Diskuze k článku

Hyperinflační krize nevyhnutelná, bankovní sektor se rozpadá, volatilita zlata a stříbra

Příspěvků 43

30.6.2011 16:14

Faktor USD

pje 195.?.?.?

Zlato je klasická substituční komodita, k níž se váže sentiment jejích bývalých peněžních funkcí. Zlato se obvykle nakupuje za peníze. Grafy uvedené v článku jsou měřeny v USD. Pokud je měření ve stálých kurzech USD, jde o čistou volatilitu, která je vzhledem k aktuálním tržním podmínkám neaktuální. Pokud se použijí běžné denní kurzy, k volatilitě ceny zlata se přidá vliv kurzu USD. Inflace se tak může projevit rozkolísaně, pokud bude rozkolísaný i kurz USD. Depreciace kuzu UDS, která je očekávána, může být současně provázena inflací a tyto dva jevy mají tendenci se vzájemně "posilovat"... Už jsem dostal několik dotazů, zda nakupovat zlato. Odpověď vždy byla: A za co - za CZK, USD nebo jinou měnu? Nákup za USD lze pro US nerezidenty zásadně doporučit. Nákup zlata u nás za CZK by naopak hrozilo možným podceněním korunové likvidity - zlata se nikdo nenají a platit jím jako penězi prozatím není možné...

247053

30.6.2011 16:53

RE: Faktor USD

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247053

Pane "pje" sleduji vaše příspěvky a máte přehled. Dovolím si prozaickou otázku- co dělat se svými úsporami na účtu Poštovní spořitelny ? Mám i nadále riskovat a doufat, že o ně nepřijdu a nechat je tam ležet (byť za mizerný úrok, který nepokryje ani inflaci)? Nebo raději investovat, či utratit dokud to jde ?
Děkuji za odpověď

247057

30.6.2011 19:34

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 217.?.?.?

Reakce na 247057

Ako povedal občan Stanek zo SAV v intervjú myslím na SME(ťoch), či v "Pravde":

"Hlavne nevyberať peniaze z účtov, doba je príliš neistá.. [smích]"

A ni(e)kto dodal to, čo on chudák z nejakých dôvodov (auto)cenzúrne nechcel, alebo nemohol dopovedať:

"Aby ste neohrozili náš perfektne (ne)fungujúci systém a neinvestovali do niečoho, čo má aspoň akú-takú reálnu hodnotu, čo sa týka skutočných potrieb populácie - výroba potravín, energetiky, čističiek a inžinierskych sietí, výstavba bytov, ciest, či jednoducho do vlastnej rodiny.."

Proste do niečoho rozumného.. pozemky, pôdu, vodu, vzduch tam nerátam. To raz bude nevyhnutne znova obecné.
Avšak investovať do nehnuteľností typu rôznych hore uvedených morálne oddôvodniteľných, najlepšie osobne dohliadnuteľných stavieb, áno.
Zlato zasa človek v normálne fungujúcej spoločnosti k bežnému životu asi až tak, ako je dnes hodnotené, nepotrebuje.

Bunusová otázočka: Prečo asi?

A na záver: Ak je trochu viac neistá doba a človeku podobná opička je lenivá používať rozum a slobodnú vôľu, tak zameniť na CHF. T.j. ak sa niekto snaží vyhnúť zodpovednosti za osud seba a spoločnosti, čím podporuje osud fascoelitno-apokalyptický.
V Švajci vyzerá byť stále ešte centrála a tá nechce mať v záhumienku bordell.
Pokiaľ však nie ste v najvyššom fasco-klube, informáciu o pravdepodobne plánovanom sťahovaní včas nedostanete a o svoje úspory následne asi prídete, ak chápete..
V tomto sa h-is-tória a reálnejšia interpretácia dejín zhodujú.

247072

30.6.2011 21:04

RE: Faktor USD

Luxor 195.?.?.?

Reakce na 247072

Díky za odpověď Udo. S penězi mě vždycky každej odrbal a vesměs jsem vždy prodělal, takže tak sonduji názory [smích]

247078

1.7.2011 1:09

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 247078

Jou, ešte pre istotu malý detail, aby zasa neboli nedorozumenia..

Pod investovaním do stavieb chápaných v zmysle nie statickom, ale dynamickom. Teda skôr do procesov, vytvárania v dnešnom zmysle firiem, či združení, ktoré ľuďom niečo reálneho prinášajú. Najlepšie vo Vašom okolí, kde to môžete priamo ovplyvňovať. T.j. keď máte buď vy, alebo niekto blízky nejaký dobrý nápad, finančne a prípadne aj hlavou a rukami sa v rámci svojich možností zúčastniť. Z dnešného právneho pohľadu s podielom na firme. Najlepšie zameranej na pokrytie spomínaných základných ľudských potrieb, prípadne ich mierneho zlepšenia. S investíciami do neprimeraného luxusu radšej opatrne a rozhodne nie do j"elitami" organizovanej kasínovej pasce virtuálnych investícii "rýchlych ziskov" na burze. Ide o zvýšenie bezpečnosti Vášho okolia a aj Vašej investície. Ak aj nemáte osobne hneď nejakú ideu a ste aspoň trochu vnímavý, vždy sa nájdu okolo Vás nápady iných, ktoré potrebujú zo začiatku financie. Tak je aj tzv. "dôchodkové sporenie" najlepšie zabezpečené v blízkom okolí reálnymi investíciami do základnej výroby, fyzickej a sociálnej infraštruktúry.

Je to hra života v pozitívnom zmysle. Má tu byť fajn. Nemáme sa tu uštvať ani ako podnikatelia a preto treba čo najviac tlačiť (každý v rámci svojho zvyšujúceho sa chápania a tým možností) na zlepšenie globálnych rámcových podmienok, keďže je dnes všetko prepojené aj v tejto oblasti. Vieme hádam už zhodne, že smerom k postupnému zníženiu úrokov(spôsobujúcich infláciu kumulujúcu automaticky prostriedky u adminov systému) na nulu, zároveň krytiu peňazí(asi najlepšie kWh) a postupnému prechodu k zdaňovaniu strojov(cez úpravu DPH), namiesto ľudskej práce(daň z príjmu), prerozdeleniu tzv.technologickej dividendy(neustálej prirodzenej optimalizácie výrobných, služobných a riadiacich postupov) per capita kosenzuálnym základným platom a riadenou deflačnou politikou.
Vyhneme sa tak zároveň absurdnému znižovaniu sociálnych štandardov pre ktoré neexistuje žiaden reálny dôvod. Iba pár neexistujúcich virtuálnych.. To sme ale už snáď až príliš veľa krát nie len tu rozoberali..

Skrátka podľa zásady:
"Keď sa bude lepšie dariť ľuďom okolo Vás, bude lepšie aj Vám"

247101

1.7.2011 12:10

RE: Faktor USD

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 78.?.?.?

Reakce na 247101

Síce mierne mimo tému, ale predsa ku kWh.

