Diskuze k článku

Demokracie jako náboženství?

Příspěvků 59

14.5.2011 15:16

Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Pan Popp skvěle charakterizoval letitý problém lidské společnosti. Ta se vždy skládala, skládá a nejspíš i v budoucnu bude skládat z většiny neschopných a z menšiny schopných lidí.

Lidská společnost v uplynulých tisíciletích opakovaně procházela úzkými hrdly evoluce. Těmi byly náhlé změny klimatu, přírodní katastrofy, epidemie, války, ... Úzkými evolučními hrdly obvykle neprošly do dalších generací ti méně schopní. Ti schopnější obvykle přežili. Jejich geny se tak šířily rychleji. Kvalita lidské populace rostla.

V několika posledních generacích se tento vývojový trend obrátil. Vlivem silných prosociálních opatření se úspěšněji rozmnožují ti méně schopní. Ti, kteří si zvolili za životní strategii parazitování na ostatních. Tedy Cikáni, Afroameričané, Arabové, ... Kvalita lidské populace tak klesá. Tedy v průměru. Vysoce inteligentní a nadprůměrní jedinci samozřejmě existují dál. I oni se rozmnožují. Protože však u svého potomstva upřednostňují kvalitu nad kvantitou, je jich relativně stále méně.

Složitost vztahů v současné lidské společnosti roste. Naproti tomu mentální schopnosti průměrného člověka klesají. K čemu takový stav nutně vede? Drtivá většina lidí současný svět nechápe. Není ochotna (a bohužel ani schopna) porozumět politickým, matematickým, ekonomickým, fyzikálním, sociálním, chemickým, psychologickým,... a dalším souvislostem své současné existence.

Jak se lidský mozek vyrovnává s nepochopitelnými věcmi a jevy? Vírou. K objasnění nepochopitelných věcí použije pár jednoduchých tézí, které jsou mu přístupné. Ty přijme za svou "svatou" pravdu. Za svou VÍRU. Tou si pak dlouhodobě nahrazuje skutečné poznání složité podstaty věcí a jevů.

Zajímavý je v této souvislosti jeden typický úkaz. Člověk, který se vyrovnal s určitým okruhem své nevědomosti vírou, odmítá přijímat všechny informace, které jsou s touto vírou v rozporu. On svou víru zuby nehty brání. Přitom vůbec nemusí jít o religiozitu. Může jít o chemtrails či další podobné nesmysly.

Výše uvedená fakta samozřejmě menšina schopných dobře zná. A dlouhodobě jich užívá k ovládání méně schopné většiny. A nazývá to demokracií. Dává tak masám pocit, že se nějakým způsobem podílí na správě věcí veřejných, ač toho ty masy vůbec nejsou schopny. Osobně soudím, že je tento stav přece jen lepší, než kdyby vypukla naprostá anarchie pod heslem "ať si každý urve, na co má sílu a žaludek", kterým už lidská společnost několikrát prošla.

244052

14.5.2011 16:12

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 244052

Pane Vojto, máte pravdu, je to velice hodnotný článek, který by měl být přikládán do každé volební obálky, aby si jej lidé před volbami přečetli. Ale nabízí se otázka-co když je úpadek lidstva plánovaný, chtěný a žádoucí?? A není demokracie jen jeden ze způsobů, který je k tomu využíván?? A to, aby zde byla masa lidí zvaných ovčané, kteří drží hubu a krok a neodporují vládcům tohoto světa, zvaných elity, v cestě k jejich konečnému cíli - totalitní světovládě?? A jak se zdá, celkem se jim daří, když ovládají již větší část zeměkoule..

244056

14.5.2011 23:03

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Reakce na 244056

Napsal jste to dobre.
No ale jaka je cesta jina ? Komunizmus nedozral, a jeho ukonceni odnesou i lide na vyspelejsim zapade, ten ci ti co tahaji za provazky politickych loutek si berou pomalu zpet to, co do masy "investovali", aby netihla ke komunizmu. Mzdy 20 let nerosou, ceny jsou vyssi o 100 %, nekde, u nekterych komodit vyrostly mnohem vice.
Sehnat nejake muze ci i zeny, kteri jsou ochotni start se o blaho vsech - takovi lide snad nejsou. I kdyby se nasli, za pul roku je banda hochtapleru okolo nich, takovych tech sikulu prazaku dostane ci nacpe do role malych geniu ci diktatorku. No a je to.
Horsi je ta zminka o parazitech, tj. cikani, cernosi a Arabove. To je dalsi rana. Jejich premnozovani schvati vsechny ty zeme, kam se hrnou a oni vi kam se hrnout. Dnes je skoro lepe byt uz hodne stary, ze uz mne to nechytne , ale zase clovek trpi pomyslenim, ze moji potomci - co. Kdo se uchyti ci kdo ne a nakonec arabsko-cerno-cikansky mor vse stejne pokryje zedo-zlutozelenym odpornym mazem, ktery nakonec snad udusi i ty paraity. To uz ale nebudou politici-korupcnici davno mit co pro sve mecenase rozkradat.

244075

14.5.2011 16:19

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 78.?.?.?

Reakce na 244052

Pane Vojto, šup tím úzkým evolučním hrdlem zpátky do flašky:

http://www.articlesafari.com/2011/05/apes-descended-from-humans/

244057

14.5.2011 18:44

RE: Souhlasím s autorem

esw 109.?.?.?

Reakce na 244052

"Přitom vůbec nemusí jít o religiozitu. Může jít o chemtrails či další podobné nesmysly."

Aha, takže nesmysly, ten bordel na Nebi? Jdou se vycpat, pane troubo.

244063

14.5.2011 22:58

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244063

Díky, pane Esw. Svou reakcí skvěle potvrzujete má slova o tom, jak žárlivě si každý chráníme své víry. I ty naprosto dětinské.

Díky i panu "90". Proč? Protože uvedl další pěkný příklad iracionální víry. Ta říká, že
> úpadek lidstva je plánovaný, chtěný a žádoucí
Lidé, kteří naprosto nechápou význam slova VLÁDNOUT věří, že existuje skupina koordinovaných a dobře utajených lumpů, jejichž zájmem je vládnout lidstvu. Ještě k tomu tak břídilsky, že plánovitě dovedou lidstvo k úpadku.

Ne, nebudu tuto víru nikomu brát. Snad jen malé doporučení. Všichni, kteří soudí, že vládnout jiným lidem je nějaká rozkoš, by si to měli zkusit. Alespoň ve své obci na komunální úrovni. Garantuji, že po jediném volebním období v roli starosty budou z této své iracionální víry dokonale vyléčeni.

Nakonec ještě pár slov k evoluci pro pana "78". Byla-li Vámi zmíněná Ardi skutečně naším předkem, nacházela se v nezáviděníhodné situaci. V Africe v té době vlivem klimatických změn rychle mizely pralesy. A byly nahrazovány savanami. Na stromech byla čím dál "větší tlačenice". Ardi tedy nezbývalo, než udělat "hup ze stromů".

JENŽE. Niky v savanách byly již obsazeny dvěma velkými skupinami živočichů. První skupina si už pěkných pár milionů let vyvíjela trávicí soustavy, umožňující efektivní využití rostlinné potravy. Druhá skupina si stejně dlouho vyvíjela mohutné zbraně, aby dokázala účinně lovit příslušníky skupiny první. A do této situace přichází ubohá Ardi, která nemá ani složitý systém žaludků býložravců, ani tesáky a drápy dravců. Jak obstát v takové konkurenci?

Na rozdíl od pana Englse soudím, že nikoliv práce, ale tento zoufalý evoluční tlak (úzké hrdlo) udělal z opice Ardi pračlověka Ardi. Donutil ji totiž vyvinout si ještě efektivnější nástroj přežití, než jsou žaludky býložravců a zbraně dravců. LIDSKÝ MOZEK. Z těch našich příbuzných, kteří si tehdy uhájili svá tradiční místa na stromech jsou dnešní lidoopi. Ti tak úzké hrdlo absolvovat nemuseli. [smích]

244074

14.5.2011 23:51

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 244074

Řekl bych, že evolucionismus v darwinistickém pojetí je nejzaslepenější víra, jakou lidstvo zplodilo. Stojíc na vykonstruovaných dogmatech "přirozeného výběru" a evolučního progresu v boji o přežití přitakává všemu, co se chápe po kořisti a rozvíjí nejnižší způsoby maximalizace vlastní existence na úkor rozmanitosti a ušlechtilosti všech forem. Po hlubším zamyšlení je zjevné, že moderní evolucionismus nemá nic společného s principem života v přírodě a už vůbec nic s kvalitativně vyššími schopnostmi člověka.

244077

15.5.2011 8:45

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

Reakce na 244074

Vojto49, samozřejmě,že úpadek lidstva byl plánovaný. Úmyslem politických elit bylo zničit bílou rasu a křesťanství pomocí multikulturalismu. Položil jste si otázku proč byl propagován? Proč se propaguje homosexualita a další zvrácenosti? Proč se podporuje jen porodnost nepřizpůsobivých? Nyní se situace poněkud mění, protože muslimské hordy se množí závratnou rychlostí a chtějí vládnout. Pokud by k tomu došlo první na řadě by byli Židé a homosexuálové a pak ostatní nevěřící. Nehledě k tomu, že by skončil náš peněžní systém úroků, což by zbavilo moci současné vládce. Přečtěte si:
Deset iracionálních jevů v západní civilizaci:
http://dolezite.sk/Deset_irracionalnich_jevu_v_zap...
Protokoly mudrců pravdolásky:
http://www.prvnizpravy.cz/sloupky/protokoly-mudrcu...

244085

15.5.2011 11:07

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244074

Pane Vojto, určitě souhlasím se začátkem - s onou "tezí iracionální víry". Je to tak. Každý člověk žije podle toho, čemu věří. No... a od toho se dostaneme (možná) k základu. [smích] Jestliže lidé věří darwinismu, že jsou vlastně JEN zvířata, obdařená inteligencí, pak se nedivme, že tu máme zvířecí společnost. Ne lidskou - ale zvířecí. Silnější vítězí a může si diktovat, slabší musí být odstraněné, protože prokazuje neschopnost obstát v "evoluci". Ale máme tu jeden takový malinkatý "problém teorie" - lidský mozek. Píšete, proč se (dle vás) vyvinul - jako náhrada za chybějící "mohutné zbraně".
Nebudu tu rozebírat mylnost této domněnky, kterou podporují i poslední výzkumy (že mozek homo sapiens sapiens = člověk dnešního typu - nám tak nějak "evoluci" nepodléhá) a zeptám se na jinou okolnost, se kterou si věda také neví rady. Tou je využití onoho "obranného nástroje". Je známo, že příroda ničím neplýtvá a všechno v ní ma nějaký smysl, využití. Ovšem lidský mozek pracuje JEN z 1/3 - a zbytek? K čemu je, když "obrannou funkci" plně zastane ona třetina a zbytek "leží ladem" ? [smích]
Také je velice zvláštní v oné tezi "evoluce", že naše civilizace, postavená na technologiích, zdaleka nemá kvality civilizací před ní - třeba ve vědomostech o energiích (zdroje a využití), o vesmíru, ve stavitelství... Mylně pokládáme ty "před námi" za primitivní barbary - ale ono se čím dál víc ukazuje, že těmi barbary jsme spíš my dneska.

244092

15.5.2011 12:38

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244092

Pane 90. Vaše slova vyjadřují jen Vaše emoce. Neobsahují žádný věcný argument. Reagovat se dá jen na argumenty. S emocemi diskutovat nelze. Je mi líto.

U pana 173 je to lepší. On věří na bláboly, typu deset iracionálních jevů. Na ukázku vyvrátím hned ten jev první. Každý desátý člověk je údajně nezaměstnaný proto, že je nedostatek peněz. Chacha. Ten člověk je nezaměstnaný proto, že NECHCE NEBO NEUMÍ nabídnout ostatním lidem nic, oč by oni stáli. Za co by mu byli ochotni zaplatit. On by možná mohl něco pro nás ostatní dělat. Ale proč, když sociální systém je tak štědrý? Nezaměstnanost není tedy primárně způsobena nedostatkem peněz, ale nedostatkem motivace lidí k práci.

