Diskuze k článku

Deflace

Příspěvků 79

17.8.2011 4:33

Je to píčovina?

Namib 88.?.?.?

No, já bych řekl, že zas taková píčovina to ve své podstatě být nemusí. Můžeme patrně polemizovat o detailech, zmíněný princip však má však dle mého soudu opodstatnění. Uvidíme, kam se ženeme. Pracuji v oblasti, kde mám možnost sledovat globální (byť přísně regionální)tržby maloobchodu. A pokud lze něco říci, potom jedině to, že velká část (průřezově) zákazníků začíná být zdrženlivější... ale jestli je to deflace....????

251159

17.8.2011 7:54

RE: Je to píčovina?

Karel2 89.?.?.?

Reakce na 251159

Problém je spíše co autor vyvozuje. Pozorování a zjisštění faktů je ok. Ale výsledek co s těchto faktů vymozuje je blbost.
Všude lítají úroky, ale vinu svaluje na spotřebu atd. Není problém hlavně v těch úrocích a snih plynoucí inflaci?

Podle mě problém není v delfaci, bo když vezmu průběh inflací a deflací než začal FED řádit, tak se nic nedělo, prostě x let deflace, x let inflace a střídalo se to. Cena v pruměru za 100 let za rohlík byla stejná. Takže už toto dokazuje deflace není problém.

Já bych osobně řekl, inflace, delface nevadí, pokud se bankám nedá právo půjčovat peníze za úroky. Jinak řečeno úžernictví a stoho plynoucí inflace, která zlikviduje hodnotu peněz....

251162

17.8.2011 18:26

RE: Je to píčovina?

pje 193.?.?.?

Reakce na 251162

Máte pravdu v tom, že úrok je akcelerátor (v ekonomii je zjednodušeně ztotožněn s cenou peněz) pohybu peněžní hodnoty inflačním či deflačním směrem. Nepeněžní aktiva jsou tak zatažena do cenových pohybů, které primárně nesouvisejí s náklady na produkci ani s poptávkou jako vůlí koupit. Je tu hezky vidět, že peníze a úroky jsou dobrým sluhou odpovědných hospodářů, ale zlým pánem těch ostatních, což si někteří penězožrouti stále ještě neuvědomují...

251200

18.8.2011 2:40

RE: Je to píčovina?

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251162

Inflacia a deflacia by nevadila, ak by medzi nimi neboli velke vykyvy. Obecne sa da inflacia a deflacia vysvetlit aj tak, ze si vezmem do uvahy nejaky vysoky mrakodrap, kde deflacia bude predstavovat chodnik(nizsie padnut sa uz neda) pred nim a inflacia zase vsetko vyssie napr. od prveho podlazia. Pad z prveho podlazia na chodnik prakticky ani nepocitite a rychlo sa spamatate. Horsie to ale bude, ak by ste spadli na chodnik z vyssie polozenych podlazi.

Urok srobuje inflaciu do coraz vyssich podlazi a prakticky neustale, pretoze zadlzovanie vdaka uroku je permanentne zabezpecene.

Pre toho kto peniaze poziciava je len otazkou, do ako vysokeho podlazia chce nechat inflaciu vyhnat a nasledne zavriet kohutik.

Pochopitelne co co najvyssie ako sa len da, aby nasledny pad na papulu bol pre plebs co najzdrvujucejsi a najlepsie s odpovedajuci stratami na zivotoch(vo forme roznych vzajomnych a socialnych nepokojoch + navyse je vysoka sanca obcianskej vojny a vseobecne anarchie) a navyse v tom pride k slovu dotycny co ma peniaze v mesci a za zlomok ceny odkupi od vsetkych sokovanych pozostalych hmotke statky a majetky... znizi populaciu( to je predsa ich vysnenym cielom)a v chaose prevezme kompletnu moc nad prezivsim plebsom.

Krasny priklad deflacneho podvodu predviedol Rothschild, ked si za zlomok ceny Kupil cele Anglicko. Pouzil na to sice inu fintu, ale islo tiez o znehodnotenie... v tomto pripade Anglicka vo forme akcii...

251227

17.8.2011 15:54

RE: Je to píčovina?

dub 94.?.?.?

Reakce na 251159

uvědomte si, co se děje. všichni tisknou peníze jako o závod. produkční ekonomika je schopna absorbovat pouhá 3% tohoto objemu.
majitelé peněz ale chtějí mít zisk. když ho nedosáhnou ve výrobě-> zvýšené spotřebě, dosáhnou ho jedině na inflační cenové spirále, i při nižší spotřebě. stačí se podívat, co se děje s cenami komodit, potravin, zemědělské půdy atd.
spotřeba již nikoho nesejří, na té se vydělat nedá. jediný prostor, kde lze peníze zhodnotit, je inflační spekulační kasino. a protože objem peněz rostě exponenciálně rychleji, než objem zboží, je jedinou cestou k zisku hyperinflační spirála.
čistá logika, kterou však někteří "ekonomové" neoplývají.

a v konečném stádiu již výroba a spotřeba nebude zajímat nikoho, půjde jen o to, jak udržet systém nad vodou a vykázat papírový zisk.-> hyperinflační spirála.

251190

17.8.2011 18:33

RE: Je to píčovina?

pje 193.?.?.?

Reakce na 251190

Popsal jste perfektně současné uvažování penězožroutů. ti ale mají při své vámi popsané strategii problém - peníze nelze jíst... Zkrátka někdo tu reálnou ekonomiku musí chtě nechtě financovat bez ohledu na výnosové požadavky...

251203

17.8.2011 18:39

RE: Je to píčovina?

dub 94.?.?.?

Reakce na 251203

o tom se nepřu.
ale penězožrouti, jak jim říkáte, takto uvažují, mají takto nastavený systém a jsou v rozhodujících pozicích. takže vývoj půjde touto cestou, jednak proto, že je to přáním penězožroutů jak vydělat a udržet systém ještě o trochu déle, a jednak je to logickým vyvrcholením probíhajících procesů.
jedlost peněz je nezajímá, každého patologického hráče zajímá jen možnost pokračovat ve hře, i kdyby na chleba nebylo.

tento systém je sebedestrukční, z podstaty, a destrukcí skončí. můžeme se jen modlit, aby to skončilo jen hyperinflačním kolapsem, a ne světovou válkou.

251204

17.8.2011 18:31

RE: Je to píčovina?

pje 193.?.?.?

Reakce na 251159

Obávám se, že směšujete dva nezávislé jevy. Zákazníci šetří, protože jim klesají příjmy současně s doposud trvající, byť nízkou inflací a s nákladovými inflačními šoky (např. energie). To tedy s deflačním očekáváním nemá nic společného. Šetřící zákazníci se jen chovají jako dobří hospodáři, zvykají si na nižší spotřební a investiční standard v čase neblahobytu a současně si volí vhodnější formu rezerv pro horší časy.

251201

18.8.2011 15:25

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 251201

My lidé jsme různí. Někdo je šikovnější, jiný chytřejší, další učenlivější. A jsou i tací, kteří jsou ZCELA KNIČEMU. Říkejme jim BUDIŽKNIČEMOVÉ, zkráceně BKN.

V lidské společnosti na jedné straně roste produktivita práce. Z ní plyne stále více statků, jimiž lze uspokojovat potřeby lidí. Na druhé straně roste podíl BKN v celkové lidské populaci. Srozumitelně řečeno, je stále více lidí, kteří toho umějí tak málo, že o jejichž práci už nemá nikdo zájem.

Roste-li rychleji produktivita, než podíl BKN ve společnosti, je vše v pořádku. V současné době však roste počet BKN raketovým tempem. A tak také rostou zástupy nezaměstnaných. Ovšem všeobjímající humanismus praví, že všichni lidé, tedy i BKN, mají právo jíst, bydlet, oblékat se, množit se, ... Toto právo pro BKN zajišťuje organizace, zvaná stát.

Stát řeší tento problém dvěma cestami. Vytvářením nových míst ve státní byrokracii. Tak uměle zaměstnává část BKN. Vzniká typická socialistická přezaměstnanost (viz např. počty řeckých učitelů). Zbytek BKN stát živí, šatí, ... zcela zdarma.

Na obě formy financování BKN musí stát někde sehnat peníze. A tak si (daňovým násilím) přivlastňuje stále větší podíl z práce podnikatelů a jejich zaměstnanců. Tím ovšem zdražuje jejich produkci - výrobky i služby. A ty se stávají na globálním trhu neprodejnými.

A tak vidíme, jak postupně krachují české textilky, sklárny, obuvnické firmy, ... Jejich výrobky, zatížené příspěvkem na živobytí pro davy BKN jsou nekonkurenceschopné, tedy neprodejné. Místo nich si kupujeme levné zboží z Číny. Tamnější podíl BKN je totiž nesrovnatelně nižší. Navíc mají čínští BKN daleko nižší požadavky, než BKN v rozvinutých zemích. Proto mohou být čínské výrobky o tolik levnější.

Masy lidí, o jejichž práci neměl nikdo zájem byly příčinou hospodářské krize v 30. létech. A jsou příčinou i krize současné, či spíše ještě budoucí.

Jen málokdo si uvědomuje, že do řad BKN pomalu upadá i cca miliarda lidí, kteří věří, že Alláh má moc libovolně měnit přírodní zákony. Proto opovrhují přírodovědným vzděláním a studují především své náboženství. Nechápou, že schopnost citovat zpaměti posvátné veršíky je neuživí.

Závěr? Deflace nám určitě nehrozí. Daleko pravděpodobnější je pádivá inflace, viz Bělorusko. Úplná tragédie ovšem nastane, až masy BKN už nebudou mít co ztratit. Nedávné londýnské noční běsnění se v bohatých zemích stane trvalým jevem.

251262

18.8.2011 17:39

RE: Je to ... trochu jinak

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 251262

Vcelku dobře popsáno pane Vojto a dalo by se s tím i souhlasit. Ale pod podmínkou jednoho doplňku- všechny BKN nelze házet do jednoho pytle, ale musí se diferencovat na NSTK (nešťastníky, kterým osud nedopřál na těle či na duchu) a VCR (vyčůránky, kteří zcela vědomě parazitují na druhých).
Na ty první jsem ochoten nadále platit Kalouskovo výpalné. Na ty druhé bych vzal karabáč. Dokud politici neseberou odvahu k tomuto kroku, tak to půjde v "Kocourkově v.CZ" i nadále od desíti k pěti.

251270

18.8.2011 19:05

RE: Je to ... trochu jinak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251270

Zdravím srdečně, pane Luxore! Bohužel panu Vojtovi nesedí na jeho pravicujícím výšplechu téměř nic - kromě monotónnosti opsané z Pravicujících pouček. A důvod je velice jednoduchý: výšplech Vojty není opřen o reálný svět.

Ve "zlé" socialistické přerozdělující a vysoce zdaňující Skandinávii je zboží, služby a cena práce vysoce vysoce nad světovým průměrem - i průměrem nejrozvinutějších zemí světa. Všechny možné "podpory" pro Vojtou opovrhované "socky" několikanásobně přesahují průměrné české platy - či platy v "hodných" pravicujících státech. Ve Skandinávii jsou běžní 40 letí "stjůdenti" na zlém sociálu...

Přesto o "předražené" produkty ze Skandinávie se perou spotřebitelé na CELÉM světě - nejen ve zlé rudé Číně... Produkty otrockých montoven z hodného pravicujícího a zbídačeného Česka jsou prodejné, jen když jsou garantovány zlým socialistickým přerozdělujícím a vysoce zdaňujícím Německem. Jinak by do nich dnes již nikdo ve světě už ani nekopl...

Tolik rozdílu Vojtových zbožných přání a bolestivé reality...

251276

18.8.2011 19:53

RE: Je to ... trochu jinak

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 251276

tak to je fakt legrace [velký smích] -o švédskou produkci se pere celý svět?
něco jsem četl o problémové, ztrátové automobilce saab, a také že ztrátové volvo se ford chystá prodat číňanům. gripen nějaké velké úspěchy a rozšíření nezaznamenal. tak nějak nevím, kde spatřuješ tu kvalitu, o niž se všichni perou.
ve finsku je známá akorát nokia (co se spojuje s microsoftem, aby vydržela), a norsko je samozřejmě prosperující, jednak kvůli vcelku dobrému, prozíravému vedení tamním monarchou, ale hlavně kvůli nerostným zásobám (vše mají za ropu, a nyní našli další, obrovské ložisko v severním moři).
takže co je na skandinávii tak ohromného? -obrovité daně, dusící podnikatele a jejich další rozvoj (umělci a bohatí lidé unikají danit kdekoliv jinde), přesocializované zaměstnance, chodící na poloviční úvazek, což majitele firmy více zatěžuje než aby to firmě prospívalo, a houfy arabů a jiných přistěhovalců =tikající časovaná bomba. až vzroste z jejich potomstva počet BKN nad únosnou míru, neutáhne to švédský socialismus ani se 70% daněmi, ani s vyššími. to je prostě jednoduchá matematika.
líbí se mi, jak si někteří idealizují socialismus, i když v zemích dříve chápaných jako kapitalistické. ona i francie byla považována za kapitalistickou zemi, ale sociální programy a stávky dovedou tuto kolébku socialistických revolucionářů brzy zu grunt. už si vyzkoušeli i řádění černých, a bude to zas, a bude hůř. ano, kvůli těm BKN.
rozhoduje kvalita, efektivita a inovace, nové technologie. v tom zatím vede německo, i když i tam se socializovalo o sto šest... oni to ale típnou, hned jak zjistí, že na to už nadále prostě nemají... že by je to zadusilo (británie už dávky zkrouhla).
vojta má naprostou pravdu. a podle mě (i když to zní hnusně), bude mnohem efektivnější investovat do zbraní a munice pro silové složky, než do BKN. z těch by stejně nikdy nic nebylo... jen problémy a nekonečné výdaje. takže prostě bohužel. střelba. a panika zařídí zbytek.
už se také těším na populační vývoj - evropa bude brzy muslimská, číňané se sem brzy nasáčkují přes jejich firmy (v řecku i španělsku jsou už zaháčkovaní více než dost), a dle odborníků v roce 2100 bude každý třetí obyvatel planety Země černoch / původem z Afriky. to nás ale čeká krásná budoucnost... plná efektivity, jistě poctivé dřiny, intelektu, invence...
TOTO JÁ POVAŽUJI ZA BOLESTIVOU REALITU. a opravdu není vzdálená.
mimochodem, mudrlante, nějak jsi přeskočil tu vojtovu pasáž o běsnění davů? jak to vyřeší tví skandinávci? a kolik čeho po tom ještě zůstane funkčního?

