Diskuze k článku

Teď je to na Íránu

Příspěvků 17

16.2.2011 10:08

Par tydnu zpet jsem zde psal, ze je na rade Iran...mnozi me zde meli za blazna

Ursus 78.?.?.?

jinak bych za revolucemi v arabskem svete nevidel, zadne spiknuti. Jasne, muze se nikdo chytnou prilezitosti, muze nekdo v budoucnu nekoho podmaznout. Ale v tomhle chaozu se nikdo nevyzna. Tohle lide nemaji ani zadneho poradneho vudce, vsichni byli potlaceni, nebo uteli do zahranici. Ti lidi tam jsou treba v takovem Eg. proste nasrani, nasrani na svuj zivot, ktery porovnavaji s turisty ve zlatych klecich. Do toho jim stoupla cena potravin a zije jich nejakych 80mil na uzemi mensi nez ceska republika. Zbytek uzemi je neobyvatelny. Prelidnene uzemi, vetsina populace ma pod 30let...tohle se muze mirovou cestou zlepsit az za nejakych 100 let, ale i tak budou mit periodicky problemy se silnymi rocniky...revoluce se siri. Arabsky svet je propojeny, povedlo se to nekde, lidem to doda sebeduveru...a i v irane jsou nepsokojeni lidi.

238170

16.2.2011 10:29

Nejen na Íránu, jak se zdá...

Vanguard 195.?.?.?

Oni ti prezidenti vládnoucí dvacet let a více budou asi mít problémy všude v arabském světě...
http://zpravy.idnes.cz/protesty-dorazily-i-do-liby...

238172

16.2.2011 11:11

RE: Nejen na Íránu, jak se zdá...

RomanTička 94.?.?.?

Reakce na 238172

Koho myslíš, že tu ty tvé kecy zajímají?

238175

16.2.2011 11:20

RE: Nejen na Íránu, jak se zdá...

Vanguard 195.?.?.?

Reakce na 238175

Evidentně tebe, když na ně reaguješ. Pokud se ti nelíbí co píšu, nereaguj-není nic jednoduššího. Já na tebe a některé další taky nereaguju a nevidím v tom žádný problém.

238176

16.2.2011 16:54

Vangaurd se zde opět projevuje jako naprostý ignorant a diletant,

63 88.?.?.?

Reakce na 238172

jenom když něco kváká v duchu velkých "duchů" na IDNES , lépe zvané IDĚS!!!!!!!
Běžný Líbyjec má asi tak 4x větší životní úroveň , než má průměrný Egypťan! Líbye má dobré školství a zdravotnictví, oproti tomu v Egyptě je cca 40% analfabetů!!!!
Takže je dobré poznamenat, že Lýbie ma diktátora, který se o svůj národ stará! V tom je zásadní rozdíl!!! Mubarak nakradl miliardy USD a občané Egypta ryjou držkou v zemi a nemají co žrát!!!!! Občanovi Líbye se oproti jiným arabským zemím vede relativně dobře!
Kaddáfi je sebestředný magor, o tom se nebudeme přít, ale neleze USA do prdele, nepodporuje jejich zločiny a zlodějny po celém světě a proto byl léta nepřítel!!!!!
A hlavně hledí si své země, kterou spravuje docela dobře!
Je pravdou, že už jeho role skončila a že by měl předat vliv a moc do rukou vlády, která by měla ohled na jiné zájmy lidí,nejenom ty , které určí Kaddafí! Moc korumpuje a moc absolutní, korumpuje absolutně!!!!! Ale Kaddáfí je na žebříčku diktátorů tak někde uprostřed!!! Jsou mnohem horší režimy, které lezou USA do prdele a ty jsou v pořádku!!!! Na ně se žádné mezinárodní embargo nevyhlašuje!!!!
Nakonec, když budeme hodnotit a klást si otázky, tak zjistíme, že daleko větší mezinárodní "terorista" a potlačovatel lidských práv,jsou právě USA a Izrael! Kaddáfí jim nesahá ani po kotníky!!!!! [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích] [velký smích]

238190

16.2.2011 18:46

RE: Vangaurd se zde opět projevuje jako naprostý ignorant a diletant,

valda 212.?.?.?

