jak je to možné, že je s nimi tak vydrbáváno..[smích]

No není to legrace, kamaráde? A Peace s nimi,

jansmith[smích]

252070

27.8.2011 16:34

Trauma z Paroubkiády

Duanitta 85.?.?.?

Možná si za tu ustrašenost vystoupit s jinými názory můžeme my Češi sami, protože jsme se například většina (já ne) zúčastnili ochotně a statečně Paroubkiády. Smlsli jsme si (já ne) na obětním beránkovi, podsouvali mu výklad slov jaký se nám (mě ne) hodil, když to znělo jako jasná pravda, takže to mohla být tak maximálně demagogie, víc nepřipustíme, a proto co řekl je lež jako věŠ.... a pravda a láska nám byla UKRADENÁ. A máme jako národ trauma, bude pro nás těžké se přes to přenést...

Tedy gratuluji Zbyškovi k jeho statečnosti vylézt z anonymity, a držím mu palce, ať to ve zdraví přežije.

252029

27.8.2011 19:44

RE: Trauma z Paroubkiády

hc 90.?.?.?

Reakce na 252029

>Možná si za tu ustrašenost vystoupit s jinými názory
>můžeme my Češi sami, protože jsme se například většina
>(já ne) zúčastnili ochotně a statečně Paroubkiády

Ta tehdejší štvanice na Paroubka určitě nebyla "spontánní". Ostatně už Standa Gross byl "odstřelen" na objednávku, to se otevřeně říkalo i tehdy. Jenom se neříkalo, čí to byla objednávka.

252039

28.8.2011 16:01

RE: Trauma z Paroubkiády

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 252039

Já Vám teda nevím, holkýýý i kucíííí, já když tedy vidím v Nově nebo Blesku:

1) paroubkovu bradavicííí,
2) panděróóó
a/nebo, ó Bóže(!),
3) diorskou botičku jeho dcerky,

tak se radši nechám pravicově vytunééélovat!

i na Islandu[mrknutí jedním okem]

Vložený obrázek

252085

28.8.2011 18:28

RE: Trauma z Paroubkiády

Duanitta 85.?.?.?

Reakce na 252085

[mrknutí jedním okem] skoro jste mě dostal [velký smích]

252096

28.8.2011 23:13

Poznámka radioamatérova - 88

Jarda56784 94.?.?.?

Radioamatéři (koncesovaní, ovládající Morseovu abecedu) používají od zrození svého hobby pro zrychlení komunikace kód. Tak třeba 88 znamená "Love and kisses", 73 "Best regards" atd.. Nevymyslili je ovšem sami, nýbrž použili doporučení firmy Western Union z roku 1859. Viz třeba http://www.ac6v.com/73.htm. Obávám se, že kdo hledá, najde.
Zajímavý je ovšem amatérský kód 55, což má být pozdrav vhodný při komunikaci s německými amatéry; takto jej popisuje třeba kniha "Radioamatérský provoz", vydaná kolem roku 1970 Svazarmem. O co jde: číslice 5 má v Morsově abecedě kód pět teček, zatímco čtyři tečky znamenají písmemo H. Čili se nabízí docela jednoduchá cesta od 55 k HH, ovšem ...

252110

30.8.2011 0:19

RE: Poznámka radioamatérova - 88

Satanist 50.?.?.?

Reakce na 252110

GA 55 a 59 is prefix code, so reciever can identify each word without marker between words. CMF! TNX- U ! FREQ ? RIG ? ANT ? DX ? XSVR ? XMTR ? URS OM, SKED , GL

252191

29.8.2011 16:26

Jsme tam, kde jsme byli a možná ještě dál. Vivat Mr. Orwell.

Diotallevi 94.?.?.?

Bohužel platí to "ještě dál" [pláč]

