Diskuze k článku

Zkušenost se Stworou

Příspěvků 117

19.8.2011 18:50

konšpirácie a kontrakonšpirácie...

ppppp 95.?.?.?

Prečo dnes nikto nikomu neverí? Pretože ľudia niekedy majú iný úmysel, než dávajú najavo. S tým bol, je a bude problém.
Stačí najmenšie podozrenie, aby sa dobrý človek považoval za zlého, ale pravdaže "zločinci" sú vynaliezaví, vedia to, a prispôsobia sa tomu, zavedú kontraproces. Preto nemáme iba špionáž ale aj kontrašpionáž... Pravda asi je, že v zmätok lepšie vyhovuje zlodejom, lebo ich maskuje. Možno niečo pomôže vyčkať, porovnávať.
Každý dnes špekuluje a konšpiruje, od automechanikov a ich zákazníkov, až po ministrov. Aj intrigánstvo nadobudlo pokrokovejšie formy. Je voľba editora, koho chce a ako to robí. Takisto ako je moja voľba, či mi to tu vyhovuje, alebo nie. Ak sa premnožia konšpirácie, a manipulácie, tak prestanem čítať, je to jednoduché.

251340

19.8.2011 19:30

Já si nemohu pomoci, ale příspěvky

Arkan 24.?.?.?

čtenáře píšícího pod přezdívkou "tmo", byly naprosto normální a logicky argumentovaly se spoustou marxistických nesmyslů, které obhajovaly bezúročné půjčky, psaly o bezúročných půjčkách v muslimských zemích, plné naprostých blábolů o akciích jako půjčkách, nerozlišovaly mezi akciemi, obligacemi, bankovními půjčkami, atd.

Tolik nesmyslů jsem už dlouhou dobu nečetl. "Tmo" se jen to snažil vysvětlit rozumným způsobem, tak jak se věci v realitě opravdu mají,ale řada quasi-komunistických přispěvatelů s ním nesouhlasila a začalo ho osobně obvyklým českým hulvátským způsobem napadat.

Co pravděpodobně vedlo ke "zkrácení" diskuze a vymazání mnoha jiných příspěvků, byla skutečnost, že "tmo" měl již kolem 30 příspěvků za měsíc srpen a povoleno je bez zaplacení jen 10, to ovšem častokrát záleží na rozhodnutí pana editora. Takže příště, "tmo", bez peněz do hospody nelez.

Jen tak mimochodem, OT, když už mluvíme o těch úrocích, kam asi ta černá sběř (cikáni) půjde, když za několik dnů po výplatě sociálních dávek to prokouří, prochlastají a prohrají v automatech? Banka jim určitě nepůjčí, tak se obrátí na ta vyžraná cikánská prasata, lichváře, kteří v každé té komunitě cikánů fungují jako "bankěři", (jak se tomu anglicky říká - the bank of the last resort"[mrknutí jedním okem]. A ti jim určitě půjčí peníze bezúročně, neboť mají dobré srdce. [chechtot]

251342

19.8.2011 21:03

Hm

Dap 89.?.?.?

Myslím pane Stworo,že ,mravný člověk si stojí za svým názorem (at je v hodnocení jiných jakýkoli)a alespon se podepíše.
Anonymy nestojí za zamyšlení,většinou jen podpíchnou "vydedukovanou" relativní pravdou....držím Vám palce.

251346

20.8.2011 2:45

RE: Hm

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251346

mravný člověk si stojí za svým názorem

No to je sice hezké, ale podívejme se pravdě do očí- kolik z nás tady má odvahu vystoupit pod pravým jménem ?

251381

29.8.2011 16:03

RE: Hm

Nekrofil 193.?.?.?

Reakce na 251346

"Myslím pane Stworo,že ,mravný člověk si stojí za svým názorem (at je v hodnocení jiných jakýkoli)a alespon se podepíše."

No já si myslím, že co si myslíte vy neni žadný zákon.
Mravný člověk už hodně dlouho neexistuje.
Když můžeš být za "svůj názor" nejen soudně popotahován, alespoň zdáni anonimity je fajn.

Takže podle vás člověk co stojí v davu a pronese vtipnou hlášku "Hele koukej co ten pitomec dělá." by měl vždy a za každých okolností říci spíše tohle: "Dobrý den dámy a pánové, moje jméno je Jan Novák, bydlím v Praze na ulici Blbákov 33 v šestém patře a tamhleten ne příliš inteligentní člověk neurčitého pohlaví, barvy a příslušnosti dělá velmi zajímavou věc."

A pokud by řekl něco nemistného, například slovo "vůl", měli by po něm hned skočit čtyři svalnatí chlápci a umlčet ho za každou cenu?

252165

19.8.2011 21:09

Já si naopak myslím,že by měl být Zvědavec kontraverzní, až kousavý, i příspěvky mohou být peprné!

Dobroděj 88.?.?.?

Jenom prosím, nikoliv blbé!Jsem rád, že si mohu přečíst nějaké jiné odlišné názory a jsem za tuto "službu" Zvědavci vděčen a myslím, že takový pocit má mnoho čtenářů Zvědavce! V tom je jeho síla a práce, kterou dělá pan Stwora, se nedá penězi ani zaplatit!
On ale dobře ví, nebo alespoň tuší, že se mu jeho konání úročí a ukládá jinde, ale to zde nebudeme rozebírat.
Každopádně vzdávám veliké díky, každému přispěvateli, který dalším čtenářům rozšíří jejich obzory a nezáleží na tom, zda je to v oboru vojenství, nebo náboženství! Každý poznatek je dobrý!
Jenom mě opravdu hrozně štve fakt, že se zde exhibují pitomci, kteří jsou buď někým nasazeni, nebo mají vnitřní zvrhlé patologické puzení, ubližovat ostatním a šířit zde záměrně se zlým úmyslem, prolhanou "oficiální" propagandu, proti které by měl právě Zvědavec vystupovat a bojovat.

251347

19.8.2011 21:39

Jde o toto,

fohat 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=TooZXwvD3ZQ jak na to....

251350

19.8.2011 21:54

Ach jo...

Lin 85.?.?.?

Úplně každý, kdo si na podporu svých názorů "přivolá" k pomoci nadávky, urážky a podpásovky (že začne "hodnotit" pisatele a ne napsanou myšlenku), se diskredituje sám. Pro mne jasný signál, že si pisatel příliš nevěří, moc toho neví a je "jájik". Proto musí hlasitě řvát, pouštět hrůzu, lomozit a vypouštět kouřovou clonu, aby to zakryl.
Diskuse ale není žádné válečné pole vítězů a poražených - nebo nejde o "čechrání pírek". Diskuse je šance k výměně názorů (myšlenek nebo vizí) nebo k jejich sdílení (a dalšímu rozvíjení). Vynucovat si pozornost "váhou" svých nadávek je z mého hlediska dost nechutný trapas a žádné sdělované myšlence to na důvěryhodnosti nepřidá. Když něco (někoho) nechápu, nesouhlasím, nepřijímám - rozloučím se a dál nediskutuju, protože není o čem. A ten, kdo na mě své "vážní taktiky" použil, svědčí sám o sobě - ne o mně. Mě jeho nadávky neudělají ani lepší, ani horší. A lidé, kteří to čtou, si (snad) umějí udělat obrázek sami.
A jak editor zasahuje nebo nezasahuje - to je mi celkem šumák. Nejsem tu od toho, abych hodnotila jeho spravedlivost. A koneckonců... jde o jeho web a pokud se mu tu rozmnoží více "vážních taktiků", pak mu utečnou všichni, co si nechtějí jen čechrat pírka a tlachat.

251352

19.8.2011 22:26

Asi tak

Kevin 95.?.?.?

Prave kvuli tomuto pristupu pana Stwory jsem prakticky opustil diskuse na tomto webu...

251355

19.8.2011 22:52

-

Luxor 195.?.?.?

„Uznávám, že autor někdy volí ostřejší výrazy a je poněkud agresivní“

Hmm, tak to jsem dosud asi měl poněkud zkreslené představy o významu slov „ostřejší výraz“. Jen tak namátkou- zde je prosím hitparáda výroků jednoho nejmenovaného diskutéra:


- … zvratky jsou proti tvé prolhané a cynické produkci zde doslova voňavá záležitost. běž se jako dobytek vloupat do cizího domu, nažer se ukradených hostií a ožer se cizím vínem. a ještě se tím pochlub... je aspoň lépe ilustrováno, z jakého rodu ožralých zhovadilých primitivů pocházíš…

- …tvůj děda měl po zásluze dostat asi mnohem víc. třeba by z toho přišel o rozum, pak by jako kripI nežaloval, tvoje babka by si ho jako retarda nikdy nevzala, a tím, že by nevznikl nějaký z tvých rodičů, byl by svět osvobozen od zbytečné existence morálnícho i mentálního ubožáka. možná ne jednoho pokud máš sourozence...

- …nevzdělaný balvan nebo opilý/zfetovaný člověk nebo retard nebo nějaký potomek špatného emigrovaného čecha…

- …jsem to psal proto, že jsem chtěl hlupáčky malinko zorientovat.

- …no vidíš, zas jen držkuješ a držku strkáš do cizích věcí…

- …myšlení není předností ani koníčkem skoro nikoho zde, jen tupé blábolení…

- …zdejšímu samovládci, deformujícímu realitu pomocí cenzury jsem se rozhodl ze zásady nepřispívat, za jeho postoje k jiným názorům (přičemž nekvalitní plebs si hýčká)...

- a také jsem také narazil v diskusi na zajímavý text :
(Cenzurováno. Opět urážíte diskutující. Poslední varování. Editor.)

251359

19.8.2011 23:44

RE: -

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 251359

Nezlobte se, tohle mi ušlo. Tyhle výroky sem samozřejmě nepatří. Dám si na tmo pozor.

251368

20.8.2011 0:01

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251368

Ale to nic, to já jen tak pro pobavení (už kolikrát ani sám nevím kdy píšu vážně a kdy sarkasticky)- je to Váš web a respektuji Vaše moderování, vaše cenzura se mi jeví jako vcelku citlivá. I od pejzatých diskutérů se občas dozvím něco zajímavého. Od tlachalů se dozvím prdlajs, akorát ztrácím orientaci ve spleti příspěvků. Mě osobně je Tmo vcelku ukradenej, jeho příspěky prostě přeskakuju, ale chápu lidi, které to znechutí a odradí.

251373

10.9.2011 14:30

RE: -

tmo 89.?.?.?

Reakce na 251373

ty se musíš bavit takhle uboze??? asi jo... jsou tak ubozí týpkové.

MANIPULATIVNĚ a vytažené a diskreditačně MIMO SOUVISLOSTI použité citace patří k tomu nejubožejšímu, s čím se lze v diskusích setkat (dřívějším chudákem toho typu byl jistý jindřich alias hestroy). když už se nějakému chudáčkovi nedaří logicky, rétoricky, argumentačně převýit svého nenáviděného protivníka, pomůže si podobně ubohou vytrhanou sbírkou citací zdánlivě bezdůvodných slov, přinesenou záměrně koncentrovaně, bez ladu a skladu (čímž doufá vyřadit oponenta zcela ze hry, nebo jej alespoň očernit u intelektuálně slabších), popřípadě si ještě jako žalobníček ze školky pomůže stížností k editorovi/cenzorovi (aby se zbavil alespoň několika málo nechtěných příspěvků ve "svém světě" pro mrzáčky).

a tak se stává, že někomu beztrestně dostává nadávek jako černoprdelník, pejzatý diskutér, a jiných zdánlivě slušných výpadů, zatímco mně ti ubožáci vyčítají každé ostřejší slovo, KTERÉ OVŠEM V DANÉ SOUVISLOSTI A ATMOSFÉŘE SEDĚLO! diskuse se totiž někdy i stupňují a je normální, že pak atmosféra houstne (třeba s přetrvávající tupostí oponentů) a za úšklebkem nebo ocejchováním sprostým výrazem se pak nejde tak daleko. je to prostě součást střetu (názorového), a při střetech někdy i něco bolí, a každý s tím musí počítat (ne každý musí do střetu lézt, když ví, že na to nemá).

jen pitomec by se nechal zmást tak tendenčními výcucy s ubohou motivací, jako tu předvádí Luxor, který si musí pomáhat takhle, jsa jinak zjevně méněcenný. jen člověk, co pořádně nemyslí, napíše k uspokojení tupého davu: jojo, dám si na něj pozor... zatímco souvislosti nezná, nevyhodnotí, a sprostotu tupounů (byť jinými slovy) nevyhodnotí vůbec, jelikož se o ní ani nedozví - je pod mou úroveň i časové možnosti, abych propátrával a sepisoval historické hříšky každého debila, a už vůbec, abych stále žaloval a dovolával se pomoci z třetí strany/shora, totiž od cenzora. já takovou pomoc nepotřebuju, a bylo by mi trapně se jí dovolávat. ale někteří tupounští oponenti to k udržení své chabé osobnostní integrity potřebují, jinak by nepřežili.
a tak hurá k pocitu všemocného vše-znalého soudce a ke "spravedlivé" cenzuře. někdo prostě do smrti nepochopí, že cenzura byla špatná za rakouska, za komoušů i za USácko-izraelské říše, a je špatná vždy. že jen volné pole pro všechny je to nejspravedlivější... vždy spravedlivější, než cenzorské zásahy a "modelování reality" podle přání jednoho jediného jednotlivce, byť majitele.
kvalita by se prostě prosadila, ale zde nesmí... zde je chráněná dilna zoufalců, kteří si za peníze kupují pocit, že aspoň někdy někde mohou mít "navrch" [chechtot]

252944

10.9.2011 15:16

RE: -

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 252944

Že ti to ale trvalo. [smích]
Je skoro neuvěřitelné, jaký vodopád slov a obviňování způsobí MOJE POUHÉ DVĚ VĚTY (ten zbytek byly tvoje vlastní slova).
A jak jsi probůh přišel na to, že je můj příspěvek manipulativní ? Nehodnotíme přeci myšlenku tvých příspěvků, ale jejich formu. Myšlenky máš mnohdy velmi dobré, jak jsem už vícekrát uváděl. Ale ta forma... ty urážky a vulgarismy fakt neokecáš. Však tvůj nohsled 85-ka mi to hned statečně "oplatil". Je to jako kdybych dělal statistiku,kolik používáš třeba archaismů nebo cizích slov. Chápeš to ? A o nějaké žalování přece nejde, to víš stejně dobře jako já, jen se snažíš vzbudit lítost a soucit.
Mno, na to, že jsi to smolil tak dlouho, tak jsi se teda moc nepřevedl. Určitě máš na víc, takže znovu a lépe. [smích]

252947

11.9.2011 23:14

RE: -

tmo 78.?.?.?

