Diskuze k článku

Pochopení federální „dluhové krize“

Příspěvků 14

27.7.2011 9:09

nejlepší pomoc je na konci své ruky

fohat 88.?.?.?

http://www.hybrid.cz/rozhovor-stanislav-miler-zacit-je-potreba-u-sebe

249196

27.7.2011 10:10

RE: nejlepší pomoc je na konci své ruky / bláznivý pan Slanislaus Miler

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 249196

Pan Stanislaus Miler je blázen nebo nedouk:

Myslíš si, že mladá generace se na svět dívá jinak?

S.M.: Potkávám spoustu mladých lidí, kteří to mají v hlavě srovnaný. Ještě před pěti lety byla spousta věcí úplně jinak. Jsou lidé, kteří to vnímají, chtějí něco dělat a měnit. Překvapuje mě třeba kolik lidí v ČR se zabývá permakulturou. Vycházejí tu knížky na světové úrovni. Lidé tu staví hliněné domy a jiné ekologické alternativní stavby. V současné době mám proto v plánu postavit malý kulatá slaměno hliněný domeček, který bude maximálně energeticky soběstačný a nezávislý, s ekologickým záchodem, obnovitelnými zdroji energie a velkou zahradou. Zatím zkouším si kolik je člověk schopen na určité ploše vypěstovat rostlinné stravy a s jakým úsilím. Protože co člověk potřebuje? Jíst, pít a někde bydlet. A na to všechno potřebuje úrodnou půdu a vodu.


Bez ohně a vytápění by byla EUropa od Alp na sever (celo/ročně) neobyvatelná. Jen magor může srovnávat energetický příjem a výdej EUropana a Inda - jeďte se raději podívat do nej-chladnějších/nej-severnějších oblastí Indie - takový by ani ne/byl životní standard EUropanů, pokud by nedováželi/nepřerozdělovali potraviny z jižnějších a úrodnějších oblastí.

Ne NÁHODOU jsou horalé všude po světě proslulí mlékařstvím a chovem dobytka (v EUropě (Skotsko, Laponsko, Kordilery...)).
Bez mléka, másla, maSSA živočichů by nikdy tyto zeměpisné šířky a nadmořské výšky člověk kontinuálně nebyl shopen obývat. Energetický příjem z kořínků či kůry by mu na to nestačil. A bez moderní dopravy by za sebou rostlinné potraviny nepřitransportoval. Kdo a jak by mu udržoval výzkum "obnovitelných energií" v chatrčích z jílu, už (raději) neřeší vůbec!

Pan Slanislaus Miler by si měl přestat vozit zadek v subtropech a tropech a vydat se víc na sever nebo i po vlastních(!) po horách.
Přestal by KÁZAT bludy, protože by se mu myšlenková smyčka rozpadla na padrť - a (obyvatelný) svět podle jeho bludů by se mu smrskl na pás od MezoPotámie - k Brisbane resp. od Philly k Buenos Aires. A lidstvo by se tam muselo smrsknout, užívat si problematické vody, parazitů, tropických nemocí...

Proč tam (v tom přirozeně obyvatelném a z okolní přírody nasytitelném pásu) nejsou iDnes centra prosperity?! Proč leží nejvíce prosperující oblasti lékařství, obchodu, služeb, kvality života severněji? Nebo na Jižní polokouli jižněji?! Určitě by na to nebyl schopen odpovědět!

Nebezpečný cvok bez rozhledu!

249199

28.7.2011 11:51

RE: nejlepší pomoc je na konci své ruky / bláznivý pan Slanislaus Miler

Standa 1 78.?.?.?

Reakce na 249199

odpved na otazku: Proč tam (v tom přirozeně obyvatelném a z okolní přírody nasytitelném pásu) nejsou iDnes centra prosperity?! Proč leží nejvíce prosperující oblasti lékařství, obchodu, služeb, kvality života severněji? Nebo na Jižní polokouli jižněji?! Určitě by na to nebyl schopen odpovědět!

Proto-ze soucasny rozvinuty sever vyuziva vetsinu celosetovych zdroju energie a zisakva potravu z mene rozvinuteho jihu. V munujosti, byla centra kultury prave v mirnych pasmech a bez industrialni revoluce a ropy by zivot v chladnejsich pasmech nebyl mozny a v pripade, ze nebude dostatecny prisun energie, tak zivot v techto oblastech bude velmi tezky.