252167

Příspěvků: 133

26.08. 07:17 jean.laroux  Zvědavost se (ne)vyplácí
26.08. 10:24  RE: Zvědavost se (ne)vyplácí
27.08. 00:38 Sasin  RE: Zvědavost se (ne)vyplácí
27.08. 10:36 Servít  Hlavně se přít o lejno, a to až do krve, bez návrhu řešení.
26.08. 07:18 KRONEOS  Pořád stejný styl překrucování
26.08. 09:28 jean.laroux  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 12:24 Mafák  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 23:39 KRONEOS  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 23:43 KRONEOS  RE: Pořád stejný styl překrucování
27.08. 09:20 Erika 52  čachrovat s hnědou rétorikou nebo rudou
26.08. 09:53 Znechucený čtenář  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 11:40 kolokol  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 13:29 eda521  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 18:30 Vladimír Stwora  Prosím vás, nereagujte na něj
26.08. 21:54 Big sister  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
27.08. 00:07 jean.laroux  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
27.08. 00:10 KRONEOS  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
27.08. 00:27 baba_Blažková  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
26.08. 23:54 KRONEOS  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
27.08. 14:17 steve  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
30.08. 03:34 Satanist  RE: Prosím vás, nereagujte na něj
28.08. 12:59 esw  Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Palestiny
28.08. 17:01 steve  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
28.08. 18:29 KRONEOS  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
29.08. 01:04 esw  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
29.08. 12:06  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
29.08. 03:49 Latinec  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
29.08. 06:04 vodnik007  RE: Króneos, nebublej furt, je tu něco pro zlepšení tvé nálady: Pouze Česko a další 4 země jsou proti nezávislosti Pales
30.08. 17:18 josef rozum  RE: Pořád stejný styl překrucování
26.08. 08:16 shans  68
26.08. 08:27 janko  ..a teď "z druhé strany"
26.08. 08:29 janko  RE: ..a teď
26.08. 09:35 jean.laroux  RE: ..a teď
26.08. 14:11 janko  RE: ..a teď
26.08. 14:22 jean.laroux  RE: ..a teď
26.08. 17:25 janko  RE: ..a teď
27.08. 14:16 aristokrat  RE: ..a teď
27.08. 15:21 baba_Blažková  RE: ..a teď
27.08. 20:56 janko  RE: ..a teď
28.08. 10:50 fohat  RE: ..a teď
28.08. 10:44  RE: ..a teď
28.08. 13:00 baba_Blažková  RE: ..a teď
28.08. 19:38 Big sister  RE: ..a teď
28.08. 22:59 baba_Blažková  RE: ..a teď
28.08. 23:54 janko  RE: ..a teď
29.08. 00:04 Had...  RE: ..a teď
30.08. 08:56 janko  RE: ..a teď
01.09. 05:35 Had...  RE: ..a teď
01.09. 14:08 janko  RE: ..a teď
01.09. 21:31 baba_Blažková  RE: ..a teď
01.09. 21:33 baba_Blažková  RE: ..a teď
01.09. 22:28 Had...  RE: ..a teď
01.09. 22:43 janko  RE: ..a teď
30.08. 09:16 Luxor  RE: ..a teď
26.08. 12:13 mt-svk  RE: ..a teď
26.08. 14:23 janko  RE: ..a teď
26.08. 15:04 mt-svk  RE: ..a teď
26.08. 16:14 Big sister  RE: ..a teď
26.08. 15:57 Libcin  RE: ..a teď
27.08. 02:40 p.  RE: ..a teď
27.08. 11:46 esw  RE: ..a teď
27.08. 17:39 janko  RE: ..a teď
28.08. 03:06 p.  RE: ..a teď
26.08. 09:37 kerob  Pro Vás všechny, kteří
26.08. 09:41 jean.laroux  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 09:47 kerob  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 11:00 MiroslavB  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 14:19 fohat  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 15:24  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 14:37 janko  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 15:18 kerob  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 23:53 mt-svk  RE: Pro Vás všechny, kteří
27.08. 12:19 janko  RE: Pro Vás všechny, kteří
28.08. 20:24 P.K.  RE: Pro Vás všechny, kteří
26.08. 10:58  Jsem zmaten
26.08. 23:42 baba_Blažková  RE: Jsem zmaten
27.08. 11:23 mt-svk  RE: Jsem zmaten
28.08. 16:10  RE: Jsem zmaten
26.08. 11:40 MoUdrostrak  V.H.V. h.c. mult. je "JEN" slabším odvarem "strýčka" a homosexuálního promiskuita a collaboranta Miloše Havla
26.08. 12:12 jansmith1984  RE: V.H.V. h.c. mult. je
26.08. 18:52 MoUdrostrak  RE: V.H.V. h.c. mult. je
27.08. 10:45  RE: V.H.V. h.c. mult. je
27.08. 13:09 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
27.08. 15:17  RE: V.H.V. h.c. mult. je
27.08. 18:19 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 09:50  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 21:22 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 21:43 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 23:56  RE: V.H.V. h.c. mult. je
29.08. 12:39 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
16.09. 11:04 mkadlec  RE: V.H.V. h.c. mult. je
27.08. 16:15 MoUdrostrak  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 09:53  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 16:07 MoUdrostrak  RE: V.H.V. h.c. mult. je
28.08. 18:18  RE: V.H.V. h.c. mult. je
29.08. 13:56 steve  RE: V.H.V. h.c. mult. je
26.08. 12:02 qwe  Připomíná mi to
26.08. 12:43  Idioti mezi námi
26.08. 13:16 jan26  sme ešte ďalej
27.08. 00:03 baba_Blažková  RE: sme ešte ďalej
26.08. 13:26 Barney  Dokument: Z projevu Václava Havla v prosinci 1989
26.08. 13:53 Zpantoch  Děkuji.
26.08. 14:22 n.z.  Jake jsou moznosti pro Cesko
26.08. 14:24 Anna  Totalitní autocenzurní paranoia. Už je pěkně dlouho zase tady.
26.08. 19:18 88  číslovka 88 byla oficiálně zakázána
26.08. 22:48 88  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
26.08. 23:46  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
27.08. 01:54 Rene Bartosek  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
27.08. 01:48 Saša  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
27.08. 09:34 jansmith1984  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
26.08. 23:24  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
27.08. 02:55 steve  RE: číslovka 88 byla oficiálně zakázána
26.08. 19:25  Nejsme v tom sami
26.08. 20:28 MoUdrostrak  RE: Nejsme v tom sami
26.08. 20:47 MoUdrostrak  RE: Nejsme v tom sami
26.08. 19:29 keduT  neinformovanost
26.08. 22:10 Zpantoch  RE: neinformovanost
27.08. 11:28  RE: neinformovanost
26.08. 22:36 Hera  Audrey Hepburn byla Anne Frank?
27.08. 13:12 r.k.  ja jen stal - opodal
27.08. 18:07 jansmith1984  RE: ja jen stal - opodal
27.08. 19:57 MoUdrostrak  RE: ja jen stal - opodal
28.08. 03:30 r.k.  RE: ja jen stal - opodal
28.08. 08:42 MoUdrostrak  RE: ja jen stal - opodal
28.08. 02:12 r.k.  RE: ja jen stal - opodal
28.08. 09:42 jansmith1984  RE: ja jen stal - opodal
27.08. 16:34 Duanitta  Trauma z Paroubkiády
27.08. 19:44 hc  RE: Trauma z Paroubkiády
28.08. 16:01 MoUdrostrak  RE: Trauma z Paroubkiády
28.08. 18:28 Duanitta  RE: Trauma z Paroubkiády
28.08. 23:13 Jarda56784  Poznámka radioamatérova - 88
30.08. 00:19 Satanist  RE: Poznámka radioamatérova - 88
29.08. 16:26 Diotallevi  Jsme tam, kde jsme byli a možná ještě dál. Vivat Mr. Orwell.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