Stejně snadno vyvrátím i Vašich ostatních 9 údajných iracionalit, pane 173.

Pro paní Lin. Vy tvrdíte, že současná společnost je nelidská. Prosím. Uměla byste říci, kdy a kde už existovala společnost lidštější, než je ta dnešní? Kdy a kde byste Vy osobně žila a pracovala raději? Neumíte-li takové místo a čas uvést, znamená to, že Vaše definice současné společnoti jako nelidské jsou jen prázdná slova. Je mi líto.

Ptáte se, proč lidský mozek nevyužívá celé své kapacity. Vy snad víte, jak funguje lidský mozek? A nevíte-li to (protože to dosud nikdo neví), z čeho soudíte, že funguje jen z jedné třetiny? Že by to byl rovněž argument, opřený nikoliv o racionální poznání, ale jen o víru?

Naše civilizace nemá kvality těch předešlých? Kterých? Někdo v minulosti už uměl transportovat hmotu i informace téměř bez omezení po celém zemském povrchu či dokonce do kosmu? Někdo snad už znal principy studené fůze? Nebo snad uměl transmutovat jeden chemický prvek v jiný? Uměl někdo v minulosti vyléčit rakovinu? Nic z toho? Tak v čem spočívají ty "kvality" minulosti?

Vaše argumenty jsou dnes paní Lin opřeny jen a výhradně o Vaše víry. A znovu opakuji. Svou víru si každý brání nade vše. Proto se s vírou obvykle nedá polemizovat. [smích]

244098

15.5.2011 18:10

RE: Souhlasím s autorem

Lin 85.?.?.?

Reakce na 244098

No jo, no... to jste celý vy. [smích]
Vy si myslíte, že mé argumenty jsou opřené pouze o mou víru, já si zas myslím, že ty vaše jsou opřené jen o tu vaši, protože i materialismus je víra.
Ano, tvrdím, že naše společnost JE nelidská a co se vědomostí týká, kulhá za těmi předešlými na obě nohy. Vzpomněl jste transport hmoty a informace, léčení rakoviny atd. Tohle všechno naši předci uměli, představte si to. Měli celý informační systém a také vedení energie okolo celé planety. Dobré zdroje i na netu si můžete najít třeba o peruánských pyramidách a jejich způsobech stavění, který MY neumíme ani teď. O léčbě nemocí také existuje mnoho zdrojů a vědeckých prací. Ale dobrá, když si myslíte, že MY jsme NEJ, přesvědčovat vás nebudu. [smích]
A s tím mozkem...no... to byl tak trošku chyták. Samozřejmě, že funguje celý (psala jsem, že v přírodě není nic zbytečného), ale na tu vaši "tezi" = běžnou potřebu života podle vašich představ a požadavků současné civilizace - by stačila opravdu jen ta 1/3. Vědcům je sice jasné, že mozek funguje asi tak jako hardware u PC, ale nevědí, jaký software je nahrán (kromě toho základního pro udržování běžného žití), jak se "oživí", čím se spouští. Laicky řečeno - každý člověk vlastní superpočítač, ale používat ho umí jen jako psací stroj, zdařilejší lidské exempláře používají ještě "nadstrandartní umění" elektronické pošty nebo připojení se na domovskou stránku svého oblíbeného portálu. Asi tak... [smích]
Možná pro vás bude přijatelný právě Koukolík . Je to vědec a tahle přednáška docela dobře ukazuje, jak vědci tápou.

244123

15.5.2011 22:25

RE: Souhlasím s autorem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Reakce na 244098

Formuloval jsem faktickou tezi, žádné pocity, a co se týká argumentů? Dostal jste jich tady celou řadu, ale jako když hází hrách na stěnu. Musím tedy po Vás zopakovat, že polemizovat z člověkem fanaticky propadlým věrouce, navíc tak vulgární, krátkozraké a materialisticky bezduché, jako je moderní evolucionismus, je jen ztráta času.

244146

14.5.2011 22:49

RE: Souhlasím s autorem

hc 90.?.?.?

Reakce na 244052

Vy mě vždycky pobavíte. Jak jste přišel na to, že "úzkým hrdlem evoluce" projdou ti nejlepší? To by dnes musel být svět v podstatně lepším stavu, než v jakém je. Už v antice věděli, že "nekvalita vítězí nad kvalitou".

244073

15.5.2011 7:52

RE: Souhlasím s autorem

orels 217.?.?.?

Reakce na 244052

Pane Vojto49, dovolim si zareagovat na vas komentar. S temi evolucnimi hrdly s vami souhlasim jen v otazkach morovych rad. Co se zmeny klimatu tyka, selekce je na urovni druhove, ne na urovni jednotlivce. A valka?? Co selektuje? Ze zdegenerovany dusevne nemocny panovnik posila na smrt to nejlepsi z populace, co ma?
a paradigma typu:
"Vlivem silných prosociálních opatření se úspěšněji rozmnožují ti méně schopní."
Fakt nechapu. Je zalozene na predstave, ze vsichni maji stejne moznosti..ale problem je, ze NEMAJI! Pokud nemaji vsichni stejne moznosti, nemuzou se projevit schopnosti. I z vlastni zkusenosti vim, ze ruzne uspechy jsou hodne dilem nahodne prilezitosti. Socialni solidarita je znamkou vyspele spolecnosti, ktera si uvedomuje potrebu kazdeho cloveka a kazde profese. To, jak funguje nase socialni zabezpeceni je parodie a ostuda. Nase spolecnost je schopna vyrabet miliardare a jine parazity, ale neni schopna zabezpecit zdravotni peci zdarma jako samozrejmost. Nuti lidi zadluzit se na cely zivot kvuli bydleni. Vystavuje vetsinu populace nebezpeci socialni krize v duchodu. Redukuje se vzdelani na minimum potrebneho k ovladani profese = vyroba hloupych obsuhovacu nastroju. Siroke vzdelani spolecnosti = nebezpeci uvedomeni.
Cikani? Zamerne vyrabeny problem. Dava vam moznost nenavidet. Je to ucelova politika, kdy se neprimerene a okazale zvyhodnuje skupina obyvatel a vetsina ji zacne nesnaset. Ale to je cil. Je dobre, kdyz se pred volbama mava problemem cikanu, kteri nas okradaji (a je to tak nastavene) a neni videt ty fifancni magnaty a ty prave penezovody.
Arabove? Vy myslite ty schopne narody majici kulturu a pismo driv nez vetsina narodu Evropy? Nepouzivate nahodou arabske cislice?? Jestli se divite, ze jich je v EU vic a vic, tak se podivejte, co delame s jejich krajinama. Taky bych tam nechtel zit.
Afrika je kapitola sama pro sebe, ale je jednodussi africany ponizit jako celek, nez si klast neprijemne otazky, ktere nasi uzasnou civilizaci stavi do spatneho svetla.

244083

15.5.2011 15:04

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244083

Mýlíte se, pane Hc. Nikde netvrdím, že v evoluci vítězí ti nejlepší. V evoluci zásadně vítězí ti, kteří nejúčelněji plní základní evoluční zákony. Tedy množí se rychleji, než hynou. A to s vynaložením méně času a energie, než organismy konkurenční. Bez ohledu na to, zda jde o konkurenci v rámci téhož druhu či mezidruhovou. To je důvodem, proč evolučně propadly zdánlivě krásné a nikomu neškodící organismy (emu, mochomůrka císařka či mamut). A dodnes naopak prosperují roupi, svrab, tasemnice, plasmodia, škrkavky, vibrio cholerae, motolice, vlasovci a miliony dalších parazitů. Evoluce tedy neselektuje ty nejlepší organismy. Ale ty NEJÚČELNĚJŠÍ. A to bude možná ten důvod, proč už nás lidí bude vbrzku 7 miliard.[mrknutí jedním okem]

Není důležité, zda se mnou souhlasíte či ne, pane Orelsi. Faktem totiž je, že organismy se nesmírně brání jakýmkoliv změnám. A to už na buněčné úrovni. Chybí-li tlak prostředí (tedy organismy spokojeně žijí v relativním dostatku zdrojů), nemění se. Viz loděnky, latimerie či krokodýli. Dojde-li z jakéhokoliv důvodu k mimořádnému tlaku prostředí, druh buď vyhyne a nebo se jeho nejflexibilnější jedinci tlaku přizpůsobí. Tedy získají nové účelné vlastnosti. A tak jsme svědky úzkých hrdel, která v průběhu několika posledních desetiletí vedla k vývoji nových kmenů na antibiotika resistentních bakterií, či druhu minitresek, schopných rozmnožování už v trpasličí velikosti. Ty původní velké tresky, které neproniknou oky rybářských sítí jsme už skoro všechny vyjedli.

Dokonce i u druhu homo sapiens dochází k nerovnoměrnému vývoji vlivem různého tlaku prostředí. V chladných zeměpisných šířkách byl život vždy těžší. Proto lidé zde žijící vykazují vyšší formální IQ, než lidé ze subtropů či tropů.

Že by lidská společnost nějak záměrně "vyráběla" miliardáře? Třeba tím, že nedává všem rovné příležitosti? Myslím, že tomu tak není. Důkazem mého přesvědčení jsou čínští miliardáři. Ti se dopracovali "pod vedením KS Číny" ke svým miliardám za pouhých 20 let. Nic nedědili. Ba ani ty startovní podmínky nemohli mít výrazně lepší, než ostatní Číňané. V jejich případě je dobře patrný další základní ekonomický zákon. Čím bohatší společnost, tím větší rozdíly v bohatství jednotlivců. Nebo si snad nevzpomínáte? Jak bohaté a vyspělé Československo plánovitě ve 48. zlikvidovalo vrstvu svých bohatých? A jak tímto stupidním činem v průběhu následujících čtyřiceti let propadlo téměř až na úroveň rozvojových zemí třetího světa?

244103

15.5.2011 18:40

RE: Souhlasím s autorem

erich 217.?.?.?

Reakce na 244103

V chladných zeměpisných šířkách byl život vždy těžší. Proto lidé zde žijící vykazují vyšší formální IQ, než lidé ze subtropů či tropů.
Podľa tohto by potom najvyšie IQ na Zemi mali mať Eskimáci nie?
Tak isto nechápem prečo potom napr. v Európe civilizácia začala vznikať v príjemnom Grecku a následne Ríme a nie v chladnej Škandinávii.
Pri tých Araboch by som iba odporúčal pozrieť na akej úrovni bola "biela" Europa pred reconquistou terajšieho Španielska z rúk Arabou a následne aký rozvoj v po všetkých stránkach v nej nastal keď sa naši predkovia oboznámili z vedou, kultúrou, životným štýlom a pod. Arabou, po dobytí ich centier v Cordobe a pod.
A ešte k tomu že ČSSR bolo v roku 1989 na úrovni rozvojových krajín. Dlžoby sme mali 0, práve naopak dlžili nám, všetci mali isté zamestnanie a preto aj sociálne istoty a psychický klud, Školstvo a zdravotníctvo bolo naozaj zadarmo a v porovnaní s dobou aj na lepšej úrovni ako teraz. Bežala výstavba bytov, ciest, kultúrnych stánkov. V obchodoch možno nebol taký obrovský výber ako teraz, ale bolo dosť pre každého, na oveľa kvalitnejšej úrovni(myslím hlavne potraviny, šatstvo a pod.) a cenovo prístupné, na rozdiel od súčastnosti.
Keď ten stav porovnám so súčastnosťou tak potom radšej nechcem pomyslieť že kam by malo byť zaradené súčasné Slovensko!

