Diskuze k článku

Petraeus říká, že by USA měly zvážit legalizaci mučení

Příspěvků 18

29.6.2011 3:57

Mno, jak jsem říkal u trodase.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Spravedlnost. Dokonalost, ke které se naše civilizace nejvíce přibližuje právním státem, pak máme právo prodejné, pak právo utrpné a pak končí civilizace. Rozdíl mezi koncem civilizace a právem utrpným se velmi obtížně hledá. Mno, jo no, když teď nepůjde vyslíchat v Egyptě, Sýrii a jinde, tak někde se to udělat musí. Nepochybně i v minulosti, kdy USA byly republikou došlo k mučení, když někdo rychle potřeboval vyrazit hodně horké infoprmace, ale vždy to bylo nelegální. Důraz kladen na slovo nelegální, poněvadž se jedná o záruku, že právo útrpné se nikdy nestane masovou záležitosti jako v režimech řešící každou situaci silou. A co nejde silou, půjde větší silou. Myšlenka hodna skutečného velikána.

246966

29.6.2011 6:33

RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.

Satanist 154.?.?.?

Reakce na 246966

Petraeusovi by meli sadisticky aspon 1/2 hodiny ve sveraku mackat koule nebo mu legalne rezat ze zad remeny aby se u toho bolesti nekolikrat posral a na pravo utrpny zapomel!

246969

29.6.2011 10:03

RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.

lindsay 116.?.?.?

Reakce na 246969

Pane Satanisto, velmi hezky napsane. Plne s Vami souhlasim.Kdyz cteme takove clanky je to navrat mozna dveste let a mozna trochu vic zpatky do dob kata Mydlare. Ve skutecnosti je to doslova odporne takoveho gaunera poslouchat a to je predstavitel "ochrance demokracie', presne tak jako byl byvaly Americky president Gen. D. Eisenhower ktery po 8 kvetnu 1945 skonceni valky je zodpovedny za hladomor 14 millionu Nemeckych civilistu. Kdokoliv studuje skutecnou , pravdivou historii a ma v sobe trochu lidske slusnosti musi se mu chtit zvracet kdykoliv tito banditi zacnou mluvit o demokracii a spravedlnosti

246978

2.7.2011 21:38

RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.

esw 109.?.?.?

Reakce na 246978

Nejen hladomor 14 mil. Němců, ale ten žid byl zodpovědný také za "Eisenhowerovy tábory smrti" - to byly lágry pro válečné zajatce z Wehrmachtu. Lágry v uvozovkách, to byla holá zem oplocená pichlavým drátem a kulometnými hnízdy. Zajatci neměli přístřeší, mrtvých nejméně 1 milion. A to po válce, v době míru... Z německých válečných pracovních lágrů máme "vyhlazovací" - a tohle bylo co? Věčný žid pomsty a zrady.

http://www.easybuy.cz/kategorie/900-levne-knihy/detail/502684-ostatni-ztraty/

247224

29.6.2011 13:59

RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.

fist.of.heaven 213.?.?.?

Reakce na 246969

jo přesně tak. líbí se mi, jak se každý prsí když se to hodí, že byl ve vietnamu. stejně jako lhal bush o zhn, tak už se přišlo na spoustu politiků, co si chtěli vymyšlenou účastí ve vietnamu nahnat politické body. těch neodhalených musí být taky ještě dost.a i ti co tam byli seděli někde na štábu s klimatizací ala princ harry v iráku nebo kde to byl. takže věřit někomu, že ho mučili je pro mě dost těžké, zvlášť u takovýchto bezskrupulózních hovad. většinu lidí, které mučili, nebo jenom byli aktivně ve válce to změnilo a válku, natož mučení odmítají. takže si o těchto žvástech blbečka caina myslím své. taky mě baví ty jejich příklady jaderná nálož pod bílým domem apd. jednak jadernou nálož jen tak někdo nemá, irák šikanují i kvůli civilnímu obohacování. za druhé dostat se do určitých míst bez pozornosti tajných služeb, zvláště při dnešním prošpiclování veřejného prostoru kamerami je dost těžké. další protimluv je hledisko časové. pokud by byl čas, tak není před veřejností mučení obhajitelné, tak staví příklady s časovou tísní. jenomže mučení je obvykle dosti dlouhý proces, kde má čas své nezanedbatelné místo. pokud by chytili motivovaného teroristu, který ví, že za hodinu to bouchne, tak to z něj prostě nikdo nedostane. proto jsou vesměs předmětem zostřeného výslechu strategické záležitosti ohledně dalšího vývoje a úmyslů protivníka.i kdyby uměli číst myšlenky, bylo by velké štěstí kdyby to z něho dostali a ještě v použitelném čase. o tom, že se mluví o deaktivaci jaderné nálože stylem vypnutí počítače o tom se vůbec nebavím. je vidět jaké bezmozky mohou spustit třetí světovou...