Reakce na 252947

tak zaprvé: mně to trvalo? kde bereš jistotu, že jsem musel vůbec reagovat??? pročpak si asi tupec myslí, že nemám nic lepšího na práci nebo zábavu, než prohledávat do posledního koutku tento web a všechny jeho rubriky?
vodopád slov? to mám možná já (i když osobně si myslím, že spíše píšu komplexně a logicky, a ty toho nejsi schopen a jen závidíš); no a ty máš naproti tomu většinou průjem... s čistotou vody to nemá mnoho společného. a nebyla to reakce jen na tebe, ale na více lidí a jevů zde... jsi nějak sebestředný, ne? ty vůbec nejsi tak důležitý, jak si myslíš. navíc lžeš, protože jsi jen v této diskusi k dopisu anonyma naslintal mnohem víc blábolů, než jen dvě věty, i víc než dvacet... počítat ti to nebudu.
myšlenky mám dobré, ale nezávisím na tom, až mi to uzná nějaký šašek, co místo vlastních myšlenek zvládá jen statistické snůšky denunciačních vytrhaných citací. ty tady totiž nejsi od toho, abys hodnotil jiné diskutéry, tím spíše takové, kteří tě vysoce převyšují. nejsi tu ani určen k očerňování jiných, ani k žalování, slabčáčku.
vulgarismy používám, ale až při rozčilující vysoké míře debility oponentů (obvykle četnějších, protože hloupost je vždy četná a halasná). ale i když neslušné výrazy používám, činím tak neskonale inteligentnějším způsobem, než chátra, která se svým slizem snaží špinit mně, ať už vulgaritami nebo "slušně řečenými" posměšky nebo "slušně řečenými" lžemi o mně. a já opravdu nemám dostatečný počet příspěvků pro trpělivou reakci na každého vola, ani trpělivost a čas na slušné nekonečné vysvětlování někomu, kdo na to nemá iq.
nemám nohsledy, tedy jím není ani 85-ka. Zato jsem si všimnul hned druhého příspěvku v této diskusi, od Arkana. ten to zhodnotil tak, jak to je. a někdo níže zde napsal i jiný fakt - že těch komoušských tupců se na našince sesype vždy mnoho a pak je to těžké... tudíž i z toho plynou ty ostré zkratky.
>na to, že jsi to smolil tak dlouho
--smolíš možná ty, do plínek i sem...
>Určitě máš na víc, takže znovu a lépe
--ty nemáš nárok na posměšky, a už vůbec ne na to, abys mě úkoloval. zvlášť, když jsi tak tupý, že jsi vše (konečně) nepochopil ani z předešlého mého příspěvku, jakkoliv byl podrobný (na tebe možná příliš). tedy máš mizivou šanci pochopit i nyní. fakt je mi tě líto... ale víc už reagovat nemusíš, nepomůžu ti. není ti pomoci.

253112

23.8.2011 7:53

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251368

Tohle Vam taky uslo.

(Tak jak jste příspěvek napsal, pravděpodobně by vyvolal hádku. Nevím co je citace a co jsou Vaše slova. Tento měsíc máte 20 příspěvků. Nemohu číst všechny příspěvky Vámi obviňovaného, ale posílám mu Váš text. Je lépe hádce předejít než cenzurovat. Díky – moderátor.)

251627

23.8.2011 10:26

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251627

Vazeny moderatore, muj vlastni text koncil dvojteckou, zbytek az do konce byli citaty vypotku pana vazeneho Luxora ve vlakne kolem tohoto prispevku . Ta hadka, kterou namitate, je jen zaminka pro nezverejneni meho prispevku (cenzuru). Jste skvely logik-komik, ze muj text posilate (jak Vy pisete) "mnou obvinovanemu". Muj text ani tak nebyl urcen jemu, nybrz hlavne ctenarum a zejmena Editorovi, aby pochopili take brevno v jeho oku. Neresil jsem Tmo, nybrz jeho "skveleho" obvinovace, a to se, jak koukam [překvapení], zde na Zvedavcovi asi nesmi .
Zda se, ze asi neco bude na tom, ze na Zvedavci nekteri mohou urazet jine, a ti se nemohou ani v diskusi branit diky Vasi cenzure. Zadam Vas timto, abyste muj text vratil zpet do diskuse tak, jak byl napsan. Pocet prispevku mi nemusite sdelovat, mam to pred ocima na vkladacim formulari.
Cenzure zdar!

(Vážený anonyme, nemohu se zbavit dojmu, že se chcete hádat. Kdybyste byl tolik dotčený požádal byste o odstranění nevhodného příspěvku. Budiž, přikládám text Vašeho příspěvku. – Moderátor)

Tohle Vam taky uslo. Jde o neprilis stare produkty vazeneho pana Luxora, ktery jimi nahrazoval argumenty:

...takže řídit může opravdu i takový dement jako jste vy. .
Takže se uklidněte, běžte si opláchnout přirození odvarem z pampelišky, dejte si klystýr, zalezte zpátky do svého zaprděného pelechu, pusťte si Ordinaci v růžové zahradě a svoje nenávistné jedy si plivejte někde jinde.

Ajéje, další chytrák co sežral Šalamounovo hovno a rád by cenzuroval a komandoval druhé. Nejste náhodou bývalý příslušník Lidových milicí ?

To tzv.zbožšťování je také kravina, může se leda tak rozvíjet u některých simplexnějších jedinců, možná tedy i u vás.

...vy svazáku jeden zatrpklej.

...distancovat se tak od bučení některých zdejších jedinců, kteří staví dojmologii nad logiku a zdravý rozum


251634

23.8.2011 11:24

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251634

Poslušně hlásím, že jsem se právě vrátil z oční kliniky,kde mi z oka vytáhli trám jako prase. A také poslušně hlásím, že už budu hodný. Moc hodný.
A slibuji dnes přede všemi, jako jiskra jasná,
že na 85-ku nebudu už reagovati, aby byla šťastná.

Btw: pro pana 85- i přesto, že jsem vám v onom stromu vše vysvětlil a omluvil se, tak jste se do mě pořád navážel.
Howgh

251638

23.8.2011 11:32

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251634

Dekuji, pane moderatore. Budte bez obav z pripadnych hadek, nemam cas na uzitecnejsi veci. Toto je muj posledni prispevek v tomhle vlakne. Mne se nelze dotknout urazlivymi slovy, ale treba tim, ze nekdo nahrazuje argumenty urazkami, nebo prekrucuje pravdu, ci to hledani povestneho smitka v cizim oku...

251639

23.8.2011 11:40

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251639

nemam cas na uzitecnejsi veci

Tak to jste napsal přesně [chechtot]

251640

19.8.2011 23:44

RE: -

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251359

leccos se děje v Knessetu,leccos podobného se dělo v Rudolfinu,pořád až nudné opakování téhož....to je specifikum nevědomých lidí,kteří zapomínají na odplatu příčiny a následku na svém hřbetě....je to pořád dokola,nějak se homo vzpřímený moc nevyvedl...budou muset ebe zase sáhnout do kapsáře a bud nás zlikvidovat nebo geneticky zušlechtit http://www.blisty.cz/art/59860.html

251369

20.8.2011 10:13

RE: -

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251369

originál NASA http://www.youtube.com/watch?v=EPKlFoIOGQw&feature=player_embedded

251393

19.8.2011 23:53

RE: -

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251359

>(Cenzurováno. Opět urážíte diskutující. Poslední
>varování. Editor.)
[překvapení] [překvapení] [překvapení] [zmaten] [zmaten]

Cituje sa tmo a editor to zatrhne, nechápem Vaše myšlienkové pochody pán Stwora(?).
Tmo môže tu masturbovať voľnou rukou trhu, písať tie zvratky a urážky, ktorými obhajuje tie pochybné poučky, o ktorých snáď každý súdny človek vie, že sú neudržateľné.
Ale keď niekto ho doslovne ocituje tak ho scenzurujete.
Nemali by ste skôr scenzúrovať toho kto pôvodne vypustil tú "perlu"?

Pán Luxor skúste to poslať ešte raz bez nadávok.

251372

20.8.2011 0:05

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251372

Ne ne, já to blbě napsal- ta poslední věta o cenzuře není aktuální, ale je to také výňatek z archivu diskuse, kdy už zřejmě obsah byl tak drsný, že byl cenzurován

251374

20.8.2011 0:30

RE: -

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251374

Prepáčte pán Stwora, došlo k nedorozumeniu.

251376

20.8.2011 0:45

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251359

>Hmm, tak to jsem dosud asi měl poněkud zkreslené představy o
>významu slov „ostřejší výraz“.
Kdyz uz jste v tom poukazovani, dovolim si taky neco prilozit:

Vy jste napsal:
>>Víte o tom kulové a jenom hloupě žvaníte. Raději to nebudu
>>rozvíjet
Ja odpovedel:
>Dekuji za odpoved podlozenou fakty a dukazy.
>Prosel jsem si vasi diskuzi pod timto clankem a ujasnil si, proc casto svoji argumentaci stavite na slovech - hloupe a blbe: Protoze nepouzivat ta slova vyzaduje vic nez nabiflovani..., co? To vas necham domyslet, aniz bych vam do osviceni zvanil.

Vy jste posleze v tom svem trendu pokracoval.
[zmaten]

251377

20.8.2011 2:09

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251377

Že já vůl se tady vůbec někoho zastával. Mohlo mě napadnout, že na mě nějakej ublíženej, zamindrákovanej človíček taky zákeřně něco vytrhne z kontextu a vylepí. Tak jo, všichni do mě, začneme si všichni na sebe vytahovat co kdo řekl.

Jen pro úplnost- ta moje zmiňovaná věta (z diskuse o AIDS) byla vynesena na vaši adresu, protože jste dost ubohým způsobem dehonestoval české lékaře, a jak se následně potvrdilo, aniž jste o tom něco věděl. A když jste byl vyzván k diskusi pod tlakem faktů, tak jste se začal trapně vymlouvat "že nemáte čas", "že se vám text zmizel" . Všimnul jsem si, že tohoto zbabělého útěku a výmluv užíváte často. Prostě jste si jenom tak plivnul, ufouknul tlak z pneumatiky vaší nenávisti a pak utekl jako školáček. A zcela záměrně jste zde umazal pokračování věty, kde jsem psal, že to "nebudu rozvíjet, protože to je offtopic a editor by se právem zlobil". Ach jak podlé vytržení z kontextu.

A mimochodem, pod vaší 46-kou v tom stromu diskutoval také známý převlékač identit, jistý pan HBčko. Ale to je "určitě" jen shoda náhod, protože HBčko se zařekl že už sem hodit nebude, poněvadž se mu tady všichni smáli, že ho má malýho [smích]

251379

20.8.2011 6:27

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251379

>nějakej ublíženej, zamindrákovanej
>človíček taky zákeřně něco vytrhne z kontextu
Ani takove posouzeni jineho cloveka nesvedci o kvalitnim pristupu k dialogu.
>Jen pro úplnost- ta moje zmiňovaná věta (z diskuse o AIDS)
>byla vynesena na vaši adresu, protože jste dost ubohým
>způsobem dehonestoval české lékaře, a jak se následně
>potvrdilo, aniž jste o tom něco věděl.
Mne na lekarich vadilo to, ze, jak nekteri rekli (primitivne) v TV, je stve, ze nemaji stejne prachy jako Jagr. Skutecne, to prirovnani jsem slysel. Vyuzili situace a svuj hlad po penezich dali najevo "odchodovou" akci. Odsuzuji je za to proto, ze vystudovali zadarmo a takto vyuzili demokratickych vymozenosti poukazem na platy lekaru z jinych zemi, kteri vsak museli za studia platit. A ministr zdravotnictvi vyuziva duveryhodneho image k tomu, ze jim, na ukor ostatnich, pridava - vsichni ostatni budeme v oblasti zdravotnictvi platit kdejake navyseni - v jadru tim se uhradi onen jejich kapric.
>A když jste byl
>vyzván k diskusi pod tlakem faktů
Neopravnene zevseobecnujete, nikdo me nevyzval (kdyz, tak uvedte citaci), jenom vy jste me posoudil, jak jsem ocitoval minule.
>tak jste se začal trapně
>vymlouvat "že nemáte čas", "že se vám text zmizel" .
Opravdu mi text dvakrat zmiznul, coz mi ubralo pro tu chvili vitr z plachet, a navic nasledujici rano jsem odjizdel na dovolenou. (V diskuzi mam proluku, podivejte se na data.)
>Všimnul jsem si, že tohoto zbabělého útěku a výmluv
>užíváte často.
Ano, prestavam se bavit s clovekem, ktery se chova neurvale a nevenuje se jenom obsahu diskuze.
>Prostě jste si jenom tak plivnul, ufouknul
>tlak z pneumatiky vaší nenávisti a pak utekl jako školáček.
Nejsem nikdy takovy a nebyl jsem ani k vam. Mylite se nebo vedome vyuzivate prilezitosti ponizit me otrepanou metaforkou.
>A zcela záměrně jste zde umazal pokračování věty, kde jsem
>psal, že to "nebudu rozvíjet, protože to je offtopic a editor
>by se právem zlobil". Ach jak podlé vytržení z kontextu.
Zamerne jsem to "vytrhnul z kontextu" proto, ze uz jsem to povazoval na nadbytecne, nefunkcni, za vrseni slov.
>A mimochodem, pod vaší 46-kou v tom stromu diskutoval také
>známý převlékač identit, jistý pan HBčko. Ale to je
>"určitě" jen shoda náhod, protože HBčko se zařekl že už
>sem hodit nebude, poněvadž se mu tady všichni smáli, že ho
>má malýho
To neni "urcite", to je urcite, ze jim nejsem. To prece musite pri sve vseobecne zdatnosti, kterou tu davate najevo kazdym okamzikem, rozpoznat podle stylu psani, obsahu, zamereni. Verim, ze to rozpoznavate, jen jste si zase neodpustil vypustit ten svuj ponizujici, lehce vtipny a davem oblibeny postoj k cloveku, ktery s vami nejak nesouhlasi.

