Diskuze k článku

Okupace Řecka bankéři

Příspěvků 87

14.7.2011 7:58

volební demokracie

arne69 109.?.?.?

Zodpovědný vzdělaný a situace znalý volič by měl dávat hlas zodpovědné a situace znalé politické straně. Možná je na čase si přznat, že tento systém nefunguje, dokonce nefunguje ani trošku a že je utopistický stejně jako komunismus: Ve světě je situace taková, že nezodpovědný nevzdělaný a situace neznalý volič dává hlas lépe napomádovanému politikovi, který dokáže s vážnou tváří naslibovat ty nejfantastičtější nerealizovatelné sliby. Volební demokracie je hezká pohádka, stejně jako Křemílek a Vomochomůrka. Proto ve světě (a Řecku) je situace taková jaká je. Kdy to lidem dojde? A co potom?

247929

14.7.2011 8:42

RE: volební demokracie

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247929

Oni by se i našli zodpovědní voliči, ale potíž je v tom, že není koho volit. Politici jsou prolhaná korytářská pakáž.

Doporučuji k přečtení trilogii rozhovoru s Karlem Randákem:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/kaleidoskop/karel-r...

247931

14.7.2011 9:07

RE: volební demokracie

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247931

Výborný odkaz - už ho čtu, díky moc!
Jak je možné, že tohle zapadlo?!

247935

14.7.2011 9:10

RE: volební demokracie

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247935

To jsem rád, že to zaujalo.
Je to zajímavá výpověď. Akorát ta chvála na Kmentu mi moc nesedí, jinak mě ale Randák příjemně překvapil svou otevřeností

247936

14.7.2011 9:46

RE: volební demokracie

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247936

Vážený pane Luxore, já jsem se /naštěstí?/ vždy setkal jen s velice lidsky seriózními členy "tajných služeb". A to jsem byl od mládí vychováván k tomu, že všechny ambaSSády i jejich čekárny pro příjem víz jsou plné STBáků nebo jim podobných, provokatérů (takové to: taky tam jedete, se tam chystáte...?) - a "hry" o lidské osudy (a někdy i zpackané životy) tam začínají úplně nevinně.

Přesto, pokud se mi někdo "odryl" nebo jednal na přímo, vždy to byl velice seriózní člověk. S některými se náhodně potkávám nejen v Praze dodnes. Mám dojem, že nejvíce se jich koncentruje stále v realitkách apod. Někteří jiní v zahraničí/nebo ze zahraničí jednají (oproti tomu) i hodně nepřímo.

Takže pan Randák mi postupem doby příjemně a stále více překvapuje! Měl jsem dojem, že už tam do BISky stačilo nalézt hodně karieristického šmejdu a lidského odpadu - sice s vysokým IQ, ale EQ na úrovni žraloka.

Ani se nedivím Rusům, že když už na tom byli díky Khodhorkhovským a Kasparoff a.k.a. (née Kimovich) WeinStein(sic!)) nejhůře, postavili jejich skuteční vlastenci do čela státu Vladimíra Vladimíroviče - a Rusko neuvěřitelně poskočilo a řítí se vzhůru - a Rusové mohou klidně spát, žít, pracovat a s hrdým čelem cestovat - a prakticky i směřovat BRICs!

Nechtěl bych přijímat sázku na to, kolik dnů by přežil pan Randák, pokud by zastal podobný post v České republice. Domnívám se, že Češi okolo něho by ho za třicet stříbrných předhodili s klidem na duši Predátorům a jejich zájmům. Proto bude zajímavé, jak se dál partie bude vyvíjet a kam bude směřovat. V každém případě by si rozhovor zasloužil četný přetisk, aby v Googlování vybíhal na povrch.

A Vám patří můj obrovský dík, že jsem díky Vám na něj narazil... Potvrzuje přesně, jak se hnůj okolo jeví i mně...

247939

14.7.2011 10:29

RE: volební demokracie

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247939

Díky za zajímavá slova příteli.
Koukám, že jste měl v životě opravdu štěstí na lidi. Já (a rodina)jsme bohužel tajné služby za bolševika poznali v poněkud jiném světle. Nerad na tu dobu vzpomínám. Ale zajímavé je, že dvě největší stbácké svině, co na nás práskaly, se mi nepodařilo dohledat v žádných dostupných seznamech fízlů. Na současnou BISku mám ambivalentní názor, resp.spíše negativní, ale je pravda, že znám několik slušných BISáků. Randáka si začínám vcelku považovat. Zapsal se u mě pozitivně Toskánskou kauzou, odvolání toho zmrda Topola jsem kvitoval s velkým povděkem. Kéž by bylo víc lidí jako Randák, Hovorka, Dernerová, Michálek...
Přeji hezký den

247943

15.7.2011 10:12

RE: volební demokracie

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247943

Vážený pane Luxore, v mé rodině byly i případy dočasného uvěznění za podezření ze "sabotáže" - ale vždy to dopadlo naštěstí dobře. A stejně, jako se údajně za Protektorátu v takových případech chovali Němci korektně, dokud se podezření nepotvrdilo nebo expertně nevyvrátilo, i STBáci co to měli na starost, prý byli velice korektní - a střízlivě čekali na ortel expertů, co to vyšetřovali. Co by asi následovalo, kdyby to nedopadlo dobře, si nedovolím odhadovat. Že udání jsou a budou je nasnadě - Češi i Rakušané(ti obzvlášť!) v tom "institůtu" udávání mají zvláštní zalíbení.
Doporučuju Vám zkusit nalézt STBáka, co měl kauzu Vaší rodiny na starost: Můj sice (za Zlého Bolševíííka) zakryl přede mnou všechny podpisy udavačů (mohli i být falešné nebo smyšlené). Ale pak se "musel" podívat z okna a já si další texty okolo odkryl - a zjistil, z které strany fouká vítr - a dal si pak pozor.
Co se týká slušných lidí, slýchával jsem odmala: "Ředitel si ho (jako např. kádrováka nebo šéfa zvl. úkolů) raději sám vybral, protože jinak by sem byla přidělena nějaké kariéristická svině." "Sice je to komunista, ale s ředitelem sem poschovávali po Srpnu vyhozený lidi." "Chudák (kádrovák) musí chodit chlastat na Partaj, ale dělá to kvůli lidem víc, nežli kvůli sobě - a ředitel ho raději kryje, aby jim sem nelezli chlastat a šmejdit sami."
To jsou storky, co si pamatuju z přelomu dětství/dospělosti jak moje nejbližší okolí posuzovalo kádrováky, "výjezďáky", nomenklaturní kádry - nejen kvůlivá výjedzním doložkám, vízům, zpětným vízům a pod.
Po 1989 mi najednou připadalo, že jsem kdysi asi žil v úplně jiném světě, kde Gott, Elán, "zlý neemigrující" Žbirka nebo Vondráčková nebyli špičkoví umělci, ale jen a jen nastrčené komunistické loutky, doktoři neuměli léčit a operovat, vědci vymýšlet a praktikovat, architekti a projektanti projektovat, dělnící intuitivně a netupě pracovat a rolníci progresívně pěstovat. Proto se teď po mnoha letech začítávám do Hanzelky a ZiGmunda, abych zjistil, jak to všechno bylo!
Nevím, vážený pane Luxore, jestli jsem měl štěstí na jen slušné Čechy a Slováky nebo jsem se uměl nějak sviní stranit, ale asi to byl opravdu velice zvláštní svět okolo mne - nebo jsem byl velice pravicující a individualistický - a přespříliš se o něho nezajímal.
O to víc si vážím právě toho, co mi pan Karel Randák z mých dětských hrdinů připomíná... Ještě jednom moc a moc za článek/seriál jeho rozhovorů...

248018

15.7.2011 17:28

RE: volební demokracie

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247943

no v těch seznamech jsou prakticky jenom spolupracovníci různého řádu. to, čemu se říká estébáci, tedy kmenoví zaměstnanci, ty si složku odnesli a dneska mají čisté lustrační osvědčení a lukrativní posty a živnosti (takových pár osobně znám, pozor, ale nekamarádím se [smích])...

248060

14.7.2011 13:48

RE: volební demokracie

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 247939

Také velké díky panu Luxorovi za odkaz na článek! Článek Randáka přesně pojednává o záležitostech, které jsou zde často diskutovány. Především, že není skutečnost černobílá a že bylo už před rokem 1989 mnoho lidí i u STB, kteří měli jasno a nechtěli dále sloužit blbcům!Také si určitá složka STB založila účelově Chartu 77 a mnoho jejich členů bylo infiltrováno a po roce 1989 museli sloužit a slouží do dnes! Zdali nakonec nemá pravdu Cibulka,který sice hodně přehání a vidí spiknutí všude i u Havla na hajzlu,ale není šprochu, aby na něm nebylo pravdy trochu!
Nakonec, co si budeme povídat,ještě dnes bychom mohli mnoho skutečných komunistických zločinců dohledat a potrestat,kdyby byl skutečný zájem - těch různých okresních a krajských tajemníků KSČ a jejich zločinných přisluhovačů z řad VB a STB!!! Místo toho byla odsouzena jedna stará, slepá bába a ta mohla za všechny lumpárny a zlodějny komunistů!A protože jsme se nevypořádali s hnojem bolševizmu , tak nám ten hnůj,jak říká Randák, volně "přetekl" do podnikatelských struktur a to je základ korupce!
Velice pěkně to popsal zločinec Drobil / dnes ideový vůdce ODS!!!/ na nahrávce,kde přeci říká, že postup ve straně má ten,kdo dokáže sehnat pro stranu nejvíce peněz, respektive, kdo si přivede silnějšího kmotra!
Takže korupce je už zabudována v samotném stranickém systému, protože příslušný kmotr nedává peníze zadarmo, ale chce od příslušného protěžovaného politika a strany služby!
A je dost jedno v které straně, snad vyjma komunistů,takže chodit k volbám je dnes skutečná onanie ducha!
Jak říká Randák, zavřít je všechny, na to ale není dostatek kriminálů.
Kočí to na nahrávce říká jasně! VV má sice vnitro, ale ODS ovládá "Spravedlnost" a té se podaří vše co chce, zamést pod koberec. Snadno vydíratelný homosexuál ministr spravedlnosti Pospíšil, je pro ODS vrchní "smeták" a přes to nejede vlak!Jenom jak vyšuměla aféra na právech v Plzni!Podvodnice Řápková /ODS/ se klidně producíruje v médiích a každému je to jedno! Senátor Novák / ODS/ za prokázanou korupci 43 milionů dostal u soudu pokutu 5 milionů a podmínku!!! To se potom korupčnit vyplácí!
Jedině snad nějaká nová forma revoluce je nadějí,i když tam zase nalezou podobné kreatury a kolotoč moci se jenom otočí dál!
Jenom snad se můžeme informovat a posilovat v doufání!
[smích] [smích] [smích]

247956

14.7.2011 14:46

RE: volební demokracie

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247956

Bylo mi potěšením pane Dobroděj.
Předpokládám, že zajímavý dokument podobného zaměření "Kdyby mě zabili" znáte
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10267432141-...

