Diskuze k článku

Co je demokracie?

Příspěvků 50

26.4.2011 6:45

Není definováno.

baki 80.?.?.?

Rozdíl mezi "komunistickou demokracií" a "současnou demokracií" je pouze v tom:
- Za "komunistické demokracie" se nesmělo nadávat na režim. To bylo dokonce stanoveno ústavou. Kdo nadával, byl uvězněn. ale jinak nebylo možné režim změnit.
- Za "současné demokracie" na režim můžete nadávat. Nebudete uvězněn, nanejvýš budete mít potíže v práci. Ale i tak, stejně jako komunistickou demokracii, nemůžete změnit. Ty "vazby" jsou pod povrchem, málokdo si to uvědomuje.
Takže pokrok oproti komunistickému režimu tady bezesporu je. Ale tak nepatrný, že si to ani nikdo neuvědomuje. Jen si vzpomeňte na první Klauzovu vládu. Byla složena vesměs z bývalých komunistů (Strázský, Dyba, Kočárník,...). A je to tak stále. Nemůžete proto ani čekat žádné výraznější změny.

242659

26.4.2011 7:12

RE: Není definováno.

Jéňa 85.?.?.?

Reakce na 242659

Správně,ty,,vazby"tu jsou,ale i v dnešním režimu může být kdokoliv zavřený za nadávání na současný režim,opět jsou k tomu vytvářeny zákony.Když mi zkontrolují moji komunikaci a zjistí,že jsem tvrdil,že zde vládne stále stejná židobolševická klika/a ona vládne/,hned bude iniciovat jedna známá obec trestní oznámení a za nadávání mi napaří ...proti hnutí a rase atd. . .
Viz.případ editora a to nenadával na režim,on pouze zveřejníl články,které ani nenapsal a ani nepřeložil!

242660

27.4.2011 15:59

RE: Není definováno.

esw 109.?.?.?

Reakce na 242659

"Za "komunistické demokracie" se nesmělo nadávat na režim. To bylo dokonce stanoveno ústavou. Kdo nadával, byl uvězněn. ale jinak nebylo možné režim změnit."

To není pravda. Na režim se nadávalo zcela běžně. Pouze ti, kdo otevřeně v režii "ideodiverzních centrál" vystoupili proti režimu měli problém. To je stejné i v "demogracii".

242758

27.4.2011 18:48

RE: Není definováno.

baki 80.?.?.?

Reakce na 242758

Nuž tedy:
Na komunistický režim se nesmělo podle ústavy nadávat, ale nadávalo se.

242767

28.4.2011 11:07

RE: Není definováno.

pepan 217.?.?.?

Reakce na 242758

Od komunistckého sistému se to liší. Za nadávání šli lidé k lopatě. Dnes poletíš i od té lopaty a i bez nároku podporu. důvod se vždycky najde.

Pepa
[naštvaný]

242793

26.4.2011 7:58

Co je demokracie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Demokracie je vlada lidu, uskutecnovana zastupci, zvolenymi ve svobodnych volbach. Takze pokud tento princip prevzeti moci je zachovan, jedna se o demokracii.
Pak ale muze byt ten princip zneuzit, tedy poslapan. Treba tim, ze nejsou splneny sliby. Existuji pro takovy pripad nastroje uvnitr demokracie, ktere by zneuziti znemoznily?
Myslim, ze ano. Mame moznost jit do ulic a vynucovat si nase prani. Chodime tam, kdyz ta potreba tady je?
Autor pise:
>Nejtyranštější diktatury, jaké poznal svět, existovaly ve stínu parlamentů.
>Politická strana je soudobou diktaturou. Strana je vládou části nad celkem. Je to nejnovější diktátorský nástroj. Jelikož strana není individuální, uskutečňuje zdánlivou demokracii zřizováním parlamentu, výborů a propagandou prostřednictvím svých členů.
>Strana je diktátorský nástroj vlády, který umožňuje těm, kteří mají stejný názor a společný zájem, aby vládli lidu jako celku. V porovnání s lidem je strana menšinou.
>Strany se zřizují za účelem vytvoření nástroje na ovládání lidu, zejména na ovládání nečlenů strany prostřednictvím strany. Členové vládnoucí strany mají svá privilegia, ke kterým žádný mandát ve volbách nedostali. Každá strana se opírá o svévolnou autoritářskou teorii..., tj. nadvládu majitelů strany nad ostatními jednotlivými příslušníky lidu. Strana předstírá, že její cíle jsou cíli lidu a předpokládá, že její nástup k moci je cestou k dosažení jejích cílů. To je teorie ospravedlňování diktatury strany, která je základem pro jakoukoli diktaturu.
Autor ma pravdu. Ale co delame my, aby tomu tak nebylo? Proc treba nepovazujeme, aby nasi vladci nemeli takova priviligia, takove penize?
Ja si myslim, ze za vsechno si muzeme sami. Prevedu to na jinou sferu, ZAKLADNI:
Prave jsem se vratil z Rakouska a Italie. Snazil jsem se naklezt priciny, proc u nas stale zaostavame za temito zememi. Vypozoroval jsem, ze PRINCIP vychazi z nas, jedincu. V Italii napriklad na sever od Rima nebylo patrne, ze se jedna o Velikonoce. Tak krestansky zalozena zeme, a zadna propagace, zadne pripominani, vnucovani! Kazdy si zije posvem.
A dal: Spolecne uzemi kvalitne udrzovane. Na okrajich dalnic pecive upravene travniky, tam, kde ma travnik byt, zadna pampeliska, a jejich okraje zariznute, atd. Odpadky v kosich, ne kolem nich. Videl jsem v Italii, jak muz v kravate jdouci nahodou kolem, zvedl kelimek ze zeme a vhodil jej do kose. Vsechno vychazi ze smyslu vychovat cloveka, aby ZAJEM o spravny chod. V nasi ulici byl pred dvema roky nove vydlazden chodnik. Uz vloni prorustala mezi dlazdicemi trava. Jedine ja z cele ulice ji vytrhavam. Nebo treba prechody na silnicich. Jinde vozidlo zastavuje, sotva se chodec priblizuje k prechodu. U nas ma chodec prednost, kdyz si to VYNUTI. Proste my, jako jedinci, nic pro UDRZBU demokracie, tudiz pokrok, nedelame temer nic. Cekame, az urady s necim prijdou. A tam je zakopany pes.
Konretne: Proc si uz ulice nevynucuji, aby soucasni skandaliste odesli z vlady a parlamentu?

242661

26.4.2011 13:58

RE: Co je demokracie?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242661

>Autor ma pravdu. Ale co delame my, aby tomu tak nebylo? Proc
>treba nepovazujeme, aby nasi vladci nemeli takova priviligia,
>takove penize?
OMLUVA!!!
Chybne - nepovazujeme, spravne - nepozadujeme.
Dekuji za nekamenovani.

242683

26.4.2011 8:36

Jak to bylo

Satanist 154.?.?.?

s democracii kterou Vam sliboval Vaclav Havel? Driv si komunisti a kapitalisti nadavali, vyhrozovali si, obvinovali se, valcili mezi sebou, testovali si zbrane (Korea , Vietnam atd... )az se pak nakonec zidobolsevici prevlikli z rudejch pyjamas do ruzovejch, potrasli si rukama s kapitalistama kteri jim pomohli zlegalizovat nakradeny penize a v ramci democracie spolecne rozkradli , vytunelovali a rozprodali ceskej krater v kterym vokradeni zvonici dnas uz nevlastnej ani tu vodu!

242665

26.4.2011 8:45

O demokracii se tu mluví často,

Homér 94.?.?.?

ale i kdyby demokracie fungovala přesně tak, jak by měla, je dříve nebo později určena k převzetí moci bohatými neboť je možné vždy její zástupce koupit za peníze. Na to přišli nejdříve v USA, a proto tak striktně trvají na demokratických režimech v zemích, které chtějí ekonomicky ovládnout. A proto existuje až hysterická kritika režimů, které jsou založeny na moci jednotlivce byť osvíceného, který nepodporuje ekononické zájmy mezinárodního kapitálu. Jako příklad lze uvést Kaddáfího či Lukašenka. Režimy vládnoucích jedinců nakloněných USA či západu všeobecně, kupodivu nevadí i když své odpůrce nechají vařit v kotlích. Přesto bych dal přednost vládě osvícených jedinců před demokracíí, neboť tisíc hlupáků nevymyslí nikdy nic lepšího než osvícený jedinec. Argumentem pro diktaturu je i skutečnost, že diktátor se z odpovědnosti za dění ve své zemi nevykecá. Jediným problémem je takového člověka s příslušnými schopnostmi a morálkou najít!