Jeste k anonymite meho jmena: Kdybych se podepisoval tremi teckami, pro mnohe nebyl anonymem. K vasemu jmenu: Mate v obcance jmeno Luxor? Pokud ne, jste pro me stejny anonym jako ja bez tech tri tecek. Dokonce takova snaha je jeste zaludnejsi.

251384

20.8.2011 9:15

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251384

Ach jo. Jasně, jste lepší, jste prostě jednička. Dopředu se omlouvám všem, že já jsem za bolševika také studoval- tedy jsem prokazatelně vystudoval za dělnické, tedy VAŠE peníze. Do konce života se už budu chovat tak, abych splatil tento obrovský dluh lidu. Možná se i navždy zřeknu výplaty ve prospěch strany a vlády. Prostě budu to mít pořád na paměti a samozřejmě uznávám, že mě to zavazuje k tomu, abych do konce života makal jako otrok, bez nároku na adekvátní odměnu a dodržování zákoníku práce. Napsal jsem to správně ?
Diskuse s vámi je velmi deprimující. Vaši ubohou argumentaci, podlé napadání a překrucování nemám zapotřebí. Asi si dám taky nějakou dobu pauzu

251388

20.8.2011 10:07

RE: -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251388

Vážený pane Luxore, nenechte se rozhodit, protože o nic jiného jemu ani nešlo - argumenty mu stojí totiž na velice demagogickém písku - a vůči lékařům zvlášť:

>Mne na lekarich vadilo to, ze, jak nekteri rekli (primitivne) v
>TV, je stve, ze nemaji stejne prachy jako Jagr. Skutecne, to
>prirovnani jsem slysel. Vyuzili situace a svuj hlad po penezich
>dali najevo "odchodovou" akci. Odsuzuji je za to proto, ze
>vystudovali zadarmo a takto vyuzili demokratickych vymozenosti
>poukazem na platy lekaru z jinych zemi, kteri vsak museli za
>studia platit. A ministr zdravotnictvi vyuziva duveryhodneho
>image k tomu, ze jim, na ukor ostatnich, pridava - vsichni
>ostatni budeme v oblasti zdravotnictvi platit kdejake navyseni -
>v jadru tim se uhradi onen jejich kapric.

Bankéři a banksteři, či lékárníci, technici, architekti, právníci nebo projektanti a další snad neštudovali za zlého Bolševííííka ZADARMO?!

A dnes mají obvykle příjmy /podle parity kupní síly/ srovnatelné nebo dokonce (právě díky paritě kupní síly/ převyšující země, kde se za studia platilo. Zkuste průměrného projektanta nebo technika poslat do JůYsEj - a vyškrábe Vám oči. Protože by si okamžitě společensky ublížil.

Znám dost případů známých, kteří se po pár letech a založení rodiny vrací ihned do zlých post/communistických Čech, protože vědí, že by s tamním neo/liberálním příjmem nebyli schopni dopřát svým dětem takové kvalitní vzdělání i PRÁVĚ špičkovou lékařskou péči, jako s mírně nadprůměrným příjmem v Čechách. A k JůYsEj (i jiným "perlám" neoliberaliSSmu) se raději obrátí ne/pravicově pozadím.

Což se ale o lékařích říci nedá. Protože VŽDY a VŠUDE stojí lékař v každé společnosti na vrcholu piedestalu důvěry, odpovědnosti, ale i příjmů a společenského zařazení.

Jen v pravicujícím Česku byli nemocniční lékaři nuceni přihlížet, jak je pravicující a tunelující managementy tlačí stát se spolupachateli rozkradení veřejného zdravotního systému. A zároveň krýt a být spolupachateli podvodných zakázek na účet pravicujících oVčanů - a mít za to nestydatou mzdu, kterou lze dosáhnout v jiných oborech s daleko nižším vzděláním i společenskou odpovědností a vážností.

Proto jen pravicující omezenec může tuhle očividnou disproporci považovat za doktorský "kaprííííc"... [mrknutí jedním okem]

251392

20.8.2011 11:39

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251392

Děkuji pane MoUdrostrak. Děkuji za povzbuzující slova, potěšil jste mě.

http://www.tribune.cz/clanek/21327-doktor-jako-ins...

251400

20.8.2011 11:58

RE: -

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251400

Je malá poznámka..[smích]

I zde v debatách o lékařích je jasně vidět politika kosher ekonomů a kosher politiků (typu Kalousek, Nečas, Heger, Sašenka Mašínův odznáček a mopslík Vondra, Julínek, Šnajdr, Tluchoř atd.) t.j. ROZDĚL SPOLEČNOST (tzv. zlblou většinu, protože kosher menšina kooperuje) a v klidu TUNELUJ.

Jak je to dávno, co dva mopslíci kosher Systému, Martha Issová a Jirka Mádl, přemlovali bábu??? [smích]

A Peace s nimi,

jansmith[smích]

251402

20.8.2011 16:31

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251402

Přesně řečeno Jane [smích]

251417

20.8.2011 11:42

RE: -

Lot 217.?.?.?

Reakce na 251392

Jen technická poznámka. ZADARMO určitě nikdo nestudoval. ZADARMO totiž není nic. Jen ten náklad nesl někdo jiný.

251401

20.8.2011 12:23

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251392

Pane, dosud jste jednal slusne, nikterak jste me nenapadl, ani se nesnazil me ponizit, dokonce ne ani v teto chvili, kdy se mnou nesouhlasite, a tak vam zŕovna tak slusne odpovim.
>Bankéři a banksteři, či lékárníci, technici, architekti,
>právníci nebo projektanti a další snad neštudovali za zlého
>Bolševííííka ZADARMO?!
Ano, ono zdarma vzdelavani za byvaleho systemu a vlastne i nynejsi, se tyka vsech profesi, jak uvadite, a vsichni tito lide by si meli polozit zakladni otazku, proc asi spolecnost jim toto umoznuje?, a pak na ni nalezt odpoved. Myslim si, ze spolecnost ocekava, a opravnene, nejakou navratnost.
S panem tzv. Luxorem byla rec o zdravotnictvi a lekarich, proto ani z me strany nebyl rozptyl do cele sirky onoho problemu, jednoduse receno, drzel jsem se tematu.

Vic k vasemu dalsimu textu nemam co rici, protoze s vami souhlasim. Ano, predesly system vzbuzoval vyvazenosti sede zoufalstvi, ale rozporcovanost v dnesni spolecnosti zase vytvorila neskonaly bordel - na jedne strane Bakaly, Krejcire a podobne, a na strane druhe bezdomovce, prezrane cikany, oslavy uchylnych a podobne. Nevim, co je akceptovatelnejsi z pozice celku.

>Proto jen pravicující omezenec může tuhle očividnou
>disproporci považovat za doktorský "kaprííííc"... [mrknutí jedním okem]
Ale jo, toto vase zaomalene zahadno ma smrnc.
[smích]

251404

20.8.2011 16:30

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251404

Trochu se mi to rozleželo v hlavě a vše si ještě jednou přečetl. Proto bych chtěl na vaši adresu říci ještě poslední 2 věty:
I přes názorové rozdíly uznávám, že jsem v diskusi o AIDS nevolil zrovna vhodná slova. Pokud se vás to dotklo, tak bych se vám rád omluvil.

251416

20.8.2011 16:51

RE: -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251404

Vážený pane 46...* i já Vám děkuji Vám za seriosní repliku [mrknutí jedním okem]

Skutečně jsem to psal tak, jak jste to pochopil. Pokud někdo "pravicuje", neměl by trpět disproporci. A u lékařů zvlášť.

Btw. pokud by mělo dojít k děleni na pravici a levici, asi bych se celým svým dosavadním životem měl postavit spíše napravo. Pokud si dělám z dnešních hurrah pravicujících "komsomolců" šoufky, vede mne k tomu jen a jen vlastní egoismus:

Nechci se dožít stavu, že se budu brodit kriminalitou a lidskou beznadějí jako v zemích, kde vládne po staletí a desetiletí jen neviditelná pracka trhu: v "křesťanské" subsaharské Africe, "demokratické" Indii, pravicujícími deformami a poučkami zbídačelé Jižní Emerice či obludných ghettech Detroitu, Philly a dalších "perel" trhu/trhů bez přívlastku.

Více pravice, znamená pro mne osobně, více nákladů na alarm, zabezpečení a samozřejmě i pojistné. A nebezpečí zvracení nad svým středně vzdáleným či vzdálenějším okolím. Určitě pro mne neznamená víc pomíjivých cajků, větší objem válců v autě nebo luxusnější dovolenou. Pravicující individuum je pro mne ten, kdo se nemůže dočkat, až ghetto s nepřizpůsobivými bude na periferii každého českého/středoEUropského města a vesnice... Kdysi pazderny s ubožáky byly součástí sebemenší EUropské vesnice. Naštěstí z nich během "zlého" welfare vymizely. Individua dělají vše proto, aby se pazderny, zastavárny, exekutorny a ghetta staly opět běžnou součástí skvělé současnosti i budoucnosti...

251420

20.8.2011 17:44

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251420

>>Trochu se mi to rozleželo v hlavě a vše si ještě jednou přečetl. Proto bych chtěl na vaši adresu říci ještě poslední 2 věty:
I přes názorové rozdíly uznávám, že jsem v diskusi o AIDS nevolil zrovna vhodná slova. Pokud se vás to dotklo, tak bych se vám rád omluvil.

>Vážený pane 46...* i já Vám děkuji Vám za seriosní
>repliku [mrknutí jedním okem]

Panove Luxore a MoUdrostraksi! Prave jsem sem odeslal nazor, nasmerovany tak zhruba na vas oba.
Vite, co? Asi mame duvod byt spokojeni s nasi dobou a mistem, kde jsme se narodili a dal prozili nase zivoty, nebylo to az tak nesnesitelne. Predstavte si jenom valku, zemetreseni, tsunami, hladomor, opravdove financni krize, kdy se stoji fronta na kilo mouky, atd., atd. Meli jsme v podstate stesti odzit (komunismus, nekomunismus, kapitalismus, nekapitalismus) ty nase zivoty tak, jak jsme je dosud odzili. Kez by nedoslo (kvuli nasim potomkum) k vyrazne zmene. Co vic si lze prat?

251424

20.8.2011 19:08

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251424

Jsem rád, že se najdou témata, na kterých se shodneme [smích]
Přeji pěkný den

251431

20.8.2011 20:45

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251431

>Jsem rád, že se najdou témata, na kterých se shodneme [smích]
>Přeji pěkný den
Ja taky. Jsem rad, ze jsme nasli ve svych predstavach alespon nekde nejake spolecne vize. Dekuji za pochopeni. Ta je pro me hodnotou.
(To ovsem neznamena, ze ted uz z podvedome povinnosti si musime poplatne byt unizono! Ne, ne! Ted se teprve musime prat - hledat a objevovat.)

251442

20.8.2011 22:38

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251442

Já myslím, že toho bude i více, na čem se lze shodnout. Ale, jsou holt témata, která jsou pro mě osobně trochu citlivější a někdy se při nich nechávám unést, což mi jistě neslouží ke cti.
Ted se teprve musime prat - hledat a objevovat - tak na to už se těším [smích]

251458

20.8.2011 19:20

RE: -

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251424

>Panove Luxore a MoUdrostraksi! Prave jsem sem odeslal nazor,
>nasmerovany tak zhruba na vas oba.

>Vite, co? Asi mame duvod byt spokojeni s nasi dobou a mistem, kde jsme se narodili a dal prozili nase zivoty, nebylo to az tak
>nesnesitelne. Predstavte si jenom valku, zemetreseni, tsunami,
>hladomor, opravdove financni krize, kdy se stoji fronta na kilo
>mouky, atd., atd.

Vážený pane 46.* , co je více Bakaly?!
Nežli více vil se sedmimetrovými zdmi, ochrankami, střílnami - ale i 40.000 zotročených nájemníků.
A Bakalou s rodinou schovaným ve Švýcarsku...

>Meli jsme v podstate stesti odzit (komunismus,
>nekomunismus, kapitalismus, nekapitalismus) ty nase zivoty tak,
>jak jsme je dosud odzili. Kez by nedoslo (kvuli nasim potomkum)
>k vyrazne zmene. Co vic si lze prat?

To můžu Vám jen podepsat [mrknutí jedním okem]

251435

20.8.2011 19:49

RE: -

Six 87.?.?.?

Reakce na 251392

"Protože VŽDY a VŠUDE stojí lékař v každé společnosti na vrcholu piedestalu důvěry, odpovědnosti, ale i příjmů a společenského zařazení."
Ano, už aby se lidi konečně probudili, a začali hodnotit lékaře podle toho co umí, a ne podle titulu. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že by stačila 1/3 lékařů (schopných) k poskytnutí kvalitní péče a výsledkem by byl mnohem lepší zdravotní stav pacientů než je dnes.
Té 1/3 bych klidně navýšil plat na dvojnásobek, ti si to opravdu zaslouží. Ten zbytek vyházet k lopatám pro neschopnost. V jiných profesích se hodnotí podle znalostí, zde se hodnotí dle titulu.

251437

20.8.2011 20:30

RE: -

dub 94.?.?.?

Reakce na 251437

ne, v jiných profesích se hodnotí podle výsledků.
a stejně tak by tomu mělo být u doktorů - hodnocení podle počty vyléčených a zdravých pacientů, ne podle papíru a provedených výkonů.

251440

20.8.2011 20:54

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251440

Kéž by tomu tak někdy bylo i v Kocourkově-CZ, snad se toho moje vnoučata jednou dožijí

251444

20.8.2011 21:16

RE: -

dub 94.?.?.?

Reakce na 251444

kéž by tomu tak bylo kdekoliv, protože toto se zatím neděje nikde na světě.
bílá mafie certifikovaných drogových dealrů by tím přišla o kšefty a něco takového není ochotna připustit.

251445

21.8.2011 23:22

RE: -

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251440

ted jste trefil hrebicek na hlavicku. podle meho nazoru by lekar mel byt odmenovan podle poctu vylecenych pacientu, nikoli podle poctu (hodnoty) lecebnych zakroku. jenze.. (nejen) nase zdravotnictvi funguje pouze jako tvorba trhu pro farmaceuticke firmy.