247960

14.7.2011 12:17

RE: volební demokracie

arne69 109.?.?.?

Reakce na 247931

Jaký volič takový politik.
Více inteligentních a vzdělaných voličů by znamenalo, že profesionální kecálisti a korytáři a egoisti by si museli svou pšenku sázet jinde.
V součastnosti je politická scéna taková, že žádný rozumný člověk do toho nepůjde... pokud nemá masochistické sklony.

247953

14.7.2011 14:11

RE: volební demokracie

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 247953

Ja myslim ze ti vladnouci hajzlove jsou inteligentni a vzdelani dost. Podle vsech pruzkumu (nakolik jsou vylhane netusim) je rozlozeni inteligence volicstva na vysledek voleb po dlouha leta konstantni --> v praxi tedy jednoduchym slovnikem udajne asi takto: racionalne uvazujici a rozpoctove odpovedni lide voli pravici; luza, povl, "socky", "nemakacenka", "neprizpusobivi", absolventi praktickych skol atd. voli levici. Vzhledem k tomu ze spolehlivou vetsinou vladne pravice, o inteligentni a vzdelane volice tedy o volbach nouze byt nemohla.. [mrknutí jedním okem] Anebo jsou ty pruzkumy vopravdu vylhany, cert aby se v tom vyznal.. [smích]

247957

14.7.2011 17:47

RE: volební demokracie

arne69 109.?.?.?

Reakce na 247957

Ano, jen k těm voličům levice cituji "luza, povl, socky, nemakacenka, neprizpusobivi, absolventi praktickych skol" ještě připočítat zaměstnance státní správy, ale to není podstatné.

Rozdělovat zjednodušeně politiky na pravici a levici to je přesně to co pilitici chtějí a je to chyba. Průměrnému voliči to nedochází, protože je mdlého rozumu zpracovaný masáží z médií. Politiky by si měli vzdělaní voliči rozdělovat na schopné a neschopné. Jeden schopný politik z jakékoli strany politického spektra je lepší, než deset neschopných z "mé oblíbené strany". Kdy to voličům dojde? A jak poznat takového politika/skupinu politiků?

247969

15.7.2011 0:20

RE: volební demokracie

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 247969

Ja to psal s nadsazkou, snad jsme se pochopili.
Kdy to voličům dojde? A jak poznat takového politika/skupinu politiků?
Kdysi jeden cinsky politik na Zapade obhajoval vladu tvrde pesti ve sve zemi jako jedinou moznou, jak udrzet poradek a prosperitu pro tak obrovsky pocet obyvatel 1,3 miliardy. CR ma asi 130x min obyvatel nez Cina, za to asi 130x vetsi bordel, takze v souhrnu to vyjde nastejno, a primlouval bych se tedy k aplikaci cinske metody vladnuti s drobnymi korekturami pro evropsky prostor..

247989

15.7.2011 17:59

RE: volební demokracie

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247969

To je hezky napsané. Možná se ještě hodí dodat, že schopný práce pro stát (lidi) - ne ten všehoschopný. Těch máme dost. [smích]
Jen je velká škoda, že většina lidí dává rovnítko mezi slova sociální a socialistický. Stát BEZ sociální funkce je k prdu. Kdo a na co by ho potřeboval? Na vytahování daní z kapsy a financování pochybných "vládních" projektů, které nikdy lidem nesloužily a sloužit nebudou? Na financování soudobé vrchnosti? To asi není účel státu, žejo? [smích]
Pod jiným článkem se rozběhla diskuse a kladla otázky, proč je u nás jedno určité, blíže nespecifikované etnikum tak zvýhodňované a protěžované. Troufám si tvrdit, že právě kvůli zničení povědomosti lidí o sociální funkci státu.

248071

15.7.2011 18:12

RE: volební demokracie

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 248071

Milá Lin, mám úplně stejný pocit. Zrovinka minulý týden jsem debatila s pár známými a říkala jsem tytéž věci [smích]
- tedy že pokud stát není schopen zajistit elementární základní lidské potřeby v rámci sociálního programu, pak je takový stát k ničemu a lidi se bez něj pohodlně obejdou; k tomu, aby nám vládl zákon kyje a tesáku, státu vskutku není zapotřebí.

Zvláštní, jak ty myšlenky krystalizují do finálních podob v mnoha hlavách současně. [cool]

248076

15.7.2011 18:55

RE: volební demokracie

Lin 85.?.?.?

Reakce na 248076

Zdravím...[smích] "Krystalizování" mě těší, protože pokud to napadne více lidí najednou, nezávisle na sobě, pravděpodobně je to "to ono".

248081

17.7.2011 16:36

RE: volební demokracie

HHBB 46.?.?.?

Reakce na 248081

Asi vím, co chcete říci, ale některé pojmy jsou naprosto vyprázdněné, proto se může stát, že spojíme neslučitelné. Z toho, co jste zatím napsala, je cítit, že tomu chcete vrátit obsah. Sociální jako solidární, tedy společensky vyvážené vazby, zřejmě nelze nadirigovat. Ty se musí stále pěstovat už na úrovni jednotlivců a vznikají na úrovni osobní (vyrovnaný jednotlivec). To lze přenést do rodiny, skupiny, obce. Ovšem na úrovni společenství se utvářejí velmi dlouho a od tisíců jedinců již nemohou existovat a smysl slova sociální se mění.
Stát je již čistě mocenský aparát.
Vyrovnaný člověk je schopen za sebe brát odpovědnost. Stále méně potřebuje, aby se o něj někdo staral, a o to více je to schopen poskytnout bližním, je-li to nutné. Pokud však přijímám nabídky typu "postaráme se o toto, támhleto a vůbec o vaše dobro", mohu si být jist, že je za tím vše, jen ne to mé dobro.
Sociální stát je neuskutečnitelná utopie. Stát by měl být republikou účelově zřízenou čistě na obranu zájmů člověka-jednotlivce a přirozených sociálních skupin, obvykle stejného kulturního okruhu. Lidé uvnitř se musí postarat, aby jim byl stát, jako veřejná záležitost, zcela podřízen. Cokoliv navíc umocňuje zneužitelnost státu proti lidem jako jednotlivcům.
Představy třeba o "sociální EU" jsou už jen naivitou, nebo vypočívostí. Budu-li žoviálně rozcapený, nazval bych to výmysly levicujících salónních Dolfíků, dále vyprazdňující a zneužívající pojem sociální.

248193

17.7.2011 21:25

RE: volební demokracie

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 248193

Ona chyba je v tom, že k tomu, aby člověk mohl být osobně zodpovědný, musí být ve svých rozhodnutích svobodný a to, jak sám jistě víte, v tomto systému neplatí. Pravdou je, že všichni jsme se narodili s holým zadkem, ale každý do jiné kolíbky. Kdysi tu kdesi padlo něco jako (teď parafrázuji) moje právo vás praštit končí tam, kde začíná vaše právo nebýt praštěn. A protože člověk je jaký je, vždycky potřebuje nějakou vyšší autoritu, která mu to vysvětlí. Stát má zajišťovat přinejmenším tato práva, abychom se tu nesežrali navzájem.
Dále k té svobodě - jak už jsem řekla mnohkrát, v současným způsobem nastaveném systému se nemůžu svobodně rozhodnout, jak žít.
Musím akceptovat určitá pravidla, musím si pořizovat placené služby, které nechci. Všechno je k mání, ale jen za peníze.

Dnes už se například v USA zdaňuje to, že použiju dešťovou vodu k zalévání záhonů; s odůvodněním, že někde jinde ta voda v koloběhu bude chybět. Naopak v ČR existuje daň z vybetonované plochy (chodník, parkoviště...) na soukromých pozemcích s odůvodněním tím, že voda se nemůže vsáknout do takto upravené části pozemku a tedy stéká tam, kam by jinak nestekla, někomu jinému na pozemek. Celkem dvě odporující si teorie, ale prachy nesmrdí.
Existují základní životní potřeby jako jíst, pít, spát, dýchat, tyto jsou však postupně degradovány na "chtění" a tedy poptávku, což však NENÍ PRAVDA. Dosah takovéhoto zacházení někým s lidskými bytostmi vidíme každý den a pociťujeme i na sobě. Právě takovýmto věcem by měl stát zabraňovat. Zřejmě jde o vyprazdňování pojmů, zřejmě to, že lidská bytost chce jíst, pít, spát a dýchat aniž by za to musela někomu odvádět desátek, budou ti, kteří mají nahrabáno, nazývat "socanstvím". Ale to je dogmatismus těmito supy nám vnucený a skrz mainstream nás denodenně masírující, protože to právě těmto supům vyhovuje. Tyjí z nás, žijí z nás. Jak by napsal Bezruč, z naší krve a z našeho potu. Kdyby lidem nevzali svobodu volně se "zanízdit", kde a jak se jim zlíbí, žít z toho, co příroda/Bůh poskytuje VŠEM, lidé by je přestali potřebovat a tudíž i podporovat svými desátky ve formě daní, poplatků, úroků.
Stát je zde tedy ve formě jakéhosi dohlížitele nad oním statutem quo. Za mě a pro mě, dokud mám co žrát, dokud mám střechu nad hlavou, dokud mě nikdo netluče, je mi to u prdele. Ať si žijou ve svých barácích s bazény, ať si mají své nadstandarty. Třeba i hodinky s vodotryskem. Ale ne za cenu mého života.
A zde stát selhal.