246987

30.6.2011 21:20

RE: Petraeusovi aspon 1/2 hodiny

vodnik007 69.?.?.?

Reakce na 246969

Presne to same mne pri cteni clanku napadlo. Muceni maji tihle panove vyzkouset sami na sobe aby dobre vedeli, jak to funguje.
Jinak ale koukam, ze se vracime do stredoveku.

247083

29.6.2011 14:12

legální je leccos.....

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 77.?.?.?

http://olgacomscandal.wordpress.com/

246989

29.6.2011 16:50

Už to přeshuje všechny meze

Davan 92.?.?.?

Jako kdyby jim tohle bylo málo. Jen pro dost silné povahy: http://www.obamaslibya.com/

246994

29.6.2011 18:04

Ještě že mají ten terorismus

Lin 85.?.?.?

Legalizace mučení "ve jménu humanity a ochrany milionů civilistů". Neříkalo se tomu také tortura? A nemotáme se v těch našich "civilizačních výdobytcích" tak trocha v kruhu? [oči v sloup]
Mučí už tisíce let a nikdy se nepřestalo. A protože je nyní 21.století "humanity", je potřeba tomu dát "právní rámec". Však to není tak dávno, co se k jedné z metod "civilizovaného" mučení vyjadřovalo hned několik "humanistů" a neshledalo na "navození stavu topení se", kdy vám lijí vodu na obličej, vůbec nic špatného. Člověka to prý nezabije a dostatečně "zpacifikuje". Prima... moc prima. Stačí pouhé podezření z něčeho nekalého a trocha toho "legálního mučení" a žádné důkazy o vině už nebudou potřeba. Tak hlavně, že je to pro naši "ochranu".... [oči v sloup]

PS: Neuměl by mi někdo vysvětlit, proč tak najednou stahují vojáky z "misí"? Nejen z Afghánistánu, ale i z Kosova a Iráku (a nejen US-army, vracejí se i naši).

247000

29.6.2011 18:06

RE: Ještě že mají ten terorismus

dub 94.?.?.?

Reakce na 247000

že by je potřebovali někde jinde? třeba doma...

247001

29.6.2011 21:36

RE: Ještě že mají ten terorismus

fohat 88.?.?.?

Reakce na 247000

Galaktická rada jim šlape na kuří oka...všeho do času..

247011

30.6.2011 18:57

RE: Ještě že mají ten terorismus

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247011

Ach...galaktická rada...
Já nevím, jestli je zrovna "vrcholem snažení" spoléhat na nějakou galaktickou radu. Weby jsou toho plné, jenže ... příjde mi to jako oblbování pohádkou o princezně ve věži. Něco jako čekání na blanické rytíře nebo praporec sv. Václava. Ty weby a jejich guruové v podstatě hlásají - už je rozhodnuto, "oni" sjednají pořádek, nemusíte dělat nic, vy se jen modlete a buďte naladění "nahoru". Zdůvodňují různě - od zvyšování pozitivní energie až po šíření lásky. Pravda jen napůl. Jsem zastánce postoje, že nic se samo neudělá a natož aby někdo "vyřešil" můj život (a pokud by to i chtěl, pak už nejde o můj život). Vystihuje lidová moudrost "člověče přičiň se, pánbůh ti pomůže".
Bohužel, poslední dobou jsem víc a víc utvrzovaná v tom, že z nás tito guruové dělají "Ospalou díru" , která svou nynější a jedinečnou příležitost úplně proflákne.
Abyste rozuměl, nejsem zastánce krvavých řešení. Jde mi o to, že tito guruové "vyšších věcí" se právě zajímají jen o ně, realita jim je šumák a vůbec netuší, co se kolem nich děje. Oni neučí lidi umění realitu měnit, ale naopak z ní utéct. Takže dle mého mínění stejné, jako když někdo z reality utíká do drog, chlastu nebo "reality" televizních seriálů.
I když budete dle "návodů" na své sny, které chcete uskutečnit, intenzivně myslet, neobejde se to bez vaší přímé a zcela reálné (fyzické) "akce" .

247070

4.7.2011 19:53

RE: Ještě že mají ten terorismus

svědomí 83.?.?.?