242667

26.4.2011 11:20

RE: O demokracii se tu mluví často,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242667

>Přesto bych dal přednost vládě osvícených
>jedinců před demokracíí, neboť tisíc hlupáků nevymyslí
>nikdy nic lepšího než osvícený jedinec. Argumentem pro
>diktaturu je i skutečnost, že diktátor se z odpovědnosti za
>dění ve své zemi nevykecá. Jediným problémem je takového
>člověka s příslušnými schopnostmi a morálkou najít!
Diktatura s laskou, by se mel nazyvat ten system - ta kombinace lze vzejit pouze z cestneho, vlastenecky osviceneho jedince, vybraneho lidem. Je mozne takoveho cloveka nalezt? Nezapomenme: osvicenost devatenacteho stoleti byla jinaci, nez jaka by byla zapotrebi ve stoleti jedenadvacatem. To uz by musel figurovat silny zakon a kontrola nad pripadnym odstehovanim majetku. V tom pripade by nikdo nemel nic proti tomu, ze by mel 300 obleku a kilogramy zlata na sobe.

242672

26.4.2011 12:50

RE: O demokracii se tu mluví často

Oracle mteleky (zavináč) zoznam (tečka) sk 95.?.?.?

Reakce na 242667

Terry Patchet povedal, že (nepresne citujem):
"Aténska demokracia bola celkom fajn pokiaľ ste neboli žena, cudzinec, otrok či chudobný."

Problém Atén bol že neustále odhlasovali bojové výpravy čo bolo jednak zapríčinené chamtivosťou Aténskych elít a jednak zapríčinené potrebou budovania impéria.
z tohoto dôvodu sa zaplietli do Peloponézskej vojny spolu so svojimi spojencami, táto vojna trvala približne 27 rokov (boli započítané aj prestávky) v konečnom dôsledku to prinieslo politickú a ekonomickú prehru pre Atény a jeho spojencov.
Totiž Atény narieďovali obsah drahých kovov vo svojich minciach, keďže kvalitnejšie mince majú tendenciu strácať sa z obehu, tak to prinieslo kolaps pre ňu nie nepodobný ako zažil Nemecko počas Wiemarskej republiky.

Podobnosť s dnešnými dňami nie je čisto náhodná, tu na Zvedavci sme popisovali súčasný finančný systém niekoľkokrát a preto vieme ako to dopadne. Teraz hrajú úlohu Atén vedenie USA, ktorá vedie vojny a rozducháva konflikty už od 2. svetovej.
Demokracia buď sa zvrtne do nadvlády lúzy alebo do vlády v oligarchie ( v našich končinách lúza a oligarchia znamená to isté). Preto hovorili zakladatelia USA s dešpektom o Rímskej a Aténskej demokracií, len netušili že to aj napriek ich najlepším snahám to tak zvrtlo.

Takže kto je za zavedenie politického a ekonomického systému praktizované v a zavedené v Líbyi Kaddáfim?

242678

27.4.2011 13:38

RE: O demokracii se tu mluví často,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 88.?.?.?

Reakce na 242667

Osvícený jedinec je určitě lepší než tisíc hlupáků, ale jak jsem se měl možnost přesvědčit, Lukašenko bohužel není ten správný příklad. Svoboda v Bělorusku opravdu není. Pokud mi nevěříte, tak zkuste aspoň měsíc žít v Bělorusku. Přesvědčíte se na vlastní oči, jak vypadá svoboda jednotlivce, až se například pokusíte odeslat pozdrav e-mailem a do pokoje vám vletí speciální komando a zvalchuje vám záda. [smích]

242752

27.4.2011 16:34

RE: O demokracii se tu mluví často,

realista 1 217.?.?.?

Reakce na 242667

Ztroskotanci na ostrově, ztroskotanci někde v poušti, lidé ponechaní osudu, tam všude nepanuje demokracie podle našich představ, ale pokud chtějí přežít, tak tvrdý pořádek. Někdo to musí řídit, někdo určuje pořadí důležitosti, rozděluje se voda, potraviny a pod. Určitě si nemůže někdo vzít kolik chce a druhým nenechat nic. Svým způsobem i svět k takovým dobám spěje. V mnoha státech dochází voda a množství peněz není rozhodující pro její vlastnění. Pokud se se lidstvo dříve nezlikviduje válkami o zdroje, tak jednou musí dojít k tomu, že nějaká centrální vláda bude určovat, co komu bude patřit, nebo co bude moci dělat. A to určitě nebude mnohým po chuti a nebude to ani náhodou demokracie. Ale bude to spíše jen další vývoj v historii lidstva. Možná to tu už dříve i bylo. Kdo ví?!

242762

26.4.2011 11:37

díky....

Stan.K 62.?.?.?

Díky autorovi anylýzy za bezchybný přehled vývoje demokracie. [smích]

242674

26.4.2011 12:14

Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

MoUdrostrak 88.?.?.?

Nezbyva vazeni pratele, nezli si poprat vse nejlepsi na Vecne casy s "dýmů-krásy"

http://desertpeace.files.wordpress.com/2010/07/dem...

242676

26.4.2011 20:22

RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

esw 109.?.?.?

Reakce na 242676

Ty obrázky s vysokým rozlišením způsobují nečitelnost diskuze. Řádky se zalamují dlouhé jak Lovosice. Už to zde bylo vícekrát upozorňováno. [pláč]

242713

26.4.2011 20:43

RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme

Vladimír Stwora editor (zavináč) zvedavec (tečka) org 206.?.?.?

Reakce na 242713

Změnil jsem to na odkazy.

Esw má pravdu. Dávejte si pozor na rozměr, pokud sem dáváte obrázky. Neměly by být na délku více než 600 pixelů. Příště to budu prostě mazat.

242714

26.4.2011 13:14

Riesenie neexistuje

calimero 147.?.?.?

V spolocnosti (akejkolvek, vcetne zvieracich) odjakzova exstovali ti co rozhodovali a ti co posluchali. Kormidlovat prosto nemozu vsetci. Preto akykolvek pokus o nejaku priamu demokraciu je vopred odsudeny na neuspech.

Najlepsim moznym sposobom vlady je samozrejme osvieteny monarcha. Problem je, ako zariadit aby bol monarcha naozaj osvieteny, resp kde takeho vziat. Demokracia tak ako ju pozname dnes, je jednoznacne krokom spat. V minulosti bola moc aspon adresna a ked sa nedarilo, ludia ked nic ine, tak aspon vedeli komu nadavat(kral, vladar, sejk...). Ked bolo naozaj zle, ludia sa mohli vzburit a zotat vladarovi hlavu. Dnes sa moc neadresne rozpusta medzi stovky az tisice vselijakych uradnikov a tam kde niet strachu z pripadneho trestu, tam niet ziadnej motivacie a zodpovednosti. Symbolicky sa na tie tisice uradnikov natiahne nejaka spolocna maska, napriklad vo forme prezidenta, ci premiera, ktoreho realna moc ale vacsinou konci niekde na urovni rozhodnutia o farbe sojej kravaty. Takze nakoniec realne nikto za nic nezodpoveda. Uradnici vedia, ze dnes su u koryta a sanca sa nemusi opakovat, preto sa spravaju systemom "Po nas potopa!". Vedia, ze ti nastupujuci ich vzdy radsej podrzia ked pojde ozaj do tuheho, lebo predsa nikdy nevedia, kedy sa karta obrati.

Za 20 rokov sa u nas vyvinula skupina ludi ktori "robia pilitiku" a vsetci ostatni v lepsom pripade len politiku toleruju a vo vacsine pripadov ich neskonale serie, no jednoducho nevedia co s tym. Volby su tradicne len otazkou volby "najmensieho zla". A tak stale dokola.

Cele je to o tej zodpovednosti.... pokym nebude existovat mechanizmus ako hnat neschopneho vladara k zodpovednosti za to, co sposobil. (Nech uz sa k moci dostal akokolvek) Tak bude osvietenych vladcov stale ako safranu. A v duchu hesla "Co bolo, to bolo, terazky sme v parlamente." sa kazde 4 roky da dokopy nejaka ta n-koalicia ktora to zase 4 roky demokraticky povedie od 10tich k 5tim. A ovcanom nezostanu nez oci pre plac.