248199

17.7.2011 23:14

RE: volební demokracie

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

Reakce na 248199

Nemůžeme chtít od státu něco, čeho nemůže být schopen. Uvěřímeli že je, budeme napáleni, zklamáni, rozhořčeni - prostě nasr...
Vše, co stát představuje, stojí na represivním aparátu. Je to dráb bez ohledu na to, že se o něm mohou povídat pěkné pohádky. Naivní je, že chceme, aby byl hodný, spravedlivý, sociální. A chceme věřit pohádce, že takový může být. Nemůže. Stojí na represi. Lidé to ještě posilují tím, že chtějí, aby byl k ostatním zlý. A to pak mají (i Vy pociťujete výsledek).

Můžete si vypěstovat vztah k desetitisícům lidí, se kterými můžete spravedlivě soucítit? Ve skutečnosti je to těžké i k našim několika nejbližším. Proto nelze čekat, že miliony lidí si vypěstuje k sobě spravedlivé vztahy a nazve to stát. To je holý nesmysl. Stát si někdo prosadil a zaštítil to nějakou mocí. A ta je z drtivé části namířena proti jiným lidem. Hledá jen kompromis co lidi snesou a co už ne, promítnuto do hraní si na levici/pravci, socky, liberály, kony a neokony, komouše, nácky, demokraty atd. Jako výraz moci je vždy uplatněn nárok na část energie (nějaká forma výdeje sil) k těm v podřízeném stavu. Obvyklý je nějaký poplatek. Záleží pak na fantazii, do jakého krásného důvodu ho zabalíte.
I státy jsou pak v hierarchickém uspořádání a proud odevzdané energie se hromadí do toho, co je zpětně uplatňováno jako moc. Na síle té moci se tedy podílí každý, kdo se toho systému účastní. Proto může naříkat jen sám nad sebou. Je to kruté, ale nějaká skutečná slitování z pozic moci nemůžete čekat. Aparátčíci mají zkušenost, že se jim to zle nevyplácí. Tuto zkušenost pociťují i skutečně mocní, protože z druhé strany pocit závazku a vděku často bývá doprovázen skrytou záští.

Stát z pohledu většiny vždy selže, z pohledu druhéh však plní účel. Ale počítelte s tím, že ten "druhý" bude s námi nadávat nahlas a dvojnásob, že to někdo kazí, protože je tu "zlo", které mu poskytne clonu, proto bude podstrkávat plejády "viníků" jako hromosvody.
Bezruč měl určitě pravdu. Ale nářky to nespraví. Ani zlost. Jak se k tomu postavit jsem psal výše. Přestat živit to, co mi neslouží a prosadit si to, co jsem schopen ohlídat.

248202

16.7.2011 4:36

Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 248071

>proč je u nás jedno určité, blíže nespecifikované etnikum tak
>zvýhodňované a protěžované. Troufám si tvrdit, že právě
>kvůli zničení povědomosti lidí o sociální funkci státu.

Myslím, že ne. Myslím, že důvod, proč je jisté etnikum protěžováno, je jinde. Položme si otázku "komu to prospěje?" a doplňme otázkou "KDO vlastně to etnikum protěžuje?"

Ten NĚKDO trpí komplexem méněcennosti. Aby si dodal sebevědomí, aplikoval zvrhlé náboženství, podle kterého je nadřazen ostatním a může jim dělat jakoukoliv špinavost. Jeho temný Bůh mu to dovoluje. Tím ale současně se ostatních (většinové společnosti) bojí, dobře ví, že za to, co dělá, by měl dostat vycinkáno. Současně se schizofrenicky raduje, že je nenáviděn a bahní se v tom, být obětí. Chce být vnímán jako oběť, ale nechce trpět.

Aby odvedl pozornost od svých temných zločinů, a v domnění, že když jich bude víc, nebudou se bát vlka nic, protěžuje, pozdvihuje a přimyká se k jiné, podle jeho mínění také nenáviděné skupině. Ve skutečnosti tou skupinou pohrdá ještě více, než většinovou společností. To mu ale nebrání používat tuto skupinu jako klín.

Ten někdo chce většinovou společnost rozklížit v domnění, že rozklížená společnost bude bojovat mezi sebou až do vysílení, brzy zjistí marnost svého boje a stane se apatickou, tím pádem neškodnou. Jeden způsob, jak porušit koherenci národa, je přesně to, co dělá. Otráví u slušných lidí smysl pro spravedlnost povýšením bezpráví na normu. Zhůvěřile zvýhodňuje parazity a zločince na úkor slušných a drakonicky trestá každého, komu se to nelíbí, takže se lidé stanou apatičtí. (Tu stejnou metodu aplikovali kápové v lágrech Gulagu proti politickým, přečtěte si Solženicyna, tam to je.)

A s tím NĚKDO se vezou různí přitroublí intelektuálové, zlatokopové, vyžírky, prospěcháři a jiní grázlové, kteří se snaží urvat z ukradeného koláče co nejvíc pro sebe, nebo si na tom zařídit pohodlnou kariéru.

S podvědomím sociálního státu to nemá nic společného.

248134

16.7.2011 8:23

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 248134

Presne tak, potrebujes-li rozpoutat bourku, je vhodne predem pripravit par hromosvodu, aby to "nahodou" neluplo do tebe. A oni tu bourku potrebuji, nejen pro ten bajecny osvezujici pocit po bource, ale proto, ze za bourky vsichni poserove zalezou, a na lup mohou jen "odvazni".

248138

16.7.2011 8:56

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

MoUdrostrak 82.?.?.?

Reakce na 248134

Uhodil jste Hrebicek na Hlavicku! Pro pochybujici staci doplnit:
KDO v pravicujicim Cesku vytahl Kartu/-y s "Taborem v Letech", "Taborem v Hodonine u Kunstatu" etc?!
KDO byla JEHO matka?!
KDO byl JEHO otec?!
KDY se ON zjevuje v jepiccich (ale VELEDULEZITYCH) EPIZODACH pri "PREKORMIDLOVAVANI" smerovani tohoto statu?!
A VSE bude (nejen Lety, socialno, QUO VADIS?!) najednou jak NA DLANI... A pochopime, jak funguje CESTA teto Res Publica - a KAM?!
Posledni napoveda: Kde, a mezi KYM, byla jeho MATKA na "vycviku", nezli ("tam"[mrknutí jedním okem] dodychala?!

248139

16.7.2011 22:25

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

Lin 85.?.?.?

Reakce na 248134

Ale... [smích] Pravda - Klaus a strom nám nějak nevyšel, ale tady (aspoň podle toho, co jste napsal) shoda nastala. Nejsme ve při. [smích]
Rodina, rod, kmen, stát - to všechno vzniklo hlavně kvůli "sociálnu". Prostá potřeba vzájemné pomoci a ochrany jistého "sdružení" lidí stejných cílů nebo propojených vazbami. Potřeba ochrany různých forem (teď to matlám, ale myslím tím nejen ochranu před nepřáteli, ale také v "oslabení", jako je nemoc, stáří, u žen těhotnství atd.). Určitě také ochrana "mláďat", aby měla šanci dospět, něco do sebe "nasát" a pokračovat. Vším tím vypisováním mám na mysli prvotní důvod, proč se lidé začali sdružovat do větších celků.
Ti, o kterých píšete, moc dobře vědí, jak je silný fungující celek, jehož "jednotky" táhnou za jeden provaz a žijí spolu v míru a shodě (zapadají jak kolečka v hodinkovém strojku). Přemoci takový celek silou je takřka nemožné. Určitě víte, že pokud člověk hájí něco, čemu věří a na čem mu velmi záleží (na čem stojí celý jeho život), je schopen neuvěřitelných "akcí" a také obětí.
Takže - co nastoupí? Rozkol zevnitř. [smích] A právě o tom píšete = rozklížení, vrážení klínu. Stavění "jednotek" proti sobě. Zbavte společenství tmelu sounáležitosti protěžováním "jednotek" a máte po sociálnu. A ono sociálno vytváří tolik potřebný klid a bezpečí k životu, rozvoji osobnosti, vyrovnané psychiky...
Možná máte pocit naší neshody v uplatňování významu slova sociální. Vnímám ho ne jako "pobírání dávek", ale jako schopnost celku nenechat své slabé (i dočasně slabé) na holičkách.
Dneska se moc nesoustředím. [smích] Ale snad je pochopitelné, o co mi jde. Neurotizovaná a "nemocná" společnost - od dětí po starce - to je výsledek "vrážení klínu" , soustavného odstraňování tmelu a tím i sociální funkce lidského společenství. Člověk nemůže žít a zdárně se vyvíjet v nepřátelském prostředí a v neustálé atmosféře strachu.

248168

17.7.2011 3:53

Ano

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 248168

Tak tohle podepisuji. [smích]

248176

17.7.2011 9:15

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 248168

Vážená paní Lin, přesně jste to trefila:

Proč musí:
+ být rozbita EU
+ být zničen EUropský sociální stát
+ okolo nás být jen "rozjásané děti" Mádlová s Issem odesílající seniory na "dobrovolnou" euthanasii
+ být znesvářeni EUropani, Muslimové, Zikáááni...
+ být jen žoldáčtí všehoschopní hrdlořezové v profesionalizované armádě
+ se pera ujmout zahypotékovaní, zadlužení a zamindrákovaní "nezávislí" žurnalisté

A opojení pivní pravicující Pepíci si k tomu zazinkají autocenSSurně KLÍČI!

