Diskuze k článku

Izrael hodlá schválit zákon vyžadující, aby Palestinci platili za demolici svých domů

Příspěvků 45

30.6.2011 4:24

Zidovska sprostota

lindsay 116.?.?.?

Neni to k divu to same delala Sovetska Ochrana a NKVD. Vrazdili lidi a rodina obdrzela ucet za naboje.Prectete si Alexandra Solzenitsina, je to tam cerne na bilem. Take je plne dokumentovano ze Sovetska NKVD byla az na 87 procent obsazena Zidy.

247024

30.6.2011 10:08

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247024

Dneska to vypadá na zatažené počasí, ti Židi mě už začínají štvát!!! [bliji] Pletete si Židy a sionisty, se sionisty každý správně myslící Žid nechce mít nic moc společného [oči v sloup]

247036

30.6.2011 17:43

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247036

Prozradte prosim, na co mysli ten "Spravne myslici Zid"?Na praci?[smích]

247060

30.6.2011 21:11

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247060

A čím se liší od obyčejného Čecha? Že se nějací chazaři z Frankfurtu proklamují za Aškenázské Židy, musíte je automaticky a dogmaticky nenávidět všechny? Přesně takováhle vztahovačnost (pár chamtivých bankéřů má společný rys židovství - takže jsou automaticky všichni chamtiví) a podobné černobílé uvažování dostalo lidstvo vždycky do srabu.

247079

30.6.2011 23:30

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 247079

Kde vidite nejakou nenavist?Pokud by se ti "spravne myslici" do tech falesnych pustili a vyridili si to s nimi jednou pro vzdy, pak neni na svete zadny problem.Ale on ten problem je a narusta.
Budeme se tedy opet zabijet sami mezi sebou?Nechci, aby se zas kvuli falesne solidarite Evropa zmenila v krvave valciste.

247095

1.7.2011 8:04

RE: Zidovska sprostota

Frank51 89.?.?.?

Reakce na 247079

Čím se liší od obyčejného člověka? No přece fanatismem.

247118

1.7.2011 9:26

RE: Zidovska sprostota

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 247060

Byl byl bych hlupak kdybych vinil vsechny Zidy.Rozhodne tak necinim Jedni z nejvetsich kritiku tecto lumpu jsou sami Zide a toto je velmi dulezite si uvedomit, ale bohuzel je jich velmi malo.

247125

1.7.2011 3:15

RE: Zidovska sprostota

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 247036

Holocaust kterej Israelci vsude tak propagujou maji Zidi i sionisti prece spolecnej uz od konce valky a to nemuzete zaprit! [chechtot]

247105

2.7.2011 6:16

RE: Zidovska sprostota

lindsay ntqld (zavináč) mail (tečka) com 116.?.?.?

Reakce na 247105

Ten sestimillionovy Holocaust musel uvrhnout do pozadi dva skutesne Holocausty. Prvni byl na Ukrajine kde masovy vrah Kaganovic a jeho kumoan Chruscev zavrazdili 6-8 millionu Ukrajincu hladem. Druhy Holocaust organizovany Zidy byla odporna vrazda opet Hladem v Nemecku po 8 kvetnu 1945.Henry Morgentau a gen D Eisenhower jsaou plne zodpovedni za smrt mezi 10-14 milliony Nemcu a Rakusanu mezi kvetnem 1945 a 1950.Oprt hladomorem. Neuveritelne?. Rozhodne ne, naprosto pravdive teprve poslednich 15 let se par faktu dostava na verejnost.Svetove komunikace plne kolaborovaly s touto masovou vrazdou.

247166

4.7.2011 6:01

RE: Zidovska sprostota

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 247166

Nakonec k pochopeni vyse uvedeneho textu a tim i kontrolu,jak je krestansky svet zkorumplovany,zejmena moralne,jak jedna nezotpovedne k pristim generacim,tak si precteme zidovskeprojevy a pisemne zaznamy,k pochopeni, proc jsou zide, cim dal, tim vice drzejsi a drzejsi a krestansti kolaboranti,cim dal ,tim vice krutejsi ke svym spoluobcanum,proste,lidska hloupost nema hranic.
"Our race is the Master Race. We are divine gods on this planet. We are as different from the inferior races as they are from insects. In fact, compared to our race, other races are beasts and animals, cattle at best. Other races are considered as human excrement. Our destiny is to rule over the inferior races. Our earthly kingdom will be ruled by our leader with a rod of iron. The masses will lick our feet and serve us as our slaves." -- Menachem Begin (Israeli Prime Minister, 1977-1983. Nobel Prize Winner for...Peace!)
Vložený obrázek
'Judaism is not a religion at all. It’s a license to lie, cheat, steal, rob, exploit, prostitute, enslave, destroy, torture, murder… as long as the victim is not Jewish. It’s a mental disease somewhere in between bipolar disorder and psychopathy. It’s the membership in a terrorist, satanic cult.' -Andrew Winkler, Editor/Publisher, ZioPedia -
Obcani,kazdeho demokratickeho statu jsou varovani byrokratickymi authoritami pred kriminalniky, ale ,ta sama byrokracie a politicky predstavenstvo se kamaradi s kriminalniky bez jakychkoliv prekazek,zejmen a,kdyz z takoveho kamaradstvi vypadne jidassky gros.
"When I open the police files I find detailed reports about Jewish criminals. The archives have enough material for 100 historians and for 100 years, and even then they won't finish." -- Haartez News. Jerusalem, Tuesday, November 2, 2004
Jestlize nekdo neveri na ritualni vrazdy,tak,at si to poslechne sam z teto linky.
http://www.youtube.com/watch?v=mRYm5YtaCQo&feature=player_embedded

At the dawn of civilization, the blood rite, in which human blood is drunk from the body of a still-living victim, was known to many tribes. However, only one people, that has never progressed beyond the Stone Age, has continued to practice the blood rite and ritual murder. This people are known to the world as Jews.