242679

26.4.2011 16:30

RE: Riesenie neexistuje

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 242679

Pěkně a výstižně napsáno, calimero. Není co dodat, se vším lze souhlasit, až na tuhle maličkost:

>Symbolicky sa na tie tisice uradnikov natiahne nejaka spolocna maska, napriklad vo forme prezidenta, ci premiera, ktoreho realna moc ale vacsinou konci niekde na urovni rozhodnutia o farbe sojej kravaty.
----
Možná to tak navenek opravdu vypadá, ale barvu kravaty vybírá prezidentova manželka. Grunzínský prezident (premiér) Sákašvili svojí kravatu raději spolknul. Nelíbila se mu její barva.

242689

26.4.2011 13:31

Řešení existuje

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Moudří lidé je znají. Oni vědí, že největší POTÍŽ JE V LIDECH. V těch lidech, kteří vládnou. Bez ohledu, zda vládne monarcha (Kaddáfí) nebo "volení zástupci".

Řešením je zřízení, v němž lidem nebudou vládnout jiní lidé.

A kdo jim tedy má vládnout? MOUDRÁ A SPRAVEDLIVÁ PRAVIDLA. Vymyšlená tak, aby se lidem velmi vyplatilo je dodržovat. A naopak velmi nevyplatilo porušovat je.

Zbývá maličkost. Nalézt skupinu moudrých lidí a pokorně je poprosit, aby pro nás taková PRAVIDLA vymysleli. [smích]

242681

27.4.2011 0:03

RE: Řešení existuje

pavelh14 213.?.?.?

Reakce na 242681

Myslím, že pravidla a koncept na www.ekonomickareforma.cz/pdf/reforma.pdf jsou vymyšleny tak, aby to šlo technicky realizovat a přiblížovalo se to požadovanému ideálu.
Též mám dojem, že průběžný volební systém, tak jak ho navrhuje Reforma společnosti zde: http://ekonomickareforma.cz/pdf/demokracie.pdf by vyselektoval skutečně ty lidi, které by se též přibližovali ideálu.
Takže Vojto, nikoho není třeba poprosit, oni takové pravidla již vymysleli a ochotně je předají k posouzení a případnému dopracování každému zájemci.

242724

26.4.2011 13:43

Podklady jsou zde

Pasant 79.?.?.?

http://www.ulozto.cz/3229684/zelena-kniha-kaddafi-zip

242682

26.4.2011 14:04

Demokracie funguje

Petr Křivý 46.?.?.?

Dobrý den všem. Po včerejším krásném svátku a ještě úžasnější mši, jsem se dnes podíval na Zvědavce a co nevidím. Dalšího čecháčka, který nechápe, co to ta demokracie vlastně je. Demokracie je společenský systém založený na odpovědnosti jednotlivců. Většina takto pomýlených "odpůrců demokracie" tento systém zaměňuje s diktaturou, jakou jsme tu měli například za éry komunistů. Demokracie není o vhození lístku do urny a následném nadávání u piva. To se nám marně snažil vysvětlit i náš bývalý prezident Václav Havel, o kterého se malí čecháčkové rádi otírají. Václav Havel se mohl stát opravdovou zárukou svobody a demokracie, kdyby mu neustále dav postbolševických soudruhů neházel klacky pod nohy.

Na demokracii její kouzlo vězí v tom, že občan volič je neustále pobízen k tomu, aby se o dekoracii staral. Takové starání je sice dost práce, ale deokracie není zadarmo, zadarmo jsou diktatury. Můžeme se podívat například na Irák, kde před nastolením diktatury panoval tvrdý islamistický režim a teprve po intervenci a oběti mnoha amerických životů se zde nastolil spravedlivý systém pro všechny a sekulární společnost.

Stejná situace nyní panuje v Libyi, kde bezbožný komunista Kaddáfí ožebračuje celý národ, jelikož si všechny peníze z ropy nechává pro sebe, kde panuje jeden z nejtvrdších islamistických systémů na světě a opět bude stát stovky, možná tisíce amerických a spojeneckých životů nastolení demokracie západního typu.

Proto pan Václav Havel správně požaduje humanitárně bombardovat Kaddáfího vojska, aby se zabránilo dalším promarněným životům, stejně jako se to osvědčilo, když rudí Srbové vraždili statisíce pokojných muslimů.

Jak vidíte, demokracie není zadarmo a kdyby nebylo států jako jsou USA a další, nejméně polovina populace na Zemi by trpěla v totální bídě a pod jhem různých diktatur. Občan se musí o demokracii starat a místo nadávání je potřeba, aby šel a promluvil si se svým legálně zvoleným zástupcem, pokud se mu něco nelíbí. A příště může zvolit někoho, kdo bude více zastupovat jeho zájmy. Opravdu nechápu, co je na tom k nepochopení.

Děkuji a pěkný den všem...

Petr Křivý

242684

26.4.2011 15:23

RE: Demokracie funguje

Pasant 79.?.?.?

Reakce na 242684

Dobrá satira. Ale ještě trochu pilujte na stylu. Místy to totiž vyznívá, jako byste to myslel vážně. A to jistě nechcete, že? [mrknutí jedním okem]

242686

26.4.2011 21:11

RE: Demokracie funguje

Stan.K 62.?.?.?

Reakce na 242684

že by pisatel příspěvku nastoupil po p.Haškovi a napsal úvod k dalším dílům Švejka?

242716

26.4.2011 23:53

RE: Demokracie funguje

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 189.?.?.?

Reakce na 242684

petr [velký smích] krivy. ano nomen omen [mrknutí jedním okem]

242723

27.4.2011 9:29

RE: Demokracie funguje

r.k. 188.?.?.?

Reakce na 242684

napadaj me akorat takovy 3 pismenka a otaznicek za nima racej si Krivy doplnit -- WTF [bliji]

242736

26.4.2011 16:45

hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat

Vladimír Bílý vladimirbily (zavináč) post (tečka) cz 83.?.?.?

"Je nejvyšší čas ukončit vaše zasedání, jež jste zostudili opovrhováním vším
dobrým a poskvrnili všemi neřestmi. Nejste než sebranka a odpůrci blahodárné
zprávy. Nejste než nájemní ničemové. Svou zemi byste prodali za kus bídného
žvance jako Ezau, svého Boha zradili pro pár drobných jako Jidáš. Je ve vás
vůbec něco dobrého? Existuje nějaká hanebnost, jež by vám nebyla vlastní? Věřící
nejste o nic víc, než můj kůň. Zlato je vaším Bohem. Kdo z vás neumlčel své
svědomí za úplatek? Je mezi vámi alespoň jeden, jenž by sebenepatrněji hájil
zájmy Commonwealthu? (společenství) Vy mrzké děvky! Což jste svým nestoudným
pletichařením a podlostmi neznesvětili toto posvátné místo a z Božího stánku
neučinili doupě lotrovské? Jak hnusně odporní jste celému národu, jenž vás
pověřil k napravování křivd! Tak tedy! Seberte si své saky paky, zamkněte za
sebou a ve jménu Boha, jděte!" (Oliver Cromwell, 20.dubna 1653)

242691

27.4.2011 12:46

RE: hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat

HHBB 66.?.?.?