248180

17.7.2011 12:54

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 248180

Také to, co napsala Lin, podepisuji a protože to je podle mne důležité a i když jsem slíbil, že přijdu (dá-li pánbů [smích]) zase až příští měsíc, tak ode mne přeci jen malá ironická vsuvka, kterou občas, pro "potěšení" místních kosher sofistů, "opepřuji" některé své reakce:

KDO tedy jsou TY SÍLY, které zpoza buku pracují systematicky, skrze politické, legislativní a ekonomické zásahy, na rozklížení sociálních států a vazeb mezi lidmi? Aby (jak bylo prve řečeno) ukojily svůj komplex méněcennosti, opodstatnily sebevědomí, které jim tlačí do hlavy JEJICH zvrhlé náboženství, síly které opovrhují i těmi, které používají jako živé štíty a které chtějí být vnímány jako oběť, ale přitom (při užívání plodů honby za Zlatým teletem a napojených pletich) nechtějí trpět???

Jsou to opravdu JEN a POUZE síly (jak se zde mnohokrát pokusil, bohužel pro něj ne příliš úspěšně, prosadit přítel sofista a kamarád HHBB - alias hábečko, plus jeho agenturní krytí: Jemelík, Křivý a <nic> atpod.), síly, za kterými podle něj stojí primárně KC (katolická církev), jezovité a maltézáci??

Nebo je to parametricky úplně někdo jiný (byť ze stejné líhně pokrytectví a tezí, že Pravda není pro všechny), kdo se pomocí svých Lokajů v mainstreamu (i jinde - tento webzin je příkladem [smích]) snaží o odvádění pozornosti od svých pletich. Tak, jak činí globálně i ve věci cikánské karty, různých -kaustů- a pod.???

KDO to tedy JE a PROČ tak činí a KAM to povede, pokud se většinová společnost včas neprobudí A (dokud není nevratně pozdě) NEUZDRAVÍ???


A Peace s Ovčáky nad jiné bohatšími a vyvolenými, i s jejími všeho schopnými, dobře zaplacenými i dobrovolnými Lokaji, i všemi ostatními,

jansmith[smích]

248187

17.7.2011 17:04

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 248187

Milý příteli Jene, odpověď je velice jednoduchá:

Jsou to HRÁČI

A nejsilnějšími se stali, protože SE SEMKLI

A ostatním vnutili ideu INDIVIDUALISMU (ať to stojí, co to stojí)
......................................................
Proto ONI jsou SILNÍ - a ostatní (pravicující) PEPÍCI jsou jim:

hypotékami,
leasingy,
směnkami,
úvěry,
poplatky z karet,
převodů,
zástavami,
autorskými právy,
IZIPy a medicínskými dokumentacemi s citlivými údaji,
záznamy o telefonních hovorech
záznamy z kamer
záznamy z webcamer
scany z letišť
úchylárnami na netu a chatu
.............
VYDÁNI na MILOST a NEMILOST

248194

18.7.2011 22:13

RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)

drfie 78.?.?.?

Reakce na 248168

Možná rodina, rod či kmen, ale ne stát. Stát vznikl a rostl z potřeby některých ovládat jiné. A je to pořád stát, kdo vráží ty klíny do společnosti - určuje, kdo komu kolik musí platit a kdo má koho poslouchat. A když už státníci neví kudy kam, tak se začnou zadlužovat, protože to dopadne nejvíc na lidi, kteří ještě ani nemusí být na živu, a nebo proto, že jejich kamarádi bankéři shání peníze na novou jachtu.

248303

14.7.2011 23:48

RE: volební demokracie

ehm 88.?.?.?

Reakce na 247957

pravice ci levice ... vsechno stejna stolice[smích]

247987

15.7.2011 8:41

RE: volební demokracie

Diotallevi 62.?.?.?

Reakce na 247931

i tohle vypadá zajímavě:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/gerald-celente-zadne-dane-zadny-sex-jen-valka/

248004

15.7.2011 17:37

RE: volební demokracie

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 248004

v tom odkazu je slušná hláška, to bude avatár [cool]

"Politika je showbusiness pro ošklivé lidi"

248064

15.7.2011 17:43

RE: volební demokracie

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 248064

pro "ráááááááááčkujííííííííícíííí" geniální jedince

248066

16.7.2011 4:28

RE: volební demokracie

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 248004

Celente je opravdu zatraceně dobrý v analýze trendů systému. Eufemicky řečeno velmi znepokojivé. Náš pád Říma bude bude mít nuklearní pochuť, pokud k němu dojde. Ten obrázek atomového hřibu sedí, není to o laciné senzaci. Co na nuklearních ruinách civilizace zůstane z elity, ať si každý zodpoví sám.

248133

27.7.2011 9:33

RE: volební demokracie

Dap 109.?.?.?

Reakce na 247929

Lidem to už došlo - jen většina neví jak na to.
(proto ta bezradnost "není koho volit"[mrknutí jedním okem]
co potom ?
není to tak složité - ODPOVĚDNÝ volič ví,že je v rozhodování NEZASTUPITELNÝ.
Takže musí rozhodovat sám - o důležitých otázkách v referendu,
v méně důležitých se nechá zastupovat s tím,že politik (který ho zastupuje) je kdykoli odvolatelný(na základě referenda ve volebním obvodu).

Potíž je jen ve formě vypsání referenda(podmínky,které máme nyní jsou k ničemu) a účinnosti(odvolatelnost).
Inspiraci lze hledat třeba ve Švýcarech.

A samozřejmě - jak to prosadit.
Politici sami proti sobě nikdy nepůjdou,k tomu je musí donutit občané.

249198

14.7.2011 8:54

Schíza

petrkufa 81.?.?.?

Docela legrační schizofrenie. Když jeden a tentýž člověk na jedné straně kritizuje FED za to že má monopol na tisk dolarů a tiskne je a tím znehodnocuje úspory američanů (viz např. http://www.thirdworldtraveler.com/Stephen_Lendman/Federal_Reserve.html). A na druhé straně napíše že se řekové vzdali suverenity protože s eurem nemohou monetizovat svůj vlastní dluh. [smích]

247932

14.7.2011 10:39

RE: Schíza

waterfall 193.?.?.?

Reakce na 247932

Problémem dnešních kritiků je, že nenabízejí řešení. Je to jako s našimi odbory či levicí... kritika se jen hrne, ale moudřejší řešení aby u nich člověk pohledal...

Jaké je řešení světové krize? Snad POGROM na bankéře... ?? OK, dluhy zmizí, naše peníze v bankách také... banky krátkodobě zaniknou... jenže bude potřeba mezi sebou nějak platit... takže vzniknou nové měny, způsoby plateb a nakonec zase banky... za čas se jim nahromadí přebytky peněz a tak je začnou půjčovat... nejprve opatrně, pak volněji a volněji... občas nějaký dlužník nezaplatí... pak jich neplatí hodně a jsme zase před stejným problémem... motáme se v kruhu...

247944

14.7.2011 13:01

RE: Schíza

hc 90.?.?.?

Reakce na 247944

A co takhle zestátnění celé té žumpy? Zestátněné finančnictví v ČSSR po sobě žádné dluhy nezanechalo.

247954

15.7.2011 12:06

RE: Schíza

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 247954

A paragraf o rozkrádání majetku v socialistickém (či kterémkoli jiném) vlastnictví...

Kdo by nám potom vládl? Vždyť by šli všichni bručet [cool]

248030

14.7.2011 15:07

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247944

Zakazat pujcovat penize na urok, tak jako kdysi.Kazdemu, kdo by se dopustil lichvy(pujcovani na urok) nechat useknout ruku.(clenum organizovane skupiny hlavu).Nebudou dluhy, nebudou bankeri.A lidska prace bude ohodnocena praci tech druhych, kteri ji s vami za tu vasi vymeni.

247963

14.7.2011 16:14

RE: Schíza

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247963

a tím vyřešíme co? lidi si přestanou půjčovat? nebo snad znehodnocování peněz? nebo dokonce potřebu neustálých půjček protože peníze existují jako dluh a tudíž se na splácení půjček zase znovu půjčuje

247966

15.7.2011 9:04

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247966

tim se dosahne toho, ze se vratime ke smene zbozi za zbozi a cistym trznim vztahum.Paraziti, kteri se zivi lichvou budou bud muset pracovat nebo chcipat hlady.
A nebo je premistit na nejaky opusteny ostrov, kde si budou moci pujcovat papirky jeden druhemu jak budou chtit.Urcite brzy zbohatnou[smích]
Penize jsou vzdycky dluhem, protoze jsou zatizeny urokem.Pokud je dovolen v ekonomice lichvarsky urok, tak se musi tisknout nove penize, jinak by tento podvod nemohl fungovat.

248007

14.7.2011 15:22

RE: Schíza

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 247944

Reseni je jasny.
Zrusit system castecnych rezerv.
Banky muzou pujcovat i na rozumny urok ale jen z toho co maji. Pujcka se nevytvari jako kredit, ale jako debet.
Timhle by se vyrazne omezila moznost "nafukovat" financni bublinu.

247964

15.7.2011 9:11

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247964

To je nesmysl, protoze system castecnych rezerv je dusledkem pujcovani penez na slozeny urok.

248008

16.7.2011 20:04

RE: Schíza

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 248008

To co rikate vy je nesmysl. Prectete si Modern Money Mechanics.

248162

16.7.2011 20:40

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248162

Ty blaboly o ponechani pujcovani penez na urok a zruseni systemu castecnych rezerv jsou legracni.Snazi se vzbudit zdani, ze to je jediny zpusob, jak se dostat z krize a nechat lichvare parazitovat na lidske praci.
Staci mi vlastni rozum, abych pochopil podvod, ktery se deje s tistenim papirovych penez, vase odkazy jsou mi ke dvema vecem.

248163

17.7.2011 12:22

RE: Schíza

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 248163

Uvedomte si prosim, ze zadarmo vam nikdo nepujci. Kdyz na tom veritel nemuze vydelat, nema duvod vam pujcovat. A tak vam nepujci.
Jde o to, aby mena nenesla dluh uz v zakladu, aby vsechny penize nebyly vydavany uz jako pujcene. Ale pujcka (myslim tim komercni bankovni produkt) jako takova by mela byt zachovana. Jinak proste prestanou existovat investori.