The author of this book is not Christian, Muslim or Hindu but a Jew and is the son of the Chief Rabbi of Rome, and a professor of Jewish Renaissance and Medieval History at Bar-Ilan University in Israel, just outside Tel Aviv.
Mnozi politici a soudci prisahaj na bibli a pritom nevi,co tam je napsano,"ty jez se nazyvas zidem,ale nejses jim".
*"The Jewish people as a whole will be its own Messiah. It will attain world domination by the dissolution of other races...and by the establishment of a world republic in which everywhere the Jews will exercise the privilege of citizenship. In this New World Order the Children of Israel...will furnish all the leaders without encountering opposition..." (Karl Marx in a letter to Baruch Levy, quoted in Review de Pari...Automaticky kráceno

247307

4.7.2011 13:00

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 84.?.?.?

Reakce na 247307

Pane Nohejl, na zpola naplněnou nádobu se dá hledět dvěma ekvivalentními způsoby, ale Vy se snažíte to samé aplikovat na pravdu. A to jsme u toho, jak si samotnou existenci Zvědavce zdůvodňuji já, a to je boj se skutečností, že tisíckrát omílaná lež se ve světě okolo nás stává pravdou. Vy i já přece víme, že to tak není. Vždy jsem Vaše dlouhá doplnění a komentáře se zájmem četl, vážím si lidí s širokým rozhledem, ale zde se musím zeptat: můžete mi, prosím, uvést zdroj úvodní citace?

Děkuji. Václav.

247327

4.7.2011 14:37

RE: Zidovska sprostota

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 247327

Takato veta a tieto nazory mozu zazniet iba vo vnutornych kruhoch. Tak ako nikto z nas nenajde a nepotvrdi ze je pravy rozhovor Sharona a Peresa z izraelskeho armadneho radia kde Sharon dal Peresa do laty. Nikto z nas totiz nehovori hebrew a ak tak nenajde zaznam rozhovoru.

OCCUPIED JERUSALEM -- An acrimonious argument erupted during the Israeli cabinet weekly session last week between Israeli Prime Minister Ariel Sharon and his foreign Minister Shimon Peres during which Sharon reportedly yelled at Peres, saying "don't worry about American pressure, we control America."

According the Israeli Hebrew radio Kol Yisrael Wednesday, Peres warned Sharon that refusing to heed incessant American requests for a cease-fire with the Palestinians would endanger Israeli interests and turn the US against us.
At this point, a furious Sharon reportedly turned toward Peres, saying "every time we do something you tell me America will do this and will do that . . . I want to tell you something very clear: Don't worry about American pressure on Israel. We, the Jewish people, control America, and the Americans know it."
The radio said Peres and other cabinet ministers warned Sharon against saying what he said in public, because "it would cause us a public relations disaster."
http://americandefenseleague.com/onaleash.htm

Na nete som na tu Beginovu citaciu nenasiel zdroj. Ale nech zdvihne ruku ten co si mysli ze Begin nevidi seba a svojich ako master race [oči v sloup] Tak ako sa nedostane na printove svetlo sveta citacia z diela H. Forda, alebo predvojnovych autorov, ktori argumentuju ze Protokoly su pravdive, tak je tazko najst povodny zdroj citacie p. Nohejla.

247331

4.7.2011 15:55

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 84.?.?.?

Reakce na 247331

Děkuji za informace. Z Vašeho posledního odstavce a zejména z té výzvy je ale nasnadě naznačení, že bychom si tu měli vyprávět o tom, čemu kdo z nás věří, a ne o tom, co kdo z nás ví. A s tím já souhlasit nemohu. Takže jakkoliv jste si vědom, že citace, které uvádíte, nejsou ověřené, pokud zapadají do Vašeho mínění tak s nimi souhlasíte. To je velmi nebezpečný lidský faktor, každý tím do jisté míry trpíme, všímám si jak třeba každý ajťák má oblíbenou značku, kterou doporučuje, protože ty ostatní "vyrábí šmejdy" a ta jeho ho "nikdy nevypekla." Stejné je to s auty, vlastně si to můžete přenést skoro na cokoli.

Existují studie, které prokázaly to, za co by tuším většina zdvihla ruku. Fakt, že příznivci dvou dostatečně polarizovaných teorií (byl to např. experiment v USA ohledně preference republikánů a demokratů), pokud jsou postaveni před fakta, která buď potvrzují nebo vyvracejí jejich postoj, tak podle toho velmi silně buď "souhlasí" s teorií a přecházejí její nedostatky a nepřesnosti, a naopak jsou velmi všímaví vůči nepřesnostem v případě kontroverzní studie a mají tendenci ji zlehčovat až ignorovat. Lidé mají od přírody sklony k tomu, používat paměť selektivně a pokud jsme v něčem dobří, je to lhaní sami sobě.