Souhlasim, ze preziti cloveka ve studenejsich pasmech bylo umozneno chovem domacich zvirat a pojidanim masa a mleka. Nevidim velky problem pokavad si clovek pro svoji potrebu chova domaci zvirata. Dnesni velkochovy a vzrustajici spotreba masa a zivocisnych produktu predstavuji, ale velke problemy pro zivotni prostredi, lidske zdravi a vytvareji obrosvske utrpeni milonum zvirat. To, ze je clovek schopen pojidat maso a zit v chladych oblastech neznamena, ze je to pro nej prirozene a tudiz vhodne. Bez energie z neobnovitelnych zdroju, ktere soucasna civilizace vyuziva by na planete mohlo zit cca 2 miliardy lidi. Pokavad clovek sam nenajde zpusob jak zit v rovnovaze s prirodou tak si ji priroda vytvori sama coz bude vice bolet, ale to je soucast prirozeneho vyvoje a tak vse bude jak ma byt a jak nase vedomi a nebo nevedomi umozni. Preji hodne rovnovahy.

249304

27.7.2011 10:16

no právě na konci své ruky

fohat 88.?.?.?

trochu jsem NA SOBĚ dělal experimenty se žrádlem a výsledek...hlava je otevřenější k ruzným bludum,že o nich více přemýšlí,než je hodí do kladby......

249200

27.7.2011 10:29

Pravičácká ?

Dan13 213.?.?.?

Jen jeden postřeh ke zmínce o pravičáckých médiích. Nemyslím si, že tzv. levičácká média (myšleno podporující demokraty a ne republikány) by trpěla nějakým syndromem Robina Hooda alias Jánošíka. Stálo by za to, zveřejnit nějakou analýzu toho, jak bohatí bohatli v USA za vlád republikánů a jak za vlád demokratů. Osobně si myslím, že by byl autor článku překvapen.

249202

27.7.2011 11:44

No clovek nemusi byt ani ekonom aby vedel

calimero 78.?.?.?

ze kto chce drevo musi do lesa. Alebo este jednoduchsie kto chce peniaze musi ich brat tym, ktori ich maju.

V clanku zaznela jedna dolezita vec, ale bola malo zdoraznena. Ameriku (a cely svet) nezasiahla supertsunami, megatornado, ani ju nenapadli mimozemstania, slnko neprestalo svietit, trava ani stromy neprestali v rast, ani kravy neprestali dojit.

Vsetci sa vyhovaraju na krizu, ale kedze kriza ocividne neprisla z Marsu, mozeme si za nu teda urcite sami a vinici behaju medzi nami je len potrebne ich odhalit a ukazat na nich prstom. Recept? jednoduchy... staci ist po tych kto na krize zarobili.

249211

27.7.2011 18:05

RE: No clovek nemusi byt ani ekonom aby vedel

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 249211

Teď by mě zajímala odpověď na zcela záměrně kravskou otázku.
Když jde vygooglit dluh ČR, když jde vygooglit dluh USA, proč nikde není k mání bilance MMF?
Možná blbě googlím, když tak někdo hoďte link, prosím.

249238

27.7.2011 12:11

Dokedy budú tlačiť USA harmasan USD

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 178.?.?.?

Dnes je cirka dlh USA 14,5 biliónu USD a dlhový strop sa ma zdvihnúť o 2,5 bilióna USD. Dokedy budú tlačiť USA harmasan USD, no do tej doby keď už ho ostatne svetové štáty nebudú chcieť a prestanú sa báť US armády.

Je Libye bombardována americko-sionistickými zločinci proto, že Kaddáfí chtěl zavést zlatý dinár?
http://www.zlateslitky.eu/clanky-zlate-slitky/je-libye-bombardovana-americko-sionistickymi-zlocinci-proto-ze-kaddafi-chtel-zavest-zlaty-dinar/

Kaddáfí si prý naběhl, když za ropu chtěl zlato
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/afrika/kaddafi-si-pry-nabehl-kdyz-za-ropu-chtel-zlato_201089.html

249213

27.7.2011 12:21

Pise se o nich ,ale ,oni se tomu smeji,tak ,to jde uz desitek roku.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

The 400 Richest Americans Pay An 18% Tax Rate
Jul. 25 2011 - 8:19 am | 33,740 views | 2 recommendations | 34 comments
By ROBERT LENZNER
The 400 richest Americans used to pay 30% of their income on the average to Uncle Sam. Today, they pay 18% on the average, according to Steve Rattner, a Wall Street financier, who just presented these figures on Mornings With Joe,MSNBC.