Preto som navrhoval základ CHEMICKY viazanú energiu ako základ globálnej meny, lebo sa dá lepšie prepravovať cez svetové oceány ako elektrina, druhá vec je, že kvôli špekulantom sa na moriach krúžia tankery, ktoré sa nepristanú pri termináloch dovtedy, kým nie je cena ropy dostatočne vysoká (článok z magazínu WM).
Jednak by to zamedzilo špekuláciám s cenou nosičov, jednak by to zatrhlo plytvanie.

Totiž elektrická je produktom systémov s celkovou účinnosťou cca 60%, kým účinnosť živých organizmov je cca 90% (vrátane zúžitkovania odpadného tepla na udržanie vnútorných podmienok).
Druhá vec je že energie máme viac než dosť, problém je že zúžitkovanie je problematické, tretia vec je, že podľa teórie anorganického pôvodu ropy (k čomu je viac dôkazov ako k organickému pôvodu ropy) sú zásoby ropy a plynu sú nekonečné len kapacita nálezísk je konečná.
V konečnom dôsledku chcem povedať, že potrebujeme znížiť spotrebu týchto nosičov a jediný ľudsky prijateľný spôsob (nemám na mysli psycho- a sociopatmy presadzované masové vraždenie-depopuláciu) je zvyšovanie efektivity energetických systémov.

247136

2.7.2011 6:32

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 247136

re: kalórie a možný anorganický pôvod ropy

Tu sme to podrobne rozoberali:
zvedavec-riešenie globálneho invariantu

S teóriou, že ropa je anorganického pôvodu som sa tiež stretol pri dosť serióznych, aj profesionálnych a akademických zdrojoch tu na fóre neraz uvedených.
Z pozície j"elít" je logické, že chaos okolo energetiky je z viacerých dôvodov vytváraný zámerne.
Vyzerá, že v istom zmysle energetický problém tiež v skutočnosti neexistuje. To sme tu tiež rozoberali tu:
zvedavec-diskusia-riešenia energetického problému

Áno, príroda "vyrába" o hodne efektívnejšie ako my. Umelé stroje, zariadenia ako dominujúci faktor rýchlosť zmeny, rozvoja dnešnej formy civilizácie sú iba barličkou, protézou a za istých okolností by sme ich nepotrebovali. T.j. pri širšom využívaní nášho osobného a spoločného Ľudského potenciálu..
Zostaňme však v tomto zmysle v ilúzii dnešnej reality, kde technika predbehla morálny rozvoj a tu na materiálne zabezpečenie populácie(ako predpoklad vytvorenia priestoru pre rozvoj individuálnej a kolektívnej psychiky) potrebujeme invariant zodpovedajúci noosfére, či technosfére zatiaľ charakterizujúcej kultúru a tým naše podvedomie a vedomie. Hmm..momentálne ma nenapadá, ako by som Vám to ešte lepšie vysvetlil..

Kedy sa teda dostaneme na 90-100% účinnosť?
Neviem.
Fakt je, že sa pohybujeme o hodne nižšie. Veľmi často aj zdaleka nie na Vami uvedených 60%.
Takže skúsme byť reálni voči našim potrebám a aj možnostiam.
Celková globálna výroba, doprava a služby sú pokryté z cca.95% protézami=strojmi prepočítavanými v zásade na kWh, či MWh. Cca.5% tvoria ľudská práca a práca zvierat dokopy, ktoré sa kedysi dávno mohli správne obchodovať vo Vami uvedenej bio-chemicky viazanej energii(kalóriách), prípadne v zlate. Ak si dáte k sebe pomer 5/95, asi Vám rýchlo príde, prečo sú dnes kalórie a zlato z hľadiska potrieb dnešnej globálnej výmeny pri zámere udržateľnej ekonomiky a financií naozaj okrajové.

247167

4.7.2011 18:29

RE: Faktor USD

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247072

Zdravím udo,

doc. Stanek (vedecký pracovník Ekonomického ústavu SAV)patrí k tým lepším vykládačom e-koň-omie.Keďže je to TV maskot určitých ekonomických kruhov nie je žiadnym prekvapením,že jeho reakcia na dobre mierenú otázku je mimoriadne zavadzajúca...

>"Hlavne nevyberať peniaze z účtov, doba je príliš neistá..
>[smích]"

>
>A ni(e)kto dodal to, čo on chudák z nejakých dôvodov
>(auto)cenzúrne nechcel, alebo nemohol dopovedať:

Ak by povedal pravdu, tak v TV alebo v Pavde sa už viac neobjaví...Takže,je chudák alebo nie je? Pre neho je bližšia košeľa ako kabát.Kabát je možné vždy vymeniť, ako sa hovorí.A košele a svetre nosí také ľudové, aby asi inklinoval k masám...

>
>"Aby ste neohrozili náš perfektne (ne)fungujúci systém a
>neinvestovali do niečoho, čo má aspoň akú-takú reálnu
>hodnotu, čo sa týka skutočných potrieb populácie - výroba
>potravín, energetiky, čističiek a inžinierskych sietí,
>výstavba bytov, ciest, či jednoducho do vlastnej rodiny.."

No, zatiaľ ten chorý systém funguje, i keď rastú náklady na jeho údržbu.Tie sa momentálne ľahko eliminujú dotlačou nekrytého obeživa.


>Zlato zasa človek v normálne fungujúcej spoločnosti k
>bežnému životu asi až tak, ako je dnes hodnotené,
>nepotrebuje.

>
>Bunusová otázočka: Prečo asi?
>
>A na záver: Ak je trochu viac neistá doba a človeku podobná
>opička je lenivá používať rozum a slobodnú vôľu, tak
>zameniť na CHF. T.j. ak sa niekto snaží vyhnúť zodpovednosti
>za osud seba a spoločnosti, čím podporuje osud
>fascoelitno-apokalyptický.

>V Švajci vyzerá byť stále ešte centrála a tá nechce mať v
>záhumienku bordell.

Osobne neverím, že CHF je nejaká záchrana...To je pre prechodnú dobu skutočne lepšie investovať do zlata a ešte lepšie do striebra.Ak totiž dôjde k anihilácii, tak CHF môžeme použiť rovnako,ako ostatné meny...t.j. na veľmi zlé a nepraktické vytretie análneho otvoru.
Doporučujem preto ,ešte lepšie, investovať do tých oblastí, ktoré si spomenul vyššie.Ale to predpokladá, že človiečika nedusí dlh a má jasnú myseľ, aby dlh využil na umorovanie a v prospech seba a iných ľudkov...
Tých bude asi v bežnej populácii veľmi málo...Odhadujem to na nejaké promile...skôr sú v obraze tí v tej populácii Pro Muller...

Apropo...
Začal som nickovi udo1 pred nejakým časom tykať, pretože použil tykanie aj on. Potom mi nick udo1 začal znovu vykať ( pravdepodobne viac pišúcich jedincov pod nickom udo1).
V podstate je mi to jedno, pretože vaše texty posúvajú rovinu poznania ďalej, nie však do nejakého Absurdistanu, ako je to u viacerých iných,tu prispievajúcich (person).
Navrhujem teda, aby sme ďalšie faktory prezentovali ako tykanie...

