Diskuze k článku

Britský azyl pro hodného teroristu

Příspěvků 19

4.4.2011 4:50

Vylisovat na podesve dneska!!!

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Existují různí teroristé – zlí a hodní. Někteří se nechají pověsit a jiným se poskytne azyl. Pravá demokracie!!!

241061

4.4.2011 8:45

RE: Vylisovat na podesve dneska!!!

Olas 78.?.?.?

Reakce na 241061

Pracují-li pro nás je to osvobozenecké hnutí, nepracují-li pro nás (nemusí pracovat ani proti nám) pak jsou to jednoznačně teroristé.

241067

4.4.2011 10:34

Kdo je to terorista

Starman 194.?.?.?

Pán autor si plete pojmy, nic jako hodný terorista není, všichni teroristi jsou zlí. Když zabijejí a ničí pro nás, tak jsou to přece hodní partýzani.

Prostě chlápek přešel na druhou stranu a z terroristy se stal partyzán. [velký smích]

241070

4.4.2011 11:43

terorista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Asi ničomu nerozumiem:
O Kaddáfím sme vedeli svoje už dávno. Asi súhlasíte, Lýbia bola najvyspelejšia africká zem, s vysokým HDP, výstavbou infraštruktúry, sociálnymi sieťami, zdravotníctvom (novopostavená 1200 lôžková nemocnica v Bengází, na Slovensku sa za 21 rokov nepostavila nijaká, najväčšia má 900 lôžok).
Diktátor ako hrom že? Veľká väčšina afrických diktátorov je ale horšia.
Takže prečo teraz? Prečo autor spomína teroristu Musu Kusu až teraz? Prečo o Musovi Kusovi nikdy nebolo veľa počuť? He he...
Lockerbee bola pomsta za zostrelený iránsky airbus americkým krížnikom Vincens 1988. To lietadlo viezlo kopec amerických vojakov a dôstojníkov, iránske pútnikov do Mekky...
Neschvaľujem, ale rozumiem. Oko za oko, zub za zub.
Takže prečo takýto timing? [zmaten]

241074

4.4.2011 12:25

RE: terorista

Saša 74.?.?.?

Reakce na 241074

>O Asi súhlasíte, Lýbia
>bola najvyspelejšia africká zem, s vysokým HDP, výstavbou
>infraštruktúry, sociálnymi sieťami, zdravotníctvom

Libyjské obyvatelstvo mělo nejvyšší životní úroveň v Africe. HDP na obyvatele činil 6000 USD. Pokud jde o oficiální „Index lidského rozvoje“, který je průměrem tří indexů: indexu očekávané délky života, indexu vzdělání a indexu HDP (statistiku zpracovává každoročně OSN) a který nejlépe charakterizuje kvalitu života obyvatelstva, byla Libye v roce 2010, jako vedoucí africká země na 53. místě na světě, další byl Tunis až osmdesátý první. Při tom v roce 1951 byla Libye oficiálně nejchudší zemí na světě. Dva britští významní žurnalisté David Bluntly a Andrew Lycett, kteří nejsou v žádném případě příznivci Libyjské revoluce museli napsat:

„Mladí lidé jsou dobře oblečení, živení a vzdělání. Dnes si Libyjci vydělávají v průměru na hlavu více než Britové. Nerovnost ročních příjmů je menší než ve většině států. Libyjské bohatství je rozděleno spravedlivě v celé společnosti. Každý Libyjec měl zajištěno bezplatné (a často vynikající) vzdělání, lékařskou a zdravotní péči. Nové školy a nemocnice byly impozantní podle všech mezinárodních standardů. Všichni Libyjci měli vlastní dům nebo byt, automobil, TV, video a telefon.“

V porovnání s většinou zemí třetího světa a dokonce i prvního, se Libyjci měli opravdu dobře. V celé zemi probíhala rozsáhlá bytová výstavba. Za byty se neplatil nájem, V Kaddáfího (buržoazními ideology vysmívané) „Zelené knize“ se dočteme: „Dům je základní potřebou individua a rodiny, proto nesmí být vlastněn někým jiným.“

241077

4.4.2011 14:17

RE: terorista

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 241077

Statistiky jsou velmi ošidná věc, pane Sašo. Už mnohokrát jsem se zde dočetl, Jak byli všichni Libyjci pod vládou Kaddáfího šťastní. Co všechno měli. A co jim Kaddáfí velkomyslně a zdarma dává. Současný stav v Libyi tomu však neodpovídá. A vyvolává řadu otázek.