251538

21.8.2011 23:36

RE: -

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251538

hehe, ved to by potom 4/5 lekarov nemali ani na slanu vodu so suchym rozkom, pretoze tie medikamenty, co vseobecne nazyvame liekmi, v skutocnosti ziadnymi liekmi ani nie su. Su to rozne chemicke zluceniny ktore maju za ucel drzat cloveka pri zivoreni a popritom unho vytvoria rozne zavislosti na dalsie akoze lieky.

251541

22.8.2011 0:06

RE: -

dub 94.?.?.?

Reakce na 251541

možná by bez práce nebyli, jen by museli fungovat jako všichni drogoví dealeři - bez státní licence a s trestními postihy[smích]

251544

22.8.2011 4:02

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 76.?.?.?

Reakce na 251538

>podle meho nazoru by lekar mel byt odmenovan podle poctu vylecenych pacientu, nikoli podle poctu (hodnoty) lecebnych zakroku.

Jinymi slovy, az u vas lekar zjisti chorobu pri jejiz lecbe jsou nejiste vysledky, napr. leukemie, vsechny nemoci srdecni a pod, tak by se na vas mel vykaslat, protoze by za to nedostal ani vindru. V podstate by mel lecit jen chripku. Mate opravdu brilantni nazory a doporucil bych vam trochu premyslet o tom co pisete.

251559

22.8.2011 12:43

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251559

Přesně tak pane. Většinou to bývá tak, že ti co nejvíce plivou na zdravotnictví, utíkají do špitálu pofoukat bebínko s každou kravinou. A pak si ještě stěžují, že jim zlý doktor neudělal to či ono vyšetření, že nenasadil nejmodernější lék XY, že jizva je moc velká, televize na pokoji moc malá a že sestřička vynesla mísu o 30 vteřin později než bylo požadováno

251587

23.8.2011 7:01

RE: -

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251587

Vim ze jste to tak nenapsal, ale stejne to vztahnu na sebe. rikejte si klidne ze jsem vztahovacnej [smích]
za cely svuj zivot jsem byl jednou v nemocnici a to jako dite se spalou. k doktoru chodim az kdyz je mi opravdu na chcipnuti coz se za poslednich deset let stalo jednou.
a neplivu na zdravotnictvi jen na system odmenovani. a vite proc? protoze tohle dlouhodobe drzeni na praskach u vylecitelnych nemoci povazuju za brani penez za nehotovou praci.
A pro oba dva rozhorlene pany, ono by totiz stacilo, kdyby byl lekar motivovan nejakym priplatkem za vyleceni pacienta.

251625

23.8.2011 8:54

RE: -

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251625

Ale nejste vztahovačnej, dokonce s vámi částečně souhlasím. Tedy v tom, že by měl být každý odměňován podle výsledků práce a ne podle toho jak strana a vláda rozhodne. Polemizovat bych si dovolil s vaším tvrzením, které jsem si interpretoval tak, že lékaři záměrně prodlužují léčbu a nejde jim o vyléčení pacienta. Tomu nevěřím a nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal (ikdyž nevylučuji ojedinělý případ třeba nějakého zvráceného ambulantního lékaře). Víte, ono to ani nemá moc logiku, protože současný systém je nastaven jednoznačně: „léčit efektivně, ale co nejlevněji a co nejkratší dobu“. Každý lék navíc a každý den na lůžku navíc stojí prachy, které nemocnice nedostane od nikoho zaplacené.
Jediná situace, která hrozí ( a někde už to tak i funguje) je stav, kdy je tak málo personálu, že léčba se stává chaotickou a neefektivní.
Možná se ale mýlím, asi by bylo dobré uvést nějaký příklad, kdy je podle vás terapie vyléčitelné nemoci záměrně prodlužována

251630

23.8.2011 14:23

RE: -

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251630

>Polemizovat bych si dovolil s vaším tvrzením, které
>jsem si interpretoval tak, že lékaři záměrně prodlužují
>léčbu a nejde jim o vyléčení pacienta. Tomu nevěřím a
>nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal (ikdyž nevylučuji
>ojedinělý případ třeba nějakého zvráceného ambulantního
>lékaře).

V podstate súhlas, lekárom sa nevypláca nekonečne liečiť ľudí, to skôr farmaceutickým firmám. Liečiť to áno ale nie vyliečiť. Dôvodom je to, že by pre nich neplynuli obrovské zisky, keby chronicky chorých pacientov vyliečili, napr. cukrovka. Ďalšia vec je, že firmy dávajú odmeny lekárom keď predpíšu pacientom ich lieky, takže generuje sa zisk, problémom je, že tie lieky sú zväčša krátkodobým riešením na dlhodobý problém (nehovoriac o tom že majú kopu neželaných účinkov) to znamená, že ich musíte brať neustále a nemusia byť ani účinné, lebo zväčša len potlačujú symptómy.

Skratka, celý systém je skorumpovaný. [bliji]

251651

23.8.2011 20:46

RE: -

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251630

Takový příklad asi není, ale určitě najdeme spoustu případů zbytečného "léčení" nemocí, které stačí vyležet, popřípadě preventivního očkování proti naprostým nesmyslům jako je třeba u čtyřměsíčních mimin žloutenka typu B přenášející se výhradně mezi narkomany anebo nechráněným pohlavním stykem. O chřipkách nemluvě.

251684

26.8.2011 18:05

RE: -

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251630

Uvedu dva pripady z meho nejblizsiho okoli.
Moje matka je tezky revmatik se silnou oboustrannou artrozou kolenniho kloubu. Rvou do ni tolik prasku ze mesicni davka vyda na jednu standardni nakupni igelitku a mesicne stoji jen doplatky 1600. Pritom valna vetsina jejich problemu by pominula implantaci endoprotezy kolenniho kloubu. Ceka na ni ctyri roky.

Muj syn ma cukrovku od svych 13ti let (dnes je mu 19) a opet by mu vyrazne ulevila operace, transplantace slinivky.

Nevim, jestli tyhle veci jsou prodluzovany zamerne, ale ja za svuj omezeny rozoumek rikam, je li mozno pomoct rychle, proc to prodluzovat.

Nemluve o pripadech, kdy se zakazuji leky ktere pomahaji a nahrazuji se srackama ktere udrzuji pacienta v pomalem chatrani, viz antidepresiva na bazi kanabinolu a dalsi priklady z oboru psychiatrie.

251946

23.8.2011 6:53

RE: -

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251559

zkuste zapremyslet vy. mate (hypoteticky samozrejme) chorobu, ktera lze bud vylecit kratkodobym lecenim nebo dlouhodobe udrzovat v soucasnem stavu. cemu nahrava soucasny system?

251624

20.8.2011 21:33

RE: -

L.C. 90.?.?.?

Reakce na 251437

Pracuji v jednom zdravotnickém zařízení. A k tomu, co jste napsal Vám mohu říci jediné, dávám Vám plně za pravdu.

251450

20.8.2011 17:16

RE: -

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251388

Pane, tzv. Luxore!
Onehdy jsem si popil s jednim soucasnym regionalnim politikem, kdyz predtim jsem mu poslal emilka s fotkami i s otazkou, proc travniky v nasi ulici musi byt tak strasne a ne lepsi. Na ten dopis zareagoval..., no, asi jako ted vy, tedy nejradeji by se nevidel, a ja jsem odepsal, ze pochopeni pisemneho projevu je pro akceptovani nesnadnejsi proto, ze rty autora nejsou videt. Na zaklade teto me nepoliticke troufalosti jsme se setkali v..., kde jinde nez u topinek a nad pivem. Pardon, nebyla to doslova putyka...! Odchazeli jsme..., no, jako kdyz se "prekroci prah".
>Ach jo. Jasně, jste lepší, jste prostě jednička.
Hovno, asi jdu trosku hloubeji k vyznamu jednotlivych slov. (To mi prinaselo problemy v nabozenstvi uz v narodni skole.)
>Dopředu se omlouvám všem, že já jsem za bolševika také studoval- tedy
>jsem prokazatelně vystudoval za dělnické, tedy VAŠE peníze.
To je muj problem taky.
>Do konce života se už budu chovat tak, abych splatil tento
>obrovský dluh lidu.
To je pitomost, kterou maji radi ovcani, a polknou ji i s navijakem.
>Možná se i navždy zřeknu výplaty ve prospěch strany a vlády.
Pane, tak rozprasujici jako Luxor, kdyz i tady, na nijak obdivujicim serveru socialismu - Zvedavci - bylo mnohokrat priznano, ze to bylo tehdy KUREVSTVO, neni zapotrebi zvyraznovat frcky anti anti...!, byla to tehdy strasna doba a nic si na ni nevezmem.
>Prostě budu to mít pořád na
>paměti a samozřejmě uznávám, že mě to zavazuje k tomu,
>abych do konce života makal jako otrok, bez nároku na
>adekvátní odměnu a dodržování zákoníku práce. Napsal
>jsem to správně ?
Ne. Napsal jste to..., jak bych to jen posoudil bez zaste, blbe a pitome, asi tak, jak jste posoudil se zasti moje vyjadreni.
>Diskuse s vámi je velmi deprimující.
Pardon. Vite, ja uz pripoustim, ze nasledujici rano se treba nemusim probudit, takze planeta neplaneta, tkz. Luxor neluxsor..., podstata meho nahledu je asi jinde nez vase...?
>Vaši ubohou argumentaci, podlé napadání a překrucování
Byl bych velice velice nefalsovane rad, kdybyste opravdove ocitoval moje napadani a prekrucovani.
>nemám zapotřebí. Asi si dám taky nějakou dobu pauzu
Proboha, proc? Jen odbourejte blbecky atd. a bude to OK, dokonce vam verejne vzdam hold. Ja se vam uz ted docela obdivuji. Az na ty blbce a pitomce.

251422

19.8.2011 23:48

Nechte na hlave Stworo a nedelejte

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Nechte na hlave Stworo, nechate tady v diskusich exhibovat bolseviky stejne blbe jako je ten pritroubly tmo.Mimochodem, tmo je clen strany svobodnych obcanu, nerika vam to neco?

251371

20.8.2011 8:56

Co vadí na TMO více?

Lot 80.?.?.?

Co vadí více? Že TMO používá jazyk na hranici slušnosti? Nebo, že se zastává pravicového pohledu? Protože se nedá řící, že by jeho ideoví oponenti nějak vynikali slušným chováním. Pročítal jsem některé příspěvky a musím říci, že člověk prezentující zde pravicové postoje to má opravdu těžké.

251386

20.8.2011 10:18

RE: Co vadí na TMO více?

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251386

ačkoliv jsem LEVICUJÍCÍ duchodce bez uspor,tak UZNÁVÁM pravicující poctivé chlapy...Tomio Okamura sem bohužel nepřispívá.

251394

20.8.2011 10:35

RE: Co vadí na TMO více?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 251386

Pravicovy postoj, to je jako co?Vychvalovat krachujici financni system, svadet krizi na obycejne lidi, zvysovat dane a vyvolavat valky po celem svete?Napriklad Cesku vladne pravice, ktera slibovala rozpoctovou odpovednost[smích]

251395

20.8.2011 11:38

RE: Co vadí na TMO více?

Lot 217.?.?.?

Reakce na 251395

Nevím jak ho pojímá TMO, ale pro mne je ideálem stát typu laissez - faire. Jakoukoliv stranu která se nehlásí ke kapitalismu, volnému trhu a občanským svobodám nepovažuji za pravicovou.
Co je pravicového na současné vládě? Co? Možná tak to, že to o sobě sami prohlašují a že je tak označují média. Ale kde je ta slibovaná pravicová politika? Tady u nás žádná pravice nevládne.

251399

20.8.2011 13:40

RE: Co vadí na TMO více?

Antiseptik 70.?.?.?

Reakce na 251399

Laissez-faire funguje jenom pro příslušníky laissez-faire, každému jinému to ku zdraví a radosti nijak neprospěje. Takový systém vlastně vládu nepotřebuje mimo žandárů na potlačování nespokojenců a věznic na jejich věznění, oboje je už k mání jako soukromé kapitalistické podniky, alespoň v USA. Pravicová politika tudíž vlastně je oxymóron, skutečná pravice žádnou politiku nepotřebuje, vše je pouze obchod. O to vám jde?

251409

20.8.2011 14:37

RE: Co vadí na TMO více?

Lot 193.?.?.?

Reakce na 251409

Co znamená, že laissez - faire funguje jen pro příslušníky laissez - faire? Nechápu kdo má být oním příslušníkem. Laissez - faire se vyznačuje třeba nízkým podílem vládních výdajů na HDP (skutečně jen policie, soudy, armáda). V tom smyslu "funguje" pro všechny občany takového státu tak, že jsou minimálně daněni a zároveň jsou jim nabízeny minimální služby od státu.

Také se dá říci že se takový systém vyznačuje nízkou mírou zasahování do svobod jednotlivce a jednotlivec tedy přebírá i odpovědnost za svůj život.

Vždyť vše v našem životě je obchod. Člověk neustále musí volit mezi alternativami. Směňuje neustále. Ať už je to jeho volný čas, peníze nebo třeba i hodnoty a životní postoje.
Spíše bych se mohl zeptat co obchod není...

251411

20.8.2011 13:41

RE: Co vadí na TMO více?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 251399

Ja zase povazuji reci o obcanskych svobodach za jasny pokus ovladat prirodu obdobne, jako to cinili bolsevici, ti jak znamo porouceli vetrum a desti.A volny trh?prosim vas, nenechte se vysmat, nikdy zadny volny trh nebyl a nebude, to vam garantuji.

251410

22.8.2011 6:09

RE: Co vadí na TMO více?

p. 125.?.?.?

Reakce na 251395

...nemam v umyslu obhajovat ODSS ale nezapomente ze tyto vlady musi poslouchat a provadet rozkazy od jine nejmenovane a tajne skupiny....a ta nema zajem aby nektere vlady byly u lidi popularni nebo oblibene....da se pak rict ... neumite vladnou sami sobe...proto jste a musite byt kolonie....

251565

22.8.2011 16:26

RE: Co vadí na TMO více?