Kysučan

247346

4.7.2011 21:38

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247346

re:Kysucan

Ok, budem sa snazit nezabudnut znova na navrhnuty konsenzus.
Ak by k tomu neumyselne prislo, dopredu sa ospravedlnujem [smích]

Pozri si dejiny vyvoja CHF co najviac dozadu. Za istych okolnosti velmi blizkych realite moze byt neporovnatelne bezpecnejsi ako zlato a striebro. Obe komodity su vzhladom na ich skutocnu priemyselnu spotrebu extremne spekulativne nadhodnotene. Urcite viac ako napriklad tolko prepierany dolar stale este z casti kryty arabskou ropou [smích] Bol by som teda opatrny. Momentalna "hodnota" Au a Ag a je naviazana cisto na globalno-politicke rozhodnutia.

CHF riskuje pokles hlavne v pripade rozhodnutia o relokacii ticheho globalneho riadiaceho centra, o com rozhoduje GPP(Globalny prediktor-parazit). Zda sa, ze ti v tom evidentne sami nemaju jasno. Treba rozlozit riziko a jeden z dominantnych "investicnych" kosov pre pohodlneho kratkozrakeho jedinca, ci kolektiv by teda urcite mal byt tradicne v CHF.

Pri scenari rychleho prechodu na kWH, resp. prechodne na nejaku inu formu Energoinvariantu, by zlato a striebro velmi pravdepodobne zacali rychlo, az skokovo klesat na ich realnu hodnotu. Ich fiktivny potencial invariantu by v momente splasol. Su mozne aj niektore dalsie subvarianty, no vsetko zavisi v prvom rade zas a znova od miery chapania populacie a tym priamoumerne moznosti, ktore sa naskytaju politikom s volou skutocne nieco zodpovedne riesit.

Inak sa agonia predlzi a riskujeme, ze HNR(Nadmierna realnost) strati trpezlivost a spravi dalsi reset. Lepsie povedane reload..reinstall.. a to urcite nechcu ani nasi "prominenti". Za dnesnej globalnej situacie by vsak aj pre GPP tato situacia niesla neprimerane rizika. Nezavidim teda ani im situaciu a stres pri snahe o zufale riesenia situacie s nezmenenym postojom k realite, zivotu(aj ich vlastnemu). Musia mat neprijemnu pracovnu atmosferu..

247360

4.7.2011 22:59

RE: Faktor USD

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247360

Zdravím udo,

hist-ó-ria CHF je v dnešnom ponímaní asi irevalentná.Doba sa tak prudko mení, že historické modely nemajú veľkú vypovedaciu schopnosť.
Zastavme sa pri ocenení(hodnote) akéhokoľvek tovaru...napr.zlato alebo striebro.Kto určuje cenu? Hovorí sa, že dopyt a ponuka...alebo burza. Je zrejme, že vysoký dopyt po týchto komoditách ženie cenu hore,meradlom sú však ničím nekryté meny.Kto určuje cenu meny...bankový kartel a jeho predĺžené ruky, ako ratingové spoločnosti a špekulatívne fondy (napr. také dôchodkové)...

Kto je burza Ti nemusím hovoriť...

Zatiaľ, čo meny sú naviazané na iluzórny výkon ekonomík ( to u CHF platí obzvášť, pretože , keď sa zrúti bankový systém, tak Schweiz pojede viacmenej do kytek ), tak drahé kovy čaká to isté, len v menšom meradle...
Neviem posúdiť, aká bude ich reálna hodnota, vzhľadom na zmenenú situáciu...
Také striebro má veľké priemyselné uplatnenie, ale nikto sa z neho nenaje...Ako prostriedok dočasnej výmeny bude slúžiť celkom dobre.Taký CHF je len iluminátmi vytvorený prostriedok na výmenu, ktorý je dnes už krytý len vnútornou silou ovečiek, ktoré ho prímajú...ako oplátku v kostole...
Vlastne dnes, ako všetky nekryté meny (fiat money)!
Čo by si si vybral udo...1 CHF alebo 1g striebra, z ktorého môžeš vytvoriť mnoho užitočných vecí pre človeka???

Kwh budú ľudia prímať len veľmi ťažko...Je to pre nich absolútna neznáma, bez žiadneho doterajšieho marketingu.Ani ja si to neviem dobre predstaviť, i keď som už o tom niečo prečítal a počul...

247367

5.7.2011 15:38

RE: Faktor USD

udo1 udo321123yavinacayet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247367

re:Kysučan..

Dejiny sú vždy dôležité. Tendencia CHFranku a Švajčiarska ako dočasného(posledných min.cca 200-300 rokov.podľa rôznych odhadov..) centra globálnej Konceptuálnej moci, nie je rozumne zanedbať. Inak budú chyby pri riadení tvojho vlastného osudu a osudu tvojich blízkych nevyhnutné.

Polož otázku inak, keď už..:
Aký je na ochranu úspor vhodný POMER striebra(zlata), CHF, Rub,Yuan,..?

Alebo radšej byť zodpovedným realistom a investovať do spomínanej reálnej produkcie v rámci základných potrieb populácie., resp. do vlastnej rodiny..?

To je na osobnom rozhodnutí=miere chápania reality a postoji(morálke) daného jednotlivca a kolektívu.

Ono fiat money nie je úplne fiat..pri podrobnejšom pohľade.
Zčasti sú kozmeticky kryté ropou, plynom, uhlím..a ďalšími neenergokomoditami(ktoré sa obchodovali výhradne v dolári) a reálnou výrobou a službami. Akurát tam nie je prakticky žiadna forma priamej úmery. Objem reálnej výroby a služieb je totiž mnohonásobne nižší ako množstvo obeživa dlhom a úrokmi "vyprodukovaného" a zneužívaného ako jeden z prostriedkov na dosahovanie mocenských záujmov j"elity".

Z hľadiska potrieb ekonomiky logicky nie je momentálne iný perspektívnejší invariant ako kWh a je to dobre a dávno známe. Preto to ticho a prísna (auto)cenzúra okolo kWh. GPP hľadajú za nových podmienok riešenia dlhodobej akumulácie zdrojov na manipuláciu.
Aj poslednému davovo univerzitne (ne)vzdelanému pseudoekonómovi a gazdovi na dedine by totiž za danej situácie rýchlo došlo, čo to vlastne je úročenie a prečo sa vždy oprávnene radilo medzi najťažšie zločiny.

Domáca úloha [smích] :
Skús sa nad tým zamyslieť, prečo asi?

Už to ale príliš točíme dokola. Kukni radšej poriadne tie diskusie a linky. Bolo to tu myslím dostatočne podrobne na danej úrovni vysvetlené z viacerých strán.

247396

7.7.2011 13:57

RE: Faktor USD

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247396

Zdravím udo,

niet pochýb o tom, že dejiny sú vždy dôležité. Ale...Panta rei.
Dejiny sa zvyčajne neopakujú, vždy je iná forma a pozícia na špirále.>Polož otázku inak, keď už..:
>Aký je na ochranu úspor vhodný POMER striebra(zlata), CHF,
>Rub,Yuan,..?