251280

19.8.2011 10:31

RE: Je to ... trochu jinak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251280

Milý HHBB, nevím, čemu máš důvod se smát...

Švédsko je na to "tak strašně špatně", že jeho veřejný dluh meziročně vzrostl o "strašných" 0,4%. Pro srovnání dluh Tvého vzoru krachujících, ale stále hrdinně pravicujících JůYsEj se "vyšvihl" o 20,9%, pravicujícího Česka o 10,5%. Btw. veřejný dluh "zlého" socializujícího Německa dokonce poklesl o -3,8%...

Čímpak to asi tak bude, že "zlé" socialistické Švédsko i Německo nezvyšují dluh v době, kdy by se k nim měli všichni "hodní" investoři obrátit pozadím?!

251318

19.8.2011 15:20

RE: Je to ... trochu jinak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251318

jaj eskamoterství ve formě počítání dluhů v poměru k HDP smrdí už i na zvědavci? [překvapení] [chechtot]
dluh sice vzroste ale němci si přeprali navýjem víc ponožek čímž se mezi nimi víc protočily peníze takže dluží mín [chechtot]
moudrostraku uvědom si že KAŽDÝ ekonomický subjekt který si musí půjčovat aby mohl splácet dluhy je bankrot tzn včetně tebou opěvovaných německa a švédska
zejména německa které parazituje na celém zbytku EU

251329

19.8.2011 18:19

RE: Je to ... trochu jinak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251329

Aristokrate, asi jsem úplně, úplně, ale úplně mimo.

Ale tak mi laskavě vysvětli, PROČ je slavné JůYsEj na huntě?!

A PROČ naopak "zlé" socialistické vysoce zdaňující a přerozdělující Švédsko má nejvyšší ekonomický růst, nejvyšší míru inovací a nejvíce konkurenceschopné hospodářství z celé EU?!

Zdroje: "Sweden tops rankings of global technology report for first time; Ireland remains at 24th rank behind Belgium and United Arab Emirates". Finfacts.ie. Retrieved 2011-03-11.
"The Swedish Engineering Industry". Ab.se. Retrieved 2011-03-11.
"CIA – The World Factbook – Country Comparison :: National product real growth rate". Cia.gov. Retrieved 2011-03-11.
INNOVATION UNION SCOREBOARD 2010. The Innovation Union's performance scoreboard for Research and Innovation. (PDF) 1 February 2011. ec-europa.eu. Retrieved on 2011-08-17.
Klaus Schwab (Ed.) The Global Competitiveness Report 2010–2011. weforum.org]. (PDF) . World Economic Forum (2010). Geneva. ISBN 92-95044-87-8. Retrieved on 2011-08-17.


"Sweden has moved ahead of Singapore and the United States to claim 2nd position this year. The country benefits from the world’s most transparent and efficient public institutions, with very low levels of corruption and undue influence and a government that is considered to be one of the most efficient in the world: public trust of politicians is ranked a high 3rd. Private institutions also receive excellent marks (ranked 3rd), with firms that demonstrate the utmost ethical behavior (ranked 1st), strong auditing and reporting standards, and well-functioning corporate boards. Goods and financial markets are also very efficient, although labor markets lack flexibility. Combined with a strong focus on education over the years (ranked 2nd for higher education and training) and the world’s strongest technological adoption (ranked 1st in the technological readiness pillar), Sweden has developed a very sophisticated business culture (2nd) and is one of the world’s leading innovators (ranked 5th). These characteristics come together to make Sweden one of the most productive and competitive economies in the world" http://www3.weforum.org/docs/WEF_GlobalCompetitivenessReport_2010-11.pdf

Můžeš mi cokoliv z toho vysvětlit, pls?! [mrknutí jedním okem]

251338

19.8.2011 19:17

RE: Je to ... trochu jinak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251338

na huntě jsou jak juysej tak béerdé rozdíl je jen v tom jak moc
a to v pořadí jakým se budou hroutit
a blábolit něco o růstu HDP můžeš jak chceš to je ukazatel který ukazuje toky peněz ekonomikou ano německá a švédská ekonomika se hýbe ale obě jsou předlužené stejně jako všechny ostatní v okolí a až to praskne půjdou zaslouženě spolu s americkou apod tam kam patří - k čertu

251341

19.8.2011 20:30

RE: Je to ... trochu jinak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251341

Aristokrate, které tedy tipuješ, že budou v pohodě, pls...?

Vložený obrázek

251345

21.8.2011 23:55

Nedá mi to

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 251280

Hovoříte zde o Norsku, tedy Norsko je vlastně "za vodou" hlavně díky ropě, má strategicky důležitou surovinu, další ložiska byla objevena, to mi neuniklo, dlužno dodat, že Norsko není členem EU. Má silný sociální systém, vysokou vzdělanost obyvatelstva, vysokou životní úroveň... nabízí se mi zde paralela s Kaddáfího Libyí - to víte, to kupování si loajality obyvatel díky ropě mi asi bude v mozkovně rezonovat ještě dlouho. A nedá mi to nezeptat se, zdali není zapotřebí Norsko také "osvobodit". Už bylo "breivikováno", co bude dál?

251542

1.9.2011 20:40

RE: Nedá mi to

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 251542

>nedá mi to nezeptat se, zdali není zapotřebí Norsko také "osvobodit". Už bylo "breivikováno"

Ano, toho se také obávám. Byly spekulace o sionistických vazbách Breivika (tajné služby Izraele, možná přes spolčené "žurnalisty" ) a je klidně možné, že v závěrečné rvačce o zbývající ropu nebudou určité země a spolky brát ohled ani na "západního spojence". Dokonce je to velmi pravděpodobné. Jen se to asi odloží až na konec... až budou zužitkovány zdroje jiných zemí, jako Irák, Libye a další podobné. Mezitím přijde ještě nějaké vystupňování, očerňování ve smyslu nepřijatelného extremismu vůči menšinám, nebo prostě cokoliv... záminka se vždy najde.

252376

18.8.2011 22:10

RE: Je to ... trochu jinak

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 251276

Mám Vás rád příteli, ale v tomto případě bych na Vojtu nebyl tak tvrdý. Jasně, často s ním nesouhlasím, ale tento jeho souhrn má hlavu-patu a neřekl bych, že je odtržen od reálného světa. Skoro bych i řekl, že má lehce vizionářský nádech. Nemluví přece o sockách, ale o tzv.budižkničemu. Nejsem ekonom a po finanční stránce by mě zřejmě obralo i malé dítě, ale rodiče mi vždy říkali, že bez práce nejsou koláče. O svůj koláč se rád podělím s těmi, kteří by pracovali rádi, ale dílem osudu nemohou. Ale ti, kteří mi z mého koláče bezostyšně a direktivně chtějí brát čím dál větší díl, ti kteří umí jenom natahovat ruku, ti kteří se ještě chlubí tím "jak v tom umí chodit", tak ty opravdu nemusím...

251290

18.8.2011 23:59

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 251290

Děkuji Vám všem pánové za reakce. A překvapím Vás. Vůbec nemám radost z toho, že snad mám pravdu. Byl bych o moc raději, kdyby pravdu měl pan Moudrostrak. A kdyby existovalo nějaké kouzlo, které by dovolilo, aby v globálním světě mohla prosperovat lokální ekonomika, v níž je
> cena práce vysoce vysoce nad světovým průměrem ...

a nebo o jejíž

> "předražené" produkty ... se perou spotřebitelé na CELÉM světě

Jenže takové věci se v reálném světě nedějí. Žádný zaměstnavatel (ani skandinávský) si bohužel nemůže dovolit platit vysoce nadprůměrné mzdy. Ty totiž spolehlivě udělají z jeho zboží či služeb neprodejný artikl. A jak správně říká pan "88". Takový stav neutáhne ani kdysi špičková švédská ekonomika. O tom, že nemluvím do větru svědčí čísla o švédské nezaměstnanosti. Za pár let vyskočila z 1,5% na 8%. A bojím se, že bude hůř.

Myslím, pane Luxore, že s rozdělením BKN máte pravdu. Jen nám to dělení není moc platné. Živit je musíme všechny. Navíc technologický pokrok postupně přemisťuje do kategorie BKN celé velké skupiny dříve produktivních lidí. Například ještě před několika generacemi pracovala polovina produktivního obyvatelstva v zemědělství. S dnešní technikou uživí 3 !!! zemědělci 1000 lidí. A bývalí zemědělští dělníci jsou kde? Většinou BKN. Ještě před pár lety pracovaly v lesích tisíce lidí. Moderní stroj s jedním operátorem porazí, odvětví a odkorní strom za pár sekund. Nahradí desítky dřevorubců. A mohl bych pokračovat. Numericky řízená obráběcí centra. Manipulátory, průmyslové roboty, automatizované výrobní linky. Brzo budou vytlačeni ze svých míst i strojvůdci kolejových vozidel, řidiči autobusů, kamionů, piloti, ... Marx by byl zděšen. Z mas proletariátu se postupně stávají masy BKN.

Závěr? Vůbec nejde o to, zda je má vize budoucnosti s většinou lidí v kategorii BKN pravdivá či ne. Důležitější je vymyslet, co udělat, aby se nenaplnila.

251303

19.8.2011 9:52

RE: Je to ... trochu jinak

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 251303

Vojto, oba víme, že cesta, kterou nám nastavily stroje svou výkonností, ze současného marastu vede. A že ji opět nastavili ti, kdo "včas típnou" (=citace) míru sociálních výdobytků - Německo.

Existuje totiž krásná pohádka (ale až "po/hádce", ne dřív)o tom, že práce strojů nikdy nebyla zdaněná, že "nákup stroje" je obdobou vychování dítěte do produktivního věku - že virtualizace oběživa stálým snižováním likvidity (dříve) a roztočením spirály zániku dluhu (dnes) vede lidi k přemýšlení o tom, kam spějeme.

- o tom všem je ta po/hádka "Základní příjem". Jde především o přehození výhybky v našem myšlení. Státní dluhy vymysleli a řídí ti, kdo peníze a úrok vymysleli, stačilo jim vždy neuvést lidem všechna POTŘEBNÁ fakta.

Jakmile si uvědomíte podobnost nového stroje a nového, účelově vychovaného člověka - měl byste hledat i rovnováhu ve zdaňování těchto podobností.
Nechce to nic víc, než rozlišit státní dluh od dluhů firemních a osobních. Ty se splácet musí. Třeba tím, že se "obsluha úroku státního dluhu" - která je stejně virtuální i v možném opačném směru - se rozpočítá na každého plnoletého občana měsíční částkou, o kterou se buď sníží jeho dluhy - anebo částka navýší jeho osobní účet.
Takhle prosté je to. A po jistě bouřlivé diskuzi těch, kdo mají ty své majetky neprůhledné - asi dojdeme k tomu, že oni se jich rádi vzdají za nějakou tu "doživotní rentu" - buď někde na rajských ostrovech nebo v base - podle toho, jak se jim podaří ze svých lží a lumpáren vykroutit.
Máte jistě technické vzdělání, které vám příslušný propočet umožní. Ale obávám se, že nemáte mentální sílu k překročení faktu, že virtualita dnešních peněz může fungovat i opačným směrem - a nejde přitom o nějaké "SOCKOVÁNÍ". Jde jen o obyčenou snahu vyvážení situace nástrojem, který nerovnováhu způsobil.

251317

19.8.2011 10:49

RE: Je to ... trochu jinak

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251303

Ale řešení, byť jen parciální, je právě v tom co jsem psal výše. Rozlišovat a postavit se k problému čelem. Stát může bez problémů utáhnout nezaměstnané, nemocné, chudé na duchu... Ale nemůže utáhnout vyčurané zmrdíky a korupčníky. Nutno změnit zákony a používat rozumu. Mateřská už nesmí být nadále výnosným bysnysem- cigošům se musí jasně říct, že šukání se sériovou výrobou polodemetnních potomků nebude nadále sloužit jako zdroj obživy. Doktorům se musí jasně říct, že když napíší záměrně lživou zprávu, na základě které získá vohnout invalidní důchod, tak přijdou o licenci a budou platit. Prostě zrušit všechny pijavice, které jsou přisáty na zhnisané státní vemeno. A najednou bude peněz dost, i na další jednotku Pandurů zůstane

251320

19.8.2011 10:45

RE: Je to ... trochu jinak

Saša 74.?.?.?