Proto to věda dotáhla daleko. Stojí na faktech a na vyvracení mýtů a domněnek. Stejně jako bych velice rád věřil něčemu, co se zove PHANTOM DNA EFFECT a v každém druhém esoterickém videu na netu se s ní ohánějí, tak pokud si najdu fakta, zjistím že jistí doktoři Gargajev a Poponin tento experiment popsali, leč se jim již nikdy nepodařilo jej zopakovat, takže to nikdy nikdo jiný neviděl. Implikace téhle inkozistence faktů značí buď nedůslednost nebo extremismus tvůrce. A pokud nebudeme postupovat důsledně, tak budeme přivírat oči tady, pak támhle, a najednou zjistíme, že se naše mozky cestou někde "zavřely" a další lidská vlastnost, stádní chování, a dezinterpretace termínu "kolektivní inteligence" teprve dostanou pořádný prostor.

Máme tu úžasnou specifiku v našich dvou krajinách, že nejsme moc nábožensky založení. Nemusíme konfrontovat svůj mozek s dogmaty Adam+Eva a můžeme se plně zaměřit na fakta. Proč ale stejně nepřistupujeme ke všemu? Proč slova "údajně.. rádio řeklo.." nejsou automaticky STOPkou nebo jinak, alarmem, že tady se jedná čistě o spekulace a rázem je problematika komplexnější, protože někomu stojí zato vyslat takovou zprávu do světa dřív, než je ověřená, resp. i když je neověřená?

Nemyslím to rozhodně ve zlém, sám se svůj mozek teprv učím krotit, aby myslel racionálně a ne tolik emocionálně. Jen jsem chtěl upozornit na to nebezpečí, pokud sklouzneme k neověřeným a falešným citacím, že je to do jisté míry, jako bychom přistoupili na "jejich hru."

247337

5.7.2011 8:35

RE: Zidovska sprostota

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 247327

Jestli mate na mysli prvni odstavec v anglictine,tak vse najdete na internetove strance.

www.godlikeproductions.com/forum1/message497226/pg1Similar
16 posts - 1 author - Last post: 26 Nov 2009Discussion about Baruch Levy, Letter to Karl Marx, 'La Revue de Paris', p.574, June 1, 1928 at the GodlikeProductions Conspiracy Forum.
Baruch Levy, Letter to Karl Marx, 'La Revue de Paris', p.574, June 1, 1928
The Governments of the different peoples forming the world republic will fall without difficulty into the hands of the Jews. It will then be possible for the Jewish rulers to abolish private property and everywhere to make use of the resources of the state. Thus will the promise of the Talmud be fulfilled, in which is said that when the Messianic time is come, the Jews will have all the property of the whole world in their hands."
To je ten zazracny zdroj informaci a proto tak, zvani zide chteji kontrolu nad internetem,protoze lide zacinaji svym sebevzdelanim byt imunni na jejich lzivou propagandu, takze i dnes muzem najit clanek,kopii dokumentu z USA v dobe druhe svetove valky z archivu,kde zionisti vedeli,ze pod okupovanym uzemicm Nemecka je vseho vsudy jen dva miliony zidu,takze ,Nemci nemohli zavrazdit 6 milionu.Samozrejme takovy dokument nemelo nikdy frestastvo spatrit,take se tomu nedela zadna reklama,samozrejme zide reknou ,ze to je podvrch,jakoz i Protokoli,ale podivejme se k jinym citacim,samozrejme zaprou i vydani svych nazoru v zidovskem tisku.
"In everything, we are destroyers--even in the instruments of destruction to which we turn for relief...We Jews, we, the destroyers, will remain the destroyers for ever. Nothing that you will do will meet our needs and demands." - Maurice Samuel, You Gentiles, pages 152, 155, and 147.
"There is much in the fact of Bolshevism (Communism) itself, in the fact that so many Jews are Bolshevists, in the fact that the ideals of Bolshevism at many points are consonant with the finest ideals of Judaism." - The Jewish Chronicle, April 4, 1919.

The Second World War is being fought for the defense of the fundamentals of Judaism."
- The Chicago Jewish Sentinel, October 8, 1942.
"The Roosevelt Administration has selected more Jews to fill influential positions than any previous administration."
- Brooklyn Jewish Examiner, October 20, 1933.
Takze,prikladu je mnoho,jen stoji za povsimnuti,co se ma cist a co se m aznicit a co se ma zpochybnit,prikladem byla pozustalost Winston Churchulla,kde ve vsech dokumentech jez mel doma bylo mnoho zavadneho a to muselo pryc,proto ,tak zvani historikove zkontrolovali a odstranili vse zavadne,vsichni ctyri byli zide, ovsem v tisku,kontrolovanem zidovstvem ,byla zminka "historikove',britsky lid takto prisel o velmi vazne historicke dokumenty,nakonec,zide nuti anebo sami provadeji prepisovani her a neusetrej ani Sakespeare a jine.
Nakonec za zminku stoji i drivejsi soudy,jez ,dnes nejsou mozne:
U.S. Nuremberg Prosecutor: "My Government Today Prepared to Do Something for Which We Hanged Germans"

247379

5.7.2011 12:06

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 247379

Zdravím Vás. Za dodatky děkuju, projdu si je, ovšem promiňte, můj původní apel byl opravdu jen kvůli té první hlášce, prvnímu odstavci, a nyní mne odkazujete na stránku, kde vše najdu. Na té stránce, celou jsem ji pročetl, je jako zdroj uváděn Baruch Levy, Letter to Karl Marx, 'La Revue de Paris', p.574, June 1, 1928.