The main reason for the drop in their tax rate of some 40% is the tax cuts by George Bush in 2003, taking the rate paid on dividends and capital gains down to 15%. This reduction in the investment class’s taxes powered the bull market in stocks from the fall of 2003 until the fall of 2007.
Samozrejme,ze to nejsou jen a jen neplatici dani,jsou tam i ti,jez do ekonomickeho systemu a elektronickeho bankovnictvi nastrakali neexistujici penize a z tech neexistujicich penez,cisel si sobe pripasali procenta z niceho,vyplacena v penezich,ktere zasantrocili a to je podstata problemu,ze delnik,produkujici neco,je znehodnocen v pomeru k temto zbohatliku,prikladem byl Madoff jdouci do bilionu. V zaklade manipuloval s nicim,ale,od lidi bral vydelane penize,jeho brzkym prikladem musel byt,kdysi tiskovy magnat Maxwell,ten delal totez, takze i z techto cachrama ziskanych penez nechteji bohati platit.V USA sveho casu jedna velmi bohata dama pred soudem na dotaz soudce,kdyz je tak bohata,tak proc neplatila dane,odpovedela,dane,jsou jen pro chude!
Doba,ze stat chytil Alkapona na neplaceni dani je pryc,dnes jsou tam stovky "Alkaponu"Jeden priklad z Australie ,kdy zbohatlik udelal dceri svtbu za milion dolaru a za nekolik dnu vyhlasil bankrot,abynikomu nic nemusel vracet a penize se zasantrocily,prevedli se na manzelku,dceru a jinak, "on sam nic nemel"jeho zena,dcera,nemaji nic spolecneho s jeho obchodem,jen bydli v palaci,ktery,jemu,ovsem nepatri,nejvetsi ranou bylo,ze pred krachem byl nazvan "narodnim hrdinou".Dalsi pred soudem a krachem utekl do Spanelska asoud jej nemohl nijak postihnout,Spanelsko,kdyz jej melo vydat,tak ,vazne onemocnel a nemohl byt dopraven do Australie.Takze,proc by se bohati nesmali,duvodu ke smichu maji az, az !

249215

27.7.2011 12:32

léta padesátá

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 213.?.?.?

argumentovat rokem 1955 je zavádějící. daňová progrese v USA v padesátých letech byla historicky mimořádná, neboť USA splácelo dluhy z druhé světové války. tím neříkám, že dnes je vše v pořádku, pouze to, že zdanění v padesátých létech nebylo pro daňový systém USA obvyklé

249217

27.7.2011 12:36

Naše daně

Duanitta 62.?.?.?

U nás je to samé, a jak se to hezky tutlá pod pojmem rovné daně: daň z příjmu FO je skutečně degresivní i sama o sobě, nejen zdrav. a soc. pojistné. Nad limit šestinásobku průměrné mzdy, což má pomalu každý manažer, je daň jen 15%, ale pod touto hranicí je daň 20,1% (1,34*15%, tj. základ je superhrubá). Tedy bohatí mají nejen zastropované pojistné, ale i ta samotná příjmová daň je PROCENTUELNĚ nižší.
A pak slyšíme Kalouska, jak je daň progresivní díky slevám na dani... Taky kecá, jedná se historicky o ekvivalent životních výdajů, které se odečítají od základu, něco jako firmy daní výnosy minus náklady, ne pouhé výnosy - to by dlouho nepodnikaly. Resp. tak se odečítalo dříve, v posledních letech se odečítá pevná "sleva na dani", ale to je jedno, princip stejný.

S článkem souhlasím, je nutné pochopit vznik dluhů, protože nejsou nutné, a není nutné být závislý na růstu. Údajně to kdysi chtěl trochu provětrat JFK, nějak mu to ale nevyšlo.
http://www.blisty.cz/art/58642.html

249218

28.7.2011 6:01

Jaká krize?

Saša 74.?.?.?

Za dávných dob nepříčetného strachu z „komunizmu“ na obou stranách ideologicky rozděleného světa sociální výhody narůstaly - prodlužovala se dovolená, zkracoval se pracovní týden a v některých kapitalistických zemích dokonce přišli s důchodovým zabezpečením a všeobecným zdravotnictvím. Důchod a všeobecné zdravotnictví bylo zavedeno na příklad v Kanadě před pouhými padesáti lety, po roce 1961 a povinný penzijní plán byl představen v roce 1965, k plné realizaci došlo 1975! Krátce po rozpadu „komunismu“ vlády pochopily, že je beztrestně možné z masy obyvatel dostat víc, posunovat odchod do důchodu a pomalu odbourávat „sociální“ stát.