Ďakujem za školenie...☺

Žiaden dobrý gazda nevopchá všetko do nejakého jednoliateho koša:
- treba mať doma nejakú hotovosť (dejiny, napr. pri krachu Argentíny nás poučili, že bankmobsters obmedzili výber z účtov, tuším na 100 USD/mesiac a taktiež konverziu pesa na iné meny)
- časť je dobré investovať do striebra, zlata, platiny alebo diamantov (o tom by mohli porozpravať mnohí z koncentrákov a zhyperinflaciovaných štátov)
- časť je možné držať v nejakých konvertibilných menách (osobne v Európe neodporúčam čínsky chuan - a ten CHF môže byť, ale aj tak tu by investícia nemala presiahnúť 10 %)
- veľmi dobrou investíciou je vlastnenie statkov, ktoré aj v čase najhorších výkyvov môžu pomôcť rodine, blízkym a vôbec ľuďom, ako takým...t.j. napr. produktívna pôda, chov úžitkových zvierat, zdroj kvalitnej vody a pod.- tu by som investíciu doporučoval až do výšky 50% (jesť a piť potrebuje každý)
- angažovať sa v spotrebnom priemysle je veľmi rizikové, ako aj energetika môže dočasne veľmi rýchlo skolabovať a neskrachujú len veľký známi lupiči...tí, čo budú mať potom kWh alebo MW pod palcom,ale tam malý investor môže jenom koukat (pochopiteľne môže investovať do fotovoltaiky alebo do tepelného čerpadla a pod. v rámci svojej ubykácie).>
>Ono fiat money nie je úplne fiat..pri podrobnejšom pohľade.
>Zčasti sú kozmeticky kryté ropou, plynom, uhlím..a ďalšími
>neenergokomoditami(ktoré sa obchodovali výhradne v dolári) a
>reálnou výrobou a službami. Akurát tam nie je prakticky
>žiadna forma priamej úmery.
No keďže žijem v zóne (J)EURO, tak pozerám na ten hviezdičkatý papierik a nič tam nevidím...
De jure, bývalo na štátovkach alebo bankovkách, kvázi potvrdenie dlhu nejakej ustanovizne niečo napísané...akože krytie a také podobné srandy...
Terazky tam nie je napísané, ani kryté hovnom.Hmmm...to je aké hnusné...Takže de jure fiat alebo nonfiat?
EURO je svetový pokusný králik, (ne)nútene zavedený , pre cestu globalizácie, bez žiadného právneho nároku ovčana voči ECB...
Alebo vy v skupinke vidíte nejaký právny prostriedok tohoto nástroja na podiele na dlhu ?

>Domáca úloha [smích] :
>Skús sa nad tým zamyslieť, prečo asi?

Ďakujem za domácu úlohu.Keďže mi ešte trčí banán zo zadnej kapsy bermúd, tak sa vzdávam odpovede. Čakal som jednoduchšiu domácu úlohu udo...Nemôžeš na mňa tak zhurta!
[smích]

Bohorovnosť vlastnej múdrosti niekedy škodí Tvojmu zdraviu, aj zdraviu Tvojej rodiny.

Ale to je len môj názor, nevyčítal som ho zo žiadných starých egyptských kníh alebo zo skrípt politického marketingu a komunikácie s davom... [smích]

247497

7.7.2011 20:48

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 195.?.?.?

Reakce na 247497

re: Kysučan

k dejinám..

Dejiny sú cvičenia, ktoré si musíme zopakovať, ak sa nepoučíme.

k úsporám..

Áno, samozrejme trocha hotovosti v miestnej dočasnej mene nie je na škodu. Predpokladal som, že to je jasné.

Nejedno odvetvie spotrebného priemyslu, hlavne napr. potravinársky je kľúčový. Chceš snáď ísť na stromy, či orať znova koňmi a volmi a vyrábať všetko ručne?
Je hlúpe zahadzovať pozitívne dedičstvo našich predkov.

Vlastniť pôdu je rizikové. Vždy v dejinách, keď sa situácia stala príliš neadekvátnou objektívnym spoločenským potrebám, prišla nejaká forma znárodnenia, či snaha o adekvátnejšie prerozdelenie zdrojov..

k jevru..
Myslíte, že keď bola napr. ropa obchodovaná prakticky výhradne v dolároch, či jevre, nie sú ňou tieto meny recipročne kryté? Skús vždy myslieť aspoň o krok ďalej. Lepšie o dva..päť.. Ako v šachu..pred tým, než niećo také vyslovíš.. No samozrejme sa neboj hodnotiť [smích] Chýb sa netreba báť, ale zároveň je nezdravé s nimi preháňať a strachovať sa ich priznať.

Dik za názor a upozornenie [smích]

247518

7.7.2011 22:24

RE: Faktor USD

Kysučan 89.?.?.?

Reakce na 247518

>re: Kysučan
>
>k dejinám..
>
>Dejiny sú cvičenia, ktoré si musíme zopakovať, ak sa
>nepoučíme.

To už je obohraté, ale jasné.

>
>Nejedno odvetvie spotrebného priemyslu, hlavne napr.
>potravinársky je kľúčový. Chceš snáď ísť na stromy, či
>orať znova koňmi a volmi a vyrábať všetko ručne?

Hmm...tu troška pochybujem, že chápeš, čo je potravinársky priemysel, ale kľudne papaj výdobytky novej strojovej éry.
Vrelo Ti doporučujem exkurziu v akomkoľvek potr. závode...Stavím sa s Tebou o 1 000 JEVRO, že to čo navštíviš nebudeš nikdy jesť...
Ja si dám radšej na Kysuciach ručne urobené maslo, alebo sýr, či klobásku.Ak máš pocit, že práve tento "rakovinový" priemysel je v poriadku,tak určite nevieš o čom píšeš...

>Vlastniť pôdu je rizikové. Vždy v dejinách, keď sa
>situácia stala príliš neadekvátnou objektívnym
>spoločenským potrebám, prišla nejaká forma znárodnenia, či
>snaha o adekvátnejšie prerozdelenie zdrojov..

Super...veď s Tebou potom môžu urobiť čokoľvek, ako sa to v minulosti neraz stalo...Mena peňazí...1:1000...,kolektivizácia...znárodnenie...
Vtedy Ti udo to zlato, či striebro určite pomôže...

>Myslíte, že keď bola napr. ropa obchodovaná prakticky
>výhradne v dolároch, či jevre, nie sú ňou tieto meny
>recipročne kryté? Skús vždy myslieť aspoň o krok ďalej.
>Lepšie o dva..päť.. Ako v šachu..pred tým, než niećo také
>vyslovíš.. No samozrejme sa neboj hodnotiť [smích] Chýb sa netreba
>báť, ale zároveň je nezdravé s nimi preháňať a
>strachovať sa ich priznať.

Hrávam šachy udo...ale Tvoje ťahy sú pochybné...tie sa označujú...jedným ? Ale, to čo si napísal vyššie neváham ako glosátor šachovej partie označiť ?? - veľmi pochybné tvrdenie.

Vieš chýb sa dopúšťa každý...udo nie je výnimka...

Takže sa vôbec neboj ich priznať...všetci sme omylní...
Ak si myslíš, že v súčasnosti je akákoľvek mena niečím krytá v právnom slova zmysle, tak si daj urobiť právnu rešerš, najlepšie v SNB...
>
>Dik za názor a upozornenie [smích]
[smích] [smích]

247522

8.7.2011 23:33

RE: Faktor USD

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 31.?.?.?