244126

16.5.2011 1:48

Vojta je zasloužilý propagandista, vyvracející argumenty agitací,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

Reakce na 244126

viz těch 10 % neschopných nezaměstnaných a nepřesnosti o likvidaci bohatců r. 1948 (přitom většina soukromého majetku byla vyvlastněna r.1945) a následném propadu mezi "rozvojové" země (velice politicky korektní výraz). Kde bychom pak museli být dnes, s jeden a půl bilionovým dluhem, zdevastovaným průmyslem a zemědělstvím, bohatší jen o záhadně podporovaný desant Vietkongu, něco nákupních a administrativních center, předražené dálnice a plechové boudy nepočítaje.
Samotnému je mi záhadou, proč je bílá rasa, zejména křesťanského ražení, tak okázale odepisována těmi, které vládnout ani nebaví, spíš určovat to "pravé" společenské směřování.
Ostatně, i těm diktaturám bylo třeba trochu na svět pomoci, aby (po vyvraždění pár desítek milonů těch nejhůře ovladatelných) mohly sloužit jak za strašáky okázale vysedávající v parlamentu, tak i za vítané obchodní partnery.
S tím IQ nabuzeným pomocí chladu je to vcelku věrohodná teorie, i když civilizace pochopitelně vznikla nejdříve tam, kde byly nejpříznivější klimatické podmínky.
Arabové byli pouštní loupežníci, kteří se na úkor Byzance pomocí militantní víry domohli dočasné prosperity, následované těžkou stagnací.
Když je ovšem třeba zasáhnout proti náznakům bílého odporu, spojí se ochotně i pejsek s kočičkou...
P.S. V článku je trochu rozpor v tom, že konstatuje jak podbízení se politiků "veřejnosti", tak i jejich okázalé pohrdání jejím míněním (hlavně prostřednictvím tzv. politické korektnosti, prosazováním nadpráv deviantů, imigrantů a menšin atd. atp.) - to druhé je ovšem výrazně patrnější a vedlo již k proměně kdysi bílých USA v jakousi "Severní Brazílii", jak trefně konstatoval Pat Buchanan.

244156

15.5.2011 21:11

RE: Souhlasím s autorem

Pavel123 94.?.?.?

Reakce na 244103

Dobrý den,zamyslel jsem se nad těmi úzkými hrdli.Kdesi jsem četl takovou paralelu, pasažéři na Titaniku se po kolizi s ledovcem dali rozdělit na tři skupiny, jedna volal zachraňte nás, druhá se ptala co se dá udělat pro záchranu a třetí prohlásila, že Titanik je nepotopitelný. Pokud by byla možnost záchrany, druhá aktivní a skeptická skupina by byla ve své záchraně asi nejůspěšnější. [smích]
Trvalý ekonomický, technologický a demografický růst posledních cca 150 let umožnila masová těžba uhlovodíků, především ropy.
Ta je dodnes zatím jediným extrémně levným zdrojem energie ( v Azerbajdžánském Baku, kde těžba ve 20tých letech m.s. začínala, stačilo vykopat metr hlubokou jámu, a ona se ropu sama naplnila [smích], a nejen energie. Kromě milonu dalších věcí se používá k výrobě hnojiv a pesticidů - tj. jen díky ropě je lidstvo schopné hnojit svět celoplošně a zjískávat x násobné výnosy. Kam tím mířím?
V posledních 150 letech to zdánlivě vypadá, že úzká hrdla už neexistují.
Dalo by se ríci, že nějaká byla - dvě velké války a řada menších, Španělská chřipka atp. dohromady tato hrdla umazala několik desítek milionů lidí, ale přírustky skáčou nahoru po miliardách. Vypadá to tak, že v budoucnosti čeká lidstvo opravdu další superúzké hrdlo v podobě dotěžení této superlevné energeticko/výrobní suroviny.

244136

15.5.2011 21:14

RE: Souhlasím s autorem

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 244052

Opravdu? Co takové válečné jatka? Jsou tím evolučním úzkým hrdlem? Co myslíte kdou jsou oběti kromě té většiny průměrnějších obyčejných lidiček? Bezpáteřní darebáci, zbabělci, psychopati kalkulující s morálními pravidli pouze pro druhé, pragamtici kam vítr tam plášť? Nebo proběhne brutální čistka mezi lidmi s hromadou poziztivních talentů, s odvahou, humanitou vedoucí k altruismu, zfanatizovanými ideologií, vůdčí osobnosti, ... Se sobeckým genem tady neuspějete, vojáci v moderních válkách nejsou v žádném příbuzenském vztahu.

Co totalita, diktatura koho semele orwelovký mlýnek na maso? Kriticky myslící lidi s humanistickou vizí budoucnosti? A kdo se v diktatuře nebo během válečných jatek dostane nahoru? Ti evolučně úspěšní schopni všeho nezatížení "slabostí" morálky? Jistě víte pane vojto, že nejúspěšnější sociální strategie je půjčka na oplátku. Když se to simulovalo na jednoduchých programech, tak nejprve měla navrch strategie podraz všechny, kdo se nechaj. Napoprvé to klapne u všech. Velice rychle převládli programy s touto strategií, potom se požrali navzájem a půjčka na oplátku je izolovala a vytěsněla na okraj. Samozřejmě šlo o jednoduchou simulaci, neměla v sobě zahrnutu např. funkci kolapsu systému.

Nebylo třeba ani užívat software, stačilo se zamyslet nad faktem, že dravci nemohou existovat sami o sobě. Příroda se bez dravců na vybalancování rovnováhy neobejde. Civilizace může existovat bez vlků, když inteligence, vůle a srdce zamění vlka za hospodáře, ale vize hospodaření musí být dlouhodobá a nesmí to být vize šelmy ani prasete, byť nadaného větší inteligencí. Bez morálky jsme divá zvěř, a pokud se k tomu nahoře přidá morálka vlka, tak taková civilizace bude zajímavá pro budoucí archeologický výzkum.

244137

16.5.2011 16:46

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244052

V článku nevidím žiadne nové informácie. Všetko aj z trochu lepšejšej školy staré známe veci. Demokracia je proste formou fašizmu, vlády j-elity. Kasta demos vlastnila otrokov. Ochlos, resp. idios nie. Kultúrne bolo Grécko vždy perifériou, kolóniou Egypta, až do zásadnej zmeny tamojšieho politického systému.

Pokiaľ nie sme tzv. Náhodoví konšpirátori a uvedomujeme si, že svet je jeden komplex a všetko v ňom so všetkým primerane súvisí, vieme, že okolo nás neexistuje nič okrem vzájomne previazaných cielených systémov,procesov. Nikde okolo nás neexistuje statika. Sytémy sú riadené, alebo samoriadené, ak nevieme identifikovať subjekt(vodiča automobilu=objektu).

Ak sa pokúsime ignorovať objektívny globálny proces koncentrácie výkonnej moci(kooperácie) a evidentnú existenciu elít a ich najväčšiu drogu(absolútnu moc), vzniká nevyhnutne otázka:
Aká je koncept riadenia nášho systému, čo je na ňom dobré a čo nie?
t.j.kríza ekologická, ekonomická, kultúrna,..

A prestaňme Vojto so sprostosťami typu:
"Človek sa rodí zlý a blbý"
Čo sa stane s deckom, ak mu budete od mala vtĺkať do hlavy?:
"Tvoj otec bol nejaký narkoman vrah, mama prostitútka, nemáš žiaden talent a skončíš rovnako"
Vytvoríte program a skasnete jeho dedičstvo!
Opravte ma prosím, ak sa mýlim!

Zrovna tak nevidím nič nové na Vojtovom49 provokatívnom demagogizovaní a Hegelovskom zvrátenom hľadaní neexistujúcich protikladov. Jeho vyjadrenia na prvý pohľad vytvárajú zdanie inteligencie(chápania), no podstatou sú pomaly na hospitalizáciu. Schizofrénia v kombinácii so psychózou. Zaujímavý študijný príklad. Pozitívne na tom je, že snáď nejakých ľudí vyprovokuje k mysleniu. Keďže evidentne nie je schopný akejkoľvek sebareflexie a zámerne sa dlhodobo snaží svoje patologické myšlienkové procesy projektovať na druhých, mám o neho už dlhšie obavy..

No možno chce naozaj len spomínane pozitívne provokovať k mysleniu..[smích]

Nie je možné stavať proti sebe evolucionizmus(darvinizmus) a kreacionizmus. V jednom, aj druhom je kus pravdy a kus lži.
Ako v biblii, marxizme, trhu, pláne a kapitalizme.
Zas a znova: Divide et impera!
Klasická schíza.
Keď chceš otrokov, zblbni im gebule, aby nevedeli ani ako sa volajú a daj im falošný, najlepšie nedosiahnuteľný obraz šťastia:
1.či ďalším prepísaním dejín, 2."náboženstvom", školou, 3.prachmi, 4.drogami. Keď to fakt klasicky nejde a ak sa začne niekto prebúdzať, tak daj dákym zombíkom gun a v sne im sľúb dovolenku za guľku pre "pochybovača". Následne s pompou obetuj ich samých, po výbere zo spektra možností od tradičných mučeníkov pri nezdare, alebo exemplárnych zradcov veľkej myšlienky, ak by v rámci popularity nadobudli "neprimerané" mocenské postavenie.

"Poslúžil nám ako živý a ešte viac nám poslúži ako mŕtvy" [velký smích] [velký smích] [velký smích]
Nepripomína Vám niečo Vojta49 táto tak známa okrídlená politická fráza?
Sancta simplicit...Automaticky kráceno

244189

17.5.2011 16:39

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244189

Pane Pavle123. Úzké hrdlo zafunguje evolučně jen tehdy, propustí-li jen menšinu mimořádně disponovaných jedinců. Viz například událost, která se odehrála v Africe cca před 70000 léty. Obrovská sucha zapříčinila, že počet všech lidských jedinců poklesl na cca 2000. Přežili jen ti nejschopnější. Jejich kvalitní genofond nemohl být zpět naředěn, protože nositelé méně kvalitní výbavy prostě nepřežili.

Podobným úzkým hrdlem může být v budoucnu třeba výběr vysoce kvalitních členů posádky na cestu do jiné sluneční soustavy. Úzkým hrdlem pak bude vzdálenost nové lidské kolonie ve vesmíru. Ta nedovolí vzájemné návštěvy a tedy ani naředění kvalitnějšího genofondu kolonistů zpět na pozemskou úroveň.

Toto je i odpověď pro pana Bartoška. Velké války proto nemohou být úzkým evolučním hrdlem. Přežije je příliš mnoho lidí. Ovšem evoluční vývoj neprobíhá jen díky úzkým hrdlům. I mírný tlak prostředí, probíhající po dlouhý čas, může způsobit kumulaci účelných vlastností té skupiny organismů, která je tlaku dlouhodobě vystavena. Osobně se domnívám, že mimořádně vysoká průměrná inteligence Židů je dána staletí trvajícím tlakem, vyvolaným diasporou.

Pane Udo1. Přestaňme s nesmysly typu:
> Čo sa stane s deckom, ak mu budete od mala vtĺkať do hlavy?
> "Tvoj otec bol nejaký narkoman vrah, mama prostitútka, nemáš žiaden talent a skončíš rovnako"

Vy snad znáte nějakou takovou skupinu dětí, jimž rodiče (či kdo?) od mala vtloukají do hlaviček tyto pitomosti? Samozřejmě, že ne. Každý rodič totiž vidí ve svém děcku budoucího nositele Nobelovy ceny. A dělá všechno co umí, aby se jím jeho dítě také stalo. JENŽE! Většina rodičů toho umí velmi málo. Takže své děti nenaučí ani těm NEJDŮLEŽITĚJŠÍM ZNALOSTEM, nezbytným pro život. Které to jsou?

Co je smyslem života. V čem spočívá základní kvalita člověka. Co je to zlo. Co je základní princip mravní. Co je to láska. Co je základním předpokladem životního úspěchu člověka. Co je to moudrost. Co je opravdovým zdrojem lidského štěstí. Co je to bohatství a jak vzniká. Po čem lidé obvykle nejvíce touží.

Toto vše (a mnoho dalšího) zůstává drtivé většině lidí navždy utajeno, pane Udo1. Nenaučí je tomu rodiče. Škola jim to také důsledně zatají. A lidé jsou strašlivě líní se něčemu učit sami. Daleko snazší je vyřešit neznalost PŘIJETÍM JEDNODUCHÝCH PRAVD. Tak vznikají víry. Třeba i ta Vaše o vtloukání nesmyslů do dětských hlav.

244269

17.5.2011 20:42

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 244269

re: Vojto49..