Reakce na 251290

Kde nic není, ani čert nebere. Tedy na těch BudižKNičemu si toho moc stát nevezme. Jistě by neměli skončit na tom lépe než tvor se snažící, ale ani jejich nucené práce poplatníka a ekonomii nezachrání. Dobyvačné touhy podporované zbrojními koncerny, lobbyisté a touhy těch nejbohatších po stálém růstu majetku stojí poplatníka daleko víc. Každý stát má někde nějakou hranici chudoby, ale žádný stát nemá hranici příjmu a moci. Rozuměj ne vlastnictví, ale ročního nezdaněného příjmu. Většinu daní platí totiž střední vrstva s relativně malými příjmy a ta se stále zmenšuje. Snad progresivní zdanění, ale začít od shora, tedy opravdu zdanit jen ty zcela nejbohatší s miliardovými ročními příjmy v dolarech. Lze chápat, že rodiče chtějí zabezpečit i na celý život své děti, ale nelze pochopit, finanční zabezpečování prapotomků a nekonečnou řadu generací – produkujete zase a tentokrát drahé BKN. . Problém je, že se zdaněním zcela nejzámožnějších ti s ambicemi se tam dostat dostávají strach, že i po nich budou žádány daně a to jsou naši politici. V tamní vládou zadluženém Španělsku se lidé bouří, že vláda pozvala papeže a bude je to stát další miliony – vláda je v principu dále zadlužuje darem na modlení. Třetí nejbohatší muž světa by se smířil s placením nějaké daně, kdyby po něm někdo nějaké daně jen chtěl. S výjimkou Haló noviny ho pomlouvají. Možnosti jistě jsou, ne sice zrovna praktické neb běžný člověk si naivně myslí, že má stejné možnosti, jako dolarový miliardář, a částky si nedovede představit.

251319

19.8.2011 15:00

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 251319

Pokusím se pánové odpovědět všem v jediném příspěvku.

S panem Luxorem souhlasím. Odstřihnutím BKN "pijavic" od státního "vemene" problém částečně vyřešíme. Otázkou je, NA JAK DLOUHO? Jak dlouho potrvá, než počet poctivých BKN, o jejichž práci už bohužel nikdo nestojí, znovu překročí únosnou mez. Bojím se, že to nastane velmi rychle. Proto soudím, že toto není perspektivní řešení.

Pro pány Janka a Sašu. Oba považujete za řešení totéž. Zjednodušeně řečeno zní takto. NEDOSTÁVÁ-LI SE NĚKDE PENĚZ, VEZMEME JE TAM, KDE JSOU – TEDY BOHATÝM. To je podstata jak "zdanění práce strojů", které samozřejmě patří bohatým, tak progresívního zdanění těch nejbohatších. Může takové řešení dlouhodobě fungovat?

Zkusme se pánové zamyslet na tím, jak vůbec vzniká společenské bohatství. Možná to bude překvapivé, ale BOHATSTVÍ VZNIKÁ NA ZÁKLADĚ ZÁPŮJČKY. Lidé, kteří naakumulovali peníze (kapitál), si za ně pořizují doly, hutě, farmy, továrny, rejdařství, kliniky, ... Tito lidé následně "půjčují" své doly, hutě, farmy, ... pracujícím. A ti pomocí ZAPŮJČENÝCH VÝROBNÍCH PROSTŘEDKŮ vytvářejí společenské bohatství.

Že ne? Bohatsví přece nevzniká v zemích, kde není komu půjčovat (Eritrea, Haiti, Libérie). V těch žijí bohužel jen BKN, kteří neumějí nic. Ovšem nevzniká ani v zemi (KLDR) kde žije mnoho vzdělaných a pracovitých lidí, ale NENÍ NIKDO, kdo by jim výrobní prostředky půjčoval.

Popsal jsem způsob tvorby společenského bohatství velmi zjednodušeně. Lidé si mnohdy nekupují celé fabriky, banky či obchodní řetězce. Ale jen jejich "kousky" ve formě akciového podílu. Lidé také nezůstávají dlouhodobě u jednoho typu investic. Když jejich důl přestane vynášet, propustí horníky, rozprodají stroje a vybavení a pořídí si třeba přádelnu. Jiní se vůbec sami nedokážou rozhodovat. A tak svěří své peníze fondům či bankám, aby je investovaly za ně. Všichni investoři ovšem očekávají, že jim jejich investice ponese zisk. Míra zisku (jednou z jeho forem je i ten zatracený úrok) pak automaticky reguluje směřování investic. Čím výnosnější obor, tím větší zájem investorů.

Vyspělé státy už dnes odnímají bohatým "půjčovatelům" spoustu majetku. Ten pak nemůže být investován, ale je projídán BKN. K čemu pánové Janko a Sašo nutně povede, když bohatým odebereme ještě více bohatství a dáme jej BKN?

Je to jednoduché. Zbyde ještě méně na investice. Tedy nutně ubyde pracovních míst. Tím samozřejmě přibude BKN. A tak znovu ubereme bohatým. Nyní už nezbývá na žádné investice. Bohatí končí, státy končí, podpora BKN končí. Všichni společně se jdeme pást. Děkuji, nechci.

251328

19.8.2011 15:35

RE: Je to ... trochu jinak

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251328

Vojto, zase kecas chujoviny . Opominas jeden fakt, ze tie peniaze sa nestracaju, ale od BKN zase idu k bohatym,alebo k buducim bohatym, pretoze BKN peniaze pouzije na nakup niecoho. samotne peniaze neskonzumuje, alebo nespali... Peniaze stale cirkuluju, ak ich pravda niekto silou mocou nedrzi v mesci, ako to maju banksteri v oblube, ked chcu vyvolat monetarnu krizu. A nastroj na hromadenie penazi sa vola "urok" [smích]

251330

19.8.2011 16:21

RE: Je to ... trochu jinak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251330

víš co tohle rozdělení společnosti je velice chytrá propaganda
tím že se bohatí snaží nahromadit co nejvíc peněz (kde jinde než v bance nebo někde investované do finančního světa) je umožněno že se peníze k těm "dole" dostávají zase jen přes banky a to řádně úročené žádné přímé investice těch bohatých všechno zapůjčený kapitál od banky
a banky na tom neskutečně vydělávají

251333

19.8.2011 16:28

RE: Je to ... trochu jinak

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251333

S tym co si napisal do bodky suhlasim. Chcel som to rozvinut, ale je to napisane dostatocne zrozumitelne.

251334

19.8.2011 16:18

RE: Je to ... trochu jinak

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251328

nedostává li se v ekonomice peněz je to známka problémů peníze nejsou k tomu aby se hromadily někde na účtech ale k tomu aby se točily ekonomikou pokud se tak neděje tak následuje úpadek
v současném systému se toto dokázalo obejít pomocí půjčování peněz tedy peníze bohatých se hromadí v bankách protože ti je nemají kam smysluplně investovat a banky půjčují plebsu na hromady zbytečného šrotu kterému říkáme spotřební zboží
výsledkem jsou nesplatitelné dluhy obrovská nadvýroba a z důvodu tlaku na co nejnižší ceny výrábění co nejméně kvalitních výrobků v oblastech s nízkou cenou práce
z toho zase vyplývá obrovské množství odpadu a stoupající nezaměstnanost
no a když se ted dostáváme na konec dluhové cesty tak nemůže následovat nic jiného než bankrot všeho a všech
čiže lidé se bud domluví a budou spolupracovat bohatí s chudými apod nebo přijde střet jehož poraženými budou všichni
BKN nemají co ztratit a je jich neporovnatelně víc jak si myslíš že to dopadne?

251332

19.8.2011 16:32

RE: Je to ... trochu jinak

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 251328

Takže řešením situace je ... (nedokončil jste myšlenku a nenavrhl řešení)

Můj návrh možná opravdu nebude stačit, ale nemá smyslu hořekovat nad tím, že to možná nebude fungovat věčně, když se to ještě ani nezkusilo. Moje základní teze je "návrat selského rozumu, morálky a spravedlnosti" do společnosti. Když toto bude fungovat, tak věřím, že se budeme mít lépe.

251335

20.8.2011 0:15

RE: Je to ... trochu jinak

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 251335

Nejprve pro pana Peptalkina. Říkáte, že peníze, které projí BKN stejně skončí u boháčů. Z toho plyne, že je jedno, zda peníze investujeme nebo je projíme. Inu toto moudro jste měl sdělit pánům typu Forda, Bati či Kamprada. Nemuseli se namáhat s budováním svých firem. Mohli si za ty prachy pořídit třeba pěkný ohňostroj či velkolepou pijatiku a užít si. Namísto toho, aby se trápili s tisícovkami zaměstnanců.

Pane Aristokrate, Vy snad nevidíte kolem sebe žádné zboží? Jak asi vzniklo? Komu patří stroje, fabriky, lodě, kamiony, obchody, jejichž prostřednictvím se vyrábí a distribuuje? Kdyby všechny prachy boháčů ležely v bankách, jak soudíte Vy, už dávno jsme pomřeli hlady. Nebyly by totiž žádné VÝROBNÍ PROSTŘEDKY. A tudíž ani žádné výrobky. Skoro, jako v Zambii či v KLDR.

Pro pana Luxora. Nemám rád sociální inženýrství. A Vy mě do něj tlačíte. Co tedy s BKN? Už jsem to zde jednou naznačil. Tedy to zopakuji. V přírodě NEEXISTUJE ŽÁDNÝ DRUH, rostlinný či živočičný, který by se dokázal rozmnožovat za stavu, kdy si není schopen opatřit zdroje k vlastnímu životu. Jde o přírodní zákon. Řídí se jím také zralost pohlavních orgánů všech mláďat. Dokud nejsou schopna postarat se sama o sebe, nedokážou se množit.

Tento zákon platí v celé živé přírodě. S jedinou výjimkou. S výjimkou člověka. Člověk tento zákon už několik generací hrubě porušuje. Se stupiditou člověku vlastní jej dokonce obrací v protiklad. Tím, že usilovně motivuje BKN, aby se hojně rozmnožovali. BKN tak s rozkoší činí. A věší své početné potomstvo na krk naší stupidní společnosti. Která si s tím neví rady. A lidstvo vesele degeneruje.

Umím si docela dobře představit, pane Luxore, kterak je v listině lidských práv zakotveno PRÁVO ZALOŽIT ODPOVĚDNOU RODINU. Spočívá v dočasné sterilizaci všech dospívajících dívek ve státě. Rozhodne-li se pár mít dítě, musí

1.být zdraví,
2.být oddáni,
3.opatřit si byt,
4.složit zkoušku, v níž oba prokáží znalost podstaty partnerských vztahů a ekonomickou gramotnost,
5.prokázat, že se umějí postarat sami o sebe, tedy mají schopnosti a znalosti, které jim zajišťují dostatečný příjem k zaopatření dítěte.

Teprve poté je mladé paní odstraněna dočasná překážka otěhotnění a vysněné děťátko může přijít na svět. Po šestinedělí je ovšem dočasná sterilizace ženy obnovena. Pro každé další dítě musí pár znovu splnit výše uvedené požadavky.

Dovedete si představit, kolik problémů by se tím vyřešilo? Nechtěná těhotenství, potraty, drahá antikoncepce, rozvody, matky samoživitelky, děti bez otců, řádící tlupy nevychovatelných cikánských spratků, rodiny s nesplatitelnými dluhy, … a především, nerodily by se hordy nových BKN.

251375

20.8.2011 9:23

RE: Je to ... trochu jinak

MoUdrostrak 90.?.?.?

Reakce na 251290

Vážený pane Luxore, v časové tísni jsem přehlédl Vaši repliku, takže odpovídám až s opožděním.

Já nevyčítám Vojtovi, že lže a překrucuje (jako např. HHBB a jeho klony). Vojta úmyslně ignoruje, pokud se něco povede, ale neopírá se o jeho názorové fundamenty. Či ty Vojtovy fundamenty (dogmata a "Poučky" ) empiricky popírá... V tom je rozdíl mezi HHBB a Vojtou.

Pokud budu typickým českým pivním Pepíkem, co za zlého Bolševíííka naslouchal jen Kocábu - a nyní pravicuje, seč se za kočárem práší - a přitom se propadá se svým okolím do stále hlubšího morálního i existenčního bahna, budu se také muset opřít o dogmata a "Poučky". A zbožně doufat, že vydrží... A že jsem slepě vsadil na správnou kartu...

Naprosto něco jiného ale je, pokud začnu posuzovat svět okolo sebe oproštěný o Kocáby, dogmata, "Poučky" - a mediální lži a manipulace...

Okamžitě si v tom případě všimnu (a musím všimnout - pokud nejsem dogmatik a "Poučkář"[mrknutí jedním okem], že např.:
1) Slovinsko je na tom lépe, nežli Česko, přestože trpělo po Plyši několik let embargem na celou zbytkovou Jugoslávii, nemělo ani kuponovou privatizaci, ani pravicující vlády a zejm. "Poučky", Kožené, Krejčíře, Pitry & Co.
2) Zlý socialistický sever EUropy (a zlé socialistické Německo) jsou na tom v čase daleko lépe, nežli hodný thatcherovský Albion, Irsko, Pobaltí - a i Česko.
3) Zlé nedoprivatizované Polsko se přes krizi lehoučce přehupuje v každém okamžiku neskonale snadněji, nežli hodné rozkradené Česko, Slovensko nebo Pobaltí či hodný proamerický rozkradený Balkán.
4) Kolonie a ostrovy (zámořská území) zlé socialistické Francie trpí menší kriminalitou a naopak se těší vyšší životní úrovni a blahobytu, nežli dependance hodného Albionu. http://www.nationsonline.org/oneworld/territories....

Mohl bych pokračovat dál a dál...stejně by to Datistu typu Vojty nepřesvědčilo - Poučka je Poučka, Recept je recept, Dogma je dogma. Že na ten "recept" zemřel Vojtův pacient nejmilejší a Kocábou nejopěvovanější = slavné neregulující JůYsEj - a dále pacienti Island, Irsko a další a další je jedno. Nepasuje to na "Poučky", tak to ani nesmí být de lege artis medicinae/facultas economicae

Těm pacientům, co naopak NEPOLYKÁNÍM RECEPTů a "Pouček", prospívají, je potřeba iHned a iDnes vyčítat vše možné, aby se platnost "Pouček" a smrtonosných receptů ještě na pár let udržela - nežli Vojta zemře nebo alespoň odkráčí mimo produktivní svět.