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251395

Jde o to, že výsledek je stejný, ať už koukáte nalevo či napravo. Komanči se s tím nepárali, prostě znárodnili a hotovo - přesunuli soukromý majetek do rukou státu. Jak s tímto naložili, to si mnozí z nás pamatují.
Dneska je to obdobné, nesmyslným zdaňováním všeho, špatnými zákony (exekuce), špatnými pravidly, se náš - soukromý majetek přesunuje do pracek tentokrát nikoli vyloženě státu, nýbrž skrze státní aparát, skrze takto vznikající penězovody do vyvolených rukou. Na konci je vždycky občan, který už se nestačí ani divit. Jedna zlodějina střídá druhou, je zde jen jemná nuance, která z těchto škodila státu coby územně správní jednotce více... Těžko říci.
Rozpočtová odpovědnost je hezká věc - já bych však řekla, že jsem rozpočtově odpovědná. Snažím se "prodat", co umím, nekupovat, na co nemám, nepůjčovat si. Ale někde je někdo zatra nezodpovědný, když jsme to dopracovali tam, kde teď jsme. Jste to vy? Jsem to já? I prd, velebnosti. Takže nechápu, proč to mám platit.
A vo vo vo tom to je.

251600

20.8.2011 11:25

RE: Co vadí na TMO více?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251386

Ono to je tak, Lote, že tady by to měl mít ze strany editora i ostatních těžké každý hrubián, jako tomu bylo v minulosti i v případě notorického vulgaristy josepha (nyní to vypadá, že jej úspěšně zastoupil tmo), a to bez ohledu na to s čím přichází. Tedy, je-li (chceš-li) pravičák, levičák - horňák nebo dolňák..[smích]

Není žádnou tragedií, když se v debatě v rámci slušných a férových mantinelů lehce přitvrdí (aspoň je legrace[smích]), ale určité hranice by si měl diskutující uhlídat. Rozhodně není správné používat vůči oponentovi vulgární nadávky nebo se zaměřovat na jeho osobnost. Co patří mezi standardní komunikaci je upozornění na neférovost diskuzního PŘÍSTUPU protivníka, na jeho (jak říkávám s nadsázkou: kosher) vědomě skryté ZÁMĚRY a zejména zdůraznění problematických ČÁSTÍ jeho výroků, se kterými přímo nebo podprahově deformuje FAKTA.

Dobře to popsala Lin. Každý diskutující si zde svým slovníkem a výrazivem vytváří v očích čtenářů o sobě obrázek a podle tohoto obrázku je možno usuzovat i na relevanci a férovost názorů a informací, které předkládá (s tím koresponduje i používání jednoho nicku pro transparentnost a tím možnost vnímání kontinuity).


Ne nadarmo se tzv. pravicově zaměření diskutéři (obhájci spravedlivé ruky trhu a pokryteckého USraele) uchylují k obroublostem mnohem častěji, než jejich oponenti. Zaprvé mají velké vzory v některých svých pravicově zaměřených panácích ve vysoké politice (tzv. Lokajích kosher Systému). Zadruhé je silně irituje, pokud si s jejich (jak to popsal někde MoU: "poučkami" ) dovolí někdo nahlas nesouhlasit (a ještě je na faktech a důkazech zpochybňuje) a v neposlední řadě mají tito tržní pseudoguruové tendenci podléhat velmi silnému vlivu sebedůležitosti a sebelítosti.

Je na moderátorech, aby podobné týpky vychytávali. Na diskutujících, aby na takové projevy buranství, pro dobro tohoto Webzinu (pokud jsou adminem přehlédnuty), s humorem, ale nekompromisně, reagovali a na VŠECH, aby se zmíněné sebedůležitosti a sebelítosti neoddávali.

Peace,

jansmith[smích]

251397

20.8.2011 13:32

RE: Co vadí na TMO více?

Lot 74.?.?.?

Reakce na 251397

Věnoval jste mi dost času tak se s Vámi skusím podělit o svůj dojem.
Všiml jste si určité frazeologie, řekněme, levicových diskutérů? Když se někdo ohradil nějakou teorií (dělnik 02, tmo), bylo to označeno za "nesmysly z modrých učebnic".
Zdá se Vám, že takto lze vést diskuzi? Jistě. Nic na tom není. Není to sprosté ani urážlivé. Mě se to zdá tak trochu dialektické(těžko ten přístup pojmenovat), ale budiž.
Ale lze když nám oponent nastíní nějakou teorii odpovědět že je to "modrý nesmysl"? Teorie dávají předpoklady a ty by se měly testovat. A diskuze ve které se chceme něčeho dobrat by měla být toho prosta.

Já bych byl ochoten vést s někým diskuzi na nějaké jasně vymezené téma. Tady na zvědavci se toho hodně napíše o penězích a o jejich konceptu. Já bych hájil Misesův koncept. Například.

O takovou diskuzi bych měl zájem, ale moc tomu nevěřím že tu bude někdo dost klidný a trpělivý.

251407

20.8.2011 17:50

RE: Co vadí na TMO více?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251407

Pokud mají zájem o debatu na nějaké téma minimálně dva aktéři, Lote, kamaráde, tak bych řekl, že lze polemiku vést jakýmkoli způsobem. Je jen na účastnících, jaké výrazivo použijí, jestli poruší nebo neporuší stanovená pravidla a jestli jejich vzájemná výměna názorů zaujme (vtáhne do problematiky) i ostatní čtenáře...

Že se v debatách na politická, ekonomická (FIAT money, Ponziho schéma atpod.), ale i jiná témata používají eufemismy, slang, bonmoty, přirovnání, nálepkování na levici a pravici a občas i výrazivo tzv. "na tělo" je asi přirozené (proti gustu žádný dišputát) a inteligentní člověk si to dokáže přebrat a adekvátně reagovat. Důležité ale je, aby tyto debatní prostředky nesklouzly do žumpy nebo nenapomáhaly klouzání po povrchu (což je jeden starý hestroyův výraz pro mlžení a pokrytectví)...[smích]

Takže, pokud chceš diskutovat s tmo nebo s kýmkoli jiným na jakékoli tebou vymezené téma, tak žádný problém, platí ale premisy viz. výše. A pokud máš pocit, že oponent nechce spolupracovat, tak bych to být tebou neřešil a skrze něj svými názory, fakty (nebo odkazy) hovořil k ostatním návštěvníkům. Odhaduji, že spousta lidí debaty monitoruje tzv. silently a nehledě na to si podle nich cizelují svůj názor na věc.

Toť můj vhled a Peace se všemi,

jansmith[smích]

251427

20.8.2011 14:57

RE: Co vadí na TMO více?

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 251397

Souhlasím s paní Lin i s Vámi Jene v tom, že

> Každý diskutující si zde svým slovníkem a výrazivem vytváří v očích čtenářů o sobě obrázek

Dovolte mi na toto téma malé zamyšlení. Která se týká mnohých zdejších debatérů i Vás osobně.

Někteří přemýšlivější lidé si občas kladou otázku, jak potěšit druhé. Po čem druzí lidé touží. Oč výjimečně moc stojí. Všeobecné mínění soudí, že jsou to věci jako zdraví, štěstí, majetek, láska, sláva, moc, ... Mají pravdu. Ale přehlížejí to opravdu nejdůležitější. Co to je?

Tou nejcenější devizou v očích každého člověka, tou kýženou vstupenkou na vyšší stupně sociální hierarchie lidí je, JAK VYSOKO SI NÁS CENÍ TI OSTATNÍ. Jak nás ctí. Existují dokonce lidské skupiny, v nichž je osobní čest kladena v žebříčku hodnot výše, než lidský život. Ponížíte-li takového člověka nebo jím uznávanou autoritu, riskujete vlastní život.

Namítnete. To přece není žádná novinka, To znám. Dobrá. Ovšem vytrvale se chováte tak, jako byste tuto důležitou věc neznal. O čem hovořím?

No přece o tykání, Jene. Naše (evropské) ustálené zvyklosti je připouštějí jen v rodinném či důvěrném přátelském vztahu. Či ve vztahu k dětem. Ve všech ostatních případech je nepřípustné.

Tykat neznámému dospělému člověku znamená, povýšit se v lidské sociální hierarchii nad něj. A to až do pozice, odpovídající společenskému postavení dospělého vůči děcku. A tím jej automaticky ponížit v očích jeho i v očích ostatních lidí.

Jsem přesvědčen, Jene, že něco takového si určitě nepřejete. Co s tím uděláte? [smích]

251412

20.8.2011 17:42

RE: Co vadí na TMO více?

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251412

Opět Vojto povyšujete formu a lpění na "Poučkách" nad obsah...
Je jasné, že ve frankofonním světě je nedůstojné/ba urážlivé i oslovení křestním jménem, zatímco v anglo/saSSkém či skandinávském prostředí je "tykačka" navýsost běžnou a normální.

Protože internet dorazil do českých končin z anglo/saSSkého prostředí, jednoduše do něho přechází i neformální styl.

Nic není trapnějšího, nežli technické tituly na českých vizitkách a v českých adresářích nebo dokonce Mgr/ování na zvoncích a na privátních dveřích.

Vždy si vzpomenu na jednoho člověka, co si "vystavoval" na dvéééře JUC. A nevěděl, která bije. Můj příbuzný a mentor, který mne prováděl v Čechách dětstvím a sám spíše své tituly skrýval a používal jen když to bylo nezbytné, měl na moji otázku jednoduché vysvětlení: "To je vůl, který neudělal druhé státnice - a ještě to hlásá do světa".

Zajímavé je, že ve skutečně "kolegiálním" světě přichází nabídka tykačky velice brzy. Na počátku mé profesní pouti mi taky bylo blbé si tykat s kmety i kmetkami, které mi mohli být prarodiči. Ale nyní i od náctiletých vyžaduju v neformálním či kolegiálním styku striktně, aby mi tykali a oslovovali křestním jménem. Lépe se pak i po delším období navazují kontakty a hovory. A daleko rychleji se míří k meritům věci.

Něco jiného je být zdvořilý, a něco jiného chodit okolo kaše a rozpliznout debatu do zbytečných okecávaček.

251423

20.8.2011 20:38

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 251423

jsi ve své odpovědi Vojtovi uhodil, tak říkajíc "hřebík na hlavičku", aniž bys neustále mluvil o Jů Ys Ej, pravicování, tunelování apod.

Já pracuji jak anglo tak frankofonním světě a tam to existuje skoro přesně tak, jak to popisuješ. I v provincii Quebec těch pár milionů francouzských Kanaďanů přebírá zvyky té velké většiny anglosaského obyvatelstva, tj. i to tykání anebo alespoň oslovování přes M. Peter (monsieur - pane), podobně jako bylo zvykem oslovovat v Česku známé - mnohdy dlouhodobě -paní Růžo, paní Jano, pane Václave, atd.

Češi přebrali mnoho špatných zvyků z Rakousko-uherska, pane rado, pane gremiální rado, pane tajemníku, pane továrníku, pane inženýre, paní štábní kapitánová, paní doktorová, jen to "onikání" se už moc neuchytilo, snad jen pro služky za první republiky. A užívání titulů jako magistr, bakalář, apod. za či před jménem, to je vyloženě český zvyk, který se v Americe neužívá. To, že mám magisterský titul může maximálně zajímat mého zaměstnavatele, aby zjistil, zda jsem dostatečně kvalifikován, ale jinak je to jen moje privátní věc. Mám pár kolegů, kteří dosáhli doktorského titulu a častokrát přiznávají jen titul magisterský, aby se nebyli pro určité místo "překvalifikováni".

Na tom soukromém obchodním gymnasiu, kde učím, pochopitelně nedovoluji svým studentům žádné tykání či oslovování křestním jménem. Ze svých pedagogických zkušeností vím (učil jsem i na veřejných školách), že jakmile dovolíte studentům nějakou "familiárnost", tak by se mohlo brzy stát, že na otázku, "Kde máš svou slohovou úlohu?", by odpověď byla, "Vyser si voko, debile". To se ovšem nemůže stát na privátní škole, kde rodiče platí přes 10 000 dolarů ročně, ti si své ratolesti dovedou uhlídat.

V anglosaském světě je naprosto normální, že po pár minutách rozhovoru se lidé oslovují křestním jménem, i když jako Evropan i po tolika letech si stále nemohu zvyknout. Lidem mladším či stejného věku pochopitelně tykám a oslovuji křestním jménem.¨

Ale, když nějaká feministka, hloupá slepice, napíše, "netykejte mi, my jsme spolu nechodili do školy", tak mám vždy chuť napsat, "s tebou určitě ne, ty stará (vulgární název pro ženský pohlavní orgán).

251441

20.8.2011 20:49

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

dub 94.?.?.?

Reakce na 251441

ono to tykání a vykání plní ještě další funkci.
stejně jako si do baráku nepustíte každýho, koho vidíte poprvé v životě, bez dozoru, tak stejně tak si nezačnete tykat hned s někým, koho vidíte poprvé v životě, nebo koho vůbec neznáte.

vykání je u nás zkrátka projevem slušného oslování neznámých lidí, zatímco tykání je oslovování známých lidí, ke kterým máte užší vztah.
a má to svůj smysl. protože zatímco si mohu tykat se spoustou lidí bez problémů, s jistými jedinci si nejsem ochoten tykat ani po 10 leté známosti, protože zkrátka dobytek si mimo základní slušnosti (a mnohdy ani to ne) důvěrnější vztah a asociaci s moji osobou nezaslouží. ono totiž pokud si s někým tykáte, tak to znamená, že je vám ten člověk blízký. a protože vrána k vráně, tak tykání s dobytkem činí v očích ostatních dobytka i z vás.

251443

20.8.2011 21:27

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 251443

hned při prvním setkání. To je ovšem blbost, a nic takového tady neexistuje.

Když někoho oslovím v obchodě nebo na úřadě, tak mu hned zásadně netykám (i když má na saku jmenovku Bob, Sheila apod.) ale oslovuji ho s úsměvem (ne jako v Česku s nasraným obličejem) pane, paní, slečno, stejně tak jako netykám svému lékaři, nadřízenému nebo policajtovi apod. To nemá nic společného s projevem slušného oslovování, to je prostě uzus. Jenže v Česku nesmyslně trváte na vykání i v případech dlouhodobé známosti.

Pokud se stýkáš s dobytkem, pak je to jen tvůj problém, já osobně - jakmile zjistím o jakého člověka jde - prostě toho člověka ignoruji.