Lidstvo učinilo nepředstavitelný technický pokrok, ale společenské uspořádání prošlo sice vývojem, ale základní přírodní princip zůstal stejný, silnější bez výčitek sežere slabšího. V dnešní demokracii jsme si sice teoreticky rovni, ale zámožnější snadno koupí vůli davu, vůli vlády, médií a reklamy. Všichni chceme být „IN“, obdivujeme zlaté prase. Naivní dav uvěří, že zbohatne prací a méně šťastní nám z krajíce ujídají.

Průměrný člověk si nedovede představit, jak bohatí jsou super bohatí. Snad je to neporozuměním velkým číslům, která jsou pro nás pochopitelná asi jako nekonečno. Snad pro jednoduchost statistiky a grafy označují za zámožné 1%, jinými slovy jednoho ze sta. Titul Super zámožný si bude zasluhovat zlomek promile z populace neb opět mezi zámožnými a super zámožnými je podobné rozpětí. Rozložení příjmů zobrazuje tzv. křivka L rozpětí příjmů v USA
Řeč je o porovnání ročního příjmu nikoli celkovém bohatství /vlastnictví.
Několik super bohatých dnes doslova vlastní planetu. Jejich čisté příjmy musí vzrůstat (a vzrůstají), musí to odpovídat procentuálně nejméně vložené investici. Vysmívají se krizi „přeci nemůžete penalizovat úspěch zdaněním“, kterému by stejně vyhnuli. Politici všech barev tleskají a většina chápe, že jsme vypěstovali moc velkou zlatou svini a budeme si musit utáhnout opasky.

http://sociology.ucsc.edu/whorulesamerica/power/we...
Propast mezi bohatými a chudými ve Spojených státech rostla stejným tempem jako hospodářský růst. Statistiky ukazují, že nejbohatší 1 procento amerických občanů vlastní 40 procent z celkového majetku v zemi, zatímco 80 procent občanů USA, vlastní pouhých 16 procent.
Po korekci pro inflaci, skutečné příjmy těch, kteří žijí za nejnižší mzdu, jsou dokonce nižší než před 30 lety!

249279

28.7.2011 9:53

K pochopení federální „dluhové krize“

Saša 74.?.?.?

poslouží rozpis z The Washington Post. Výdaje na tak zvanou „obranu“ a války se rovná 94% veškerého příjmu vlády USA.

Internetový The Daily Bail píše: Probuď se Ameriko! V roce 2010, vláda USA vybrala 898 miliardy dolarů daně z příjmu . Ve stejném roce jsme utratili 847 miliard amerických dolarů na zbytečné války a “národní obranu”. To znamená, že 94% všech federálních příjmů (daní a daně z příjmu) se rovná tomu, co utrácíme za Pentagon. Kdo si myslí, že to byly dobře vynaložené peníze? V diskuzi o maximu/stropě US dluhu o těchto vydáních nebyla ani zmínka, je nechutné a skličující, že ani jedna politická strana vlády nepřipustí pouhou možnost snížení válečných výdajů.