Reakce na 247522

Myslím, že som ti odpovedal na podstatu tvojich otázok v príspevku v diskusii k článku
Šlo o politickou konspiraci?:
cvičenia a metodiky subjektívneho riadenia objektívnych procesov

Ak nezdielaš ten pocit, daj vedieť.

247580

1.7.2011 12:36

RE: Faktor USD

L.C. 194.?.?.?

Reakce na 247057

Já nevím jak ostatní, ale já si koupil pušku [smích]. Ale raději vážně. Na to, abych měl peníze v bance, jsem rezignoval. Zcela směšný úrok a poplatky způsobí, že po roce tam máte v podstatě méně, než jste tam vložil. Tak jsem jednou vybral těch pár korun, které jsem měl a koupil jsem stříbro. Ne cihly, ale investiční mince - americké a kanadské stříbrné dolary. Stříbro i zlato podle mého názoru mají dvě základní výhody:

1. jsou to cenné kovy, který má v podstatě vždy a napříč celou historií určitou nepopiratelnou hodnotu. I kdyby se stalo, čemuž nevěřím, že by cena klesla na polovinu, stále je to mnohem menší propad, než když se zhroutí současná měna a že k tomu v systému super dluhů nejspíše dojde.

2. je to poměrně důležitá průmyslová komodita. Bez těch dvou kovů už to dnes v průmyslu v podstatě nejde a dá se předpokládat, že jejich spotřeba do budoucna spíše poroste.

Přinejmenším bod 1 se mi vyplatil, protože mince, které jsem ještě loni v květnu kupoval za 470,- Kč za kus, stojí dnes 2x tolik. Takový výnos Vám žádná investiční společnost ani banka nikdy nedá. Jak to bude do budoucna, to netuším, ale jak jsem již řekl, nevěřím, že cena obou kovů půjde zásadně dolů.

Mimochodem, ta puška opravdu není vůbec od věci.

247138

2.7.2011 10:11

RE: Faktor USD

Luxor 178.?.?.?

Reakce na 247138

Díky za reakci LC. Rozumný názor.
Ozbrojen jsem také, už řadu let,to je základ. Naštěstí jsem zbraň ještě nemusel použít, kéž by u toho zůstalo...

247175

30.6.2011 22:10

RE: Faktor USD

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 247053

To pje:
V CZK za posledních 10 let Zlato udělalo 15 % ročně, viz zde:
http://www.zlaterezervy.cz/grafy/

PRoč by při kolapsu nemělo jít zlato v CZK nahoru ?
ČEská koruna je z velké části kryta USD ( cca 44 miliard USD má ČNB v rezervách oproti jen 12,6 tunám zlata).
Tzn. při kolapsu USD , budou kolabovat ostatní papírové měny do té míry, do jaké jsou kryty USD.
Tzn. argument,že zlata se nikdo nenaji je naprosto zcestný, protože půdy se taky nenajíte a narozdíl od zlata s ní neutečete.
Platit zlatem na černém trhu fungovalo vždy a doba chaosu uvedená v článku tomu bude nahrávat. Vzpomeňte si na Výmarskou republiku v 20.letech 20.století. KDyž by jste byl obchodník a potřeboval přežít a prodat v době hyperinflace, přijmete Zlato a Stříbro, či hromadu papíru, která druhý den nemá ani poloviční hodnotu ?

247086

1.7.2011 4:18

RE: Faktor USD

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247053

Pro US nerezidenty. Zajímavé upřesnění. Nevím, ČR je potravinově nesoběstačná, potravinově nesoběstačná je hromada zemí. Pokud tedy českej člověk nakoupil všecko možné na přežití a má přebytek korun, tak na co bude čekat? Až zlato vystřelí do stratosféry a papírové měny se sednou na zadek. Soběstačné země v základních věcech si budou moct dovolit lokálně jakoukolilv papírovou měnu. Řekněme, že se vedle zlata, barteru, vynoří nějaké nové tvrdé měny akceptováné v mezinárodním obchodě, nelze to vyloučit. Němci můžou vytáhnout zpátky marku, státy s speciálním exportem nutným pro to základní přežití můžou zkusit prosazovat svůj papír. Co se stane s kurzem měn těch, co nejsou v zakladních věcech soběstační a jsou nuceni některé životně důležité věci dovážet?

Hodně nám napoví, co se bude dít v Egyptě. Generálové odmítli podmínky MMF, a egyptský ministr financí byl nucen zklapnout a souhlasit. Šlo o dotace na energii a potraviny. Kontrolu bankovního sektoru.... Silně pochybuju, žy by si někdo lajznul odstratnit egyptskou generalitu, i kdybyby na to měl. Kadáfí ukazujke, že to není vůbec jednoduché, ale Egypt má na rozdíl od Libye 100 milińů obyvatel. Vše nasvědčuju tomu, že podzimní volby budou v Egyptě pro západ velký průser se slzou v oku budou vzpomínat na lidi jako Mubarak nebo Kadáfí, jestliže bude nakonec odstraněn.

Na Bildbergu podle všeho odhlasovali likvidaci Kadáfího. Exmplární případy fungují pouze v případech, kdy ji odstraněno nepohodlné zrnko z mechanismu a hodinky šlapou poté velmi přesně dál. Ale to není Kadáfího případ, ten se sice připletl do soukolí mechaniky systému, ale není příčinou systémových problému. Odstranit toto zrnko písku vede k daleko větší destabilizaci systému samotným zásahem. Kolabující systém je nachylný k řetězovému nebo pákové znásobení zásahu snažícíh se o stabilizaci a udržení status quo.

247109

30.6.2011 20:29

křída a zase křída

arne69 109.?.?.?

Kdysi dávno bylo na zemi fakt dobře. Kontinentální desky byly šikovně poskládané, panovalo počasí které prospívalo zuřivě rostoucímu rostlinstvu a tím i živočichům které ho požíraly a dalším živočichům, které požírali jiné živočichy. Byla křída. Byli to dinosauři. A měli se moc dobře. Proto mohli narůst do obrovských rozměrů. Pak ale přišla změna a nastalo velké vymírání.

V současné době je na zemi fakt dobře. Z tisíců vrtů tryskají milióny barelů ropy, které spotřebovává lidstvo každý den. Populace a obchod zuřivě rostou. Firmy, společnosti... proto mohli narůst do obrovských rozměrů (někdo tomu říká globalizace). Pak ale přišla změna: obchod už nemá co dobývat (všichni na Zeměkouli už jsou zadlužení) a ropa začíná docházet. Nastane velké vymírání.

Burzovní makléři propadají panice, nevěří už těm svým papírkům, nevěří už ani sami sobě, nevěří že v noci bude tma. A tak v zoufalé situaci, kterou sami společně svým vykutáleným kšeftařením vytvořili, nakupují něco jiného než papírky, nakupují zlato, fyzické materiální hmatatelné zlato. Poslední věc na tomto světě, které ještě věří.

Malá poznámka:
zlatý prášek se nedá vařit, nedá se obalovat dusit ba co hůř nedá se použít ani jako koření...