Já se řídím jednoduchým pravidlem (které pro mne už dlouhá léta funguje), konverzaci začnu, "Good morning, Sir (Madam, Miss)" protože přejít k "Fuck you, you S.O.B." je velice rychlé, ale začínat s "Fuck you, you S.O.B." a dostat se k "Good morning Sir, Madam, Miss" trvá velice dlouho.

251447

20.8.2011 21:53

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251447

Stýkat se s dobytky člověk občas musí. Nevím, jak to "máte" ve světě, ale tady si např. své kolegy v zaměstnání vybírat nemůžeme. Takže ignorace je možná pouze tehdy, když na sobě nejsme pracovně závislí.
A nesmyslné trvání na vykání? Pro mě to smysl má - viz to, co popsal Dub = tykání je pro mě výraz bližšího vztahu (přátelského, kamarádského). Zásadně také nevykám starším, i kdyby mi byli sebevíc sympatičtí a znala jsem je sto let - čekám, až mi to sami nabídnou. Tak jsem byla vychovaná, tak se mi to osvědčilo, takže praktikuju i přes "nové světové trendy".

251453

20.8.2011 21:57

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

dub 94.?.?.?

Reakce na 251447

na koho v životě narazíte, zjistíte až po určitém obeznámení se s ním. a pak se s ním buď sblížíte, nebo budete udržovat neutrální postoj, nebo přestanete jeho společnost vyhledávat.
ale do té doby si s ním budete vykat, a v posledních dvou případech i poté.
zkrátka stejně jako si nedáte sklenku na bratrství ve sklípku s každým, tak si s každým nejste ochoten tykat, protože to znamená, že je vám ten člověk blízký a že máte jistotu, že nejedná a nechová se tak, aby to neodpovídalo vašim normám chování. zkrátka tykání není pro každého, stejně jako si na narozeniny nepozvete všechny, které znáte.
a s ostatními si zkrátka vykáte. časem, až některé lépe poznáte, tak třebas i nabídnete tykání. ale do té doby...
takže pokud někdo někomu tykání nenabídne, je to projevem neslušného chování a neúcty a nerespektu si tykání vynucovat.

toť vše.

251455

20.8.2011 23:17

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 251455

>takže pokud někdo někomu tykání nenabídne, je to projevem
>neslušného chování a neúcty a nerespektu si tykání
>vynucovat.

>
>toť vše.
Tak s tím souhlasím. Dodal bych ještě, že nevyžádané tykání je projevem buranství a nadutosti. Používaly ho složky police u výslechů - mám bohatou zkušenost s vyšetřovateli bývalé StB. Ponížit člověka až jak je to možné. Někteří z nich, co jsem "osobně poznal" se stali po "Sametu" úspěšnými "podnikateli". Jiní pronikli do státní správy. Jak jsem si všiml, běžné je toto chování v přístupu k člověku u mnohých, tzv. podnikatelů v Česku, kteří se tady i občas objeví. Podobnost čistě náhodná?

251461

20.8.2011 23:46

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 50.?.?.?

Reakce na 251447

A jak se vyka v anglictine ?

251462

21.8.2011 0:31

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 251462

>A jak se vyka v anglictine ?
Formálnost a neformálnost vztahů se rozlišuje důvěrným oslovením křestním jménem a formálním Mr. nebo Mrs. (pane, paní).

251464

21.8.2011 15:05

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 251464

To jsem take zkusil. Kdyz jsem presidentovi firmy zacal 'vykat' dostal jsem zpet citelny chlad (chill), zdalo se mi to jako urazka jeho duvery. Duvera se dava apriori s ocekavanim patricneho navratu. Zapomente na to - praktiky jednani s lidmi v Severni Americe jsou jine nez ve snobske Evrope.

Dle meho nazoru za tim stoji zcela jednoducha psychologie. Ne-sebeduverivy clovicek se stale obava ze dostane za ucho a tak se dela vetsim nez je. Naopak, clovek se sebeduverou a sdilnosti toho nema zapotrebi.

251493

21.8.2011 23:32

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 251462

nemluve o tom ze v soucasne anglictine se v podstate netyka. stara anglictina znala druhou osobu jednotneho cisla "thou" ktera znamenala "ty" ale dnesni anglictina zna jen "you" coz je vlastne "vy" i kdyz se to pouziva pro druhou osobu jednotneho cisla.

251540

21.8.2011 1:43

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 251447

Ja to vidim jako trochu premrstene. My tu nejsme proto, abychom je (domorodce) ucili 'vznosne stredoevropske' moresy. Na to nam oni stejne kaslou. Navic, pokud mi je znamo Anglici (franstinu neznam) nemaji ve sve reci tu schopnost nazyvat nekoho ONI (ac mozna v historii to bylo "Your High Lordship" ). Madarstina ma pokud si vzpominam Maga, Nemci Sie a ve spanelsky mluvici jizni Americe - Usted.

No a co, ptam se: co me dela tak duleziteho a lepsiho nez 'dobytek' se kterym mam zrovna tu cest? On do me Ty a ja prave tak zpet. Bez rozdilu zda mam na hlave klobouk ci na krku kravatu. Jsme si rovni a to je fer. Nemam duvodu si myslet ze jsem lepsi nebo horsi nez on. A nebojte se ze nekdo vam bez duvodu rekne F.Y., jen aby doma nezili ve zmateni dojmu.

251469

21.8.2011 16:46

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

dub 94.?.?.?

Reakce na 251469

hm, a jak jste přišel, že je to o jeden horší a druhý lepší?
je to o tom, že základní úctu si zaslouží všichni (vykání), a tykání je projevem blízkosti dotyčných si tykajících.
stejně jako mámo/táto říkáte jen určitým lidem, tak ty kamaráe říkáte též jen určitým lidem.

ale pokud toto nejste schopen pochopit, nemá smysl diskusi vést, protože jeden o voze a druhý o koze.

251503

21.8.2011 18:40

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 251503

"...ale pokud toto nejste schopen pochopit, nemá smysl diskusi vést, protože jeden o voze a druhý o koze."
-------------------------------------------------------

Velmi spravne receno ale plati to i naopak. Vy nejste schopen pochopit me. Moje zorne pole je rozsirene zkusenosti z jine spolecnosti a ta mi rika to, v co verim. Vy si verte tomu cemu chcete. Vase dedukce mi ale pripadaji s prominutim legracni. (To velke V je tam jen proto, ze je to na zacatku vety.)

Nezapomen'te (a radim se podivat trochu do historie) - "panovani" a vykani pripadne onikani bylo vyhrazeno jen opravdovym panum. Bezni poddani si byli rovni a byli vzdy jen "ty". Ti poddani (libi se mi anglicke "commoners" coz je "bezni lide" ) se nekdy kolem poloviny 19.stoleti stali 'rovnopravnymi' obcany. 'Panovani' coby modni prezitek vsak zustalo. Na co si to dnes hrajem? Ta doba je jiz davno za nami. Vase "zakladni ucta" se projevuje zcela jinak, ne smesnym nadrazovanim se a uplatnovanim archalii.

Rovni jsme si proto, ze mame spolecny, vselidsky puvod. Bez rozdilu etnickeho, tridniho ci nabozenskeho puvodu; v to silne verim ja. To je tez zakladnim clankem americke, jeste neprekonane konstituce.

251511

21.8.2011 19:49

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

dub 94.?.?.?

Reakce na 251511

jistě, není pochyb o tom, že americká civilizace a civilizovanost je nejdál ve světě a nemá sobě rovné. je to vidět na každém kroku[smích]
i v pokrytectví a křiváctví vedou, a v sociální nerovnosti a rasové nesnášenlivosti a snaze ojebat jeden druhého, i přesto, jak si tam všichni hezky tykaj jménem a chodí do kostela, kde vykaj jen pánbůchovi. máte pravdu, v tom to bude... není nad civilizovanou tykačku[smích]

251517

21.8.2011 21:38

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

n.z. 99.?.?.?

Reakce na 251517

Hmmm, tak jak vidim uz tomu velkemu ceskemu dupysku rozumim. Kdyz nevi jak, tak to otoci na americkou civilizaci. Vi o svete kulovy a dela, ze vi vse. Postata mu vsak zcela volne a kluzce unika... o dovedeni se neco nemluve ...(invektiva samocensurovana). Neni divu, ze se v Cesku po 5ti pivech fackujou.
Radeji to sbalim, abych neskoncil jako 'tmo'.

251534

21.8.2011 22:39

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

dub 94.?.?.?

Reakce na 251534

milý humoristo, na tu jste to otočil vy.
na základě čeho se domníváte, že o světě nic nevím netuším, ale můžu vás ujistit, že jste ve své klasické ameronadusti dosti vedle[smích]
a pokud berete tykání každému jako projev civilizovanosti a morálních výšin, tak vám to nějak nevychází, viz práve ona amerika.
jediné, co jsem se od vás dozvěděl, je, že se v americe tyká (i když si lidi přitom myslí něco plně jiného, dělají to jen aby nevypadali blbě a politicky nekorektně) a je to velmi pokrokové, vysoce civilizované a velmi vám to vyhovuje, a že kdo to nechápe, je blbec. zapoměnl jsem na něco?

a vím také, že o tykání nebo vykání slušnost ani přístup k ostatním není, je to jen projevem toho, že k některým lidem máte osobně blíž, než k ostatním. ale jak jsem řekl, je to očividně mimo rámec vašeho chápání, takže si dál žijte podle svého, a dovolte laskavě ostatním činit totéž - nebo se to podle amerického vzoru nesmí?. jinak totiž působíte dojmem arogantního blba, který má pocit, že sežral šalomounovo hovno, a všichni kdo se neřídí jeho vírou jsou podřadní hlupáci, a proto jim musíte šířit demográcii a pokrok.

251536

23.8.2011 21:28

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251534

Kde jste pane n.z. přišel na to, že se v česku po pěti pivech fackujeme?
Co to je za paušalizaci? Na jednu stranu se autocenzurujete a na druhou stranu paušální nálepka?

No já se na to ....., Vy jste vážně diskutéři. Nejdříve se tady tři hodiny citujete, pak si vytknete chyby, pak se omluvíte a pak se tu zase začne nálepkovat a paušalizovat.

A všichni se ohánějí jak jsou sečtělí a jak toho zcestovali.
Herdek už do toho pořádně šlápněte, takovéto veletoče jsou k ničemu.
Jednu lajnu prosím, ne nádraží plné výhybek.

251688

24.8.2011 6:54

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 251534

>Hmmm, tak jak vidim uz tomu velkemu ceskemu dupysku rozumim.
>Kdyz nevi jak, tak to otoci na americkou civilizaci.
Nebude to treba tim, ze nikdo nikomu na svete nedluzi tolik, co ta americka "civilizace"? Tedy vychazim z vaseho "dupysku".
>Vi o svete kulovy a dela, ze vi vse.
Zato "Yankee knows his own minde but doesn't know he is alone", zaznelo onehda v jejich Capitolu.
>Postata mu vsak zcela volne a kluzce unika...
Marne premyslim nad prvnim slovem, takove v cestine neexistuje. Nema byt druhe pismeno "r", aby davalo nejaky smysl, tedy vychazeje z celkoveho legracniho pojeti vaseho prispevku...?

>Radeji to sbalim, abych neskoncil jako 'tmo'.
A vy jim nejste? [zmaten] To jsou mi novoty!!! Tedy vas smysl pro srandu tomu dojmu napomaha.
[chechtot]

251715

21.8.2011 23:26

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 251517

>jistě, není pochyb o tom, že americká civilizace a
>civilizovanost je nejdál ve světě a nemá sobě rovné. je to
>vidět na každém kroku[smích]

>i v pokrytectví a křiváctví vedou, a v sociální nerovnosti
>a rasové nesnášenlivosti a snaze ojebat jeden druhého, i
>přesto, jak si tam všichni hezky tykaj jménem
No, nevím, zda vedou Američani v pokrytectví a křiváctví, či rasové nesnášenlivosti a ojebat jeden druhého, ale z vlastní zkušenosti mnohaletého soužití v americké společnosti mám zkušenost právě opačnou. Právě v Česku se mi dostalo výše jmenovaného v nebývalé míře, kdežto zde v USA jsou si lidé k sobě více nápomocní, usměvaví, nesnaží se ojebat jeden druhého, na úřadech a různých institucích se k vám chovají zdvořile, nekrade se zde zdaleka v takové míře jako v ČR, atd, atd... Jestli je to jen přetvářka, to nemohu tak úplně posoudit, nicméně na člověka to působí příjemně. Pochopitelně existují i výjimky a na arogantního debila zde narazíte taky.
Nesmíte posuzovat zahraniční politiku USA k ostatnímu světu. Tam se chovají jako barbaři a nadlidé, to souhlasím. Uvnitř USA, ve vztahu jeden k druhému, je to jinak.

251539

22.8.2011 15:39

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

dub 94.?.?.?

Reakce na 251539

všude jsou lidi takový a makový, a ve státech se to dost liší geograficky. a někdy dost silně - jihozápad je ohledně lidí dost o něčem jiném, než severovýchod.
ale na rozdíl od vás mám zkušenost opačnou, s největšími pokrytci, kteří mají nasazený škleb, ale jakmile daný člověk odejde, tak ho začnou pomlouvat, jsem se setkal právě ve státech.

ale to je zcela mimo původní téma, kdy sem toto vlákno zavedl n.z.. původně jsme se tu bavili o vykání/tykání.

251598

23.8.2011 21:22

RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251511

Věřte si čemu chcete n.z., tak jako pan SS či kamarád všech jansmith či jiní co žijete tu i onde. Vykání a tykání je mnohem lepší (a to se všemi aspekty které k tomu patří) než schizofrenní "you". Včetně "firemní" kultury v podobě oštítkování majetku včetně lidí či používání capslock při psaní příjmení.

Já si myslím, že největší problém je v tom, že Vy (lufťáci?) díky svému zcestovalectví máte tak trochu guláš v pocitech a názorech tu i onde a snažíte se vybrat nějaké to "best of". Jakési neustálé porovnávání. Ale to jaksi nejde. Zde byla historie jiná než tu či onde a omlouvat to tím, že sem odněkud přišel internet a s ním i tykání je opravdu hloupý argument. Zkuste se nad tím prosím řádně zamyslet. Jaká by to přinesla pozitiva či negativa tu či onde?