Dobre viete, že to bolo prirovnanie a viete aj to aké a kam mierené, tak nedemagogizujte prosím ďalej a neodvádzajte stále od podstaty témy!

Vráťme sa teda ku generácie trvajúcej masáži zvyškov mozgu masy "vzdelávaním", "náboženstvom", "politikou", neustálym deformovaním a prepisovaním dejín, médiami, ..
tými, čo sa považujú za nevlastných rodičov plebcu, za macochy.
Pri tom je zázrak, že ľudia sú na tom aspoň tak dobre ako sú. Klobúk dolu pred ich životaschopnosťou.

Judaizmus je v tomto dosť zlý príklad. Multietnická umelo- rasistická zvrhlá ideológia je len príkladom šialenej vynaliezavosti v oblasti brainwashingu a mafiánstva. V západnej civilizácii je podstatou fašizmu, základnym kameňom ideológie vlády fasci. Pre niektorých manažérov a politikov fascinujúcich egoistickými fasmi. Opičia sa iba po nich. V euro-atlantickej kultúre sú aj upgrady vo forme napr. rôznych slobošov, adl, či scientológov apod.

Deti jedného zo semitských kmeňov Nílskej delty boli použité na zvrhlý experiment informačnej vojny. Starí boli za pochodu v podstate povraždení. Aj s Mosem..
Hmm..prečo sa niektorí faraóni volali napr.Thot-mose, Thut-mose? Čo myslíte?
Mose bol podľa mnohých akademikov pravdepodobne potomkom kňazov Atona-prvého známeho monoteistu, možno dokonca jeho samého..
U nás sa však učí z istých dôvodov oficiálne posledných cca. 1000 r. trochu iná verzia..

Boj Atonovcov a Am-onovcov pokračoval a pokračuje v istom zmysle do teraz. Moseho počas pochodu eliminovali a vzhľadom na ďalšie udalosti, neustále vojny, vraždenie a genocídu pôvodného obyvateľstva, 2.Izaiiášov zákon ovládnutia susedných krajín úročením, až po oficiálne prevzatie udržateľného systému vlády 2.veľkňazov v r.320 B.C.

Pri tomto projektíku vyhrali Am-onovci, Amenovci(Levi-a-čata), Polyfémov Nikto, GP-globálny prediktor, parazit, či tzv.Konceptuálna moc, ktorých nie len niektorí politici volajú Oni..

Alebo ste Vojta49 v dnešnom zvrátenom, nie klasickom zmysle konšpirátor a veríte v náhodu? Prípadne ste tiež satanista a veríte, že človek sa rodí zlý a Boh-Otec tvorí deti s tzv.dedičným hriechom ako "prirodzenou" predispozíciou konať zlo?
Potom Vás ostatným môže byť akurát ľúto.

..Levi v stratégii pokračovali aj ďalej, po objavení sa Issu. Podobné metódy(podľa dôsledkov). Paralelné trochu inak zemerané projekty bežali po storočia aj v Grécku-Delfy cez v Egypte školenú grécku j-elitku. Až po Alexandra a jeho použitie na elimináciu p-ar-azskej hrozby biblického projektu. Eliminácia Ríma zvráteným a cieľom prispôsobeným Issovým učením a jeho následné použitie ďalej na rozšírenie vplyvu do Európy, Templári, Veľká Británia, USA.. až po dnes. Toť deduktívny pohľad, interpretácia tzv.h-is-tórických faaktov na minulosť z pohľadu logicky najpravdepodobnejších príčin dnešnej situácie v rámci globálnych dejín a im dominujúcich pr...Automaticky kráceno

244281

17.5.2011 20:44

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 244269

pokracovanie ..
re:Vojto49..

..Levi v stratégii pokračovali aj ďalej, po objavení sa Issu. Podobné metódy(podľa dôsledkov). Paralelné trochu inak zemerané projekty bežali po storočia aj v Grécku-Delfy cez v Egypte školenú grécku j-elitku. Až po Alexandra a jeho použitie na elimináciu p-ar-azskej hrozby biblického projektu. Eliminácia Ríma zvráteným a cieľom prispôsobeným Issovým učením a jeho následné použitie ďalej na rozšírenie vplyvu do Európy, Templári, Veľká Británia, USA.. až po dnes. Toť deduktívny pohľad, interpretácia tzv.h-is-tórických faaktov na minulosť z pohľadu logicky najpravdepodobnejších príčin dnešnej situácie v rámci globálnych dejín a im dominujúcich procesov.

Poučku z politického marketingu(odbor:Metodológia psychológie riadenia) sme tu pár krát mali:
Čo sú dejiny?
"Korporátne(symbol fasca prútov) umenie interpretácie dejinných faktov subjektom riadenia(vodič) vzhľadom na objekt riadenia(auto, plebs)"

Na Vaše otázky typu pravdepodobného zmyslu života, čo je zlo, mudrosť,atď..sme tu viacerí neraz odpovedali.

244283

18.5.2011 11:35

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244283

Děkuji Vám za tak rozsáhlou reakci, pane Udo1. Je psána bohatým jazykem. A obsahuje bezesporu množství nezpochybnitelných faktů. Jenže těm Vašim brilantním esejím stále něco schází. Co to je?

Snad budete souhlasit s tézí, že pro každý živý organismus je nesmírně důležité získávat zdroje. Zdroje nezbytné k životu. Ztratí-li organismus schopnost opatřovat si zdroje, hyne. Takže ZÍSKÁVÁNÍ ZDROJŮ JE ŽIVOTNĚ DŮLEŽITÉ pro všechny živé organismy. Včetně lidí.

A nyní otázka na Vás. Jakými metodami jsou získávány a rozdělovány zdroje v lidské společnosti? Věděl byste to? Odpověď je prostinká. Jenže patří do oblasti těch důležitých otázek, na něž skoro nikdo nezná odpověď. Odhodláte-li se k odpovědi, ať už bude jakákoliv, prozradím Vám to tajemství. To tajemství, co tak velmi důležitého postrádají Vaše zdejší příspěvky. Co snižuje jejich hodnotu až téměř k nule. [smích]

244311

18.5.2011 13:20

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244311

Otázkou je, čo myslíte Vojta49 pod pojmom zdroje?

Človek nie je iba zvieraťom a tupým harakiri egoistom.
Je niečo viac. Námestníkom HNR(Boha), svojho Otca na zemi.

Základ prostriedkov na živobytie vytvára príroda a jej HNR(Nadmiernou reálnosťou) nastavené pravidlá, miera, mechanizmy. Ďalej je to, čo asi chápete pod zdrojmi vytvárané stále sa zdokonaľujúcimi technológiami. Za posledné storočia sa zefektívnili rádovo v stonásobkoch a stále sa zrýchľujú, čo spôsobuje toľko krát rozoberanú linearizáciu času a nevyhnutnú komplexnú zmenu spôsobu správania sa a myslenia spoločnosti-známy konzervatívno-liberálny prístup a zmenu motivácie.
Preto je dôležitý odhad cieľov a tendencii systému HNR a kooperácia s nimi na udržateľnej báze.
Ďalej empirická dôvera HNR, namiesto ateistickej viery v boha, ktorého niet, či neviery Bohu, ktorý je.

Preto neustále papagájmi opakovaná otázka zamestnanosti a iné podobné, hodné psychiatrického ošetrenia.
Sami politici sa im v kluboch už smejú!
Poznáte tú Cicerovu anekdotu s herauspikmi, čo sa tu spomínala, či nie?

Bavme sa teda o realite a nie o fiktívnych úletoch.
Myslím, že dobre viete, čo to je spomínaná technologická dividenda a kde akoby "sama sebou" mizne!
Tzv. korupcia, sociálny štát, či zlé hospodárenie je marginálne, to hádam priznáte. Sú zámerne systematicky ni(e)kým vzbudzované a podporavané. Slúžia na kamufláž.
Fiat money a ÚROKY spôsobujúce infláciu=krádež j-elity!!!

Nerobte sa prosím blbým a nezavádzajte!
Mnohí to tu rozoberali dostatočne podrobne,
tak sa láskavo nesnažte novým čitateľom blbnúť hlavy
a robiť aj zo seba nasilu idiota.
Z vášho vyjadrovania sa, úlohy, resp. role predpokladám,
že ste presvedčený fascodemokrat [velký smích]

Ak s egoistickým deformovaním optimálnych tendencii(zlom) neprestanete, Vaše osobné problémy a Vašich blízkych, aj spolupracovníkov sa zhoršia. Až do fatálneho stavu. Pričom si mnohí z Vás ani nie sú schopní uvedomiť dôvod prúseru a vnímajú ho ako surový vietor h-is-tórickej nevyhnutnosti, či proste akože nezavinený "tragický" osud. Úžitok Vám rozhodne nezaplatí dôsledky miery zodpovednosti, ktorú Vám zo svojej naložili Vaši vedomí, či nevedomí admini-profesionálni paraziti.
Toť dobre myslená rada Vojto49.

A netvrďte zase prosím, že ste akože nepochopil, čo sa Vám snažím vysvetliť.
Myslím, že nie ste tak blbý, akým sa robíte.
Myslím to naozaj v dobrom.

244317

18.5.2011 19:46

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244317

díky za dobré rady, pane Udo1. Mají však stejnou váhu, jako většina Vašich mnohomluvných, hrůzu nahánějích [mrknutí jedním okem], ale fakticky nic neříkajích příspěvků. Tedy žádnou. Hned vysvětlím proč.

Co jsou to zdroje, nezbytné k životu, ví i malé dítě. Každý přece musí pít, jíst, oblékat se, má potřebu tepla, bezpečí, lásky, ... Podstatnou část zdrojů lze směňovat s jinými za peníze. Prosté, že?

To, že nevíte nic o získávání a rozdělování zdrojů jsem předpokládal. Jak to tedy funguje ve skutečnosti? Lidé získávají a rozdělují zdroje PROTEKCÍ, KORUPCÍ a NÁSILÍM. Překvapen?

Příbuzenská a skupinová PROTEKCE způsobila, že jste měl dostatek zdrojů od narození až do dospělosti. Ač jste si je sám nebyl schopen opatřit. V okamžiku vstupu do praktického života jste poprvé zakusil KORUPCI. Ve smyslu "když já vám poskytnu své služby, vy mi za to dáte ...". Vzpomínáte na svou první pracovní smlouvu?

Klíčové je však to NÁSILÍ. Dělí se na legální a na ZLO. Legální násilí je třeba těžba surovin, lov, drancování lesů, ..., výběr daní. Zlo je pak krádež, podvod, loupež, ..., vražda. S cílem získat zdroje na úkor druhého. Páchání zla je ovšem silně riskantní. Lidé se totiž zlu úporně brání. A jeho pachatele s gustem trestají. A to dokonce i za cenu, že je to trestání samotné něco stojí. Slyšel jste už o altruistickém trestání?

A teď to podstatné. Ve Vašich teoriích se po tisíceletí, přes množství generací vyskytuje sice přísně utajená (ale Vámi přesto odhalená) skupina lidí, která má jediný cíl. Všem ostatním trvale působit zlo. A ti všichni ostatní si to po staletí nechávají líbit. Jen třeba to neustále omílané vymývání mozků (mimochodem, proč Váš mozek nevymyli? [velký smích]) přece silně snižuje lidský potenciál k získávání zdrojů. A lidé, kteří by si jinak nechali pro pěťák vrtat koleno si to bez mrknutí nechají líbit. A spiklence netrestají.

Takoví lidé ovšem existují jen ve fantazii konspirátorů, pane Udo1. A tak i přes množství lesklých střípků faktografických údajů postrádají Vaše fabulace reálný základ. Jsou vymýšleny bez znalostí základních přírodních i společenských zákonů. A argumenty typu, že jste tady ty důležité věci již několikrát probíral nejsou bohužel důkazem, že znáte správné odpovědi. Viz Váš předchozí vstup.