247076

30.6.2011 21:17

kratke mentalne cvicenie

PatMat 78.?.?.?

Boli raz dvaja neandertalci. Jeden nasiel zaujimavy, isto velmi cenny predmet. Druhy tazky kyjak. Otazka pre premyslavcov : U koho skoncili obe veci?

247081

30.6.2011 22:01

Jedno je jisté

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Kapitalismus nadobro skončil, největší otázka zůstává, co ho nahradí a koho bude reprezentovat. Je to jedinečná šance zaklapnout nůžky mezi chudými a bohatými a začít nanovo, ale také je to nebezpečná příležitost pro bezpáteřní oportunisty toužící po moci.

Současná ekonomika brzdí technický pokrok. Stejně (možná bohužel) nevidím jiné východisko než v jedné politické autoritě nad celou planetou. Samozřejmě v takové formě, která bude pro lidstvo prospěšná a bude demokratická. Celý primární sektor kromě zemědělství by měl být znárodněn a každý plnoletý občan by měl být deklarován jako jeho 'shareholder', to samé i u distribučních firem. Kdyby Exxon nebo třeba Shell investoval polovinu svých zisků do výzkumu, mohly bychom třeba jezdit na flambované prdy. Tenhle hnusný Mammon s velkými korporacemi v čele vysává tuhle ex-planetu až na kost. Jednou se ale všichni naserou a elitám to spočítají. Co nejvíc elity štve, že nemusíme mít velký podíl jak na bohatství tak na moci, ale stále můžeme volit.

247085

30.6.2011 22:33

RE: Jedno je jisté

mazz 82.?.?.?

Reakce na 247085

Obávám se, že lidé se stanou pouhými vazali nadnárodních společností, poněvadž ty budou vlastnit policii, zemědělství, nemocnice atd. a ještě to nejdůležitější ZÁKONY!!! Totalita jak vyšitá. (vláda firem) Možná, že jsme tu pomyslnou dělící čáru překročili, možná je ještě čas na změnu...
PS: můj recept - jedna společná firma = žádná konkurence, jen spolupráce [smích]

247088

1.7.2011 8:54

RE: Jedno je jisté

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Reakce na 247088

Máte pravdu. Čím dál více se mi zdá, že bychom se jako lidstvo měli pokusit o socialistickou utopii než kapitalistickou.

247122

30.6.2011 23:22

hyperinflační?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

já to vidím spíš na deflační bouři
odstartuje to krach řecka kdy dojde k odepsání velkýho množství kreditů na což trh zareaguje deflací která utáhne smyčku dalším zadluženým státům ale i firmám a soukromým osobám v eurozoně no a až tito budou postupně krachovat taky tak se to roztočí a zlikviduje to finanční systém nadobro

247094

1.7.2011 0:06

RE: hyperinflační?

dub 94.?.?.?

Reakce na 247094

je mi líto, ale tiskárny chrlí peníze mnohem rychlejš, než těch pár drobných (v této relaci), o které banky přijdou v řecku. jsou to ztráty v řádu miliard, oproti bilionům tištěných peněz.
tak kde vidíte tu deflaci?

247098

1.7.2011 0:14

RE: hyperinflační?

dub 94.?.?.?

Reakce na 247098

a to nemluvím o tom, že pokud banky utrpí ztráty, budou se je snažit kompenzovat vyššími nominálními výdělky, čímž budou stimulovat inflaci co to půjde, jinak by mohly být prohlášeny za zbankrotované (i když fakticky již dávno jsou).
takže naopak čím větší ztráty, tím větší tlak směrem k inflaci, což lze vidět třeba ve státech, kde právě z tohoto důvodu (mimo jiných) rozjeli slavná QE 1-x.

247100

1.7.2011 7:59

RE: hyperinflační?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247098

tiskárny žádné peníze nechrlí
peníze vznikají při půjčkách a když budou ekonomické problémy tak si nikdo nebude chtít půjčit
ale neuvědomil jsem si při psaní příspěvku že zvědavec je mezinárodní medium a v USA ta hyperinflece pravděpodobně bude (i s tou deflací) eurozoně hrozí spíš skoková deflace
čeho myslíš že se báli bankéři na podzim 2008? proč byly ty bailouty a záporné úroky? protože se báli deflace která zákonitě systém postavený na dluzích položí na lopatky

247117

1.7.2011 11:37

RE: hyperinflační?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 66.?.?.?

Reakce na 247117

Cha, cha, cha, tiskarny zadne penize nechrli.Vy jste tedy vtipnej.

247134

1.7.2011 13:45

RE: hyperinflační?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247117

Jo to je psané v oficialní příručce, pokud by proběhl skutečný audit FED, tak by se zjistilo, že byl překračován poměr 1:10, jak bylo předepsáno. Momentálně platí pouze jedno pravidlo, oddálit kolaps. Hlavouni úplně nahoře se skutečně snaží oživit chcíplou reálnou ekonomiku, šlapou po krku těm pod něma a hovno padá dál dolů. Problém je ten, že neexistuje žádné skutečné investiční bankovnictví. Produkty byznysových škol neumí nic jiného, než vrazit kredity na burzu a vyrazit z toho nějaký nominalní zisk dalších kreditů.

Mimochodem kámoš chodí hodně na blomberg a podobné weby. Světe podrž se prej zákonodárci v USA mají ve virtualním kasinu ohledně investic procentuálně lepší výsledky než špičkový managery hedge fonds. To jej jakoby špičkový profesionální hráč black jacku hrál hůř než nějaký amatér. Na výkonosti americké ekonomiky není tato zběhlost z rady moudrých v odhadování "trhu" vidět. Jinak řečeno někdo má k dispozici skryté informace nebo se jedná o jeden z finančních kanálu korupce. Investice ve velkém neexistují poněvadž tam funguje korupce a klientské vztahy.

Faktem je, že momentálně se tvoří kredity z ničeho jako o závod. Ono to závod mezi dolarem a euro je. Přestože jsou vzájemně svázáni, tak ten kdo padne na hubu první ještě vytvoří prostor pro toho co zbyde a ten vzniklý prostor pro expanzi, jestliže se to celé nesloží bude na nějaký krátký čas beze zbytku využitý.

247140

1.7.2011 14:27

RE: hyperinflační?

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 247140

Ješte doplním. Došlo k radikálnímu obratu ohledne DKS. Informace o odposlechu nejakých telefonu by bez toho nešla do vyšetrování ani náhodou. Je možné, že politická protistrana vyštárala nejakou velkou špínu na Sarkozyho, ale to by skutecnou elitu nechalo zrejme v klidu. Výmena figur, které si špatne stojí je spíše prospešná a na sentiment se nahore nehraje.

