Diskuze k článku

Existují dokonalé výrobky?

Příspěvků 112

2.7.2011 9:15

Buben na miru

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Muj skorozet fouka do didgeridu prozraneho od mravencu v kapele a nyni si objednal buben na miru. musi osobne a dle jeho vizaze usoudi jestli jo nebo ne. Pak se vyrobi jeden kus, ktery musi osobne prevzit.

247171

2.7.2011 12:23

RE: Buben na miru

fohat 88.?.?.?

Reakce na 247171

takto zní buben na míru http://www.youtube.com/watch?v=uafmPGfP1B8

247182

2.7.2011 10:10

záleží, kolik se číňanovi zaplatí ...

kavol 84.?.?.?

já bych to prosím s tou kritikou Asie tak nepřeháněl - i číňan umí vyrobí kvalitní věci, akorát se mu za to musí adekvátně zaplatit, a ne snižovat náklady za každou cenu (z toho pak vzniká takové to, že si člověk něco levně koupí s tím, že to stejně má jen na jedno použití, a ono to překvapivě vydrží, neb ještě nebyla výroba dostatečně "optimalizována", a když si totéž koupí za dva roky, tak už to není ani na to jedno použití ...)

no a japonské výrobky, tedy opravdu vyrobené v Japonsku a ne jen pod značkou japonské firmy, jsou vpodstatě (až na pár vyjímek typu "spotřebitelské" výrobky Sony apod.) zárukou kvality ... mohu jmenovat například NiMH tužkové akumulátory Panasonic, ty japonské slouží ve foťáku slušně již mnoho let, zatímco jejich tuším tchajwanské mladší bratříčky jsem již musel vyřadit - a Japonsko snad v Asii leží, ne? [smích]

a na druhou stranu, máme tu haldy nekvalitních výrobků evropských ... onehdá jsem třebas potkal za levno úsporky "Made in Germany", no, ze začátku dobrý, ale teď už to svítí jen jak bludička, i když jsem šel po vyšších wattážích :-/

a co si myslím o italském nádobí a spotřebičích, to bych raděj ani nezveřejňoval [mrknutí jedním okem]

jinak kamarád s luxusníma hodinkama obchoduje, a co jsem pochytil, tak v Asii se toho pro různé renomované firmy dělá hafo ...

247174

2.7.2011 10:24

Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 109.?.?.?

Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie (ještě zatím) vzhlíží. Z Ameriky si sice vytrhávají Emerický Dream, ale jinak Emeričany Asiaté po právu opovrhují.

Jen a jen zlé sociální, předaněné a přerozdělující Německo je pro Asiaty metou. Proto jsem byl i ze Zvědavec na čas (přes moje neskromné sponSSorství Zvedavec/ORG) suspendován, protože jsem "obtáhl" fotku z čínské kampaně pojišťovny Allianz, se kterou dobývá Čínu. http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-r9nRVbR... Čínu, která jinak naprosto, naprosto, ale naprosto všechno si již dokáže vyrobit sama - a jen Německo (a "zlá sociální" Skandinávie) jsou prozatím ještě pro Čínu a Asiaty partnerem. Na té "bannované" fotce byly rozjásané krásné Němky, s tvářemi pomalovanými německými trikolorami. Dnes již http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ-r9nRVbR... stačí k úspěchu na čínském thu, kde ostatní importéři (a jejich příjmy) hoří jak fagu'la.

A proč je tomu?!: Můj příbuzný v Německu se i po penzionování nedokázal odtrhnout od práce. Ve sklepě obrovité vily si zařídil laboratoř, kde si dělal "věcičky", na které neměl během produktivního života pro samý business čas. Jeho bývalí exkolegové se nejen k němu odskakovali poučovat, ale i hbitě odkupovali cokoliv, co úspěšně dotáhl do konce. Nová Audi každé tři roky a min. tři dovolené zůstaly standardem i v jeho osmdesátce. Pracovat naprosto nemusel - ale "chtěl".

Nebyl (a naprostá většina Němců dodnes není) "zaměstnancem" nebo dokonce "sockou", ale částí organismu úspěšného konzernu - a zůstal jím i po odchodu do důchodu. Podobně popisuje i Arthur Hailey důvod, proš i na vrcholu Emerického Dream, předčily německá auta emerické bouráky = v JůYsEj je vyráběl zfetovaný černoch, který by jinak neunesl přeprocesovanou otrockou práci = zatímco v Německu auta (tehdy v 60's, 70's...) vyráběli (ještě) Němci, kteří byli na svoji profesi hrdí - a nebrali job jen jako nutné zlo "od-do" + a ochranu před exekutorem za nezplacené účty u doktora a za cenu za udržení dětí na škole, jako je tomu motivačně v JůYsEj (i v zpravicovaném Česku)...

Pan Editor mne (přes moje platby) nejprve vyhodí za něco, co za pár týdnů sám přebije nejen textem a obrazem, ale i vnesenou reklamou...

Inu-vá: Quod licet Iovi, non licet bovi a.k.a. co není povoleno GOJim, je povoleno JahVu...

[zmaten] [zmaten] [mrknutí jedním okem]

247176

2.7.2011 11:49

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Reakce na 247176

Zdravím a jsem rád, že jste se nám navrátil. Proti vaší suspendaci jsme někteří protestovali jak se dalo, ale Jahve byl neoblomný... [smích]

247180

2.7.2011 19:23

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247180

Také zdravím a děkuji... Velice si toho od všech přítomných, kteří tak učinili ve smyslu svobody slova, názoru a dodržování fair hry vážím. A je to od Vás natolik nečekané a zavazující, že jsem se rozhodl nedělat silná gesta a pokorně se sklonit před Velkým JaHVHem a jeho ješitností, kaSSou a rozmary. Super weekend, léto a náladu!

247208

2.7.2011 12:44

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Bigsister 83.?.?.?

Reakce na 247176

Hezká facka pane "SS". [chechtot]

Nezbývá než konstatovat že majitel svůj byznys dělá taky dobře. Sem tam sice vloží nějakou tu zbytečnou vatu, ale to neva, bo je to jeho blog a ovečky stále ještě dobře platí.

247184

2.7.2011 12:56

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247176

tak si v tom udělejme trochu pořádek - vysokým zdaněním a přerozdělováním (s nutnými ztrátami a neefektivitami při využití), jakož i sociálními výdaji nikdo nezbohatne. tzn. že německý úspěch není dán tímto, nýbrž pracovitostí a snad stále ještě pečlivostí.
Svádět úspěch němců či skandinávců na sociální dávky, to je absurdně úchylná myšlenka. proto nechápu, proč to nejméně dvakrát tak významně vystrkuješ do popředí jako údajnou spojitost, když to spojitost logicky ani fakticky nemá.
dále je třeba říct, že bohatý starý chlapík ve své laboratoři není také výplodem sociálního systému německa, dokonce si troufnu tvrdit, že se se sociálkou nikdy ani neseznámil, kromě smutného faktu, že mu tato instituce zprostředkovaně ubírala z jeho platu značnou část JEHO výdělku, který si zasloužil svou pilnou či jinak efektivní prací.
to, že se někde může ve větším měřítku plýtvat stylem "z cizího krev neteče", to nezakládá úspěch dané společnosti, spíše naopak - kdyby byly daně a přerozdělování neproduktivním poloviční, kde by teprve takové německo mohlo být!!? mnoho takových podnikavých a opravdu schopných staříků by mohlo dělat soukromé výzkumy a podnikáníčko podle své libosti a pro svůj další prospěch i prospěch společnosti i celého lidstva, a někteří by z těch peněz mohli i takové laboratoře o polovinu rozšiřovat (i zaměstnanost), a to každoročně, každý měsíc... takže exponenciálně rostoucí efektivita a prospěch pro danou ekonomiku a společnost z toho tak nějak vyplývá. proto si nenalhávejme, že úspěch dělá socka a sociálka - NE! úspěch dělají chytří, nadaní, schopní a od přírody aktivní, pracovití lidé. ti z opačného pólu úspěch jen tlumí, a vývoj brzdí, protože jen spotřebovávají za to "nic" nebo za to málo, co z nich lidstvo kdy získá za prospěch. -samozřejmě - nelze být úplný asociál, ale přehnaná míra solidarity podporuje lidi v pasivitě a rozšiřuje de facto řady nefachčenků a parazitických škůdců společnosti.

k posledním odstavcům: ano, v tomto s tebou plně souhlasím. sám si dovoluje (a mnohem víc) a dělá si dobře tím, že jiné může komandovat a omezovat... jako absolutistický vládce. jde v podstatě o asociála s hypertrofovanými egoistickými rysy, až patologickými, který se bojí FÉROVÉHO (tzn. rovného) soupeření s jinými, a proto používá berličku nerovného přístupu mezi sebou a jiným, i nerovné zacházení s jedním jiným a druhým jiným -co jednomu toleruje, to jinému utne. vytváří tak nemožnou atmosféru plnou nespravedlností, provokací a tupě smečkového uřvání a udupání, na základě sympatií a antipatií. jednoduše zde záměrně dělí lidi na vyvolenou smečku a otloukanou nežádoucí alternativu. jedním slovem ubohost. ale netřeba z toho býti zmaten -na světě holt jsou i takoví jedinci.

247186

2.7.2011 19:47

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247186

Milý TMO, abychom to správně uchopili: Německo jen díky zlému "přerozdělování", vysokým daním a sociááálismu, se nezhroutilo, jako jiné "duty-free" ráje. Pamatuješ na "zlé" črotovné? A další "zlé" a z hlediska pravicujícího českého pivního Pepíka a oVčana "nesystémové" pobídky?!

Vše je to totiž o jednom: pokud dopustíš přílišnou polarizaci společnosti ještě VÍC BOHATSTVÍ BOHATÝM a ještě VÍC BÍDY CHUDÝM, nemáš po pár okamžicích PRO KOHO tvořit a vyrábět a otáčet kapitaliSSmem. Na počátku úspěchu zlé rudé Číny bylo nařízení zlého politbyra, na dodatečné násilím stanovované týdny volna = aby lidé také "konSSumovali" a ne jen robotovali a pak vystreSSovaní vydřené výdělky prohráli v haSSardu na netu nebo v caSSinech. Bez rostoucího konSSumu není kapitaliSSmu (ani ve zlé Číně).

Můj německý vetchý příbuzný nebyl v produktivním věku top manager, ale díky zlému německému sociáááálismu žil na hony lépe, nežli jeho např. britští kolegové. Práce ale pro něho byla posláním a náplní - ne otročinou a muSSem jako pro exekutory střežené otroky v JůYsEj nebo zpravicovaném Česku. Za svůj plat i důchod vždy zvládl Audi i tři dovolené v roce. V důchodu se tedy neměl pro co honit.

Hodně cestoval. A právě na VŠEOBECNOU vzdělanost (díky neexistenci školného, zdraví zbídačujícího tržního zdravotnictví a nutnost Německa se o svůj progreSS postarat bez naděje na vojenské humanitární bombardování a miSSe) poukazoval jako na fakt, že se VŽDY mohl spolehnout na kolegialitu zaměstnanců, bankéřů a lidí okolo sebe. Místo toho, aby toužil jen "po nízkých daních" a Africe za zdmi své vily se střepy a střílnami, jako čeští pravicující pivní Pepíci.

Pokud mne paměť neklame, Němci prošli očistnou kůrou před nadužíváním sociálních dávek HARZ I,II,III,IV právě z pera a rukou "zlého" arci-socana Gerharda Schroedera, který btw. sám pocházel z nuzných poměrů. Nynější arci-pravicující ehem. FDJot Propaganda Leiterin[smích] Angela Merkel si ale nedovolí zavádět školné, zbídačovat střední a nižší vrstvu jako Nášpánknížepán & Co. Proto je Německo partnerem Číny - a Česko se (naštěstí díky pozici de facto XVII spolkové země) propadlo jen na úroveň subdodavatele zlého socialistického Německa. Jako pravicující Pobaltí, Irsko, Island a další někdější výkladní skříně "trhu bet přívlastku" by na tom Česko bylo o hodně, hodně, ale hoooodně hůře...

247214

2.7.2011 23:48

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247214

hm, pořád nerozumíš. já nevolám po žádné přílišné polarizaci!!! já volám jen po aktivizaci schopných lidí a po nepodporování a nevytváření nových lenochů.
tvůj předpoklad, že vše nesocialistické vytváří otroky, je totální nesmysl. stejně tak že kapitalismus rovná se exekuce. je zcela v kompetenci každého svobodného člověka, aby se ON SÁM rozhodl, zda je pro něj hypotéka přínosná, výhodná. (a ona většinou je). takže toto je osobní svobodné rozhodnutí, ne vada tebou nenáviděného systému.
ten německý pán byl vzdělaný proto, že to nebylo ignorantské hovado, jako mnoho demotivovaných ze socialistické masy. -"přece se o ně musí stát postarat ať se učit budou nebo ne... ať makat budou nebo ne".
ten německý pán byl také zcestovalý, protože to byl jeho zájem... ne jen kus žvance nebo všeobecně špatné hospodaření s financemi.
kolegialita je něco zcela jiného, než hříšné spoléhání na solidaritu poté, co své zdroje dotyčný promrhá (viz řecko). a s tím se váže i kolegialita ve spojení s bankéři!!! to jsou pak ty bubliny a zaplatit to máme socialisticky všichni.
o zdi se střílnami nikdo nemluvil. tak žít nechci. chci žít ve společnosti chytrých a aktivních lidí, co se o sebe chtějí postarat sami, a to i bez berliček, dávek, bez revolucí, bez zločinů a loupení, třeba i bez útoků na ty vily, takže by střílny a střepy byly nanic... protože na socialistické neschopné a kriminální živly zcela logicky patří buď obušek, vězení anebo střelba. jenže takový morální a intelektuální odpad v mé vysněné společnosti nemá místo. tam se všichni snaží, a proto jsou slušně zabezpečeni a nemají potřebu skuhrat, natahovat pracku pro přerozdělované peníze od jiných (ze sociálky). natož pak volat po tom, aby jim stát bral z kapsy víc, protože je prý potřeba podporovat lemply... že bez toho pěstování odpadu to prý nepůjde. -pitomost! jde to, a mnohem lépe. já sám umím utratit ponechané peníze ve své kapse lépe, než jak je z poloviny promrhá stát a z druhé poloviny nesmyslně prožerou z mého obdarovaná nefachčenka. ty peníze jsou v ekonomice stále stejné. rozdíl je jen v tom, zda jsou ponechány ve větší míře těm, kteří si je zasloužili/vydělali, nebo zda je utratí cizí darmožrout, který nikomu nic nepřinesl a ani nikdy neprospěje.
ožebračování žádných vrstev nikdo nechce. chci jen spravedlivější systém - kdo si zaslouží, ten má. a kdo si nezaslouží, bude na dně společnosti s naprostým minimem. a buď ho to vybudí ke snaze a aktivitě, tak se ze dna odlepí, nebo ať jako odpadek zajde. to je vše.
p.s. německo není socialistické, ale země eu všeobecně hodně přerozdělují. a to je třeba změnit, nebo nás to učiní zcela nekonkurenceschopné vůči číně (kde sociální výdaje nedusí nikoho) a i usa (kde se každý postará o sebe, anebo taky ne, když je blbej).

247227

3.7.2011 9:06

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Karel2 90.?.?.?

Reakce na 247227

Divej se na to jinak, t tady rikas demotivovany ze socialisticke masy...
Ja rikam chyba je ve vedeni, ja delal v aglii i v nemecku. A vsude se sef chova jako manazer a nepovysene, ale jako vedouci(moderne "manager"[mrknutí jedním okem].

Sak proc myslis, ze v nemecku je prislovi, neexistuje spatne ci nevykonne delnik jenom jeho spatny nadrizeny....

A ted se zamysli, muze za to co je v podnicich v CR delnik nebo ten co tomu podniku sefuje? Proc i za sociku takove Cuba doklazal neco co se tvrdilo, ze nejde. Co treba Bata za prvni republiky, tam taky byl rozdil mezi podnikem jeho a ostatnima a nebylo to protekci. Zasada z Bati byla, ze reditel nemuze byt nikdo kdo nedokaze vyrobit botu aby mel prehled cemu vubec sefuje(dle vyroby samozrejme) a ted?

Takze TMO rekni me, myslis, z eku prosperite dovede podnik nekdo kdo nema sajnu co jeho podrizeni delaji? Tj. ze tomu rozumi nerikam, ze to musi umet lepe.....

Takze si nech od cesty to, ze za stav zeme muze socialisticka luza apod. treba i kapitalisticke poddane. Muze za to vzdy a vsude neshcopny sef, ktery svoji neschopnost svadi na svojeho zamestance, kteremu dal spatny pokyn jak co delat.