Reakce na 238190

Naprosty souhlas.A nejen to.Zatim Kaddafi brzdi priliv uprchliku se sve zemi do Europy .To je dost abychom mu byly vdecny.

238194

16.2.2011 10:40

Írán jde nahoru, zatímco ropné pro-americké pašalíky míří na hnojiště dějin

MoUdrostrak 88.?.?.?

Írán jde nahoru, zatímco ropné pro-americké pašalíky míří na hnojiště dějin. A to z mnoha důvodů:

1) Írán má druhé největší zásoby plynu na světě

Vložený obrázek

2) Írán má 10% světové zásoby ropy a je druhým(!) největším producentem ropy v rámci OPEC

Vložený obrázek

3) A navíc (přes sionisticko-emerické divezní a terroriSStické agreSSe a embarga) byl vloni poprvé po 36 letech zvolen jako leadr OPEC. Což jasně napovídá o jeho celosvětovém významu - zdaleka již dnes neovlivnitelnám pro-sionistickými médii v rukách jew lobby

Íránci by byli sami proti sobě, kdyby za takové konstelace podlehli "YES, WE CAN" a svrhli si vládu, která jim zajistila nejrovnostářštější distribuci národního bohatství v perských dějinách.

A kdyby si jasně prosperující zemi (po boku již osvobozeného jasně pro-islámského a rovněž prudce prosperujícího Turecka) zaprodali již připraveným a v Israeli a na Západě vycvičeným obdobám Kravatožroutů, Veškrnů, Schwarzenbergschwillů a dalších křivohubých zRADARských privatisačních, tunelářských a zbídačujících zrůd.

238173

16.2.2011 12:16

jzd nwo

fohat 88.?.?.?

pěstujicí jako květinky terorismus,v dalším skleníku barevné revoluce,narazí doufejmé v Iránu na BARVOSLEPÉ. [chechtot]

238181

16.2.2011 16:47

RE: jzd nwo

aristokrat aristokrat (tečka) tomas (zavináč) centrum (tečka) cz 90.?.?.?

Reakce na 238181

OWO
to jsou metody starého světového řádu

238189

16.2.2011 15:09

"... demokratického probuzení arabského světa"

ewq 109.?.?.?

Nějak se korporátní masmediální sračkomety nad tím demogratickým probuzením radují. Aby to nebyla zpravodajská hra jako plyšák v 89 (to byla textilní revoluce) a všelijaké barevné a květinové revoluce následně. V každém případě je situace v muslimských zemích jinak specifická. Na Íránu teď skutečně záleží. A co mají za lubem sionisti, to je také otázka.

238184

16.2.2011 16:04

Irán a jeho politika je jinde, než se nám snaží "demokracie" USA namluvit!

63 88.?.?.?