Co je tedy duvod? Obava o nacatou stabilitu vlivem vývoje v Recku? Došlo i k obratu v otázce Sýrie. Reformy probehnout musí, ale s Asadem. Vypadá to, že se zacíná byt nerada akceptovat skutecnost. A egyptští generálové dali více než najevo jaká ta skutecnost je. V ministerských kreslech a na burze to sice nemusí docházet, dokud jim nehorí vrata od paláce, ale ti co mají mozek mezi ušima se nikdy nedostanou do pozice, že jim budou horet luxusní vrata. Generálum to zapaluje casto monohem rychleji, ponevadž jsou s tou realitu lidu prímo ve styku. Ti, co vyvažejí svobodu by meli mít z demokratizace Egypta radost. Probehnou první a zároven poslední demokratické volby na mnoho let, žádní radikálové nemají po získání moci ve svém programu demokracii. Vypadá to, že vojenská junta muže být pro Egypt menší zlo než vláda fanatiku. Otázka je zda jsou generálové schopni udržet moc? Jaký názor na zmeny mají v Rijádu? Mají plán B?

247142

1.7.2011 0:08

RE: hyperinflační?

Alexus 77.?.?.?

Reakce na 247094

To Aristokrat:
Ujasněme si pojmy, DEFLACE = snižování peněžní zásoby v Ekonomice, INFLACE = Nárůst Peněžní Zásoby v Ekonomice

A Stávající ekonomický systém postavený na dluhu bez tištění peněz nemůže dlouhodobě fungovat.
Tudíž, i když krachne půlka E.U. , peníze se budou tisknout dál, aby karavana mohla vrzat dál.
Mýlíš se, opravdu.
I když pro nás jednotlivce by byla DEflace zdravější, protože by nám vše slevňovalo,ale to se bohužel nestane [pláč]

247099

1.7.2011 8:35

RE: hyperinflační?

MoUdrostrak 89.?.?.?

Reakce na 247099

Ale Aristokrat má pravdu: jde ve skutečnosti o "deflaci" resp. deflační směřování. Protože jde vůbec (v tuhle chvíli) o prostředí "standardní" ekonomiky?
Proč s Aristokratem souhlasím: FED (a další polo/ilegální) tiskárny cenin mohou chrlit, kolik chtějí: Důležité je, v čí prospěch?
Nevšiml jsem si, že by v západním světě rostla koupěschopnost - dokonce v JůYsEj je od cca 1980 stále stejná - bohatne (papírově) jen úzká skupinka superbohatých investorů.
Trefně to (česky) gloSSuje dříve hyperpravicující opiniomaker Jan Macháček:

Pro ty, kteří nerozumějí anglicky, pár bodů:
1. Od roku 1980 americká ekonomika zdvojnásobila svou velikost, zároveň se ale mzdy většiny lidí sotva zvýšily.
2. Kam zisky zmizely? Většina zisků odešla směrem k superbohatým. Horní jedno procento ovládalo v roce 1980 deset procent příjmů, nyní ovládá dvacet procent příjmů a čtyřicet procent celkového bohatství.
3. Všechny tyto finance dávají superbohatým obrovské množství peněz na ovládání politiky, především dokážou prosadit snížení daní z příjmu. Od roku 1980 se daně superbohatých snížily na polovinu.
4. Daňové příjmy tvoří pouze 15 procent celkového HDP, jsou nejnižší za šedesát let. S tím souvisejí škrty: více dětí ve třídách, méně peněz na opravu mostů, silnic apod.
5. Americká společnost ztrácí kohezi: odboráři bojují s neodboráři, státní zaměstnanci se soukromými, rodilí Američané s imigranty, střední třída se rozděluje.
6. Střední třída už si nemůže a také nechce půjčovat jako před krizí a to omezuje koupěschopnou poptávku, takže ekonomika nemůže pořádně růst. To zase znamená vysokou nezaměstnanost.
7. Silná ekonomika může existovat pouze se silnou střední třídou.

Já (J.M.) bych k tomu dodal, že největší americká potíž spočívá ve stále rozdělenější společnosti a politice. Republikáni vidí problémy americké ekonomiky zrcadlově obráceně než demokraté. Pro republikány všechno začíná a končí státním dluhem, zvyšování daní nepřichází v úvahu. Příjmová nerovnost prý slouží jako zdravý motiv k pozitivnímu boji o úspěch či americký sen.


Velice 2:40 minuty!!! krátké video (uvěřejněné slavným americkým ekonomem Robertem Reichem, profesorem na univerzitě v Berkeley a členem několika amerických vlád (například ministr práce za vlády Billa Clintona)), které vše bleskově ozřejmuje (a které pan Macháček gloSSuje), je zde zde: [url]

247120

1.7.2011 8:38

“The Truth About the Economy in 2 Minutes and 15 Seconds”

MoUdrostrak 89.?.?.?

Reakce na 247120

“The Truth About the Economy in 2 Minutes and 15 Seconds”

http://robertreich.org/post/6595110483

247121

3.7.2011 16:43

RE: hyperinflační?

hc 90.?.?.?

Reakce na 247120

No jistě. Nižší daně + nižší mzdy = vyšší zisky pro majitele. To je všechno, o co jde. Dneska jsem si zapnul Moravcovy Otázky a hned jsem je zase vypnul, protože tam byl Vondra. Zrovna se ho ptali, jestli by se neměly zvýšit firemní daně. A on na to, že prý těch pár miliard, které by se získaly, nic neznamená. Pro korporace ale kupodivu znamenají mnoho... Já už nevěřím, že je ještě možný nějaký zvrat. Oni to doženou až do katastrofického konce, protože chamtivost nemá žádné hranice.

247265

1.7.2011 11:05

RE: hyperinflační?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247099

ale peníze jsou vytvářeny jako úročený dluh
a když nebude nikdo kdo by si byl schopen půjčit tak žádná inflace nebude
jó možná v druhé fázi až po deflační vlně většina subjektů zbankrotuje protože nebude schopna plnit své závazky tak třeba státy znárodní banky a začnou tisknout peníze aby občané neumřeli hlady a pak přijde hyperinflace která dorazí zbytek a znehodnotí peníze natolik že de facto přestanou existovat

247132

1.7.2011 15:16

RE: hyperinflační?

dub 94.?.?.?

Reakce na 247132

vždycky bude někdo ochoten půjčit. a tím někým jsou majitelé této pyramidové hry, která bez expanze končí. takže fed a spol. budou tisknout jako o závod, a jejich koupení politici si budou půjčovat jak o závod.
že nemají peníze lidi je v tomto ohledu nepodstatné, jde o udržení kasina jako takového.
a jediný způsob, jak to udržet, je tisknout, zadlužovat stát, dluh inflačně odstřelovat. tudíž začarovaný kruh do totálního hyperinflačního kolapsu. taková je podstata a logika hry dluhových peněz.

247146

1.7.2011 19:32

RE: hyperinflační?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247146

a skutečně chtějí udržet to kasino?
já si myslím že ani ne
spíš jim jde o načasování kolapsu tak aby proběhl synchronizovaně na celém světě
samozřejmě že si koupení politici můžou půjčovat ale to je k ničemu když nebudou ty peníze státy rozdávat
navíc píšu přeci že s hyperinflací počítám ale až po krachu státy znárodní banky a začnou tisknout a rozdávat peníze aby lidi neumírali hlady (tedy nevím ted jestli jsem to nepsal někam jinam) jde prostě o to deflací zlikvidovat zadlužené (státy firmy lidi) a inflací následně zlikvidovat ty co ještě něco mají a zároven peníze
cesta do komunismu bude volná

247151

1.7.2011 21:34

RE: hyperinflační?

dub 94.?.?.?