Reakce na 242691

Ale dějiny jsou plné ironie a paradoxů. Stejně tak celý kontext by v souvislosti s dneškem vyzněl velmi divoce. Cromwell si to mohl dovolit hlásat, protože měl za sebou organizovanou sílu a armádu parlamentaristů. Jinak by ho nikdo neposlouchal, bylo by to jen žvanění.
Ironie je, že to byl právě parlamentarista a vlastně to, co tam dnes sedí. Aby to šlo použít analogicky dnes, musel by si setnutý král nasadit hlavu a vymést parlamentaristy. Pak by mohl znovu přijít vymetený Cromwell se svou plamennou řečí.
V Anglii byla rozdmýchávána občanská válka, která vše obracela na ruby. Na počátku katolizační války v E. stál otec popraveného stuartovce Karla I. král Jakub I. právě na straně svého bratrance a vyhnaného zimního krále z Čech katolickými Habsburky. Vydal také nový překlad bible odlišné od původní římskou církví schválené vulgáty (analogie Bible kralické). Je také zajímavé, že stuartovci stáli striktně proti udílení bankovních privilegií. Proto Bank of England spatřila světlo světa r.1694 právě po definitivním odstranění stuartovců z mocenských pozic. S dánským Viliamem Oranžským se pak do Anglie stěhuje i amsterodamská Wisselbank, páteř východoindické společnosti a vzniká tak Bank of Englad, nástroj skrytých evropských elitářů, kteří tak zvyšují vliv neviditelné ruky postupně přes Benátky a Amsterodam do Londýna. Tomu ale musel předcházet rozvrat země a následné cromwellovo parlamentární sejmutí vzpurné dynastie.
Úplně stejný model, jaký byl v r. 1694 použit pro Bank of England, byl použitý pro First Bank of the U.S., 2nd Bank of the U.S. a Federal Reserve Bank. FED není žádný originál a údajný výrok Meyera R.: „Give me control of a nation's money and I care not who makes her laws“ je mnohem staršího data než jeho datum narození. Mocní však musí nejprve onu kontrolu poskytnout, a to pak skutečně staví národní zájmy a zájmy člověka na vedlejší kolej. Bank of England také od počátku úvěrovala válku krále Viliama, pak války o španělské a rakouské dědictví a samozřejmě války v koloniích, protestantské kolonie v Americe nevyjímaje.
Zkrátka a dobře, pane Bílý, na ukončování zasedání potřebujete někoho, kdo ví, co chce, a ten musí mít armádu.

242749

26.4.2011 17:24

Demokracie a "vláda lidu"

Jopol 195.?.?.?

Autor článku (za vydatné pomoci plukovníka Kaddáfího [mrknutí jedním okem] ) velice trefně odhaluje falešnost a klamavost tradiční, tj. zastupitelské demokracie. Tato analýza v současné historické periodě dominantního typu demokracie je natolik výstižná, že v podstatě není, co by k ní ještě bylo možno podstatného dodat.
Ovšem: autor zde (opět zřejmě v plném souznění s pl. Kaddáfím) vychází z oné obvyklé, tradiční, ovšem nikterak kriticky nepřezkoumané představy "dobrého lidu".
Lidu dobrého, nezkaženého, který v sobě zahrnuje veškeré pozitivní vlastnosti lidského pokolení vůbec - a který je v harmonickém, bezrozporném sebespravování omezován respektive je o něj připravován pouze buďto nějakým diktátorem, anebo jemu odcizenými politickými strukturami, jako jsou (občansko) demokratické parlamenty.
Nemá smysl se tady rozptylovat sáhodlouhými rozbory, budiž to řečeno na rovinu: takový "dobrý lid" prostě neexistuje. Je to holá fikce, na které byla v podstatě stejnou měrou založena jak iluze komunismu, tak i iluze demokracie. "Vláda lidu a pro lid" - to zní napohled velice vzletně, ale je to pouze prázdná floskule.
Naprosto zásadní vada tohoto způsobu uvažování je tato: centrální problém existence člověka a společnosti je od nich samých přesouvána jenom do oblasti politiky. To znamená, že namísto jediné smysluplné otázky: Kdy a za jakých okolností se bude člověk chovat jako skutečná lidská bytost, za jakých okolností bude lidské společenství směřovat k obecné harmonii? - tak namísto této fundamentální otázky se klade otázka pouze zástupná: Kdo a jak má vládnout?
To znamená: celá problematika lidského bytí se staví prostě na hlavu. Obrazně řečeno je to asi tak, jako kdybyste si chtěli postavit dům, a namísto přemýšlení, jak by tento dům měl nejlépe plnit svůj účel a který architekt by byl pro tento úkol ten nejlepší, byste veškerou svou energii vyplýtvali na přemýšlení, jestli má být vedoucí architekt jeden ("diktátor" ), anebo jestli jich má být více (každý samozřejmě z jiné architektonické školy respektive frakce, kteří se pak budou potírat mezi sebou navzájem - "demokracie" ).

242695

26.4.2011 21:48

přežilé formy.

fohat 88.?.?.?

je nutné uvažovat jinak a beze strachu. http://www.matthewbooks.com/mm/anmviewer.asp?a=133&z=2

242718

27.4.2011 0:23

RE: přežilé formy.

Pasant 79.?.?.?

Reakce na 242718

Co to má společného se strachem? Jen pokračování staré písničky: "Všechny naše hříchy na sebe vzal Vykupitel."
Teď se budeme ukolébávat vírou, že nás spasí nějací mimozemšťané?
Pokud tady jsou, sledují nás, bez emocí jen jako zajímavý pokus, a v žádném případě nebudou zasahovat do žádného vývoje. Takový je zákon, všechno ostatní je "hřích", a ten už se jednou stal.

242726

27.4.2011 0:17

Jenom strucne (ac bych si to mohl prave tak nechat pro sebe)

n.z. 99.?.?.?

Za prve: demokracie (i ta zdanlive podarenejsi forma) je chymerou (snem), nikdy ne skutecnosti. Skutecna 'prava' demokracie shodna pro kazdeho jednotlivce neexistuje a existovat nemuze. Jednotlivci se proto sdruzuji do zajmovych spolku - stran. V nejlepsim pripade muze byt snesitelnou formou spravy ustavni monarchie. Vracet se ke starym poradkum ale jiz neni mozne. Sbohem, Rakousko!

Za druhe: ac jsou nam jeste bolesti v uchu marxisticke teze, jsou jak se zda pravdive. Kazda spolecnost je prostredi zapasu nesourodych a casto protichdnych zajmu. Ti silnejsi (majetnejsi) nasledne vyhravaji. Duvodem je podplatitelnost lidi a snaha zalibit se. Tridni boj je mozny a nutny, jine obrany neexistuje. (Libi se mi jak uz mnoha lidem nevadi slyset slova jako "lid"; to by jen pred 10ti lety neproslo.)

Za treti: neni mozno realisticky hledet jen na svoji zemi a predstirat, ze si tam "zaridime veci po svem". To uz neni mozne, narodni staty byly vycemene (alespon ty vice ambiciozni) varazeny z provozu behem posledni svetove valky. Doporucuji se venovat vice zalezitostem sirsiho sveta a snazit se porozumet historickemu procesu. Privatizace a jeji vyssi forma, globalizace uz probiha ve vyssim stadiu; nelze zastavit. Kdo nema gros v kapse nema hlas a proto cele staty bankrotuji.

Za ctvrte: ke spokojenejsimu zivotu ignorujte vsechna okrasna slova, jsou jen prostredkem k uplatnovani moci skrze lez. Sen zustane snem, proc se s nim zatezovat behem bileho dne? Prijmeme realitu jak je. Jedineho spolehliveho spojence ktereho mate, je vas vnitrni hlas - vas usudek. Vyhnete se ovlivnovani zvenci, nepapouskujte cizi nazor. Uvedomuji si, ze se tim clovek spolecnosti odcizuje. Ale je to povzbuzujici vychodisko, jste uvnitr vlastniho 'ja' svobodni lide.

Za pate: nic z toho shora neni mym vynalezem. Jenom si dovoluji pripomenout, co je jiz v mnoha formach a podobach zname a overene. Vsicni podvedome citime pravdu; prestanme proto fantazirovat. Je to plytvani energii. Ale chapu, clovek ma potrebu se tazat a diskutovat...

242725

27.4.2011 0:58

Demokracie - zmatečný výklad.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 109.?.?.?

Vzhledem k tolika neodstranitelným vadám je nepochybné, že sám pojem "demokracie" vznikl chybným pochopením nejednoznačného významu první části této složeniny a tato chyba se táhne lidskou společností již po celé věky. Výraz "demo" má jak známo dva významy. Jeden se opravdu vztahuje k významu "lid", "lidový". Ten druhý však k významu čehosi "jen jako", či "k seznámení se" a podobně. Druhá část oné složeniny, "kracie", ta dokonce nemá žádný přiřazený význam a ve spojení s "demo" jako "lid", je tak patvarem bez významu.

Jediným podobným slovem s výslovností přitom totožnou, tak je výraz "grácie", s významem "půvab", "ladnost", "vnadnost"; "půvabná dívka". Zde by spojení "demo" a "grácie" již mohlo tvořit asociaci s něčím sice "půvabným", ale "jen jako", tady neskutečnou, nedosažitelnou představou, cosi jako iluze "vnadnosti" - "demo-grácie" - z něhož pak časem jako zbytečná odpadla ta pomlčka i dlouhé "á".