Reakce na 247070

No snad to myslel ironicky. Jinak je to jako slavné Čekání na Godota a je nepochybné, že je za tím to bratrstvo oligarchů.

Ono sice tu Sluneční soustavu a bezesporu i život v ní, má cosi nám nepředstavitelného na triku, nejspíš jako sledovaný a v celém nám známém Vesmíru jedinečný experiment s implementací inteligence na hmotu prostřednictvím života. Ale případné korekce nežádoucího vývoje musí být poplatné fyzikálním zákonitostem a mají tedy globální charakter, jak už známe z prehistorie dinosaurů, nebo potopy.

Spoléhat se tak na nějaké selektivní cílené zásahy mimo tyto fyzikální zákonitosti, je, jak správně udáváte, útěkem z reality do iluze matrixu. Tím si ale prokazujeme medvědí službu, neboť my sami a všichni jsme strůjci nějaké další drsné korekce, pokud v tom přechodu od soudobého společenství tvorů řízených pudy sobectví a mamonu, ke společenství bytostí s rozumem, neprokážeme alespoň trendy vlastních schopností toho dosáhnout.

Jsme vyvrcholením toho experimentu inteligentního života na hmotné bázi a pokud neuspějeme, přestane mít život ve Vesmíru a tím i tato experimentální Sluneční soustava, opodstatnění k další existenci.

247350

29.6.2011 18:57

To jsou konce...

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 94.?.?.?

Přijde babička na národní výbor, a vysekne nacistický pozdrav: Heil Hitler! Ale babičko, to už se dneska neříká, povídá soudruh předseda, časy se změnily. Jo, jo, no bať, časy se změnily, ale vy jste se nezměnil, pane Sturmbannführere!

Tak mám pocit, že nám ta třetí říše vykukuje odněkud z toho "nejdemokratičtějšího" konce světa. USA už teď je zločinecký stát, který sice na fašistické Německo o několik délek ztrácí, ale určitě je brzy předežene. Dohnat a předehnat, soudruzi, či vlastně - Amerikanische Kameraden!

247005

29.6.2011 21:42

be prepared skautíci

fohat 88.?.?.?

http://www.youtube.com/watch?v=GM3BTBuevmw

247012

30.6.2011 11:11

Kladivo na carodejnice

Petr Řehák 194.?.?.?

Neni tomu tak davno co jsem si tenhle starsi cesky kousek poustel.
Skoda ze dneska jsou v mode filmy jako Unthinkable (2010) ve kterem nam Samuelem L. Jackson v hlavni roli vysvetluje ze muceni a vrazdeni (vcetne muceni deti) je vlastne jedina moznost.
Doporucuji urcite skouknout Kladivo na carodejnice, protoze tam je receno prakticky vse pro alespon trochu vnimaveho divaka.
No ale pokud si chcete udelat predstavu kam az zapadni kinematografie klesla tak si klidne zkouknete i ten Unthinkable (do cestiny nekdo prelozil jako "Odpocitavani"[mrknutí jedním okem]. Je to skutecne mistrovske dilo za ktere by se nemusela napr. Hitlerova propaganda vubec stydet kdyby pouze zmenila dobu a rasu hlavniho "hrdiny".

247042

30.6.2011 18:23

RE: Kladivo na carodejnice

Lin 85.?.?.?

Reakce na 247042

Máme stejné myšlenky. [smích] Včera jsem tu chtěla dát odkaz na nějakou ukázku z túbka (ono "Kladivo" ), ale nenašla jsem žádnou, která by nejpřesněji vystihovala, co jsem chtěla. Je tam ale celý film (který nepotřebuju, mám doma).
"Kladivo" je totiž dle mého hodně vystihující a možná tvůrci netušili, jak bude jednou nadčasový.
Potěšil jste mě, že i vy v tomhle filmu vidíte všechno, co by se k "legalizaci mučení" vidět mělo.

247066

1.7.2011 9:30

RE: Kladivo na carodejnice

Petr Řehák 194.?.?.?