Takže kašleme na empirické vyvrácení Pouček - a naopak snášejme oc nejvíce ARGUMENTů (na první pohled racionálních), které ale selektivně straní Počkám a/nebo se o Poučky fundamentálně opírají. Že zemře dalších pár podle Poušek kurýrovaných pacientů vem čert. Hlavně, že se ProfeSSůra udrží (do penze či do rovu)...

251389

19.8.2011 11:35

RE: Je to ... trochu jinak

fohat 88.?.?.?

Reakce na 251270

http://okamura.blog.idnes.cz/c/205131/Statem-posvecena-lichva.html

251323

23.8.2011 1:27

RE: Je to ... trochu jinak

provita 90.?.?.?

Reakce na 251262

Ty jsi opravdu BJNR - tj. blb jemuž není rovno. Takový blábol jsem už léta nečetl.

251616

17.8.2011 7:14

Já s tím souhlasím

jura1 88.?.?.?

Jo, o deflasi mluvili někteří zasvěcení již před pár lety. Teď jsem to asi konečně pochopil.

251161

17.8.2011 9:31

Překvapující a svěží přístup ...

Dan13 213.?.?.?

Těžko řící, které argumenty jsou správné a které jsou mylné. To stejné platí pro vyvozené závěry. V každém případě to ale svou neotřelostí stojí za zamyšlení. Dogma, ať je jakkoliv zažité a u většiny obecně přijaté jako platné, je pořád jen dogma .... aneb jak se říká, pravda je tam někde venku [smích]

251165

17.8.2011 12:54

Jak daleko je Marx a náboženské zákazy půjčování na úrok!

Dobroděj 88.?.?.?

Článek je velmi pozoruhodný, právě tím, že si všímá jevů v ekonomice / šamanské pavědě!/, které jsou záměrně skrývány.
Do Velké francouzské revoluce bylo půjčování na úrok zakázáno církví, která si byla vědoma, jaký "obchod" s penězi nese rizika.
Zrovna tak islám zakazuje půjčování peněz na úrok a obchodování s "penězi", jako zbožím! Konečně celá práce Karla Marxe hovoří o stejném problému - kumulace kapitálu a jeho ničení ve válkách!
Mohl bych ještě dále lamentovat nad zločinností současného finančního světa, ale zcela přirozeně se naskytne jasná a přesná otázka. Je nějaké východisko, jak zamezit popsanému scénáři v článku a hlavně jak se vyhnout válkám? Sám si neumím hned odpovědět, protože teď pískneme a vyrazíme na bohaté a banky a všechno jim sebereme a zavřeme je do kriminálu,to už tady také jako státní nástroj bylo a jako systémové řešení se příliš neosvědčilo! Bohatsví bylo sice jakoby zničeno, ale nakonec zchudli všichni za těžké morální újmy celé společnosti!
Vysoké přerozdělování prostřednictvím státu také není systémový nástroj. Socializace společnosti funguje jenom do určité míry, která by měla být zachována, ale nesmí sloužit destruktivně. Zde najít vyvážený a harmonický stav bude velmi obtížné. Ale je jasně vidět, že vyšší míra "sociálna" se určitě vyplatí. Příkladem jsou všechny severské země v Evropě, kde je stát velmi sociální a společnost se dokáže popisovaným "ekonomickým" jevům bránit!
Budeme muset asi rychle opustit téze o ustavičném růstu HDP, které se mně zdali být blbé,aniž jsem je podrobněji studoval!
Proč má společnost někam pořád "růst" ekonomicky, když může růst kvalitativně a jinak, dovnitř si zkvalitňovat a zkulturňovat život. Trapný a pitomý konzum pro konzum, podporovaný nebývale blbou reklamou asi není další cesta rozvoje společnosti!
Dobrým východiskem by mohlo být omezení vlivu peněz a kapitálu na společnost. Nemám úplně jasno, jak toho politicky dosáhnout,ale když zvážíme rizika válek a jiných destrukcí, jiná možnost asi nezbývá.
Josef Schumpeter - rakouský ekonom světového jména / shodou okolností narozený v Čechách / už někdy ve 40. letech minulého století, jasně proklamoval zánik "ekonomického" kapitalismu, když řekl:
Kapitalismus je tak výkonný, že nakonec zničí demokracii, která ho drží při životě a která mu umožňuje existovat!
Bohužel žijeme v době hada, který sám sebe požírá,jak už je pěkně znázorněno na egyptském umění, které znalo a ctilo vysokou moudrost a filosofii tehdejšího světa, od kterého nás dělí tisíciletí, ale v podstatě se zase nic tak moc nezměnilo! [velký smích] [velký smích] [velký smích]

251179

17.8.2011 13:36

Urok je spatny, anoooo

calimero 147.?.?.?

urok je spatny z principu veci pretoze je odmenou za nevykonanu pracu.

- Ak si vykonal pracu a nieco vyprodukoval, si zasluzily clen spolocnosti a teraz hor sa spotrebovat plody svojej prace.

- Ak si vyprodukoval viac nez dokazes spotrebovat mozes sa pokusit produkt vymenit za nieco ine, co ti prave chyba, pripadne za nieco trvalej hodnoty a mozes si tak vysledky svojej prace skusit uskladnit na "horsie casy" ked napriklad nebude tak dobry rok, alebo ked budes stary a podobne.

- Ale takychto veci trvalej hodnoty je ako vieme strasne malo. No nejake su a ty ich mozes skusit hromadit. nech ich vsak nahromadis kolko chces do hrobu si ich nevezmes a hlavne jedine cim ich nahromadis je praca a praca je dobra.

- Ak ale vysledok svojej prace niekomu pozicias na urok s tym ze mu das dnes 100 jednotiek a on ti o nejaky cas vrati 101 jednotiek je to z principu zle lebo tu jednu jednotku si ziskal bez prace. Nemusel si pohnut ani prstom aby si tu jednu jednotku "dopestoval" a predsa ju budes mat k dobru ty a nie ten co sa o nu zasluzil.

System uroku je teda system odmenujuci "nepracu" a ako taky nemoze byt nikdy pre spolocnost prospesny.

Bezurocny system je spravodlivy a lepsie zodpoveda fyzikalnej realite. Nakolko clovek vacsinou produkuje produkty podliehajuce skaze a aj sam "skaze" podlieha. Mala by tomu jeho produkcia zodpovedat. Proste produkovat len tolko kolko dokazem/e realne a ucelne spotrebovat a zbytocne nehromadit.

-Pracoval si viac? Fajn, pozicaj produkty svojej prace niekomu kto ich potrebuje a tvoja "nadpraca" sa ti prenesie do doby ked ju mozno budes potrebovat. Ak ju potrebovat nebudes, nevadi pozicias ju znova.

-Ze co ak sa ti pozicne nevrati? No to je ale tvoja blbost ze si pozical niekomu na koho nie je spolah.

-Ze nesies riziko a mal by si byt za to odmeneny? Prd! Tak ako ty nesies riziko ze sa ti pozicane nevrati, tak partner ta naopak zbavuje rizika, ze sa ti tvoja nadpraca samovolne znehodnoti, takze ste si kvit.

V bezurocnom systeme vymeny bez prace nie su kolace. Urocny system odmenuje nepracu ba co viac, nepracujucim dava dobry nastroj aby boli neuzitocny aj nadalej a vo vacsom meradle nakolko nie je nic jednoduchsie, nez nepracou nadobudnute jednotky poziciavat na urok dalej takze nepraca sa v tomto systeme nie len odmenuje ale navyse uroci.

251180

17.8.2011 15:09

RE: Urok je spatny, anoooo

tmo 89.?.?.?

Reakce na 251180

>urok je spatny z principu veci pretoze je odmenou za nevykonanu pracu.
--jsi asi tisící pětistý padesátý zmatený člověk zde [mrknutí jedním okem]
na trhu neexistuje jen práce (manuální). existují i služby. třeba půjčovna aut. ani majitel půjčovny zrovna nedře -zakážeme jeho odměnu, tj. obdobu úroku? nebo zakážeme jeho provozovnu? zakážeme i půjčovny DVD a vrtaček? a co obchod? není tam náhodou marže obchodníka odměnou (=úrokem), který si nijak zvlášť neodpracoval, alespoň ne fyzicky? zakážeme tedy všechny obchody? nebo je "z principu" špatný každý zisk? zakážeme i odborné konzultanty, právníky a vlastně i všechny lidi pracující v kanceláři? -co třeba vyrábí takový úředník? proč by tedy měl brát plat, obdobu zisku nebo úroku?

půjčka peněz (a půjčka ČEHOKOLIV) je službou tomu, který si na trhu tuto věc přál, žádal, hledal. a pokud je JAKÁKOLIV služba poskytnuta, pak je to vždy za DOHODNUTOU odměnu, kterou odsouhlasí obě strany. svobodně.

pokud by se zakázalo půjčování peněz za odměnu, nikdo by to zadarmo nedělal. na trhu by chyběly peníze, a výkon ekonomiky by se nutně snížil, bylo by i méně zaměstnaných, více podpor v nezaměstnanosti a tím i větší dluhy státu (nás). toto si asi nepřejeme. je tedy vidět, že úrok (úvěry) nepodporuje "nepráci", ale naopak práci. úrok je jen jiné slovo pro odměnu/marži. a ta odměna je za něco -za nějakou službu, laskavost. protože poskytnout někomu jinému peníze dříve, než si je vydělal, je laskavé. a to si zaslouží odměnu. ostatně kdyby to žádaná laskavost nebyla, nikdo by to snad nechtěl, ne?
navíc pokud by nikdo neposkytoval ty půjčky zdarma (=bez úroků), pak by se našly desetitisíce snaživců na černém trhu, kteří by pak už nedostatkové, nedostupné půjčky poskytovali za velmi vysoký úrok (odměnu), a to jednoduše tak, že by úrok připočetli už k jistině, přičemž by deklarovali úrok nulový, v souladu s hloupým zákonem. obcházení zákazu podobně, jako veksláci věděli, že je nějaká mezera na trhu a prodávali bony, aby si lidé své potřeby mohli uspokojit.
>Bezurocny system je spravodlivy
--především bezúročný systém NENÍ, a nikdy nebude, protože z principu nemůže fungovat! a i kdyby jej někdo začal zavádět, v prvé fázi by znamenal nekonečné fronty na ty peníze zadarmo, a v druhé fázi hyperinflaci, která by tu měnu zcela zlikvidovala. i proto to nikdo nebude prosazovat, protože je to škodlivá utopie. je to pohádka pošahaných lidí, kteří si bůhvíproč nechali vsugerovat, že odměna a zisk jsou špatná věc. přitom jejich nicotný rozoumek jim nenamítne, že je podivné, že jiné odměny jim kupodivu nevadí.

251184

17.8.2011 16:26

RE: Urok je spatny, anoooo

Karel2 88.?.?.?

Reakce na 251184

Počínaje tímto příspěvkem všechny reakce vymazány z důvodu osobních útoků. Editor

251193

17.8.2011 16:48

RE: Urok je spatny, anoooo

calimero 147.?.?.?

Reakce na 251184

No predovsetkym bezurocny system neznamena peniaze zadarmo! Ak niekto v bezurocnom systeme peniaze nema a pozicia si ich, musi pracovat aby ich splatil (a nemiesajme poziciavanie penazi s poziciavanim vrtacky ci auta peniaze su umela vec ktorej chovanie silno zavisi od sposobu akym v spolocnosti vznikaju a distribuuju sa). Co nemusi, je splatit urok.

> pokud by se zakázalo půjčování peněz za odměnu, nikdo by to zadarmo nedělal....

to je z dlhodobeho hladiska v uplnom poriadku nikto predsa netvrdi ze peniaze tak ako ich dnes pozname musia nutne existovat... dnesne peniaze su totiz len obycajny svindel a praca ta sa ochrani na koniec vzdy sama, lebo to ze bez prace nie su pozitky, to je fyzikalny fakt, nie ekonomicka teoria a kedze ludia chcu pozitky tak (sice nechiac ale) chcu aj pracovat [smích]

sluzba je tiez praca to ze obchodnik vezme tovar a prepravi ho z miesta A na miesto B tam ho strazi a stara sa aby sa skladovanim neznehodnotil je praca, tak isto uzitocna ako praca banika v dole obaja si odmenu zasluzia.

obchodovanie tak ako ho dnes vykonamave nie je praca.... to ze spekulant klikne a nakupi 100 ton ryze po 550USD/t potom mesiac sedi na zadku a ked je ryza po 750 znovu klikne a preda ju to praca (uzitocna) v ziadnom pripade nie je

A ano zisk je docela spatna vec a predovsetkym nezasluzeny zisk.