Lidstvo po celou svoji historii touží po ztraceném Ráji a tak už si dávno vysnilo jeho představu, k níž použilo podobu slovního výrazu "demográcie". V průběhu věků pak novátoři jazyka to "škaredé" písmenko "g", stejně jako u slova "cigán", nahradili "krásným" písmenkem "k" a tak vznikl jak "cikán", tak i patvar "demokracie". Dnes už nikdo neví, že ta tzv. "demokracie" je původně sice "ladnou", či dokonce "půvabnou", leč fata morgánou, které tak nedopatřením mylně přiřazují dosažitelnou skutečnost v podobě společenského uspořádání. Její uctívači proto zákonitě dopadnou stejně jako ti žízniví zbloudilci na poušti, ženoucí se z posledních sil za vidinou krásné oázy s čistou vodou, vykouzlenou přeludem. Namísto vstupu do Ráje tak zahynou pro hloupou chybu v překladu.
[překvapení] [chechtot] [velký smích]

242727

27.4.2011 2:06

Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Kopie clanku:Páni a otroci 20. století-Světová židovská konspirace.
Jakousi generální zkouškou na stažení bolševismu z oběhu byl v Československutzv. obrodný proces na jaře 1968, jehož vůdcem byl Žid Eduard Goldstücker.Židé, kteří koncipovali rok 1968, E. Goldstücker, J. Pelikán, L. Vaculík, J. Kohout,J. Hájek, I. Klíma, O. Šik, A. J. Liehm, E. Löbl, O. Černík, J. Procházka, V. Šilhán,F. Kriegl atd., pokud se toho dožili, byli rovněž mezi iniciátory převzetí moci vroce 1989.Souhlas vyslovovaly také zednářské lóže a židovské mezinárodní organizace.Z prvních 217 signatářů Charty 77 z 1. 1. 1977 bylo 78 Židů, kupříkladu V. Havel,J. Hájek, J. Dienstbier, P. Pithart, P. Uhl, R. Palouš, M. Palouš, L. Lis, L. Vaculík,P. Kohout (Hahn), J. Ruml, Z. Jičínský, Z. Mlynář (Šling), F. Kriegl, P. Rychetský,R. Slánský ml., V. Šilhán, J. Lederer, L. Dobrovský (Hamerschlag),M. Uhde, G. Sekaninová-Čakrtová, J. Sokol, J. Schneider, J. Petránek, a další. Z těchtoprvních 217 signatářů bylo rovněž 156 bývalých komunistů (většina z výšejmenovaných), mezi nimiž se nalézají jména osob, výrazně zkompromitovanýchpřímou nebo nepřímou účastí na teroru komunistů v padesátých letech. Charta 77udržovala rovněž kontakty se Židy v emigraci: P. Tigrid (Schönfeld), E. Goldstücker,J. Pelikán, O. Šik, J. A. Liehm, A. Lustig, L. Pachman, atd.Přijímání členů (signatářů) Charty 77 skončilo dnem 17. 11. 1989, kdy počet signatářůdosáhl cca 1 900 osob, z nichž naprostá většina neměla ani nejmenší tušenío charakteru a poslání této organizace, jejíž vznik byl iniciován z Basileje. Zasvěcenějšíbyli pouze mluvčí v počtu 38 osob. Všichni mluvčí byli Židé nebo zednáři:J. Hájek, V. Havel, J. Patočka, R. Battěk, V. Benda, S. Devátý, J. Dienstbier,M. Hájek, L. Hejdánek, T. Hradílek, M. Hromádková, B. Janát, E. Kantůrková,J. Kozlík, M. R. Křížková, M. Kubišová, M. Lehký, L. Lis, J. Litomiský, V. Malý,A. Marvanová, D. Němcová, M. Palouš, R. Palouš, B. Placák, M. Rejchrt, J. Ruml,Jiří Ruml, J. Šternová, J. Šabata, A. Šabatová, L. Šilhánová, J. Štern, P. Šustrová,Z. Tominová, M. Tyl, J. Vohryzek a A. Vondra.Charta 77 byla od svého založení koncipována jako zednářská lóže. Funkcemluvčího je převzata ze sionistické organizace.Finanční prostředky pro činnost Charty 77 i soukromou potřebu zejména jejichvůdců shromažďoval v Nadaci Charty 77 ve Stockholmu zeť akademika ArnoštaKolmanna, Žid František Janouch. Finanční prostředky pocházely především od židovskýchmecenášů z mezinárodního PEN-klubu, Rotary-klubu, Jewish Agency,Guggenheimovy nadace v USA, B´nai B´rith, Masarykovy nadace při Masarykověmuseu v Izraeli, židovských odborových svazů hlavně v USA, Švédsku, atd. Celáorganizace (zejména její personální jádro) byla po celou dobu své existenci řízenaz Moskvy a New Yorku.Hlavním posláním Charty 77 bylo zajistit, aby se panství nad Če...Automaticky kráceno

242731

27.4.2011 3:37

RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 242731

Predstavte si,ze by Cesky narod,opravdu,zil v ramci demokracie,podobne te zakladni,recke,kdy,cizinci by nemohli volit a nemohli by byt zvoleni,to by byla pohroma pro velke mnozstvi "narodnich hostu. Ted,si predstavte,ze o dulezitych vecech by rozhodovalo narodni referendum a nemohlo by byt ovlivneno soukrome provozujicim tiskem,TV a radiem, lid by se dozvedel necenzurovane zpravy, moc informaci by byla pod kontrolou lidu, nebyla by moznost manipulovat s lidem a lzi a propaganda by brzy byla odhalena.Ve veci spravedlnosti,vsichni by si byli pred soudem rovni,soudci by museli byt lidmi voleni ane jmenovani, to same s rektory universit, v bankovnictvi by byl system jednoho procenta platby pri vybrani jakehokoliv obnosu z banky vsichni bez rozdilu, platil by i trestny zakon o bezplatnem navraceni kradeneho a nebo nezakonne prodaneho majetku,soud by musel ze svych policejnich zdroju dokazovat vinu obvineneho,jez by byl takto nevinny az do dodani dukazu.Zni to jako pohadka,ale,kdyby to tak zkutecne,priblizne fungovalo,myslite si,ze by okolni svet byl spokojeny s takovym rezimem v Cechach,kde by lide spokojene-stastne zili,ja myslim,ze ne,ze by to byl spatny priklad pro svet,kde Elita chce mit prvni a posledni slovo.Jak hrozny system by to byl pro urciteou vrstvu lidi,ktera zije v korupci lzich,podvodech,v lichve-vydridusstvi,vseho druhu,ti prvni by byli proti demokracii takoveho razu.Otazkou je,dokazal by Cesky narod zit v takovem systemu a kazdy jeden sam se zbavovat svych chyb k prospechu celku-demokracie.V mezinarodni politice,nestrkat nos do cizich veci, hledet si svych veci doma a neradit jinym,co maji a nemaji delat, pokud o to nebudou pozadani.
Takto brana demokracie je v dnesnim nemoralnim svete naprostou utopii,jen vezmete prikladem USA, ktera plati Israelu obrovske sumy penez,aniz by se demokraticky ptala americkych obcanu zda s tim souhlasi a nebo ne.
US has sent over $1.4 TRILLION dollars in aid to Israel in the last few decades. This means every US tax payer has paid almost $24,000 to each Israeli citizen.
V ramci narodni politiky by Ceska republika nikdy nevstoupila do zadnych vojenskych paktu, politickeho uskupeni a jinych mezinarodnich organisaci, naopak ze svetovych organisaci,jez provadeji agresivni politiku, by vystoupila, mam na mysli Spojene narody,jez jsou naprosto k nicemu,spise k horsim vecem,nez k vecem dobrym.Myslim,historicky, ze Cechy a nebo Ceskoslovensko prodelalo za poslednich desetileti mnoho,aby se vymanilo ze vsech moznych svetovych lumparen a zajistilo si klid a prosperitu sve zeme.
Krasne reci politiku,jez se nikdy neuskutecnili,naopak delali opak toho,co rikali.
"The world order which we seek is the cooperation of free countries, working together in a friendly, civilized society
"Freedom means the supremacy of human rights, everywhere
"To that high concept there can be no end save victory."

From President Roosevelt's message to the
77th Congress on the State of the Union.