247238

3.7.2011 13:06

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247238

to je právě pohodlný, komunistický alibistický přístup:
"já nemůžu za nic... i když budu zcela lhostejný lempl, může za to někdo jiný -můj vedoucí"
a když by byl lempl (nebo lemplové ve větším měřítku) vyhozen z práce, zase bys psal jiné komunistické žvásty, o zlém kapitalistovi a ožebračování vrstev obyvatelstva a podobné kydy. přitom s některými se nedohodne nikdo, žádnou motivací. nezbývá, než takového kripla jedině vyhodit... a bohužel v sociální státu ho ještě jako parazitického škůdce doživotně živit z peněz lidí poctivých, pracovitých.
problém samozřejmě nastává za situace přesocializované evropy, kdy po nikom nelze nic tvrdě požadovat a když jednoho lempla propustíš, nelze na jeho místo sehnat lepšího, ochotného pracovat poctivě. -to je právě tou demotivací, kdy si zaměstnanci říkají: "proč bych se dřel? když mě vyhodí, dostanu vysokou podporu a na fušce si ještě přivydělám, takže pohoda... snažit se o poctivou práci nemusím, stát se o mě musí postarat za každých okolností". -a toto je právě ten průser, kam se řítí nejen naše ekonomika (i celá eu). ne kapitalistická, ale bohužel více socialistická zabezpečovna.
měl by sis poslechnout film František Čuba: Slušovický zázrak. -tam je jasné, že základem úspěchu a rozvoje celého regionu bylo přísné velení a tvrdost na pracovníky. jenže ten podnik už bohužel padl za oběť lůze a ta je dnes socialisticky chráněna, kažena a rozmazlována pomocí zákonů a zákoníků. dnes už nelze nikoho jen tak vyhodit ani mu nařídit 16-hodinovou práci na jiné pozici... což kupodivu šlo i za socialismu. to by dnes odbory řvaly! a hlavně lůza už by dnes z takové práce utekla na sociálku - tehdy byla ale povinnost pracovat.
na Kubu by ses měl vypravit osobně, abys zažil tu chudobu i nesvobodu, a pak bys teprve mohl kdákat o kubánském socialistickém zázraku [chechtot]
a nedělej ze sebe bIba... že znáš všechny podniky a firmy, a že všichni šéfové jsou neschopní. v drtivé většině nejsou, vědí zcela jistě víc, než neználek tvého typu (o tvém základním vzdělání nemluvě... viz čeština). ale i kdyby byli hloupí, jsou to jejich soukromé firmy... a zmaří se tak jejich investice... dílo. to je spravedlnost trhu.

247257

6.7.2011 11:54

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247257

V teto spolecnosti vse resi trh, Mateji.Bez si stezovat do Senatu nebo do Snemovny, ze to tu jde od desiti k peti jako za bolsevika.

247436

3.7.2011 11:22

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247227

Milý TMO, střílnami se střepy na vysokých zdech (pro bohaté) a vybydlenými ghetty pro chudé to velice rychle skončí - ať konkrétně Ty (naivně nebo nevědomě) chceš nebo nechceš. Prostě Afrika - daně (na co?), sociál (co to je?) A STAREJ SE KAŽDÝ JAK UMÍŠ - o mne WARlorda (a ochranu mých statků/lupu) se po/stará moje soukromá eSSkadra smrti (či moUdrý team (ODS)).

Btw: iHned Prudce roste počet osobních bankrotů. PRAVICUJÍCÍ domácnosti krachují víc než firmy

Na jednu stranu Vrchnost, co jí nesmíme aurocenSSurně jmenovat, káže: ať se každý sám postará sám o sebe...[smích]

Na druhou stranu, i při takové "banalitě" jako je nahrazení národní měny EURem s fixním kurzem, jsou roky předem všichni "samostatně myslící oVčané" maSSírováni balíčky, kalkulačkami, spoty a radami. Protože ani tak "složitý" úkon dnešní pravicující oVčan, jako je obyčejná trojčlenka, sám bez vlastní úhony (i úhony svému okolí) nezvládne!!!!!

A) A jak má zvládnout toxické pro-predátorské penzijní fondy, které ho mají zajistit na dobu stáří?!

B) Jak má zvládnout pro-predátorské zdravotní pojišťovny, co budou mít jediný zájem - dotlačit jeho "idividualitu" před s pojišťovnami spřaženého exekutora?!

C) Jak má zvládnout pro-predátorské monopoly a kartely dodavatelů energií, komunikace, pohonných hmot, advokátů, geodetů...

KDYŽ Ty a Tobě podobní toužíte po jediném: po co nejmenším státu, předhození VŠECH oVčanů predátorům - a ultraluxusních čtvrtích s check pointy, střílnami, střepy na vysokých ohradách a průchozími rámy pro poníženě docházející otročící služebnictvo.

?!
[mrknutí jedním okem]

247248

3.7.2011 12:07

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 247248

Skvěle napsané, příteli a kamaráde, MoUdrostraku....

Pro podjatého lokaje Systému nebo praviCCujícího pitomce to ale bude jako růžový hadr na býka. Ještě tady chybí hábečko, Méda a mtk, aby nám sdělili, že za vše, co se dělo a děje, může KC (katolická církev, maltézaci nebo za křesťanstvím skrytí illuminati) a že Pravda není pro VŠECHNY, nýbrž, anžto a tudíž jen pro VYVOLENÉ...[smích][smích]

A pak se divíme, že tato civilizace rotuje průběžně ve sra-kách a vždy to nakonec (pro svou kolaboraci, zblblost nebo naivitu) ods-rou ty ovečky dole.

A Peace s nimi,

jansmith[smích]

247253

3.7.2011 13:23

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247248

buď prosím tak hodnej, a nežvaň evidentní nesmysly. JAR (Jihoafrická republika) je jednou z pěti nejrychleji se rozvíjejících zemí světa -takzvaná skupina BRICS. a zcela jistě se tam daně platí, jako prakticky všude. JDE ALE O MÍRU ZDANĚNÍ a přerozdělování, nechápavče! já jsem pro solidaritu s invalidy a totálně neschopnými, ale těch nemůže být víc jak 10%. to znamená, že zdanění by mělo být 10, maximálně 20%!!! ale ono ve skutečnosti je přes 50% -chápeš to, ty magore? rozumíš tomu, že stát ti na různých daních a odvodech ukradne každý měsíc 20 tisíc Kč? z vyprodukovaných hodnot a hrubé odměny 40 tisíc polovinu nuceně, pod hrozbou vězení, odevzdáváš na "solidaritu" a na rozkrádání těmi politiky a kámoši, kteří jsou blízko té přerozdělované hromady.

k prudkému růstu osobních bankrotů: pokud je někdo debiI a vezme si úvěr, který není schopen splatit, a pokud si nechá sankce narůst na obrovskou výši a nijak to neřeší, popřípadě si ještě udělá více dluhů na vytloukání klínu klínem, pak takový tupý debiI si poprávu zaslouží zastřelit, aby se očistil zdravý genofond národa, a ne jen bankrot a ještě k tomu tvou lítost.

nebuď hysterický. národní měnu nám nikdo nenahrazuje, ani fixním kursem, spoty a kalkulačkami se masírovat nemusíš nechat, a penzijní fondy klidně vynechávej - to je tvoje věc, ty zoufalá oběti predátorů [chechtot]
stav zdravotnictví a snaha o neplnění zdravotními pojišťovnami mě sere taky, ale co mám s tím jako dělat? prostřelit si hlavu? máš možnost se pojistit v rakousku, a garantuju ti, že se z toho placení posereš - jak u zubaře, kde si hradíš prakticky vše, tak i u chirurga nebo internisty - pěkně 100% úhrada na dřevo, a až pak ti pojišťovna (dle kvality pojistky) uhradí část.
pokud jde o energie, nejsem z těch cen nadšený, ale každý se chová tržně, ne? až bude cena vysoká příliš, nikdo energie kupovat nebude a najdeme si jiný styl života, nebo jiný zdroj energie. dokud se nám to nevyplácí snažit se o to sami, tak tlak cen energií není ještě moc velký. to je prostě trh.
>ultraluxusních čtvrtích s check pointy, střílnami, střepy na vysokých ohradách
sice nic takového neznám (žiju skromně v pronajatém bytě), ale tupou lůzu, která by tam revolučně vnikla s cílem loupit, ničit nebo vraždit bych osobně rád střílel. zatím od toho máme policii. až na to nebude stačit, ozbrojím se.

247258

3.7.2011 15:37

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247258

Prosím ? JAR že je jednou z pěti nejrychleji se rozvíjejících zemí světa ? Čím nás to tady krmíš ty pseudointeligente ?
JAR je maximálně tak jednou z pěti nejrychleji se rozvíjejících anarchií

247261

3.7.2011 16:35

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247261

tak teda nevím, kdo je tu pseudointeligent [velký smích]
BRICS =

Brasilia
Russia
India
China
South Africa

pokud jsi nevědomý, reklamuj to
1) u svých rodičů, za geneticky předanou hloupost
2) u svých učitelů
3) sám u sebe, za osobní ignoranci
, ale nebuď za to prosím agresivní ani ironický na jiné lidi, kteří jsou třeba inteligentnější a s lepším přehledem.
předpokládám, že ani netušíš nic o ekonomické struktuře JAR, ani o jejích bohatých nerostných zdrojích, ani o ekonomických výsledcích (přibližně 25 % HDP celého afrického světadílu). kvůli odchodu bělochů sice rozvoj upadá, ale potenciál je značný. a asi má Čína dobré důvody, proč je tam přidružit. HDP na hlavu mají vyšší než Brazílie, o dost vyšší než evropská Ukrajina a dokonce o 24 míst vyšší, než Čína.
http://cs.wikipedia.org/wiki/BRICS
navíc tvá hloupá a zbytečná poznámka není k věci - zmiňoval jsem to jen jako důkaz, že i v Africe jsou rozvinuté ekonomiky, a že se tam daně platí (což bylo hloupě popíráno).

247263

3.7.2011 16:46

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247263

Ale božínku Tmo, nemůžeš věřit všemu co říkají v televizi a píšou v novinách. Na to jsi ještě nepřišel ? Dopoučuji empirii a pokud ta není možná, tak zjišťovat informace zásadně z více zdrojů, ty analyzovat a dedukovat. Jinak hrozí, že budeš vypadat jako hlupák, jako třeba nyní. Ale na to asi nejsi dost zralý. Zmůžeš se jen na naparování a urážení ostatních. Ale zpět k JAR. Zkus se poptat lidí co v JAR působí/li a oni ti rádi povypráví příběh o tom, jak rychle se to tam "rozvíjí".

247266

3.7.2011 16:55

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247266

tak se mi zdá, že jako nešťastníček musíš mít poslední slovo, i když nemáš co říct a i když jsi ten hloupý evidentně ty!?! [chechtot]
tolik zdrojů, odkud čerpám, ty ani do smrti nepoznáš. a neměj starost o mě. raději se seznam se základními pojmy (alespoň), a až pak se pleť do debaty, kam tě nikdo nezval, nikdo tě nepotřeboval a nic k věci jsi zde ani neřekl.
ten, kdo zde začal urážet jsi ty - "krmíš", "pseudointeligente" a jiné povzdechy nedostatečného štěkálka.
k JAR ti zopakuju, že jsem je uvedl výhradně v souvislosti s ekonomickou rozvinutostí a především pak se zdaněním. opakuji ti to proto, že patrně nezvládáš číst a ještě k tomu chápat napoprvé.

247267

3.7.2011 17:13

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247267

Pro Tmo:
Jasně, když nejsou argumenty, přichází na řadu urážky, odbíhání od tématu a věty jako "nikdo tě nezval do debaty". Typický demagog Tmo, jako malé dítě, jsi opravdu trapný. Poslouchej ty arogantní, samolibý despoto- o tebe starost opravdu nemám, jsi mi ukradenej a je mi totálně jedno co si myslíš. Reagoval jsem pouze proto, že jsi urážel Moudrostraka a argumentoval přitom evidentním nesmyslem (jak typické pro egocentriky tvého typu).

Pro všechny čtenáře (kromě Tmo):
Nevěřte demagogům. JAR je na tom prašpatně. Od nastoupení Mandely k moci klesá ekonomika, roste nezaměstnanost a roste kriminalita. Kdo má rozum a prostředky, tak z této země utíká.

247268

3.7.2011 18:47

Tmo je nejspíše špatně placený provokatér, nebo z neznalosti kecá jako Palacký!

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 247268

Současný typ světového "kanibalistického" kapitalismu skončil podle mnoha světových expertů, včetně několika nositelů Nobelových cen, v roce 2008, kdy zlodějská,rozežraná bankovní mafie z USA uvrhla svými zlodějskými rejdy celý svět do krize a byla "odměněna" částkou cca 700 miliard USD, z finančních prostředků daňových poplatníků, které méně informované tmo nazývá lůzou!
Byl popřen princip kapitalismu,kdy investoři a manažeři bank a fondů,kteří kradli a podváděli, měli odejít od soudu v "trenýrkách"!, to znamená měli osobně nést ztráty , které svými zlodějnami způsobili!
Dokonce i největší zlodějská, židovská svině Madoff, který ukradl cca 60 miliard USD a "opucoval" vlastní,židovskou obec v NY o penze, dneska začíná v kriminále mluvit a tvrdí,že mu byly banky, ratingové agentury a fondy nápomocny a že by nikdy tolik sám nenakradl.Jenom se obávám, aby náhodou neuklouzl v umývárně po mýdle a nezlomil si vaz! Takových už bylo dost.
Nejlepší příběh "kanibalistického"kapitalismu je Řecko,které na podkladě podvodných dobrozdání především amerických bank a ratingových agentur vstoupilo do eurozóny s uměle vytvořeným dluhem, který už se tehdy nedal zaplatit!Dluhy Řecka nezpůsobili "obyčejní" lidé, jsou to dluhy politiků a bankéřů a dnes si především chrání zadky francouzské a německé banky!
Celá EU má dnes jakýsi "umělý", "vyúvěrovaný" dluh cca 25 bilionů euro - nedovedu si představit, kdo je věřitelem, ale to neví nikdo!
EU má dnes cca 500 milionů obyvatel a z toho cca 70 milionů nezaměstnaných, pro které práce už nikdy nebude, protože chamtivé nadnárodní společnosti kvůli zisku "přestěhovali" pracovní příležitosti do Asie a na národní státy v EU zbydou náklady na nezaměstnané a těžký pokles "sociálního" státu!
USA se potácejí nad ekonomickou propastí, svého astronomického
dluhu, který je bez naprosto drastických opatření nesplatitelný a jehož řešení se rovná naprostému kolapsu USD, jako světové rezervní měny.USA jsou Titanikem, do nějž teče voda a na horních palubách se tančí! Jenom roční deficit s Čínou je cca 200 miliard USD a USA stále žere a mlaská! I když Čína nakupuje kvůli zachování vlastní výroby a produkce americké dluhopisy, do nekonečna tak jistě činit nemůže!
Abych došel ke shrnutí současného stavu, "kapitalismus a demokracie" je dnes v pozici kvičícího prasete, které běhá po dvorku a čeká od řezníka na poslední ránu mezi oči z milosti!
Co bude potom, ví jenom ten na hoře, ale ten v tom bude mít také pěkný guláš! Hlavně že tmo blbě kecá o socialistické lůze a jiných nesmyslech! Jeho kecy opravdu dokážou člověka rozčílit! [oči v sloup] [oči v sloup] [oči v sloup]

247281

3.7.2011 17:43

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247267

Hmm, zastánce minimalního státu a má seznam VIP na toho, kdo se může zůčastnit debaty a kdo nemůže. Ale ty zdroje informací by mě zajímali, možná by jste je měl semtam uvést. Třeba teď o JAR by to vyjasnilo dost věcí po faktické stránce, ale to víte já jsem jednoduchej a potřeboval bych si to přečíst detailněji. Mimochodem tady je taková malá ukázka debaty takříkajíc tváří tvář v lepší společnosti. Je to jenom satira, takže to se v životě nestává, že ano? Nebo jenom velmi zřídka, semtam někdo trochu ujede. Dokonce ani aristokracie ve veřejném projevu nějakého úletu není ušetřena. Ale tady mám debatu neuvědomělou a vysokým vzděláním jsme nebyli povětšinou postiženi, kdyby jste po mě chtěl, abych našel lžičku na desert, pak měl bych s tím velký problém. Musel bych se spolehnout na náhodu nebo rovnou jíst rukama.
http://www.youtube.com/watch?v=6-6InFIrCYM

247272

3.7.2011 17:51

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247272

Od demagoga se argumentů nedočkáte, jen vyčtené poučky a 20 let staré ekonomické trendy. Já mam nejraději tu empirii, která je pravdě většinou nejblíže:
http://www.white-media.info/zastavme_genocidu_bilych.html

247273

3.7.2011 21:32

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247272

@René
máš něco proti minimálnímu státu a jeho zastáncům?
a žádný seznam VIP nemám. jen mě serou tupí osIové, co ani pořádně nezvládli přečíst debatu, co tam bylo řešenou podstatou, ale paradoxně při své gigantické neznalosti a nepřehledu mají nejvíce nutkavou potřebu jiné poučovat a urážet... a pak se děsně diví, když se do nich někdo opře, oplatí podobnou mincí a ukáže jim jejich omezenost, čímž je veřejně ztrapní. a na to pak mají ještě větší potřebu obhájit své miniego a své neobhajitelné nesmysly. a tak se začnou kroutit, vytrhávat úplně jiné věci, nesouvisející, a kydat sem "svá moudra", která každý zná. něco na způsob: "nééé, kytky se nedají jíst... ale kytky jsou žluté".
tak například já samozřejmě velmi dobře vím, že ukončením apartheidu a vlády bílých v JAR začala doba dezorganizace a stagnace. já moc dobře vím i o mizerné zdravotnické i morální situaci v té zemi. což ovšem nic nemění na faktu, že byla nedávno přijata do BRICS a že v JAR je rozvinutá ekonomika, průmysl, těžařství, i jiná odvětví, že jsou skutečně relativně rozvinutí, že HDP na hlavu přesahuje i jiné členy BRICS, a že tam rozhodně daně odvádí.
takže aby ti to bylo, zmatený René, jasné - já nikomu nepovoluju zúčastňovat se debaty, ale z pochopitelných důvodů nemám rád neinformované osly, kteří dělají chytré a ZBYTEČNĚ se vsouvají do debaty o věcech, ve kterých mají zmatek, přičemž ani nepochopili, o čem je vlastně řeč. jistě že se fakticky vplést do debaty mohou (tomu tak jako tak nemohu zabránit, to neurčuji), ale já mám zase právo na tu hloupost příslušně reagovat. a to jsem učinil. a potrefený osel hýká a hýká. a bohužel někteří rozumnější se jej ještě zastávají. ach jo... kam tato společnost spěje?!