První otázka zní. Kde bere pan Kaddáfí to bohatství, které tak velkomyslně "rozdává" libyjskému lidu?

Druhá otázka. Odkud se vzal majetek ve výši 150 miliard USD, který vlastní Kaddáfího rodina?

A další. Kdo jsou ty tisíce nespokojenců, kteří se snaží z Kaddáfího područí vymanit? Nasazují své vlastní životy? A zcela reálně v bojích umírají? Jestliže se člověk AKTIVNĚ PŘIDÁ NA STRANU REVOLUCE, bývá to obvykle proto, že už NEMÁ CO ZTRATIT. Jak může v údajně šťastné Libyi existovat takové množství lidí, kteří nemají co ztratit?

Ti vzbořenci na tuto otázku obvykle odpovídají:
Kaddáfí sice tvrdí, že máme nárok na vzdělání. Na mně bohužel místo ve škole nějak nezbylo. Dostáváme prý zdarma vodu. Nám však neteče. Máme prý nárok na elektřinu. Ta nám také nějak nefunguje. Dokonce prý dostaneme vlastní dům. Bez úplatku nikdy! A práci? Přes 30% práceschopných mužů u nás žádnou nemá. O zaměstnávání žen se raději vůbec nemluví.

Že by toto byl o něco pravdivější obrázek té "štěstím kvetoucí" Libye?

241082

4.4.2011 15:11

RE: terorista

RomanTička 94.?.?.?

Reakce na 241082

Už jsem se bál, že tu nějaký nasazený politruk nezareaguje. Dneska Vojta. [velký smích]
150 miliard? Není to náhodou 150 000 000 miliard? Byli ti "pravdomluvní" revolucionáři vůbec Libyjci? [chechtot]
Vojtíku, pokud mi můj "krvavý dikrátor" zajistí zdarma vzdělání, lékařskou péči a znemožní se za bydlení nesplatitelně zadlužit na x desítek let, budu ho mít rozhodně raději, než ty naše (taky dost bohaté) "demokraty," kteří rozkrádají zemi v řádu stovek miliard Kč, zemi i obyvatelstvo nesplatitelně zadlužili, téměř zlikvidovali veškerý průmysl i zemědělství a posílají lidi po tisících na ulici. Takovou "demokracii," která teď bohužel čeká i Libyi, si strč mezi půlky a jdi raději slovně onanovat mezi své stejně postižené.

241084

4.4.2011 15:38

RE: terorista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 193.?.?.?

Reakce na 241084

Súhlas.
Naviac vidíme ako rovnako reagujú "revolucionári" v Bratislave, Tbilisi, Kijeve, Minsku, Káhire, Bengází.
Za lóve zapredajú aj vlastnú matku, a potom budujú "demokratúru", samozrejme za naše.

241086

4.4.2011 17:15

RE: terorista

Zdenek Z. 64.?.?.?

Reakce na 241084

Pane Ticka, nechtel byste se trochu mirnit? Porad tady nekomu hnusne nadavate.
Podle toho co jsem o Lybii cetl, zivotni uroven je tam slusna, ale ne pro vsechny. Prislusnici ruznych kmenu jsou odmenovani ruznym zpusobem a jak vidime, tech nespokojenych je spousta. Navic Lybie nevdeci za tu slusnou zivotni uroven zadnemu diktatorovi, ale faktu, ze je tam ropa a ze je diky blizkosti Evropy export te ropy snadny.