Ked sa na priklad porovnam s bankou... tak banka moze prist do krcmy a pozicat chlapom tisicku iba na zaklade toho ze ma vo vrecku stovku a chlapi jej za to musia vratit 1100... toto si ziadny iny subjekt na trhu dovolit nemoze.

peniaze tak ako ich pouzivame su momentalne hlavnym zdrojom toho nezasluzeneho zisku pretoze dnes na co sa pozriete na to potrebujete peniaze,.... ked si pojdete kupit barak vezmete si pozicku.... tou musite zaplatit niekoho, kto si vzal pozicku na stroje a material a to vsetko zas dodal a vyrobil tiez niekto kto si na to musel vziat pozicku ... vysledok? takych 80% z ceny vasho baraku pripadlo na koniec poziciavatelom, ktori neurobili pre Vas ani pre spolocnost vobec nic. a to plati pre 100% vsetkych cinnosti v modernom svete ze na chrbte kazdeho jedneho ozajstneho pracanta sedia dvaja traja ktori ho "financuju"

251194

17.8.2011 19:40

Opět zde pošahané Tmo rozdává rozoumky z modré příručky ODS, jako ten kadet Biegler ve Švejkovi

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 251184

Když tak vehementně Tmo obhajuješ současný systém, tak nám řekni proč nefunguje a je čím dál tím ve větších sračkách! Nakonec celé 20.století je přehlídkou kolik "diktatura" kapitálu stála milionů zmařených životů a nezměrného utrpení!Třeba právě l. světová válka je zářným příkladem - to ještě nebylo možné svádět vraždění kvůli kapitálu a zisku na fašisty a komunisty!
Hovoříš o obchodu, výborně, potom je velmi jednoduché prohlásit a také lze doložit, že podstatná část dnešního obchodu je naprostá a čirá zlodějna a nemá se skutečným obchodem se spravedlivou marží jako odměnou za provedenou službu vůbec nic společného!
Pseudobezúročný systém funguje snad docela dobře v islámských zemích, ale pokud půjdeme zpět na Západ je nutné naprosto sterilně oddělit retailové bankovnictví, které skutečně slouží a obsluhuje ekonomiku , od pseudoinvestičního až hráčského bankovnictví, které především škodí burze, která má také sloužit výhradně k alokaci kapitálu a nikoliv ke zlodějnám, jako jsou různé báječné "pákové" fondy a jiné zlodějny, které dostali světovou ekonomiku v roce 2008 do totálních sraček, ve kterých vězíme až po krk do teď!Především bankovní mafie z USA nám předvedla ještě úplně nový typ podnikání,do té doby neznámý, kdy zisky jsou privátní a ztráty veřejné!Marx musí smíchem rotovat v hrobě!Protože jsi Tmo celkem slušně řečeno pitomec, který bude bezduché příručky o neviditelné ruce trhu papouškovat do roztrhání těla - krásně je tato duševní úchylka vidět ve filmu Signum Laudis,nádherný český film z l.světové války , kde exceluje jako herec Vlado Muler, kdo neviděl, o hodně přišel! - je docela zbytečné se s tebou bavit. Ono bude těžké s těmi tvými poučkami ještě dnes někomu dělat druhou díru do prdele, protože modré zloděje a vrahy z ODS už podstatná část obyvatel u nás prohlédla a jak je vidět z průzkumů, nedostanou ve volbách ani 8%, což je těžký debakl a konec jedné ptákostrany!
Takže Tmo doporučuji ti někam zalézt za roh, ať tě raději nikdo nevidí a tam si můžeš sám nafackovat,protože trestat psychicky nemocného s utkvělou obcesí, že funguje nějaké tržní hospodářství v současné globální ekonomické špíně, je i podle trestního kodexu nepřijatelné! Světu povětšinou vládnou a světovou politiku ovládají vypasené a "vyvolené" tasemnice a pijavice toho nejhoršího zrna a těm je, jak je vidět, úplně jedno, jak celý svět jede do sraček a zda bude válka,či nikoliv! Oni jistě sami válčit nebudou a také jsou pro ně války ty nejbohatší žně!Takže Tmo doporučuji samoléčbu nafackováním a až prohlédneš, už zde přestaň psát krávoviny a modré poučky z volebních blábolů ODS!

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

251206

17.8.2011 21:39

RE: Opět zde pošahané Tmo rozdává rozoumky z modré příručky ODS, jako ten kadet Biegler ve Švejkovi

tmo 89.?.?.?

Reakce na 251206

Počínaje touto reakcí všechny příspěvky v této větvi vymazány pro osobní útoky diskutujících. Editor

251213

18.8.2011 3:00

RE: Urok je spatny, anoooo

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251180

Calimero, krasny prispevok a suhlasim s nim od prveho pismena az po posledne.
Takto nejak by mala fungovat zdrava spolocnost, lenze vzdy sa najde dostatok parazitov, ktori budu kvicat ze to je zle, lebo im nebude umoznene dosahovat bezpracny zisk parazitovanim a vysavanum tych, co pracuju a vytvaraju hodnoty. Rovnakeho psychopatickeho parazita ktoremu sa poctivost nepaci mas zrovna pod sebou. [bliji]

251229

17.8.2011 14:28

Velmi zajímavé čtení

mluno 147.?.?.?

Velmi zajímavé čtení. Nejsem ekonom, abych polemizoval o správnosti závěrů. Podle mě jsou i dnes odvětví, kde působí jakási deflace. Je to zejména spotřební elektronika. Tam platí, že čím později koupit (televizi, video, magnetofon, foťák..), tím lépe. Jasně, že výrobci si to uvědomují, a dávají na trh nové a novější technologie co nejpozději jim to konkurenční prostředí dovolí. Protože, kdo by si koupil půl-HD (alias HD-ready) televizi, když by za nižší senu měl full-HD.
Je vidět, že článek pochází z Německa, zejména podle zmíněných německých příkladů, ale našly by se i obdobné české (československé). Politikou Rašínovy vlády za první republiky bylo zabránění inflace a spíš mírná deflace. (Kromě toho byla i snaha o zlatou paritu a to né jen na 33% ale rovnou na 100%.) Nevím jak to bylo v ostatních zemích. Ale už jsem někde (myslim, že to byla kniha peníze v českých zemích) četl, že právě tato politika měla za následek stagnaci ve dvacátých letech, která vyvrcholila tou bájnou krizí třicátých let.
Tehdy ještě ekonomika jako věda skoro neexistovala, takže neměl kdo před tímto nebezpečím varovat. Ale i kdyby, kdo by to poslouchal. Pamatuju si, že jsem cca před 10 lety četl článek, kde autor (možná autoři) varoval před nedodržováním rozpočtových pravidel EMU a hlavně ignorováním toho stavu, protože je zkrátka porušují všichni (včetně německa). Už tehdy varoval před něčím, co se projevilo až zhruba před rokem v řecku.

251181

17.8.2011 16:07

RE: Velmi zajímavé čtení

dub 94.?.?.?

Reakce na 251181

deflace sama o sobě ekonomický problém není, naopak je projevem zdravé ekonomiky - je to forma rozdělování technologické dividendy - již jsme to tu rozebírali mnohokrát.

ale za současné situace deflace nehrozí ani náhodou. tento systém je nereformovatelný, musí vyhnít v hyperinflační spirále, k čemuž také dojde, nebo se jelita pokusí o tradiční řešení - válka.

251191

17.8.2011 15:11

Clanek muze byt i skodlivy!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Je napsan spekulantsko-korektnim slovnikem. A dospiva povrchnim popisem ke zduvodneni "prirozenosti" dalsi budouci katastrofy.
Uz si nekteri v diskusi povsimli uroku a jeho zradne role v dejinach. To ovsem neni zdaleka vsechno, co vyprazdnuje kapsy jednem, a plni druhym.
Dalsimi jsou trhy vseho druhu s jejich manipulacemi a deformacemi, a principialni nerovnost ucastniku "smluvnich" stran na trhu (napr. na trhu prace).
Trhy by se meli spravneji jmenovat kasina, investori - spekulanti...
Role trhu byva popisovana jako misto pro spravne oceneni produktu, a ucastnici trhu jako rovnopravni ucastnici. OPAK JE PRAVDOU. Treba na burze akcii, jsou masy ucastniku, kteri do veci nevidi a konaji davove podle zprav, ci vyvoje cen. Pripominaji spise beh v Pamplone mezi vypustenymi byky. Trh, neboli kasino, je prave to misto kde jakoby z niceho vznikaji hodnoty a ztraty. Neopravnene optimisticke ocekavani vyvoje vytvari bubliny, jejich protrzenim realitou vznikaji krize. Ale vzdy jsou tady velci hraci, kteri deformace trhu pripravuji a z rozdilu bohatnou. A pak jsou tady tvurci hodnot, kteri vsechna ta kasina drzi nad vodou. [oči v sloup]

251185

17.8.2011 15:18

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

(str. 12-20[smích]
...
„Musím tě naléhavě požádat o zvýšení platu."
„Už zas? Zvýšil jsem ti ho přece včera."
„Kdepak včera. Dnes ráno v devět. Mizerných osm tisíc marek. Konečně, dnes ráno v devět to ještě něco bylo. Jenže mezitím vyšel nový kurs dolaru a já si za to můžu koupit místo nové kravaty leda láhev laciného vína. Ale potřebuju kravatu."
„Kolik teď stojí dolar?"
„Dnes v poledne třicet šest tisíc marek. Ráno stál jen třicet tisíc."
Jiří Kroll si prohlíží doutnííc. „Šestatřicet tisíc! Letí to, jako když se páří kočky! Jak to jenom skončí?"
„Všeobecným úpadkem, pane polní maršále," odpovídám. „Ale zatím musíme žít. Přinesls peníze?"
„Na dnešek a zítřek jen malý kufřík. Tisícovky, desetitisícovky, dokonce několik balíčků starých milých stovek. Asi pět liber bankovek. Inflace teď letí tak, že Říšská banka nestačí tisknout. Nové stotisícovky obíhají sotva čtrnáct dní, a už se budou muset tisknout miliónovky. Kdy se dostanem k miliardám?"
„Za pár měsíců, když to půjde takhle dál."
„Bože můj," povzdychne si Jiří. „Kde jsou ty krásné klidné časy roku 1922? Tehdy stoupl dolar za rok z dvou set padesáti pouze na deset tisíc. A to nemluvím o roce 1921 — tehdy to bylo mizerných tři sta procent."
...
Jiří se zazubí. „Ty jsi obyčejná oběť doby, kdežto Líza pluje na vlnách německé inflace plnými plachtami. Je to krásná Helena šmelinářů. Z náhrobků se teď, hochu, nezbohatne! „Proč radši nekšeftuješ se slanečky nebo s akciemi jako tvůj přítel Willy?"
...
Jiří přinese z předsíně kufr s penězi. Sáhne dovnitř a hodí mi dva balíčky. „Stačí?"
Vidím, že to jsou většinou stovky. „Přidej těch tapet ještě půl kila," povídám. „Tohle je nejvýš pět tisíc. Tolik dávají při nedělní mši na talíř šmelináři, a to se ještě stydí, že jsou takoví krkouni."
...
„Zaplaťpánbůh že je zítra neděle," říká. „Aspoň nebudou žádné dolarové kursy. Na jeden den v týdnu se inflace zastaví. Tohle si Bůh jistě neuvědomil, když stvořil neděli."
„Jak si vlastně stojíme?" ptám se. „Jsme na mizině, nebo se topíme v blahobytu?"
Jiří dlouze táhne ze špičky z mořské pěny. „Myslím, že tohle o sobě dnes v Německu neví nikdo. Ani božský Stinnes. Všichni střádalové jsou samozřejmě na mizině. A právě tak dělníci a všichni, co jsou odkázáni na mzdu. Stejně je na tom většina malých obchodníků, jenže ti to nevědí. Skutečný blahobyt mají pouze lidé s devizami, s akciemi, nebo s velkými věcnými hodnotami. Stačí to k tvému osvícení?"
„Věcné hodnoty!" Hledím na zahradu, kde máme skladiště. „Moc už jich skutečně nemáme. Zbyl nám hlavně pískovec a ta litá veteš. Ale mramor a žulu bys spočítal na prstech. A tu trošku, co máme, prodává tvůj bratr se ztrátou. Nejlíp by bylo neprodávat vůbec nic, že?"

251186

17.8.2011 15:19

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

...
„Jindřichu," přeruší ho mírně Jiří. „Víme, že se dřeš. Ale žijeme dnes v době, kdy se prodejem chudne. Už léta máme inflaci. Od konce války, Jindro. A tenhle rok inflace řádí jako tubera. Proto už čísla nemají žádnou cenu."
Jindřich vytáhne poznámkový blok. „Ten pomník s křížem jsme koupili za padesát tisíc. Člověk by řekl, že tři čtvrtě miliónu je docela slušný výdělek."
...
„Ceny se mění Každý den," říká Jiří. „Tady není o čem mluvit."
...
Jindřich se na Jiřího upřeně zadívá. „Prachy? Co zase máš? Jak můžu přinést prachy, když jsme ještě nedodali? To přece není možné!"
„Je to možné," povídám. „Dneska je to dokonce běžné. Říká se tomu placení předem."
„Placení předem!" Jindřichův tlustý frňák se opovržlivě zachvěje. „Co vy o tom víte, učitýlku? Copak můžeme v našem obchodě chtít, aby se platilo předem? Od truchlících pozůstalých, když věnce na hrobě ještě ani nezvadly? Chcete peníze za něco, co jsme ještě nedodali?"
„Samozřejmě! Kdy jindy? To jsou právě poddajní a spíš vyklopí prachy na dlaň."
...
„Pane Krolle," povídám, „dovolte, abych vám ještě jednou stručně objasnil dnešní dobu. Zásady, v nichž jste vyrostl, jsou ušlechtilé, ale teď vedou k bankrotu. Vydělat peníze dnes umí každý, ale skoro nikdo nedokáže udržet jejich hodnotu. Není důležité prodávat, ale nakupovat a co nejrychleji dostat zaplaceno. Žijeme v době věcných hodnot. Peníze jsou iluzí. Každý to ví, ale spousta lidí tomu přesto nevěří. Dokud bude tenhle stav trvat, bude inflace pokračovat až k absolutnímu Nic. Člověk žije z pětasedmdesáti procent z fantazie a pouze z pětadvaceti procent ze skutečnosti. V tom tkví jeho síla i slabost, a proto ještě existují v tomhle čarodějnickém reji čísel ti, co vyhrávají, i ti, co prohrávají. Je nám jasné, že nemůžeme stoprocentně vyhrávat, ale nechtěli bychom patřit k těm, co prohrají všecko. Dostaneme-li až za dva měsíce ty tři čtvrti miliónu, za které jste dneska prodal pomník, nebudou mít větší cenu než dnešních padesát tisíc marek. Proto —"
Jindřich zrudne v obličeji jako pivoňka. Skočí mi do řeči. „Nejsem žádný idiot," prohlašuje podruhé. „Nemusíte mi tady dělat takové hloupé přednášky. Vím toho o praktickém životě víc než vy. A chci radši se ctí zahynout, než abych za svou existenci vděčil pochybným šmelinářským metodám. Dokud jsem u téhle firmy vedoucím prodeje, bude se obchodovat slušně a postaru! A tím to hasne! Já vím svoje! Tak to šlo až dosud a tak to půjde dál! Je to hnus, kazit člověku radost z úspěšného obchodu!"
...
„V sobotu odpoledne se už dolarový kurs nemění. Od dnešního poledne do pondělního rána zůstane naše marka pevná. Jak je to vlastně možné? V tom je asi něco pořádně shnilého! Jak to, že marka koncem týdne neklesá? Copak ji drží Bůh?"