248185

17.7.2011 12:52

RE: Schíza

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 248185

Vždyť existují komerční spotřebitelské půjčky. Do těch společností mohou investoři investovat.

Ale jejdůležitější je, aby "deriváty|" nešly prodávat na finančním trhu! A ohrožovat případnou toxicitou banky...

Za dřevního kapitaliSSmu se tomu říkalo "úvěrová nebo spotřební družstva", kampeličky apod... A fungovalo to!

V zbídačelých JůYsEj se taky nehroutí vesnické banky, protože tam každý vidí druhému na prsty, konservativnost (a zabezpečení) je důležitejší/má vyšší prioritu, nežli zisk - a bankéř si toxický derivát do kterého nevidí nedodovolí za peníze vkladatelů ze sousedství nakoupit...

248186

18.7.2011 12:45

RE: Schíza

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 248186

>Vždyť existují komerční spotřebitelské půjčky. Do těch
>společností mohou investoři investovat.
o tom prave mluvim, kdyz mluvim o rozumnym uroku
>
>Ale jejdůležitější je, aby "deriváty|" nešly prodávat na
>finančním trhu! A ohrožovat případnou toxicitou banky...
souhlas
>
>Za dřevního kapitaliSSmu se tomu říkalo "úvěrová nebo
>spotřební družstva", kampeličky apod... A fungovalo to!
nevim, nepamatuju se. porevolucni kampelicky rychle zkrachovaly do jedne, ale netvrdim, ze system to je spatnej
>
>V zbídačelých JůYsEj se taky nehroutí vesnické banky,
>protože tam každý vidí druhému na prsty, konservativnost (a
>zabezpečení) je důležitejší/má vyšší prioritu, nežli
>zisk - a bankéř si toxický derivát do kterého nevidí
>nedodovolí za peníze vkladatelů ze sousedství nakoupit...
souhlas

248245

18.7.2011 10:43

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248185

Vy to asi nechapete, protoze uvazujete v intencich bohatnuti pomoci bezpracnych spekulaci a uroku.Proto take nevidite velikost toho kolosalniho podvodu, ktery spociva v tom, ze vam bankeri nepujcuji skutecne hodnoty, ale potisteny papir.Vy si ho pak splacenim odpracujete a davate mu alespon nejakou hodnotu.Jedine reseni je vratit se k tomu, co lidsky rod udrzelo pri zivote, tedy k vzajemne pospolitosti zalozene na podpore jeden druheho, v takove pospolitosti neni misto pro bankere a lichvare.
Staty na danich vyberou obrovske hodnoty a presto jsou jejich rozpocty v straslivem minusu, to je dusledek pujcovani "penez" na urok.

248235

18.7.2011 11:46

RE: Schíza

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 248235

Panenko skakava, ja vam to snad nevysvetlim. To o cem mluvim, je pujcovani penez ne "penez", cili hodnoty stoprocentne kryte nejakou fyzickou komoditou, tedy zruseni systemu castecnych rezerv. A na rozumnej urok, tzn naklady na vedeni pujcky plus nejakej relevantni zisk.
Bankeri jsou uzitecni, berou li sami sebe jako spravce cizich statku, tak jak to bylo od zacatku.
A uvazoval jste taky, proc si musi staty porad pujcovat?

248242

18.7.2011 14:17

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 248242

základní problém úroku - z peněz nadělá "peníze" (otázka času), pokud ne, bude stagnace při úročeném půjčování... vznikne tak dilema, jak to řešit - uvolnit krytí, nebo upustit od úročení...
bylo by to jedno, nějaká stagnace, to je stejně jen otázka konkurence, ale o to právě jde, ekonomika, která roztáčí výkon nekrytými penězi, tak tlačí i na ty, co to nechtějí...

248252

18.7.2011 21:15

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248242

bozinku vy ale radite.Uvedomte si, ze pujcovani zlata(penize byly na pocatku 100 procentne kryte zlatem) na urok vedlo k tomu, ze temer vsechno zlato se premistilo za tech par stoleti do pazouru lichvarum.Ti potom slavnostne v Bretton Woodu zlaty standart odpiskali a od toho dne si z nas delaji srandu tim, ze nam pujcuji papir.Kdybyste chtel, aby pujcovali nejakou hodnotu - zlato, tak jim umoznite vratit se znovu o trista, ctyrista let zpet a zacit cely ten jejich paraziticky cyklus znova.
Dnes maji v trezorech pro veritele howno(papir), tak se nenechejte obalamutit nejakymi kecy radoby ekonomu o nejakem ruseni systemu frakcnich rezerv.Bankovni lichvari nemuzou pujcovat hodnoty jednoduse proto, protoze zadne nikdy nevytvorili, chapete to uz?Ta sebranka zasluhuje jedine, pasku na oci za ranniho usvitu.
Jestli opravdu verite pohadce radobyekonomu, ze penize se mnozi samy od sebe jako zive organismy, pak sorry, nemame si o cem psat.

248296

18.7.2011 21:41

RE: Schíza

mkadlec 89.?.?.?

Reakce na 248296

Penize se mnozi praci, vyrobou. Ja nikdy netvrdil ze penize maji byt kryte jen jednou komoditou. Muzou byt klidne kryte necim co jde vyrobit, nemluve o tom, ze tech veci muze byt v podstate spousta, az do vyse HDP te ktere zeme.
Bankeri, pokud sami sebe vnimaji jako spravce cizich statku, by meli dostat nejakou, primerenou odmenu za to co delaji. Jestlize, a tohle je podle meho nazoru klicovy problem, si stat svoji menu pujcuje od bankeru, neexistuje zpusob jak z dluhove pasti uniknout. Menu by mel vydavat stat, ne nejaka banka. A mela by byt kryta maximalne do odhadovane vyse HDP, ne vys. Vzpomente na greenbucks.

248298

19.7.2011 12:57

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248298

Penize se mnozi tim, ze se pujcuji.Kde u nich vidite bankerovu praci, pod lupou?Ta prace je jen a jen vase, abyste splatil urok, k cemuz Vam banker penize namnozil, tedy nechal vytisknout nove.Ve sprave ciziho majetku a pujcovani na urok je nebetycny rozdil.

248362

18.7.2011 22:34

RE: Schíza

drfie 78.?.?.?

Reakce na 248296

>Uvedomte si, ze pujcovani zlata(penize byly na pocatku 100 procentne kryte zlatem) na urok vedlo k tomu, ze temer vsechno zlato se premistilo za tech par stoleti do pazouru lichvarum.
Můžete dát zdroj této informace?
Pokud vím, tak za doby zlatého standardu měl dolar téměř konstantní kupní sílu. Pokud někdo shromáždil zlato v trezorech, tak by jej bylo málo v oběhu a jeho cena by zákonitě raketově rostla - a s ní i dolar.
Dále pokud vím, tak to byl americký prezident FDR, který soukromé vlastnictví zlata zakázal. (A kde asi skončilo?)

>Bankovni lichvari nemuzou pujcovat hodnoty jednoduse proto, protoze zadne nikdy nevytvorili, chapete to uz?
Oni ale půjčují hodnoty, které vytvořil někdo, kdo půjčil jim. Jinými slovy přepůjčují.

248305

19.7.2011 13:13

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248305

Zdroj, clovece, vy nemate vlastni hlavu?Copak si neumite spocitat, kam se vsechno zlato podelo, kdyz ho jedna povedena rodinka pujcovala na urok pres trista let?Kde jste prisel na to, ze zlaty dolar mel konstantni kupni silu?Coopak se za nej dalo poridit v roce 1912 a co v roce 1962?
FDR musel dostat z Americanu zlato jednoduse proto, protoze FED jako monopolni veritel zlato vlade USA pri svem vzniku pujcil na kryti papirove meny a ty jako dluznik ho pak byly nuceny vracet s urokem!
http://pochybovac.wordpress.com/2010/10/19/zlata-p...

248364

19.7.2011 20:06

RE: Schíza

drfie 78.?.?.?

Reakce na 248364

Nejdřív by muselo být jasné, že se někam zlato "podělo". Pak by se hypoteticky dalo hledat, kam. To, že půjčujete na úrok nic neznamená. Důležité je, jaké máte výdaje. A výdaje samozřejmě musíte mít, protože zlata se nenajíte, zlatem se neobléknete, v zlatě nebydlíte.

>Kde jste prisel na to, ze zlaty dolar mel konstantni kupni silu?
Kde jsem na to přišel? Je to všeobecně známá věc. Dejte si třeba v google images vyhledat "purchasing power of dollar" (http://www.google.cz/search?tbm=isch&hl=en&...)
FED byl založen 1913, takže pokud chcete mluvit o zlatém standardu, musíte se omezit na období před rokem 1913, ideálně od vzniku dolaru. Po založení FEDu už se o žádný pořádný zlatý standard nejednalo a samozřejmě kupní síla dolaru stále rychleji klesala.

>FED jako monopolni veritel zlato vlade USA pri svem vzniku pujcil na kryti papirove meny
Co to je za nesmysl? FED vydává dolary, tak jaké půjčování vládě na krytí měny? FDR prostě potřeboval lidi zbavit možnosti se bránit inflaci.

248390

21.7.2011 14:27

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248390

Vseobecne znama vec je ta, ze hodnota jednoho dolaru byla uzakonena v roce 1900 takto: 23.22 grains (1.5046 grams) cisteho zlata za jeden dolar - The Gold Standard Act.($20.67 za trojskou unci)V roce 1933 zrusen, rozmarem FDR, ne?Chybejici zlato vytahli z Americanu prostrednictvim hrozby vysokeho trestu bankeri a zbytek pak dodali sovetsti bolsevici.

248562

21.7.2011 23:26

RE: Schíza

drfie 78.?.?.?