Kdo je Baruch Levy, kromě toho, že má židovské jméno? Ať hledám jak hledám, nikoho s tímto jménem z doby meziválečné nemohu najít - myslím někoho, nějakou public figure, o kom by byla zmínka, když něco takového řekne. Není to asi dopis Karlu Marxovi, to je jen titulek toho článku, protože v žádné z pěti biografií Karla Marxe se neobjevuje ani zmínka, a navíc je tu desítky let propast.

Takže z toho, co citujete, se dozvídám pouze to, že někdo neznámý píše článek se zavádějícím titulkem, do francouzského deníku v roce 1928. Nikde není reference zdroje v tom článku, čili toto samo o sobě má být už pravůvodní zdroj, ne že by to autor Baruch Levy odněkud převzal. Potom se znovu ptám, kdo je Baruch Levy, a jakou hodnotu má jeho "jew-truth rant" když to tedy může být kdokoliv, sledujíc tímto jakýkoliv záměr?

Neberte to, prosím, rozhodně ve zlém. Jen vím, jak je důležité uvádět věci na pravou míru. Pamatujete, před pár týdny prolít netem jako Katrína seznam nejčastějších příjmení v Čechách, a titulek zněl vždy něco ve smyslu NGUYEN DEVATE NEJCASTEJSI PRIJMENI V CR. Minulý pátek jsem seděl v knihovně a slyším si povídat knihovnici se správcem, jak Svobodů je víc než Nováků, na to reakce že ale nejzajímavější přece byl fakt, že Nguyen je deváté nejčastější, a na to xenofobní reakce, "no oni jsou rozlezlí všude, je to děs." Tak mi to nedá, jdu tam a povídám jim dobrý den, víte, ono to bylo dost zavádějící, protože je to ženské i mužské příjmení dohromady, a ta česká se počítala zvlášť, že pokud by se to udělalo stejným metrem i pro Viet, tak že jsou někde pětadvacátí... Reakce? "To je pořád hrozně moc, je jich tu jak naseto!" a zarputile bránili svůj názor.

Takže mi jde jen o to, mít ze Zvědavce takovou virtuální knihovnu, kde se o všem argumentuje pokud možno racionálně. Protože s přístupem těch dvou výše zmíněných se moc daleko v myšlení nedostanou. Ani Roubíček, ani oni, ani my.-)

247382

6.7.2011 4:47

RE: Zidovska sprostota

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 247382

Universita ma druhy dopis od Baruch Levy na lince cihm_15121[1].pdf v systemu Adobe Reader,zde,ale neni nic moc podstatneho,jen dokazuje,ze tato osobnost existovala, v hledani staci take napsat Second Letter of Baruch.Jeho jmeno nese i jedna skola v USA.Jestli,mne pamet nemyli,tak, pamatuji: President Woodrow Wilson-Wohlfson byl vydiran zidovstvem pro jeho milenku,Mary Allen Peck a tim prinucen jmenovat nejvyssim soudcem v USA Brandeis,jez,ovsem pouzil sveho postaveni a tim i vlivu,dostat dalsi zidy,bez voleb, do dulezitych mist statniho aparatu a jsou tam dodnes,mnoha mista se doslova zidovstvem deditakze i Baruch mohl mit vlivne postaveni.
V obdobi Wilsonovi vlady,kdy byl zvolen na zaklade,ze USA vojska nevkroci na evropsky kontinent do valky,nakonec pod vlivem vlivnych zidu poslal proti sve vyuli USA armadu na evropske bojiste do Francie,tim napomohl,tak zvanemu zidovstvu k naroku na Palestinu,kterou uplatnili v pozadavcich na "Britskou vladu",ktera by jinak,bez vstupu USA do valky,podepsala primeri s Nemeckem,ktere jim bylo Nemci nabidnuto,takto se valka apocet krestanskych obeti prodlouzila.Zasadni omyl je v tom,ze se Nemecko,pozdeji vzdalo,pravdou je,ze Nemecko pozadalo o klid zbrani,ale Britove to zmenili,ze se vzdali, povazte jen,ze to Nemecko,co se vzdalo byla jejich fronta mimo uzemi Nemecka a stala na cizim pozemku, tudiz,z uzemniho hlediska ,byli Nemci ve vyhode,za zminku stoji,ze,jak Churchil,tak Brandeis byli jmenovani ministrem pro zbrojeni,oba zide.
136). "The Jewish people as a whole will be its own
Messiah. It will attain world dominion by the dissolution of
other races, by the abolition of frontiers, the annihilation of
monarchy, and by the establishment of a world republic in which
the Jews will everywhere exercise the privilege of citizenship.
In this new world order the Children of Israel will furnish all
the leaders without encountering opposition. The Governments of
the different peoples forming the world republic will fall
without difficulty into the hands of the Jews. It will then be
possible for the Jewish rulers to abolish private property, and
everywhere to make use of the resources of the state. Thus will
the promise of the Talmud be fulfilled, in which is said that
when the Messianic time is come the Jews will have all the
property of the whole world in their hands." (Baruch Levy,
Letter to Karl Marx, La Revue de Paris, p. 54, June 1, 1928)