@Luxor
>když nejsou argumenty, přichází na řadu urážky, odbíhání od tématu
--to mluvíš o sobě?
>Reagoval jsem pouze proto, že jsi urážel Moudrostraka
--lžeš! tvá reakce se moudrosraka ani nedotkla! ty jsi jen urážel mě. já jsem jeho neurážel, protože ho (i přes diametrálně odlišný názor na socialismus) respektuju, protože má aspoň smysl pro linii hovoru (na rozdíl od tebe) a umí hezky oslovit.
>...a argumentoval přitom evidentním nesmyslem
--nesmysly argumentuješ ty... pokud se vůbec dá tvůj vstup nazvat argumentací. jsem přesvědčen, že nedá.

247287

3.7.2011 22:04

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247287

Aáá Tmo byl nachytán na elementární neschopnosti obhajoby svých tvrzení a tak se na 4 hodiny vzdálil z diskuse, aby vše rychle nastudoval a vrátil se vítězoslavně s větou "já samozřejmě velmi dobře vím, že ukončením apartheidu a vlády bílých v JAR začala doba dezorganizace a stagnace..."
Už toho nechej Tmo, jsi fakt trapný. Ale mám pro tebe dobrou zprávu- MEGALOMANIE už se dá částečně léčit- ať už jako samotná nosologická diagnoza, či jako součást schizofrenie. Takže hlavu vzhůru a po svátcích můžeš směle vyrazit k lékaři (zatím to máš ještě zadara)

247292

3.7.2011 22:32

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247292

aáá Luxor je nachytán při elementárním nepochopení, že jiní lidé žijí i jinak a jinde, než jen u PC. jsi chudák, opravdu tě lituju. já jsem si nic studovat nemusel, protože jsem uvedená fakta (a mnohem víc) znal už dávno... zatímco ty ses zde musel dovolávat pomoci a ochrany svých soudruhů, aby přispěchali a utřeli ti slzičky.
dobrou zprávu pro tebe mám já: megalomanie je něco zcela jiného, než to, co jsi chtěl použít, ale pořád ne a ne natrefit na to správné slovo [mrknutí jedním okem]

@MoUdroustrak
ano, je mi už několik let známo, že v JAR jsou chráněné vilové čtvrti bílých, a chudinské slumy černochů, kde se loupí a vraždí i za bílého dne, i na ulici, na přechodu, dokonce se nedoporučuje zabrzdit ani na červeném semaforu.
ale to jsi mi nic nového nesdělil. já jsem o africké zemi psal jen z důvodu, abych ti dal příklad rozvinuté africké země, kde se zcela jistě platí daně (a je jich takových více, a ne jak jsi lhal, že v africe nevědí co jsou daně a sociální stát).
>Mne nezajímá, kolik platím nebo neplatím daní
hahaha [chechtot] tak to jsi bourák! nechceš tedy odevzdávat 80%? nebo 90... co ty na to?
>Mne zajímá, jak kdo s mými daněmi nakládá
to mě také. ale doufám, že už mě konečně pochopíš: ČÍM MÉNĚ DANÍ PLATÍME, TÍM MENŠÍ HROMADA KE ZPRONEVĚŘENÍ A KE ŠPATNÉMU POUŽITÍ. A TÍM MÉNĚ KORUPCE těch, kteří o tom rozhodují, a samozřejmě i tím méně deformací trhu a méně demotivace lidí plýtvavým sociálním systémem. -a NIKDO mě nepřesvědčí, že moje peníze lépe rozdělí úředník nebo politik!!! !!! !!! (z cizího krev neteče).
>Dnes se vzkvétající města z doby sociál-guláš/komunismu proměnila ve vybydlené, lidupusté spálené země, s pár Lídly po obvodu, s centry osazenými jen hernami, zastavárnami a pobočkami pracáků a exekutorských úřadů.
--kde žiješ? já to u nás nevidím.
>Krajina je plná opuštěných staveb bývalých prosperujících továren, státních statků, JZD
hahaha! katastrofiku! ty se hodně díváš na horory, ne?
>Vesnice zejí prázdnotou se zlikvidovanými a rozpadajícími se školami, nádražími, kulturními domy a ex-hostinci
--právě naopak! vesnice kolem, které znám já, jen vzkvétají, domy se opravují a staví se nové. dále nové kanalizace, čističky, silnice, chodníky, hřiště... a je tu vedle i jedna vesnice roku. ono to asi záleží na zastupitelstvu, ne? a na lidech.

247294

3.7.2011 22:52

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 247294

To čo opísal MoUdroustrak je pravda tak na 80-90% území Slovenska a typujem, že i Česka, Maďarska a ďalších štátov kde vládli/vládnu (bývalí) komunisti.

Síce pravda, že čím menej daní platíme, tým menej možností je na kradnutie, ale žiaľ zlodeji "tam hore" majú pevné ceny, tak by nedostalo na potrebné veci. Ďalej je problémom aj to, že aj menšie ryby preberajú taxy tých veľkých zlodejov.


Čiastočným riešením je aby vyššie/nižšie územné celky mohli ponechať viac peňazí z daní.

247295

3.7.2011 22:55

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247294

No tomu tedy říkám odpověď na úrovni. Čteš po sobě někdy ty svoje bláboly ? Asi ne, píšeš už opravdu jenom nesmysly- další to příznak megalomanie. Nebudu se s tebou hádat, nestojíš mi za ten čas. Jsi nemocný člověk, mysli si klidně dál jaká jsi jednička, jak všemu rozumíš, jak precizně dokážeš formulovat své zvrácené myšlenkové pochody, jak dokonalá je tvá bezcitná logika… ano, klidně si dál nalhávej třeba že jsi mesiáš (to u megalomanů většinou bývá vyvrcholením jejich choroby). A stran JAR si také mysli co chceš, jestli fakt věříš tomu co píšeš, tak si tam třeba i zajeď- konečně budeš mít ideální příležitost si splnit v praxi svá toužebná přání- „tupou lůzu, která by tam revolučně vnikla s cílem loupit, ničit nebo vraždit bych osobně rád střílel“ (citováno z tvého příspěvku výše)

247296

4.7.2011 0:19

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

kulíšek 82.?.?.?

Reakce na 247296

Asi bere dobrej matroš... Luxore, mne pan Tmo připomíná feudála, který přesvědčuje poddané o výhodách feudalismu [velký smích] Nebo nějákého člena Mo(u)drého týmu který přednáší bezdomovcům o výhodách bezdomovectví...

247299

4.7.2011 0:39

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247299

To mě nenapadlo (s tím "matrošem" ). Možná máte pravdu Kulíšku. Tomu by poslední příspěvky fakt odpovídaly- dětinské lamentování a opakování textů "oponenta", zapomínání co napsal v předchozím příspěvku, vymýšlení neexistujících tvrzení a souvislostí zcela odtržených od reality... Každopádně mi to je ukradené. Já diskusi většinou jen prolétnu očima a zaměřuji si jen na "dobré" komentátory a přeskakuji "tlachaly". Přiznávám, že ještě minulý rok, jsem příspěvky od "Tmo" četl vcelku se zájmem, protože některé byly fakt dobré. Ale poslední dobou je přeskakuji, dokonce mně i napadlo, že se jedná o jiného autora vystupujícího pod duplicitním nickem... Nevím, ale je mi lhostejné. Naštěstí Bartošek apod. si pořád drží vyníkající úroveň diskusních příspěvků. Kéž by to tak zůstalo.

247300

6.7.2011 12:01

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247300

Soudruh Tmo je jeden z propagatoru SSO, nyni Vam nazorne predvadi jak si jeho Strana Sionistickych Obcanu predstavuje svobodnou diskuzi[smích]))

247438

4.7.2011 10:12

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247294

Milý TMO, až (někdy na to vyděláš, našetříš, natuneluješ či si nasazením na Zvědavec.org najidaŠŠíš)

a dostaneš se do pupku Tvého pravicujícího světa = JůYsEj a New Yorkské peleše zvlášť,

tak si pořádně prohlédni Empire/EMPTY State Building: To není památník prosperity, ale KRIZE (1930-1931)! V té době (nejen!) chudí natolik zchudli a naopak bohatí natolik zbohatli, že i bohatí pochopili, že buď nainvestují od chudých naakumulované peníze do WELFARE, nebo se potopí spolu s nimi do marasmu.
Proto během nejhlubší kriSSe zahájili stavbu EMPTY(!) State Building coby "hladové zdi" - a SSanovali tak úlohu "zlého" státu, kterému předtím odváděli minimální daně.
EMPTY State Building byla / z pohkledu Tvého pravicujícího materiááálismu) naprosto ZBYTEČNÁ INVESTICE: V době otevření probíhala Velká hospodářská krize a kvůli které nebyla pronajata velká část kancelářských prostor, nízké poptávce o kanceláře také napomohl fakt, že budova byla tehdy postavena na špatném místě, poměrně daleko od dopravního spojení. Kvůli nízkému počtu nájemníků se budově začalo přezdívat Empty State Building (empty=prázdný). V roce 1951 kvůli finančním potížím musela být budova prodána za 34 milionů dolarů....
Přesto-vá tehdejší pravicující leadři měli natolik moUdrosti, že díky EMPTY State Building vytvořili jobs pro 3.400 zaměstnanců již během stavby.

Dnešní "OSLŇUJÍCÍ a PRESTIŽNÍ" nájemcíci EMPTY State Building: Alitalia (sic!), Croatian(sic!) National Tourist Board, Filipino(sic!) Reporter, Human Rights Watch[red][b](sic!), Polish(sic!) Cultural Institute in New York, Senegal(sic!) Tourist Office, TAROM Rumania(sic!), The King's College Bývalí(sic!) nájemníci China National Tourist


Dnes místo investic do Hladových Zdí/EMPTY State Buildings stavíme pro TMO satelitní městečka s hradbami, střílnami a check-pointy, humanitárně bombardujeme a rozebíráme veřejné nemocnice a privatiSSujeme/tunelujeme penzijní systémy.

247314

4.7.2011 9:46

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247292

Zdravím Luxore, TMO mne sice "respektuje" nejspíše tím, jak mne "nežně" oslovuje, např.:

---chápeš to, ty magore? rozumíš tomu---

[velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

247312

4.7.2011 10:37

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247312

Zdravím příteli. Právě kvůli tomu citovanému jsem se do diskuse vložil. Nejprve urážel Lin a teď vás. To už tedy bylo na mě trochu moc. Nicméně jsem se teď dozvěděl, že JÁ jsem ten, kdo uráží a je mimo... Nebudu už raději dále komentovat, možná má editor pravdu a já jsem tady ten špatný.
Mějte se a pište dál, vaše příspěvky se mi líbí [smích]

247317

4.7.2011 11:45

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247317

Ale nejste "ten špatný". [smích] To o JAR je známá věc již několik let. Článků mnoho, obrázků taky. Pravdu má i M. s "úrovní" českých vesnic. Pan Tmo je místní "folklór", já ho tak beru. Asi moc necestuje ani po vlastech českých, protože jinak by viděl sám. Úroveň vzkvétajících vesnic sice vidíte, ale jen někde, v závislosti na oblastech, kde je dostupná práce a které nebyly odkázané jen na zemědělství. Tam, kde není práce a ještě je ztížená "přístupnost", tam ani skvělý starosta nic neudělá. A opravdu nevím, co zbyde z vesnic nyní, po dalším schváleném "opatření" EU pro soukromé zemědělce. Je určený "strop" pro výpočet dotací - tj. např. od hranice 10ha už dostanete stejně, i když máte třeba 100ha.
A abych se držela tématu:
- Německo většinu svých výrobků nechává kompletovat jinde - kvůli ceně za práci. V našem kraji je takových německých "poboček" (s německými vlastníky) spousta. Nevím, jak hodinky, vím, jak třeba luxusní ložní prádlo, ručníky, utěrky, ubrusy... Látka (většinou z Indie) se v Německu upraví, doveze k nám a tady se z ní ušijí a zabalí "výrobky", prodávané na celém světě jako Made in Germany. Takže i zisky se tvoří v Německu, u nás jde jen o "zušlechtění". Jde čistě jen o námezdní (a levnou) práci. V Německu by totiž za takovou "odměnu" nikdo ani nevstal do práce. Když se u nás začaly ozývat hlasy, že cena je příliš nízká, vlastník přesunul výrobu do Rumunska. Za dva roky se vrátil zpět, protože u Rumunů zas nedostal "rychlost" a požadovanou kvalitu práce (a ta je hodně přísná, vracejí výrobky i kvůli nitce po začištění).

247322

4.7.2011 22:25

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247322

Díky Lin [smích]

247365

4.7.2011 3:27

První varování vám i tmo

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 247266

Jednak jste mimo mísu, jednak se navzájem napadáte urážíte. Pokud tu přibude ještě jeden takový příspěvek, větev vymažu.

247304

4.7.2011 4:23

RE: První varování vám i tmo

kulíšek 82.?.?.?

Reakce na 247304

pane Stworo, náhodně jsem na tohle narazil, mohlo by vás to zajímat. Předem upozorňuji, je to silné kafe.
www.romea.cz/dokumenty/3C_2011_428_ZPRAVAdefEX_VLADA_2.PDF
- Na straně 24 o vás píšou. Ačkoli soud ještě neskončil, už jste byl státem označen za extrémistu a teroristu - zdá se že výsledek soudu jakoby byl předem dán, jenom váš právník nechápe, že obhajoba má být součástí obžaloby.

247305

4.7.2011 10:24

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247305

Jak se vám to četlo? [smích] Alespoň vidíte, na co jsou také vynakládané peníze daňových poplatníků. V tom jejich (neúplném) výčtu "konfrontačních témat" jasně vidíte, na co se (také) v diskusích zaměřují provokatéři.
Chci vám ještě říct, že existují daleko silnější "odvary", po jejichž přečtení si "nedotčený" čtenář musí myslet, že jmenované stránky jsou něco jako česká Al Kajda. Ovšem - "pozorovatelé" v tom jaksi nemají jasno. Zvědavce označují za "extrémě pravicový, konvertující k Národnímu odporu". Co to jako má znamenat? [chechtot] Z mého hlediska to svědčí o tom, že nemají žádnou odpovídající "škatulku".
Tyto ananlýzy "potencionálních nepřátel" (koho nebo čeho?) jsou z praktického hlediska na dvě věci. Kdyby ofic média podávala objektivní zprávy, nebylo by potřeba žádných "alternativních zdrojů". Ti, kteří si umějí dělat úsudky sami, nepotřebují žádnou pseudoochranu - a už vůbec ne od policie. Vždycky mě může dojmout, jak se "kdosi" MUSÍ starat o to, co si vlastně mám myslet a jaký mít na věc názor. A ti, kterým to v hlavě duní jak při bouřce - těm ani policejní "dohled" nepomůže.