Reakce na 248562

Moje chyba, píšu o zlatém standardu, ale mám na mysli obecně komoditní standard. Detaily se měnily, nicméně dolar byl v 19.st prakticky vždy nějak založen na zlatě a stříbře, takže je to spíš otázka terminologie, než podstaty. Každopádně dlouhodobě si konstantní kupní sílu udržoval - krátkodobě samozřejmě především kvůli státním zásahům šel nahoru a dolů.
To taky nic nemění na tom, kam se zlato podělo nebo nepodělo. A ano s trochou nadsázky se dá říct, že zlatý standard zničil rozmar FDR, protože bláznivě věřil, že depresi vyřeší inflací. Zlato tahal z lidí stát.

248619

18.7.2011 21:29

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248242

pisete hodnoty kryte nejakou komoditou pujcovane na rozumny urok.Tak se zamyslete, co by se s tou hodnotou stalo.Ja vim a mohu vam to i lehce dokazat, ze by se ta puvodni hodnota zacala okamzite snizovat a v casove rade dane urokovou sazbou by se limitne priblizila k nule, tak jako to vidime dnes.
Pokud budete mit zajem, rad vysvetlim.

248297

19.7.2011 8:31

RE: Schíza

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 248297

mam zajem, vysvetlujte.

248331

21.7.2011 19:11

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 248331

Dovedete si predstavit svet bez bankovnich lichvaru a spekulantu?Pokud ne, tak nase debata nema smysl.

248600

25.7.2011 12:45

RE: Schíza

mkadlec 62.?.?.?

Reakce na 248600

Hezke vysvetleni, jen co je pravda.
Dovedete si predstavit system, kde by instituce, ktera vam pujcila, nebyla lichvar, ale rekneme distributor volnych zdroju? A ze ta instituce na spravu volnych zdroju tj. na svuj vlastni chod potrebuje nejake prostredky? A ze vy kdyz si pujcite na treba traktor, ze ktereho mate ekonomicky prospech, je docela spravedlivy aby ten kdo vam pujcil (coz neni jen banker, ale i str~adal, ktery si do banky svoje tezce vydelane penize ulozil) z toho mel svoji malou domu?
Spekulanti jsou jina. Kseftovat s prachama nebo dokonce s dluhama povazuju za amoralni a velmi "kosher".

248956

14.7.2011 17:14

RE: Schíza

HHBB 199.?.?.?

Reakce na 247944

>zestátnění
Stát? Museli bychom ho znovu určit. Dnes se spíš podobá korporaci. Někde se státy své měny zbavují za potlesku obyvatel, kteří se už nemohli na svůj papír podívat.
>zakázat úrok
problém... je potřeba delegovat moc na represivní složku, která vždy podlehne ideologickému diktátu náboženského či pseudonáboženského (komunismus) charakteru s postupnou stagnací v důsledku represe (nesvobody)
>částečné rezervy
„rozumný“ úrok je pouhé oddálení stavu „nerozumného“ úroku. To vznikne po pádu přefouklého systému, navodí se iluze krytí zlatem, to posléze nepůjde udržet, budeme dělat „jako že kryjeme“, pak se bude bojovat o to, čím se má krýt, nakonec se od toho upustí a zavedou se zase „částečné rezervy“ a pak...

Problém je v chápání peněz. Odmalička si necháme vtloukat do hlavy, že samy peníze představují hodnotu. A jsme uvrženi do tmy. Peníze jsou totiž pouze pomůcka k poměřování.
Je to věc dohody.
Každý má přirozené právo si dohodnout čím, jak, a kdy chce platit a platidlo si tak vyrobit. Je to ekvivalent něčeho, co představuje momentální hodnotu dle potřeby kupujícího. To je vždy dočasné. Proto i platidla by přirozeně měla mít omezenou platnost. Opět věc dohody.
Porušování dohod snižuje šanci na uzavírání dohod nových. Na to přijde jednou každý, pokud k tomu bude mít obecnou příležitost. Bude-li vždy příležitost jiná, úročených platidel, vyskytnou-li se, bude vždy jen poskrovnu a zůstává i šance vždy pochopit, co znamená úročit.
Toto však již bylo, ale není. Není to proto, že primárně jde o moc, která s penězi nemá co dělat. Striktně úročené peníze nastupují až pak a fungují jako superzdanění „lidu“, který je tak udržován v chodu jako zdroj pro projekt, o kterém nemá páru.
[smích]

247968

14.7.2011 23:09

RE: Schíza

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 247944

A co když někdo není kritik a nabízí řešení? www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Ono to chce hledat, řešení v telce neuvidíte, vodopáde! A protože to v telce neuvidíte, je to záruka, že to funguje!
S půjčováním ale není problém. Problém je s půjčováním na úrok - to totiž nikdy nejde splatit bez dalšího půjčení. A takto to roste exponenciálně až jsme tam, kde jsme!
Řešením je tedy přechod na bezúročnou ekonomiku na čistých tržních principech bez lobbystů a korupce. A vůbec není třeba dělat nějaké pogromy na bankéře. Proč? Oni by odešli sami, kdyby si stát zřídil svou banku, která by půjčovala bezúročně. Jak jednoduché, že?

247985

15.7.2011 2:27

Řešení je v dvojitém systému bank

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 247944

Jedna bankovní centrála s pobočkami po celém státě a může být klidně státní,nebo polostátní, akciová společnost z vysokou účastí státu, by sloužila jako obslužná platební - nemusela by tolik vydělávat, takže poplatky nízké - zde by byla soustředěna komerční činnost, běžné platby apod.Zde by byla 100% záruka, že se s penězi nic nestane a banka ručí v plné výšši za vklady a všechny operace.
Druhá bankovní sféra by již měla obchodní, spekulační program,poplatky vyšší, ale také možnost získat z vkladu vyšší úrok,nebo také ztrátu!
Každý by se mohl volně rozhodnout, komu své peníze a kolik ze svých peněz a jaké bance svěří, zdali chce pouze uskutečnit nějakou platbu, nebo chce spekulovat na burze. Každý má mít svobodu rozhodnutí - potom ale nazveme ten druhý způsob "bankovnictví" hazardním podnikem a bude pořádek! Kdo chce hrát na burze,nemusí poškozovat ostatní účastníky bankovního národního "průmyslu"!
Banku jistě všichni potřebujeme, ale ne banku,která si s našimi penězi bude hrát ruletu na burze a když prohraje,žádá stát o záchranu a tak prošustrované miliony zaplatí daňový poplatník a bankéřům a majitelům bank se nic nestane! Přesně tohle proběhlo v USA a to je konec kapitalismu, konec volné soutěže.
Banky a burza, která má sloužit k alokaci kapitálu, jsou příliš vážné národohospodářské podniky,než aby byly v rukou nezodpovědných "banksterů" a různých jiných prolhaných finančních lotrů a spekulantů!
Zcela jiný by byl obor investičního bankovnictví, kde už musí přijít forma záruk a pojištění, kde by se také mohl stát podílet!
Není pravda, že vše musí být nutně privátní ,aby vydělávalo.
Příkladně v Německu a Rakousku je velmi oblíbené a masově rozšířené družstevní bankovnictví, které má velmi dlouhou tradici a velkou podporu státu i centrální banky.
Nejsem nějaký expert na banky, ale co vím jistě,že je možné zavést spravedlivější bankovnictví,takřka "bezúročné" kde by nevznikaly "toxické" zisky, které dnes ani není kam investovat a které vedou k nezvladatelným krizím! Je otázka, co stát a občané chtějí a jak jsou bankovním sektorem obelháváni?
Jsou dva druhy lidí, jedni budou říkat, že to nejde a pak přijdou ti druzí a udělají to!
Současný stav je především v Česku naprosto neúnosný!

247991

15.7.2011 17:50

RE: Řešení je v dvojitém systému bank

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247991

Tohleto je naprostý nicneřešící nesmysl! Tohle je jako seškrábnout škraloup z kakaa, ale do meritu věci jste se bohužel nedostal!

248068

15.7.2011 17:51

RE: Schíza

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247944

no oni nenabízejí řešení, ale ono stojí v pozadí a všichni to ví. jenom vidlema se svět zbaví sevření amorálních parazitů, kteří ho devastují na všech úrovních se sebevražednou debilitou...

248069

16.7.2011 4:51

RE: Schíza

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247944

Ale houby se motáme v kruhu. Kartel okolo centrálních bank se dostal mimo schopnost být efektivní a je to už nějaký pátek zpátky. Pyramidová hra skončila, takže kde vidíte ten kruh? Systém fraktalních rezerv umožňuje dočasně finacovat snižující se efektivitu klientských vztahů v rámci několika monopolů nahoře, ale do mínusu lze je pouze tak dlouho, dokud z veřejných rozpočtů je krytí, potom nějaký čas jde sekat dluhy a pak už to je natolik "efektivní", že...

Chápete máte dobrý nápad a někdo ho koupí. Ohrožuje váš dobrý nápad zaběhnutý byznys.... Řiťolezci nemilposrdně jdou po krku lidem s invencí a vysokým pracovním výkonem, protože je ohrožují v kariéře. Děje se to v systému ovládaném klientskými vztahy všeobecně. Zapomeňte tedy na to, že někdo zkrachuje a ti lepší půjdou nahoru. Uvedu vám konkrétní příklad z firmy. Odešel manager, který zajišťuje realizací prací. I majiteli dochází, že bez těhle lidí to nejde, pozval si ho před odchodem na pohovor a patl se proč za ním nepřišle dříve?

Nechápe, jak to funguje. Kdyby se šel ztěžovat na blbost karieristů nad ním, tak ho velmi rychle jako jeden muž pohřbí. Rozumíte není problém jako nadřízený zorganizovat i pro b velmi výkonného podřízeného práci, tak aby nevykazoval výsledky, kdyby se rozkrájel. Stačí mu dodsat dozor nad pár kšefty s hodně špatnou logistikou a zahrnout ho papírováním a nepřipustit objektivní argumentaci, že někateré problémy při opravách vznikají z poškození, které není součastí rekonstrukce. To je stavební byznys jinde to jde jinak, jedná se pouze o technické detaily.