249295

30.7.2011 9:03

Neverte na to,kdyz Vam nekdo rekne, ze nejsou penize,pro nektere je jich az moc.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Americti obcane,uz klidne napisou na internetu v ramci vykradani Ameriky,ze Federalni Reservni Banka,skupina soukromych zidovskych bank- dala tajne pujcky Bankovnim pratelum,primo pod nosem medii: v podstate ti stejni co vedou banky,tak ti samy jsou v mediich,takze se neni,co divit,"mnoho hladovych psu,zajicova smrt"proste bratrska vypomoc se stilem,dluhy obcanum,vydelky bankam.V podstate zadna z velkych bank nezkrachuje,kdyz nejsou penize,tak se proste natisknou,tohle tajemstvi se zna uz vice,jak sto let,jenze se nesmi rikat nahlas.Na valky penez dost,16 billionu stoji valka v Afganistanu, na skolstvi a zdravotnictvi nedostatek.Takze se dozvime,ze banka poskytla velmi potrebnou pujcku v hodnote 600 billionu dolaru,co na tom,ze se zde protahuje hrozna zprava,ze statni dluh roste den ode dne a za zady se dostane pratelum Federalni banky nejakych 16 trilionu dolaru,penez "habadej" ,jen vedet,jak jit na to.
In his essay, "Billions for the Bankers--Debts for the People: An indictment of the Federal Reserve System," Sheldon Emry examines the corruption and expansionism at the core of the American monetary system.Since the U.S. Congress has not issued Constitutional money since 1863 (more than 100 years), in order for the people to have money to carry on trade and commerce they are forced to borrow the "created credit" of the Monopoly bankers and pay them usury-interest!
114.5 Trillion Dollars
$114,500,000,000,000. - US unfunded liabilities
To the right you can see the pillar of cold hard $100 bills that dwarfs the
WTC & Empire State Building - both at one point world's tallest buildings.
If you look carefully you can see the Statue of Liberty.
http://www.businessinsider.com/a-visualization-of-us-debt-credit-card-bill-stacked-in-100-dollar-bills-2011-7
Jeste jinymi slovy,muzem nalest zkutecnost,ze banky takto kontroluji veskerou produkci a zasobovani potravin a jineho,ze to nejsou jen kupy penez,ale,neco navic,jak rekl-minil, Rotschild,dejte mi pod mou kontrolu finance statu a ja nemam zajem,ktera politicka strana vladne.
Vložený obrázek
Amerika,jako kolonie zapocala svuj vyvoj,ale,zase ,jako kolonie zkonci,jen v nekolika malo rukach nejbohatsich,americti obcane zrusili otroctvi,aby se sami otroky stali.

249423

Příspěvků: 14

27.07. 09:09 fohat  nejlepší pomoc je na konci své ruky
27.07. 10:10 MoUdrostrak  RE: nejlepší pomoc je na konci své ruky / bláznivý pan Slanislaus Miler
28.07. 11:51 Standa 1  RE: nejlepší pomoc je na konci své ruky / bláznivý pan Slanislaus Miler
27.07. 10:16 fohat  no právě na konci své ruky
27.07. 10:29 Dan13  Pravičácká ?
27.07. 11:44 calimero  No clovek nemusi byt ani ekonom aby vedel
27.07. 18:05 baba_Blažková  RE: No clovek nemusi byt ani ekonom aby vedel
27.07. 12:11  Dokedy budú tlačiť USA harmasan USD
27.07. 12:21 Robert Nohejl  Pise se o nich ,ale ,oni se tomu smeji,tak ,to jde uz desitek roku.
27.07. 12:32  léta padesátá
27.07. 12:36 Duanitta  Naše daně
28.07. 06:01 Saša  Jaká krize?
28.07. 09:53 Saša  K pochopení federální „dluhové krize“
30.07. 09:03 Robert Nohejl  Neverte na to,kdyz Vam nekdo rekne, ze nejsou penize,pro nektere je jich az moc.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

8

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc srpen přispělo 19 čtenářů částkou 2 971 korun, což je 8 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Premiér Scott Morrison: Lockdown je v NSW nezbytný, přibylo 199 případů05.08.21 00:17 Austrálie 1

Rezoluce Rady Evropy 2361 (2021)04.08.21 15:53 Česká republika 1

Bude ministerstvo konečné soudu prokazovat, zda tu máme epidemii?04.08.21 14:13 Česká republika 0

Přinesl nám pandemii VIR anebo LIDÉ a politici z ASPEN INSTITUTU?04.08.21 13:56 Neurčeno 0

Cvičení při Covid-1904.08.21 09:51 Neurčeno 1

Na Bruntálsku jsou ještě lidé normální a nenechali si vymýt mozek04.08.21 09:30 Česká republika 4

Sydney: Násilná vakcinace04.08.21 09:10 Austrálie 5

Připojte se k žalobám proti diskriminaci osob neočkovaných proti c-1904.08.21 07:24 Česká republika 0

Izrael zavádí karanténu pro příchozí cestující - ale i pro očkované!03.08.21 21:01 Izrael 1

Německo si došláplo na kritika covid teroru03.08.21 09:54 Německo 0

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 2

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Měnové kurzy

USD
21,47 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,11 Kč
Australský dolar
15,85 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,62 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,32 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 893,70 Kč
1 unce stříbra
545,97 Kč
Bitcoin
843 496,67 Kč

Poslední aktualizace: 4.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 872