247315

4.7.2011 11:22

RE: První varování vám i tmo

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247315

Zdravím srdečně Lin, jen jsem to zběžně proběhl:
ale připadá mi, že tam Zvědavec.org de facto jen a jen chválí:

V odkazech ( webových stránek Národního odporu - pozn. MoUdrostrak) bylo pak umístěno dostatek webových stránek, které konvergují svým obsahem k ideovému zázemí Národního odporu (Národní tisková agentura, Altermedia, Zvědavec a další). Čtenáři webových stránek tudíž mohli čerpat informace různé validity ze sekundárních zdrojů. Jako příklad lze uvést konkrétně Nezávislou tiskovou agenturu – NTA, která 9. března 2010 přinesla, v souvislosti s krizí v Řecku, zprávu, že „EU chce vyslat do Řecka zásahovou jednotku“.

Nejproduktivnější byla webová stránka Čechokanaďana Vladimíra Stwory: www.Zvědavec.org. Je zde široká škála různých článků, převážně se vztahujích k velmocenské politice, blízkovýchodnímu konfliktu, Izraeli(sic!) a ke všem možným neuralgickým bodům světové politiky apod. Od počátku r. 2010 byly některé články zpoplatněny s tím, že po určité době, která je uvedena, budou veřejně dostupné


Není to spíš na škodu, když proVrchnostenská a pro-main=streem platforma "chválí", nežli ostrakizuje a haní?!

247319

4.7.2011 11:46

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247319

Taky srdečně zdravím a jsem ráda, že jste zpět. [smích]
Jen krátce - možná to je tak, že "oni" si nemyslí, že chválí...

247323

4.7.2011 15:21

RE: První varování vám i tmo

esw 109.?.?.?

Reakce na 247319

je zajímavé, že tam chybí antiseminismus a kaciřství ohledně 6M

247333

4.7.2011 17:08

RE: První varování vám i tmo

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247319

Skutečně užasné, věnovat se geopolitice je projevem extremismu. Takže v USA je exstremistický CFR, Triatelní komise, a různé "nezavislé" mozkové trusty... [velký smích] [velký smích]

Neměl jsem sílu číst to celé, poněvadž mě dorazil hned úvod zprávy. Nejvíce znamý objekt je Vandas s Dělnickou stranou. Kandidoval do senátu a jistě si pečlivě vybral region, kdy by mohl uspět. Ve velkých městech jako Litvínov a Most získal 570 hlasů( 7.6% )a 720 hlasů ( 3.8%). Dohromady na celém nostecku 1700 hlasů. Tedy na venkově dalších 500 hlasů. Mají to rozepsané extra, aby to v procentech líp vypadalo. Počet koncertů s průměrnou účastí 80-150 lidí za rok 6 v celé ČR. Slovy šest. Pár koncertů s učastí 50-100 lidí proběhlo v zahraničí. Tolik k neonacistické scéně v ČR. S anarchisty je to ještě poslabší.

Mno, naše svobodná média se skutečně musí snažit, aby něco dostala vůbec do zpráv a tydli-fidli měla o aspoň o něčem vůbec konkrétně žvanit. Obecné teorie a bububu nějak lid nezajímají. Už se nedivím, že Vladimír byl v bedně. Ale jak píše jeden z autorů zprávy za rok 2010 je důležité nepolevovat v bdělosti a ostražitosti. Neonacisti ve Velkém Kramolíně získali maskovaně pod nezávislím kandidátem jendo místo v zastupitelství v komunálních volbách v rámci celé ČR. Kde to je to nevím, protože vojenskou speciálku nemám při ruce. Prej to je z toho důvodu, že extrémisti záludně dali v tajných volbách hlas někomu jinému. Asi jako, že sparťan bude hlasovat v anketě o nejlepší klub pro baník a naopak. Napadá mě k tomu, pouze jeden lidový komentář. Běžte s tou uvědomělostí do prdele!!

247340

4.7.2011 11:30

RE: První varování vám i tmo

kulíšek 82.?.?.?

Reakce na 247305

Lin : Tak ani mne to nepřekvapilo...
Jsou i větší vály
www.revolta114.blogspot.com/2011/02/rozhovor-s-obeti-systemove-perzekuce.html

Jen by mě zajímalo, proč furt šijou do Lukašenka, ti různí zastánci práv, když tady v Kocourkově by měli dost práce kdyby nepracovali na politickou objednávku.
Dozvíme se někdy, kolik ti lidé berou za ty různé posudky a "názory v diskuzích"? (za kolik jde prodat dnes prodat rozum?) Mne by zajímalo, jaká je jejich pracovní doba... a celkově podmínky...

Jinak máte recht že ten Odpor je až moc démonizován. Přitom takoví ti blbečci co mají v profilech hakáče a píšou jak by koho vyhladili, ti jim vůbec nevadí, naopak, potřebujou je, k utvrzení propagandy.
Oni neřeknou, že jsou mezi nima i lidi, protože by to popřelo ten obraz zla.
www.revolta114.blogspot.com/2011/01/den-solidarity-v-kutne-hore.html

Ta podobnost s 50.lety tu prostě je... Permanentní střety s uměle vytvořeným nepřítelem a následná obrana ovčanů, která je ve skutečnosti útokem proti nim...

A ty pojmy jsou stále stejné...Horáková, rozvratníci - spiklenecké centrum, válka, nenávist, terorismus.... Stwora, neonacisté - holocaust, genocida, terorismus, zlo, ...

247320

4.7.2011 12:13

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247320

Doba je v lecčem horší, než padesátá léta, protože prostředků "k monitorování" je nesrovnatelně víc. Tyhle postupy - démonizace, zakazování, stavění mimo zákon atd. - místo argumentů nejsou moc produktivní. Dost lidí velice rádo už z principu dělá to, co se "zakazuje" a je jedno, co to je. Jakýsi nádech hrdinství nebo revolty či co... Když společnost začne chrlit jeden zákon za druhým a "potírat", ve snaze "ochránit občany před nebezpečnými myšlenkami", je to neklamná známka diktatury. Pravdivé myšlenky a informace takovou ochranu nepotřebují. "Chránit" je potřeba jen ideologii a propagandu. Goebbels by měl jistě radost, že se to děje i dneska.
Oddělení, která "monitorují" diskuse (nebo i čety a z různých důvodů, nejen "názorových" ), už samozřejmě existují a je to "běžná náplň práce za běžný plat". Však si své "názorové ideology" v diskusích platí i politické strany, takže provokatéři jsou "vícetypoví". Někteří vás budou hecovat k velmi militantním vyjádřením a druzí zas budou držet "správnou ideologickou linii diskuse" a diskreditovat každého, kdo přinese do diskuse "jiný názor", byť opřený o zcela legální a dostupné zdroje. A proč se to dělá? Inu... on se ten systém o sebe docela bojí... Ne o vás, ale o sebe.

247324

4.7.2011 12:20

RE: První varování vám i tmo

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247324

Jo - a Lukašenko...
Překazil jim už několik "barevných reovlucí" a nechce a nechce jít tou "správnou cestou" . Dzurinda má Bělorusko "za úkol" - iniciativně se "zasadí o všemožnou podporu revolucionářů" a to by bylo, aby se tam ta "demokracie" už konečně nepovedla.

247325

4.7.2011 14:01

RE: První varování vám i tmo

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247325

Lukašenko udělal největší chybu, když

do BěloRuska připustil nezaměstnané
z pravicujícími deformami zbídačených EUro/Disney/Landů v Pobaltí
= z Litvy a Lotyšska (ba i Estonska) coby-vá GastArbeitery...

Taková potupa pravicujících pouček a NWO už pro naší Vrchnost přetekla mírou, více nežli malou[pláč]

Pokud by "zlý" Lukašenko diktátoroval a pravicoval jako Ms. Timoshenko či její pobratim Mr. Yushchenko roz. rozkrádal a dával rozkrást a vytunelovat BěloRus, byl by "hodný" Lukašenko nejžádanějším bratrem Pravdy & Lásky[smích]

247329

4.7.2011 14:40

Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 247329

Stačí zadat do Googlu "Lukašenko našel důvod běloruské ekonomické krize". Tím hlavním "satanášem" je dle něj Internet.

Takže žádní nezaměstnaní z Pobaltí. Nýbrž Lukašenkova stupidita. Tatáž nepoučitelná levicová stupidita, která dovedla KLDR k hladomoru.

Jenže Bělorusové mají na rozdíl od Severokorejců přece jen o něco lepší přístup k informacím. Právě prostřednictvím Lukašenkem tolik nenáviděného Internetu. A to je důvod, proč to jde s Lukašenkem s kopce. A on to dobře ví.

247332

4.7.2011 19:54

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247332

Ach jo, pane Vojto... Když vy vždycky vidíte jen "obal" a dovnitř se nepodíváte... Jo, tohle Lukašenko řekl, jenže důvodem nejsou "informace". Jde totiž právě o zvenčí podporovanou "revoluci přes sociální sítě", hit letošního roku. Takže se jim tam lidi (hlavně studenti) rekrutují, buntují a instruují přes net, jak svrhnout vládu. Lukašenko není žádná obdivováníhodná persóna a země má svých problémů víc než dost. Jeho vláda není žádná evropská výjimka, takže také silně škrtá, zdražuje, zavádí školné a jinak finančně zatíná lidem tipec (proto nechápu vaši poznámku o levicové stupiditě). Rusko jim teď (znovu) na chvíli odstřihlo plyn, museli splatit dluh, takže žádný "ekonomický zázrak" Pobaltí. Jenže zásadní zájem "uskutečnit revoluci" tkví nejen v odmítání oněch "EuroLandů" (jak píše M.), ale také v povolení postavit "USraketovou obranu" na běloruském území. A to Lukašenko odmítá. Odmítá i pofiderní privatizace, vlastně zabránil rozkradení Běloruska (a proto také čelí ekonomickým sankcím - prý za potírání opozice). Navíc je "nebezpečný diktátor" už jen tím, že se "bratříčkuje" s Rusy a jejich armády spolupracují.

247351

4.7.2011 21:52

Po ovoci je poznáte...

kulíšek 82.?.?.?

Reakce na 247351

Přečtěte si programy "opozice" - privatizace, poroba, ztráta suverenity a s tím spojená podpora válečných dobrodružství Dýmů-krásy.(© MoUdrostrak)
Mám známého, ukrajince, má část rodiny v Bělorusku - nikdo z nich nebydlí ve slumu (výdobytek suchochlebové demokracie) a nikdo z nich neumřel hlady, ačkoli tam podle Tv Nova zuří hladomory.
Jenom bych chtěl uvést, že nedělím na levici a pravici, a komunisty opravdu nemusím. Ptal jsem se - jak to tam vypadá? Móda, bydlení, apod.? Asi jako sedmdesátá léta? Prý vůbec ne, kdo pracuje, ten bydlí. Prostě žádný problém...
Btw, proč do tak hloupé, chudé, "levičácké" země chodí lidé z vyspělých demokracií?
Souhlasím s vámi MoUdrostraku, pokud by se Kaddáfí, Chávez, Lukašenko, Ahmadinežád, Asad... podrobili, a začali s Import&Export Dýmů-krásy© Inc. byli by to nejlepší a nejlaskavější lidé se zásluhami o výstavbu [velký smích] a Vojta&Fool Co. by o nich psali oslavné ódy jako o sionismu, Izraeli, svobodných trzích a jiných úchylkách.

Naštěstí od nich víme, že v zemích osy zla je povstání na spadnutí a že všichni podporují Import Demokracie. Oni vám dokážou že libyjci Kaddáfího prostě nechtějí a že na válečné stroje šiřitelů Pravdy&Lásky vzhlížejí se zbožnou úctou, tak jako kdysi "socanská lůza" v Srbsku, z gumítkovy vůle humanitou zasažena. A všichni občané těchto zlých zemí touží po privatizacích protože kdo nic nemá - nemůže o nic přijít!

Hamba všem, kteří podporují válku a okupaci cizích zemí.

247363

5.7.2011 0:19

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 247351

Myslíte, že hledím na Bělorusko a jeho problémy povrchně, paní Lin? A vidíte, mně to přijde právě naopak. Vy vidíte jeho největší problémy v údajné vnější podpoře revoluce (v jaké?), ve zdražování, ve školném, ... Ovšem uniká Vám ten naprosto zásadní problém. Který to je?

Běloruské podniky nevydělávají. 70% z nich je totiž státních. Jakých zisků dosahují české státní podniky? Sazka, Pošta, ČD, ŘSD, ČSA,... ? Jedna ohromná ztráta vedle druhé. Státní socialismus. Stejně tak hospodaří běloruské státní firmy. Vy jste přece ekonomka. Bělorusko má přibližně stejně obyvatel, jako ČR. V loňském roce dosáhlo příjmů do státního rozpočtu ve výši 16,2 mld. dolarů. Pro srovnání ČR v tomtéž roce cca 60 mld. USD. Vidíte ten rozdíl? To je výsledkem faktu, že Lukašenko

> vlastně zabránil rozkradení Běloruska

A to je tedy dost žalostný výsledek. Ovšem pochopitelný důsledek bránění privatizaci a soukromému podnikání obecně. To je ten skutečný výsledek Lukašenkovy diktatury.

Lukašenko ovšem peníze potřebuje. Tak si je tiskne. Inflace za 1. pololetí činí v Bělorusku 34%. Je nejvyšší na světě. Jinými slovy Lukašenko si bere úspory svých občanů. Bez ptaní a bez skrupulí. A Bělorusové to dobře vědí. Proto se bouří, paní Lin. Nikdo je k tomu nemusí nutit. Vy byste se na jejich místě bouřila také. Nebo ne? [mrknutí jedním okem]

247368

5.7.2011 18:59

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 247368

Sazka je státní podnik? Tak to Hušák je státní zaměstnanec, no ne? Kurňa, tož to by se ti státní zaměstnatnci s těmi svými státními platy měli fakt poněkud uskromnit...

247402

6.7.2011 11:17

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247368

Ano, pane Vojto, myslím si, že se na "problém" díváte povrchně. Což ovšem neznamená, že váš názor promě nemá hodnotu.
Ty běloruské podniky nevydělávají. Ony nevydělávají ani ty soukromé. Důvodem jsou právě hospodářské sankce. Skoro všechno běloruské je na "černé listině" pro obchod (minimálně v EU).
To, že nevydělávají u nás výše zmiňované "firmy" (Sazku jste myslel asi jako vtip, protože to je snad první zkrachovalá sázková kancelář na světě), je právě o "privatizaci" = aby se odůvodnila jejich "nutnost zprivatizovat". Jak? Správci totiž zcela úmyslně "hospodaří" tak, aby byl výsledek co nejhorší. ŘSD bude "privatizováno" letos, víte to? Stane se z něj jakási akciovka, pravděpodobně s francouzským vlastníkem. A o Poště (také již není úplně "státní" ) se stále rozhoduje.
Zajímavé, že jste nezmínil ČEZ. [smích] Tam má stát přeci také svůj podíl (zatím ještě, ale dlouho už to asi nebude).
Abych mohla posoudit příjmy do státního rozpočtu, musela bych toho mnoho srovnat (což se mi nechce). A jen pro vaši informaci - příjmy do našeho rozpočtu neustále klesají a to i přes "nové daně" a způsoby, jak ty prachy z lidí vymlátit.
V Bělorusku není zakázané podnikat. Tam si jen stát vyhradil právo (podobně jako Rusko) po určitou dobu nepovolit privatizace životně důležitých odvětví. Takže tam nikdo soukromému podnikání nebrání.
A že tam jde o úplné porobení, ztrátu samostatnosti a vytvoření nové kolonie, je mi jasné ještě z jednoho důvodu. Právě tam probíhá velký "boj" o pravoslaví (s kým jiným než s katolickou církví).
Poslední odstavec je na úsměv. Ony úspory si totiž berou i u nás a také se vás na nic neptají. [smích] Jak už napsal výše "kulíšek", program opozice je to samé, jako náš "modrý program". Takže jde o to samé, jako u nás. Bělorusko - i když má své těžké problémy (jak píšete) - je na tom ale přeci lépe, než my v ČR. Alespoň NĚCO totiž Bělorusům patří, takže nejsou závislí na rozhodování kolonizátorů. Nám už v našem státě nepatří nic, takže JEN posloucháme a "plníme směrnice EU".
První, co bylo u nás zlikvidované, bylo zemědělství a soběstačnost ve výrobě potravin. A já se obávám, že až příjde tvrdý na tvrdý, budeme toho hořce litovat.