http://www.iahushua.com/JQ/436quote2.html
A,zde je jiny Baruch-Benard.
139). "I probably had more power during the war than any
other man in the war; doubtless that is true." (The
International Jew, Commissioned by Henry Ford, speaking of the
Jew Benard Baruch, a quasiofficial dictator during WW I).
Nakonec ,to zakladni: 152). "I am not an American citizen of Jewish faith. I am a
Jew. I have been an American for sixtythree years, but I have
been a Jew for 4000 years." (Rabbi Stephen S. Wise)

247416

6.7.2011 4:58

RE: Zidovska sprostota

ad infinetum infinetum (zavináč) gmail (tečka) com 78.?.?.?

Reakce na 247416

Koukám, mám zas co číst.-) Ať už to s Baruchem bylo jakkoliv, za snahu vyjasnit to Vám moc děkuju. Gnite.

247418

4.7.2011 14:04

RE: Zidovska sprostota

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 247166

Zdravim, mozete uviest nejaky zdroj na temu pocet zomrelych 1945 - 50? Sice sa zas napalim, ale...

247330

30.6.2011 10:44

RE: Zidovska sprostota

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 86.?.?.?

Reakce na 247024

Solzenitsina [smích] Vy jste to hádám četl v originále. Anglickém.
Sorry za OT, tohle mě vždycky pobaví.

247040

5.7.2011 12:33

RE: Zidovska sprostota

KILLROY 192.?.?.?

Reakce na 247040

pokial viem, Solzenicinovych "200 let pospolu" doteraz nevyslo po anglicky. A to uz bude 10 rokov aspon od vydania knihy. Udaj o zidoch v CEKA, KGB, a inych instituciach moze byt najskor odtial (hoci si nepamatam ze Solzenicin uvadza take vysoke cislo...). Jedine co som sa docital je, ze to na svoje naklady prekladaju po kapitolach "antisemiti" z Occidental Observer, Kevin McDonald a spol.

247383

6.7.2011 2:06

RE: Zidovska sprostota

lindsay 116.?.?.?

Reakce na 247383

Prosim Vas uvedomte si ze toto je jesna z nejdulezitejsich publikaci dvacateho stoleti. Bude na totalnim lndexu predevsim v Anglosaskem svete ktery je totalne pod kontrolou.Kterykoliv vydavatel ktery by se odvazil tuto knihu vytisknout spacha "sebevrazdu".Ven se jiste dostane tomu nezabrani ale jak a kdy se zatim nevi. Paklize mate zajem o par kapitol v Anglictine pozadejte pana Nohejla jsem presvedcen ze Vam rad pomuze

247415

30.6.2011 6:52

A co beduini

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

V Negevske pousti zaplati za strzeni stanu stadem velbloudu,kosher vypestenych.

247029

30.6.2011 7:36

Nic nového

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Ve středověku si lidé mající majetek museli sami platit mučení i popravu.

247031

30.6.2011 9:32

RE: Nic nového

JaJa 212.?.?.?

Reakce na 247031

Dá se to někde v nějakém seriózním zdroji najít???

247034

30.6.2011 13:55

RE: Nic nového

jean.laroux jean (tečka) laroux (zavináč) seznam (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 247034

Stačí použít Google nebo si zajet někam na výlet. Hezké okruhy s výkladem o tortuře jsou např. na hradech Loket nebo Kost. Ale je toho mnohem více [mrknutí jedním okem]

247049

1.7.2011 9:10

RE: Nic nového

MoUdrostrak 89.?.?.?

Reakce na 247049

Jedno z nejlepších "muzeí tortury" je na Hradu Pecka[smích]

247124

2.7.2011 6:50

RE: Nic nového

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 247049

>Stačí použít Google nebo si zajet někam na výlet. Hezké
>okruhy s výkladem o tortuře jsou např. na hradech Loket nebo
>Kost. Ale je toho mnohem více [mrknutí jedním okem]
Ja bych dopoirucil hrad Buchlov, a Cerne knihy prava loveckeho :
http://www.fortunecity.co.uk/library/absurd/219/pr...
Popravu platila vesnice odkud popraveny pochazel a nebylo to zase tak drahe. Sestnact grosu za "kus" nebyl pro kata urcite zadny vejvar, musel mit u te sve zivnosti jeste male hospodarstvi jako vedlejsak a vesnici to rozhodne nezrujnovalo. Takovou podivanou si mohla dovolit dost casto. To vite, biografy jeste nebyly.
Kat Mydlar, to byla ovsem jina klasa. Ten vydelaval opravdu prachy Tady je jeho vyuctovani na pripravu popravy 27 ceskych panu :
http://otta.cechove.cz/kat-vyuctovani.htm
Kat Jan Mydlář neváhal vzít peníze či dárek od příbuzných i samotného delikventa za to, že zkrátí jeho utrpení. Svědčí o tom spis exekuce staroměstského radního Jana Kutnauera, který nebyl sťat, ale oběšen: „Pomodliv se, když k němu kat přistoupil a za odpuštění žádal, nejprv mu měšec s penězi dal a hned rukou k svázání podal.“

247169

1.7.2011 9:06

RE: Nic nového

MoUdrostrak 89.?.?.?