251187

17.8.2011 15:20

a opačně: hyperinflace, výmarizace

a teď opačně 77.?.?.?

(str. 45-46):
Dodávku žuly, kterou chceme z Riesenfelda vyrazit, nemůžeme ovšem zaplatit předem. Tolik peněz nemáme nikdy pohromadě a bylo by šílenství ukládat je v bance, protože by se rozplynuly jako sníh v červnu. Chceme proto dát Riesenfeldovi směnku splatnou za tři měsíce.

To znamená, že chceme nakoupit skoro zadarmo.
Riesenfeld z toho přirozeně nemůže mít škodu. Tenhle žralok v moři lidských slzí chce vydělávat jako každý počestný obchodník. Musí proto směnku diskontovat v naší bance týž den, kdy ji od nás dostane. Bankla rozhodne, zda si Riesenfeld i my zasloužíme příslušný úvěr, strhne si několik procent srážky a směnku vyplatí. Procenta srážky Riesenfeldovi ihned vrátíme. Tak dostane za dodávku celou částku, jako bychom mu zaplatili předem. Ale ani banka neutrpí škodu. Ihned předá směnku Říšské bance, a ta ji vyplatí, jako ji naše banka vyplatila Riesenfeldovi. Teprve v Říšské bance zůstane směnka ležet až do dne splatnosti, kdy ji banka předloží k zaplacení. Je jasné, jakou má pak ještě hodnotu.

Tohle všechno známe teprve od roku 1922. Do té doby jsme pracovali jako Jindřich Kroll a málem jsme udělali bankrot. Když jsme vyprodali skoro celý sklad, s úžasem jsme zjistili, že za to máme jen bezcenné bankovní konto a několik kufrů bankovek, které se nehodily ani k tomu, abychom si jimi vytapetovali kvartýr. Napřed jsme se snažili co nejrychleji prodávat a nakupovat, ale inflace nás vždycky snadno předěhla. Trvalo moc dlouho, než jsme dostali za pomníky zaplaceno, a mezitím klesly peníze tak rychle, že i ten nejlepší prodej byl ztrátový. Mohli jsme se udržet nad vodou teprve tehdy, když jsme začali platit směnkami. Ani teď nevyděláváme žádné velké peníze, ale na živobytí to stačí. Protože se v Německu tímto způsobem financuje každý podnik, musí přirozeně Říšská banka tisknout pořád nové a nové peníze a kurs proto klesá čím dál rychleji. Vládě to zřejmě také vyhovuje, protože se tak zbavuje všech vnitřních dluhů. Tato politika žene do záhuby lidi, kteří nemohou kupovat na směnky, ty, co mají nějaký ten majeteček a musí ho prodat, vlastníky malých obchodů, dělníky, důchodce, kteří vidí, jak se jejich vklady a bankovní pohledávky rozplývají jako sníh, a zřízence a úředníky, kteří živoří od jednoho platu k druhému, a přitom si nemohou dovolit ani pár nových bot. A vydělává-li někdo, pak to jsou šmelináři, vládci nad směnkami a cizinci, kteří si mohou koupit za pár dolarů, korun nebo zlotých, co chtějí, a velcí podnikatelé a burzovní spekulanti, jimž roste majetek a akcice jako houby po dešti. Ti mají všecko skoro zadarmo. Je to velký výprodej střádalů, počestných příjmů a slušnosti. Ze všech stran se slétají supové a hladce z toho vyklouzne jen ten, kdo může dělat dluhy. Neboť ty mizí samy od sebe.

(Erich Maria Remarque: Černý obelisk)

251188

17.8.2011 18:20

Stručně k deflaci

pje 193.?.?.?

Zatímco v inflaci vítězí dlužníci, v deflaci věřitelé. To platí ve všech ekonomikách operujících s úrokem. Zbytek je již čirá psychologie: Inflační očekávání vede k urychleným nákupům na dluh, deflační očekávání naopak vede k odkládaným nákupům, jak autor správně uvádí. Problém tedy není jen otázka množství peněz v ekonomice, ale také otázka úroku. Základní pravidlo měnové stability je mít tolik peněz, kolik je v součtu transakcí (tedy aby peníze proplatily všechny domluvené směny. Pokud ale vyčarujete finanční transakce, používáte peníze na nákup - opět peněz! To je asi největší zdroj disproporce poměru peníze-zboží. Pochopitelně inflace i deflace je snadno řešitelná korekcemi pomocí deflátorů a inflátorů jako korekce hodnoty měny. Jenže to by ekonomové museli prosazovat odborné, nikoli subjektivní a psychologicky ovlivněné názory a politici by je museli poslouchat...

251198

17.8.2011 20:20

RE: Stručně k deflaci

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251198

máš tam chybu
v deflaci nevítězí věřitelé - oni totiž nic nedostanou
v případě inflace dostanou aspon něco
deflace v systému kde je drtivá většina ekonomických subjektů zadlužených znamená bankrot všeho a všech dokonce i většiny těch kteří dluhy nemají nic jiného nemůže nastat

251207

18.8.2011 4:02

RE: Stručně k deflaci

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251207

Zabudas na jeden detail a to, ze tie peniaze predsa len u niekoho su(nevyparili sa) a ten sa stava vitazom tejto vysokej hry a za bagatel si presunie majetky k sebe. [smích]

251232

18.8.2011 13:11

RE: Stručně k deflaci

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 251232

a k čemu mu ty majetky budou?
bez oveček který se o ně předtím staraly se za pár let promění v ruiny (viz situace po hypoteční krizi v USA)
nehledě na to že deflace může způsobit globální ekonomický kolaps a pak ten kdo bude mít v rukou nějaké peníze(pouze papírové paníze protože ty elektronické zaniknou krachem bank) nebo zlato si za to těžko bude kupovat nemovistosti ale bude se spíš starat o to aby měl co jíst

251248

18.8.2011 13:15

RE: Stručně k deflaci

Peptalkin 62.?.?.?

Reakce na 251248

To je fuk, magorom nevysvetlis k comu im to bude a ani ze si to nevezmu do hrobu. Zenie ich k tomu len ludska vlastnost: chamtivost a hlupy mamon.

251250

17.8.2011 20:27

zajimavy je tento film

navstevnik nci (zavináč) gmx (tečka) com 94.?.?.?

Dulezite k objasneni celeho problemu je take nezapomenout na DEREGULACI financnich trhu v devadesatych letech. Zavedeni tak zvanych derivatu, tedy obchodovani s necim co vlastne nevlastnim, to je ta nenazranost tech panu.
Aby ovsem nekoho s vladnoucich dnes napadlo DEREGULACI zrusit a vratit financni trh jako byl pred rokem 1990 to nikdo neudela. Radeji chce pani Merkelova a pan Sarkozy ewentuelne zdanit zminene transakce s 0,01%
http://www.zlo.cz/inside-job.php

251208

17.8.2011 20:45

Nerovnováha

L 89.?.?.?

Podle mě problém není inflace ani deflace.
Ale nerovnováha systému, kdy jední mají moc a druzí málo. A ti na tom budou vždy špatně, ať je deflace nebo inflace. Protože ti co mají MOC určují pravidla "hry" (hry jak získat jetště větší moc). Pokud neznám pravidla a princip "hry" těžko mohu vyhrát .
Úrok je jen prostředek na vytváření nerovnováhy.
Ale ani nerovnováhu nelze vychylovat do nekonečna. Jsou zde "fyzikální limity" kdy energie potřebná na udržení (další vychýlení)roste exponenciálně. A v momentě kdy již nebude dostatek energie se systém zhroutí, a kyvadlo se přehoupne na další stranu.
A nejde jen o nerovnováhu v ekonomice ale i v přírodě.
Co se s tím dá dělat?

251209

17.8.2011 21:50

RE: Nerovnováha

tmo 89.?.?.?

Reakce na 251209

>Podle mě problém není inflace ani deflace.
--tak to je fakt moudro dne [chechtot]
>Ale nerovnováha systému, kdy jední mají moc a druzí málo
--hmm, a na to jsi přišel dlouhou meditací? v takovém případě by zde byla totiž permanentní krize nějakých 6000 let... vždy byli bohatí a chudí.
>Úrok je jen prostředek na vytváření nerovnováhy.
--to je moudro dne číslo dvě [chechtot]
navíc to nějak nekoresponduje s dalším tvým moudrem:
>ti co mají MOC určují pravidla "hry" ... Pokud neznám pravidla a princip "hry" těžko mohu vyhrát.
--v tom případě jsi na to tajemné pravidlo přišel. dost jednoduše. no jak jinak... u tebe.
>energie potřebná na udržení (další vychýlení) roste exponenciálně
--týýý wogo! tak k tomu není co říct. máme tu geniálního vědce.
>Co se s tím dá dělat?
něco se dá... - abys držel ústa a seděl si na rukách. a možná pravidelně spolknul svůj prášek.

251215

18.8.2011 13:02

RE: Nerovnováha

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 251215

Mnozí nevidí ani dnes kolem sebe nějakou krizi. Jak by se pak mohlo všeobecně uznat , že trvá celá tisíciletí jen s různě hlubokými výkyvy? Předchozí je jednoduché a snad zcela pravdivé. Znát pravidla hry těch nahoře je však nemožné, protože se rychle mění,disponují vším, zahrají cokoliv, mohou cokoliv a proto si nahoře jdou vzájemně tak pokrku - zbrojení a přitom se zároveň tak milují - diplomacie s hezkými úsměvy, plácanci po zádech, někdy i polibky jež můžeme obdivovat na obrazovkách. Otázka je kdo je větším kašparem jestli ti na obrazovce nebo my co na ní čumíme?

251247

18.8.2011 14:39

RE: Nerovnováha

Občasný čtenář 87.?.?.?

Reakce na 251215

Jaksi nechápu, proč editor naprosto bez povšimnutí nechává příspěvky tohoto primitivního namyšleného hulváta, který si zde otevírá svou sprostou hubu na ostatní diskutující. Pane editore, tenhle "člověk" dlouhodobě ničí jinak kvalitní diskusi, neboť kohokoliv, kdo si před jeho povýšenými nudnými příspěvky nesedne na zem, častuje nevybíravými nadávkami a urážkami.

Opravdu pak nemám chuť se na diskusi ani dívat, když tu pobíhá takový nevychovaný spratek. Je to k [bliji]

Opravdu se s tím nedá nic dělat? Přeci musí existovat nějaká pravidla diskuse, nebo snad tento vobejda platí?

251259

18.8.2011 15:22

RE: Nerovnováha

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 251259

Díval jsem se na ten příspěvek, který se vám nelíbil. Ale bohužel, není tam nic, co by porušovalo pravidla diskuze. To, že s obsahem nesouhlasíte, bohužel nestačí na vyloučení.

Nicméně je pravda, že diskutující tmo už tady má ke 30 příspěvkům tento měsíc. Tzn., že další jeho příspěvky až do září pouštět nebudu, ledaže by byly velmi kvalitní a k věci.

251261

18.8.2011 16:20

RE: Nerovnováha

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 251261

>Nicméně je pravda, že diskutující tmo už tady má ke 30
>příspěvkům tento měsíc. Tzn., že další jeho příspěvky
>až do září pouštět nebudu, ledaže by byly velmi kvalitní
>a k věci.

To skôr uzná Izrael Palestínu v hraniciach z roku 1967, ako tmo napíše vecný a kvalitný komentár. [cool]

K veci v článku toto čo sa deje s ekonomikou bolo naprogramované.
Ide o to že stretli sa 3 veci:
1) limity fyzického sveta
2) nerovnováha v prerozdelení bohatstva-priveľký rozdiel medzi tými čo majú "všetko" tými čo nemajú "nič"
3) automatizácia výrobných procesov

Otázka znie, čo teraz, pretože veľa ľudí je "zbytočných", ale naozaj zbytočný sú tí ktorí chcú urobiť depopuláciu- politicky korektný výraz pre masovú vraždu.

Ja zas vidím východisko v tom, aby ľudia mali možnosť pestovať permakultúrne svoje potraviny, ako to robí Sepp Holzer na svojom pozemku. Špeciálne Moudrostrakovi hovorím zaujímavé je, že mu to v Alpskom prostredí v niekoľkotisícmetrovej výške ide, prečo by to nešlo aj u "nás". [oči v sloup]

251266

18.8.2011 18:21

RE: Nerovnováha

Občasný čtenář 77.?.?.?