247432

6.7.2011 14:01

RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného

Antiseptik 76.?.?.?

Reakce na 247432

Lin,
Vojta nehledá pravdu, Vojta vybírá důkazy o vlastní pravdě a ostatní ignoruje. Napřed musíme znát výsledek a podle něho sestavit příklad aby hezky vyšel. Není sám, i statistiky se tak dělají.
Onehdá jsem v radiu na CBC zaslechl pana "Kissfingera" argumentovat (ano on dědek ještě žije) o Číně že sice mají nejlepší ultrastrukturu, nejrychlejší vlaky a žádné dluhy ale za to nemají žádné chudé a nevzdělané čínany ve vládě. Zatímco v USA je jich očividně ve vládě kopa. Vzor kde Vojta čerpá, vláda se nemá starat o prosperitu země tedy vládnout, ale hrát si na demokracii. Ruka trhu pak neviditelně vše vyřeší ku spokojenosti jistých a ostatním pohrozí ukazovákem aby drželi hubu a platili.

247441

4.7.2011 9:42

RE: První varování vám i tmo

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247304

V JAR jsem 4 roky žil, takže si dovoluji tvrdit, že nejsem tak úplně mimo mísu. Ale pro mě za mě si to klidně vymažte, je mi to jedno...

247311

4.7.2011 10:32

RE: První varování vám i tmo

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247311

Luxor má naprostou pravdu: sice jsem v JAR nestrávil tak dlouhou dobu, jako on. Ale několikrát na kratší časové úseky jsem tam z různých příčin docestoval nebo tranzitoval. Jedna z mých nejbližších příbuzných se domnívala, že přeskočí kariérní řád ve své nadnárodní bance. A podepsala contract do JAR. Sice se dostala OKAMŽITĚ do zlaté klece s vysokým platem, tučnou relokací apod. Ale žije skutečně jen jako štvaná zvěř. Autem přejíždí ZÁSADNĚ za světla, se zablokovanými dveřmi a nerozbitnými okny. Nemá si kam vyjít. Přejíždí maximálně do podobně obrněných sídel svých kolegů, v jakém bydlí sama...

A stýská se jí po "zlém" EUropském sociálním státu, kde mohla randit, lovit, seznamovat se - kdekoliv, kdykoliv a žít, žít, žít.

Je zajímavé, že do JAR se "zamiloval" vzor TMO, privatisér 40.000 bytů, který z ČR "uklidil" miSSku i své děti raději do Švýcarska = Zdeněk BAKALA: Vinařství na svých stránkách uvádí, že Bakala do Jihoafrické republiky jezdí pravidelně už dvacet let a vlastní sídlo v Kapském městě. Zemi si prý oblíbil hlavně proto, že je dynamičtější než usedlé evropské ekonomiky. "Do této části světa jsem se zamiloval a jsem velkým obdivovatelem jižní Afriky," vyznává se Bakala.
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/bakala-koupil-vinarstvi-v-jizni-africe-dyc-/ekoakcie.aspx?c=A110628_145117_ekoakcie_vem

Proto: Pravicujme, tunelujme!

247316

4.7.2011 12:38

RE: První varování vám i tmo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 247316

Ještě je dobré pro pořádek připomenout, že Mr.Bakala byl a pravděpodobně nadále je, štědrým sponzorem nepadnutelné trojkoalice (ODS, TOP09, VV), kterážto, včele s bratrem Kalouskem, tlačí Českou zemi tudíž na jeho objednávku (a dalších kosher Vyvolených a nenažr-ných E/elit) do riadných sra-iek..[smích]

A jestli má pravdu Rene a platí teorie o reinkarnaci, tak Peace s ním.

jansmith[smích]

247326

5.7.2011 20:02

RE: První varování vám i tmo

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 247326

Teorie?

247405

5.7.2011 23:08

RE: První varování vám i tmo

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 247405

Ano, "teorie".

Nechci tady rozjíždět flame, ale stejná teorie, jako všechny ostatní náboženské, ezoterické, duchovní atp. konstrukce dostatečně sofistikovaného lidského mozku.....

Nikdo TO, TAMTO nebo JEHO či ONOHO nikdy "neviděl" (samozřejmě až na farizeje Šaula, který na základě JEDNOHO údajného vidění později pomohl zdeformovat i to ryzí, co (např. ve věci z pokryteckého judaismu polidštěného křesťanství) Ježíš naivnímu a zblblému lidstvu přinesl), nikdo se ODTAMTUD nikdy nevrátil, aby mohl referovat a přesto to TEN či ONEN, zde i jinde, (na základě víry v popis jiných) ostatním předkládá jako hotovou věc...[smích]

Jak to OPRAVDU JE se VŠICHNI dovíme až v okamžiku smrti a to ještě za předpokladu, že budeme dostatečně VĚDOMÍ, NEPŘIPOUTANÍ a budeme mít na to dostatek vědomého "času". Protože jinak se to nedovíme, nepochopíme JAK TO JE, ani v tuto, pro nás na tomto tajemném světě, poslední chvíli. Věčný život v království nebeském nebo reinkarnace je stejná "pohádka" bez řešení, jako vše ostatní, co lidstvo (konkrétní známí či neznámí lidští jedinci) svými mozkovnami, pro zachování svého duševního zdraví a posílení pocitu NADĚJE (a velmi často i pro MOC a kosher peníze do těch správných kapes), doposud vytvořilo.

A tak to je správné a tak to má být, řekl by jistě Forrest Gump, pokud by na to přišla ve filmu řeč..[smích]

A všem táborům a zastáncům TOHO či ONOHO, před zahájením flame disputáte, doporučuji studium jednoho z mála filozofů a duchovních učitelů, kteří nelhali sobě ani ostatním do kapsy, a to velmi zajímavou osobnost, Jiddu Krishnamurtiho.

A Peace se všemi i s tebou 82ko,

jansmith[smích]

247410

4.7.2011 11:35

RE: První varování vám i tmo

jen tak 96.?.?.?

Reakce na 247311

Já jsem si teď přečetl tuto diskusi a nemíním se vměšovat. Toliko chci říci, že jsem měl v JAR přítele. Strávil tam 5 let, potom přesídlil sem do USA. Dnes už nežije, ale pamatuji si z jeho vyprávění to, co tady píše pan MoUdrostrak. S takovými arogantními typy, jako Mr. "tmo", jsem se tam v Česku taky sešel. Bohužel, takoví, pokud jsou na postech, kde se rozhoduje o důležitých věcech, tomu národu škodí. Mě tam zlodějské firmy a takoví arogantní magoři otrávili život natolik, že jsem osm měsíců po návratu z Ameriky, raději přesídlil do těch zatracenejch USA zpátky. [mrknutí jedním okem]

247321

3.7.2011 17:38

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 247261

Nemajte mu to za zlé, on totiž verí všetkým tým nezmyslom čo hlásajú v TV a čítate v novinách (ďalší postihnutý systému).

Síce nevie čo je to podľa definície kapitalizmus, komunizmus, štátny kapitalizmus, fašizmus a socializmus, ale už sa rozhodol čo je dobré a čo zlé.

Verí v samoregulácií trhu, je to nereálny koncept ako samoregulácia prostredia (čo iné je trh ako ekonomické prostredie).
Skutočnosť je taká, že prostredie je regulovaná JEJ členmi, podľa určitej matice reagujúc na podnety.

Verí v nevidtelnej ruke trhu, ktorý je tiež len nereálny koncept obývajúci ekonomické školy, bankové domy a paláce, síce sem tam sa manifestuje ako "sociálny odpad" ktorý ho zmláti alebo podreže, len aby dostal jeho peniaze.

247271

3.7.2011 17:56

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247271

Díky Oracle. Mě je ten člověk opravdu ukradený- jeho příspěvky vypadají na povrchu někdy velmi fundovaně, ale pod slohovými kudrlinkami se vesměs jedná jen o plácání se po zádech, vychvalování vlastní inteligence a urážky ostatních. Jedním slovem typická megalomanie. Učebnicový příklad.
V ekonomice a regulacích trhu se moc nevyznám, ale JAR jsem zažil na vlastní kůži a jsem si jist, že to je země před kolapsem (ikdyž "na WIKIPEDII" píšou pravý opak)

247275

3.7.2011 18:05

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 247275

"Wikipedia je nespoľahliví zdroj."-toto mi povedal, keď som mu dal 1. verziu svojej semestrálnej práce, preto som ju musel prepracovať a uviesť zdroje z ktorých čerpal pisateľ článku na Wikipeddií.
Totiž bez toho aby uviedol svoje zdroje žiaden vedec nemôže pracovať, jednak sa dopúšťa podvodu jednak bude to len prázdna propaganda (obzvlášť to platí o Wikipedií).

247276

3.7.2011 18:13

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247276

přesně tak

247278

3.7.2011 17:25

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247258

S tím střílením pomalu, aby nedošli velmi rychle náboje. Všiměte si, že policajti v Řecku mají pud sebezáchovy. Ono varianta zůstat jako mastnej flek na zdi, kde by byl problém provést identifikaci na základě DNA, to člověku tak nějak umožňuje získat realistický přístup. Při každém čištění pomocí zbraní jsou nejvíce odvážní diváci.

Systém je nastavený takovým způsobem, že při ztrátě zaměstnání dle vašich představ socialní pomoci je z člověka bezdomovec během pár měsíců. Ve vašem případě skoro hned, nezaplatíte nájem a jdete. Mohlo by se vám lehce stát, že by jste jako nový bezdomovec uvědoměle spáchal sebevraždu při tom "ozdravění genofondu", jak navrhujete. To je zajímavé ti, co chtějí čistit genofond se vždy považují za někoho, kdo je mimo čistící proces. Pod gilotinou skončilo dost, kdo ji na začátku oslavovali.

V ČR se každý mladý a dost lidí ze starší generace považuje za střední třídu. Lidi si neradi přiznávají, že mají holou prdel nebo dluhy. Verlmi rychle to zjistí v případě, kdy nemají dvě- tři výplaty přesně načas, tak jsou v průseru. Úsporu aspoň 100 000 Kč má mizivá část, za to většina střední třídy má většinou na krku hypotéky. Novináři nemohli psát o radaru, protože musí platit hypotéky. Rozumějte, to že máte lepší mobil, auťák na lízačku, lépe vybavené bydlení na hypotéku nebo nájem?... Jakmile ztratíte zaměstnání, což v době krize jde velmi lehce, tak se pod mostem sejdete s někým, kdo měl pouze feldu nebo jezdil MHD. Aspoň nevypadáte na někoho, kdo by patřil k těm za vodou.

Tzv. reforma nepovede k ničemu pozitivnímu pro střední třídu, která nese hlavní břemeno sociálního státu a není to schopna do budoucna finacovat. Korpokracie si velmi dobře uvědomuje, že střední třída je velmi nebezpečný protivník, který se nevyhnutelně bude mobilizovat za své přežití a je schopen ideově na různorodém základě sjednotit masu obyčejných lidiček. Jediná skutečná síla, která ohrožuje moc korporací. Politici jsou koupeni, média jsou koupena... Paradoxně korporace jsou hrozbou sami sobě, protože došly na hranici zničení centrální moci, nejsou schopny ji nahradit a bez centrální moci nejsou schopny existovat. Zajímavá situace, dva subjekty se nemusí, ale budou přinuceny ke sňatku z rozumu. Jinak řečeno, pokud nebude omezena moc korporací pod úroveň destrucke centrálního státu, tak končí definitivně. A korporacec sami o sobě to nejsou schopny udělat. Museli by se dohodnout na ometení korupce a míře zasahování do chodu státu a nikdo by tu dohodu nesměl porušovat, což je nemožné.

Vaše představa o minimálním státu povede v praxi ke kolapsu. Důvod je prostý chamtivost. Podívejte se na Řecko. Padlo tam 100 miliard za rok, a dlaších 100 miliard "pomoci" je podmíněno restruktualizací a privatizací, které za velmi přátelskou cenu přenesou příjmové oblasti státu ...Automaticky kráceno

247269

3.7.2011 17:26

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247269

Vaše představa o minimálním státu povede v praxi ke kolapsu. Důvod je prostý chamtivost. Podívejte se na Řecko. Padlo tam 100 miliard za rok, a dlaších 100 miliard "pomoci" je podmíněno restruktualizací a privatizací, které za velmi přátelskou cenu přenesou příjmové oblasti státu na věřitele. Jinak řečeno deficit za rok bude mnohem více než 100 miliard euro. Situace došla tak daleko, že bude těžko najít politika co to pouze oficiálně oznámí. Vláda padla, parlament to sice schválil, ale teď asi hrajou kámen, nůžky, papír, kdo půjde do nové vlády. Nikomu se dvakrát nechce. Pikantní situace, když není co bez rizika rozkrást, tak nikdo nechce být premiérem. [velký smích] [velký smích]

Mno, když korpporace může vyhlásit bankrot, proč by ho nemohl vyhlásit stát? At´si klidně věřitelé zavřou vrcholové politiky na základě soudů do basy s odpovídajícími důsledky. A zkonfiskovat jistý druh majetku státu může být problematické. Němci mají v tomhle směru výhodu, protože spolková republika je korporace. Tam se advokáti nemají o čem hádat, vyjde to levněji na soudních výdajích. Holt ta německá racionalita a důkladnost se projevuje i ve velmi nečekaných situacích. [chechtot]

247270

3.7.2011 18:23

zkratka

--- 77.?.?.?

Reakce na 247270

"Systém je nastavený takovým způsobem, že při ztrátě zaměstnání dle vašich představ socialní pomoci je z člověka bezdomovec během pár měsíců."

To, že řádně platíte daně a chováte se dle zákona, ještě v této republice neznamená, že nemůžete přijít o veškerý majetek.
http://www.sinagl.cz/z-nasi-korespondence/novodoba-inkvizice.html

247279

3.7.2011 23:24

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247269

kdepak pomalu! naopak se střílením rychle, protože jako mrtvole už ti bude zbraň nanic. a naopak mrtvý zloděj či vrah už nemůže škodit. to je podle mého správné.
s řeckými policajty a mastným flekem na zdi nestraš. možná že ty seš podělanej až za ušima, ale jiní ne. sebeobrana je oprávněná. a když mě někdo zabije, tak co... asi to byl boží plán se mnou. jen on určuje, kdy odsud půjdu.
žádná sebevražda. nájem platím proto, že mi tento byt v luxusní lokalitě vyhovuje a nikdo mi ho neprodá. ale já to ani nechci, protože je pro mě lepší průběžně vydělávat a průběžně platit, a ne cpát jednorázově miliony do vlastního zdiva. -proč? ať to zaplatí jiný, ať si to vlastní kdo chce; ale já si to budu užívat a platit rozumný nájem. mám to domluvené na roky dopředu, takže žádné překvápko. a rezervy jsou víc než dostatečné... nejsem bIbec, co si neudělá buffer a pak se diví, že skončí na ulici. ostatně mi nehrozí ani to, ani kdybych přišel o všechny finance - mám kam jít. takže strašíš zbytečně. nic o mně nevíš.
podobně hloupě kecáš i o mé ztrátě zaměstnání - nenechávám se zaměstnávat! nebudu přece někomu umožňovat, aby mě vykořisťoval - bral si rozdíl mezi mým výkonem a mým platem... a navíc bych se tím někomu dával do rukou, na milost a nemilost. to nemám zapotřebí.
a už úplný nesmysl je, že prý je jakási krize. kde? co já vidím, lidi mají stále přebytek a plné vozíky v marketu. ta takzvaná krize 2008-2010 byla jen přeskupením ztrát a jede se dál. a předluženost někoho je jen jeho věc. někdo (některé firmy) na tom ještě víc vydělají. dobré je taky rozhlašovat fámy a pak levně nakupovat [mrknutí jedním okem]
že nejsem za vodou? to není vlastně nikdo. nikdo není tak bohatý, aby si byl jistý svým bezpečím. nikdy nevíš, kdy přijde krach. i velmi bohatý může skončit, zmýlit se v rozhodnutí, v příteli... přinejhorším podřiznutej, a miliardový majetek je mu pak už nanic. že jo, křesťane? znáš to podobenství o muži, který se chtěl zabezpečit... -takže o jakém "za vodou" mluvíš?
>představa o minimálním státu povede v praxi ke kolapsu. Důvod je prostý chamtivost. Podívejte se na Řecko. Padlo tam 100 miliard za rok, a dlaších 100 miliard
vždyť tím paradoxně dokládáš, že plýtvavé sociální řecko, velký stát platící nadměrný počet nezaslouženě placených státních zaměstanců, je argumentem pro stát co nejštíhlejší! kdyby takové řecko bylo, nedostalo by se do situace, kdy si i na splátky úroků musí půjčovat nikdy nesplatitelné další úvěry.
nejlépe hospodaří lidé sami se svými penězi. dávat je státu k "hospodaření" podle úředníků a politiků, to je opravdová šílenost a plýtvání SVÝMI penězi na zločinné záměry jiných.