Jde o stavební firmu dělající větší věci přes pojišťovny. Jinak řečeno klientské vazby na pojišťovny vedou k snižování efektivity, v "normálních tržních" vztazích, které v systému de facto neexistují by to nešlo. Odhaduju, že firma může mít obrat, tak 100 mega za rok. Není těžké si udělat obrázek, kde tedy rakovina klientských vztahů z horních pater systému metastázovala. Menší firmy i kdyb jim šéfoval podnikatelský génius nemají šanci práce jistého druhu z první ruky vůbec získat.

Co myslíte kolik firem v Illinois za posledních 40 let má pod palcem stavbu dálnic? Řekl bych, že prsty jedné ruky mi na počítání budou bohatě stačit. A ekonomický výkon Illinois při počtu obyvatel jako ČR je trochu jinde. Všechno variace na jedno téma pyramidové hry nekrytých peněz, ale ani prachy z čistého či přesněji řečeno špinavého luftu, nelze vytvářet donekonečna. Jde jenom o to, zda systémový krach přijde ve formě kolapsu civilizace jako v antickém Římu nebo dojde k transformaci na neexpanzivní systém. Žijeme v období velmi riskantního bodu vývoje civilizací, transformace se totiž hromadě civilizací před námi nepovedla. Řím je ta poslední, kterou si pamatujeme.

248135

14.7.2011 14:50

RE: Schíza

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247932

Nemuze vam prece na rovinu napsat, ze nejvetsi podvod v dejinach lidstva s pracovnim nazvem "Pujcim vam papir, vy mi ho vratite vlastnim majetkem" uspesne pokracuje a bude pokracovat, dokud nam budou vladnout demokraticky voleni idioti.Blbcum volicum staci napsat, ze Rekove maji dluh a kazdy z nich si hned vybavi, jak splacel dyvidycko od Houmkredytu a oktafku od Skofinu a ze tak je to soudruzi spravne.

247961

14.7.2011 11:30

Zase to nešťastné generalizování

Jarmila 88.?.?.?

Na začátku článku se píše: Protože MMF, v němž mají rozhodující vliv Spojené státy, EU a Evropská centrální banka (ECB), takzvaná “Trojka” toto požaduje jako cenu za finanční pomoc.

Moje oprava:
- v MMF nemají rozhodující vliv Spojené státy, ale soukromá instituce FED. Jejím konkrétním vlastníkem je pár soukromých bankéřů, kteří tisknou peníze ze vzduchu ( snad hlavně Rockefeller?)
- instituci EU rovněž vlastní pouze několik tajných vlastníků, kteří si nepřejí být známí. Proto ustanovili nevolený vrcholný orgán EU, složený jen z pár velmi ošklivých tajtrlíků, kteří totalitně poroučí všem europoslancům, co mají podle jejich pokynů POVINNĚ odhlasovat. Prozradil to na ně anglický europoslanec Nigel, který osobně v kterémsi filmu (už si nepamatuji jeho název) vyprávěl, jako to chodí: poslanci dostanou tunu papíru k prostudování- a k tomu rozkaz seshora, jak mají hlasovat.
- Evropská centrální banka (ECB) je rovněž soukromý podnik, který je vlastněn jen několika finančníky (Rottshild?)

Sečteno a podtrženo: FED+EU+ECB= to je asi jen 10 konkrétních tajných vlastníků. Víc jich nebude. Tito vlastníci se opovažují ukrást si postupně celý svět do svého osobního vlastnictví.

247949

14.7.2011 13:39

RE: Zase to nešťastné generalizování

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247949

vlastnictví jako fetiš má pouze ten dobytek říkající si lidstvo nikoli tito pánové kteří na touze po majetku hlupáků vydělávají peníze
napak uzmutí majetku hlupákům oni zchudnou
takže jim o nic takového nejde jde jim o likvidaci finančního systému ne o nějaký pitomý majetek

247955

14.7.2011 14:21

RE: Zase to nešťastné generalizování

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 247955

[smích] Tak Vy si nedáte pokoj aristokrate.[smích]

Já Vám řeknu jak se chovají tito finančníci, kteří prý (podle Vás) nemají zájem na uzmutí majetku. Připomínají jednání majitelů středověkých bordelů. Ti totiž kdysi používali přesně stejné finty, jaké používají současní mezinárodní bankéři, kteří je začali v součanosti drze používat už nejen na jednotlivce, ale rovnou na celé státy, aby urychlili děj. Ve středověku majitel bordelu nalákal nějakou chudou bezprizorní hladovou dívku do bordelu, nabídl jí krásné šaty a dal ji slušně najíst. Řekl jí, že ten dluh za hezké šaty a jídlo snadno splatí, když si to chvíli „odpracuje“. Dívka pak záhy zabředla do nesplatitelného dluhu, přestože „pracovala“ jak o život. Majitel bordelu zpravidla neskutečně zbohatl, ale jeho zadlužené otrokyně byly stále chudé. Pracovaly jen za stravu, šaty a neustále narůstající dluh. Pokud se některá z toho pekla pokusila utéct někam do světa, byla chycena a zpátky přivedena a mohla si vybrat: buď šatlavu za nesplacený dluh nebo zase splácet nekonečný dluh u majitele bordelu.

A tohle přesně mají v plánu majitelé bank. Zadlužit celé státy, stát se jejich právoplatnými majiteli a z obyvatelstva těch států si nadělat ekonomické otroky s nesplatitelným dluhem. Proto všude ve světě tak důsledně likvidují střední třídu, protože jejich záměrem je, aby existovalo jen asi tak 10 procent pomocné elity (velmi bohatých manažerů- hlídajících drábů) a pak už jen 90 procent chudých bezmocných očipovaných otroků.

247958

14.7.2011 14:53

RE: Zase to nešťastné generalizování

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 247958

Jarmilo, máš pravdu, ale jeden fakt přehlížíš a to je také forma generalizace a tím je obrovský,světový nárůst vlivu technologií a jejich možnost ovládání.
Peníze nejspíše v nějaké další formě společnosti, která bude muset přijít, nebudou mít takový vliv!
Peníze jsou "škodlivé" v pojetí, jak jsou dnes používány,jsou "toxické" ze samé podstaty zatížeností dluhem už při jejich vzniku a uvedení do oběhu!
Dost se ve mě samotném "pere" představa o zániku vlivu peněz - vždyť je máme tak všichni rádi!, ale nebude jiná možnost, co škodí společnosti, bude muset být odstraněno! Vliv mocných bude vykonáván, ale jinou formou a také by se tím mohli "mocní" rapidně změnit!!! Dnes může mít balíky peněz uplný debil a může jimi destruovat společnost jako takovou!
To by se mohlo do budoucna změnit a mohli by se v globálním řízení světa objevit pouze lidé, kteří budou ovládat technologie, ale také mohou mít sociální "soucítění" s davy. On ten tolik zatracovaný a ostrakizovaný "socialismus" není pro ekonomický systém až tak drahý, pokud je rozumně nastaven!
A potkávat po ulicích žebráky a bezdomovce není žádná chuť pro nikoho, ani pro ty extrémně bohaté!
Ve zdravé "tržní" společnosti musí být kvůli zachování řídících funkcí nějaká forma hierarchie, ale nemůže sklouzávat do skoro feudálních násilných forem,kdy chudák byl vydán na milost a nemilost boháči! To už tady jednou bylo a následky si vymlsáváme do dnes! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

247962

14.7.2011 16:37

RE: Zase to nešťastné generalizování

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 247962

Peníze neškodí, škodí superboháči (mezinárodní banksteři). A jejich úmyslně velmi špatně nastavený společenský systém. Pokud se lidstvo nebude chtít dostat do budoucího otřesného otroctví, tak musí tyto superboháče prostě svrhnout (ovšem s pomocí „pomocné elity“, která se sama uráčí si uvědomit to velké nebezpečí budoucího hrozného vývoje), vše znárodnit a zavést přímou elektronickou demokracii. A pak již nikdy nepřipustit zastupitelskou totalitu (úmyslně nesprávně pojmenovanou jako zastupitelskou demokracii).

247967

15.7.2011 18:02

RE: Zase to nešťastné generalizování

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247967

Líp to popsat nešlo. "Dýmů-krásy" je už na konci své životnosti.

Proto M-15 přišel s terminus terminus technicus:

DEMOKRACIE Ver. 2.0

Čeští pravicující, hypotékující, leasingující a úvěrující nezávislí žurnalisté o tom ale autocenSSurně psát nesmějí [mrknutí jedním okem]

Pravicujme-tunelujme!

248073

15.7.2011 17:50

RE: Zase to nešťastné generalizování

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 247958

Šikovná paralela. Vlastně z toho vyplývá, že nejsme nic víc než děvky a je to pravda. I ti, kteří tady tak zasvěceně klábosí a "mají jasno", disponují účty u bank.

248067

15.7.2011 18:09

RE: Zase to nešťastné generalizování

Lin 85.?.?.?

Reakce na 248067

Jarmilo a Katko, přidávám se. Taky mi to tak příjde. "Zájem" je udržovat nás v permanentním dluhu. Proto je největší útok právě na střední třídu. To jsou totiž ti, kteří nemají tak moc, aby na úvěry neslyšeli a nemají tak málo, aby jim už nebylo co sebrat. A hlavně - mají návyk k práci. Takže naprosto ideální "ovce pro střih".

248074

16.7.2011 4:16

RE: Zase to nešťastné generalizování

p. 125.?.?.?

Reakce na 248074

...Cesko + Euro = Recko - majetek = hola prdel /to cele na druhou/

248132

16.7.2011 8:10

RE: Zase to nešťastné generalizování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 85.?.?.?

Reakce na 248132

Jakpak jste objevil tu skodlivost eura?
Cesko ma i za vlady komediantu rozpoctove zodpovednosti rostouci dluh, a tudiz nastoupenou reckou cestou pokracuje bez ohledu na eurozonu. Jiste, jini jsou na tom hure, a tak se muze stat ze pujdeme do kytek jakoby cizi zasluhou. Nebude to pravda, nase "vlady" snad jen nemeli tolik "odvahy".
Spolecna mena vyzaduje spolecnou kazen, t.j. spolecna dodrzovana neozulitelna pravidla, ovsem to je "nesvoboda a diktat banksteru". A vlastni mena take dovoluje zadluzovat stat az k bankrotu.