Irán se zásadně liší od ostatních arabských zemí!
Irán má poměrně vysokou životní úroveň, která stále stoupá.
O situaci se "svobodou" v Iránu lze hodně dlouho a živě diskutovat!Jde o "náboženský" stát, který si nedovolím soudit.
Z hlediska Evropana, říkám,ano , v Iránu není svoboda ,ale poměřovaná "evropskýma" očima. A to není objektivní soud.
Já sám si myslím, že by se měla základní lidská práva dodržovat i v Iránu, o tom žádná diskuze ani nebude!
Je otázkou, zda my, jako "západ", máme právo kritizovat Irán, když sami lidská práva nedodržujeme / nechci se zde příliš šířit, ale zde mají Iránci velikou pravdu!/ v mnoha ohledech - výčet by byl hodně dlouhý!
Pokud zloděj křičí, chyťte zloděje, tak jde o farizejský a pokrytecký přístup k problému a potom zvítězí ten, komu patří média a lepší propaganda!!!!
V Iránu je především velký , až dramatický rozdíl mezi městy a venkovem. Oděv, který může dívka nosit v Teheránu a také se k němu náležitě chovat, by mohl být na venkově předmětem nějakého trestu, třeba tolik omílané "kamenování", nebo bičování na veřejnosti! To se musí člověk zaposlouchat do vyprávění člověka, který v Iránu byl dlouhodobě, zemi dobře zná a ten potom může mít dobré předpoklady k diskuzi a také k zásadní kritice poměrů v Iránu! Je to úplně odlišná země, s jiným náboženstvím,jinak uspořádanou ekonomikou a mnoha zásadně odlišnými věcmi, proto naší "kultuře" a politikům nepřísluší hodnotit poměry v Iránu!
Kdo má hodnotit naši zlodějskou, zkorumpovanou společnost, kde je bezpráví zjevným především v justici a policii, kde krade každý, kdo má nějakou vyšší funkci a to zcela bez uzardění! V USA je daňový poplatník okraden o cca 700 miliard USD určených pro záchranu soukromých bank a celý tenhle "bordel" se jmenuje "demokracie", v jejímž jménu se snažíme kaceřovat Irán!!!

Trochu mně to připomíná ten krásný vtip, kdy za minulého režimu přijde cikán Gejza na výbor KSČ a říká, že chce vstoupit do strany. Tajemník, říká, ale Gejzo, to musíš být nějak politicky vzdělán, to nejde jenom tak vstoupit do KSČ, a začne mu ukazovat obrázky Lenina, Stalina,Gottwalda a chce po Gejzovi, aby řekl , koho mu ukazuje! Gejza nikoho nepozná a tajemník říká, tak to je Gejzo špatné, to do strany nebudeš moci vstoupit!
Gejza vytáhne z kapsy svoje obrázky, kde má celou rodinu a ptá se tajemníka, kdo to je. Tajemník také nikoho nepozná a cikán Gejza říká tu proslavenou větu: "Tak to vidíte soudruhu tajemníku, každý zná jenom tu svojí partu!!!!"
Tentýž příměr lze použít na poměry a dnešní události v Iránu!!!!

238186

16.2.2011 20:09

Asi jeden z duvodu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 72.?.?.?

Muze to tak byt, odstraneni stareho pana Mubaraka s podporou USA a Izraele bylo jen proto, aby se tzv. revolucni vlna prelila do Iranu a zeme by konecne byla vydana napospas tzv. demokratum a pravdolaskarum(se slzou v oku vzpominame na tehdejsi projev Vaclava Havla).Lide protestujici na ulicich v Teheranu si neuvedomuji, ze udajna svoboda, po ktere porad volaji, by mohla skoncit opet jejich stradanim a umiranim v zajmu Izraele.

238197

16.2.2011 21:29

RE: Asi jeden z duvodu

doubleM 94.?.?.?

Reakce na 238197

Taky to na mě dělá takový dojem. „Revoluce“ v Tunisu, Egyptu, Alžíru a v Jemenu mají vyvolat vlnu, která by spláchla Irán a asi i Libyi.
PS: Teď to teprve v Egyptě začíná být zajímavý.

238200

16.2.2011 22:52

RE: Asi jeden z duvodu

Pisatel si přeje zůstat v anonymitě 82.?.?.?

Reakce na 238200

Musím vás podpořit, i na mě to již několik dnů dělá stejný dojem.
Byl by to geniální, ale velmi riskantní podnik zejména pro Izrael. Vysvětlením by bylo, že to jde mimo Izrael a ti co to spustili s eventuelní možností sjednocené a radikální muslimské síly počítají ještě k větší akci.

238209

17.2.2011 10:51

RE: Asi jeden z duvodu

doubleM 217.?.?.?