251687

20.8.2011 21:40

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Lin 85.?.?.?

Reakce na 251443

Vykání užívám jako ochranu svého "prostoru" = udržuju si tím odstup. A jinak souhlas - taky to "mám" podobné = že někoho si do svého prostoru nepustím ani po sto letech. [smích]

251451

23.8.2011 21:41

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251451

To je normální. [mrknutí jedním okem]

251693

22.8.2011 16:36

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

L.C. 90.?.?.?

Reakce na 251443

Já se přiznám, že většinou vykám těm lidem, se kterými nemám přímo osobní vztah, ale vážím si jich natolik, že bych si jim tykat neodvážil. Jsem tak naučený do dětství. Internetová komunikace to ve mně ještě nějak nezlomila. Navíc v ní nejsem zase až tak kovaný, takže asi tak.

251601

21.8.2011 12:18

RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251441

Ákrane, Ákrane, já jsem se strašně dlouhou dobu bál přenášet. Protože jsem měl strach, že mi zatopí někdo úplně stejně, jako jsem zatápěl já, když jsem seděl na druhé straně barikády - a coby-vá fracek potřeboval sbírat body od nohatých kolegyň a i souputníků.

Postupem doby, jsem se stejně tomu nevyhnul. A nechal se strhnout příkladem mých zkušenějších kolegů a kolegyň, kteří si tykání u mne dokonce i vynucovali. A proto tykání a vykání považuju za stejný rozdíl, jako když si nasadím sluneční brýle méně čiré a více čiré.

Pokud jsem ve společnosti a musím vést, okoukal jsem kdysi jeden fígl: nabídnu sám tykání s opcí, že pokud někdo vyžaduje, aby mu bylo vykáno, nechť podtrhne své jméno na vizitce na stole (nebo předsune srolovaný list papíru před vizitku z materiálu, která by podtrhnout nešla). Je jasné, že na akademické půdě nebo "velice" učených společnostech to aplikovat nejde, ale na profesionální věcné bázi je tykání si dnes standardní.

I do šosáckého zpravicovaného Česka ale proniká varianta a'la Quebec - jen trochu upraveně: Johne, Vendelíne, Anno, Pavlíno + vykání. Takže to vidím na 1-1,5 generace a Češi si budou také tykat.

Miluju France d'outre-mer. Kupodivu všude tam si tykám/je mi tykáno, jakmile začnu (kromě úřadů nebo hotelů a restaurací) něco věcného řešit ( boutiky, půjčovny, taxi na delší dobu...) - což je v kontinentání Francii něco nemyslitelného. Jak nesnáším cokoliv anglo/saSSkého, tak styl "Hej Ty spolu/oVčane" mi připadá pro zdravou budoucnost lidstva fine. Možná ho také vymysleli "zlí" socialističtí Francouzi za Revoluce?!

251483

20.8.2011 18:24

RE: Co vadí na TMO více?

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251412

Co s tím udělám, Vojto?? Pokud mluvíš o tykání, tak přesně to, co obvykle... V klidu a s lehkým nadhledem vysvětlím svůj přístup (mimochodem opakovaně, protože jsme to tady v minulosti již probírali - pamatuješ?) a jak si to do budoucna přeberou ti zvědavci, kterým tykání v otevřené diskuzi vadí, je již jejich exkluzivním a čistě osobním problémem..[smích][smích]


Takže. Pokud jde o mne (jendusmithe), tak já v anonymních diskuzích tykám VŠEM diskutujícím, bez rozdílu jejich nicku (nebo kosher nenicku), věku, pohlaví, vzdělání, barvy vlasů, společenského postavení nebo příslušnosti k politické straně a pokud jde o chlapy, tak i co se týká délky pinďoura...[smích]

Pokud jde o vykání, tak chápu jisté společenské konvence a naopak spořádaně vykám všem, kteří zde PROKAZATELNĚ fungují pod svým skutečným jménem tzv. fyzické osoby, jako je např. editor, pí.Jarmila nebo předpokládám p.Lhoták.

Podle mne platí to, co jsem zdůrazňoval již dříve. Zde na Zvědavce bychom si neměli chodit leštit Ega a posilovat pocit sebedůležitosti (sebelítosti), tj. řešit, co si o nás myslí nebo jak nás vnímají ostatní. A protože jsme si zde jako anonymní diskutující VŠICHNI ROVNI, neměli bychom mít se vzájemným tykáním problém. Ergo kladívko: kdo chce ať vyká, kdo chce ať tyká.

A pokud někomu jeho pocit sebedůležitosti neumožňuje se nad takovéto virtuální nepohodlí povznést (místo problému tykání se raději doporučuji zaměřit na OBSAH debaty a ARGUMENTY) a když sám tykat nadokáže, tak přede svědky prohlašuji, že jeho jednostranné vykání jendovismithovi nijak nepřekáží a nijak jej za něj nebude sankcionovat..[smích]

S pozdravem, tykání zdar a Peace se všemi, tvůj přítel a kamarád,

jansmith[smích]

251429

23.8.2011 21:53

-

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251429

Shrnuto: "Mám Vás všechny v pi+i a pokud se Vám to nelíbí, tak si polibte pr+el."

Pak se tedy ptám.

Proč stále používáte diakritiku a interpunkci? Není to pro Vás naobtíž?

Proč ta schizofrenní pohodlnost?

To je stejné jako když napíšu, že mám svůj nick přes deset let a nemíním ho kvůli nějakému js co se ke mě lísá slovy kamaráde a příteli měnit.

Exkrement s kvalitním obsahem je stále exkrement. Nebo snad ne?

251695

24.8.2011 9:06

RE: -

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251695

Ty si to moc bereš Big sestro...[smích]


Když už si se se svým výrazivem, jako "exkrement" a "lísání" zapojil, kamaráde, tak si pojďme ukázat, jak je na této lehce ujeté polemice o tykání legrační několik okolností.

Za prvé, už na ZAČÁTKU vlákna se tady začalo směšovat tykání/vykání týkající se běžného života a anonymních internetových diskuzí, což je podle mne podstatný rozdíl. V běžném životě a v rámci tzv. obecného (naučeného) konsenzu, který, jak víme, podléhá změnám[smích], se sebestředné lidičky zaměřují více na to, co je odlišuje/rozděluje/podřazuje/nadřazuje nad ostatními a vykání je jedním z projevů, kterým to žárlivé a sebestředné EGO manifestuje.

Nic proti tomu. V běžném životě to tak funguje a jeník to respektuje (a to i proto, že cituji: "bojovník zdi nebourá, ale přeskakuje" )...[smích]

Tady v debatách se ale pohybujeme v úplně jiné dimenzi (někdo by řekl virtuální) a tedy se nediv, že způsob komunikace jendysmithe vůči ostatním se od té konvenční (tzv. face to face) může lišit. Mimochodem, interpunkce a diakritika s tím nemá mnoho společného, protože o zmateném EGU nic nevypovídá a naopak je žádoucí, protože usnadňuje porozumnění danému textu.

Za druhé, i na Zvědavci existuje množina diskutujících, kteří svým oponentům PEČLIVĚ vykají, ale vypovídací hodnota jejich názorů je slušně řečeno diskutabilní a možná by udělali lépe, kdyby se místo vykání soustředili na Podstatu problému..[smích]

Tak jako MoU na jiném místě vysvětlil svá (některé kosheráky velmi iritující) SS, tak i já opakovaně vysvětlil svůj postoj v této věci a jestli nebudeš nic namítat, tak debatu o vykání tímto považují za uzavřenou.


A dáli pánbů a editor, tak v nějaké příští rozmluvě se těším naviď... A Peace s tebou, tvůj debatní přítel a kamarád,

jansmith[smích]

251721

24.8.2011 19:34

RE: -

Big sister 83.?.?.?

Reakce na 251721

No jestli jste to kdysi, kdesi vysvětlil podobně jako toto, tak je mi Vás opravdu líto a nemá cenu o tom dále diskutovat. Je to Vaše vizitka, užijte si ji.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Každý si tu realitu ohýbáme jinak a je jedno jestli je to realita reálná či virtuální. Vždy je to pouze realita subjektivní.

251768

24.8.2011 20:30

RE: -

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251768

Dobrá, Big sestro, tak ještě jednou. Realita nejde ohnout. Realita buď je nebo není a jediné v čem se jako lidské bytosti lišíme je, jakým způsobem ji vnímáme, posuzujeme a interpretujeme. Je to jako s Pravdou, která podle vyvolených (a hábečka) není pro všechny, ale přitom JE JEN JEDNA a PRO VŠECHNY rozhodně JE.

VÝKLAD Pravdy nebo Reality může být skrze naše nezvládnuté ego (tzv. malé Já), potažmo zděděné animální pudy a instinkty, nebo vlastní lenost se poctivě hlouběji zamyslet, kosher OHÝBÁN. Sem patří i výmluva na subjektivitu..[smích]

Naše (jak říkají ezoterici) vyšší JÁ (Self) se takto chovat nemá zapotřebí, ale Systém je tak nastaven a nevědomé lidské bytosti jej jako osel mrkev, svým myšlením a chováním, (zejména pro něčí MOC a peníze do těch správných kapes) zblble následují.


Nějaký závěr, Big sister?? VNÍMÁNÍ REALITY je to, oč běží v těchto diskuzích i v našem shnilém státě "dánském" (nikoli plýtvání energií nad vykáním nebo tykáním) a když se k tomu přidá človíčkův pocit sebedůležitosti nebo sebelítosti, tak je na zmatek zaděláno.

Nic ve zlém, kamaráde, klidně mi vykej a Peace s tebou,

jansmith[smích]

251770

24.8.2011 22:32

RE: -

dub 94.?.?.?

Reakce na 251770

"Sem patří i výmluva na subjektivitu"

to jste velmi odvážný s takovým tvrzením.
protože pokud nejste "bůh"/vše co jest, tak je "pravda" vždy subjektivní, protože vychází z výkladu na základě individuálních získaných znalostí/poznání.
objektivní "pravda" existovat může, ale rozhodně ne na této úrivni bytí, zde je nepoznatelná.
a při jistém modelu vesmíru, kde se realizují všechny možnosti a kombinace, dokonce ani neexistuje, lépe řečeno - v tomto modelu je pravda vše, protože dochází k realizaci všech možných kombinací.

pozor na jednoznačné filosofické výroky, jsou vošajslich[smích]

251778

25.8.2011 11:45

RE: -

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 251778

Máš pravdu, dube: "pozor na jednoznačné filosofické výroky, jsou vošajslich"..[smích]

A Peace se všemi,

jansmith[smích]

251820

20.8.2011 13:39

Pisatel pamfletu se potrebuje osvobodit

n.z. 99.?.?.?

od presvedceni, ze nazory ostatnich mu budou k chuti, anebo. Ja si ctu nazory jinych prave pro ucel vytribeni, upraveni, osvezeni, moderovani meho vlastniho. Cim vice 'extremu' tim lepe vc. tzv. komousskych. Tim ze mi nekdo rika co si ON mysli mi vlastne dava dar. Jdete kamkoli jinde kde mate vetsi svobodu nez na Zvedavci. Hodne stesti!

251408

20.8.2011 18:11

Na hrubej pytel patri hrubej flastr ........

Satanist 50.?.?.?

Tak to je pane Stwora .........., zidum a prozidum a tem kteri sem na Zvedavce lezou z Eretz a z Nezvedavce se na jejich urazlivy prispevky ani hezky napsanou pravdou proti ktery nemaji a ani nemuzou mit zadny argumenty a ktera je navic zarazuje mezi ten nejhorsi prolhanej sajrajt z urcitych duvodu Vam jiste znamym odpovidat nesmi. Ale mrknete se pane Stwora na Nezvedavce toho kvicaka Kuliska kterej ma z toho urazlivyho chrochtani vsech tech swini co tam pisou ( slusneji se snad ta prolhana a pomlouvacna sebranka ani nazvat neda ) obrovskou radost a uznejte sam jestli mam pravdu nebo ne! Myslim ze je uz cas zacit oplacet stejnou minci a nechat ten zkurvej dobytek chrochtat treba u soudu kde by museli vysvetlovat ,,deformation of personality,, nas vsech na Zvedavci! Vas - taky Vladimir a taky v Kanade!

251428

21.8.2011 18:17

RE: Na hrubej pytel patri hrubej flastr ........

Arkan 24.?.?.?

Reakce na 251428

Satanisto, ten zakladatel Nezvědavce četař v další činné službě Jan Kulišek by mi tolik nevadil, protože ten do Nezvědavce často nepřispívá a navíc píše správně česky. On neustále něco studuje, což je chvályhodné a jak by řekl "brodánek", "když zkončí, půjde naspátek do škole".

Nejvíc mě pobaví to pologramotné zvíře jménem "brodánek", jehož každodenní příspěvky jsou češtinářské perly a - jak nedávno svou uhersko-brodskou hatmatilkou napsal - mně údajně jeho příspěvky dělají "dědskou" radost.

Ten komentujekaždý můj příspěvek. Hned po návratu z dovolené napsal,"jak vystópil náš vzdělanec S letadla", pak pokračoval krafáním o univerzitách a prohlásil, že já nevím, že "on Zkončil s červeným diplomem", zatímco mně se nepodařilo Zkončit studia,což ovšem není pravda. Onehdá se přiznal, že "...Češtinu jsem hodně zapoměl".

Zapomenout či zapomínat se dá něco, co jsem dříve uměl či co jsem se dříve naučil, brodánku, ty jsi češtinu nezapomněl, ty ses NIKDY česky nenaučil (v Uherském Brodu se česky nemluví) tak jako ses nikdy nenaučil pořádně anglicky.

Kdybys měl trochu inteligence, tak bys požádal třeba svou oblíbenou Danušku, ta má sice jen osmiletku či devítiletku a učňovskou školu - prodavačka (obor ovoce, zelenina), ale česky psát umí. Ta by ti tvoje žvásty určitě opravila a zadarmo. Na Nezvědavci dnes působí jako politoložka, která píše na úrovni známé Arianny Huffingtonové, Christiany Amanpourové, skoro lépe než proslavená Baba Wawa (alias Barbara Walters). Navíc se z ní stala i významná americká akademická malířka, v USA - v zemi neomezených možnosti je evidentně možné všechno. Krome toho je to, řekl bych, kvalifikovaná odbornice na určování, kdo z přispěvatelů Zvědavce je poloimpotentní či 100% impotentní. Podle posledního rozboru asi 90% přispěvatelů Zvědavce je impotentní. Ona to musí dobře vědět, v Hamburgu po odchodu z ČSSR, šlapala chodník.