Reakce na 247034

Například Mika Waltari Krvavá Lázeň (historický román popisující život poutníka Mikaela v "křesťanských" zemích XXVI století). Pokud si dobře vzpomínám, ožení se Mikael (někde na pomezí Německa a Francie) se ženou, která je později díky intrikám odsouzena za čarodějnictví. Detailně jsou popisovány dávky, které nosí na úhradu jejího mučení "Vrchnosti" a vykonavatelům. Btw. Mikael Waltari byl zaměstnán u prohitlerovské Finské rozvědky během WWII.

Dalším příkladem detailního popisu úhrady inkvizičního mučení ze strany zbývajících příbuzných vyšetřovanců, je Václav Kaplický a Kladivo na čarodějnice: je i zfilmováno ještě stále žijícím stoletým "zlým" režisérem Otakarem Vávrou...

247123

30.6.2011 9:53

RE: Nic nového

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 247031

To i v padesátých letech po popravených z politických důvodů,vdovy a matky , dostávaly vyůčtování za provedé.
Osobně znám takový konkrétní případ!

247035

30.6.2011 12:53

RE: Nic nového

arne69 109.?.?.?

Reakce na 247031

V Číně to tak je údajně i dnes - po popravě přijde rodině kulka, provaz kterým měl spoutané ruce a účet.

247046

30.6.2011 21:18

RE: Nic nového

josef.maly@centrum.cz 94.?.?.?

Reakce na 247031

Přesně tak, už je hloupé se pořád divit. U nás takhle funguje justice, má to zavedené ve sporech o děti při rozvodech. Otec si zaplatí posudky soudních znalců, díky kterým ho soudkyně připraví o podíl na výchově jeho vlastního dítěte a pak ještě musí platit výživné, které jeho bývalá používá jako důchodovou rentu, ať děti vidí, nebo ne. Vem kde vem, když nemá, tak ho zavřou, jako by se v kriminálu vydělávaly nějaké peníze, proto máme věznice přeplněné. Že by tento zákon pocházel ze stejné autorské dílny? Ani bych se nedivil.

247082

1.7.2011 3:59

RE: Nic nového

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 247031

>Ve středověku si lidé mající majetek museli sami platit
>mučení i popravu.
No do hrobu si ten majetek asi nevzali. [chechtot]

247107

1.7.2011 4:29

RE: Nic nového

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247107

No jo no, příbuzní utřeli hubu. A když se poplatky pořádně osolí... V každém případě bych doporučil udělat exekuční zákon na český moderní způsob a poplatky za popravu a mučení vybrat se dostatečným zpožděním. Záleží na majetkovém stavu. Majetné by v tomto případě bylo vhodné mučit intenzivně a tak aby nezemřeli náhodou při uvědomělém vyslechu, poněvadž by nemohl být učtován poplatek za popravu. Možná by měl být ve jménu humanity během uplatnění práva utrpného umožněný doprovolný převod majetku i nad rámec poplatků. Vyslýchanému a speciálnímu vyšetřovateli s pohůnky by to ušetřilo dost komlikací i času. Chudáky nemučit, poněvadž se to nevyplatí. Rovnou popravovat. Z ekonomických důvodů nejlépe masově.

247110

1.7.2011 4:57

RE: Nic nového

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 247110

>No jo no, příbuzní utřeli hubu.
Ale to snad ne, pokud ztrata mejetku nebyla soucasti rozsudku. Pribuzni zasli pred popravou za katem a podstcili mu nejaky peniz aby to zaridil tak, aby lamany v kole moc netrpel. Cili popravu neplatili, jen si priplatili, aby jim ten majetek spadl do klina urcite a pro popraveneho bez muk.

247112

1.7.2011 23:25

RE: Nic nového

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247112

Mohl by snad někdo z příbuzných něco namítnout, proti prozření spravedlivě odsouzeného, který se doprovolně v zájmu své duše vzdal celého nebo části majetku? Ať se nehádáme o slovíčka. Nemyslím, že v časech "zlaté doby" práva utrpného by někdo protestoval příliš hlasitě, už to že musel něco strčit tajně katovi mluví jasnou řečí. Pravda tajné policii nebo jiným řezníkům nešlo strčit nic ani tajně. Holt pokrok nelze zastavit. Co dneska půjde něco někomu šoupnout?

Pohůnkové obdařeni namísto žhavých želez a jiných rekvizit, vzděláním z oboru medicíny a psychologie spolu s technologií, dokážou ze specialního výslechu udělat záležitost na dobu, o které se středověku nesnilo. Holt, i velmi zručný kat semtam utáhl něco o trochu více než měl. A středověký felčar vyslýchaného spolehlivě dorazil. Víceméně nejrozumnější bylo dát úplatek doktorovi, a obviněný to mohl mít za sebou na počátku uplatnění práva utrpného. Mimochodem pokud jde o propadnutí majetku, jak to bylo s majetkem, když se obviněný k něčemu zajímavému přiznal? O tom, že obvinění se ukázala falešná raději nemluvím. Ono takové drobnosti jako vykloubená ramena a rozdrcená žebra, spáleniny....