Reakce na 238209

A nebylo by poprvé v historii, kdy by byl židovský národ zneužit pro „vyšší cíle“.

238221

19.2.2011 17:51

RE: Asi jeden z duvodu

Rene Bartosek 75.?.?.?

Reakce na 238209

Geniální nebo debilita na maximu? Často těžko poznat rozdíl. To, že po nepokojích zmizí centrální moc, chce opravdu silnou víru. [velký smích] Někdo si podle vývoje geniálně načůral do bot a podle všeho svému spojenci tam jako bonus hodil i nějakou tu řidčí koblihu navíc. Pokud to skutečně nějaký "génius" vymysle, tak moc bych se k tomu na jeho místě nehlásil. Vono lidi nemájí rádi, když jim v botech čvachtá voda, v případě že si lebedí nohy ve sračkách bývají často nedůktlivý, obvzlášť v případech, kdy jim do toho "požehnaného" stavu někdo pomohl. Zda to byl génius nebo pitomec není v tomto případě rozhodující.

238314

19.2.2011 19:23

RE: Asi jeden z duvodu

jansmith1984 193.?.?.?

Reakce na 238314

Nemyslím si, že např. to, co se stalo v Tunisu, Egyptě atd., někdo vymyslel a zrežíroval.

Spíše doba nazrála a někdo v zoufalství, tím že škrtl sirkou, rozhýbal masy...

Zejména mocní u globálních vesel se podle mne snaží situaci zvládnout ex post, více či méně úspěšně se pokoušejí dohnat zpoždění a samozřejmě náhle vzniklé obtíže (jako už tolikrát v minulosti) přetavit v konečný benefit - neboli dále "prodat" v souladu se svými tzv. vyššími zájmy/plány.

Tímto chci říci, že si nemyslím, že velké společenské změny (jak se domnívají někteří zdejší ctihodní pisatelé) nemohou vzniknou NIKDY zdola.

Podle mne mohou, tj. za neočekávaných okolností mohou nastat i bez vlivu ovčáků.. Otázkou je, kdo, jaké síly a s jakými záměry (a jak úspěšně) se chopí iniciativy následně a jak jsou ti kteří kvas ZDOLA nastartovali silní a zda-li se od ovčáků nechají posléze zmanipulovat a odklonit od původních záměrů.

jansmith[smích]

238319

Příspěvků: 17

16.02. 10:08 Ursus  Par tydnu zpet jsem zde psal, ze je na rade Iran...mnozi me zde meli za blazna
16.02. 10:29 Vanguard  Nejen na Íránu, jak se zdá...
16.02. 11:11 RomanTička  RE: Nejen na Íránu, jak se zdá...
16.02. 11:20 Vanguard  RE: Nejen na Íránu, jak se zdá...
16.02. 16:54 63  Vangaurd se zde opět projevuje jako naprostý ignorant a diletant,
16.02. 18:46 valda  RE: Vangaurd se zde opět projevuje jako naprostý ignorant a diletant,
16.02. 10:40 MoUdrostrak  Írán jde nahoru, zatímco ropné pro-americké pašalíky míří na hnojiště dějin
16.02. 12:16 fohat  jzd nwo
16.02. 16:47 aristokrat  RE: jzd nwo
16.02. 15:09 ewq  "... demokratického probuzení arabského světa"
16.02. 16:04 63  Irán a jeho politika je jinde, než se nám snaží "demokracie" USA namluvit!
16.02. 20:09  Asi jeden z duvodu
16.02. 21:29 doubleM  RE: Asi jeden z duvodu
16.02. 22:52  RE: Asi jeden z duvodu
17.02. 10:51 doubleM  RE: Asi jeden z duvodu
19.02. 17:51 Rene Bartosek  RE: Asi jeden z duvodu
19.02. 19:23 jansmith1984  RE: Asi jeden z duvodu

Vybrat pouze nové | Odznačit

Káva pro Zvědavce

9

Být v obraze něco stojí.
Připojte se k ostatním a staňte se
také sponzorem Zvědavce, stačí
částka v hodnotě jedné kávy měsíčně.