Obvykle to nedělám. Ale cítím se dlužníkem. Tak na revanš na závěr radu Vám. Plky typu
> Ak s egoistickým deformovaním optimálnych tendencii neprestanete, ...
si prosím ponechte pro své naivní obdivovatele. Ty natolik oslníte vysokou frekvencí cizích slov, že jim nezbude síla postřehnout prázdnotu obsahu. I já to myslím v dobrém. [smích]

244337

19.5.2011 13:50

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244337

re: Vojto49
Ale Vojto, cítim z Vás miernu podráždenosť [smích]

Ja som schopný pripustiť Vašu variantu, aj keď ju považujem vzhľadom na okolnosti vysoko nepravdepodobnú.
Ste toho v opačnom garde schopní aj vy?
Ak áno môžeme sa baviť aj na profesionálnejšej úrovni v zmysle priraďovania váhy jednotlivým dominantným faktorom, tendenciám vo vývoji spoločnosti a ich vzájomným vzťahom. Nemyslím si, že by ste boli vzhľadom na štýl Vašej argumentácie jednou z tých ovečiek, ktoré veria na náhodu. Nepovažujem Vás za konšpirátora v dnešnom zmysle, aj keď sa niekedy tak tvárite [smích][smích]

Spolu vytvoríme napr. návrh univerzálneho modelu vývoja spoločnosti.. Prípadne v kooperácii s ďalšími diskutujúcimi.. Vladimírovi bolo okienko cvičení neraz navrhnuté. Možno keby ste sa aj vy, ako konštruktívny oponent zapojili, podľahol by V. váhe Vašej osobnosti. Čo vy na to?
Pár navrhnutých cvičení tu stojí. Niektoré sú myslím pomerne urgentné aj vzhľadom k Vladimírovmu procesu. Možno nad nimi dokonca on a niektorí ďalší reálne uvažujú [smích]

re:Zdroje
Pojem zdroje som vo svojom príspevku charakterizoval v podstate ako vy, len trochu obšírnejšie. Peniaze sme tu spolu viacerí tiež neraz popisovali, ich určenie, charakteristické parametre, potenciál, ktorí majú aj v zmysle riadenia spoločnosti, chybičky(?) v dnešnom finančnom systéme a ich možné v podstate jednoduché plynulé riešenia v naviazanosti na de facto neexistujúce problémy sociálne, kultúrne, zdravotné, dôchodkové,..
Čo chápete teda vy Vojto pod pojmom peniaze?

re:protekcia je vzájomná pomoc prekračujúca spoločensky prospešnú mieru. Korupcia podobne. Zrovna tak násilie a zlo. Tieto negatívne vnímané výrazy sú v podstate všetky neprimeranou výchylkou od spoločensky prospešných tendencí, ktorých záujem je okrem iného vytvorenie podmienok na zdravý rozvoj a naplnenie potenciálu čo najväčšej časti obyvateľstva smerom homo sapiens, Človeku. Čo je to, kto je to Človek, sme si tu rozoberali.

re:"legálnosť"
Samému Vám je myslím podľa Vašej formulácie jasné, že s s tzv."legálnosťou", t.j. Zákonodárnym a Súdnym systémom spoločnosti(Výkonný nevynímajúc), nie je niečo v poriadku. V princípe neslúži spoločnosti a obecným záujmom. Otázka kde sú v ňom zabudované chyby a komu vlastne slúži tento podstatou prevrátený, nelegálny, bezPrávny systém? Ak nevieme identifikovať tento právny subjekt, aký je Koncept tohoto ne-práva a jeho dnešná sprostredkujúca(hlavne cez média) ideológia cieľov, navrhovania a celej metodológie tohoto ne-práva?

Tento Koncept, ideológiu a aj metodiky sme tu veľa krát podrobne prediskutovávali, takže predpokladám, že Vám sú známe. Zrovna tak deduktívne identifikovaní pravdepodobní projektanti, ktorí logicky nemajú radi publicitu. Prípadne skúste lepší návrh. Poprosím okrem spomínanej evidentne konšpiračnej teórie Náhody a výrazov typu, že tento konkrétny kľú...Automaticky kráceno

244372

19.5.2011 13:56

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244337

pokracovanie2:
re: Vojto49

Tento Koncept, ideológiu a aj metodiky sme tu veľa krát podrobne prediskutovávali, takže predpokladám, že Vám sú známe. Zrovna tak deduktívne identifikovaní pravdepodobní projektanti, ktorí logicky nemajú radi publicitu. Prípadne skúste lepší návrh. Poprosím okrem spomínanej evidentne konšpiračnej teórie Náhody a výrazov typu, že tento konkrétny kľúčový problém spoločnosti ide "sám sebou" na rozdiel od všade prítomných prírodných a sociálnych pravidiel, cieľov a ich zadávateľov.

Jo Vojta, a máte tak trochu pravdu s tými cudzími výrazmi. Snažím sa ich postupne viac dávať do slovenčiny, no ide mi to pomaly, priznávam..
Skúsim opraviť:
"Ak s tým sebeckým prevracaním a ničením kladných, dobrých, individuálne a obecne prospešných vývojových smerov jednotlivých vzájomne previazaných oblastí spoločenského vývoja neprestanete.."
Skúste prípadne Vy navrhnúť lepší preklad..Neviem.. Tento je trochu moc dlhý.. Asi nie som zatiaľ až tak šikovný v tej slovenčine..Dokonalý je snáď iba Boh [smích]

244373

20.5.2011 0:35

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244373

Jsem na rozpacích, pane Udo1. Pokusil jsem se Vám odhalit tajemství. Jakými metodami si lidé rozdělují zdroje. Tedy veškeré materiální i duchovní bohatství tohoto světa. To sdělení většinu lidí přinejmenším překvapí. A z Vaší reakce mám pocit, že Vás to nezajímá. Sice jste chladně okomentoval pojmy protekce, korupce i násilí. Jako vesměs negativní jevy. A dál? Nic. Vracíte se ke svému oblíbenému tématu. A tím jsou ONI. Ti, kteří údajně řídí (a s rozkoší jim vlastní soustavně devastují) lidstvo a celý náš současný svět.

Přiznám se, že jsem od Vás očekával argument, že člověk je přece boží tvor. Nadaný láskou a milosrdenstvím. A to je metoda, kterou jsem Vám záměrně zatajil. Milosrdenstvím se přece také rozděluje plno zdrojů. Samozřejmě, že zlí a chamtiví ONI žádné milosrdenství neuznávají. A neprovozují. Ale většina prostých božích lidských stvoření láskyplně dává plnými hrstmi. Prostí lidé by rozdali potřebným vše, co sami mají. [mrknutí jedním okem]

JENŽE! Tak tomu není. Panuje všeobecné sobectví. Čím to? Jak to, že dva tisíce let té nejtvrdší propagandy "miluj bližního svého ..." nezaúčinkovalo? Propagandy, která slibuje pekelná muka neposlušným a naopak rajskou blaženost těm, kteří se tomuto božímu příkazu podvolí?

Jako bych četl Vaši odpověď. ONI za to mohou! ... Opravdu? Jak to udělali? Třeba konkrétně ve středověku. Kdo a jak provozoval vedle nedělních mší tu svou "škodící" propagandu? Vymývání mozků. Většina lidí byla ve středověku přece negramotných. Vedle celodenní práce na polích stihli opravdu jen to nedělní kázání. Aby někdo dokázal zkazit jejich údajně přirozeně laskavá a štědrá srdce, musel by na ně dlouhodobě a opakovaně mluvit. Když číst neuměli a jiné sdělovací prostředky neexistovaly. Kdo, jak a kdy to dělal? Jakým mechanismem je dokázal soustředit na jedno místo? A co jim říkal?

Myslím pane Udo1, že na tyto otázky budete jen těžko hledat odpovědi. A přijdete s tvrzením, že ve středověku byli lidé nezkažení a natolik štědří, že dobrovolně rozdávali svůj majetek různým pobudům, lapkům, raubířům a nájezdníkům. A živili raději děti potulných cikánů, než děti své. A Žižkovo vojsko konalo spanilé výpravy ne proto, aby drancovalo, ale naopak. Aby rozváželo po světě přebytečný vlastní majetek potřebným. [chechtot] Nebo to také ne?

Tak jak je to doopravdy s tím milosrdenstvím a sobectvím?

244398

20.5.2011 10:40

RE: Souhlasím s autorem

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 244398

re: Vojta49..

Dobre viete, že keď ľudí dostanete napríklad pod stres(metódy sme tu podrobne popisovali), budú sa Vám podľa kultúrno-psychologického profilu štatistickou pravdepodobnosťou chovať tak a tak a budú zároveň ľahšie prijímať do podvedomia ďalšie rôzne určené impulzy Vášho riadenia..

Vtĺkajte im ešte ako žihadlá v napätej situácii cez dobromyseľných tupých systémom vymytých kňazov(česť výnimkám) do hlavy provokatívne dezinterpretácie miluj svojho blížneho, deľ sa o to čo nemáš, odtŕhaj vlastným deťom od huby a nechaj sa s úsmevom na tvári s prepáčením šukať do prdele miestnou lokajskou, či globálnou j-elitou -prasatami.

Pýtam sa Vojto, čo sa asi tak za chvíľu stane?
No, máte samozrejme pravdu. Väčšinou sa davu nepodarí identifikovať skrytých iniciátorov kuca-paci a tí sa ticho smejú, ako zasa dezinformáciou a propagandou cez fascomédia, platených a proiniciatívnych provokátorov a spol zasa dosiahli, že si plebs navzájom rozbíja držky. Poprípade zo susedmi, či dôvodne podozrivej skupinke. Resp. sa obetuje, predhodí sa davu pár proaktívnych, ako napr. Vás. Nič v zlom [smích]

A neonikajte tu prosím Vojto49.
Globálny parazit má svoje meno a detailný popis.
Existuje v rámci sociálnej psychológie aj na UK, aj na Ostravskej a pokiaľ viem aj na Masarykovej Univerzite špecializácia elitológia. Osobne som bol zo zvedavosti kam oficiálne pokročila spoločnosť, na niekoľkých prednáškach v Bratislave na pôde UK. O iných tu spomínaných prominentných školách a kurzoch ani nehovoriac. Cisár JE nahý.
Tak sa prosím trochu vzdelávajte.

Ako som hovoril, ak veríte v to, že podstata ľudí, božích detí je zlá, ste jednoznačne satanista.
Aj keď proti hobby-baby satanistom, čo maľujú z protestu proti cirkvám obrátené kríže po kostoloch a zbierajú lebky, nič nemám.
Decká nie sú blbé cítia, že v podstate cirkví a tzv."náboženstiev" niečo nesedí..
Niečo iné sú však presvedčení satanisti. Zástancovia globálnej na prvý pohľad nihilistickej anarchie, pri hlbšom pohľade viac-menej udržateľnej forme high-end fašizmu v jeho mnohých formách.

Ak to, čo tu píšete, myslíte vážne, mali by ste sa nad sebou naozaj zamyslieť. Nie je to ľudské. Možno ale ani nechcete byť Človekom. Potom mi je Vás a aj Vašich blízkych ľúto.

Jou a netvrďte zasa, že som Vám neodpovedal na podstatu..

244410

20.5.2011 18:43

RE: Souhlasím s autorem

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 244410

Nič v zlom, ale Vojtu ja mám za polovzdelaného technokrata (síce sa vzdeláva ale unikajú mu dôležité detaily a fakty), ktorý nie je ochotný sa zamyslieť nad názormi ostatných a vidieť väčší celok.

244423

20.5.2011 21:56

RE: Souhlasím s autorem

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 244423

Vojtu49 mám rád. Je to v mých očích toporně uvažující a na druhou stranu akademicky kultivovaně se vyjadřující mimoň, který nutí ostatní zvědavce aby jen neplácali, ale svá tvrzení dostatečně DOLOŽILI a fundovaně OBHÁJILI.

Jeho zvědavčí přítomnost zde je velmi prospěšná, stejně jako přítomnost HHBB ve věci ostrakizace KC a souběžné obhajoby a zlehčování vlivu košér talmudistů. Buďme vděčni, že zde v debatách tito a jim podobní diskutující vystupují, protože i v jejich v mnohém klouzajících tvrzeních jsou obsažena zrnka Pravdy, které mohou pomoci všem zúčastněným k pochopení celkového obrazu. Za sebe děkuji všem, kteří s nimi dokáží bez emocí a vlivu nezvládnutého ega nekopromisně, ale s humorem a na faktech, v souvislostech, úspěšně komunikovat.