Reakce na 247151

ono nejde o to, jestli chtějí nebo nechtějí, ono to jinak dopadnout nemůže.
teď se jen snaží oddálit to co nejdéle, protože z toho chtějí ještě něco vyždímat.
protože pak, mimo jiné, nepůjde vést války, protože na ně amerika nemá a mít nebude.

247155

1.7.2011 23:06

RE: hyperinflační?

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 247155

tos mě nepochopil já jsem tím chtěním měl na mysli to co je v plánu v dlouhodobém plánu
a v dlouhodobém plánu je evidentně nejdříve vyrobit systém umožnující rychlý růst a následně až se dosáhne určité technologické vyspělosti ho nechat zbankrotovat
následně to nazvat kapitalismem a svézt na něj vše špatné co se před kolapsem dělo (tedy zejména v ekonomické oblasti) je jedno že to s kapitalismem má společnou jen fasádu na to se nikdo ptát nebude (tedy rozhodující většina)
no a až se to celosvětově rozsype tak bude NWO, new age, atd
tohle si myslím že se posledních 100 let děje
a amerikou bych nestrašil s tou se v NWO asi nepočítá hádám že kolaps tam bude pořádný maglajs

247156

1.7.2011 23:43

RE: hyperinflační?

dub 94.?.?.?

Reakce na 247156

no s kolapsem tohoto systému se muselo počítat už při jeho zavedení, protože je to jeho implicitní systémovou vlastností, jako u každé pyramidové hry[smích]
ale ano, shodneme se, že existuje dlouhodobý plán a amerika v něm hraje roli výběrčího výpalného a následně zosobnění zla.
a o tom, že to v americe bude hustý, není pochyb. a zřejmě je tam čeká zahraniční intervence koaličních jednotek (i některé proroctví o tom mluví). ona karma, kterou si za posledních 150 let vytvořili, nic moc...

247159

2.7.2011 8:42

RE: hyperinflační?

quido2 81.?.?.?

Reakce na 247159

Píšete: s kolapsem tohoto systému se muselo počítat už při jeho zavedení,protože je to jeho implicitní systémovou vlastností, jako u každé pyramidové hry

Vlastně se touto větou shodujete s Protokoly, viz protokolem č.23:
Omezení výroby přepychových předmětů.-Ruční výroba.- Nezaměstnanost.- Zákaz opilosti.- Zničení staré společnosti a vzkříšení její v nové formě.- Vyvolenec boží.

247170

30.8.2011 12:49

Som naopak presvedčený že to bude naopak,..

jerryfree007 212.?.?.?

Nedávno tu bol zverejnený článok o deflácii, ktorý ,mne osobne ešte viac otvoril oči. To čo sa okolo nás deje nie je kríza,..je to podvod kolosialnych rozmerov a bojím sa že sklamem vštkých týcj ktorí veria, že sa konečne niečo zmení,...Naopak,...bude to mať za následok totálne zničenie strednej triedy. Poviete si, že nezmysle ale veď deflácia je už všade okolo nás,...klesajú ceny domov, aut, predjacovia sa predhanaju v zlavach,...Toco sa udialo tzv vypletenie bank je len dalsim krokom toho podvodu. Zobrali peniez z relanej ekonomiky vladam a napachli ich do virtualnej diery. Tuto hru vyhraju iba ti najvyssi,...majitelia krorporacii su za vodou a preziju obdobie ked budu vsetky mensie spolocnosti adt,.oni su dostatocne silny aby to zvladli,...naopak banky plne prachov z nudzoveho vyplatenie ked to cele spadne na uplne dno skupia vsetky aktiva za babku,...vsetky male firmicky padnu na hubu a velky hraci to vydrzia ale potom uz im nic nebude stat v ceste. Takze ziadna hyperinflacia nam nehrozi,..a to prelo lebo peniez bli vyvedene z relanej eokomomiky,...naopak klesa objem penazi,...to ze bolo kvant uvolnovanie nebolo nic ine iba to ze si elitari natlacili pracha na obdonie ked sa budeme vsetci past, nikto nebude mat pracu a aktiva sa budu predavat ako husky v krame,..resp darovat,...len aby sa majitelia oddlzili,...chlapico napisla tento clanok ma sice pravdu vo vela veciach ae neuvedomuje si, ze penaize su vyvadzane z realnej ekonomiky,...j

252220

Příspěvků: 43

30.06. 16:14 pje  Faktor USD
30.06. 16:53 Luxor  RE: Faktor USD
30.06. 19:34 udo1  RE: Faktor USD
30.06. 21:04 Luxor  RE: Faktor USD
01.07. 01:09 udo1  RE: Faktor USD
01.07. 12:10 Oracle  RE: Faktor USD
02.07. 06:32 udo1  RE: Faktor USD
04.07. 18:29 Kysučan  RE: Faktor USD
04.07. 21:38 udo1  RE: Faktor USD
04.07. 22:59 Kysučan  RE: Faktor USD
05.07. 15:38 udo1  RE: Faktor USD
07.07. 13:57 Kysučan  RE: Faktor USD
07.07. 20:48 udo1  RE: Faktor USD
07.07. 22:24 Kysučan  RE: Faktor USD
08.07. 23:33 udo1  RE: Faktor USD
01.07. 12:36 L.C.  RE: Faktor USD
02.07. 10:11 Luxor  RE: Faktor USD
30.06. 22:10 Alexus  RE: Faktor USD
01.07. 04:18 Rene Bartosek  RE: Faktor USD
30.06. 20:29 arne69  křída a zase křída
30.06. 21:17 PatMat  kratke mentalne cvicenie
30.06. 22:01  Jedno je jisté
30.06. 22:33 mazz  RE: Jedno je jisté
01.07. 08:54  RE: Jedno je jisté
30.06. 23:22 aristokrat  hyperinflační?
01.07. 00:06 dub  RE: hyperinflační?
01.07. 00:14 dub  RE: hyperinflační?
01.07. 07:59 aristokrat  RE: hyperinflační?
01.07. 11:37  RE: hyperinflační?
01.07. 13:45 Rene Bartosek  RE: hyperinflační?
01.07. 14:27 Rene Bartosek  RE: hyperinflační?
01.07. 00:08 Alexus  RE: hyperinflační?
01.07. 08:35 MoUdrostrak  RE: hyperinflační?
01.07. 08:38 MoUdrostrak  “The Truth About the Economy in 2 Minutes and 15 Seconds”
03.07. 16:43 hc  RE: hyperinflační?
01.07. 11:05 aristokrat  RE: hyperinflační?
01.07. 15:16 dub  RE: hyperinflační?
01.07. 19:32 aristokrat  RE: hyperinflační?
01.07. 21:34 dub  RE: hyperinflační?
01.07. 23:06 aristokrat  RE: hyperinflační?
01.07. 23:43 dub  RE: hyperinflační?
02.07. 08:42 quido2  RE: hyperinflační?
30.08. 12:49 jerryfree007  Som naopak presvedčený že to bude naopak,..

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 4

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 005,01 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
942 519,86 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 6 129