247297

3.7.2011 23:58

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247297

"předluženost někoho je jen jeho věc"
[chechtot] takže hysterie na podzim 2008 a bailouty bankám byly zbytečné [velký smích]
no uvidíme až budou ty miliardy € kreditů odepsány co to vyvede
a to je jen řecko co teprve takové španělsko nebo itálie které sice bud dluh zase tak velký nemají nebo splácejí a snižují ale když jim skoková deflace náhle přivře kyslík tak nevím nevím
a co se týče těch tvých rezerv co myslíš že ti na ně řekne pí. hyperinflace obzvláště po tom co tě deflace pravděpodobně připraví o obživu (pokud nejsi státní zaměstnanec a možná že i tak)
a na plané kecy o plýtvavém řecku odpovím jednoduše
uvědom si že představitelé EU ani majitelé těch bank nejsou idioti kteří někomu jen tak půjčují peníze a nechají se obalamutit nějakými řeky kteří chtějí do eurozony
oni moc dobře vědí co dělají už od chvíle kdy byl založen FED
uvědom si že současný finanční systém má před sebou už jen pár let existence (možná že ani ten pár ne) prostě protože ten kdo má moc s tím něco udělat to tak chce
a tvoje jájínkovský plky a hlavně činy v tom jen napomáhají každá koruna kterou si utrhneš pro sebe někomu jinému jinde chybí stejně tak každá koruna o kterou okradeš stát na daních a přesně toto chování podkopává tento finanční systém a přibližuje revoluci
já jsem rád že existuje mnoho hlupáků jako jsi ty nechápu ale proč to děláte protože jste sami proti sobě ale to už je vaše věc [mrknutí jedním okem]

247298

4.7.2011 16:34

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247298

>"předluženost někoho je jen jeho věc"
--a není snad? já zadlužen nejsem, a tedy mě nějaké splátky netrápí... leda přes státní rozpočet. a tomu se právě bráním - aby byl rozpočet nafukován a placeny z něj ztráty a dluhy jiných + zlodějny politiků a korupce úředníků.
pokud jsi gramotný, nechápu, proč znovu píšeš, že jsem zaměstnanec. asi máš potíže s vnímáním textu a jeho významu.
zato strašit španělskem a itálií, to by ti šlo. a ještě lepší je strašení deflací a současně hyperinflací [chechtot] i když jsou to dvě opačné, protichůdné věci!!!
právě proto, že představitelé eurozóny a bankéři nejsou idioti, tak proto je mi jasné, že tvé bububu je jen tvou osobní vystrašeností, hysterií. z krachu současného systému nikdo profitovat nebude, ani věřitelská čína, ani rusko, ani usa... žádný bankéř. a už vůbec nikdo neprofituje z revolucí a bouří, a proto to k ničemu z toho nesměřuje. dokonce z revoluce neprofitují ani revolucionáři - to je pro tebe novinka, co? stačilo by se zamyslet... ale muselo by být čím [mrknutí jedním okem]
>současný finanční systém má před sebou už jen pár let existence (možná že ani ten pár ne)
--tak to je dost konkrétní a věrohodná věštba [velký smích]
>já jsem rád že existuje mnoho hlupáků jako jsi ty
--bezdůvodné urážky je tak to jediné, co ti jde.
>jste sami proti sobě ale to už je vaše věc
a pročpak tedy ta péče o mě (údajně hlupáka)? když ty jsi tak chytrý, jistě jsi učinil veškerá opatření proti deflaci a současně hyperinflaci [velký smích]
je tvoje věc, jak z toho všeho blázníš. klidně se i zblázni.

247339

4.7.2011 17:38

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247339

Já naprosto souhlasím, že z krachu eurozńy nikdo profitovat nebude, ale pouze násilné přinucení Řecka v eurozńě, znamená, že ECB a Merkelová se do toho snaží smočit i privatní banky, oficiálně přiznává emisi 100 miliard euro. To je roční cena za přinucení Řecka být v eurozóně. Jistě víte, co to v systému fraktalních rezerv znamená emise 100 miliard euro. Znamená to, že v realné ekonomice se musí vytvořit, když se dodržují poctivě pravidla 10 krát tolik kreditů, při první půjčce komerčním bankám a to běží samozřejmě dále. Reálná ekonomika je v krizi, a vzhledem k existenci inflace ani v dobrých časech nebyla schopna držet realný růst s růstem peněz v systému fraktalních rezerv, které se dostávají do oběhu. Jediné místo, kde můžou skončit jsou kapitalové trhy a to má ve finální části pyramidové hry své dopady např. ohledně cen energií, potravin. Z toho plynou geopolitikcé důsledky...

Nejde tedy o to, zda krach systému je všeobecně nevýhodný. Otázka zní, zda je možné udržet systém v chodu nebo ne? Projekt eura je z důvodu ekonomické různorodosti bez masivního přerozdělení peněz silnou legitimní centrální vládou neudržitelný. Bílý dům i v zjevném úpadku impéria, který povede buď ke kolapsu nebo obnovení republikového charakteru má na rozdíl od Bruselu daleko větší legitimitu v očích Američanů, než van Rompuy s Barosem, kteří se dohadují o tom, kdo je hlavní kašpar.

Ale i kdyby tam byla silná výjmečná osobmost, tak by se nemohla ani veřejně pípnout o federalní dani dostatečné pro fungování imperiálně centralizované Evropy a při zvyšování o 1% to fungovat nebude, protože na to není čas, kolaps eurozńy proběhne mnohem rychleji. Dostatečně masívni centrální zdanění odmítnou Němci, Francouzi, lidi ve Skandinávii..., Navíc mám silné pochybnosti o efektivitě bruselské byrokracie. A to by byla větší polízanice než Řecko. Španělsko už následuje a o Itálie bude následovat. Jak znám Italy, tak ti budou mít daleko zajímavější upravené učetnictví než Řekové. Tam je navíc silné napětí mezi průmyslovým severem a zemědělským jihem.

247341

4.7.2011 20:05

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247341

DOKONČENÍ

...pomůže možná i nějaká technologická revoluce. to je věc s dopadem celosvětovým, stejně jako ty současné těžkosti jsou provázané a řešení domluvené. není to tak, že stojí USA proti EU a naopak. G8 už dávno vědí, že by dětinská škodolibost a sólování mělo neblahý vliv na všechny, na celý globalizovaný svět. takže jednají už od 2008/2009 do jisté míry koordinovaně. amíci, evropa i čína. a rusko to samozřejmě také podporuje (prodávat suroviny/energie do krachlých ekonomik prostě nejde).
a i kdyby nastala masová nezaměstnanost, nežijeme v poušti - máme úrodnou půdu, a lidi v evropě hladem umírat rozhodně nebudou. to spíše ve větší míře v africe a asii... odkud pořád ještě můžeme něco odčerpávat, vzhledem k rozdílu ekonomické síly. (ne že bych to ožebračování podporoval).

247352

4.7.2011 20:07

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

tmo 89.?.?.?

Reakce na 247341

ÚVOD (dokončení prošlo)

vcelku dobře popsáno, jen nesouhlasím s tím desetinásobkem kreditů - jestliže peníze vznikají jako dluh (kredit), pak X peněz znamená X kreditů, a nikoliv X krát 10. samozřejmě peníze vypuštěné do oběhu jako úvěr se postupně formou splátek vrací do emisní banky, ale jednak je lze neutralizovat kvůli zamezení inflace (zadržet a nepustit do dalšího oběhu, mimo úroků), a i kdyby nepostupovali takto, splátky od řecka budou postupné a celých 100 miliard se od Řecka zpět dostane až za dlouho, postupně, podle splatnosti dluhopisů a také dle kázně a produktivity řeků.
samozřejmě že vypuštěných 100 miliard se do kapes Řeků nedostane - tamní občané jsou už konečně uváděni do reality, že nezasloužená hostina skončila. a tedy se naprostá většina z těch 100 miliard dostane do rukou dřívějších věřitelů (francouzských, německých a čínských bank, a dalších), kteří ty peníze použijí zřejmě na kapitálových trzích. zde už se shodujeme, že dopad na růst cen komodit/energií to mít bude. ale ne skokový, ale postupný a ne nějak dramatický (pokud se nepřidají krachy dalších ekonomik), a řecká zátěž se tedy rozloží na celý svět. myslím, že toto přežijeme jak my, tak i rozhodující ekonomiky světa.
To, zda je krach výhodný a pro koho, zde "chytře" nanesl aristokrat, já jsem jen reagoval, že pokud to není výhodné pro nikoho, včetně šéfů eurozóny, ECB a dalších bank, pak se to prostě takto NEplánovalo (jak aristokrat blekotal) a ani to k tomu nesměřuje (natož k revoluci) - naopak je evidentní, že všechna velká zvířata se průser snaží zvládnout, a ne "stihnout krach stávajícího systému do roku 2012", jak konspiračně blekotá opět aristokrat níže!
pokud jde o hodnocení jednotné měny EURO v nejednotné evropě států na různé úrovni vývoje a kontroly rozpočtů, v tom se opět shodujeme, a i při tristním stavu amerického schodku obchodní bilance i schodku rozpočtu, se USD drží podle hesla "mezi slepými je jednooký králem". nicméně až tak dramatický rozdíl mezi USA a EU zase není... i v evropě (ECB) jsou lidé příčetní, i když nemají legitimitu a podporu lidí. tu ale Obama nemá také... ani náhodou. takže plichta, a kurs EURUSD stále kolísající lehce nad 1,4 je toho důkazem. to by musely přijít jiné hrůzy než Řecko, aby se to zhroutilo... a tomu domluvení pánové zcela jistě ve vlastním zájmu zamezí. bude hůř, ale ne až tak. prostě po období všeobecného růstu všeho -nemovitostí, akcií, energií atd. podle mě přijde menší ale dlouhodobější pokles vlivem inflace, splácení dluhů za "hostiny" a současně k tomu zaškrcování emise peněz / půjček (zvýšení úrokových měr), takže taková menší stagflace. během 5-10 let se z toho nějak vymotáme, pokud budou vlády rozumné. pomůže možná i nějaká technologická revoluce. to je věc s dopadem celosvětovým, stejně jako ty současné tě...Automaticky kráceno

247353

4.7.2011 17:57

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247339

ou ou ou
ty zadlužen nejsi ale píšeš že nejsi zaměstnanec ale to je stejně jedno pokud podnikáš tak tvoji zákazníci třeba zadluženi jsou nebo zákazníci tvých zákazníků
ekonomika je provázaný systém kde každá akce ovlivnuje úplně vše a se vším souvisí
a nevím co nechápeš na strašení deflací a současné inflací je to jednoduché nejdříve budou odepsány kredity a přijde skoková deflace která zafunguje na ekonomiku jako rána klackem do hlavy všechno utlumí bud budou firmy snižovat mzdy a tím pádem budou bankrotovat jejich zaměstnanci kteří jsou zadluženi a zároven jsou zákazníky zase jiných firem a nebo (a nebo spíš soušasně) budou klesat firmám reálné tržby a tím budou bankrotovat i firmy protože zadluženost firem je úplně normální jev
no a ve chvíli kdy bude vše krachovat tak do toho vstoupí státy znárodní banky a začnou tisknout peníze a tím přivodí hyperinflaci
takže pěkně postupně víš a ne najednou ty protichůdný jeve [mrknutí jedním okem]
bankéři a politici skutečně nejsou idioti dělají co můžou aby ten krach do roku 2012 stihli no uvidíme jestli to stihnou
ten "hlupák" není urážka ani pokus o ni je to kategorizace osoby která se chová jaksi iracionálně proč jsem jasně vysvětlil
a neber to jako péči spíš takové zamyšlení já žádná opatření nedělám protože za prvé nic nemám a za druhé jsem z globálním krachem smířen i kdybych ho nepřežil nedá se nic dělat
a co se týče té "věštby" bud nečteš noviny (úplně běžné mainstreamové) nebo nejsi dostatečně inteligenntí abys dokázal pochopit co může způsobit takový krach veřejných rozpočtů
ještě je jedna možnost že žiješ na marsu pak by se tě to skutečně netýkalo jasně může to přijít o něco později za to ruku do ohně nedám ale za to že se toho dožijeme tak klidně ano

247343

4.7.2011 19:07

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247343

Zdravím aristokrat,

Vaše úvahy o deflácii a následnej hyperinflácii ste zobral odkiaľ ? Alebo je to len Vaša osobná úvaha?
Môžete sem hodiť nejaký príklad za celú históriu ľudstva? Alebo to bude nový fenomén, ktorí poznajú len aristokrati ?
Aristokrati, ktorí nič nemajú a sú zmierení s osudom...to je silná káva, nič ste nezdedil ???

Ale, asi to v realite bude poněkud odlišný ...

Neviem, asi sú na vine tie interpunkcie, nie je to moc dôveryhodné, Aristokrate.

247349

6.7.2011 12:27

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247339

Jak to, ze nejsi zadluzeny, Mateji?Ty nekupujes vyrobky, ktere soudruzi kapitalisti vyrobili na uver?Ty k platbe za tyto vyrobky nepouzivas menu, ktera byla vytistena k tomu, aby se jejich zbozi zdrazene uverem vubec mohlo splacet?
Kalouskova predvolebni slozenka, nic ti to nerika?

247439

3.7.2011 18:08

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

baba_Blažková babaBlazkova (zavináč) atlas (tečka) cz 89.?.?.?

Reakce na 247258

>...každý se chová tržně, ne? až bude cena vysoká příliš, nikdo energie kupovat nebude a najdeme si jiný styl života, nebo jiný zdroj energie. dokud se nám to nevyplácí snažit se o to sami, tak tlak cen energií není ještě moc velký. to je prostě trh.

Tak mi, pane tmo odpovězte na vcelku jednoduchou otázku.
Když se rodina s dětmi začne chovat tržně a rozhodne se nemít v bytě zavedenou elektřinu, přijde k nim sociálka, co bude následovat?

247277

3.7.2011 22:04

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

MoUdrostrak 88.?.?.?

Reakce na 247258

Milý nasazený TMO:

1. JAR není (alespoň prozatím) žádným rájem na zemi: Naopak je to přesně výsledek "income inequality". A zrovinka v JAR jsou ghetta bohatých se zdmi vysokými 5-6 m! Se střepy, ozbrojenými ochrankami a zabijáckými psy. Zkus se projít po sunsetu v Cape Townu nebo v Johanesburgu sejít z hlavní ulice: NĚCO ZAŽIJEŠ... Takže jsi si naběhl na vlastní vidle:

Vložený obrázek

http://www.southafrica.to/people/Quotes/crime/sout...

2. Mne nezajímá, kolik platím nebo neplatím daní: Mne zajímá, jak kdo s mými daněmi nakládá: Za "zlého" reálsocialismu se k oVčanu dostalo velice málo oběživa na to, aby se cítil "svým pánem" a proto naslouchal nadšeně Kocábu. Zato KAŽDÝ velice lehce přišel k domu nebo k bytu: pokud nechtěl čekat "na příděl ZDARMA", postavil si ho v rámci družstevní výstavby nebo si dům (villy z té doby stojí v téměř každé ulici českých vsí a měst) - a velice bezbolestně splatil po 500-1.500 měsíčně veškeré půjčky. Strach před účtem od lékaře, advokáta, školy = věc NAPROSTO NEZNÁMÁ. Nové silnice, dálnice, nemocnice, letiště, školy, university = přibývaly jako houby po dešti.

3. Dnes se vzkvétající města z doby sociál-guláš/komunismu proměnila ve vybydlené, lidupusté spálené země, s pár Lídly po obvodu, s centry osazenými jen hernami, zastavárnami a pobočkami pracáků a exekutorských úřadů.

4. Krajina je plná opuštěných staveb bývalých prosperujících továren, státních statků, JZD.

5. Vesnice zejí prázdnotou se zlikvidovanými a rozpadajícími se školami, nádražími, kulturními domy a ex-hostinci.

Tak dopadla (díky osekávání "zlého" státu, dani a pravicování) kdysi jedna z nejvyspělejších průmyslově-vědeckých zemí po 20 letech volné pracky trhu, tunelování a bezbřehého egoiSSmu a individualismu.

...A vzývání Kocáby...

247291

4.7.2011 19:06

RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží

Serial loser 89.?.?.?