Za měsíc prosinec přispělo 21 čtenářů částkou 3 039 korun, což je 9 % měsíčních nákladů provozu Zvědavce.

Bankovní spojení: 2000368066/2010

IBAN: CZ4720100000002000368066
Ze Slovenska 2000368066/8330
IBAN: SK5883300000002000368066
BIC/SWIFT: FIOBCZPPXXX

[PayPal]

Bitcoin:
12vZg7LszAecMsq3wRW4pNpoUAgGZB8aS5

Další možnosti platby ›

Ve zkratce

Po 1.2.2022 plánují cizinci exodus z Rakouska06.12.21 16:17 Rakousko 0

Aplikace e-Rouška uhnila a končí05.12.21 19:16 Česká republika 4

Pfizer “fair play”05.12.21 10:12 Neurčeno 7

Očkováním k rakovině? Nová zjištění jsou šokující04.12.21 23:56 Neurčeno 1

Chytrá karanténa se ukazuje jako krádež stovek milionů z majetku nás všech03.12.21 23:02 Česká republika 1

Vrak letounu F-35, který havaroval ve Středozemním moři, ukradla neznámá země.03.12.21 15:59 Neurčeno 5

Mutace Omicron – globalistická autoritářská příručka svlečená do naha02.12.21 20:21 Neurčeno 0

Turecko si uzurpuje enormní množství ruského plynu pro sebe02.12.21 18:35 Turecko 1

Vakcínu Valneva ČR neobjednala!02.12.21 17:46 Česká republika 8

Profesor Alexander Reďko o Covid-1930.11.21 17:25 Rusko 2

Dostálovi hrozí vyhazov z týmu Pirátů. Nelíbí se jim, jaká data šíří o covidu30.11.21 16:49 Česká republika 1

Deklarace lékařů k nátlaku na očkování30.11.21 15:25 Česká republika 1

Vláda chce zavést povinné píchání mRNA injekcí - přesto, že tvrdila, že to je lež30.11.21 10:54 Česká republika 4

Otevřeli nové očkovací centrum - už ne "udělejme tečku" ale "jedna tečka za druhou"30.11.21 10:34 Česká republika 2

Slovinsko: Řidiči musí při tankování předložit osvědčení COVID29.11.21 21:21 Slovinsko 3

Návštěva u MUDr. Kubka29.11.21 18:16 Česká republika 3

Legální eutanazie v Německu pro očkované - mají s tím historické zkušenosti29.11.21 11:39 Německo 1

Ředitel řecké JIP: Umírají vakcinovaní. Vláda musí přestat dělat rozdíly mezi očkovanými a neočkovanými28.11.21 12:49 Řecko 2

Povinnou vakcinací namydlí Babiš starší generaci schody do hrobové jámy28.11.21 08:54 Česká republika 4

Lidé po napíchání mRNA utrejchem ztratili 40% imunity, dále ztrácejí 3,3% až až 6,4% týdně až k 0%28.11.21 08:32 Neurčeno 3

Měnové kurzy

USD
22,54 Kč
Euro
25,43 Kč
Libra
29,87 Kč
Kanadský dolar
17,63 Kč
Australský dolar
15,87 Kč
Švýcarský frank
24,35 Kč
100 japonských jenů
19,89 Kč
Čínský juan
3,53 Kč
Polský zloty
5,53 Kč
100 maď. forintů
6,96 Kč
Ukrajinská hřivna
0,82 Kč
100 rublů
30,33 Kč
1 unce (31,1g) zlata
40 183,82 Kč
1 unce stříbra
503,90 Kč
Bitcoin
1 107 459,20 Kč

Poslední aktualizace: 6.12.2021 19:33 SEČ

Tuto stránku navštívilo 4 819