Opět má mirda pravdu, že: Jsme zde všichni proto, abychom se od sebe učili a jako bonus bychom měli mít stále na paměti košér E/elitní snahy o "Rozděl a Panuj", které tito umocňují pokryteckou tezí, že "Pravda není pro všechny" a když, tak jen pro dostatečně vyvolené soukmenovce..[smích] A Peace se všemi,

jansmith[smích]

244429

21.5.2011 0:30

RE: Souhlasím s autorem

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 178.?.?.?

Reakce na 244429

Dodávam všetko zlé je na niečo dobré, ale faktom je že dokáže kdekoho vytočiť.

Ostatné stále moja kritika je najlepšia zatiaľ, totiž nenadávam mu do idiotov (hoci nazval som ho užitočným idiotom, kvôli jeho neochote zamyslieť sa a neustálemu hlásaniu "oficiálnych právd"[mrknutí jedním okem] .

244432

21.5.2011 13:53

RE: Souhlasím s autorem

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 244432

Díky Vám všem pánové. Nad Vaším hodnocením se zamyslím. Ale protože už jsme hluboko v archivu a také poněkud vzdáleni od tématu, omluvím se z další debaty. [smích]

244451

22.5.2011 0:31

RE: Souhlasím s autorem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244429

>Vojtu49 mám rád. Je to v mých očích toporně uvažující a na druhou stranu akademicky kultivovaně se vyjadřující mimoň, který nutí ostatní zvědavce aby jen neplácali, ale svá tvrzení dostatečně DOLOŽILI a fundovaně OBHÁJILI.
---
Pokud to ovšem nehraničí s urážkami zdravého rozumu, což se u mimoně Vojty nedá říct. Spíše naopak. Co příspěvek, to šleha a proto navrhuji, aby Vojta platil každým svým přispěvkem tzv. bolestné. Nikoliv však čtenářům, ale na provoz Zvědavce.

>Jeho zvědavčí přítomnost zde je velmi prospěšná, stejně jako přítomnost HHBB...Buďme vděčni, že zde v debatách tito a jim podobní diskutující vystupují...
---
Ano, souhlasím. Mohli bychom to nazvat "pozitivní motivace". To ovšem funguje jenom při obojetném zájmu diskutujících dobrat se diskuzí pravdy a shody. Jak už sám Jendo víš, s mimoněm Vojtou se férově diskutovat nedá. On sám přiznal, že nečte pořádně příspěvky oponenta a odkazy už vůbec ne. A nejen to. Vojta nečte ani odkazy vlastní. Pokud si pamatuješ, přichytil jsem ho při debatě o rozmachu komunismu v meziválečném období v Německu a Vojta mi oponoval odkazem, který ovšem podpořil moje tvrzení. Jenže tohle Vojta jako bernou minci neuznal a pokračoval s tou svojí popírací písničkou.

>Opět má mirda pravdu, že: Jsme zde všichni proto, abychom se od sebe učili a jako bonus bychom měli mít stále na paměti košér E/elitní snahy o "Rozděl a Panuj"...
---
A další jiné zákeřné cíle, jenomže jak už víme, "mimoň" na konspiračky nevěří a bude neustále dokola opakovat to svoje - "kdo jsou to ti ONI"? Webster Tarplay ti to Vojto v tom videu vysvětlí, jenomže (málem jsem zapomněl), tebe odkazy jiných diskutujících nezajímají. Takže lze očekávat, že se tvůj dotaz bude tady v diskuzích neustále opakovat.

Jendo, jak jistě víš, my dva máme zatím nedokončenou debatu "volit/nevolit". Tento článek by na naše pokračování sice vyhovoval, ale rozhodl jsem se, že ti dám více času na rozmyšlenou. Nechci to uspěchat. Chápu, že člověk nemůže změnit názor bez hlubšího průzkumu za pouhé dva týdny. Sejdeme se tedy na stejné téma u dalšího příhodného článku.
[smích]

244468

22.5.2011 17:41

RE: Souhlasím s autorem

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 244468

Snad na závěr, Vojta nemůže nikoho (ani zdravý rozum) urazit, a když, tak maximálně rozesmát..[smích]

Na 2.str. je třeba Vojtovi přiznat snahu věci rozporovat a také schopnost své oponenty (ne arogantně) popíchnout. V podstatě s jednotlivými body tvé reakce ale souhlasím, mirdo a jen zopakuji, že není užitečnějších debatérů než Vojta49 a některých dalších diskutujících, protože svým způsobem debatu prokypřují", zároveň testují sebelítost a sebedůležitost aktérů a k tomu všemu ještě nabízejí jiné úhly pohledu. Je dobré se jimi zabývat a podle možností na ně reagovat, protože to tříbí argumentaci a navíc v souvislosti se rčením: opakování matka moudrosti, jsou alespoň připomínána fakta, která by mohla být časem méně pozornými přehlédnuta.


Co se týče naší polemiky (zda-li volit/nevolit), tak se obávám, že v podmínkách ČR je varianta pasivní resistence viz. ta, kterou "šíří" paní Jarmila (a někteří další zvědavci) absolutně neúčinná, kontraproduktivní a jediní, kdo jsou z takového přístupu spokojeni a komu vyhovuje jsou ovčácké E/elity, jakož paradoxně i naivní EGA takto pasivně a bohužel zbytečně protestujících spoluobčanů. Tito spoluobčané ve své naivitě přesně naplňují program ovčáků "Rozděl a Panuj", za pomoci kterého kosher E/elity diskreditují a oslabují nepříjemné oponenty a místo, aby občané prakticky pomohli, tak svou pasivitou záměrné destrukci + - spravedlivé společnosti a sociálního státu, ubíráním hlasů účinné opozici, napomáhají.

Zajímavě se v této věci s pí.Jarmilou přetahujeme na jejim blogu a pokud chceš, můžeš mrknout: kubata,nazory.cz.

Je to legrační debata, protože i tam pí.Jarmila odmítá pochopit Podstatu problému, na který se jí podobné snažím upozornit (doporučuji prostudovat) a mou snahu o asertivní přístup dokonce přirovnala ke stokrát opakované lži obehrané desky...[smích] To jsou paradoxy, co? Nenapadlo by mne, že mne může člověk, který je na stejné palubě jako já, "přirovnat" ke Goebbelsovi..[smích] Pí.Jarmila je dle mého skromn.soudu klasickým příkladem občana zavlečeného do chaosu tak VYSOKÝCH konspirací a osidel rozumu, že na základě okolnostmi a mainstreamem vyvolávané deziluze se dobrovolně pasuje do role pitomce (totálně přesvědčeného o čistotě a správnosti svého přístupu), který bude své teze (o nutnosti ignorování jediné možnosti, jak věci legálně ovlivnit) vykřikovat i v okamžiku, kdy bude on a jeho blízcí totálně a NEVRATNĚ (košér E/elitami) zatlačeni na periferii společnosti. Opakuji: pokud nechceme započít RADIKÁLNÍ kroky, tak se jedná o jedinou možnost, jak věci legálně ovlivnit ve prospěch většiny. Lidem jako pí.Jarmila k jejich přístupu a způsobu vnímání reality tímto "blahopřeji" a Peace s nimi i se všemi ostatními,

jansmith[smích]

244491

22.5.2011 19:27

RE: Souhlasím s autorem

Jarmila 88.?.?.?

Reakce na 244491

>dobrovolně se pasuje do role pitomce

Kde berete tu jistotu pane jansmithi, že v té roli pitomce nejste Vy? [smích]

244498

22.5.2011 20:20

RE: Souhlasím s autorem

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 244498

Asi budeme pitomci oba, paní Jarmilo...[smích]

Rozdíl mezi námi bude v tom, že váš protest proti Systému je založen na pasivních protestsongzích, které ničemu pozitivnímu nenapomáhají, do Systému jsou zakalkulovány a ovčákům jsou milé a v mém případě jde o neúspěšnou snahu pitomce vysvětlit i hodně inteligentním a dobrým lidem, že jsou podprahově zneužíváni a v rámci nastavení současného volebního systému situaci vlastní (stejně jako i ostatních většinových občanů), svou pasivitou ke snahám o uzákonění často NEVRATNÝCH kosher zákonů (ač jsou svým egem přesvědčeni o opaku) zhoršovat pomáhají. No, nejsem pitomec na N-tou?..[smích]

jansmith[smích]

244504

22.5.2011 21:59

RE: Souhlasím s autorem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244504

Když jsem začal psát svojí předchozí reakci na tvůj příspěvek, Jendo, tak tady tohle tu ještě nebylo. Musím to brát více Bartoškovsky a moc se s tou češtinou nemazlit. Vidím, že se debata vydala po té slušnější pěšince, tak snad se někam s tímto konečně dostaneme? [smích]

244517

22.5.2011 22:55

RE: Souhlasím s autorem

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 244504

...nejsi pitomec janesmithi, Jarmila svůj stín nepřekročí, je to ženská. Tvrdohlavá.
...a moc mile mě v této diskuzi překvapil Udo, jeho schopnost dělat ve slovech pomlčky tak, aby slova dostala jiný význam¨pro lidi, znající historii a účel latiny pro populaci.

Podprahové snímání skutečnosti se postupně dostává do snímání prahového, lidi se probouzejí a dávají si souvislosti dohromady.

Za nevratné "kosher" zákony považujete jaké? Vstupujeme do poslední fáze "kosher" programu, měnit se bude leccos. Nevratnost není v programu ...

244521

22.5.2011 21:51

RE: Souhlasím s autorem

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244491

>je třeba Vojtovi přiznat snahu věci rozporovat a také schopnost své oponenty (ne arogantně) popíchnout.
---
Souhlas, ovšem není-li v tom jiný Vojtův úmysl např. odvádění pozornosti? Přiznávám, že přestože s Vojtou téměř v ničem nesouhlasím, tak si na Vojtovi nejvíce cením to jeho neukrývání se v anonymitě i s plnou emailovou adresou. Někteří notoričtí oponenti, jako hábéčko i jiní tohle nedokážou.

>Co se týče naší polemiky (zda-li volit/nevolit), tak se obávám, že v podmínkách ČR je varianta pasivní resistence...absolutně neúčinná, kontraproduktivní a...
---
Jendo, tohle by mělo být v této naší diskuzi záležitostí výměny názorů. V realitě je skutečnost poněkud jiná. Já si zase na rozdíl od tebe myslím, že než volit menší zlo, tak raději nevolit vůbec a hledat jiná, lepší a účinější řešení. Zatím, jak je vidět, tak na výběr nemáme, než volit menší zlo a nebo se mýlím? Systém se z grázlů na lidumily sám nepřemění, ať volíš kohokoli a celých dvaadvacet let po sametovém "převratu" se ani nepatrná jiskřička naděje na změnu neukázala. I tohle je ovšem záležitostí výměny názorů. Každý to může vidět z jiného úhlu pohledu. "Grázl si mezi grázly libuje". Tímto samozřejmě nemyslím tebe Jendo a nebo Vojtu [smích], přestože se Vojta těch grázlů mnohdy vehementně zastává, nebo je z nějakého důvodu nevidí a nebo vidět nechce.

V davu je síla a myslím si, že právě zdejšími diskusemi ty davy lze nejen rozhoupat, ale i sjednotit? Jednat s rozvahou a patřičnou dávkou diplomacie, respektovat názory oponenta...tohle všechno jsem pochytil a naučil se ve zdejších diskuzích a převážně od tebe, Jendo. A proto bych právě od tebe neočekával takovouto ponižující reakci na paní Jarmilu, jenom proto, že se názorově neshodnete a už vůbec bych sem netahal názorové neshody z jiných diskuzí a z jiných webů. Myslím si, že tohle není ta správná cesta ke sjednocení?