Reakce na 251261

Pane editore, reagoval jsem na poslední tmův příspěvek, kde zrovna nebyl ve formě a byl jen blahosklonně ironický. Nicméně byste si měl projet jeho starší příspěvky, kde kromě jeho permanentně útočného tónu používá širokou škálu urážek, přičemž se snaží ostatní diskutující vyprovokovat, aby mu opláceli stejně, načež je začne s blahosklonností jemu vlastní usměrňovat, aniž by si (jako správný pokrytec) uvědomil, že počátek takto deformované diskuse pochází právě od něho. Opravdu si nejsem jistý, že takový "diskutující" je tomuto webu nějakým přínosem. Ale chápu že nechcete uplatňovat cenzuru, i když vás z ní tmo osočuje.

(Díky za uozornění. - Moderátor)

251273

17.8.2011 22:06

RE: Nerovnováha

dub 94.?.?.?

Reakce na 251209

držet se principu, zastávaného třeba starou čínou, harmonie, nebo českého přísloví zlatá střední cesta -- t.j. v duálním systému se držet ve středu obou pólů.

251218

18.8.2011 2:13

Clanok je dobry...

Peptalkin 62.?.?.?

Deflacia je v prenesenom vyzname aj nieco podobne, ako ked Vam pozvolna postupne skapina motor(ekonomika) kvoli znizujucemu sa prisunu potrebneho paliva(peniaze) nasledkom napr. navrtanej dierky(urok) do nadrze, ktora zapricinuje unik paliva(penazi). A tu dierku Vam navrta ta ista osoba(pumpar - teda bankar), ktora ako jedina Vam moze opatovne palivo(peniaze) poskytnut...lenze problem vznikne, ak Vam to palivo(peniaze) dat odmietne a Vas motor je medzicasom uz zdechnuty a v nadrzi uz takmer nic neostalo... Nastava chaos a nepokoje...a zivna poda na zavedenie systemu, kde ludia sa nevedomky stanu este vacsimi otrokmi akym dosial boli.

251225

18.8.2011 3:56

Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

To,co nase generace proziva ted ,uz bylo napsano a predpovezeno daleko pred nasim narozenim,nakonec posudte samy:"The return og the head of the snake (simbol zidovstva)to Zion can only be accomplished after the power of all the Sovereins of Europe has been laid low,that is to say,when by means of economic crises and wholesale destruction offected everywhere, there shall have been brought about spiritual demoralisation and moral corruption, chifly with the assistence of the Jewish women masquerading as French, Italien, etc. Their example is the surest method of encouraging licentiusness among the leaders of the nations".
Samozrejme ve hre je kratkozrakost politiku ahistoriku a pocita se i se ztratou pameti vetsiny krestanu,jak, rikal Jan Masaryk,lenost myslet,musi hrozne bolet.Nemuzeme jit do budoucnosti,kdyz nemame v poradku minulost, je to jako stavet barak,na spatnych zakladech a tak je to dane politicky a ovsem i ekonomicky, prikladem dneska je udalost v Anglii,kde zidovsky Cameron vola po moralce, zrovn aon,jako representant tech ,co moralku zcela znicili a stale nici,pouziva se jen ,kdyz se jim hodi do programu.Nakonec,citace z davnych dob se da podlozit mnohem mladsim projevem ke spicim goyimum.
The Canadian Intelligence Service - Excerpt from September 1952 issue - submitted by James Moorhouse. - The following speech was given by Rabbi Emanuel Rabinovich before a special meeting of the Emergency Council of European Rabbis in Budapest, Hungary, January 12, 1952
"Our control Commissions will, in the interest of peace and wiping out our interracial tensions, forbid the whites to mate with white. The white woman must cohabit with members of the dark races, the white men with black women. Thus the white race will disappear, for mixing the dark with white means the end of the white man, and our most dangerous enemy will become only a memory. We shall embark upon an era of ten thousand years of peace and plenty, the Pax Judaica, and our race will rule undisputed over the world. Our superior intelligence will easily enable us to retain mastery over a world of dark people."
Novodobe otroctvi bude spocivat na beznadeji do budoucnosti,zcela zmizi dusledkem financni krise osobni bezpecnost a Vase prava,jako obcana -jednotlivce, stanete se cekajicim kanonfutrem k blizkemu pouziti, nebot nynejsi valky ,jsou pocatkem noveho svetoveho konfliktu.Toto Vas mozna dokaze trochu presvedcit.
Some of the emails were complaints that they could not buy The Protocols Of The Elders Of Zion. This is true, as we Jews control most of the printing and book distribution in the USA and many other countries. I had to go myself to: http://churchoftrueisrael.com/protocols/

I printed it and made 100 copies, and distributed them to ALL my friends and ALL members of my synagogue. I encouraged everyone to distribute them to as many friends as possible. Unless the stupid gentiles understand the Zionist agenda, we are marching blindly into WW3 as lemmings off the cliff.

I would like to thank you, Jeff, for your wonderful website and for being ...Automaticky kráceno

251231

19.8.2011 4:37

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 251231

Receno srozumitelnou reci "ulice" a ne odborniku,kteri dokazi mluvit cele hodiny,aniz byste meli tuseni o cem vlatsne mluvi,tak "peceni holuby,do huby".jak si mnozi lide slibovali od demokracie s tim, ze budou bohatnout na ukor druhych, tak ten sen se zmenil hospodarskou katastrofu,je znas bude stat nasi svobodu a zaplatime na vic,tim malem,co jsme meli pred tim nez jsme strcili hlavu do toho evropskeho hospodarskeho chomoutu, ted budem sami tahnout,co jsme si mysleli,ze to za nas udela nekdo jiny.Zlate ceske ruce,kdo mohl,tak utekl do zahranici,zatimco doma se rozjel "kseft" v podivnych zakonech a narizeni,od byrokratu,jez bezpecne prezivaji vsechny rezimy,co jsme jich jen meli.O komunistech se rozhodlo s pomoci komunistu,ze jsou pro zacinajici nove hospodarstvi nepostradatelni,takze,celou tu Sametovou maskaradu jsme meli jen k pobaveni. Nasledek je,ze to co za neco stalo preslo do cizich rukou,ten majetek,jako celeho statu,jez udajne patril vsem se rozprodal a kolotoc penez u mnohych zkoncil nesplatitelnym schodkem v rozpoctu,takze,proces rozkradani pokracuje dal,nebot nekdo to musi zaplatit,at je jakakoliv krise,tak banky nikdy nezchudnou,tam se jen penize premistuji.
Nakonec ani nemusime plakat nad temi vsemi ztratami,nebot v programu Spojenych Narodu je klausule,kde se pravi,ze az dojde ke konecne globalisaci,tak nebude zadny soukromy majetek,takze od bourani komunismu,jinou cestou zkoncime v komunismu zase, cimz se splni sen nejednoho obcana,ze za komunistu to bylo lepsi.
Zase sen,ktery se nevyplni,nebot i ten globalisticky system bude mit stejne "korytare",jak z doby komunistu,tak demokratu,tak,vsech jinych rezimu,co jich na svete jen je, stale, jedni a ti samy, tak,jak nam pan Werich zpival "saty delaji cloveka,kdo je v hadrech,ten se stesti naceka".
Jedina cesta ven z toho marastu a beznadeje je zacit sam od sebe a zmenit pohled na svet,jako takovy a nenechat si nasadit klapky na oci,jako u drzkarskych konu, jestlize se budem mezi sebou prat o drobky pod stolem,tak,to zase nikam nedotahnem, musime v sobe najit to ,co dnes je potirano vsemi prostredky-vlastenectvi a odpovednost k pristi ceske generaci,zasadne se nedavat na cestu globalisace-internacionalismu.
Pokud by se tak stalo,tak zadna inflace a deflace by na nas nemela ucinek,nebot bohtstvi sveta nespociva ve zlatych cihlach ulozenych ve sklepe.Otazkou je ,kde najit cloveka-vudce,ktery by dokazal strhnout obcanstvo na svou stranu s tim,ze budou aktivni k tomu,aby se vec podarila,ne lenivymi cestujicimi,cekajici,kdo to za ne zase udela.

251309

19.8.2011 8:38

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 251309

Zdravím vás pane Nohejl,

a souhlasím s vámi. K nabytým znalostem je nutné přidat zdravé nacionální cítění a především morálku. Správně poukazujete, že ti, kdo morální hodnoty ničili a ničí, volají po jejich návratu. A je toho ještě mnohem víc.

Pan Vojta poukazuje na BNK a tento termím upřesňuje a rozděluje pan Luxor, zmínkou o těch, co mu bezohledností a lstí, ujídají z koláče, ty vylučuje. A to je správné. Pan MoUdrostrak se naopak přiklání k sociálnímu společenskému modelu. Bez sociálního cítění nelze vytvořit fungující společenský model- to by mělo být jasné. Ale i zde se to nemá přehánět.

Pak je tady anonym 88, viz jeho názor: takže prostě bohužel, střelba a panika zařídí zbytek , a k tomu nás straší černochy a Číňany. Co k tomu dodat? Je to jak v té Krylově písničce. Ti, co nás včera týrali, nás vyhazují z práce... S panem Vojtou a anonymem 88 naprosto nesouhlasím a dle mého názoru dozráli na označení VCH=vzdělaní chudáci. Jestliže se někdo domnívá, mimo anonyma třeba profesor Pianka, že vražděním lidí zachrání civilizaci, tak to už je trochu moc. Proti tomu je třeba vystoupit. Ono i slovo komunizmus není novým slovem vytvořeným ilumináty. Ve Vedách se hovoří o duchovním komunizmu. Rozený Žid Mr.Weizhaupt, který konvertoval ke katolictví a poté na výzvu Rothchilda začal pracovat pro ilumináty, dobře věděl co říká. Jeho nejdůležitější směrnicí bylo: získat kontrolu nad tiskem a to se podařilo. Mimoto, v Protokolech sionských mudrců č.23:

Omezení výroby přepychových předmětů.
Aby národy přivykly k poslušnosti, nutno jich přiučiti ke skromnosti, a omeziti průmyslovou výrobu přepychových předmětů. Tím zlepšíme mravy, demoralizované konkurencí přepychu. Znovu zřídíme ruční výrobu, která podkopává soukromé kapitály průmyslníků. Toto je nutné i proto, že mnohdy průmyslníci vládnou třeba i bezděčně myšlenkami lidu, proti vládě.

Nezaměstnanost.
Lid výrobce nezná nezaměstnanosti a jest spokojen s existujícími pořádky, neboli stálostí vlády. Nezaměstnanost je nejnebezpečnější věcí pro vlády. Pro nás úloha nezaměstnanosti bude dohrána, jakmile vláda bude v našich rukách.

251314

20.8.2011 4:45

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 251314

Vetsina vlad krestanskeho sveta je zadluzena az po usi, samozrejme vlivem politiku,politik je zvlasni druh cloveka ,jakmile se dostane do tlupy jinych politiku,tak zacne myslet myslenkou tlupy a podle toho tak nase lidske vlady vypadaji,zadna moralka,zadna zotpovednost,dokonce sami sobe odhlasuji beztrestnost,dluhy nadelaji,a splaceni nechaji na obcanstvu.Kolem nich je velmi sevreny kruh tak zvanych obchodniku,mnozi i pri 1000% vydelku Vam reknou,ze obchody jdou spatne,jejich inteligence-sikovnost zpociva,ze neco koupi za deset dolaru a Vam to prodaji,na slevu za osmdesat dolaru,je to takova zlodejna v lepsim baleni.Jak se tyto dve humalni spolecnosti chovaji,nebot,co by kapitani prumyslu a jineho,muzem videt vsude kolem nas a i presvedcit se kolik prostoru pro zivot nam milostive urcili, a vse podlozili zastanci a tvurci prava soudy,advokaty a jinymi,jez v celedi dobre placenych prizivniku,rovnez parazituji v jejich prostredi,svym zpusobem je i representuji a to tak dokonale ,ze poplatky za rady,si nemuze dovolit normalni obcan, to vse se promita i do mezinarodnich stavu a lepsi a nebo horsi vztahy,lzi,propaganda prinasi valku,na ktere opetne rychle,zbohatnou,kdo z nich by ji nechtel,ze ano?
Takze, maly clanek,rikajici,"mimozenstane mozna znici planetu Zem v ramci ochrany jine civilisace" takze i nasi vedci vypustili ze svych ust neco,co jen dokresluje nasi lidskou-nelidskou spolecnost.Mimochodem,ten,kdo by tu spolecnost chtel dat do late,doporadku,tak tlupa se uz postara,aby jim neprekazel uznikdy vice,proste clovek se spravedlnosti,moralkou,principy a pravem nastolit zakonitost pro vsechny stejnou je velmi nebezpecny a vubec nezalezi,jakym "omylem" se dostal nahoru, vzpomenme Dag Hammrshelda (Hammarskjold),ten chtel docilit osvobozeni kolonialnich statu Afriky, dat temto lidem k upotrebeni jejich vlastnich nerostnych zdroju, tim padem zlepsit jejich zivot, zastavit vykradani techto statu, tim i zamezit dalsim valkam a vysledek,nezname letadlo sestrelilo jeho DC6 eroplan se vsemi ostatnimi cestujicimi, prakticky nikdy vysledky setreni neprisly na verejnost, svedkove nebyli volani ku svedectvi,nikdo nesmel prijit k troskam eroplanu, proste mamon slavil svuj uspech nad pro nej,nebezpecim, to se stalo roku 1961,17 listopadu, ted,po padesati letech si nekdo vzpomel,ze by se to melo vysetrit,za sto roku si nekdo vzpomene,ze by se mela vystrit vrazda Kennediho a za dveste let,"tlupa" dovoli a nebo ne vysetreni 11 Septembra.To jen ukazuje,jake muzem mit nadeje a jestli" s poctivosti,nejdal dojdes", neni vlastne lez,nebot za muj zivot jsem s tou poctivosti moc nenadelal, toho,koho vyhodili z prace za komunistu,tak,jej vyhodili z prace i za Sametove revoluce,ackoliv nasim zivotem jsme prosli padesati roky jakehosi pravniho radu, ktery ,kdyz se cte ,tak placete dojetim,co vsechno je pro Vas udelano, co tech prav mate ,ze je ani neunesete,ale,konecny vysledek do penze je ten,ze i o tu penzi,Vas sikovni politici a obchodnici oskubou vramci jejich stylu zivota,ktery si od vas nechaji zaplatit a zadny Hamarcheld se Vas nezastane,prece se nekdo...Automaticky kráceno

251382

20.8.2011 8:01

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 251382

Z pohledu obyčejného člověka který se živí poctivou prací, je váš komentář, pane Nohejl, popisem stávající skutečnosti. Tento společenský systém zašel příliš daleko, záporným následkům se nevyhne.