241095

4.4.2011 18:39

RE: terorista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 62.?.?.?

Reakce na 241095

Ropu majú i susedia Lýbie - v Alžírsku, kde pred nejakým časom demokraticky prevzala vládu armáda, i v Egypte, kde donedávna demokraticky vládol Mubarak.

241098

4.4.2011 18:43

RE: terorista

Olas 78.?.?.?

Reakce na 241095

"ze je tam ropa a ze je diky blizkosti Evropy export te ropy snadny."

Zdenku Z, dovolte abych Vám za informaci poděkoval. Netušil jsem, že cena ropy se řídí blízkostí Evropy a ne její kvalitou. Vzbudil jste ve mě naději, že brzy vtrhneme do dalších zemí s "naši humanitární" pomocí kde příslušníci různých kmenů jsou odměňováni jak píšete různým způsobem. Napište prosím kde začneme a uplatníme zkušenosti z Afganistanu, Iráku ... atd.
Nastolíme jim demokracii i kdyby ji třeba zrovna tu naši nechtěli. Prostředky na to máme.

Potěšil jste mě.

241099

4.4.2011 19:26

RE: terorista

Saša 74.?.?.?

Reakce na 241082

Pane Vojto, to máte jak v té „Americe“, právě ti nejchudší si myslí, že všeobecné státní zdravotnictví by je připravilo o možnost „ušetřit“ a žádné zdravotnictví neplatit.
Asi tisícovka vzbouřenců se skládá z přistěhovalců a mladých islámských náboženských fanatiků. Zcela otevřeně jsou podporováni ze zahraničí. Mají se tak „zle“, že mohou jezdit po poušti v malých náklaďáčkách a střílet do noci. Prostě jako by se v ČR vzbouřili cikáni, kteří se mají daleko hůř oproti Lybijským „vzbouřencům“. Jejich naivní představou je, že budou vládnout a nebudou musit pracovat. Jednou z příčin je nedostatečná zaměstnanost mladých lidí, ale hlavní je propaganda z venku.

>Kde bere pan Kaddáfí to bohatství, které tak velkomyslně >"rozdává" libyjskému lidu?

Ropa a zas ropa. Je zcela jisté, že strýček SAM jim ropu vezme, rafinérie budou vlastněny zahraničními korporacemi a vzbouřenci na tom budou hůř, za špatný pohled na policajta dostanou kulku do hlavy jako v té Americe. Stejně jak v té zázračné Americe, věznice budou přeplněné s největším počtem trestanců na obyvatele.

241102

4.4.2011 23:33

RE: terorista

Vojta49 apear (zavináč) atlas (tečka) cz 81.?.?.?

Reakce na 241102

Počet obyvatel libyjských měst, kde se bojuje, čítá přes tři miliony lidí. Kdyby byli všichni tito lidé spokojeni, a tudíž na straně Kaddáfího, utloukli by tu tisícovku vzbouřenců čepicemi. A vůbec by k tomu nepotřebovai Kaddáfího armádu. Nemyslíte, pane Sašo? Takže asi těch spokojených nebudou miliony a vzbouřenců pouhá tisícovka.

Existuje jen velmi málo hodnot, za něž jsou lidé ochotni nasadit vlastní život. Nepochybuji, že je znáte. Argument o tom, že libyjští vzbouřenci nasazují vlastní krky za to, aby nemuseli pracovat či aby mohli nějak (jak, asi kolektivně?) někomu vládnout Vás není hoden.

Pravdu máte s tou ropou. Denní produkce Libye činila v době míru 1,6 mil. barelů. Budeme-li počítat jen $50 za barel, dělá to 80 milionů za den. Skoro 30 miliard USD ročně. Soudím, že pod správou každého jiného subjektu zbyde z tohoto bohatství víc pro Libyi, než když na něj bude i nadále přisát Kaddáfího klan.

241119

5.4.2011 0:08

RE: terorista

dub 94.?.?.?