242732

29.4.2011 2:42

RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 61.?.?.?

Reakce na 242732

Sudte sami, co nam zbylo z te Recke demokracie, vlady lidu a to stale mnoho lidi mluvi o pokroku lidstva, ja na poli demokracie zadny pokrok naprosto nevidim, jak jste na tom Vy samy?
Lakonicky bych poznamenal, ze jsme, asi nekde daleko pred letopoctem 575 BC- roku pred Kristem a ne v roce 2006 a rikame, ze jdeme do noveho tisicileti; osviceneho tisicileti.

http://img.search.com/8/8e/300px-Gaius_Cornelius_Tacitus.jpg

Co,rekl Roman historik (55-120 BC) Gaius Cornellius Tacitus par roku po Kristovi, o demokraticke rimske vlade :Cim vic zkorumplovany stat, tim vic od nej prijatych zakonu.

Kolik, zakonu za posledni dobu vyprodukovala Vase vlada????
Dnes mame vlady,jez kazdym dnem schvali novy zakon, ze ano?
Ze by v dnesnim svete bylo,demokraticky umozneno,aby i nekdo z chudych lidi mohl ridit a nebo uplatnit sve nazory ku prospechu vsech,je otazkou fantasie,toho nejbujnejsiho mozku, naopak,hloupy ale o to vic s povahou tyranu se ocitaji na miste nejvyssim.
Tak, tedy, vse,co se dnes deje kolm nas a to kam jen pohlednete je na ukor verejnosti-obcanstva a vse speje k uplne katastrofe demokraticie,to jsou dnesni, tak zvane, " demokraticke vlady" plne hostapleru,prospecharu,populistu,lharu a kdo lze,tak ten i krade.
Dnes,mnoho cizincu ve Vasich vladach,Vasich zemich, ma vic prav,nez domaci obcan, dnes, tito cizinci rozhoduji o Vas a bez Vas.Mam doje,ze, kdyby stari Rekove videli,co jsme nadelali s jejich demokracii, ze by je prinejmensim ranila mrtvice.Dnesni demokracie je paskvil, kripl, co z ni,tak sam oznacujici se,moderni clovek nadelal a tak se klade posledni otazka,delame pokrok a nebo jdeme zpet?
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/9/93/Ac.pnyx.jpg/400px-Ac.pnyx.jpg
Mozna,ze,kdyby lide prijali jednoduchy zakon,tedy bez lokajnich pravniku a soudcu a toNedelej nikomu nic,co sam nemas rad!
Nebyla by to dobra pocatecni cesta k te demokracii,jen se podivejte na vlady a parlamenty, mnohe za rok vyprodukuji tisice novych zakonu, pritom, tento jediny by je mozna zcela nahradil ke spokojenosti obcanu,coz by bylo trnem v oku mnohym "zakonodarcum,co myslite?
Vsichni pravnici,jsou bezmezna stastni,ze ve spleti zakonu se obcan nevyzna,je to pro ne zlaty dul a spravedlnost nikde.
"Good people do not need laws to tell them to act responsibly, while bad people will find a way around the laws."
- Plato (427-347 B.C.)
"I have often regretted my speech, never my silence."
- Xenocrates (396-314 B.C.)
"Democracy was the right of the people to choose their own tyrants." - James Madison
"Our constitution was made only for a moral and religious people. It is wholly inadequate for the government of any other." - John Quincy Adams, 6th President of USA.

242829

29.4.2011 9:04

RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.

quido2 81.?.?.?

Reakce na 242829

Pane Nohejl, před chvílí jsem přečetl na novinkách, že je velký nárůst žalob občanů, které je nutno řešit a nezbývá prostor na vážnější kauzy. To svědčí o tom,že záštiplnost a zlomyslnost zapustila hluboké kořeny.Příčina tkví ve ztrátě morálních hodnot a to především těch, kdo nám vládnou. Tak jak popisujete.

K čemu jsou tedy dobré neustále novelizované zákony když neplní základní funkci, tj. rovnost občanů a vítězství pravdy? Vývoj legislativy je stresující. Mimoto, nemajetní nemají peníze na drahé právníky v případě složitější kauzy.

Další věc je veřejný dluh. Podíval jsem se na googel a tam je uvedena částka 1 491 478 294 000, která neustále, každou vteřinu narůstá. Úroky placené ze státního rozpočtu jsou 52 108 332 000 a stále narůstají jako veřejný dluh. Na jednoho obyvatele činí v přepočtu tento dluh 141 009 kč ,zatímco něco víc než rokem to bylo asi 120 000 kč.

Po dlouhé době jsem zhlédl v televizi část klání: Paroubek, Bárta, Bém a několika dalších politiků, ohledně Bártova uplácení a role parlamentní strany VV na politické scéně. Na spodní liště obrazovky neustále naskakovaly zprávy od občanů a podle obsahu mi mnohé připadaly režírované.Za chvíli jsem televizi vypnul. Je to odvádění pozornosti od hlavního problému, tj: zadlužení republiky a způsobu nabytí výrobních prostředků cizinci. Zatímco nám mimo dluhu přibyly další povinosti. [zmaten]

242836

29.4.2011 15:00

RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 242836

>Po dlouhé době jsem zhlédl v televizi část klání:
>Paroubek, Bárta, Bém a několika dalších politiků, ohledně
>Bártova uplácení a role parlamentní strany VV na politické
>scéně. Na spodní liště obrazovky neustále naskakovaly
>zprávy od občanů a podle obsahu mi mnohé připadaly
>režírované.Za chvíli jsem televizi vypnul. Je to odvádění
>pozornosti od hlavního problému, tj: zadlužení republiky a
>způsobu nabytí výrobních prostředků cizinci. Zatímco nám
>mimo dluhu přibyly další povinosti. [zmaten]
Po tom poradu jsem si prepnul na TV 24 a tam byl zazam z jednani parlamentu. Pozde v noci dosel na pretres problem kolem Kosova. Levicově orientovani zástupci kriticky poukazovali na soucasne Kosovo, ze jej vede kriminalnik atd., a jeden za druhym vyzyval pana knizete, aby se kvuli tomu zasadil o preruseni diplomatickych vztahu. Všechny ty námitky byly logicke, nikdo ani nedutal, jen pan knize mlzil a mlzil. A pak nadeslo hlasovani, jestli by ministerstvo zahranici CR mělo odvolat diplonaticke vztahy, a to, bohužel, dopadlo, jak se od dnešního parlamentu ocekava - CR nemusi nic odvolavat. Pravicaci hlasovali ne, levicaci ano. Ale rozdil byl jenom jeden hlas. Tedy je to urcity posun. Nicmene jsem citil strasnou hanbu a ta hanba byla citit i v celem parlamentu. Nedalo se však nic delat, urcita nepsana povinnost byla zrejma. Hnus.

242851

27.4.2011 18:24

Jak demokracii někdo dokáže

rataj 78.?.?.?

pomluvit, člověk (soudný) by nedokázal ani uvěřit.
Ohromen jsem narazil na takovou definici:
„Democracy, which has become the Cure-all Mantra, quoted incessantly by all western politicians, is a LIE and a confidence-trick, that they and their puppet-masters are now trying to deceive the rest of the world with, and are using their economic and/or military-muscle and means to force other nations to adopt, so that their puppet-masters can use the politicians to help them to rip-off all the other nations too, just as they have done already to the vast majority of their own citizens.“
Bylo to na: http://jahtruth.co.uk/democra.htm
A taky se tam v článku „ TRUTH about the British Monarchy“ píše, že :
“The word British is Hebrew and it means "Covenant Man" or the "People of The Covenant", as it does also in the Welsh language.“ To je teda bomba!!!, pré Briti jsou Hebreji!!!
A tedy, že by se Britové měli řídit jedině božím zákonem, a ne zákony lidskými.
Ešče, že se tu najdou i rozumní lidičkové, kteří dokážou odlišit jakési blud od reálu.

242765

28.4.2011 3:41

RE: Jak demokracii někdo dokáže

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Reakce na 242765

Pravda o britske monarchii,nedivte se ,ukazi Vam original z novin.
Daily Express-March 24. 1933. No.10.258.