Připouštím, mohu se mýlit, ale nabízet druhou tvář nebudu. Ukončím ty moje dva centy názorů s pozdravem - "peace s Tebou Jendo a se všemi lidmi dobré vůle".
[smích]

244515

23.5.2011 0:01

RE: Souhlasím s autorem

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 244515

Co jsi napsal, hezky ilustruje jemný omyl v chápání Podstaty problému, mirdo. Nevolit vůbec MÁ SMYSL až tehdy, kdy jsou, cituji tvá slova: "jiná, lepší a účinější řešení" už NALEZENA (nikoli pouze hledána) a začínají spolehlivě fungovat. Já paní Jarmile rozumím a chápu její způsob uvažování, ale cítíš tu jemnou nuanci? Odvěcí kritici se stále nacházejí ve fázi HLEDÁNÍ a bezzubých rebelií, zatímco reálné řešení k dispozici NEMAJÍ, ale to je v jejich očích (z emotivních a podle mne naivních důvodů) opravňuje odmítnout jediné prakt.řešení TADY a TEĎ, které se v možnosti uplatnění svého hlasu proti zvůli banksterů nabízí.

Nebo může ona nebo ty popsat, která, opět cituji: "jiná, lepší a účinější řešení" jsou pro použití TADY a TEĎ většinovým občanům (v době, kdy se ve zrychleném režimu uzákoňují NEVRATNÉ kosher zákony) k dispozici?????


Ona říká: nechoďte volit, ať to dopadne jak to dopadne zahoďte dobrovolně jedinou legální možnost, jak šlápnout pokrytcům a banksterům na kuří oka, buďme radějí úžasňákové v disentu - s holou pr-elí...[smích] Všichni zastupitelé jsou stejní a všichni jsou naší nepřátelé, nevěřte nikomu, všichni jsou slouhové Illuminatů a mafiánů.

Dobrá, jaké řešení na druhou stranu ale pí.Jarmila nabízí?? Podle mne je řešení pí.Jarmily (pokud nepůjdeme do nelegálních a násilných akcí) jediné, tj. planě debatovat nebo čekat na příchod nějakého mesiáše, který většinové občany od arogance a okrádání kosher E/elitami nějak ochrání...[smích]

Já říkám: pokud nemáte TADY A TEĎ k dispozici (a funkční) "jiná, lepší a účinější řešení", tak v současném systému volit CHOĎTE, nenechte se zblbnout bakalovými manipulátory (viz. klip přemluv bábu) a volte levicové zastupitele, kteří vaším jménem ve sněmovnách praktickými kroky uzákonění farizejských a často NEVRATNÝCH zákonů BRÁNÍ. Nenechte se podprahově mainstreamem zdezorientovat a znechutit a v rámci odvěkého programu Rozděl a Panuj postavit proti těm, kteří jsou na stejné palubě jako vy nebo vaším jménem prosazují proti zvůli nenažranců vaše zájmy.

Stačí ti to tak kamaráde??..[smích] Každopádně dobrá debata, která má místo v každém vlákně o demokracii. A Peace se všemi,


jansmith[smích]

To Janko: Mezi nevratné kosher zákony počítám např. snahu o oslabení sociálního státu ve prospěch bankovních kont vyvolených ovčáků např. destrukcí průběžného důchodového systému převedením do (nejraději) povinného připojištění v rámci privátních penzijních fondů (viz. problematika FIAT money a Ponziho schéma) nebo pokus o zprivatizování zdravotního systému (viz. plánované standardy a nadstandardy). Pokud budou běžní lidé proti svému zájmu volit lokaje MMF/SB nebo své hlasy zahazovat, tak k tomu v ČR nevratně dojde, viz (SiCKO) - USA náš vzor..[smích]

244526

23.5.2011 6:02

RE: Souhlasím s autorem / ZRUŠME VOLEBNÍ SYSTÉM

Saša 74.?.?.?

Reakce na 244515

>(zda-li volit/nevolit)

Na téma volit/nevolit je článek zde a navrhuje zrušení volebního systému. Navrhuje všelidovou loterii, kde každý si může koupit pouze jeden los a vyhrát místo v zastupitelstvu, sněmovně a senátu.
Občan musí být způsobilý k právním úkonům a bez záznamu v rejstříku trestů.

Mám dojem, že bychom nemohli dopadnout hůř, naopak situace by se alespoň dočasně zlepšila, než by lidé našli cestu jak to obejít.
Není to moje myšlenka, je to z článku Jana Čiháka, Šílení doby vymknuté z kloubů – aneb co s tím (odkaz shora).

244548

24.5.2011 2:36

RE: Souhlasím s autorem / ZRUŠME VOLEBNÍ SYSTÉM

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 244548

Výstižný odkaz a výborný příspěvek. Díky Sašo. Vezmeme-li to podle principů demokracie, kdy názor většiny převládá, dovolím si tady prohlásit: "dlabat na volby", nikam to stejně nevede. Ale jelikož jsme s touto debatou už v archivu a ostatní nemají možnost se k tématu vyjádřit, navrhuji odložit diskuzi - jak se říká - najindy. Těšilo mně, Jendo a "utkáme" se opět v příštím vhodném článku. Téma zůstává - volit/nevolit?
[mrknutí jedním okem]

244614

14.5.2011 20:09

Dekuju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Presna charakterizace toho proc nevolim.Prece tym zlodejom a lharom nebudu davat to jedine co mne nemozu ukrast, muj hlas.

244068

14.5.2011 22:38

RE: Dekuju

Six 87.?.?.?

Reakce na 244068

skvělé..., tím že nevolíte dáváte hlas proporcionálně všem stranám, a tedy jste volil v největší míře dnešní parlamentní strany, a tedy i souhlas s jejich manýry.
Takže i vám děkuji za ten bordel co tu je.

A co takhle nebýt líný a přečíst si volební program neparlamentních stran nespojených s současnými politiky a dát té vhodné hlas? Toho se bojí..., vás ne, vy jim neublížíte.

244072

15.5.2011 0:36

RE: Dekuju

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 75.?.?.?

Reakce na 244072

bordel vzdycky byl a bude,chodit k volbam je jak stekani na mnesic.Vybiras akorat mensi nebo vetsi svini,kdyz vyberes mensi ona poroste nebo ji ta vetsi sezere a mozete vseci psat jaky su vul ze nechodim volit.

244079

15.5.2011 21:59

RE: Dekuju

Six 87.?.?.?

Reakce na 244079

jen používáte umělé argumenty, které se vždy před volbami vyrojí...že by náhoda? Kdopak z toho má asi prospěch?

- lepší volit menší zlo.....než malou neznámou stranu
- k volbám nemá smysl chodit, nic se nezmění....
- a duchovňáci rádi používají: přeci jim nebudu dávat svůj hlas=duši....ale že se pak těmi paskvily=zákony řídit také musí jim nedochází
...

244143

15.5.2011 23:35

RE: Dekuju

dub 94.?.?.?

Reakce na 244143

ale vždyť vám nikdo nebrání, abyste dal svůj souhlas s menším zlem a pak dostal to, s čím jste souhlasil.
ale těžko máte právo nutit k tomu i ostatní, víte.

244153

17.5.2011 13:50

RE: Dekuju

Pavel123 88.?.?.?

Reakce na 244072

Ale to je stále stejný problém. Masové volby jsou ovlivnitelné zase pouze masově. Lidí kteří čtou zvědavce a pár dalších webů k zamyšlení je zatím - asi, odhaduji - velmi málo. Ale lidí kteří sledují TV, čtou oficiální noviny a bulvár...Ta podstatná většina, kterou potřebujete, má svoje zjískané pravdy, pokud má tedy vůbec nějaký názor. Přesvědčit mozek, že a je b není tak jednoduché, a pokud je změna tak bizarní - důstojná modla předkládaná k úctě od školních lavic je v lepším případě užitečný idiot nebo zloděj, v horším případě vrah - každý si řekne " je to vůbec možné, to nemůže být pravda atp. - je to proces, ke kterému vede poměrně dlouhá cesta. A vaše potřebná většina na tu cestu zatím ani nevykročila, a dokud nevykročí a nebude nic vědět nikdy vám neuvěří!

244254

14.5.2011 22:11

souhlasím

l.leimas 88.?.?.?

Pěkný článek a výstižný, jen jestli ta slova padnou na úrodnou půdu, [pláč] (Mt 7,6)

244070

15.5.2011 11:32

Tento system, ktery ovladl

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 173.?.?.?

celou krestanskou cast zemekoule nelze nazyvat demokracii.Skutecna demokracie muze nastat tehdy, az se lidsky zivot prestane odvijet od snah ve smyslu "urvi co muzes, abys druhe svym majetkem mohl ovladat".Bohuzel, cesta je dokonale nalinkovana a neni sila, ktera by ji zmenila.

244094

17.5.2011 9:20

Pozor, aj históriu treba brať ako náboženstvo!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 188.?.?.?

Za príklad si treba vziať práve "obraz antického Grécka".
To je práve tá excelentná ukážka vzorového náboženstva a to vo všetkých rovinách!
No a akože "antický Rím", ten má dokonca aj "pekne zachovalé múzeum" v "antických Pomejách"!

A tak sa Vás pýtam: Nemohlo by to byť náhodou tak trochu ináč s aj tou históriou Grécka?
Nebol to opäť len ďalší Matrix, trochu iný s názvom "história antického Grécka" a teda zas len istý druh náboženstva?!

Pokiaľ sa aj do histórie nezavedú exaktné vedecké metódy úplne neuzávislé od "papierovej histórie",
tak je to len a len o Biblii či demokracii ako o náboženstve.

Prajem príjemný deň

244234

17.5.2011 13:24

RE: Pozor, aj históriu treba brať ako náboženstvo!

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244234

Tak tak 188..
Keď je-sú evidentné závažné systémové problémy v tendenciách vývoja, nie je občas na škodu ísť čo najďalej s cieľom identifikácie bodu vychýlenia a jeho príčin. Potom môže či už jednotlivec, alebo spoločnosť skorigovať svoj osud. Niekto to nazýva správnou interpretáciu výrazov ako sebareflexia, katarzie, či pokánie,..

Prehodnotiť teda dejiny Ríma, Babylonie,.. a hlavne Grécka, Egypta a Judei, V.Británie, USA.. z pohľadu globálneho h-is-tórického procesu = dejin jednotlivých národov v rámci kontextu globalnych dejín(globalizácie). Zamyslieť sa bez zbytočnej mystifikácie nad úspešnosťou reálnych snáh a možností jednotlivých subjektov o dlhodobé mnohogeneračné riadenie, kontrolu tohoto objektívne existujúceho procesu. Detto čo sa týka cirkví, muslimov a iných "náboženstiev, filozofii, médii" a vyčerpaný+ešte nevyčerpaný potenciál ktorý v nich možno vidia lokálne a globálne j-elitká.

Následne vyhodnotiť podľa dnešného stavu spoločnosti a biosféry jeho-ich úspešnosť a systémové "chybičky". Ďalej identifikovať koncept riadenia tohoto procesu a vplyv ďalšieho dominantného objektívneho faktoru: Zmeny logiky sociálneho správania a HNR pri porovnaní tu toľko krát spomínaných základných sociálnych a biologických procesov v jednom grafe.

A voila, zrazu by mala verejnosť ako z Bin Aladinovej [smích] lampy podstatou až banálnu mozaiku príčin a tým aj riešení v zásade všetkých problémov, ktoré tu akoby samy sebou nejakými chybami(zámernými?) vznikli. Zrazu by sa z ovčanov stali občania, z posledných prví.
Pre ni(e)koho možno trochu nepríjemná situácia..
"Pod lampou je najväčšia tma a pravda býva ukrytá na povrchu"
nie nadarmo hovorievali naši predkovia.

244251

18.5.2011 10:09

A co ekonomika?

Ondra 213.?.?.?

Autor má pravdu, že demokracie je vnímána jako ta jediná možnost a cokoli jiného musí být diktatura. Ale co ekonomika? Nevnímáme snad i tržní ekonomiku jako to jediné správné a všechny ostatní ekonomické modely musí být zákonitě špatné? Tato otázka je dle mého názoru ještě mnohem hlubší a důležitější, protože je to ve skutečnosti ekonomika, ne politika, co determinuje naše životy. Politika je pouze hra na jevišti ekonomiky. Dokud bude špatně postaveno jeviště, budeme jen donekonečna hrát divadlo a zabíjet se v hádkách o to, která hra je lepší (nebo, přesněji řečeno, méně špatná). Co se třeba namísto hádání pokusit postavit lepší jeviště, na kterém pak půjdou hrát hezčí hry?