251509

23.8.2011 11:56

Tmo? Likviduje diskusi

Karel Černý 62.?.?.?

Osobně se ztotožňuji s autorem e-mailu, neboť tmo skutečně likviduje jakoukoliv diskusi svým agresivním povýšeným způsobem vyjadřování. Tmo nediskutuje, on vyjeví svůj názor, který pokládá za jedinou pravdu a pak už jen nadává ostatním, kteří s ním nesouhlasí. Ano, člověk si může říci, že je to zakomplexovaný ubožák, ale myslím si, že odrazuje ostatní disutující, kteří mají zájem podebatovat, ne se s někým hádat. Mnoho diskutérů, kteří sem dříve chodili, odešlo, protože editor je blokoval kvůli údajnému tlachání, zatímco nadávky tma nechával bez povšimnutí. Celkově kvalita diskuse velice poklesla, také od té doby, kdy se tu objevil člověk, který nedokáže napsat jedinou větu bez SS.

251643

23.8.2011 16:40

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 251643

S celým vaším příspěvkem bezvýhradně souhlasím a podepisuji.

251662

23.8.2011 18:38

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 251662

A pak je tady ještě mistr fohat, který zase vždy a za všech okolností najde odpověď na youtube. A je jedno o co vlastně jde. Vždy jde o lehké odvedení od tématu.

No co už, každej jsme nějakej. Je třeba to ignorovat, oni přestanou sami. [mrknutí jedním okem]

251667

23.8.2011 18:45

RE: Tmo? Likviduje diskusi

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 251643

Mohu říci, že to vidím podobně. S Mr. "TMO" jsem taky měl tu čest diskutovat, ale jeho urážky, nálepky a ponižování mne nijak neodradily. Naopak, on dokázal celému publiku zde, že je arogantní namyšlený beran bez špetky slušnosti, přestože ve svém oboru je znalý. Tragedie je, když se pustí do diskuze o tom, kde nemá dostatek znalostí takovým způsobem, že se posmívá vědecky dokázaným faktům.
Zatímco pán, který, jak vy píšete, "nedokáže napsat jedinou větu bez SS," má dle mého názoru velké životní zkušenosti, slušné vystupování a názory. Nikoho neuráží a odpovídá věcně a logicky, bez arogantních projevů. Neřekl bych, že díky jemu zdejší diskuse poklesla. Já osobně si jeho názorů vážím. Toť můj pohled na věc.

251669

23.8.2011 19:24

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 251669

Tak proč tedy ty SS? Nějaká úchylka?

251673

23.8.2011 21:17

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251673

Buď kvázi žart, alebo poukazovanie na podobnosť niektorých (súkromných či štátnych)inštitúcií s SS či poukazovanie na podobnosť súčasného systému s fašizmom.

251686

24.8.2011 6:21

RE: Tmo? Likviduje diskusi

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 251673

MoUdrostak to pěkně vysvětlil v jednom z příspěvků. Najděte si to.

251714

24.8.2011 14:46

Zkušenost odjinud

Václav Semerád vsemerad (zavináč) volny (tečka) cz 83.?.?.?

Pane Stworo, mám na svém webu také diskusní fórum, takže mám i zkušenosti s prudiči. [naštvaný] Je totiž prudič a prudič. Povoloval jsem kdysi 3 sprostá slova na příspěvek, ale to omezení jsem už zrušil. Pitomec automat to cenzurovat neumí a ručně se tím zdržovat? Kdo mi (třeba i sprostě a nemusí to ani vytečkovávat!) vynadá, že kafrám nesmysly, ale přidá argument - k věci a s charakterem výroku (tzn. dá se to dokázat nebo vyvrátit), je u mě diskutující - neberu tak ovšem jízlivé poznámky o inteligenci, potenci, třídním i biologickém původu a vzhledu protivníků[chechtot]. Kdo ale u mě začne s pouhými pomluvami protivníků (i zdvořilými slovy - zdvořilá pomluva je sice oxymoron, ale čeština má obrovské možnosti v ironii), dostane výstrahu - bez smazání, jen ať ostatní vidí wocogo. Problém byl s profesionálními prudiči (většinou se zaměstnanci ministerstva vnitra ČR - mají to asi v pracovní náplni). Na výstrahy kašlou a po odfiltrování urážek nemají jejich příspěvky informační hodnotu jediného bitu. Na ty platí jen bič. Buď nešikovný, tzv. BAN - prostě je odstřihnout a sbohem. Jenže když je vyhodíte dveřmi, přijdou oknem (z jiné IP adresy a s jiným nickem) a když ostatním suše doporučíte, aby je prostě ignorovali, určitě se někdo neudrží a pošle další vodu na jejich mlýn. Mám jiný fígl. Jejich příspěvky automaticky dostanou příznak (flag) "H" (=hulváti) a zobrazují se jen ostatním hulvátům (a mně - královsky se tím bavím, aniž bych na to kviknul). Je to totéž jako prosté mazání a není to totéž. U mě si dva takto postižení dlouho skvěle notovali a ostatním se posmívali, jak jsou pitomí, že disciplinovaně dodržují mé doporučení neodpovídat jim - a pak oba prostě vyšuměli či vysublimovali. Je od nich pokoj a zbývající diskutující jsou v pohodě. [chechtot]

251745

Příspěvků: 117

19.08. 18:50 ppppp  konšpirácie a kontrakonšpirácie...
19.08. 19:30 Arkan  Já si nemohu pomoci, ale příspěvky
19.08. 21:03 Dap  Hm
20.08. 02:45 Luxor  RE: Hm
29.08. 16:03 Nekrofil  RE: Hm
19.08. 21:09 Dobroděj  Já si naopak myslím,že by měl být Zvědavec kontraverzní, až kousavý, i příspěvky mohou být peprné!
19.08. 21:39 fohat  Jde o toto,
19.08. 21:54 Lin  Ach jo...
19.08. 22:26 Kevin  Asi tak
19.08. 22:52 Luxor  -
19.08. 23:44 Vladimír Stwora  RE: -
20.08. 00:01 Luxor  RE: -
10.09. 14:30 tmo  RE: -
10.09. 15:16 Luxor  RE: -
11.09. 23:14 tmo  RE: -
23.08. 07:53  RE: -
23.08. 10:26  RE: -
23.08. 11:24 Luxor  RE: -
23.08. 11:32  RE: -
23.08. 11:40 Luxor  RE: -
19.08. 23:44 fohat  RE: -
20.08. 10:13 fohat  RE: -
19.08. 23:53 Oracle  RE: -
20.08. 00:05 Luxor  RE: -
20.08. 00:30 Oracle  RE: -
20.08. 00:45  RE: -
20.08. 02:09 Luxor  RE: -
20.08. 06:27  RE: -
20.08. 09:15 Luxor  RE: -
20.08. 10:07 MoUdrostrak  RE: -
20.08. 11:39 Luxor  RE: -
20.08. 11:58 jansmith1984  RE: -
20.08. 16:31 Luxor  RE: -
20.08. 11:42 Lot  RE: -
20.08. 12:23  RE: -
20.08. 16:30 Luxor  RE: -
20.08. 16:51 MoUdrostrak  RE: -
20.08. 17:44  RE: -
20.08. 19:08 Luxor  RE: -
20.08. 20:45  RE: -
20.08. 22:38 Luxor  RE: -
20.08. 19:20 MoUdrostrak  RE: -
20.08. 19:49 Six  RE: -
20.08. 20:30 dub  RE: -
20.08. 20:54 Luxor  RE: -
20.08. 21:16 dub  RE: -
21.08. 23:22 mkadlec  RE: -
21.08. 23:36 Peptalkin  RE: -
22.08. 00:06 dub  RE: -
22.08. 04:02  RE: -
22.08. 12:43 Luxor  RE: -
23.08. 07:01 mkadlec  RE: -
23.08. 08:54 Luxor  RE: -
23.08. 14:23 Oracle  RE: -
23.08. 20:46 baba_Blažková  RE: -
26.08. 18:05 mkadlec  RE: -
23.08. 06:53 mkadlec  RE: -
20.08. 21:33 L.C.  RE: -
20.08. 17:16  RE: -
19.08. 23:48  Nechte na hlave Stworo a nedelejte
20.08. 08:56 Lot  Co vadí na TMO více?
20.08. 10:18 fohat  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 10:35  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 11:38 Lot  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 13:40 Antiseptik  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 14:37 Lot  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 13:41  RE: Co vadí na TMO více?
22.08. 06:09 p.  RE: Co vadí na TMO více?
22.08. 16:26 baba_Blažková  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 11:25 jansmith1984  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 13:32 Lot  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 17:50 jansmith1984  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 14:57 Vojta49  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 17:42 MoUdrostrak  RE: Co vadí na TMO více?
20.08. 20:38 Arkan  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
20.08. 20:49 dub  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
20.08. 21:27 Arkan  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
20.08. 21:53 Lin  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
20.08. 21:57 dub  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
20.08. 23:17 jen tak  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
20.08. 23:46  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 00:31 jen tak  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 15:05 n.z.  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 23:32 mkadlec  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 01:43 n.z.  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 16:46 dub  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 18:40 n.z.  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 19:49 dub  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 21:38 n.z.  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 22:39 dub  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
23.08. 21:28 Big sister  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
24.08. 06:54  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
21.08. 23:26 jen tak  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
22.08. 15:39 dub  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
23.08. 21:22 Big sister  RE: Dube 94, ty žiješ v domnění , že se tady automaticky tyká
20.08. 21:40 Lin  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
23.08. 21:41 Big sister  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
22.08. 16:36 L.C.  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
21.08. 12:18 MoUdrostrak  RE: MoUdrostáku, málokdy s tebou souhlasím, ale tentokráte
20.08. 18:24 jansmith1984  RE: Co vadí na TMO více?
23.08. 21:53 Big sister  -
24.08. 09:06 jansmith1984  RE: -
24.08. 19:34 Big sister  RE: -
24.08. 20:30 jansmith1984  RE: -
24.08. 22:32 dub  RE: -
25.08. 11:45 jansmith1984  RE: -
20.08. 13:39 n.z.  Pisatel pamfletu se potrebuje osvobodit
20.08. 18:11 Satanist  Na hrubej pytel patri hrubej flastr ........
21.08. 18:17 Arkan  RE: Na hrubej pytel patri hrubej flastr ........
23.08. 11:56 Karel Černý  Tmo? Likviduje diskusi
23.08. 16:40 Mirda  RE: Tmo? Likviduje diskusi
23.08. 18:38  RE: Tmo? Likviduje diskusi
23.08. 18:45 jen tak  RE: Tmo? Likviduje diskusi
23.08. 19:24  RE: Tmo? Likviduje diskusi
23.08. 21:17 Oracle  RE: Tmo? Likviduje diskusi
24.08. 06:21 Erwin  RE: Tmo? Likviduje diskusi
24.08. 14:46 Václav Semerád  Zkušenost odjinud

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

71

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc červenec přispělo 121 čtenářů částkou 24 804 korun, což je 71 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Kandidátka Zelených na německou kancléřku Baerbocková vyslovila slovo negr a má problém27.07.21 10:47 Německo 2

Co visí na autobusovém nádraží v německém Lübz27.07.21 10:36 Německo 2

Lékaří se konečně shodli v poznání, že Ivermectin je bezpečný a účinný lék proti Covidu-1926.07.21 21:03 Neurčeno 1

Nechte se očkovat, budete fit26.07.21 15:53 Británie 0

V Singapuru zavedli navzdory 52% "proočkovanosti" zase lockdown26.07.21 06:08 Singapur 0

V Rize v Lotyšsku odhalili sochu. Pokochejte se25.07.21 23:29 Lotyšsko 1

Jsem očkovaný a testovaný, ale musím mluvit do skříně. Tak o čem to je. Petr Rada na tiskovce25.07.21 23:21 Česká republika 1

Ministerstvo nehodlá respektovat rozhodnutí soudu ohledně uznávání protilátek22.07.21 18:33 Česká republika 3

V Malajsii zavřeli očkovací centrum, nakazilo se 200 už očkovaných zaměstnanců21.07.21 18:44 Malajsie 0

Afektované slečny ve službách státu dělají tečku21.07.21 18:31 Česká republika 2

Saúdská Arábie zakáže od začátku srpna neočkovaným lidem vstup na veřejná místa21.07.21 15:29 Saudská Arábie 1

Lékařka Křížová obviněna protiextremistickým oddělením Policie za šíření poplašné zprávy o COVID-1921.07.21 12:12 Česká republika 4

Ubodal ve Würzburgu tři ženy a křičel Alláhu akbar. A verdikt? Měl psychické problémy20.07.21 23:19 Německo 2

Paříž: Prefektura Seine-Saint-Denis povolila instalaci dočasných jatek u příležitosti muslimského svátku Aïd-el-Kébir20.07.21 15:40 Francie 3

Tak prý nebudou proplácet testy20.07.21 15:21 Česká republika 1

Červený kříž bude pašovat migranty na lodi Ocean Viking19.07.21 17:09 Evropská unie 1

Plně očkovaná americká gymnastka Kara Eaker je pozitivní na Covid-1919.07.21 16:49 Japonsko 0

Globalistická Británie: politika cukru a biče a nikoli svoboda19.07.21 16:17 Británie 0

Byznys zuří kvůli buzeračnímu trasování, do izolace musí i premiér Johnson :-)19.07.21 11:58 Británie 2

Měnové kurzy

USD
21,72 Kč
Euro
25,69 Kč
Libra
30,15 Kč
Kanadský dolar
17,26 Kč
Australský dolar
16,00 Kč
Švýcarský frank
23,77 Kč
100 japonských jenů
19,81 Kč
Čínský juan
3,34 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,44 Kč
1 unce (31,1g) zlata
39 057,20 Kč
1 unce stříbra
532,28 Kč
Bitcoin
830 697,36 Kč

Poslední aktualizace: 27.7.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 973