Mr Frankau Philosopher.
“Dear ,sentimental English”.
Protest against the treatment of Jews in Germany,made at a Delphian Coterie dinner in London last night,induset Mr. Gilbert Frankau,the novelist,to make a piquant speech. “A war would bea great idea” he said. “Another war would give our three milion unemployed employment.”
“I would suggest consription for this country. It would be imensly popular”.
“ But the British public do not care damm for the Jews of Germany. All they care about is , who is going to win the Grant national.”
“I adore,us a philosopher, to see damm sentimental English skriming with rage and yet refusing to do anything about it.”
“The British people were the original jews,they always creaitted anybody who did a spot of work.”
---------
Mimo jine,ocekavana svatba ma sve problemy.
http://jewornotjew.com/profi..."Jew or NotJew:Kata Middleton
William and Kate will smash glass at wedding.
http://www.princess-diana-re...
Takze, Katy maminka se jmenovala Gold smith a to nedava mnohym lidem spat,navic ,deti z tohoto manzelstvi,pokud Katy je zidovka ,by byli zidovske-kralovske.Takze,pokud Anglie vyhlasila valku Nemecku a mel aby byt povazovana za zidovske pleme,tak je jasne, ze 60 milionu lidi padlych v teto valce padli pro "britske imperium-zidovske imperium",pokud by Britove byli hebrejsky"Covenant People",coz najdem i jinde
The Truth About The British Monarchy
http://jahtruth.co.uk/britmon.htm
Zde, primo tece zluc,jez nemuze Britum akralovske rodine prijit na jmeno.
http://www.rense.com/general93/whythez.htm
Jinde se pise podobne:Friends of Israel" are creating the
United Kingdom of Zion,a nation formerly known as Britain
They have a long history having been established in 1760, and this year had a dinner to celebrate, "the 350th anniversary of the Re-establishment of the Jewish community in England."
Po pravde receno,cert,aby se v tom vyznal!

Churchill was the son of King Edward the VII and Jenny Gerome Churchill
King Edward VII was the illigitimate son of Queen Victoria and Nathan Mayor Rothschilds
Queen Victoria was the daughter of Nathan Mayor Rothschild
In other words, Nathan Mayor Rothschild was having sex with his own illegitimate daughter, Queen Victoria until he gave birth to a son, King Edward VII.
Churchill’s grandfather and great grand father the same person
King Edward the 7th was a son of Nathan Mayor Rothschild.

242781

28.4.2011 1:14

Demokracie je kdyz.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 99.?.?.?

Na zapade se te spodni vrstve peclive prisypavalo. Protoze nikdo nemel zajem, aby koukala po komunistech. A naopal, na cely ten rudy tabor bylo nasazeno totalni embargo.
Dnes ? Na zapade se te spodni vrstve pomalonku utahuje. Ceny lezou nahoru, za 10 let az dvakrat, mzdy a platy sestravavaji. Zatim si vetsina zije dobre. Auta a bydleni, satsvo a jidlo je dostupne. Ale uz i bohatsi, jako lojeri ci doktori zajdou do levnejsich obchodu. Bilionari jeste teda ne.
Podle mne tvrdit, ze Cesko nikdy nedostihne zapad je blbost Cesko pomalu a pomalu se lepsi, i kdyz vetsina volnych prostredku zmizi v kapsach nekolika vylolenych a castecne v kapsach jejich hochstapleru, ale zlepsuje se situace. Vzdyt trh vse ridi. A na zapade jdou pomalu dolu. Katastrofa v zdravotnictvi, milony linych emigrantu a obcanu tmavsi pleti, ale dobre podporovanych (je to asi ukazka vladni podpory nizsim vrstvam ), roste procento nezamestnancy, absolventi univerzit pracuji ve Starbaku ci u Mc Domaldu a podobne. Cili, Cesko ma sanci ja nejakych 20 - 30 let je klidne dohnat, pokud uz nebude z Romu majorita.

242780

29.4.2011 2:42

5 % práh demokraturu jistí, Korte, který přihrál N@vu sionistům,

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 83.?.?.?

pochopitelně dle platných předpisů, u nás to ani jinak nejde, si může vesele vyzpěvovat v parlamentu, kam ho vyslali právě podobnými masmédii obluzení ovčané.
Při zavedení "pojistkového" prahu se mudrovalo o tom, že pomůže vytlačit komunisty z politické scény (ačkoli jich bylo s rodinnými příslušníky přes milion).
Což je volební systém naprosto protikladný 1. republice, ovšem tehdy se dohodlo 5 partají, dnes stačí očividně podvodná tříkolka.
Ale jak poznamenal prezidentův muž Hájek, je nutné dát sociální do kapes soukromníkům, zavést školné a umožnit zdravotním pojišťovnám, aby mohly začít prosperovat po zámořském vzoru, což si ale hloupí voliči neuvědomují, neboť je „pořád co jíst".

242830

29.4.2011 16:32

Prislo mi e-mailem

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

V sobotu jsem mluvil s paní, která pracuje na zákaznickém centru. Dozvěděl jsem se od ní o dalším způsobu, jak tento stát dává peníze cikánům. Tentokrát pomocí ČEZ.
Cikán ví, že spotřebuje elektřiny za 2000 Kč měsíčně. Zajde na zákaznické centrum ČEZ a dá si žádost o zvýšení záloh na 4000 korun. S potvrzením o výši záloh jde na sociálku a požádá o podporu, protože na placení tak vysoké zálohy nemá. Sociálka mu klidně vyplácí měsíčně podporu 4000 Kč. Nikdo nic nekontroluje, neprověřuje. Cikán každý měsíc „zaplatí zálohu“.
Na konci roku udělá ČEZ vyúčtování a zjistí, že cikán má 48 000 korun přeplatek. Tak vyplní složenku a pošle jí cikánovi, ten si pěkný balíček vyzvedne na poště!

242855

2.5.2011 13:31

RE: Prislo mi e-mailem

Paula 147.?.?.?

Reakce na 242855

podle mně je to blbost, já jsem kdysi sociální podporu měla - a ta se rozhodně nevyplácela v plné výši nějakých "záloh "....

243072

30.4.2011 4:43

Za zvuku padajicich bomb a vystrelu si nechte o demokracii zdat.

Robert Nohejl emunest (zavináč) cyberinternet (tečka) com (tečka) au 59.?.?.?

Jak znamo,tak stari Rekove byli vynikajicimi recniky a nevynechali zadnou volnou chvili, aby se nezucastnili verejne diskuse nad obecnimi vecmi tykajici se vsech obyvatel a tak nam historie zanechala plno vyznamnych lidi representujicich tuto dobu volnomyslenkarstvy,nebot jen clovek svobodny v demokracii vyrostly muze byt prinosem sveho mysleni na uspesny vyvoj cele spolecnosti a toto je silou demokracie.

Dnesni Acropolis v Athenach je zbytkem symbolu prvniho demokatickeho statu-mesta na svete,nebot jen vetsi mesta byly prvnimi celky noveho statu a Atheny-mesto,bylo prvnim statem, jiz 575 BC- roku pred Kristem a tudiz k vysvetleni vyznamu slova demokracie,je slozeno ze dvou slov;demo-vlada,kraci -lidu. Oproti mnoha Reckym mestum, jez nemeli demokracii,byly Atheny prnim statem rizenym svym vlastnim obyvatelstvem,az do vzdalenosti jednoho dne cestovani.

Kazdy bez rozdilu mel pravo verejne vystoupit na shromazdeni v Ecclesia nebo Assembly, neco jako dnesni parlament. Jinym slovem receno,na verejnem miste zvanem Pnyx,coz byl kopec poblize Acropolis u Athen a zde bez bazne a hany,kazdy obcan Athen mohl prednest,co mel na mysli za pozorneho poslouchani vsech pritomnych.Kazdy, at chudy a nebo bohaty,meli nezadatelne stejne pravo a mohli behem sveho verejneho vystoupeni navrhnout novy zakon a nebo jej zrusit a nebo nechat o nem volit. Jestlize,nekdo kritisoval recnika ,recnik byl povinen odpovedet na slova kritiky,coz,dnesnim politikum zcela schazi. Takovy pravo bylo dano jen Rekum a cizinec mohl o veci rovnez svobodne se vyjadrit, ale volba byla jen veci muzu mesta -statu Atheny, ani zeny nesmely zasahnout do deni statu, ty jen ridili domacnost a pestovali svou krasu, jak nam dokazuji malby na vsemoznych pozustalostech te doby.