Reakce na 241119

jasně. už vás vidím, živě, jak jdete s holýma rukama s celou rodinou a širokým příbuzenstvem proti jednomu ozbrojenýmu teroristovi a utlučete ho čepicema.
fakt zajímavá a důvěryhodná představa[velký smích]

ale žvaní se to co, to nic nestojí.

241120

5.4.2011 2:49

RE: terorista

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 46.?.?.?

Reakce na 241120

>jasně. už vás vidím, živě, jak jdete s holýma rukama s
>celou rodinou a širokým příbuzenstvem proti jednomu
>ozbrojenýmu teroristovi a utlučete ho čepicema.

>fakt zajímavá a důvěryhodná představa[velký smích]
>
>ale žvaní se to co, to nic nestojí.
Prectete si diskuzi pod clanky Wichi - další oběť války civilizací a Cesta do Argentiny. Po tom trapasu, v nichz Vojta49 "vynikl", se takticky odmlcel, aby ctenari na nej pozapomneli. Je videt, ze se uz otrepal. Nereagujme na podlost.

241121

5.4.2011 7:18

RE: terorista

Sam Ting Wong 81.?.?.?

Reakce na 241119

Úměvné. Takže až se na lybijskou ropu přisají ty jiné (lepší a demokratické) subjekty, tak teprve začne pro Lybijce blahobyt? Pobavil jste mě [velký smích] Zkušenosti z privatizací nerostných zdrojů silami demokracie jasně ukazují, že blahobyt začíná pouze těm přisátým subjektům. Ale slovo jste zvolil výtečně - "přisátí" dokonale vystihuje podstatu sil demokracie...

241127

5.4.2011 18:05

RE: terorista

jen tak 97.?.?.?

Reakce na 241119

>Pravdu máte s tou ropou. Denní produkce Libye činila v době
>míru 1,6 mil. barelů. Budeme-li počítat jen $50 za barel,
>dělá to 80 milionů za den. Skoro 30 miliard USD ročně.
>Soudím, že pod správou každého jiného subjektu zbyde z
>tohoto bohatství víc pro Libyi, než když na něj bude i
>nadále přisát Kaddáfího klan.

Tím bych si tedy rozhodně jist nebyl. Každej jinej subjekt, notebene pokud nebude Lybijec, se na vobyčejný Lybijce s prominutím vy.... a bude koukat především na zisky pro sebe. Každopádně je předčasný dělat takovýhle prognózy, nemyslíte? Kdo vůbec jsou ti "vzbouřenci"? Uvidíme, co pro obyčejný Lybijce přinese "demokracie" implantovaná násilím, stíhačkami a bombami. To co předvedl Západ je další agrese proti suverenní zemi, žádná bezletová zóna, nebo jak to ušlechtile chtějí maskovat. A můžete hádat za jakým asi účelem a pro koho.

241148

4.4.2011 22:21

Azyl?

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Jaky azyl, britove deklarovali, ze na nej budou pohlizet jako na teroristu, takze pan Moussa Koussa ma zivotni pout jasne nalinkovanou.Cekaji ho "pratelske" rozhovory s pany od tajnych sluzeb vsech barev a vyznani a pak dozivotni pobyt nekde v laznich typu Guantanamo.Nikde neni napsano, jestli se nevydal v plen na rozkaz Kaddafiho nebo zda zdrhnul dobrovolne.

241114

16.6.2011 18:00

Král - stálý bojovník proti sionizma, imperializmu, plutokracii atd.

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 90.?.?.?

Sodruhu majore Králi (vaše krycí jméno). Jen tak dál, Váš kolega ve zbrani, kpt. Minařík.