Reakce na 247291

Ne ze bych nejak souhlasil s panem pravicakem, ale kritice podrobim nejdriv to, co je mi blizsi:

1) Podle mapy je income inequality vyssi na vychode zeme, zatimco vrazdy a znasilneni na zapade, s IE koresponduji jen bytari.

2) Po WWII nasledoval prudky vyvoj a vystavba v cele Evrope, lec v te zapadni byl/a rychlejsi. A takova D1:
První plánování: 4. listopadu 1938
Otevření prvního úseku: 12. července 1971
Zprovoznění souvislého úseku Praha – Brno: 8. listopadu 1980

To fakt nejsou houby po desti, to uz je rychlejsi doba poplysova.

3) Moje rodna vesnice i okresni vesnice vypadaj dnes rozhodne lip nez za komancu. Ikdyz ten Lidl tam teda pekne vyprasili. Podotykam, ze neziju ani necestuju do severnich Cech ani na severni Moravu.

4, 5) Efektivita se opravdu zvysuje. Odpiskavani vlaku zivym vypravcim je prezitek, ty 2 jizdenky proda s pomoci mikropocitace pruvodci, proc platit 2 lidi navic a jeste udrzbu budovy? Uz neni potreba armada traktoru, staci 1-2, tak se holt zrusi STS. U nas arealy STS a kasaren obsadily soukrome firmy, kdyz se tohle nekde nepovede, tak ten objekt pak strasi, ale je blbost provozovat kvuli tomu 10 traktoru nebo drzet posadku.
Mobilita obyvatel se zvysuje, z vesnic se stavaji trabanty, kdyz jsem v patek vecer v hospode videl jen 7 luftaku a hospodskou, bylo mi z toho smutno. Jenze podnikani na vesnici mimo zemedelstvi nebo cestovni ruch ma oproti mestu prilis mnoho nevyhod. Nevim jak ozivit vesnice, ale staveni hladovych zdi je nesmysl.

247348

2.7.2011 11:30

RVHP

Oheň a popel 90.?.?.?

A co je špatného na Asijském zboží? Copak v česku něco dokážeme vyrobit když je ještě někde česká továtna, tak na linkách ze 60 let toho asi moc vyrobit nelze. Nic proti čechům, ale Česko je spíše národ kutilů. Ano malá rodiná výrobna a vyrábět jen pro přežití to dokážeme, ale to je asi tak všechno. Když po roce 1989 se začalo s podnikáním, tak většina se cpala na západ pro dolary, marky a prodávalo se za cený, že by člověk plakal a tam začala devastace našeho průmyslu. Trhy na kterých jsme byli doma jako je rusku atd.. to jsme s opovržením opustili a hnali se do míst, která už byla planinou. Pamatuji si na naše textilky, když jsem požadovat od nich nějaké zboží a oni, že nemají volné kapacity, že vše zasílají na západ, bylo to v pořádku, ale oni vyváželi za ceny méně nežli poloviční, která jsem byl ochoten platit já i jiní. Dnes je většina těchto tovaren v hajzlu a já dovážím z Číny a prodávám v Rusku.

247179

2.7.2011 12:38

USA --neomezené možnosti

fohat 88.?.?.?

http://www.novinky.cz/koktejl/237916-vykuchana-mys-v-salatu-zvedla-zaludek-americkemu-paru.html [chechtot] [chechtot]

247183

2.7.2011 12:52

Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Dobroděj 88.?.?.?

Firma Prim vstala z mrtvých a dnes se věnuje výrobě mechanických hodinek ve vysoké kvalitě, prodává do celého světa a dobře prosperuje, i když zdaleka není na počtech, jak vyráběla před rokem 1989.
Více na www.prim.cz
Také cenou za cca 45 000 korun nejsou hodinky nejlacinější, ale kdo chce kvalitu, musí si připlatit.

247185

2.7.2011 13:10

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

hc 90.?.?.?

Reakce na 247185

Mám od Primu jedny. Ale to jsem je kupoval, když byly za necelých deset tisíc. Ovšem teď v nich mají vlastní strojek, v těch mých je ještě ETA. Mimochodem ETA je švýcarská, ne německá firma.

247187

2.7.2011 19:28

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247187

já mám ještě schované PRIM SPORT, co tehdá stály 350Kčs, už nejdou, ale byly to dobrý a spolehlivý raky

247209

3.7.2011 2:31

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247209

Ja je mel jeden cas taky, na plavani byly OK .....

247229

2.7.2011 13:31

Tak teď jsem se zasmál!!!

lu.bro 78.?.?.?

Reakce na 247185

Když jsem byl malý kluk, tak nějak více než 20 let zpět, koupila mi Babička mé první hodinky. Byly to mechanické dětské hodinky PRIM.

Babička pracovala jako prodavačka v textilu, ale už si nejsem úplně jistý zda v té době nebyla již v důchodě. Nic méně její manžel, můj děda byl již po smrti. Pracoval jako dělník v továrně.

Tak babička byla vdova, pracovala jako prodavačka a koupila mi hodinky PRIM.

[smích] Která babička, vdova v důchodu? Po kariéře skvělé prodavačky textilu by si dnes mohla dovolit koupit vnukovi hodinky PRIM???
[smích] [velký smích] [velký smích]

247189

2.7.2011 16:21

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 247185

>Také cenou za cca 45 000 korun nejsou hodinky nejlacinější,
>ale kdo chce kvalitu, musí si připlatit.

Není vždy pravidlem, že vysoká cena souvisí vždy s kvalitou. Před patnácti roky se mi rozbily hodinky a tak jsem si narychlo u Vietnamců koupila za 200 Kč hodinky CASIO. Jdou bezvadně doteď, takže nemám potřebu si snobsky kupovat nějaké zbytečně předražené hodinky, jen abych okázale ukazovala, že na to mám.

247197

2.7.2011 18:05

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Fox_25 90.?.?.?

Reakce na 247197

Snad to nesouvisí s tím že někdo chce ukazovat že na to mám. Taky si kupuji kávovar na espresso i s mlýnkem za 10000 protože jsem milovník kávy a ne proto že to vypadá hezky. Ano, najdou se lidé kteří si to kupují z důvodu jenž jste popsala, ale v článku jsem nic takového nenašel. A pokud vám stačí hodinky za 200,- tak proti tomu nejde nic namítat, je to vaše volba. Ale pokud si někdo koupí dražší věc tal je to jen a jen jeho volba. Taky říkám lidem nekupujte nové auto, je to finančně extrémě nevýhodné, kupte raději 2 roky staré. Ale pokud nechtějí nenadávám jim do snobů a ani jim neříkám že se s ním chtějí někde ukazovat.

247203

2.7.2011 19:42

RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 247203

Ani kávovar za 10 000 bych si nikdy nekoupila.[smích] Na to jsem příliš šetřivá. Reagovala jsem na příspěvek pana Dobroděje, ne přímo na článek. Já nevím, ale připadá mi, že když si někdo koupí hodinky za 45 000 Kč, že už se může zařadit do kategorie snobů. Třeba takový exprimátor Bém tam patří určitě.
http://zpravy.idnes.cz/bem-neutraci-za-hodinky-ma-...

247213

2.7.2011 13:34

no myslím si, že i čína umí

fist.of.heaven 213.?.?.?

v povědomí jsou šmejdy, ale to bylo spíše načerno montováno někde v bangladéši. všichni dnes dělají v číně. většinou jsou číňané tvrdí při vyjednáváním o licencích nebo joint-venture podnicích. také dělají hlavně na zakázku pod cizím jménem. tedy postaví špičkovou továrnu na nejvyšší světové úrovni a tam pak vyrábějí pro různé značky. provedení podle zadání a ceny, včetně kurvítek. ale pro vnitřní trh nebo pro vlastní značky jsou schopni produkce v nečekané kvalitě.jenom se to nedostane většinou do světa. znám pár lidí, kteří obchodují s čínou, zvláště s elektronikou a oni nejenže už jsou schopni prvotřídní kvality, dokonce už mají svůj vývoj a v mnohém jsou leadři trhu a jedničky v inovacích. na druhou stranu, stará dobrá kvalita je u němců známá, ale bohemia work to byla svého času taky značka kvality. stejně tak v anglii taky umí. rusáci jsou humpoláci, ale když si dají práci s designem, tak funkčnost a výdrž je u nich vždycky na prvním místě. to spíš italové, španělé nebo i francouzi, to je někdy hrůza, ty jsou spíš na to víno a olivový olej. ale u všeho záleží i na výrobku, tradice je hodně důležitá. švýcaři, japonci nebo i izraelci taky umí, ale ty ceny jsou pak někde jinde (obdobně kvalita made in usa). proto třeba japonci už vyrábějí většinu v číně, i tradiční věci a ta kvalita není sice ta top co by byla v japonsku, jenomže se to dělá masově a za babku, takže pro každého a ještě spotřební zboží, ne něco drahého jednou za život...jo a ještě si neodpustím jedno: kdyby byli číňani stejný šmejdi a vydřiduchové jako židi, kteří se všude snaží ovládnout trh a pak toho zneužít, tak bysme se z toho potento, buďme rádi, že chrlí mraky zboží za babku a stačí jim bohatě, že mají velký podíl na trhu a rozvíjí se jim dph i průmyslová základna a nemají v povaze šroubovat ceny nebo intrikařit stylem opecu.no možná na rozdíl od židů umí do pěti počítat a ví, že by si tím podřízli i vlastní větev...

247190

2.7.2011 19:59

Mam podobne nazory a zajmy

Latinec 201.?.?.?

Automaticke a mechanicke hodinky. Sice nejsem sberatel, ale vlastnim 3, dve Swiss Army (jedny chronograph), a Hamilton (chronograph). Vse Swiss Made. Pak navic obdivuji tradicni evropskou optiku, a to dalekohledy Swarovski: Ve sbirce mam SLC 8x30, SLC 15x56, SLC HD 10x42, EL 8.5x42 a EL 8x32. Jen se tech pristroju udelanych v rakouskem Tyrolsku dotknout, navic se tim divat. Nadhera! Koukat do nejakych cinskych "fejku", z toho akorat boli hlava. Je smutne kam jsme v dnesnim NWO systemu, tj. Zio-mamonismu, dostali.
Pura vida.

247215

3.7.2011 3:19

RE: Mam podobne nazory a zajmy

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247215

Ja pouzivam dalekohled denne a tech parametru je u dalekohledu spousta a zalezi na podminkach v kterejch je pouzivate .....Kazdymu vyhovuje neco jinyho a pak je tu siroky vyber. Nejsem verny jedny znacce a vyhovuje me Leica 10x52 , Nikon 8x42LS, mam tez Leica experimentalni 8 x 56 kterejch bylo vyrobenejch jen par kousku a je perfectni v lese za sera diky pupil diameter a wide wiew(9.5 stupnu), nedavno jsem si koupil malej 9x28 Leica - vejde se me do kapsicky u vesty a abych se priznal jsem se dlouho nemoh rozhodnout jakou znacku ... Swarovski vopravdu nejsou spatny dalekohledy a ja taham jeden Swarovski SLC 15 x 56 se sebou kdyz se nechci tahat s tripod. Muj osobni nazor je, ze vsechny Nikon s ED lenses ktery jsem mel tu moznost vyzkouset si v terenu se Leicam i Swarovskejm vyrovnaj a nekdy je i predci co se tyce performance , napriklad vahy , balance, handling , focus knob , diopter adjustment and so on.....! To samy plati i o spotting scopes , muj Pentax 100 ED i kdyz je porro prism se Swarowsky Kowa a dalsi spoting scopes tez vyrovna a muzu rict ze za mizernejch pozorovacich podminek diky vetsi lens diameter dokonce predci. Vsechno je jen personal preference a taky jak mate hluboko do kapsy. Za perfectni wiew na dalku v prirode se dnes plati. Ale je to furt lepsi nez si nicit mizernou a lacinou optikou ktery je dnes na trhu spousty oci i kdyz nepopiram ze se za $300 - $600 necha sehnat obstojny dalekohled z Pentax , Leupold , Meopta atd.......

247230

3.7.2011 13:01

RE: Mam podobne nazory a zajmy

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 247230

Swarowsky Kowa?

247256

3.7.2011 21:24

RE: Mam podobne nazory a zajmy

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247256

Kowa je vyrobce binoculars a spotting scopes a muzu rict ze dobrych. Tady jen tak z hlavy nekolik vyrobcu kvalitni optiky jako Canon , Brunton , Barska , Celestron, Pentax, Leica, Bushnell , Swarowski optik, Steiner, Swift, Vixen optics, Zeiss, Alpen optics, Olympus, Zhumel, Vortex Optics, Nikon, Minox, Minolta , Fujinon , Leupold .....- ja jen aby jste mel z ceho vybirat.

247286

3.7.2011 11:43

RE: Mam podobne nazory a zajmy

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247215

tak to jste mi s těmi čínskými fejky a bolením hlavy něco připomněl. silnice jsou plné tzv. vypouklých zrcadel, která rozhodně nejsou vypouklá jak mají být. buďto jsou normální a na nic nebo jsou k vidění i taková, že ve vzdálenosti od křižovatky, kdy byste býval viděl vozidlo i okem nevidíte nic, přijíždějící auta vidítě až když jsou u vás, vážně hrůza!

247251

2.7.2011 20:05

čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)

Saša 74.?.?.?

Touha po dokonalém, nestárnoucím zboží je hluboce lidská. Je to jako touha po nesmrtelnosti, něco co trvá, co zde zůstane ještě po nás. Nejlepší pánev je prý ze zlata, perfektní distribuce tepla, teflon nepotřebujete… (Ne, nevlastním!) Přiznání těch našich lidských slabostí je editorova síla, lidské ztotožnění, dle zálib, každý by chtěl alespoň něco trvanlivého.

Na druhou stranu jsem měl spolupracovníka a ten nějak chápal „čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější“ nebo byl prostě jiný. Nebyl držgrešle a byla s ním legrace. Tehdy jsme v zaměstnání museli nosit kravaty a on se chlubil s jedinou jdoucí ke všemu, obsahovala snad všechny barvy, navíc, kdyby si na ni ukápl hořčici tak to nikdo nepoznal. Žiji v mravné Americe a bez auta je člověk nemožný, veřejná doprava žádná, vše daleko, ani holku si běžný chlap nenamluví, on vlastnil bicykl. Auto pro něj bylo zbytečné neb každý den nějaká spolupracovnice ho vezla domů a stejná nebo jiná přivezla zas do zaměstnání. Pochopitelně hodinky nevlastnil vůbec, vždyť běh času se nám až vtíravě připomíná naprosto všude. Marně jsem se bránil závisti. Kravaty běžně nenosím a mám jich řadu, do zaměstnání by pro mne přijela manželka a zcela zbytečně asijské hodinky téměř nesundám. Nezničitelné Casio za $20. Pravda, asi za pět let dojde lithiová baterka a výměna se finančně nevyplatí.

247216

3.7.2011 4:03

RE: čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247216

Ja potkal v USA lidi kteri si zakladali na 40ti-50ti letym dalekohledu Leica - mimochodem - voni ho pouzivali a prichazeli o pleasure krasne, ostre a barevne videt a si to nedokazali s tim zatemenym mozkem vubec uvedomit. Nemohli zkratka a dobre pochopit , ze technologie sla dopredu a ze dnesni Pentax , Kowa , Bush&Lomb atd... za mizernejch $300 - $500 ma 100x lepsi performance nez ten strep kterym si nicej oci a udela jim lepsi sluzbu. Jediny mozny vysvetleni pro ten imbecilismus nebo snobismus ( rikejte tomu jak chcete ) je ukazat status, oni chtej ukazat neco vo cem si myslej ze je perfektni a cenny, neco vo cem si myslej ze ma jmeno a vubec jim v ty jejich mozkovnici nedojde, ze ta vec je na field k dnesnimu pouzivani uplne k hovnu!

247231

2.7.2011 20:49

bože,chran Ameriku..

fohat 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=wSxNNCHPsa8&feature=player_embedded#at=60

247219

3.7.2011 2:22

Kvalitni mechanicky hodinky za rozumnou cenu ?

Satanist 154.?.?.?

To se uz snad ani nevyrabi...... Ja mam 26 let profesional Seiko Divers automatic, 200 meters, maj date and day, koupil jsem je tenkrat na Floride za $250 a mel jsem je vic nez 25 let neustale na ruce ve dne v noci, 4krat byli ve znackovym servisu Seiko - jen na vycisteni a serizeni a furt slapou jak kdyz by byly fungl novy.

247228

3.7.2011 6:59

Cinske zbozi

Kevin 95.?.?.?