Nepritele Athen, jez padli do zajeti a stali se otroky a nemeli pravo se zucastnit demokraticke diskuse,to bylo dano jen svobodnym lidem. Jake byli sance nepratel proti takto svobodu milujicim obcanum ,jez pod svymi pravy byli sjednoceni proti nepriteli,takovy lidi je tezko porazit, natoz zotrocit,proto sat Athen prezival vsechna nebezpeci valek, pocit prava se zachoval az do dnesnich dob v obyvatelich Recka, nikdy nebyli na dlouhou dobu okupovanou zemi, v dobe druhe svetove valky zdorovali okupaci tvrdou partizanskou valkou.

Jine misto pro svobodu projevu bylo misto zvane Bema, coz by dnes representovalo senat, kde kazdy obcan zaplatil symbolicky maly poplatek na projev svych nazoru a z tohoto mista se mohl nechat zvolit do clenstva 501 volenych representantu,ten,jeden navic,aby se zabranilo rovnosti hlasu a veci se hnuly kupredu,jez volili i svuj magistrat a byli protivahou Assambli- parlamentu, cili verejneho schromazdeni a vzdy museli nalest spolecnou cestu dohody a shody nazoru.

Mesto Athen v ramci soudnictvi zavedlo porotu obcanu, coz,jeste dnes praktisuji nektere staty, predstavnstvo obcanu u soudu bylo oprosteno od znalcu prava,bylo voleno az na 6000 clenu poroty,soudce nebyl pritomen,rozhodovali obcane a trest byl splnen rychle,bez ohledu na socialni pozadi,takze i velmi bohati se podvolili demokratickem...Automaticky kráceno

242882

22.5.2011 16:57

RE: Za zvuku padajicich bomb a vystrelu si nechte o demokracii zdat.

Pavel123 94.?.?.?

Reakce na 242882

Dobrý den, demokracie určitě nebyl špatný systém správy, už jen z toho důvodu, že na rozdíl od mnoha jiných, travla kontinuálně cca 600 let. Pokud je systém špatný, vede k nespokojenosti a flustraci, a díky ní je po určité době nahrazen jiným. A cyklicky pořád dokola.
( většina "ismů" minulého století trvala s bídou pár desítek let).

Možná, že není nutné hledat pořád "tretí" cesty.
Možná že by bylo řešením návratit se k demokracii.(byť třeba lehoulince adaptované na 21. stol. - např. ke kopci přidat internet [smích]

Zkuste v dnešním světě najít systém, který by se alespoň rámcově demokracii přibližoval. I když to asi zní spíš jako vtip.

Můj dojem je, že takový systém s troškou shody je (světě div se) společenský systém zavedený plk. Kaddafim v Libyi.
Je to jen dojem - možná špatný - podpořený jen obecně z internetově/rychlíkových znalostí. Ale pokusím se je do budoucna prohloubit.

Proto, že je nutné srovnávat proklamace a skutečné výsledky, a to v delším časovém horizontu, je to běh na dlouhou trať.

Zatím se zdá, že alespoň z pohledu ekonomického vývoje (podle HDP na hlavu) si Libye vede dobře. Za dobu cca 40 uplynulých let upatňování tohoto systému se Libye dostala z pozice 0 - tj. nejchudšího státu světa podle statistiky OSN z r.1953 na pozici 51/189 r.2010, tzn. o 138 pozic výš - to už je skoro na zapsání do Guinesse. Pro srovnání pozice ČR 38/189 - r.2010.
Má také nejnižší veřejný dluh na světě (2011 - 3% HDP, 2010 - 4% HDP). Pro srovnání dluh ČR 2011 - 40% HDP, 2010 - 32%.

244488

2.5.2011 22:57

Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Že nežijeme v demokracii jsem zjistil před pár lety. Dosud jsme si naivně myslel, že žiju v korpokracii. Jak vidím mýlil jsem, žiju v ještě větším bullshitu, který se jmenuje idiokracie.
http://czechfreepress.info/

243177

2.5.2011 23:10

RE: Trochu mimo téma.

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 243177

Nechcet to zobrazit umístění konkrétní stránky. Furt tam je czechfreepress.info. Jde o článek od Goodel Jegg: Amerika je jaderná noční můra.

243182

3.5.2011 7:35

RE: Trochu mimo téma.

Mirda smirek (zavináč) shaw (tečka) ca 24.?.?.?

Reakce na 243182

>Nechcet to zobrazit umístění konkrétní stránky.
---
René, zkus to takhle: CzechFreePress.

243220

Příspěvků: 50

26.04. 06:45 baki  Není definováno.
26.04. 07:12 Jéňa  RE: Není definováno.
27.04. 15:59 esw  RE: Není definováno.
27.04. 18:48 baki  RE: Není definováno.
28.04. 11:07 pepan  RE: Není definováno.
26.04. 07:58  Co je demokracie?
26.04. 13:58  RE: Co je demokracie?
26.04. 08:36 Satanist  Jak to bylo
26.04. 08:45 Homér  O demokracii se tu mluví často,
26.04. 11:20  RE: O demokracii se tu mluví často,
26.04. 12:50 Oracle  RE: O demokracii se tu mluví často
27.04. 13:38  RE: O demokracii se tu mluví často,
27.04. 16:34 realista 1  RE: O demokracii se tu mluví často,
26.04. 11:37 Stan.K  díky....
26.04. 12:14 MoUdrostrak  Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme
26.04. 20:22 esw  RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme
26.04. 20:43 Vladimír Stwora  RE: Pravicujme - tunelujme - humanitarne bombardujme - kolektivne aplaudujme
26.04. 13:14 calimero  Riesenie neexistuje
26.04. 16:30 Mirda  RE: Riesenie neexistuje
26.04. 13:31 Vojta49  Řešení existuje
27.04. 00:03 pavelh14  RE: Řešení existuje
26.04. 13:43 Pasant  Podklady jsou zde
26.04. 14:04 Petr Křivý  Demokracie funguje
26.04. 15:23 Pasant  RE: Demokracie funguje
26.04. 21:11 Stan.K  RE: Demokracie funguje
26.04. 23:53  RE: Demokracie funguje
27.04. 09:29 r.k.  RE: Demokracie funguje
26.04. 16:45 Vladimír Bílý  hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat
27.04. 12:46 HHBB  RE: hlasování o důvěře vlády a výrok, který by měl někdo zopakovat
26.04. 17:24 Jopol  Demokracie a "vláda lidu"
26.04. 21:48 fohat  přežilé formy.
27.04. 00:23 Pasant  RE: přežilé formy.
27.04. 00:17 n.z.  Jenom strucne (ac bych si to mohl prave tak nechat pro sebe)
27.04. 00:58  Demokracie - zmatečný výklad.
27.04. 02:06 Robert Nohejl  Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.
27.04. 03:37 Robert Nohejl  RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.
29.04. 02:42 Robert Nohejl  RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.
29.04. 09:04 quido2  RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.
29.04. 15:00  RE: Falesna demokracie s falesnymi lidmi nemuze byt pravou demokracii.
27.04. 18:24 rataj  Jak demokracii někdo dokáže
28.04. 03:41 Robert Nohejl  RE: Jak demokracii někdo dokáže
28.04. 01:14  Demokracie je kdyz.
29.04. 02:42  5 % práh demokraturu jistí, Korte, který přihrál N@vu sionistům,
29.04. 16:32  Prislo mi e-mailem
02.05. 13:31 Paula  RE: Prislo mi e-mailem
30.04. 04:43 Robert Nohejl  Za zvuku padajicich bomb a vystrelu si nechte o demokracii zdat.
22.05. 16:57 Pavel123  RE: Za zvuku padajicich bomb a vystrelu si nechte o demokracii zdat.
02.05. 22:57 Rene Bartosek  Trochu mimo téma.
02.05. 23:10 Rene Bartosek  RE: Trochu mimo téma.
03.05. 07:35 Mirda  RE: Trochu mimo téma.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

5

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 12 čtenářů částkou 1 726 korun, což je 5 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
22,53 Kč
Euro
25,44 Kč
Libra
29,82 Kč
Kanadský dolar
17,57 Kč
Australský dolar
15,83 Kč
Švýcarský frank
24,48 Kč
100 japonských jenů
19,94 Kč
Čínský juan
3,54 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,98 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,57 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 156,10 Kč
1 unce stříbra
506,55 Kč
Bitcoin
1 107 091,07 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2021 07:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 8 085