246189

Příspěvků: 19

04.04. 04:50  Vylisovat na podesve dneska!!!
04.04. 08:45 Olas  RE: Vylisovat na podesve dneska!!!
04.04. 10:34 Starman  Kdo je to terorista
04.04. 11:43  terorista
04.04. 12:25 Saša  RE: terorista
04.04. 14:17 Vojta49  RE: terorista
04.04. 15:11 RomanTička  RE: terorista
04.04. 15:38  RE: terorista
04.04. 17:15 Zdenek Z.  RE: terorista
04.04. 18:39  RE: terorista
04.04. 18:43 Olas  RE: terorista
04.04. 19:26 Saša  RE: terorista
04.04. 23:33 Vojta49  RE: terorista
05.04. 00:08 dub  RE: terorista
05.04. 02:49  RE: terorista
05.04. 07:18 Sam Ting Wong  RE: terorista
05.04. 18:05 jen tak  RE: terorista
04.04. 22:21  Azyl?
16.06. 18:00  Král - stálý bojovník proti sionizma, imperializmu, plutokracii atd.

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

37

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc květen přispělo 58 čtenářů částkou 13 108 korun, což je 37 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Kódy do covidpasu začneme vydávat od 1. června, řekl Babiš. Dezinformace! tvrdilo MZ před rokem16.05.21 18:42 Česká republika 4

V Británii se objevil první nepohlavní starosta města16.05.21 18:30 Británie 3

Školy s rúškami zaznamenali o 37% viac infekcií než školy bez rúšok16.05.21 11:29 USA 11

Agenti GRU stihli kromě Vrbětic a Skripala i ozařovat americké diplomaty16.05.21 09:55 Rusko 2

V zemi s největší mírou proočkovanosti vypukla nová epidemie koronaviru14.05.21 19:40 Seychelles 4

Tisíce Čechů hlásí zdravotní problémy po očkování, 65 úmrtí a jede se dál13.05.21 20:49 Česká republika 12

Otevřený dopis lékařů VLÁDĚ A PARLAMENTU ČR. Rozhodujme pro SVOBODU! (20. 3. 2021)13.05.21 18:36 Česká republika 1

Chcete se zařadit mezi inteligenty a zvýšit si socioekonomický status ? Nechejte se očkovat 13.05.21 10:59 Česká republika 15

Nový otvorený list - tentoraz aktívnych francúzskych vojakov11.05.21 09:10 Francie 0

Klaus Schwab požaduje globální zdravotní průkaz založený na implantovatelném mikročipu10.05.21 19:57 Neurčeno 1

Oficiální apartheid v Česku vyhlášen!10.05.21 17:46 Česká republika 3

Přestaňte se podílet na testování dětí, vzkazuje učitelka na gymnáziu svým kolegům08.05.21 22:03 Česká republika 2

Vrbětice 2014, po sérii explozí07.05.21 15:46 Česká republika 0

Arenberger07.05.21 13:25 Česká republika 1

Skutečná pandemie vypukne PO očkování06.05.21 16:56 Rakousko 4

Pozvánka na 9.květen05.05.21 23:13 Česká republika 3

Nemyslete si, že základním nezdaněným příjmem od Pirátů něco dostanete05.05.21 19:59 Česká republika 4

Lehmann skončil ve vedení Herthy Berlín kvůli rasistickému vzkazu05.05.21 17:30 Německo 0

Francúzski odborníci bijú na poplach: Je potrebné zastaviť všetky očkovania proti korone!05.05.21 17:20 Francie 1

Další dobrá zpráva: CIA pro diversitu04.05.21 10:41 USA 1

Měnové kurzy

USD
20,96 Kč
Euro
25,46 Kč
Libra
29,56 Kč
Kanadský dolar
17,31 Kč
Australský dolar
16,30 Kč
Švýcarský frank
23,25 Kč
100 japonských jenů
19,17 Kč
Čínský juan
3,26 Kč
Polský zloty
5,62 Kč
100 maď. forintů
7,17 Kč
Ukrajinská hřivna
0,76 Kč
100 rublů
28,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
38 655,52 Kč
1 unce stříbra
574,88 Kč
Bitcoin
1 003 875,72 Kč

Poslední aktualizace: 16.5.2021 18:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 783