44

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc říjen přispělo 87 čtenářů částkou 15 402 korun, což je 44 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Už na nás "vláda" zase chystá další šikanu a buzeraci20.10.21 20:19 Česká republika 1

Majitelé lesů raději zakáží cyklistům vjezd do lesa úplně19.10.21 20:20 Česká republika 4

Americké vojenské biologické laboratoře v Kazachstánu19.10.21 18:59 Kazakhstan 0

Evropská agentura pro léčiva zahájila hodnocení vakcíny společnosti Pfizer pro děti ve věku 5-11 let19.10.21 09:23 Evropská unie 2

Krize toaletního papíru!19.10.21 08:31 Česká republika 5

USA jsou připraveny posílit obranné schopnosti Gruzie - šéf Pentagonu přijel do Tbilisi18.10.21 09:21 Gruzie 2

Fauciho jedy18.10.21 09:16 USA 2

Kanadská provincie vydala nová pravidla COVID, která umožňují vládě zabavit soukromý majetek17.10.21 18:30 Kanada 2

„Tak to ne!“ Povinné vakcíny narazily na vážný odpor. Hnízdil spustil kanonádu17.10.21 17:46 Česká republika 1

Volby, AfD naletělo šmejdům17.10.21 04:52 Německo 1

Od severu k jihu je Itálie zablokovaná16.10.21 19:43 Itálie 2

Slovinský premiér označil poslance Evropského parlamentu za "Sorosovy loutky"15.10.21 19:07 Slovinsko 4

Do Tatier už len elektromobilom?15.10.21 19:04 Slovensko 6

Izrael zaútočil na Sýrii pod krytím dopravních letadel15.10.21 18:55 Sýrie 0

Hlavní vražedný nástroj v britských nemocnicích15.10.21 18:39 Británie 0

Pilot zemřel při letu několik dní po očkování15.10.21 10:38 USA 3

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda po volbách zvažuje zpřísnit opatření14.10.21 17:03 Česká republika 2

Osoby s vagínami14.10.21 13:29 Neurčeno 3

Plyn čerpaný do evropských zásobníků klesl na minimum13.10.21 17:33 Evropská unie 2

Policie Feriho stále nevyslechla13.10.21 12:48 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,88 Kč
Euro
25,53 Kč
Libra
30,27 Kč
Kanadský dolar
17,79 Kč
Australský dolar
16,49 Kč
Švýcarský frank
23,82 Kč
100 japonských jenů
19,16 Kč
Čínský juan
3,42 Kč
Polský zloty
5,57 Kč
100 maď. forintů
7,04 Kč
Ukrajinská hřivna
0,84 Kč
100 rublů
30,89 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 093,43 Kč
1 unce stříbra
534,30 Kč
Bitcoin
1 423 327,31 Kč

Poslední aktualizace: 21.10.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 9 324