Privatizace v ČR, kterou dobře známe, proběhla v duchu hesla Američanů: Oddělit důvěřivé od jejich peněz. Aby nás neoznačili za hořekující, či ublížené, nechť hovoří statistiky. Na Zvědavci vyšel dne 14.listopasu článek s názvem: Lžeme sobě i Evropské komisi. Každý si to může přečíst.

Zdraví Quido

251385

21.8.2011 3:06

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 251385

Lez je dnes celosvetovou propagandou,zatimco jedni na lzi prodelavaji a nebo prijdou o to malo,tak ,druzi "plni pytel" az po okraj.Ted media mluvi o hospodarske recesy, casto,hospodarske krisi,casto deficitni hospodarstvi a jaka je zkutecnost, na jedne strane berou pomalu lidem duchod,snizuji se davky na zdravotnitvi a jine.Druha strana,"&40 Bn lost on the bailed-out banks......,konecne nam reknou,ze to co banka prodelala ,kazda rodina v Britanii zaplati &1.500 liber v ramci padu "cennych papiru" na burse.Jinymi slovy,je-li vydelek je banky,je-li prodelek ( ackoliv neni) je to starost obcanu.Takze,prichazite,co by rodina o to malo co mate a cteme dal,Sir Fred Goodwin byvaly sef RBS,jez privedl"udajne banku do financnich potizi" bere svoji penzi bankou urcenou v hodnote &700 000 mesicne!! (pozdeji mu to trochu upravili)Jiny dobrak,Eric Daniel ,byvaly "boss" z Lioyds stale je placen za svuj program nic nedelani castkou &100 000, to jsou koryta o kterych se muze v Britanii zdat milionum lidi.
V Australii museli doslova vyhodit reditele banky,ktery vykazoval male vydelky,tim,ted ai svoji neschopnost vest banku,takze jej vysypali ve pred koncem jeho pracovni smlouvy,za to,ze jej zvedli z kresla mu vyplatili "odskodne" za poruseni smlouvy, 42 miliony dolaru, s tim,ze nadale bere penezni prijem z cennych papiru,te banky,co pomalu padla n akolen a,do konce sveho zivota,takze ani ne padesatilety mel vystarnao do zbytku sveho zivota.
To zni jako pohadka,ale tech pohadek je ted po celem svete az moc,ze pomalu dochazi,tem,co to musi poslouchat, ze prijdou i o ten jeden brambor co maji jeste dnes na taliri.Ti bohati ,co chteji byt jeste bohatsimi ,musi dostat ten Vas posledni suchy-nemasteny brambor,aby splachli tu mastnotu, kterou se krmi-doufam ,ze mi rozumite.My proste,prijdem timto zpusobem i o "umrlci kosili",aby usetrili na sebe zahrabou nas nahe, receno obrazne ,ale ,doufam vystizne.
Oni chteji cely svet a 5% jeste navic.

251474

21.8.2011 9:40

RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 251474

Jistě že vám rozumím pane Nohejl. A také rozumím těm, kteří velké množství argumentů, které jste uvedl ve vašich příspěvcích na Zvědavci, ignorují, nebo povýšeně zavrhují. Je to stále stejná strategie manipulace a matení. Přesto přihořívá.

Nedávno jansmith v jednom příspěvku uvedl soubor: Federální rezerva (http://bnw-nwo.wz.cz/conspiracy/fed.htm)
Zde je dokumentováno, že zajetí laické populace v okovech lsti a lži je mocné, zvláště v USA. Na deváté straně zhora uvedeného souboru čtemě: Proč naši předkové bojovali proti FED.
a následuje známý výrok, který je přisuzován Amshellu Rothschildovi, Dejte mi kontrolu nad měnou národa a nebudu se muset starat o to, kdo tvoří zákony!" A o to přesně jde.

Zdraví Quido [smích]

251478

18.8.2011 10:49

Státní dluhy splatit nelze

IZM 77.?.?.?

Státní dluhy splatit nelze
http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=20110...

251240

18.8.2011 15:25

x

test12 188.?.?.?

zdá se mi to dlouhé,nepřesné / zavádějící ve smyslu DEFLACE JE ZLO, BU BU BU!

trochu jiný pohled na věc
http://byznys.ihned.cz/analyzy-a-komentare/c1-52564030-soucasna-krize-je-dusledkem-selhani-centralnich-bank

mimochodem hodně zajímavý projekt - co si myslíte o Bitcoin ?
bitcoin1
,
bitcoin kurz

251263

19.8.2011 12:54

Je to tak

Duanitta 62.?.?.?

Je to tak,
cit.:"Zlato se musí těžit proporcionálně k růstu ekonomiky. Nedrží-li těžba krok s ekonomikou, dojde k poklesu cen."

Anebo růst ekonomiky musí být podložen růstem oběživa.... bohužel je-li vznik bankovních peněz podmíněn vznikem též příslušného dluhu, tak dohromady jsou v oběhu nula. Nemáme kam růst, přesto rosteme.... není z čeho bohatnout, přesto někteří bohatnou... na úkor jiných. QE není emise jako taková, FED jen půjčí, nedaruje to do oběhu, chce to potencionálně zpět. To není žádný pořádný tisk.

251324

19.8.2011 15:56

nn

pietroo 90.?.?.?

Autor sice zužuje a posouvá význam slova inflace, což asi je důvodem prvoplánového odmítnutí článku, ale jinak myslím principy popisuje správně. I problém peněz založených na úroku. A jestli se padající poptávkou spustí to, co autor nazývá "deflace" (a zřejmě je takový odborný úzus), tak to uvidíme. Krize v 30.letech taky byla "deflací", i když ji předcházela inflace. A pochopil jsem že zlato řešením není, a ani není příčinou jen politika centrálních bank.

251331

22.8.2011 15:45

RE: nn

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Reakce na 251331

Když nastává krize tak se kapitál se stahuje a tedy padají ceny a nastává deflace. Je úplně jedno kolik inflačních peněz je v bance, na trhu zkrátka jich je méně. Až padnou ceny, jako bankéř si vše skoupím. Já myslím, že to není tak složité. Jako Rockefeller bych určitě nevolil dlouhodobou hyperinflaci. Vyvolal bychkrizi, nechal bych ji podusit až do deflace, pak řízený bankr ot několika zemí, nadiktovat jako nezbytnost pro "zabránění příštích krizí" nutnost další centralizace zemí a financí, pak až by mi vše v krizi-deflaci spadlo do klína, tak bych udělal krátkou hyperinflaci a následně měnovou reformu, zavedl novou měnu. Stát určitě ve veřejném zájmu nic neudělá, musí se řídit majitelem FEDU.
V nastalé krizi by popularitu získali sociálně neomarxisticky orientované strany, a ty by ještě dále vytrhly kulturním neomarxismem lidi z kořenů, tedy posloužily moji věci. Jejich šéfové jako Paroubek, Zeman, ti vědí jak se hra hraje a v jakých hranicích se mají udržovat.
Autor předpokládá válku. Aby to mělo ale očekávaný efekt, musel by to být třeba útok USA na Čínu. Ale protože jaderné zbraně to znemožňují, tak si myslím, že to vzdají bez boje jako sssr. A ekonomika se bude dusit podobně jako v Japonsku, kde se v 90.letech také pohybovala na hranici deflace. Ovšem pak se našly nějaké trhy. Ale západ je na tom asi hůř než Japonsko tehdy. Možná kdyby nepadl komunismus tak krize nastala dřív, tak se vytvořil pro západní kapitál nový trh a místní kapitál se likvidoval.
Hodnocení článku je nakonec hezké 1,6.

251599

19.8.2011 19:46

pojednanie o zlodejine

kri 85.?.?.?

http://moje.hnonline.sk/node/1128

251343

22.8.2011 16:37

srandovné čítanie.

libertarian 31.?.?.?

ano, je to píčovina.
Žiadna "zbytočná" logika, iba komunistické žvasty.

251602

Příspěvků: 79

17.08. 04:33 Namib  Je to píčovina?
17.08. 07:54 Karel2  RE: Je to píčovina?
17.08. 18:26 pje  RE: Je to píčovina?
18.08. 02:40 Peptalkin  RE: Je to píčovina?
17.08. 15:54 dub  RE: Je to píčovina?
17.08. 18:33 pje  RE: Je to píčovina?
17.08. 18:39 dub  RE: Je to píčovina?
17.08. 18:31 pje  RE: Je to píčovina?
18.08. 15:25 Vojta49  RE: Je to ... trochu jinak
18.08. 17:39 Luxor  RE: Je to ... trochu jinak
18.08. 19:05 MoUdrostrak  RE: Je to ... trochu jinak
18.08. 19:53  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 10:31 MoUdrostrak  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 15:20 aristokrat  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 18:19 MoUdrostrak  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 19:17 aristokrat  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 20:30 MoUdrostrak  RE: Je to ... trochu jinak
21.08. 23:55 baba_Blažková  Nedá mi to
01.09. 20:40  RE: Nedá mi to
18.08. 22:10 Luxor  RE: Je to ... trochu jinak
18.08. 23:59 Vojta49  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 09:52 janko  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 10:49 Luxor  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 10:45 Saša  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 15:00 Vojta49  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 15:35 Peptalkin  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 16:21 aristokrat  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 16:28 Peptalkin  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 16:18 aristokrat  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 16:32 Luxor  RE: Je to ... trochu jinak
20.08. 00:15 Vojta49  RE: Je to ... trochu jinak
20.08. 09:23 MoUdrostrak  RE: Je to ... trochu jinak
19.08. 11:35 fohat  RE: Je to ... trochu jinak
23.08. 01:27 provita  RE: Je to ... trochu jinak
17.08. 07:14 jura1  Já s tím souhlasím
17.08. 09:31 Dan13  Překvapující a svěží přístup ...
17.08. 12:54 Dobroděj  Jak daleko je Marx a náboženské zákazy půjčování na úrok!
17.08. 13:36 calimero  Urok je spatny, anoooo
17.08. 15:09 tmo  RE: Urok je spatny, anoooo
17.08. 16:26 Karel2  RE: Urok je spatny, anoooo
17.08. 16:48 calimero  RE: Urok je spatny, anoooo
17.08. 19:40 Dobroděj  Opět zde pošahané Tmo rozdává rozoumky z modré příručky ODS, jako ten kadet Biegler ve Švejkovi
17.08. 21:39 tmo  RE: Opět zde pošahané Tmo rozdává rozoumky z modré příručky ODS, jako ten kadet Biegler ve Švejkovi
18.08. 03:00 Peptalkin  RE: Urok je spatny, anoooo
17.08. 14:28 mluno  Velmi zajímavé čtení
17.08. 16:07 dub  RE: Velmi zajímavé čtení
17.08. 15:11  Clanek muze byt i skodlivy!!!
17.08. 15:18 a teď opačně  a opačně: hyperinflace, výmarizace
17.08. 15:19 a teď opačně  a opačně: hyperinflace, výmarizace
17.08. 15:20 a teď opačně  a opačně: hyperinflace, výmarizace
17.08. 18:20 pje  Stručně k deflaci
17.08. 20:20 aristokrat  RE: Stručně k deflaci
18.08. 04:02 Peptalkin  RE: Stručně k deflaci
18.08. 13:11 aristokrat  RE: Stručně k deflaci
18.08. 13:15 Peptalkin  RE: Stručně k deflaci
17.08. 20:27 navstevnik  zajimavy je tento film
17.08. 20:45 L  Nerovnováha
17.08. 21:50 tmo  RE: Nerovnováha
18.08. 13:02  RE: Nerovnováha
18.08. 14:39 Občasný čtenář  RE: Nerovnováha
18.08. 15:22 Vladimír Stwora  RE: Nerovnováha
18.08. 16:20 Oracle  RE: Nerovnováha
18.08. 18:21 Občasný čtenář  RE: Nerovnováha
17.08. 22:06 dub  RE: Nerovnováha
18.08. 02:13 Peptalkin  Clanok je dobry...
18.08. 03:56 Robert Nohejl  Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
19.08. 04:37 Robert Nohejl  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
19.08. 08:38 quido2  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
20.08. 04:45 Robert Nohejl  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
20.08. 08:01 quido2  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
21.08. 03:06 Robert Nohejl  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
21.08. 09:40 quido2  RE: Stava se to , co bylo receno pred staletimi a nebo desitkami roku.
18.08. 10:49 IZM  Státní dluhy splatit nelze
18.08. 15:25 test12  x
19.08. 12:54 Duanitta  Je to tak
19.08. 15:56 pietroo  nn
22.08. 15:45  RE: nn
19.08. 19:46 kri  pojednanie o zlodejine
22.08. 16:37 libertarian  srandovné čítanie.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,64 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,39 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 861,34 Kč
1 unce stříbra
543,32 Kč
Bitcoin
828 556,31 Kč

Poslední aktualizace: 3.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 600