Chudák je pro právo utrpné zajímavý, tak na počátku v dobách rozkvětu tohoto práva se pozornost zaměří na zajímavější druh lidí. Nakonec se tohle právo zakousne do hlavy. Být možným následníkem trůnu v tom středověku nebylo dvakrát terno.

247157

30.6.2011 10:41

Ještě by měli

Sam Ting Wong 81.?.?.?

přidat příplatek za psychickou újmu řidiče buldozeru, když zase přejede nějakého aktivistu.

247038

30.6.2011 10:48

r.k.

r.k. 188.?.?.?

A kdyz to ti Arabove nezaplati tak se provede exekuce zbouraneho baraku.

247041

30.6.2011 14:56

Paralela s třetí říší ?

SPECZ 193.?.?.?

Pokud vim, pokud za Hitlera někdo náhodou dosáhnul propuštění z koncentráku, taky musel platit za "převýchovu"....

247050

1.7.2011 4:30

RE: Paralela s třetí říší ?

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 247050

A,co komunisticke kriminaly,tam, myslite ze se muklove valeli zadarmo,vsechno si museli praci zaplatit,uranove doly na Jachymovsku by mohly vypravet,jak byl pobyt uctovan,kdyz uz vezen plyval krev,tak jej "doktor " prohlidnul a nekolik dnu pred smrti jej "propustili" z vykonu trestu,umrit domu,aby stat nemusel platit pohreb.V Karouzich,Hradci Kralove, na Mirove, nebo Bory u Plzne a nebo v brnenske strojirne,vsude se plnil plan a dozorci na tom byli zucastneni,aby dohlidli,zda se nekdo neflaka,pred propustenim kazdy dostal "ucet",kdo nemel praci v kriminalu,tak musel po propusteni castku za prevychovu uhradit statu.Nezapomente heslo rabina ,ktery rekl doslova:komunismus je judaismus a judaismus je komunismus!Takze,ucet z rukou komunistu a z rukou zidu je jeden a ten samy.
Podle uctu muzem usoudit,ze,zadny holocaust a plynove komory nebyly,protoze jinak by zide platili ucet za vycichany plyn.Nakonec jsme cetli,ze zide chteji za otrockou praci pro nacisty odskodneni,nebot byli malo placeni,coz jim soudy vsude prisousily,ale v celem mem zivote jsem neslysel,ze by soudy odskodnily mukli-vezne z dob komunismu,ted si predstavte odskodneni veznu v Rusku za Gulag,to by stat Israel zcela zbantokrovatel a v Cechach by museli udelat odprodej palacu,vil a chat a vseho jineho, z co komunisti vydreli na veznich a zabavili na majetku, tech vsech STBaku co si soudne rozhodli a nalezli do majetku po veznich.

247111

1.7.2011 11:10

RE: Paralela s třetí říší ?

Takyjeden 77.?.?.?

Reakce na 247111

Souhlasím pane Nohejle.
Jen se divím,jakou spoustu lidí tlačí to,co se dálo před mnohdy více než půltisíciletím v "temných Evropských dobách" ,kdy NEEXISTOVALO NIKDE VE ZNÁMÉM SVĚTĚ nic lepšího!

Přitom vůbec nikoho nezajímá,to ,co se mnohdy dělo jěště ZA NAŠICH ŽIVOTŮ,to co bylo mnohdy a mnohonásobně a nesrovnatelně horší těchto dob dávno minulých.
Nikoho nezajímá ,že se tyto doby už nikdy nevrátí ,
na rozdíl od toho,co jsme prožili my,nebo naši tátové !
Stačí se jen podívat kolem sebe : Kdo nejde s námi,waterboarding, ZHN ,Quantanámo,911,"terorismus" a terorismus,kolaps rodiny,regist.partnerství,multi-kulti,rozkradení celých ekonomik,vyroba ovčanů z občanů .....
- no máme "dobře"zaděláno,myslím.
Místo toho jako pštrosi strkáme hlavy ne do hromádek písku ,nýbrž do hromad STALETÉ minulosti ,abychom neviděli minulost zcela nedávnou ,přítomnost a nedejpámbu i to, čeho se ještě dožijeme.

http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/190745.aspx

Tak mě jen napadá.
Kdo že může mít profit z odvedení našeho zájmu o naší přítomnost a naše věci budoucní ???

247133

1.7.2011 14:38

RE: Paralela s třetí říší ?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247133

taky aby ne
celou dobu to zde (i v nacistickém německu nebo v sovětském rusku) vedou ti samí
a že před 500 lety nebylo nic lepšího? no jsou tací kteří to tvrdí i o dnešku
z tohoto hlediska není žádná minulost je pouze přítomnost která trvá již tisíce let jen se mění metody a technologie moci

247143

1.7.2011 6:56

RE: Paralela s třetí říší ?

Erwin 91.?.?.?

Reakce na 247050

Nemáte tak docela pravdu. Uvedu konkrétní příklad. Bratr mého děda byl, coby zakládající člen KSČ, zavřen do KT Mauthausen. Po odpykání trestu, kde samozřejmě pracoval, byl propuštěn a vydělané táborové peníze mu byly vyměněny za RM.