Ono je to s tou Cinou tak - Cinani vam udelaji presne to, co si objednate. Pokud za nimi prijde manager site Nemeckych velkoskladu elektro a objedna si prodluzovacku s vidlici 10A, kabelem CYSY 3x2,5mm2 a zasuvkovou listou z duralu s pridavnym jistenim a prepetovou ochranou podle norem DIN a ISO, cinan rekne "fajn, kus bude stat 20 USD, pokud toho vemete 10 000 kusu, slevime na 15USD". A pak v Nemeckych velkoskladech elektro koupite za 20€ kvalitni prodluzovacku. ktera vas mozna prezije.

Pokud ale do te Ciny prijde manager site hypermarketu a objedna si "neco co vypada jako prodluzovacka" pricemz jedina podminka je cena pod 2 USD za kus, cinani mu vyrobi prodluzovacku, ktera ma kabel s dratky 0,9mm2, zasuvkovou listu z mekkeho plastu a v zasuvkach tenke plisky bez pruzeni. A pak si muzete nekde v Globusu koupit z regalu za sest stovek prodluzovacku, kvuli ktere vam shori barak. Tenhle clanek je obzvlast vyzivne cteni na toto tema...

247234

3.7.2011 11:50

RE: Cinske zbozi

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 247234

v tom článku se píše o polském šmejdu. u nás jsme měli špičkové elektro. bohužel majitel zemřel a podle rejstříku to koupila nějaká firma z jiného okresu. párkrát jsem si tam něco koupil a bylo to právě to provedení za 2 dolary. bohužel jsem je měl za slušnou firmu, tak jsem to nečekal. prostě jsem koupil prodlužku na anténu, podruhé snad normální prodlužovačku.když jsem to doma vybalil, tak jsem zjistil, že tohle se používat nedá. už podle oka to je imitace na cokoliv. vydličky nepasují do zásuvky, provedení šílený plast a neidentifikovatelný kov ala tvrzený alobal. made in poland...

247252

3.7.2011 12:31

RE: Cinske zbozi

Kevin 91.?.?.?

Reakce na 247252

Polsky je pouze dovozce... Realne je to cista Cina.

Jenomze "majitel firmy" je Polska s.r.o., v Cine je pouze "vyrobni zavod", takze dle platne legislativy na to muzou razit napis "made in Poland", nebo jeste lepe "made in EU"...

Jinak, velice poucne muze byt treba srovnani mezi vysledky testu pro prodluzovacku "Solid", kterou si v Cine objednal Cesky dovozce a prodluzovackou "fake Legrand", kterou si objednal Hornbach. A ten klon Belkina z Okay, taky stoji za to... To je nazorny priklad vyrobku "optimalizovanych" pro vychodni Evropu...

247255

3.7.2011 16:14

Tady přesně Kevin uhodil hřebík na hlavičku!

Dobroděj 88.?.?.?

Reakce na 247234

Ano, čínská továrna je dnes tak flexibilní, že dokáže vyrábět naprostou špičku, ale za jiné peníze, než se prodává běžná čínská produkce, která už ale také není špatná a dosahuje evropských norem,protože éra superlevného,nebezpečného a jinak závadného zboží je pryč a ani vietnamský stánkový prodej,už tak špatné zboží nevede!
Je zde nezastupitelná role státu, který má zajistit systémem kontrol, aby se úplně špatné zboží na trh vůbec nedostalo.
Nechci popírat princip trhu, ale pod určitou normovanou kvalitu se nesmí zboží prodávat a na to mají všechny státy EU příslušnou legislativu a kontrolní mechanismy.Pouze u nás v Kocourkově je neskutečná korupce, takže kdo si zaplatí, je mu propuštěn na trh takřka bezcelně i vyslovený šmejd, a je jedno, zda jde o maloobchodníka Vietnamce, nebo velký obchodní řetězec.
Když půjdu nakupovat třeba do TESCA a koupím boty z Číny, nebo džíny z Bangladéše za cca 200 korun za kus, nemohu předpokládat jejich vysokou užitnou hodnotu. Boty jsou s bídou na jedno léto a džíny doporučuji raději neprat, je to zbytečná investice.
Ale zase nemohu jako spotřebitel akceptovat výrobek, třeba boty , které se rozpadnou po jedné delší chůzi a džíny prasknou při prvním sehnutí! Užitná hodnota výrobku musí být mixem ceny a kvality. Je sice pravdou, že jsem kolikrát už slyšel tézi o tom,že člověk nikdy není tak bohatý, aby si kupoval laciné věci, když ono je to tak lákavé!
Třeba nekupte marnivě u Vietnamce "nádherné" hodinky za cca 250 korun a kupodivu ony i docela dlouho jdou a přesně! A těch tvarů a značek, až oči přechází! Hodinky vlastně dnes už člověk ani nepotřebuje,každý má mobil, kde jsou hodiny součástí, ale když vidíte tu nabídku a za hubičku, zase jdete a hlavně před Vánocemi,se necháte u Vietnamců zlákat,jdete a koupíte marnivou a pošetilou krásu, sobě nebo jiným členům rodiny a nejde jenom o hodinky!
Minulé Vánoce jsem koupil v tržnici v Holešovicích u Vietnamců velký indiánský lapač snů,do ložnice zavěsit ke stropu a mám z té cetkové, pírkové ozdoby radost do dnes! Nevím , zda sny lépe lapá ten originál vyrobený indiány, nebo ten vietnamský,ale já si nestěžuji!
Tak máme léto, nestěžujte si a užívejte radosti,které nám tohle roční období nabízí, i když je dnes asi 12 stupňů a prší,až se ze střech "práší"! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

247262

3.7.2011 21:57

RE: Cinske zbozi

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247234

Jeden cas jsem pouzival Pentax - vsechny byly top of the line ED dalekohledy rady MP , SP - 10 x 50 jeste za rozumnou cenu okolo $1000 a vyrabeny v Japonsku a vsechny byli perfectni. Znate to ze chcete furt lepsi equipment. Pak prisli na trh Pentax dalekohledy jednoduse znaceny DCF ED a ty uz byli delany na Philipinach nebo v Cine a byly o $100 drazsi a kvalitne za tu cenu kdyz porovnam ty made in Japan nic moc .... Tak jsem si priplatil a presedlal na Leica. V Japonsku jsou z dalekohledu kvalitne delany jeste nektery Fujinon a Nikon ale jsou uz tak drahy jako Swarovski , Leica nebo Zeiss . Pak uz zbejva jen USA co se kvality tyce za rozumnou cenu treba top of the line Leupold optics protoze i Brunton presunul vyrobu do Asie a kvalita utrpela. Za $ 1200 clovek ocekava kvalitu i kdyz to je vyrobeny v Cine a ne ze se mu na lens na tak drahym dalekohledu bude supinatet a odlupovat Bruntons super antireflective coating coz se jeste na nejlevnejsim Pentax , Olympus, Nikon atd nestalo.......

247290

3.7.2011 21:48

Vyroba v nasem svete

Latinec 201.?.?.?

Tohoto nazoru, kdyz se mi zacaly otvirat oci ve svete plnicim se "diversitou", jsem nabyl cca pred 25 lety. Doufam ze se nikdo neurazi:
"Bily tvori, zluty kopiruje. Cerny nici, zid to kasiruje".
Amen

247289

4.7.2011 11:01

Hodiny a hodinky

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 89.?.?.?

Nejsem schopnej přeluštit 80 příspěvků takže možná budu něco opakovat:

Hodiny jsou dnes v každým krámu a všude se předcházejí tu o minutu týdně tu o
dvě nebo tři a každý jinak, aby jste byli co nejvíc nasraní. Např. 4 roky starý
DVD/VHS Samsung se předchází asi o minutu týdně zatím co ale JVC video starý
asi 10 let jen o vteřiny měsíčně.

Podobně digitálky: minuta týdně žádná doba ale: starý digitálky "8 melodies"
koupený na burze v Brně "pod divadlem" v roce 1983 asi za 5kil jen o dvě
vteřiny měsíčně!! A to to taky nebyla žádná "značka!!" A na univerzálním
dálkáči Silvercrest se občas samovolně nejen uplně změní čas, ale i datum a rok,
hi! U digitálek jsem to obyčejně řešil "výměnou šutru" čili krystalu z těch
starých ale už nepoužitelných do nových ale nepřesných, to ale neumí každej.
Uplně debilní nápad je na něco dát hodiny ale nezálohovaný, takže při výpadku
proudu se vymaže čas!! A to dřív jak stačíte na chodbě nahodit jističe.
(Samsung...)

Utíkají i hodiny na mobilu Siemens a nebo matčině Motorole. Děsně! To by jeden blil! Krysa

247318

5.7.2011 1:14

Hodinky

Soudce Lynch 81.?.?.?

Mám tyhle http://prim.cz/hodinky-detail.php?id=4280&men=..., ale ještě jsem je stihnul koupit za poloviční cenu [smích].
Vím přesně o čem píšete. Mechanika je mechanika pokud vám nevadí x vteřin denně spožďování/předcházení.

247369

5.7.2011 13:59

Jste jako malé dítě. Fintivost s drahými hodinkami připomíná Topolánka a další exoty,

Mejla 83.?.?.?

kteří příliš prestiže v životě nezískali a musí si to nahrazovat jinak. K čemu předražené hodinky ? Vždyť ty "asijské" (mnohdy se jedná ve skutečnosti o hodinky vyrobené v neasijských zemích z komponentů z celého světa) jsou naprosto postačující - přesné, odolné, vybavené budíkem i osvětlením atd. K čemu drahé hodinky ? Abych sousedům "ukázal" ?

247391

5.7.2011 16:16

RE: Jste jako malé dítě. Fintivost s drahými hodinkami připomíná Topolánka a další exoty,

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 247391

Ale to jste to nepochopil. [smích] Stowa nabízí některé věci, které bývají součástí luxusních hodinek (např. safírové sklíčko), ale nepatří ani mezi drahé, ani mezi luxusní hodinky. Ten článek je právě o tom, že se dá pořídit kvalitní věc i za málo peněz.

Je pravda, že jsem si doplatil za ETA strojek, protože jinak bych musel čekat ještě teď, původní dodávka byla určena na konec srpna. Ale jinak Stowa, které mám já, stály v původní nabídce nějak kolem 300 euro.

247398

5.7.2011 19:41

Jen ozdoba

vodnik007 69.?.?.?

V dnesni dobe hodinky opravdu slouzi jak jako ozdoba a v extremnim pripade drahy sperk pro ty kteri se radi zdobi. Temer kazdy clovek nosi mobil, ktery se automaticky nastavuje na presny cas. Mame hodinky v pocitaci, televizi, v kamerach a i ty v autech jsou dnes velmi presne. Take jsem drive nosil hodinky a snil o porizeni Omega Seamaster nebo Breitling. Nedoslo k tomu, z vyse uvedeneho duvodu.
Az prijde konec sveta jiste budu litovat, ze jsem nekoupil bitelne svycarske, ktere nepotrebuji baterie. Nasi planetu zrovna pred tydnem minul attseroid ale Nibiru to nebylo.
Na cesty, kdy nemam mobil jeste hodinky nosim ale to je jen vyjimka. Misto Breitlinga si radeji koupim novy objektiv ke kamere.

247403

6.7.2011 17:04

RE: Jen ozdoba

hc 90.?.?.?

Reakce na 247403

Začal jsem hodinky po několika letech znovu nosit právě proto, že mobil i všechno ostatní my na zjišťování času nepřipadá vůbec praktické.

247450

Příspěvků: 112

02.07. 09:15  Buben na miru
02.07. 12:23 fohat  RE: Buben na miru
02.07. 10:10 kavol  záleží, kolik se číňanovi zaplatí ...
02.07. 10:24 MoUdrostrak  Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 11:49  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 19:23 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 12:44 Bigsister  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 12:56 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 19:47 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 23:48 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 09:06 Karel2  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 13:06 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
06.07. 11:54  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 11:22 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 12:07 jansmith1984  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 13:23 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 15:37 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 16:35 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 16:46 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 16:55 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 17:13 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 18:47 Dobroděj  Tmo je nejspíše špatně placený provokatér, nebo z neznalosti kecá jako Palacký!
03.07. 17:43 Rene Bartosek  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 17:51 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 21:32 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 22:04 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 22:32 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 22:52 Oracle  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 22:55 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 00:19 kulíšek  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 00:39 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
06.07. 12:01  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 10:12 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 09:46 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 10:37 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 11:45 Lin  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 22:25 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 03:27 Vladimír Stwora  První varování vám i tmo
04.07. 04:23 kulíšek  RE: První varování vám i tmo
04.07. 10:24 Lin  RE: První varování vám i tmo
04.07. 11:22 MoUdrostrak  RE: První varování vám i tmo
04.07. 11:46 Lin  RE: První varování vám i tmo
04.07. 15:21 esw  RE: První varování vám i tmo
04.07. 17:08 Rene Bartosek  RE: První varování vám i tmo
04.07. 11:30 kulíšek  RE: První varování vám i tmo
04.07. 12:13 Lin  RE: První varování vám i tmo
04.07. 12:20 Lin  RE: První varování vám i tmo
04.07. 14:01 MoUdrostrak  RE: První varování vám i tmo
04.07. 14:40 Vojta49  Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
04.07. 19:54 Lin  RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
04.07. 21:52 kulíšek  Po ovoci je poznáte...
05.07. 00:19 Vojta49  RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
05.07. 18:59 baba_Blažková  RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
06.07. 11:17 Lin  RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
06.07. 14:01 Antiseptik  RE: Ovšem Lukašenko si myslí něco jiného
04.07. 09:42 Luxor  RE: První varování vám i tmo
04.07. 10:32 MoUdrostrak  RE: První varování vám i tmo
04.07. 12:38 jansmith1984  RE: První varování vám i tmo
05.07. 20:02  RE: První varování vám i tmo
05.07. 23:08 jansmith1984  RE: První varování vám i tmo
04.07. 11:35 jen tak  RE: První varování vám i tmo
03.07. 17:38 Oracle  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 17:56 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 18:05 Oracle  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 18:13 Luxor  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 17:25 Rene Bartosek  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 17:26 Rene Bartosek  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 18:23 ---  zkratka
03.07. 23:24 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 23:58 aristokrat  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 16:34 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 17:38 Rene Bartosek  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 20:05 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 20:07 tmo  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 17:57 aristokrat  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 19:07 Kysučan  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
06.07. 12:27  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 18:08 baba_Blažková  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
03.07. 22:04 MoUdrostrak  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
04.07. 19:06 Serial loser  RE: Německo je jediná země, ke které právě giganti z Asie zhlíží
02.07. 11:30 Oheň a popel  RVHP
02.07. 12:38 fohat  USA --neomezené možnosti
02.07. 12:52 Dobroděj  Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 13:10 hc  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 19:28  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
03.07. 02:31 Satanist  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 13:31 lu.bro  Tak teď jsem se zasmál!!!
02.07. 16:21 Jarmila  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 18:05 Fox_25  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 19:42 Jarmila  RE: Není nutné chodit do ciziny, když máme stejně kvalitní výrobky vlastní
02.07. 13:34 fist.of.heaven  no myslím si, že i čína umí
02.07. 19:59 Latinec  Mam podobne nazory a zajmy
03.07. 03:19 Satanist  RE: Mam podobne nazory a zajmy
03.07. 13:01 vodnik007  RE: Mam podobne nazory a zajmy
03.07. 21:24 Satanist  RE: Mam podobne nazory a zajmy
03.07. 11:43 fist.of.heaven  RE: Mam podobne nazory a zajmy
02.07. 20:05 Saša  čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)
03.07. 04:03 Satanist  RE: čím méně potřeb máš – tím jsi šťastnější :)
02.07. 20:49 fohat  bože,chran Ameriku..
03.07. 02:22 Satanist  Kvalitni mechanicky hodinky za rozumnou cenu ?
03.07. 06:59 Kevin  Cinske zbozi
03.07. 11:50 fist.of.heaven  RE: Cinske zbozi
03.07. 12:31 Kevin  RE: Cinske zbozi
03.07. 16:14 Dobroděj  Tady přesně Kevin uhodil hřebík na hlavičku!
03.07. 21:57 Satanist  RE: Cinske zbozi
03.07. 21:48 Latinec  Vyroba v nasem svete
04.07. 11:01  Hodiny a hodinky
05.07. 01:14 Soudce Lynch  Hodinky
05.07. 13:59 Mejla  Jste jako malé dítě. Fintivost s drahými hodinkami připomíná Topolánka a další exoty,
05.07. 16:16 Vladimír Stwora  RE: Jste jako malé dítě. Fintivost s drahými hodinkami připomíná Topolánka a další exoty,
05.07. 19:41 vodnik007  Jen ozdoba
06.07. 17:04 hc  RE: Jen ozdoba

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
22,54 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
24,35 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 183,82 Kč
1 unce stříbra
503,90 Kč
Bitcoin
1 107 459,20 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 797