244305

18.5.2011 14:46

RE: A co ekonomika?

udo1 udo32112šzavinacazet (tečka) sk 91.?.?.?

Reakce na 244305

re: Ondra

Áno, všetko so všetkým spolu primerane súvisí.
Nie nadarmo existuje výraz politekonómia.
Nie je totiž možné oddeliť politiku od ekonomiky.
Vajce a sliepka..

Zrovna tak celý zámerne tupý Hegelov boj protikladov a znefunkčnenie princípov pôvodnej klasickej dialektiky ako metodiky spoznávania sveta, spoločnosti a seba samého,..konzervatívny a liberálny, trh a plán,..

Sú rôzne prostriedky dosiahnutia nejakého cieľa, plánu.
Trh je jeden z nich. Ide o to, čo má byť cieľom trhu a kto a ako túto metódu použije. Trh vždy bol je a bude riadený. Vždy existovali záujmy ho riadiť a pre niektorých jedincov, kastu boli evidentne úspešné.

O tzv. samoriadených systémoch hovoríme iba vtedy, ak nevieme identifikovať subjekt riadenia(pilota, vodiča). Neznamená však, že neexistuje a že neexistujú spoľahlivé štatistické metódy riadenia trhu a politiky koncertom médiami, úrokovými sadzbami, "náboženskými" a inými ideologickými stereotypmi, kultúrno-psychologickým profilom cieľovej skupiny, základnými a mediálne stádovito vyprojektovanými inštinktami,..
Je naivné a nezodpovedné myslieť si, že sa veci akoby dejú "sami sebou". Náhoda je v dnešnom zmysle najzávažnejšia demagogická konšpirácia.

Ako sa hovorí:
"Ak niekoho nezaujíma realita objektívne dominantných tendencii a ich pravidlá = budúcnosť, vždy sa nájde niekto, koho zaujímať bude, pričom záujmy toho druhého nemusia nutne zodpovedať záujmom prvého"

244325

22.5.2011 23:09

RE: A co ekonomika?

janko janko (zavináč) karao (tečka) cz 85.?.?.?

Reakce na 244325

Udo, mile jste mě překvapil svými vstupy jak k Vojtovi tak i zde, k Ondrovi.
Ale rád bych polemizovat s větou, že věci se nedějí samy sebou. Záleží zde na definici nahodilosti. Jakmile víme, čím se nahodilost liší od zákonitosti, je zřejmé, že každý jev je součtem jevů předchozích, přicházejících do časového bodu události z nejrůznějších směrů. Náhoda je z tohoto pohledu pak pouze nedostatečnou znalostí množiny směrů (záměrů), vedoucích k události.
K pochopení sebeorganizace sil v prostoru je pak nutné se dobrat bodu, ve kterém vše začíná. K formulaci příběhu o tom, jak z NIC vzniklo VŠE. Pokud by vás tato tematika zajímala, ozvěte se mi na mail, jiné paradigma o povaze sil v prostoru je na spadnutí - a vaše vkládání pomlček do slov mi napovídá, že alespoň tušíte, čím je pro lidstvo zvukový jazyk a jeho zápisové možnosti.

244522

23.5.2011 0:57

RE: A co ekonomika?

udo1 udo321123zavinacazet (tečka) sk 46.?.?.?

Reakce na 244522

re: Janko..
O úroveň ďalej..
Otázku by som formuloval skôr v štýle:
"Čo má náhodilosť, chaos spoločné so zákonitosťou?"
V tom už je aj kus odpovede..
Ako konzervativizmus a liberalizmus..
Môže byť jedno bez druhého?
Tendencia bez schopnosti zmeny(prispôsobeniu sa dynamickým okolnostiam=času) zanikne.
Inak súhlasím.

Ďalšia vec..
re: bod začiatku..
Otázka znie:
Bol nejaký začiatok?
Pri negatívnej odpovedi mizne pojem koniec a tým na tejto úrovni chápania mizne pojem čas ako taký.

Aj keď čas(astronomický, biologický, sociálny,..) je vždy len subjektívnou mierou(vzájomným vzťahom) dvoch kmitavých procesov, kde jednu frekvenciu vnímam ako etalón.
Táto metodika je inak jedným zo základných cvičení pri zlepšovaní schopnosti identifikácie prebiehajúcich procesov v okolí daného subjektu, prípadne v ňom samom.
Je nevyhnutná pri snahe o korekciu(preprogramovávanie) vlastného, individuálneho, či kolektívneho podvedomia. Viď spomínaný cultural engeneering a práca s mat(r)icami. To tak na okraj..

Poslal som Vám mail..
Paradigmy, fundamentálky ma, nás vždy zaujímajú.
Považujem sa za fundamentalistu v klasickom zmysle,
nie v dnešnom prevrátenom, ak chápete [smích]

Re:Jazyk..
Je to kód, miera zobrazenia informácii.
Jeden z prostriedkov materializácie informácii(obrazov).
Myšlienka, ako taká, je v tomto zmysle materiálna.
Hmota je nositeľom usporiadanej informácie,
či už v zaužívanom(trochu deformovanom) zmysle,
alebo ako pole(klasické fyzikálne, či bio..)
Toto je paradigma MIM.
Javí sa byť základom práce s mat(r)icami.

PS:
Pozor na jednotlivé úrovne chápania a ich previazanosť,
aby neprišlo k nedorozumeniam.

244528

22.5.2011 23:28

Demokratúra padne s využitím voľnej energie

Jollyjoker 87.?.?.?

Tu som objavil zaujímavý článok, ktorý vysvetľuje, prečo sme na tom čoraz horšie, zatiaľ čo úzka skupina nadsviní z nás profituje:
http://earth.tym.sk/kam-zmizela-ze-sveta-vsechna-volna-energie/

244523

Příspěvků: 59

14.05. 15:16 Vojta49  Souhlasím s autorem
14.05. 16:12  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 23:03  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 16:19  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 18:44 esw  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 22:58 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 23:51  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 08:45  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 11:07 Lin  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 12:38 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 18:10 Lin  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 22:25  RE: Souhlasím s autorem
14.05. 22:49 hc  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 07:52 orels  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 15:04 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 18:40 erich  RE: Souhlasím s autorem
16.05. 01:48  Vojta je zasloužilý propagandista, vyvracející argumenty agitací,
15.05. 21:11 Pavel123  RE: Souhlasím s autorem
15.05. 21:14 Rene Bartosek  RE: Souhlasím s autorem
16.05. 16:46 udo1  RE: Souhlasím s autorem
17.05. 16:39 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
17.05. 20:42 udo1  RE: Souhlasím s autorem
17.05. 20:44 udo1  RE: Souhlasím s autorem
18.05. 11:35 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
18.05. 13:20 udo1  RE: Souhlasím s autorem
18.05. 19:46 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
19.05. 13:50 udo1  RE: Souhlasím s autorem
19.05. 13:56 udo1  RE: Souhlasím s autorem
20.05. 00:35 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
20.05. 10:40 udo1  RE: Souhlasím s autorem
20.05. 18:43 Oracle  RE: Souhlasím s autorem
20.05. 21:56 jansmith1984  RE: Souhlasím s autorem
21.05. 00:30 Oracle  RE: Souhlasím s autorem
21.05. 13:53 Vojta49  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 00:31 Mirda  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 17:41 jansmith1984  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 19:27 Jarmila  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 20:20 jansmith1984  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 21:59 Mirda  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 22:55 janko  RE: Souhlasím s autorem
22.05. 21:51 Mirda  RE: Souhlasím s autorem
23.05. 00:01 jansmith1984  RE: Souhlasím s autorem
23.05. 06:02 Saša  RE: Souhlasím s autorem / ZRUŠME VOLEBNÍ SYSTÉM
24.05. 02:36 Mirda  RE: Souhlasím s autorem / ZRUŠME VOLEBNÍ SYSTÉM
14.05. 20:09  Dekuju
14.05. 22:38 Six  RE: Dekuju
15.05. 00:36  RE: Dekuju
15.05. 21:59 Six  RE: Dekuju
15.05. 23:35 dub  RE: Dekuju
17.05. 13:50 Pavel123  RE: Dekuju
14.05. 22:11 l.leimas  souhlasím
15.05. 11:32  Tento system, ktery ovladl
17.05. 09:20  Pozor, aj históriu treba brať ako náboženstvo!
17.05. 13:24 udo1  RE: Pozor, aj históriu treba brať ako náboženstvo!
18.05. 10:09 Ondra  A co ekonomika?
18.05. 14:46 udo1  RE: A co ekonomika?
22.05. 23:09 janko  RE: A co ekonomika?
23.05. 00:57 udo1  RE: A co ekonomika?
22.05. 23:28 Jollyjoker  Demokratúra padne s využitím voľnej energie

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

50

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc září přispělo 101 čtenářů částkou 17 396 korun, což je 50 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Následky rozhodnutí EU dopadne na občany tvrdě již tuto zimu. A tím to bohužel neskončí26.09.21 08:07 Evropská unie 1

Pre tých, ktorí ešte veria na tzv. demo - voľby 25.09.21 22:17 Německo 0

Lékař ze záchranky kandiduje za Volný blok25.09.21 22:00 Česká republika 0

Více než 90% nových případů COVID-19 v Izraeli pochází z řad plně očkovaných osob25.09.21 14:13 Izrael 4

Očkovací teror pro zahraniční studenty25.09.21 10:42 Česká republika 1

Takhle se říká ne tyranii! Australané se postavili proti policejnímu státu24.09.21 18:44 Austrálie 1

35 000 neočkovaných řidičů kamionů bude blokovat od 27. září Itálii24.09.21 18:40 Itálie 1

Klimatičti alarmisté demonstrují v Praze24.09.21 15:45 Česká republika 3

Svědectví lidí po vakcinaci24.09.21 15:00 Izrael 9

Nový návrh zákona by omezil podporu v nezaměstnanosti pro ty, kteří byli propuštěni kvůli odmítnutí očkování24.09.21 11:40 Izrael 0

Patnáctiletý "hoch" ubodal v Sasku o rok starší dívku24.09.21 11:26 Německo 0

Až na konci roku Němci odstaví tři tisíce megawattů v jaderkách24.09.21 09:12 Německo 2

I obhájci obviněných ze zločinů nenávisti půjdou za katr23.09.21 12:55 Česká republika 2

Jak reagovali američtí astronauti, když měli přísahat na bibli, že se skutečně procházeli po měsíci23.09.21 08:31 USA 3

Vyšetřování dvou mnichů kvůli zapálení antén 5G21.09.21 16:34 Francie 17

Izraelský lidový výbor – Ještě žádná vakcína nikdy nezpůsobila tolik zranění. Zpráva o nežádoucích účincích vakcín.21.09.21 15:49 Izrael 2

Výzva lékařů a odborníků zabývajících se problematikou nemoci Covid-1921.09.21 15:45 Česká republika 1

Šest válek, které Rusko ostudně prohrává20.09.21 21:43 Rusko 7

Zaočkovaný arcibiskup Babjak sa počas návštevy pápeža nakazil covidom-19. Hovorí sa aj o ďalších menách20.09.21 15:24 Slovensko 1

Jak vypadá elektromobilita v praxi :-)20.09.21 15:21 Česká republika 8

Měnové kurzy

USD
21,71 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,71 Kč
Kanadský dolar
17,16 Kč
Australský dolar
15,76 Kč
Švýcarský frank
23,51 Kč
100 japonských jenů
19,60 Kč
Čínský juan
3,36 Kč
Polský zloty
5,52 Kč
100 maď. forintů
7,13 Kč
Ukrajinská hřivna
0,81 Kč
100 rublů
29,94 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 005,01 Kč
1 unce stříbra
486,95 Kč
Bitcoin
942 519,86 Kč

Poslední aktualizace: 26.9.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 7 234