247114

4.7.2011 2:17

RE: Paralela s třetí říší ?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 98.?.?.?

Reakce na 247050

>Pokud vim, pokud za Hitlera někdo náhodou dosáhnul
>propuštění z koncentráku, taky musel platit za
>"převýchovu"....
No ja. Oni si tam dost nasetrili. [chechtot]

247301

30.6.2011 21:13

hmm takže se jistí

fist.of.heaven 213.?.?.?

zbourají kdekomu dům a pak vystaví fakturu za demolici, včetně asistence armády, administrativy soudu apd., asi na slušnou částku, už jenom proto že izrael je jeden z nejdražších států. takže 10 tisíc usd za demolici. to nikdo nebude mít, takže se provede exekuce. zabaví se jim a prodá pozemek, to taky nebude stačit, protože úředně stanovená cena pozemku bude dolar za m2, takže zřejmě bude dlužníkem. poté bude asi následovat zákon o tom, že kdo dluží může být zbaven občanství. a poté budou dlužit prakticky všichni palestinci a izrael bude mít papír na to, že území získal legálně, možná jim při deportaci odpustí zbytek dluhu, když podepíší, že se vzdávají všech nároků a že už se v izraeli nikdy neukáží. pokud ano, poruší zákon o deportaci za jehož porušení je vojenský pohřeb do vody ala bin ladin.fakt hnus

247080

30.6.2011 23:47

Na vypatlance z Izraele také dojde

Dobroděj 88.?.?.?

Trochu mně to připomíná,kdy vrah, který zabil bratra i oba rodiče u soudu žádal o mírnější trest, protože je sirotek!

247097

Příspěvků: 45

30.06. 04:24 lindsay  Zidovska sprostota
30.06. 10:08  RE: Zidovska sprostota
30.06. 17:43  RE: Zidovska sprostota
30.06. 21:11  RE: Zidovska sprostota
30.06. 23:30  RE: Zidovska sprostota
01.07. 08:04 Frank51  RE: Zidovska sprostota
01.07. 09:26 lindsay  RE: Zidovska sprostota
01.07. 03:15 Satanist  RE: Zidovska sprostota
02.07. 06:16 lindsay  RE: Zidovska sprostota
04.07. 06:01 Robert Nohejl  RE: Zidovska sprostota
04.07. 13:00 ad infinetum  RE: Zidovska sprostota
04.07. 14:37 KILLROY  RE: Zidovska sprostota
04.07. 15:55  RE: Zidovska sprostota
05.07. 08:35 Robert Nohejl  RE: Zidovska sprostota
05.07. 12:06 ad infinetum  RE: Zidovska sprostota
06.07. 04:47 Robert Nohejl  RE: Zidovska sprostota
06.07. 04:58 ad infinetum  RE: Zidovska sprostota
04.07. 14:04 KILLROY  RE: Zidovska sprostota
30.06. 10:44  RE: Zidovska sprostota
05.07. 12:33 KILLROY  RE: Zidovska sprostota
06.07. 02:06 lindsay  RE: Zidovska sprostota
30.06. 06:52  A co beduini
30.06. 07:36 jean.laroux  Nic nového
30.06. 09:32 JaJa  RE: Nic nového
30.06. 13:55 jean.laroux  RE: Nic nového
01.07. 09:10 MoUdrostrak  RE: Nic nového
02.07. 06:50  RE: Nic nového
01.07. 09:06 MoUdrostrak  RE: Nic nového
30.06. 09:53 Takyjeden  RE: Nic nového
30.06. 12:53 arne69  RE: Nic nového
30.06. 21:18 josef.maly@centrum.cz  RE: Nic nového
01.07. 03:59  RE: Nic nového
01.07. 04:29 Rene Bartosek  RE: Nic nového
01.07. 04:57  RE: Nic nového
01.07. 23:25 Rene Bartosek  RE: Nic nového
30.06. 10:41 Sam Ting Wong  Ještě by měli
30.06. 10:48 r.k.  r.k.
30.06. 14:56 SPECZ  Paralela s třetí říší ?
01.07. 04:30 Robert Nohejl  RE: Paralela s třetí říší ?
01.07. 11:10 Takyjeden  RE: Paralela s třetí říší ?
01.07. 14:38 aristokrat  RE: Paralela s třetí říší ?
01.07. 06:56 Erwin  RE: Paralela s třetí říší ?
04.07. 02:17  RE: Paralela s třetí říší ?
30.06. 21:13 fist.of.heaven  hmm takže se jistí
30.06. 23:47 Dobroděj  Na vypatlance z Izraele také dojde

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

V zemi s největší mírou proočkovanost vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 9

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Školy s rouškami zaznamenaly o 37% více infekcí než školy bez roušek!10.05.21 07:54 Slovensko 0

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Podvodné okrádání lidí televizí Barandov falešným teleshoppingem04.05.21 00:17 Česká republika 1

Prof. Žaloudík: Covidový bizár pokračuje. Není důležité jaká opatření se dělají, o medicínu tu nejde29.04.21 12:57 Česká republika 3

Zajímavá diplomová práce: Aktéři selhání integrovaného záchranného systému: muniční sklad ve Vrběticích27.04.21 23:03 Česká republika 0

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 041 782,15 Kč

Poslední aktualizace: 15.5.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 705