248137

14.7.2011 16:00

RE: Zase to nešťastné generalizování

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247949

Nevím. Hledat za bankami tolik konkrétních osob, že by nám stačila jedna ruka... to nejspíš ne. Ikdyž Fed je polostátní, ale v podstatě se do oblasti státních financí dostanou lidé spříznění s bankami. Celé to vlastně funguje jako organizovaná mafie bez ustanovené hierarchie. Všem to vydělává a proto se nesnaží nijak systém změnit. Faktem zůstává, že jestli je za tím Rothschild nebo ne, je úplně jedno. Lidé z bankovnictví se řídí těmi nejnižšími lidskými pudy.

Musíme se proto oprostit od nesmyslného ukazatele HDP. Ten může růst, ale konkrétní lidská životní úroveň může stagnovat ba dokonce klesat. Řešení by mohlo být zrušení úroku a vyvlastnění bankovních aktiv do rukou státu a vytvoření jakési Státní banky, která by bezúročnými půjčkami podporovala ekonomiku.

Dále jsem uvažoval nad vytvořením lokálních měn s užším polem působnosti, třeba ve městech. Měna celého státu by byla tvořena košem měn právě z těchto měst. Tyto 'městské' měny by byly zase kryty státní měnou. Vše by plně reflektovalo skutečný výkon státu i oblastí, které nejsou stejně ekonomicky efektivní. Totéž by mohlo být proveditelné na kontinentální i světové úrovni. Konečná měna by mohla být jakási - zúčtovací.

Samozřejmě by se musel zakázat short selling a jiné pochybné burzovní operace.

247965

14.7.2011 23:23

RE: Zase to nešťastné generalizování

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 247965

Ano to je přesně ono, co již dávno nevrhuje www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf Je to tam velmi pěkně zpracované asi na 50ti stránkách a mám radost, že se k tomu již přibližují a ztotožňují další a další, kteří mimoděk celkem logicky a empiricky pochopili, že je to asi jediná nenásilná cesta, jak se z toho elegantně dostat.

247986

15.7.2011 8:51

PŘESNÉ - a co bude dál?

Diotallevi 62.?.?.?

Okupace je přesný výraz toho co se v Řecku děje. Zajímavý bude další vývoj - Řekové nebývali zrovna ovcoindní a občanská válka tam není jen historický pojem. Třeba tam banksteři narazí...

248005

17.7.2011 13:12

Ještě DS Kahn

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Narazil jsem někde na tento odkaz - pokud je přínosný, prosím o překlad a zveřejnění, neumím dobře anglicky.. Děkuji..
http://www.dailymail.co.uk/news/article-1392463/Vl...

248188

19.7.2011 21:55

RE: Ještě DS Kahn

Saša 74.?.?.?

Reakce na 248188

Daily mail stejně jako ostatní media někdy bulvárně nadsazují. Nejpodstatnější z článku:

Komentují údajné Putinovy výroky „Je obtížné vyhodnotit skryté politické motivy, a nemohu uvěřit původnímu popisu. Nemohu si to srovnat v hlavě.“ Údajně několik dní před obviněním Strauss-Khan soukromě řekl, že se ho Putin snaží odstranit z MMF.
Kritici Putina se jeho výroku chytí a nařknou ho ze šovinizmu. Již v roce 2006 Putinovo vtipkování vyvolalo pobouření, když o Izraelském presidentovi Moše Katsav obviněném ze znásilnění prý zažertoval „z tak mocného muže se vyklube znásilnění deseti žen – nikdy bych to od něj nečekal! Všechny nás překvapil – závidíme mu (tu sílu).“ Putinův mluvčí, řekl, že kontraverzní vtip byl nesprávně přeložen.

248407

19.7.2011 20:57

Trocha humoru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Zajímavě humorný, i když třeba pravdivý názor na vznik krize..
http://norbertpuch.blbne.cz/12852-recky-problem-po...

248400

Příspěvků: 87

14.07. 07:58 arne69  volební demokracie
14.07. 08:42 Luxor  RE: volební demokracie
14.07. 09:07 MoUdrostrak  RE: volební demokracie
14.07. 09:10 Luxor  RE: volební demokracie
14.07. 09:46 MoUdrostrak  RE: volební demokracie
14.07. 10:29 Luxor  RE: volební demokracie
15.07. 10:12 MoUdrostrak  RE: volební demokracie
15.07. 17:28 fist.of.heaven  RE: volební demokracie
14.07. 13:48 Dobroděj  RE: volební demokracie
14.07. 14:46 Luxor  RE: volební demokracie
14.07. 12:17 arne69  RE: volební demokracie
14.07. 14:11 r.k.  RE: volební demokracie
14.07. 17:47 arne69  RE: volební demokracie
15.07. 00:20 r.k.  RE: volební demokracie
15.07. 17:59 Lin  RE: volební demokracie
15.07. 18:12 baba_Blažková  RE: volební demokracie
15.07. 18:55 Lin  RE: volební demokracie
17.07. 16:36 HHBB  RE: volební demokracie
17.07. 21:25 baba_Blažková  RE: volební demokracie
17.07. 23:14  RE: volební demokracie
16.07. 04:36 Vladimír Stwora  Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
16.07. 08:23  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
16.07. 08:56 MoUdrostrak  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
16.07. 22:25 Lin  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
17.07. 03:53 Vladimír Stwora  Ano
17.07. 09:15 MoUdrostrak  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
17.07. 12:54 jansmith1984  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
17.07. 17:04 MoUdrostrak  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
18.07. 22:13 drfie  RE: Och, Lin, dnes se nějak ne a ne shodnout :-)
14.07. 23:48 ehm  RE: volební demokracie
15.07. 08:41 Diotallevi  RE: volební demokracie
15.07. 17:37 fist.of.heaven  RE: volební demokracie
15.07. 17:43 MoUdrostrak  RE: volební demokracie
16.07. 04:28 Rene Bartosek  RE: volební demokracie
27.07. 09:33 Dap  RE: volební demokracie
14.07. 08:54 petrkufa  Schíza
14.07. 10:39 waterfall  RE: Schíza
14.07. 13:01 hc  RE: Schíza
15.07. 12:06 baba_Blažková  RE: Schíza
14.07. 15:07  RE: Schíza
14.07. 16:14 aristokrat  RE: Schíza
15.07. 09:04  RE: Schíza
14.07. 15:22 mkadlec  RE: Schíza
15.07. 09:11  RE: Schíza
16.07. 20:04 mkadlec  RE: Schíza
16.07. 20:40  RE: Schíza
17.07. 12:22 mkadlec  RE: Schíza
17.07. 12:52 MoUdrostrak  RE: Schíza
18.07. 12:45 mkadlec  RE: Schíza
18.07. 10:43  RE: Schíza
18.07. 11:46 mkadlec  RE: Schíza
18.07. 14:17  RE: Schíza
18.07. 21:15  RE: Schíza
18.07. 21:41 mkadlec  RE: Schíza
19.07. 12:57  RE: Schíza
18.07. 22:34 drfie  RE: Schíza
19.07. 13:13  RE: Schíza
19.07. 20:06 drfie  RE: Schíza
21.07. 14:27  RE: Schíza
21.07. 23:26 drfie  RE: Schíza
18.07. 21:29  RE: Schíza
19.07. 08:31 mkadlec  RE: Schíza
21.07. 19:11  RE: Schíza
25.07. 12:45 mkadlec  RE: Schíza
14.07. 17:14 HHBB  RE: Schíza
14.07. 23:09 pavelh14  RE: Schíza
15.07. 02:27 Dobroděj  Řešení je v dvojitém systému bank
15.07. 17:50  RE: Řešení je v dvojitém systému bank
15.07. 17:51 fist.of.heaven  RE: Schíza
16.07. 04:51 Rene Bartosek  RE: Schíza
14.07. 14:50  RE: Schíza
14.07. 11:30 Jarmila  Zase to nešťastné generalizování
14.07. 13:39 aristokrat  RE: Zase to nešťastné generalizování
14.07. 14:21 Jarmila  RE: Zase to nešťastné generalizování
14.07. 14:53 Dobroděj  RE: Zase to nešťastné generalizování
14.07. 16:37 Jarmila  RE: Zase to nešťastné generalizování
15.07. 18:02 MoUdrostrak  RE: Zase to nešťastné generalizování
15.07. 17:50 baba_Blažková  RE: Zase to nešťastné generalizování
15.07. 18:09 Lin  RE: Zase to nešťastné generalizování
16.07. 04:16 p.  RE: Zase to nešťastné generalizování
16.07. 08:10  RE: Zase to nešťastné generalizování
14.07. 16:00  RE: Zase to nešťastné generalizování
14.07. 23:23 pavelh14  RE: Zase to nešťastné generalizování
15.07. 08:51 Diotallevi  PŘESNÉ - a co bude dál?
17.07. 13:12  Ještě DS Kahn
19.07. 21:55 Saša  RE: Ještě DS Kahn
19.07. 20:57  Trocha humoru

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 0

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 2

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 4

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

CDC říká, plně očkováni lidé šíří variantu delta a měli by nosit náhubky29.07.21 21:19 USA 0

Máme se nejlépe za 20 let, hlásí Češi29.07.21 18:16 Česká republika 3

Poslanec Milan Mazurek hovoří ve slovenském parlamentu29.07.21 10:09 Slovensko 1

Antigenní testy nefungují dobře28.07.21 02:58 Česká republika 2

Soud zrušil povinost nošení náhubků v dopravě a obchodech27.07.21 13:14 Česká republika 4

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,80 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,80 Kč
Švýcarský frank
23,71 Kč
100 japonských jenů
19,64 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,39 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 943,44 Kč
1 unce stříbra
545,84 Kč
Bitcoin
852 895,35 Kč

Poslední aktualizace: 2.8.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 906