Reakce na 247066

No pokud se vam libilo "kladivo" .. tak doporucuju shlednout i ten druhy. Ale radeji az budete mit nekdy spatnou naladu (at si zbytecne nezkazite dobrou).
Je opravdu zajimave postavit proti sobe tyhle 2 filmy.
Prvni, ktery vznikl v dobach vlady toho "pekelneho rezimu".
A druhy "moderni", ktery vnikl v USA dnesnich dnu. Ve kterem vas hlavni hrdina v prubehu celeho filmu postupne presvedcuje ze muceni je jedina spravna cesta a ti jenz jej provadeji jsou vlastne neuznani hrdinove.
(Ale jak rikam : nepoustet si jej pokud clovek neni pripraven na zhorseni nalady)

247127

Příspěvků: 18

29.06. 03:57 Rene Bartosek  Mno, jak jsem říkal u trodase.
29.06. 06:33 Satanist  RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.
29.06. 10:03 lindsay  RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.
02.07. 21:38 esw  RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.
29.06. 13:59 fist.of.heaven  RE: Mno, jak jsem říkal u trodase.
30.06. 21:20 vodnik007  RE: Petraeusovi aspon 1/2 hodiny
29.06. 14:12  legální je leccos.....
29.06. 16:50 Davan  Už to přeshuje všechny meze
29.06. 18:04 Lin  Ještě že mají ten terorismus
29.06. 18:06 dub  RE: Ještě že mají ten terorismus
29.06. 21:36 fohat  RE: Ještě že mají ten terorismus
30.06. 18:57 Lin  RE: Ještě že mají ten terorismus
04.07. 19:53 svědomí  RE: Ještě že mají ten terorismus
29.06. 18:57  To jsou konce...
29.06. 21:42 fohat  be prepared skautíci
30.06. 11:11 Petr Řehák  Kladivo na carodejnice
30.06. 18:23 Lin  RE: Kladivo na carodejnice
01.07. 09:30 Petr Řehák  RE: Kladivo na carodejnice

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Na webech píšicích pravdu neinzerujeme, zní z firem po výzvě pražské rady02.08.21 22:37 Česká republika 2

Už i česká pošta se připojila k oslavě úchylnosti02.08.21 20:47 Česká republika 0

Prague Pride pro děti02.08.21 19:45 Česká republika 1

Von der Leyen: Nový milník Evropské vakcinační strategie02.08.21 19:13 Evropská unie 1

Evropská komise a Bill Gates oznámili své partnerství v oblasti Green Dealu02.08.21 18:12 Evropská unie 1

Petice VOLNÉHO bloku za obnovení školní výuky bez povinnosti roušek, testování a očkování02.08.21 16:13 Česká republika 0

Pozvánka na Letnou 28. srpna 2021 na akci „Zachraňme republiku“02.08.21 15:41 Česká republika 0

Vláda počítá s tím, že po očkování umřou děti02.08.21 15:31 Česká republika 1

Mimochodem věděli jste, že Rusové nesmějí na olympiádě prezentovat svou vlast?01.08.21 22:11 Rusko 2

Kdo chce bít psa Lukašenka, hůl si najde01.08.21 21:57 Belorusko 3

Očkované ženy hlásí zvětšení prsou01.08.21 18:46 Neurčeno 5

Očkovaných a neočkovaných triedia na kúpalisku farebnými náramkami01.08.21 17:43 Slovensko 3

Masivní protesty v Paříži proti covid pasům a omezením. Policie se připojila k demonstrujícím01.08.21 12:56 Francie 1

Vakcinovaní lidé tvoří 75% nedávných případů COVID-19 v Singapuru, ale jen málo jich onemocní01.08.21 12:49 Singapur 0

Povinost testování bude platit i pro očkované osoby31.07.21 11:42 Česká republika 1

Útok mačetami tři na jednoho a za článkem chybí diskuze. Je to jasné31.07.21 10:55 Česká republika 3

Absolutní zrůdnost: učitelka nabízí jedničky za očkování31.07.21 10:46 Česká republika 3

Léčba ivermektinem už jen pro vyvolené, lék nedostane výjimku ministerstva30.07.21 21:23 Česká republika 1

Vláda: My vám sem ty afghánské islamisty dopravíme i za cenu lží a podvodu30.07.21 09:54 Česká republika 1

Babišův bonus za očkování v podobě dvou dní volna připraví českou ekonomiku o 21 miliard29.07.21 21:29 Česká republika 3

Měnové kurzy

USD
21,46 Kč
Euro
25,48 Kč
Libra
29,81 Kč
Kanadský dolar
17,15 Kč
Australský dolar
15,81 Kč
Švýcarský frank
23,70 Kč
100 japonských jenů
19,64 Kč
Čínský juan
3,32 Kč
Polský zloty
5,59 Kč
100 maď. forintů
7,15 Kč
Ukrajinská hřivna
0,80 Kč
100 rublů
29,39 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 861,34 Kč
1 unce stříbra
543,32 Kč
Bitcoin
828 556,31 Kč

Poslední aktualizace: 3.8.2021 06:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 5 195